Diskuse » Archiv 2018 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 26. 10. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 26. 10. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 22. října 2018 - 20:11:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2892
Registrován: 12-2007
Borovička: No a to je přece ten problém, jiná je hranice mezi Prahou 1 a Prahou 6 a jiná mezi katastrálními územími. Vždyť o tom píši v příspěvku 2888.
Pondělí, 22. října 2018 - 21:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4800
Registrován: 12-2007
jediná jistota je že hranice katastru jde po hranici parcely
takže chcete-li něco měnit tak jen hranice městských částí, nikoli katastrů
čítatel
Pondělí, 22. října 2018 - 21:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 4-2012
Wagon:
"No a to je přece ten problém, jiná je hranice mezi Prahou 1 a Prahou 6 a jiná mezi katastrálními územími. "
Můžu se zeptat pro koho je toto problém?
Pondělí, 22. října 2018 - 21:38:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2894
Registrován: 12-2007
čítatal: Jak jsem zpočátku uvedl, tak Městským částem se asi nebude chtít měnit katastry nemovitostí, protože by mohly přijít o území, o svou moc. Jakmile totiž něco začnete měnit, tak se vždy někdo přidá, a bude chtít měnit hranice městských částí. A spíše bude tendence měnit hranice obcí podle katastrů než katastry podle hranice městské části. Ale vše je jenom hypotetická otázka, protože katastry se asi měnit nebudou, protože by se musely měnit čísla parcel, to by asi nebylo tak složité, ale hlavně popisná čísla domů, což by znamenalo např. předělávat adresy jak fyzických, tak případně i právnických osob.
čítatel
Pondělí, 22. října 2018 - 21:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 4-2012
No to popisujete co by se dělo, kdyby to někdo začal měnit. To nějak nerozporuju.

