Diskuse » Archiv 2018 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 11. 05. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 11. 05. 2018

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 05. května 2018 - 18:31:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4825
Registrován: 7-2011
Che, od metra PP se do vozovny (a opačně) chodí zásadně pěšky, bo tramvaj je nepoužitelná.
Fkam
Sobota, 05. května 2018 - 18:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3160
Registrován: 3-2011
Ja tedy jezdil vždycky tramvaji, protože pěšky daleko
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Petr_k
Sobota, 05. května 2018 - 21:16:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12332
Registrován: 4-2003
Takže místo 450 metrů pěšky (7-8 minut) 5 minut tramvají okolo bloku s desetiminutovým čekáním? Praha není pro rádobyvesničany, co doma dojdou nejdál do maštale a jinde už pěšky netrefí [lol][wink]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Fkam
Sobota, 05. května 2018 - 22:10:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3161
Registrován: 3-2011
Párkrát jsem to šel pěšky a pokud počítám čas od výstupu metra do výpravny, vždy jsem byl rychleji tramvají. Zlatá lávka na Pankráci, člověk nemusí chodit přes celý dvůr. Dneska chodím 4 kilometry ale to mě baví, protože nemusím jezdit autem 30 kilometrů jako předtím a přece jenom i to člověka unaví.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 06. května 2018 - 04:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4826
Registrován: 7-2011
Fkam:
"Párkrát jsem to šel pěšky a pokud počítám čas od výstupu metra do výpravny, vždy jsem byl rychleji tramvají."
Pokud ti zrovna jede, pak ano. Jinak je to opruz, bo tram zastávka PP je skoro na půl cesty od metra do vozovny a Na Veselí je až za rohem, čili se musíš vracet. Úspora času nulanulaprd. Takže kdo by tím jezdil. Těch bylo jen pár, většina od metra chodila pěšky. Nezapomeň, že když jsme měli zavřenou vozovnu, tak jsme odtamtud 3/4 roku vyjížděli.
Neděle, 06. května 2018 - 07:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2865
Registrován: 3-2004
Když vyrážím od vrátnice směr PP, jsem občas schopnej současně vyjíždějící tram, nepadnou-li světla, znovu potkat u přechodu a ještě kolegovi podruhé zamávám. [happy] A ujede-li 18 na NBS, což je klasika při střídání ze 14, je pak lepší jít pěšky už odtamtud. Jinak na PP jsem na tram směr Veselí nikdy nečekal, nemá to pro ten kousek smysl, navíc se tam dá jezdit s dost velkým rozptylem oproti JŘ, je to nejisté. Ale kaštanstvo to používá.
Slovan!
Neděle, 06. května 2018 - 18:28:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4828
Registrován: 7-2011
Ústečák:
"Ale kaštanstvo to používá."
Jo, jenže většina kaštanstva jde z Veselí směrem dopředu a do uliček dolů, to už se vyplatí, tam je to od metra pěšky už docela štreka.
Neděle, 06. května 2018 - 18:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7767
Registrován: 10-2004
Když už se to tu probírá, přihodím názor pravidelného návštěvníka pankrácké vozovny a dřívějšího obyvatele lokality Na Jezerce [lol]
Z metra do vozovny - zásadně pěšky, 18 ZC mívá problémy s pravidelností. Tramvaj se může se započítáním čekání vyplatit maximálně v období zátahů.
Cestování mezi Jezerkou a centrem, když vynecháme pěškobus od metra: Zde nebylo řešení až tak složité - při cestě do centra zpravidla seběhnout pod Jezerku na 11/14 (resp. tehdy 6/11). Na metro tramvají na PP, od metra z Pankráce autobusem. Neříkám, že je tam situace s MHD "sluncem zalitá", ale možností je tam v okolí naštěstí celá řada. Vymýšlet kvůli tomu zvlášť novou linku mi přijde přehnané.
Neděle, 06. května 2018 - 19:18:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2867
Registrován: 3-2004
Bobik: Jojo, to nerozporuju. Plus se tam ještě pohodlněji dá z Pankráce 188.

Reichenberger: Taky souhlas.

Abych to shrnul, bydlím už pěkných pár let v oblasti, takže tam používám všemožný kombinace od 118 přes 134, 193 po 188, 18 a C a problém nepociťuju. Snad jen ta 118 jezdí o víkendu a večer až moc plná.
Zároveň ale uznávám, že celá oblast PP je stran přestupů mimořádně nevhodně řešená, ale dá se tomu většinou vyhnout nebo se to dá řešit jinak.
Slovan!
Neděle, 06. května 2018 - 20:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7169
Registrován: 6-2004
U busů všeobecně je průser těch 15 minut v sedle PD... Sice mi jede kloub, takže kapacita ok, ale ten interval na PD je moc...
Pondělí, 07. května 2018 - 08:33:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 7-2010
Z Tempa do Michle se dostanu přestupem a celkem v pohodě,sídliště Pankrác je dostupností taky v pohodě,jedině snad okolí Zelený lišky je dost odseklý,jo a na Brumlovce nic normálního není vyjma pošty a těch pár obytných domů je stejně pro horních deset tísíc který do MHD nevlezou tak na co tam tahat zbytečně další linku.
Pondělí, 07. května 2018 - 10:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 9-2016
Pepan.1981:
"Makus:
"Přestup Metro - Tram na PP není moc špatný *. "... říká někdo, kdo tam v životě nebyl! Kolikrát jsi přestupoval mezi metrem a tramvají? Nebo Metrem a Busem? A byl jsi rád, že ti to neujelo před nosem?"
Přestupoval jsem tam nesčíslněkrát (20 let jsem bydlel u zastávky Palouček). Přestup metro - tram (směrem do centra) mi přijde celkem běžný. To neznamená, že je ideální, ale jsou i horší. Přestup na bus je již horší. Teď neřeším návaznost, ale délku pěší chůze. A současné použití bus a tram nejde. To je problém. Jinak přestup hrana-hrana mezi 18 a 193 je kromě Paloučku ještě u radnice i na NBS.
Problém přestupů je to, že zastávky jsou daleko od hran křižovatky. To aby to dopravně bylo lepší, ale je to na úkor kvality přepravy.

