Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Tratě v západních Čechách » Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 14. 02. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 14. 02. 2018

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 04. února 2018 - 16:38:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 187
Registrován: 7-2017
M_k: kdybych byl Stínový řiditel Dráhy mléčné, ze SOKL Podmokly, napsal bych že je třeba nejprve si ověřit si fakta, ev. vytrhal bych si něco nezadržitelně šedivějících vlasů, vč. polití kávesnice jídlem a po zbytek dne řičel, že já a jen já jsem o 742 napsal již mnoho čánků do mnoha č. Dr. a že já a jen já jsem ze svých 3 PC, vč.ntb, nalil nepočítaně fetek 742 do galiríí na netu, takže si to každý může dohledat, řičel bych heč a LOMC! Ještě bych vykřičel do světa, že jen já fotím retráčky 742 (tj. ve skutečnosti škopky, na které za posledních 20let nezbyla barva). Následně by se se mnou několikrát převrátilo moje klecové lůžko v PJ Kytlice a musel by zasahovat Opatrovník-cenzor, musel by mi podat tišící léky a vymazat všechny příspěvky, které si dovolily vyslovit s jeho Svěřencem rozdílný názor. Slovíčka napsaná kurzívou, jsou v originálním znění, tak jak přicházejí z PJ Kytlice.
Jelikož ale Stínový řiditel nejsem a taky už něco pamatuju, pohrabal jsem se v archívu a nahlédl, že lokomotivy ř. 742 se na posílených zimních vlacích objevovaly určitě ještě v zimě v roce 2001/02. To pokud je řeč o posilách klasických souprav, vedených brejlovci.
Z hlediska normativu hmotnosti by brejlovec měl 7osobních vozů do 17promile uvézt, ale všichni víme, že už se šesti z Nýrska spíš lezl, než jel, tuplem když to byla 750. Takže nad 6vz se používal postrk v zájmu zachování topení do vlaku a provozuschopných mašin na další víkend. Jestli se někdy jelo se sedmi bez pk z Rudy na Špičák, se HáDat nebudu, možné to je. Postrk byla buď 742, která v týdnu vozila v Klatovech Mn vlak, nebo později (pokud byl k dispozici), další brejlovec. Řeč je samozřejmě o době před oddělením Carga. Během let se posily různě měnily (jeden vlak, oba vlaky) a podle toho se postrk buď vracel (třeba do Nýrska pro další vlak), nebo zůstal nahoře do odpoledne. Jak psal Savik, byla také jedna zima (2003?), kdy se jezdilo s přípřežemi brejlovců nahoru i dolů.

O mnoho déle vydržela ř. 742 v čele posilových osobáků, řazených ze 3-4 vozů Bix, které jezdily místo pravidelného řazení motorový vůz+1 vlek a to hlavně během Vánočních a jarních školních prázdnin. Na tomhle výkonu dokonce 742.213 přežila i vznik ČDC. Posily s nerekonstruovanou ř. 020, byl široko daleko jeden z posledních plánovaných traťových výkonů ř. 742 v osobní dopravě. Déle přežila asi už jen 742 do Potůčků, ale to bylo s vozy 010.
Asi poslední výkon ř. 742 v osobní dopravě do Železné Rudy bylo časově omezené nasazení na přelomu léta a podzimu (2006?) do čela klasické soupravy, když byl kritický nedostatek brejlí. Roky s otazníkem buď někdo upřesní a když ne, holt se budu rýt v archivu dál [wink]




Ještě k fotkám: 742 na přípřeži 831 se vracela od postrku rychlíku, protože ten den (jak vidno) sníh nebyl, ale na rychlíku byl navíc lůžkový vůz s pracujícími, jedoucími z Prahy za zaslouženou rekreací ROH. Poslední dvě tzv. fetky, zachycují odstoupení postrku a jeho přechod na přípřež vlaku zpátky do Rudy. Z Rudy pk tlačil druhý odpolední vlak a na něm dojel až do Klatov. Na přípřeži Os vlaků se pk vracel proto, že v sezoně jezdily pendly Ruda-Špičák (831 vlevo), jindy by se to časově nevešlo.
Kvalita fetek odpovídá tzv. fetkám-druhákům, ale pro rychlou reprodukci není třeba hned skenovat negativy, že.
Neděle, 04. února 2018 - 16:39:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 4-2014
K 15.2.2018 - definitivní konec stavědla č.5 Radbuza v Žst. Plzeň Hl.n. Toto datum je také uvedeno v OBZORU č.2/2018
Viz odkaz ke stažení čísla: http://www.osz.org/index.php/obzor/archiv-obzor

