Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Lipenka, Bechyňka, šumavské lokálky (ŠED) » Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 15. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 15. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 14. června 2018 - 11:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 207
Registrován: 7-2011
Pan Chytrej: skvěle napsáno [ok] Bohužel je to pravda [uhoh] a ani tu rez mezi Vimperkem a Strakonicema nestírají...
Čtvrtek, 14. června 2018 - 11:10:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 557
Registrován: 2-2016
Vyčerpávající shrnutí. To až si přečte Študlar, tak jistě začne konat dobro ku prospěchu cestujících. Ale musí to projít kolečkem s č.j. objednavatele.
Zabalte to do mailu a pošlete na podatelnu kú. Tady na to bude sedat prach, zatímco "pružnější" budou prát přes různá Battery Storage, či chatky v klidu dále...
Dodatek - nemělo být ve slově "pracky" spíše užito háčku?[biggrin]
Je to smutná perspektiva svý prachy utrácet
Stát se votrokem piva zlehčovat zákon sto dvacet
red_cap
Čtvrtek, 14. června 2018 - 11:30:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2017
A takhle to dopadne skoro ve všech 99,9 % výběrek, kde rozhodujícím kritériem pro výběr je nejnižší nabízená cena za služby. Už dříve někdo moudře prohlásil, že nejsme tak bohatí, aby jsme si pořizovali ty nejlevnější věci. A toto je zářný příklad velebeného soukromníka na kolejích.[biggrin]
Čtvrtek, 14. června 2018 - 12:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 10-2010
Pan Chytrej: Palec nahoru - napsáno výstižně a brilantně [ok]
Čtvrtek, 14. června 2018 - 16:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 12-2007
a co na to soukromofilové? Kde jste Tomáši?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 14. června 2018 - 16:55:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 12-2017
Prej jen idiot by si objednal takovou firmu. [biggrin] Hmm tak v Plzni mají asi jiné zkušenosti s Dží Ví Trejn Redžio a tak si vobjednali a rovnou cyklovlak. Třeba to vyjde nebo vyjede? Úpo nedráždi hada bosou nohou, GWTR je jeho srdeční záležitost.
Čtvrtek, 14. června 2018 - 16:58:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2638
Registrován: 2-2005
Pan Chytrej. I za mě [ok] nahoru. Jak výstižné. A takto dopadnou i další tratě, které spadnou soukromníkům do vínku. Možná je to přes soukromníky řízená likvidace lokálek k velké radosti SŽDC, ministra dopravy ve spolupráci s krajskými zastupiteli............
Tiskový mluvčí GWTR pan Toff je prosím kde? ( možná opravuje sesunutý svah )
Čtvrtek, 14. června 2018 - 17:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 635
Registrován: 7-2017
Six Yellow: No, tahle jedna jednotka jim v sobotu jinak stojí, tak se dohodli, že ji využijí - win-win situace, není to ZDO, takže nevadí tolik, když to nejede a zároveň se do kasičky GWTR přisypou peníze za něco, co je celkem užitečné, navíc od příštího roku to znemožní zavřít Svojšín - Bor. [happy]
Čtvrtek, 14. června 2018 - 17:09:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 9-2014
Pokud se takhle kombinuje přeprava cestujících vlaky a autobusy+dodávky na kola, tak by mě docela zajímalo, jak to má dopravce ošetřeno.
Třeba pro úsek Lipka-Strakonice je v úseku Vimperk-Strakonice NAD zavedena sice zbytečně, ale alespoň oficiálně. Vlaky prostě z nějakého provozního důvodu nejedou a místo nich jede bus. To je sitace, kterou zákon zná.
Pokud ovšem vlak uvedený v jízdním řádu jede normálně po kolejích, pak mám o možnosti jeho posílení jakousi souběžnou NAD pochybnost.
Jistě by to bylo možné, pokud by měl na tu trasu dopravce vydanou klasickou licenci pro autobusovou linku a schválený jízdní řád, ale tak to podle mě v tomto případě není.
Další možností je provozovat ty autobusové posily jako nepravidelnou dopravu (tj. zájezd), ale pak nelze vybírat jízdné (či přepravné za kola) a vydávat jízdenky.
Kdyžtak mě někdo, kdo do toho vidíte více, v těchto úvahách opravte.
Čtvrtek, 14. června 2018 - 17:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2639
Registrován: 2-2005
Tantin27:
navíc od příštího roku to znemožní zavřít Svojšín - Bor
jeden vlak v sobotu tu lokálku nezachrání [ko]
prý už je rozhodnuto dopředu,dle lidí od SŽDC, ale naděje umírá poslední, uvidíme, jak to celé dopadne [sad]
Čtvrtek, 14. června 2018 - 17:27:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 636
Registrován: 7-2017
Libor_hh: Tam je problém v tom, že nejde vyrobit přípoje na Sp ve Svojšíně a zároveň rozumně přípoje v Boru. Bohužel. [sad]
Čtvrtek, 14. června 2018 - 17:33:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 4-2014
Tantin27 - tak trať Svojšín - Bor nikdo v příštím GVD zavírat nebude. I když už tam nebudou jezdit žádné osobní vlaky, tak ta trať normálně zůstane pro veškerý železniční provoz otevřena dále, jen s tím rozdílem, že se již nepočítá s vlaky osobní dopravy, ale pouze s nákladní dopravou (sice už jen dvakrát v týdnu), ale do Boru se jezdit bude.
Stejně tak ta trať nadále zůstane otevřena i pro případného soukromníka, který by tam chtěl provozovat osobní dopravu.
Asi nejvýhodnější řešení by bylo od dřívějšího řešení, kdy vlaky pendlovali pouze mezi Borem a Svojšínem, udělat několik přímých Sp Plzeň - Svojšín - Bor a zpět s tím, že by ty zpáteční Sp z Boru navazovali ve Svojšíně na Sp Plzeň - Mar.Lázně.
Jenže do takového řešení se Plzeňský kraj pouštět nebude, protože celkový zájem Plzeňského kraje o tuto trať je pod bodem mrazu a podobně je to i s celým úsekem Pňovany - Mar. Lázně


