Diskuse » Archiv 2018 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 24. 08. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 24. 08. 2018

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 20:00:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8384
Registrován: 5-2002
Musela by ta tramvaj být již vyrobena opět robotem tak, aby robot dokázal vyhledat závady a opravit je - no na to s jste proboha přišel jak?? V hlavě s nějakým robotem????
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 20:03:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4618
Registrován: 12-2007
A nejsem expertem, ale myslím, že u tramvají bývá spíš porucha hardwaru než softwaru.
Myslíš toho za panelem? (sry, musel sem)
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 21:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2794
Registrován: 12-2007
Gabuliatko: Ten za panelem, pokud má poruchu, tak buď skončí v péči lékařů anebo v rukou policie[satan]. Ale pokud se týká [tramvaj] samotné, tak spíše se opraví nějaké plechy anebo elektrika než nějaký řídící sofware (pokud tam nějaký je).
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 21:33:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4620
Registrován: 12-2007
Většina poruch se řeší (naštěstí) restartem nebo vypnout/zapnout.
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 21:47:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 597
Registrován: 1-2015
Já jsem nepochopil hlavně 199. Byla tendence počet linek spíše snižovat. To už jako neplatí? To bude zase vyhozených peněz.[uhoh]
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pátek, 17. srpna 2018 - 00:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 384
Registrován: 6-2003
Jsem jedinej, koho napadlo, že při víkendovém INTERVALOVÉM orubání jak 6, tak 7 (ted už ofiko od 1.9.) to mohla zalepit 24 v sole Kubáň - Bílá Labuť?provozem třeba 9-19 a třeba i celá ve wanách. Rozhodně by nebyla zbytečná, jako 21 v Radlicích.
A to bé, čím to zaplatit - úspora, zejména řidičů:
2: (ex 21) - Braník-Národní-Braník
23: Zvonařka-Staroměstská-Hrad-Petřiny (int. 15-20-15, ev.16-30-16)
1: ráno a večer (mimo provoz linky 23) vložené sola Petřiny-Hradčanská

Btw. 11 o víkendu v soupravě, to jako vážně? kvůli 3-4 zastávkám? Nedávno na Bruselské stačily sola 11+13..
Místo 199 mohla být prodloužená 213[happy]
Pátek, 17. srpna 2018 - 00:37:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 351
Registrován: 7-2012
https://praha.idnes.cz/metro-horni-pocernice-metroprojekt-dbo-/pr aha-zpravy.aspx?c=A180815_162623_praha-zpravy_rsr
3xPražan
Pátek, 17. srpna 2018 - 00:57:29  
Neregistrovaný host
9001: Vy vůbec nic nevíte. Inkluze již dávno běží ve skandinávských státech a zemích Západní Evropy a mají s tím jen kladné zkušenosti. Jejich občané navíc budou vzdělanější, protože jejich řezníci umí rozhodně víc než jen bourat maso, Zatímco u nás pod Klausem budou umět jen bourat maso a volit SPD Tomia Okamury.
Celej Západ pracuje na tom, aby byl připravenej na Průmysl 4.0, jen Česko zas bude vejrat, až to přijde. Vaše reakce na průmysl 4.0 a inkluzí jen dokazuje, že jste sto let za opicema. Ani se nedivím Fkamovi, že se odstěhoval do Německa. kdo by chtěl i nadále žít v paleolitu mezi neandrtálcema, že?
Pátek, 17. srpna 2018 - 07:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9378
Registrován: 4-2003
lupinek:https://praha.idnes.cz/metro-horni-pocernice-metroprojekt-dbo-/pr aha-zpravy.aspx?c=A180815_162623_praha-zpravy_rsr

No vida a je to venku [wink].

Tak ještě aby se pochlapil Středočeský kraj a metro (po povrchu) by mohlo být protaženo do Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi, jak jsem si kdysi dovolil navrhnout [proud].
Pátek, 17. srpna 2018 - 09:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 598
Registrován: 1-2015
3xPražan:
"Vaše reakce na průmysl 4.0 a inkluzí jen dokazuje, že jste sto let za opicema. Ani se nedivím Fkamovi, že se odstěhoval do Německa. kdo by chtěl i nadále žít v paleolitu mezi neandrtálcema, že?"
Já jsem proti inkluzi dlouhodobě, protože nevěřím, že by to šlo uplatnit v našich podmínkách. Navíc, je to jeden z nástrojů, jak nás udělat negramotnými, abychom nepřemýšleli, aby z nás udělali tupé ovce.
Kubix:
"Místo 199 mohla být prodloužená 213[happy]"

To mě napadlo taky, jenže číslíčkoví magoři z ROPIDu mají jiný názor. No tak jim dáme ten prostor.