sc88:
"Mohu jen potvrdit, že dopravní obslužnost MHD na Pankráci je zoufalá. Celkem dobré to mají ještě ti bydlící těsně u metra. Ale jen kus dál, v lokalitách jako Jezerka či v okolí Na veselí, je to téměř nedůstojné."
Jezerka je skutečně velký problém (zejména družstevní část). Ale není jediná. Podobné je tomu i na Spořilově (některé části) nebo ulice Mezitraťová (kde jezdí bus jen ve všední den). Jenže do družstevní části Nuslí nevím co poslat. V některých ulicích by se ani midi bus nevešel (možná tak ještě na ochoz ke škole).

Podle mne chybí v busech koncepce. Nechť jezdí ML, ale bez vymetání děr a pak houf vymetáků. Asi se ozve tisíce hlasů, že by to bylo drahé, nejsou řidiči apod. Ale peníze i řidiči se dají sehnat. V Praze je mnoho míst, kde je to na MHD velmi daleko, nebo vysoko. Právě takový Družstevní ochoz (severní oblouk) to nemá na tramvaj daleko, ale ta jezdí cca o 40 metrů níže.

Přímé spojení vozovny s Táborskou ulicí snad neprojde - i kdyby byla magistrála s přechodem, bude to daleko od metra. Podle mne bude vždy jezdit tramvaj tudy, kudy jezdí (možná zasypou podjezdy, ale trasu snad nezmění).
Pondělí, 07. května 2018 - 10:55:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 9-2016
Reichenberger: Když jsem před léty bydlel u Paloučku a pracoval u metra C, denně jsem chodil na/z Vyšehradu pěšky. Časově to bylo na stejno jako na PP a pak tramvají nebo busem. Jenže toto může člověk dělat, pokud je zdráv a nemá moc nákladu. Ale pokud se člověku špatně chodí, tak každý krok navíc je problém. A většinou tito, co špatně chodí, autem (už) moc nejezdí.
Pondělí, 07. května 2018 - 12:16:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 1-2012
sc88:

"Nebo aspoň proč 134 nekončí přinejmenším o jednu zastávku blíž centru, ideálně až na Palackém či Karlově náměstí?"

Protože by jí pak mohli začít jezdit lidi.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 07. května 2018 - 14:10:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19413
Registrován: 8-2005
Vizionář - ale prd, to jen papouškuješ frázi odjinud. Už to tam v minulosti končilo a umřelo to na úbytě, protože kolony aut.
Obecně - je úžasný, jak dorůstaj nový mladý chytrý a jak přinášeji ty samý problémy. Obsluha Zelený Kližky, PP, Pankráce a Nuslí. Počet otevření dveří autobusu na Kližce se dá za den spočítat na prstech jedný ruky, ale FURT je to problém [proud][proud][proud][proud][proud]
Hledá se organizátor letního setkání
Pondělí, 07. května 2018 - 14:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4832
Registrován: 7-2011
No nekecej - legenda žije. [coze] A já už se chystal na funus....[proud]
(nojo, já vím, takovou radost mi neuděláš...[biggrin])
Pondělí, 07. května 2018 - 14:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 1-2012
KM:

Jaký kolony? Tam? Možná nárazově.

Námět:

134: Dvorce - ZP .... - Podolí - Botanická zahrada - Karlovo náměstí a po 176 na Strahov a dál na Malovanku.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 07. května 2018 - 15:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 615
Registrován: 9-2016
Káem: Obsluha mnoha částí Prahy je problém včerejší, dnešní (a zdá se) i budoucí. Prostě jsou lokality, kam to nejezdí nebo jezdí blbě. Jsou lokality, kde to jde opravit celkem snadno, jsou ale lokality, kde to opravit moc nejde nebo to nemá moc smysl. Ale proč nepřemýšlet o tom, kde to opravit jde? A že to někde jezdí blbě už léta neznamená, že se o tom nově nesmí mluvit.
Pondělí, 07. května 2018 - 16:09:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4833
Registrován: 7-2011
Makus:
"A že to někde jezdí blbě už léta neznamená, že se o tom nově nesmí mluvit."
No, Káem má spíš na mysli, že se přetřásají pořád ty samý, vesměs nefukční návrhy, jak to řešit.
Pondělí, 07. května 2018 - 16:59:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7172
Registrován: 6-2004
Slevy v dopravě budou platit i v MHD při cestách mimo město Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/slevy-v-doprave-mhd-ministerstvo-dq8-/ eko-doprava.aspx?c=A180507_153737_eko-doprava_rts

To bude mazec [proud].
Pondělí, 07. května 2018 - 20:47:10  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
To bude mazec [proud].

Jakože by studenty a důchodce trápilo jízdné v autobusech? A až budou mít slevu, tak nebudou mít nic jiného na práci než jezdit VHD sem a tam? Nemyslím, že by to bylo více než plácnutí do vody. Možná pár týdnů na začátku, že si vyzkouší, že "to vopravdu funguje". Na podzim už studenty ani nebude lákat vyjet si do přírody - na kolejích bude tepleji a útulněji [lol].
Pondělí, 07. května 2018 - 20:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7174
Registrován: 6-2004
SŽ: Peníze až tak neřeším, i když to taky nebude úplně málo... Ale hlavní jádro průseru bude hlavně pro techniku a tarif...