(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Čtvrtek, 14. června 2018 - 17:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 8-2017
Libor hh:
Tiskový mluvčí GWTR pan Toff je prosím kde? ( možná opravuje sesunutý svah )
Neopravuje. Pan mluvčí prý právě sesouvá další svah pod Vimperkem. Aby bylo jasné každému, že do Strakonic to nepůjde.
A po dnešní hradní inspiraci prý chystá nějaké pálení trenýrek. Skončil čas spodního prádla v železniční dopravě [happy][happy][happy]
Čtvrtek, 14. června 2018 - 17:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 637
Registrován: 7-2017
Luboš: 170 by měly řešit ty Sp, jak jsme se o nich už bavili. 640 na 190 budou stát hodně peněz navíc proti odepsaným Os.
Čtvrtek, 14. června 2018 - 17:47:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1480
Registrován: 4-2014
Tantin27 - ano, a v tom je právě ten problém, na který doplácí trať č.170 tak i přípojný úsek Svojšín - Bor.
Čtvrtek, 14. června 2018 - 19:09:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 3-2018
Dneska na výluce nějakej strejda z Hajan a za ním prázdnej mikrobus....

Co vím, tak si dojíždějící do Strakonic libujou, protože NAD jezdí zdarma. A mrkve prej jsou stejně hrozně špinavý.

Já dojíždím občas s národním a ta šukafonije je taky děs běs.

Takže zejtra se Štáhlichem [sad]
Čtvrtek, 14. června 2018 - 19:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 346
Registrován: 1-2010
"Od 2. 7. 2018 budou opět jezdit vlaky v úseku Strakonice - Vimperk. NAD bude již jen v úseku Vimperk - Lipka. Podrobnosti připravujeme.

http://www.gwtr.cz/cs/sumava
Čínskej
Čtvrtek, 14. června 2018 - 19:34:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1724
Registrován: 3-2012
Jsem to uz napsal jednou, ale nejak se to tu neobjevilo. Chyba neni na strane K-reportu... Takze znova...

Bram:
Pochopil. Ovšem takovými radami, jako nejet vlakem někde, jen proto, že tam nejezdí ČD, se fakt řídit nehodlám a nazvu je tím, čím jsou: Výplody uražených členů modré armády mající ujímání z toho, že to nedopadlo tak, jak mocí mermo chtěli.
Opravdu nepochopil a jeste urazi okoli. Fakt jsem mel vyssi mineni. Ale neurazil jsem se...
To se mám jako vyhnout trati Mariánské Lázně - KV, Sokolov - Klingenthal, Chomutov - Plzeň a dalším jen proto, že tam nejezdí ČD?!?
Nedoporucuju POUZE jizdu po 194! Na vyse zminenych tratich se nestane, ze by se cestujici nevesel do vlaku. Neni duvod je nedoporucovat...

Jorge:
Diky za upresneni. Auto bych nechal doma a jel R(Ex) do CB, Svejk(Os) do Cicenic, Os do Volar a pak je na zvazenou, jestli prestoupit na Lenoru (zde se jezdi) nebo pokracovat a do Lenory jet na kole treba z Dobry nebo Stozce. Anebo jet do ty Trebone z Rybnika pres Novohradske hory. Ale takhle moc ti do toho kecat uz nebudu...

Pan Chytrej:
Tez [ok] Ono je toho jeste vic. Treba dokazali na tri ctvrte hodiny zablokovat zeleznicni prejezd, arogance nekterych lidi, neschopnosti nemaji vyrazne min nez...