Nechtělo se mi to říkat, ale zlatý Jája a Pája.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepan.1981.)
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pátek, 17. srpna 2018 - 09:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7553
Registrován: 6-2004
Bram: Venku není nic :D Jenom se obnovila myšlenka soudruha, který, chtěl metro za Černý Most do Počernic hned :D Viz Metroweb ;-)...
Mladějov
Pátek, 17. srpna 2018 - 09:18:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12698
Registrován: 3-2007
Pražan, Pepan - když vás tak čtu, tak koukám, že ani jeden nevíte, co je to inkluze.
Jinak bych souhlasil s Bobikem - diskuse s argumenty ano, výkřiky jsou k ničemu.
Pátek, 17. srpna 2018 - 11:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 1-2015
lupinek: Není ono před volbama? [lol]
Pátek, 17. srpna 2018 - 17:21:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14365
Registrován: 10-2004
Pepan1981: 199 bude alespoň spolehlivá, nevidím důvod tam prodlužovat 213. Jinak je vidět, jak hezky zapomínáš, když tak vychvaluješ Jáju a Páju. Důsledkem jejich práce bylo právě dost významné osekání této oblasti. Opravdu si myslíš, že stejní by tu oblast opětovně posílili? Dost o tom pochybuji.
Ivoo
Pátek, 17. srpna 2018 - 22:04:14  
Neregistrovaný host
RE: 3xPražan
čtvrtek, 16. srpna 2018 - 01:52:08
Přesně takovýhle týpci v minulém století ječeli proti volebnímu právu žen. Také nepovažovali ženy za plnohodnotné lidi.
Takovýhle frustráti jako Demon, Bobik, Borovička aspol. popírají globální změnu klimatu, čuměj na NOVU, Primu, Barrandov apod, z filmů sledují Kameňáky, Babovřesky a další sračky, šíří hoaxy z různejch parlamentních listů, obdivují Putiny a jiné sráče a volí Okamury, Klause, Jakly apod. Za největší nebezpečí považují imaginární uprchlíky a vůbec je nesere, že se jejich vlast mění v polopoušť.


Bohužel nesouhlasím.
Tady někdo neví jak probíhá řízení tohoto světa. A plánuje se na dlouhá desetiletí dopředu.
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz

Bohužel zatím nejsme připraveni na to, že historie lidstva a byla jiná než jsme se učili.

A takoví politici jako Putin, Orbán jsou jedni z mála kteří hrají za svůj národ a svou zem a ví jak se řídí svět. Ví to i Klaus i Zeman. U nás jsou jediné dvě strany kteří také hrají za nás a ne za někoho jiného. Jenže jsou všemi těmi, kteří hrají za někoho jiného a těch je většina považovány za extrémní.

Ale každý má právo na svůj názor.
[happy]
A.Š.
Pátek, 17. srpna 2018 - 22:21:29  
Neregistrovaný host
Ivoo: Odkazované zdroje, které jste uvedl, mluví za vše.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ucty-tajemneho-proruskeho-dezin formacniho-webu-aeronet-sprav/r~4dadf90c0f8011e68d00002590604f2e/
https://neovlivni.cz/czech-free-press-ozveny-kremlu-v-cr/
https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/67513/prorusky-konspiracni-we b-lze-francouzi-svoje-lidi-postrileli-a-teror-predstiraji.html

A v tom máte pravdu, ti politici, které jste zmínil, ví, jak se řídí svět (lidi). Bohužel....
Sobota, 18. srpna 2018 - 00:23:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7554
Registrován: 6-2004
A.Š. Ovšem se hodí říct i Bé.

Kam vede Svět, který řídí "ti správní"? Ve Francii pravidelně hoří předměstí, nejsou vzácné útoky na kamiony, jsou oblasi kam se bojí i policie, v Německu sem tam někoho ubodají (naposled včera lékař somálcem),projede se kamionem po vánočních trzích nebo postřílí, ve Švédsku zase řeší sídlištní gangy, které po sobě hází granáty...

A to je jenom vrchol ledovce. Co další sociální experimenty a nebo naprosto šílené ekologické teorie a popírání základních fyzikálníh pravidel (emise u aut) a nebo prolévání produkty z polí, kde se má pěstovat obilí nádržemi aut a nebo ještě hůř palmovým olejem...

A proč to píšu? Ne, nemiluji Putina, nemám doma obraz Zemana, Ovčáčka, ale rozhodně se mi přičí postoj lidí, kteří říkají, že tihle jsou naprostý Satan a ti druzí naprostý andělé...

Viz můj velmi dobrý klient jezdí pravidelně na Floridu do golfových klubů a za rodinou. Tam je to prý ještě horší. V klubu si dávají všichni kaviár, doutníky a "za plotem" chcípají fetáci co nemají na dávku...

Poslední věta na závěr. Nejsou jenom dobří a nebo jenom špatní. Každý má něco. Madarům, Polákům a nově i částečně Rakušanům se musí říct, že mají odvahu se ozvat, ale co si budeme nalhávat... Stejně všichni do jednoho hrabou pod sebe... Důkaz? Proč tak najednou rychle utichly Panama Papers, kde šmelili všichni bez ohledu na stranu, barvu, vyznání...

