Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 19. 04. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 19. 04. 2019

dolů
   autor příspěvek
Babilon
Úterý, 26. března 2019 - 20:25:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4095
Registrován: 12-2007
To je přesně to, co musí někdo definovat v nějaké koncepci,
A to je přesně ten důvod, proč se dál než ke kilometrickému tarifu nedostaneme. Cokoliv navíc je hromada práce a rozhodně ne jednorázové, a to státní úředník dělat nebude. Tarif v dálkové dopravě zůstane na dopravcích a podle mě je to ta nejlepší možnost.

otázkou je "pouze" to, aby na následné protarifování dopravcům měl stát vůbec peníze.
Otázce nerozumím, státní tarif jenom přerozděluje peníze vybrané od cestujících.
Úterý, 26. března 2019 - 20:28:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6772
Registrován: 12-2011
Jak by takový celostátní IDS měl vypadat?

Odpoveď je jednoduchá: jako IDSJMK. Kromě PIDu a možná DÚK se ostatní IDS nedají považovat za IDS. Nepřestupní tarify a nutnost pořízení kartiček od spřátelených firem opravdu není IDS.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 26. března 2019 - 20:55:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 5-2010
Odpoveď je jednoduchá: jako IDSJMK. Kromě PIDu a možná DÚK se ostatní IDS nedají považovat za IDS. Nepřestupní tarify a nutnost pořízení kartiček od spřátelených firem opravdu není IDS.
Ale jo, pod to se podepisuji. Mé osobní přání by pro začátek nicméně byl IDS JMK pokrývající i Vysočinu a Zlín (u něj by se to i hodilo kvůli autobusům Brno - Uherské Hradiště, které jsou svými cestovními časy podobné jako Brno - Znojmo).
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Středa, 27. března 2019 - 08:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 11-2009
A to je přesně ten důvod, proč se dál než ke kilometrickému tarifu nedostaneme. Cokoliv navíc je hromada práce a rozhodně ne jednorázové, a to státní úředník dělat nebude. Tarif v dálkové dopravě zůstane na dopravcích a podle mě je to ta nejlepší možnost.

A při tom by dle mého stačilo místo vymýšlení jednotného tarifu (který v navrhované podobě beztak bude na houby) uložit dopravcům (minimálně těm v ZDO) povinnost mít veřejně dostupné API do svého rezervačního/prodejního systému. Díky tomu by mohly vzniknout agregátory a všechny jízdenky by se daly koupit najdnom místě (ne jak dnes, kdy jízdenky pro daný IDS neseženete mimo onen IDS). To by udělalo víc služby než státní tarif.
Komis
Středa, 27. března 2019 - 09:53:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 2-2019
Cancfranc: To jsem si pomyslel taky, ale neopovážil jsem se to napsat do fóra.
Komis
Středa, 27. března 2019 - 09:56:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 2-2019
Paul2no: Souhlas. Pokud komfortně nakoupím jízdenku, nebudu zuřit, že jedu přes tři různá pásma, jejichž dopravci mezi sebou nekomunikují.
Nechic
Středa, 27. března 2019 - 10:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2471
Registrován: 4-2010
Paul2no: To by bylo dobré tak napůl. Ano koupím v pohodě jízdenku aniž bych věděl jak se to počítá. Jenže pak přijde mimořádnost, ujede mi přípoj za tarif A a pojede přípoj za tarif B a jsem v hajzlu a ani nevím proč. Případně mi rovnou nepřijede požadovaný vlak na nádraží a pak pojedou dva vlaky za tarify B a C a jsem zas v řiti.

Dobře to bude vidět v Plzni. Přijedu z Prahy, v Plzni přípoj na Nepomuk, logika praví jízdenka ČD Praha-Nepomuk, v Plzni ujede rychlík a osobák bude za tarif Povedu i když v barvách ČD
Středa, 27. března 2019 - 10:24:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12641
Registrován: 5-2004
Ještě detail - ty různý jízdenky budou míst stejný "SPPO". Takže například na sebe budou jízdenky pro různý zóny postupně časově navazovat když už jsme v těch IDS. A budou stejný podmínky na přerušení - ne že někde to půjde, jinde ne a někde jen za určitých podmínek. A pokud to po cestě ujede tak se vrátí zaplacený jízdný v případě že se rozhodnu vrátit do výchozí stanice resp. bude to platit bez formalit i na pozdější spoje ev. jinou trasou.
Středa, 27. března 2019 - 10:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12642
Registrován: 5-2004
"Dobře to bude vidět v Plzni. Přijedu z Prahy, v Plzni přípoj na Nepomuk, logika praví jízdenka ČD Praha-Nepomuk, v Plzni ujede rychlík a osobák bude za tarif Povedu i když v barvách ČD"

