Diskuse » Archiv 2018 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 14. 08. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 14. 08. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 10. srpna 2018 - 21:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 590
Registrován: 1-2015
Bobik:
"...tak v bývalý Jugoslávii byla občanská válka taky a nakonec došlo k intervenci ostatních zemí především z důvodu, aby přestala..."
1999 - Jugoslávie. Přes pohrdání pravidly mezinárodního práva, obcházení OSN a Rady bezpečnosti, USA silami NATO zahájily kampaň 78denního bombardování suverénního státu Jugoslávie. Agrese proti Jugoslávii, která proběhla pod záminkou „zabránění humanitární katastrofě“, způsobila největší humanitární katastrofu v Evropě od druhé světové války.

Nebudu se zastávat ani jedné ani druhé strany, kdo ví, jak to bylo doopravdy, ale bombardování Jugoslávie bylo největší zvěrstvo.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pátek, 10. srpna 2018 - 21:35:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5072
Registrován: 7-2011
Pepan.1981:
"...USA silami NATO zahájily kampaň..."
Promiň, ale nepřijde ti na týhle formulaci přinejmenším něco zvláštního? USA silami NATO? Ono je NATO nějaká evropská součást americký armády, který můžou Amíci zavelet a ono koná? Amíci to mohli podnítit, to jo, ale vydat rozkaz Alianci sami o sobě asi těžko. [proud]
Fkam
Pátek, 10. srpna 2018 - 21:51:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3234
Registrován: 3-2011
NATO by mi za plotem vadilo už z toho důvodu, že to není obranný pakt a má na svědomí dost "přešlapů" které stály nemálo životů. NATO vlastně je jenom pozůstatek studené války jako protiváha Varšavské smlouvy ale není to nic dobrého. Stojí to navíc hromadu peněz a nepřináší to nic dobrého, ale věřím, že pro odpůrce Ruska to musí být skvělé chrastit zbraněmi na jeho hranicích.
Já tedy nemám informace, že by Rus byl na Ukrajině. [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 10. srpna 2018 - 22:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2788
Registrován: 12-2007
Jděte všichni do háje s politikou. Na to jsou jiná diskusní fóra.
Sobota, 11. srpna 2018 - 00:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7532
Registrován: 6-2004
Bobik: To je otázka... Když se podíváš na vojenskou sílu a reakce západní Evropy na to, že Trump, řekl, že Evropa se má bránit sama, tak něco na tom NATO = USA bude ;-).

Třeba i ted se prokeclo, že kdyby Argentina znova vlítla na Falklandy, tak Britové budou tak maximálně koukat, protože tam nebude mít co poslat... Kdo má trochu bojeschopnou armádu bude ještě Franice a Německo, ale v porování s US army to je o ničem...

A "vpád pod záminkou" OSN už použily USA pár let po 2. světové v korejské válce ;-). Tam taky "bojovala" OSN, ale těch jiných tam bylo oproti US pár... Pak Afgánistán, Irák (tam vylhaně)...

Jak jsem psal výše... Vracíme se do doby, kdy se opět rozhovuje ve Washigtonu, Moskvě a nově Pekingu... Paříž a Berlín si můžou mánévrovat tak s rybičkama ...

Fkam: Pro Rusa je východní UA spíš vřed, který se svezl s Krymem ... Co asi nelze popřít, že podporu od Ruska mají, ale to se vracíme k tomu, že USA ted financuje Taliban, protože jde proti Jemencům a přitom ten samý Taliban nám zabil tři kluky v Afgánistánu...