A úplně závěrem k tématu migrace jedno hodně povedené, nestranné a naprosto reálné video i s CZ titulky...
https://www.youtube.com/watch?v=Q9OHapuhzs4
Ivoo
Sobota, 18. srpna 2018 - 11:31:08  
Neregistrovaný host
Re A.Š.
pátek, 17. srpna 2018 - 22:21:29
neregistrovaný host

Bohužel Respekt patří Bakalovi a ten je napojen na Rotschildy. To jsou šupáci. Také sem měl možnost navštívit některá místa zahalená tajemstvím při svých dovolených v cizině a všechno to krásně do sebe zapadá. Nejsme připraveni na to až se provalí, že historie lidstva nebyla tak jak jsme se učili. A nejstrašnější je že nejvyšší šéf mocných skrytých v zákulisí nejspíše nepochází z tohoto světa. Vše se dá vyčíst rozkódováním různých symbolů a poselství v různých legendách historických spisech v Bibli, v eposu Mahabharata aj. Je dobře, že existují lidé, kteří to umí. Po světe je spousta důkazů. A je pravda, že nic není černobílé. A ten kdo ví jak to chodí má navrch. A až běžní lidé alespoň částečně pochopí jak se řídí svět, budou se moci lépe rozhodnout.
Hezký den
[happy]
Ivoo
Sobota, 18. srpna 2018 - 11:44:09  
Neregistrovaný host
Re A.Š.
pátek, 17. srpna 2018 - 22:21:29
neregistrovaný host

A ještě jsem zapomněl k článku na neovlivní.cz
Píše se tam: Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha.
To je nadace George Sorose. To je americký miliardář maďarského původu a pěkný šupák také. Naposledy se pokusil o převrat na Slovensku. Takže to mluví také za vše.
Sobota, 18. srpna 2018 - 11:44:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2945
Registrován: 3-2004
Ivoo: Jeee, že vy si z nás jen děláte srandu... Protože pokud ano, děláte to geniálně, to smekám. Šéf mocných v zákulisí nepochází z tohoto světa, to je geniální. [biggrin]

Jo a vždycky mě zajímaly, odložíme-li na chvilku fyziku pro druhý stupeň základní školy, ty chemtrails. Já nechápu jednu věc, jak je možný, že si to ti světoví všemocní vlastně sypou na hlavu sami sobě?! To pak sami sebe ovládají? Nebo jako mají pilulky a na ně to nefunguje? Pač jsem Merkelovou ještě neviděl chodit po Bruselu obalenou v alobalu. Ale jinak gratuluju k prohlédnutí spiknutí a doporučuji se zmínit obvodnímu lékaři, třeba bude mít nějaké kamarády, kteří si to taky rádi poslechnou. [andel]
Tohle je mnohem lepší než nějaká optimalizace tramvají. [happy]
Mladějov
Sobota, 18. srpna 2018 - 11:53:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12702
Registrován: 3-2007
Ústečák : To máte marné, bludaře a ty, co věří konspiračním teoriím nepřesvědčíte ničím. To je o psychologii, o vzdělání a tíhnutí lidí k jednoduchým vysvětlením a jednoduchým řešením.
Třeba obliba Babiše je z podobného ranku : "My to zařídíme".
Ivoo
Sobota, 18. srpna 2018 - 13:23:27  
Neregistrovaný host
RE Mladějov
sobota, 18. srpna 2018 - 11:53:38
Doporučuji shlédnout tento zajímavý film:odkaz cca 1:56 hod. bez reklam.

A bohužel ty mocní jsou tu už od starověkého Egypta. A vážím si třeba také lidí jako je Erich fon Däniken, který je těm mocným silně nepohodlný, neb do to šťourá a odhaluje. Jak jsem psal výše. Nejsme ještě připraveni na to až se provalí, že to bylo jinak. Každý má právo na svůj názor v tom je ta svoboda. A informace mají být jak z jedné strany tak i z druhé, aby si každý mohl udělat vlastní úsudek.
A všem konspiračním teoriím nevěřím. Jen mě také kromě MHD zajímají různé záhady a záhadná místa, astronomie a příroda a měl jsem možnost některá záhadná místa vidět na vlastní oči a mám trochu jiný pohled na svět. A vyzkoušel jsem i východní medicínu, když mi ta západní nepomohla. A to kupodivu pomohlo. Hezký tropický den.