Dtto opačně kde bude cestující čumákovat na další rychlík "a doufat že nebude od Rudy zpožděnej) a bude koukat na mimotarifní osobák do Berouna. Asi jako dnes na koridoru.
Středa, 27. března 2019 - 11:17:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 7-2017
Nechic: IDP platí i na Plzeň - Nepomuk v R, takže tohle není potíž. [happy]
Středa, 27. března 2019 - 11:25:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6867
Registrován: 5-2002
logika praví jízdenka ČD Praha-Nepomuk

Logika by měla pravit "státní tarif" Praha - Nepomuk.
Babilon
Středa, 27. března 2019 - 11:57:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4096
Registrován: 12-2007
který v navrhované podobě beztak bude na houby
Proč by měl být na houby? Když se dotáhne i pro autobusy, tak to bude super. Na dálkové trasy bude poněkud dražší (než doposud), ale ať si každý vybere, jestli chce dražší jízdenku s právy, která z toho plynou anebo levnější přímo u dopravců a mimořádnosti řešit svépomocí.
Nechic
Středa, 27. března 2019 - 12:43:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2472
Registrován: 4-2010
Tatin27: Je to potíž pokud mám jízdenku Praha-Nepomuk!
Středa, 27. března 2019 - 13:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1410
Registrován: 7-2017
Nechic: Není to potíž, když dostanete na jednom papíru Praha - Plzeň TR10 + Plzeň - Nepomuk IDP. [happy]
Středa, 27. března 2019 - 13:59:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12643
Registrován: 5-2004
Tak až bude na jednom papíře DUK Č. Lípa - někam, k tomu odněkud do Kařezu PID, k tomu IDP kařez - Planá a TR10 nebo pokud někdy bude IDS i v KV kraji tak tamní do Chebu tak se tomu Švýcarsku aspoň přiblížíme.

Zejména reklamace bude úžasná třeba až se zas někdo nechá přejet v Černošicích na jednokolejce a tak se dotyčný vzdá v Praze cesty a bude se chtít vrátit.

