Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » FlixBus předcházející | další

FlixBus

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse FlixBus do 06. 03. 2018 wich 60 06-03-18  16:29
Archiv diskuse FlixBus do 03. 05. 2018 Lc937gt11 60 03-05-18  08:42
Archiv diskuse FlixBus do 04. 06. 2018 TN26xxx 60 04-06-18  18:09
Archiv diskuse FlixBus do 20. 07. 2018 xxxyyy 60 20-07-18  15:21
Archiv diskuse FlixBus do 10. 08. 2018 Lc937gt11 60 10-08-18  07:43
Archiv diskuse FlixBus do 16. 09. 2018 Huples 60 16-09-18  10:51
   autor příspěvek
Neděle, 16. září 2018 - 17:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 585
Registrován: 1-2016
xxxyyy:
"Tak hlavně že palubní personál stále nosí vytištěný plán zasedáku, ve večerních hodinách společně s lampičkou. Nejvíc vtipné je ale, když si někdo koupí jízdenku na poslední chvíli... [proud][lol]"

Když si někdo koupí jízdenku na poslední chvíli, dostane stewardka zprávu na mobil a může si to upravit nebo se na aktuální stav podívá přímo v mobilu je-li to potřeba. Jinak samozřejmě to nebude trval dlouho a i do autobusů půjdou tablety a tohle všechno odpadne. Pořád lepší než když se člověk pak dohaduje s někým o místo jako jinde.
A tento "problém" s jízdenkou na poslední chvíli nastává víceméně pouze u těch spojů do méně vytížených měst nebo v mezizastávkách.
Pajzák
Úterý, 18. září 2018 - 08:54:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 6-2015
Tak ze Zlína přijelo 7 lidí, všechno v Brně vystoupilo. Nastup ovšem cca 35 lidí, zhruba o 10 více, než jede v 9.00 z RJ. Bohužel kvůli havárce na 207. km D1 přijel autobus s víc jak půlhodinovou sekerou, takže odjezd bude az v 9.15. Jede na pohled krásná Setra 516 Gumdropu 7AB 5751, tak doufám, že čekání bude stát za to.
Úterý, 18. září 2018 - 12:43:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5186
Registrován: 12-2004
Pajzák: To já viděl do Zlína i cca 20-30.
Ale je pravda, že šlo o jiné spoje a ČT,SO,NE.

Co mi přijde jako odrazování cestujících, je to nesmyslný čekání na Roztylech ve směru do Brna, jelikož je tam zbytečná vata.
Platí i pro linku do Krumlova. Teď v sobotu tam dojel z Florence hodně plnej bus a 12 min. se čekalo na odjez, aniž by kdokoliv nastupoval.
Brno to stejný, tam alespoň několik lidí nastupovalo.

Mohl by se Flixbus inspirovat u ČD, kde rychlíky na/z Bratislavu nejedou skoro nikdy načas, ale JŘ se nemění...
Nebo si dávat takovou "vatu" jen přes léto, když je hodně uzavírek.
Úterý, 18. září 2018 - 16:02:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 181
Registrován: 11-2017
To nesmyslné čekání není jen nesmyslné, někdy je i smyslné.
Vezmu příklad z mé dobře známé linky Praha–Plzeň. Nyní trvá autobusu jízda z Florence na Zličín dle jízdního řádu 45 minut. Jenže 45 minut je pro všechny – jak pro spoje, které jedou z Prahy v neděli ráno (kdy je Praha průjezdná), tak pro jedoucí v pátek k podvečeru (kdy je Praha neprůjezdná). Už asi vím, proč autobusáci vymetají v sedlech ty největší zajížďky... Aby nemuseli čekat na Zličíně. Vyvstává tedy otázka, proč si FlixBus nenechal zpracovat odhad jízdní doby z Florence na Zličín od pondělí do neděle, od rána do večera, aby mohl důsledněji zpracovat jízdní řád a řidiči nemuseli na Zličíně hlásit: "10 minut přestávka na kouření". Když tedy nechce takovou analýzu udělat, tak by alespoň do jízdního řádu mohl zavést značku patičky, kterou mají vlaky mezi Plzní a Prahou ve stanici Praha Smíchov, kdy uprostřed vlakového sloupce je, že vlak může do konečné stanice odjet ihned po ukončení výstupu cestujících (tj. i před uvedeným časovým údajem příjezdu vlaku.) – převedeno do FlixBus verze: autobus může odjet ihned po příjezdu a nástupu cestujících (tj. i před uvedeným časovým údajem odjezdu autobusu, maximálně však 10 minut před pravidelným odjezdem).
Dříve to bylo naopak: pro všechny spoje bylo nastavených asi 20 minut a skoro pořád se stávalo, že autobus přijel na Zličín s obří sekerou. Cestující tak v zimních měsících zbytečně mrzli na zastávce a čekali, kdy se zelenáč vynoří. No řekněte, co je lepší: nastoupit si do 15 minut přistaveného RegioJetu, nebo čekat 20 minut na opožděný FlixBus?

