Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Elektrizace tratí » Archiv diskuse Elektrizace tratí do 18. 10. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Elektrizace tratí do 18. 10. 2019

dolů
   autor příspěvek
Středa, 02. října 2019 - 09:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8996
Registrován: 5-2002
Zaplatí to všichni dopravci tzv. "bulharskou" konstantou.

Tedy vezme se spotřebovaná se ztrátami (jak paušály, tak měřená), porovná se s dodanou a do poměru 1:1 se dopočte konstantou.
Středa, 02. října 2019 - 11:05:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20183
Registrován: 5-2002
micek: kdo má elektroměr, zaplatí co odebere
Tak to nefunguje ani u podružných vodoměrů v baráku.
Jak píše Petr, změřená spotřeba se použije jako klíč k rozúčtování.
Čtvrtek, 10. října 2019 - 22:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 8-2004
Tak jsem se dozvedel, ze nova trat Kodan - Ringsted (25 kV 50 Hz) ma neutralni pole dlouha 400 metru kvuli predpisum EU o interoperabilite. Ze pry kvuli elektrickym jednotkam, ktere maji obe lokomotivy propojeny vn kabelem (TGV) a ktere by pri jizde na oba pantografy mohly zkratovat vedeni. Nedavno tam z toho duvodu probihalo skoleni svedskych firu nakladnich vlaku. Takhle dlouha neutralni pole nikde jinde v okoli nejsou.
Pokud je mi znamo, tak i TGV jezdi na oba pantografy jen pod stejnosmernymi draty a ani delka 400 metru se mi nezda.
Danske elektricke jednotky maji oba pantografy hned za sebou, takze tem staci neutralni pole dokonce kratsi nez elektrickym lokomotivam.
To bude veselo az tam nejaky vlak uvazne.
Pátek, 11. října 2019 - 22:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 648
Registrován: 8-2017
Martyk 297:
Pane, vy jste démon! [proud]
Sobota, 12. října 2019 - 02:06:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4186
Registrován: 5-2004
J_p:
"Tak jsem se dozvedel, ze nova trat Kodan - Ringsted (25 kV 50 Hz) ma neutralni pole dlouha 400 metru kvuli predpisum EU o interoperabilite. Ze pry kvuli elektrickym jednotkam, ktere maji obe lokomotivy propojeny vn kabelem (TGV) a ktere by pri jizde na oba pantografy mohly zkratovat vedeni. Nedavno tam z toho duvodu probihalo skoleni svedskych firu nakladnich vlaku. Takhle dlouha neutralni pole nikde jinde v okoli nejsou.
Pokud je mi znamo, tak i TGV jezdi na oba pantografy jen pod stejnosmernymi draty a ani delka 400 metru se mi nezda.
Danske elektricke jednotky maji oba pantografy hned za sebou, takze tem staci neutralni pole dokonce kratsi nez elektrickym lokomotivam.
To bude veselo az tam nejaky vlak uvazne."
To je nějaký divný. 400 m odpovídá dvěma spřaženým jednotkám, každá pak má svůj smeták nahoře, ale to přece mezifázový zkrat vyrobit nemůže, protože mezi těmi napájecími úseky jsou dvě trafa. Jednotky dlouhé 400 m se používají v Japonsku, jak je to tam ale s napájením fakt netuším. [happy]
Sobota, 12. října 2019 - 21:42:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6387
Registrován: 9-2011
Danske elektricke jednotky maji oba pantografy hned za sebou,
To zas nedělá dobrotu mechanicky.
Někde jsem viděl omezení rychlosti v GBT, když se jede na 1 sběrač na vlaku a když na 2, tak podle vzdálenosti mezi sběrači.

mezi těmi napájecími úseky jsou dvě trafa.
Ale mají společnou zem [wink]
Všichni jste volové. Servít
Sobota, 12. října 2019 - 22:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 8-2004
Aleš_Liesk.:
To zas nedělá dobrotu mechanicky.
Někde jsem viděl omezení rychlosti v GBT, když se jede na 1 sběrač na vlaku a když na 2, tak podle vzdálenosti mezi sběrači.


Vsak taky jezdi na jeden sberac. Vyjimkou by snad mohla byt namraza na troleji (ale dosud jsem nevidel ER4 s obema pantografy zvednutymi). Na vlaku muze byt pantografu vic, kdyz jede vic sprazenych jednotek. Ty ale nejsou propojene silovym kabelem.


David_jaša To je nějaký divný. 400 m odpovídá dvěma spřaženým jednotkám, každá pak má svůj smeták nahoře, ale to přece mezifázový zkrat vyrobit nemůže, protože mezi těmi napájecími úseky jsou dvě trafa. Jednotky dlouhé 400 m se používají v Japonsku, jak je to tam ale s napájením fakt netuším.
Presto je tech 400 metru v predpisech. Treba pro nejake budouci jednotky? Kazdopadne je to pekny vozpruz a zrovna na tehle trati to nema zadny vyznam, kdyz cela danska sit ma kratka neutralni pole.
Neděle, 13. října 2019 - 10:29:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7452
Registrován: 8-2007
A na trati Prunéřov-Kadaň je zase přechod z 3 na 25 kV velice krátký(asi 15-20 metrů) s pouhými 2 děliči a uzemněným polem mezi nimi(na rozdíl od sousedního přechodu mezi Prunéřovem a Kláštercem,který má vždy neutrální pole-uzemněné pole-neutrální pole).
To jsou nějaké speciální děliče s neutrálním polem?
Ythomas_ct
Neděle, 13. října 2019 - 22:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2815
Registrován: 10-2009
Ad D. J.:

Jednotky dlouhé 400 m se používají v Japonsku...

...a v Evropě taky. Vizte Velara pro Eurostar... ;-)
Pondělí, 14. října 2019 - 07:45:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 323
Registrován: 6-2019
Přesto je mi poněkud podivné, že TSI HSL natvrdo nařizují 400 m délku neutrálních polí. (že se tam EST asi nikdy nepodívá je jasné)[wink]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 14. října 2019 - 15:53:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7583
Registrován: 1-2007
Tušítě, proč se elektrizace dělá jen do Kadaně a nikoliv až na zastávku Kadaň-předměstí?
Pondělí, 14. října 2019 - 21:20:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9020
Registrován: 5-2002
ad Mike_Shunt a ostatní, kteří řeší stahovačku v Králově Dvoře...

