Diskuse » Archiv 2018 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. předcházející | další

Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd.

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 22. 01. 2018 -OndraS 60 22-01-18  17:03
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 19. 02. 2018 Voy 60 19-02-18  09:40
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 19. 03. 2018 9001 60 19-03-18  20:45
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 26. 03. 2018 9001 60 26-03-18  21:35
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 02. 04. 2018 šmolko 60 02-04-18  19:20
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 04. 05. 2018 JFK 60 04-05-18  22:01
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 11. 07. 2018 Novotný J. 60 11-07-18  20:18
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 12. 08. 2018 Pajzák 60 12-08-18  11:52
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 01. 10. 2018 Mauricio 60 01-10-18  10:37
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 28. 10. 2018 Lc_736__c_954 60 28-10-18  20:46
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 13. 12. 2018 George 60 13-12-18  11:42
   autor příspěvek
transit01
Pátek, 14. prosince 2018 - 12:24:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2610
Registrován: 9-2012
Citroen AX 1.0 Teen..

Takže, mám za sebou přes tři měsíce s tímhle mým vysněným vozítkem. Zatím jsem s tím já sám jel jen třikrát protože pro papíry si jdu až na jaře. A víte co kluci? to auto je úžasný ale už bych si ho znova nekoupil.. Na městský lítání nebo ze školy do školy z města do města pro začátečníka naprosto ideální, vůbec to nepapá, zaparkuješ všude, rychlý to není ale i na ten 4 kvalt to jede. Motor netěsní, v pondělí budu měnit tesnění pod hlavou, homokineťák se ozejvá a je po smrti, na druhé poloose je prasklá manžeta která chčije, místo víčka nádrže to má hader protože původní uchycení uhnilo (je v zadním blatníku v podběhu, a tam je krytí úplně napikaču, hrozně to hnije a to uchycení je kovový) Naštěstí víčko i s uchycením jsem sehnal z vraku stejně jako díl předního výfuku který byl prorezlý naskrz. Auto jsem koupil s nefunkčním zámkem u spolujezdce, klíč tam strčit šel ale neotočil se, teď v -7 zamrzají zámky, stahovačky a všechno co jde, včera jsem přišel k autu a klíč jsem do zámku už nestrčil, lezl jsem tam přes kufr a doteď jsem to neopravil a to je nějakých -4, mazat a rozmrazovat jsem zkoušel, nepomáhá nic. Nelícuje nárazník a světlo, zatím jsem se k tomu nedostal, předchozí majitel srazil psa nebo něco. Nebliká jeden přední blinkr, žárovkou to není, páčkou taky ne, někde tam je nějaký zkrat. Je to ta edice Teen, takže v zadních tapecech dva repráky, rádio na kazety s adaptérem na USB, topení jsem si musel opravovat (při koupi nefungovalo). Člověk si řekne že u takovýho auta se nemá co podělat, a ono se vždycky něco najde. Ale i přes to všechno to auto jezdí, peníze co jsem do toho dal jsem radši nepočítal, a když vím, co mě ještě čeká, tak sem v tom výhledově tak za 12000. To že se díly dají sehnat všude je pravda, ale né všechno, jsou díly co nejsou možný absolutně sehnat.. Ale je to jednoduchý blbuvzdorný auto, tak jak se stovkou jsem se s tím nikdy netrápil, a když to dám do jara do kupy, tak mám jednoduchý, zajímavý a spolehlivý auto co může konat službu ještě několik let než nás ta STK rozdělí..


vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
KD
Pátek, 14. prosince 2018 - 15:29:12  
Neregistrovaný host
čím víc nálepek, tím víc... No, už jen to Zetko něco vypovídá o tom, co tam asi tak sedí
transit01
Pátek, 14. prosince 2018 - 16:09:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2611
Registrován: 9-2012
Nálepky musej být [satan] každýho věc co tam má, ale na takové popelnici je to spíš. úsměvné a tos neviděl co mám na klicich. Litame s tím nactiletý teens, papíry nepapiry, technická netechnicka, hlavní je ta muzika [jidlo] obvious troll is obvious.

(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
-OndraS
Pátek, 14. prosince 2018 - 17:09:23  
Neregistrovaný host
Líbí se mi, jakou z toho más legraci.

Řízení bez řidičského oprávnění
Za spáchání dopravního přestupku "Řízení bez řidičského oprávnění" jsou řidičům přičítány 4 body v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o "středně závažný" přestupek. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 25.000 – 50.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 1-2 roky.


K tomu:

Technicky nezpůsobilé vozidlo
Za spáchání dopravního přestupku "Technicky nezpůsobilé vozidlo" je řidičům přičítáno 5 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o "závažnější" přestupek. Tento přestupek nelze řešit na místě udělením příkazu na místě (dříve bloková pokuta), ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 5.000 – 10.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. - 1 rok.
-OndraS
Pátek, 14. prosince 2018 - 17:14:51  
Neregistrovaný host
Za ten neblikající blinkr a světlo, který svítí kamsi doháje, bych si doporučil lisknout za všechny jiný řidiče, který tím mateš a nebo oslňuješ.

Doufâm, že to máš aspoň povinně pojistěný, v opačným případě si na auto ještě přidělej samolepku pánaboha, který tě opatruj při sebemenším ťukanci.
Mauricio
Pátek, 14. prosince 2018 - 18:52:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9053
Registrován: 4-2005
Tímhle obdobím puberty "prvního auta" si prošel asi každej (kdo nedělal řidičák "až ve třiceti" [wink]).

