Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Polsko předcházející | další

Polsko

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Polsko do 18. 01. 2019 intelpetr 60 18-01-19  15:14
Archiv diskuse Polsko do 10. 03. 2019 Vorech 60 10-03-19  16:06
Archiv diskuse Polsko do 01. 05. 2019 Pružinskij 60 01-05-19  11:37
Archiv diskuse Polsko do 16. 05. 2019 Miropiro 60 16-05-19  20:41
Archiv diskuse Polsko do 26. 06. 2019 Ahmad_Šáh_Masúd 60 26-06-19  09:59
Archiv diskuse Polsko do 01. 08. 2019 Vorech 60 01-08-19  20:02
Archiv diskuse Polsko do 06. 09. 2019 Vantju 60 06-09-19  23:17
Archiv diskuse Polsko do 05. 11. 2019 Banan151 60 05-11-19  10:41
Archiv diskuse Polsko do 13. 11. 2019 Mrkef 60 13-11-19  14:40
   autor příspěvek
Středa, 13. listopadu 2019 - 19:11:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2019
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak je to nyní s vlaky mezi Rybnikem a Leszczynami, poté, co tam dle informací vyhořelo hlavní stavědlo?
Zajímají mě hlavně vlaky Polregio z Wodzisławu Śląskiego do Krakówa, jestli tyto vlaky nyní jezdí nebo ne, od Kolejí Śląskich vím, že jejich vlaky zde nejezdí minimálně až do změny grafikonu, ale od Polregia to nemůžu nikde najít?
Sobota, 23. listopadu 2019 - 13:04:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 7-2012
V jízdních řádech jsou zřejmě již finální data vlaků PRAHA-WROCŁAW. Ještě v pátek se data lišila a v Idosu bylo méně zastávek v Polsku a byl tam dřívější příjezd. Nejlepší je však název, jaký bude mít vlak název v Polsku [lol]




Pondělí, 25. listopadu 2019 - 13:38:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 5-2010
Osasco: R 6284 se tváří, že pojede až ze Zmigrodu?
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 22:28:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 7-2012
Miropiro: Nyní jezdí 6284 z Rawicze. Zřejmě v souvislosti z rekonstrukcí stanice Rawicz byl vlak zkrácen.
Úterý, 26. listopadu 2019 - 19:17:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 6-2019
Podle nového JŘ noční IC 51/52 (Wroclaw - Lvov) se nebudou převazovat podvozky v Přemyšli, čili možnost projetí trati běžného rozchodu až na Ukrajinu (pokud za tím nevězí něco jiného).
Dále jsem si povšiml, že možnost projetí trati 611 Rzeszów Zachodni - Rzeszów Staroniwa je až do 6.1. (pak vše na hlavní) a prodloužení osobáků v Ustce až do nové stanice Uroczysko.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Österreich
Středa, 27. listopadu 2019 - 00:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 5-2018
A taky bude obnovena doprava Leszno - Glogów.
Österreich
Středa, 27. listopadu 2019 - 07:54:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 5-2018
A v Dolním Slezsku se vlaky objeví na úseku Dzierzoniów Sl. - Bielawa Zach. Do Hrubieszowa budou jezdit dva vlaky- jeden od Rzeszowa a druhý od Lublinu, bohužel asi půl hodiny po sobě, takže projet si tuto trať znamená strávit nejméně 3h54min v hluboké noci kdesi u ukrajinských hranic(0.01-3.55).Současný rychlík Kolobrzeg- Przemysl(nejdelší vnitrostátní trasa - 1245 km) bude zkrácen do Krakowa a přetrasován přes Varšavu (ovšem pouze přes stanice W. Gdańska a Zachodnia peton 8.}
Středa, 27. listopadu 2019 - 09:28:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4252
Registrován: 9-2007
Náhodou, mně na ten dálný východ vyšel hezký plán. Ráno z Ostravy rychlíkem do Řešova, pak rychlíkem Wetlina do Lublina na rychlou večeři a rychlíkem do Hrubešova. Tam se nachází toto skvostné ubytování, ve kterém bych strávil dvě noci a pak v 5:50 ranním rychlíkem do Zamośće, tedy v létě už za světla. Tam je času na prohlídku města docela dost a ve 14:20 rychlíkem Roztocze do Katowic a Chopinem/Bohemií do Prahy. [happy] Je to skvělé, asi nikdy dříve za uplynulých deset let nešlo tyhle oblasti projíždět tak dobře.