Jinak nevím, kolik z vás zažilo takové projetí, když jste nahoře na vedení. Já několikrát. Nic příjemného, naštěstí jsme vždy všichni přežili.
No a raději pryč od toho.


Toto nikdo vůbec nezpochybňuje, naopak to považuji za velice důležité.

Ale je to řešitelné.

Krátkodobé denně výlukové stahovačky nechť jsou řešeny jako dnes, ale ať jsou zaváděny do ETCS (ještě na něj nejezdíme, ale velice brzy to začne).

Dlouhodobé stahovačky ale by měly mít sjízdnou trolej a pro zajištění nevyzkratování troleje propojením ližinou sběrače stačí dvojitý dělič. Když vidím dnešní Králův Dvůr nebo vzpomenu na Třebušice či kdysi na Břeclav, jsem hodně rozladěn.

Situace nám dokazuje, že prostě zvýšením "buzerace" větší výkon ze strojvedoucích už nedostaneme. Není měsíc, abych osobně neřešil projetou stahovačku nebo neřešil nařčení z projeté stahovačky.

Je potřebné, abychom železnici dělali "uživatelsky příjemnou". Za to se rozhodně návěst tento článek předpisu nepovažuji:
3413. Návěst Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení (čtvercová, na
vrcholu postavená modrá deska s bílým okrajem, uvnitř dvě strany bílého čtverce
s vrcholem směřujícím doleva a uprostřed bílý střed; není-li návěstidlo
z odrazového materiálu, jsou strany čtverce a jeho střed z bílých odrazek) upozorňuje
buď na to, že ve směru doleva je kolej bez trakčního vedení, nebo že
následující úsek trakčního vedení není sjízdný a přikazuje strojvedoucímu elektrického
hnacího vozidla jízdu se staženým sběračem nejpozději v úrovni této návěsti.
Při umístění této návěsti u jednoduché výhybky upozorňuje na kolej bez trakčního vedení
pro směr jízdy přes výhybku vedlejším směrem doleva, u křižovatkové výhybky návěstí kolej bez
trakčního vedení pro směr jízdy přes výhybku přímým směrem zprava doleva nebo vedlejším směrem
zleva doleva.


Kolej nevede přímo, ale je bez odvratné výhybky zavázána do koleje druhé. Trolej vede přímo a návěst říká, že kolej vlevo je bez trakčního vedení. Ale kolej jinam než vlevo nevede.

Tato návěst není navíc předvěštěna.

A celkově: nevěřím tomu, že by vlak ČD vozili strojvedoucí bez seznání, kteří by tam jeli poprvé.

Zkuste provést zamyšlení a zkuste ho sem napsat. Pány provozovatele dráhy prosím, aby toto uvedli. Pány provozovatelů drážní dopravy taktéž prosím, aby toto uvedli.
Pondělí, 14. října 2019 - 21:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 7-2017
PŠ: Nejsem ani jedno, ale z pohledu cestujícího to zcela odpovídá salámovému přístupu nezanedbatelné části SŽDC obecně (viz[te] (ne)hlášení vlaků v uzlu Praha nebo i mimo něj, přihazování po 5 minutách, přestože je jasné, že vlak pod 30 minut mít nebude)...
Pondělí, 14. října 2019 - 22:06:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 417
Registrován: 10-2005
To PŠ.: Tak jsem tu.No za ty roky na trakci mám zkušenost, že hákovnice to opravdu pojistí na 100%. A zdraví a bezpečnost je to nejpřednější a nejdůležitější.
Jak to vypadá konkrétně v tom Králově Dvoře nevím. Nikdo z diskutujících tu nevyjevil třeba POV. Jak je naprojektováno, kdo se k němu vyjadřoval (to by jste se chlapci divili, kdo všechno v tom má prsty), jak je projekt trakce, proč tam ta spojka není (třeba nevycházeli stožáry, není kde zakotvit apod). To je všechno spousta proměnných, které když neznáme, tak je to tlachání o ničem. Takové řeči typu SŽDC by těch pár metrů mohlo natáhnout, jsou nesmyslem na entou. Trakční vedení není šňůra na prádlo.
Takže na Petrovu výzvu odpovídám.
1. Lepší příprava projektů, ke kterým se ve stavu přípravy vyjádří dopravci.
2. Okamžité zavedení ETCS, kde by toto bylo
3. A stejně tam tu hákovnici narvat, kdyby výše uvedené zklamalo.

Jo a nemusí být dvojitý dělič. V Černovíře se docela osvědčily klasické teflonové tyče.
Tož tak.
Pondělí, 14. října 2019 - 23:06:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3216
Registrován: 2-2010
PŠ: já tedy nevím, jestli jsem diskusi správně pochopila (neznám to tam), ale doteď nechápu, jak může být návěst "Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení" umístěna před výhybkou, která je pojížděna po hrotu, když při umístění této návěsti u jednoduché výhybky tato návěst vyjadřuje, že pro směr jízdy přes výhybku vedlejším směrem doleva je kolej bez trakčního vedení.
Mně z toho vždy plynulo a dosud plyne, že kolej je v návěstěném směru bez trakčního vedení až za výhybkou (byť sběrač musím mít stažený už u této návěsti, mám-li postavenou výhybku vedlejším směrem doleva)-tedy když ji projíždím proti hrotu. Myslím, že návěst "Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení" v místě a ve směru, o kterém je tady diskuse (ve směru jízdy po hrotu), tam nemá co dělat a měla by tam být v umístěna návěst "Připravte se ke stažení sběrače" a "Stáhněte sběrač". [uhoh]


(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Úterý, 15. října 2019 - 08:46:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7454
Registrován: 8-2007
Tady ten dělič/neutrální pole na styku soustav Prunéřov-Kadaň.


Mouka:Tušítě, proč se elektrizace dělá jen do Kadaně a nikoliv až na zastávku Kadaň-předměstí?
Protože asi město chtělo raději dvě zastavení 2 km od sebe(zastávka Kadaň Bystřice u nemocnice a sídliště),než 2 zastavení 500 metrů od sebe s podobnou vzdálenosti od centra.

