Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Železnice ve společenských souvislostech » Archiv diskuse Železnice ve společenských souvi... do 17. 03. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Železnice ve společenských souvi... do 17. 03. 2018

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 13. března 2018 - 19:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16002
Registrován: 5-2002
DJ: do 40 ho vezmete do nemocnice MHD
Skvělý řešení. Co pidižvík ještě nemá, to cestou dokoupí, a naopak nakazí hafo lidí okolo (a pokud brečí, tak zprudí všechny okolo).
Fascinuje mě, jak jsou sociální inženýři a hlasatelé lepších zítřků v konečném důsledku těžce asociální...
Úterý, 13. března 2018 - 20:06:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2821
Registrován: 5-2002
Tak zrovna tahle situace se dá brát binárně: do 40 ho vezmete do nemocnice MHD a když to přeskočí, tak si holt zavoláte sanitku.

"Tridsaťosem devať, Kefalín? To nič nie. Dvadsať šesť stupňov som mal a išli zme na zteč..."

D. J. zjevně nikdy neviděl dítě s horečkou nad 38°C a už vůbec netuší, co to je "zavolat sanitku". Ona ta "lékařská služba první pomoci" už dávno nejezdí a když se zavolá záchranka, tak dítě naloží a zmizí. Rodič se musí dopravit vlastními silami, pokud vůbec v reálném čase zjistí, kam mu dítě odvezli. Ostatně, minulý týden jezdila "rychlá" pět a půl hodiny po Brně a okolí a řešila, kam předat pacienta na internu... Takže v Praze jedině auto a Motol. A nebojte, zaparkovat se tam dá. I když to něco stojí.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Úterý, 13. března 2018 - 20:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7972
Registrován: 4-2003
Jaša: Úbytek parkování taky může pomoct,

Jakej smysl má dneska byt, ke kterýmu není aspoň jedno parkovací místo?

Jaša: do 40 ho vezmete do nemocnice MHD a když to přeskočí, tak si holt zavoláte sanitku.

Normální člověk sedne do auta a do tý nemocnice si dojede sám. Představa, že bych s nemocným dítětem/manžekou/tchýní jel k doktorovi MHD a nebo čekal na nějakou sanitku (žádná stejně nepřijede, protože k takovým případům se nejezdí) mi přijde mimořádně bezohledná.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 13. března 2018 - 21:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16003
Registrován: 5-2002
J11: D. J. zjevně nikdy neviděl dítě s horečkou nad 38°C
On toho neviděl možná víc... [wink]

Představa, že bych s nemocným dítětem/manžekou/tchýní
Přesně - poté, co odrostou děti, Ti zestárnou rodiče a začne to nanovo. Ostatně právě to, jak máti po mrtvičce tak tak nastoupila do Berlinga, bylo posledním argumentem k rozhodnutí, že fakt nemůžeme jít do menšího... [nene]

jel k doktorovi MHD a nebo čekal na nějakou sanitku (žádná stejně nepřijede, protože k takovým případům se nejezdí) mi přijde mimořádně bezohledná
Už to vidím v barvách - člověk si tak leží na chodníku s infarktem nebo otevřenou zlomeninou a doktor ho přemlouvá, aby ještě chvíli vydržel, protože sanitka neodkladně musela environmentálně uvědomělému panu Jašovi odvézt pidižvíka s horečkou... [smrt]
Úterý, 13. března 2018 - 22:21:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1687
Registrován: 4-2010
Problém, je že aby ke každému bytu bylo k dispozici alespoň jedno parkovací místo. Není ve starší zástavbě prostor. Zaparkovat tam lze jedině protože nemalá část obyvatel nemá auto vůbec nebo jej použivá. Takže je v pohybu nebo ja zaparkované na jiném místě.

Stále se řeší jak dostat současný silniční provoz do ulic, které byly postavené v době, kdy jediné vozidlo byl koňský povoz nebo člověkem tlačený dvoukolák. Zapominá se že kolem rušných ulic také žijí lidé. Pokud je žádoucí aby tam lidé žili nebo se spokojili, že silný dopravní ruch k městu patří. A když někdo má problém. Nechť žije na předměstí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Desiro
Úterý, 13. března 2018 - 22:44:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3259
Registrován: 2-2004
tále se řeší jak dostat současný silniční provoz do ulic, které byly postavené v době, kdy jediné vozidlo byl koňský povoz nebo člověkem tlačený dvoukolák
To je přesně hřebík na hlavičku, ale jde taky o zachování kvality života ve městech (problém hluku a exhalací, které tam v době výstavby těch domů nebyly), někteří do toho potom přidávají svoje ekologistické přesvědčení.

Ale aby nevznikla mýlka, s řešením pouze modrými zónami ( + výstavba dodatečných parkovišť) souhlasím. Auta jdou technicky a předpisově dopředu tak, že ekologický problém ve městech nepředstavují.

DJ dokud je přijatelné mít místo ulic velkokapacitní parkoviště ...
Nevím, jestli se bavíme o přijatelnosti nebo nepřijatelnosti, každopádně je to nutnost. A nejlepší by bylo, kdyby se pro místní ta parkoviště přestěhovala do parkovacích domů nebo pod zem; třeba neatraktivita bydlení na Žižkově je způsobena mj. nemožností tam zaparkovat.