[happy]
Mladějov
Sobota, 18. srpna 2018 - 13:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12705
Registrován: 3-2007
Erich von Däniken oslavil letos hezkých třiaosmdesát - on si na tomhle vybudoval dobrou obživu a opravdu není jako již starý pán nikomu nepohodný, vy fon..[lol]
Spíš jemu byl nepohodlný berňák, když byl pan hoteliér několikráte odsouzen za daňové úniky a podvody..to spíš vypadá na hochštaplera, než vědce [proud]

Já jsem od toho "fon" taky ledaccos četl, možná má i v něčem pravdu, ale smísením jeho díla s dalšími výmysly demagogy do obrazu "alternativního světa" je hrubá manipulace.

Opravdu byste měl být kritičtější..sám k sobě. Argumentovat vám nemá cenu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 18. srpna 2018 - 14:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5105
Registrován: 7-2011
Ústečák:
"Já nechápu jednu věc, jak je možný, že si to ti světoví všemocní vlastně sypou na hlavu sami sobě?! To pak sami sebe ovládají? Nebo jako mají pilulky a na ně to nefunguje?"
Asi maj pilule, nebo nějakou speciální injekci proti smrti. [biggrin] Mě spíš fascinuje jiná věc - dneska si v Bílým domě ani neuprdneš, aniž by to okamžitě neprosáklo ven a nebyl skandál, tajný služby jsou všechny děravý jak cedník a chemtrails vesele frčí a kromě pár konspiračních webů na tohle spiknutí ještě nikdo nepřišel, přitom v tom musí být zapojenejch takovejch lidí (vývoj, výroba, distribuce). Fascinující utajení, nikdo nepromluvil, žádný dokumenty se nenašly, jen pár konspirátorům se poštěstilo. Tajný služby musí blednout závistí nad dokonalostí utajení. [biggrin][biggrin]
Sobota, 18. srpna 2018 - 16:50:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2946
Registrován: 3-2004
Bobik: Jojo. [lol] A na letištích si taky nikdo nevšim. Nebo maj tajný - a těch si taky nikdo nevšim. To se schová.. [happy]
Mladějov
Sobota, 18. srpna 2018 - 16:57:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12708
Registrován: 3-2007
Ne, tam používají mimozemské technologie na ohýbání prostoru, takže prostě nejsou ta letiště vidět.
Ivoo
Sobota, 18. srpna 2018 - 19:52:31  
Neregistrovaný host
Re Bobik
sobota, 18. srpna 2018 - 14:58:34
registrovaný uživatel
číslo příspěvku: 5105
registrován: 7-2011
Ale promluvil. A dokonce přední česká vědkyně.
odkaz
Sobota, 18. srpna 2018 - 20:17:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2947
Registrován: 3-2004
Ovšem tadyhle pani je natolik erudovaná, že studentům ordinovala mimo jiné otevírání čaker atp, aby se od ní UK logicky distancovala. To je teda kapacita. Ivo A. Bendu tam třeba nemáte? Chudák Aštar Šeran hnije na oběžné dráze v neviditelných evakuačních lodích už asi dvacet let a vy tu místo evakuace na Plejády řešíte chemtrails. [happy]
Ivoo
Sobota, 18. srpna 2018 - 21:00:50  
Neregistrovaný host
Tak na odblokování čaker jsem byl také (tantrická masáž) a pomohlo mi to odblokovat zablokované a vibrující záda. Masáž je úžasná vřele doporučuji. odkaz
Když nepomáhá západní medicína, tak využívám tu východní. A když jsem byl u nás v práci, kde máme také masáže, na masáži, tak tam zrovna skončili s fotografováním aury. Muselo to být zajímavé. Po světě je spousta lidí, kteří si všímají a někteří mají i nějaké možnosti. Jak říkám nejsme ještě připraveni na to až se provalí, že to všechno bylo jinak. A Universita Karlova? Tam si v určitých studijních programech Rotschildové vychovávají novou generaci, která bude uvažovat jak oni potřebují. Proto třeba maďarská vláda přestane podporovat genderová studia.

A co se týká návštěvníků z jiného světa, tak je známe, že americký prezident s nimi v padesátých letech podepsal nějakou dohodu.
odkaz
Majestic 12 je přísně tajná organizace USA.

https://enigmaplus.cz/vypraveji-jeskynni-malby-o-unosech-do-ufo/
Sobota, 18. srpna 2018 - 21:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5108
Registrován: 7-2011
Tak já pořád tajně doufám, že si z nás všech Ivoo dělá akorát [zadnice] a klepe se na to, jak se bude bavit, až mu to začnem ohnivě vyvracet. [proud]
A vono ňák nic...[uhoh] Tak směle do toho, přece ho nezklameme...[biggrin]
Fkam
Sobota, 18. srpna 2018 - 21:18:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3248
Registrován: 3-2011
Ivoo : S těmi masážemi mám stejné zkušenosti a velmi to pomohlo. Na každého melou mlýny, i na různé Sorose. A Maďarsko dělá velmi dobře, proto je pan Orbán tak oblíben.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Ivoo
Sobota, 18. srpna 2018 - 22:03:43  
Neregistrovaný host
Re sobota, 18. srpna 2018 - 21:05:21
Dík za komentář a [zadnice] si opravdu nedělám. A UFO jsem o jedné únorové půlnoci roku 2011 viděl v Praze z okna svého bytu. Asi cca za 5 minut jsem slyšel gripeny jak za tím letěli. Co to bylo nevím. Třeba nějaký utajený moderní stroj. Ale narušení vzdušného prostoru ČR to bylo.
A meridiány, které se využívají v akupunktuře vyfotili korejští vědci.
https://akupunktura-az-domu.webnode.cz/novinky/odborne-clanky/mer idiany/
A víte, že první čínský císař nebo třeba egyptský faraon Achnaton nebyly z tohoto světa?