Já třeba neměl nálepky zvenku, ale spousty kolotočářskýho uvnitř [proud]




Což mě ostatně drželo ještě nedávno také v práci:



Mé kolotočářské období jsem ve výsledku omezil pouze na černý plyšový srdce pověšený na vnitřním špíglu [proud]


A aby to nebylo úplně mimo místu, tak poslední letošní vyjížďka a hurá pod střechu (neb garáž jaksi zatím nedopadla):



(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Pátek, 14. prosince 2018 - 19:14:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3583
Registrován: 9-2006
No, a mně by se například hodila do mé tématické sbírky ta invalidní značka státu Georgia za oknem, pokud to tedy není nějaká trhovecká replika. Co za ni, abys měl na součástky? [proud]
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
transit01
Pátek, 14. prosince 2018 - 20:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2612
Registrován: 9-2012
Já bych to zase tak nehrotil Ondro. Blbě ses vyspal? Klid. Berte to s nadváhou. Dělám si srandu. Viz. Odkaz. To AX má pojistku, a není to žádný nebezpečný auto, světla svítí, brzdí, troubí.. Světlo svítí jak má, není nacvaknute v jednom zobáčku, blinkr sice neblika ale blika ten v blatníků. Nikdo bez papíru v tom nejezdí, krom mě, to se přiznám. Technickou to nemá pár dnů a budu ji dělat až na jaře, po opravách.. A značka je origo, ale nepřemýšlel jsem že bych jí prodal..
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
-OndraS
Pátek, 14. prosince 2018 - 20:37:26  
Neregistrovaný host
Vyspal jsem se dobře, jenom tě informuju, jaká taxa se poskytuje, když potkáš blbě vyspanýho policajta.
transit01
Pátek, 14. prosince 2018 - 20:54:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2613
Registrován: 9-2012
Ondro, realita je jiná. Já nejsem čůrák. Ale kluci ze školy litaj po Ústí bez papíru v autech co na sebe nemaj ani psaný.. To že se votocim někde pro rohlíky nikdy nikoho nezabilo, nic víc ale chápu tě. Asi jsem to sem neměl dávat protože jste na to moc starý 🙂 a upřímně, stalo se vám někdy něco víc že jste neměli stk? Děda ji neměl na caddyne, že na to zapomněl a pak neměl peníze a nechali ho.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Mauricio
Pátek, 14. prosince 2018 - 21:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9054
Registrován: 4-2005
Jasne, pri ceste pro levnejsi rohlik zadnej pruser nastat nemuze. No, a taky neni zrovna dvakrat moudre se s tim verejne chlubit...
-OndraS
Pátek, 14. prosince 2018 - 21:47:54  
Neregistrovaný host
Transit - hele já se taky nadělal kravin dost, a kdo ne, v lecjakých odvětvích lidské činnosti. Ale zrovna řidičák jsem si dělal až v 26 letech, a to proto, abych se mohl svýzt Oldmobilem co brácha koupil. A než jsem ho udělal, tak jsem holt musel čekat. Řídit jsem se učil už před autoškolou na Š105, ale mělo to celkem podstatnej rozdíl proti ježdění bez papírů po městě, jezdil jsem s tím po řečkovickým areálu technickýho muzea. V životě by mě nenapadlo bez řidičáku jet po městě, na policajta narazíš jenom jednou a první, co po tobě bude chtít, když tě uvidí za volantem, bude ŘP. Ty ho mít nebudeš a co? Přečti si znova ty sankce. Pokud ti to za to stojí, tak v pořádku, dělej si co chceš, jestli je ta touha jezdit s polovrakem auta tak silná, že nemůžeš počkat do jara. Jen si uvědom, že je rok 2018 a ne 1988 kdy bylo všechno tak nějak jinak, blbějš, ale v lecčems shovívavější.

Jo a jednou, když jsem měl Camaro asi tejden po zprovoznění, mě stavěli policajti asi sto metrů od místa, odkud jsem vyjel, v úplně zapadlé ulici. Všechno bylo OK, možná jsem jel pro rohlíky, nevim už.
-OndraS
Pátek, 14. prosince 2018 - 22:00:17  
Neregistrovaný host
To s tou TK se stalo bráchovi asi před pěti rokama. Zastavili ho cajti na periferii a zjistili, že jeho BMW 118 má asi měsíc prošlou TK. Viděli normalního chlapa, normální auto, víte co, pane architekt, vidím že jste zapomněl zajet s autem na STK, no stane se, tak my jsme vás neviděli, jinak mate všechno v pořádku, ať se to neopakuje.
Třeba ten postup bude fungovat i u tebe. Uvidijou kluka bez ŘP v orezlé popelnici s neblikajícím blinkrem, no vidím pane transit že jste zapomněl zajet na STK...