Dále se v článku na straně č.2 uvádí, že budovu stavědla sice nabízeli k dalšímu využití, ale k tomu nakonec nedojde a budova se prý pošle celá k zemi.
Malý_fotograf
Neděle, 04. února 2018 - 17:29:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6512
Registrován: 5-2002
Luboš_3.21: Kéž by alespoň monument okřídleného kola z jednoho z průčelí byl zachován a našel někde důstojné využití.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 04. února 2018 - 19:18:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 3-2006
To je škoda, že lehne Radbuza, asi je tam problém s přístupem, si pamatuji, jak jsem tam rval DSŠ v obou rukou a to jsem si s 1203 dojel až nakonec nástupiště.
Jinak by to bylo krásné místo pro vyhlídkovou kavárnu I když to si člověk říká i na chodníku nad Vinohradskými tunely v Praze.
Neděle, 04. února 2018 - 19:40:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2017
V sobotu 3.2. z Prahy hl.n. Ex 562 +60 z důvodu poruchy lokomotivy. Na trati 170 od 8:00 do 8:20 tedy ve sledu 4 vlaky na Plzeň - 774, 562, 360 a 7808, skoro mě to připadá až jako zbytečný luxus. (774 měl zpoždění 10-15 min, v době odjezdu teprve přistaven a objížděl). Večer pak problémy lokomotivy na Smíchově s Rx 897 do Zlína, pak to lehlo někde v tunelu před hlavním a jela pro něj záloha 111.002, nakonec odjel z hlavního + 55 min (po přepřahu).[uhoh]
Pondělí, 05. února 2018 - 09:10:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1808
Registrován: 4-2003
Ondro, letopočty z hlavy nedám, ale když skončil poslední rok sněhuláků na 9 vozů s 2x750/4, tak tu další zimu se sichr pár víkendů zkoušelo jezdit na 7 vozů s jednou - no a výsledky se dostavily snad každej ten víkend. Nevím, esi pak tuto zimu nakonec nejezdil jako řešení jeden vlak zase dlouhej s 2xloko, bo můj paměťový kvocient je 0,02. Od další zimuy už pak trvale max. 6 vozů a bylo po srandě. Zimy okolo 2005/6...

Jsem rád, že jsem těch pár zim s pořádnými vlaky zažil. Teď už je to bez legrace, sice 6 vozů roce 2018 jako dobrý, ale práce s loko navíc, tranzistor s bixama či dvaašedesátka prostě chybí.
Brejlovec. Bez diod, bez uic, bez kundálu, bez šípovýho pluhu, bez klimazitace, bez najbrta. Nic víc, nic míň.
http://trainweb.cz/autor/Václav+Petrů | https://www.youtube.com/user/savikVP
Jirka67
Pondělí, 05. února 2018 - 12:30:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 7-2011
Tak od té doby, co nám ponížili R16 z Rx na nižší kvalitu R, jezdí soupravy docela slušně. Většinou AB+Bbdgmee+Bee+Bdtee. Dnes na 776 dokonce místo Bdtee jelo další Bee, takže to už bylo skoro jako Rx :-)
Pondělí, 05. února 2018 - 12:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11619
Registrován: 5-2004
"Dnes na 776 dokonce místo Bdtee jelo další Bee, takže to už bylo skoro jako Rx"