No a až takto pojede třeba tříčlenná skupina se psem tak to by v tom byl čert abychom je z ty VHD do auta nedostali.
Komis
Středa, 27. března 2019 - 15:37:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 225
Registrován: 2-2019
Pojďme si pustit radši Avatara II. [biggrin]
Nechic
Středa, 27. března 2019 - 19:21:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2473
Registrován: 4-2010
Zajímavý, když dám v ÖBB aplikaci, že mám jízdenku do 2.třídy nechce mi to prodat příplatek do jedničky
Chlap
Středa, 27. března 2019 - 22:30:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 12-2009
Slevový kód na slevu 50 % na celodenní síťovou jízdenku ČD (pro cestování v sobotu 30.3. nebo v neděli 31.3.2019) je možno získat na https://svetodmen.cz/akcni-nabidky/sleva-50-na-celodenni-sitovou- jizdenku-cd
Čtvrtek, 28. března 2019 - 12:30:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 5-2010
Chlap: díky za tip, člověk by čekal, že je to nějak vázané na klienty, ale ono ne ... O víkendu si plánuji výlet, tak se to bude hodit ...
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Čtvrtek, 28. března 2019 - 17:28:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 355
Registrován: 9-2015
Opět narážím na vydírání ze strany ČD jejich neuvěřitelně antizákaznickým přístupem.
Koupil jsem si někdy na květen v eshopu 2x včasnou+lehátko na Slovensko, bohužel na jednom dokladu. Ale pojedu zřejmě sám.
Stornovat se to v e-shopu dá jako celek, takže buď musím nechat propadnout 2. jízdenku nebo vše za 6?10? EUR vrátit a pořídit si jednu novou, pravděpodobně už dražší.
Nebo se to přece jen dá nějakým způsobem s předstihem 40 dnů řešit, třeba mimo e-shop? Divil bych se, no ale za zeptání nic nedám..
Čtvrtek, 28. března 2019 - 19:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2528
Registrován: 3-2011
Mirek Zv.: V tomhle případě bohužel nejde postupovat jinak, než to za 2 x 3 EUR vrátit a koupit novou jízdenku; je to jednou z podmínek včasné jízdenky. Vím, že je to trochu na hlavu, ale bohužel je to takto nastavené, že se při nákupu v eshopu vygeneruje jízdenka i s místenkou/lehátkem jako jeden doklad (pod jedním kódem), který nejde změnit, či vrátit jen částečně.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Čtvrtek, 28. března 2019 - 19:58:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 4-2018
To není žádné vydírání ČD (u vnitrostátních jízdenek ČD jde částečné storno naprosto normálně). Je to důsledek toho, že v mezinárodní dopravě nemají zahraniční dopravci online validaci dokladů (tedy při načtení 2D kódu si jen ověřují informace, které jsou přímo v tom kódu a ne online na serveru, jestli nedošlo k nějaké změně, tak jak tomu je u vnitra v ČR). Proto jde doklad stornovat jen celý s tím, že peníze se vrací až po začátku platnosti dokladu, kdy se ověří že nebyl nikde v zahraničí načten. (Dopravci si posílají vždy navzájem seznamy načtených jízdenek). Toto neplatí pro Polsko, proto nelze jízdenky do Polska vůbec vracet.
Čtvrtek, 28. března 2019 - 23:28:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 11-2005
Nebo můžeš na nějaké sociální síti najít někoho, kdo náhodou v uvedený den na Slovensko pojede, a "střelit" mu "půlku" jízdenky se slevou [wink]
Komis
Čtvrtek, 28. března 2019 - 23:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 2-2019
Díky za užitečnou informaci, vždycky jsem si říkal, proč se s vracením čeká až na začátek platnosti plus 7 dní (nebo tak nějak). Pouze jednou, když jsem chybně koupil jízdenku, provedl storno a následně koupil opravu na tutéž rezervaci, mi peníze (po srážce za blbost) vrátili hned. To byl zřejmě jasný případ.
Pátek, 29. března 2019 - 12:11:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 9-2015
To je super. První zkušenost s VJE(Slovensko), doteď jsem jezdil s děleným jízdným nebo s Regiojetem. Bude mě stát vyhozenou pětistovku (za kombinaci mojí blbosti + neupozornění od ČD předem, že nejde stornovat jednotlivě).
Proto jsem měl tu intuitivní nechuť k těmhle šíleným jízdenkám (a nebo jinak: systematická nechuť předem ten průser prostě vyvolá).
Můj příběh je takovýto (jistě, moje chyba): Našel jsem si spojení Praha-Poprad ve vyhovující denní době, jenže jsem si nevšimnul, že je s přestupem - až při požadavku na lehátko. Tak jsem dal [Předchozí] a s nechutí, že je spoj v Popradu zbytečně brzo, lehátko zakoupil. No a za 10 vteřin už jsem věděl, že je tam opravdu moc brzo, a to o den. Ten správný spoj totiž byl "předchozí" příjezdem, jenže nebyl "předchozí" odjezdem.
Takže po 10 vteřinách od stupidní chyby, 2 měsíce před cestou, víte, že jsou prachy v háji, spolucestujícímu asi těžko vysvětlíte, že má jet o den dřív, a když už si člověk udělá nějaký plán, že by teda jel o den dřív aspoň sám, tak zjistí, že se to dá vrátit leda vcelku. Smutný příběh.
Pátek, 29. března 2019 - 12:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 357
Registrován: 9-2015
>> Libcha: jo, jestli někdo chce lehátko 6.5. do Popradu za 300 s jízdenkou, tak 732457966.
Pátek, 29. března 2019 - 16:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 4-2018
Chápu to dobře, že jde o špatné datu (posun o den) a v tom případě byste jeli oba? Pak bych normálně napsal na ČD s vysvětlením. Obvykle bez problému vyhoví.
Mladějov
Pátek, 29. března 2019 - 16:17:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13726
Registrován: 3-2007
A ono to jako nejde (po dohodě s pokladní, že jsou ještě volná místa) to komplet stornovat a hned koupit to jedno místo ??? Nebo vás to jen nenapadlo ?
Pondělí, 01. dubna 2019 - 18:18:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2017
https://svetodmen.cz/akcni-nabidky/30-sleva-na-rodinne-cestovani- vlakem