Takže opět se vracíme k tomu, že si člověk moc nevybere...
Sobota, 11. srpna 2018 - 08:04:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5073
Registrován: 7-2011
9001:
"To je otázka... Když se podíváš na vojenskou sílu a reakce západní Evropy na to, že Trump, řekl, že Evropa se má bránit sama, tak něco na tom NATO = USA bude ;-)."
Ne, to si nerozumíme. Bavím se o systému velení a rozhodování, ne o tom, kdo má nejsilnější armádu, ani o tom, že spousta zemí na základě toho, že Amíci vždycky všechno oddřou a zbytek ochrání, prakticky rezignovala na obranu. Takže USA sice má nejsilněší armádu, ale rozhodně NATO nefunguje tak, že Amíci (bo jsou nejsilnější) řeknou "takhle to bude" a ostatní jen sklapnou podpatky a jdou.
9001:
"A "vpád pod záminkou" OSN už použily USA pár let po 2. světové v korejské válce ;-). Tam taky "bojovala" OSN, ale těch jiných tam bylo oproti US pár... "
Opět, nezáleží na tom, koho bylo nejvíc, ale na mandátu. Že tam většina byla jen jako stafáž, je vcelku vedlejší. A co se "vpádu" týče - oni tam jaxi nevpadli jako první, že?
Ohledně přešlapů, nezpochybňuju, že k nim došlo, třeba ten Irák taky nepovažuju za moc dobrej nápad, spíš za hodně blbej, lepší jeden známej diktátor, držící zbytek na uzdě, než neznámej chaos (a pokud to místním vadí, ať si doma udělaj pořádek sami) - ovšem tohle "humanistům" nevysvětlíš.
Fkam:
"NATO by mi za plotem vadilo už z toho důvodu, že to není obranný pakt..."
O.K., a řekl bys mi prosím, jaké útočné války má na svědomí?
Fkam:
"NATO vlastně je jenom pozůstatek studené války jako protiváha Varšavské smlouvy..."
Obávám se, že to bylo přesně obráceně, tedy Varšavská smlouva vznikla až jako protiváha NATO (ostatně založení NATO 4.4.1949, založení Varšavský smlouvy 14.5.1955)
Fhkkfhjk
Sobota, 11. srpna 2018 - 08:05:13  
Neregistrovaný host
Tip: Nechtěli byste se bavit třeba o optimalizaci linkového vedení v Praze? Bývala to zajímavá diskuze.
Občasný host
Sobota, 11. srpna 2018 - 08:08:46  
Neregistrovaný host
Vidím, že doprava je úplně v pořádku a žádné nové nápady ani diskuse nejsou třeba [biggrin]
Sobota, 11. srpna 2018 - 08:09:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5074
Registrován: 7-2011
Wagon:
"Jděte všichni do háje s politikou. Na to jsou jiná diskusní fóra."
Ahoj, taky tě máme rádi. [proud] Klid, téma vlákna (tedy optimalizace linkovýho vedení) je momentálně mrtvý, nic se neděje. Až se něco dít začne, však ono to OT tady utichne. No a v mezičase se holt tlachá, no. Někoho to zajímá, někoho ne, tak ať to při vší úctě nečte. Ale rozhodně to není, že by se tu tlachalo na úkor linkovýho vedení a (nejen) tobě unikaly důležitý informace. [happy]
Sobota, 11. srpna 2018 - 08:11:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5075
Registrován: 7-2011
Občasný host:
"Vidím, že doprava je úplně v pořádku a žádné nové nápady ani diskuse nejsou třeba [biggrin]"
Vlastně máš naprostou pravdu. [biggrin] Ostatně rád si od tisíckrát omílaných stejných nápadů (či "nápadů") odpočinu u něčeho jinýho a evidentně nejsem sám. [proud] Však neboj, až nám Ropid, město, či Svatej Dyndy s linkovým vedením zamíchá, zase se bude čemu věnovat
Ploki
Sobota, 11. srpna 2018 - 09:42:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 716
Registrován: 2-2012
Voni 'sou vokurky v plný sezóně.
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Sobota, 11. srpna 2018 - 11:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2789
Registrován: 12-2007
Bobik: Já Tě mám také rád. Jenom mne mrzí, že snad nebude tradiční srpnové setkání příznivců tohoto vlákna. Jistě moc se toho neděje, nevíme jaké změny nastanou začátkem září, jak pokračuje integrace Středočeského kraje. Mne momentálně štve návrh lídra ČSSD Jakuba Landovského pro volby do magistrátu na dopravu zdarma pro všechny. Už jsem mu napsal, že je to blbost, ale pořád to obhajuje, přestože to nedává smysl. Automobilisty to nezláká, spíše cizince nebo bezdomovce, bez dalších spojů budou metro nebo tramvaje narvaný, Praha bude mít výpadek několika miliard Kč, které by se mohly použít na modernizaci vozového parku, nové spoje, pokud bude dost řidičů, a hlavně na budování nových tramvajových tratí, výstavbu metra D a budování trolejbusové sítě s využitím klasických nebo parciálních trolejbusů. To jsou hlavní problémy pražské MHD a ne to, že Praha vyhodí miliardy, aby měla přecpané dopravní prostředky. No doufám, že Landovský nebude primátorem. Tak jsem nadhodil pár témat, tak by to mohlo nahradit politickou diskusi.
Iiii
Sobota, 11. srpna 2018 - 12:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3245
Registrován: 5-2002
Vypadá to, že tunelbusy jen tak nebudou:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-kulisy-zpravy-o-dalsi-nebez pecne-dopravni-stavbe-v-praze-hasici-ani-policiste-by-tam-mhd-nep ustili-53634?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp
Sobota, 11. srpna 2018 - 12:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4607
Registrován: 12-2007
Co se změnilo že to před 2 lety kdy se začalo o tunelbusech přemýšlet nikdo nevěděl? Není to víc předvolební boj?
Sobota, 11. srpna 2018 - 15:12:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5076
Registrován: 7-2011
Wagon:
" Jenom mne mrzí, že snad nebude tradiční srpnové setkání příznivců tohoto vlákna."
No, Káemovi se do organizace moc nechce a nikdo jinej se nehlásí. Ale spoléhám na něj, sice moc času nemá, nicméně předpokládám, že něco spytlíkuje a že se tu na poslední chvíli něco objeví. Očekávám cca týden předem.
Wagon:
"Mne momentálně štve návrh lídra ČSSD Jakuba Landovského pro volby do magistrátu na dopravu zdarma pro všechny. Už jsem mu napsal, že je to blbost, ale pořád to obhajuje, přestože to nedává smysl."
Klid, tyhlety předvolební výkřiky jsou jen vějička na sbírání hlasů. Reálně si nemyslím, že něco takovýho hrozí. I kdyby to v nějakým pomatení smyslů myslel vážně, očekávám, že mu bude promptně vysvětleno, jaká drahá blbost to je.
Gabuliatko:
"Co se změnilo že to před 2 lety kdy se začalo o tunelbusech přemýšlet nikdo nevěděl? Není to víc předvolební boj?"
Pochopitelně, že je. Ovšem v podobném "svatém boji" věcné argumenty neplatí, vzpomeň na nedávnou křížovou výpravu "odborníka" OMG...[biggrin]
Sobota, 11. srpna 2018 - 16:12:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 591
Registrován: 1-2015
První nástřel, co bych změnil v tramvajové dopravě.