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Úterý, 15. října 2019 - 08:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9021
Registrován: 5-2002
Takto to v Králově Dvoře vypadá
Ghost
Úterý, 15. října 2019 - 09:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 1-2011
Petr Šimral:
Nemůžu si pomoci, ale tohle je prostě brutální prasárna [cunik]
Doslova namazáno na průsery, ale SŽDC je to jedno. Dali hákovnici, vyřešeno [sad]
Úterý, 15. října 2019 - 09:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3217
Registrován: 2-2010
PŠ: jo, přesně tuhle situaci jsem měla na mysli, jejímuž návěstění jsem jaksi nerozuměla a k níž směřoval můj příspěvek:

Ghost:"Doslova namazáno na průsery, ale SŽDC je to jedno. Dali hákovnici, vyřešeno"
Proč dopravci nevyžadují náhradu škody po SŽDC za nesprávné/zmatečné vynávěstění?

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Úterý, 15. října 2019 - 09:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 4-2014
Ghost-stavíme koridoru,ale i na stavbě se musí šetřit, ten kus drátu mezi oběma kolejemi stojí majland a to by SZDC asi doslova zrujnovalo.
Úterý, 15. října 2019 - 09:45:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 938
Registrován: 5-2013
Ghost: to není prasárna, to je v souladu s předpisy. A když to budem brát v této logice je prasárna od strojvedoucího, že nestáhne [wink] .. Zadrátování oné spojky by bylo jistě vhodnější řešení ale jednalo by se o nadstandartnější řešení než považuje předpis za nutné. To je jako na přejezdech, stačit by měla výstražná světla, ta ale někdy nestačí tak se musejí přidat závory. Ale pokud jsou návěsti pro el. provoz umístěna tak jak mají být, pokud to okolnosti kolem trati umožňují, pak tímto nadstandartním řešením pouze ustupujeme strojvedoucím v tom aby dodržovali předpis [wink]. Vlastně by se dalo říci, že z nich děláme voli jako by neznali znaky pro el. provoz. Ale na druhou stranu je jasné, že se to nestane každému, stane se to naštěstí mizivému procentu z nich a pro ty případy by to zatrolejování bylo jistě vhodné. Ale natažení "drátku" jak si tu zřehmě mnozí z vám představují jako Hurvínek válku není tak jednoduché a jistě by si na několik dní vyžádalo přerušení provozu, natánout "drátek" můžu prakticky hned ale aby tento "drátek" měl parametry klasického sjízdného TV vyžadu je to úpravu okolního TV, výstavbu nových TP atd .. Ale ano nic co by se nedalo udělat [wink] .. Jde o to, že to tam projede jeden fíra z milionu tak proto asi nebylo k tomuto opatření přistoupeno.

P.S. - nehodlám se nějak dohadovat a předem říkám, jsme lidé chybující a stát se může každému, dokud to skončí jen materiální škodou prostě se to opraví a jede se dál [wink]. Ale vy tu pořád mluvíte jen o tom jednom ale ono by se jistě našlo o dost více poruch TV které jsou na vrub strojvedoucích. Pokud jste z provozu jistě víte, že výluky jsou prostě chaos a stres, je to odchylka od normálního provozu a to vždy přináší komplikace ale být musí ať z důvodů údržby, oprav či rekonstrukcí, tomu se prostě nevyhnem. Výluka je komplikace pro všechny na dráze ale nic nevydrží věčně. Pevně věřím, že při výlukách jsou znaky pro el. provoz umístěny v souladu s předpisem, jistě ne všade to tak jde (hlavně zhlaví některých stanic je na umisťování znaků naprosto "super") ale i pak jsou umístěny tak aby byly umístěny přehledně a efektivně. Jak jsem již psal, stát se to může každému, ale nesmí se to opakovat. Jak jste psal nároky na strojvedoucí stoupají a jistě ani "rychlo-kurzy" v Třebové tomuto nepomáhají. Ale pořád v základu on je ten kdo porušil předpis a nikdo jiný.

Video jsem viděl a znak je umístěn dobře a přehledně, v něm nevidím problém.

Strojvedoucí má jistě seznání traťových poměrů na tratích kde jezdí + má rozkaz (nebo je to uvedeno v TTP) + znak připrav se na stažení sběrače + samotný znak o konci TV vlevo = 4 možnosti jak se o tom může dozvědět, že bude stahovat!!
Úterý, 15. října 2019 - 09:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 939
Registrován: 5-2013
Haan: a kde berete jistotu, že onen znak nedostatně informuje strojevoucího o konci TV vlevo? Kde je napsáno, že znak je umístěn v rozporu s předpisem?? A hlavně strojvedoucí buď má vědět ze seznání, že tam ten znak je nebo je o tom informován rozkazem, že bude stahovat.
Úterý, 15. října 2019 - 09:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2715
Registrován: 3-2004
nebo je o tom informován rozkazem, že bude stahovat

A není ta stahovačka pro jistotu "trvalá"? [kladivo]
Úterý, 15. října 2019 - 10:03:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 940
Registrován: 5-2013
A tímto bych to uzavřel, vzhledem k tomu že opakovaně používáte pojem "drátek" zřejmě o TV a o jeho sestavě, stavbě/údržbě nemáte ani páru (tak by jste o tom s takovou jistotou asi neměli hovořit). Jistě by ta spojka zatrolejovat šla, ale jak jsem již psal a napíšu to znovu. Obnášelo by to úpravu okolního TV v obou TK + výstavbu nových TP + několik výluk a jistě úplné zastavení provozu = museli by jezdit autobusy.

A vzhledem k tomu, že vy nemáte na práci nic jiného než rýpat tak by jistě i toto opatření bylo spouštěč pro vlnu Vaši nevole a důvod diskutovat [biggrin][rofl].

Takže já když to shrnu, SŽDC a její zaměstnanci jsou lepmlové líní, nic neumí a všem jen ubližují [biggrin][rofl][crazy] .. Je to JEN jejich chyba a nikoho jiného [rofl] .. A ikdyž strojvedoucí nerespektuje předpis, je toto chyba JEN a JENOM SŽDC [lol] .. Pevně věřím, že s tímto závěrem jste jiý spokojený [rofl] ..