P.S.: V minulych letech bych Jorgemu "modrogumne" doporucil, at se obrni trpelivosti a pocita tak s pul az tri ctvrte hodinovym zpozdenim, ze mu muze ujet pripoj (v Cernym Krizi), ze muze chcipnout masina, ale v zadnym pripade bych ho neposlal na Lipno, pres Cicenice/Strakonice nebo cyklobusem, tedy mimo trat 194... Vloni byl navic bonus v podobe primeho Ex do Udoli a Arrivy do Pece. Ta ale Lenoru spis neresi...
Čtvrtek, 14. června 2018 - 20:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3594
Registrován: 1-2010
Co vím, tak si dojíždějící do Strakonic libujou, protože NAD jezdí zdarma.
Což neplatí jen v NAD do Strakonic, ale i ve vlakových spojích jedoucích bez průvodčího. Kontroly se vyskytují málo a když už, tak "nefungoval automat", který navíc čas od času opravdu nefunguje. Jak "neviditelné" cestující řeší krajská dosypka? [happy]
Čtvrtek, 14. června 2018 - 20:23:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 7-2010
Navážu na Pana Chytrýho svou dnešní příhodou, kterou sem osobně zažil.

Byla takto měsíc předem ohlášená skupinka 100 lidí - studentů gymnázia a učitelů - splouvajících Vltavu. Dle jejich slov cesta do Brodu (jeli někde ještě z před Prahy) úplně v pohodě. Dneska zpátky horor. Přijel Os z Údolí do Boršova, kde bylo skupině oznámeno, že do vlaku je nepustí(!), posílají pro ně autobus (předem nikdo nic nevěděl). Nicméně oni měli plánovaný přestup na R 708, v ČB pár minut času. Autobus ovšem skutečně přijel. Ale jedno sólo pro 100 lidí(!), kam se jich vešlo sotva polovina. Ta polovina přišla do Budějovic na nástupiště k vlaku 16:02, tedy minutu před odjezdem, načež začali blokovat vlak, který nemohl odjet. Že prý dispečer jim řekl, že ten vlak na ně počká - ovšem to byl nějaký dispečer GW, který jim slíbil čekání vlaků ČD, přičemž na ČD o tomto nikdo nevěděl! Druhá skupina přijela za nějakých odhadem 20 minut, že autobus do Boršova otočil ještě jednou pro zbytek.

Výsledek? Odřeknutý R 708 z důvodu zásahu PČR ohledně agresivních cestujících, kterým GW nasliboval hory doly a skutek utek. Více se k případu 708 nebudu vyjadřovat, věc je v šetření PČR.

Nicméně co z toho plyne? GW není schopen zajistit ani včasnou přepravu autobusem! Těm lidem nikdo nic neřekl, měli objednaný vlak, objednávka byla potvrzena. Autobus přijel pozdě, navíc je nevzal všechny. A lživé informace ohledně čekání vlaku ČD. Co je moc, to je moc. Tohle není dopravce, to je hotová pohroma.}
Čtvrtek, 14. června 2018 - 20:27:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 4-2014
1510015 - tak to ježdění grátis není jen u GWTR, u ČD se s tím lze také setkat a to i ve vlaku obsazeném vlakovou četou. Viz rychlíky Klatovy - Plzeň - Praha, protože z Plzně tvoří vlakovou četu pouze jeden člověk a v takovém 6ti vozovém rychlíku, který odjíždí ráno v 7:00 z Plzně na Prahu se dá krásně bez jízdenky projet až do Rokycan, ale záleží na tom kde ten průvodčí začíná svoji kontrolu jízdenek. Pokud začíná v posledním voze a než se dokolébá do prvního vozu za mašinou, tak rychlík už zastavuje v zastávce Kařez.
Čtvrtek, 14. června 2018 - 20:36:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11982
Registrován: 5-2004
Ty novohradky me napadly taky. Sic uz to nebude poetika pustiny roku 91 ale na rozdil od sumavy snad ani ani vaclavak.
Čtvrtek, 14. června 2018 - 20:49:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 8-2017
R 206: k incidentu na budějckém nádraží se v médiích vyjádřila i hajzlbába. Mohou za něj drzouni [happy]

incident v ČB
Čtvrtek, 14. června 2018 - 21:13:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 9-2014
R_206:
"Přijel Os z Údolí do Boršova, kde bylo skupině oznámeno, že do vlaku je nepustí(!), posílají pro ně autobus"

To je modelově právě ten případ, o kterém jsem si tu dnes před pár hodinami dovolil zapochybovat, jestli je taková praxe vůbec v souladu ze zákonem. Domnívám se, že je nejméně na hraně, spíše možná za hranou. Sice v tomto případě došlo k předchozímu nahlášení výpravy, ale na pravidelný vlakový spoj. Určitě se nejednalo o objednávku nepravidelné autobudové dopravy.
A to nehodnotím, jestli je taková praxe v souladu se smlouvou s objednatelem, jelikož ji neznám, ale i z tohoto hlediska bych byl skeptický.
BmbČ
Čtvrtek, 14. června 2018 - 22:20:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7791
Registrován: 1-2007
důvodu zásahu PČR ohledně agresivních cestujících
Proti agresivním cestujícím nasazeno pět vozů PČR + 3 vozy měšťáků (podle parkování před nádražím). Na Budějce velká akce takhle ve čtvrtek navečer. [blush]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Mladějov
Čtvrtek, 14. června 2018 - 22:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12449
Registrován: 3-2007
Přijel Os z Údolí do Boršova, kde bylo skupině oznámeno, že do vlaku je nepustí(!), posílají pro ně autobus