...a zrušíme požadavky na minimální počet parkovacích míst, ale zároveň bude furt hodně lidí auto relativně často potřebovat.
A proč si budeme snižovat kvalitu života? Pro lepší rozšíření prostředku? Ta autonomní mobilita je opravdu jen prostředek, ne cíl a někteří lidé si ji pletou s komunismem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Kreativec
Úterý, 13. března 2018 - 23:24:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 407
Registrován: 7-2015
Dlouho jsem tu nebyl, a stalo se tu z toho druhý VRT fórum? Proč se vůbec nediskutuje o rekonstrukci Vršek?
Carsharing v Praze používám pravidelně, s půjčovnou (kterou jsem taky vyzkoušel) se to nedá vůbec srovnávat. Nepojízdné auto jsem nezažil. Od zavedení volného carsharingu ho občas používám, i když mám k dispozici "vlastní" auto, protože je pohodlnější sebrat nejbližší zelenobílou fábku nebo Citygo, dojet kam potřebuju a auto tam nechat, než si dělat hlavu s parkováním a kombinací cest tam, zpět a křížem krážem. Nevím jak jim funguje business model, ale auta pořád přibývají, tak dost pochybuju, že by ten soukormý autodealer, co tuhle službu provozuje, to financoval z nějakého ideologického popudu. Mně se to vyplatí i s pár jednodenními výlety ročně, které vyjdou třeba na 2-3 tisíce. I tak jsem za celou srandu dal míň než za roční provoz "vlastního" auta, za které přitom platím jen naftu, gumy a opravy a údržbu. Ale jak jednou stojí před barákem, tak je najednou potřeba jezdit někam třikrát denně.
Tolik ve stručnosti.
Úterý, 13. března 2018 - 23:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16006
Registrován: 5-2002
Kreativec: Ale jak jednou stojí před barákem, tak je najednou potřeba jezdit někam třikrát denně.
Pohyby resp. nepohyby aut u nás v ulici nenasvědčují tomu, že by výše tvrzené bylo pravidlem...

Mně se to vyplatí i s pár jednodenními výlety ročně, které vyjdou třeba na 2-3 tisíce
A když těch jednodenních výletů budou ročně desítky a k tomu pár týdenních, tak se to pořád bude vyplácet...?

Mám za to, že největší chybou všelijakých věrozvěstů světlých zítřků je to, že si neuvědomují, že určité koncepty, které v jistém segmentu potřeb fungují (a často i velmi dobře), prostě nelze extrapolovat jako všeobjímající řešení.
Kreativec
Středa, 14. března 2018 - 00:11:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 408
Registrován: 7-2015
A když těch jednodenních výletů budou ročně desítky a k tomu pár týdenních, tak se to pořád bude vyplácet...?

Nebude. Já Vám to nevnucuju. V mém případě nepředpokládám, že náhle začnu mít potřebu (a čas) jezdit každý víkend na výlet. Asi jako nebudu už v životě pravděpodobně potřebovat naučit se řídit vejtřasku.
Tolik ve stručnosti.
Středa, 14. března 2018 - 08:08:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5017
Registrován: 11-2007
1/ "dokud je přijatelné mít místo ulic velkokapacitní parkoviště"

Ale houby. Pouze současní architekti zapomněli, že ti, kdo v minulosti cestovali, měli na dvoře kočárovnu a stáje. A ty stáje byly taky u každé vesnické hospody, zatímco kočár se zaparkoval na jejím uzavřeném dvoře. Bylo by vůbec zajímavé spočítat, kolik koní a kočárů bylo např. zaparkováno uvnitř pražských hradeb (samozřejmě včetně armády) např. v 19. stol. Henry Ford tahle místa nezrušil. Zrušili je jejich majitelé, protože auta nebylo třeba krmit a hřebelcovat.

2/ " V mém případě nepředpokládám, že náhle začnu mít potřebu"

A co když je váš předpoklad nesprávný? Já sám jsem změnil názor na vlastnictví auta během svého života neméně třikrát.
Středa, 14. března 2018 - 08:11:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7973
Registrován: 4-2003
Mně se to vyplatí i s pár jednodenními výlety ročně,

No nevím, ale pořizovat si auto a pak si pučovat na rodinej vejlet malý auto z půjčovny zavání podivínstvím. Zobecnit tohle nelze ani omylem.

ale auta pořád přibývají,

Protože lidi bohatnou a obrazně řečeno ti co stěhovali gauč tramvají* si dneska půjčí auto z půjčovny.

*) zcela reálný příklad
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 14. března 2018 - 08:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7974
Registrován: 4-2003
Pouze současní architekti zapomněli, že ti, kdo v minulosti cestovali, měli na dvoře kočárovnu a stáje.

Současní architekti zřejmě postavili bloky Vinohrad, Vršovic a zapoměli na stáje:-)))

V současnosti bez parkovacích míst nepostavíte vůbec nic - k zlosti proletářů kupující levný byty. Ti totiž žádný takový stání nejraději nechtěli platit a by parkovali zdarmo na ulici. Nebo se stačí se podívat do Leťňan, kolik lidí si denně vrtá vydijákem koleno kvůli dvacetikoruně na P+R a parkuje kde se dá.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 14. března 2018 - 09:09:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5018
Registrován: 11-2007
Radek:"postavili bloky Vinohrad, Vršovic a zapoměli na stáje"

Budete se možná divit, ale ve vnitroblocích ty garáže byly. A rodinná vilka bez garáže většinou také nebyla. Samozřejmě, ne každý druhý Pražan to auto měl. Taky necestoval denně 50 km do zaměstnání. A ani s dovolenými to nebylo nejlepší..Ale kolik garáží se postavilo v 60. - 80. letech na sídlištích? Počítáno na počet obyvatel - nula, nula, nic. A bydlí na nich polovina obyvatel Prahy. A ani pražští zaměstnavatelé pro své zaměstnance nic nepostavili. Všiml jste si třeba parkovišť před Pentagonem? A to je stavba vyvolaná potřebami druhé světové války se všemi jejími omezeními.
Středa, 14. března 2018 - 09:24:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1601
Registrován: 6-2016
"ti co stěhovali gauč tramvají"
Zamáčknul jsem slzu[biggrin] Ve vlečňáku s centrálním, nízkopodlažním vstupem, linka č.22, cca 1964
Středa, 14. března 2018 - 09:40:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7975
Registrován: 4-2003
.Ale kolik garáží se postavilo v 60. - 80. letech na sídlištích?