No a Kołobrzeg - Przemyśl bude jezdit i nadále, akorát jako rychlík Ustronie, jen přes letní sezónu (a s českými Béčky a Áčkem (!!)).

EDIT: A ještě něco - ráno Ex Praha - Žilina, v Žilině oběd, pak celoročně (!!!!) jezdícím rychlíkem Žilina - Gdynia do Gdaňsku (ve slovenském Bc [proud]), tam je něco přes hodinu čas a cca v 7:30 jede rychlík po bývalé Ostbahn z Trojměstí přes Tczew a Chojnici až do Kostrzyna. Odsud Pesou do Berlína, v Berlíně noc a další den (v neděli ráno) 628 přes Forst (a při troše štěstí přes Horku) do Wrocławi a do Prahy. Ještě lepší jak letos, kdy tohle TLK po Ostbahn končí v Piłe.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)
Středa, 27. listopadu 2019 - 10:55:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 501
Registrován: 6-2019
Z Dylyny slovenské Bcčko do Gdaňsku? No tak to je bizzááár! [ok] Ještě jsem neanalyzoval všelijaké ty obskurní spojky, ale to by se mohlo hodit.
Ubytování vypadá luxusně, asi ho využiji. Sice ten východ už mám, ale hned na druhém břehu Bugu na mě čeká řada položek! [happy]
a při troše štěstí přes Horku
Jen když jsou výluky.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 08:47:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 4-2015
Czestochowa-Stradom
Neděle, 01. prosince 2019 - 11:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 481
Registrován: 7-2007
Koukal jsem do JŘ PKP 2019/2020 a všiml jsem si obnovené os.dopravy na trati do Bielawy a sobotní vlak z Gliwic přes Knurów do Leszczyn. Jsou ještě další obnovené úseky?
Neděle, 01. prosince 2019 - 11:55:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 517
Registrován: 6-2019
Ta Ustka Uroczysko a zřejmě možnost projet na Ukrajinu po rozchodu 1435 mm, po trati 91. Lubin - Rudna Gwizdanów, Głogów - Leszno, Wrocław Sołtysowice - Jelcz, Łódź Widzew - Łódź Olechów - Łódź Chojny (jen dva páry v pracovní dny a další co končí už v prosinci, podivné trasování po trati 541 nebo 831)
Ale ještě jsem neměl kdy projet pořádně celý Rozklad, zejména mi chybí analyzovat různé obskurní spojky.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 01. prosince 2019 - 19:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4258
Registrován: 9-2007
Gliwice - Knurów - Strumien - Wisła šlo už letos, příští rok bude po trati veden navíc rekreák z Bohumína do Svinoústí, cestou do Česka navíc ve výhodné časové poloze.

V sousedním tématu jsem nakousl výlet, který jsem realizoval v tento den (1.12.) před sedmi lety. Byl to jeden z posledních dnů, kdy byl vlak EC Waweł veden až do/z Krakova, o rok později stejnojmenný vlak ([crazy]) jezdil pouze v trase Lüneburg - Berlin - Wrocław a opačně.

Příliš neznám historii spojení Německa a Krakova z období před rokem 1995, nicméně vím, že někdy tehdy byl zaveden vlak IC 42/43 Waweł, spojující Berlín a Krakov po přirozené a rychlé trase přes Rzepin, Wrocław a Katowice. V prosinci 2002 (nebo 2001?) byl spoj přetrasován přes Cottbus a Żagań a v prosinci 2010 byl ze stanice Żary přesměrován přímo do Węglince a dále do Krakova přes Wrocław a Katowice. Definitivně vlak skončil v prosinci 2014.