A nakonec bych se chtěl omluvit onomu strojvedoucímu který tam to TV strhnul, věřím, že to neudělal naschvál a že se z chyb poučí a bude normálně jezdit dál [happy], přeji mu spoustu km bez MU [vypravci][ok].
Úterý, 15. října 2019 - 10:03:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 941
Registrován: 5-2013
Dusanh: je trvalá [ok]
Úterý, 15. října 2019 - 10:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3218
Registrován: 2-2010
Brodaček:
D1,čl.3413: "...Při umístění této návěsti u jednoduché výhybky upozorňuje na kolej bez trakčního vedení pro směr jízdy přes výhybku vedlejším směrem doleva"
Z toho textu plyne, že kolej bez trakčního vedení je v návěstěném směru až za výhybkou, ne před ní, proto se umísťuje před výhybku, která je pojížděna proti hrotu.
Můžete mi vysvětlit, proč tam není umístěna návěst "Stáhněte sběrač" včetně předvěstění "Připravte se ke stažení sběrače"?
Úterý, 15. října 2019 - 10:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 942
Registrován: 5-2013
Předvěst tam jistě umístěna bude [wink]. A já bych to viděl takto, za normální okolností jsou zde dvě TK a v jedné z nich je umístěna vyhybka (ikdyž tam fakticky není a kolej je zakončena zaústěním do veldejší koleje). Čili návěst je umístěna dobře. A za druhé, TV pokračuje nad oběma kolejemi dále (ikdyž jedna kolej zatím nepokračuje). TV končí pouze ve směru vlevo nikoli přímo [wink].

A než se tu strhne lavina na moji maličkost, myslím si, že se tu dohadujete a nejste od SEE ani od nikoho kdo by se v tom extra vyznal, myslím si, že ten kdo rozhodl, že tam tento znak patří má patřičkou kvalifikaci aby věděl co dělá [wink].

A nakonec, jak mi tedy dokážete vysvětlit, že spousta strojevoucích na znak reagovala dobře a jeden ne? Řekl bych, že zapomněl, stane se jsme lidi [wink] ..

A lidi proboha už s tím skončete, nemá to význam se tu dohadovat. Nikdo z Vás stejně nikdy na TV nepracoval a nemá o tom ani o rozmísťování znaků pro el. provoz páru [wink].

No nic přeji hezký den a rozčilujte se tu sami a koupejte se ve vaší věčné pravdě [rofl][biggrin][crazy] ..
Ghost
Úterý, 15. října 2019 - 10:28:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 1-2011
A nakonec, jak mi tedy dokážete vysvětlit, že spousta strojevoucích na znak reagovala dobře a jeden ne?
Dráty v onom místě byly strženy nejméně třikrát, teď jeden sběrač na hákovnici. Nemělo by to ukazovat systémovou chybu?
Úterý, 15. října 2019 - 10:33:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 329
Registrován: 6-2019
teď jeden sběrač na hákovnici.
Tak vidíte, že má a plní svůj účel.

Nemělo by to ukazovat systémovou chybu?
To by bylo třeba vyhodnotit celý soubor dat (nejen tři události, ale srovnání s celkem za stejných podmínek).
Systémová chyba je, když na jisté trati jsou "stahovačky" (následné po sobě) zpravovány stylem jednou jo, pak ne, pak zase jo. To je systémová chyba (když tedy potřebujete nutně nějakou najít).



(Příspěvek byl editován uživatelem Ahmad_Šáh_Masúd.)
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 15. října 2019 - 10:45:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3219
Registrován: 2-2010
Brodacek: "Předvěst tam jistě umístěna bude".
Takže dosud nepředvěstěná, když až teď umístěna bude? A to je předpisově v pořádku? Zpravení písemným rozkazem to předvěstění nenahrazuje.
Díky za vysvětlení. [wink]
Úterý, 15. října 2019 - 10:47:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 4-2014
Brodacek žádná další výluka na doplnění Tv by potřeba nebyla, mělo se to udělat hned, když došlo ke stržení Tv a následně se to TV veselo znova na své místo . Času na to bylo dost, když to měli při jedné opravě vyloučené od dopoledne až do půlnoci. Dále píšete, že zaměstnanci SZDC jsou lemplove, tak ti dratenici ,kteří to tam jezdí opravovat určitě NE, ale ukazuje to na neschopnost papalasu na ředitelství SZDC. Škoda, že ani v jednom postiženému vlaku, strhutím TV neseděl sám generální ředitel SZDC, to by ten chybějící kus TV mezi oběma trať. kolejemi byl okamžitě doplněn.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Úterý, 15. října 2019 - 11:14:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6393
Registrován: 9-2011
Broďáček:
Předvěst tam jistě umístěna bude
To jsem opravdu zvědavej, čím chcete předvěstit návěst "Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení".

jsou zde dvě TK a v jedné z nich je umístěna vyhybka (ikdyž tam fakticky není a kolej je zakončena zaústěním do veldejší koleje).
No a to je ten problém. Protože žádná kolej odbočující doleva tam není. I když máte na koleji spoustu oblouků, z hlediska předpisu, resp. článků zabývajících se situacemi na výhybkách, je to stále kolej přímá.
Kdyby tam ta výhybka byla, tak je to předpisově v pořádku. Ale z logiky věci - všechny (el.) vlaky musejí do spojky - by tam opět byla lepší stahovačka s předvěstí.

Čili návěst je umístěna dobře.
Není. Žádná kolej doleva tam neodbočuje.

TV končí pouze ve směru vlevo nikoli přímo
TV končí POUZE ve směru přímo, neboť žádný směr "vlevo" tam není.
Vzato do detailu, na té výhybce vlak de facto odbočuje doprava [wink]. (přímo by vyjel z trati, "vlevo" je to zpět na Zdice)

Tato návěst je absolutní prasárna. Má tam být normální stahovačka s příslušnou předvěstí.
Všichni jste volové. Servít
Úterý, 15. října 2019 - 11:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6394
Registrován: 9-2011
Luboš: ono zřídit alespoň mechanicky sjízdnou spojku není zas taková sranda, není to jen kus drátu, co se někam pověsí. Musí se ukotvit a napínat, tady by asi stačil prostý závěs jednostranně napínaný (má to vůbec SŽDC ve svých "vzorových listech" aneb §1 odst. b)?)
Všichni jste volové. Servít
balik
Úterý, 15. října 2019 - 11:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2479
Registrován: 11-2002
Petr_Šimral:
Tato návěst není navíc předvěštěna.