Bohužel ale není poznat, jestli se sleva vztahuje na celosíťovou verzi nebo na regionální, příp. na oboje.
Snad napoví příští PaTV (je zajímavé, že v PaTV č. 6 se tato informace neobjevila)
m04
Pondělí, 01. dubna 2019 - 20:17:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 321
Registrován: 11-2013
Možná hloupá otázka, ale zkusím to: Dnes jsem si všiml, že mi dnes expirovalo docela dost bodů. Jdou ještě nějak zpětně získat nebo je to ztraceno? Díky
Nesni
Pondělí, 01. dubna 2019 - 23:33:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1957
Registrován: 6-2014
není poznat, jestli se sleva vztahuje na celosíťovou verzi
Na celostátní za 679 Kč.
Babilon
Úterý, 02. dubna 2019 - 10:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4098
Registrován: 12-2007
Dá se při dobití ČD kreditu zkombinovat platba EPIKem a hotovostí? (Protože minimální částka je 100 Kč a na EPIKu mám méně.) Nebo je jednodušší vložit další peníze na EPIK a pak tím zaplatit dobití ČD kreditu?
Zatím jsem to zkoušel jednou (v Kladně) a bez úspěchu.
Komis
Úterý, 02. dubna 2019 - 11:26:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 251
Registrován: 2-2019
Nabití účtu ČD Kredit v e-shopu, mobilním webu nebo mobilní aplikací Můj vlak

Po přihlášení můžete nabít zvolenou částku na váš účet ČD Kredit a zaplatit ji bezhotovostně pomocí platební karty, aplikací MasterPass a v e-shopu i pomocí voucherů.

Nabití účtu ČD Kredit u pokladny

U pokladny sdělíte číslo vašeho účtu ČD Kredit nebo předložíte In Kartu, kterou máte přiřazenou k vašemu účtu ČD Kredit. Sdělíte jakou chcete na účet nabít částku a můžete ji zaplatit všemi způsoby, kterými je možné platit v pokladně jízdenku. Můžete tedy zaplatit v hotovosti v Kč nebo eurech, bezhotovostně platební kartou nebo peněženkou na In Kartě (EPIK), použít vouchery, dárkovou platební kartu ČD nebo odškodnění.

Obávám se, že způsob si můžete vybrat, ale kombinovat to asi nepůjde.
Takže já bych řešil zvlášť dobití EPIK a zvlášť dobití ČD Kredit.
Úterý, 02. dubna 2019 - 16:12:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 5-2010
Jdou ještě nějak zpětně získat nebo je to ztraceno? Díky
Je to ztraceno, pro příště pokud vidíte, že mají body expirovat a nemáte pro ně využití, tak si vystavte jízdenku za body a následně ji stornujte. Platnost bodů se prodlouží. Oficiálně doporučeno ze strany ČD.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Středa, 03. dubna 2019 - 15:49:23  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73186
Registrován: 4-2003
A jak se dá vidět, že budou expirovat? V dané sekci se objeví až pozdě, nebo ne?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 11:46:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 4-2003
A jak se dá vidět, že budou expirovat? V dané sekci se objeví až pozdě, nebo ne?

Ve správě věrnostního programu se objeví informace o počtu bodů, které expirují ke konci aktuálního kalendářního měsíce, takže je dobré tam jednou za měsíc vždy kouknout. Lépe kontrolovat samozřejmě dříve než na úplném konci měsíce.
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 14:11:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 5-2010
V nové verzi aplikace Můj vlak přibyla funkcionalita umožňující při cestě s přestupem zvolit si přestupní vlak pozdější, přičemž limitem je jen platnost jízdenky do druhého dne. V praxi tak lze koupit jízdenku z Brna do Plzně a nastavit si jako navazující vlak ne první navrhovaný vlak, ale až pozdější a do něj si dát místenku (případně se to může hodit i kvůli ceně Vázané jízdenky). Navazující vlaky lze volit pozdější i v případě vícero přestupů, Můj vlak automaticky hledá další spojení. Moc pěkná vychytávka[ok][ok][ok]
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Pátek, 05. dubna 2019 - 08:25:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 3-2019
Zdravím
Mám v plastové Inkartě nahranou In100 a chtěl bych si udělat Virtuální Inkartu. Průvodčí mi řekla, že si musím udělat Obraz Karty. V aplikaci mi to ale nabízí jen novou Virtuální Inkartu a ta je prý prázdná. Poradíte mi někdo jak na to?
Komis
Pátek, 05. dubna 2019 - 09:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 256
Registrován: 2-2019
1.2. Pro pořízení VIK nebo přidání čipové In Karty do mobilního telefonu musí mít cestující nainstalovanou aplikaci Můj vlak s operačním systémem Android nebo iOS a musí mít na webu Českých drah (www.cd.cz) registrován svůj uživatelský účet.
1.3. Vlastní pořízení VIK nebo přidání čipové In Karty je možné v aplikaci Můj vlak, v uživatelském profilu, v části s identitou cestujícího.

