Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... » Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 28. 03. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 28. 03. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 23. března 2018 - 17:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7220
Registrován: 9-2003
Stejné kontroly běžně už několik let probíhají ve vlaku i v okolí přechodu Lichkov - Mezilesí s Polskem..svého času tu zde nejen s igelitkami cestovalo mnoho kurýrů..Taktika se měnila,od různých skrýší ve vlaku ,po vyhazování tašek za jízdy a různé jiné..Po častých kontrolách to značně ubylo..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pátek, 23. března 2018 - 18:01:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7237
Registrován: 1-2007
Vlakové zpoždění, kterému se nejde vyhnout. O víkendu začne letní čas
Pátek, 23. března 2018 - 23:10:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 7-2017
Ženská kupé vs. selský rozum:

https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=655411
Simba
Sobota, 24. března 2018 - 02:29:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2617
Registrován: 7-2008
SPPO, str.27:
91. 2. 2. Pokud je místo v dámském oddílu obsazeno ženou, která si nepřeje
cestovat s muži, smí další volná místa obsadit pouze jiné ženy nebo děti
mladší 10 let.

Takže veškeré diskuse o dámských kupé jsou o ničem. Stačí se jen a pouze slušně zeptat [wink]

Taky mám něco (ale bacha, nic pro pravicové antiekologické soukmenovce): O všech těch demonstracích „za správnou věc“.

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
Pezos
Sobota, 24. března 2018 - 07:17:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 910
Registrován: 4-2014
Takže ekologicky smýšlející občan musí být meloun? Brilantní úvaha.
Pikehead
Sobota, 24. března 2018 - 08:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 3-2007
Šichtářová je odbornice na to, že na jakékoliv nadhozené téma dokáže z kloaky vytlačit článek, který je formálně velmi zapálený (náhodný kolemjdoucí si může říci "ta holka to má srovnaný"), ale fakticky je to dezinterpretace reality a nafouknutí tohoto paobrazu do rozměru nějakého überproblému, se kterým pak ta "holka" zapáleně bojuje, aby nakonec došla buď k úplné (a skutečnou diskusí neobjahitelé) debilitě, nebo nějakému povzdechu v duchu jí vlastního nihilismu, který naznačuje, že svět je zralý na revoluci.

Cítím v tom následování strategie Brouka Pytlíka Okamury aneb z incomingové cestovky do politiky.

A konkréteně tady by mě zajímalo, proč se Šichtářová, která pravděpodobně jela vlakem naposledy před 20 lety, má potřebu vyjadřovat k věci, o jejímž pozadí ví kulové.
Sobota, 24. března 2018 - 10:56:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7504
Registrován: 8-2012
která pravděpodobně jela vlakem naposledy před 20 lety, má potřebu vyjadřovat k věci, o jejímž pozadí ví kulové
Tak ono je potřeba z konkrétní realizace vytknout tu podstatu, která je prostě tupá, blbá, jdoucí až do extrémů - prostě jako vždy, když se nějaké myšlenky chytí mentální bolševici. Zkuste udělat kupé "jen pro bílé", budete rád, že vás neodstíhají za rasismus; ano, apartheid byl špatný (i když minimálně pro obyvatelstvo Zimbabwe lepší než to, co tam mají dnes), ale proti tomu se přece nedá bojovat jiným -ismem, byť tentokrát na základě pohlaví, jinou segregací, jinou diskriminací. Bohužel tu máme problémy s "rovností pohlaví" vcelku minimální (ano, pořád je fatální nedostatek ženských dárkyň spermatu [happy] ), ale vysoké školy každoročně opouští několik desítek absolventek "gender studies" (jsou i absolventi?), tak holt musí vytvářet problémy umělé, aby měly (-i) co "řešit". Bohužel to, co ony (-i) nazývají "stereotypy", proti kterým MUSÍ bojovat (manželství, rodina, rozdělení rolí, "společenské hodnoty"), se postupnou erozí nahrazuje právě extrémy, které naplňují vzniklé "vakuum".
No a s těmi 20 lety (nevím, jak se přemisťuje pí. Šichtařová) je to prostě jako když se ultraschoto vyjadřují k automobilismu [crazy].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Simba
Neděle, 25. března 2018 - 16:26:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2618
Registrován: 7-2008
Jen minimum zakázek zadává SŽDC podle zákona o zadávání veřejných zakázek.
Plných 91 procent zakázek získají dodavatelé jen na základě vnitřních předpisů státní organizace.
Podle analýzy sdružení Oživení převládá na železnici řada monopolů, mnoho tendrů má pouze jediného účastníka.