Já jsem Vás ale pochopil že Vám to, že mají MČ a katastry jiné hranice (nejsou ztotožněné) přijde jako problém pro něčí život.
Tak mě zajímalo pro koho, protože já si třeba tu situaci moc představit neumim [happy]
Pondělí, 22. října 2018 - 21:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2896
Registrován: 12-2007
čítatel: Opravdu nejde o problém pro něčí život, jenom zde zazněly výzvy ke změně hranic katastrů (samozřejmě musely by být vždy po hranici parcely) a já jsem uvedl, proč si myslím, že jednotlivé městské části s tím nebudou moc nadšené. Viz můj příspěvek 2885.
čítatel
Pondělí, 22. října 2018 - 21:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 4-2012
Tak pak už si rozumíme.[vypravci] Já ten problém (a tedy ani důvod to měnit) právě taky nevidím.
pdk
Úterý, 23. října 2018 - 08:56:50  
Neregistrovaný host
V normálních obcích jde obvykle hranice obce po hranici katastrálního území, samozřejmě jedna obec může být tvořena několika katastrálními územími. Rozdíl nastává jen u měst dělených na městské obvody nebo městské části, kde hranice mezi nimi mohou být stanoveny v podstatě jakkoli. Hranice katastrálních území samozřejmě lze měnit, ale vyžaduje to dohodu (pokud se týká dvou obcí) a projednání s příslušným státním orgánem.
V Praze změna hranice k.ú. podle mne čiší i z popisných čísel domů na severní straně ulice V Podbabě - jižní strana má čísla dvoj- až trojciferná, na severu jsou přes 2500, což by člověk čekal spíš někde na sídlišti. Stářím domů to evidentně není.
Hranice Prahy se měnily i v roce 1951 na úkor Ďáblic (Nové Ďáblice - poblíž vozovny, hřbitov, Seidlova kolonie - naproti hřbitovu).
Lahovice byly připojeny k Praze nadvakrát - zákonem o hlavním městě Praze k 1.1.1968 levobřežní část (Lahovičky) a o půl roku později zbytek.
V roce 1974 byla k Praze připojena i část Černošic ležící na pravém břehu Berounky (Dolní Černošice), dnes je to součást Lipenců.
pdk
Úterý, 23. října 2018 - 09:08:17  
Neregistrovaný host
Jaroslav_T:
"Zastávka PID Říčany, prům. areál Černokostelecká leží na katastru Prahy a i přesto je zařazena do pásma 1, nikoli B,1."
Toť otázka, kde leží. Hranice Prahy zde vede podélně po Černokostelecké a nepátral jsem, kterým pangejtem.
Úterý, 23. října 2018 - 09:18:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 689
Registrován: 7-2010
Prej nedostatek řidičů :D DPP s nimi plýtvá. Posílá je na externí zakázky do Neratovic, či do Kolína :D
http://mhd86.cz/2018/10/23/dpp-plytva-s-ridici-autobusu-posila-je -do-neratovic-ci-do-kolina/
www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Úterý, 23. října 2018 - 09:23:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 9-2005
pdk: Hranice vede tím pangejtem na straně zástavby prům.areálu. Takže celá vozovka ul. Přátelství (v Říčanech pak Černokostelecká) tvoří parcelu v rámci k.ú. Nedvězí. Tam patří dokonce i řada baráků na severní straně ul. Pod Bahnivkou, ovšem samotná ulice už leží v Říčanech.
Úterý, 23. října 2018 - 10:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14478
Registrován: 10-2004
Omh: Možná kdybyste si místo psaní "Dopravního blesku" byl schopen vzít k ruce kalkulačku, tak byste zjistil, že z celkového množství řidičů jsou ty externí zakázky jehlou v kupce sena (v řádech desetin procenta celkové potřeby řidičů) a nedostatek řidičů na území Prahy to nijak nespasí. Taky se sluší připomenout, že na řidičích autobusů je závislá náhradní doprava. Nebude-li náhradní doprava, nebude výluka. A nebude-li výluka, nebudou se opravovat koleje a tudíž se tratě v nejhorším stavu budou zavírat (bez náhrady). Zajištění výluk má mnohem větší smysl než provozování celé řady populisticky zavedených linek či některých předimenzovaných svazků zejména na území hlavního města.
Úterý, 23. října 2018 - 13:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1295
Registrován: 2-2011
Hrubešovi jsou milejší ty jeho debilní tunelbusy než kvalitní NAD za vlaky.
Úterý, 23. října 2018 - 13:57:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 690
Registrován: 7-2010
Orky: a počty řidičů na melouchy DPP jsem žádal, ale podnik informaci tají a odmítá sdělit. Docela s tím mají totiž problém.
Thriller: Hrubeš kope za Pražany, nikoliv za Kolín. Ano, hlásím se k tomu [happy]
www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Úterý, 23. října 2018 - 13:58:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 691
Registrován: 7-2010
"Dal jsem si tu práci a zhodnotil jsem dokument Ropidu "Rozvoj linek PID v Praze 2019-2029" kapitolu po kapitole a musím pochválit Martina Fafejtu a jeho tým za dobře odvedenou práci. Prosím, čtete mé připomínky a pochvalu [happy]

Připomínky k dokumentu Rozvoj linek PID v Praze 2019-2029
http://mhd86.cz/2018/10/23/pripominky-k-dokumentu-rozvoj-linek-pi d-v-praze-2019-2029/

www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Úterý, 23. října 2018 - 14:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5272
Registrován: 7-2011
Omh:
"Hrubeš kope za Pražany, nikoliv za Kolín. Ano, hlásím se k tomu [happy]"
Hmm, Hrubešovi evidentně nedochází, že to jsou spojité nádoby. [proud]
Úterý, 23. října 2018 - 14:35:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14480
Registrován: 10-2004
OMH: Hrubeš kome za svoje názory a za ODSku na Praze 6. Bohužel z hlediska reality a širších souvislostí je velmi často dost mimo mísu. Mimochodem, doprava na okrajích, včetně té páteřní, je v řadě případů hlavně o poptávce ze středočeského kraje.
Úterý, 23. října 2018 - 15:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7774
Registrován: 2-2006
Řekl mu někdo, že předvolební kampaň už skončila ? [proud]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Smithers
Úterý, 23. října 2018 - 16:39:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 620
Registrován: 12-2007
Hlavně předvánoční posílení skoro žádné není. Klouby na 188 a 207 fakt nevedou k nárůstu spotřeby řidičů.
Úterý, 23. října 2018 - 18:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 9-2016
Od zítra do odvolání mimořádný odklon tramvají 1, 12, 14 a 25 u stanice metra Vltavská.
odkaz na Facebook příspěvek PID