7: ČERNOKOSTELECKÁ - ... - Anděl - KOTLÁŘKA (PO+PÁ standard 2xT, SO+NE 7,5 sóla)
15: VOZ. ŽIŽKOV - Flora - ... Anděl - RADLICKÁ
21: zrušena
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Sobota, 11. srpna 2018 - 16:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4609
Registrován: 12-2007
Lidi na Radlické chtějí 7 (15 tama jezdila výlukově při zavření Anděla)
To si to fakt nepamatujete?
Sobota, 11. srpna 2018 - 21:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 910
Registrován: 1-2013
Pepan.1981: potvrzuji to, co zde uvádí pan kolega Gabuliatko. Lidi na Radlické na otázku Ropidu, zda chtějí 7 nebo 15, odověděli že 7.
Sobota, 11. srpna 2018 - 22:31:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 592
Registrován: 1-2015
Ale aspoň by se měl vrátit interval 7,5 minuty na linku 7. Vzhledem k neexistenci víkendové 24 je cesta sedmičkou Jamrtálem docela zajímavé.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Sobota, 11. srpna 2018 - 22:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 846
Registrován: 3-2007
Pepan.1981:
"Ale aspoň by se měl vrátit interval 7,5 minuty na linku 7. "

A odjezdí to kdo?
22.11.1962 - 19.12.2011

Vokovice!

Anvilia *2007
Sobota, 11. srpna 2018 - 23:47:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4611
Registrován: 12-2007
Zxs: zrušení 21 by nestačilo?
Maxipes_Fík
Neděle, 12. srpna 2018 - 08:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2983
Registrován: 12-2005
7 po 15 ve 2T je v pořádku... Rozhodně lepší, než nárazově přetěžovaná vysokopodlažní sóla po 7,5! Navíc je to dvojnásobek řidičů :D
Neděle, 12. srpna 2018 - 09:00:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14362
Registrován: 10-2004
Pepan: Proč by zrovna 7 měla mít o víkendu poloviční interval a jiné linky ne?
Gabuliatko: A proč zrovna likvidovat 21? Dokud bude 2 v sólech, tak se obávám, že to bez ní nepůjde, protože by sólo 2 měla ve špičkách problémy. K likvidaci jsou jiné vhodnější objekty, třeba zbytečná 14 ve Vysočanech.
Neděle, 12. srpna 2018 - 11:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7533
Registrován: 6-2004
Bobik: Ale kdo drží kasu, určuje... :-( Nedělám si iluze, když Pavel byl ve vedení, že by měl opravdovou rozhodovací pravomoc při nějakém problému... Prostě USA v NATO za nitky tahají.