Půjde dolu jenom jednotlivé jízdné? Nebo i kupony?
Kdo bude určovat co je město a co ne? Takže pokud pojedu 369 směr Praha, tak Mělník budu mít za plnou cenu (1 pásmo) a zbytek za 75%? Ale zpátky budu mít za full dvě pásma, protože 0+B
Fkam
Pondělí, 07. května 2018 - 21:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3162
Registrován: 3-2011
Už tak složitý tarif PID bude ještě složitější. Kdo se v tom vyzná.....[lol]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 07. května 2018 - 21:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7175
Registrován: 6-2004
Fkam: Nejhorší na tom bude doba trvání... Po oranžové revoluci na krajích (rok doplní znalejší), to vydrželo rok až 2... Po celé volební období to udržel jenom Rath na Středočeském kraji...
Petr_k
Pondělí, 07. května 2018 - 21:30:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12334
Registrován: 4-2003
Takže v PIDu začnou platit i důchodci nad 70? To bude boží chaos.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pondělí, 07. května 2018 - 23:23:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 3-2018
Tak ono stačí, když si sám dopravce určí, kde to bude platit a kde ne. I když tohle už možná padlo, bohužel návrhy současné vlády se mění jako názory pana Trumpa.
I když nejhorší na tom podle mne je, že to fakticky vytváří víc problémů, než kolik jich to řeší (Osobně nevím, jestli to vůbec nějaký řeší). Ono stačí, že peníze, které by reálně lidem mohli pomoct, budou rok uloženy někde bez ohledu na to, jestli se vyčerpají nebo ne. Přitom ty peníze by mohly řešit reálné problémy lidí. Jako je hezké, že důchodci budou mít VHD za 1/4 ceny, když budou mít taktak na běžný život (nájem, potraviny atd.). Nehledě na ten chaos v systémech.
Ale jasně, je třeba získat ovečky pro předčasné volby.
sc88
Úterý, 08. května 2018 - 04:13:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 6-2014
Makus:
"Jezerka je skutečně velký problém (zejména družstevní část). Ale není jediná. Podobné je tomu i na Spořilově (některé části) nebo ulice Mezitraťová (kde jezdí bus jen ve všední den). Jenže do družstevní části Nuslí nevím co poslat. V některých ulicích by se ani midi bus nevešel (možná tak ještě na ochoz ke škole). "

Možná by stačilo, aby ze zastávky Jezerka nebo Na veselí, které jsou ještě v přijatelné dochozí vzdálenosti i z družstevní části, jezdila aspoň 1 linka (ideálně bus či případně tramvaj) se slušným denním i večerním intervalem, směřující navíc přímo směrem do centra. Ale nynější situace, jít okolo poledne třeba 7 minut pěšky k zastávce Jezerka, tam zjistit, že nejbližší autobus jede za 13 minut a tramvaj o kus dál s intervalem 10 minut právě ujela, je prostě nedůstojné dané lokality, a dostupnost do centra je tam horší než z leckterého skutečného okraje Prahy.

Navíc ještě se chystá další geniální nápad, a to, že z Na Veselí to po rekonstrukci bude na PP 2 zastávky místo dnešní jedné. Druhá zastávka bude sice blíž vstupu do metra, než je teď, ale nejvtipnější na tom je, že celková doba jízdy a přestupu na metro se těmi 2 zastávkami ještě prodlouží oproti současnosti, kdy je sice nynější zastávka dál od vstupu do metra, ale při výstupu předkem vagonu a následném střihnutí cesty šikmo přes silnici je člověk na metru celkem rychle. Když se k tomuto nesmyslu přidají ještě už známé nápady, jako propojení Táborské s vozovnou (snad se tedy nerealizuje, doufám), zasypání podchodu a koleje přes magistrálu, vypadá to skoro, jako by onu rekonstrukci trati a okolí PP vymýšleli úplní diletanti, jelikož jejím výsledkem by byla ještě delší cesta k metru, ale i tramvaje k NBS, a případně i zhoršení intervalů MHD. Už třeba jen zmíněný nápad na zbytečnou druhou zastávku "Kotorská" - zrovna přesně z místa, kde má být, je to pěšky dost blízko jak na metro PP, tak na Pankrác, pro koho bude? Proč místo takové pitomosti radši nějak výhledově neposílí nebo nezlepší zoufalou MHD v oblasti Jezerky?
čítatel
Úterý, 08. května 2018 - 11:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 204
Registrován: 4-2012
Oblast Jezerky žádné zásadní řešení a převraty nepotřebuje. A to píšu jako někdo, kdo tam donedávna řadu let bydlel.
Z jednoho kraje je to kousek na zastvávky Jezerka (188 směr Arkády) a Na Veselí (18 směr NBS a centrum) - mimochodem oboje různé cíle, takže že jsou zarohem nevadí, z druhé strany dolů na 11 a 14 a busy Pod Jezerkou. Ač jsem bydlel skoro v nejzašším cípu tak dojít na 18 byla otázka asi 6 minut. Cesta dolů po schodech byla chvilička, když byl člověk odpoledne lenivý, tak si na NBS přesednul na 18 a do kopce se vyvezl aby nemusel po schodech nahoru.
Pokud něco, tak mikrobusík pro lidi se špatnou pohyblivostí v trase Pankrác/Arkády - Sdružení - polookruh kolem ochozu - Sdružení - Arkády s intervalem klidně 60 minut. Zbytek času by mohl kroužit z pankráce pro babičky jiným směrem.
Rekonstrukce pevně doufám, že v IPRem navrhované podobě neprojde a doufám, že neprojde ani kolej k vozovně mimo PP a Na Veselí. Protože přijít v oblasti o zátahové spoje z centra by bylo TO zhoršení dopravy. Dlouhodobě tvrdím, že Nuselští a Pankráčtí jsou na využívání zátahů ze všech Pražáků nejvycvičenější.
Úterý, 08. května 2018 - 13:07:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7769
Registrován: 10-2004
čítatel: Naprosto souhlasím, i těch 6 minut na Veselí sedí. Museli jsme být skorosousedi [happy] Je otázka, zda by na ochozu a Sdružení někdo nějaký "berlobus" vůbec chtěl, třeba i s ohledem na katastrofální situaci s parkováním v celé čtvrti.