To je modelově právě ten případ, o kterém jsem si tu dnes před pár hodinami dovolil zapochybovat, jestli je taková praxe vůbec v souladu ze zákonem. Domnívám se, že je nejméně na hraně, spíše možná za hranou. Sice v tomto případě došlo k předchozímu nahlášení výpravy, ale na pravidelný vlakový spoj. Určitě se nejednalo o objednávku nepravidelné autobudové dopravy.


??????????

Takže když má dopravce snahu ty lidi přepravit, tak ho budete trestat, že to je autobusem ?

Fakt koukám, jak někteří na to GWTR použijou každý klacek, který někde najdou [crazy]

(A samozřejmě je průser, že to hodně nezvládaj, to beze všeho).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 14. června 2018 - 22:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1303
Registrován: 7-2010
Když nahlasite 100 lidi, tak prijede adekvatne policajtu. Melo to kdyz nic jineho psychologicky efekt. Vsichni meli srandu z toho ze prijedou benga, no kdyz se z podchodu vyrojil dav namakanych prislusniku v neprustrelnych vestach, ticho by se dalo krajet.

Honza_V.: To je vec jedna. Druha je absulotni neschopnost a prolhanost aparatu GW. Bud meli prepravu tolika lidi odmitnout, nebo se domluvit na operativnim reseni. Tohle fakt nekdo naprosto posral.

Mladějov: To je otazka do pranice. Pokud treba jedu vlakem z duvodu ze se mi dela zle v buse, neni hlasena vyluka a svevolne prijede autobus bez jakekoliv MU... Z Borsova do Budejc bych to ja osobne vubec neresil a jel klidne i mestskou. Ale predstava ze si objednam prepravu treba do Horni Plane k Lipnu a dovali autobus bez ohlaseni, to by me klidnym nenechalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem R_206.)
Čtvrtek, 14. června 2018 - 22:54:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6295
Registrován: 12-2011
Z Borsova do Budejc bych to ja osobne vubec neresil a jel klidne i mestskou.

Vám ani nic jiného nezbývá [rofl]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
BmbČ
Čtvrtek, 14. června 2018 - 23:04:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7792
Registrován: 1-2007
Na vlak z Boršova na Včelnou. Tam se lidé na 196 v poloprázdných šuplatech bojí. [wink] Místa do CB dost. [vypravci]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Čtvrtek, 14. června 2018 - 23:44:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 558
Registrován: 2-2016
Gw to zas jednou vymňouklo. Zlepšení dle Zimoly v praxi. Předpokládám opět veliké ticho z Jikordu.
Je to smutná perspektiva svý prachy utrácet
Stát se votrokem piva zlehčovat zákon sto dvacet
BmbČ
Čtvrtek, 14. června 2018 - 23:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7793
Registrován: 1-2007
Na jedné diskusi matka jednoho ze studentů píše mj., že ČD udělaly ze studentů, kteří žádali o desetiminutové zpoždění vlaku, fotbalové opilé fanoušky, na které poslaly cca 40 policistů. [blush]
Takže GWTR může být naprosto v klidu. Vina je na straně ČD. [andel]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Pátek, 15. června 2018 - 00:29:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 7-2010
Článek na Deníku byl již upraven, teď to vypadá mnohem lépe.
Mladějov
Pátek, 15. června 2018 - 00:33:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12456
Registrován: 3-2007
.."takhle se chovat k elitám národa"

[lol]
Pátek, 15. června 2018 - 04:26:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 9-2014
Mladějov:
"Takže když má dopravce snahu ty lidi přepravit, tak ho budete trestat, že to je autobusem ?

Fakt koukám, jak někteří na to GWTR použijou každý klacek, který někde najdou [crazy]
"

Vy jste mě ale vůbec nepochopil.[nene]