Ty monopoly.
Neděle, 25. března 2018 - 16:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8025
Registrován: 4-2003
nevím, jak se přemisťuje pí. Šichtařová

Volvo XC90. Pokud tedy nemáš na mysli přesuny po ultramagazahradě zahradním trakorem.

potřeba z konkrétní realizace vytknout tu podstatu, která je prostě tupá, blbá

Přiznám se, že mě tedy ženský kupé nijak neuráží a nevidím v tom ani žádnou diskriminaci a ba ani žádnou hloupost.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 25. března 2018 - 17:06:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8026
Registrován: 4-2003
tak holt musí vytvářet problémy umělé, aby měly (-i) co "řešit". Bohužel to, co ony (-i) nazývají "stereotypy", proti kterým MUSÍ bojovat (manželství, rodina, rozdělení rolí, "společenské hodnoty"),

Já mám spíš pocit, že se ty ženský prostě emacipujou jako celek a dost kluků a chlapů neví jak by na to měli reagovat, protože najednou nejsou pány tvorstva.

Myslím že o chlapech výhle kotlince a o jejich vztahu k ženám a rodině nejlíp vypovídá průměrná výše alimentů na dítě. Což jsou zcela tristní cifry, pokud tedy vůbec platí.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 25. března 2018 - 18:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7525
Registrován: 8-2012
se ty ženský prostě emacipujou jako celek
Emancipovaná ženská nepotřebuje kupé nebo kvokvokvóty do vedení (státních) firem. To je ve valný většině akorát marketing a emancipovanou ženskou to spíš uráží.
nejlíp vypovídá průměrná výše alimentů na dítě. Což jsou zcela tristní cifry, pokud tedy vůbec platí
Já třeba alíky neplatím žádný. Tak to by mě zajímalo, co to o mě vypovídá.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Desiro
Neděle, 25. března 2018 - 22:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3272
Registrován: 2-2004
mám spíš pocit, že se ty ženský prostě emacipujou jako celek a dost kluků a chlapů neví jak by na to měli reagovat, protože najednou nejsou pány tvorstva
Ženský dostaly v Kotlince volební právo před skoro 100 lety, fakticky rovnoprávné jsou třeba od padesátek. Pokud vyjdeme z toho, že dřív bylo to kyvadlo vychýlený dost hodně a dlouho ve prospěch chlapů*, nezhouplo se teď zase moc ve prospěch žen?
Ale jasně, mluvíme o pocitech.

* což neznamená, že být chlapem bylo v tý době nějaký terno
Neděle, 25. března 2018 - 23:45:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9631
Registrován: 12-2009
Já třeba alíky neplatím žádný. Tak to by mě zajímalo, co to o mě vypovídá.
Že už nemáš řidičák? [proud]
Pondělí, 26. března 2018 - 01:04:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 7-2017
http://zdopravy.cz/obrazem-skrin-z-polska-zbytek-nemecky-regiojet -prevezme-prvni-traxx-zvazuje-specialni-polep-9506/

Výborně [jidlo] akorát dávat polepy s Freudem - no nevím, výročí 100 let vzniku ČSR by se dalo oslavit i důstojněji, než mít na bočnici nějakého psychiatra (byť takovou kapacitu). Třeba původního čs. lva, v červené by se tam luxusně vyjímal, a mohla by z toho být i super limitka v modelu. Radim má manželku právničku, ta mu to jistě pokryje i ze strany úřadů, tak snad to klapne [ok]