Řada 120 s mimořádně třívozovým (běžně měl vozy 4, v neděli pět) vlakem přijíždí do stanice Cottbus. Po krátkém pobytu vlak vyjíždí v čele s lokomotivou velmi zajímavé řady...


...SU 46!! Ani nevím, zda dnes tato řada ještě u PKPC jezdí.


Další větší pobyt následoval ve Węglinci, kde došlo k přepřahu a vlaku se ujala lokomotiva řady EP 09, která do stanice dojela s protisměrným vlakem a s jídelním vozem. Tam jsem si dal řízek a poprvé ochutnal surówku, od té doby v Polsku nemívám teplé jídlo, kde by nějaká z variant surówki chyběla. [jidlo]


Tehdy ještě KD neměly prakticky žádné moderní vozidlo, maximálně pár SA 134 či SA 135, elektrickou trakci tehdy tvořily výhradně EN 57.


Stav nádraží ve Węglinci v roce 2012. Letos jsem tamtudy jel jen za tmy, tak nevím, zda se nějak změnil. Uvnitř i široko daleko okolo samozřejmě ani noha.


EC Waweł opačného směru (z Krakova do Hamburku) před a po přepřahu.



Pár snímků osobních vozů. Řada Avmz už do zahraničí nejezdí a provoz těchto vozů z přelomu 60. a 70. let v Německu postupně klesá, řada Bpmz bude po modernizaci jezdit ještě nějaký čas. No a polské WR dojezdily o pár let později, mírně modernizovaná varianta se na vlaku Varšava - Ostrava drží dodnes, ale i s tím bude konec, konkrétně letos v prosinci.


Snímek sice obsahuje nechtěný element v podobě ruky, nicméně snímek cedule nádraží Katovice, pořízený z německého vozu Bpmz v provedení po modernizaci v druhé polovině 90. let, takový snímek už nebude možné pořídit nejspíše nikdy...


...stejně jako tento, na kterém je německé Bpmz v Krakově.


Já jsem se tehdy v Polsku ocitl snad podruhé a dost mě překvapilo, jak bylo na nádražích pusto. Wrocław, Katowice, Kraków.. za celou tu dobu jsem viděl akorát jedno EIC z Varšavy přijet do Krakova, jinak nic. A ač současný stav není o moc lepší, pořád těch vlaků jezdí násobně víc, jak před sedmi lety a z návštěv v poslední době si už nevzpomínám na podobný stav. Naštěstí. [happy]


Cedulka na závěr. Spojení Berlína a Krakova by se mělo obnovit, nicméně diskuze na toto téma už zde proběhla a jsem zvědavý, zda k tomu skutečně dojde už v létě 2020, jak je proklamováno.

Fotky sice nejsou kdovíjak kvalitní, ale když to je dnes sedm let.. na pořizování nočních snímků v Krakově už můj fotoaparát ideální příliš nebyl a cesta skončila následující ráno v Hranicích.
Neděle, 01. prosince 2019 - 19:32:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 6-2019
Chro, chro, pěkné to máš... šotouš wagonowy...[biggrin]
Węgliniec a Zebrzdydowa taky v zimě:


A to mi připomíná, že se zima blíží a bude nutné tam zase jednou vyrazit. Teď v prosinci se nechytám, ale leden nebo únor by mohl být ideální. Musí ovšem mrznout, aby byl dostatečný počet hodně zpožděných vlaků, jinak to není žádné dobrodružství. [happy]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 01. prosince 2019 - 21:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1496
Registrován: 11-2005
K tématu Wawel přihodím svoje: setkání obou (směrů) Wawelů ve stanici Bolesławiec 12. 4. 2013:




ve Weglinci mě tenkrát nejvíc zaujalo depo:

Neděle, 01. prosince 2019 - 22:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 3-2005
Vantju, vysvětli jak je to s tou surowkou,,,,,,to je přece salát,většinou ze zelím, to i tady jedí ženské, proč jsi z toho tak na větvi??
Pondělí, 02. prosince 2019 - 09:59:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 8-2017
Vantju:
"Spojení Berlína a Krakova by se mělo obnovit, nicméně diskuze na toto téma už zde proběhla a jsem zvědavý, zda k tomu skutečně dojde už v létě 2020, jak je proklamováno."