Teď v sobotu tam dojel z Florence hodně plnej bus a 12 min. se čekalo na odjez, aniž by kdokoliv nastupoval.
Pochopil jsem to správně, že kdybyste byl autobusák, tak byste odjel 12 minut PŘED PRAVIDELNÝM ODJEZDEM? Jízdní řády se mají dodržovat, to není přeci holubník!
Ale jo, už se mi taky jednou stalo, že řidič autobusu byl na Zličíně líný vyčkat pravidelnému odjezdu a když na zastávce nikdo nebyl, tak -5 minut odjel. No co, přeci nebudu čekat na lidi, kteří chodí na autobus 2 minuty před odjezdem, že? Stížnost ho neminula (i když jsem jel z Florence, myslel jsem na ty nebohé lidičky, kterým mohl ujet).

Každopádně pojďme shrnout osud linky 144100, interně FlixBusem označenou jako 851 mezi Plzní a Prahou, od 9. 12., kdy vstoupí platnost nový GVD a Západní expresy, linky Ex6, zrychlí na neskutečnou hodinu a čtrnáct minut. Z Plzně na Zličín to rozhodně nadále bude mít smysl, ale na Florenc opravdu ne. Na jednu stranu FlixBus chápu: chtějí, aby cestující měli dobrý přestup na mezinárodní linky a další autobusy FlixBus, i spojení do centra, ale na úkor špiček, kdy jsem byl účastníkem toho, že jsme dojeli na Florenc s +45 minutami kvůli ranní ucpané Praze, nevím nevím tedy.
Úterý, 18. září 2018 - 16:34:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5188
Registrován: 12-2004
xxxyyy: Pochopil jste to špatně. Já to nepsal proto, že by řidič odjel dřív(odjel přesně na čas), ale proto, že se tato situace bude týkat VĚTŠINY SPOJŮ ve směru z Florence, který mají zastávku na Roztylech.
U spojů, který jedou opačně nemá smysl čekat na odjezd směr Florenc, tam bych neviděl problém.
Popř. si klidně můžou zkrátit na Brně od poloviny září do května jízdní doby. Pořád bude větší úspěšnost včasného dojezdu, než u ČD, dnešek je toho dalším důkazem.

V zimě, pokud si dobře vzpomínám, se z Roztyl na Brno ještě nejezdilo.
Někdo možná upřesní datum.
Zpoždění bývalo v zimě(hlavně ještě před vánocema) často vinou Flixbusu a ne D1,Prahy nebo Brna.
Stačilo srovnání s Regiojetem...
Pak se to o dost zlepšilo.

Každopádně u vedení zelenozla naprosto nechápou, že na Brno - Praha není hlavní sezona to stejný, co na ČK - Praha...


(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Úterý, 18. září 2018 - 19:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 182
Registrován: 11-2017
Vy asi hodně nemáte rád Národního dopravce České dráhy, co?
Úterý, 18. září 2018 - 20:09:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5189
Registrován: 12-2004
To jste převedl někam poněkud jinam....
S ČD toho najezdím během roku opravdu hodně a to co mě vadí (vadilo) na ČD je na delší debatu , do které se nebudu pouštět.
Stejně tak mám a nemám rád jiný dopravce ať už na silnici nebo na kolejích.
Záleží na tom, co se zrovna KONKRÉTNĚ hodnotí.

Všeobecně (podle mě): Železnice má u nás v osobce určitě budoucnost(i když ne všude, kde se kdysi postavila trať) a jestli budou dopravu zajišťovat kvalitněj firmy N,M,K,P než třeba X,Y,Z, tak ať jdou ty druhý klidně do kopru.
Stejně tak to beru u autobusů....
Pajzák
Úterý, 18. září 2018 - 20:48:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 6-2015
Je fakt, že trať Praha-Pardubice-Brno-Břeclav je v posledních (tý)dnech katastrofa, ať se jede modrým nebo žlutým.
flix
Středa, 19. září 2018 - 19:08:23  
Neregistrovaný host
Zdá se mi to nebo z linek deštníků zmizela patra? Na plánkách busů jsou jenom jednopodlažní stroje...