Pěkně se nám ty mosty rozpadají před očima... :/ [happy]
Úterý, 23. října 2018 - 19:41:39  
Neregistrovaný host
No, hlavně, že tam aktivisté z AutoHmatu nechali minulý týden namalovat "cyklostezku" a osadit patníky.
Úterý, 23. října 2018 - 20:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 697
Registrován: 7-2007
SŽ: FYI
Loxodonta urbana
Úterý, 23. října 2018 - 20:33:45  
Neregistrovaný host
A tohle je tam největší zrůdnost, zejména když potřebujete sjet dolů na nábřeží. No, to teď asi hodně dlouho stejně možné nebude.
https://prahounakole.cz/wp-content/pnk/uploads/2018/09/vf_vltavsk a_18_816.jpg

Je hezké, jak se uvádí, o kolik tisíc aut poklesl provoz aut díky Blance ... a kvůli kolika kolečkářům se tyhle úpravy dělaly? Je jich alespoň sto denně?
Úterý, 23. října 2018 - 21:26:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12251
Registrován: 5-2004
Je hezky ze resite nejakej cyklopruh. Kvuli nemu ale most neshnil a ani kvuli nemu nebude magistrala stat jak vocas a stanice metra kvuli cyklopruhu nebude obslouzena leda pesky a to jen od trznice. Cyklopruh toho pricinou fakt neni...
Úterý, 23. října 2018 - 21:34:18  
Neregistrovaný host
Není. Ale možná se měl místo malování cyklopruhu opravit. Připomíná mi to dobu na vojně, kdy všechny problémy na technice řešila zelená barva a krém na boty...
Úterý, 23. října 2018 - 21:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7727
Registrován: 6-2004
Petr_vlček: Samozřejmě, ale cyklopruh je totální zrůdnost a je to o smrtáky... Bohužel to aktivistické pumpičky nevidí...
Strom
Středa, 24. října 2018 - 00:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 666
Registrován: 7-2008
Omh: K řidičům, asi jak píše Orky a další, vyřeší to kalkulačka, otevřené a odlepené oči od Vašich stránek a Vašich různých dopravních koncepcí. Podívejte se na nějaké inzertní weby na trhu práce, nejen u nás, ale i v zahraničí...na všechny světové strany od nás.
A přeju dobrou noc a hezké snění o nových OMH linkách[crazy]
Už nepijte žádnej alkohol, než nám tu zas budete psát nějaké příspěvky o řidičích...
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Středa, 24. října 2018 - 02:46:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 667
Registrován: 1-2015
Thriller:
"Hrubešovi jsou milejší ty jeho debilní tunelbusy než kvalitní NAD za vlaky."
Hrubeš kope jenom za sebe a za svou slavnou ODSku, jenže nebyl zvolen, tak kope kolem sebe.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Středa, 24. října 2018 - 02:48:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 1-2015
:
"A tohle je tam největší zrůdnost, zejména když potřebujete sjet dolů na nábřeží. No, to teď asi hodně dlouho stejně možné nebude.
https://prahounakole.cz/wp-content/pnk/uploads/2018/09/vf_vltavsk a_18_816.jpg