Já jsem v těch včerejších příspěvcích přeci neřešil, jestli mám rád GWTR nebo nemám, ani jestli se mi praxe posilování vlaků souběžně jedoucími autobusy osobně líbí či nelíbí. Já jsem se jen snažil otevřít debatu o tom, jestli je to v souladu se zákonem, jelikož mám obavu že ne.
Pro provozování autobusové dopravy pro cizí potřeby stanovuje mantinely zákon o silniční dopravě, který říká, když to velmi zjednoduším, že lze dopravu provozovat jako linkovou (pravidelnou) na základě licence a schváleného JŘ, "zájezdovou" (nepravidelnou) na základě předchozí objednávky, a hovoří i o NAD, pokud je železniční doprava omezena nebo přerušena.
Pokud někdo provozuje autobusovou dopravu pro cizí potřeby jiným způsobem než stanovuje zákon, no tak jej podle mě porušuje a riskuje mj. sankci od příslušných kontrolních orgánů (v tomto případě od krajského úřadu).
V prvním včerejším příspěvku jsem vyzval, ať mě v těchto úvahách kdyžtak někdo opravíte. Očekával jsem ovšem argumenty věcné, nikoliv emocionální.
Pátek, 15. června 2018 - 06:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8203
Registrován: 8-2012
Bud meli prepravu tolika lidi odmitnout
Ano, to je Jediné Správné železničářské řešení! Pak by se poprvé v dějinách české a československé železnice nestalo, že vlak nepobral objednanou frekvenci a že cestující nestihli přípoj!
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 15. června 2018 - 07:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 12-2007
Co myslíte, vypraví učitelský sbor příště pro studenty autobus, nebo budou riskovat, že se do vlaku zase nevejdou? [angry]
Jak vidno, obavy místních, že letní sezonu GW nezvládnou, se ukazují jako opodstatněné[cunik][zadnice]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 15. června 2018 - 07:45:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13927
Registrován: 12-2007
vypraví učitelský sbor příště pro studenty autobus
Asi ne, protože příští rok už to studenti budou mít (u kteréhokoliv železničního/autobusového linkového dopravce) za 1/4 plného jízdného.

(Zatímco u objednané, "zájezdové" přepravy budou muset nadále platit plnou, resp. tržní/smluvní cenu.)

(O to více obdobných situací může nejen na této trati napřesrok nastat.)

(Ostatně, nebýt onoho "nečekaného/politováníhodného skluzu", měly by to tyto školní výpravy za 1/4 už nyní, právě od 10. 6. 2018".)

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Pátek, 15. června 2018 - 07:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11983
Registrován: 5-2004
Me by ty busy neurazily kdyby:
1) dorazily do cile v case vlaku tj mely stejnou jizdni dobu
2) staly v dostatecnem poctu coz pro 100 ks neni 1 bus pred nadrem jeste pred prijezdem vlaku
Pátek, 15. června 2018 - 07:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 12-2007
David: To je pravda a ani jsem si to neuvědomil. No Pánbu s náma [uhoh] Nebo spíš s lidmi, kteří si objednají skupinu u GW a pak jim zbydou jen oči pro pláč.

Vono kdyby studenti jeli jen do Prahy, tak by nad tím mávli rukou a jeli za chvíli dalším. Ale zřejmě nechtěli jet z jihu Čech do Ústí 8 hodin, kupodivu, a dorazit tam někdy o půlnoci.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 15. června 2018 - 08:32:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 559
Registrován: 2-2016
... Přitom se děcka mohla povozit až šestimotorovým vlakem. Ruslanem se sveze málokdo (Ukrajinský vózdušnyj korabľ má stejný počet motorů, jako špičkový vlak "lepších"), tak holt za zážitky plnými technické improvisace, technologického tápání a bezpečnostně provozní lotérie musí vyrazit za vzrůšem na Šumavu. Taky bych byl natěšen a také by mne nakrklo, kdybych musel oželet zlatý hřeb zážitkového výletu a svezli mne jenom olezlým gw busem.
Je to smutná perspektiva svý prachy utrácet
Stát se votrokem piva zlehčovat zákon sto dvacet
Pátek, 15. června 2018 - 08:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20833
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně

dnes – 113 002, 814 026

Os ČB - ČK – Volary

8101 - 654 003
8103 - 654 006 + 009
8105 - 628 283 + 261
8107 - 654 003 + 015
8109 - 654 006 + 009
8120 - 810 492
8111 – 628 283 + 261

Os Číčenice – Volary

výluka Prachatic – Volary do 27.6

18 000 – 816 002 / bus
18 020 – 654 016
18 002 – 816 002 / bus
18 004 – 654 016 / bus
18 006 – 816 002 / bus
18 008 – 654 016 / bus
18 022 – 816 002
18 010 – 654 016 / bus
18 024 – 816 002
18 012 – 654 016 / bus

Os Strakonice – Volary

výluka Strakonice – Lipka do 18.10

18 100 – bus / 654 014
18 120 – bus
18 102 – bus / 654 002
18 104 – bus / 654 014
18 106 – bus / 654 002
18 108 – bus / 654 014
18 110 – bus / 654 002

Os Rybník - Lipno nad Vltavou

dnes - 210 057, 814 174, 814 146

Ex 531 – 754 057 ???