Co se ovšem týče "zkratky" z/do vozovny, je potřeba, aby si místní, zejména ti přímo z ulice Na Veselí ujasnili, zda chtějí spíše luxusní obslužnost ve výjezdových/zátahových hodinách, nebo menší hlukovou zátěž z tramvajového provozu. Z provozně ekonomického hlediska by to samozřejmě byla výhra, protože méně "režijních" kilometrů a menší opotřebení ostrých oblouků na stávající trati mezi vozovnou a Táborskou. Ale přiznám se, že přímé spojení z půlky Prahy v méně exponované hodiny v podobě zátahů jsem využíval také s oblibou.
3xPražan
Úterý, 08. května 2018 - 13:56:27  
Neregistrovaný host
78.108.103.216
Já doufám, že ty podjezdy vydrží a nebudou zasypány, protože při posunuté zastávce blíže metru pro všechny spoje 18, 134 a 193, by byl při červené přes magistrálu dost velkej problém, jak se tam vejdou auta a prostředky MHD aniž by to vypadalo, jako při nějaké nehodě.
čítatel
Úterý, 08. května 2018 - 15:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 205
Registrován: 4-2012
Zdravím tedy bývalého skorosouseda [vypravci] Tak vidíme to stejně, i parkováním i s berlobusem [happy].

Jen k zátahům via Veselí nebo napřímo
Reichenberger:
"Z provozně ekonomického hlediska by to samozřejmě byla výhra, ..."
bych podotknul, že toto je podle mě přesně výpočet, ze kterého vyjde výstup tak jak potřebuju, a podle toho co si do něj započítám, takže to podle mě až tak samozřejmé není.
Rozdíl dráhy je téměř přesně jeden kilometr, časově na jednom spoji dvě, tři minuty? Směnu řidičů těmi pěti minutami za den asi moc neuštřím, trakční energii ušetřím na spoji tak za dva rozjezdy, ale tím spojem se vyhnu jak možnosti dopravy NBS-PP, tak PP-Veselí. Cestující x úspora času na čekání na standardní spoj 18, možná nutné posílení 18 v některých časech? (i když hodně pomáhá 193)
Za sebe: do dopravy na Jezerce a v okolí nijak nevrtat, současný nápad IPRu se zasypáváním podjezdů hodit pod stůl. Jedinou vyjímkou je prodloužení podchodu a posun zastávek tram PP a vedení 193 po kolejích už od křižovatky Ne VeselíxNa Pankráci, aby nehnily v raních kolonách.
Pokud by jooo někdo chtěl v oblasti něco megalomanského stavět, tak naopak zakopat 5. května od Hvězdovy/Sdrružení po Nuselák pod zem, a na povrchu pak pro mě za mě čtyřproudá cyklostezka a lesopark. Ale na to budou peníze jen jestli se na pankrácký pláni najde ropa [proud]
Středa, 09. května 2018 - 10:47:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 616
Registrován: 9-2016
sc88 a další: Já jsem bydlel léta u zastávky Palouček, takže to tam docela znám. S využíváním zátahů plně souhlasím. A když byla vozovna mimo provoz a jezdila NAD v intervalu 18, tak to bylo večer u všech divení...

Asi jsem jeden z mála, ale jsem pro zasypání Táborské. Ty podchody sice nejsou až tak hrozné (možná až na ty divně malé točité schody), ale dnes je v podstatě celé náměstí Hrdinů zcela nepoužitelné (např. i ta divná ulice část Táborské ve původní výši). Podle mne lidé ze Soudní i Na Veselí (sever tedy ta část, kde nejezdí tramvaj) by více chodili přímo na metro, pokud by nemuseli po oněch schodech. Argument, že by na magistrále byla světla je také lichý. Na Pavláku jsou světla, mezi ním a mostem je také několik světel. Pokud by se světla spojila se světly křižovatky Táborská - Na Pankráci (kde 18 dost často stojí), čekání na volno by nebylo o moc delší než dnes.