Obvyklé Honzíkovy hejjuchánky na téma Žluté - dobré (o nich jsem nic špatného na zdopravy.cz snad ještě nečetl, SA je prostě dokonalá), zbytek - problém snad ani neřeším. Můžeš tisickrát změnit lokál, ale pokud si vezmeš s sebou i lempla výčepáka, bude pivo pořád stát za pendrek [kladivo]
Pondělí, 26. března 2018 - 06:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8756
Registrován: 4-2003
Bobmaster:Výborně [jidlo] akorát dávat polepy s Freudem - no nevím, výročí 100 let vzniku ČSR by se dalo oslavit i důstojněji, než mít na bočnici nějakého psychiatra (byť takovou kapacitu). Třeba původního čs. lva, v červené by se tam luxusně vyjímal, a mohla by z toho být i super limitka v modelu.


Nic nového pod sluncem, když opět reaguješ, aniž by ti došly souvislosti - zkus si přečíst ještě minimálně jednou to, co Ondrůj skutečně řekl:


„Vážně zvažujeme polep ke 100. výročí vzniku Československé republiky i Rakouské republiky. Přemýšlíme o osobnostech, které tyto země spojují,“ řekl Ondrůj. Jako příklad uvádí například Sigmunda Freuda, známého lékaře a psychologa, který se narodil v Příboře a velkou část života strávil v Rakousku.


Nehovoří se tam náhodou o osobnosti, která Čechy a Rakušany spojuje? Mohl by to být i Franz Josef, ale ten se zase k výročí vzniku Československa a Rakouska nějak úplně nehodí.... Nehledě na to, že voliči Mlhoše a Pitomia by se z toho posrali až za ušima [crazy].

Jinak instalace lva na lokomotivu by byla asi obdobná píčovina ako rútiací sa krížok na Vectronech ZSSK [crazy].



(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pondělí, 26. března 2018 - 07:57:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8028
Registrován: 4-2003
T.H.Emancipovaná ženská nepotřebuje kupé

Co ti je do toho co kdo potřebuje a nebo nepotřebuje? To je normální byznys a lidský práva to neporušuje ani náhodou.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 26. března 2018 - 09:16:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7528
Registrován: 8-2012
Třeba původního čs. lva
Nacionalismus na lokomotivách je vyhrazen spíš tomu jedině správně Národnímu, ne? Navíc "čs. lev" není úplně spojující s Rakouskem, řekl bych... spíš naopak.
Naopak Freud na vlaku Regiojetu, to je trefa do černého, vždyť frustrovaní jančurobijci tu prezentují svá traumata už mnoho let, tak by se jim dala udělat psychoanalýza [biggrin][crazy].
Každopádně se na vás teď vrhne Glagol, Jena a další exoti na téma "pokud se vám to nelíbí, lehněte si na koleje nebo můžete klidně skákat metr do stropu" [happy].
(No a pak je taky otázkou, jestli se Freud rychle neobjeví kolem vlaků Jediného Správného, protože to už dlouho chystají a jen by se to tak náhodou sešlo.)

To je normální byznys
No sláva - už jsem myslel, že je to neschopnost chlapů platících tristní alimenty reagovat na emancipovaný ženský...
Akorát je blbý, že normální byznys nejde takhle dělat i v jiných oborech - třeba nevpouštět určitou skupinu lidí (např. muže) do restaurací, kde se to dnes musí řešit rezervačkama na všech stolech apod. S tím by Mgr. Šabatová, Ph.D., B.S.E. nemohla něco udělat?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Cogwheel
Pondělí, 26. března 2018 - 13:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5362
Registrován: 1-2012
Jmenuje se v dnešní době vůbec nějaký vlak (např. v Rakousku) Sigmund Freud? A není to příliš "maskulinní" jméno pro vlak? [biggrin]
Pondělí, 26. března 2018 - 13:44:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7535
Registrován: 8-2012
Tak se druhý pár může jmenovat třeba Bertha von Suttner [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Cogwheel
Pondělí, 26. března 2018 - 14:07:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5365
Registrován: 1-2012
U nás v Česku by se nějaký vlak mohl jmenovat "Františka Plamínková". Inspirace viz: http://www.feminismus.cz/cz/clanky/vyznamne-zeny-a-hnuti-v-histor ii-feminismu-kapitola-z-nove-knihy-od-nesehnuti-abc-feminismu [wink]
Pondělí, 26. března 2018 - 14:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7536
Registrován: 8-2012
Jasně, nebo Jenny Suk.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 26. března 2018 - 14:59:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8029
Registrován: 4-2003
to neschopnost chlapů platících tristní alimenty

To je na rozdíl od Tvý osobní potřeby pokádrovat Šabatovou reálně existující problém desetitíců lidí.

