Diskuse » Archiv 2018 » Automobily, lodě a letadla » Historická vozidla » Archiv diskuse Historická vozidla do 02. 12. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Historická vozidla do 02. 12. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pajzák
Pátek, 26. října 2018 - 09:03:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2236
Registrován: 6-2015
Pamatuju krom bílé a černé taky bledě modrou a vínovou, ale jestli to byly originál barvy, bohužel netuším.
Nicméně o bílé a vínové T603 se zmiňuje v jedné ze svých povídek I. M. Jedlička, pochybuju, že by si zrovna tohle vymýšlel, když ostatní reálie vždy zachycoval velmi věrně.
Pátek, 26. října 2018 - 14:39:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 678
Registrován: 10-2014
Naše babča byla v původním provedení stříbrná. Prvním majitelem bylo nějaké ministerstvo, tudíž nepředpokládám, že by byla přelakovaná.



Mirousi, hezká sbírka..[happy]
Pátek, 26. října 2018 - 16:13:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 831
Registrován: 7-2009
Jedna 603 v pravém rohu na strojíráku 1962 ve Štadtlu...
-OndraS
Pátek, 26. října 2018 - 16:16:18  
Neregistrovaný host
Jak z rezavých věcí na Zimmer udělat nové? Nechat pozinkovat. Skoro škoda namontovat.



Předtím teda na brusce okartáčovat, to je na tom nejpracnější.
Sobota, 27. října 2018 - 11:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 309
Registrován: 10-2014
Stříbrnou potvrzuji též,měl ji soused,vzhledem ke stavu v jakém byla,si myslím že to byl původní lak.Jinak jen černé.
Smrq
Sobota, 27. října 2018 - 18:24:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 5-2011
Děda měl T603/2, kotoučovku, a ta byla prý z výroby v modré metalíze. Děda ji kupoval ojetou někdy v druhé polovině 70.let a údajně měla originál lak - modorou metalízu. Pozděj jí až táta (někdy na konci 70 let) přestříkal na zlatou s černou střechou. Co si auto pamatuji, když stálo u nás na zahradě, tak v místech, kde se odlupovala ta zlatá barva a okolo pantů byla vidět modrá. Ale už je to 20 let, co je Tatra pryč.
Sobota, 27. října 2018 - 20:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4499
Registrován: 11-2006
Jožin: to není moje sbírka, to je fotka teď z veletrhu, kde ten výrobce právě ty Tatry představil. Já teď zvažuji, které barevné verze pořídit. Černou už mám, takže asi ještě bílou budu chtít a líbí se mi ta pastelově modrá, i když právě nevím, na kolik je to reálný lak.
Novotný J.
Sobota, 27. října 2018 - 21:14:18  
Neregistrovaný host
V knize Tatra 603 od Karla Rosenkranze je uvedeno toto:
Neděle, 28. října 2018 - 08:48:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 10-2007
To je právě problém s těmi knížkami. Není jasné, zda třeba světle zelená T2-603 model 69 (“odborně” zvaná T 2 - 603 (3)) byla jedna jediná nebo byla zelených půlka produkce, případně zda to byla pouze položka ve vzorníku a na reálném autě se to nakonec nikdy neobjevilo. Nadpis “Dostupný přehled barevných provedení vozů” je taky šalamounský. Co to asi je “dostupný”? Jaké byly zdroje? Jak moc se autor snažil hledat? Našel nějaký leták, na který to oddělení propagace natisklo při náběhu výroby (takže nikdo nemohl vědět, jak to nakonec dopadne)? Nebo šel do karet jednotlivých vyrobených vůzů a dělal si čárky po jednotlivých barvách? Já vím, že pan Rosenkranz se mezi tatrovkáři nekritizuje, ale já ho párkrát zažil, jak si suverénně protřečil, tak jsem ostražitý. Pochopitelně nikdo nemůže vědět všechno. Zvláště ne z hlavy. A když se píše knížka, tak se musí jednou říct “dost”, utnout rešeršní fázi a začít to nějak finalizovat, jinak by to nikdy nevyšlo. Ale právě proto.
Neděle, 28. října 2018 - 09:08:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 487
Registrován: 2-2009
Abrex teď nabízí pěkné černé Tatry 603 1:43[ok] MBX vypadá taky fajně[jidlo]
http://marek275.rajce.idnes.cz/
Pondělí, 29. října 2018 - 11:33:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 10-2007
I když modýlky nesbírám (nemám na ně místo) nedávno jsem si povšiml, že dokonce jeden německý výrobce (Autocult) nabízí v 1:43 v kategorii prototypů takovou obskurnost jako T603A. Pro nadšence určitě lepší volba než strakaté klasické šestsettrojky. Z tatrovek mají ještě futuristickou hadimršku V-570, ale asi ne samostatně. Prodává se za balík v kolekci "Cesta k lidovému vozu". Nedávno jsem jednoho broukaře naštval, když jsem prohlásil, že všechna ta auta vypadají mnohem líp než výsledný KdF.
Pondělí, 29. října 2018 - 11:56:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4500
Registrován: 11-2006
Ano od Autocultu mám dva modely, Škodu 935 (který nyní vychází i v měřítku 1:18) a Minora. Na tu Tatru T603A mám také zálusk, kromě toho ale udělali i Tatru JK2500. Výrobce Matrix zase nabízel Tatru 613 coupé, i když ta se mi proporcemi moc nelíbila a tak jsem jí nepořídil. Problém těchto modelů je, že stojí poměrně ranec a tak si občas musím vybrat, jestli dát peníze do Fiata a nebo do modelu. Také je to dáno tím, že kdysi vyšly třeba tři modely československé produkce za rok a tak nebyl problém koupit všechny tři, i když byly dražší. Jenže poslední roky to na nás výrobci chrlí ze všech stran a to včetně nákladních vozů a autobusů, kde ty ceny jsou již poměrně vysoké. Ono přeci jen 3.000,- za jeden model je vskutku dost. Takže prostě to vychází tak, že všechny modely mít nemůžu. Kdysi jsem zdaleka nesbíral jen ČS modely, ale chtěl jsem mít ve sbírce takový průřez naším automobilismem za sociku, tak to už teď vůbec nejde, i když těch zahraničních modelů vychází myslím teď méně, než těch našich..

