Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 03. 11. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 03. 11. 2018

dolů
   autor příspěvek
Středa, 31. října 2018 - 21:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3173
Registrován: 5-2002
Flink: Asi neumíte číst. Nebo nechápete ten text kurzívou, tedy citát, na který jsem reagoval. Tedy ještě jednou a tučně: Sants, 1251:Baví mě číst takovéhle výrony v době, kdy se tu všichni máme historicky nejlíp [lol]

Na odkazu, který jsem sem dal je pozoruhodné to, že ačkoliv se "všichni" máme nejlíp, roste počet těch, kteří jsou odkázáni na potravinovou pomoc.

Hroch: Jj, na palubě se ještě tancuje. [ok]
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 05:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5295
Registrován: 7-2011
Borovička:
"No tak si nakoupím u viet-nam a vás to uspokojí, ekonomicky je to nesmysl."
No, nad tímhle jsem uvažoval. Vyšpekuloval jsem, že to beztak vyjde šulnul, protože co ušetřím na levnějším zboží, to projedu v benzínu/naftě a amortizaci. Že je pohodlnější udělat jeden velkej nákup, než furt běhat do krámu za rohem a proto to lidi dělaj, o tom žádná.
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 07:07:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 333
Registrován: 7-2017
Poděbrady oprava Nb zhlaví, vlaky jen k 1. nástupišti.
Nechci se mýlit, ale jediným non-stopem v Praze je už jen Tesko Letňany. Asi už managoři těchto velkovýkrmen pochopili, že nemá cenu platit personál pro pár jedinců, kteří nemůžou spát.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 09:15:47  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73017
Registrován: 4-2003
Po stáncích na kafe zmizely z podchodů na hlaváku i automaty (na kafe i na jídlo). Proč proboha? [crazy] Od převodu z lemplovitých Taliánů na SŽDC je hlavák čím dál „lepší”. [angry]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 10:01:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 1-2015
Martin Zlivský: To mě velice se*e. Vždycky jsem si před odjezdem vlaku kupoval čaj nebo kafe z automatu, Nebylo to nic moc, ale žízeň to zahnalo. A ti kreténi to musí zrušit.[angry]