Zakopání magistrály pod zem by bylo ideální. Jenže kde vylézt na povrch? Nejdříve to musí být před Kongresovou, neboť dále musí být již nad zemí, dole je metro. Jenže co s ulicí Lounských? Také zakopat? Kde s ní vyjít na povrch? Když bude magistrála minimálně 5 metrů pod zemí (výška 4 metry pro auta + metr zakrytí) je potřeba při 10% klesání 60 metrů délky (50 na stoupání, 10 na oblouky). To tam není. Takže jedině vystoupat ještě před tímto nájezdem.
Středa, 09. května 2018 - 12:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8231
Registrován: 5-2002
Makus: a co kdybychom rovnou zasypali i to metro. Moc by to nestálo, je to tam mělké a musí se tam dolů po schodech a to je nepohodlné. Svělta na metru jsou už dnes v každé stanici, takže by ani ta nevadila.
Středa, 09. května 2018 - 12:33:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 9-2016
Borovička: Proč Metro? S tím problém není. Problém je v tom, že díky magistrále a podjezdu je Náměstí Hrdinů rozřezáno na několik částí. Navíc metro je zde poněkud jinde.
Středa, 09. května 2018 - 13:19:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8232
Registrován: 5-2002
Makus: Víte kolik mrtvejch v tomto místě bylo, co to nevzali podchodem než tam dali drátěné zábradlí? Máte krásné zelenoaktivistické představy, že mimoúrovńové křižení je metlou lidstva. Nevím jaký prostor tam ta magistála dělí. Okolo nejsou žádné obchody, ba co víc ani moc hospody, nevím kdo tam má potřebu lézt autům do cesty. Ono to není o tom, že magistrála rozděluje, je to o tom jaké tobogany vyprojektují do podchodu architekti a zda vůbec. Ale to nemůžu chtít po těch co dnes dělají architekty prosazující města bez aut a chození pěšky bez ohledu, že k domům musí zásobování, řemeslnící a vnucená docházka na placená drahá vzdálená parkoviště. Ani ty tramvajové sloupy podle nich do města nepatří. Cílem je udusit život ve městech do jakýchsi veřejných prostor k setkávání, kde si společně zaskáčeme a to bude ten správný život města bez obchodů, hospod, řemeslníků...brr živnostníků.
Smithers
Středa, 09. května 2018 - 14:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 597
Registrován: 12-2007
Osobně bych prodloužil podchod od metra k voz. Pankrác. Jo, taky by se mi líbilo, kdyby magistrála zmizela, ale to je bohužel nereálný :-/
Středa, 09. května 2018 - 14:21:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 9-2016
Borovička: Mrtvé se přiznám, jsem nepočítal. Ale minimálně jednoho jsem tam viděl (a o X dalších slyšel). A taky jsem tam viděl několik docela slušných nehod. Jedna docela závažná (4 těžce ranění) byla právě kvůli "super" výjezdu z Táborské na magistrálu. Mimoúrovňové křížení je dobré, pokud se dá postavit. Zde to moc nešlo, ale přesto vzniklo. A tím vznikl i jakýsi paskvil. V Táborské ulici (v její původní úrovni) je několik obchodů ba i hospod. Jenže to co zbylo z původní úrovně ulice a kde jsou právě ty obchody je velmi úzké. Aby se tam dalo zaparkovat a pak i projet, musí se stát částečně na chodníku. Pak se tam už ale moc nedá chodit. Ba ani náklaďák se tam nevejde. Pokud by se zrušil "kanál" a jeho zárubní zeď, dalo by se tam jezdit, parkovat i chodit mnohem lépe. To samé na druhé straně (u soudu). Rozšířením stávajícího parkoviště by vzniklo asi tak 10 - 20 nových parkovacích míst. Možná, kdybyste se tam šel jednou projít, tak byste pochopil o čem je řeč.
Středa, 09. května 2018 - 14:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 619
Registrován: 9-2016
Smithers: Podle mne by stačilo protáhnout podchod na druhou stranu ulice Na Pankráci (akorát nevím, zda vestibul stanice není výš, než by bylo potřeba). Podchod pod magistrálou nechat, ale místo "krásných" schodů vybudovat výstupní rampu k vozovně. Ta by se tam vešla i s tramvajovou koleji.
Středa, 09. května 2018 - 15:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8233
Registrován: 5-2002
Tak magistrála z Pankráce byla improvizace. Původně v ose za mostem se stavěla tramvaj, pak metro. Plánovalo se zbourat spousta domů. Ale nakonec domy od mostu zůstaly a s tím i úrovňové křižovatky až k Muzeu. Na Pankráci se bouralo, ale bez nějakých velkých urbanistických záměrů. U soudu se nejedná o mimoúrovňovou křižovatku, ale o podjezd. Ty nájezdy jsou nouzovka, ale zasypání podjezdu lidem okolo nepomůže.
čítatel
Středa, 09. května 2018 - 15:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 4-2012
Makus:
je otázka, jestli náměstí sice v jedné rovině, zato s dálnicí uprostřed bude vypadat o tolik lépe, aby to vyvážilo negativa. Ty světla totiž nejsou jen o zdržení, ale také o hluku a zplodinách z rozjezdů – takže pro celou 5. května podle mě zhoršení za cenu mírného zlepšení vzhledu jednoho "náměstí".
V ostatním souhlas s Borovičkou, podepisuju hlavně druhou polovinu #8232.
Jinak lidi od současné zastávky Veselí si po navržených úpravách na metro klidně dojdou, ale ne už lidi z toho ochozu, kterým se tady původně chtěla „zlepšovat“ doprava. Mě opravdu při součtu všech kladů a záporů jako optimální vychází současný stav.
Nebo až ten "tunel 5. května," ale jak říkám to je z říše sci-fi. V Praze je asi tak 20 důležitějších projektů, a ač jsem tedy „nuselák“ tak musím uznat, že třeba Spořilov by měl být na zakopání dálnice opravdu větší priorita. Jak říkám, je to realizačně utopie ale zrovna sklesání do tunelu by se pohodlně zvládlo zde
Pak by vzniklo důstojné náměstí už před zdrávkou.