Tvl já nevim, hergot když už děláš náctiletý bejkárny, nemohl by sis je aspoň nechat v tichosti mezi svejma kámošema, než je dávat na internet?
Pátek, 14. prosince 2018 - 23:17:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 570
Registrován: 8-2012
Transite, je dobře, že tyto stránky google najde i po patnácti ,dvaceti letech. Až budeš číst svoje aktuální příspěvky budeš vědět jak byls blbej. Mýmu bratránkovi jsem též kdysi domlouval a nedal si říct a dodnes nemá řidičák, protože ho chytili. Opakovaně porušoval zákaz a nemá řidičák ani v pětatřiceti. Na druhý straně zase jezdí lidi ožralí celý léta a nikdo je nechytí. Jaký si to uděláš takový to máš.
transit01
Sobota, 15. prosince 2018 - 08:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2614
Registrován: 9-2012
A není to jedno kluci? Je to naše blbost. Třeba si vymýšlím abych byl zajímavej a přitom se s autem ani nerozjedu, nemusí to být pravda, až mě někdo uvidí dá se polemizovat... Ono chlubit se tady tím na netu není nic oproti tomu kdyby mě chytili IRL. Což se nestane, protože v zimě nikam jezdit nebudu. Spíš jsem čekal že se rozvede diskuze nad tou popelnici než nad tímto. Já jsem asi blbej a nevychovanej ale bohužel mezi svými.. Bez řp řídil můj děda i otec, a teď i moji spolužáci.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Sobota, 15. prosince 2018 - 08:55:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 571
Registrován: 8-2012
Transite tak to přeju hoodně štěstí. Kdybys radši dal foto spícího kila.
-OndraS
Sobota, 15. prosince 2018 - 09:56:05  
Neregistrovaný host
Jestli ses domníval, že se rozjede debata nad autem, co má blíž ke kovošrotu než na silnici, tak dobře. Zrovna první, co bych řešil, je ten blinkr. Ale sám jsi napsal že nevíš a že to vlastně nevadí, já jsem blinkr zapnul a blbec je ten v druhym autě, měl se pozorněji dívat na ten pidiblinkr v blatníku. Tak hlavně že ses zabýval audiosestavou, aby to pořádně hrálo.
A nevotačej to, nejprv jsi sjezdil půlku města bez řidičáku a bez TK, a když ti tady napíšem, že seš tuplovanej mongol, tak jsi najednou nikam nejel a napsal jsi to jen abys byl zajímavej a zazdíš to ještě typickou odpovědí, že já jsem sice jel bez papírů, no ale voni (děda, spolužáci, Máňa z OPBH) jeli taky bez řidičáku, přičemž nemyslím si, že by tato kolektivnost nějak zmenšovala tvou vinu, až tě fakt odchytnou. Ne že bych ti to přál. Spíš si přej, aby do tebe nějakej jinej řidič nemrdnul, ono stačí že si o tebe urazí na leasingové oktávce zrcátko na tom parkovišti u rohlíků.

Rada je: rychle to postav někam do stodoly, sprav to, aby to bylo opravdu technicky způsobilý, na jaře si udělej ten řidičák a pak ti můžem popřát hodně šťastných kilometrů v tvém prvním autě.
Na spolužáky se vyser, pojízdný auto dneska stojí jako dotykovej telefon a jezdit s ním bez řidičáku umí kde kdo. Jestli to působí na náctiletý mařky, je to možný, ony jsou v tomhle věku mnohdy tak blbý, že na ně zapůsobí i ta rebelie v podobě zákazu řízení a pokuty v desetinásobné ceně toho auta.

Hele a kdybych to nemyslel v dobrým, tak tady netrollím.
transit01
Neděle, 16. prosince 2018 - 09:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2615
Registrován: 9-2012
Ondro fakt jsem s tím nikde po Rychnově nejezdil. Pár metrů kvůli blokovém čištění, pak jenom tak z parkoviště na parkoviště.a jednou pár metrů k penny a zpět. Tím to končí a nehodlám ti dal řešit. Nepochopil si ocividnou ironii a troll a tím audiem. To asi tak vše. Kazdej byl jednou mladej a blbej, já už jsem po hubě dostal když si pro mě přijeli v octavii až před barák a sebrali mě v trenkach a tilku na stanici, a to šlo jenom o spoluúčast u jedné "prkotiny". Jinak blinkr sice provizorně, ale bliká, až budu mít pajku pohraju si s tím víc.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 16. prosince 2018 - 19:35:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 3-2011
transit01: už radšej nabudúce nepíš, kde si kade jazdil. Vyhneš sa nepríjemným debatám, lebo mám pocit, že sa do toho začínaš riadne zamotávať[biggrin] Jazdil, nejazdil, jazdil ale len pár metrov...
A jak dopadnul ten Peugeot, toho už nemáš?
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

transit01
Neděle, 16. prosince 2018 - 20:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2617
Registrován: 9-2012
Zamotal jsem se v tom no, protoze jsem kecal, ale jenom v necem. Jako myslim si ze lidi co me znaji a ze jich tu par je tak vi ze to co jsem napsal bych nikdy neudelal, ze nejsem zadnej "kluk z ucnaku"

Peugeot dobra otazka, ten peugeot na sobě neměl skoro ani kousek rzi ale odešla na něm lambda, hodně zlobila elektrika, altík nedobíjel, nešel tam benzín a pak tam měl ještě jiný kola než měl napsaný v TP. Chtěl jsem auto kde bych sednul a jezdil a vznikl z toho kompromis ve formě toho citroenu. Ten je plně pojízdný ale s investicemi viz. první příspěvek. Peugeot odešel na poslední cestu a dostal jsem za něj symoblických 1000 a kuchnul jsem si z něj baterku a nějaký věc. Citroeny AX jsou v Rychnově dva. Jeden můj a druhej někdo nechal u STK, už z něj zmizeli i značky.

vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Úterý, 18. prosince 2018 - 19:50:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3767
Registrován: 1-2010
Peugeot: odešla na něm lambda, hodně zlobila elektrika, altík nedobíjel, nešel tam benzín a pak tam měl ještě jiný kola než měl napsaný v TP.

Citroen: Motor netěsní, ..., homokineťák se ozejvá a je po smrti, na druhé poloose je prasklá manžeta která chčije, místo víčka nádrže to má hader protože původní uchycení uhnilo ... . Auto jsem koupil s nefunkčním zámkem u spolujezdce, klíč tam strčit šel ale neotočil se, teď v -7 zamrzají zámky, stahovačky a všechno co jde, včera jsem přišel k autu a klíč jsem do zámku už nestrčil ... . Nelícuje nárazník a světlo, ... . Nebliká jeden přední blinkr, žárovkou to není, páčkou taky ne, někde tam je nějaký zkrat.

Nechci se v tom zas moc vrtat, ale proč jsi toho Peugeota šrotoval, když z textu vypadá Citroen tak nějak stejně špatně?
Mauricio
Středa, 19. prosince 2018 - 14:52:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9055
Registrován: 4-2005
...no a mne už to vrtání se v autech, aby se s nima dalo každý den jezdit, přestalo bavit.