Mn dnes …

708 703 Horažďovice – Sušice – Strakonice


bez záruky ... [wink]
ICQ 191300062
Pátek, 15. června 2018 - 09:03:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 560
Registrován: 2-2016
T.H.: A v Emeryce byjete černochy[proud]
Je to smutná perspektiva svý prachy utrácet
Stát se votrokem piva zlehčovat zákon sto dvacet
Pátek, 15. června 2018 - 10:32:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 10-2010
No a to tu máme dva dopravce. Až tu bude dopravců 5 nebo 6 to si bude kraj libovat:

1.) Šumava
2.) Zbytková motorová trakce
3.) Elektrická trakce
4.) Trať 202
5.) Dálkovka ČD
6.) Dálkovka RJ

A napadá mne ještě v souvislosti s autobusy Strakonice -Vimperk, že když byla dlouhodobá výluka Nová Pec - Nové Údolí, tak přesto že šlo o jasnou NAD, tak jsme museli mít licenci na veřejnou linkovou dopravu, a věcně usměrňovaný tarif MD v busech NAD. Jezdit si jen tak místo vlaků je dle mého protiprávní. Prý to má takto fungovat až do října...
Pátek, 15. června 2018 - 11:32:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2015
V sobotu 16. června 2018 budou České dráhy ve spolupráci se spolkem Vltavotýnská lokálka pořádat již čtvrtý ročník úspěšných nostalgických jízd z Číčenic přes Temelín do Týna nad Vltavou a zpět. První spoj bude začínat již v Českých Budějovicích, poslední spoj tam svou jízdu ukončí. Tento rok slaví trať 192 z Číčenic do Týna nad Vltavou již 120 let své existence.
Jízda se uskuteční v sobotu 16. června 2018 a během této jízdy počítáme s nasazením dvou kapacitních motorových vozů 842 a přípojného vozu Bdtn. Motorový vůz 842 je pro trať zcela výjimečný a na trati dle našich informací ještě nikdy nejel.
Jízda se bude konat v den pořádání tradiční vltavotýnské pouti a jejím cílem je jednak připomenout provoz vlaků v malebné vltavotýnské krajině, jednak nabídnout rodinný výlet plný zábavy a her na pouť v Týně nad Vltavou. V Číčenicích budou přípoje z/do Českých Budějovic, Vodňan, Protivína či Písku. Vybrané spoje pojedou z Číčenic až do Protivína.
Akce je určena nejen pro zájemce o železnici, ale především pro rodiny s dětmi, jež s námi mohou strávit pohodový a zábavný den.
Více informací najdete na http://www.vltavotynskalokalka.cz/
Akce se koná za každého počasí, za přepravu a její bezpečnost ručí České dráhy.
application/pdfPlakat
Plakat.pdf (960.2 k)
Maršál
Pátek, 15. června 2018 - 11:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6758
Registrován: 1-2010
Prcku: nevím co tu řešíš?

...a hovoří i o NAD, pokud je železniční doprava omezena nebo přerušena.

Je omezena, je. Jezdí se přes Lipku, nejezdí. Tečka.

Kdyby jsi se staral radši o to, o co máš. Zavést si Peklík do Netolic a dát to veřejnosti vědět den před odjezdem vlaku, je fakt super přístup.[angry] Taky s ním prý jelo hodně lidí? Tak když nejede pára, projebeme ty penízky jinak, že.[crazy]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pátek, 15. června 2018 - 11:49:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 561
Registrován: 2-2016
Prcek: Hlavně si pro sebe Jikorďáci udělali hezkou trafiku. Budou řešit, pochopitelně ve vyšších počtech kamarádských lidí, problémy, které by vůbec nenastaly, pokud by situaci zakonzervovali, řekněme v r. 2002. Možná to dotáhnou s optimalizačně protržními kroky tak daleko, že se obejdou zcela bez cestujících - alespoň současný vývoj situace tomuto scénaři směle nahrává[sad]
Je to smutná perspektiva svý prachy utrácet
Stát se votrokem piva zlehčovat zákon sto dvacet
Pátek, 15. června 2018 - 12:22:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 10-2010
Maršál: Nechápu souvislost s Netoličkou. Jinak o jízdě vědělo město mnoho týdnů dopředu, Tisková zpráva byla venku, webovky... Ale lidé chtějí páru, z motoru byli zklamáni. To je fakt. Pára pojede do Netolic 3. srpna.

U vlaků číslovaných v úseku ST-VI je NAD mimo mísu, ne? Tam trať přerušená není.
Pátek, 15. června 2018 - 12:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1305
Registrován: 7-2010
...no že se tu mluví o voze a Maršál přitom o koze, to už víme [happy]
Maršál
Pátek, 15. června 2018 - 12:58:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6761
Registrován: 1-2010
Prcku: jsi mne zase pobavil. A město bude vylepovat letáky na nádražích?[proud] A pěkně kecáš. Na webovkách to bylo max. týden dopředu zveřejněno. Kde jsou ty sliby, jak do Netolic pojede Berta s patry?[biggrin]

Co je mimo mísu. Je celá trať sjízdná? Není. Já jsem si nevšiml tedy, že trať 198 je jen ST - Vi? S tímto omezením infrastruktury se nějak dopravce musí vypořádat. A není to na 14 dní. Jen se zeptám, s čím by tam dnes na této trati jezdilo ČD. Si i odpovím. S humus 810. Ta poslední jízda s MB n.p. stála za to. Víc shnilou a smradlavou 810 jsem zatím nikde jinde nepotkal, než na 198, za poslední éry ČD.[crazy]


R 206: neotírej si o mne hubu, když o provozu víš kulový. Buď tak laskav.

