Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Leo Express » Archiv diskuse Leo Express do 14. 05. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Leo Express do 14. 05. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 25. února 2019 - 14:36:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 8-2017
Pozve si paštikář taky ministra Ťoka na jednání ? Před hodinou Leo expres projel v Olomouci "stůj". [lol]
Pondělí, 25. února 2019 - 15:05:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2019
Sedím v LE 1360, které projelo "stůj". O tom, co se stalo, nás nikdo neinformoval - prý vada zabezpečovacího zařízení. No, hlavně, že oba dva (!) fírové čučeli do telefonu, když vlak dojížděl do Olomouce. [uhoh]
Pondělí, 25. února 2019 - 15:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 8-2017
Částečně je to pravda. Leo 1360 jede s VZ v poruše.[happy]
Úterý, 26. února 2019 - 08:05:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6388
Registrován: 8-2006
Kolem 7:10 ve Msteticich[coze] LEO (480.002?) a asi bez lidi. Videno z 9406.
Pajas2
Úterý, 26. února 2019 - 08:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 990
Registrován: 10-2009
čelakovičan: Viděl jsem ho tam už v 6:53 a vypadalo to, že má zhasnuto.
balik
Úterý, 26. února 2019 - 15:29:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2426
Registrován: 11-2002
čelakovičan:
Nocoval. Čeká, až (dnes) bude moct do Vršovic na soustruhneboco.
Úterý, 26. února 2019 - 19:11:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6389
Registrován: 8-2006
Díky.[happy]
Sobota, 30. března 2019 - 10:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 5-2010
Leo Express žádá o povolení jezdit z Prahy až do Běloruska
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Sobota, 30. března 2019 - 13:20:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 9-2005
S čím pane Bože s čím?
Pondělí, 08. dubna 2019 - 08:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4155
Registrován: 6-2008
https://zdopravy.cz/drazni-urad-vyrazil-do-ciny-na-kontrolu-svaro vani-jednotky-pro-le-maji-dorazit-v-lete-26446/

S čím...?
S tím...!
Pondělí, 08. dubna 2019 - 09:59:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7193
Registrován: 8-2007
S čím...?
S tím...!


Ale v tom článku píšou něco jiného:

Firma chce na trasu vstoupit od letošního prosince, podle žádosti má jezdit čtyřikrát denně s jednotkami Stadler Flirt. Trasu dlouhou 966 kilometrů chce zvládnout za 8,5 hodiny. Časy odjezdů v Česku jsou shodné s těmi, o které žádá pro trasu na Ukrajinu. Je tedy možné, že firma počítá se zdvojenou soupravou, která se v Polsku rozdělí.

Otázka je,jak pojede 4x denně 5 jednotek trasu dlouhou přes 1900 km a navíc se zdvojenou soupravou[crazy]

Čínské soupravy se teprve svařují,schválení k provozu mohou získat nejdříve za 2 roky.
Pondělí, 08. dubna 2019 - 11:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4156
Registrován: 6-2008
Apollo_17: Asi nevyjede hned na plný céres, ale postupně...
Ostatně jako vždy v jeho případě.
Dá se jen tipovat. Nejdříve jen pár. Pak bude přidávat.
Též jsem zvědav kdy přesně a jak...
Garfield
Úterý, 09. dubna 2019 - 12:46:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12924
Registrován: 10-2004
LE 1358 "otáčel" soupravu v Dluhonicích (jel Prosenice - Dluhonice - Přerov), takže tipuju problém s vlakovým zabezpečovačem.
Úterý, 09. dubna 2019 - 13:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7484
Registrován: 9-2003
V Letohradu proběhla letáčky avizovaná náborová akce dopravce Leo.. Výsledek není jasný , ale každopádně ani pohraničí už není levným zdrojem pracovní síly.. (jak si asi manageři Leo stále naivně myslí..) Viz nabídka na pozici stewarda.. česky "průvodčího" v regionální dopravě..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Úterý, 09. dubna 2019 - 14:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1795
Registrován: 1-2009
Tak na Slovensku je príplatok za nedele oveľa vyšší[happy][ok][masinka]
Úterý, 09. dubna 2019 - 21:55:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7195
Registrován: 8-2007
Tak na Slovensku je príplatok za nedele oveľa vyšší