Příběh Korejského poloostrova znám... Když jsem si o tom něco zjištoval, tak oba dva "vůdci" chtěli vládnout všem, akorát Kim měl na to lepší armádu...

OSN je naprosto bezzubá organizace, která je naprosto k ničemu... Třeba Rwanda by o tom mohla vyprávět... A vlastně část Afriky, kde se neskutečně masakrajou pořád...

Mandát? [biggrin] Spíš legální razítko na masakry...On i Karel IV. podepsal jednu z prvních masakrů Židů v Evropě... Dokonce rovnou omilostnil všechny "katy", takže podle práva vše vlastně bylo...

Wagon: Lepší neřešit. Stejně jako zelená chátra, která svých FB stránkách uvádí lži, tak 100x zlevnili Opencard [biggrin] A ještě to pak jejich zastánci to obhajují, že populismus používají i ostatní :D.

Pak se kasají jak zlevnili MHD, což je taky rozpoluplné rozhodnutí. protože sekyra je prokázána a přitom jak sám píšeš nejsou lidi za volant/pult...

To je stejný příběh, jako u nás na P8, kde se roky řeší "OC" Drahán v majetku MČ. Bylo už několik studíí, jak by to mohlo vypadat krásně, politici se plácají jak to vše zařídí a když jsem jim položil přímou otázku, jestli MČ dá cca 200 milionů do toho, aby se toho mohlo postavit, tak to najednou napsali, že to MČ prostě nedá... (Cena jsem vyvodil z ceny Krakova, který přišel na 400 mega)...

Ale vzhledem k tomu, jak se ČSSD chová dost pochybuji, že se do vlády dostane. Spíš se děsím slepence Piráti+TOP(+omáčka asi 10 stran D) + ODS... To by možná byl ještě větší průser než Krnda... Protože dost pochybuji, že někdo půjde do koalice s majitelem Fincentra.

To asi ke komunální politice... :-(.
Neděle, 12. srpna 2018 - 12:40:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7534
Registrován: 6-2004
Když jsme u té regionální MHD. Tak i Piráti klesli na úroven klasických politků aneb tramvají do Brandýsa nad Labem po x té:-). [satan]

https://piratisestanem.cz/na-prahu-vlakotramvaji/
Neděle, 12. srpna 2018 - 18:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5080
Registrován: 7-2011
9001:
"OSN je naprosto bezzubá organizace, která je naprosto k ničemu..."
Souhlas.
9001:
"Spíš se děsím slepence Piráti+TOP(+omáčka asi 10 stran D) + ODS... "
Je to příšerný, v tom se shodneme. A na výběr není co, buď to jsou známí zloději, nebo neznámí fantasti, snílkové a dobroseři, jejichž vládnutí zatížené tou dobroserskou ideologií, bude taktéž těžký průšvih, i kdyby byli sebepoctivější a neukradli ani korunu.
Neděle, 12. srpna 2018 - 18:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 1-2015
9001:
"Když jsme u té regionální MHD. Tak i Piráti klesli na úroven klasických politků aneb tramvají do Brandýsa nad Labem po x té:-). [satan] "
To se dalo čekat, aneb Kdo chce s vlky býti...[crazy]
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Neděle, 12. srpna 2018 - 21:16:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7535
Registrován: 6-2004
Bobik: A jsme opět u těch koulí a hlavy [biggrin]

Pepan.1981: Ani ne, ale přes 4 lety se psalo, že do roku 2025 by to mohlo být, ted už jsme na roku 2028(pokud by se začlo hned po volbách)

Navíc ten článek je poměrně jako přes kopírá s tímhle ;-)
https://praha9.cz/urad-a-samosprava/projekty-eu/tramvaji-az-do-br andysa

Osobně proti té myšlence vůbec nejsem, ale tohle je od Pirátů + STAN zvolání asi jako, když mi si tu občas kreslíme do mapy TT prstem... Mě z toho vyznívá, že tramvaj ve Kbelích najede na železnici a hurá do centra, jenže v intervalu 5 minut? A nebo, že do současného tramvajové centra nacpeme další linku po 5 minutách ve špičce? [biggrin]

Výborné řešení má v tomhle směru Barcelena, kde nastoupíte do příměsta a vystoupíte v centru města hrana x hrana klasické metro... a hurá dál do města. V tomhle směru je asi neujkázkovější naše Masarykovo nádřaží.