Je hezké, jak se uvádí, o kolik tisíc aut poklesl provoz aut díky Blance ... a kvůli kolika kolečkářům se tyhle úpravy dělaly? Je jich alespoň sto denně?"
Já se těším, až o tom bude informovat OMH86.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Středa, 24. října 2018 - 06:47:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12252
Registrován: 5-2004
Ten cyklopruh tam je zcela k hovnu a jen jsem na to cumel coz prohlasuju jako cyklista.
Soucasne je ale i jasny ze snizenim zatizeni mostu kam vede 1 pruh pro iad mostu spis prospel...
Alex7
Středa, 24. října 2018 - 11:31:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 6-2016
Tématu přejmenování stanic metra se chytil i satirický komentátor Jindřich Šídlo. [wink]

Šťastné pondělí speciál: V Praze se metro už několik let nestaví. Tak pojďme aspoň přejmenovat stanice
Pawel
Středa, 24. října 2018 - 11:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2371
Registrován: 5-2002
cyklopruh úplně v pohodě, např. v německu i na hlavních komunikacích běžná záležitost - a hlavně fungující.
automobilisty to neomezilo, naopak se jim přidala parkovací místa, no a zdatnějším cyklistům (a to musí být každý, kdo nechce jezdit ilegálně po chodnících) se umožnil bezpečný průjezd.
Středa, 24. října 2018 - 14:14:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 769
Registrován: 9-2016
Pawel: V tom Německu taky jak kde. Třeba v Hamburku (podle tamní obyvatelky) je to velmi nedomyšlené. Prostě cyklostezka uprostřed ulice skončí a dál buď po chodníku nebo po silnici. A je tam také několik pomníčků, kde auto někoho srazilo.
EuroŠvestka
Středa, 24. října 2018 - 18:18:14  
Neregistrovaný host
V Německu jsou cyklopruhy od 90. let, u nás je to poměrně novinka. Ač jsem jen občasný cyklozmrd, který jezdí spíše do přírody a městu se velkým obloukem snaží vyhnout, jelikož jízdu na kole ve městě nebere jako odpočinek (snad krom Bráníka a Podolí, kde je i na co koukat-ti co tu v létě jezdí, mi dají za pravdu), musím uznat že plno těchto pruhů plní účel. Určitě se najde xyz pruhů které jsou nevyužívané, stejně tak jako plno zbytečně vyasfaltovaných cyklostezek. Nevěřím že je to kvůli pár zazobancům na karbonových kolech ,které se cenově rovnají dvojkové ovci v áčkách, kteří potřebují rovný povrch. Podporujme Rekolu atd., ne nějaké kolobrndy, které ničemu nepomáhají a jen vytváří překážky na našich chodnících. Šotoušům nechme MHD, ostatním třeba ty kola, ale hlavně dělejme něco s IAD v centru.
Středa, 24. října 2018 - 19:27:36  
Neregistrovaný host
Pawel, EuroŠvestka: Běžte se tam nejprve podívat, resp. projet na kole i v autě. Nejlépe v dopravní špičce. To je neuvěřitelná past. Naštěstí tam zjevně žádní cyklisté nejezdí. Naštěstí pro ně i řidiče, které přivedou do maléru.
Středa, 24. října 2018 - 21:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2419
Registrován: 12-2007
Souhlas se SŽ. Taky jsem občasným cyklistou, ale na mimoúrovňovou křižovatku tohle může navrhnout jen totální kretén. Úzké cyklopruhy, nezajišťující dostatečný boční odstup min. 1,5 m od jedoucího auta, zúžení pruhů pro auta - a ještě tam nasereme balisety, abysme ještě více ubrali prostor pro bezpečné odbočení. Na křižovatce u magistrály. Bezva...[crazy][sad]
Jo, chápu, že až se dostaví městský a expresní okruh, tak může dojít k humanizaci magistrály a její proměně v městskou třídů včetně řešení cyklodopravy, ale to má čas. Tohle, co tam vzniklo, je totální úlet. Snad to ta havárie mostu zase vymaže (dva pruhy budou na odbočení z Hlávkova mostu na Bubenské nábřeží nejspíš stejně potřeba, pokud se tam nemají tvořit kolony a špunt).
A já tam teda budu jezdit na kole po těch starých stezkách vyznačených na chodnících a na tohle se jim vyprdnu. Kdo by tam taky z cyklistů jezdil - aby čuchal ty smrady z výfuků?[angry]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Čtvrtek, 25. října 2018 - 04:07:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5275
Registrován: 7-2011
Antar:
"Snad to ta havárie mostu zase vymaže"
Bojím se, že nevymaže. Současná "politika" některých představitelů je, že auta do města prostě nepatří a tedy je potřeba jim to co nejvíc znepříjemnit. Že je to pro mnohé nutnost, protože moc nemají jak jinak se dostat, je bohužel nezajímá.
Zkrátka (jakákoli) ideologie je svinstvo a fanatismus ještě větší.
Fkam
Čtvrtek, 25. října 2018 - 08:40:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3337
Registrován: 3-2011
Cyklopruhy nejsou problém. Problém jsou ti, co se na silnici neumí chovat.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 25. října 2018 - 09:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 4-2011
Nevím, jak je to v Praze, ale v Brně vidím (v létě, a pak na jaře a na podzim o víkendech) spoustu cyklistů, kteří se nechávají vyvézt na kraj města na plošinách autobusů určených primárně pro kočárky a vozíky, aby "nemuseli do provozu". Sice ten cyklo-fanatismus politiků a hnutí typu "Brno na kole" taky nesnáším (i když jezdím, ale jen rekreačně mimo město), ale pokud by "město" k nim bylo absolutně nepřátelské, další a další by to fakt řešili tak, že by s koly překáželi v MHD... Zase ale je fakt, že to se může klidně zakázat v přepravních podmínkách, jak to bývalo kdysi. Opravdu není důvod vozit kolo busem.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Čtvrtek, 25. října 2018 - 10:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 9-2015
Vozit kolo busem je ekologicky prospěšné, protože cyklista na kole spotřebuje daleko víc kyslíku a vyprodukuje daleko víc oxidu uhličitého než cyklista v autobusu.[wink]
Čtvrtek, 25. října 2018 - 10:59:12  
Neregistrovaný host
Cyklopruhy nejsou problém. Problém jsou ti, co se na silnici neumí chovat.