což bude v cyklosezoně na Rudu výhra... -3 háky v ABpee, -5 háků Bdtee a zbyde akorát 12 v hytláku. Bdtee totiž jezdí zcela náhodně.
Pondělí, 05. února 2018 - 13:31:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 584
Registrován: 2-2007
Petr vlček: no zaslechl jsem něco o Ds na rychlících.
Pondělí, 05. února 2018 - 14:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 3-2015
Vodnihad: A to by jako to Ds připojili v Klatovech či Plzni dodatečně na rychlík v té letní sezoně který jede až na Rudu? Kolik těch služebních vozů ještě v Plzni je? Býval tam ten tmavě zelený to by bylo hezký na fotku[happy].
Pondělí, 05. února 2018 - 15:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1248
Registrován: 4-2003
Ondro, radost pohledět! Budu muset také zase trochu skenovat.
Pondělí, 05. února 2018 - 15:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 4-2014
Mořepetr - ano, hlavní důvod je ta špatná přístupnost a nemožnost tam postavit příjezdovou komunikaci.
Otázka zní proč projektant tam na projektoval takovouto předimenzovanou stavbu.
Jirka67
Pondělí, 05. února 2018 - 15:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 181
Registrován: 7-2011
Jeník: A to by jako to Ds připojili v Klatovech či Plzni dodatečně na rychlík v té letní sezoně který jede až na Rudu

A proč by Ds nepřipojili? Minulé týdny normální praxe, např.:
Ve čtvrtek odpoledne na R 773 v Plzni připojily 2x B, tato souprava jela v pátek ráno na Rudu jako R 776, aby tyto 2 Béčka odvezla školy z týdenního lyžařského výcviku na R 767 (školy a posilová Béčka jsem viděl vždy v pondělí ráno na R 776, takže také už asi vyjely v neděli odpoledne z Plzně do Prahy).
Takže třeba nějak takto by nasazovaly ty Ds? Třeba jen na pátek - neděle?
Pondělí, 05. února 2018 - 17:23:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 507
Registrován: 7-2017
Něco tu už zaznělo, snad neurazí doplnění:
768: AB + Bbdgmee + Bee238 + Bdtee276
558: Amz + Bbdgmee + Bmz235 + Bmz235 + Bdpee
559: Bdpee + Bmz235 + Bmz229 reko + Bbdgmee + Amz
767: Bee238 + Bee238 + Bbdgmee + AB
Úterý, 06. února 2018 - 07:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5368
Registrován: 9-2005
Fotoakcička na pňovanském mostě


Vladimír_b
Úterý, 06. února 2018 - 13:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2719
Registrován: 6-2008
749.243-2: pěkné vzpomínky na Šumavu před perestrojkou. Hlavně to město je úplně jiné.
742.229 coby pk na Špičák si pamatuji ještě z roku 2005/6 a zpět jako Lv a spousty sněhu.
Ještě se mi vybavila jedna (ne)související vzpomínka. Když přišli 842 do Plz, tak Kl dostaly 007, která byla v Plzni jen výjimečně. Oběh měla asi takovýto: ráno s prvním Os z Kl na čáru (fkladiva obrat jen do Nejrska ?), tam bublala celé dopoledne, potom Os do Kl, dále odpo obrat do Babin a v noci flamendr do Plzně, na které se ale nasazovala 831.043...
[satan] [bomba] Trať 160 Aktualizace 6.2.2018[pozor][vypravci]
Úterý, 06. února 2018 - 17:47:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 7-2017
V_b: 842.007 jako vozidlem žijícím v Klatovech v tebou zmíněném jednodenním oběhu, včetně večerního zajíždění do Plzně, hóóódně dlouho zajišťovaného ř.831, si nejsem jistý. Nebylo v KT kmenově spíš kvatro 006?
Středa, 07. února 2018 - 07:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2918
Registrován: 6-2011
Tak koukám že Královedvorský nádraží jde k zemi...doufám že vezmou při jednom i tu ceduli o evropský dotaci
TC 51-80

K-anlýza zde!
Vladimír_b
Středa, 07. února 2018 - 09:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2720
Registrován: 6-2008
749: o weekendu se podívám do nepořádku a něco možná vyčuchám...
[satan] [bomba] Trať 160 Aktualizace 6.2.2018[pozor][vypravci]
Robér
Středa, 07. února 2018 - 12:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 4-2011
mAXIPES Fík: , kde to je prosím Tě?
MořePetr: ad. Radbuza, taky si myslím že je škoda. Všechno dráhy jen bouraj , místo aby se nějak snažili to pronajmout. Přitom to vypadá stabilně a neteče tam. Jinak jak tuším říkal Daniel Jahn z Křížků a vetřelců, že se to umělecké dílo (asi ty dekorace z fasády) mají zachráínit a přenést jinam. Jinak viz tady: http://krizkyavetrelci.plzne.cz/katalog/dilo/850/
http://krizkyavetrelci.plzne.cz/mapa/
Industriální památky jsou taky památky...
Středa, 07. února 2018 - 14:16:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6964
Registrován: 8-2012
taky si myslím že je škoda
Co chcete zachraňovat na předimenzované betonové kostce, jejíž architektonická hodnota je "hnus fialovej", i když modrej?
místo aby se nějak snažili to pronajmout
Komu a na co byste pronajal technologický barák, který je uprostřed nádraží a nevede k němu žádná legální přístupová cesta?

Trochu soudnosti...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Jirka67
Středa, 07. února 2018 - 14:58:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 182
Registrován: 7-2011
T.H.: s tím také naprosto souhlasím
Středa, 07. února 2018 - 15:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 10-2012
Taky přidám svůj názor...ale je mi jasné že každý máme asi jiný náhled na věc.

Za mě jsem docela rád, že ta divná krabice zmizí...její estetická hodnota je fakt nic moc
A navíc se krásně "pročistí" pohled na nádraží při příjezdu vlakem od západu..až bude dokončena rekonstrukce druhého mostu a dá se do kupy i přednádraží a třeba i výpravní budova, tak celkový pohled na nádraží bude daleko hezčí než dnes..[happy]
Středa, 07. února 2018 - 15:43:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1642
Registrován: 3-2015
Ten starý Královák jsem si chtěl ještě vyfotit i s budovou starou a už to asi nestihnu když už se poroučí k zemi tak aspoň pár střípků bude jako vzpomínka no a taky na sousední rozsáhlý areál KŽ.
Středa, 07. února 2018 - 16:17:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1317
Registrován: 4-2014
Robér - toho nevzhledného zbytečně předimenzovaného baráku, v kterém asi většina prostor zela stejně prázdnotou, škoda vůbec není. Další využití žádné, tak proč by to tam mělo dál strašit.
Otázka je proč se tam takto zbytečně velké předimenzované stavědlo vůbec před těmi 40ti lety stavělo a proč nešel postavit poloviční barák, jenom ta pravá část (z pohledu od bývalého PRIORU - nyní TESCA) s tou kukaní, kde seděli výpravčí.
Odpověď by se nabízela - zřejmě se při výstavbě plánovalo,že z toho baráku se bude postupně od roku 1980 a dál řídit celý uzel Plzeň, tak aby to bylo vše na jednom místě - taková náhražka dnešního St. Triangl. Ale to jsou úvahy, skutečnost byla možná jiná, proč tam vyrostlo takovéto předimenzované obr stavědlo.
Středa, 07. února 2018 - 17:26:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 8-2006
Luboš: Odkud víte že ten barák je předimenzovaný a zeje prázdnotou. To opravdu miluji, když někdo mluví o něčem o čem konkrétně neví vůbec nic a jen se "domnívá" jak by to tam asi mohlo vypadat. Ano skutečnost je trochu jiná jak píšete.
Jen pro upřesnění, dolní polovinu světe div se vyplňuje reléový sál- který opravdu potřebuje hooodně prostoru ve kterém sídlí mimo jiné zabezpečováci. Nad nimi byly donedávna ještě obsazené kanceláře technologů, defektoskopistů,návěstních mistrů ,mazačů výměn, dále šatny, kuchyňka, kancelář dozorčího provozu a v neposlední řadě pochopitelně dopravní kancelář výpravčích. Při výstavbě se neplánovalo že se bude řídit celý uzel, ale už tehdy to bylo určené hlavně pro nahrazení tehdejších stanovišť XXV, XXVII, Filipínky atp, tedy celého západního zhlaví a bylo to stanoviště signalistů. Pracoviště hlavní služby bylo nadále v dopravním pavilonu dole mezi nástupišti 2 a 3. Hlavní služba se ze Stavědla 5 stala až v 90.letech po zrušení "staré hlavní služby" na peronech a přenechání těchto budov čistě venkovním výpravčím. Takže proti tvrzení že to je "předimenzované" se ohrazuji. Ta budova byla využita plně do posledních dnů tak jak byla navržena. Pochopitelně již přes měsíc se všichni postupně stěhují už na triangl a 15.2. v 16:45 skončí dopravní služba na Radbuze úplně. [vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin 740 848.)
Plzeňský ranžír pod Teplárnou toť jeden ze zbytků práchmatů plzeňských.

Plzeňští strojvůdci - technika, informace z provozu, galerie
Středa, 07. února 2018 - 17:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 4-2014
Martin 740 848 - díky za upřesnění, já se tam byl uvnitř St.5 podívat jen 2x, a to pouze v DK výpravčích, v jiných částech budovy jsem nikdy nebyl, z venkovního pohledu to takový pocit dává proč tak velké stavědlo.
Měl bych na vás prosím několik dotazů ohledně staré Plzně. Na staré hlavní službě mezi bývalým nástupištěm 2 a 3 měli výpravčí hlavní služby k dispozici také obdobný panel jako je umístěn na St.5? a na St.5 ten současný panel, který obsluhuje výpravčí - panelista obsluhovali dříve signalisté?, a na těch zrušených stavědlech, které byli nahrazeny novým St.5 byl ústřední zámek, nebo se ty výsledné klíče od výměn zavěšovali pouze na tabuli?.
A poslední dotaz měnila se nějak konfigurace kolejiště při zprovoznění současného dosluhujícího St.5. Děkuji.
Škoda, že ty původní plány kolejiště a SZZ z doby, kdy současné stavědlo St.5 teprve vznikalo, tedy plány kolejiště a SZZ cca z roku 1978 asi již nejsou k dispozici ani k nahlédnutí, nebo někde přeci jen ještě existují?

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Středa, 07. února 2018 - 22:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 8-2006
Ano k prvnímu dotazu, jak píšete je to tak. Dole na bývalé hlavní službě měli obdobný panel, akorát byl o něco menší a sloužil čistě ke stavění vlakových cest. To znamená, že hlavní výpravčí měl přednost v "sebrání volby" a dá se říct, že klidně "ukradnul" signalistovi na radbuze možnost stavět a postavil pro vlak on. Vlakové cesty stavěli tehdy zezdola. Na Radbuze byl čistě posun na západním zhlaví. Jak to bylo s klíčemi na bývalých stanovištích před radbuzou nevím přesně, ale mám pocit že tam byla čistě tabule pro zavěšování klíčů. "Zakusovadlo" které kontrolovalo správné postavení VC bylo doděláno až později s příchodem hlavní služby na Radbuzu a jednalo se čistě o východní zhlaví. Co se týče novodobého zhlaví tak se na St.5 nic neměnilo. Co je v současné době nové - tedy od dvou spojovacích kolejí č. 951 a 952 směrem na "sudou" stranu tak je již nyní plně ovládáno z Trianglu, jediné co zatím není je vazba vlakových cest mezi trainglem a Jižním předměstím, protože se jedná o rozdílný software JOPek. ALe to se doladí do 13.2. Plány kolejiště do roku 1978 nemám, ale zajímavé věci jsou například zde: Historie Plzeňského hl.n.
Plzeňský ranžír pod Teplárnou toť jeden ze zbytků práchmatů plzeňských.

Plzeňští strojvůdci - technika, informace z provozu, galerie
Vladimír_b
Čtvrtek, 08. února 2018 - 09:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2722
Registrován: 6-2008
Z dob předradbuzových je i tento výsledek a důsledek lidské činosti: odkaz. (Celopaticky důsledek nulového zabzařu.) Hektor coby staniční záloha postával u budoucí Radbuzy a přijíždějící Os/R mu provedl nezavěšený postrk s jasným výsledkem pro fíru z hektora. [smrt] Náraz přišel ze strany stanoviště a na rychlost max. 40 je výsledek docela masakr (i pro stroj).
[satan] [bomba] Trať 160 Aktualizace 6.2.2018[pozor][vypravci]
Čtvrtek, 08. února 2018 - 14:45:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 3-2010
https://klatovsky.denik.cz/nehody/vlaky-nejezdi-do-viaduktu-v-bes inech-nabouralo-nakladni-auto-20180208.html
Čtvrtek, 08. února 2018 - 17:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 11-2007
Ad Vladimír_b:
Jestli máme na mysli stejnou MU, tak Hektor nestál na "Radbuze", ale na soupravě na 3.koleji ve směru od Prahy. Před sebou (směr Praha) měl malou poštu (F). Od Prahy přijel ( díky nesprávně-předčasně přestavěné vyhýbce) Os 7810 (?) v čele s T478.3363 na obsazenou 3.kolej a "poštu" vyrazil na kabinu Hektora. A výsledek je zde. Strojvedoucí z brejlovce prý těsně před nárazem vyskočil, fíra z Hektoru neměl do poslední chvíle ani tuchu, že se něco děje - měl před sebou "poštu. A jen dodatek, rychlost v té době nebyla po Plzni G.n. 40km/h, ale 30 km/h.
Čtvrtek, 08. února 2018 - 17:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 4-2014
Martin 740 848 - díky.
Pátek, 09. února 2018 - 10:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3112
Registrován: 5-2002
Ale (a budu se opakovat) na to, jak byla Plzeň (ne)zabezpečena a jaký tu byl a je tu provoz, těch nehod tu nebylo zas až tak moc.
Sobota, 10. února 2018 - 21:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1650
Registrován: 3-2015
Tak v tom Královým Dvoře už s bývalé budovy jen torzo bez střechy za chvíli bude komplet stržena. Tady něco o kousek dál u Zdic.


(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník_H...)
Sobota, 10. února 2018 - 22:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 4-2014
Pavel reiser - škoda, že s tou reléovkou po dokončení Radbuzy nepokračovalo i v místech kde byl klíčový průmysl.

Ví někdo prosím, jaký byl důvod, že se s tou reléovkou po roce 1980 nepokračovalo dále?
Mě napadají dva důvody, proč by tomu tak mohlo být, ale bohužel přesnou příčinu proč se ta reléovka v Plzni zařízla v roce 1980 a dál se už nepokračovalo se asi už nedozvíme, dnes už se můžeme jen domnívat proč asi tomu tak bylo, nebo už se v té době plánovala nějaká celková optimalizace celého uzlu?
1. důvod je ten, že by to byla moc velká finanční investice a druhý důvod by mohl být ten, že v té době byl v Plzni velmi hustý a silný provoz a bylo téměř nemožné v kolejišti provádět jakékoliv velké a rozsáhlé výkopové práce a pokládat a rozvádět velké množství kabeláže.
Neděle, 11. února 2018 - 08:54:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7874
Registrován: 4-2003
Protože byl socialismus naprosto v [zadnice]i, morálně i ekonomicky.

Jinak velký výluky byly třeba v Plzni G.n. v druhý půlce osmdesátek úplně běžným akorát se všechno jenom draze flikovalo.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 11. února 2018 - 10:53:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 7-2017
Dnes už se neflikuje, t231 je ukázkově nesflikovaná.Dnes se staví tak kvalitně,že 150km koridoru,je třeba na 5místech odtěžit a postavit znovu.Zbetonizují se zastávky,ale nestaví v nich žádné vlaky.Budovy se opraví...a uzavřou se.
Maxipes_Fík
Neděle, 11. února 2018 - 12:50:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2941
Registrován: 12-2005


Výtah v Žst. Plzeň hl.n. neděle 11:55...
Bojím se že až pojedu zpět v 19:00, bude stav stále stejný [sad]

Chápu že toto dělají prasata, ne lidi, ale kdyby se ten výtah uklízel alespoň JEDNOU DENNĚ, nebo ještě lépe za denní i za noční, nikdy by tam nebyl takový chlívek [bomba]

PS: Je to opravdu vizitka drah (cestujícím je jedno jakých ČDSŽDC je to zrovna majetek)...
Jo a takový stav je tam velice pravidelně [cunik]
Pondělí, 12. února 2018 - 14:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 11-2009
Nedělní Os8909.
Pondělí, 12. února 2018 - 14:48:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 3-2015
Tady foto Západního Expresu ze zatím ještě starého úseku trati mezi Královým Dvorem a Berounem.
Martinmarilynmanson
Pondělí, 12. února 2018 - 17:37:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10549
Registrován: 12-2007
Na R763 dneska brejle.
Be clever - use public transport!
Vladimír_b
Pondělí, 12. února 2018 - 19:21:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2724
Registrován: 6-2008
814914: děkuji za doplnění, to bude ono. A ta pošta byla neobsazená?
[satan] [bomba] Trať 160 Aktualizace 6.2.2018[pozor][vypravci]
Pondělí, 12. února 2018 - 20:39:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 11-2007
Ad Vladimír_b :
Souprava na které Hektor stál, byly posilové vozy, které se po příjezdu Os 7810 přidávaly ze zadu na tuto soupravu a pak tato celá souprava pokračovala jako 7414 do Domažlic. Pošta byla zřejmě prázdná, ta se měla pak přidat od Radbuzy na Os 75?? do Klatov.
V některých detailech se můžu trošku mýlit, je to přece jen přes 40 let. Ale tipuji na min. 95%, že mě v tomto případě paměť neklame.
Příčinou MU bylo svévolné sejmutí klíče od výměny vyhýbkářkou z tabule na st. "Fara", odemknutí výměny a její přestavení pro vyjetí uvedeného pos. dílu za 3.koleje. Toto vše se správně mělo dít až po vjezdu Os 7810.
Prostě všeliké kvaltování.......!
Pondělí, 12. února 2018 - 21:25:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 5-2002
Pošta jezdila do Klatov ráno na 7500 (tuším, že ve 3:50 z Plzně, překládalo se to z pražského "Novináře", ta vozila hlavně noviny a časopisy, pak v poledne (10:50 z Plzně) na 7510(?) - oboje pondělí až sobota. A ve všední dny ještě třetí pošta na 7526(?), to mělo příjezd asi ve čtvrt na pět do Klatov. Zpátky v poledne (7503), v půl páté odpoledne (7505) a večer (7511).
Zajímavostí bylo, že u vlaků 75Ox byla pošta na konci vlaku a manipulaci v Klatovech dělala staniční záloha, u vlaku 7526 za lokomotivou, takže odstavovala vlaková lokomotiva a posun řídil vlakvedoucí, na vlaku 7511 se turnusově střídala vlaková lokomotiva, takže nastupující mašina brala poštu u rampy a nastupovala s ní na vlak, posun řídil posunovač od staniční posunovací čety.

Doufám, že si po těch letech pamatuji čísla vlaků dobře :-).

Btw - neměl by někdo čísla vlaků před přečíslováním v roce 1973(?)
7500 byla myslím původní 1201, 7503 ... 1206, ale ostatní už z hlavy nedám :-).
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Mladějov
Úterý, 13. února 2018 - 10:10:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12097
Registrován: 3-2007
Přátelé, 19.-25.2. má Plzeň jarní prázdniny. Počítá se s posílením vlaků na Špičák, jak se dělalo dříve ? Může sem dát někdo nějaké bližší informace ?

Děkuju.
Malý_fotograf
Úterý, 13. února 2018 - 12:32:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6523
Registrován: 5-2002
Stříbrný šíp zítra pojede z Prahy do Plzně. Proč? To se v článku nedočtete...
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Úterý, 13. února 2018 - 13:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5371
Registrován: 9-2005
Soukromá akce pro papaláše. Nazpět by to mělo jet 15:40.
Úterý, 13. února 2018 - 14:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 3-2015
Malý_fotograf: Díky za info že pojede zítra Stříbrný šíp do Plzně toho bych taky rád viděl, trasu bude mít po hlavní trati přes Karlštejn a nebo si to střihne do Berouna přes Rudnou?
Na odjezd z Prahy to vypadá asi kolem deváté hodiny ranní a nějaké zastaveníčko asi někde bude takže v Berouně tak kolem desáté[happy].
Úterý, 13. února 2018 - 17:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2449
Registrován: 3-2006

Že by zkouška náhradní soupravy pro Západní expres, nebo pro Švejka.[rofl]
Úterý, 13. února 2018 - 20:11:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 7-2017
Nebo 3.vrstva Praha-Plzeň :-o
Hlavně aby na ně nepřišla PoveDená kontrola, to by Stříbrný Šíp dostal pokutu za nefunkční infosystém, absenci průvodčího a možná i málo zbývajících závitů na cívce s toaletním papírem...
Středa, 14. února 2018 - 09:33:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 6-2017
Stříbrný šíp právě vyjel z Prahy hl.n.[kecal]
Středa, 14. února 2018 - 17:21:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3463
Registrován: 3-2010
Mobilově dokumentačně z Rokycan [happy]
Středa, 14. února 2018 - 17:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 887
Registrován: 10-2008
Všechny vysokopodlažní motoráky z osmdesátých a devadesátých let do dvou let v celém kraji evidentně skončí. [andel][smrt]




(Příspěvek byl editován uživatelem johny512.)
Středa, 14. února 2018 - 18:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2454
Registrován: 3-2006
Johny512:
"Všechny vysokopodlažní motoráky z osmdesátých a devadesátých let do dvou let v celém kraji evidentně skončí. [andel][smrt]




(Příspěvek byl editován uživatelem johny512.)"
Aspoň bude co dát na Švejky [wink]
Středa, 14. února 2018 - 19:24:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 198
Registrován: 7-2017
Hlavně aby ty zcela nové nízkopodlažni motoráky byly spolehlivé aspoň jako ty staré...a aby na to všechno kraj měl, když chce najednou také všechny autobusy nové...nejen nakoupit, ale udržovat v provozu, ať je dopravcem kdokoli.
Mladějov
Středa, 14. února 2018 - 19:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12113
Registrován: 3-2007
No, tak třeba Ústecký kraj prakticky úplně vyhubil šukafonii.
O tom se mi může třeba na Horním Pacifiku (212) jen zdát, tam jezdí šukafony od mé základky do (zřejmě) důchodu, když přicházejí odjinud stále další.
Středa, 14. února 2018 - 20:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2456
Registrován: 3-2006
Ad Mladějov: No však letos jezdí 810 (M152.0) už 43 rok a to nepočítám prototypy, které mají jubileum 45 let. Pikantérie, už je, že M 131.1 jezdila v činné službě pouze 36 let.[vypravci]
Středa, 14. února 2018 - 20:35:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6431
Registrován: 8-2007
No však letos jezdí 810 (M152.0) už 43 rok a to nepočítám prototypy, které mají jubileum 45 let. Pikantérie, už je, že M 131.1 jezdila v činné službě pouze 36 let.

Největší problém je,že ten Šukafon nemá v současnosti žádného kolejového nástupce.Malé prodloužení je Regionova,pak bude nástupce nějaký autobus.Podobně,jako historické depo<http://zdopravy.cz/drahy-zuzi-park-historickych-vozidel-desitky-j ich-pujdou-do-prodeje-7746/>,skončí i historické lokálky.
Středa, 14. února 2018 - 21:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14049
Registrován: 10-2004
Apollo_17: Jestli to nebude tím, že se začíná chápat to, že železniční doprava na malých výkonech oproti gumokolní alternativě je na 1 přepraveného cestujícího tak vysoká a ekologický přínos nulový, že není potřeba ve větším měřítku takové vozidlo poptávat. A tak ho nikdo nevyrábí. Historické lokálky skončí. Není otázka jestli, to je fakticky jasné, ale spíš kdy. Šotouši tohle nikdy nepřijmou, ale při stále se zjednodušujících možnostech individuální dopravy je vpodstatě nereálné, aby se lidi do lokálek vrátili.
Pepa_kox
Středa, 14. února 2018 - 22:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4470
Registrován: 9-2005
Mladějov: Nevím, co u Vás znamená prakticky, ale pořád je v Ústeckém kraji v pracovní den nasazováno kolem 10 motorů řad 809 a 810. To je oproti Karlovarskému kraji (3, resp. 4ks) celkem pěkné číslo.
Jako droga se sbírá její kořen (Radix dauci), semena (Fructus dauci) a výjimečně i nať (Herba dauci). Mrkev se používá v léčitelství jako močopudný a projímavý prostředek.