Pondělí, 29. října 2018 - 12:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3570
Registrován: 9-2006
Tak když už jste zabrousili do modelů automobilů, dovolil bych si trochu téma rozšířit a nabídnout k prodeji jeepařskou lahůdku:

Prodám nádhernou stavebnici legendy WWII vozu Jeep Willys MB se stojanem a kulometem .30-cal od japonské firmy Dragon v ojedinělém měřítku 1:6 pro milovníka značky. Model má více než 290 dílů, délka sestaveného modelu je cca 56 cm. Stavebnice z roku 2010 byla rychle obchodníky rozebrána a je dnes obtížné ji sehnat. Mně se po půl roce nakonec sešly dvě. Je to rozhodně zajímavý a atraktivní dárek k Vánocům. Protože je transportní obal poměrně velký a s vyšší váhou, preferuji osobní odběr v Praze (Hostivař). Cena 6.400,- Kč.



S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Pondělí, 29. října 2018 - 13:07:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7480
Registrován: 12-2005
No do háje Willda byyse mi líbil.
No ale teď mě čekají mnohem mnohem větší výdaje tak si musim nechat zajít chuť.
Stejně jako na transitově žlutou hundrtku a že tu vych strašně moc chtěl. Jenže během cca dvou let narvat do jednoho modelu přes 20 litrů to se mi prostě nechce [uhoh]
Jinak bych si jí s chutí postavil. Sice bych jí lakoval tak aby vypadala jako moje skutečná ale to už jsou jen takový sny [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
GR
Pondělí, 29. října 2018 - 13:29:23  
Neregistrovaný host
Tak mám zase pocit, že všichni si jsou rovni, ale někteří si jsou rovnější...
Asi je docela příznačné, že Madeta ke 100. výročí Československa představila pojízdnou prodejnu Š 706 RTO a hned s ní porušila zákon.
https://zdopravy.cz/obrazem-autobus-skoda-706-rto-znovu-slouzi-ja ko-pojizdna-prodejna-18270/
Pojízdná prodejna logicky slouží k prodeji výrobků. K tomu byl tento typ busu vytvořen. Jenže stojí na veteránských značkách a tyto značky slouží k nekomerčnímu využití, že...
A nyní se do mně pusťte, že dštím síru na pěkný počin, a že je to k výročí republiky, co jsem zrenovoval já atd. atd.
Odpověď zní, "prdlajs, velebnosti". Bus slouží ke zviditelnění Madety, logicky v něm budou prodávat zboží a jezdit s tím strojem jako s "komerční" pojízdnou prodejnou. Na veteránských značkách?!? Může si to dovolit každý?

Pomíjím drobnost - historickou nevěrnost. Z pojízdných prodejen se staví autobusy a z auttobusů pojízdné prodejny. A detaily jsou nepodstatné. :-(
Pondělí, 29. října 2018 - 14:11:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7481
Registrován: 12-2005
Mnoooo na druhou stranu komerční využití je i vystavení veterána na akci za úplatu. Nebo třeba svezení svatebčanů pokud majiteli zaplatí phm. A pokud na srazu budu z autobusu prodávat zřeba pohledy tak je to taky komerční využití..... Jak z toho ven?
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 29. října 2018 - 14:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7199
Registrován: 3-2007
M100: Mnoooo na druhou stranu komerční využití je i vystavení veterána na akci za úplatu. Nebo třeba svezení svatebčanů pokud majiteli zaplatí phm. A pokud na srazu budu z autobusu prodávat zřeba pohledy tak je to taky komerční využití.....

To dúfam nemyslíš vážne.

FKHV priamo hovorí, že: HV nesmí být užito pro podnikání a není určeno k běžnému dennímu užívání pro vlastní potřebu.
Máš pocit, že niečo z toho, čo si spomenul, je podnikateľská činnosť?
Narozdiel od pojazdnej predajne Madety, ktorá je úplne ukážkovou podnikateľskou činnosťou, navyše sa tým vyhýbajú plateniu cestnej dane atď.
Pondělí, 29. října 2018 - 14:29:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 10-2007
Tak ne vždycky, když dostane někdo za jízdu s veteránem peníze, se jedná o komerční využití. Pokud mám živnost na prodej a prodávám z veterána jako z pojízdné trafiky, tak to by být nemělo. Pokud někoho svezu a přispěje mi na phm, tak o nic nejde. To bych musel mít živnost na taxi nebo něco takového. Jisté je, že zde Madeta definovala nové morální dno veteránismu a bude zajímavé pozorovat, co se s tím stane. Jestli reakcí bude nějaká buzerace pro všechny (což by dnes nikoho nepřekvapilo), tak chápu obavy GR.

Pokud by to byla původně pojízdná prodejna a byla zrekonstruována do dobového stavu, tak bych tomu ty vetepapíry ještě přál. Ale podle fotek jsou uvnitř moderní chladicí regály v nerezu a ten vstupní turniket je taky šílený. Takto by to testaci dostat nemělo ani kdyby to měl normální veteránista-soukromník čistě pro potěšení.
GR
Pondělí, 29. října 2018 - 16:05:10  
Neregistrovaný host
Rišane, moc děkuji za tuto odpověď. Vzhledem k tomu, že Vaše názory zde dlohodobě vnímám, tak jsem reakci v tomto duchu očekával.
Madeta v minulosti usilovala o vrchol - např. v cenách másla. Nyní si naoprak hrábli na dno, nečekaně na morální dno u veteránismu.