Akorát je blbý, že normální byznys nejde takhle dělat i v jiných oborech

Jako že třeba v kavárně není dětskej koutek?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 26. března 2018 - 15:37:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7537
Registrován: 8-2012
Jako že třeba v kavárně není dětskej koutek?
Jako že třeba v reštyce není "Roma-free" koutek přes celou knajpu. Není ho totiž narozdíl od "guy-free" kupé ve vlaku možné marketingově vyhlásit. Což je narozdíl od tvý osobní potřeby mě prokádrovat reálně existující problém desetitisíců lidí.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 26. března 2018 - 15:38:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 8-2017
RadekŠ:
"
Myslím že o chlapech výhle kotlince a o jejich vztahu k ženám a rodině nejlíp vypovídá průměrná výše alimentů na dítě. Což jsou zcela tristní cifry, pokud tedy vůbec platí."

A co vypovídá o ženských v týhle kotlince počet soudních sporů o to, aby chlapovi bylo umožněno se s dítětem vídat alespoň tak, jak to určil soud? A ačkoli nikdo netvrdí, jak je to u alimentů bájo, tak zrovna v této oblasti je vymahatelnost práva skutečně tristní.

Když blbě zobecňovat, tak pořádně.

Zrovna oblast rodinného práva bych v případě ČR fakt nechal spát.

BTW ... naštěstí tohle můj problém není, ale pár podobných sporů mám skutečně z první ruky.
Pondělí, 26. března 2018 - 17:18:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 7-2017
A jo, máte pravdu, tohle jsem přehlédl - moje chyba. A jinak se vcelku nestydím za to, že jsem patriot, pořád bych dal víc přednost tomu lvu (třeba křičícímu na Kaisera), než někomu, koho většina lidí ani nepozná (včetně mě, u S. Freuda mě zajímají jeho poznatky, ne ciferník). Kombinace červeno - žluté by MOHLA vypadat zajímavě, samozřejmě u Regiojetu si svého mateřského trhu váží tak moc, že potřebují zdůraznit vazbu na Rakousko [crazy] nebo bych nechal jenom žlutou, musím uznat že tohle se firmě opravdu povedlo, na rozdíl od všech Najbrtů verze 10.1.04 a podobně.
Úterý, 27. března 2018 - 07:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8764
Registrován: 4-2003
Bobmaster:samozřejmě u Regiojetu si svého mateřského trhu váží tak moc, že potřebují zdůraznit vazbu na Rakousko

Regiojet na sebe chce upozornit i v Rakousku, protože i tam jsou zákazníci. Tak to chce zřejmě udělat rozumným způsobem, který Rakušany potěší a Čechy nenasere [wink].


A jinak se vcelku nestydím za to, že jsem patriot

Ovšem to, co tu píšeš, má daleko blíže k národovectví, než k patriotství. To jen pro upřesnění pojmů [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Úterý, 27. března 2018 - 08:17:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8031
Registrován: 4-2003
od tvý osobní potřeby mě prokádrovat