Takže ano, nápad je tu super, ale rozhodně to chce hlubší řešení a to vytáhnout co 4 roky před volbami jak je to bomba...
Pondělí, 13. srpna 2018 - 09:04:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 1-2015
9001:
"Osobně proti té myšlence vůbec nejsem, ale tohle je od Pirátů + STAN zvolání asi jako, když mi si tu občas kreslíme do mapy TT prstem... Mě z toho vyznívá, že tramvaj ve Kbelích najede na železnici a hurá do centra, jenže v intervalu 5 minut? A nebo, že do současného tramvajové centra nacpeme další linku po 5 minutách ve špičce? [biggrin] "
Ano, a to je ono. Ono pět minut je sice pěkných, ale kam to narveš, navíc je zde jednokolejná trať, takže tady narážíš na kapacitu infrastruktury. Obecně si myslím, že Piráti, jsou stranou na jedno použití, je tam málo odborníků a samotný Bartoš na mě nepůsobí dvakrát dobrým dojmem[satan]
Navíc známe heslo feťáků: Zahulíme,uvidíme.
Takže tady bych to bral s rezervou. Myšlenka to není špatná, taky jsem navrhoval vlakotramvaj třeba z Řep do Hostivice.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Ploki
Pondělí, 13. srpna 2018 - 09:28:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 717
Registrován: 2-2012
Obrázek na webu Pirátů není přesný. Od stávající tratě na Neratovice by trať na Brandýs měla odbočovat až za novou zastávkou Nouzov. Oblouk to sice bude o to větší, jenže do nejnovějších plánů již promluvilo nové golfové hřiště.
Zároveň tento plán byl pouze koncept. Dnes již zahozený. Nedávno městské části na severovýchodě podepsali memorandum o podpoře železniční dopravy. Cílem je rekonstrukce, zkapacitnění stávajících tratí a zřízení nových linek. U trati na Neratovice má dojít k elektrifikaci a zdvoukolejnění (náklady na 11km od odbočky na Čerňáku po Hovorčice jsou 3mld, součástí jsou i mimoúrovňové křižovatky, realizace 2025-2030).
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Pondělí, 13. srpna 2018 - 09:47:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7537
Registrován: 6-2004
Ploki: Jenže zůstáváme u bodu 1 ;-). Kam s tím v Praze? "Nové spojení" už toho moc navíc nedá a Masaryčka je taky docela plná a vysadit lidi ve Kbelích je pro dojíždějící na dvě věci...
Pondělí, 13. srpna 2018 - 10:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4612
Registrován: 12-2007
Obdivuji kohokoli koho tyhle malůvky jakkoli vzrušujou, zvláště když se tam napíše že to v roce 2028 vyjede.
3xPražan
Pondělí, 13. srpna 2018 - 12:16:13  
Neregistrovaný host
Kdyby nebylo USA a spojenců, tak by Jižní Korea násilně sjednocená pod vládu KLDR vypadala stejně. Nějaký moderní průmysl, moderní aglomerace, doprava, životní úroveň by zde vůbec nebyly. Škoda jen, že nakonec USA podlehlo tlaku A odešlo z Indočíny a nechalo Jižní Vietnam napospas rudochům. Dneska by Saigon vypadal jako Soul či Singapur.
Jen mě fascinuje pán s duhovou vlajkou. Jak by asi dopadl pod xenofóbním útokem Putinovy rasistické mládeže v jeho zaslíbené zemi Rusku?
Fkam
Pondělí, 13. srpna 2018 - 12:43:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3237
Registrován: 3-2011
PxPražan : Lidská práva homosexuálů sice v Rusku trpí, ale ani země jako Maďarsko, Slovensko, Polsko, ale ani Česko není skvělou zemí. Během víkendu jsem si sám v Praze poslechl dost nadávek jenom za duhovou vlajku na své tašce. Ono vůbec reakce na duhový pochod vzbuzují v Praze pořád hromadu nenávisti a koneckonců i kvůli těmto projevům se tyto pochody konají. Takže si nejdřív zameťte před svým prahem. [wink]
P.S. má zaslíbená země je když už Německo. Rusko ale neberu jako bubáka a respektuji jeho pozici.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 13. srpna 2018 - 13:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7538
Registrován: 6-2004
Gabuliatko: Mě nechávají v klidu. Jenom se už směju tomu, jak strany, které se prezentují jako nový vítr jsou vlastně stejně zatuchlé jako ty původní [proud].