Jdi se tam nejprve podívat, chytrolíne. Nebo třeba na Hornoměcholupskou. Cyklopruhy v pražském provedení jsou životu nebezpečný problém.
Cogwheel
Čtvrtek, 25. října 2018 - 12:27:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5960
Registrován: 1-2012
To máte těžké. Když někdo cyklodopravu má jako své "náboženství", které může zachránit svět, musí ji za věch okolností ideologicky tvrdošíjně obhajovat. I když fakta hovoří proti - tím hůře pro fakta. [lame]
Čtvrtek, 25. října 2018 - 16:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 698
Registrován: 7-2007
A jak je to tedy správně? Parkování bez cyklopruhů nebo cyklopruhy bez parkování?
Loxodonta urbana
Čtvrtek, 25. října 2018 - 17:42:43  
Neregistrovaný host
Slyda: A kde jste přišel ke svým otázkám? Parkování není ten zásadní problém.
Čtvrtek, 25. října 2018 - 18:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 699
Registrován: 7-2007
SZ: Nejak mi totiz unika, cim je cyklopruh pro libovolneho ucastnika provozu (vcetne chodce) zivotu nebezpecny. Jedine, na co jsem prisel, je nebezpeci stretu cyklisty s dvermi zaparkovaneho vozidla, pripadne s chodcem, ktery zde prechazi.