(Příspěvek byl editován uživatelem čítatel.)
Středa, 09. května 2018 - 15:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 620
Registrován: 9-2016
Čitatel, Borovička: Zasypání podjezdu celkový vzhled moc nezlepší. Jedině ubydou ty celkem neestetické betonové zdi. Hlavní chodecký směr Táborskou na PP se také nezlepší. Zlepšit by se ale mohly okolní chodecké směry. S tím smogem z aut směrem do centra to podle mne bude tak nula nula. Pokud bude zde přibližně stejná kapacita průjezdu jako na IPP, tak zase nebudou takové kolony na 5. května (DC), ale přesunou se k Pankráci, kde zase tolik domů v těsném sousedství silnice není. Ostatně úpravami na P2 dochází k postupnému zhoršení situace na P4, kde auta poskakují v kolonách. Směrem ZC moc kolony nebývají, takže to by se mohlo zhoršit. Ale jak jsem psal, já si to zasypání dovedu představit*. Naopak viděl jsem jiné "šílené" varianty, jako např. zeleň s lavičkami uprostřed 5. května aj. Na druhou stranu, dokud nebudou dokončeny okruhy, pojede průjezdná doprava tudy (nebo přes ten Spořilov) a nic moc lepšího se zde asi nedá udělat. Zakopáváním magistrály (během výstavby) by vnikl kolaps v celé Praze a okolí. Takže toho se asi brzy nedočkáme (pokud to nebude naopak záměr).

* Kdyby se mne někdo ptal, zda zavést nebo ne, budu spíš pro zavezení. Kdyby se mne ptal na poměr, tak bych tomu dával tak 60:40. Z toho je vidět, že to pro mne není moc prioritou. Ale protože tady na to padla řeč, napsal jsem svůj názor.
Středa, 09. května 2018 - 16:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8234
Registrován: 5-2002
Pokud chtějí pankráčtí vyřešit situaci s auty, tak jim nepomůže zasypání podjezdu, ale zbourání Nuselského mostu nebo zúžení jeho vozovky na 2 cyklopruhy.
Středa, 09. května 2018 - 16:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 9-2016
Borovička: Bouralo se bouralo, ale především proto, že se metro C stavělo převážně v otevřených jamách. Ulice Na Pankráci byla tehdy celkem úzká, takže se tím i rozšířila. Naopak ulice 5. května byla od počátku postavena jako "bulvár", takže magistrála tam zapadla bez potřeby zbourat jediný dům (tedy kromě "Moderny" na Pankráci, která ale nebyla původní zástavbou). Tramvaj jezdila odbočila z Táborské na 5. května směrem na Pankrác a na úrovni domu č.or. 6 odbočovala směrem Pikrtova a na úrovni finančního úřadu se napojila na Budějovickou. Podle toho jsou také domy 5. května 4 - 8 prohnuty obráceně, než zatáčí magistrála. Mezi mostem a křižovatkou Táborská nikdy tramvaj nejezdila. Místo dnešního kongresáku byla holá travnatá pláň.
Středa, 09. května 2018 - 17:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 2-2011
Makus: Na 5. května tranzitní doprava téměř není, protože má hned několik časově rychlejších možností, jak Prahu ve směru sever<->jih projet s mnohem méně nebo žádnými semafory. Takže dostavění okruhů se na 5. května projeví minimálně nebo vůbec, stejně jako to bylo po Blance.
sc88
Středa, 09. května 2018 - 17:51:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 6-2014
čítatel:
"Jinak lidi od současné zastávky Veselí si po navržených úpravách na metro klidně dojdou, ale ne už lidi z toho ochozu, kterým se tady původně chtěla „zlepšovat“ doprava."
Přesně tak. Když ne razantní změny, tak co byste říkali následujícímu návrhu na změnu 188?
Bez kloubů, změna intervalu na 10 minut ze současných 15. Změna trasy:
Jezerka - Sdružení - Pražského povstání - Děkanka - Na Hřebenech - Kavčí hory
Znamenalo by to velké zkvalitnění spojení s centrem pro okolí zastávek Jezerka, Sdružení i celý ochoz. Autobus by navíc měl zastávku těsně u vstupu do metra PP oproti té současné hrůze na Pankráci, spolu s tím, že je to zastávka blíž centru, by to přineslo velkou časovou úsporu a zatraktivnění spojení. Jedinou nevýhodou by bylo, že by zastávka Sídliště Pankrác přišla o 1 linku ze 3, jenže zrovna odtamtud je to pěšky na metro 4 minuty, takže by se toho tolik nestalo, zatímco z Jezerky a ochozu je to pěšky 10-12 minut, přijde mi to proto jako celkové zlepšení.
čítatel
Středa, 09. května 2018 - 20:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 207
Registrován: 4-2012
Druhou nevyhodou je, ze 188 prijde o spojeni na Arkády. Na povstani obchod (hlavne typu Albert) neni. Nemuzu si pomoct, fajt bych to nechal jak to je ;-)
Středa, 09. května 2018 - 21:08:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7186
Registrován: 6-2004
sc88: To už tu bylo...
sc88
Čtvrtek, 10. května 2018 - 15:09:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 6-2014
Arkády jsou dobře obsloužené MHD i bez 188 - metro plus 2 autobusy, to bohatě stačí. A kdyby ne, a i přesto by to byl tak velký problém - 188 může stavět klidně i na Pankráci, ve stanici nočního autobusu - trasa by byla - Sdružení, Pankrác (ul. Na Pankráci), Pražského povstání. Tím pádem lidi nepřijdou o stanici u Arkád (ten 1 přechod navíc snad zvládnou), ale zároveň se i lidi z Jezerky a ochozu dostanou lépe a důstojněji do centra přes PP. Vyřešeno.
čítatel
Čtvrtek, 10. května 2018 - 15:35:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 4-2012
[happy] Tak vy chcete zlepšovat Jezerce a Ochozu dopravu a pak přijdete s tímhle... [nene]

Argument o zastávce nočky jsem čekal, ale ta je od vchodu do OC krapet dál (cca 170m vs. 30m nyní) Ale hlavně: kam by přišla zastávka od Arkád? Do ulice Na Pankráci ji můžete dát až někam k ulici Na Veselí (protože levé odbočeí busu a ten se musí zařadit) do Hvězdovy za křižovatku to taky moc nejde protože odbočení do Geminy a na magistrálu.