A co tomá společnýho s dnešníma i tehdejšíma architektama? Přeci všechno tohle je daný investorem a poplatný době vzniku a jejím socioekonomickým podmínkám.

Dneska jsou na to aspoň předpisy, který ten investor musí dodržovat.

Všiml jste si třeba parkovišť před Pentagonem?

Jo, ale před ten Pentagon jsem dojel metrem.[wink] A v době kdy ho stavěli jezdil každej Američan do práce autem (vyjma NYC atp).
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 14. března 2018 - 09:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7346
Registrován: 8-2012
V kolika případech to je OPRAVDU potřeba (bez auta jde o život) a v kolika je to jen usnadnění?
To záleží na ultraortodoxnosti komise, která bude o "nepotřebnosti" rozhodovat. Ona i škola tři kiláky zkratkou přes les je s autem jenom usnadnění a přednost má mít záhon s mrkví. Zkus do ní kandidovat.

do 40 ho vezmete do nemocnice MHD
Kolik těch dětí máte? A kolikrát jste takhle jel? (MHD je to 30 min s jedním negarantovaným přestupem, jinak ještě +15 a to nebydlíme v žádné prdeli, kde to jede v sobotu dvakrát za den; autem tak za 7 minut, o rozdílných podmínkách přepravy děcka blouznícího v horečce nemluvě - není prostě co řešit.)
A volání RZS v takové situaci je prostě bezohlednost kolektivisty odmítače s ohledem na to, že může chybět u nějakého opravdu život ohrožujícího případu. (No a pak si můžu zavolat taxík a čekat, socializovat problém zazvoněním u souseda atd. - možná dodáte ještě absurdnější metody, na které je i má fantazie krátká.)
Zrovna u kol to s technologiemi 21. století (GPS a formulář pro hlášení problémů v appce) funguje dost dobře
Zrovna u kol s jejich jednoduchou konstrukcí, snadnou (zejména vizuální) kontrolou "funkčnosti" a relativní lácí (pořízení + servis) to funguje. Nijak z toho ovšem nevyplývá funkčnost v případě automobilu, tam fakt není podstatné, jestli to má appku, ale jestli z toho neteče olej, v horším případě brzdovka, což zjistím akorát na kopci. To je prostě úplně jinej svět, ostatně hipsterské provedení "Reauto" na ojetých (růžových) feliciích jsem nějak nezaregistroval [happy].

je pohodlnější sebrat nejbližší zelenobílou fábku nebo Citygo
Car4way? Takže nepoužíváte "car-sharing" ("něčí" obvykle privátní auto půjčované v okamžiku, kdy ho dotyčný "nepotřebuje"), ale klasickou autopůjčovnu (i když technologicky a provozně výrazně vylepšenou) čili "car-rent" (auta nakoupená a provozovaná nějakou firmou s primárním byznysplánem jejich půjčování). Nic proti, jen abychom nazývali věci správnými jmény. (Já vím, že to "sdílení" zní daleko světověji a pokrokověji, ale pořád je to autopůjčovna, byť elektronizovaná a decentralizovaná.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 14. března 2018 - 10:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11750
Registrován: 5-2004
"Představa, že bych s nemocným dítětem/manžekou/tchýní "

Jak je možný že jsme dřív nevymřeli? Jak to asi v tý Praze dělali že v době kdy byly ulice pro lidi a ne auta vůbec přežili? Pravda, byla pohotovost na každým obvodě (i dětská) a v případě horečky doktor dorazil do bytu. Taky se ale nelítalo vrtulníkem ke každýmu troubovi co si přerazil haxnu...

Mch pokud někdo nutně musí mít trvale auto před barákem tak si holt musí najít bydlení kde bude na to auto místo. A nejspíš si to zaplatit.
Středa, 14. března 2018 - 10:39:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7349
Registrován: 8-2012
Jak je možný že jsme dřív nevymřeli?
No čas od času holt někdo vymřel. Sice byste to pak vyměnil za celej vagón mrkve, ale nebylo alternativy.
Ale dřív bylo líp a dnes si to jen usnadňujeme, samozřejmě. Proč ne, lidi zbohatli a na to auto mají - no a kdyby ne, tak by se pozéři vymezovali proti něčemu jinému.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 14. března 2018 - 10:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16010
Registrován: 5-2002
TH: MHD je to 30 min s jedním negarantovaným přestupem, jinak ještě +15 a to nebydlíme v žádné prdeli, kde to jede v sobotu dvakrát za den; autem tak za 7 minut, o rozdílných podmínkách přepravy děcka blouznícího v horečce nemluvě
Ona to třeba v noci není sranda ani v Praze - náš nejmladší měl takto sérii zánětů středního ucha a v tom případě bylo auto před barákem k nezaplacení.

Vlčoun: Jak je možný že jsme dřív nevymřeli?
Bratranec mý ženy sice nevymřel, ale je přesně kvůli tomu samýmu střednímu uchu nahluchlej, bo auto tenkrát neměli.
Středa, 14. března 2018 - 11:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11754
Registrován: 5-2004
Ste dobrá rodina marodů. Ber to ale podle běžný populace která se na pohotovosti ocitne jednou za několik let.¨

Bavíme se o Praze - nikoli venkově. V Praze s tamní MHD i hustotou doktorů/pohotovostí to problém bez auta prostě není.

