Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. 10. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. 10. 2019

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 10. října 2019 - 09:33:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 7-2017
Re- Aleš_Liesk.. . . . Dojížděl jsem víc jak 28 let z Moravy do 32 km vzdáleného depa na Slovensku (T.Teplá). Tehdy jsme měli průkazky opravňující cestovat do a ze zaměstnání zadara(Jejich přesné pojmenování se mi už ale vykouřilo z hlavy), ale režijky to nebyly, i když ty jsme měli též.
Po rozdělení republiky došlo mezi státy k drastickému omezení dopravy,(na naší trati k úplnému zastavení provozu), navíc jsme zpočátku byli vypláceni od zaměstnavatele slovenskými korunami + k tomu platit zdravotní pojištění 2 x v Česku i na Slovensku, a to byl konec moravských fírů na Slovensku. . . . . . . . . . . [masinka]
Čtvrtek, 10. října 2019 - 10:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20251
Registrován: 5-2002
Pract: když jste u toho, mě spíš zajímají služební cesty
Ty se úplně normálně dávají do cesťáku - nebo taky může firma pro tyto účely pořídit třeba erární KMB.

MŠ: Potřebuji jet do Bělehradu
Nepotřebuješ, chceš. To je velkej rozdíl. Potřebovat znamená něco úplně jinýho. [nene]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Stenly
Čtvrtek, 10. října 2019 - 11:42:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 2-2016
Hajnej: Na Cargu máme rg jízdy s ČD na provozní záznam, MHD a jiný dopravce ja cesťák.
Ale zatím nikdo nestanovil jak to bude od grafikonu s cestama na provozní záznam.
Já třeba ve vlaku tasim IN100 neb jsem línej smolit papíry na koleni.
Čtvrtek, 10. října 2019 - 12:04:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2709
Registrován: 5-2008
Aleš_Liesk.: pokud dojíždí na místo výkonu práce , které má uvedeno v prac.smlouvě , nedostane nic , pokud bude vyslán na pracoviště ve vedlejším domě má nárok na cesták, pokud se tam zdržel více než 5 hodin.
Kolelač: to byly tzv. služební jízdenky , byly jednodenní a týdení a měsíčnía a byla tam uvedena trať pro , kterou platí. Ty jízdenky zanikly , když se zavedla "roční režijka".

(Příspěvek byl editován uživatelem parmezano.)
Don Parmezano
Mladějov
Čtvrtek, 10. října 2019 - 12:26:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14154
Registrován: 3-2007
Stenly:
"Hajnej: Na Cargu máme rg jízdy s ČD na provozní záznam, MHD a jiný dopravce ja cesťák.
Ale zatím nikdo nestanovil jak to bude od grafikonu s cestama na provozní záznam.
"

No vzhledem k tomu, že se to tč. řeší, tak je třeba počkat, než se to "utřese".
Provozní záznam je zjednodušený cesťák (pro účely finančáku), pokud nebude ve vlacích ČD platit, tak se holt budou zatím kupovat jízdenky, přikládat a případně psát klasický cesťák, no.

Rozhodně se netřeba obávat, že by někdo byl nucen platit služební cestu ze svého.

Podmínky se ovšem mohou časem měnit - viz např. Arriva na ML v Praze od 1.10. t.r.
Čtvrtek, 10. října 2019 - 14:45:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 9-2016
Parmezáno: Doplním - služební jízdenky byly nejen na danou trať, ale i na určitou oblast. Jako mladý jsem měl psanou jízdenku na všechny trasy v působnosti traťové distance Praha.
Čtvrtek, 10. října 2019 - 14:53:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 541
Registrován: 8-2017
Asdf - aha, takže na vlak, který provozuje můj zaměstnavatel, který mi tímto vlakem nařídil služební cestu si musím koupit za své peníze lístek, přitom od zaměstnavatele "lístek" (režijku) už koupený mám - to mě spíš připadá, jako záměrné neumožnění práce, jelikož nejsem povinnen u sebe nosit hotovost, či svoji soukromou platební kartu
Čtvrtek, 10. října 2019 - 15:03:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9056
Registrován: 5-2007
Practicus: Je Vám jasné, že mimo dráhu by Vás s takýmto zmýšľaním poslali rovno do [zadnice]?
Čtvrtek, 10. října 2019 - 15:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4412
Registrován: 3-2006
Ad Asdf: To máte marný, před 20 lety by to také nikdo nevysvětlil, že některé věci "normální" u dráhy, jsou jinde příznakem duševní choroby.
Jako zrovna to, že si člověk musí nejdřív některé věci zaplatit a pak uplatnit u zaměstnavatele i s doklady. Nebo, že do za cestu do práce se běžně platí a kupuje jízdenka. Pro zajímavost dost dlouho se mi zdávalo, že jsem si zapomněl koupit lístek a platím průvodčímu pokutu, jo s režijkou jsem to neznal.[biggrin]

