Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 07. 03. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 07. 03. 2019

dolů
   autor příspěvek
Středa, 06. března 2019 - 11:27:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1716
Registrován: 4-2011
Ale bohužel Češi jsou ten typ národa, který vždycky sklopí uši a udělá co mu vrchnost poručí.
Dost blbá generalizace. Já myslel, že práci si hledáte a vybíráte dobrovolně, a když tam jdete, tak jste seznámen s podmínkami. Souhlasím s tím, že by se místo v 6 mohlo na spoustě míst začínat v 7, ale pak by se zase o hodinu později končilo. A určitě je spousta lidí, kterým brzké vstávání nevadí. Nikdo vás "klopit uši" nenutí. Můžete navrhnout změnu, pokud bude zamítnuta, můžete jít jinam s vědomím, že snaha byla.

my tady jako zaměstnanci nejsme schopni držet při sobě jako jinde ve světě
Třeba jako ve Francii? Pěkně děkuju... Zaměstnanci "drží při sobě", pokud jim jde o přesně jednu a tu samou věc. Ale vždycky nějak záhadně protestují proti něčemu, o čem ví od začátku.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 06. března 2019 - 11:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 7-2017
Apollo_17:
"Nebo by si odboráři měli vybojovat,aby vlaky jezdily podle nich a cestující by se přizpůsobili?"

A tohle někdo chce?

Kdo všechno je podepsaný pod turnusovým řádem? Kdo prosadil tímto způsobem dělené směny a minimální délky odpočinku a kdo s tím souhlasil?
Středa, 06. března 2019 - 11:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3880
Registrován: 3-2010
Milánkové, nač máte odbory? Já jsem z FS vystoupil po pár letech, když jsem viděl, co je Slunka a spol. za podrazáky. Páni odborářští bossové([lol]) si odsouhlasili královské platy a přitom na vás kašlou a punktují se s mafiány z vedení. Chodí s nimi chlastat a žrát na rauty placené vámi všemi. Je to pohodlnější. Ono bojovat za zaměstnance je něco jiného než vyřvat nový vařič na raportku.
Středa, 06. března 2019 - 11:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 7-2017
Pvvs:
"Esox: Hmm sice by bylo krásný chodit na později, ale při 2 směnách by se zase končilo o to později. A je rozdíl končit v 22 , než o půlnoci. Každá věc má 2 konce... I směny."

Pracoval jsem většinu života v branži, kde byl nepřetržitý provoz normální. Už dávno za bývalého režimu, kdy se u nás směnovalo 6-14, 14-22, 22-6, tak třeba ve Skandinávii v stejné branži směnovali 8-16, 16-24, 0-8. To, že se u nás začínalo 150 let od 06:00, byl pozůstatek poměrů za císařpána France Josefa, který denně vstával ve 4 hodiny a v 6 hodin ráno, kdy zasedal ke svému psacímu stolu, musela s ním být vzhůru celá monarchie... [crazy] Ale i za bývalého režimu byly fabriky, které si dokázaly vymoci a udržet výjimky. Třeba jedna fabrika směnovala 6-12, 12-18, 18-6. A i tam, kde se pracovalo po osmičkách, tak bylo na dohodě, jak ten harmonogram bude vypadat: někde pod dnech 2xranní, 2xodpolední, 2xnoční, 2xvolno; jinde se směnovalo po týdnech a na víkendy se odstavovalo; ještě jinde byla vždycky pátek-sobota-neděle stejná směna, takže vyšlo jednou za měsíc na víkend velké volno. Pravidelné dvanáctky se ve fabrikách dělaly málokde, nanejvýš u profesí, které nebyly nějak mimořádně psychicky zatěžující. A potom se dělalo 6-18, 18-6, po noční dvanáctce bylo nejméně 36 hodin volna a několikrát měsíčně delší volno, aby to vyšlo podle fondu pracovní doby. Takže i za toho starého režimu byly různé možnosti a leccos se dalo dohodnout.
Středa, 06. března 2019 - 11:46:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6043
Registrován: 9-2011
Přílepy: Áno v 80.r.za ČSD jazdili strojvedúci z Prahy až do Čiernej n.Tisou resp.Košíc,
Kdeže, pražské čety končily v Žilině (a často to měly s přerušením v Olomouci)
Všichni jste volové. Servít
Středa, 06. března 2019 - 11:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8807
Registrován: 4-2003
nepsal jsem, jak zjistit příčiny projetí, ale jakou statistikou zjistit, zda roste poměrný počet projetí, čili zda firove jezdí hůř než dříve.

Jenže ta statitika by měla bejt udělaná ideálně tak, aby se z toho dalo analyzovat oboje. Což je scifi, protože to davají lidi, který tomu obvykle nijak nerozumí.