"Už to vidím v barvách - člověk si tak leží na chodníku s infarktem nebo otevřenou zlomeninou a doktor ho přemlouvá, aby ještě chvíli vydržel, protože sanitka neodkladně musela environmentálně uvědomělému panu Jašovi odvézt pidižvíka s horečkou"

To je mi novina že sanity od erzety sloužej jako převozový... A doktor přišel pěšky[rofl][zadnice]

"Kreativec: Ale jak jednou stojí před barákem, tak je najednou potřeba jezdit někam třikrát denně.
Pohyby resp. nepohyby aut u nás v ulici nenasvědčují tomu, že by výše tvrzené bylo pravidlem... "

Přeloženo do češtiny: to auto na tý ulici před barákem akorát překáží a vůbec nic by se nestalo kdyby hnilo o blok nebo kilák jinde na parkovišti/v parkovacím domě a v případě potřeby by si dotyčnej pro něj došel.
Středa, 14. března 2018 - 11:37:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8729
Registrován: 4-2003
David jaša:Tak zrovna tahle situace se dá brát binárně: do 40 ho vezmete do nemocnice MHD a když to přeskočí, tak si holt zavoláte sanitku. Jinak v Brně je zrovna v téhle situaci auto o dost horší než na první pohled vypadá, protože sice dojedede k nemocnici za třetinový až poloviční čas než MHD, ale pak to víc než vyrovnáte hledáním fleku, což může být ještě víc frustrující než čekání na šalinu.


Použiju vlastní příklad: Když jsem bydlel jak dítě u rodičů, bylo to k mé dětské doktorce nějakých tři sta metrů, což určitě mají všude na vesnici, že ano. V Praze to ale také rozhodně není pravidlem. Ne že bych byl jako dítě nějak často nemocný, ale občas jsem něco hezkého chytil. Třeba plané neštovice. Když mne doktorka viděla, tak mne okamžitě separovala od ostatních v čekárně na izolaci, ostatní vyhnala do druhé čekárny a čekárnu raději nechala vydezinfikovat. S planými neštovicemi coby pěknou infekční chorobou by bylo jistě vhodné lézt do MHD. Ať si to užijí i ostatní, že ano, proč jenom já [crazy].

Také mi bylo občas tak blbě, že jsem byl rád, že jsem k doktorce těch tři sta metrů vůbec došel, což byly ty případy s čtyřicetistupňovou horečkou. Občas jsem i cestou pro pobavení ostatních dětí, co si hrály na pískovišti či na hřišti, kolem kterých bylo nutno projít, hodil nejednou pěknou šavli [proud].

Moji rodiče auto nikdy neměli, tak jelikož asi nebyl nikdo, u koho by šlo problém socializovat, jela moje těhotná máma se mnou do krčské nemocnice pět stanic autobusem a zbytek od zastávky do porodnice šla pěšky. Nějak to ušla a vydržela, přišel jsem tedy na svět na sále a nikoliv na silnic či dokonce v autobusu. Vskutku následování hodný případ..........[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Středa, 14. března 2018 - 12:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7976
Registrován: 4-2003
Jak to asi v tý Praze dělali že v době kdy byly ulice pro lidi a ne auta vůbec přežili?

Dělali jsme to tak, že člověk sešel do garáže v suterénu rodinného domu a odsud vyjel osobním autem. Dtto všichni v sousedství a jednou dočasnou výjimkou. Nepamatuju, že by někdy někdo jel k doktorovi pomocí MHD, to by bylo vzhledem k výše napsanýmu čirý podivínství.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 14. března 2018 - 13:16:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8730
Registrován: 4-2003
RadekŠ:Nepamatuju, že by někdy někdo jel k doktorovi pomocí MHD, to by bylo vzhledem k výše napsanýmu čirý podivínství.

Těch lidí, co u nás na sídlišti bydlelo a neměli auta, bylo kdysi hodně - za mého dětství to byla polovina bytů v našem vchodě, jejichž osazenstvo nemělo automobil. Však také parkoviště byla poloprázdná a všichni se u nás doma divili, že je vůbec někdo staví. Dnes jsem rád, že u rodičů vůbec najdu místo k parkování, když je jedu navštívit. Nikdy to není před domem, ale vždy dvě stě až tři sta metrů dál na výše zmíněných (před třiceti a více lety "zbytečných") parkovištích, kde se sem tam místo ještě najde [wink].

Teď už bez auta jsou patrně jen ti, co už řídit nesmí/nemohou (lidi nad hrobem, kteří jsou vůbec rádi, že se pohybují a ještě se o sebe jakžtakž dokáží postarat), případně řídit nedokážou - moji rodiče [wink].
Středa, 14. března 2018 - 13:22:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11757
Registrován: 5-2004
"Dělali jsme to tak, že člověk sešel do garáže v suterénu rodinného domu"

Nojo, na tohle co se běžně dělo na Vinohradech, v Nuslích, Karlíně, Novým Městě a vůbec celý "starý Praze" ještě v půli sedmdesátek jsem zapomněl. Naštěstí tehdy třeba Tráboš byl lehkej a i celkem úzkej tak ve většině činžáků dokázal sjet po schodech do sklepa...
Středa, 14. března 2018 - 13:29:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7352
Registrován: 8-2012
Bavíme se o Praze - nikoli venkově
No právěže ne - Nadměsto se jako etalon všeho do toho akorát snažíte instalovat (já to chápu, tak se prostě věrozvěsti carsharingu resp. v militantní verzi totálního fujautismu projevují), ale celé to začalo mj. od "překážejícího auta ve vesnické garáži" (kde místo něj mohl být záhon mrkve).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 14. března 2018 - 14:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2543
Registrován: 9-2003
Navrhnu provozovatelům serveru, aby při registraci každej uváděl, kolik má dětí, jak velkejch a kde bydí. Pak by mnoho příspěvků vůbec nebylo potřeba psát. Bezdětnej šotopošuk ze Šalingradu, až se mu narodí harantě a přijdou na ně febrilní křeče, vytáhne teploměr (nebo spíše spustí teploměrní appku ve smártfounu) a pokud to ukáže do 39,9°C, tak dítě narve do šaliny nebo trajfu a vyrazí do Bohunic. A když ho vatman vyloučí z přepravy, protože jeho dítě by pro nemoc mohlo být ostatním cestujícím na obtíž, tak si bude stěžovat na DPMB ale mezitím dostane doma od manželky takových pár facek pro sociopatii, že ho to přejde.