Rad se necham informovat, v cem je ten zasadni problem. Je to snad skutecnost, ze se v Praze pohybuji lide na kolech?
A jak by to na Hornomecholupske (predpokladam, ze mate na mysli usek mezi Na Krecku a Janovskou) tedy melo spravne vypadat? Ty dve navrzene varianty nejsou vsechny myslitelne.
Kdyztak mi napiste soukromou zpravu, v tomto vlakne je to dost off topic a nemohu pokazde reagovat.
Loxodonta urbana
watslaw
Čtvrtek, 25. října 2018 - 18:13:34  
Neregistrovaný host
:
"Jdi se tam nejprve podívat, chytrolíne. Nebo třeba na Hornoměcholupskou. Cyklopruhy v pražském provedení jsou životu nebezpečný problém."
Já bych trochu rozlišoval.
Přes to bubenské předpolí Hlávkova mostu se cyklisté nějak dostat musí a minimálně řešení západní strany vidím jako jednoznačně lepší řešení, než dosavadní stav.
Řešení východní strany je kontroverznější, ale stále se aspoň snaží řešit reálně existující problém, kde žádné řešení není ideální (jaké jiné řešení kromě zákazu byste ale navrhoval?).
Zatímco Hornoměcholupská je úplně zbytečná - mohla se řešit posláním cyklistů na pozůstatek staré silnice Měcholupy-Uhří (pod dnešním valem) a Janovskou (ten jednosměrnej kousek by se mohl pro cyklisty zase zobousměrnit). A případný zbytek cyklistů tam mohl fungovat i bez pruhu. Ale tam mě mnohem ještě víc nas*ali tím, jak zprasili přechod u autobusové zastávky Janovská, a teď tam ještě dali alibistickou 30. A to že na tuto silnici, plnící funkci obchvatu sídliště sázej jednu překážku za druhou (přechody, semafor, omezené rychlosti, zrušená 70), čímž to tu funkci obchvatu přestává plnit.
Čtvrtek, 25. října 2018 - 19:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 700
Registrován: 7-2007
Na 70 kolem Janovske si nejak nepamatuji (ani cca. 12 let zpatky), kdy to bylo zruseno?
Jinak to, ze Hornomecholupska neplni funkci obchvatu, lze prisoudit i tomu, ze kolem ulice vyrostly nove domy a obchody; semafor v krizovatce Na Krecku podle meho pomohl i 175.

Mimochodem, v Hlasateli asi pul roku zpet probehla zminka o bypassu dnesni Hornomecholupske, dokonce v smyslu, ze neni vazany na dostavbu Prazskeho okruhu.
Loxodonta urbana
Čtvrtek, 25. října 2018 - 21:05:02  
Neregistrovaný host
Slyda: A tak jsem měl napsané dost dlouhé vysvětlení. Ale pochopil jsem, že patříte mezi "věrozvěsty" a ty stejně není možné přesvědčit o tom, že jejich pravda není jediná a absolutní.

watslaw: Průšvih je ten sjezd na nábřeží do směru na Malou Stranu - zúžení, nutnost zpomalit tak na 30 km/h maximálně a ostrý úhel křížení s cyklistou (který má přednost) v hodně širokém mrtvém úhlu.
Btw - mluvil jsem s lidmi ze záchranky. Ti jsou z Prahy 7 nešťastní.
Čtvrtek, 25. října 2018 - 21:22:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7731
Registrován: 6-2004
Fkam: Tak to by potom v Praze mělo zůstat doma tak 80% cyklistů [biggrin]

Slyda: Ve zkratce. Některé cyklopruhy jsou bezpečné asi jako udělat přechod pro chodce na D1 u Chodova...

1) U nájezdu na magistrálu z Argentinské... Doted byl prakticky plynulý nájezd, ted se tam může vyloupnout cyklista...

2)U sjezdu na Malou Stranu již zazněl ostrý úhel...

Nejsem proti cyklostezkám,chápu že někoho to prostě baví, ale mají se kreslit tak, aby to bylo bezpečné pro všechny... Bohužel Praze 7 vládnou psychopati...

To je stejný příběh jako zastávka Štvanice....

S oběma věcmi nemám problém, ale sakra udělejte až po kompletní rekonstrukci daných míst resp. je zapojte do projektů,aby tam tyhle věci zapadly... Tyhle omalovánky jsou k ničemu...

A poslední věta na závěr... Prostě přírodní zákony pořád platí i když se je dnes mnozí snaží pokrucovat... Co se mi stane jako řidiči auta, když přehlédnu cyklistu na tom zpraseném místě? Když budu mít hodně velkou smůlu, tak půl roku bez řidičáku a podmínka... Ale spíš pokuta, a bububu. Za to cyklista skončí v lepším případě s odřeninami v horším na vozíku... Pokud já pojedu v Tatře, tak pro cyklistu ještě horší výsledek... Nikdo nesedá za volant, že dnes sejme 20 cyklistů, ale nehody se prostě stávají...
Pátek, 26. října 2018 - 06:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5277
Registrován: 7-2011
watslaw:
"Přes to bubenské předpolí Hlávkova mostu se cyklisté nějak dostat musí..."
A oni nemohou jet "normálně" po silnici, bez těch cykloopičáren? Samozřejmě, že mohou. Jenže se bojí, protože bezohlední řidiči v množství větším, než malém. To je chápu, že se bojí. Jenže řešením je došlápnout si na bezohledné řidiče, ne všem kurvit silnice cykloopičárnama.
Další věc je, že "prasí" sami cyklisté a že se jim po těch normálních silnicích nechce, protože by to kolikrát mnohde museli objíždět. To je ale jejich smůla. Oni nejsou něco víc, oni jsou normální účastníci silničního provozu, jako kdokoli jiný.
Pátek, 26. října 2018 - 08:01:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 701
Registrován: 7-2007
9001 - na mysli jsem měl konkrétně Hornoměcholupskou (kilometr rovné a široké silnice), omlouvám se, že to nebylo jasné.

SŽ - ohledně Buben jsem vás chtěl jen upozornit na faktickou nesrovnalost a nechat si objasnit vaše kategorické soudy, leč skončil jsem jako fanatik. Holt smůla, příště budu chytřejší.

(Příspěvek byl editován uživatelem slyda.)
Loxodonta urbana
Pátek, 26. října 2018 - 09:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 8-2017
Zkusím to dát sem: Radním pro dopravu se má stát Adam Scheinherr (Praha sobě). Můžeme očekávat nějaké "koncepční" změny?
Fkam
Pátek, 26. října 2018 - 09:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3338
Registrován: 3-2011
Ta nenávist vůči cyklistům je ale opravdu zbytečná. Všude jinde s nimi problém nemají. Cyklopruhy v jiných městech fungují, sám občas vyjedu na kole, nikde kromě Prahy jsem s řidiči aut problém neměl. To snad vypadá jako nějaké prokleté město nebo co. [crazy]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 26. října 2018 - 09:18:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14481
Registrován: 10-2004
Bobik: Doporučuji alespoň jednou na kole vyjet do Prahy do míst se silným provozem, obzvlášť do míst, kde je jízdní pruh tak úzký, že cyklista nelze rozumně objet. I přes všchny ty "cykloopičárny" je Praha ukázkově anticyklistická, cyklista nešílenec se centrální Praze vyhne, protože buď překáží autům a tramvajím, protože ty je nemůžou objet nebo skáčou mezi davy lidí na kombinovaných "cyklochodnících". Má-li být cyklistika alternativou IAD či MHD, bez těch "cykloopičáren" to nepůjde. Ukázkou budiž Vídeň, kde by se Praha mohla inspirovat.

Strašničák: Viz jejich program
Připomenu jejich největší kravinu, a to je zavedení denní linky po magistrále, protože si pánové myslí, že tato pomalá alternativa může pomoci céčku. Ale její realizace znamená získat několik desítek nových řidičů.
Pátek, 26. října 2018 - 09:43:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7732
Registrován: 6-2004
Fkam: Za to já jako řidič auta i jako chodec mám mnohdy problém s cyklisty ;-) Nebezpečná jízda po chodníku obhajovaná tím, že by si na silnici mohl udělat bebí? Nebo totální ignorace semaforů, základních předpisů, předností?

