Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) » Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 01. 04. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 01. 04. 2019

dolů
   autor příspěvek
Středa, 20. března 2019 - 08:47:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 526
Registrován: 1-2014
Dokonce 652 na lince 10, repsektivě 3/10
Středa, 20. března 2019 - 13:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 10-2011
Dnes v provozu i 221 na lince 9/10/14, podobmě i 222
Husky/M.L.Č. 347 "moje láska čtyřbarevná a už i bohužel vyřazená" [sad]
Středa, 20. března 2019 - 14:52:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 351
Registrován: 11-2010
Matyáš_Škrabana:
"... že DSZO už po několikáté apeluje na postavení sociálního zařízení pro řidiče, na úpravu točny Podhoří a další úkony s tím spojené..."
Na Podhoří mělo kromě nové sociálky dojít k nějakým dalším úpravám točny? Jakým? Pokud ano, napadá mne v této souvislosti, jestli město nezvažuje rovnou prodloužení tratě až do ulice Pod Šternberkem v souladu s generelem.

Matyáš_Škrabana:
"To je jak když se před dvěma lety objevil plán nové točny na Kocandě 🤣 a do dnešního dne tam přibylo maximálně děr v zastávce [happy]"
Myslím, že tady měla být nějaká návaznost na opravu krajské silnice z JS na Fryštáckou ulici. Oprava proběhla loni v létě. Zároveň by to mělo být řešeno současně s novým kruháčem a novým silničním propojením s Podlesím (podle prvních odhadů měla probíhat výstavba 2018-2019). Na to by měla být zase navázána výstavba nové trati mezi Kocandou a Středovou.

V tomto je však několik ALE. Články, které se na toto téma objevily loni na jaře hovoří o tom, že stavba propojení, kruháče a odstavné plochy MHD, bude záležitostí nového vedení města a navíc bude zřejmě nutno stavit s dotací. Takže počítám, že teď se asi řeší ta dotace a možná problémy s pozemkem stavebnin? Další věc je, že v souvislosti se stavbou se ve článcích nikdo nezmiňuje o zavedení MHD mezi oběma točnami, ač podle generelu a dřívějších zmínek by mělo jít o jeden z těch důležitějších plánů na rozšíření MHD. Zaslechl jsem, že DSZO z toho plánu není příliš nadšená (snad kvůli sklonu komunikací nebo nedořešenému parkování, ale jedno se dá řešit např. zachováním točny na Středové pro zimní období a případy mimořádností a druhé úpravou dopravního značení).

V minulosti se objevilo taky něco o tom, že město dostane/nebo snad dostalo dotace na stavbu tratě na JS, na tratě kolem nového terminálu a dokonce i na prodoužení drátů na točnu v průmyslové zóně na Přílukách. Kde se realizace tak zpožďuje, je otázkou, ač druhé dva zmíněné plány jsou asi limitovány modernizací železnice. Např. dokud nebude na Přílukách nově řešený přístup za koleje, nemá cenu stavit, abys se za pár let všechno bouralo a drátovalo znova jinudy. Jiná věc je, že na dotace, které byly na projekty určeny tak asi vyletí komínem nebo budou použity na modernizaci stávajících tratí, což je určitě dobře, ale přeci jen rozšíření by bylo lepší.

Na stránkách DSZO se v sekci "Projekdy z fondů EU" píše: DSZO připravuje na rok 2019 realizaci projektů výstavby a modernizace trolejbusových tratí a měníren, v rámci kterého dojde k výstavbě a modernizaci trolejového vedení a měníren ve Zlíně a Otrokovicích.
To je trochu všeobecná formulace za kterou se může schovávat cokoli. Které úseky se mají modernizovat, kde má proběhnout výstvba? Schovává se za tím trať v Otrokovicích k nadjezdu? Nebo i něco víc?