odkaz

Když si do různých starověkých legend dosadíte že bůh= návštěvník z jiného světa, tak to dostává úplně jiný rozměr. Bohužel nejsme na to ještě připraveni. Mluvil o nich i ruský bývalý prezident Medvěděv. A srandu si opravdu nedělal.
odkaz
Hezký letní večer.
PS. Možná by bylo vhodné tuto diskuzi přesunout do nějakého nového vlákna, kde by mohli přispívat i neregistrovaní. Přeci jenom je to tady o optimalizaci linkového vedení v Praze a tam můžeme vesele pokračovat pokud budete chtít.
[happy]
Ivoo
Sobota, 18. srpna 2018 - 22:10:21  
Neregistrovaný host
Omlouvám se za překlep Gripeny letěly.[happy]
Sobota, 18. srpna 2018 - 23:02:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7556
Registrován: 6-2004
Ivoo: Za to Medveděv si evidentně [zadnice] dělal :D. Viz konec článku.

Genetické změny. Bohužel druhá dcera jednu podobnou má. Měla při narození "extrémně" dlouhé prsty jak na nohou, tak rukou. Máme celkem rozumné šance, že to bude jediná vada, která ji postihne a čeká ji celkem normální život... Kamarádka zase pro mimčo vyfasovala "hokejovou" helmu, protože ji hlavička "ujížděla"...

Pokud to je verze Mužů v černém [biggrin], horší je varianta Den nezávislosti a nebo Avengers[wink]
Ivoo
Neděle, 19. srpna 2018 - 00:09:30  
Neregistrovaný host
Sice to tam píšou, ale myslím že nedělal. Bylo to sdělení pro ty kdo ví. A video na youtube pro jistotu cenzurovali čili již není dostupné. Podívejte se na ten film v příspěvku Ivoo sobota, 18. srpna 2018 - 13:23:27. Rad si vyslechnu co nato říkáte.

A co třeba dokumentární seriál Vetřelci dávnověku, které donedávna běžel na TV Prima ZOOM a jistě nějaké další díly uvidíme. To jsou taky nesmysly dle vás? Jinak zmiňoval Muži v Černém, ale ne ty americké. Bohužel nejsme ještě na to připraveni až se to provalí. A toto je také nesmysl? Prostě nestačili to cenzurovat. Tak Avengers navazují na Film o Thorovi. A Thor je severská mýtická postava. A podle některých badatelů je Thor a řecký Zeus jedna a ta samá osoba. A opravdu se zde na zemi nacházejí důkazy o tom, že tu návštěvníci z jiného světa v dávných dobách byli. (jsou tu i dnes).Film je sice Scifi, ale proč by to v těch legendách bylo zaznamenané, kdyby se něco v dávné minulosti zvláštního neudálo. A je to v různých legendách po celém světě. A až badatelé najdou Thorovo kladivo tak to bude opravdu velmi zajímavé. Jsou na stopě. Ale máte plné právo si myslet, že nikdo takový tu nikdy nebyl a nic takového se nikdy nestalo apod. Jenže se objevují neoficiální důkazy, že byl. Ve filmu je to upravené a příběh rozvinut a vymyšlen, ale základ je pravdivý. A co říkáte třeba na historické obrazy zachycující UFO: odkaz to je také jen fantazie autorů? Při hledání těch obrazů mě to našlo zrovna tyhle stránky.

Hezký zbytek večera.[happy]
PS: opravdu by bylo asi dobré to přesunout do jiného vlákna a tam můžeme pokračovat.
Kůň
Neděle, 19. srpna 2018 - 07:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1643
Registrován: 1-2012
Ty odkazy zde uváděné jsem nečetl, ale...