(Příspěvek byl editován uživatelem Maršál.)
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pátek, 15. června 2018 - 13:22:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 181
Registrován: 8-2017
Jen se zeptám, s čím by tam dnes na této trati jezdilo ČD. Si i odpovím. S humus 810.

Když sem tam jel na podzim, tak jela modernizovaná 810 s novými stahovacími okny a sedačkami s upravenými roztečemi, zpět sem jel přes PT regionovou a domnívám se, že obojí na valnou část spojů těchto tratí s max 50 km/h bohatě stačí.
Pátek, 15. června 2018 - 13:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1306
Registrován: 7-2010
Maršál: Já o provozu vím kulový? To jsou mi novinky - klasický argument, když nevim kudy kam -> "a stejně si uplně blbej" [happy] Narážel jsem na dotaz, proč na problém s GW odpovíš problémem s Peklíkem. Možná to též nebylo dle představ, ale ABSOLUTNĚ TO NESOUVISÍ, mezi veličinami "četnost jízd do Netolic, včasnost ohlášení" a "neschopnost GW" žádnou korelaci nevidím [happy]

Když nic jinýho: Peklík je výletní vlak, nikoliv vlak v rámci ZDO. To je prostě neporovnatelný.
Maršál
Pátek, 15. června 2018 - 16:36:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6763
Registrován: 1-2010
Já taky nesrovnávám Peklíka s GW. Opravdu, tvoje slintání stojí za to.[rofl][rofl][rofl]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pátek, 15. června 2018 - 17:13:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 7-2010
Maršále, ty jsi koukám uzdu všetečnosti ztratil a brýle mámení přiléhají až příliš tesně, že? [happy] J. A. Komenský, Labyrint světa a ráj srdce
Maršál
Pátek, 15. června 2018 - 17:24:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6765
Registrován: 1-2010
No, ty máš co povídat. Motat vše dohromady a vytrhávat věty z kontextu, tak na to jsi odporník.[biggrin]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pátek, 15. června 2018 - 17:56:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4980
Registrován: 11-2003
R_206:
"Navážu na Pana Chytrýho svou dnešní příhodou, kterou sem osobně zažil.

Byla takto měsíc předem ohlášená skupinka 100 lidí - studentů gymnázia a učitelů - splouvajících Vltavu. Dle jejich slov cesta do Brodu (jeli někde ještě z před Prahy) úplně v pohodě. Dneska zpátky horor. Přijel Os z Údolí do Boršova, kde bylo skupině oznámeno, že do vlaku je nepustí(!), posílají pro ně autobus (předem nikdo nic nevěděl). Nicméně oni měli plánovaný přestup na R 708, v ČB pár minut času. Autobus ovšem skutečně přijel. Ale jedno sólo pro 100 lidí(!), kam se jich vešlo sotva polovina. Ta polovina přišla do Budějovic na nástupiště k vlaku 16:02, tedy minutu před odjezdem, načež začali blokovat vlak, který nemohl odjet. Že prý dispečer jim řekl, že ten vlak na ně počká - ovšem to byl nějaký dispečer GW, který jim slíbil čekání vlaků ČD, přičemž na ČD o tomto nikdo nevěděl! Druhá skupina přijela za nějakých odhadem 20 minut, že autobus do Boršova otočil ještě jednou pro zbytek.

Výsledek? Odřeknutý R 708 z důvodu zásahu PČR ohledně agresivních cestujících, kterým GW nasliboval hory doly a skutek utek. Více se k případu 708 nebudu vyjadřovat, věc je v šetření PČR.

Nicméně co z toho plyne? GW není schopen zajistit ani včasnou přepravu autobusem! Těm lidem nikdo nic neřekl, měli objednaný vlak, objednávka byla potvrzena. Autobus přijel pozdě, navíc je nevzal všechny. A lživé informace ohledně čekání vlaku ČD. Co je moc, to je moc. Tohle není dopravce, to je hotová pohroma."


Zeptám se, vy jste u toho byl?

R_206:
"Maršál: Já o provozu vím kulový? To jsou mi novinky [happy] "

A co tedy víte? Resp. kde se s provozem setkáváte? Ale to nám asi neprozradíte,že... Já si jen pamatuju pobíhajícího kluka u budějckýho nádraží, na kterýho houkaji vlaky...