Ono něco bude na tom, že člověk má střídat zaměstnání, jinak trpí profesní slepotou. Ale také mi to střídání moc nejde, posledních 20 let zas u jednoho zaměstnavatele, mimo dráhu.[biggrin]
Čtvrtek, 10. října 2019 - 15:19:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 8-2017
Asdf - řekl bych, že podobné srovnání je, zaměstnavatel vám určil složit dohromady nějaké zařízení, dal vám k tomu i spojovací materiál, ale vy ten spojovací materiál použít nesmíte, ale musíte si za své koupit ten samý spojovací materiál, který vám následně zaměstnavatel proplatí - asi tak to je
Čtvrtek, 10. října 2019 - 15:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 543
Registrován: 8-2017
Pánové, nebavím se o cestě do/z práce, ale o služebních cestách, které při práci strojvedoucího jsou na denním pořádku
Mladějov
Čtvrtek, 10. října 2019 - 15:36:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14158
Registrován: 3-2007
"nejsem povinnen u sebe nosit hotovost"

Aha. Tak to jo. [crazy]
To nemá cenu, já jde domu [crazy].
Čtvrtek, 10. října 2019 - 15:41:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 544
Registrován: 8-2017
Mladějov - aha, takže Vy běžně sponzorujete zaměstnavatele, že mu za své kupujete materiál, aby Vám na konci měsíce sdělil, že na proplacení nemáte nárok?
Čtvrtek, 10. října 2019 - 15:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1132
Registrován: 9-2016
Practikus: A co takhle záloha na služební cestu? O ní jste neslyšel?
Čtvrtek, 10. října 2019 - 15:58:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 8-2017
Makus - ne, to se vzhledem k používání režijek nikdy nedělalo - a tak když efektivita práce nikomu nic neříká a přednější je vypisování všelijakých papírů, no tak nejdřív budeme vypisovat papíry a pak teprve budeme konat práci, ale doplatí na to zaměstnavatel a cestující, a především to bude dražší - ale kdo chce kam, pomozme mu tam
Čtvrtek, 10. října 2019 - 16:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4414
Registrován: 3-2006
Ad Practikus: Tam jsou dva významové problémy
1) Ten materiál je na jiné zařízení než Vám zaměstnavatel dal složit i když je stejné jako je k dispozici ve skladu, není ho možné použít pro toto zařízení.
2) Ten lístek nemusí sloužit pouze jako Váš doklad, za který dostanete zaplaceno, ale i pro Vašeho zaměstnavatele, jako doklad objednateli, že jste uvedenou služební cestu podnikl, neboť Váš zaměstnavatel, nejen, že požaduje cenu jízdného, ale i hodinovou sazbu za Váš čas strávený na služební cestě.A nakonec lístek je i dokladem, společně s vyučováním služební cesty pro doložení plnění pracovní doby.

Jak vidíte, není to tak jednoduché.
Čtvrtek, 10. října 2019 - 16:22:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 546
Registrován: 8-2017
Mořepetr - ano, zatímco do teď stačilo do záznamu napsat Rg xxx (číslo vlaku a čas a bylo to možné ověřit ze systému, neboť režijka byla "čipnuta", kterou jsem si stejně kupoval za své), nyní budeme muset stát u pokladen, za své si kupovat zvlášť lístky, ty následně psát do záznamu spolu s Rg a přikládat je - přitom je to časově náročnější operace, kterou zaměstnavatel neche platit jako vykonanou práci (škrtá v záznamech), tak nevidím důvod, proč bych měl něco takového dělat, nehledě na možné přejíždění mezi kraji, kdy každý má svůj píseček

(Příspěvek byl editován uživatelem Practicus.)
Čtvrtek, 10. října 2019 - 16:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4415
Registrován: 3-2006
Ad Practicus: Ano, je to tak. Ale takto to chodí všude okolo dráhy, takže to nadávání na byrokracii, už máme všichni dávno za sebou. Je to prostě nevýhoda, toho, že tak dlouho fungovala ochranná síť kolem dráhy. Však si vzpomeňte, kolik věcí najednou člověk musel dělat po roce 89, které před tím za něj "řešili" soudruzi. Přesně v takovém okamžiku jsou pracovníci na železnici. Jde jen o to, zda je to dobře, nebo špatně, že se k tomu bodu dostali až nyní.
Čtvrtek, 10. října 2019 - 16:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 548
Registrován: 8-2017
Mořepetr - jak píši, nejdřív tedy budeme papírovat, pak teprv budeme jezdit, protože zadarmo dělat odmítám
Čtvrtek, 10. října 2019 - 17:40:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9451
Registrován: 4-2003
Otázka je zda je to a) ve Vašem případě služebka a b) tohle se dá řešit elektronicky (webový formuář a prostředí "pro blbý" včetně elektronického schvalování a vyřízení s účtárnou).

Věřte tomu, že na služebce na konci vytisknu a podepísu jeden jedinej papír a k tomu přidám účtenky (pokud jsou) I kdyby to bylo třeba do Tramtárie.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 10. října 2019 - 19:16:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4417
Registrován: 3-2006
Ad Practicus: Samozřejmě, tím že doposud to tak nebylo, byl Váš zaměstnavatel zvýhodněn (nemusel platit Vaši práci spojenou s papírováním).
Čtvrtek, 10. října 2019 - 19:30:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 549
Registrován: 8-2017
RadekŠ - A Vy si myslíte, že na tyhle blbosti je čas? když třeba ve 12:22 je nástup a ve 12:42 už musíte sedět ve vlaku, který Vás doveze za 13min. tam, kde ve 13:06 střídáte kolegu na ose? Přípravná doba je 15min. a během níž se musíte seznámit s průběhem směny a především se změnami, které Vás čekají, aby z toho nebyla hromada - A můžu Vám říct, že za těch 15min. se to kolikrát stihnout ani nedá - Strojmistr má jenom jedny ruce, jedny oči, jednu hlavu a když řeší mimořádnosti, nemá na Vás čas, takže u okýnka strávíte i 10-15min. než se na Vás dostane řada, aby Vám potvrdil nástup, a ty mimořádnosti jsou každý den. Vypsání směny do záznamu, aby člověk věděl, co má dělat, trvá cca 10 min. a to jen pokud nejsou změny, pokud jsou, hledáte ve výlukových rozkazech, co budete dělat. A že jsou kolikrát výživný, takže to pak není 10min. ale i hodina studování. Pak by mělo následovat "studování TTP", protože máme tak úžasnýho správce tratí, že informuje o změnách jen 21dní po zavedení změny, že těmi místy někdo jede po půl roce už nikoho nezajímá, zjistěte si to, kde chcete, TTP jsou psaný tak, že v nich kolikrát ani prase nevyzná, musel byste vzít starý a nový tabulky a porovnávat a to chce čas a ten není - proto jsou těžký nehody. A Vy chcete ještě navrch přidat stání ve frontách, či čumění do počítače do nějaký nedodělaný aplikace a shánět lístky abych se dostal na místo, které mi zaměstnavatel určil, dal mi k tomu jízdní doklad, ale protože se parta kreténů na úřadě rozhodla, že neplatí, tak si musím kupovat lístky extra?? a to všechno za 15 minut? Tak říkám hned, tohle už je vrchol, je to šikana a POLIBTE SI PRDEL - mám režijku (jízdní doklad), jako strojvedoucí jedu pro vlak a jestli budu z vlaku svého zaměstnavatele, ve kterým jedu, vyhozen, tak ten vlak, pro který jedu, neodjede - klidně ho tam nechám i nezajištěnej, ať to někoho zabije, protože banda úřednických kreténů mi neumožnila dělat moji práci
nemám čas sledovat nějaký zkurvený lístky, když se chystá spuštění hlavního nádraží, kde těch změn je až přespříliš - takže jízdenky, jsou v pořadí důležitosti až na posledním místě
Čtvrtek, 10. října 2019 - 19:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9452
Registrován: 4-2003
.chcete ještě navrch přidat stání ve frontách,
Ne.
Má smysl z toho dělat takovouhle kovbojku?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pikehead
Čtvrtek, 10. října 2019 - 19:54:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5537
Registrován: 3-2007
Ten Practicus je evidentně slabší povaha.
Čtvrtek, 10. října 2019 - 19:57:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1758
Registrován: 10-2009
K cestám Rg neslouží režijní průkaz. Ostatně, už je dost kolegů, kteří režijku vůbec nemají. K režijní jízdě se používá Provozní záznam. Je zbytečné kasat nohavice, když brod je ještě daleko. Tento problémek zaměstnavatel jistě vyřeší, je zbytečné se rozčilovat. Spíš je tak trochu bum do hlavy, když bude každý kraj ze 14 v naší pidirepublice vymýšlet svoje navzájem se lišící přepravní podmínky pro cestující. Velký krok k integraci dopravy, ovšem směrem vzad. P.
Čtvrtek, 10. října 2019 - 20:30:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 8-2017
Podroužek - věřím tomu, že kdybych si tu hubu neotevřel, řešilo by se to až..... - a dost nevýhodným způsobem pro nás, jak je zvykem
Čtvrtek, 10. října 2019 - 20:41:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3520
Registrován: 6-2007
Practicus: Jestli je teda pravda co píšeš a proč se tak rozčiluješ, tak běž raději dělat prodavačku do Lidlu...
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Čtvrtek, 10. října 2019 - 20:58:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20254
Registrován: 5-2002
Pract: asi tak to je
No, je to asi tak, že s tímhle přístupem jsi jinde practicky nezaměstnatelnej...

věřím tomu, že kdybych si tu hubu neotevřel
Věř především tomu, že kdyby sis tu hubu neotevřel, tak ... tu nejsi za rohaté zvíře.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 10. října 2019 - 21:10:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 7-2017
Practicus. . .Za našich časů, sloužil k rg cestě provozní záznam. Pokud jsem jel jel režij hned po nástupu, potvrdil mi to razítkem strojmistr a nebo výpravčí ve stanici. Pokud jsem to někde zamkl, dal jsem si razítko ve stanici a jel domů. Nejdelší rg cestu, pokud si pamatuji, jsme měli ze Štúrova do T.Teplé, cca 200km..."rušňový" nás totiž už nechtěl pustit po 15 hod. na zpáteční Rn.vl. . . .I tak nám to s rg cestou hodilo 24:15 hod výkonu. Ze Štúrova do Blavy byla totiž dopolední pauza mezi vlaky,když jsme se poobědě konečně dostali do Blavy, rychlík nahoru na Považí jsme nestíhali. Když jsem odevzdal provozní záznam, strojmistr hodnou chvíli studoval jízdní řád a prohlásil "máte šťastie, ozaj ste sa nemali z toho Štúrova ako dostat domov" I když je to víc jak třicet let, zapomenout se na to nedá, bylo to totiž v den mých narozek.. . . . .A propos, ještě existovala rg cesta "peši", ta byla "honorovaná" patnácti minutami od kilometru. Pamatuji si třeba, že jsme po výměně čet na mašině šli 4km pěšky z Dubnice do T.Teplé, "hodilo" to hodinu . . . . . .[masinka]
Čtvrtek, 10. října 2019 - 21:30:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9058
Registrován: 5-2007
Practicus: Len pre istotu: Áno, je normálne, že si na služobke kupujem lístky na vlak (ak zrovna nejdem služobným autom) za svoje. Áno, normálne je aj to, že si občas musím kúpiť materiál za svoje. Väčšinou je beztak to z dôvodu mojej blbosti - zabudol som si ho zobrať, alebo som si ho zobral málo, alebo som pri montáži niečo po-[zadnice]-l. A áno, normálne je dokonca aj to, že si na tej služobke občas zaplatím za svoje aj napr. ubytovanie. A nie, ešte sa mi nestalo, že by mi niečo z toho zamestnávateľ nepreplatil.
Čtvrtek, 10. října 2019 - 22:06:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 186
Registrován: 8-2017
Ad Practicus: Kdyz ctu vase stesky, tak velmi lituji vaseho nadrizeneho... Kritika a boj za efektivitu prace je jiste chvalihodny, ale je potreba k tomu pouzivat jine argumenty nez pouzivaji peti- az desetilete deti.

Jinak si zkuste predstavit, ze v dnesni dobe existuje vyuctovani cestaku pres aplikaci v mobilu. Vyfotim jizdenku, vyberu datum a odkud/kam a odeslu - trva to cele do dvou minut. Nemusim nic podepisovat a ani schovavat a pozor pracuju u statni drahy a licence k te aplikaci je koupena od svycarske posty. Neni tedy potrebovat vymyslet kolo, kdyz chce nekdo pracovat efektivne a vyuzivat moderni technologie.
Čtvrtek, 10. října 2019 - 22:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6382
Registrován: 9-2011
Marcel: Za 25 let.. nikdo se mi neptal jestli považuji za rozumné realizaci Milovické spojky a alespoň minimální úpravy na trati Praha - Liberec.
Tak tohle jsem potřeboval!!! [proud][lol][biggrin][rofl]
Po 10 hodinách jednání v angličtině, vyšťavenej úplně dosucha, jsem se potřeboval něčemu od srdce zasmát!!!!
Díky, Marceli!!!
No a řekni, považuješ tu spojku za rozumnou? [jidlo]

Potřebuji jet do Bělehradu a zjistím Avala nejezdí.
Fakt potřebuješ do Bělehradu? Když tam nepojedeš, tak někdo umře? Nebo někdo přijde aspoň o půl mega, zlomí si nohu nebo ho chytne žlučník? Kůrovci začnou žrát chmel (na jižní Moravě napadnou vinohrady a na východní švestkový sady?)

Practicus
aha, takže na vlak, který provozuje můj zaměstnavatel, který mi tímto vlakem nařídil služební cestu si musím koupit za své peníze lístek
Nemusíte. Můžete si vyžádat zálohu na služební cestu (já to dělal při cestách do zahraničí, ale teď už na to kašlu a zaměstnavatele klidně na dva-tři tejdny založím). Nebo vám zaměstnavatel může pořídit KMB anebo služební In-100. Všecky tyhle možnosti v normálních firmách fungujou.

nejsem povinnen u sebe nosit hotovost, či svoji soukromou platební kartu
To nejste a ničemu to neodporuje. Jen vaší zatvrzelé představě, že když se přestanou uznávat režijky, tak se zboří svět.

že podobné srovnání je, zaměstnavatel vám určil složit dohromady nějaké zařízení, dal vám k tomu i spojovací materiál, ale vy ten spojovací materiál použít nesmíte, ale musíte si za své koupit ten samý spojovací materiál, který vám následně zaměstnavatel proplatí - asi tak to je
Tak to není. Zam. vám dal materiál hlavně k vašemu soukromému použití a občas jste z něho poskládal něco i pro něho. Teď se změnily předpisy a z toho dříve dodaného materiálu se už oficiálně nic dělat nesmí.

že mu za své kupujete materiál, aby Vám na konci měsíce sdělil, že na proplacení nemáte nárok?
Proč by mi říkal, že nemám nárok? Cesťáky se normálně proplácejí. Za víc jak 30 let práce a ježdění se mi nestalo, že by mi cesťák neproplatili.

nyní budeme muset stát u pokladen, za své si kupovat zvlášť lístky, ty následně psát do záznamu spolu s Rg a přikládat je
Nemusíte. KMB, In100 či jejich obdoba. Myslíte, že dělníci denně dojíždějící do fabriky si každej den ve 4.30 kupujou lístek a ve 14.30 další? No tak podobnej předplatník vám může koupit zaměstnavatel, a ještě ho pravděpodobně dostane se slevou.