Do protikladu k Madetabusu bych dal například TULLAMORE DEW bus
http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=12934
proti němuž nelze říci nic špatného. Je na standardních značkách, je to rekonstrukce erťáka, kterých jsou mezi veteránisty bez přehánění desítky. Ale nehraje si na veterána.
Madeťáci se ani nesnažili o historicky věrné provedení ani u takové drobnosti jako je lak. Při jejich režii by je jistě neruinovala ani prosklená střecha typická pro pojízdné prodejny. A pak bychom se mohli posouvat k propracovaným interiérovým detailům jako jsou dobové regály...
Jen zlehka za hranou by byla "pojízdná expozice" ve vzorném veteránovi s příležitostným prodejem vlastních produktů. Ale komerční vozidlo, které originál připomíná s důsledností divadelních kulis, považuju za hnus. A zneužití stého výročí republiky k předvedení tohoto paskvilu je prachsprostá bohorovnost provozovatelů vozidla. To se do budoucna může skutečným veteránistům jenom vymstít. Ale o veteránismus v tomto podnikatelkém projektu vlastně nejde...
Smrq
Pondělí, 29. října 2018 - 16:13:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 5-2011
Souhlasím s tím, že by ta věc na V-čkách být zřejmě neměla. Ale na druhou stranu si nemyslím, že je to ten případ, kdy Madeta chce ušetřit pár tisíc ročně na pojistce - jako někteří "veteranisté". Myslím, že v tom někdo utopil spoustu peněz. Problém bude nejspíše v tom, že se nám asi moc těchto autobusů na papírech nezachovalo. Žádná 100% legální možnost jak s tím popojet tady není. Nebo ano?
Jiná otázka je, jestli se tím zachránil starý autobus anebo naopak zničil.
GR
Pondělí, 29. října 2018 - 16:31:51  
Neregistrovaný host
Techničáky na RTO nejsou skladem v každé trafice. To obtíž je, ale občas něco sehnatelného také je. Ale jak to u bohorovných firem chodí, není techničák - poradíme si bez něj. Nelíbí se to testačnímu komisaři? Kolik bankovek? Aha, není problém. U podnikatelského projektu to není nikdy problém. Problém to bude, až dolehne třeba na všechny. Co by následovalo? Třeba tohle:
Madetabus přijde o papíry. No a co? Regály z busu prodáme, bus taky prodáme, podnikatelských projektů máme tisíce. Problémy, buzerace a třeba periodické dokládání nekomerčnosti zůstane na krku veteránistům. Vítejte ve stoprvním roce Absurdistánu. Autobus ke stému výročí republiky tu první stovku pěkně uzavřel.
DENNIS*EMO-KIDS
Pondělí, 29. října 2018 - 17:21:41  
Neregistrovaný host
ježiš já bych to vůbec v tomto případě neřešil, budme rádi že někdo takto nákladnou opravu zaplatil (nevím jak autobus vypadá věrnostně po historické stránce,vnitřek je dost novej)
Stálo to asi dost peněz tak at si majitel něco přilepší,spíš bych to bral jako reklamu. Ona taková reklama kdy nějaká tradiční firma třeba zrenovuje takovej autobus je podle mně z hlediska marketingu daleko lepší a viditelnější než nějakej bilboard u silnice nebo reklama v novinách. A ta reklama může dost zafinancovat samotnou opravu. Autobus je hezkej a Madeta může pokračovat v opravách [wink] myslím i jako podnikání v tomto oboru ,takové Erťáky by ve spoustě malých obcí určitě zase jen přivítali. Takže za mně je to dnes like [ok][happy]
Pajzák
Pondělí, 29. října 2018 - 17:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2242
Registrován: 6-2015
A ten autobus je určen k podnikání? Nebo jen bude možné si v něm při zvláštních příležitostech koupit nějaký výrobek, čili bude spíše prezentační? Pak bude návratnost investice asi tak 200 let a výtěžek z jednodenního prodeje bude podobný, jako když DP prodává ve svém veteránu za pětikorunu omalovánky.
Že to má veteránské značky vidím jako jedinou rozumnou možnost ten vůz dostat zpátky na silnici, jak už tu psal Smrq. Opravdu musíme za vším vidět úplatky a další nekalosti?
Pondělí, 29. října 2018 - 17:37:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7482
Registrován: 12-2005
Dobrý takže bábu s kasičkou posadíme před bus. Tim pádem bude komerční využití mimo veterán a hotovo.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 29. října 2018 - 17:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 10-2014
Jediná rozumná možnost by to byla,kdyby to bylo historicky věrné,ale tak je to jen další paskvil.Když má něco Véčka,tak by to mělo být něco jako pojistka,ano tak to skutečně v době vzniku vypadalo a že to vůbec existovalo.Jenomže toto se zařadí za provařené kusy typu T613 VB,či škoda octavia combi Požární ochrana.To, že se to může otočit ve zlém proti všem majitelům véčkových veteránů je asi jen otázka času[angry]
Pondělí, 29. října 2018 - 20:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 10-2007
Chlapi, fór je přece v tom, že na jednu stranu se řekne - veteránské papíry nejsou na legalizaci kde čeho, k čemu nemá někdo jiné papíry. Normální člověk, který chce veteránská čísla, tak musí auto nejen napucovat, ale především uvést do stavu, kdy na tom nejsou žádné nepůvodnosti, které nejsou jinak vyžadovány provozem. Je komisí pojebán za křížový šroubek, co je vidět jen uvnitř kufru a jen když se člověk ohne a zkroutí se. Na druhou stranu vyjede firma s takovým paskvilem a hodlá jej všude hrdě ukazovat.

Takže firma prý zachránila “unikátní” bus (ještě je v této zemi někdo, kdo ho chce a nemá ho?). Udělala to vlastně pro nás, pro národ. Kdyby ten bus nezachránila, všichni utrpíme škodu. Máme jí být vděční, že jím bude tlačit děckám do hlavy, co mají kupovat na žrádlo (ne, to přece není komerční, protože tržby z busu jsou oproti tržbám od Tesca zanedbatelný). Dokonce to prodá jako oslavu státu, takže by se skoro řeklo svaté poslání, něco jako Masaryk. Někdo na to dal razítka, že to je veterán. Těch podpisů na protokolu musí být víc. Buď to k testaci bylo přistaveno jako normální bus se sedačkama a pak to firma předělala na prodejnu (podvod) nebo to testační komise posvětila s těma chlaďákama (korupce). Protože tohle normálnímu smrtelníkovi projít nemůže. Čert vem habaďůru na pojišťovnu, ať se klidně kapitalisti mezi sebou požerou. Ale fakt nechápu, proč by měl platit dvojí metr. A ten zatím platí, protože mě by za tohle od testace vyhodili jistě. Tak nějak jsme to chtěli, když jsme zvonili klíčema?
Pondělí, 29. října 2018 - 20:49:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7200
Registrován: 3-2007
Pod toto by som sa mohol podpísať.
Úterý, 30. října 2018 - 05:21:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 3-2006
Ahoj ví někdo co je za krásku?
Úterý, 30. října 2018 - 06:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 10-2007
Tatra 57b.
Úterý, 30. října 2018 - 13:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7484
Registrován: 12-2005
K tý madetě... hele je to jen a pouze výsledek toho bordelu a nesmyslných nařízení.
V anglii reichu nebo třeba tý přiblblý americe by nebyl problém něco takovýho postavit a legálně provozovat. Jenže v našem čurákistánu kde je problém legálně zapsat o palec větší kola na běžný auto to holt jinak nejde.
Pro příklad toho co se ve světě smí postavit a provozovat přidám pár obrázků.... Tady by z toho ouředníkům praskla cévka.