V lete 2020 k tomu urcite nedojde - to bylo jiz proklamovano . Kvuli vylukam mezi Katowicema a Krakowem by mel byt zacatek k prosinci 2020 (diky tomu bude paty par na Varsavu "jiz" v cervnu).

Novy Wawel ale pojede pres Frankfurt nad Odrou a Rzepin (melo by se zajizdet do Legnice), zadne sototrasovani pres Forst nebo Horku.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 10:13:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 523
Registrován: 6-2019
to je přece salát,většinou ze zelím, to i tady jedí ženské, proč jsi z toho tak na větvi??
Hezký "generation gap" (český ekvivalent mě zrovna nenapadá). Aniž bych chtěl mluvit za Vantju, tak já to chápu tak, že jeho generace už není na tak dobré a kvalitní surówki zvyklá, respektive na ně není zvyklá vůbec.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 02. prosince 2019 - 10:41:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 3-2005
Tyhle gapy mě stačí doma, naštěstí jenom jídelní :-)
Pondělí, 02. prosince 2019 - 11:02:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9665
Registrován: 4-2003
tak já to chápu tak, že jeho generace

Jeho generace jí zeleninu daleko víc, než starší pardálové.

Řekl bych že dělící rovina vede úplně jinudy.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 02. prosince 2019 - 11:31:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10469
Registrován: 8-2012
chápu tak, že jeho generace už není na tak dobré a kvalitní surówki zvyklá
[lol][biggrin][crazy]
Doufám, že akorát trollíte ve snaze, že se někdo chytí a následně ho budete moct obdařit nějakým sračkobitím o dřív bylo líp...
電車オタク
Pondělí, 02. prosince 2019 - 13:10:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 526
Registrován: 6-2019
Pokus o podsuv, neboli diskuzní faul. Jako z první lekce wordingu pana P.J. [wink]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 02. prosince 2019 - 14:31:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4260
Registrován: 9-2007
No na větvi jsem proto, že jsem to neznal. Doma jsem k obědu míval vždy trochu zeleniny, vesměs salát, rajče, okurku nebo mrkev, ale nikdy ne v tak dobré kombinaci se zálivkou, jako tehdy v tom polském jídelním voze s kaší a řízkem. Saláty jsem znal tak maximálně jako hlavní pokrm pro ty, kteří chtějí něco zdravého a přílohové saláty, tedy to, co se surówce blíží nejvíce, jsme nedostávali v jídelně na základce a ani na střední, maximálně tak strouhanou mrkev. No a v Česku se to dodnes nevede, přitom, jak píšete, malý salátek s trochou zelí a zálivky je výborná příloha. [happy] Nicméně neznají to ani dnes v restauraci, kam chodíme s kolegy na oběd, takže to je pro mě ještě pořád něco, na co se při návštěvě Polska těším. Ostatně takhle ten řízek vypadá o něco lépe.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 14:37:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 6-2019
Přesně to jsem si myslel. Ale pánové TH a RŠ se nás pokusili obalamutit, že přece jíme zeleninu daleko víc, než staří pardálové[biggrin][biggrin][biggrin]. (mám to se surówkou versus ZŠ a SŠ úplně stejně)
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 02. prosince 2019 - 15:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10471
Registrován: 8-2012
No na větvi jsem proto, že jsem to neznal
Takže žádný generation gap a dřív bylo líp, jak to tu zkoušel roztočit Ahmad Šáh Masúd, ale klasický rozdíl národních kuchyní. Stejně tak po chvíli expozice Polskem a východněji zjistíte, že je kopr ve všem, že "kompot" není kompot, poznáte třeba studené "polévky"... Smacznego.
電車オタク
Pondělí, 02. prosince 2019 - 15:37:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4263
Registrován: 9-2007
Já mám gastronomii rád a to všechno už tedy znám. [biggrin] Něco mi sedlo hodně, něco ne. Kopr mám rád, o náklonnosti k německé kuchyni jsem už psal a polská jídelnová klasika, tedy schabowy, surowka a kompot, si v Polsku dám velice rád (avšak stejně tak rád podnik občas vyměním). [happy]

Brzy sem dám odkaz na mírně obsáhlejší povídání, ve stylu reportáží z vlaky.net, jen si asi podobné články raději syslím u sebe na webu, abych se až tak nevzdaloval témata diskuze.