A Vy si myslíte, že na tyhle blbosti je čas?
VŠICHNI OSTATNÍ na to ten čas mají. Vyplnění cesťáku je záležitost na 2 minuty, když vám v depu navíc vytisknou "předvařenej" cesťák (protože ty cesty se budou denně opakovat), tak do něj napíšete jen datum a podpis. Jak dlouho vám trvá napsat datum a podepsat se? [kladivo]

Zas z toho nedělejte takovou kovbojku.
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 10. října 2019 - 23:50:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 551
Registrován: 8-2017
Nocni_spoje - tak jsem zvědav, jak na tomhle telefonu bude ta aplikace fungovat
https://www.datart.cz/Mobilni-telefon-Cat-B25.html?gclid=EAIaIQob ChMIzbW50tOS5QIVQqQYCh3VFAc0EAQYASABEgIoF_D_BwE

Aleš_Liesk. - proč bych měl žádat zálohu, když mám režijku, tedy jízdní doklad už mám (a především pro to, ji mám)

Kolelač - ano, do záznamu rg píšu, ale razítka nevím, kde by se vzala obzvlášť v dálkově řízených stanicích

Hajnej - jen říkám, že to bude hodně zajímavý - jsem zaměstnancem ČD, mám jízdní doklad od ČD, ale pro vlak ČD v rámci jednoho kraje ho nebudu smět použít, ani když pojedu služebně a nebo, když po přejezdu hranic kraje bude třeba přestupovat na místní persu (soukromě nevím, kam bych vlakem jezdil) - takže bude zajímavý, jak se od novýho grafikonu dostanu třeba z Brna do Přerova na soustruh pro nějakou soupravu, aniž bych si musel kupovat extra lístky za své, přitom už (už se opakuju) jízdní doklad mám přímo od zaměstnavatele......
Pátek, 11. října 2019 - 06:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 380
Registrován: 10-2010
Pardubický kraj tuhle blbost neuznávání jízdenek ČD zatím nevymyslel. V těch zmíněých krajích
budou jízdenky ČD platit v těch vlacích které kraje nedotují. Jak to poznám?
Pátek, 11. října 2019 - 07:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10020
Registrován: 8-2012
nyní budeme muset stát u pokladen
Fakt nevím, co je lepší - když se ty "argumenty" pro režimky opakují, nebo když ty nové jsou čím dál hloupější [biggrin]
電車オタク
Pátek, 11. října 2019 - 07:44:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4828
Registrován: 5-2002
Možná spíš než Practikus se z toho zblázní nějaká účetní [crazy] . Třeba to Brno - Přerov: buď bude mít cesťák na RJ nebo pojede na režijku do Nezaymslic a tam bude přesedat na osobák, který je zase krajský. Jestli nebude lepší jezdit přímo Arriva Expresem, pokud to v cestovních nákladech uznají. A kdo vybere nejvýhodnější variantu [zadnice] ?
Pátek, 11. října 2019 - 07:54:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10022
Registrován: 8-2012
se z toho zblázní nějaká účetní
Jsou zaznamenány případy zblázněných účetních z non-ČD firem, pro něž jsou cesťáky denním chlebem? Holt přestane platit první paragraf Pravidel modrého života "nikdy se to tak nedělalo"... Vítejte v realitě.
電車オタク
Pátek, 11. října 2019 - 07:58:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4829
Registrován: 5-2002
Tak samozřejmě předpokládám, že někdo bude muset vyběhnout ze zaběhnutého stereotypu a začít to řešit [proud] .
Pátek, 11. října 2019 - 08:21:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10023
Registrován: 8-2012
No tak z toho ale nedělejte katastrofické scénáře a že se kvůli tomu pomalu musí uzákonit platnost režimek vždy a všude a na věčné časy... Co když třeba nádražák jede autobusem (pomiňme, jak strašlivá hereze by to mimo NAD [happy] byla)? Tramvají? Co když má režimku v depozitu?
No a kdo určuje u služební cesty použitý dopravní prostředek, to si taky zjistíte velmi snadno.

Prostě, když zástupné "důvody", tak aspoň ne tak blbé...
電車オタク
Ex_ČD
Pátek, 11. října 2019 - 08:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 10-2017
Pokud se matka dráha pochlapí, tak by se dalo cestovat na provozák i nadále. Stačilo by předložit provozák průvodčímu (kontrole IDS) ten by vystavil bez doplatku (nebo dokonce uplně bez platby doklad) a tuto jízdu si pak můžou dopravce a IDS vzajemně účtovat do aleluja... cesty jsou jen se musí chtít.....
Pátek, 11. října 2019 - 08:36:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10025
Registrován: 8-2012
Můžou u Dráhy vytáhnout staré předpisy o VÚP [happy]
電車オタク
Pátek, 11. října 2019 - 13:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3433
Registrován: 7-2012
T_._H_.:
"No tak z toho ale nedělejte katastrofické scénáře a že se kvůli tomu pomalu musí uzákonit platnost režimek vždy a všude a na věčné časy...