Nebo třeba i funkční úpravy


Krásně to dokládá taky třeba přestavba brouka buggy s motorem ze zaporožce.
https://youtu.be/3Uv6gLpxptE?t=214
Stavěl to kluk z čech co bydlí v anglii. A světe div se neměl problém to zlegalizovat, dokonce munechali i původní historický značky takže ani nemusí platiti jejich šílenou daň jako kdyby to byla novostavba.

Takže dokud tady nic nepujde legálně tak se holt bude fixlovat.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 30. října 2018 - 13:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7201
Registrován: 3-2007
M100: To, že sa niečo historicky absolútne nehodnoverné nejakým zázrakom dostalo na veteránske papiere nie je výsledkom nezmyselných nariadení v čurákistánu, ale čurákmi v čurákistánu.

A už si pripadám ako opakovací papagáj.
Ak dobre vidím, nič z tých choromyseľných výplodov čo si poslal, nemá veteránske značky; a v tom je ten rozdiel [kladivo] Nech si na biele značky postaví kto chce čo chce, nie je žiadny dôvod aby ten autobus nedostal normálne papiere - celé je to len snaha "nejak to obísť", čurákom tak vlastná.
Ale na historických značkách to naozaj nemá čo robiť. Keby to RTO vidí naša testačná komisia, tak niektorí členovia dostanú infarkt, že si to niekto vôbec dovolí pristaviť.

A ak ten "brouk buggy s motorem ze záporožce" má historické značky... Tak to rovno môžeme zrušiť, lebo nemajú žiadny zmysel. Pokojne sa to môže volať "značky pre tých, ktorí si chcú postaviť nejakú debilinu a neplatiť za prihlásenie na biele značky", alebo "značky pre všetko, čo by sa na biele značky nedostalo a nikdy nedostane [crazy]".

(Příspěvek byl editován uživatelem tomino.)
Úterý, 30. října 2018 - 16:23:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7485
Registrován: 12-2005
Hele bačo v tom to právě je. Kdyby ten erťák šel normálně postavit na bílý tak by je měl. Jenže tady se nic nesmí protože by to pro línej ouřednickej xindl byla práce na víc.
Když to jde všude jinde tak nechápu proč to nejde i tady. [angry]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 30. října 2018 - 16:56:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 838
Registrován: 7-2009
Chlapi, neřešme to. Hlavně, že existuje. Já jsem zvažoval převést svoji dosud nedodělanou J 555 na veteránský papíry, ale úřední šiml mě odradil. Už během polopřevodu byly problémy, v Čáslavi kde měli k fichtlovi kartu se mě vysmáli a v Holicích žádnej problém. Kamarád pro změnu legalizoval letos PAVa, na jednom odboru dopravy ho poslali k šípku a na druhým ochotně vyhověli. Nejhorší je srážka s blbcem ! Jo a díky pojišťovně XY platím aktuálně za pařeza slušných 76 Kč / rok.
Úterý, 30. října 2018 - 17:54:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 10-2007
Martine, kdyby to byl chudák soukromník, který má na zahradě jenom ten jeden orezlej erťák bez papírů a rozhoduje se mezi tím, jestli ho zahodí nebo jestli ho zrenovuje a postaví na veteránský značky, tak bych chápal situaci “slabý občan versus všemocný státní úředník”.

Jenže tady máme marketingové oddělení bohaté firmy, které přemýšlí, jestli koupí erťák na bílých značkách, aby do něj mohli vestavět cokoliv nebo jestli ušetří, koupí erťák bez papírů a papíry získají nečistě. Nesouhlasím s tím, že neměli jinou možnost. Když to udělala tulamorka, proč by to nešlo jim? Nebyli v žádné pasti předpisů, jak se snažíš naznačit.
Mauricio
Úterý, 30. října 2018 - 22:24:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9035
Registrován: 4-2005
Být jednatelem a majitelem Madety, tak se po pročtení této diskuze okamžitě dobrovolně zastřelím a autobus nechám sešrotovat. Závist je velmi škaredá věc, pánové...

P.S.: Madeta má jistě mnoho a mnoho vozidel, tedy předopkládám, že u pojišťovny funguje jako autopark, když už to jde i u soukromých osob (jako třeba u mne, a to mám jen 4 auta). To samo o sobě má úplně jiné ceny než běžnej smrtelník - tak kolik ušetří tím, že si postaví něco na Véčka? Dost pochybuju, že by se někdo zabýval papírováním a obrovskou administrací pro pár korun ročně...

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Pajzák
Úterý, 30. října 2018 - 22:35:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2246
Registrován: 6-2015
Těch pár korun bys ovšem v očích zde diskutujících několikanásobněkrát utopil v úplatcích, abys auto bez papírů dostal na silnici. Přitom by sis mohl koupit RTO od Plzně za 6 milionů, což je jediná nabídka, kterou jsem na tento bus se živými papíry v posledních letech zaznamenal. Zlatý Krpalkův žigul za 50 tisíc... Nakonec, i do jeho kufru by se ta másla vešla, že...
Edit: Sere vás to, že to u Madety jde, nebo že to u vás nejde/nešlo?