Takže se přesně ti, kterých chcete "pomáhat" by absolvovali násobně delší pěší přesun (jako bonus by se prodloužil i přestup "MC" - 188). Zejména babičky, kteřé tu 188 v relaci Jezerka/Sdružení-Arkády užívají předem děkují.

Ale jako "výhoda" je "nové" spojení na PP (které je sice už teď od té Jezerky za rohem 18 z Na Veselí) - mimochodem při cestě z Ochozu je cesta na 188 a 18 rozdíl závratných 60 metrů [wink].

Nově tak z obou zastávek, které nejsou u sebe stejný cíl a to za cenu zhoršení vazby do obchodů a na metro.
Velmi děkujeme [proud]

Moc prosím, pusťte se do "optimalizace" jiných oblastí [vypravci]
LvP
Čtvrtek, 10. května 2018 - 16:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547
Registrován: 10-2012
A nebylo by jednodušší zřídit zastávku Pankrác u Gemini s tím, že 188 by jezdila ulicemi Na Pankráci a Na Strži?
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Čtvrtek, 10. května 2018 - 16:58:28  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Kdyby se mne někdo ptal, zda zavést nebo ne, budu spíš pro zavezení.

Kam chcete zavézt, abyste mohl zavést? [biggrin]
čítatel
Čtvrtek, 10. května 2018 - 17:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 209
Registrován: 4-2012
LvP: No pokud by do toho někdo chtěl vrtat, tak by to bylo rozhodně lepší než uhýbat 188 dolů na povstání. Předpokládám trasování Milevskou.
Ale rozpad nástupu 134+188+193 na Sídlišti Pankrác neumím posoudit, tam jsem nebydlel, ani se nepohyboval. To ať se ozvou místní.
sc88
Čtvrtek, 10. května 2018 - 17:19:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 6-2014
čítatel: V opačném směru být zastávka vůbec nemusí, jezdí tam z Kavčích hor ve stejné trase k Arkádám linka 134 momentálně se stejným intervalem jako ta 188 z Jezerky k Arkádám.

Tím násobně delším přesunem máte na mysli přesun k Arkádám prodloužený o jeden přechod přes silnici? Doporučuji používat měření přesněji, cesta se prodlouží o závratných 82 metrů. To bych skutečně nenazýval násobně delším přesunem. Stačí pohled na mapu a každý vidí, že i z této noční zastávky je to k Arkádám úplný kousek.

Jistě, souhlasím že rozdíl je 60 metrů, ale to argumentujete vůči něčemu jinému. Diskuze je o tom, že samotná tramvaj s 10minutovým intervalem není zrovna úplně dostačující. 188, která by situaci mohla vylepšit, místo toho jezdí s 15minutovým intervalem na Pankrác místo směrem do centra, kde je navíc zastávka umístěna nesmyslně daleko od vchodu do metra. Uvedený návrh velmi mírně zhoršuje přístup k Arkádám (o 80 metrů a jeden přechod přes silnici), zato výrazně zlepšuje vazbu na metro PP a celkově cestu do centra.

Moc prosím, vnímejte i názory jiných lidí (nemyslím teď moje), dost i dalších lidí zde vyjádřilo názor, že situace s MHD okolo Jezerky je špatná. Takže to vaše "žádné změny tu nejsou potřeba" asi nebude úplně to pravé ořechové..
čítatel
Čtvrtek, 10. května 2018 - 17:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 210
Registrován: 4-2012
Když tedy nemusí byt zastavka z druhé strany, tak jak se dostanu od arkád na sdružení? Metrem na pp a pak 188?
Dale noc nerozumím co myslite tim zlepsovanim cest do centra - na pp zadne centrun neni, takze tak jako tak musim do metra. A nez se "vase" 188 dostane na pp (zejmena rano) na metro, tak jsem v soucasnosti uz mozna na Vyšehradě.

Nebojte, ostatni vnimam, jen mi prijde že někteří maji potrebu optimalizovat oblastí kde se moc nevyskytuji. Makusovi nazory beru, je z Paloučku, haji si svoje. Ja bydlel leta na ochozu tak zase branim svoje. ;-)
čítatel
Čtvrtek, 10. května 2018 - 17:35:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 211
Registrován: 4-2012
A abyste vedel ze to nemyslim zle, pojdme se klidne nekdy domluvit, primo u trsmvaje na veseli je zahradka, muzem dopravu v oblasti probrat u dobreho piva :-) makus a dalsi se třeba taky připojí.
sc88
Čtvrtek, 10. května 2018 - 17:54:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2014
No tak by se někde udělala zastávka i v opačném směru, proč ne. OK a máte třeba vy nějaký nápad jak by šla MHD okolo Jezerky zlepšit? Nejen já, ale i někteří sousedé v mém okolí shodně říkají, že 188 je jim při cestě do centra na nic (pokud zrovna nejedou nakupovat), a že používají akorát tramvaj, která však při intervalu 10 minut a ujetí způsobí 10 a více minutovou vynucenou procházku k metru. To říkám jako místní a se situací je nespokojeno i poměrně dost lidí v mém okolí, kteří ale o tomto fóru ani neví, takže se jejich nespokojenost ani nedostane do internetového světa.