Nepřející Tomáš!"
Pátek, 11. října 2019 - 15:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3724
Registrován: 9-2003
Tady je hlavně vidět, jak je hromada dlouholetých nádražáků zcela odříznuta od praktického života lidí, kteří nikdy žádné režimky neměli a, divsesvěte, přežili to i s ježděním na služební cesty. Já třeba pravidelně "jezdím" na služební cesty letadlem, neměl bych mít nějakou leteckou režimku, abych nemusel pak vždycky prvního zabít hodinu sepisováním cesťáku a lepením letenek rozpustným lepidlem na papír formátu A4?
NOBLE BRICKS
Pátek, 11. října 2019 - 15:47:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4419
Registrován: 3-2006
A co teprve vzpomenout si vždycky s kým jsem to zrovna jel, to trvá déle, než to vyplnit. VHD má aspoň výhodu, že opíšu čas z JŘ, ale kdo si má sakra pamatovat ty časy u ostatních služebních cest.[biggrin]
Pátek, 11. října 2019 - 15:58:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 552
Registrován: 8-2017
S4991023 - Vy jste zaměsnanec té dané letecké společnosti, která poskytuje svým zaměstnancům volné letenky?
Pátek, 11. října 2019 - 16:02:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 8-2017
T_._H_. - ano kupují se jízdenky JINÝCH dopravců - tady jde o to, že už jízdní doklad mám, ale je mi znemožněno jej použít

tedy lístek už máte na konrétní spoj konkrétního dopravce, ale nesmíte ho použít, protože Vám ho prodal Petr, a ne Pavel
Cobram
Pátek, 11. října 2019 - 16:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2019
Zdravím všechny a měl bych jednu prosbu. Dokázal by mi někdo poradit, kde se dají kupovat pohlednice lokomotiv? Barevné, motorové, elektrické i párovky, od 50. let po současnost. Znám vydavatelství Corona, Saxi, a ještě nějaké další, podařilo se mi různě u stánků na akcích koupit řádově tak cca 200 pohlednic, ale víc nic. Jsem přesvědčený, že pohlednic s tak oblíbenou tématikou, jako jsou lokomotivy, musí být strašné spousty, ale pořád nemůžu přijít na nějaký dobrý zdroj. Můžete mi prosím někdo poradit? Díky.
Pátek, 11. října 2019 - 16:20:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 187
Registrován: 8-2017
Practicus:
"T_._H_. - ano kupují se jízdenky JINÝCH dopravců - tady jde o to, že už jízdní doklad mám, ale je mi znemožněno jej použít

tedy lístek už máte na konrétní spoj konkrétního dopravce, ale nesmíte ho použít, protože Vám ho prodal Petr, a ne Pavel"

Vy ale zadny jizdni doklad do modreho vlaku za vsech okolnosti nemate, to je ten problem!!! To, ze mate modrou rezimku prece neznamena, ze plati ve vsech CD vlacich za vsech okolnosti - to je to same, jako byste s nim nastoupil v Grazu do modreho Railjetu a poslal pruvodciho ÖBB doprdele, ze mate preci jizdenku na modry vlak a tohle je modry vlak a tudiz je to vyreseno. Predpokladal bych ale, ze tohle dokaze pochopit i dite ale evidentne ne [sad].
Pátek, 11. října 2019 - 16:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 8-2017
Nocni_spoje - je zajímavý, že teď platí
Pátek, 11. října 2019 - 16:29:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20257
Registrován: 5-2002
Pract: jen říkám, že to bude hodně zajímavý
Aspoň uvidíš, jakej zajímavej život žijeme my normální civilové. [wink]

