Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » MHD v Jihlavě předcházející | další

MHD v Jihlavě

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse MHD v Jihlavě do 23. 09. 2018 Eugen 60 23-09-18  13:52
   autor příspěvek
-OndraS
Neděle, 23. září 2018 - 19:22:51  
Neregistrovaný host
Jihlava z pohledu kamery na sběračích:

http://youtu.be/IzZ2aWz5_s8
Neděle, 23. září 2018 - 19:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4548
Registrován: 5-2002
Díky do Jihlavy:

Neděle, 23. září 2018 - 20:48:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3516
Registrován: 1-2005
-OndraS: Škoda, že jsi ve videu nenechal ještě vozovnu [happy] Nemáš ji taky natočenou?

To tak jenom vypadá, nebo má T11 levý sběrač laminátový a pravý ocelový?

353: Příště si taky musíme vzít kamery... [wink]
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
-OndraS
Neděle, 23. září 2018 - 21:02:52  
Neregistrovaný host
Tr_man: jsou to oba oceláče, olaminovaný. Jenom jsou už dost obouchaný.
Video sestříhával kolega ze 7Tr; ze 7Tr by mělo taky být. Jenom je to prý drbačka nahrát. Vozovna tam možná taky je, myslím že kameru jsem vypínal až vzadu za halou.
S
Neděle, 23. září 2018 - 21:09:05  
Neregistrovaný host
I vozovna bude [wink]

T11 má oba sběrače ocelové. Každý ocelový sběrač byl omotaný textilní páskou namáčenou v epoxidu. Po několikastém vypadení sběrače se to může jevit jako laminát [proud]
D-laik
Pondělí, 24. září 2018 - 07:54:22  
Neregistrovaný host
V Jihlavě to bylo skoro perfektní. Když mám hledat chyby, i při maximální snaze vidím jen tři. První je silně ošizená (i když poměrně levná) publikace. Tou druhou jsou popisky u výstavky vrchního vedení - opravdu by neměl být problém napsat je trochu čitelněji. A tou třetí - a největší - je absence jakékoliv informace o bezplatné veškeré MHD na zastávce u hlavního nádraží (v trolejbusech informace byla). Takže spousta lidí si v automatu zakoupila jízdenku a teprve ve voze zjistila, že ji nepotřebuje. Ale jinak perfektní akce s ideálním počasím. Paráda.
Pondělí, 24. září 2018 - 09:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9528
Registrován: 5-2002
353 už je doma, noční přesun byl naprosto v pohodě. Počasí tomu dávalo dramatické kulisy, ale minimální provoz na silnici byl super.


Za mně akce super a třeba systém zpracování JŘ linek 7x se mi líbil velice. Dalším pozitivem je, že se člověk konečně dostane zase do jiného DP a potvrdí si, že všude je chleba o dvou kůrkách a [zadnice] o dvou půlkách [happy].
Pondělí, 24. září 2018 - 09:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5598
Registrován: 6-2005
D-laik: bohužel zasáhla vyšší moc a je z toho propagandistická brožura...
Makrelu neumeješ.
319
Pondělí, 24. září 2018 - 13:00:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1269
Registrován: 2-2005
Já jsem se ke knize nechtěl vyjadřovat, abych nesklidil kritiku že jsou všichni chytrý a sami udělali H .... Ale když to tady vidím, tak můžu. Určitě si myslím že když už se do toho někdo dal, tak že to mohlo být lepší o dost. Kor když jsem četl jména spolupracovníků, tak mě to až zamrzelo, že to mohlo být o dost lepší. Prázdné stránky, fotky které by stály za to, tak 3x3 cm .... Tak doufejme v lepší zítřky, že k tomu příště půjde někdo kdo tomu rozumí a ne nějaká úřednice. Protože ta asi k tématu neví tolik. Připomnělo mi to jeden vtípek ze sociální sítě : " Ženy hlasovaly a nejlepší auto roku. Vyhrálo to krásný, světle modrý"....
Ale každopádně celkově vydařená akce, za knihu taky díky aspoň za to, "co se mohlo". A teď už jen abychom se těšili na další výročí, které je nedaleko. 110 let od založení MHD v Jihlavě.
-SIS bus KAROSA B731.00 a Karosa B731.20 a ŠM-11 s automatickou převodovkou PRAGA 2M70
-30.5.2007 - 10 let od ukončení provozu posledního trolejbusu ŠKODA 9TrHT28 ev.č.11, tudíž i posledního trolejbusu typu 9Tr v pravidelném provozu s cestujícími v ČR.

WEB jihlavského OS Za záchranu hist. trolejbusů a autobusů
-OndraS
Pondělí, 24. září 2018 - 14:43:41  
Neregistrovaný host
A fajovideo ze 7Tr:

http://youtu.be/jn-izCwW124
-OndraS
Pondělí, 24. září 2018 - 14:46:16  
Neregistrovaný host
Aha, tak chyba, kolega mi poslal nefunkční odkaz, napravíme.

3045 již také doma.
Pondělí, 24. září 2018 - 19:21:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3240
Registrován: 6-2005
D-laik: To jste podcenil šotoušskou přípravu. MHD zdarma visela i na letáčku oslav. [proud]

-OndraS + S: Parádní video!

353: Noční přesun? Jste se snad báli, že na ni ještě něco u nás spadne? [crazy] Nebo rouška utajení pro šotouše. [biggrin]

Tak se budeme těšit snad někdy znovu, dáli zdejší strana a vláda!
::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
S
Pondělí, 24. září 2018 - 21:58:51  
Neregistrovaný host
Fajovideo 7Tr - snad už dobře [crazy]

https://www.youtube.com/watch?v=ponHYuHvMRw
353 v práci
Úterý, 25. září 2018 - 01:31:05  
Neregistrovaný host
Eugen:
"353: Noční přesun? Jste se snad báli, že na ni ještě něco u nás spadne? [crazy] Nebo rouška utajení pro šotouše. [biggrin]"

Zcela praktické důvody:
1) prázdné silnice, nikomu jsme se nepletli
2) tahač v noci na dílně tolik nechybí
3) raději půjdu spát až nad ránem než přijít o volno ve dne před noční
Úterý, 25. září 2018 - 13:53:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3241
Registrován: 6-2005
353: Chápu.
::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
S
Úterý, 25. září 2018 - 20:19:25  
Neregistrovaný host
Již avízovaná fajojízda vozovnou. U 7Tr i s bonusem [biggrin]

https://youtu.be/fn9Frdqw-VI
Středa, 26. září 2018 - 21:57:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2017
Ještě bych si taky dovolil přidat pár fotografií:


Čtvrtek, 27. září 2018 - 16:40:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3242
Registrován: 6-2005
Díky za videa a odkazy! Jen posílejte dále. Přeci jen syndrom domácího nedovolil udělat tolik krásných fotek. [wink]



::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
Pavel2
Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 11:46:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16651
Registrován: 8-2002
chodí sem ještě někdo? včera vám prej v Jihlavě nejezdila ani MHD, kde jsou nějaký fotky?
Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 18:06:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5648
Registrován: 6-2005
A co chceš vidět na fotce, to by byl lepší film. Je zima, nasněžilo, sypace na město jsou 2 a do toho odklon dálnice. Nic neobvyklého. Místo pomalého sunutí, jako v létě, se to holt zastavilo. 14 dní zpět zase ledovka na trolejí, taky se jezdilo všelijak a nijak. Prostě normální situace na Vysočině. [wink]
Makrelu neumeješ.
Pavel2
Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 21:17:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16652
Registrován: 8-2002
to je divný, že v půlce prosince sněží, a ještě k tomu tam u vás spadlo okolo 15 cm. dnes Radiožurnál zpovídal mimojiné šéfa ŘSD ing. Kroupu k tématu 35km kolon na D1 a ten doslova řekl že spad na Vysočině byl extrémní [biggrin]

nikdo nic nevyfotil? žádnej sníh, žádný ucpaný silnice ve městě?

ode mě jen dva obrázky z dopolední D1 kdy to na Brno ještě trochu jelo:

ten druhej je z pumpy Unicorn u Kozlova, km cca 123, bylo skoro 10h. hlavní epizoda se teprve chystala.
jen pro info v Plzni nasněžily tak 2 cm...
Pátek, 14. prosince 2018 - 20:47:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3245
Registrován: 6-2005
No jo, dneska se to cpe vše na fb. Já tedy žádné fotky ze zacpané Jihlavy nemám. Ale ze zasněžené a zatažené jo.




Fotka 68 je pořízena 5 hodin před tím, než v těch samých místech měla nehodu s osobákem, který ji nedal přednost. odkaz
::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
Pátek, 14. prosince 2018 - 22:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5651
Registrován: 6-2005
Nevím co kecá. Ano, za posledních x let to nebylo standardní, že by padlo tolik, ale před 15 lety taky napadlo 10cm apod., je zima, je prosinec, to má být +20? Nic by se zajímavého nedělo kdyby: nebyla rozmr... dálnice, nezdechlo tam auto, tudíž všechno přes Jihlavu a jakmile jede dálnice přes Jihlavu, tak to prostě stojí i v červenci při 30+.

Já něco fotil, ale ne stojící vozy, to není zajímavé. Mnohem hezčí byla trolej pod sněhem.
Makrelu neumeješ.
VH
Pátek, 14. prosince 2018 - 23:50:08  
Neregistrovaný host
Jak to teď bude s vyřazováním autobusů? Přišlo k vám 9 Urbanů a v evidenci zatím žádné změny. To se nějak rozšiřoval vozový park nebo přece jenom budou některé nafťáky končit? A v souvislosti s tím mě napadá jedna věc. Pokud se nepletu, tak vaše naftové Citelisy mají podle jakéhosi všeobecného mínění mnohem lepší převodovku (ZF) než ty plynové (Voith). Tak jsem si říkal, jestli by ji třeba nešlo vymontovat z vyřazených vozů a nahradit Voith v těch plynových [proud] Neříkám, že by se tam měl dávat 6-kvalt manuál a motorovka z B952E, to už by z toho mohlo (pokud by to vůbec šlo) vzniknout dost absurdní vozidlo, které by se určitě stalo zajímavou atrakcí [proud] Ale když třeba u nás v Brně vidím ty obrovské rozdíly v kvalitě jízdy mezi těmito dvěma převodovkami, tak si říkám, že by to nemusel být vyloženě hloupý nápad...
Sobota, 15. prosince 2018 - 10:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3246
Registrován: 6-2005
Dotace zněla na rozšíření, proto se nic 5 let nevyřadí...

Převodovka, tak tomu nerozumím, zda-li by to šlo. A taky míra opotřebení... No rozhodně by se do toho naše dílny nehrnuly.. [proud]
::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
Pavel2
Sobota, 15. prosince 2018 - 10:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16657
Registrován: 8-2002
ok, tak aspoň zasněžený fotky [ok]

nooo... o panu Kroupovi si už delší dobu myslím, že je to člověk vyloženě na svým místě.

podle mě:
1. neměla být rozmrdaná dálnice, tj. žádný omezení, zvlášť na Vysočině. otázku ping-pongu zhotovitel nestaví, ŘSD nevymáhá ať si vyřídí tyhle dva subjekty mezi sebou. řidiče přece tohle nezajímá.
2. jakmile došlo k prvnímu zadrhnutí auta v omezení, mělo ŘSD + cajti hned odklánět dopravu jinam, nebo aspoň na ty světelný cedule nacpat zákaz předjíždění nad 6t.
3. vyslat sypače nejdýl při sněžení bych považoval za samozřejmost.

ale stalo se:
A. kamióny to ucpaly
B. sypače neprojely
C. už to trvalo moc dlouho, tj. řidiči skočili do postelí a dělali pauzu na dálnici

mám už poněkolikátý za posledních pár let dojem, že vedení ŘSD je sbírka samých vskutku kompetentních odborníků [uhoh]

situaci včera žehlil akční tiskový mluvčí ŘSD Rýdl, a omezení by prej mělo do pondělka! zmizet + laxní fa asi přijde o zakázku. všehomír Ťok pod tlakem nejspíš zavede plošnej zákaz předjíždění kamiónů na všech českých dálnicích - to by bylo pro kamioňáky peklo... ale v důsledku pro celou ekonomiku i pro nás všechny. místo kamiónů by jezdila hromada menších a rychlejších aut. pokud by na ně byli řidiči. takže by s tím jezdil kdejakej ožralej Bulhar.

CZ = země extrémů. umíme tu jen politiku ode zdi ke zdi.
Sobota, 15. prosince 2018 - 16:52:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 5-2009
Známý silničář, se sypačem zapadl.
Policista se ho zeptal: A proč Jste tudy jel, když to není sjízdý.

(Zlaté staré stroje, které syaply vpředu.)
Pondělí, 17. prosince 2018 - 11:14:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5656
Registrován: 6-2005
Pavel 2 něco na kouknutí. Viz popisky u fotek.




(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.
nereg.pozorovatel
Pondělí, 17. prosince 2018 - 23:03:05  
Neregistrovaný host
9_tr: super fotky! [ok]. Ta první je přímo luxusní! [ok][ok]
Úterý, 18. prosince 2018 - 19:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5658
Registrován: 6-2005
Šel jsem původně jen na tu trolej a toto bylo cestou. Hlavně ty fotky jsou nic moc, mně stačí mýdlová krabička, stejně plno funkcí neumím užít.
Makrelu neumeješ.
Sobota, 22. prosince 2018 - 17:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5664
Registrován: 6-2005
Klidné Vánoce a vše nejlepší do nového roku.

Makrelu neumeješ.