?
Tato návěst je předvěštěna. Už to tady zaznělo. Diskuze jste se účastnil před i po, odkazovaný post jste zřejmě projel bez povšimnutí, snad že nebyl řádně předvěštěn. Co k tomu dodat... [happy]
Směr Zdice-Beroun, před obloukem, na zábrzdnou.
Směr Beroun-Zdice, pod kosočtvercem je tabulka na zkrácenou (v místě PJ).

Ghost:
Moc user friendly to právě není, protože někteří fírové zjevně netuší kde opravdu jsou vjezdová návěstidla...
Aha, i tak se na to lze dívat [crazy] , inu co člověk, to pohled. Mně se na tom zdálo friendly, že v rozkaze kromě kilometráže je i místopis pro zařazení do kontextu (označení zastávky, mezi kterými kolejemi, za vjezdem). Že je tam předem uvedeno, jaké návěsti a kde může očekávat. Že je tam varování ohledně hákovnice.
Čili tušit by se dalo. Tady je asi nepopulární to říkat, ale km poloha vjezdových návěstidel se najde třeba i v ttp. Na trati jsou klasické "velké" hektometrovníky na podpěrách TV, pro určení km polohy.
Fyzicky v terénu je osazeno: Od Zdic nejdřív střelnice (blížím se k vjezdu?), za ní "Připravte se ke stažení sběrače" (km polohu znám z rozkazu?), pak vjezdové návěstidlo a za ním návěst, u které má být staženo (protože vím, že následující úsek trakčního vedení není sjízdný nebo ve směru doleva je kolej bez trakčního vedení; km polohu znám z rozkazu). A pak to teprve přijde.

Provedu-li požadované zamyšlení: Jeví se mi jako pochopitelné, že to někdo od počátku považoval za dostatečně tkaničko-i-kšandoidní. Má to vývoj, tak se třeba dotyčný drbe za uchem (lze na to teď, když vím, dodatečně nereagovat?). Nákladově (opravy po nehodách, škody z přerušení provozu) už to možná není levnější, než kdyby bylo od počátku v plné palbě. Ale že nebylo (ve světě rozpočtových omezení) od počátku voleno řešení ultima ratio, za to bych neodsuzoval. (No, moc se mi nelíbí, jak nás "doba" ve všech aspektech života tlačí k metodě tkaničky, kšandy a ještě pro sichr přišít na tělo šicím strojem...)

Dráty v onom místě byly strženy nejméně třikrát, teď jeden sběrač na hákovnici. Nemělo by to ukazovat systémovou chybu?
Ano, dovedu si představit, že jsou u provozovatele dráhy i takoví lidé, kteří mohou mít hypotetický důvod k podezírání dopravců ze systémových chyb při zajištění povinností dle drážních zákona a smlouvy o provozování drážní dopravy. [proud]

Jinak ale věřím v rozum. Nikdo si nemůžeme myslet, že se nám "to" nemůže stát. Líbí se mi, co říká Broďáček - má respekt vůči "druhé" straně (jsme lidi, fírovi nic zlého nepřeju, nemá to lehké) a taky jej ale žádá pro tu "svoji" (není to jen "drátek" atd.).
Úterý, 15. října 2019 - 11:32:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3220
Registrován: 2-2010
AL:To jsem opravdu zvědavej, čím chcete předvěstit návěst "Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení".
D1,čl.3414: "Návěst Připravte se ke stažení sběrače předvěstí strojvedoucímu elektrického hnacího vozidla návěst Stáhněte sběrač, Kolej v přímém směru bez trakčního vedení, Kolej ve směru doprava bez trakčního vedení nebo Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení.
A jako Vy opravdu nechápu, proč tam nebyla hned od počátku návěst "Stáhněte sběrač"- pro strojvedoucího naprosto srozumitelná.
Úterý, 15. října 2019 - 12:02:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 10-2005
Ach jo, tak znovu. Staveniště bylo předáno zhotoviteli, který postupuje dle projektové dokumentace. Pokud v PD spojka není, proč by ji tam na svoje náklady dělal. Z obrázků jen tak letmo odhaduji, že kvůli sjízdnosti tam chybí minimálně dva stožáry na klikatost a jeden kotvák. Plus k tomu máte vodiče, konzoly, musí se to vyregulovat a samozřejmě nějaký dělič. (Ten na styku Pr-Ka není klasický jako třeba tento ale speciální, který neumoňuje propojení soustav jednou ližinou.) No a po skončení etapy zase demontáž.
No celkově bratru pár milionů ze státního rozpočtu. Teď si může každý spočítat, co se vyplatí.
Co se týká návěštění, osobně bych tam dal klasickou návěst Stáhni sběrač. Ale stejně by to nepomohlo a projíždělo by se dál.
Úterý, 15. října 2019 - 12:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6395
Registrován: 9-2011
Haan: tak to si sypu popel na hlavu.
Já žiju ještě v době, kdy za "Připravte se ke stažení sběrače" následovalo vždy jen "Stahněte sběrač" (např. čl. 174 z D1/1984).

Nicméně faktem je, že tam "doleva" nic neodbočuje, takže vlastní návěst je zmatečná.
Jo a ještě - proč za návěstí "Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení" následuje návěst "Zdvihněte sběrač"? Ta má zcela logicky následovat za návěstí "Stahněte sběrač".
(no jo, hledám logiku tam, kde žádná není)

Když se vrátím k té D1/1984, tam je jedna návěst "Kolej bez trakčního vedení" a má 4 varianty:
a) bez TV všechny koleje
b) bez TV je kolej pokračující v přímém směru
c) bez TV je kolej odbočující vpravo
d) ... vlevo.

Přímo v předpise je tedy slovo "odbočující".

V současném znění čichám sedlářovinu, ten pán měl neskutečný dar ten předpis zesložitit, znepřehlednit a totálně ze**t [sad][kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem Aleš_Liesk..)
Všichni jste volové. Servít
Úterý, 15. října 2019 - 12:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3221
Registrován: 2-2010
Pane AL, popel na hlavu si přede mnou nesypejte. Já totiž taky žiji už od roku 1968 v přesvědčení, že návěsti ...Kolej/e bez trakčního vedení ve směru... se může vyskytnout jen před výhybkou pojížděnou proti hrotu-pak mi jedině dává/la srozumitelný a logický smysl. Na to, co jsem před pár dny viděla někde na netu v Králově Dvoře, jsem čuměla, jako puk. A vůbec se nedivím těm fírům, kteří to tam "nedali" a servali.
Mimo diskusi-zmínil jste tady předpis D1/1984. Prosím, neměl byste jej někde v PDF? Taktéž D2/1984? Moc by jste mi pomohl v mém pátrání, jak se postupně předpisy měnily. Já je při odchodu z dráhy všechny poctivě odevzdala a teď je nemohu sehnat. Díky za reakci.
Úterý, 15. října 2019 - 15:43:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 419
Registrován: 10-2005
Aleš_Liesk.:
"


Jo a ještě - proč za návěstí "Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení" následuje návěst "Zdvihněte sběrač"? Ta má zcela logicky následovat za návěstí "Stahněte sběrač".
(no jo, hledám logiku tam, kde žádná není)

"
A co by jste tam chtěl dát? Vezměte si klasickou výluku třeba sudé ve stanici. Vlak přijíždí k elektrickému dělení po druhé traťové, návěst stáhni sběrač, které předchází příprava. Na liché zvedni sběrač. Projede stanicí a má postaveno zpět do druhé traťové přes spojku. Takže konec doprava, přednávěštěný přípravou nakrátko (U většiny stanic to nevychází). Za elektrickým dělením zvedni sběrač. Kdyby tam byla stahovačka, musí stáhnout i vlak, který by mohl pokračovat po liché (první) a pak znovu zvedni v podstatě hned pár metrů za vekslí. To by moc přehledné nebylo.
To jsem popsal ten nejjednodušší příklad. Přál bych vám osazovat nějakou velkou stanici, kde je výluka uprostřed.
Úterý, 15. října 2019 - 16:00:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 4-2014
Tady je video z tratě Praha - Beroun -Příbram: pohled z posledního vozu, je tam krásně vidět to návěstění v první trať. koleji před tou spojkou do druhé trať. koleje v tom Králováku.

Já jsem tam viděl v první trať. koleji ve směru od Zdic pouze návěst "Kolej vlevo bez trakčního vedení", žádnou návěst stahněte zběrač jsem ve směru od Zdic v první trať. koleji neviděl. Video pochází ze srpna 2019.

odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=1p6y9u5QUu4
čas videa: 0:51:22 až 0:52:02
Úterý, 15. října 2019 - 18:34:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3222
Registrován: 2-2010
L 3.21: v čase videa 5:42 je vidět umístění návěsti "Připravte se ke stažení sběrače", ta je předvěstí návěsti "Stáhněte sběrač" a mj. také návěsti "Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení". Tedy správně předvěstěna je, ne že není-jak tady z některých příspěvků vyplynulo.
To ale nemění nic na úhlu pohledu, že návěst "Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení" byla v tomto případě "zneužita", byť ten sběrač musí mít fíra dole. Jen těm fírům zase někdo dobře namydlil schody a některý z nich po nich uklouzl. [sad]

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Úterý, 15. října 2019 - 18:36:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 10-2009
Když píšete, že návěst "Připravte se ke stažení" umístěna bude, znamená to, že tam je a vždy byla, nebo se teprve umístí? Přikláním se k názoru, že podle D1 tam měla být návěst "Stáhněte sběrač", nikoli "Kolej vlevo bez TV". Takto se dle obrázků v D1 umisťují jen před hrotem výhybky. To proto, aby nemusela stahovat sběrač i vozidla jedoucí jiným směrem. S názorem, že i tak by k nestažení (opomenutí, přehlédnutí) mohlo dojít, musím souhlasit. Stává se to, byť by nemělo. Návěst je neosvětlená, za snížené viditelnosti a při zhasnutém světlometu neviditelná. Navíc u vozidel se spodními světlomety už se nesvítí nahoru. Dost blbý. U elektrické trakce však stahovačky (trvalé i přechodné) prostě budou, s tím se asi nedá nic dělat. V případě, že by bylo použití návěsti "Kolej bez trolejového vedení směrem vlevo" umístěna správně, musí být tato nejen předvěstěna návěstí "Připravte se ke stažení ", ale tato návěst MUSÍ být doplněna směrovou šipkou. Používání směrové šipky není dobrovolné. Byť u SŽDC si to asi většina odpovědných zaměstnanců myslí. Jedná se nejen o stahovačky, ale i o pomalé jízdy a dočasné pomalé jízdy. Je tam takto uvedená návěst předvěštěna?
Umístění návěstí "Kolej bez TV směrem P - L má význam jen v případě, že jiným směrem než vyznačeným je jízda se zvednutým sběračem možná.
Před pár lety, kdy byly zavedeny Děličníky, začala brněnská expozitura dráteníků používat děličníky místo návěstí pro el provoz. Myslím těch obvyklých, modrých pičinek. Prý je děličník jejich možnou náhradou. Až jsem jim to na rovný koleji projel se zdviženýma hráběma, vyhodil napaječku, řvali jak pominutí. Řešil to gestor předpisu. Zaměstnanci dráteníků prý neměli obvyklá a jedině možná návěstidla k dispozici. Gestor jim tehdy napsal, že v tom případě nesměli umístit nic a měli zastavit dopravu zcela. Bylo to docela kino, ale byl jsem nakonec neoficielně pochválen za odvahu.
To byl jen takový malý zážitek pro obveselení. Faktem ovšem je, že vybavení tratí traťovými značkami je mnohdy fakt tristní. Cedule vpravo - vlevo, všechno jedno. Přestože musí být dle jejich vlastního předpisu spodní okraj návěsti aspoň cm nad hlavou koleje, bývají zahrabány ve štěrku. Bohužel, tyto průsery pak řeší firma, která je jednou ze zúčastněných ve sporu. No, přece to nenechá na sobě, že?
Souhlasím však i s názorem, že cestujícím, kteří tam pak stojí dvě - tři hodiny ve chcíplým vlaku je u prdele, kdo to zavinil. Nasraný jsou všichni. Žijeme v české realitě. Všem Káčkařům hezký večer. P.
Úterý, 15. října 2019 - 19:23:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3223
Registrován: 2-2010
P: myslím, že v tomto diskutovaném případě směrovou šipku použít nelze, protože ta se používá jen před rozvětvením kolejí (čl.629), což tento případ není. [uhoh]
Dodatečně dodávám, že to, co píšu, platí jen pro případ, kdy se výhybka pojíždí ve směru po hrotu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Úterý, 15. října 2019 - 21:50:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 8-2004
Jeste me napadla jedna vec: kdyby nahodou ta nova danska trat nekoho zajimala, tak tady je z ni video, i kdyz proti svetlu.
Snad nevadi, ze je to natoceno z dieselu. 180 km/h jede.
Středa, 16. října 2019 - 08:27:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3224
Registrován: 2-2010
Mám jednu poslední poznámku (chcete-li-podezření), že naprojektováno bylo návěstění v Králově Dvoře dobře a myslím, jako pan Brodacek v jeho příspěvku 942, "že ten kdo rozhodl, že tam tento znak patří má patřičnou kvalifikaci aby věděl co dělá".
Ovšem při osazování návěstí mám podezření, že ty návěsti někdo omylem zaměnil-proti hrotu dal "Stáhněte sběrač" (když by tam slušelo být "Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení"). A po hrotu dal "Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení" (když by tam slušelo být "Stáhněte sběrač"). Jen nevím, jaká návěst tam je osazena pro jízdu opačným směrem-proti hrotu. Je tam v současné době návěst "Stáhněte sběrač?

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Středa, 16. října 2019 - 12:02:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 5-2002
Studovali jste někdo analýzu rizik? Elementární podstatou jsou dva údaje - riziko toho, že se průser stane, a pak jeho následky. Podle toho by se mělo přistupovat k eliminaci buď rizika nebo následků.
Pokud tady jeden fíra nestáhne a potrhá dráty, bude to cca stejná výluka a stejné náklady jako na zprovoznění té spojky. Když to neudělají tři, budou náklady už dost vyšší a spojka se vyplatí.
Člověk chybuje, tak to bylo, je a bude.
Středa, 16. října 2019 - 12:20:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3225
Registrován: 2-2010
Chomutovák: a není v tom K.Dvoře levnější to správně vynávěstit tak, aby to fíry nemátlo? Protože tak, jak to je nyní (po hrotu) dobře není.
A je v opačném směru-proti hrotu na předvěsti "Připravte se..." šipička, aby fíra dopředu věděl, pro který směr návěst "Kolej ve směru doleva bez trakčního vedení" platí (až teď jsem ji viděla na videu z odkazu p.balika) a měl dost času ne/stáhnout sběrač?
PS: já být fírou, který to tam urve, náhradu škody bych nepodepsala. A divím se jejich šéfům-dopravcům, že nejednají a škody po SŽDC nevymáhají/jí je platí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Regpetrs
Středa, 16. října 2019 - 17:16:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 260
Registrován: 2-2007
Kolik se tam jezdí? 40 km/h? Nebo snad dokonce 50? Tramvají na takovou rychlost stačí i prosté nekompenzované vedení.
Čtvrtek, 17. října 2019 - 09:38:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6399
Registrován: 9-2011
Už je to dost dlouho, co jsem počítal trakční vedení [proud], ale ve druhé TK se snad jezdí víc (nevím, jestli tam není nějaká pomalá, ale rychlostníky tam jsou snad 125 pro I=130 mm). Protože nad výhybkou máš souběh obou větví vedení, musí i to "do odbočky" být v tomto kousku schopné být projížděno tou 125-kou.
Proto bych tam prosté nekomp. vedení asi neviděl jako možné.
Anebo stahovačku i v 1. TK v místě výhybky.

Jinak jsem se teda ponořil do aktuálního znění D1, a nestačim se divit [sad], jak se to oproti verzi 1984 zesložitilo, samozřejmě v neprospěch fírů.
(Info pro paní Haan: bohužel tu D1-1984 mám jen papírově).

Spousta alibistických znění
"Návěst Jízda zprava ... informuje po kontrole správného přestavení výhybky o směru jízdy přes výhybku při jízdě po hrotu zprava."
No kua, když si tu výhybku zkontroluju, tak už žádnou takovouhle návěst nepotřebuju)

spousta protichůdných článků

Návěst Jízda zprava (bílá šipka v černém poli, směřující z pravého dolního rohu šikmo vzhůru do horního levého rohu) informuje ... o směru jízdy přes výhybku po hrotu zprava.

Návěst Jízda doleva (bílá šipka v černém poli, směřující z pravého dolního rohu šikmo vzhůru do horního levého rohu) informuje ... o směru jízdy přes výhybku proti hrotu doleva.

Ach jo...

Pokud někdo zcela logicky namítne, jak to teda napsat, tak navrhuji:
Návěst Jízda vedlejším směrem (bílá šipka v černém poli, směřující z pravého dolního rohu šikmo vzhůru do horního levého rohu) informuje ... o směru jízdy přes výhybku proti hrotu doleva nebo po hrotu zprava.
Návěst Jízda vedlejším směrem (bílá šipka v černém poli, směřující z levého dolního rohu šikmo vzhůru do horního pravého rohu) informuje ... o směru jízdy přes výhybku proti hrotu doprava nebo po hrotu zleva.


(inspirace v D1/1984 a starších, kde byla třeba návěst "Kolej bez trolejového vedení" a ta měla 4 varianty... ale furt to byla jedna návěst "Kolej bez trolejového vedení").

No a když už tu pláču... to tvůrce textu D1 ani není schopen udržet myšlenku přes 4 slova, když začíná "z levého dolního" a pokračuje "do horního pravého"??

Autor D1/1962 se musí v hrobě otáčet, když vidí, co s tím druhdy jednoduchým a přehledným předpisem udělali jeho pokračovatelé...[andel]
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 17. října 2019 - 11:02:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3707
Registrován: 3-2006
AL: Tak návěsti Jízda zprava a Jízda zleva by krásně dávaly smysl, kdyby byla šipka otočená o 180°.
A proč se nezůstalo u starých návěstí, nechápu.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Čínskej
Čtvrtek, 17. října 2019 - 11:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 3-2012
Koukám, jaká se tu rozvinula diskuze ohledně jedné špatně umístěné návěsti...
Fascinuje mě, jak tu (a nejen tady) všichni debilními argumenty vysvětlují, proč se daný stav nemůže změnit, místo toho, aby se někdo "chytil za frňák" a poslal tam "Lojzu" se slovy, "Ty vole, dali jsme tam špatně ceduli, tady je správná, oprav to..."!

Ať je to, jak chce, stržení to nezabrání. Když na to fíra zapomene, ikdyž nesmí, tak to prostě serve. Bez ohledu na to, jaká tam je cedule. Nestržení zabrání pouze zatrolejování tý spojky, což chápu, že stojí hodně peněz a nikdo to dělat nebude. Holt se to "riskne", že se to za tu dobu, co to tam bude, strhne maximálně (třeba) 3x a ve výsledku to bude levnější, než to trolejovat. A když se to serve pětkrát, tak holt ten "risk" nevyšel... Taky ale nechápu, proč by se do případného výpočtu ceny mělo počítat trolejování na 130km/h, když tam je Vmax 50. A je úplně jedno, jestli začíná u "Z" nebo u "50"...

A my fírové můžeme být rádi, že to tam je špatně. Protože když to tam bude dobře, a my to strhneme, tak to půjde za náma. Takhle to můžeme hodit na toho "Lojzu", co tam tu ceduli špatně pověsil, nebo "strejdu nahoře", co to takhle schválil...

P.S.: Mám pocit, že ta návěst by měla být oranžová nebo alespoň s oranžovým orámováním, nikoli standardně modrá... [wink]
Čtvrtek, 17. října 2019 - 11:45:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3708
Registrován: 3-2006
Holt se to "riskne", že se to za tu dobu, co to tam bude, strhne maximálně (třeba) 3x a ve výsledku to bude levnější, než to trolejovat.

Neplatí tu strženou trolej pojišťovna? To pak bude levnější vždycky.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Čtvrtek, 17. října 2019 - 11:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3381
Registrován: 6-2016
Aleš_Liesk.: Jestli není náhodou potřeba se na ten předpis dívat "tak nějak politicky, Kefalín"[rofl]
Čtvrtek, 17. října 2019 - 12:00:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 897
Registrován: 9-2008
ale ve druhé TK se snad jezdí víc (nevím, jestli tam není nějaká pomalá, ale rychlostníky tam jsou snad 125 pro I=130 mm). Protože nad výhybkou máš souběh obou větví vedení, musí i to "do odbočky" být v tomto kousku schopné být projížděno tou 125-kou.

Nevím teda, jak je to v současné době, ale cca před měsícem se tam jezdilo na přivolávačku v obou směrech.
Čínskej
Čtvrtek, 17. října 2019 - 14:54:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 3-2012
Nevím teda, jak je to v současné době, ale cca před měsícem se tam jezdilo na přivolávačku v obou směrech.
Na fotce u obou kolejí vidím "Z". Tedy se tam plnou traťovou jezdit nebude... Spíš se tedy divím, že tam nezůstal nějaký vlak uvázlý mimo trolej...

Neplatí tu strženou trolej pojišťovna? To pak bude levnější vždycky.
Jakej vliv má na výši škody to, kdo tu škodu platí? [wink]
Ale chápu, co tím chtěl "básník" říci. Jestli jsou pojišťovny tak blbý, že by nedělaly prevenci proti škodám, je to jejich problém... Ale i tak s tvrzením, že to platí pojišťovna, nesouhlasím. V případě, že zapomenu stáhnout a škoda půjde za mnou, mohu dostat k náhradě pouze 4,5 násobek hrubé mzdy. Ano, za mne by tuto škodu pojišťovna zaplatila. Ale myslím, že škoda by byla výrazně větší. Má smysl to rozebírat dál?
A i kdyby bylo pojistkami krytý úplně všechno, tedy škodu by opravdu platila pojišťovna, jsme opět u toho, co jsem napsal. Buď se to riskne, v tomto případě to riskne pojišťovna, nebo pojišťovna zaplatí to zatrolejování… Ale stále diskuze o [zadnice]
Čtvrtek, 17. října 2019 - 15:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 898
Registrován: 9-2008
Na fotce u obou kolejí vidím "Z". Tedy se tam plnou traťovou jezdit nebude... Spíš se tedy divím, že tam nezůstal nějaký vlak uvázlý mimo trolej...

Je tam pomalá 50 km/h, kvůli stavbě nástupiště na zastávce.
Čínskej
Čtvrtek, 17. října 2019 - 17:02:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 3-2012
Je tam pomalá 50 km/h, kvůli stavbě nástupiště na zastávce.

Kvůli čemu je zcela jedno, nicméně případná trolejová propojka nemusí být sjízdná rychlostí 125km/h. Stačí těch 50km/h... [wink]
Čtvrtek, 17. října 2019 - 22:06:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3226
Registrován: 2-2010
Tak jsem si prohlédla hodně videí "optimalizace" trati Beroun-Králův Dvůr. A s pokorou všem, kteří se na ní podílejí i všem, kteří v tomto stavu řídí provoz a kteří blýskají koleje a vozí vlaky a dokáží se bezchybně orientovat, vyslovuji obdiv. I těm všem, kterým se něco nepovedlo. Tím neměním můj názor, že vynávěstěno mělo být lépe. Přeji všem, nechť se napříště v dobrém daří. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Pátek, 18. října 2019 - 09:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6404
Registrován: 9-2011
Kvůli čemu je zcela jedno,
Takže až se nástupiště dodělá, tak tam ta pomalá 50 na výhybce zůstane kvůli troleji?
Nebo by to dopadlo tak, že "betonáři" svou práci dodělají a odvezou si "své" cedule 5, Z a K, načež to někdo následně projede 120 a sundá, protože tam "dráteníci" své cedule nepostavěj... [happy]
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 18. října 2019 - 09:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3227
Registrován: 2-2010
AL: není ta výměna tam jen provizorium (proto nebyla asi zadrátovaná) a po dokončení prací zmizí a žádná kolejová spojka tam nebude?