Tak ono je to taky pěkná pakárna. Snad nikde se nepracuje tak brzo jako v ČR, proč taky. Vždyť nebyl by problém ve valné většině fabrik chodit na 7

Velká většina lidí v ČR dávno nedělá ve fabrice a te zbytek je protože to tak lidi chtí.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 06. března 2019 - 11:51:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18613
Registrován: 5-2002
Mss: Jeden pracovník AŽD tady na fóru vysvětloval, že s naším rozpočtem je lepší mít zabezpečeno více tratí alespoň nějak než málo tratí dokonale.
Co si tak vzpomínám, tak tu "jeden pracovník AŽD" něco podobného zmiňoval výhradně v souvislosti s přejezdy, a sice v topm smyslu, že je lepší mít víc přejezdů zabezpečených na "základní standard" (s předpokladem, že se řidič chová, jak má) než mít pár super hyper wasserdicht & bombenfest & trottelsicher přejezdů a všude jinde kříže.
Středa, 06. března 2019 - 11:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1172
Registrován: 7-2017
Jirkaxxxl:
"Milánkové, nač máte odbory? Já jsem z FS vystoupil po pár letech, když jsem viděl, co je Slunka a spol. za podrazáky. Páni odborářští bossové([lol]) si odsouhlasili královské platy a přitom na vás kašlou a punktují se s mafiány z vedení. Chodí s nimi chlastat a žrát na rauty placené vámi všemi. Je to pohodlnější. Ono bojovat za zaměstnance je něco jiného než vyřvat nový vařič na raportku."

A kdopak si tam ty funkcionáře navolil? Kdo a jak kontroloval plnění jejich povinností? Vždyť vlastně mají jen dvě: Vyjednávat o platech a hlídat podmínky pro bezpečnost práce.

Odbory jsou účinný nástroj hájení zájmů zaměstnanců. Za to, že ho neumějí používat, si můžou odboráři sami. Jestli to takhle půjde dál, tak jim ho věrchuška při nějaké vhodné příležitosti zakáže. Pak se teprve budou všichni divit, až budou snahy o hájení jejich zájmů kriminalizovány podobně jako leckde ještě před 100 lety a někde dodnes.
Komis
Středa, 06. března 2019 - 12:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 2-2019
dědek_hank: Doufal jsem, že to sem někdo napíše (jak se to asi dělalo dřív). Jinak to ranní vstávání zavedla, myslím, už Marie Terezie.
Možná by pomohlo zavést směnu, kde se chodí jenom na noční (opačný, ale pravidelný rytmus - někomu to tak vyhovuje).
Babilon
Středa, 06. března 2019 - 12:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4071
Registrován: 12-2007
opačný, ale pravidelný rytmus - někomu to tak vyhovuje
Byl jsem kdysi v Raousku na exkurzi v jedné firmě a tam jedna skupina zaměstnanců dělala jenom dopoledne, druhá jenom odpoledne a třetí (menší) skupina jenom v noci. Zdá se, že jim to docela vyhovovalo.
Středa, 06. března 2019 - 12:25:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5423
Registrován: 9-2005
Někteří z vás nechápou, k čemu odbory mají správně být.
Skladba vlaků musí vždy nutně znamenat, že na všechny brzce ranní vlaky musí fira nastupovat ve tři ráno. No ale pokud radši bude nastupovat ve tři, než přespat v opravdu kvalitní tiché noclezne sám na pokoji, nebo v solidním hotelu, tak ať to má! Co já mám určovat fórum, co jim víc vyhovuje? A co nejprerusovanejsi směny vám vyhovují? Jestli jo, pak se nedivte, že jste furt v práci. Je to vaše vyjednávání.
Třeba v jisté stanici měli výpravčí mít noční střežení, 4 z pěti na to nepodepsali smlouvu a střežení tedy není, mají směnu durch. Chce to odvahu a držet basu, když zaměstnavatel má potřebu zhoršovat zaměstnancům podmínky.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 06. března 2019 - 12:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1238
Registrován: 4-2003
Qěci - ale Indusi Vás neochrání před projetím červené. To Vás ochrání po projetí červené tím, že Vás dokáže zastavit v bezpečnostní zóně čímž minimalizuje možnost střetu s v okolí se pohybujícími vozidly. ( souběžná jízda k jedné výhybce , apod.)
Středa, 06. března 2019 - 12:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18614
Registrován: 5-2002
Komis: Jinak to ranní vstávání zavedla, myslím, už Marie Terezie.
Mám za to, že Franta Pepa Jednička - u dvora z něj kvůli tomu byli na prášky...
Středa, 06. března 2019 - 12:39:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3631
Registrován: 3-2006
No já vám nevím, jestli lidi chtějí chodit do práce později.
Táta dělal v malé firmě, pracovali klasicky 06-14, ale bylo tam pár lidí, co chodili 05-13, aby mohli být déle na zahrádce.
Máma dělala ve velké fabrice 06-14 a 14-22 a když po nich chtěli přesčas dvanáctku, tak dost lidí místo 06-18 šlo dobrovolně 02-14.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Mladějov
Středa, 06. března 2019 - 12:49:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13635
Registrován: 3-2007
No to by mne fakt zajímalo, co po perné šichtě (ne nějaké "pohotovosti" ) 2-14 na té zahrádce odpoledne udělali [proud].