4. Přidání čipové plastové In Karty do mobilního telefonu

4.1. Pokud cestující již vlastní platnou čipovou (plastovou) In Kartu, může si její data uložit do mobilního telefonu prostřednictvím aplikace Můj vlak, čímž se automaticky převedou všechna data z čipové In Karty včetně fotografie a vznikne tak její obraz.
4.2. Při následném prokazování nároku na slevu cestujícímu postačí prokázání se čipovou In Kartou v aplikaci Můj vlak, původní čipovou In Kartu nemusí mít během cesty u sebe.
4.3. Mezi čipovou (plastovou) In Kartou a čipovou In Kartou zobrazenou v aplikaci Můj vlak, dochází k automatické synchronizaci dat o zakoupených aplikacích na In Kartě.
Komis
Pátek, 05. dubna 2019 - 09:47:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 2-2019
Miropiro: Dobrý postřeh. [ok] Dosud jsem to řešil tak, že jsem natahoval dobu přestupu.
Pátek, 05. dubna 2019 - 15:05:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 5-2010
Komis: jenže doba přestupu se pak uplatní globálně, aktualizace tímto řeší možnost si protáhnout přestupní čas při cestě z Brna do Broumova v Pardubicích či v Hradci, ale v dalším přestupním bodě už třeba 30 minutový přestup není nutný.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Pátek, 05. dubna 2019 - 16:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 9-2015
>> Miropiro+Komis

To umožňuje i přerušit cestu po méně než 101 km?
Pátek, 05. dubna 2019 - 16:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 9-2015
>> Suri

Dík, ale není mi to ještě vůbec jasné, omlouvám se za doplňující otázky:

- ty body expirují až ke konci měsíce? ne 2 roky od jejich získání?

- jsem přesvědčený, že 12.4. mi něco expiruje, ale to, co popisuješ, tam nikde nevidím; mohl bys popsat podrobněji, kde to najdu, třeba označením písmene, na které z podstránek je to vidět:
a) přihlášený uživatel
b) malé okénko <spravovat> (po prokliku zelené šipky)
c) přehled služeb (po prokliku <spravovat>)
d) přehled věrnostního programu (po prokliku Můj věrnostní program <detail>)
da) tamtéž, po volbě Všechny operace
db) tamtéž, po volbě Čerpání bodů
dc) tamtéž, po volbě Získané body
dd) tamtéž, po volbě Expirace bodů
(.... nebo ideálně printscreen)
Pajas2
Pátek, 05. dubna 2019 - 16:20:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 10-2009
Mirek_Zv.: Podle mne zde nejde o přerušení jízdy, je to přestup. A tedy v souladu s kapitolou V SPPO.
Babilon
Pátek, 05. dubna 2019 - 16:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4099
Registrován: 12-2007
Pajas2: Pokud nepokračuji nejbližším vhodným vlakem, jde o přerušení. Nicméně, stejně jako u jiných zde probíraných případů, pokud mi systém prodá jízdenku v rozporu se SPPO, už to není můj problém.
Pajas2
Pátek, 05. dubna 2019 - 16:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 10-2009
Babilon: V aktuálním znění SPPO a TR10 právě už tuto podmínku nevidím. Přehlédl jsem ji snad někde?
Babilon
Pátek, 05. dubna 2019 - 17:29:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4100
Registrován: 12-2007
Pajas2: No jo, máte pravdu, v přestupní stanici klidně mohu počkat až do večera či dokonce až do rána. Skoro abych kontroloval před každou jízdou, jestli není nějaká změna.
Komis
Pátek, 05. dubna 2019 - 18:27:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 258
Registrován: 2-2019
Pokud máte jízdenku z e-shopu a jedete podle vypsaného plánu cesty, průvodčí vidí číslo svého vlaku a nemá důvod k diskuzi.