Pardon za tak dlouhý výlev, ale myslím, že to stojí za zamyšlení. Realizace věcí ve Zlíně je neuvěřitelně zdlouhavá.
Škoda 15Tr 02/6 v. č. 10851, r. v. 1988: Hradec Králové - 72 (1989-2001), Zlín - 371 (2003-2013), Ternopil - 159 (od r. 2013)
»Lidí se nebojme, ale sebe.« - Tomáš Baťa
[happy] [smile] [happy]
Středa, 20. března 2019 - 15:07:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 352
Registrován: 11-2010
Zdenda999:
"Jízdní řády od 1.4. už jsou na webu"
Vím, že není jednoduché sestavit JŘ, ale musím se přiznat, že jsem čekal trochu víc. Snaha o interval je zřejmá a chvályhodná, ale zase tam lítají minutky sem a tam, spousta poznámek, 5 jsou částečně náhodné výstřely, ne všechny spoje 4 navazují na 46. Zavedení 5 jsem si vysvětloval jako snahu odlišit spoje, které navazují (4) a spoje, které nenavazují (5). Není to úplně tak. Ale dejme tomu šanci. Uvidíme, jak bude systém fungovat, je to nepochybné zlepšení a systém nebude definitivní, dokud nebude hotovo vše od zázemí na Podhoří po zastávku na Vršavě.

Konečně se taky objevily tiskové zprávy k změnám, a to hned dvě. [ok] Škoda je, že žádná z nich neupozorňuje na to, současně dochází i k drobným úpravám na jiných linkách, jak jsem zjistil prohlédnutím JŘ. Hlavně na lince 55, kde to už bylo avizováno dřív, ale opět je ticho po pěšině - bude obsluhována i zastávka U Dřevnice. Jak? Kde bude umístěna? Doufejme, že to bude ještě před 1. dubnem oficiálně oznámeno, aby někoho nepřekvapil apríl. [biggrin][biggrin][biggrin]
Škoda 15Tr 02/6 v. č. 10851, r. v. 1988: Hradec Králové - 72 (1989-2001), Zlín - 371 (2003-2013), Ternopil - 159 (od r. 2013)
»Lidí se nebojme, ale sebe.« - Tomáš Baťa
[happy] [smile] [happy]
Středa, 20. března 2019 - 20:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 10-2011
Ono s úpravou na Lešnou to není asi úplně jednoduché. Tím ale nechci hájit technika jízdních řádů, proti němuž mám několik výhrad. Osobně si myslím, že první zpětná vazba bude zesílit linku 5, aby byla větší obsluha Kostelce ze Zlína. Další zádrhel, který se musí nějakou dobu tolerovat je zajíždění vozů jen na Vršavu, protože zde chybí zastávka směrem z města (vinu nese podle mého město, které to těžce propáslo). Až tato překážka zmizí, lze očekávat krok k lepšímu na těchto dvou linkách. Další úpravy budou jistě chtít nějaký čas, než se ukážou nedostatky. Ideální není ani to, že provizorně bude na točnách jen mobilní WC, ale lepší než drátem do oka. S těmi přestupy na linku 46 bych byl opatrný, kdyby měla každá linka 4 navazovat na 46, bylo by jich tam potřeba mimimálně o dva víc.
Co se týče úpravy trolejového vedení, tak na schůzce fanoušků jasně zaznělo, že se má opravovat trať přes ulici tř. 2. května. Kromě toho se má stavět nová měnírna v Malenovicích, co mám info, tak uvidíme.
Husky/M.L.Č. 347 "moje láska čtyřbarevná a už i bohužel vyřazená" [sad]
Čtvrtek, 21. března 2019 - 07:47:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 353
Registrován: 11-2010
Dnes ráno je v provozu 5 [new] SORů (všechny kromě 223 a 227), na všech linkách pro dvanáctimetrové vozy se nějaký vyskytuje.
Škoda 15Tr 02/6 v. č. 10851, r. v. 1988: Hradec Králové - 72 (1989-2001), Zlín - 371 (2003-2013), Ternopil - 159 (od r. 2013)
»Lidí se nebojme, ale sebe.« - Tomáš Baťa
[happy] [smile] [happy]
Zlin__24tr
Čtvrtek, 21. března 2019 - 11:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3379
Registrován: 3-2005
Bétéčko:
"Dnes ráno je v provozu 5 [new] SORů (všechny kromě 223 a 227), na všech linkách pro dvanáctimetrové vozy se nějaký vyskytuje."
Není to teď jedinečná šance je vyfotit na jiných linkách, neb v podmínce dotace budou nejspíše vázány na účel (linka 4/5)?