(Příspěvek byl editován uživatelem pepan.1981.)
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 10:52:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 2-2007
především je to super po 22hodině kdy zavřou všechny obchody a zbyde jen předražený Autogril u středního podchodu. Mají 3x dražší vodu v lahvi než si jí koupíte ve spacím vlaku na Slovensko[angry]
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 11:06:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 4-2003
M_z: Nejen hlavák, nabídka se zmenšuje i na Smíchově. Zmizely stánky z třetího nástupiště, zmizel stánek vedle pokladen, skončila pizzerie v severním podchodu, minulý týden skončila Krušovická pekárna ...
55p
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 11:32:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 6-2009
mot: A díval ses na tu opravu nymburského zhlaví v Poděbradech pořádně? Protože ona se opravuje jen 2. SK a do zhlaví se nesahá [vypravci]
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 15:30:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 3-2010
Celakovican: ano budou ale ve Staré Boleslavi vzniká nový pluk, takže naštěstí osobaky budou mít nadále své cestující.. [happy] ACR rozdává svým vojákům inkarty..
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 15:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7387
Registrován: 1-2007
Od nového GVD již bude fungovat nová zastávka v Jinonicích?
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 16:26:18  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73018
Registrován: 4-2003
Nová zastávka by se měla jmenovat Waltrovka.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 16:29:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1252
Registrován: 5-2002
Hroch:
"Jj, na palubě se ještě tancuje."
Typický inženýrský pohled na věc: racionální inženýr jasně vidí, jak je společnost neefektivní a dokázala by své zdroje využívat mnohem efektivněji, což by její ekonomiku katapultovalo do nadoblačných výšin. Jenomže lidská společnost takhle nefunguje: jakákoliv skupina o více než 7 rovnoprávných členech se nedohodne ani na tom, kam půjde na večeři. A tady se bavíme o miliónech rovnoprávných voličů. Ergo buďme rádi, jak nám to tady pěkně šlape - a rozhlédněme se po glóbu, jak by to taky mohlo vypadat: odstrašujících příkladů je všude habakuk. Ano, lépe je brát si příklad od těch, co to dělají lépe: ale jděte někdy s řadovým občanem z oněch zemí třeba na pivo, je to velice poučné.
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 16:30:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 5-2002
Martin_zlivský:
"Nová zastávka by se měla jmenovat Waltrovka."
[nene]
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 17:24:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 6-2016
Sants: Těch 7 ks se mi zdá podle každodenních zkušenostech zbytečně hodně... A k tomu "šlapání" - máš pravdu, ale je to k nasrání, když člověk vidí jak málo často chybí (nebo přebývá), aby to bylo ještě lepší!
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 17:39:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 7-2017
55p: díky za opravu. U okna bylo plno[angry]. Maká se i teď za tmy, 2.nástupiště stále obsazené.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 17:45:35  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73020
Registrován: 4-2003
Sants:
"Martin_zlivský:
"Nová zastávka by se měla jmenovat Waltrovka."[nene]"
Ach jo, zase naopak (zastávka vostane, Waltrovka bude přilehlá výhybna). Jsou věci, u kterých kdybych si dělal čárku, když to otočím, vešla by se do vzniklého plotu asi už nejedna ovečka... [kladivo]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 21:31:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17819
Registrován: 5-2002
J11: Všichni?
V podstatě opravdu všichni. Ono je totiž to srovnání v čase, takže u těch, kteří se dnes mají špatně, je potřeba srovnávat to ne s tím, jak se dnes mají ti, co se (dnes) mají dobře, ale s tím, jak se jim podobní měli dříve.
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 21:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3549
Registrován: 5-2002
Já bych řekl, že nemá povinnost stavět nepřiměřeně drahou infastrukturu. A to třeba před pár dny mnou zmiňované tunely jsou.
Nojo, a přiměřeně drahá infrastruktura je co? Jako třeba přistavět mezi Dejvicemi a Veleslavínem druhou kolej vedle té, co už tam je?

A jak tu psal před pár dny -aa-, i okolo Prahy jsou místa, kde se dá kapacita zvýšit i za relativně nízké náklady. Jenže SŽDC nechce nic měnit ani tam. Přitom se může stát, že okolo trati vyroste nějaká výstavba a zvýšení kapacity trati, dnes ještě možné, pak narazí na odpor. Já mám prostě pocit, že na SŽDC převládá názor, že infrastrukturu není nutné nijak upraovat, stačí jen oprašovat to, co tu už je.
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 22:31:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3176
Registrován: 5-2002
Hajnej: Tak jistě. Pokud vezmeme jako měřítko situaci dejme tomu po Třicetileté válce, tak opravdu nebydlíme v zemních dírách. Pokud budeme porovnávat kvalitu života různých skupin navzájem, tak zjistíme, že se nám společnost během 20 let z jablka změnila na hrušku - a to v celé euroatlantické kotlince... (jste dost chytrý, abyste ten příměr pochopil).
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pátek, 02. listopadu 2018 - 08:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8609
Registrován: 4-2003
tak zjistíme, že se nám společnost během 20 let z jablka změnila na hrušku

Tak zjistíme, že se příjem domácností za tu dobu zhruba reálně dvojnásobil a tahle změna je tak mohutná, že je daleko významnější, než jakákoliv změna distribuce. Pomohli si všichni.

Ale hlavně - Vy jste reagoval na poznámku Santse zcela mimoběžně - a navíc to že se zvyšují transfery chudým (viz odkaz) není s rostoucím bohatstvím společnosti přeci nijak v rozporu, ba je to spíš symptom toho že bohatší společnost může podporovat víc chudé.