A než se někdo začne ptát - tak ne, žádnýho ze svých vozidel starších roku 2000 se stejně nehodlám vzdát [biggrin]
Pajzák
Středa, 19. prosince 2018 - 21:13:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2347
Registrován: 6-2015
Prosím o opatrné zacházení aspoň do zítřejšího poledne. Děkuji.
Mauricio
Středa, 19. prosince 2018 - 21:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9056
Registrován: 4-2005
Kdyz nebudu moct, je to v kanclu a klice u mne v supliku - kolegove vi, kdyztak klidne zvon nebo volej. Ja tam budu cca od 12h.
Pajzák
Středa, 19. prosince 2018 - 21:29:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2348
Registrován: 6-2015
Tak já klidně počkám do pátku, jestli budeš neschopen. Spíš bych se nerad svezl s omrdaným autem. [biggrin]
Ale když mi to půjčíš do večera, najdeš uvnitř dárek.[andel]
transit01
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 09:35:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2618
Registrován: 9-2012
Nechci se v tom zas moc vrtat, ale proč jsi toho Peugeota šrotoval, když z textu vypadá Citroen tak nějak stejně špatně?
To je úplně jednoduchý a dokážu to vysvětlit. Protože ten citroen je tak pitomý a jednoduchý auto, že si na tom udělám všechno sám... Sadu zámků kufr nádrž oboje dveře a spínačka jsem sehnal za 200, víčko nádrže se vším všudy za 200 + pošta, celá poloosa stojí tak 1500 nová, manžeta a kvalitní těsnění za 1000, přední díl výfuku jsem kupoval za 500, neblikajcí blinkr byli zoxidované drátky, ale co je hlavní, to auto jede jak má. Zato dělat elektriku ve 306, a zjištovat co je kde špatně a proč tam nejde benzín, to už bych nedal, lamdbu a altík bych asi taky vyměnil ale s pomocí, to jsou věci co jsem v praxi nikdy nedělal a do servisu to dávat by byla prostě pálka, a druhá věc byla taky jak tam to auto dostat když nešlo ani nastartovat.. Takže v citroenu když si tohle spočítám co sem tady teď napsal jsem za 3400 + to auto nechat vyvařit což si udělám buď přímo já sám když už jsem si dělal na učňáku svářečák nebo to dám kámošům, a víc než 10 000 za celý auto tam nenechám, a že to auto je fakt před smrtí, oba podběhy + prahy. Druhá věc je taky chuť pro věc. 5 dvěřových 306 je všude mraky, a pochybuji že by z toho jednou byl youngtimer, vzato ty citroeny mají něco do sebe a už to jsou prostě skoro youngtimery a to je to skoro stejně obojí starý.. na druhou stranu proč asi citroeny AX skončili.. Každej si to domyslí sám.

E: ale samozřejmě těch peněz za citroena padlo víc, tohle je jenom částka za tyhle věci. Kupoval jsem na to prahy, lemy, oranžové blinkry, blatník ve foréze a to dalo 3500, + ostatní úřední věci 1100 a jsme na 7000.. Podle mě to není hrozný, to auto bylo skoro zadarmo. jasný že bych sehnal za podobný peníze lepšího.

(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 11:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 8-2013
Ahojte

Už dávnejšie som sa chcel spýtať nevie niekto či tento Morgan s videoklipu Tublatanka- Dnes mám rande so svojím mestom, je ten istý ako ten čo som fotil v roku 2012 na autosalóne v Nitre?


Slabšia kvalita je to s YT.



Napadlo ma to hlavne s toho dôvodu že vo videoklipe mal špz BAC-55-55 a ten s roku 2012 ma BA-555SU a podľa SKP mal predtým BA-555BG

Ďakujem vopred za info.
www.autoskodaklub.sk
Pátek, 21. prosince 2018 - 19:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4489
Registrován: 4-2003
Martin_100:
"náhradní vůz ve vjezdu zahrabal po břicho"
Martine, jestli toto bereš jako "zahrabal po břicho", jak bys nazval tohle:

Auto si ještě "sedalo" a ve finále byla hladina bahna v rovině s podlahou vozu.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 22. prosince 2018 - 00:11:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 6-2017
Vážení diskutující,

mám prosbu. Na facebookových stránkách různých webů vyznačujících se, jak zaměřením článků, tak fanouškovskou základnou, pokročilou obsesí automobily na denní ježdění (chtělo by se mi říci spotřebními vozy), je v posledních měsících hitem Hyundai i30 N. Nikdo mi však za tu dobu nebyl schopen nebo ochoten vysvětlit, k čemu takový vůz je. Myslel jsem si, že sportovní vůz není na denní ježdění, nevypadá jako velice ošklivá nákupní taška z parkoviště od kauflandu s nalepeným spoilerem, ale že takové vozy mají úroveň a oplývají jistou elegancí (stejně jako jejich řidiči, kteří jsou dostatečně vyspělí na to, aby takový vůz skutečně zvládli ukočírovat za současného využití jeho potenciálu v rozumné míře a v té nerozumné pak někde mimo veřejné komunikace) a že takový vůz si koupí ten, kdo na to má a je známkou jisté prestiže, protože je to přecijen auto úplně jiných vlastností a jiného využití než auto, se kterým vyzvedáváte potomky z MŠ Kytička. Diskutující mi pak na můj dotaz vždy odpověděli, že "sy ftom asy ňygdi neseďel", "maž žkodofku dršhubu", případně "ardsgi asiftz imk rpdel". Nejčastěji však diskutující usoudili, že jsem páprda, co nemá rád svižnou jízdu a že na to to teda vlastně je. A pak asi když stará začne doma prudit, tak se s tim dojede na nákup pro zlevněnej Harmasan a poloshnilý brambory za pade a pak dozadu se ještě vejdou dvě autosedačky s isofixem, přičemž se však řidič stále může cítit jako Niki Lauda a na přechodě vobjet starýho Breburdu, kterej se pětačtyřicítkou neohroženě sune ve svém Matizu vstříc těm shnilejm bramborum, který už se ale všechny vezou v zahnojeným kufru hot hatche, protože táto, přece to tam nenecháme za tu cenu.