Jo a IDOS měl kompletní evropskou síť Flixu a teď nic, to je taky nějaká novinka? [sad]
Středa, 19. září 2018 - 19:15:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 11-2017
To je dobře, já moc ta patra nemusím.
Pajzák
Středa, 19. září 2018 - 19:54:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2128
Registrován: 6-2015
Patra jezdí, ale obvykle ne na vnitru.
flix
Středa, 19. září 2018 - 20:45:44  
Neregistrovaný host
Na Florenci byly kdysi 4 z 5 busů od Flixu patra teď je to přesně naopak. No škoda, výhled to byl pěkný a navíc konečně s možnou rezervací místa [happy]
Čtvrtek, 04. října 2018 - 12:22:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 11-2017
Měl by někdo prosím 30% vouchery?
blekp
Neděle, 14. října 2018 - 15:13:00  
Neregistrovaný host
Sleva 3 eura na ISIC
https://benefits.isic.org/en/flixbusatwise1819
https://benefits.isic.org/en/flixbusdewise1819
https://benefits.isic.org/en/flixbuschwise1819

Sleva 15% na ISIC, pro aplikaci: DCB883UM6RA
https://benefits.isic.org/en/flixtrain_15
Pondělí, 15. října 2018 - 13:01:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 186
Registrován: 11-2017
A pro ty, co nemají ISIC?
Pondělí, 15. října 2018 - 15:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 1-2005
Prosím, kdo jaké máte "zkušenosti", zejména s polskými řidiči Flixbusu na vnitrostátních i mezinárodních linkách? Mám na mysli překračování rychlosti, riskantní předjíždění, nedodržování bezpečného odstupu za jedoucími vozidly, ... . Jelikož teď v pátek ráno z Ostravy do Krakova, to byl teda ale fakt opravdu "zážitek" s polským "hovadem"... [ko][angry][cunik][kladivo]
Fkam
Pondělí, 15. října 2018 - 19:46:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3331
Registrován: 3-2011
Zkušenosti mám se Slováky a Chorvaty. No děs běs. Přes vesnici i přes 80 kmh, do některých zatáček letí do protisměru, ale zase příjezdy do cíle i o hodinu dřív [biggrin][biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 15. října 2018 - 21:36:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 1-2005
Fkam(3331): Aha...!!! Tak to už je ale na pováženou...!!!
Pajzák
Pondělí, 15. října 2018 - 22:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 6-2015
Prosím, abyste nepaušalizovali. S řidičem-hovadem jsem měl tu čest i u jiných společností, a jejich státní příslušnost byla zjevně shodná s mou.
Úterý, 16. října 2018 - 08:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2017
Taky nejsem fanda paušalizování, ale ono logicky je rozdíl mezi řidičem, který léta jezdí stejnou linku, má rozumný JŘ / dispečink, stew mu uklízí a dělá kafíčko, pracovní dobu 6 hod. a řidičem, který na Florenci přebere hodinu zpožděný dvoupatrák z Berlína a letí s ním v noci podle GPS někam do Slovinska.
Úterý, 16. října 2018 - 19:22:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 1-2005
Pajzák, wich: Njn, asi je to o stavu dnešní doby, dnešní uspěchané společnosti, u nás a na východě nikdo nic neřeší, nikoho nic nezajímá, nikde není žádná prevence, nejsou žádné represe, žádné tresty, a když už ano, tak velice nízké... Nefunguje policie, ani městská, ani státní... A hlas či názor cestujícího ohledně bezpečnosti nemá žádnou váhu, nikdo se vás nezastane, ani policie, ani "Besip", ani "Svaz cestujících ve veřejné dopravě", no a konkrétní dopravce, kterého se to týká už samozřejmě vůbec ne, bo mu tento "stav" náramně vyhovuje... Ale zajímalo by mě, zda se takto nelegálně a nebezpečně "lítá" s cestujícími třeba v takovém Německu, Rakousku, Švýcarsku...
Úterý, 06. listopadu 2018 - 23:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 996
Registrován: 2-2005
Tak nám zelené mozky bez náhrady zrušili všechny spoje PolskéhoBusu.
Středa, 07. listopadu 2018 - 10:57:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 592
Registrován: 1-2016
Nějak teď na rychlo nějaké spoje nebo komplet?
Středa, 07. listopadu 2018 - 11:06:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5235
Registrován: 12-2004
A nepojede Polskibus zase samostatně za sebe?
Středa, 07. listopadu 2018 - 12:47:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 8-2005
Od kdy jezdí "na zeleno"? Já jsem je dříve pravidelně potkával u Hradce Králové. Ale to bylo ještě v době před dokončením prozatímní části D11.
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Středa, 07. listopadu 2018 - 15:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4594
Registrován: 4-2003
Je to trošku jinak... Když se nyní podívám do JŘ Flixbusu, tak je tam spojů do Polska sice méně, ale nedá se říci, že by vykosili vše... Namátkově: Praha-Wroclaw jede 4x denně, Praha-Varšava 2x denně, Praha-Krakov 2x denně. To je sice méně než v minulosti, ale na druhou stranu zima je mrtvá sezóna a asi si spočítali, že jezdit víc se nevyplatí. Čekal bych, že na léto spoje zase posílí.