Tam také chodí v neděli do kostela..[proud]
Úterý, 09. dubna 2019 - 23:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 5-2018
V CZ je dle zákoníku práce příplatek za neděli 10%, zatímco v SK je to nově úplně jiná palba. Příplatky So/Ne tam počítají z minimální mzdy, od května 2019 to vychází v neděli cca 3 Euro/h. Vzhledem k tomu, že příplatky se kumulují, tak o službu v neděli, na kterou připadá svátek, bude zřejmě regulérní bitka [happy]
Neděle, 14. dubna 2019 - 10:45:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1331
Registrován: 6-2009
Pokud pro vlakvedoucí od ČD bude v modrém podniku práce, tak ti určitě nepřejdou, když berou podstatně více...
Neděle, 14. dubna 2019 - 14:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1557
Registrován: 5-2010
Bratislava a Berlín. Leo Express chce od prosince nasadit čínské jednotky na nové linky
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Neděle, 14. dubna 2019 - 18:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4178
Registrován: 6-2008
Miropiro : [vypravci]
Zajímavý způsob zastavování. Ale i logický možná.
Na severu téměř vše možné i KnM a KnK. Pak Bytča z těch menších.
Na Jihu pak jen Trnava...
Ze severu Moravy se taky něco věřím najde.
Nejen nároční turisté využívající okrajové spoje.
No vůbec Bratislava také může být cíl.
Přes Břeclav ráno to sice taky jde, jen později...
Tož uvidíme. Už aby to jelo... [happy]
Pondělí, 15. dubna 2019 - 08:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 5-2014
Ic540: Nechci Vám brát naděje, ale skutečně myslíte, že tyto plány mohou LE vyjít? Nechci být skeptik, ale 3 jednotky, pár měsíců času a navíc expanze na regionální tratě v závazku veřejné služby, to mi prostě nějak nevychází. Přeju Vám, aby to jezdilo, jen si myslím, že ta pravděpodobnost, že to skutečně vyjede, je mizivá.
Pondělí, 15. dubna 2019 - 18:46:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6438
Registrován: 8-2006
Šototeorie[biggrin]: Berlín - Praha by teoreticky mohly jezdit zelené soupravy Flixtrain.[coze] Pokud ovšem mají razítka a mohou zajíždět do ČR. Soupravy od CRRC nejspíš ještě ani nekrouží nikde na okruhu. Takže spíš v prosinci příštího roku vyjedou. Navíc jsou jen 3. Takže si buď pronajme jiné soupravy, nebo na dálkovku použije motoráky.[uhoh] Když může Arriva posílat na dálkovku Pha - OL - Nitra motorák, může ho poslat i LE na relace Pha - Blava a Ova - Blava. A zrovna tady bych si docela přál, aby to zůstalo opravdu v rovině teorie...
Pátek, 26. dubna 2019 - 09:46:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 5-2010
Leo Express má Pardubickému kraji platit za zpoždění, za která nemůže. I za vulgární mluvu
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
jitachru
Pátek, 26. dubna 2019 - 20:57:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 987
Registrován: 3-2017
Banán 151: ano, a máte ponětí, jakou almužnu ČISTÉHO na hodinu berou u modrého? A proč by u ČD nenašli práci?

A to že Leoš bude jezdit v závazku veřejné služby, mu dost pomůže. Tak nechápu ty plané poplachy, že ,, plastikář nepřežije,, .
Valdav
Pátek, 26. dubna 2019 - 22:53:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1720
Registrován: 1-2009
Banan151 má velmi přesnou představu, kolik u ČD berou. Střílíte vedle. [kladivo] Řekněme, že je to nejmíň o čtvrtinu více. Zato vy jste v obraze koukám... [lame]
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů a RegioPanterů v TS 421 - 423, 621 PJ Bohumín
jitachru
Pátek, 26. dubna 2019 - 23:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 989
Registrován: 3-2017
Valda - ano? A také stráví zaměstnanci LE skoro 100 hodin zdarma, aby živili úředníky, kteří jim jen hází klacky pod nohy?

Takže takový strojvůdce ČD - přinese domů něco kolem 25000 a v práci stráví 270-300 hodin včetně noclehů: 25000:300 = necelých 85 Kč/hod čistého. Nezlobte se, ale prodavačka v supermarketu si vydělá totéž, ne-li více, a v klidu.

A když ČD tedy platí více, jaktože tolik lidí od nic utíká ke žlutému a černému? Např na Letohradsku už lidí sehnal, ČD shání marně už několik let.

(Příspěvek byl editován uživatelem jitachru.)
Kubajz
Sobota, 27. dubna 2019 - 00:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 6-2006
jitachru: Víš o tom hovno, tak drž ústa. Máš docela hodně mylné představy o tom, jak to na dráze chodí. Ve Vaší Kinderšotoušmafii máte špatné zdroje.
Sobota, 27. dubna 2019 - 04:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 11-2011
jitachru: Pracovat u ČD není rozhodně zlatý důl, ale ty nesmysly co píšete (25 000, atd), to je už je trochu moc i na mě[lol][lol] Nejdříve si zjistěte jak je to doopravdy a pak pište, ale pravdu! Takové nesmysly si nechte doma!
Sobota, 27. dubna 2019 - 13:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7501
Registrován: 9-2003
Ad. Jitka od Chrudimi.. nevím kde berete jistotu zde psát, že na letohradsku už Leo zaměstnance sehnal..Jelikož jsem jeden z těch co se tahle šaškárna pracovně dotýká,tak s kolegy vše sleduji a skutečnost je rozhodně trochu jiná..[crazy]Naivní? představa Leo , že v pohraničí je horda nezaměstnaných,kteří k němu s radostí nastoupí je kapku mylná, stejně jako vaše představa o platu u ČD.Jediné v čem po poslední náborové akci Leo došlo ,je nabízená smlouva na dobu určitou pro zaměstnanců ČD kteří by případně přešli..předtím byla nabízena pouze smlouva na dobu určitou - na rok..Z každé stěžejní profese (strojv./vlakv.) o tom pouze uvažují 1-2 osoby a to jen pouze teoreticky.. jsme kolektiv několika desítek lidí co se léta znají,takže se všechny novinky a varianty detailně proberou..Kdo by pak dle představ Leo alespoň ve funkci "stevarda" mohl pracovat naznačuje poznámka o českém jazyce na vlaku..[lame] Též napsat že ČD marně shání lidi několik let je minimálně zavádějící , ano, mírný podstav např. strojvedoucích v okolí Č.Třebové je (stejně jako všude) , ale zde rozhodně nijak dramatický a noví lidé přicházejí, samozřejmě ne po desítkách..
Takže už važte slova, když sem budete zas psát nějaké soudy.. [lame]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Sobota, 27. dubna 2019 - 21:39:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 963
Registrován: 3-2004
Mno, jestli jitachru myslí těch 25 čistého (vím, že je to zavádějící), tak by to někde na čugále mohlo skoro souhlasit, ne?[wink]

Edit: samozřejmě bez přesčasů

(Příspěvek byl editován uživatelem Fucida.)
Pružinskij
Neděle, 28. dubna 2019 - 07:54:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3623
Registrován: 4-2015
https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/leo-express-doveze-prv ni-vlaky-z-ciny-v-druhe-polovine-roku.A190427_082546_firmy-trhy_e le
West code was broken.

jitachru
Neděle, 28. dubna 2019 - 08:41:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 991
Registrován: 3-2017
Máš docela hodně mylné představy o tom, jak to na dráze chodí
Ale já vím, že tam administrativní mafiáni hází klacky pod nohy schopným strojvůdcům. Takhle, cestující si paštikářem myslím že pohorši, i když nejezdí s šukafony, ale až strojvedoucí pozná, co to je nespat zadarmo na hnusných nocležnách, zřejmě budou litovat, že k paštikáři nešli dříve.

A jen tak jsem koukla na nabídku ČD, strojvedoucí se pohybuje v mezi od 27 HRUBÉHO, takže těch 25000 čistého bere strojvedoucí s přesčasy a s neplacenými noclehy (tj nějakých 100 hodin zdarma). A navíc u modrého má strojvedoucí 5 týdnů dovolené a mzdová účetní 6 týdnů, tomu říkáte solidní zaměstnavatel, který si váží provozních zaměstnanců?

Alf: kdyby neměl lidí, nemohl by vyjet a smlouvu s ním kraj podepsal a odstoupit se od smlouvy asi nedá. Nebo myslíte že vypomůžou jeho úředníci, pokud nějaké má? Jedině, že by že zákona vypomohli ČD nebo si nechal ty své křápy předělat na vlak bez řidiče.

(Příspěvek byl editován uživatelem jitachru.)
Neděle, 28. dubna 2019 - 09:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2939
Registrován: 8-2009
jitachru: Jako kolovrátek. Tak třeba to vyzkoušíme polopatě. Mzda se neskládá pouze ze základního tarifu ale další příplatky dle ZP a různé benefity. A věř tomu, že 25t čistého to určitě není. A vyzkoušej si dohledat kolektivní smlouvu, taky zajímavé počtení co se týče "sociálních jistot"[kecal]
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval[kecal]
Neděle, 28. dubna 2019 - 09:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 6-2009
jitachru: pokud máme měsíční normu cca 160 hodin, tak kdyby dle vašeho odhadu spali 100 hod někde na nocležkách, neplaceně, a směna má průměrně cca 9h (abych byl přízemní), což je 18 směn a spánek cca 7 h, což 14x spánek, tak to vychází na normu cca 7x dvoudenka a 4 normální směny.

Ukažte mi takový turnus.

Jo a vemte prosím v potaz, že se jedná o strojvedoucí v regionální dopravě. A mimochodem, dnes už docela málo nočních strojvedoucích je rozděleno dělenou směnou. Nějaké jo, ale není jich moc.

A pokud chcete odstranit přerušení na lůžkách, nebo ty dělené směny. Fajn, zdají se Vám nástupy v 1, 2, 3 ráno lepší?

Pokud ale víte, co to dělená směna vůbec je?

Mimochodem 27 hrubého... To tak možná strojvedoucí v přípravě[wink]. Podmínky pro strojvedoucí se za poslední dobu dost zlepšily, nechci říkat, že je to dokonalé, to určitě ne, ale po omezení počtu dělených směn kolektivní smlouvou už to není ani zdaleka 100hod. A co se přerušení týká, 100 hod za měsíc na ubytovně? Hahaha.

Mimochodem, u LEA snad budou mít strojvedoucí 6 týdnů dovolené? Jinak je to ale jediný bod, který nerozporuji. Neříkáte to sice úplně přesně, ale s dovolenou by se tam něco dělat mohlo.

A co se vlakvedoucích týká. Ti jsou na tom podstatně hůře, nemají omezen počet dělených směn na normu, mívají je oproti strojvedoucím i na nočních. Ale ti lidé si můžou vybrat, jestli to dělat chtějí nebo ne a vzhledem k tomu, že i bez přesčasu berou nějakých 1,5x více, než co nabízí LEO, tak jsem zvědavý, koho seženou. Sice ano, mají za tu normu o něco více nezapočítánych hodin do normy - a není to ani polovina toho, co jste uvedla, dokonce ani třetina, pokud už nejde o přesčasové hodiny, ale řekl bych, že to je asi nepřesvědčí, když tu almužnu, kterou LE nabízí, mají tak možná za nemocenskou. Max ty, co chtějí jezdit kolem komína.

A tím netvrdím, že podmínky u ČD jsou nějaké zlaté, sám jsem proti děleným směnám, přerušení na posteli je dle mě v pořádku, neboť se aplikuje všude v dopravě a někdy to jinak nejde (a vím, o čem mluvím) a pokud je odpočinek dostatečný, nejsem proti. I ta dovolená by se mohla řešit. Ale určitě to není tak jak píšete a celkem jednoduše - jste mimo.
Tass
Neděle, 28. dubna 2019 - 10:43:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 641
Registrován: 10-2006
A jéje, Jíťa si našla nové auditko, kde ji dosud neznali. [biggrin] Pánové, projděte si historii v diskuzích kolem tratí na Pardubicku, případně diskuzi pardubických trolejbusů, a pochopíte, že jakékoli vysvětlování a vyvracení omylů v tomto případě nemá smysl. [wink]
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Neděle, 28. dubna 2019 - 14:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7502
Registrován: 9-2003
Ad.banan151. Přesně tak..
..pořádná mašina má kotel a komín..
jitachru
Neděle, 28. dubna 2019 - 14:40:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 992
Registrován: 3-2017
Jurek fm: jaké benefity? Myslíte ty pseudorežijky, které stejně Ťuk zruší? Nebo stravenky a 5 týdnů dovolené? Sorry, ale to je výsměch.

což je 18 směn a spánek cca 7 h, což 14x spánek, tak to vychází na normu cca 7x dvoudenka a 4 normální směny.
Takže to znamená, že strojvedoucí spí 14x za měsíc mimo domov? Pardon, ale má kamionista (ten má ovšem aspoň dvojnásobek, co strojvedoucí).

LEA snad budou mít strojvedoucí 6 týdnů dovolené?
To asi ne, ale to ani mzdová účetní od Lea [wink]

Ale ti lidé si můžou vybrat, jestli to dělat chtějí nebo ne a vzhledem k tomu, že i bez přesčasu berou nějakých 1,5x více, než co nabízí LEO, tak jsem zvědavý, koho seženou.
Peníze nejsou všechno, roli hraje také pracovní prostředí. A to už rozhodně není takové, jako dříve. Pochopte, že už to není ČSD s.o..

Soudruhu Tass, nesuďte mě, dokud mě neznáte.

Ale v pohodě, jsem zvyklá na to, že v dnešní době je největší gauner ten, kdo chce pomoci a kdo nám sladce škodí, dostane Nobelovu cenu.

Tady máte důkaz na ty ,,omyly,, -https://www.vimvic.cz/firmy/recenze/ceske-drahy
Neděle, 28. dubna 2019 - 14:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 6-2009
Takže to znamená, že strojvedoucí spí 14x za měsíc mimo domov?

Reakce na vašich zkreslených 100 hodin. Ukázka, jak by musel vypadat turnus s 100 hod přerušeními. Psal jsem vám, ať mi najdete turnus, který je takto nakreslený, rád si ho prohlédnu. Jinými slovy, je to hovadina a nikdo nemá turnusových 100 hodin přerušení.

To asi ne, ale to ani mzdová účetní od Lea
Opět mimo. Mzdová účetní nemá 6 týdnů dovolené. Určitý rozdíl tam je, ale než budete psát hovadiny, zjistěte si, jaké. Že je to vůči fírům nefér, to uznávám. Jako jediné, co jste zatím zmínila.

Peníze nejsou všechno, roli hraje také pracovní prostředí. A to už rozhodně není takové, jako dříve. Pochopte, že už to není ČSD s.o..
To ano. Můžete srovnávat? Co nám ještě povíte, kromě toho, že mají 100 hod přerušení, což je hloupost? Kromě toho, pokud mě čekají nějaké lepší podmínky, určitě jsem ochoten nějakou Kč obětovat. Ale čtvrtinu výplaty?
Mimochodem, ČSD nepamatuji.
Pikehead
Neděle, 28. dubna 2019 - 15:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4970
Registrován: 3-2007
Já už mám dojem, že Jituš už regulérně hrabe, když se pouští do podrobných diskusí o práci u ČD, o které ví jak je vidět dost velké prd...
Neděle, 28. dubna 2019 - 16:10:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3481
Registrován: 5-2002
Pardon, ale má kamionista (ten má ovšem aspoň dvojnásobek, co strojvedoucí).

Faaaakt? Jako mzdu a s odvody na zdravotní a sociální pojištění? Nebo má bratru 15 tisíc hrubého a zbytek na dietách? Znám jednoho, který z kamioňácké "mzdy" za pět let postavil barák. No a když šel do důchodu, tak ho musel prodat, protože za šest tisíc důchodu by ho neutáhl...

Vy o tom fakt víte ...slušně řečeno nic. Ale o to blběji žvaníte.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 28. dubna 2019 - 18:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1242
Registrován: 1-2013
Znám jednoho, který z kamioňácké "mzdy" za pět let postavil barák. No a když šel do důchodu, tak ho musel prodat,

Potvrzuji slova kolegy Johny11. Znal jsem kamioňáka, který marodil nějak dlouhodoběji. Nemocenská doslova podle jeho hovoru "byla výsměch; nemít nějakou pětku na účtu, tak nepřežiju..."
jitachru
Neděle, 28. dubna 2019 - 20:43:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 993
Registrován: 3-2017
Banán: tak třeba vozový park LE + RJ vs ČD:
480 (LE) vs 451, 460/560
193 (RJ) vs 362,151+B (chápu, že podle jména k nim máte vztah, ale už mají asi nejlepší za sebou)
628 (RJ) vs 810+814
845 (Ariva) vs 854.

A u modrého se navíc kašle na údržbu, protože velká depa nestíhají, neboť se malá ruší (např depo Perníkov). A když strojvedoucí podá podnět, je považován za problémového.

Znám jednoho, který z kamioňácké "mzdy" za pět let postavil barák. No a když šel do důchodu, tak ho musel prodat, protože za šest tisíc důchodu by ho neutáhl...
A o co je na tom lépe strojvedoucí u modrého?

Psal jsem vám, ať mi najdete turnus
Tak např. TS 875 SÚ Hradec Králové, nebo i ten Letohrad. Ale tento problém je všude stejný, neboť tvůrci GVD vědí o provozu zjevně prd. Krásně je to popsáno v tomto článku . Proto se například strojvedoucí každý rok bojí nového GVD.
Neděle, 28. dubna 2019 - 22:02:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1478
Registrován: 7-2017
Jitrachru: U všech položek srovnáváte nesrovnatelné, snad krom té poslední, tam to ale bude taky 628 a to už moc slavně nevypadá. U RGJ zapomínáte na 162 atd. atd.
Neděle, 28. dubna 2019 - 23:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7503
Registrován: 9-2003
Jitko, co se zase proboha otíráte o Letohrad,resp. turnus, vždyť o tom nevíte nic, každý rok je vyjednávání napjaté , samozřejmě každý chce to nejlepší a co člověk ,to názor..Potíž je ,že se někdy oběhy personálu tvoří taktrochu dle oběhů vozidel,což je jaksi často potíž..rozhodně se ale "nebojíme" nového GVD, případ kolegy Kopťára z článku je unikum sám o sobě..


Agentur co dělají průzkum zaměstnavatelů je vícero..takže zde např. další.. https://www.atmoskop.cz/nazory-na-zamestnavatele/3043576-ceske-dr ahy-a-s?utm_campaign=review_published#/

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pondělí, 29. dubna 2019 - 07:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3483
Registrován: 5-2002
A o co je na tom lépe strojvedoucí u modrého?

Zjistěte si nejprve, co to jsou odvody na zdravotní a sociální pojištění a z čeho se vypočítává nemocenská a důchod. A pak srovnávejte měsíční mzdu 15 a 30 tisíc. Jste opravdu neuvěřitelně hloupoučká a o to více suverénní ve svých úsudcích...
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pondělí, 29. dubna 2019 - 08:33:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8932
Registrován: 4-2003
Agentur co dělají průzkum zaměstnavatelů je vícero..takže zde


Lépe třeba zde.

Zejména doporučuji věnovat pozornost řádkům

752: 83112 Strojvedoucí lokomotiv, vlaků 5,9 tis 43 108 Kč (hrubá měsíční mzda mediánová mzda)

770: 83322 Řidiči tahačů 25,9 tis 20 080 Kč (samozřejmě to nezahrnuje diety za to že byl někdo třeba tejden v [zadnice]i a přespával po dálničních odpočívadlech).

-------------------------------------
Ke zbytku jenom dodávám: bbá jak pučtok
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 29. dubna 2019 - 18:37:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4712
Registrován: 5-2002
RadekŠ:
"Ke zbytku jenom dodávám: blbá jak pučtok"

Jen troll (spíš trollice) [satan] .
jitachru
Úterý, 30. dubna 2019 - 11:59:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 994
Registrován: 3-2017
Jak je vidno na atmoskopu, spokojeni jsou u modrého převážně lidé z kanceláře, což jste zřejmě i vy, zde diskutující. Provozní zaměstnanci modrého nemají na internet čas a možná ani peníze, WiFi a data také nejsou zdarma.

A i kdyby to bylo, jak říkáte, prostě i když Leoš nebude mít lidi, tak provoz nějak zajistit musí, i kdyby prostě vynechal spoje. Vím, že na dráze u Letohradu je dobrý kolektiv, ale bohužel kraj jej demokraticky zničí, a na připomínky nereaguje. Před rokem 89 by se kolektiv rozpadu bát nemusel. Ale co, hlavně že máme v lednu banány.

Nechci tím říci, že to tehdy bylo něco extra, ale kdyby byla demokracie jak se patří, rozhodnou si o dopravci občané dotčených obcí v referendu, ne hejtmani, kteří vlakem nejezdí [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem jitachru.)
Úterý, 30. dubna 2019 - 18:31:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3484
Registrován: 5-2002
Jak je vidno na atmoskopu, spokojeni jsou u modrého převážně lidé z kanceláře, což jste zřejmě i vy, zde diskutující. Provozní zaměstnanci modrého nemají na internet čas a možná ani peníze, WiFi a data také nejsou zdarma.

Blbá a ještě blbější....kdybyste si dala tu práci trochu přemýšlet nad zdejšími příspěvky, tak by vám došlo, že těch provozních od ČD(-C) tu není zase tak málo... Na to ale zjevně nestačíte, a tak kolovrátek mele a mele [biggrin].
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pikehead
Středa, 08. května 2019 - 19:11:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5024
Registrován: 3-2007
jitachru:
"kdyby byla demokracie jak se patří, rozhodnou si o dopravci občané dotčených obcí v referendu, ne hejtmani, kteří vlakem nejezdí"

A taky by si mohli odhlasovat jízdní řád a vozidla, která tam budou jezdit a možná by demokratický vítr mohli vnést i do oběhů, ty utváří nějaký despota na komandu. A o tomhle všem by hlasovali všichni od Wildenschwert až po Mittelwalde. Paráda!
Mladějov
Středa, 08. května 2019 - 19:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13792
Registrován: 3-2007
A hlavně si odhlasovat nátěry ! [lol]
Neděle, 12. května 2019 - 19:27:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2018
Dnešní Události na ČT:

Bkp
Neděle, 12. května 2019 - 21:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8086
Registrován: 8-2003
Takže už ne Yetti...
Pikehead
Neděle, 12. května 2019 - 21:46:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5066
Registrován: 3-2007
Mně na tom fascinuje jen jedno: kdo v tom proboha ještě pořád topí cash...
Neděle, 12. května 2019 - 23:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8801
Registrován: 5-2007
Pikehead: Aktuálne zjavne aj napríklad CRRC Sifang.
Neděle, 12. května 2019 - 23:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7522
Registrován: 9-2003
Pro Číňana ideální cesta dostat se na evropský trh.. Uvidíme.. Evropští výrobci dostanou kopanec[zadnice] až čínské fabriky rozjedou výrobu schválené jednotky..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pondělí, 13. května 2019 - 17:51:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 12-2017
Myslím že paštikář dostal "best price" za jednotku, právě z důvodu aby se CRRC dostalo do Evropy a svým způsobem to pro Leoše může být fakt dobrej obchod. Otázka je jaký bude záruční a pozáruční servis, spolehlivost a hlavně jak proběhne schvalování... no uvidíme...
Pondělí, 13. května 2019 - 21:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2950
Registrován: 8-2009
bandita: Tak moc bych se toho nebál, číňan potřebuje dobrou reklamu[wink]
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval[kecal]
Úterý, 14. května 2019 - 12:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 777
Registrován: 10-2011
Designéři, koukám, udělali od prvotního návrhu velký kus práce...

Úterý, 14. května 2019 - 13:23:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6182
Registrován: 9-2011
A ten Petr Kohler, co je dole v titulku, je ten vlevo nebo vpravo? [happy]
Všichni jste volové. Servít