Jinak obecně tahle vaše diskuse k ničemu nevede, protože každému vyhovuje něco jiného a s tím si také povolání vybírá.

A samozřejmě, že nepravidelné nástupy + konce jsou snesitelnější s nástupy ráno a koncem večer a nástupem večer a koncem cca ráno, opačně je taková noční těžce nefyziologická, ba zrůdná, ale důvodů projíždění návěstidel je více, to je na delší rozbor. Myslet si, že se to vyřeší přísností a tresty je naivní. Příčin je daleko více, než jen skladba směn.
Středa, 06. března 2019 - 12:52:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1809
Registrován: 8-2006
Když to tady člověk čte , nestačí se divit. Těch blábolů od lidí ,kteří ani neví co práce strojvedoucího obnáší. Navíc ani neví co je to za dřinu ,když se snaží předseda FS něco u vedení prosadit.Ale k věci.
Jezdil jsem dlouho letmo ,ale měl jsem štěstí ,to bylo ještě leťákování. Osobní vlaky, náklady , do dílen ,na váhu, zálohu , topírenský posun , paráda. Vstávačky taky byly ,ale jen pár. I se spalo, atd.
Např. dnes takový mladý leťák např dojíždí 30km z domova do práce. Ráno má nástup ve 3.30 hod. V depu nocležna jako za císaře klacka, okna sice nová odhlučněná ,ale v cimře vedro , okna do ranžíru ,kde se posunuje, postel šílenost včetně polštáře a přikrývky, lepší nelze , nejsou peníze. Takže ,buďto spí doma a ráno jede autem do práce nebo v práci a je natom stejně, rozlámaný a je rád ,že žije. Odjede sedmihodinovou směnu a hurá dom. Doma si lehnout nejde ,protože by večer neusnul. Druhý den má nástup ve 4.01hod a směna mu dává 5hod10 min. Večer je doma další den nástum v 20 hodin se spaním kdesi a ráno končí ,směna mu dává 10,hod 20minut. Pak má den volna. Nemá hodiny ani na ten den volna. Když toto má párkrát zasebou , je pořád v práci a hodin moc nemá. (Turnusák si na volno takovouto směnu neveme.) A nyní přijde kalamita v podobě nemocí a leťák ,aby se zbláznil. Padá nahubu.( nedávno mi vyprávěl kolega letmo, že měl 10stravenek, šichet ,že si nevyjel ani stravný)
Koho zajímá včem a jak spí pan strojvedoucí, nikoho z našich bafuňářů takové věci nezajímají. Zkus napsat ,že jsi byl utahaný a máš vše nahrbu. Dále, obraty se soupravou jsou 5min a 25 minut. Pořád jezdíš opožděný,ještě porucha dveří, vlaková četa na hov..., nemáš čas se najíst ani si vklidu odskočit. A když jsem nakousl vlakové čety ,to je matroš na pos...., jeden z deseti je dobrý, je-li to i u nových strojvedoucích, nedivím se ,že kotrmelců přibývá. Tím se už nikdo nezabývá. No a chaoz v předpisech a je vymalováno. A teď dráha rozdělená na x podniků a každý si hraje na svém písečku a ty se zblázni.
Komis
Středa, 06. března 2019 - 12:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 2-2019
Mikulda: "Proti gustu žádný dišputát."

Já si pamatuju, když jsme (myslím) těsně po revoluci přijeli (tehdy ještě Západním expresem) v půl osmé ráno do Paříže, tak k našemu úžasu v ulicích bylo vidět jen vesměs černochy, jak uklízejí a sprchují chodníky před restauracemi. Jinak nulový pohyb a mrtvo. Tam se v šest ráno opravdu nezačínalo. [nene]
Středa, 06. března 2019 - 12:58:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1810
Registrován: 8-2006
No a to nejdůležitější jsem nenapsal. Čevená je červená a basta!!! Tlouct do hlavy 5kilovým kladivem. Mě učili kolegové ,když jsem byl v zácviku,ruku na brzdič a nezpouštěj oči z návěstidla ,pokud jej nemineš. Mockrát se mi to vyplatilo.
Pružinskij
Středa, 06. března 2019 - 13:01:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3450
Registrován: 4-2015
tak dost lidí místo 06-18 šlo dobrovolně 02-14.
A co z toho? Vždyť pak musí celý odpoledne a večer prospat.
West code was broken.

Mladějov
Středa, 06. března 2019 - 13:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13637
Registrován: 3-2007
Komis: Jenže když tam dělaj cca od 8:30, tak končej v 17.00, spíš 18, protože minimálně hodina na oběd (holt Francie - u nás by lidi řvali) a maj to tak akorát domů na večeři + případně nějaká ta kultura či sport, což řadě lidí v ČR nevyhovuje, protože u nás si řadu věcí děláme sami (zahrada, opravy baráku, melouchy) - nakonec i kvůli tomu lidé chtějí letní čas.
Komis
Středa, 06. března 2019 - 13:10:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 2-2019
Lakro: Myslím, že tam je základ všeho - zázemí nejposlednější kategorie a nástupy do práce de facto uprostřed noci.
Středa, 06. března 2019 - 13:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8808
Registrován: 4-2003
Koho zajímá včem a jak spí pan strojvedoucí, nikoho z našich bafuňářů takové věci nezajímají.