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
NOBLE BRICKS
Středa, 14. března 2018 - 14:36:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11758
Registrován: 5-2004
Auto ve vesnický garáži nepřekáží neb tamo je z mnoha důvodů prakticky nutností.

Auto ve velkoměstě na ulicích jaksi překáží a to natolik že omezuje a zpomaluje MHD (zejména tam kde ve jménu občasného jetí k doktoru "musí" stát před barákem hned vedle tramvajových kolejí. Bělehradská, Francouzská, Jindřišská....
Středa, 14. března 2018 - 14:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 8-2017
Petr_vlček:
"
Bavíme se o Praze - nikoli venkově. V Praze s tamní MHD i hustotou doktorů/pohotovostí to problém bez auta prostě není.

"

S ohledem na to, že jsem to zrovna s potomkem tento týden absolvoval, tak mohu zodpovědně říci, že tohle je nebetyčná hovadina.

A když jsem si o Vánocích jel do ÚVN na punkci z kolena, tak jsem byl ale kua rád, že tam jedu 5 min autem ... a ne odhadem 3/4 h MHD, se dvěmi přestupy jako bonusem. Ale jo, jasně, taky bych to přežil ... ale víte co? Nas..t.

Jinak info k Motolu ... díky info od paní za okénkem jsem zjistil, že po zaplacení pohotovostních 90 Kč, kdy jeden útržek odevzdáte v ordinaci, ten druhý lze odevzdat při výjezdu z areálu a je to v takovém případě zadarmo.
Středa, 14. března 2018 - 15:25:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7356
Registrován: 8-2012
Bezdětnej šotopošuk ze Šalingradu
No to se tak nějak dalo očekávat. Dtto vlček s půjčenými dětmi, dtto další věrozvěsti. Naštěstí to žádná rozumná ženská nenechá dojít tak daleko a s těmi hluboce sociopatickými jedinci a) vůbec nezamanželkuje, b) vůbec nezabřezne anebo c) těch pár facek a následnou koupi auta vyřeší daleko dřív než s první horečkou.
vytáhne teploměr (nebo spíše spustí teploměrní appku ve smártfounu)
...a další appka mu pomůže rozhodnout, jestli to je projev akutní infekční meningitidy nebo "jen" šesté dětské... A šup do emhádé [uhoh].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 14. března 2018 - 15:38:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11759
Registrován: 5-2004
Ale mně naprosto nevadí že někdo bude mít ve městě auto. Ať si ho má. Ale nevím proč by ho měl válet na veřejným prostranství navíc vesměs tam kde překáží provozu a to jen proto aby to měl co nejblíž ke dveřím. Prostě ho bude mít tam kde nepřekáží, což ale mnohde bude o dost dál než je třeba ta zastávka MHD.

Nebo je taky běžný že almaru nebo pračku si někdo dá v činžáku na chodbu "protože ji potřebuje a nemá na ni jinde místo"?

"A když jsem si o Vánocích jel do ÚVN na punkci z kolena"

Kdo šofíroval? To rozjebaný koleno? Nebo byl šofér? Tohle je taky dobrej nešvar vézt se k doktoru a řídit ve stavu poněkud zdevastovaném.

Mch já po odsátí svinstva z kolene odjel z Budějárny metrem a vlakem a extra problém jsem v tom neviděl - horší by bylo zafáčovaný neohebný koleno nacpat do toho auta. Řídit bych s tím teda fakt nechtěl a to bylo "jen levý na spojku"...
Středa, 14. března 2018 - 16:32:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2544
Registrován: 9-2003
Pozorný_čtenář: Díky za info, budu se muset zeptat v Thomayerce, zda tam taky nefunguje něco podobného, Když jsem předloni při vlčkosportu slítnul z kola a zhmoždil si žebra a vykloubil rameno, tak jsem v zájmu neblokování sanitky pro potřebné Vlčky a Jaši přijel do špitálu svým autem, což se mi vymstilo několikanásobně:
1) Jako pacient, nepřivezený RZP jsem dostal nejnižší prioritu, takže jsem na prohlídku doktorkou a rentgen čekal čtyři hodiny, jsa neustále předbíhanej těmi Vlčky a Jaši, co je přivezly sanitky.
2) Na vrátnici jsem byl vykostěn o x peněz parkovného.
3) Než jsem byl ošetřen, zhmožděniny a vykloubenina se problraly a začaly bolet, takže jsem pak měl problém vůbec dojet domů, bo jsem nedošáhl na šaltpáku (proto jsem si později egocentricky pouze pro takové případy pořídil ještě jedno auto s automatem [rofl] ).
NOBLE BRICKS
Mladějov
Středa, 14. března 2018 - 17:34:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12208
Registrován: 3-2007
>Jako pacient, nepřivezený RZP jsem dostal nejnižší prioritu

Tohle je bohužel pravda a vadí to asi nejvíc.
Holt ti oprsklejší, co ke každému hovénku volaj RZP, vítězí nad těmi ohleduplnými, co se dobelhaj do nemocnice vlatní silou.
Středa, 14. března 2018 - 17:38:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11760
Registrován: 5-2004
Proc jezdis na kole kdyz to neumis? Jezdi se po tech dvou kolech, ne po hube a kociruje tou vidlickou vepredu abys neboural zebrama kdejakej sloupek:-D

Pak holt prijde trest za nesikovnost. Mch za tech asi 90000 km uz jsem samozrejme spad vickrat ale ani jednou na doktora. I padat bys uz ve svym veku moh umet:-o)))
Středa, 14. března 2018 - 19:00:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7978
Registrován: 4-2003

Mch já po odsátí svinstva z kolene odjel z Budějárny metrem a vlakem a extra problém jsem v tom neviděl, horší by bylo zafáčovaný neohebný koleno nacpat do auta

Zatímco lepší bylo se se zafačovaným kolenem belhat k metru, z metra k vlaku, z vlaku na jiný nástupiště k jinému vlaku. a potom z nádraží se belhat do kopce k baráku. A to vše tak za dvě hodiny, zatímco manželka /přítelkyně/taxík by to dali autem od dveří ke dveřím za třičtvrtě hodiny.