A tak se Vás teda chci zeptat:

1) K čemu tedy takové auto je? Stále mne to zajímá. Je to stejnej sporťák jako je Santa Fe, které se po najetí na obrubník zkříží tak, že nejdou zavřít dveře, teréňák?

2) Co je ta svižná jízda?

Je to:

a/ jízda, při které sice porušuji maximální předepsanou rychlost (třeba i o 40 km/h), ale nikoho tím v tu chvíli neohrožuji, do zatáčky, do které vidím, si nadjedu protisměrem, protože proti mně nikdo nejede, užívám si radost z řízení, v případě potřeby zpomalím, přičemž takovou jízdu v pohodě zvládnu i s Peugeotem 206 (kterej k tomu účelu ani nemusí býti vybaven sportovním volantem) a jediný rozdíl oproti využití i30N je to, že mi nic hustokrutopřísně nebublá pod řití a tento není opatřen difuzorem a křídlem s černými proužky,

nebo je to

b/ chození se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne?

Protože si nedovedu představit, že s tím někdo bude jezdit pravidelně na okruh, v provozu s tím pojede jako s jakýmkoli jiným autem a nebude se seberealizovat. Že si to někdo koupí jako sporťáka na občasné ježdění podle mého už vůbec nepřipadá v úvahu.

Děkuji za odpovědi.

P.S.: Ač je tato zpráva psána s jistou ironií, tak vězte, že mne to skutečně zajímá, neb jsem se zatím nedobral praktického využití takového vozu ani cílové skupiny jeho uživatelů. Přece to nemůže bejt tak jednoduchý, že někoho už přestala bavit Fábie se spoilerem a mračítkama od Milotecu, mezitim si našetřil pár peněz a tak to vymění za tohle, ale jezdit s tim bude stále jako idiot tím spíš, že tohle už má skutečně sílu. Mladí řidiči se zámožnými fotry to podle mě asi chtít nebudou, když si za stejné peníze můžou koupit něco daleko víc cool (i když třeba už z druhé ruky).

(Příspěvek byl editován uživatelem _PI_.)
Sobota, 22. prosince 2018 - 09:06:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 10-2007
Tak diskusní potenciál to jistě má, skoro jako téma “jakou ojetinu koupit”. Ovšem zase jde o dost dlouhý příspěvek a žádný obrázek v tom. Tak dlouho málokterý ze zdejších přispěvatelů udrží pozornost. Já k tématu bohužel neumím nic říct, ale díky za to, těším se na příspěvky ostatních.
Mauricio
Sobota, 22. prosince 2018 - 09:52:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9058
Registrován: 4-2005
No a já jsem až díky výše uvedenému příspěvku zjistil, že takové auto existuje. Tedy chtěl jsem to zjistit, ale bohužel jsem jako první otevřel stránky českého dovozce automobilky a po přečtení reklamy na "nejlepší český sporťák všech dob" jsem to zase zavřel, takže se můžu jen domnívat, že mysleli výše uvedený automobil.

Nicméně mě to nedalo a začal jsem zkoumat auto.cz, příspěvky Honzy Koubka a diskuze na jiných odbornějších stránkách a pochopil jsem, že to má být asi nějaká reakce na jiné hothatche, no, krom toho, že mi to přijde takový celkově nevyvážený až přeplácaný (což asi dělají hlavě ta absurdně velká kola, na těch to bude jistě velmi pohodlné až sportovní), tak si teda nedovedu moc dobře představit, co s tím autem udělá motor o výkonu 275 koní - krom toho, že se to krásně obmotá o strom, protože s tím potencionální jistě majitel nebude umět zacházet. Rovněž za cenovka je dosti sebevědomá - za to se dá pořídit už něco stylovějšího s větší image a lepší kvalitou.

Podle mne to žádnou cílovou skupinu nemá - jen je potřeba dokázat, že "my to umíme taky". Dost možná i po ukončení výroby Fabie RS zde "nejlepší česká automobilka" vycítila jistou šanci. Na okruhy? Směšné. Určitě si někdo koupí Hyundai prakticky rodinného typu jen proto, aby jezdil na okruhy a všichni se mu tam vysmáli. Na nákupy pro milenku? Směšný. Málo prémiová značka. Pro zábavu a občasné letní vyjížďky? Směšný. To už si spíš koupí třeba takový Mini. Na zamachrování před sousedy? Směšný. Jé táto, von má taky hyjundaj... A že by si auto za 3/4 míče koupil namachrovanej frajírek s kšiltovkou dozadu a mokrým řidičákem, no, to asi taky ne.

Jen pro srovnání - moje poslední akvizice má pouhých 190 koní, je stará rok, má automat, je 4x4 a stála o dost méně než i30N. A pravda, nemá sportovní volant a dokonce ani sportovní podvozek. Tak nějak si myslím, že mě nějakej rádoby ostrej přemotorizovanej sportovně jistě zcela nevyváženej Hyundai může políbit, protože je to prostě rodinný auto stejně jako každý jiný a hotovo, jen si prostě hraje na něco jinýho... A pokud bych si teda měl vybrat nějakej ostrej back, tak bych stejně skončil u něčeho z první poloviny 90.let [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Mauricio
Sobota, 22. prosince 2018 - 09:57:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9059
Registrován: 4-2005
Další návrh na téma.