A jen pro pořádek, já dělám výpravčího. To jen, kdybyste chtěl argumentovat, že vám to taky neřeknu...
23. ledna 1843 získal Jan Jakub Rad patent na kostkový cukr
28. října 1895 byla otevřena trať Dívčice – Netolice, 26. února 2011 zde byla zastavena osobní doprava...

Muj web
Pátek, 15. června 2018 - 20:36:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 7-2010
Maršál: Nene, netřeba vytrhávat cokoliv z kontextu. Jen třeba vyzobnout ze záplavy urážek a demagogií jádro věci.

Zdeňku, hned v první větě uvádím, že jsem byl přítomen. Informací mám dokonce více, jenže nejsou určené veřejnosti, tak jsem je ani nezmiňoval.

A ano, před bratru sedmi lety (?) jsem se učil s novým foťákem okolo Budějckého nádraží. Zaplať pánbůh že vlaky houkali, nikdy neni zřejmý, kdo to je a co má za úmysl, když stojí byť třeba 5 metrů od trati [happy]

Omlouvám se, ale vzhledem k rétorice, kterou tady vedu vůči GW atp. nechci zmiňovat své jméno ani pozice u dráhy. Dříve jsem tak činil, řada lidí zde tedy mé jméno zná a někteří jistě i kde se s dráhou setkávám. Jen podotknu, že primárně přijdu do styku s reálným provozem, ale okrajově i s tou teorií okolo. Stejně tak mám (i když malé) pracovní zkušenosti s dopravou silniční. Jak jsem již nabízel mmj. Maršálovi, jsem ochotný v nějakém volném dni přijít ke škopku piva, kde se můžeme vzájemně poznat. Ale na internetu takové informace vyvařovat nebudu.
Pátek, 15. června 2018 - 20:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 11-2014
Tak pánové evidentně to není nic nového že GW nebere. Minulý týden ve středu jsem vezl jako vlakvedoucí vlak 18805 a na Včelné nastoupili dvě skupiny o počtu cca. 120 lidí. Na otázku to jste šli takovou dálku z Boršova však tam také jede vlak, mi bylo řečeno to víte no když GW tolik lidí odmítá vozit. Tak na tom asi něco bude ne?
Moje fotky na flickru [happy]
https://www.flickr.com/photos/131181852@N05/
Pátek, 15. června 2018 - 20:50:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4981
Registrován: 11-2003
R_206:
"Maršál:
Zdeňku, hned v první větě uvádím, že jsem byl přítomen. Informací mám dokonce více, jenže nejsou určené veřejnosti, tak jsem je ani nezmiňoval.

A ano, před bratru sedmi lety (?) jsem se učil s novým foťákem okolo Budějckého nádraží. Zaplať pánbůh že vlaky houkali, nikdy neni zřejmý, kdo to je a co má za úmysl, když stojí byť třeba 5 metrů od trati [happy]

Omlouvám se, ale vzhledem k rétorice, kterou tady vedu vůči GW atp. nechci zmiňovat své jméno ani pozice u dráhy. Dříve jsem tak činil, řada lidí zde tedy mé jméno zná a někteří jistě i kde se s dráhou setkávám. Jen podotknu, že primárně přijdu do styku s reálným provozem, ale okrajově i s tou teorií okolo. Stejně tak mám (i když malé) pracovní zkušenosti s dopravou silniční. Jak jsem již nabízel mmj. Maršálovi, jsem ochotný v nějakém volném dni přijít ke škopku piva, kde se můžeme vzájemně poznat. Ale na internetu takové informace vyvařovat nebudu."

Můžete klidně i v SZ [wink]
Pokud se dostavíte na nějaký sraz, rád s vámi pohovořím. Já dělám na dráze sice teprve krátce(...), ale i tak mám, řekl bych dost zkušeností jak prakticky tak teoreticky [proud]
23. ledna 1843 získal Jan Jakub Rad patent na kostkový cukr
28. října 1895 byla otevřena trať Dívčice – Netolice, 26. února 2011 zde byla zastavena osobní doprava...

Muj web
Pátek, 15. června 2018 - 21:07:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1309
Registrován: 7-2010
Platí, když budu mít o nějakém srazu čas, rád se přidám [happy] Jen aby to někteří zde diskutující rozdejchali, nerad bych odcházel s vidličkou v krku.

Jen pro info: ohledně výluky na Lipku, resp. zkrácení na patřičný se zasadilo zejména město Vimperk po řadě stížností občanů. Patří jim veřejné díky [ok]

A pro úplnost zmiňme, že výluka údajně nebyla primárně kvůli nedostatku vozidel, ale lenosti jezdit na údržbu do Volar. Protože to dle hlav GW nešlo. Asi jim chudáčkům nedošlo, že ze Strakonic se do Volar dá dostat i přes Budějovice a Krumlov. Že je to oklikou nákladný? Tomu se říká riziko podnikání.
Pátek, 15. června 2018 - 21:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 864
Registrován: 9-2008
Zdeněk: Ty a krátce? [coze][proud]