ad. Vršava. Bydlet na Vršavě, tak se asi hlasitě ozvu, neb mít nyní na výstup jako jedinou zastávku, kde není přechod, místo chodníku spíš dlážděná cestička)[angry].
Tady ty "detaily", celkem celou akci mění na, zprominutím, zpatlaninu [zadnice]. Omlouvám se, ale musím to tak říci. Mluví se o tom dlouho, ví se o tom dlouho, ale zřizovatel (město) nic, a dopravce to trpí (?) a teď sešije toto.[lame].
Přitom PR se z toho dalo vytřískat neuvěřitelné, ale teď se trousily informace na poslední chvíli (radši) a že zastávka Vršava z centra není, se cestující dozví asi až v Kostelci (doufám že ne!).[nene]
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Čtvrtek, 21. března 2019 - 14:56:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5544
Registrován: 2-2005
Oni to na web nedali proto, že od nás očekávali kritiku [proud]

Ano, Vršava je na tom bita a to dost brutálním způsobem. Pominu chybějící zastávku, ta nejspíš není věcí DSZO, ale hlavně, nezlobte se na mě, v tom jízdním řádu se normální člověk nemůže vyznat.
- Copak vážně nešlo udělat linku jen pro Vršavu místo poznámky V? I kdyby to byla linka číslo 891, bylo by to jednodušší, než poznámka "V" u třetiny spojů, které navíc od 1.10. doplní (ale jen o víkendu) skoro celá linka 5. A od 1.10. jeden spoj linky 4, který ale není označen V, nýbrž paragrafem [proud] Téměř totožný význam a dva symboly...prostě Zlín [uhoh]
- Copak je skutečně nutné u každého spoje psát, že je zajištěno bezbariérovým vozidlem? Tohle mělo být dávno ve všech jízdních řádech minulostí s výjimkou jednoho pořadí na lince 10, kam lze v případě nouze vypravit 14Tr 170 a druhého pořadí na lince 2, kam by byla trvale nasazována 15Tr 350 a kde by teda byla poznámka, že spoj MŮŽE být zajištěn vysokopodlažním vozidlem.
- Copak vážně nešlo každou linku 4 navázat na autobus na Velíkovou. A ty, které dle jízdního řádu navazovat nebudou, pojmenovat rovnou linka 5 a vést je obráceně?

Tři jednoduché kroky a najednou by byla potřeba pouze poznámka "ve dnech školního vyučování" a "vozovna," což je obvyklé množství u asi tak čtyř spojů. A ne to takhle zprznit...[smrt]
MHD je pro lidi ! ! !
Poskok
Čtvrtek, 21. března 2019 - 15:40:11  
Neregistrovaný host
Premyslis na Zlin moc logicky [lol]
Taky nechapu nektere veci... Spousta odlisnich konecnych u linky je resena pomoci pismenka, ale 37/47 musi mit specialni cislo...
A to a tou 4/5 by bylo super, ale jak rikam, na DSZO moc logicke...
Vršava
Čtvrtek, 21. března 2019 - 17:11:33  
Neregistrovaný host
Když se nad tím teď zamyslím, tak mě jako rodiče napadá jiná věc. Na Vršavě směr na Zoo skoro nic nezastavuje takže všichni musí vystoupit u ten.kurtu pokud si nechcou udělat kolečko přes štípu. To mám jako dětem chodit naproti na zastávku pokud nechci aby mi je srazilo auto? Není tam přechod a nedovedu si představit jak tam ve špičku běhají děti přes cestu. Aspoň nějaký provizorni přechod se semafor kdyby tam daly. Asi na městě nikdo nebydlí na Vršavě a nemá děti.
672
Čtvrtek, 21. března 2019 - 17:51:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 729
Registrován: 11-2007
Trollino_15: Zveřejnění změny čekalo zejména na definitivní schválení v závislosti na tom, zda budou Sory shledány provozuschopnými.
- Další linka ale znamená další jízdní řád na každé zastávce. – Co je méně matoucí?
- Vyhláška 173/1995 Sb., § 57, odst. 1), písm. f): „(...) U bezbariérově přístupného spoje cestujícím s omezenou schopností pohybu a orientace na dráze tramvajové a trolejbusové musí být časový údaj uveden vždy a doplněn mezinárodním symbolem přístupnosti.“
Myslíš, že je možné toto vykládat i tak, že se někde na kraj uvede, že jsou všechny spoje nízkopodlažní? (Autobusy se řídí jinou vyhláškou.)

Poskok: 47 má speciální číslo, protože (zjednodušeně řečeno) jezdí pro jiného objednavatele. Stejně jako linka 12.
trajflyzlin.blog.cz – rozsáhlá a pravidelně aktualizovaná fotogalerie zlínské MHD
Přehledy zlínských trolejbusů
Čtvrtek, 21. března 2019 - 19:25:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5545
Registrován: 2-2005
Nejméně matoucí je to, co je ve Zlíně už dokonce je i funkční, ale hlavně je to vždy individuální, někde je lepší poznámka (například zajíždění jednoho spoje ke škole na Podhoří), jinde nová linka (zrušení důležité zastávky a konečné po několika desítkách let, navíc jen u cca třetiny spojů; další nová linka s podobným, ale mírně odlišným režimem). Myslím, že ten rozdíl je jasně patrný i v rámci jedné linky.
Když potřebuji odlišit tak výrazný rozdíl, kde navíc hrozí pokuta za přejeté pásmo, tak snad zvolím to nejvýraznější, kor u takového množství spojů.
To je největší problém ve směru k ZOO. Obráceně už množství linek může překážet, ale to už ve Zlíně umí řešit souhrným jízdním řádem.

Ad bezbariérové poznámky: Zajímavé, to jsem nevěděl, děkuji za opravu.
Pak je chyba jinde, což tady nevyřešíme. Obecně to ale nic nemění na tom, že je to kravina [happy]
MHD je pro lidi ! ! !
Zlin__24tr
Čtvrtek, 21. března 2019 - 21:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3380
Registrován: 3-2005
672:
"Vyhláška 173/1995 Sb., § 57"
Zde je to o výkladu a ten je podle mě ve Zlíne nejspíš chybný. Celý text je (a to je důležité, neb takhle vytžené z textu to právě zní jinak):
f) časové údaje o jízdách jednotlivých vlaků (spojů) v hodinách a minutách na lince, uspořádané v intervalu od 0 do 24 hodin; je-li interval mezi vlaky (spoji) v určitém období 10 minut a kratší, postačí uvést v jízdním řádu dráhy tramvajové, trolejbusové a lanové časové údaje prvého spoje v daném časovém období a interval jízdy následujících spojů, u jízdního řádu dráhy speciální časový údaj jízdy prvního spoje na začátku provozní doby a interval jízdy následujících spojů. U bezbariérově přístupného spoje cestujícím s omezenou schopností pohybu a orientace na dráze tramvajové a trolejbusové musí být časový údaj uveden vždy a doplněn mezinárodním symbolem přístupnosti,
Povinnost o uvedení času spoje s piktogramem je nařízena při uvedení odjezdů pouze intervalem, kde tento údaj není jinak dohledatelný.
A nemusíme chdit daleko, JŘ v Jihlavě (trolejbus), Praze (trolejbus), Chomutov - jen poznámkou "všechny spoje zajištěny NP vozidlem".

A když jsme u toho, tak minimálně subjektivně JŘ zejména na linku 4/5 neodpovídají § 57, odst.4) [biggrin][proud][kecal]!!
(4) Značky nebo použité zkratky musí být v jízdním řádu srozumitelně vysvětleny.
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Čtvrtek, 21. března 2019 - 22:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5546
Registrován: 2-2005
Děkuji Ti náčelníku, že ses mě zastal [happy]

Já tomu rozumím stejně
MHD je pro lidi ! ! !
Čtvrtek, 21. března 2019 - 22:18:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5767
Registrován: 6-2005
672: jako by těch značek ve vašich j.ř. bylo málo. To zase zákony zaspaly dobu, kdy už jsou vozové parky složené výhradně z n.p. vozidel.
Makrelu neumeješ.
Pátek, 22. března 2019 - 06:15:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 9-2018
V JŘ na lince 55 je dokonce napsáno *všechny spoje jsou zajištěny nízkopodlažníma vozama

Takže ono to fakt jde [happy] jen nevyhledavat problémy tam kde nejsou [happy]
Pátek, 22. března 2019 - 07:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5547
Registrován: 2-2005
MŠ: Ony se autobusy řídí jinými zákony, to má zase 672 pravdu
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 22. března 2019 - 19:01:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5548
Registrován: 2-2005
V rychlosti dvě aktuality ze Středové:


A opět drobné rýpnutí do linky 4, kterého jsem si všiml až pozdě: Ve směru na Sportovní halu přibyl další symbol: Ś ...ano, písmeno "S" s čárkou [proud][biggrin][blush][blush]

Dopravnímu podniku tedy nejspíše došly běžně dostupné symboly na české klávesnici.
Další v pořadí bude nejspíše ş, což je další krok k přiblížení jízdních řádů Rumunsku [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem trollino 15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 22. března 2019 - 20:08:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 1-2014
Dnes při jízdě dom z práce jsem si všiml 683 na lince 6
Mr__x
Pátek, 22. března 2019 - 23:37:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 10-2008
Trollino_15: no, je to spíše nestandardním písmem. V PDF verzi není S s čárkou ale plné kolečko
Sobota, 23. března 2019 - 06:53:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5549
Registrován: 2-2005
Dneska jsou na linkách jen dvě 24Tr, všechny ostatní sólo vozy jsou SORy (nejezdí 224 a 225)
MHD je pro lidi ! ! !
Sobota, 23. března 2019 - 08:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 10-2011
Včerejší 683 byla náhrada za 459, která byla účastníkem drobné nehody na Družstevní.
Husky/M.L.Č. 347 "moje láska čtyřbarevná a už i bohužel vyřazená" [sad]
224
Sobota, 23. března 2019 - 08:58:02  
Neregistrovaný host
224 taky vyjela, ale až později. Na 225 se ladí muchy.
Sobota, 23. března 2019 - 18:48:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5550
Registrován: 2-2005
Že vyjede 224 a kudy jede z vozovny jsem zjistil v 7.40 doma na Středové. Fotka je focená v 7.55 [proud] Jen škoda, že není na drátech [happy]


A teď večer měli šotouši sraz v 226 [fotic]
MHD je pro lidi ! ! !
Sobota, 23. března 2019 - 21:48:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 7-2013
Dnes na 4
Neděle, 24. března 2019 - 12:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 1-2014
Asi mají v rámci testovacích jízd nějakou kótu km co musí ujet na baterky. Tak občas jedou na ně i pod dráty. Včera jsem tak jeli ze sestrou ke stadionu.
Neděle, 24. března 2019 - 12:58:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 9-2018
Tak já taky přidám [happy] tapetku [happy]


(Příspěvek byl editován uživatelem Matyáš_Škrabana.)
Slanour
Neděle, 24. března 2019 - 19:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 664
Registrován: 6-2008
Ten kompresor na střeše, to je jak pěst na oko[proud]
Slaňour
Pondělí, 25. března 2019 - 08:18:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 828
Registrován: 1-2007
Nedojde k nějakým změnám u linek do Lešné v souvislosti s rozvojem integrované dopravy na Zlínsku od prosince nebo kdy? Ono se to vlastně nebude týkat jenom Lešné ale třeba i Mladcové nebo Kudlova, možná i Štěrkoviště.
Vsetín
Pondělí, 25. března 2019 - 12:33:29  
Neregistrovaný host
Už sice ve ČT 21.3., ale tady zatím nic: odkaz.
Pondělí, 25. března 2019 - 13:23:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5553
Registrován: 2-2005
A opět jedna tapetka [happy]

MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 25. března 2019 - 15:32:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 9-2018