To tak nepochybně je. Pokud polemizuješ se závěry dvou ombudsmanů (= fakticky týmů lidí s právním vzděláním) takovýmhle způsobem, tak se k tomu nedá nic rozumnějšího říct slušnou formou.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 27. března 2018 - 10:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2788
Registrován: 5-2002
Bombmaster, Bram: Tak ať si prostě spodní polovinu vozů a mašin natřou černě, horní nechají žlutou, a bude to ještě totálně low-cost (dokonce i z hlediska údržby). Rakušany to potěší, a Čechy nenasere, neboť těm to většinou vůbec nedocvakne. [happy]
Petr_hradecký
Úterý, 27. března 2018 - 11:21:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 4-2015
Tady se zase řeší broskvoviny... [crazy]
Něco čerstvého z tisku: Studenti a senioři získají slevu 75% z jízdného
Ne vždy a všude, konečné rozhodnutí bude na dopravci.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 27. března 2018 - 11:43:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4864
Registrován: 12-2004
Petr_hradecký: Ve většině případů budou dopravci proti sobě , pokud tento dar strýčka Bááábiše nevyužijí....
Úterý, 27. března 2018 - 11:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7543
Registrován: 8-2012
než někomu, koho většina lidí ani nepozná (včetně mě
No tak ho aspoň poznáte, a to je fajn, ne? Lvy a vlajky bych fakt nechal nacionalistům s holými hlavami a těžkými botami.

se závěry dvou ombudsmanů
Ten druhej je kdo, Standa Křeček?
Poslední ombudsman, kterého si většina lidí bez ohledu na právní týmy vážila, byl Otakar Motejl. Šabatová je akorát směšná figurka sice s kvalifikací mluvčí Charty, ale jinak typickej případ od reality odtržený "kavárny". Já chápu, že existuje "dovolená diskriminace", pokud je dotyčnej bílej heterosexuální chlap, zatímco "romského" bordeláře musí hospodskej dostat z knajpy jinak, a že tedy nic jiného odpovědět nemohla - ale kvůli tomu si ještě na politickou korektnost nemusím hrát já, teda dokud to ještě není úplně povinný.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 27. března 2018 - 12:19:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8765
Registrován: 4-2003
T. H.:Poslední ombudsman, kterého si většina lidí bez ohledu na právní týmy vážila, byl Otakar Motejl.

Přesně tak.

Ten druhej je kdo, Standa Křeček?

Ano, ten který používal neoprávněně titul JUDr. a vytrvale chrání vždy hodné nájemníky proti vždy zlým majitelům bytů [crazy].


Šabatová je akorát směšná figurka sice s kvalifikací mluvčí Charty, ale jinak typickej případ od reality odtržený "kavárny".

Nazval bych jí jinak, směšná figurka je příliš mírné hodnocení [crazy].
Úterý, 27. března 2018 - 12:29:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 8-2017
T_._H_.:
"Poslední ombudsman, kterého si většina lidí bez ohledu na právní týmy vážila, byl Otakar Motejl. "

Varvařovského si vážit netřeba? Nebo ho jen neznáte? Protože sice nebyl tak mediálně známý, ale po věcné a odborné stránce se Motejlovi zcela vyrovnal.
Úterý, 27. března 2018 - 12:54:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7548
Registrován: 8-2012
Mluvím o "většině lidí" (nevím, jestli jste to četl celé nebo startujete hned) a ta ho fakt nezná.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 27. března 2018 - 13:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2018
Petr_hradecký : To by osobní dopravci museli být magoři, aby tohle rozdávání peněz za nic nevyužili... když to holt nejde v závazku, půjde to jinudy. Ony ty TRAXXy a příměstské dálkové tramvaje něco stojí a kde na to brát v tzv. komerční dopravě, že jo?... Blábol od počátku, do očí mi potvrdili oba, že jim šlo a jde jen a pouze jezdit za cizím peníze a jen jim na tu komedii musí naskočit úřady a lidi....včetně různých "odborníků" zde.
Úterý, 27. března 2018 - 13:25:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7549
Registrován: 8-2012
Představa, jak zrovna vám "oba" do očí něco potvrzují, mě fakt pobavila [happy].
rozhodnutí budou dopravci přijímat po dohodě s objednateli
Ono tu samozřejmě nejde ani tak o tzv. komerční dopravu, že jo? [crazy] Holt už to nejde dosypem za tuhou zimu a teplý léto, ani opakovaným odprodejem státního majetku sám sobě.
No ale hlavně je to čistej populismus, protože předčasné volby furt hrozí a tak se "nekecá a maká" (rozhazuje z ničího).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 27. března 2018 - 13:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8032
Registrován: 4-2003
poslední ombudsman, kterého si většina lidí bez ohledu na právní týmy vážila, byl Otakar Motejl. Šabatová je akorát