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Úterý, 30. října 2018 - 23:19:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13808
Registrován: 11-2004
Když už jsme u toho, aktuálně sháním papíry na RTO, tak se někteří můžete předvést...
Středa, 31. října 2018 - 04:04:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7487
Registrován: 12-2005
No vida. Mnozí pochopili. Děkuji.
Proč je problém zrenovovat jakýkoli starý auto do provozního stavu a pak ho legálně provozovat?
Vždyť kde by byl problém vyjít veteránistům vstříc.
Každej stroj má výrobní číslo. Takže postup navrhuju následovnej:
Sežene se vozidlo.
Zjistí se jeho identifikátory na STK jako u evidenčky.
Úřad dle identifikátorů zjistí zda vozidlo nemá zapomenuté doklady, zda není hlášeno jako kradené, zda nebylo ekologicky zlikvidováno. Úřad prověří zda byl daný typ vozidla schválen k provozu v EU.
Pokud je v tomto směru vše v pořádku, vystqví úřad doklad a můžeme postupovat dál.
Pokud chci udělat odchylku od původního stavu, předložím návrh a úřad posoudí a pak schválí či neschválí.
Vozidlo se zrenovuje/opraví do stavu aby prošlo STK.
Přistaví se ke kontrole na STK.
S protokolem o úspěšně absolvované STK jde majitel na úřad.
Na základě protokolu z STK a protokolu z výše zmíněného šetření vystaví úřad osvědčení o registraci a vydá RZ.

V čem by byl problém? Vozidlo tu před xy lety legálně jezdilo tak proč by po opravě nemohlo po xy letech o5 jezdit? Stačilo by chtít.

Jo pardon já zapoměl. Jsme v čechách a byla by s tim práce. [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 31. října 2018 - 07:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 558
Registrován: 8-2012
Martine to by bylo pěkný, ale podle mě převládá bohužel tendence starý auta ze silnic naopak odstranit.
Středa, 31. října 2018 - 09:34:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 10-2007
Martine, až na první větu nejsme ve sporu. Taky nevím, proč by to nemohlo fungovat, jak píšeš. Mimochodem, víte, že to, co popsal Martin, se děje právě (bohužel pouze) v případě, kdy si přijdete na úřad pro "véčka"? I když máte všechny doklady pro vydání veteránské značky, úřad stejně napřed lustruje auto v registru prodle identifikátorů.

Problém s Madetkou ale stále mám. I kdybych připustil, že lze jásat nad každým zachráněným erťákem, pořád si myslím, že lidstvu vznikla větší škoda vytvořením tohoto reklamního paskvilu než kdyby to skončilo v hutích. Právě takové počiny (které zde někteří vydávají div ne za odboj proti byrokracii) ve skutečnosti slouží jen jako záminka k utahování šroubů. O to horší je, že to udělala velká firma, která to hodlá co nejvíce ukazovat. Abych použil oblíbenou frázi - "společenská nebezpečnost" je tak daleko vyšší než u nějakého osamělého strejce.

Osobně si myslím, že k postupům, které navrhuje jako logické třeba Martin, se neblížíme, ale spíš se od nich vzdalujeme. Myslím si, že největší svobodu přihlašování a provozování starých aut jsme již zažili a nyní bude hůř. Nežijeme v době, kdy na základě porušení nějakého předpisu se přemýšlí, zda náhodou ten předpis není příliš svazující. Žijeme v době, kdy porušení předpisu vyvolá poptávku po větší kontrole. Dokonce: porušení předpisu jednotlivcem vyvolá poptávku po kontrole všech.

Mauricio: nevím (a nechci vědět), čí povahu jsi analyzoval, když jsi došel k závěru, že kritika onoho "počinu mlékárny na poli veteránismu" je motivována závistí. Já nikomu erťák nezávidím. Položil jsem tady argumenty a reagovat na ně tím, že jde o závist a tudíž není třeba se jimi zabývat, to vede jen k tomu, že se namísto diskuse pohádáme. Asi je zbytečné pořádat zde takováto "odhalení pohnutek přispěvatelů".

Pajzák: pokud jsem napsal, že Madeta ušetřila, nemyslel jsem ani tak pojištění (to je skutečně detail), ale právě náklady na pořízení (vlastně sis odpověděl sám - sehnat to s papíry je náročnější a značně dražší). Když jsem soukromník a po RTO skutečně toužím, možná nemám až tak moc na výběr. Těžko si odpomoci od iracionálního puzení. Ale pokud jsem marketingové oddělení, tak jednám racionálně (OK, dnešní hipsteři, co mají z marketingu akorát školení a jinak jsou najati proto, že jsou "kreativní" - rozuměj: z přírodních věd měli pětku - to asi nevědí). Jejich volba nestojí tak, že "chci mít erťáka než umřu", mohou také vymyslet něco jiného, když tedy náklady na erťák bez podvodu jsou příliš vysoké. Něco, co bude nákladově přijatelné a udělá taky požadovanou službu. Jejich volba nestojí "erťák nebo nic". Copak nevidí, že podvod jsou také náklady? Možná vidí, ale je jim to šumák. Protože ty náklady poneseme my. My, kterým se veteránismus v důsledku zkomplikuje. Co za to dostanem? Pohled na ten jejich kýč. Tak to jsme fakt chtěli. Pokud by skutečně byli takoví altruisté, že by chtěli jedno RTO "zachránit", jak se tady naznačuje, mohli to klidně udělat - zrenovovat bus do podoby, že by testací legálně prošel. Je-li očekávaný finanční přínos pojízdné prodejny tak malý, jak tvrdíš, bylo zbytečné dělat podvod. Bus mohl mít dobový interiér.
GR
Středa, 31. října 2018 - 10:44:37  
Neregistrovaný host
Rišane, souhlasím a podepisuji slovo od slova.
Pro nechápavé:
1) Závist - není důvod.
2) Podpora znovupostavení vyřazeného auta na běžné značky - ano.
3) Znechucení z paskvilu, který si hraje na veterána - obrovské (+ viz dále)
4) Předvedení paskvilu u příležitosti 100. výročí republiky - chybí mi tu zvracecí smajlík. Platí pravidlo, že když je něco kontroverzního, musíš se zaštítit něčím nezpochybnitelným. Sté výročí jako fíkový list.
5) Další erťák jako počin na poli veteránismu? - Paskvil nelze slučovat s veteránem. Veteránské značky v CZ bohužel ne vždy znamenají, že jde o veterána. (Výklad pojmu: "Veterán" neznamená auto s rokem výroby 19xx, ale zjednodušeně napsáno vozidlo z roku 19xx v původním nebo dobově upraveném a nepřeplácaném stavu.)
6) Obava z utahování šroubů - více než značná. Jak jsem již psal, pokud přituhne, tak Madetabus vyšumí, marketingoví kreativci po něm ani nevzdychnou a napříště budou tavenýho sejra propagovat třeba v kapse plyšového klokana. Skutečným veteránistům, kteří vedle tuctovek (třeba tisící prvá Felicia nebo šestsettrojka) vykutají ze šrotu, dřevěných třísek, střepů a hlubin zapomnění skutečné poklady, jen bude za zády radostně ržát bobtnající úřední šiml. Tohle chceme? Kolik zdejších okřikovačů a vítačů dalšího erťáka si vyzkoušelo dlouhý a třeba i marný boj s byrokratem? Kvůli této hrozbě budeme zavírat oči před paskvilem a korektně se umlčovat se slovy - "opatrně, ať nevypadáme závistivě" a "každý další libovolně kýčovitý erťák upevňuje veteránskou tradici v této zemi"?
Mauricio
Středa, 31. října 2018 - 11:53:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9037
Registrován: 4-2005
Čiliž se mi potvrdilo, co jsem si myslel už od začátku - že u té testace zrovna neseděla "ta správná komise", respektive "ten správný člověk", kterému mohl být třeba i ten možný úplatek nabídnut. Díky, víc vědět nepotřebuju.