Jako zoufalejší argumentace tady už dlouho nebyla.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 14. března 2018 - 19:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7358
Registrován: 8-2012
navíc vesměs tam kde překáží provozu a to jen proto
Naprosto symptomatické a) odvedení tématu (od auta překážejícího záhonu mrkve...), b) vytvoření vlastního světa pomocí "o Praze", "vesměs" a "problém není", c) absurdní argumentace (zejm. bezdětných o problematice přepravy nemocných dětí, ale i jiné).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 14. března 2018 - 19:43:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4196
Registrován: 4-2003
Petr_vlček:
"To je mi novina že sanity od erzety sloužej jako převozový... A doktor přišel pěšky"
Sanity RZP jako převozové sloužit nemají, žel jsou lidmi jako David Jaša za převozové považovány a dle toho k RZP přistupují. A doktor pěšky nepřišel, přijel svým vozem. Říká se tomu systém rendez-vous.
Petr_vlček:
"Proc jezdis na kole kdyz to neumis? Jezdi se po tech dvou kolech, ne po hube a kociruje tou vidlickou vepredu abys neboural zebrama kdejakej sloupek:-D "
Hodně ubohé...
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 14. března 2018 - 23:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 4-2010
Debata zabřčedla zase do tématu jak moc je vlastnictví nezbytné nebo využití auta pro jednotlivé případy. Kdy se argumentuje převozem k doktorovy a naopak. Mě to připadne jako druhotné téma. Protože to ve výsledku je každého věc. Každý má jiné priority a představy o naplňovaní svých potřeb.


Protože základem by mělo být jiná uvaha. Jak by město mělo vypadat. Jaké představy jsou o kvalitě života v takovém městě. To pak rozhoduje zda kladst větší důraz na IAD nebo HD. Je báječné a pohodlné mít možnost využívat vlastní auto. I ve městě projíždět díky plynulé dopravě a prakticky neznat problém s parkováním. Jenomže za toto pohodlí se pak platí ne příliš dobrým vzhledem a kvalitou života mnoha lokalitách města. Výsledek takového technokratického uvažování byl v Praze ZAKOS. Nebo započatá přeměna Žižkova. Mimo Prahu to je pak nový Most. Nebo další města kde se začaly provádět investice do zkapacitnění městkých ulic. Ústí nad Labem, Děčín, Teplice, Chomutov.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Čtvrtek, 15. března 2018 - 08:22:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7979
Registrován: 4-2003
azase do tématu jak moc je vlastnictví nezbytné

Do toho hlavně nikomu nic není.

Jaké představy jsou o kvalitě života v takovém městě.

To jsou hlavně velmi individuální a určitě budou jiný u někoho kdo bydlí na Hanspaulce a oproti tomu kdo bydlí na Žižkově a nebo třeba na Jižním městě. Von totiž žádný "pražák" jako univerzální pojem neexistuje, stejně jako lidský poptřeby jsou rozdílný.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 15. března 2018 - 08:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7361
Registrován: 8-2012
Mě to připadne jako druhotné téma
Ale šotoultras (obvykle single bez šance na změnu, dlouhodobý fullservis v mamahotelu) to vidí jinak: kdo nezastává pozice "auto je zlo a do nemocnice dojedu MHD", je vyvrhel a žere malý děti.

Protože základem by mělo být jiná uvaha. Jak by město mělo vypadat
Já znovu upozorňuju, že v diskuzi se vymezuju proti tezi "auto překáží i ve vesnické garáži, mohl místo něj být záhon mrkve". Jak si to uděláte v Pupku Světa je mi úplně ukradené, klidně si ho obežeňte třímetrovou zdí s ostnatým drátem - akorát za ni vystrčte DÚ, MČD a SŽDC, to je asi tak všechno, kvůli čemu tam musím jezdit (vlakem z Měcholup nebo metrem z Čerňáku, jestli vás to zajímá).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 10:28:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 8-2017
Petr_vlček:
"
"A když jsem si o Vánocích jel do ÚVN na punkci z kolena"

Kdo šofíroval? To rozjebaný koleno? Nebo byl šofér? Tohle je taky dobrej nešvar vézt se k doktoru a řídit ve stavu poněkud zdevastovaném.

Mch já po odsátí svinstva z kolene odjel z Budějárny metrem a vlakem a extra problém jsem v tom neviděl - horší by bylo zafáčovaný neohebný koleno nacpat do toho auta. Řídit bych s tím teda fakt nechtěl a to bylo "jen levý na spojku"..."

Překvapivě já. Zas takový problém samo řízení nebylo .... ani s naplněným kolenem, ani po té punkci. Kdy je ... pro vás asi překvapivě ... ta hybnost samozřejmě výrazně vyšší. Jinak se zkuste zeptat nějakého ortopeda co je pro to koleno lepší, zda 5 min řídit auto a pak si doma sednout na zadek a obložit si ho ledem, nebo nejdřív cvičně strávit 3/4 h cestováním v MHD.

Jinak vy sám si samozřejmě cestujte jak je libo.

Aby bylo jasno, to není adorace jízdy autem, protože cca týden předtím jsem to samé absolvoval MHD ... akorát to bylo ve všední den dopoledne a jel jsem na František. Třeba i vám dojde proč ta změna. I když asi spíš ne ....
Čtvrtek, 15. března 2018 - 11:17:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 4-2010
T_._H_.
Teze auto překáží i ve Vesnické garáži je nesmysl. v tomto bodě s vámi souhlasím. To je o rozdílných prioritách. Stejně i ten kdo auto nemá. Na svém pozemku garáž nebo nějakou větší kolnu má. Kde má uskladněné různé věci. Sekačku, kola....