Firma Souter Holdings Poland, tedy zakladatel značky PolskiBus, se této značky vzdala v prosinci 2017 a vstoupila do sítě Flixbus - ovšem poměrně netypicky tím způsobem, že si nechala své licence linek a nasazovala nadále své autobusy, které jen přebarvila na zeleno. Paralelně s tím si Flixbus v Polsku zaváděl své vlastní linky - ty byly původně zřizovány jako konkurence vůči PolskémuBusu a když začaly obě firmy spolupracovat, tak se samozřejmě dohodly a upravily spoje tak, aby se spíše doplňovaly. Díky tomu mj. mezi ČR a Polskem vznikl až naddimenzovaný počet spojů. Je možné, že případná změna časů odjezdů u původních linek PolskiBus by byla tolik byrokraticky náročná, že se Flixbus rozhodl nechat platnost těchto licencí prostě doběhnout a až poté začít organizovat dopravu na těchto trasách dle svých představ.

Žádnou známku toho, že by se Souter Holdings chystal obnovit vlastní značku, jsem nezaznamenal. Je otázka, jestli zrušení starých licencí Souter Holdings je předem dohodnutý krok v rámci přerodu sítě PolskiBus na Flixbus nebo mezi oběma firmami došlo k nějaké roztržce... Pokud to bylo předem dohodnuté, tak si myslím, že Souter Holdings bude pod Flixem dál fungovat jako řadový subdodavatel. Pokud mezi nimi vznikl problém, tak krajní řešení je to, že Souter Holdings zmizí ze scény a Flixbus si na linky naverbuje jiné polské dopravce.
sasaa
Středa, 07. listopadu 2018 - 15:45:40  
Neregistrovaný host
Idos stále nezná linku do Hradce. Bude to vůbez jezdit?
Středa, 07. listopadu 2018 - 15:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 997
Registrován: 2-2005
Jenda z HK: Ty jsi v minulosti využil více linek PolskéhoBusu, nezkoumal jsi náhodou, jak dopadly tyto linky? Jestli se to týká jen linek z/do ČR nebo je to obecné? Praha teď přišla o přímé spojení s Poznaní, Bydgoští i trojměstím.
Středa, 07. listopadu 2018 - 18:28:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4595
Registrován: 4-2003
Huples: Vím, že nějaké škrty na vnitropolských linkách probíhaly už vloni na jaře. Asi ne škrtání celých linek, ale prostě "optimalizace". Co ovšem postupně zaniklo, je označení linek s písmenem P na začátku, tedy dle původního systému linek Polskibus. Flix si ty linky postupně předělal na své a jejich označení změnil, což někdy znamenalo i úpravu trasy a zastávek.

Do Poznaně, Bydhoště i Trójmiasta se teď s Flixbusem dostaneš pomocí téhle linky.