Fkam: Všechno je o poměru cena/kvalita. :-)- Střední Evropa má tohle měřítko docela rozumně nastavené.

Nenávist. Upřímně nevím proč tyhle průvody jsou ;-). To je stejně jako anketa nejLGBT firma, kterou vyhrál Vodafone :D. Jako, že má v zasedačce motivy LGBT komunity a nebo dovoluje nosit duhovou šnůrku? :D. Já nosím snůřky ze ZOO z celé ČR a nikdo mi nikdy nic neřekl :D. Ale na prezentaci před vedení bych si ji vzít nedovolil ;-).

Neber to osobně, ale ta masírka už je fakt velká ;-).

P.S. A černý Bond prostě už není Bond [proud]
Pondělí, 13. srpna 2018 - 16:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7702
Registrován: 2-2006
Fkam:
"Ono vůbec reakce na duhový pochod vzbuzují v Praze pořád hromadu nenávisti a koneckonců i kvůli těmto projevům se tyto pochody konají."
Je otázkou jestli ty "vášně" vzbuzují konkrétně duhové pochody nebo jestli je náhodou nejsou schopny vzbuzovat jakékoliv jiné, zcela zbytečné pochody a podobné masové akce v centru Prahy.
Drtivé většině Pražanů jsou totiž nějací duhoví totálně u [zadnice], akorát je [angry] to maňáskové divadlo, které se okolo toho dělá a s takovými akcemi související omezení v dopravě. Vykysat někde za takovými nádherami půl hodiny, to pak k nějakému projevu vášně není daleko... [kladivo]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 13. srpna 2018 - 16:29:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5082
Registrován: 7-2011
Demon - [ok] Naprostej souhlas, jenže tohle těm "duhovejm" nevysvětlíš. Oni maj zkrátka svojí ideologii a jakejkoli projev odporu je nutně namířenej proti nim, proti tomu jací jsou. Naštěstí ty "duhoví" jsou jen menšina z oněch čtyřprocentních, zbytek jsou naprosto normální lidi (z nichž navíc část s těma "duhovejma" nechce mít nic společnýho).
Fkam
Pondělí, 13. srpna 2018 - 16:36:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3238
Registrován: 3-2011
Zvláštní, že s tím Praha má problém. Praha je opravdu "jiné" město. Pár akcí do roka ve městě nemůže přece někomu vadit. [happy][nene]
Navíc akce, které poukazují na nedodržování lidských práv, rasismus, netoleranci....takové akce jsou rozhodně přínosem

Tyhle argumenty proti duhové akci nemají žádné logické opodstatnění a je to jen a jen jiný způsob jak ukázat svojí netoleranci. Tato akce chce ukázat, že prostě není fér a správné, že duhoví lidé nemají stejná práva jako ostatní. A že i v tak vyspělé zemi jako je Česko, je toto v 21.století nepřípustné.

Tohle byla již čtvrtá duhová akce, které jsem se účastnil, bylo to super, ale oproti Německu, Rakousku ale i Švýcarsku nejvíce nevhodných a často i reakcí za hranou zákona.


(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 13. srpna 2018 - 16:48:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5083
Registrován: 7-2011
Fkam:
"Pár akcí do roka ve městě nemůže přece někomu vadit."
PÁR akcí? Schválně si to zkus spočítat. Pár akcí by se skutečně přežít dalo, jenže jich pár opravdu není, to je pořád něco.
Fkam:
"Tato akce chce ukázat, že prostě není fér a správné, že duhoví lidé nemají stejná práva jako ostatní."
Mají naprosto stejná práva, jako kterýkoli jiný člověk. Problém je v tom, že chtějí těch práv víc, než kolik mají všichni ostatní.
Pondělí, 13. srpna 2018 - 17:15:22  
Neregistrovaný host
Mají naprosto stejná práva, jako kterýkoli jiný člověk. Problém je v tom, že chtějí těch práv víc, než kolik mají všichni ostatní.