Neříkám, že všichni, ale bohužel valná většina cyklistů se chová hůř než řidiči PPL...
Pátek, 26. října 2018 - 10:35:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3192
Registrován: 4-2007
Zajímavé je, že všude jinde jsem neměl problém s cyklisty, jen u nás. Za poslední půlrok jsem potkal nesčetně debilů, co jezdí na kole po chodníku, nedodržují jednosměrky, na chatě je potkávám v autě nejlépe po třech vedle sebe, aby pokecali. Každý pako si koupí kolo za 50 papírů (páč je to v kurzu), dres a jde trénovat na tour de France. Je to půl roku co mě takhle jeden na Vinohradech málem sundal na chodníku v parku, naštěstí se vymázl sám a rozbil si nepěkně hubu, takže jsem ho jen obešel, ale krve by se ve mě nedořezal. Je to o lidech všechno, ale bohužel v Praze je koncentrace volů asi větší.
Pátek, 26. října 2018 - 12:21:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5281
Registrován: 7-2011
Orky:
" Doporučuji alespoň jednou na kole vyjet do Prahy do míst se silným provozem, obzvlášť do míst, kde je jízdní pruh tak úzký, že cyklista nelze rozumně objet. "
Orky:
"Má-li být cyklistika alternativou IAD či MHD, bez těch "cykloopičáren" to nepůjde."
Sám sis odpověděl na to, že kolo alternativou v Praze rozhodně být nemůže. Samej kopec, úzký silnice, při dodržení všech předpisů nejpomalejší dopravní prostředek a navíc na vlastní pohon. Ti normální to pochopili už dávno a ani je nenapadne po Praze jezdit na kole. A kološílenci to nepochopí nikdy, ti mají svojí "ideologii" a proto je prostě potřeba jim jasně říct, že kolo rozhodně ne a ať s tím jdou prudit někam jinam, kde nepřekáží většině.

Nechápu, z jakého důvodu, si zcela marginální menšina uzurpuje právo otravovat většinu a škodit jí. Ale on ten svět poslední dobou vůbec nějak přestává dávat smysl...
Pátek, 26. října 2018 - 12:35:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12257
Registrován: 5-2004
Zapomínáte na jednu věc - i při tom jak je Praha totálně anticyklistická, je to mnohdy i při zdejších kopcích nejrychlejší způsob přesunu. Na 1-4 km tak v 90% případů a to i bez nějakého prasení a honění "co to dá". No a pokud chcete srovnatelnou alternativu tak tou je jedině auto nebo spíš motorka/skůtr. MHD rozhodně ne, ta s ohledem na pomalost chůze z/na zastávku, čekání, čekání a přechody na přestupech má šanci jedině u cest typu "z okraje do centra" nebo "z Libně na Prosek (Anděla na Malvazinky a podobný krpále)"

A cyklistů stejně jako aut v Peraze viditelně přibejvá a tam kde použitelná infra omylem je (podle Vltavy a Krč - Prokopák) je docela šrumec i ve všední den touto dobou. Hybernskou od Žižkova pochopitelně ne když se na ten cyklopruh nelze kulturně dostat ani z cyklostezky od Vítkova (ostatně na ni taky ne na Grejcárku...) protože přejezd Bulhara. Ono vůbec je úchvatný že pražský cyklopruhy zásadně nevedou přes frekventovaný křižovatky ale jen mezi nima. Viz Otakarova...
Fkam
Pátek, 26. října 2018 - 13:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3339
Registrován: 3-2011
Kolo do města patří, to pochopili i v městech na východ od Prahy, věřím že rozum dostane šanci i v Praze. MHD, auto i kolo je součástí města ať se líbí nebo ne. I v Praze jsem poznal, že na kole mohu být rychlejší než autem nebo MHD a vůbec kolo má i dost praktických výhod. Trend je takový, že prostě více lidí chce jezdit na kole a městská infrastruktura by s tím měla počítat.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Cogwheel
Pátek, 26. října 2018 - 13:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5965
Registrován: 1-2012
Platí to pro všechna roční období? Nebo za předpokladu masivního "multikulturního obohacení" Evropy? Např. muslimské právo šaría tomu, aby ženy samostatně jezdily na koni, na velbloudu či na kole, moc nefandí: https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_bicycle Prý je to necudné. [rofl]