Vy máte nějaká problém s Prahou? Protože tu píšete o pupku světa. To o čem píšeu ser tyká všech větších měst. Jedině města typu Křímov nebo Rabštejn n.Střelou nic podobného řešit nemusí.

Uvažování typu, že město má být výplní mezi kapacitními komunikacemi a parkovišti protože každý by měl mít možnost vlastním autem jet do města na úřady a na nákupy. Také nepovažuji za nejlepší.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Čtvrtek, 15. března 2018 - 11:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 4-2010
RadekŠ:
"azase do tématu jak moc je vlastnictví nezbytné

Do toho hlavně nikomu nic není."

No právě. To každého věc. Zda chce neno nechce mít vlastní auto a jak jej bude používat.

Předmětem debaty by měly být úvahy typu. Někde postavit čtyřproudovou ulici a kapacitní parkoviště. Nebo se více zaměřit na MHD a kapacitní parkoviště umístit na okraji města.


Když vidím ty opuštěné domy v okolí severojižní magistrály. Tak si řikám, že takové podmínky k nelákají téměř nikoho.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 12:47:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2548
Registrován: 9-2003
Kde že jsou ty opuštěné domy v okolí SJM, které jsou v nabídce?
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 15. března 2018 - 12:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7368
Registrován: 8-2012
Vy máte nějaká problém s Prahou? Protože tu píšete o pupku světa
Ne, mám problém s těmi, kteří z ní dělají Pupek Světa a používají ji jako etalon pro zbytek země.
To o čem píšeu ser tyká všech větších měst
Tak se rozhlídněte, odkud jsou ti hlasatelé "do nemocnice MHD" a "záhon mrkve místo auta". OK, jeden ultrašotouš z vesnice u zatáčky na Vídeň. Zbytek?
Už třeba v takovým Liberci já žádné zásadní problémy nevidím. Jasněže je tam ráno špička, jasněže tam jsou sídliště s nedostatkem (v dnešní době) parkovacích míst. Ale málokdo z toho dělá hejt proti autům... no když máte potřebu bydlet s miliónem dalších na čtyřech stech čtverečních kilometrech, tak to holt má nějaké konsekvence.
Uvažování typu, že město má být výplní mezi kapacitními komunikacemi a parkovišti ... se nepokoušejte podusnout, nikdo tu takové uvažování nemá - jen to chcete tlačit do absurdna.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 13:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 4-2010
Z mé strany to není o boji proti autům. Ale o tom, že za vše se platí a vše má svou odvrácenou stranu. Díky tomu mě připadne důležité se zajímat zda něco nejde dělat jinak. Nebo zda současná řešení jsou jediná možná a reálná.

Snažím se nic nepodsouvat. Také si nemyslím, že to tlačím do absurdna. Podstata je v dílčích krocích. Tu se zkapacitní ulice. Vždyť o nic nejde. Ulice bude jen o trochu širší a provoz bude plynulejší. Zde postavíme parkovací dům. Stejně to je jen neužitečný plácek s několika stromy. A hlavně se zde scházejí feťáci a bezdomovci. Lide spíše potřebují parkovat. Když si chtějí užít stromů, mají vyrazit mimo město. Díky takovému uvažování a díčím krokům se pak města proměňují v onu výplň. Na internetu lze nalézt představy jak měl vypadat ZAKOS. Díky tomu by se Praha stala onou výplní. Údajně v Ústí nad Labem nebyl záměr zkapacitnění městkých ulic doveden do cílového stavu. Jak byl popisován cílový stav který měl obsahovat silniční tunel. Tak by se Ústí stalo další takovou výplní.


{T_._H_. Když máte potřebu bydlet s miliónem dalších na čtyřech stech čtverečních kilometrech, tak to holt má nějaké konsekvence.}

Neboli hustý silniční provoz, ulice přeplněné auty a minimum zeleně k městu patří. Kdo má problém. Nechť se přestěhuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Čtvrtek, 15. března 2018 - 14:02:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1692
Registrován: 4-2010
S4991023:
"Kde že jsou ty opuštěné domy v okolí SJM, které jsou v nabídce?"

Nabítky realitních kanceláří jserm nestudoval. Vidím domy které působí, že byty jsou prázdné. Mezi Nuselským mostem a Muzeem. Jako kanceláře je asi nikdo nechce protože vznikly mnohem učelnější kancelářské budovy. Kde je k dispozici dobré parkování. Jako byty asi moc nikoho nezajímají protože kdo by chtěl bydlet v podstatě přímo nad magistrálou. Majitel si tam nechce nastěhovat nějaké sociální případy. Protože s nimi jsou jen problémy. Tak si je drží jako investici. Která se časem zhodnotí. Minimálně tímk, že to je stavební parcela v centru Prahy. Pokud se naplní nápady o přstavbě magistrály. Tak byty mohou nabídnout pěkné bydlení.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 14:48:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7373
Registrován: 8-2012
Díky takovému uvažování a díčím krokům se pak města proměňují v onu výplň
V Pupku sice děláte přesný opak - ulice se ze čtyř pruhů stávají 1+1pruhými (o to dýl se tam stojí a "překáží" v koloně), malují se absurdní cyklopásy na místě podélného stání, sere se na dostavbu PO (a místo toho se vymýšlí nějaké umrtvování nábřeží), básníte o používání MHD ale P+R na Čerňáku je v sedm ráno beznadějně plné, o Opatově radši nemluvě (jasně, vesničtí burani mají dojet VHD a mít místo auta mrkev) - ale přesto tam ta auta jsou a budou. A můžete to kádrovat zleva zprava, že je to zločin a jen si tím někdo zjednodušuje život.

Neboli hustý silniční provoz, ulice přeplněné auty a minimum zeleně k městu patří
Jistě, vždycky je něco za něco. Nejde vlézt do vody a zůstat suchý. Celá diskuze je akorát o poměru jednoho k druhému (po kolena ve vodě a zbytek suchý).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Desiro
Čtvrtek, 15. března 2018 - 15:15:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3262
Registrován: 2-2004
Od sdílení / pronájmu aut se diskuze otočila na požadavky utlumení dopravy ve městech. Taky symptomatické.