S499: Já třeba pravidelně "jezdím" na služební cesty letadlem, neměl bych mít nějakou leteckou režimku
Aháááá, a já furt dumal, proč se teď pražský tramvajence říká Lítačka - no přece když ji zkombinuješ s lítačkou cílové destinace, musej´ Tě na to zadáčo pustit do eroplánu...!
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 11. října 2019 - 16:35:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4420
Registrován: 3-2006
Škoda, že není nějaká letecká linka v PIDu[blush]
Jak by to pěkně znělo letím na Lítačku.[andel]
Pátek, 11. října 2019 - 17:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6383
Registrován: 9-2011
Pract: proč bych měl žádat zálohu, když mám režijku
Když máte režijku, tak nevím, co tu poslední dva dny usilovně řešíte.
Až jí mít nebudete, tak si o zálohu požádáte. Už to chápete?
Uděláte to "z principu" třikrát, čtyřikrát, a pak vás přestane bavit zbytečné papírování (poněvadž brát si zálohu na lístek za 100 korun zbytečné fakt je) a těch pár korun zaměstnavateli do konce měsíce zapůjčíte.

tady jde o to, že už jízdní doklad mám
Teď ho máte, od prosince ho mít nebudete. Prostě ve vlacích objednávaných krajem platit nebude, tečka.

Vy jste zaměsnanec té dané letecké společnosti, která poskytuje svým zaměstnancům volné letenky
Když Smartwings pošlou letadlo (i s posádkou) do Kanady, kde létá pro nějakého jiného operátora, co myslíte, platí v něm režijka Smartwings?
No a úplně stejně: ČD pošlou vlak ne do Kanady, ale do JMK, taky i s posádkou, a "operátorem", tj. tím, kdo určuje odkud, kam, kdy, za kolik,... se pojede, bude JMK.

mám jízdní doklad od ČD, ale pro vlak ČD v rámci jednoho kraje ho nebudu smět použít,
No protože ten vlak není ČD, ale JMK. Jen ho shodou okolností vozí souprava ČD s posádkou ČD. Za pár let může tentýž vlak bejt žlutej, černej nebo tyrkysovej. Anebo v barvách JMK (jak si už vymysleli v ÚK).

je zajímavý, že teď platí
Co platí? Režijka ČD ve vlaku OBB mezi Vídní a Grazem?
MARCELI, SLYŠÍŠ??????
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 11. října 2019 - 18:10:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 1-2013
To, ze mate modrou rezimku prece neznamena, ze plati ve vsech CD vlacich za vsech okolnosti
Úplně to samé je u "režijky" zaměstanců DP Praha. Např. na lince 312 mezi Tuchoměřicemi a Lichocevsí v autobusu DP Praha neplatí "režijka" DP, i když dopravcem je DP Praha.
To samé je v lince AE, obdobných případů bychom určitě našli více.
Nikde jsem nečetl stesk zaměstnance DP, že v busu DP musí jízdné platit - a to už řadu let.
Komis
Pátek, 11. října 2019 - 18:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 552
Registrován: 2-2019
AL, JT: [ok]
Pátek, 11. října 2019 - 19:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3436
Registrován: 7-2012
Předpokládám, že Vídeň - Graz mi platí FIP s doplatkem 10 Euro na EC
Pátek, 11. října 2019 - 19:56:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 8-2017
FIP=rezimka? to asi ne...[nene]
Pátek, 11. října 2019 - 19:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6386
Registrován: 9-2011
Practicus to napsal tak, že to vypadá, že režijka platí v modrým railjetu i v Rakousku [happy].
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 11. října 2019 - 20:14:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 8-2017
Aleš_Liesk.:
"Practicus to napsal tak, že to vypadá, že režijka platí v modrým railjetu i v Rakousku [happy]"
Nebo si to mysli, to bych po jeho poslednich vyjadreni uplne nevylucoval.
Pátek, 11. října 2019 - 21:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3437
Registrován: 7-2012
Dohodu o uznávání režijek jako se Slovenskem v Rakousku nikdo neuzavřel.

Ale může za to Gavrio Principo. Kdyby nestřílel po Ferdinandovi tak mělo možná i AŽD režijku po celém Rakousko Uhersku.
Pátek, 11. října 2019 - 21:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4421
Registrován: 3-2006
Tak ono mohlo být ještě po roce 1945 Rakouskočeskoslovenskopolsko, ale Moskevská deklarace, z 30. října 1943, stanovila, že Rakousko bude po válce samostatné. Teda nechtěl bych vidět to dělení takové federace. [biggrin]