[ok][ok][ok]
Pondělí, 13. srpna 2018 - 23:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7704
Registrován: 2-2006
Fkam:
"Tato akce chce ukázat, že prostě není fér a správné, že duhoví lidé nemají stejná práva jako ostatní..."
Taky by mě zajímalo, která jsou ta duhovým údajně upíraná práva...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 13. srpna 2018 - 23:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 2-2011
Onehdá jsem jel tramvají (18) po nábřeží, u Národního divadla jsme na křižovatce stáli asi 5 minut, pak se na Národní objevil bunzna-pochod. Poté co se na most Legií dostal čelní dav pochodujících, nastoupili policajti, pochod zastavili a čekající tramvaje projely. Dohromady zpoždění cca 10 minut. Babička mě naučila jezdit všude s velkou časovou rezervou, takže žádný problém. Maraton je obvykle horší - půl Prahy zavřený skoro celej den.

Ohledně těch práv, jde např. o to, že registrované partnerství nepřináší stejná práva jako manželství. Doktor ti třeba nesmí dát informace o zdravotním stavu tvého registrovaného partnera,dědictví taky není automatický atd atd.

No a duhový pochody jsou skvělý hlavně na západě. Onehdá jsem byl v den pochodu v Goeteborgu a tolik koz a kund jako tam jsem neviděl ani v pornu. Fakt nekecám, např. si jedna buchta zničehonic předemnou vyhrnula sukni, stáhla kalhotky a začala chcát na ulici. Prvotřídní zážitek. Zato na východě je to o dost horší, byl jsem na pochodu v Bratislavě a tamní pochod měl policejní doprovod větší než když jede tvrdé jádro fanoušků Baníku v Praze na Spartu.
Úterý, 14. srpna 2018 - 00:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7539
Registrován: 6-2004
Thriller: Nevím, ale já v nemonici a nebo i u praktika vyplnuji kdo může o mém stavu vedět a dokonce koho nechci ;-).

Dědictví lze pořešit závětí...

Ale na konci Říše Římské taky řešili koniny až jim to Barbaři no dál to znáte...

Obávám se, že Svět potřebuje další krizi, aby mu došlo, kde jsou priority...
Úterý, 14. srpna 2018 - 06:25:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5086
Registrován: 7-2011
Thriller:
"Ohledně těch práv, jde např. o to, že registrované partnerství nepřináší stejná práva jako manželství."
No a proč by taky mělo? Manželství je svazek muže a ženy za účelem plození potomstva (tedy budoucích daňových poplatníků [proud]), proto ho stát zvýhodňuje. A pokud nesplníš podmínky pro dané zvýhodnění (tedy chlap si nevezme ženskou a ženská chlapa), pak nemáš nárok. To je stejný, jako kdyby se slepec rozčiloval, že nemůže mít řidičák a že to je vůči němu nefér, protože on za svou slepotu nemůže a jinak je úplně normální člověk jako všichni ostatní...[crazy]
Fkam
Úterý, 14. srpna 2018 - 08:46:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3240
Registrován: 3-2011
Registrované partnerství povazuji za urážku. Manželství by se mělo týkat i stejného pohlaví. A tech práv chybí dost, ať už dědictví nebo adopce děti. Přesně tohle je jedna z věci, která rozděluje Evropu na západní a východní a holt v tomto ohledu je Česko na východě. Do manželství musím holt vstoupit v Německu, kde to paní Merkel umožnila (malý respekt jí i přes její konzervativní postoje).
Jako tahle netolerance mě v roce 2018 zaráží. Přitom znám dost věřících lidí, kteří problém nemají, ale u ateistického národa je to překvapeni