OK, já to taky nemyslím zle :-), je to hezký nápad, jsem pro, tenhle měsíc jsem pracovně většinu času mimo Prahu, ale poté se rád něčeho takového zúčastním.
čítatel
Čtvrtek, 10. května 2018 - 18:36:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 4-2012
sc88: Náš zásadní rozpor je právě v tom, že já potřebu zásadně zlepšovat dopravu v obasti nevidím [biggrin]
Lidi brblají dycky. Seberete 188 z Pankráce a ohnete jí na PP - ti co brblali do teď budou (možná [proud]) spokojení, ale naštvete zase jiné. Stav z jezerky, kdy ti co chtějí na arkády jsou na BUS a ti co chtějí bez přestupu do centra nebo na NBS za roh na 18 mi nevadí. Jezdí to plné tak akorát. Zase tolik lidí tam nebydlí, aby nestačil interval 10 minut.
Ale abyste neřekl, že nemám návrh žádný tak:
- Zkrátit interval na 188 a vrátit SD.
- Při rekonstrukci zvětšit osovou vzdálenost kolejí Na Pankráci a vést 193 po kolejích hned od ulice Na Veselí, společné zastávky pak v celém úseku PP - NBS.
- V rámci případné větší akce posunout zastávku tram (nově tram+bus) PP a protáhnout podchod.
Další revoluce až s prodloužením tram aspoň před Arkády (ale to z různých - a to celkem objektivních - důvdů nelze hned)

podrobnější diskuzi Vás beru za slovo [vypravci] Napiště (samozřejmě i kdo chcete další) na
srazoptimalizacejezerka_(zavináč)_seznam.cz
a někdy v červnu se můžeme domluvit [happy]

Založil jsem mailík, prosím o pochopení že svůj sem veřejně dávat nebudu [wink].
Čtvrtek, 10. května 2018 - 21:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14251
Registrován: 10-2004
Pánové, uvědomte si, že vrácení 188 do standardních vozů a zkrácení intervalů povede k nárůstu nákladů (cca 12 milionů) a nárůstu počtu řidičů. A zejména ten nárůst řidičů je problém. Uděláte to tady, a ozvou se další sídliště, že chtějí radši krátké vozy a kratší interval. A tady je dostupná tramvaj na Veselí a v Nuselské, byť v druhém případě s velkým výškovým rozdílem.
Pokud je problém přestup na Pankráci, taky by mi jako nejsmysluplnější řešení přišlo hledat řešení, aby linka byla vedena ulicí na Pankráci k výstupům z metra.
Čtvrtek, 10. května 2018 - 22:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 400
Registrován: 11-2008
taky by mi jako nejsmysluplnější řešení přišlo hledat řešení, aby linka byla vedena ulicí na Pankráci k výstupům z metra

...a pak přes Brumlovku, Kačerov a Tempo někam dále[happy]. Jen na druhém konci by to chtělo 188 zkrátit a nejezdit až na Želívárnu [crazy](aby ta linka nebyla tak dlouhá).

(Příspěvek byl editován uživatelem pavhob.)
Pátek, 11. května 2018 - 08:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 626
Registrován: 9-2016
Tady je několik věcí, které se motají dohromady:
1) Zastávka bus 193 na PP
2) Spojení Jezerky s centrem
3) Obsluha "družstevních" ulic
4) Obsluha okolí ulic "Na Veselí" a "Nad Nuslemi"

1) Jelikož 193 na PP DC je spíš nástupní zastávkou, je vhodné ji dát na koleje spolu se zastávkou 18. To je samostatná akce
2) 188 na jízdu do centra je vhodná pouze směr Arkády. Opačným směrem jede z centra. Je z ní možný pouze přestup na Jezerce na 11/14. Ale to je v podstatě 2x zastávka navíc + ne zcela dobrý přestup. Ideální by byl centrální přestupní bod v Kloboučnický.
3) Směrem DC se dá ještě jakžtakž seběhnout na 11/14. Ale pro méně pohyblivé (a kočárky) to nic moc není. A nahoru je to ještě horší. Proto bych navrhoval vymeták NBS, Nuselská, Nad Nuslemi, Soudní, Družstevní ochoz ke škole (a pak buď zpět nebo objet celé), Pankrác, otočit na kruháči u parku, Pankrác, Družstevní ochoz, Na Jezerce, Pod vilami, NBS. Konečnou tam, kde kdysi stála 193 pod mostem.
4) Vyřešil by to bod 3

Už vidím, kolik bude ekonomů vypočítávat počet řidičů a peněz. Bude. Ostatně i bus NNN něco stojí. Jelikož zde by byl interval třeba 15/30 minut, zas tak řidičů by to nebylo.
Jak tvrdím dlouhodobě, měly by být ML v kloubech s co nejpřímější trasou a na ně navazovat podobné vymetáky. Ale řešení, kdy ML vymetá některé kouty a jiné vynechá je zcela divná. Měla by se (pro celou Prahu) stanovit dlouhodobá koncepce (i za cenu totálního překopání čísel linek) a v ní říci co se bude obsluhovat a podle toho to nastavit. Já jsem pro ML co nejpříměji a na ně navazující vymetáky. Poté, co bude koncepce hotová, tak ignorovat výkřiky jednotlivých MČ, neboť výsledkem je vždy zlepšení v jedné části a zhoršení jinde, pak se to pomalu rozkládá. Proto je potřeba linkové vedení optimalizovat.

Pokud bude hospoda ve všední den odpoledne, rád se zúčastním.