Poslední dobou sleduji na youtube příspěvky jistého majitele modré octavie z Plzně. Má tam těch videí ze silnic dost, pokaždé s nějakým komentářem. Ve výsledku nevím, co si o tom myslet, protože samozřejmě ano, těch prasáren je na silnicích dost, na druhou stranu jeho styl jízdy je při nejmenším přidrzle nebezpečný (rozhodně ne svižný) a přijde mi, že jsou i situace, kde si sám určité situace vyvolá, aby měl video (přidání, když vidí, že mu někdo nechce dát přednost, potřeba odbočit do ucpané křižovatky, ježdění po parkovišti jen kvůli (ne)přednostem zprava a tak). Sledujete ho někdo taky, resp. zdá se toto jen mně a nebo je to všeobecně vnímané?
Sobota, 22. prosince 2018 - 10:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4973
Registrován: 10-2008
Mauricio: Máš na mysli Jehlu?
jj sú niektoré situácie ktoré by ani nevznikli keby jazdil trosku viac defenzivnejsie.
Urcite nie som z tých kt by si nechali srať na hlavu a púšťali pomaly ľudí z vedľajšej cesty, ale niekedy je na mieste povzniesť sa nad situáciou a nerozculovat sa.
Samozrejme nie som svätý a mávam aj "blbé dni" [wink]
21 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2018
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá spz.unas RZ - maximá
Mauricio
Sobota, 22. prosince 2018 - 11:01:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9060
Registrován: 4-2005
Ano, Jehlu. Jakkoliv mi jsou jeho videa sympaticka, neb v nich vidim klasicke ukazky situaci na ceskych silnicich, mnohdy mi to prijde dotazene uplne zbytecne az do krajni meze.
-OndraS
Sobota, 22. prosince 2018 - 11:02:48  
Neregistrovaný host
Já teda dítě z MŠ (chodí do Želviček) vyzvedávám ve svym autě pro denní ježdění, což je Camaro. [proud]

K tomu Hjondé. Je zcela evidentní snaha Hjondé diskreditovat Škodovku. Z pohledu člověka, kterej by si nekoupil nikdy nic novýho, natož nikdy Škodovku ani Hyundaie, se na to dívá úsměvně. Hyundai je v té snaze až trapně dětinskej, snaží se podle mě bodovat u nižší střední až nízké skupiny obyvatelstva, kde fungují ty věci jako závidění, auta se porovnávají podle velikosti ráfků a tvaru vejfukové koncovky, nebo podle toho, kolik bordelu se vejde do kufru. Vlastně ani nevím, komu v tomto souboji "kdo ho má delšího" fandím. Nikomu, je to ubohý.
Ten pseudosportovní hyundai (kterej nicméně pojede ve všech ohledech líp než třeba moje dvěstěkoňový Camaro) cílí zcela evidentně na Fabii RS apod. Hjondé celkem chytře a logicky využívá reklamy v podobě účasti ve WRC, byli by blbci kdyby z toho netěžili.
K čemu takový auto je, to my tady nedovedem posoudit. Ale je to zjevně ideální mix kterej žadá dnešní doba. Mix všeho. Doba, kdy auto bylo na jednu věc, tzn porsche na sport, pajero do térénu a passat kombi na vožení věcí na chatu, už minula. Dneska je potřeba to všechno nacpat do jedné kastle. Výsledkem jsou tady ty čtyřdvéřový nakoňovaný hatchbacky v maximalní výbavě, nebo ještě líp SUV.
Silně pochybuju, že si to někdo koupí pro jednu z těch vlastností. Dejmetomu příklad, jako já si koupil Camaro, protože se mi designově už 30 let extrémně líbí, což převažuje nad jinými neduhy jako spotřeba, praktičnost atd. Nebo že si to někdo koupí, protože chce výkon a zrychlení. To by cílil jinam.
Čili, tohle auto je přesně pro ty lidi, na který je možno potom narazit v těch diskusích. Pro ty, co si musí neustále zdůvodňovat, že si to koupili dobře, což se větsinou projevuje tím, že auta ostatních jsou krám.
Přesto nelze vyloučit, že se to auto někomu líbí, chtěl čtyři dveře, chtěl hatchback, chtěl aby to dobře jelo a nechtěl byt moc nápadnej nějakou prémiovou značkou.
Sobota, 22. prosince 2018 - 11:26:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4491
Registrován: 4-2003
_PI_:
"vězte, že mne to skutečně zajímá, neb jsem se zatím nedobral praktického využití takového vozu ani cílové skupiny jeho uživatelů. "
Kdyby to bylo fkombíku, tak je to bez debat - "fotříci" ze satelitu, kteří si nechají nabulíkovat, že jde o sporťák, no současně musí autem odvést rodinu s kočárkem na dovolenou nebo týdenní zásoby z nákupáku. Ale když vše vyloží, stávají se z nich dravci silnic (ovšem jen na dlouhých rovinkách, protože řidičský um s koňmi pod kapotou nepřicválá). Takhle v hatchbacku snad pro tytéž, až potomstvo vyroste či vylétne z rodinného hnízda a nebude do kufru už nutné rvát kočárek. Jízdní kola se dají na venkovní nosič. Marketing automobilky Hyundai všeobecně, alespoň zde v ČR, mi přijde, jako by cílil na "Impulsovi".