Stejně tak dobře s bohatstvím rostou třeba dluhy, což je úplně přirozené. A spousta lidí to "vykládá" jako řícení se společnosti do propasti.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 02. listopadu 2018 - 10:05:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 7-2017
Aha, příjem se zdvojnásobil. A výdaje asi zůstaly, co? A ty jabka/ hrušky bych viděl i v tý bolševicko-bruselské masmediální převýchově (kam se hrabe Gébls a Rudý právo).
Ale jinak statisticky je to v pořádku: bohatí jsou bohatší a chudí jsou chudší.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Pátek, 02. listopadu 2018 - 10:29:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 7-2017
Semering: je reálné, aby za měsíc ten viadukt fungoval (zatím psáno do 3.12.)?
Jinonice/ Waltrovka. Když to tak vezmu, tak je to v podstatě dobře. Zastávka se posune blíž k Jinonicím a metru Jinonice, takže je logičtější ji pojmenovat Jinonice.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Pátek, 02. listopadu 2018 - 11:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 8-2017
Čekal jsem, že na těch Jinonicích udělají k nové zastávce schody z lávky. Zatím tomu ovšem nic nenasvědčuje, bude pouze přístup z ulice Do Polí, čili od metra pořád pěkná procházka. Hlavně, že se osazuje blikačema ten léta zavřenej přejezd, což bude stát nejspíš víc, než by stály ty schody. [angry][ko]
Pátek, 02. listopadu 2018 - 11:55:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8610
Registrován: 4-2003
příjem se zdvojnásobil. A výdaje asi zůstaly

Já psal o reálném příjmu, tedy po odečtení inflace (=růstu životních nákladů).
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 02. listopadu 2018 - 13:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 7-2017
M250: Schody z lávky. Nemusel by tam náhodou být výtah nebo něco bezbariérového (rampa)? Nebo myslíte, že by z Waltrovky vystoupali po rampě nad trať a pak zase po schodech k nástupišti dolů?

Takto to vypadalo 31.1.2018.



(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Pátek, 02. listopadu 2018 - 14:17:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 12-2006
Bezbariérově se do dá objet po silnici. https://mapy.cz/s/3bk4M
Pátek, 02. listopadu 2018 - 15:17:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 7-2017
To je k metru. A jak z Waltrovky? Zase po lávce do sídliště? A jestli se nepletu, tak není "hladká", ale jsou na ní stupně.

Nevím, zda se toto nazvat bezbariérovostí? Šířka tak na jeden kočárek, vedle stupně, to musí být zajímavé vyhýbání dvou relativně lehkých kočárků. A co pak, když se tam sjedou dva vozíčáři?



(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Pátek, 02. listopadu 2018 - 15:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 12-2006
A on nebude u přejezdu na konci nástupiště taky přechod u zastávek? Na letecký mapě je. Tamtudy bude někde překážka?
Pátek, 02. listopadu 2018 - 16:03:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 7-2017
Proto se tam asi na přejezd (resp. přechod) dávají ty blikače.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Pátek, 02. listopadu 2018 - 16:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 7-2007
Výluka na Semmeringu bude prodloužena, s přesahem do noveho GVD...
Pátek, 02. listopadu 2018 - 20:34:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3181
Registrován: 5-2002
OT pro RadkaŠ: "Přestože v Německu chodí do práce více lidí než kdykoli předtím, výsledky studie poukazují na to, že za odvedenou práci nedostávají zaplaceno dost na to, aby se udrželi nad hranicí chudoby."
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/nemecko-chudoba-studie-nedostatek-nezames tnanost-plat-mzda-pqw-/zahranicni.aspx?c=A181102_164851_zahranicn i_dtt
Konec OT.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Babilon
Pátek, 02. listopadu 2018 - 21:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3966
Registrován: 12-2007
aby se udrželi nad hranicí chudoby
Ano, když se udělá vhodná definice chudoby, pak se dá hezky strašit.
Tomu, kdo u 60 % průměrné mzdy (zejména v Německu, tedy nějakých 55000 Kč) má tu drzost používat pojmy jako chudoba, materiální nedostatky, existenční problémy, apod., bych přál, aby si zkusil opravdovou chudobu. Podle této definice je ideální stát, kde všichni berou stejné hovno, protože tam není chudoba žádná.
Pátek, 02. listopadu 2018 - 21:44:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3185
Registrován: 5-2002
Babilon: Jsem netušil, že máte vzdělání v oboru sociologie, abyste tady tak zasvěceně vyvracel tvrzení spolkového statistického úřadu. Ale jen si poslužte.
To holt je ten pokrok, že chudoba není stav, kdy lidi umírají hlady v mrazu pod mostem (jako za Velké krize). Také už nesvítíme petrolejkami a nejezdíme žebřiňáky.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pátek, 02. listopadu 2018 - 21:45:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12517
Registrován: 8-2004
mot:
"A jak z Waltrovky?"
Co takto?[happy]
M250.0:
"bude pouze přístup z ulice Do Polí, čili od metra pořád pěkná procházka. Hlavně, že se osazuje blikačema ten léta zavřenej přejezd, což bude stát nejspíš víc, než by stály ty schody."
Nevidím zásadní problém. K metru v zásadě nejkratší možná trasa - viz Jeneč; do Waltrovky viz výše.

Sants:
Typický inženýrský pohled na věc: racionální inženýr jasně vidí, jak je společnost neefektivní a dokázala by své zdroje využívat mnohem efektivněji, což by její ekonomiku katapultovalo do nadoblačných výšin. Jenomže lidská společnost takhle nefunguje
Já ale nenarážím až tak na (ne)efektivnost, ale ekonomické a sociopolitické obtíže. Shodou okolností jsem dnes narazil na tento rozhovor a v odpovědi na pátou otázkou jsou celkem nastíněny.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 02. listopadu 2018 - 21:47:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12518
Registrován: 8-2004
Babilon:
"Tomu, kdo u 60 % průměrné mzdy (zejména v Německu, tedy nějakých 55000 Kč) má tu drzost používat pojmy jako chudoba, materiální nedostatky, existenční problémy, apod., bych přál, aby si zkusil opravdovou chudobu. Podle této definice je ideální stát, kde všichni berou stejné hovno, protože tam není chudoba žádná."
Vcelku souhlas. Ale všeho do času.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Babilon
Pátek, 02. listopadu 2018 - 22:38:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3967
Registrován: 12-2007
Jsem netušil, že máte vzdělání v oboru sociologie, abyste tady tak zasvěceně vyvracel tvrzení spolkového statistického úřadu.
Nejde o sociologii, ale matematiku. Podle použité definice bude chudých vždycky zhruba stejně bez ohledu na to, jestli jde o Somálsko nebo Německo. Když všem desetinásobně zvednou platy, chudých bude pořád stejně. Tudíž tento pojem nevypovídá vůbec o ničem.
Babilon
Pátek, 02. listopadu 2018 - 22:48:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3968
Registrován: 12-2007
Podle Vereny Benteleové, předsedkyně německé organizace VdK zabývající se sociální péčí, jsou výsledky studie „skandální“, zejména ve světle současného „ekonomického rozmachu“ země. Podle ní je zapotřebí, aby Německo vypracovalo nový komplexní plán boje proti chudobě.

Je to v podstatě totéž, jako se snažit, aby všichni měli nadprůměrné platy. Někteří politici evidentně věří tomu, že to jde.
Pátek, 02. listopadu 2018 - 23:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 7-2017
Hrochu, však já píšu, že proto (kvůli přechodu/ býv. přejezdu a nejkratší cestě) se tam ty blikače montují. Rozhodně příjemnější cesta než po schodech vyšplhat na lávku a po ní pak zase dolů. Šel jsem tam jednou a ty dlouhé schody mi nepřišly na chůzi zrovna příjemné. Asi mám jinou délku kroku, než je ta "normovaná".

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Sobota, 03. listopadu 2018 - 08:05:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8611
Registrován: 4-2003
Tudíž tento pojem nevypovídá vůbec o ničem.

Nehledě nato že pokud vzroste zaměstnanost, tak do práce nastoupí převážně méně kvalifikovaní lidé mající nižší či nízké mzdy a změní se rozdělení mezd. Podíl zaměstnanců s nízkou mzdou vzroste a pak někdo může napsat ...nezaměstnanost je rekordně nízká, miliony lidí přesto nevydělávají dost na to, aby...ačkoliv logicky by tam mělo být spíš "při arbitrárně stanovené hranici ... proto".

Hlavně to přímo nesouvisí s ČR.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 03. listopadu 2018 - 09:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9512
Registrován: 8-2012
nový komplexní plán boje proti chudobě
Pochopte, že Verena B. (mimochodem bývalá paralympionička v biatlonu), kterou ten "Verband der Kriegsbeschädigten" (název z poválečných let - už tady je vidět, že se společnost asi někam posunula, že?) používá k vzbuzování sociálních pocitů u "většinové" populace, má ten "boj proti" něčemu v popisu práce. Samozřejmě, že když definujete "chudobu" jako podíl z průměrné mzdy, tak budou chudí i ve Švýcarsku nebo Norsku... což ale o realitě nevypovídá vůbec nic. To je prostá vlastnost průměru, že... leda z toho udělat rovnostářský socík, kde budou mít všichni hovno, ale všichni cca stejné hovno. Ale to už jsme si snad (včetně těch Ostdeutsche) zkusili, ne?
電車オタク
Sobota, 03. listopadu 2018 - 11:36:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2287
Registrován: 6-2016
Dnes cca 10:50 projel Černošicemi (směr Praha) šukafon "divně fialové barvy" a to bez zastavení. Sledoval jsem z velké dálky (od Alberta), takže číslo nevím.
Neví někdo co to bylo?
Sobota, 03. listopadu 2018 - 11:52:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11764
Registrován: 4-2003
honzaklonfar

KDS 810 ale kam jede nevím ...
https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Jnd
Sobota, 03. listopadu 2018 - 11:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9514
Registrován: 8-2012
"Divně fialový" (a cestou zpátky "divně zelený" [happy] ) může být 810.231 KDS. Co mají za akci, to nevím (nejedou třeba zachraňovat KŽC?).
電車オタク
Sobota, 03. listopadu 2018 - 12:11:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2288
Registrován: 6-2016
Děkuji oběma - s největší pravděpodobností KDS 810-231, porovnal jsem vizuální zážitek s několika fotografiemi na těch internetech.
Sobota, 03. listopadu 2018 - 12:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3186
Registrován: 5-2002
RadekŠ a Babilon: Problém je v tom, že je nějak (a teď neřešme jak, to je otázka politiky = dohody) stanovena "hranice chudoby". A pokud vám přijde v pořádku, že lidé, kteří pracují vydělávají méně, než je tato hranice, pak asi nemáme o čem diskutovat. Nicméně z tohoto důvodu nemůžete mít připomínky k přerozdělování (sociálním transferům). Logické je, aby minimální mzda (po zdanění a odvodech) stanovenou hranici chudoby převyšovala.
Tím bych to skončil.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Sobota, 03. listopadu 2018 - 12:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 656
Registrován: 8-2017
Hroch: Nejkratší cesta k metru by byla po schodech rovnou nahoru na lávku, ne k přejezdu a zase zpátky.

Do Waltrovky taky a nemusel být ani přejezd, ani přechod. Bezbariérová ta lávka je, vyhýbání vozíčkářů je vzledem k jejich frekvenci pseudoproblém.
Babilon
Sobota, 03. listopadu 2018 - 13:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3969
Registrován: 12-2007
Problém je v tom, že je nějak (a teď neřešme jak, to je otázka politiky = dohody) stanovena "hranice chudoby".

Přesně tak - problém jev tom, že je stanovena "nějak", a to naprosto nesmyslně vůči průměrné mzdě. Pokud je "chudých" v Somálsku stejně jako ve Švýcarsku, pak je to evidentně špatný pojem. Pokud všem desetinásobně zvednu plat (nebo naopak 10x snížím), čímž se počet "chudých" nezmění, pak je to evidentně špatný pojem. Zvýšení minimální mzdy na 60 % nepomůže, to byste musel současně nařídit snížení mzdy těm ostatním (jenže oni logicky budou chtít taky přidat), jinak vám poroste průměr a zas to nebude těch 60 %.
Sobota, 03. listopadu 2018 - 14:23:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 6-2016
..A PROČ se na stránkách K- reportu - tratě kolem Prahy -řeší nějaká hranice chudoby v Deutschlandu??? Jděte s tím někam... [angry][satan][cunik][zadnice]
Sobota, 03. listopadu 2018 - 15:13:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 7-2017
M250: trochu si protiřečíš. "...ne k přejezdu a zase zpátky." Takže když zastaví u přejezdu, tak buď vyšlápnu chodník k metru nebo to vezmu po silničním přechodu do Waltrovky a nemusím po schodech nahoru a dolů. A jinak, u toho přejezdu a přechodu je zastávka MHD "Hutmanka". Bus 137 a 149 tě k metru vyvezou.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Sobota, 03. listopadu 2018 - 15:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12521
Registrován: 8-2004
M250.0:
"Hroch: Nejkratší cesta k metru by byla po schodech rovnou nahoru na lávku, ne k přejezdu a zase zpátky."
Líbí se mi, jak jste si vhodně nastavil výchozí bod na nástupišti.[ok]
A bezbariérová lávka, když v předchozím příspěvku píšete o schodech ... no nevím.

Ale chápu, že schody jsou lepší než tak 50 m navíc. Je to důležitý problém. Zkuste oslovit třeba MČ.[happy] Nebo investora té zástavby na Waltrovce.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Sobota, 03. listopadu 2018 - 15:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 658
Registrován: 8-2017
A jinak, u toho přejezdu a přechodu je zastávka MHD "Hutmanka". Bus 137 a 149 tě k metru vyvezou.
No to je vlastně úžasný řešení všech debilně navrženejch přestupů - pendlující autobus.

Takže když zastaví u přejezdu, tak buď vyšlápnu chodník k metru...
A proč by měl stavit u přejezdu, když by mohl zastavit pod lávkou a ušetřit nějakých 50 cesty.
Lidi dneska hlasujou nohama - hádejte, proč se stavěla zastávka Praha-Smíchov Na Knížecí, když si lidi mohli vyšlápnout ze Severního nástupiště po lávce k metru, nebo se třeba k tomu metru svézt tramvají [rofl].
Jenomže Na Knížecí zaniklo a rozumný přestup na B není. Příležitost vytvořit ho na Jinonicích byla promarněna.

Hroch: A bezbariérová lávka, když v předchozím příspěvku píšete o schodech ... no nevím.
Přišlo mi, že kontext je dost jasný. Schody nahoru k lávce by 99 % cestujících výrazně zkrátily cestu na metro, zbývající jedno procento vozíčkářů, kočárkářů ap. (přijedší bezbariérovým šukafonem, do kterého nastoupili v plně bezbariérových Hostivicích) by mělo objízdnou trasu tak, jako je teď.
Sobota, 03. listopadu 2018 - 17:15:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 346
Registrován: 7-2017
Když lidi hlasujou nohama, tak proč by lezli po schodech na lávku a pak po ní slézali do Waltrovky nebo šlapali do kopce, když můžou jet busem. Ono je taky otázkou, odkud/kam budou ty lidi vůbec jezdit.
Jinak ty busy nejsou pendly, ale běžné linky.
Sobota, 03. listopadu 2018 - 17:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9515
Registrován: 8-2012
pokud vám přijde v pořádku, že lidé, kteří pracují vydělávají méně, než je tato hranice
No mně přijde socialistické rovnostářství skrze transfery do 60% (!!!) průměrné mzdy, aby všichni přelezli absurdně smyšlenou "hranici chudoby", jako logická blbost. Matematické a ekonomické zákony nemůže novelizovat ani Bundestag, ani Evropská komise. Ale ono to nebude ani cílem "bojovníků proti chudobě" ze Sdružení válečných invalidů, protože pak by neměli proti čemu bojovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Sobota, 03. listopadu 2018 - 18:39:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 4-2009
Sobota, 03. listopadu 2018 - 18:50:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2289
Registrován: 6-2016
Quenya: Exkurze na Karlštejn?
Sobota, 03. listopadu 2018 - 18:53:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12522
Registrován: 8-2004
M250.0:
"Jenomže Na Knížecí zaniklo a rozumný přestup na B není. Příležitost vytvořit ho na Jinonicích byla promarněna."
[rofl]
Sorry, ale řešíte fakt blbosti. To je jako byste psal o promarněných přestupech na Masaryčce, protože šturcy nejsou namístě východního chodníku Havlíčkovy. Nebo o promarněných přestupech na hlaváku, protože výstupy z metra nevedou do horní haly, ale jen do dolní.
M250.0:
"Přišlo mi, že kontext je dost jasný."
Ne, prostě si protiřečíte.
Psal jste, cit.: Do Waltrovky taky a nemusel být ani přejezd, ani přechod. Bezbariérová ta lávka je, a současně píšete o schodech z nástupiště na lávku, které jaksi bezbariérové z principu nebudou.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Sobota, 03. listopadu 2018 - 18:56:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 4-2009
Honzaklonfar: Ne, jeli jsme z Karlštejna do Karlštejna přes Vršky, Libeň, hlavní, po Hrbaté do Berouna a domů . Rodinná akce.
Sobota, 03. listopadu 2018 - 19:03:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12298
Registrován: 5-2004
Tak hlavne si po tom co je letos s65 nejmin pulku grafikonu zrusena budou muset lidi zas zvyknout ze tam zas zavedli vlak. Pokud ovsem bude nadale 14 dni kazdy 2 mesice zrusena tak je ta zastavka zbytecna.
Sobota, 03. listopadu 2018 - 20:15:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 8-2017
Hroch: Preferoval bych, aby se věci dělaly rovnou dobře, ne aby se dělaly blbě a pak se chyby bagatelizovaly.
Vámi uváděné příklady ad absurdum nemá cenu komentovat.
Já uvedu jako protipříklad Dejvice - po několikaměsíční rekonstrukci stále nástup do vlaku jak za císaře pána, přestup na metro či tramvaj pořád stejně daleko.

A prostě si neprotiřečím - bezbariérový přístup z perónu by zůstal tak, jak je, tedy ulicí Do Polí na lávky předpolí a pak buď nahoru na metro, nebo po lávce do Waltrovky.

mot: Ciwe, to fakt myslíte vážně, že by někdo jel od vlaku v Jinonicích k metru v Jinonicích autobusem? Tušíte kudy ten bus jede, jak dlouho a jaké má intervaly?
Sobota, 03. listopadu 2018 - 22:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 347
Registrován: 7-2017
M250:
Vzhledem k tomu, že jsem tam prožil přes 35 roků, tak to tam tak malinko znám. I s tím současným stavem. A taky tu jízdu busem k metru vážně nemyslím. Co ovšem myslím vážně je to, že vůbec počítat s přestupem metro/vlak je z 95% nesmysl (1% jsou cestující ze Žvahova, Radlické či Cibulky, 4% je šotoušovina). A upřímně, můžete napsat, z kterého směru předpokládáte ten přestup? Já to v těch Jinonicích vidím asi takto:
A- vlak z centra, přestup na metro: nesmysl, můžu jet tím metrem rovnou z centra
B- vlak do centra/metro: Kladno-Hostivice-Jinonice/metro, směr Zličín....celkem nesmysl a do centra nepotřebuju přelézat na metro (leda tak na Radlickou)
C- metro do centra/vlak: opět tak leda směr Zličín-Jinonice-Hostivice, jinak nesmysl.
D- metro z centra/vlak: leda tak z Radlické
E- vlak z centra a bus nahoru do Jinonic (proč, když tím busem můžu jet rovnou ze Smíchova?). Takže taky nesmysl.
F- z konečné metra Zličín jede bus k nádraží ČD Zličín. Takže přestup na vlak tam.

Možná by to mělo smysl, kdyby ten vlak jel někde z Vršovic. Vršovice-Smíchov-Jinonice/přestup na metro směr Zličín, což je ovšem neprůchodná varianta. A stejně ten Smíchov prozatím bude jen Severní nástupiště.
Takže si myslím, že zastávka je primárně určená pro Waltrováky. Navíc dnes i z toho důvodu, že dostat se gumokolem na Smíchov trvá často i 30 minut. Ty Knížecí je škoda.
Toť můj poslední příspěvek na toto téma.