(Příspěvek byl editován uživatelem Fkam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 14. srpna 2018 - 08:50:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5090
Registrován: 7-2011
Fkam:
"Manželství by se mělo týkat i stejného pohlaví."
A proč, prosímpěkně? Důvod?
Fkam
Úterý, 14. srpna 2018 - 10:04:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3241
Registrován: 3-2011
Protože manželství se týká dvou osob bez ohledu na pohlaví. Divná otázka. Asi se takhle divně ptají i v zemích, kde žena nesmí řídit auto ?
Sorry, nechci to tu více plevelit tímto tématem. Každý to holt vidí jinak. Ale myslím si, že je v pořádku, že má každý jiný názory, nicméně pokud jde o upírání práv jiným, to je špatně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fkam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Fkam
Úterý, 14. srpna 2018 - 10:10:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3242
Registrován: 3-2011
Včera sem mluvil s jedním řidičem z Hostivaře a prý od září bude linka 165 v podání DP ? A nějaké další posilování linek, takže krize s řidiči skončila nebo se zkouší, kam až to půjde ?
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 14. srpna 2018 - 10:12:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 1-2015
Fkam: Kde žijete člověče, že o tom nevíte? Tady jsou podrobnosti: https://www.tram-bus.cz/mhd-praha/trvale-zmeny/trvale-zmeny-2018/ zmeny-v-zari-2018/
Fkam
Úterý, 14. srpna 2018 - 10:38:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3243
Registrován: 3-2011
Kde žiju ? O pár stovek kilometrů na západ [biggrin]
Ale děkuji. Zajímavé změny.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 14. srpna 2018 - 12:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7705
Registrován: 2-2006
Fkam:
"Protože manželství se týká dvou osob bez ohledu na pohlaví."
A na tenhle nesmysl jsi přišel prosím pěkně jak ? Že si to z nějakýho neznámýho důvodu myslíš ty, tak to opravdu není argument.
Manželství je právní a společenská instituce, která tvoří legislativní základ pro rodiny. Muž a žena, kteří chtějí spolu uzavřít manželství, mají předem poznat navzájem své charakterové vlastnosti a svůj zdravotní stav, aby mohli založit manželství, které splní svůj účel.
Hlavním účelem manželství je vzájemná pomoc a podpora partnerů, založení rodiny a výchova dětí.
Co se rozumí založením rodiny a výchovou dětí, to ti doufám nemusím vysvětlovat...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 14. srpna 2018 - 12:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7706
Registrován: 2-2006
Fkam:
"...prý od září bude linka 165 v podání DP ? A nějaké další posilování linek, takže krize s řidiči skončila nebo se zkouší, kam až to půjde ?"
Nejde o personální posilování, jen prohození výkonů mezi dopravci a jejich optimalizace.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 14. srpna 2018 - 12:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 2-2011
Dneska si děti může kdekdo udělat ještě před manželstvím, takže manželství jakožto umělý konstrukt sloužící k plození dětí je dávno přežité. Tudíž není důvod, aby manželství nemohli uzavírat i teplí.
Úterý, 14. srpna 2018 - 13:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 319
Registrován: 11-2005
Manželství muže a ženy představuje jedinečný vztah, otevřený přirozeně plození dětí. Zasluhuje tedy zvláštní podporu.

Omlouvám se adminům za "plevelení" dopravní diskuse.
Ploki
Úterý, 14. srpna 2018 - 13:42:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 718
Registrován: 2-2012
Trolejbus se vyboural
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Ploki
Úterý, 14. srpna 2018 - 16:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 719
Registrován: 2-2012
Tak žádná nehoda, pouze rozbité sklo u dveří.
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Úterý, 14. srpna 2018 - 20:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5091
Registrován: 7-2011
Thriller:
"Dneska si děti může kdekdo udělat ještě před manželstvím, takže manželství jakožto umělý konstrukt sloužící k plození dětí je dávno přežité. Tudíž není důvod, aby manželství nemohli uzavírat i teplí."
Jistě, dneska spousta lidí na manželství kašle, ovšem nikoli proto, protože by bylo přežilé, nýbrž proto, protože jim žádné velké výhody nepřináší (pokud opět začne, spousta z nich nebude se svatbou váhat). Za což může i snaha o jeho demontáž ze strany různých progresivistů, stejně jako (bohužel) hojně podporovaný odpor k jakékoli zodpovědnosti.
Mimochodem - když je to manželství tak přežilé, proč po něm tedy tolik touží?
Úterý, 14. srpna 2018 - 20:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 970
Registrován: 10-2012
Kdyby se chtěl někdo oženit s tramvají,musí nejspíš přes Ameriku (více zde).Nejspíš by šlo podle jejich zákonů si vzít jako partnera starší typ vozu, 15T není zralý/á pro sňatek.
Slova, ne činy!
Úterý, 14. srpna 2018 - 20:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8378
Registrován: 5-2002
Já myslím, že druhá vlna tak kritizovaného registrovaného partnerství teprve přijde. To dorazí synáček domů a řekne Maminko spolužákův tatínek je pes .-)
Úterý, 14. srpna 2018 - 21:02:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5092
Registrován: 7-2011
Borovička:
"To dorazí synáček domů a řekne Maminko spolužákův tatínek je pes .-)"
[ok][rofl]
JardaČerný:
"Nejspíš by šlo podle jejich zákonů si vzít jako partnera starší typ vozu, 15T není zralý/á pro sňatek."
Jakože by se to mohlo považovat za pedofilii?[biggrin]