--- --- ---
Mauricio:
"Ve výsledku nevím, co si o tom myslet, protože samozřejmě ano, těch prasáren je na silnicích dost, na druhou stranu jeho styl jízdy je při nejmenším přidrzle nebezpečný (rozhodně ne svižný) a přijde mi, že jsou i situace, kde si sám určité situace vyvolá, aby měl video (přidání, když vidí, že mu někdo nechce dát přednost, potřeba odbočit do ucpané křižovatky, ježdění po parkovišti jen kvůli (ne)přednostem zprava a tak). Sledujete ho někdo taky, resp. zdá se toto jen mně a nebo je to všeobecně vnímané?"
Jehla je mentálně nevyzrálý jedinec, který situace záměrně vyhrocuje, zřejmě aby měl co dávat na YT. Chápu, že u jedinců jeho mentální úrovně se to setkává s pozitivními ohlasy, no mně přijde jeho chování jako nebezpečné a videa ve výsledku o ničem. Pro kvalitní dashcam záběry jedině k Polákům. Ne že bych byl nějak defenzivní řidič, no jsem natolik lucidní, že vím, kdy ubrat, kdy uhnout.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mauricio
Sobota, 22. prosince 2018 - 12:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9061
Registrován: 4-2005
Těch pozitivních ohlasů je u jeho videí šílený množství, dokonce snad prej požádá i nějaký sešlosti s jeho fanouškama či co. Ale obecně - předjíždění odbočovákem a následné zařazení se na knop až uprostřed křižovatky, aby mohl objet kolonu, protože "potřebuje na velkou", předjíždění na dálnici připojovákem/odbočovákem, protože "vlevo jede kamion a vpravo auto vmax 90", najíždění do aut stojících v křižovatce, stříkání ostřikovačema na cyklisty... Jakkoliv toto dělá v situacích, které i mne dokáží naštvat, asi bych to v tu chvíli řešil jinak, zejména, když už se někde prezentuju veřejně, tak bych nedělal to, za co ostatním sám nadávám. Na jednu stranu se cítí ohrožen nepoužívačema špíglů a nedáváním přednosti na parkovištích (a teď schválně - kdo v těchto případech, tedy zejména pak u obchodních center, spoléháte na to, že tu přednost dostanete - já třeba ne) , na druhou stranu málem sundá chodce v silnci jne proto, že to není přechod ale místo na přecházení (co na tom, že tam chodce už dávno byl). Dokonce jsem někde viděl i video, kde se velice rozčiloval nad držením levých pruhů a pak sundal auto před sebou, protože jel za ním pět centimetrů, aby mu jako naznačil, že jede na padesátce čtyřicetosm... A nejvíc mě asi pobavilo, že má všude záznam vozidel s RZ, záběry na chodce, na řidiče, ale svůj xichtík má zásadně "přelepenej" svým logem [biggrin]

Takže díky za potvrzení mého názoru, že je to jedinec mdlého rozumu - už jsem se lekl, že jsem sám, kdo si to myslí (soudě právě dle komentářů pod jeho videama). Videa sama o sobě myslím si špatná nejsou (možná ale právě proto, že "jsem na jeho úrovni"), protože se z nich vybrat klasické chování českých řidičů na českých silnicích - pro něho bohužel tedy i ze strany "poškozovaného". Ale samozřejmě na videa z Ruska to nemá [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Sobota, 22. prosince 2018 - 13:33:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 10-2007
Já jsem žádný tyhle videa neviděl, tento způsob sdělování informací mi hrubě nevyhovuje (na rozdíl od zbytku populace, zdá se, protože video se cpe dneska všude), ale předjíždění kolony připojovacím nebo odbočovacím pruhem se děje v Brně naprosto běžně a v masovém měřítku například z obou stran úseku VMO Žabovřeská. Lidi věří, že nejlepší způsob, jak projet místem, kde se více pruhů sbíhá do jednoho, je rozprostřít auta před zúžením do všech pruhů včetně připojovacích/odbočovacích a následně zipovat. Protože zipování je řešení na všechno - říkali v médiích, že prej se to tak dělá i na západě.
Sobota, 22. prosince 2018 - 14:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1202
Registrován: 3-2011
_PI_: na Margot Hyundaiu i30N - jednoznačne v tom vidím korejský Golf.[auto]
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Mauricio
Sobota, 22. prosince 2018 - 18:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9062
Registrován: 4-2005
No Risane, ve mnou jmenovanym pripade slo o predjizdeni/podjizdeni v dobe, kdy jak on tak souperi na te D/R komunikaci (nevim presne) uz pravdepodobne nejakou dobu byly - proste
koren dojel auto v pravym a v levym nekdo byl, takze misto aby pockal a pribrzdil, svihl to pres srafy a pripojovak - tedy cista prasarna, ktera nejde - narozdil od tebou jmenovaneho - nikterak obhajit ani na TV Noha.
Sobota, 22. prosince 2018 - 19:17:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3775
Registrován: 1-2010
Na videa z Plzně se dívám celkem pravidelně - autor ví, jak získat velkou fanouškovskou základnu. Srazy s fanoušky, vtipné komentáře (jak pro koho - někoho to baví, někoho štve, jednoduchá selekce fandů), soutěže, videa s odpovídáním na otázky, ukázání klasických prasáren ze silnic, se kterými se setkáváme všichni, ale zároveň i nějaké to vlastní prasení, které ale nepřekračuje určitou mez. Jak ale bylo řečeno, u některých situací je jasně vidět, že jsou vyvolané kvůli videu či schválně vyhrocené - brzdění na poslední chvíli, přidání plynu..
Jsou i umírněnější dashcameři, jednoho ze severu dokonce tento propaguje. Pak jsou ale i větší prasiči, třeba jeden Agresivní..
Sobota, 22. prosince 2018 - 20:23:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 10-2007
A to ten chlap jako dělá pro peníze nebo proč?
Sobota, 22. prosince 2018 - 21:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3776
Registrován: 1-2010
Z části určitě. Když si udělám malou reklamu a začnu u sebe, tak také dávám na youtube videa, avšak s jinou tématikou. Dělám to proto, že mě to baví, žádný výdělek z toho nemám. Měl bych, ale musel bych mít víc zhlédnutí = dělat videa častěji = natáčet i to, co mě nebaví nebo když se mi nechce. Při jeho 50tis. odběratelích a +- 100tis. zhlédnutí na video už se z toho něco vytřískat dá, ale musíte si publikum udržet, takže je potřeba dávat videa často a mít nějaký obsah. Zároveň vás to ale musí stále trochu bavit, jinak byste toho už dávno nechali.
Osobně ho ale neznám, domnívám se jen u stolu.
Neděle, 23. prosince 2018 - 09:09:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 10-2007
Já se omlouvám, že se ptám tak blbě. Pro mě je to obtížně pochopitelný fenomén. Video jako médium mně osobně silně nevyhouje, informačně je to velmi redundantní a vyžaduje spíše pasivní přijímání, útočí na více smyslů (většinou ještě audio kanál). To je pro lidi, kteří se neumí nebo nechtějí příliš soustředit. Mě to obtěžuje, protože jsem zvyklý se soustředit a to pak je video děsná nuda. Ale chápu, že v dnešním pokrokovém světě to takto musí být, umožní to zapojit se do společnosti i lidem, kteří by jinak mohli tak maximálně okopávat zeleninu. A jako obyčejně to přinese spolu s pokrokem taky spoustu nových neřešitelných problémů. Třeba lidi, co vyvolávají šílené situace, aby je mohli točit.
Trolleybus
Neděle, 23. prosince 2018 - 10:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2997
Registrován: 5-2002
Pro youtubery nejsou hlavním příjmem poplatky přímo od YouTube, mnohem víc peněz vynese skrytá reklama. Princip je jednoduchý - nechá si zaplatit za to, že se ve videu zmíní, jak ty nejlepší díly na vytunění auta nakupuje jedině u firmy XY, nejlepší servis je firma ABCD a tak podobně.
Pokud to někomu přijde jako jednoduchý zdroj peněz, tak to platilo před 10–15 lety. YouTube, Vimeo a jiné servery jsou dnes klasická marketingová žumpa, kde se leckdy bojuje hodně špinavými metodami. Třeba udáváním konkurentů finančáku, že mají příjmy z reklamy, ale neplatí z nich daně.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Mauricio
Neděle, 23. prosince 2018 - 14:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9063
Registrován: 4-2005
Zajimave. Varianta prijmu penez z videi na youtube me zatim nikdy nenapadla.
Neděle, 23. prosince 2018 - 22:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7540
Registrován: 12-2005
Takhle Jehla sice občas některý situace záměrně vyhledává aby bylo co dát do videa. Na druhou stranu dělá osvětu. Upozorňuje na nešvary jaký lidi běžně dělají aniž by si to sami uvědomovali. Ten kluk třeba taky zachránil prokazatelně dvěma lidem život. Jednou v podstatě s basazenim vlastního života.
Že troubí? A kdo ne? A že najíždí do aut tojících v křižovatce? Nedivim se já kolikrát i vystupuju. To je věc která mě sere opravdu hodně.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mauricio
Pondělí, 24. prosince 2018 - 00:59:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9065
Registrován: 4-2005
Já nevystupuju, to se mi fakt nechce. Ale - pokud někdo stojí v křižovatce a já díky němu nemůžu projet, neznamená to náhodou, že tam nemám ani já co dělat?
Pondělí, 24. prosince 2018 - 09:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7541
Registrován: 12-2005
Jak to mam vyřešit na téčku? Jedu rovně chci odbočit v plzni k transfuzce doleva a tam stojí dementi čekající na semafor u další křižovatky? To mam jak dát zpátečku procouvat dvě křižovatky a čekat do večera až nikdo nebude jezdit? A když vyjíždim opačně, chci doleva a stojí tam v křižovatce debilove? Já v křižovatce nejsem ale oni mě blokujou.

A podívej se na Jehlovo videa. Podle tvýho názoru má průjezd od Rychtářky k hotelu vyřešit jak?

Internetoví moralisti jsou fajn....jen jsou odtržený od reality. Občas by bylo dobrý se zvednout od klávesnice a jít žít [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mauricio
Pondělí, 24. prosince 2018 - 12:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9066
Registrován: 4-2005
Jiste chapes, ze nejsem z Plzne, takze vubec negomu, o cem mluvis. Mimo to jsem mluvil obecne.
Zezplzně
Pondělí, 24. prosince 2018 - 21:23:58  
Neregistrovaný host
Jiste chapes, ze nejsem z Plzne

Nechápe.
Úterý, 25. prosince 2018 - 02:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7846
Registrován: 6-2004
_PI_: Spíš by to řekl tak, že pokud si našla kupce Fabia Scout, najde si kupce Fabia Monte Carlo, tak se najdou i lidé co si koupí tohle :-). Stejně jako existoval oplastovaný Scenic a další podobné stroje... :-))).
I když zrovna tady bude asi cílovka "ukrást" majitele Golfu GTI :-). Možná Octavie RS...

Kola jsou asi kapitola sama pro sebe... Nacpat na i30 18 kola 225/40 Dyt to musí být hrozný kostitřas... Ale tohle je mánie celkem všude, včetně Škody...
Mauricio
Neděle, 30. prosince 2018 - 12:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9068
Registrován: 4-2005
Něco k tématu zahrabání od jednoho mého velmi dobrého kamaráda. Vylezl z toho se slovy, že si jde koupit Defendera... [proud]

Pondělí, 31. prosince 2018 - 23:21:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 8-2012
Totok jsem objevil na bazoši https://auto.bazos.cz/inzerat/98857806/Volha-21-24-Vaz-Gaz-Moskvi c.php
Pondělí, 31. prosince 2018 - 23:28:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 576
Registrován: 8-2012
A všem Vám přeju, aby ty Vaše vehikly jezdily i další rok.