Kde že jsou ty opuštěné domy v okolí SJM, které jsou v nabídce?
Ono je neobydlených bytů po stare zástavbě v širším centru Prahy dost, nepřekvapivě (pro prakticky uvažujícího člověka) většinou tam, kde chybí parkovací místa. V nabídce jich ale moc nebude, protože jsou drženy pro spekulaci / uchování peněz.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 16:38:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2549
Registrován: 9-2003
Desiro: Tak pokud ty byty z jakéhokoliv důvodu nejsou v nabídce, tak to rozhodně neznamená, že by v nich nikdo nechtěl bydlet. Ostatně na Praze 1 je zoufalství s parkováním ještě větší a jaká je tam o byty rvačka. Vždyť moderní mileniál stejně auto nemá a nechce, maximálně šéruje nějaké, co stojí třeba v garážích Kotva nebo Palladium.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 15. března 2018 - 16:42:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 4-2010
T-H
To vo popisujete je zase druhý extrém. Styl čím hůř tím líp také není cestou. Neboli zkrze závpy a problemy s parkováním omezit provoz. Protože to lidi dotlačí k hledání alternativ. Jenomže co lidi kteří bydlí kolem takových ulic omezovače nezajimá. Podobné to je s danicemi a obchvaty. Kde taky ekologům jsou lidé žijicí kolem staré silnice ukradení.
Pátek, 16. března 2018 - 10:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 8-2017
Haldir:
"Podobné to je s danicemi a obchvaty. Kde taky ekologům jsou lidé žijicí kolem staré silnice ukradení."

Já tedy jsem dítě své maminky a tatínka a ne Země a že bych se nějak hýbal s Duhou, to taky ani smykem, ale je potřeba zcela na férovku přiznat, že těm ekologům nejsou velmi často ukradení lidé bydlící okolo původní trasy, ale jsou jednoduše názoru, že navrhovaná nová trasa stojí za vyliž.

A ne že by nezřídka neměli pravdu. O vstřícném a proobčanském přístupu státní správy nebo spolků jako je ŘSD ani nemluvě
Pátek, 16. března 2018 - 13:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685
Registrován: 10-2011
Pozorný čtenář: Jelikož jsem jeden z těch ekologů (mám na to dokonce i "papír"), musím hlavně poznamenat jednu podstatnou věc, na kterou se obvykle zapomíná. Výstavbou dálnice totiž ta doprava a její negativní efekty nezmizí, jen se přesune o kus vedle, kde opět něčemu a někomu bude vadit, a to často v místech, kde byl dosud klid (a dost často i díky tomu cenná příroda). Přitom emise a hluk se nijak nesníží, spíš opačně, protože hluk s rychlostí roste a emise nad určitou rychlostí také, navíc dojde k tomu, že se doprava zahustí (což může způsobovat další problémy na okrajích takovéto nově vybudované trasy). Extrémní příklad budiž výstavba D3 mezi Prahou a Meznem, kde dálnice má vést místy zcela odlišnými od těch, kde probíhá stávající doprava, a navíc má dálnice končit v Praze slepě.
Pikehead
Pátek, 16. března 2018 - 13:44:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3866
Registrován: 3-2007
navíc má dálnice končit v Praze slepě

"Slepě" končí i D5 a D11 a kupodivu to v obou případech řeší vazba na Pražský okruh.
Pátek, 16. března 2018 - 13:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 8-2017
Že vždy půjde o volbu menšího zla ... a slovy klasika "poznané nutnosti":-) ... je jasné. Jde o to, aby se ale skutečně hledala řešení, která tím menším zlem budou. Plus aby se s občany nejednalo způsobem, z něhož budou mít pocit, že se na ně v lepším případě zvysoka s..e, v horším že jde dokonce o cílený ojeb.

Což nic nemění na skutečnosti, že bez kvalitní velkokapacitní silniční/dálniční sítě se žádná rozvinutá země neobejde. O železniční síti platí to samé.

Ono se totiž nejedná zdaleka jen o problém výstavby dálnic ....
Pátek, 16. března 2018 - 15:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1363
Registrován: 11-2005
Chyby vyspělého západu Praha opakuje s nebývalou důsledností a vnucuje to celé republice [wink] Snad se ta příroda už konečně pořádně na*ere...
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Mladějov
Pátek, 16. března 2018 - 16:48:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12226
Registrován: 3-2007
Holt to bude lepší dělat podle nevyspělého východu, nebo nějakou třetí cestou [proud]
Ta zlá Praha..jiní jí zase vyčítaj (jihočeši), že D3 už dávno nestojí..tak si vyberte.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 16. března 2018 - 17:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7404
Registrován: 8-2012
Chyby vyspělého západu
Jojo, měli bychom to dělat podle vyspělého východu, třeba podle Moskvy s jejím obvyklým "parkovištěm" na 5+5pruhém Садовом кольце (a zdaleka nejen tam). Popř. podle soudruhů z ČLR, kam se jezdíte učit, jak nám zakroutit krkem, totiž "stabilizovat společnost", a hledat ztracené soudruhy poradce [happy].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 17:30:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 11-2005
No, když myslíš [crazy] Já si to nemyslím[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 16. března 2018 - 17:42:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7405
Registrován: 8-2012
Pak to tedy ještě můžeme dělat podle Matěje Stropnického, ale to bych fakt nerad. Nebo pro nás máte jiné doporučení?

(P.S. Koukám, že vám taky úspěšně jebe z Rothschilda, to je teď v kruzích otvíračů očí hlavní Satan?)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 17. března 2018 - 15:14:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 11-2005
Omlouvám se za tvojí nevšímavost[biggrin] Citát tu mám dlouho a jebání nepozoruji...[rofl]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration