Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 24. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 24. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 21. června 2018 - 13:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16901
Registrován: 5-2002
Bram: nikdy by mne nenapadlo, že budu občas dělat advokáta ČD, SŽDC a SUDOPu a uvádět některé věci na pravou míru
Nikdy neříkej nikdy... [wink]
Čtvrtek, 21. června 2018 - 13:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8317
Registrován: 8-2012
Nebylo to opravdu (ne)zájmem obce o vyřešení zmíněné problematiky?!?
Ciwe, a kde já tu něco píšu o (ne)zájmu obce? To si fakt nemůžu dovolit říct, že to je udělané kokotsky, aniž bych si předem udělal rešerši a ukázal prstem, kdo za to může? To mi je přece jako uživateli úplně jedno. Já chápu, že v mých příspěvcích někdo holt neustále vidí pokus trestného činu útoku na chudáka Dráhu, ale to se zatím stávalo jen mimořádným jedincům...
Patrně ano, protože na kolej 6 se jezdí v podstatě akorát o víkendu
Tak se mi to patrně jen zdálo byv pod vlivem kofoly od Marjány ve Stříbrné Skalici.
lokálka vždy na 6. koleji
Podsun slova "vždy".
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 13:52:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 517
Registrován: 1-2015
Bram: nikdy by mne nenapadlo, že budu občas dělat advokáta ČD, SŽDC a SUDOPu a uvádět některé věci na pravou míru
Tady je vidět kdo za koho kope. Že Bram a jemu podobní kopou za kamarádíčky ze SUDOPu, je vidět hned na první pohled. Ale co se divím, když v tramvajové sekci máme stínovýho ovčáčka Demona.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Čtvrtek, 21. června 2018 - 14:02:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9147
Registrován: 4-2003
T. H.:To si fakt nemůžu dovolit říct, že to je udělané kokotsky, aniž bych si předem udělal rešerši a ukázal prstem, kdo za to může?

To si samozřejmě dovolit lze. Ale v případě Čerčan je to zbytečné rozčilování.

Pro nápravu stavu, který není zcela ideální ale považuji za smysluplnou rešerši ve smyslu zjištění, co je nevhodně a co s tím lze do budoucna dělat. A v případě Čerčan to naštěstí je tak, že se úpravy dají realizovat postupně bez toho, aniž by za dlouhé peníze nezůstal kámen na kameni. Mne zajímá cílový stav, tj. stav, který je user friendly a odhad jeho finanční náročnosti. V tomto směru mi přijdou Čerčany jako nedodělek, slovo kokotské si osobně šetřím pro jiné případy [wink].

Podsun slova "vždy".

Jaký je rozdíl mezi vždy a vždycky?!? Viz zde: Tak to jsem asi jel jiným vlakem, ale zapíchli jsme to tamtéž, kde to horní Pacifik "zapíchával" vždycky (tady) a padejte, aby vám to neujelo.


(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Čtvrtek, 21. června 2018 - 14:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9148
Registrován: 4-2003
Pepan.1981:Tady je vidět kdo za koho kope. Že Bram a jemu podobní kopou za kamarádíčky ze SUDOPu, je vidět hned na první pohled.

No jistě [crazy].


Pepane, udělal jsem si rešerši, co by bylo potřeba udělat, abys byl spokojen. Z toho vychází výrazné zhoršení průjezdu vlaků skrz Čerčany - propad ryclosti z 85 km/h na v lepším případě 60 km/h, ale spíše ještě méně. Dále Hajným zmíněná potřebná hromada dalších cestových návěstidel. To vše jen proto, aby Pepan.1981 nemusel do podchodu a byl spokojený?!?


Zrovna třeba Hajnej by mohl potvrdit, že dost často podrobuji různé realizované projekty kritice, ale v případě Čerčan v rámci objektivity musím říci, že je to maximum možného s ohledem na tehdejší situaci u ČD, kraje, obce, objednatel dopravy atd. Má to svá slabší místa, ale ta jsou naštěstí dodatečnými zásahy odstranitelná a nevyžadují změnu typu nezůstane kámen na kameni [wink].


Čerčany využívám často jako cestující i jako strojvedoucí a přiznám se, že nevidím důvod, je shodit ze stolu jako naprosto nevyhovující. Pokud to tak někdo má, asi jezdí do jiných Čerčan, než já. Jinak si to nedokážu vysvětlit [nene].


Hajnej: Nikdy neříkej nikdy...

Vypadá to, že se tím budu muset řídit [wink].


Pokud by tam nebyl ostrý kříž s odjezdem protivlaku z koleje 5b, tak stačí rozsvítit bílou...

Raději bych byl pro prodloužení nástupiště, než pro tuto improvizaci [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Čtvrtek, 21. června 2018 - 14:31:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 5-2002
Pepan.1981:
"Ty Čerčany jsou vymyšleny fakt kokotsky. Když přijedu od Prahy a chci na Sázavu (Zlenice), tak musím do podchodu. Fakt debilita na entou."
Tohle musí být hustokrutopřísná ironie - to přece nemůže nikdo myslet vážně...
Čtvrtek, 21. června 2018 - 16:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3515
Registrován: 5-2002
v místě současné technologické budovy (sídlí tam výpravčí) šlo vybudovat i kasu a čekárnu. Takže by nechodili tak daleko a mohla se strhnout existující zbytečná předimenzovaná výpravní budova a místo ní
Přesně tak.
koukat kolem sebe, zda mne něco nehodlá zajet.
To bylo obzvláště výživné, pokud chtěl člověk jet dolním Pacifikem.
Mimochodem 150 metrů od pokladny na peron pro toho, kdo tu jezdí jen občas, není nic nepříjemného natolik, aby to nemohl dát. Většina denně dojíždějících má předplatní jízdenku a do pokladny vůbec nejdou.
na kolej 6 se jezdí v podstatě akorát o víkendu
Zase souhlas u obojího.
Proč se obec Čerčany dostatečně nezajímala o to, aby nedostatek v podobě neexistujícího P+R byl vyřešen?
Z hlediska obcí to má logiku - P+R nic moc domácím nepřinese, ti dojdou pěšky (zrovna Čerčany nejsou problém) a přespolní by jim akorát zvyšovali ve vsi provoz.

Jako větší kokotinu mezi Prahou a Benešovem považuju to, že se nepostavily "obratové ypsilony" ve Strančicích a Benešově. A taky, pokud vím, jsou dva dlouhé oddíly: od odjezdů v Říčanech směrem do Strančic a ten, ve kterém je zast. Kolovraty. Zato se mi líbí, jak je řešené olbramovické zhlaví v Benešově.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 16:34:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 517
Registrován: 8-2017
Já bych teda k Čerčanům ještě přidal jeden podle mě zásadní nedostatek, a sice, že se tam vůbec nedá předjíždět, neb předjízdné koleje jsou zaskládané soupravama od lokálek. Akorát v lichém směru je pro náklady kolej 7, která je ale pro jistotu aspoň o 100 metrů kratší, než by mohla být, kdyby se přidal jeden cesťák (kterých je v Čerčanech stejně 3[zadnice]).

Jak to řešit? V sudé skupině měl být šturc jako jazyk z ostrova, v liché pak zmíněný cesťák a prodloužení nástupiště u 5b na dvouešus na úkor šturcu č. 3.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 16:36:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16904
Registrován: 5-2002
TH: To si fakt nemůžu dovolit říct, že to je udělané kokotsky
Ale to víš, že můžeš, akorát si to musíš umět obhájit, jinak budeš za kokota Ty sám...

Pepan: Že Bram a jemu podobní kopou za kamarádíčky ze SUDOPu, je vidět hned na první pohled.
Hele, kolik těch pohledů potřebuješ, abys dokoukl na Bramovu kritiku Braníka...? [rofl]
Čtvrtek, 21. června 2018 - 16:39:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16905
Registrován: 5-2002
M250: a sice, že se tam vůbec nedá předjíždět, neb předjízdné koleje jsou zaskládané soupravama od lokálek
S výjimkou případů, kdy se o tom předjíždění ví dostatečně předem a souprava se vezme jinam nebo se někam uklidí (a pak díky tomu TH přijede na šestou a musí pochodovat [wink]).
Čtvrtek, 21. června 2018 - 16:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8324
Registrován: 8-2012
Ale v případě Čerčan je to zbytečné rozčilování
Ale já se u Čerčan nerozčiluju a rešerši fakt dělat nebudu, to nechám advokátům. Procházku od 6.SK ke 4.SK jednou za uherák přežiju a nejsem nikde organizován, takže si o tom můžu myslet co chci. A navíc to zase pomůže Hajnýmu k pocitu nadřazenosti...
Viz zde
Aha, tak tam je rozdíl mezi minulým "zapíchával" a přítomným časem (já na tu Marjánu jezdím tak jednou za rok a půl).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 17:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5079
Registrován: 9-2005
Kazíne, tys asi nebyl třeba v Rakousku, že? Tam třeba všechna nádraží po modernizaci jsou totálně jednotná. Stejné nástupištní přístřešky se stejnými podhledy, stejné materiály, barvy, všechno. A trakční sloupy důsledně betonové obdélníkového profilu. Pár výjimek existuje, jako třeba hlaváč ve Vídni. Ono to na západ od nás až tak moc růžovoučký není. Asi je ale pravdou, že vandalismus tam stále je na nižší úrovni než tu.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Mladějov
Čtvrtek, 21. června 2018 - 17:48:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12497
Registrován: 3-2007
>Ono to na západ od nás až tak moc růžovoučký není.

Není Rakousko od vás spíš na jih ? [lol]
Čtvrtek, 21. června 2018 - 18:02:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9155
Registrován: 4-2003
M250.0:Jak to řešit? V sudé skupině měl být šturc jako jazyk z ostrova

Takto by to bylo řešitelné POUZE při odstranění současné výpravní budovy. Jinak NE, protože prostorové důvody.

Pro příště bych doporučil buď osobní návštěvu, nebo si to odměřit třeba na mapy.cz [wink].

T. H.:Aha, tak tam je rozdíl mezi minulým "zapíchával" a přítomným časem (já na tu Marjánu jezdím tak jednou za rok a půl).

A co takhle přestat usuzovat z jednoho zážitku?

Ale já se u Čerčan nerozčiluju

Opravdu? Viz:Hlásím se mezi krafálky, protože Čerčany byly vyřešeny pěkně kokotsky a denně absolvovat přestup od/do Pacifiku by se mi teda nechtělo
Čtvrtek, 21. června 2018 - 22:53:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659
Registrován: 7-2017
Qěcy: Ono tohle má docela výhody, například v jednotnosti používaných dílů, které se dají kupovat ve velkém...
Pátek, 22. června 2018 - 08:30:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 3-2006
Ad Tantin27: A také projekty se lépe dělají. Ona ta normalizace má své kouzlo. Podívejme se na Normálie používané za RU, na první pohled se poznalo nádraží. [vypravci]
Pátek, 22. června 2018 - 09:58:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16910
Registrován: 5-2002
TH: Procházku od 6.SK ke 4.SK jednou za uherák přežiju
No nevypadalo to tak... [biggrin]

A navíc to zase pomůže Hajnýmu k pocitu nadřazenosti
Neboj, my známe Tvůj problém... [crazy]
Pátek, 22. června 2018 - 10:33:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9160
Registrován: 4-2003
Brr:Jako větší kokotinu mezi Prahou a Benešovem považuju to, že se nepostavily "obratové ypsilony" ve Strančicích a Benešově.

Vzhledem k prostorovým možnostem ve Strančicích tam nevidím možnost obratový ypsilon postavit. Pokud by tam byl, nebyly by zase předjízdné koleje. Tam je to něco za něco.

Spíš mi je záhadou, že proč nebyly na říčanském zhlaví použity osmdesátkové výhybky jak do předjízdných kolejí, tak i do spojek, přičemž tady by se to obešlo bez zkrácení užitečné délky předjízdných kolejí. Jedu li od Prahy na čtvrtou kolej, musím plachtit už od vjezdového návěstidla celých 1200 metrů pouhou padesátkou. Na třetí je to o něco lepší, tam mohu jet šedesát. Oproti zmíněným osmdesátkovým výhybkám to zbytečně podvazuje kapacitu dráhy...

V Benešově bych to jako problém díky nižšímu počtu vlaků už neviděl [nene].

Z hlediska obcí to má logiku - P+R nic moc domácím nepřinese, ti dojdou pěšky (zrovna Čerčany nejsou problém) a přespolní by jim akorát zvyšovali ve vsi provoz.

Tohle je asi trochu krátkozraký pohled - přespolní pak parkují všude možně v ulicích a místní pak prskají, že jim auta přespolních překáží a nemohou zaparkovat před domem.

To bylo obzvláště výživné, pokud chtěl člověk jet dolním Pacifikem.

Jojo, zažil jsem i vlak za zády [biggrin].
Pátek, 22. června 2018 - 11:17:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 1-2015
Hajnej:
"Hele, kolik těch pohledů potřebuješ, abys dokoukl na Bramovu kritiku Braníka...? [rofl]"
Teď se ale o Braníku nebavíme.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pátek, 22. června 2018 - 11:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9161
Registrován: 4-2003
Pepan.1981:Teď se ale o Braníku nebavíme.

Vysvětlení ohledně Čerčan jsi dostal, přitom jsi mne zcela nemístně nazval jako kamarádíčka SUDOPu. Přitom já tam žádné kamarády nemám. Braník byl využit pouze pro ilustraci, že já do [zadnice] nikomu nelezu. Ale nedá mi, abych se v rámci objektivity nepostavil proti zcela nemístnému shazování toho, co bylo v Čerčanech vytvořeno.


Naopak bych se rád dozvěděl, když jsou Čerčany tak debilně, jak je předělat tak, aby debilně nebyly a zároveň nedošlo k poklesu rychlosti v kolejích 1 a 2. Dle mého názoru je to asi tak obtížné, jako vytvořit hranatou kuličku, tj. nerealizovatelné.
Pátek, 22. června 2018 - 11:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 5-2002
Ale jo, všechno jde, alespoň po inženýrské stránce: trať od Prahy už od Pyšelky klesat pomaleji, tak, aby hned za mostem mohla nadjet lokálku, už od Lštění přeloženou na břeh Sázavy. Lokálku vést potom uvnitř mezi hlavními kolejemi, lokálkou stoupat, hlavní tratí klesat, kde se nivelety potkají, do takové nivelety zdvihnout čerčanské nádraží (na viadukt). Uprostřed mezi hlavními kolejemi velké ostrovní nástupiště typ Smržovka se třemi hranami, aby pan Pepan.1981 nemusel při žádném přestupu do podchodu.
Zbývá jen vyřešit podružné problémy, jako kdo to projedná a zaplatí [biggrin]
Pátek, 22. června 2018 - 12:06:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9162
Registrován: 4-2003
Dovoli jsem si nepopustit uzdu své fantazie a držet se ve finančně přijatelných mantinelech [wink].


Kdybych si popustil uzdu své fantazie, tak bych tu představil projekt trati Hvězdonice - Senohraby, který jsem si vymyslel, když mi bylo tak deset let a hrozně jsem se tehdy divil, proč s tím už někdo dříve nepřišel. Vždyť při jízdě z Prahy do Sázavy je zajížďka do Čerčan zcela nesmyslná. Tak a teď jsem to všem pěkně natřel [biggrin].
Pátek, 22. června 2018 - 12:07:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16913
Registrován: 5-2002
Pepan: Teď se ale o Braníku nebavíme.
Však to taky bylo míněno jen jako ilustrace toho, že Tvůj výkřik "Bram a jemu podobní kopou za kamarádíčky ze SUDOPu" je těžce mimo mísu (ba přímo mimo místnost WC).
Strom
Pátek, 22. června 2018 - 12:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 7-2008
dotaz pro aa: jakými náležitostmi budou řešeny vlaky v novém gvd 2019?
Konkrétně se jedná o vlaky na trati 231 v 15 a 17h z Lysé do Poděbrad a jeden sudý zpět. Doplní takt z Prahy do Nymburka a Poděbrad na 30 minut, když se snad po 3 letech zase podaří návaznost na rychlíky Ústí - Kolín od vlaků S 20 Praha - Milovice. Byla to docela otrava to čekání 30 minut v Praze nebo v Lysý, když kolikrát člověk zahlídl i příjezd R do Lysý při čekání u vjezdu tamtéž...
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Pátek, 22. června 2018 - 13:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6187
Registrován: 8-2006
No, návaznost... Aktuálně má R788 psaných +10 už v Kolíně.[uhoh] A pochybuju, že osobák S22 bude v Lysé ( směr Čelákovce a Praha ) čekat.
Pátek, 22. června 2018 - 13:50:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 459
Registrován: 1-2012
Dokud budou výluky na 230, budou R na Ústí často zpožděni.
Seriózní informace o počasí najdete na www.meteoaktuality.cz a na facebook.com/pocasi.aktuality denně.
Pátek, 22. června 2018 - 13:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8341
Registrován: 8-2012
Opravdu? Viz:Hlásím se mezi krafálky, protože Čerčany byly vyřešeny pěkně kokotsky a denně absolvovat přestup od/do Pacifiku by se mi teda nechtělo
Tak jestli to někdo považuje za rozčilování, tak to mě ještě neviděl rozčíleného [happy].
OK, takže T.H.-pomýlenost bychom měli dokázánu, i když kokotský to v Čerčanech zůstane, ale nemusí se jeho názor brát vážně.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 22. června 2018 - 14:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16916
Registrován: 5-2002
TH: tak to mě ještě neviděl rozčíleného
Ty jsi nějak příbuzný s por. Dubem...?
Strom
Pátek, 22. června 2018 - 14:22:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 7-2008
čelakovičan: řešil jsem opačný směr, Praha - Milovice a přestup na Ústí - Kolín. Opačný směr takto vůbec neřeším, protože většinou je R Kolín - Ústí opožděn a Os směr Praha nečeká, jak píšete.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Pátek, 22. června 2018 - 14:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8342
Registrován: 8-2012
Hajnej: Nevím o tom.
P.S. Tohle je (věřím si [happy] ) má poslední reakce na tvůj neutuchající stalking.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 22. června 2018 - 14:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6188
Registrován: 8-2006
Tak na Kolín by to fungovat mohlo, to je fakt.[happy]
Strom
Pátek, 22. června 2018 - 15:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 595
Registrován: 7-2008
čelakovičan: Ono už to léta předtím i "fungovalo" akorát snad jeden nebo dva gvd 2014, 2015? byl gvd narušován pomalými jízdami mezi Ústím - Lysou a potom se to zrušilo, paradoxně až potom, co pomalé jízdy odstranili. Argumentovali pak špatným stavem úseku Lysá - Nymburk - Kolín a rezervou pro přestup na trať 230 z předmětných rychlíků. Takže proto to dnes v Lysé nesmyslně o minutu odjíždí...
Když se tenhle nepřípoj odstraní, tak to bude zpátky, kde to bylo ještě před 3 nebo 4 roky. Nic nového téměř nevznikne, kromě 1,5 páru odpoledne z Lysý do Poděbrad navíc.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Pátek, 22. června 2018 - 16:17:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6189
Registrován: 8-2006
Nějakých 7-8minut na přestup by bylo lepších, než ty cca 4 minutky, co tam vycházely. A hlavně by bylo fajn mít opravenou/modernizovanou trať 231 s vyššími rychlostmi. ( Čekal jsem, že i t231 bude koridorová jako t221 (úsek Benešov - Hostivař ), nebo t330, ale nevypadá to.[sad] ) Potom i ostrá přestupní vazba bude/může fungovat i v reálu.
Pikehead
Pátek, 22. června 2018 - 16:55:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4185
Registrován: 3-2007
Bram: Máte za tu spojku z dolního Pacifiku. Tak by snad šla i zachránit jinak úplně zoufalá Sázava.

Sants: No já tu byl označen za megalomana s nápadem rovnat esíčko od Čtyřkol přes (bývalé) fotbalové hřiště a silo (a s rovnáním pokračovat dál až do Benešova)... [biggrin] To fakt místo rozpletu nesmyslné lokálky v Čerčanech by bylo lepší ji ohnout do Hvězdonic a zatrolejovat po Sázavu, čímž se z ní pro nejdůležitější směr škrtne okolo 10 minut čistého času a možná i přestup.
Pátek, 22. června 2018 - 18:50:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16917
Registrován: 5-2002
TH: neutuchající stalking
Stalking je něco krapet jinýho, než to, že si s Tebou občas někdo dovolí nesouhlasit - to si pleteš pojmy a dojmy.
A/nebo se potřebuješ honem rychle vyprofilovat jako oběť, aby si nikdo nevšiml, že agresorem býváš dost často spíš Ty.
Pátek, 22. června 2018 - 19:50:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15632
Registrován: 6-2003
Bram: na 4. kolej je ve Strančicích 50, protože vynucená odvratná kolej na vlečcce znemožňuje vložit do spojky 2-4 štíhlejší výhybku.

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
Pátek, 22. června 2018 - 20:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16921
Registrován: 5-2002
Pobo: protože vynucená odvratná kolej na vlečcce znemožňuje vložit do spojky 2-4 štíhlejší výhybku
Otázkou je, proč ta odvratná výhybka nemůže být trochu dál od stanice...
Pátek, 22. června 2018 - 21:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12327
Registrován: 8-2004
Bram:
"Vzhledem k prostorovým možnostem ve Strančicích tam nevidím možnost obratový ypsilon postavit. Pokud by tam byl, nebyly by zase předjízdné koleje. Tam je to něco za něco."
Souhlas. Ypsilon by šel, ale místo jedné (nebo i obou) předjízdných kolejí.
Bram:
"Spíš mi je záhadou, že proč nebyly na říčanském zhlaví použity osmdesátkové výhybky jak do předjízdných kolejí, tak i do spojek, přičemž tady by se to obešlo bez zkrácení užitečné délky předjízdných kolejí."
Řekl bych, že to byla ještě doba "předdotační" (myslím, že Strančice - Hostivař byla stavba z národních zdrojů) a tak se nerozhazovalo plnými hrstmi "z ničího" na všechny strany, jak si zvykáme v posledních sedmiletkách.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 22. června 2018 - 22:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1885
Registrován: 12-2007
Aspoň takto...
Sobota, 23. června 2018 - 18:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16923
Registrován: 5-2002
V Čelákovicích jsou už položeny asi 2/3 pražců v 0. koleji a asi 100 m z nich je i s kolejnicemi.
Podél 2. koleje jsou vybetonovány kabelové šachty a pokládají se kabelovody a chráničky, kousek od severního podchodu je k vidění i základ pro krakorec pro S2 a S0.
Něco jsem nacvakal mobilem, ale dám to sem až zítra, až budu na lepším připojení.
-aa-
Neděle, 24. června 2018 - 06:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4507
Registrován: 12-2007
Strom: 163 + Bymáky. Jedna z těch souprav, co jede ráno 6443 nebo 6401. Pokud tedy vyjedou, to co bylo zveřejněno je stále ještě pouze návrh a tak je k tomu potřeba přistupovat, mnohé ještě není dořešeno.
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Mladějov
Neděle, 24. června 2018 - 09:02:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12502
Registrován: 3-2007
{Pikehead: Máte za tu spojku z dolního Pacifiku. Tak by snad šla i zachránit jinak úplně zoufalá Sázava.
No já tu byl označen za megalomana s nápadem rovnat esíčko od Čtyřkol přes (bývalé) fotbalové hřiště a silo (a s rovnáním pokračovat dál až do Benešova)... [biggrin] To fakt místo rozpletu nesmyslné lokálky v Čerčanech by bylo lepší ji ohnout do Hvězdonic a zatrolejovat po Sázavu, čímž se z ní pro nejdůležitější směr škrtne okolo 10 minut čistého času a možná i přestup.


Tak jasně, že jsme ve sci-fi, myšlenka zajímavá, jsem tam pravidelný cestující, ale ! vy to pořád vidíte s Bramem optikou pražáka - výletníka, v pracovní dny jezdí až nečekaně dost lidí ze Sázavy ráno do Benešova do práce (+ škol..) a odpo zpátky.

Ono tam totiž jede 5 busů denně s jízdní dobou 1 hodina a po šílených klikatých silničkách, což je poměrně neatraktivní i pro ježdění autem.

Vlak v hodinový takt s ostrým přestupem, ráno i častěji.

Jak tohle vyřešíte ? [proud]}
Neděle, 24. června 2018 - 10:52:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2706
Registrován: 12-2007
Mladějov: Kdysi ve všední dny několik málo vlaků z Posázaví vedlo ve špičkách všedního dne až do Benešova. Asi by bylo zajímavé to pro některé spoje obnovit.
Neděle, 24. června 2018 - 11:05:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12331
Registrován: 8-2004
čelakovičan:
"Čekal jsem, že i t231 bude koridorová jako t221 (úsek Benešov - Hostivař ), nebo t330, ale nevypadá to."
Bude, už jsem to tu i kdysi psal. První stavbou je modernizace Čelákovic.
Jen rychlost zůstane do 100 km/h a více bude možné pouze po dokončení všech staveb s vozidly vybavenými ETCS.[crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Mladějov
Neděle, 24. června 2018 - 11:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12505
Registrován: 3-2007
>ve špičkách všedního dne až do Benešova. Asi by bylo zajímavé to pro některé spoje obnovit.

A zas sem budou psát nasraní, že musej v Čerčanech jednou k prvnímu peronu, jednou k druhému [lol]
Neděle, 24. června 2018 - 12:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16932
Registrován: 5-2002
Čel: Čekal jsem, že i t231 bude koridorová jako t221 (úsek Benešov - Hostivař ), nebo t330, ale nevypadá to.
Bude tam skoroautoblok a po zapnutí ETCS se tam objeví i rychlost 140 km/h. A zatímco dnes je 100 km/h maximem, nově tam bude minimem...
Neděle, 24. června 2018 - 13:03:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6191
Registrován: 8-2006
Díky oběma za info. Teď jen doufat, že stav "po zapnutí ETCS" nastane spíš dříve ( jako laik plácnu do sedmi let? ), než déle.
Neděle, 24. června 2018 - 13:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 7-2017
Má těch 140 pro naše příměsta vůbec význam?
Neděle, 24. června 2018 - 14:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16936
Registrován: 5-2002
mot: Má těch 140 pro naše příměsta vůbec význam?
Ano, má. Na 231 s dlouhými vzdálenostmi tuplem.
Neděle, 24. června 2018 - 16:45:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 7-2017
No, nejdelší úsek (celých 9 km) Vysočany-HoPo a to má být někde v půlce ještě Rajská zahrada. Jinak je nejvíc 6 km. Jen tak pro zajímavost, jak dlouho se Ešus na 140 rozjíždí a brzdí? (normálně, aby lidi nepadali ze sedaček)
Neděle, 24. června 2018 - 17:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 7-2017
Mot: Ono existují třeba takové Sp vlaky, že... A těch 140 km/h se Ešus rozjet stihne, když to zvládne 363 se Syslem na T170 na 120 km/h...
Neděle, 24. června 2018 - 17:30:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 7-2017
Pochopitelně existují Sp. A po 231 taky jezdí R. Mě to zajímá u těch Os.
Pikehead
Neděle, 24. června 2018 - 18:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4188
Registrován: 3-2007
Mladějov: přestoupili by si na Sp směr Benešov, pochybuju, že by to trvalo déle. Ale je to cele šo-fi [happy]

Hroch: Neregistrujete ve svém okolí snahy povolit bez barvičkovače jízdu až 120 km/h, jak to mají bratia Slováci? Je něco exaktního na postupu, kterým došli ke 120 km/h?
Neděle, 24. června 2018 - 19:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1886
Registrován: 12-2007
Je něco exaktního na postupu, kterým došli ke 120 km/h?
Došli k tomu tak, že si ponechali to, čo bolo za ČSD...
Neděle, 24. června 2018 - 19:08:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8280
Registrován: 5-2002
ad Pikehead: Hroch: Neregistrujete ve svém okolí snahy povolit bez barvičkovače jízdu až 120 km/h, jak to mají bratia Slováci? Je něco exaktního na postupu, kterým došli ke 120 km/h?

V současné době registruji s ohledem na migrační období ETCS výrazný tlak na zvýšení rychlosti bez VZ na 120 km/h.

Jsem kategoricky proti tomu. Najezdil jsem mnoho kilometrů s dálkovými vlaky bez zabezpečovače rychlostí 100 km/h i na Slovensku rychlostí 120 km/h.

Jakmile přijde déšť, je již rychlost 100 km/h na hraně a za mlhy je třeba rychlost snižovat zpravidla na 80 km/h (nemyslím extrémní mlhu), aby šlo návěsti bezpečně zachytit.
Pikehead
Neděle, 24. června 2018 - 19:28:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4190
Registrován: 3-2007
To jsou poměrně pádné argumenty - ale kdyby se jednalo jen o těch pár do očí bijících úseků, nedalo by se tomu nějak pomoci?

Pro "oldschool" řešení zvětšit světelnou plochu návěstidel, udělat přibližovací cedule a střelnice z fosforeskující barvy...

Nebo nějak zvýhodňovat vozdila již vybavená ETCS - při stavbách v Lysé a Ejpovicích nebude zprovozněno ETCS ani v nějaké elementární formě umožňující úroveň LS?
Neděle, 24. června 2018 - 19:43:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2871
Registrován: 5-2002
Podle mě je jediné rozumné řešení urychlit to ETCS. Nápady typu povolit 120 km/h bez kódu jsou na hranici obecného ohrožení. Měl jsem možnost zažít v údolí Váhu, jak to reálně vypadá, a fakt jsem se necítil ani trochu dobře. Představa, že se totéž bude dělat na mnohem zatíženějších tratích u nás a tedy s daleko vyšší pravděpodobností výskytu výstrahy... fuj.

Uměl bych si samozřejmě představit i to, že bude povoleno ještě během toho přechodného období instalovat dočasně LS. Ale zase rozumím obavám, že by se to pak vnímalo jako řešení trvalé. Navíc by to vedlo opět k ZV 1000 m a už vidím v barvách, jak tohle po skončení migrace zase někdo předělává.
Pružinskij
Neděle, 24. června 2018 - 20:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2618
Registrován: 4-2015
V současné době registruji s ohledem na migrační období ETCS výrazný tlak na zvýšení rychlosti bez VZ na 120 km/h.
Prosím tě, od koho? Z ministerstva to tedy nejspíš nebude...(z důvodů uvedených výše s tím neobvykle ... souhlasím).
West code was broken.

Neděle, 24. června 2018 - 21:24:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 8-2010
ad mot:
Má těch 140 pro naše příměsta vůbec význam?
Dám sem pár rychlostních skic k těm probíraným rychlostem:
a) směr Lysá n.L - Praha-Vysočany

Zdroj: Studie proveditelnosti optimalizace trati Lysá nad Labem - Praha-Vysočany, doplnění 2016
b) směr Praha-Vysočany - Lysá n.L

Zdroj: Studie proveditelnosti optimalizace trati Lysá nad Labem - Praha-Vysočany, doplnění 2016
c) Legenda ke grafům

Zdroj: Studie proveditelnosti optimalizace trati Lysá nad Labem - Praha-Vysočany, doplnění 2016

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Pikehead
Neděle, 24. června 2018 - 21:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4195
Registrován: 3-2007
To rychlíkové schéma mi připomíná Landštejn. [proud]