Nepravdivé tvrzení + osobní útok.



chápu, že existuje "dovolená diskriminace", pokud je dotyčnej bílej heterosexuální chlap, zatímco "romského" bordeláře musí hospodskej dostat z knajpy jinak

Zcela irelavantní k podnětu oběma ombudsmanům, ti se totiž k ničemu takovémi logicky nevyjadřovali, protože to nebylo předmětem stížnosti.

----------

Když to shrnu: odkopal se ses sám a dobrovolně. Mně to stačilo a dál v něčem takovým fakt nemíním pokračovat.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 27. března 2018 - 15:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2577
Registrován: 9-2003
RadekŠ: Ale on má pravdu. Proč není mužské kupé?
NOBLE BRICKS
Babilon
Úterý, 27. března 2018 - 15:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3792
Registrován: 12-2007
Ne vždy a všude, konečné rozhodnutí bude na dopravci.
Studenti jezdí do školy ve špičkách (ráno/odpoledne nebo pátek/neděle). Nedovedu si představit, že by studentská sleva byla zrušena ve spojích, kterými studenti jezdí do školy.
Úterý, 27. března 2018 - 15:11:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7553
Registrován: 8-2012
Nepravdivé tvrzení
Pokud byl 2007 a 2009 ombudsmanem Motejl, tak z toho článku vyplývá pravdivost největšího "vážení si", a pokud byla Šabatová ombudswoman okolo 2014-2015, tak taky ten "rekordní pokles" důvěry spojený s její osobou.
protože to nebylo předmětem stížnosti
Vždyť si přece logicky nikdo nedovolí udělat např. Roma-free část hospody (dtto jako guy-free část vlaku), aby se to vůbec mohlo stát předmětem stížnosti - vždyť by ho ti samí hlasatelé pozitivní diskriminace nechali rozsápat za rasismus...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Petr_hradecký
Úterý, 27. března 2018 - 16:40:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 4-2015
R.Babilon: Někde už svého času padlo, že by se nemělo jednat o už teď vytížené vlaky nebo povinně místenkové rychlíky / expresy a mělo by se jednat jen o slevu na druhou třídu. Jak píšete:
Babilon:
"...že by studentská sleva byla zrušena ve spojích, kterými studenti jezdí do školy."
tam by zřejmě zůstala sleva IN 25 / IN 50 junior. Ale je to čerstvé, uvidíme konečný výsledek.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 27. března 2018 - 17:34:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 8-2017
T_._H_.:
"Mluvím o "většině lidí" (nevím, jestli jste to četl celé nebo startujete hned) a ta ho fakt nezná."

Celé jsem to četl, pointa byla ta, že pokud ta většina Varvařovského vůbec nezná, tak je pak otázkou jak moc relevantní je její názor na kvalitu obsazení úřadu. Šabatovou nevyjímaje.

Jinak aby bylo jasno, Šabatovou velmi nemusím, byť považuji za fér jí přiznat, že čas od času se i trefí. Nicméně ten poměr +/- mi u ní tedy moc slavně nevychází. Což jí ale je asi dost jedno:-).
Úterý, 27. března 2018 - 19:08:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2790
Registrován: 5-2002
TH: Lvy a vlajky bych fakt nechal nacionalistům s holými hlavami a těžkými botami.

No tak to tedy pardon, ani omylem. Má snad ve společnosti vzniknout povědomí, že národní ("vlastenecké") = náckovské???
Úterý, 27. března 2018 - 20:00:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 7-2017
Tomáš Záruba: měl jsem rozepsaný příspěvek o tom samém, ale s někým jako T. H. tohle fakt nemá cenu, a nechtěl jsem mu skočit na špek.
Středa, 28. března 2018 - 08:27:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8036
Registrován: 4-2003
tak z toho článku vyplývá pravdivost největšího "vážení si",

Z toho článku vyplývá, že si paní Š vážilo minimálně 50 % lidí. Což je tady pořád docela dost a hlavně to vůbec neodpovídá na otáku, kolik si jí nevážilo. Změny ke kterým došlo jsou blízko intervalu statistické chyby výběrového šetření, který navíc vzhledem k odlišným respondentům nejsou srovnatelný v čase.

Ale hlavně - z nějaký oblíbenosti (stojící mnohdy na zavádějícím mediálním obrázku charismatu osobnosti) nijak nevyplývá kvalita funkce úřadu a ani kvalita toho konkrétního rozhodnutí. Stejně tak tento úřad, stejně jako například soud, neodpovídá na otázky, který nejsou předmětem řízení a nebo dokonce v kompenetenci úřadu.


PS: Kdyby někdo zavedl kupé pro chlapy, tak budu všema deseti pro - ať si tam nelezou ty individua, co o sebe naprosto ztratili zájem a jejichž počet posunem na východ Evropy narůstá exponenciálně.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 28. března 2018 - 08:55:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7562
Registrován: 8-2012
Má snad ve společnosti vzniknout povědomí, že národní ("vlastenecké") = náckovské?
Na nějakém malování lvů a vlajek po lokomotivách není nic vlasteneckého. Naopak, právě tím vzniká povědomí, že vlastenectví rovná se nacionalismus (nadřazenost nad ostatními).
Vlastenectví je hrdost (jenže musí být na co a to je právě ten problém, co se musí saturovat vnější symbolikou), ne nějaké fangličkářské vykřikování do světa "tenhle sloup jsem počůral já".
Jasně, pro šotouše je to super, když mají každou mašinu jinou. Ale že by tou pravou vlasteneckou hrdostí bylo zrovna to, že vlak táhne lokomotiva zastaralá už v době svého vzniku?

nijak nevyplývá kvalita funkce úřadu a ani kvalita toho konkrétního rozhodnutí
No vždyť tím taky argumentuješ akorát ty. Šabatová je prostě komická figura, i kdyby byla sebevíc oblíbená.
Kdyby někdo zavedl kupé pro chlapy
...tak ombudswoman bude jedna z těch, co se podefekujou nejvíc do vejšky kvůli dyzgrymynaci.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 28. března 2018 - 09:13:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2794
Registrován: 5-2002
TH - Nechci zabřednout do zbytečné diskuse o lvech na vagónech. Reagoval jsem toliko na tezi Lvy a vlajky bych fakt nechal nacionalistům s holými hlavami a těžkými botami, kterou považuji za zcela debilní.
Středa, 28. března 2018 - 09:32:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7564
Registrován: 8-2012
To klidně můžeš, nebudeš první ani poslední [happy]. Nejdřív si ale sám pro sebe spočítej, kolik máš kde vyvěšených vlajek a lvů, abys tím deklaroval svoje "vlastenectví".
Počítám, že žádné, viď? Je to o něčem jiném, že? Tak vidíš.
(Ona stačila volympyjáda - to zas bylo křiku "máme zlatou medaili", zřejmě za disciplínu paralelní ležení na kanapi s ovladačem v ruce.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 28. března 2018 - 09:43:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2796
Registrován: 5-2002
Nerozumíme si. Nejde o ty symboly, ale vůbec o myšlenku, že by měla být vůbec nějaká spojitost mezi "vlastenectvím" a hnědými imbecily. Prostě že tě vůbec napadlo se o takovém póvlu v souvislosti s debatou o vlastenectví/národní hrdosti zmínit, jako by snad byli nějakými jejími nositeli.