Na druhou stranu, nad otázkou zveřejnění článku u sebe pro úplnost, ale i na vlaky.net pro doplnění tamního tématického výběru a zároveň pro více reakcí už jsem také doumal, ale nevím, zda to není nemorální. Když už vydám článek na vlaky.net, tak mi na mém webu bude chybět, ale ten zase skoro nikdo nečte. [proud] Poradíte mi, prosím? Tohle je sice otázka zcela mimo téma, ale pořád mě nenapadá uspokojivá odpověď.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 16:09:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9669
Registrován: 4-2003
Stejně tak po chvíli expozice Polskem a východněji zjistíte, že je kopr ve všem, že "kompot" není kompot

Tak, včetně třeba jahodovýho dortu posypanýho koprem.[crazy][lame] Krom toho ta zelenina tam nejspíš supluje i roli drahýho masa.

proto, že jsem to neznal. Doma jsem k obědu míval vždy trochu zeleniny, vesměs salát, rajče, okurku nebo mrkev, ale nikdy ne v tak dobré kombinaci se zálivkou,

To se přeci nedá nijak zobecňovat.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 02. prosince 2019 - 16:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 528
Registrován: 6-2019
Já mám gastronomii rád a to všechno už tedy znám.
To nevadí, budeš řešen, [talker][crazy] téháčko je v posledních dnech dobře naspídovanej...[lol]

ale ten zase skoro nikdo nečte.
Pravda, to mi úplně uniklo. Ale alespoň mám teď co číst. [wink]

Tohle je sice otázka zcela mimo téma, ale pořád mě nenapadá uspokojivá odpověď.
Ohledně vlaky.net bych měl celkem obavu o to, co se stane, až dojdou love a někdo někde vypne server...Ale nic o tom nevím, ani do pozadí sporů, bohužel jsme to s kolegou nějak nestihli probrat. [wink]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 02. prosince 2019 - 17:00:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10472
Registrován: 8-2012
a to všechno už tedy znám
OK, pak úplně nechápu to "překvapení" ze surówek, jestli to teda nemělo být jen nějaké intro k vašemu článku. Každopádně to je můj problém.
電車オタク
Pondělí, 02. prosince 2019 - 17:08:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4264
Registrován: 9-2007
Překvapen ze surówky jsem byl v roce 2012, to bylo před sedmi lety. Tehdy jsem stejně tak neznal to, co jste popsal dále, ale pořekadlo "s jídlem roste chuť" se dá vztáhnout i na chuť po něčem neznámém a tak jsem pro mě tehdy neznámá jídla postupně poznával a něco mi zachutnalo (jako třeba surówka), něco ne. Už je to jasné? [happy]
Pondělí, 02. prosince 2019 - 17:39:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 310
Registrován: 12-2017
Přidám něco více jak deset let starého:


Pondělí, 02. prosince 2019 - 19:30:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 654
Registrován: 3-2005
Ještě že to T.H. připoměl - poznáte studené polévky :-) Před tím chci varovat. Oni nenapíšou že je studená, napíšou "owocowa", což jsem nic zlého netuše považoval za nějakou odrůdu zeleninové. Ale pak se toho dvakrát leknete. Poprvé když to tmavě fialové uvidíte a podruhé když to pozřete..
Pondělí, 02. prosince 2019 - 23:59:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 151
Registrován: 5-2018
Chlapci, kdyby jste se radeji zaměřili na kvalitu svých fotografií a neřešili přílohy k hlavním jídlům[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem pekařJan.)
Mladějov
Úterý, 03. prosince 2019 - 00:57:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14277
Registrován: 3-2007
Náhodou dobré - i poznání gastronomie pomáhá k porozumění mezi národy [proud]

(No,spíš národu).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 03. prosince 2019 - 10:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4265
Registrován: 9-2007
Já s kvalitou spokojen nejsem, ale tehdy jsem byl rád, že jsem něco takové vyfotil. Jak nejsem fotograf, tak nemám moc cit pořídit kvalitní fotku, nicméně teď už to lepší samozřejmě je, jen zrovna nemám "po ruce" nic, čím bych se mohl chlubit. Ono zase něco bude, teď o víkendu budeme v Dánsku, okolo Vánoc si do Polska zajedu projet něco KŚ a po Vánocích jedeme přes Krakov a Białystok do Pobaltí a Ruska, takže fotek (a námětů ke psaní) bude dost, jen si na zpracování najít čas. [happy]

A pan Mladějov má pravdu, surówka přece je něco polského, tak co, k tématu to je. [biggrin]

Jariss: Díky za postřeh. Já měl studenou polévku jednou v Bulharsku, ale teda byla klasická zeleninová, pokud si to dobře pamatuju. První lžička byl šok (nečekal jsem, že bude studená) a dál to ušlo, nicméně pořád mám raději horké krémové polévky, než tohle.

Co se jídla týče, tak už snad poslední příspěvek, znáte tuhle pomůcku? [jidlo]
Radekedar
Úterý, 03. prosince 2019 - 15:33:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2490
Registrován: 6-2008
Našel by se tu nějaký znalec infrastrukturních záměrů PKP PLK v Dolnoslezském vojvodství? Zajímalo by mne, zda lze v dohledné době (nejlépe s termíny) očekávat zlepšení provozních parametrů trati 291 Boguszów-Gorce Wschód – Mieroszów granica państwa, kde se aktuálně na 12 km délky trati jezdí třicítkou. Jízdní doba z Meziměstí do Valbřichu (a to jen na hlavák) 40 minut není nic extra.
Případně existuje nějaké polské šotofórum, kde bych měl šanci s tímto dotazem uspět? [happy]
Úterý, 03. prosince 2019 - 16:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3557
Registrován: 6-2007
Jediné co tam je příští rok v plánu je oprava mostu v km 26,7 od konce září do prosince. Nic většího zatím není v harmonogramu výluk
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Úterý, 03. prosince 2019 - 20:23:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 221
Registrován: 4-2015
Czestochowa-Stradom
Radekedar
Pátek, 06. prosince 2019 - 21:56:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2493
Registrován: 6-2008
Vojtag:
Díky. Kéž by se v rámci opravy mostu podbíječka projela aspoň kilometr na obě strany a trochu se to tam pozvedlo.
Sobota, 07. prosince 2019 - 18:37:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2019
Včera otestováno po delší době LE Ostrava - Kraków. Jednotka z Bohumína poloprázdná, ale stále ne úplně prázdná jako na začátku. Lístek z Bohumína 2 dny před odjezdem za 69 Kč a můj business byl za nějakých 159 Kč. Musí se ocenit velice profesionální posádka [ok] Jízda je extra pomalá, ale to je způsobené všeobecně známým stavem polské infrastruktury [uhoh] V business se jeden Polák seznamoval s jiných, klopil do sebe Plzně (v Polsku je ohledně pití na veřejnosti včetně PKP tvrdá prohibice) a nahlas popisoval dojíždění do fabriky, kde u nich pracují Ukrajinci atd [rofl]

Kraków nádraží má tu obrovskou výhodu, že přímo z nástupiště jezdí výtahy na střechu, kde se hned přesedne na Uber. Za to přestup na Svinově z tram do vlaku s hromadou dárků z ČR a jiných krámů, to bylo opravdu zajímavé. Ano jako český šotoidiot jsem musel jet hromadnou dopravou. Osobně mám v té relaci radši bus, protože se uvnitř nechlastá, lidi jsou zticha a je tam tma. Leo má osvětlení ala velkopěstírna, nic moc na večerní cestování.

Fotografie jsou silně dokumentační, můj telefon moc večerní fotky nedává.

Nesni
Pondělí, 09. prosince 2019 - 12:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 6-2014
Máte prosím někdo zkušenost, jak vypadá přestup ve stanici Szklarska Poręba Górna? Čeká se při zpoždění? Myslím, že se tady dřív psalo, že se snad i musí přejít na jiné nástupiště. Díky.
Úterý, 10. prosince 2019 - 18:23:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 3-2018
Zdar, nevíte někdo prosím, k čemu sloužila tato trať?
https://mapy.cz/s/lazonakore
Zdá se, že byla dokonce elektrizovaná a dvojkolejná.
Úterý, 10. prosince 2019 - 19:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3561
Registrován: 6-2007
Západní magistrála pískových drah. Z rozsáhlých míst těžby písku v okolí Kotlarni se vyvážel písek pro zasypávání vytěžených důlních prostorů. Dneska pouze jednokolejná, trakční vedení sneseno, a provoz slabý. Ještě přežívá vozba písku ve speciálních samovýsypných vozech do Zabrza, ale už to má taky brzo skončit. Jinak je to taky už asi poslední zbytek z rozsáhlé sítě pískových drah který ještě slouží svému původnímu účelu.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Úterý, 10. prosince 2019 - 21:08:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 3-2018
Vojtag: Díky za velmi zajímavou informaci.
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 08:39:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 8-2010
Zdravím,

a ví někdo k čemu sloužily tratě v okolí Bělověži?
např:
https://mapy.cz/s/fuzemojuzo
díky.
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 10:29:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 6-2019
odkaz
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 14:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2010
Ahmad: dík! [ok]
Čtvrtek, 19. prosince 2019 - 19:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 12-2007
Zdravím. Měl bych otázečku, na někoho znalejšího. Mezi svátky se chystám na jeden den do Katowic a Tych z Ostravska. Někde jsem kdysi četl, že existuje nějaká celodenní sítová jízdenka, která platí na Koleje Slaskie, trolejbusy, tramvaje i autobusy v katowické aglomeraci. Existuje to ještě a případně za kolik a dá se to pořídit u průvodčího ve vlaku z Bohumína? Hledal jsem na stránkách Kolejí Slaskiich, ale bud jsem blbě hledal nebo to tam nemají.
Pátek, 20. prosince 2019 - 05:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10705
Registrován: 8-2012
24hod jízdenka (+ další verze - měsíční a roční): Sieciowy bilet dobowy (34 zł, platí i ve vymezené oblasti v MS kraji)
Pokud tam strávíte méně než 10 hodin: 10 godzin po sieci (18 Zł)
電車オタク
Pátek, 20. prosince 2019 - 12:20:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 7-2008
854020: byl to EKO bilet a stále platí, už se dá koupit i u průvodčího.

https://www.kolejeslaskie.com/wp-content/uploads/2019/05/EKO-BILE T-I-METROBILET-6h-P_T_A_stan-na-25_05_2019.pdf

.
Pondělí, 30. prosince 2019 - 11:01:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 6-2019
Poláci mají nové mufky...:

[proud][proud][proud]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 30. prosince 2019 - 11:52:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5488
Registrován: 5-2007
Ahmad_Šáh_Masúd.. tak si říkám,co že to ještě někdo neprubnul u nás. Či by to vozidlo vlastně dostalo Průkaz způsobilosti ?
Pondělí, 30. prosince 2019 - 17:30:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 8-2015
A jako postrk používají Malucha [happy]

Pramen [happy] https://www.facebook.com/pg/SPKD.212/photos/?tab=album&album_id=4 53560978108050&ref=page_internal
Poláci mají lepši silniční (a možná i železniční?) předpisy než my. [sad]
Pondělí, 30. prosince 2019 - 22:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 7-2017
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/otwarty-dostep-dla-leo-e xpress-na-trasie-praga--warszawa--terespol-94952.html

Otwarty dostęp dla Leo Express na trasie Praga - Warszawa - Terespol