Znění SPPO chápu tak, že jedině s vázanou jízdenkou musíte dodržet cestovní plán, jak je uveden na jízdence. To znamená, že máte-li schválně uveden pozdější přestup, musíte ho dodržet, i když byste stihl přípoj dřívější. Protože se požaduje, abyste dodržel uzavřenou přepravní smlouvu.

Nikde však není explicitně řečeno, zda to platí pouze pro vazební přestupní vlak, nebo všechny vlaky po cestě v kombinaci s vázanou jízdenkou. Takže to bude nutné ještě vyjasnit.
Komis
Pátek, 05. dubna 2019 - 18:36:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 259
Registrován: 2-2019
Miropiro: Samozřejmě, že Vámi popisovaná varianta je lepší než ta moje původní. Proto jsem taky pochvalně reagoval. [wink]
Nechic
Sobota, 06. dubna 2019 - 07:15:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 4-2010
To bude jen na vázanou jízdenku. Pro zajímavost snad jediný další dopravce, který takový odklad spoj umožňuje, jsou norské NSB [happy] Každopádně palec nahoru pro ČD, tohle bude velká výhoda i při nákupu mezinárodních jízdenek.
Komis
Sobota, 06. dubna 2019 - 07:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 2-2019
Přesně tak. Kolikrát to musel člověk různě trefovat, než se podařilo prodat požadovanou časovou kombinaci. Pro běžného cestujícího bez šance. Teď zlepšení. [vypravci]
Nesni
Sobota, 06. dubna 2019 - 09:04:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1958
Registrován: 6-2014
Miropiro:
V nové verzi aplikace Můj vlak přibyla funkcionalita umožňující při cestě s přestupem zvolit si přestupní vlak pozdější
Na webu taková možnost nepřibyla? Omlouvám se za dotaz, ale tu aplikaci nemám, tak nevím, kde případně hledat.
Komis
Sobota, 06. dubna 2019 - 09:54:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 2-2019
Tak teď jsem zkoušel speciální trasu s odkladem spojení, ale aplikace mi bohužel nenabídla možnost na ni koupit jízdenku. V tomto směru se tedy chová stejně jako web. Ještě zkusím natáhnout přestup, jestli se to pak povede.
Komis
Sobota, 06. dubna 2019 - 10:28:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 2-2019
Tak vyzkoušeno na mezinárodní trase, aplikace spojení najde, ale jízdenku neprodá; web ano, ale postaru. Čili jsem asi jásal předčasně.
Sobota, 06. dubna 2019 - 13:26:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2018
Aplikace prodá jízdenky jen na taková spojení, na která stačí mít jízdenku v telefonu. Neprodá tedy jízdenky například do Polska, nebo na noční vlaky.
Komis
Sobota, 06. dubna 2019 - 13:41:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 269
Registrován: 2-2019
Na noční vlaky ani k sezení?
Neděle, 07. dubna 2019 - 20:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 5-2010
Přesně tak. Kolikrát to musel člověk různě trefovat, než se podařilo prodat požadovanou časovou kombinaci. Pro běžného cestujícího bez šance. Teď zlepšení
Eh, ano, loni jsem tady řešil to, jak si nastavit jízdenku víkendovou tak, abych měl pro jisté vlaky místenku automaticky zdarma a přitom měl pobyt v určitém městě déle. Tehdy jsem byl označen za kolenovrta. No a teď se to významně usnadnilo, byť zatím jen v aplikaci Můj vlak, nikoliv na webu. Aktualizace by tam ale třeba mohla časem dojít [andel]Usnadnilo by to situaci, kdy potřebuji koupit dvě jízdenky dohromady ...
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Úterý, 16. dubna 2019 - 12:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 512
Registrován: 1-2007
Jak je to s odbavením na TEŽ? Stále mám smůlu, pokud chci jet z nějaké zastávky bez pokladny a nevím to dostatečně dop=ředu, abych si jízdenku koupil dopředu v Popradu? [crazy]
Adamek
Pátek, 19. dubna 2019 - 20:01:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 10-2007
Nevěděl by náhodou někdo, jestli není tento měsíc někde nějaká sleva na celodenní jízdenku? (O2 apod.) Díky...
Komis
Pátek, 19. dubna 2019 - 20:47:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 295
Registrován: 2-2019
Od 1. června 2019 má být zrušen prodej vnitrostátních lůžkových a lehátkových příplatků. To jako půjde jezdit jen mezinárodně? Asi se to nevyplatí prodávat, vlastně jen Bohumín-Praha.