Jestli ty ses trochu neindoktrinoval europropagandou. [biggrin]
Středa, 28. března 2018 - 09:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7566
Registrován: 8-2012
Nejde o ty symboly, ale vůbec o myšlenku
No klidně si diskutuj o něčem jiném než já (o žádném "takovém póvlu v souvislosti s debatou o vlastenectví/národní hrdosti" jsem vůbec nepsal, diskuze byla o "neznámém" Sigmundu Freudovi na vlaku Regiojetu - klidně si to přečti znova v klidu a radši několikrát) a pak to zaraž nějakou ad-personam vysírkou. Jsem zvyklej, akorát si stoupni do fronty.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 28. března 2018 - 10:26:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2797
Registrován: 5-2002
Je fuk, o čem byla diskuse původně. Prostě jsi naznačil, že symboly vlastenectví je vhodné přenechat náckům, což neokecáš, a na (výhradně) toto jsem reagoval. Doufám, že aspoň chápeš, jakou blbost jsi to napsal.
Středa, 28. března 2018 - 11:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7567
Registrován: 8-2012
Je fuk, o čem byla diskuse původně. Prostě jsi naznačil
Tak ještě jednou bez naznačování a natvrdo: Lvy a vlajky bych fakt nechal nacionalistům s holými hlavami a těžkými botami, protože fangličkování po lokomotivách není vlastenectví ani omylem. Takže rozhodně nemůže ve společnosti vzniknout povědomí, že národní ("vlastenecké") = náckovské.
Howgh.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 28. března 2018 - 12:52:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2798
Registrován: 5-2002
Zamlouváš to sice zkušeně, ale marně. [happy] No nic, názory zazněly a svůj si jistě každý už udělal.
Středa, 28. března 2018 - 13:28:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7569
Registrován: 8-2012
To doufám.
Každopádně máš ještě hodně práce v agitpropu, dokonce ani hymna (!!! [crazy]) není dostatečně vlastenecká: "Podle záměru jejích iniciátorů by měla být hymna sebevědomější a vlastenečtější" a bez toho se prý ani trochu nerozpomeneme, kým jsme (to je přesně ta debilní mentalita, o které píšu v souvislosti s nacionalismem na lokomotivách - akorát v tomhle případě jde hlavně o to, kdo ho má delšího)...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Cogwheel
Středa, 28. března 2018 - 13:43:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5373
Registrován: 1-2012
Např. slovenští nacionalisté z tohoto videa dostávají psotník: https://www.youtube.com/watch?v=v_NqZr_HEvs [rofl]
Středa, 28. března 2018 - 13:55:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4873
Registrován: 12-2004
Cogwheel: Nádhera![happy]
Středa, 28. března 2018 - 14:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2799
Registrován: 5-2002
TH - To je samozřejmě kravina. Ale z toho, že se mi ekluje spojovat vlastenectví s náckama nijak nevyplývá, že chci něco v té věci propagovat nebo dokonce odkazované podporovat.
Středa, 28. března 2018 - 14:37:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8773
Registrován: 4-2003
Tak si dejme lekci vlastenectví v podobě české a slovenské hymny v německém jazyce: https://www.youtube.com/watch?v=HGT1-19_uU8


Tak jsem zvědav, jak budu různými nácky kamenován [biggrin].
Cogwheel
Středa, 28. března 2018 - 15:20:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5377
Registrován: 1-2012
Pro německou menšinu v Československu v letech 1918 až 1938 existovala i oficiální verze hymny v němčině (autorem textu je českoněmecký básník Karl Wenzel Ernst (1830–1910)):

Wo ist mein Heim, mein Vaterland,
Wo durch Wiesen Bäche brausen,
Wo auf Felsen Wälder sausen,
Wo ein Eden uns entzückt,
Wenn der Lenz die Fluren schmückt:
Dieses Land, so schön vor allen,
Böhmen ist mein Heimatland.
Böhmen ist mein Heimatland.

Zdroj: Wikipedie
Středa, 28. března 2018 - 15:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7570
Registrován: 8-2012
že se mi ekluje spojovat vlastenectví s náckama
Zřejmě máš tu hranici někde jinde a 371.201 "Gottlieb" v celovozové "vlajce" ti přijde jako dobrý symbol národně hrdého vlastenectví, nikoli nacionalistického fangličkářství... což ti samozřejmě dává právo označit jiný názor za zcela debilní blbost.
Moje životní zkušenost je, že čím větší hovno, bordel a choleru někde mají, tím víc praporů tam obvykle vlaje.

Bram: česká hymna v podání Šteindler & Vávra (Česká soda).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.