Pokud nevyvoláte potřebu aby je to zajímalo, tak je to nikdy zajímat nebude.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Středa, 06. března 2019 - 13:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13638
Registrován: 3-2007
K: Ano, to dělá hodně.
Holt to jsou ty v excelové tabulce nevypočitatelné věci [wink] (narážím nikoli na vás).
Komis
Středa, 06. března 2019 - 13:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 2-2019
Mladějov:
"nakonec i kvůli tomu lidé chtějí letní čas"

No, já doufám, že se vrátíme zase k SEČ, chcete-li, k zimnímu času. Vstávat do tmy ještě i kolem deváté ranní podle SELČ se mi fakt nechce.
Mladějov
Středa, 06. března 2019 - 13:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13639
Registrován: 3-2007
Jenže lidí vašeho typu je spíš menšina - viz ta ochota začínat ráno brzy, aby se brzy končilo.
Protože to je i "druhá směna" především něžnější části populace - děti, úkoly, práce v domácnosti.
Středa, 06. března 2019 - 13:21:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2083
Registrován: 12-2009
Lakro:
"A když jsem nakousl vlakové čety ,to je matroš na pos...., jeden z deseti je dobrý, je-li to i u nových strojvedoucích, "

Fakt je to tak mizerný? Většinu vlakvedoucích co jezdí s Vámi jsem měl možnost poznat, ale že by stáli z většiny za pos… Se mi nějak nezdálo. (Hodnocení může být zkreslené jiným postavením) Co Vám tam provádí?

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Středa, 06. března 2019 - 13:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5424
Registrován: 9-2005
Lakro: červená není zeď a od té doby, co na dráze existuje ve významu stůj, ji občas někdo projede.
To o FS jsou jen kecy, byť vím, že je to náročné. Přecejen oproti osž je ale úspěšnější a osž jí to závidí a podráží ostatní. Jsou jiní, i když ne u ČD, kteří jsou chytřejší, diplomatičtí, znají dobře svá i zaměstnavateli a práva a povinnosti. Osž je jedno úplně všechno, osž je ROH žijící ze svého majetku. Zjistěte si, co vše vlastní osž. Jaké firmy. Pak možná budete překvapeni a dojdou vám některé principy kolektivniho vyjednávání u ČD.
Dobrý zaměstnavatel dá svým zaměstnancům dobré podmínky pro práci. Blbý manažer a zaměstnavatel dokáže zaměstnance jen buzerovat. Pozitivní motivace je pro zaměstnance důležitá a pro firmu výhodná.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 06. března 2019 - 13:55:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1717
Registrován: 4-2011
A to je právě ono, když jsou "úředníci" v kanclu 9-17, večer už fakt nic nestíhají. Moje bývalá je vedoucí odboru na finančáku a do práce zásadně chodí na 6, aby ve 14:30 mohla odejít. Mají tam elektronické čtečky, a pokud dělá přesčasy, při každém odchodu vidí, kolik je v plusu. Až to nepůjde, přizpůsobí se nebo půjde jinam.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 06. března 2019 - 14:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12585
Registrován: 5-2004
"Vstávat do tmy ještě i kolem deváté ranní podle SELČ se mi fakt nechce."

Dost lidí zas nechce přes půl roku vidět za světla jak to u baráku vypadá maximálně o víkendu. Mch když se chce aby se třeba venku pohybovaly děcka a nedřepěly jen u kompu tak to taky jaksi je lépe za světla a ne za tmy když jdou ze školy/družiny. O tom že v červnu mi je východ slunce před čtvrtou k hovnu nebo že v září ale i koncem srpna o prázdninách by se za SEČ pohybovalo večer daleko víc pěších i cyklistů potmě na silnicích = vyšší nehodovost nemluvě.
Středa, 06. března 2019 - 14:51:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3632
Registrován: 3-2006
Pruž: Nemusí řešit, kdo vyzvedne děti ze školy/školky. Večer holt jdou spát se slepicema.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Středa, 06. března 2019 - 14:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3452
Registrován: 4-2015
Jo tak. [uhoh][uhoh]
West code was broken.

Komis
Středa, 06. března 2019 - 14:59:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 2-2019
Petr_vlček: Ty důvody beru, ale biorytmy jsou silnější - skřivani a sovy. Předpokládám, že to bude tak 1:1, nebo možná 2:1.
Za sebe to beru spíš jako návrat ke standardu, kterým byl SEČ, a hlásím se k sovám.

A jako věčný rebel poznamenávám: "Vždyť i ta tráva se nejlíp seče ve čtyři ráno." [biggrin]
Středa, 06. března 2019 - 15:11:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3951
Registrován: 5-2004
PV: coby celoroční osvětlený cyklista si říkám, že právě teď a v září by se na to osvětlení měli měšťáci zaměřit - a s pokutama rozdávat silikonový blikny. Včera večer jsem za šera potkal dobrou polovinu takycyklistů bez jakýkoliv odrazky, natož světla. :/
Středa, 06. března 2019 - 15:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 8-2006
Honnzok - když si myslíte ,že jsou dobří , vaše věc. Své povinnosti ,ale neznají a většinu si ani neplní.
Qěsi - To o Fs nejsou keci ,ale hotová věc. Vím to od kluků ,kteří se starjí ,aby se aspoň něco udělalo. Jinak s Váma souhlasím.
Středa, 06. března 2019 - 15:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 7-2017
Lakro 1809:
"Navíc ani neví co je to za dřinu, když se snaží předseda FS něco u vedení prosadit."

No a to by mě právě zajímalo. Bývaly časy, kdy vedení bylo z FS s prominutím po..ané strachy. Kam se ztratili všichni ti federanti, kteří se k vedení uměli chovat stylem "já pán - ty pán"? V roce 1989 jich bylo u dráhy dost a soudruzi kolem nich našlapovali opatrně a s patřičným respektem. To už všichni umřeli? Ale jestli to nestačili předat mladým, pak má vaše profese asi dost velkou smůlu... [sad]
Středa, 06. března 2019 - 15:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 8-2006
Děděk hank to je na dlouhé povídání. Omlouvám se,ale asi bych to nedokázal v několika větách vysvětlit a myslím i plevelit tuto okno.
Vzalo to nějakou špatnou kličku a nyní se věci prosazují velice ,ale valice špatně.( co se týká nocležen atd. se vždy prosazovalo u vedení špatně) Navíc ,jak tady Váš předchůdce psal , dnes vyjednávání je boj i z dalšími odborovými svazy. Ani se mi otom nechce psát, jsem někdy z té situace dost otrávený. A mladý? ti by nejradši kevšemu už hotovému a už vůbec jim nedochází ,že vlastně jde o jejich budoucnost. Já to zachvilku zabalím a basta.
Středa, 06. března 2019 - 15:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 7-2017
Qěcy:
"Osž je jedno úplně všechno, osž je ROH žijící ze svého majetku. Zjistěte si, co vše vlastní osž. Jaké firmy. Pak možná budete překvapeni a dojdou vám některé principy kolektivniho vyjednávání u ČD."

I členové OSŽ si volí funkcionáře sami, ale jestli nejsou s jejich prací spokojení, příště je zvolit nemusí. No a kdo zaměstnance nutí, aby byli členy zrovna OSŽ? Vždyť si můžou rovnou založit jinou organizaci. Sice je fakt, že kolektivní vyjednávání při existenci více odborových organizací na pracovišti vyžaduje na straně alternativních "non-ROH" odborů pevné nervy, kačení žaludky a především znalost práva, ale když se takoví lidi najdou a dojde to až k soudu, zaměstnavatel většinou nemá šanci. Vím o případech, kdy zaměstnavatelé u soudů prohráli, protože to byli zásadně oni, kdo porušovali zákony, a zvlášť nadnárodní majitelé zdejších průmyslových podniků jsou na tyto situace dosti hákliví a většinou to v takových podnicích odskáčou jejich čeští šéfíci.
Středa, 06. března 2019 - 15:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 7-2017
Lakro:
" A mladý? ti by nejradši ke všemu už hotovému a už vůbec jim nedochází ,že vlastně jde o jejich budoucnost. Já to za chvilku zabalím a basta."

No jo, lidstvo si zapisuje dějiny už asi 5000 let a po celou tu dobu si každá odcházející generace myslela a myslí, že s ní odchází ten lepší svět a že dnešní mládež nestojí za nic... [crazy]

Zřejmě platí, že jakmile vymřou všichni pamětníci všech slavných průserů, každá další nastupující generace je odsouzena k tomu, aby si zopakovala všechny hovadiny, kterých se dopustily generace minulé a aby si ty huby nabila sama, a až pak jí dojde, o co vlastně jde. No ale jak si to udělají, takové to budou mít. [kladivo] Koneckonců my jsme si ty huby často natloukli taky a většinou jsme to přežili. [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem dědek_hank.)
Středa, 06. března 2019 - 16:02:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 10-2009
Lidi,
na netu je další perla pana generálního. Za jízdy svačíme. O přestávkách asi mnoho neví.
Středa, 06. března 2019 - 16:13:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2084
Registrován: 12-2009
Lakro:
"Honnzok - když si myslíte ,že jsou dobří , vaše věc. Své povinnosti ,ale neznají a většinu si ani neplní. "

Určitě by se tam někdo "slabší" našel o tom žádná, ale 9 z 10? To by bylo hrozné číslo, to by v půlce vašeho okruhu mohlo třeba znamenat jen 6 dobrých vlakvedoucích.... To si přeci myslím, že je poněkud lepší....
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Středa, 06. března 2019 - 16:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5425
Registrován: 9-2005
No vidíš, máte mít přece pdoj, ale vy jite při jízdě vlaku. Jak s tím generál naloží?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 06. března 2019 - 16:23:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1813
Registrován: 8-2006
dědek hank nemusíte se hned vztekat.
Síla odborů je v lidech. Mladí o práci v odborech chuť nemají a ani do odborů nechtějí. Ať ukážou ,že jsou lepší než naše generace, ale jak! Těmto blbejm kecům jsem se chtěl vyhnout. Nebaví mě někoho přezvědčovat , že...... Je to každého věc. (naši předchůdci udělali spoustu volovin,dnes už nenapravitelných, kvůli tomu je nebudu kamenovat, dneska to jsou už stařečkové a asi by toho moc nepochopili, snáším to co zaseli a spousta dalších kolegů je na tom stejně)
Podroužek - to jsou plky co?
Středa, 06. března 2019 - 17:01:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1642
Registrován: 10-2009
Jo Lakro, to jednoho přejde na tu svačinku chuť.
Středa, 06. března 2019 - 17:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12759
Registrován: 11-2002
Podroužek: asi nezbývá, než si ty přestávky začít tvrdě hájit. Takže když z důvodu zpoždění to bude místo hodiny času těsně na obrat, fígu borovú, pojede se, až posvačím... (pokud ta pauza tedy bude jakýmkoli způsobem obhajitelná).

Přesně toto před lety zažito v Přerově, kdy měl mít fíra, co dovezl nějaký R z Prahy cojávímkolik času na obrat zpět a taky pauzu. Leč, přijel silně opožděn, vedle už stál vlak zpět, takže objel, najel, posunovač svěsil, na šajbě naskočilo "40 a volno" a výpravka už sledoval dění, aby se mohlo vyjet. Leč z mašiny se vzápětí ozvalo "Pánové, mám pauzu, jezdit se bude za půl hodiny". Načež to shodil, zamkl a odešel do restaurace na prvním peronu na gáblík... [proud]
Středa, 06. března 2019 - 18:29:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5426
Registrován: 9-2005
A proč jste si ty pdoj tvrdě nehajili už dávno? A nemají náhodou fírové v Německu a Rakousku durch placené přestávky na jídlo, čili žádné pdoj, ale tvrdé přestávky v práci, kdy nesmějí ani být na mašině? Ale samozřejmě souhlasím, pokud zaměstnancům něco vadí, musejí si to prosadit. Ne o tom mlít u piva, na schůzích, na fircimre, nebo na šatnách.
Takových a podobných věcí je na dráze povícero. Honí se výkony při výlukách, ale provozní zaměstnanci to se skřípěním zubů neustále podstupuji mnoho let. No tak to holt zaměstnavatel považuje za normální a mnoho let zavedenou věc. Jenže díky nárůstu dojezdů k červené už to trochu přeteklo. Jinak ale nezapomeň mě, že i tento nárůst je do určité míry kumulace výskytu náhodného jevu (troska z teorie pravděpodobnosti).
Teď jsem slyšel v rozhlase Vondrovice. No dost by mne zajímalo, jak se bude hlídat odpočinek u vedlejsaku konaného bez potřeby licence strojvedoucího, čili jakákoliv jiná práce. Kolik procent těch unavených je kvůli firovani jinde, kolik kvůli jiné vedlejšce a kolik z nepracovních důvodů (řvoucí mimino celou noc, řešení nějakého problému, nemůže usnout, atd.)? To nikdo nezjistí ale domnívám se, že těch, co jsou unavení z firovani jinde nebude ani deset procent.

(Příspěvek byl editován uživatelem Qěcy.)
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 06. března 2019 - 18:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5427
Registrován: 9-2005
Čerpal pauzu a obsluha dráhy o tom nevěděla předem proč?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 06. března 2019 - 19:25:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 7-2017
Lakro:
"dědek hank nemusíte se hned vztekat.
Síla odborů je v lidech. Mladí o práci v odborech chuť nemají a ani do odborů nechtějí. Ať ukážou ,že jsou lepší než naše generace, ale jak! Těmto blbejm kecům jsem se chtěl vyhnout. Nebaví mě někoho přezvědčovat , že...... Je to každého věc. (naši předchůdci udělali spoustu volovin,dnes už nenapravitelných, kvůli tomu je nebudu kamenovat, dneska to jsou už stařečkové a asi by toho moc nepochopili, snáším to co zaseli a spousta dalších kolegů je na tom stejně)"

Ono to fakt vypadá jako vztekání? [nene] Vždy já s vámi skoro ve všem souhlasím... A už vůbec to není nic osobního. Já jenom doufám - a hlavně proto to píšu - že si to přečtou a aspoň něco si z toho vezmou i ti, komu to je určeno především, a to jsou právě ti mladší. A jestli jsem chtěl vyjádřit nějakou emoci, tak to je spíš pocit marnosti nad tím, že tady nejspíš házíme hrách na stěnu... [sad]
Středa, 06. března 2019 - 19:41:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4510
Registrován: 5-2003
Z Novinek:
České dráhy proto prosazují zavedení kontrol volného času strojvedoucích, konkrétně zda jej využívají k odpočinku a nejezdí pro jiného dopravce. To podle ČD vede k jejich přetěžování a následné únavě. Právě přetěžování strojvůdců zvyšuje podle Drážního úřadu riziko nehod.

Podle toho, jak moc se toto nyní v médiích omílá, zdálo by se, že melouchaří každý druhý.
Jak moc signifikantní tato záležitost ale doopravdy je? Byl v nynějším zřetězení nehod alespoň jeden takový případ?

Jinak návrat k žezlu na některých tratích by byl asi rozumná volba, když nám ruku v ruce výrobci zabzař plus legislativa EU nedokážou za nelikvidační peníze nabídnout něco rozumného.

Samozřejmě tu máme i další vlivy a návyky, jako výpravu vlaku proti stůj. Asi moudří chtějí, aby strojvedoucí ztratili ostych před červenou, barva jako barva, že.
Středa, 06. března 2019 - 20:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 774
Registrován: 11-2006
Qěci:Souhlas. Jen si matně pamatuju stejný případ, jako psal Jena. Jen se to stalo v myslím ve Vranovicích, bylo to pěkně popsáno v ZS no a pana strojvedoucího za to, že si po 6h práce dovolil dát půl hodiny pauzu a odmítl jet hned zpět do Prahy, tak sundali z mašiny, převeleli na dílnu a pak mu pro nadbytečnost dali výpověď. Tak se taky dá zametat s lidmi. Divím se, že tehdy nikdo nezasáhl, i kdyby kvůli tomu měli pohrozit stávkou. Jenže to by nesměli být podělaní. Dnešní situace je taky na stávku, protože to co vedení tvrdí, dělá a plánuje jsou do nebe volající lži, základní neúcta k zaměstnancům, dělají se z nich nesvéprávní tupci a to by si neměli nechat líbit. Ale jak říkáš, je to jejich boj. Já za ně bojovat nebudu, dělám jinde, jen mě to prostě pořádně štve. Pokud si strojvedoucí takhle nechají kálet na hlavu, tak dobře jim tak, když nejsou schopní se nijak zorganizovat a třeba prostě zítra nevyjet alespoň s 90% spojů, tak jsou v háji a už se jich nikdo nikdy nezastane. Ale co nebudu se rozčilovat, je to jejich věc, jak se k tomu postaví.
Středa, 06. března 2019 - 20:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5502
Registrován: 7-2011
Unipuls:
"Jak moc signifikantní tato záležitost ale doopravdy je? Byl v nynějším zřetězení nehod alespoň jeden takový případ?"
I kdyby byl, taky je důležité, co je to za šichtu. Jak už tu bylo zmíněno, pokud se někdo půjde vyspat na vlak EŽ, se kterým ujede za šichtu sotva kilometr, těžko se to dá považovat jako přetěžování. Na druhou stranu oproti tomu jinej, kterej volno stráví třeba dostavbou baráku, bude těžko víc odpočatej, protože nemelouchařil na mašině.
Typický ouřednický řešení. Akorát se hledá hůl, kterou zbít psa.
Středa, 06. března 2019 - 20:27:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 7-2017
Esox 774: Tak tohle podepíšu oběma rukama. Zkus nakouknout na zdopravy.cz, tam jsou pod články k tématu docela výživné diskuse.

Základní problémy vidím dva:
1. Strach strojvedoucího, že skončí, když veřejně řekne pravdu.
2. Nulová profesní solidarita ze strany odborových funkcionářů i ostatních kolegů, kteří ho v tom po takovém přiznání klidně nechají vymáchat.

Strojvedoucí zřejmě málo studovali historii vlastní branže. Měli by si najít a přečíst, jak to vypadalo a dopadalo, když železničáři vyhlásili práci přesně podle předpisů. Často na to dokonce ani nepotřebovali odbory, protože se to používalo tam a tehdy, kde a kdy byly odbory buď přímo zakázané nebo deaktivované – třeba za válek. (Dnes už je v takovém případě do armády povolat nemůžou, což býval oblíbený způsob reakce vlád za některých režimů.) Divoká stávka by asi soudně postižitelná byla – a „pouhá“ solidarita s takto postiženým kolegou skutečně zákonným důvodem pro stávku není – ale chtěl bych vidět, který drážní papaláš by měl koule na to, aby se někoho pokusil postihnout za práci přesně podle předpisů… Jenže to by museli spolehlivě držet pohromadě. Fakt by mě zajímalo, jestli na to ještě mají… A věřím tomu, že při řádné medializaci – taková akce by se pro média nepochybně stala velice chutným soustem – by padaly hlavy na velice vysokých postech.
Středa, 06. března 2019 - 20:56:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3402
Registrován: 5-2002
Divoká stávka by asi soudně postižitelná byla