Fenomén UFO zcela jistě existuje, v dnešní době je i vědecky potvrzen, ale pozor! UFO neznamená nutně mimozemšťany, UFO jsou pouze létající objekty, které se nepodařilo zatím identifikovat. Mohou být klidně pozemského původu, mohou to být zatím neznámé přírodní jevy, projekce z jiných dimenzí, prostě cokoliv. Pro většinu lidí UFO = marťani, ale tak to není.
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Mladějov
Neděle, 19. srpna 2018 - 07:58:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12709
Registrován: 3-2007
Co takhle to (se) přesunout do "všeobecná neželezniční diskuse ??
UFO a světová spiknutí tady u racionálních lidí, techniků, řidičů, strojvůdců, neuživí extra rubriku po léta.
Ivoo
Neděle, 19. srpna 2018 - 10:15:34  
Neregistrovaný host
Mohu poprosit o přesunutí těch příspěvků do všeobecné neželezniční diskuze a mohou tam přispívat i neregistrování? Dík.
[happy]
Neděle, 19. srpna 2018 - 19:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3339
Registrován: 9-2007
Situace s krátkými autobusy z Letňan na sídliště je opravdu hrozná. O víkendech, kdy se obvykle kvůli bídnému intervalu vyřítí z metra do terminálu 30-50 lidí, směřujících na sídliště, obvykle přijíždí linky 136 a 201 shodně. Bohužel, lidi jsou asi úplně blbí, protože když přijede jako první 201, začnou se rvát do ní a je jedno, že si stojí na nohou a ti, co jedou někam do oblasti Starých Letňan či Kbel se do autobusu někdy ani nevlezou...

Třeba dnes večer k takové situaci došlo. Cestoval jsem linkou 136 z Libně a ačkoliv do terminálu vjely autobusy shodně, linka 201 byla první a 136 zastavila teprve ve chvíli, kdy 201 otevřela dveře. Letmým pohledem z kruháče před terminálem bylo ve 201 pár lidí, stejně tak i 136 měla víc sedadel prázdných, než obsazených. No a stádo ovcí se v Letňanech samozřejmě začalo rvát do 201, aniž by někoho napadlo, že poloprázdná 136 jede ve stejném směru. [angry] Napadlo to asi tři lidi, kterých jsem si stačil všimnout, přebíhajíc do 201. Tam jsem se namáčkl k zadním dveřím do davu lidí, kterému jsem následně musel na Tupolevově ustoupit, neboť z autobusu se vyhrnulo minimálně 30 lidí, z nichž řadu jsem viděl nastupovat v Letňanech. Z linky 136, jedoucí prakticky za 201, vystoupili dva lidi. [crazy]

Je vůbec taková situace řešitelná? Asi by mi mělo být primárně jedno, kdo čím jede, ale takto jednoduché uvažování mi začalo vadit v situaci, kdy jsem, přestupujíc ze 136, musel nejednou nechat 201 ujet jen kvůli lidem, kteří nastoupí do toho prvního, co přijede a prázdný kapacitní autobus vedle je vůbec nezajímá.

A vůbec, jak se Praha připravuje na 75% slevy? Nemyslím si, že se vybrané špičkové a nepobírající spoje příměstských linek uvolní, spíš se nudící senioři a část mládeže postará o to, že nebudou pobírat ještě víc.
Neděle, 19. srpna 2018 - 19:23:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14367
Registrován: 10-2004
Vantju: Tak nepobírající 201 o víkendech v relaci Letňany - Tupolevova je dlouhodobý problém, který by mohl pomoci vyřešit 5 minutový interval na céčku, samozřejmě s podmínkou úpravy prokladů tak, aby 140+136+201 měly souhrnný interval 5 minut.
Na 75% slevy příměstských linek se mají připravit především obce za Prahou a středočeský kraj. Jenže kraj dotuje linky 3xx minimálně a obce na další posílení nemusí mít finanční prostředky. A taky jaksi chybí řidiči, které by to posílení odjezdili. A nákup větších autobusů zase brzdí výběrka po roce 2019, protože by taky dopravcům mohli ty nové autobusy zůstat v garážích.
Neděle, 19. srpna 2018 - 20:03:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3341
Registrován: 9-2007
Díky za reakci. No kdyby linka 201 neobsluhovala mnoho dalších lokalit vyjma letňanského sídliště, tak by to bylo asi jedno (jako v případě 209 a 110), ale ta přeplněnost, a z ní pramenící často úplná nemožnost ten spoj použít, prostě je komplikace.

Zase na druhou stranu mi 201 slouží pro spojení ze Starých Letňan do OC Letňany, takže přetrasování by (mi) nepomohlo. [proud]

Ke slevám, takže nijak, to jsem čekal. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)
Neděle, 19. srpna 2018 - 20:39:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1489
Registrován: 9-2005
Vantju: Nojo, tohle stádní chování neni nic výjimečnýho.
Pozoruju to pravidelně mezi Skalkou a Centrem Zahr.Město (v obou směrech), kdy se lidi narvou do přijíždějící 138, ačkoliv kloubová (a směrem od CZM na Skalku i celkem prázdná) 195 se do zastávky blíží taktéž.
Tady je to ještě o to pikantnější, že 138 jezdí v minibusech.
Řešení? V případě Skalky zastavování 138 u jinýho sloupku, než ostatní linky (což by se asi bez problémů dalo udělat). Na CZM směr Skalka vynechání zastávky (což už není úplně ideální řešení).
Neděle, 19. srpna 2018 - 20:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7557
Registrován: 6-2004
Stádovist... Prostě lidi tohle neřeší a co přijede a jede to jejich směrem, tak jedou...

Otázka jak moc to je časté a jak tomu jde předcházet. :-).
Pondělí, 20. srpna 2018 - 08:27:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 730
Registrován: 9-2016
Vantju: Je nutno rozlišit dva případy: Za prvé pokud přijede jedna linka a jiná není vidět. Většina lidí jede hned, co kdyby další přijel až za dlouho. Už se mi stalo, že jsem, si nechal ujet plnou tramvaj, která jak se později ukázalo, byla na nějakou dobu poslední. Zde je pak řešením informační systém na zastávce se skutečnými hodnotami (nikoliv takový, aby tam jedna linka měla minutu pět minut). Druhý případ je, když přijedou za sebou. Pokud si mohu vybrat, tak raději jedu tím volnějším, tedy většinou tím druhým. Jenže než třeba od prostředka prvního busu dojdu k druhému, je u prvních i druhých dveří nával. Takže jdu ke třetím a to už nervozní řidič signalizuje zavírání dveří (a pak na další zastávce čeká na čas). Zde je řešením, aby řidič nechal v klidu nastoupit všechny, co k němu jdou. A úplně samostatnou kapitolou je přestup u tramvají s ostrůvky. Tam, než se proderete davem, tak klidně zadní zavře a ujede...
Pondělí, 20. srpna 2018 - 13:47:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5112
Registrován: 7-2011
Makus:
"...a to už nervozní řidič signalizuje zavírání dveří (a pak na další zastávce čeká na čas). Zde je řešením, aby řidič nechal v klidu nastoupit všechny, co k němu jdou. A úplně samostatnou kapitolou je přestup u tramvají s ostrůvky. Tam, než se proderete davem, tak klidně zadní zavře a ujede..."
Zajisti mi skutečnou preferenci (tedy abych byl všude pohodlně tak, jak mám být, nezazdila mě světla, nepodjelo mě co nemá, nic co nemá se mi nemotalo po kolejích atd.) a klidně ti budu čekat na každý zastávce, než lidi pohodlně nastoupí. Ovšem pokud nevím, jak na tom na dalším KB budu, tak se snažím spíš čekat do času, než přijet pozdě (a obvykle to je bohužel buď o dvě napřed, nebo o tři pozdě, nic mezi tím).
Ale myslím, že tobě zrovna tohle vysvětlovat nemusím. [happy]
Maxipes_Fík
Pondělí, 20. srpna 2018 - 15:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2988
Registrován: 12-2005
A nebo prodlužme jízdní doby natolik, aby stihli nastoupit i všichni Makusové, ač jim tramvaj neujela, ale přišli na zastávku pozdě. Budeme čekat vždy na všechny a budeme poslouchat jak právě ti stejní Makusové nadávají, že jsou tramvaje pomalé... :D
Fkam
Pondělí, 20. srpna 2018 - 15:29:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3252
Registrován: 3-2011
Jízdní doby by to rozhodně natáhnout chtělo. Když tramvaj přijede z Barrandova na Smíchovské nádraží o necelé dvě minuty později oproti jízdnímu řádu a přitom řidič jede svižně, tak je něco asi špatně.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 20. srpna 2018 - 15:33:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 731
Registrován: 9-2016
Bobík: Já vím, řidič tvrdý chleba má. To, že zadní řidič zvoní hodně brzy platilo spíš na busy (i když i ten tvrdý chleba má). Jen jsem chtěl popsat důvod, proč většina cestujících jde do toho prvního, co přijede. U tramvají třeba na takové Biskupcové, pokud se snažím prodrat davem, tak ani řidič to nemusí postřehnout. Prostě tam to jde se tak prodrat pouze k prvním otevřeným dveřím.
Pondělí, 20. srpna 2018 - 15:40:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 732
Registrován: 9-2016
Maxipse Fíku: Laskavě si přečtěte na co jsem reagoval. Nikoliv na to, že jsem přišel na zastávku pozdě a tramvaj mi ujela, ale na to, proč většina cestujících nastupuje do prvního, co přijede. A pak si v normální den večer (nikoliv o prázdninách) stoupněte třeba na Biskupcové ZC ke sloupku a snažte se dostat do zadního vlaku. Dav vás velmi rychle vrátí zase zpět. Za to nemůže ani cestující, ani řidič, ale ten, kdo tuto zastávku (tedy přesněji její zábradlí) navrhoval.
Pondělí, 20. srpna 2018 - 15:57:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 849
Registrován: 3-2007
Pokud je možnost, že mi tramvaj zastaví jako druhá, nebudu stát u sloupku
22.11.1962 - 19.12.2011

Vokovice!