Zrovna od některých zde, za jejichž zády jsou vidět jisté "veteránské" výsledky, mne tento přístup mrzí o to víc.

Kolik zdejších okřikovačů a vítačů dalšího erťáka si vyzkoušelo dlouhý a třeba i marný boj s byrokratem?
Dnes a denně. Nějak to mám v popisu práce.

P.S.: Jaká by asi byla reakce, kdyby nešlo o tuctového erťáka, kterých je údajně všude plno? Mne třeba osobně těší, že je další zachráněný kus, na kterém si někdo dal práci, a nějak je mi úplně u zadní části těla, jestli je to erťák, kterých je všude milion, nebo 613 Tatra, kterou narozdíl od erťáka potkávám poměrně pravidelně, a nebo něco, co vzniklo v jediným kusu. Stejně jak je mi úplně někde, jestli má zelený, černý, modrý nebo kdoví jaký značky. Musím říct, že po přečtení zdejších příspěvků plně chápu ty, kteří se na to příště vykašlou - a krom toho, že se jim nedivím, tak je i plně podporuju.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Pajzák
Středa, 31. října 2018 - 12:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2247
Registrován: 6-2015
Mohu se optat, jak poškodí veteránistu fakt, že vznikl tento stroj? Jakože naráz budou všechny komise žádat úplatky? K tomu fakt tento erťák vznikat nemusel, to mohly žádat doteď. Nebo že člověk udělá tzv. dokonalého veterána a bude ho pak žrát, že testaci dostal i Pepa, který má na embéčku třináctky kola, altík a spoiler? To je ale jeho problém, jakého veterána si udělal. Jestli chtěl auto, aby s ním byl vnitřně spokojen, anebo si jen potřeboval něco dokázat a teď lituje, že do toho krámu nemusel tolik investovat a přesto by byl frajer s veteránem.
Středa, 31. října 2018 - 13:40:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 10-2007
Mauricio, přiznám se, že teď moc nechápu pointu. Mám tomu rozumět tak, že kromě závisti je motivace kritiků ještě to, že by chtěli úplatek coby členové komise, ale nedostalo se na ně? Pokud ano, tak to Ti teda fakt nezávidím, že víc vědět nepotřebuješ.

Možná jen pár poznámek k dílčím věcem - když už jsme u té byrokracie. Pro firmu velikosti Madety není úroveň byrokracie příliš podstatná. Prostě si na to najme lidi, kteří to budou mít "v popisu práce" řešit. A náklady na to prostě rozpustí do cen výrobků. Vzhledem k tomu, že to tak musí udělat i konkurence, je to celkem bez problémů. Takže je ani netrápí, že byrokracie roste. Zatímco soukromá osoba (která si chce třeba otestovat veterána) to musí všechno odedřít/zaplatit sama. Pokud to unese. Zdroje nečerpá od zákazníků. Má jen svých 24h denně, které může použít na boj nebo je měnit hodinovou sazbou na peníze. Rozšířit není kam.

Srovnávat četnost provozu erťáků a osobních aut není korektní. Sám musíš vědět, že udržovat osobní auto a autobus je rozdíl v nákladech, času, motivaci atd. A taky logicky vzít to "vyvenčit" bude někde jinde než u osobního auta. Jasně, na to může být námitka, že právě bohaté subjekty (jako jsou třeba firmy typu Madety) by mohly být těmi, které budou provozovat veterány pro soukromníka "příliš velké".

A proč ne. Jsou bohaté subjekty, které chápou, že to štěstí mít prostředky může znamenat privilegium podílet se na něčem, co je přesahuje. Co mají třeba vypůjčeno od předchozích generací a pomůžou přenést v čase ke generacím následujícím, navzdory entropii. Můžou to štěstí tak trochu světu vrátit. Pokud to má být Madeta, tak z mého pohledu ještě zdaleka nedorostla tomu přístupu - to už jsem komentoval výše. Aby to jen jezdilo a lesklo se to a bylo to celé nahnuté směrem ke kšeftu, to rozhodně není ono. To není privilegium přenést dědictví generací do budoucnosti, to je jen parazitování na minulosti, jehož vedlejším efektem je, že pro další generaci zbyl základ pro renovaci (ale nekompletní).