Nebyla. Jediný případ, kdy je stávka regulována a lze ji při nesplnění zákonem daných požadavků prohlásit za nezákonnou a požadovat náhradu škod vzniklé zaměstnavateli, je stávka v rámci kolektivního vyjednávání.
V ostatních případech se řídíme pouze obecným ustanovením Listiny základních práv a svobod, čl. 27, odst. 4: „Právo na stávku je zaručeno za podmínek stanovených zákonem;...
Jelikož od roku 1992 nebyla nalezena shoda mezi státem, zaměstnavateli a odbory - a upřímně řečeno, všechny strany se shodly na tom, že ji ani hledat nechtějí - na tom předpokládaném zákoně, není právo na stávku v jiných případech regulováno. Pokud se tedy strojvůdci rozhodnou stávkovat za snesitelnější pracovní podmínky, nikdo jim to zakázat nemůže.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Středa, 06. března 2019 - 21:12:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 8-2006
dědek hank omlouvám se,asi jsem některé vaše formulace špatně pochopil. Jsem po dvou vstávačkách a asi trošku hůř chápu.[talker]
Středa, 06. března 2019 - 21:25:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 950
Registrován: 7-2009
Ládiku, dáchni si, zasloužíš si to !
Já dnes vstával ve 3 ráno a taky to nebyla žádná hitparáda.
Zdraví Rosice [wink]
Středa, 06. března 2019 - 21:54:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1178
Registrován: 7-2017
Johny11 3402: Děkuji. [ok]
Středa, 06. března 2019 - 21:58:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1179
Registrován: 7-2017
Lakro:
"dědek hank omlouvám se,asi jsem některé vaše formulace špatně pochopil. Jsem po dvou vstávačkách a asi trošku hůř chápu.[talker]"

Nestalo se vůbec nic, zač by bylo nutno se omlouvat. [wink]
Středa, 06. března 2019 - 22:14:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4553
Registrován: 4-2003
Johny11:
"Divoká stávka by asi soudně postižitelná byla

Nebyla."
Nebyla by jedině v případě, pokud by účelem stávky byla obrana jiných hospodářských a sociálních zájmů zaměstnanců u jejich zaměstnavatelů. Dědkem hankem zmiňovaná solidarita s kolegou skutečně nezakládá právo na stávku.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 06. března 2019 - 23:14:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18622
Registrován: 5-2002
ML: Jenže když tam dělaj cca od 8:30, tak končej v 17.00...
...a podle Slunce je to stejně jako u nás od 7:30 do 16:00.

Jinak pokud by se měl nechat jeden čas, tak jsem dřív byl pro SELČ, ale nějak se to postupem času přehouplo k SEČ...
Čtvrtek, 07. března 2019 - 06:07:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3403
Registrován: 5-2002
Doktor: Ovšem o tom, co to je "hospodářský a sociální (= společenský) zájem" nerozhodujete ani vy, ani já, nýbrž soud. Doporučuji se seznámit s těmi několika málo soudními spory, které u nás za 30 let na toto téma proběhly. A nejspíše by to skončilo u ÚS. Myslím, že pak nebudete tak kategorický.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 07. března 2019 - 06:21:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 8-2006
Pánové moc hezky se to čte. Máte velkou pravdu. Ale realita je jiná. Mluvit s médii se nesmí , nato je tiskový mluvčí, jinak hrozí sankce. Zaměstnavatel nás plácá pozádech jak jsme dobří a ,že je nás málo ,ale k prblémům je hluchý. Důkaz, co se napsalo materiálu ke zlešení na řadě 814 a nestalo se nic.Škola- ta se musí platit ,takže je jednou za tři měsíce, kde se toho moc nedovim a školař mluví o tom co jim nařídil přednosta. Ne co by trápilo nás. Různý tabulky ,kolik a jak a proč a nač o nehodách jsou k prdu. Předpisy jsou tak výborný ,že se pořád musí dotazovat gestorů co tím nebo jiným článkem chtěl autor říci, jinak dva školaři a každý si některé věci vysvětlí jinak. A nyní babo raď. Technická škola není, zbytečnost, takže člověk ani neví co ,kde a jak nato. (např. řada 810,každý motor je jiný) Cvičný má nastarosti hodně lidí a tolik dalších povinností ,že nemá čas ti něco vyvětlovat. Jsou ,ale aspoň tak dobří ,že důležitý věci píšou do meilů. Co se kde šustne se neví , vyhlášky nechodí, 21dní rozkaz a pak do tabulek a máš smůlu. Při aktualizeci tabletu ,nevím co se aktualizuje a pak se stane , jako mě delší čas jsem neměl R do Prahy a když ano tak přez Poříčany. Vyrazil jsem na R do Prahy přez Lysou a málem mě vypadli oči z důlků , ona nová tvrdá stahovačka při jízdě k peroům. Na malér zaděláno. No a to důležitý. Spousta fírů není v FS a někteří jsou u OSŽ. Když se chtělo před pár lety stávkovat ,dělalo vedení průzkum o podpoře. Odpízkali to ,protože víc jak půlka federantů do stávky nechtěla jít, přišli by o peníze, mají hypotéky ,jsou na jeden plat atd. Pánové jsme přesně tam ,kde nás chtěli mít . Navíc kluci od Carga mají už jiné problémy než mi. Takže jsme " pes" u boudy a moc si z nás vedení nedělá. Hořké a smutné konstatování.