Jsem rád, že kloubak na linku 55 ABSOLUTNĚ NENÍ POTŘEBA 🖕👍
Pondělí, 25. března 2019 - 21:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 521
Registrován: 10-2011
To je c1/55, že?
Husky/M.L.Č. 347 "moje láska čtyřbarevná a už i bohužel vyřazená" [sad]
Pondělí, 25. března 2019 - 22:04:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 9-2018
Ano a nejen ta, spoj před tím, to bylo úplně totéž, spoj za tím také [happy]
Úterý, 26. března 2019 - 12:11:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 955
Registrován: 10-2012
Matyáš Škrabana: Ale vešli jste se všichni ne?
[rofl]
Tak v poho ...
:-)
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
jen_tak
Středa, 27. března 2019 - 09:32:28  
Neregistrovaný host
Kam se poděly JŘ na DSZO?
Středa, 27. března 2019 - 09:55:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11972
Registrován: 4-2006
Nikam jsou na webu.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Vršavský
Středa, 27. března 2019 - 10:10:04  
Neregistrovaný host
A ty nové se prostě vypařily
Poskok
Středa, 27. března 2019 - 10:40:37  
Neregistrovaný host
To je fajn, že 5 dní před velkou změnou dopravy ve Zlíně nejsou k dispozici JŘ...
672
Středa, 27. března 2019 - 10:57:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 730
Registrován: 11-2007
https://www.zlin.eu/zmeny-v-mhd-ve-smeru-k-zoo-a-do-velikove-nast anou-az-1-cervna-aktuality-4887.html
trajflyzlin.blog.cz – rozsáhlá a pravidelně aktualizovaná fotogalerie zlínské MHD
Přehledy zlínských trolejbusů
Středa, 27. března 2019 - 10:59:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 9-2018
Buď je to chyba na webu, nebo se těm lidem z Vršavy podařilo "prodat" tu petici, kterou sepsali [happy]
Ale zase, dszo by snad v podobném případě vydalo tiskovou zprávu, takže těžko říct [happy]
Poskok
Středa, 27. března 2019 - 11:26:52  
Neregistrovaný host
To se dalo očekávat... Prostě město zaspalo.
A stránky DSZO pobavily, prostě správci smazali nové JŘ, tiskové zprávy a ticho po pěšině [rofl]
Středa, 27. března 2019 - 12:28:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5555
Registrován: 2-2005
Tak DSZO musí s městem "sladit noty." Napsat tam, že město zaspalo a my jsme za voly a štve nás to stejně jako Vás, drazí cestující, je politická sebevražda [proud]

Dalo se z toho vytřískat tolik politických bodů a město to takhle prokoučovalo...to je smutné a neuvěřitelné.

A spustit to těsně před začátkem sezony zavání dalším průserem, tentokrát s kapacitou. Ono to sice nejspíš matematicky vychází, že kapacita zůstane přibližně zachována. Ale "nejnavštěvovanější turistická atrakce na Moravě" by si zasloužila trochu víc, než parkoviště pro 1500 (!) aut a jednou za dvacet minut sólo s pouhými 22 sedačkami. Celá Lešná je dlouhá léta městem prakticky ignorována, stejně jako její přepravní potenciál.
A zrovna v případě Lešné jsem přesvědčený, že větší nabídka kapacity bude generovat větší poptávku po přepravě. Nakonec, první pěkný víkend letos byla parkoviště u Lešné natřískané, stejně jako autobus.

Ale znovu opakuji, DSZO je servisní organizace a v tomto případě bude kritika na její hlavu padat neoprávněně. Kdyby město nepodcenilo přípravu, dalo se to stihnout se ctí. Kdyby si včas všimlo, že zastávka na Vršavě nebude, mohl být větší čas na výběr adekvátních vozidel (což je dle mého názoru kloubový trolejbus ve stejném intervalu, jako je plánováno sólo) s adekvátním počtem sedaček, aby to alespoň na oko vypadalo, jako snaha o kulturní cestování zákazníků k prakticky jediné atrakci, kterou Zlín nabízí.

No jo no...kdyby...

PS: Ona zastávka na Vršavě nebude ani v tom červnu, to si nedělejme iluze.
PS2: Ideální by bylo mít nakoupené nejen klouby, ale i sóla, aby tam večer nemusely jezdit kloubáky. Problém je v dotaci vázané na účel a kdo ví, jestli by současné dva baterkové Solarisy na pokrytí večera stačily.
MHD je pro lidi ! ! !
Středa, 27. března 2019 - 22:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 530
Registrován: 1-2014
To by určitě nestačili, navíc by tam asi nechtěli vysílat 24Tr, přece jen když je ve městě vyplý kus trolejí, třeba kvůli výměně vedení, tak na 11 radši pošlou autobus.
Čtvrtek, 28. března 2019 - 05:19:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5771
Registrován: 6-2005
Co to máte za blbě psanou dotaci (a ne poprvé)? Nevybavuji si město, kde by bylo vozidlo, kupované z dotace, prakticky striktně vázáno na konkrétní linku. Do Jihlavy se kupují vozy z dotací od roku 2005 a jediná podmínka je, že vozy nesmí na smluvní přepravu. Tj. i přeprava děti mezi školami. Jinak všechny linky.
Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 28. března 2019 - 08:55:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5556
Registrován: 2-2005
Domnívám se, že v té dotaci jde o něco jako zlepšení ovzduší v Kostelci nebo něco podobného. A na zlepšení ovzduší byly nakoupeny konkrétní stroje (trolejbusy), které tedy to ovzduší musí zlepšovat v Kostelci dle dotace a ne třeba na Svazích [proud]
Důvodem bude nejspíš větší šance dotaci získat, ale celkově to bude asi podobná bláznivina, jako když Mariánky nedostaly dotace na trolejbusy, protože mají ovzduší příliš čisté [biggrin]