A poslední poznámka k samotnému českému systému testací. Už jsem tady psal, že jej vnímám jako konstrukt obsahující silné principy občanské společnosti (v původním slova smyslu). Až skoro relikt ideálů 90. let, nehodící se do současného státu (proto mám o ten systém testací také silné obavy, že bude nahrazen něčím daleko horším). Kritika výsledku práce testační komise, kterou zde provozujeme, může být vnímána různě. Paranoidními lidmi může být vnímána jako boj o místa v komisi, z nichž tečou úplatky. To je ovšem krátkozraké, protože to vede k rychlému konci systému. Nejspíš nahrazení komisařů z řad odborné veřejnosti byrokraty, kteří budou brát víc, zato budou dělat mnohem stupidnější rozhodnutí. Nejspíš se tohle nijak masově neděje, protože většina aktérů si takové riziko uvědomuje a málokomu to stojí za to. Dále ta kritika může být vnímána jako závist těm, kteří mají cosi lesklého, co vrčí. Nezávidím těm, co takto soudí o druhých. Já ale tuto kritiku vnímám jako přirozenou zdravou součást systému občanských testací. Ten systém je hodně svobodný a proto tento druh zpětné vazby potřebuje. Nelze jej jednoduše nastavit a nechat běžet. Naopak, jedinou obranou současného systému je, když prokáže, že je schopen sebereflexe a sebekorekce. Umlčení vniřní kritiky (myslím v okruhu veteránistů) je krátkozraká politika, protože bez toho systém zdegeneruje a chuť jej nahradit bude větší.

Pajzák: nemám už sílu odpovídat na tento dotaz, který stále tvrdošíjně předpokládá nějaké nízké pohnutky zúčastněných. Zbytečně bych se opakoval. Pokud jsi odpověď dosud nenašel (bylo to tu uvedeno několikrát a nejen mnou, naposled zde o odstavec výš), pak Ti neumím pomoci. Jestli Ti to stačí, tak můžem debatu ukončit s tím, že máš správné přesvědčení a mě došly argumenty. Jestli ne, tak musíš číst, co zde již bylo napsáno, ale asi s jiným pohledem na věc. Klíč: veteránistu to poškodí tak, že je to další argument pro zrušení současného systému pro nefunkčnost. Už těch argumentů není potřeba moc, aby se to stalo. Zoufalá a ne příliš chytrá obrana proti tomu je třeba snaha zakonzervovat současné veterány a nepřipustit žádné nové (tvrdý a neposouvající se limit na rok výroby). Pak se to celé stane (snad) nezajímavým pro stát a lobby a můžeme si hrát dál s tím, co máme a co postupně vyšumí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Risan.)
Pajzák
Středa, 31. října 2018 - 14:28:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2249
Registrován: 6-2015
Bohužel, asi jsem naladěn zcela jinak než ty a GR, proto to nepochopím. Netvrdím, že čas neukáže, že jste měli pravdu, ale já to tak prostě nevidím. Tedy zejména v souvislosti s tímto erťákem.
-OndraS
Středa, 31. října 2018 - 18:25:49  
Neregistrovaný host
Já zcela rozumím Risanovi. Problém je, že se moc rozepisuje [proud].
Autobus je hezkej, líbí se mi. Dobrej nápad, dobrá reklama.
Závist žádná, v životě jsem neřídil ani erťak v TM, nebo jinej starej vehikl, poněvadž mě to neláká, radši se vezu nebo dívam zvenku a řídím radši Lego, jednadvacítku atd.
Zkrátka, ten autobus je mi tak nějak 50/50 jedno, jenom mám rovnež problém s Véčkama. Takovejchdle krámů se nakonec udělá takový hafo, až na to fakt někdo poukáže a vydá seznam aut povolených k provozu, asi jak v Italii nebo kde, nebo vymyslí jinou restrikci a selekci. Už teď tady jsou ty nápady s letopočtem 1990, a různé jiné, takže stačí dotoho kopat víc a víc a upozorňovat na to, jak to funguje, až se to pomyslné ucho utrhne.
Kamarád vzal onehdá Firebird ve verzi Esprit. Byl to vrak. Zrenovoval to, přičemž to předělal na verzi Trans-Am, a to se vším všudy. V americe se takovým autům říká vznostně "clone", neboli klon, kopie, replika. Neotestoval to. Teda nakonec u jiné komise, kde s tím problém neměli, tootestoval, ale bylo z toho internetový haló, jedna komise bila druhou, tahanice, a nakonec kamarád ty značky z fajráka oddělal a vrátil je, aby byl klid. Auto prodal se ztrátou do jednoho muzea aut a tam to stojí jako pomník.
A přitom stačilo toho fajrâka předělat z Camara, dát do toho nerezovou podlahu a sedačky třeba z Audi R8.
Středa, 31. října 2018 - 21:24:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 900
Registrován: 8-2015
Nevím, proč si v Anglii můžeš postavit parní samohyb a u nás ne [sad] (např zde:
https://www.flickr.com/photos/grahamchrimes/30968822788/in/album- 72157701483863725/
https://www.flickr.com/photos/boblovelockflickr/34814502243
Bedfordshire Steam & Country Fayre 2018.
Modern Steam Wagon 'Unique', built using a 1940's Bedford ML chassis fitted with a 6" scale McLaren boiler. A Daihatsu 2 cylinder engine chain drives a 4 speed Bedford gearbox. Reg no 545 UXV.


Toto vozidlo má SPZ a v Anglii toho jezdí více [happy] Anglické předpisy bychom měli okopírovat kromě jízdy vlevo [happy]
GR
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 15:33:10  
Neregistrovaný host
Ondro S, děkuji za příběh o neúspěšné renovaci završené nezdarem u testace, pak zdarem u jiné komise, pak raději vrácením značek a nakonec finanční ztrátou. A nyní by si všichni opěvovači "zachráněného autobusu" příběh o onom fajrákovi mohli dát do protikladu ke komerčnímu marketingovému produktu na nekomerčních veteránských značkách.
Opravdu hrozí, že takových osobních nezdarů a finančních ztrát může přibývat, ale to je pod rozlišovací schopností bohorovných marketérů Madety.
Připomínám, že to není první počin Madety - dle Seznamu autobusů už mají na veteránských značkách pojízdné bistro Praga RN: http://seznam-autobusu.cz/vuz/77538