Anvilia *2007
Pondělí, 20. srpna 2018 - 21:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7711
Registrován: 2-2006
Makus: Sorry, ale druhá tramvaj v pořadí (dtto bus) se u sloupku jen tak nevyskytne, ale je viditelná i z dálky a zastaví o dobrých 10 vteřin později než první, takže cestující nastupující a vystupující z první tě nemůžou blokovat, pokud ovšem nepatříš mezi ty, co u sloupku zevlují do mobilu a nějaké tramvaje si všimnou až když dává znamení o zavírání dveří.
Pak se to dá pochopit a takoví už prostě obvykle nejedou...
Upřímně občas se mi to stane taky, ale že bych kvůli tomu vymýšlel nějaká systémová vylepšení...[crazy]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 20. srpna 2018 - 22:36:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7558
Registrován: 6-2004
Zxs91, demon: A pak jste se pánové štípnuli a probudili, že :D.

Zrovna Biskupcova je asi ukázkový příklad... K tomu přidáme velkou ochotu, zvlášt u tramvají stavět jako druhý, takže si po ostrůvku dáte pochod sem a tam... Jako bychom to neznali...
Úterý, 21. srpna 2018 - 11:50:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7712
Registrován: 2-2006
9001: To je ze života, víš... Takže kdo se probudil ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 24. srpna 2018 - 08:03:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 599
Registrován: 1-2015
No já nevím, ale fakt musí být tak brutálně prodloužen interval u 6 v SN na nepoužitelných 20 minut, a to i za cenu nasazení souprav? A není to jen u šestky, jsou i jiné linky, které mají tak brutální interval. Na druhou stranu jsou linky, kde se zkracuje interval v SN na 7,5 u 9, 17 a 22. Chápu, že to jsou páteřní linky a zejména u 22 je silný potenciál (turisti na Malé Straně a u Hradu). Nicméně, kdo se chce dostat rozumně z Vinohrad k Masaryčce, tak má evidentně smůlu, a když mu ujede tramvaj, musí potupně čekat 20 minut, než mu pojede jiná.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Ploki
Pátek, 24. srpna 2018 - 09:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 721
Registrován: 2-2012
ROPID: Odůvodnění změn v oblasti Malešic
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Pátek, 24. srpna 2018 - 10:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 600
Registrován: 1-2015
Ploko:
Děkuju moc, ale to neospravedlňuje to prodloužení intervalů v SN.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pátek, 24. srpna 2018 - 10:32:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14369
Registrován: 10-2004
Ploki: Mě by spíš zajímal komentář k naprosto zbytečně posílené lince 125 o víkendech. [happy]
Popsané je to hezky, ale návrh neřeší ten samýproblém linky 163 ve šerboholích (obci). Proč ROPID nesledoval vrácení linky 163 na Bezděkovskou? Pak mohla zůstat původní vazba Malešice - Želivského zachována. Tohle je nedořešný problém.

Pepan: Prodloužení intervalů u linky 6 je zřejmě důsledkem nedostatku řidičů. A taky bych docela rád slyšel důvod, proč zrovna linka 6 má být ta vyvolená, která má jezdit v sólech s polovičními intervaly, což je ve výsledku cca o třetinu dražší a náročnéjší na lidi.
Pátek, 24. srpna 2018 - 11:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3785
Registrován: 5-2003
155: Čtyři konečný a dva závleky na 7km trase, to je solidní... a víkendově dopolední proklad 12/18 ("kvůli oběhům vozidel"), to je taky komedie. Snad budou aspoň některé spoje navazovat v sobotu a některé v neděli.[biggrin]

Orky: Tak řidič je přece v tramvaji zanedbatelná položka! A o víkendu obzvlášť, to se do řízení hrnou brigádníci z kanceláří, co za to v rámci šotoušení i rádi zaplatí.[wink]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Pátek, 24. srpna 2018 - 11:01:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 601
Registrován: 1-2015
Orky: Jestli tohle ti přijde jako argument pro takové drastické prodloužení intervalu tak potěš koště.
Nevím, proč by měla mít třeba 22 interval 7,5 minuty. Takže zase budou privilegované linky???
Jinak souhlas. 163 patří na Bezděkovskou a ne až do nějaké horoucí pr*ele na Rohožníku.[satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem pepan.1981.)
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pátek, 24. srpna 2018 - 11:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 734
Registrován: 9-2016
Ropid v odůvodnění linky 124 zapomněl na dvě věci. Za prvé, že do Habrové jezdila jen polovina 124, takže vedením tam všech by se dopravní obslužnost zlepšila taktéž a hlavně za druhé, že pokud spoj 124 jel do zastávky Mezi hřbitovy, tak hodně lidí přestupovalo na 10/16 právě tam, protože to bylo mnohem kratší než na Želivského. Kromě toho pro hodně lidí z Vackova i Jarova je o jeden přestup navíc.