Dotace vylučuje použití trolejbusů 30Tr jinde, nicméně podle mě nevylučuje použití, v odůvodněných případech, jiných trolejbusů shodné konstrukce v Kostelci, takže by se tam třeba výjimečně mohl podívat Solaris.
MHD je pro lidi ! ! !
Poskok
Čtvrtek, 28. března 2019 - 10:17:46  
Neregistrovaný host
Mariánky nakonec dotaci dostanou, chválabohu za to (uvidíme, jak dlouho díky tomu ten trolejbusový provoz ještě přežije).

Jinak nevím, jestli se tam ten Solaris bude vůbec moci objevit, nevím jak to má s dojezdem (co vím, tak v Ově se při prodloužení 101 z LDN na Ludvíkovu musela Škoda pohrabat v softwaru).
Je sice fajn, že ten trolejbus má dojezd 12km, jenže Škoda vždy dodává ten bateriák s tím, že je určen do určitého terénu (podle toho má/nemá omezený výkon apod.)... Takže zatímco Solaris má např. dojezd 12 km po rovince, tak v kopcích třeba jenom 5 km...
Problém LiFePo baterií totiž je, že aby se nezničili, musí se pravidelně využívat něco okolo 20-30% celkové kapacity baterií (takže ano, reálný maximální dojezd toho parciálu může být třeba 40km...)
Čtvrtek, 28. března 2019 - 11:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5557
Registrován: 2-2005
Poskok: To vše samozřejmě vím, taky jsem nepsal o pravidelném provozu. Šlo mi třeba o případ, kdy bude hodně nehod a SORky prostě nebudou. Pak by to byla otázka, jestli DP pošle náhradní autobus, či raději jiný parciální trolejbus. Nicméně Solaris to projel (zkoušeno), technicky možné by to tedy být mělo.

Co se nastavení softwaru týká, určitě máš pravdu. Například v Plzni je při jízdě na baterky automaticky cestujícím stáhne topení na 50%.

PS: Ty Mariánky jsem uvedl jen jako příklad podobné blázniviny (že nakonec dotace jsou je věc jiná)
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 29. března 2019 - 00:58:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 1-2018
Vzpomene si někdo, jak to bylo se vznikem linky 37, která má jen jeden spoj v sobotu večer, to si nějak zažádaly obce Hvozdná a Ostrata?
Bývalý řidič
Pátek, 29. března 2019 - 08:42:24  
Neregistrovaný host
Trollino_15: Bateriové solárka ve Zlíně taky stahují vyhřívání kotle topení automaticky na polovinu při jízdě na baterky.
Pátek, 29. března 2019 - 19:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 10-2018
Ví někdo, proč byla odstavena 350?
Porucha nebo nadbytečnost?
Zlin__24tr
Pátek, 29. března 2019 - 22:39:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3381
Registrován: 3-2005
Danda1:
"Ví někdo, proč byla odstavena 350?
Porucha nebo nadbytečnost?"
Otázka nejspíše na "Matyáš_Škrabana" (provedl editaci vozu). Ale předpokládal bych, že je momentálně nadbytečná (jako i spousta jiných vozů). Vždyť jezdí 7 nových trolejbusů a v kombinací s nějakými závadami (které určitě jsou), tak se šoupne do rohu vozovny a v červnu "se uvidí" :-).
Ale zrovna tyto zápisy na s-a, jsou ve Zlíně, zaprvé zbrklé (od admin.) a i zmatené, neb vůz a realita si žije vlastním žiovtem (za to už ani admin nemůže).
Stačí se podívat na poznámky k 350:
od 10/2018 záložní vůz, 10.11.2018-9.12.2018: odstaven, s návratem do provozu se již nepočítalo;10.12.2018: definitivně vyřazena; 11.12.2018: znovu zprovozněna z důvodu poruchy 346 (nasazena na službu o6/6)
A to tam není odstavení v 6/2018, rozlučka a poslední jízda v 7/2018.[happy].