Takže, chlapci, křepčete radostí nad každým "zachráněným autobusem", který je ve skutečnosti paskvil hrající si na veterána. Ještě pár takových kousků a bude utrum. Úředníkům rupne v kuli, na Véčkové značky se už nedostane nic a entuziasti, kteří skoro z ničeho staví krásné kousky, se na to vykváknou. Proč by měli mrhat časem a penězi, když by svůj poklad nemohli v budoucnu přihlásit a jezdit s ním po silnicích?!? Ještě pár Madetabusů a ta doba může nastat.
Tedy, pokud jásající chlapci rozumí psanému textu, tak to může znamenat, že jeden zachráněný autobus/paskvil může vyvolat zánik desítek jiných historických unikátů, které se třeba v budoucnu už na silnice nedostanou.[kladivo]
GR
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 15:40:44  
Neregistrovaný host
Kwasi - 31. října 2018 - 21:24:53
"Nevím, proč si v Anglii můžeš postavit parní samohyb a u nás ne"
"Anglické předpisy bychom měli okopírovat kromě jízdy vlevo"

Pokud se nepletu, tak v minulosti Japonsko převzalo část Občanského zákoníku z Německa. Teoreticky to jde. Ovšem, aby do CZ byly aplikovány britské zákony... To chce ještě jeden detail, převzít i britskou mentalitu, a to v postsocialistickém státě opravdu, ale opravdu nejde. Svého času někdo moudrý prohlásil, že z obsahu akvária lze naplnit rybí konzervu - ale ještě nikdo nepřišel na to, jak z rybí konzervy zase udělat akvárium. Osud postbolševických států mě vzhledem ke zdejším manýrům naplňuje skepsí.[ko]
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 17:16:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7491
Registrován: 12-2005
Jak souvisí postsocialismus s technikou? Pokud jde bezpečně provozovat přestavbu v anglii proč by to nešlo tady?
To jako že si třeba taková brzda řekne "Teď jsem v postsovialistický zemi,ctady brzdi nebudu!" [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 17:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 795
Registrován: 10-2007
Asi jsem se zamiloval :-) Já vím, radši jezdit ve vlaku a tak, ale předválečné osmimístné „MPV“, navíc takhle báječně bachraté a v zásadě patiňák, to bych prostě bral. (Kdybych měl odpovídající prostředky, jako že je nemám.) Jinak kdyby mezitím inserát zmizel, je to dlouhý Renault Vivaquatre z roku 1936 [auto]
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 18:22:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 901
Registrován: 8-2015
Tady je další ,,pavozidlo" náklaďák s karoserií z tramvaje, který byl zakázán v Rakousku [sad] AT Wien autobus z tramvaje: http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=5059&secid=7


Můj názor na vozidla je ten, že musí být bezpečná, tj. musí fungovat brzdy, řízení a motor apod. a potom ať si staví kdo chce co chce [happy]

Autobus Tatra 85 byl také zrenovován z úplného vraku s nepůvodním zetoráckým motorem [happy] http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=13007 A já jsem rád že jezdí [happy] Zajel bych s ním na sraz Tatrovek a Zetorů a jako doprovodné vozidlo použil Tatru 805 s motorem Zetor 40 [happy]
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 19:13:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 10-2007
Takový názor, že “vozidla musí být bezpečná, tj. musí fungovat brzdy, řízení a motor apod.” má jistě i státní správa. Takže si pak může stavět kdo chce co chce. Možná se jen rozcházíte v tom, co znamená “fungovat” a co je to “apod.” Odkud pořád pramení to tvrzení, že si nemůže stavět kdo chce co chce a když je to bezpečné, stejně papíry nedostane? Někdy mám pocit, že minimálně půlka problémů je na straně těch, co by chtěli bastlit, ale nejsou ochotni pochopit, že jejich nápady a řešení jsou dost mimo.
Mauricio
Neděle, 04. listopadu 2018 - 21:12:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9040
Registrován: 4-2005
Můj názor na vozidla je ten, že musí být bezpečná, tj. musí fungovat brzdy, řízení a motor apod. a potom ať si staví kdo chce co chce

A proto 100% domácích traktůrků postavených z dílů sebraných po garážích nemá papíry. Ještě že tak...
Neděle, 04. listopadu 2018 - 23:26:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7495
Registrován: 12-2005
A přitom zrovna u strojů do rychlosti 30km/h by to mohlo bejt jedno. Babetta jede rychlejc a taky nemá papíry. [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 09. listopadu 2018 - 12:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 10-2007
Přijde zajíček do kavárny a ptá se: máte piccolo? a kavárník povídá: nemáme, zajíčku.

Přijde zajíček do kavárny druhý den a ptá se: máte piccolo? a kavárník povídá: nemáme, zajíčku.

Přijde zajíček do kavárny třetí den a ptá se: máte piccolo? a kavárník povídá: nemáme, zajíčku. Nemáme, protože piccolo neexistuje. A zajíček smutně povídá: to přece není možné. Tomu já nevěřím, že piccolo neexistuje. A kavárník říká: tak jestli chceš, můžeme se vsadit o co chceš, že piccolo neexistuje. Třeba o tunu mrkvičky? Můžeme o tunu mrkvičky. Packu na to? Packu na to! Přijď zítra a já ti to dokážu...

Čtvrtý den kavárník napjatě očekává zajíčka a má k ruce 10 kolegů z branže, kteří jsou připraveni mu dosvědčit, že piccolo neexistuje.

V tu chvíli zaparkuje před kavárnou zajíček perfektně naleštěnou Pragovku, dojde ke kavárníkovi a povídá "dlužíš mi mrkvičku, blbečku"
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 19:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 10-2014
Příprava na dlouhé zimní večery...[lol]
Čtvrtek, 29. listopadu 2018 - 20:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 922
Registrován: 8-2015
VW KDF s karoserií Wartburg 311 na prodej: https://auto.bazos.cz/inzerat/97705906/Prodam-Wartburg-311.php
Čtvrtek, 29. listopadu 2018 - 21:03:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 8-2014
Das ist interesant.
Neděle, 02. prosince 2018 - 10:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 7-2017
[ok][ok]ja ja!