Roman_K.:
"Vzpomene si někdo, jak to bylo se vznikem linky 37, která má jen jeden spoj v sobotu večer, to si nějak zažádaly obce Hvozdná a Ostrata?"
Byl to požadavek, tuším obce Ostrata (?), resp. mám pocit že jedna z těch obcí byla tehdy ještě měskou částí (?), na zrušený sobotní spoj ČSAD.

Zrovna linka č. 37 je pro část fanoušků ze Zlína taková malá "srdcovka" [biggrin].
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Pajzák
Pátek, 29. března 2019 - 22:45:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2540
Registrován: 6-2015
A je fakt potřeba tam psát každou kosočtvercovinu? Odstavit neco definitivně a druhý den to zprovoznit, to chápu, situace si žádá neobvyklé činy. Ale je potřeba to tam psát? Připomíná mi to popisy nějakých jihočeských Ikarusů před pár lety, kdy se do evidence zapisovaly nálepky, stínítka apod.
Trolejbus 350
Sobota, 30. března 2019 - 06:24:55  
Neregistrovaný host
350 šla v úterý na běžnou prohlídku,a na ní se zjistilo pár závad ta největší byla koroze. Momentálně je v koloně smrti a čeká se jestli bude v provozu potřeba nebo ne. Je nutné napsa, že měla být v červnu odstavena a proto podnik váhá zda do ní ještě sypat peníze.

No to že máme 7 nových vozů je fajn, ale tna výpravě klubových trolejbusů se to nijak neprojevuje.
PAMĚTNÍK
Neděle, 31. března 2019 - 16:22:22  
Neregistrovaný host
Tak nám zase někdo zaspal...,od zítřka nové j. řády na l.55, na zastávkách vylepeny, ale na vebu pořád staré...
672
Neděle, 31. března 2019 - 17:08:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 731
Registrován: 11-2007
PAMĚTNÍK: Je potřeba zarolovat dolů; nejprve jsou zobrazeny staré JŘ a až pod nimi nové.
trajflyzlin.blog.cz – rozsáhlá a pravidelně aktualizovaná fotogalerie zlínské MHD
Přehledy zlínských trolejbusů
PAMĚTNÍK
Neděle, 31. března 2019 - 17:16:39  
Neregistrovaný host
672 dík, my starší už to tolik neumíme.
Neděle, 31. března 2019 - 21:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5776
Registrován: 6-2005
Nevím jak u Vás máte Solárka udělaná, ale naše vozy mají hned vedle "automatu" tlačítko, kterým si nastavím 50% výkon topení. Tzn. Běží jen polovina topnic, ale bojler pořád natápí na nějakých 80°C,nebo to je o něčí víc, nevím přesně. Význam to má takový, že ráno můžu nahodit cca 15 vozů a nevyrazím proudovou ochranu vozovny, nebo že případný odběr tolik neopaluje izolační lišty a celkově přechody na troleji, rozdíl mezi cca 25 a 50A je znatelný.
Čímž se dostáváme k základnímu. Spotřebované množství energie topení musí být pořád stejné, jen je rozloženo na delší časový úsek.
Nebo to máte na bateriáku jinak nastaveno?
Makrelu neumeješ.
Neděle, 31. března 2019 - 22:13:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5562
Registrován: 2-2005
9Tr: Na bateriácích se sníží výkon automaticky, pokud přepneš "automat" na baterky. Nemusíš na to tedy myslet.
Tlačítko na omezení výkonu topení je v nich ale taky. Osobně jsem ho nikdy nepoužil, ani nám to nebylo nikdy doporučeno či nařízeno, asi máme lépe nastavené proudové ochrany [happy], a když to celé funguje automaticky, tak co bych se do toho míchal [happy]
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 01. dubna 2019 - 11:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5777
Registrován: 6-2005
Trollino : když ti v jeden Moment poběží 15 vozů x 60A a ochrana je na 800A, tak v lepším případě bude velký úbytek napětí a vozy nevyjedou. Kde máš v Plzni moment, že se ti sjed tolik vozů zaráz a zároveň je místo 3km od měnírny.

No v síti to používám kvůli děličům, aby se neopalovali.

Máte vůbec tlačítko tzv. antivyhybka?
Makrelu neumeješ.