Do Varšavy teď jezdí tohle, což je zajímavé zastávkami v Hradci Králové, Kudowě Zdrój apod., a ještě jeden noční spoj, jehož JŘ jsem v tabelární podobě zatím neobjevil.

sasaa: Linku čistě Praha-HK zatím Flixbus nemá, ale 1x denně je možné využít tohle. Protože je to mezinárodní linka, JŘ v IDOSu není a nejspíše ani nebude.
Sasaa
Středa, 07. listopadu 2018 - 19:19:40  
Neregistrovaný host
Ostatní mezinárodní linky v krosu jsou
Středa, 07. listopadu 2018 - 19:27:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4596
Registrován: 4-2003
Sasaa:
"Ostatní mezinárodní linky v krosu jsou"

Zdaleka ne všechny...
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 20:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4597
Registrován: 4-2003
Jenda_z_hk:
"Vím, že nějaké škrty na vnitropolských linkách probíhaly už vloni na jaře. "

Samozřejmě jsem myslel LETOS na jaře, omlouvám se za dezinformaci... Vloni to ještě nebyl Flixbus.
blekp
Sobota, 10. listopadu 2018 - 21:13:31  
Neregistrovaný host
Studenti, děti a senioři zdarma, dospělí s 25% slevou. FlixBus ke státním slevám přidává věrnostní bonus
andy31
Úterý, 13. listopadu 2018 - 03:40:53  
Neregistrovaný host
Flixbus zmenil cp, zaviedol nove linky z/cez SK = zjavne presunul kapacity aj z CZ ( z BA do: Krakow, Vroslav, Varsava). Tiez napr.skratil BA - Antverpy po Stuttgart.
Úterý, 13. listopadu 2018 - 18:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 1-2009
V sobotu jsem jel Flixbusem v 17.40 z Florence do Plzně, přijelo nové dálkové Volvo z té košické linky. V autobusu bylo od zadních dveří dozadu obsazeno převážně španělsky a italsky hovořícími studenty cca 20 - 25 let. Jak se chovali? Potřebovali by lekce společenského chování od Ladislava Špačka v převýchovném táboře s názvem Etiketa. Bavili se vcelku nahlas (to by mi až tak nevadilo, štěbetáme i v práci), jenže 2 mladíci si opřeli vyzuté nohy o stěnu nad schody (z Košic dlouhá cesta, takže ponožky jim zrovna nevoněly), jeden z nich začal hvízdat jak netopýr a hlasitě zívat a jako třešničku na dortu se jeden z té party sice tiše, ale o to aromatičtěji uprdnul. A nakonec při brzdění před semaforem jim prolítla uličkou petflaška s limonádou až k řidiči.
Čtvrtek, 22. listopadu 2018 - 09:58:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 1-2016
Flixbus opět (pro)dává vouchery za 9 Kč na Slevomatu, mají to rozdělené podle jednotlivých linek. Mělo by platit do konce února (aspoň to, na co jsem se díval, nezkoumal jsem všechny nabídky)
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 22. listopadu 2018 - 18:52:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10723
Registrován: 12-2007
V úterý jsem poprvé vyzkoušel Flixbus na cestu z Plzně do Prahy. Za mě musím říci, že super. Sedadla pohodlná, místo pro nohy ohromné, hodil se sklopný stolek, WI-FI také fungovala a motor nerušil hlukem. Jízdní řád byl dodržen, autobus byl obsazený solidně a cena nízká [happy]
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 10:01:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 2-2014
Tak nově pod Flixem začíná jezdit i ICOM resp. TRADO BUS a to na lince Třebíč - Jihlava - Praha jeden pár spojů. Prakticky tak pouze dnešní linka TRADO BUS 790200 zezelená.
https://zdopravy.cz/flixbus-ziskal-pro-spolupraci-prvniho-ceskeho -linkoveho-dopravce-je-jim-icom-20333/?fbclid=IwAR1-VYb5Eu7p5vdN6 58jf7NkNV_yzR3gY9sdW7pUVeYR0NGDVWwbOulkf3E
SWAGER
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 12:51:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 4-2011
Jsem zvědavý, kolik lidí upřednostní tříhodinovou cestu Třebíč-Praha oproti autu, jak si v tom článku fandí zástupkyně dopravce.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 13:04:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5277
Registrován: 12-2004
http://www.portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L790170_181209_224982.p df
Ano, lepší je jet s Tredosem za 2:20.
Nebo vystoupit v případě Icomu na Roztylech.
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 13:08:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5278
Registrován: 12-2004
Teď se dívám, že Tredos přidal v kladiva i o víkendu jeden pár spojů[ok]
Pátek, 07. prosince 2018 - 21:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 9-2007
Tak se to nakonec přeci jen stalo. Ve Forbesu o tom jen mlžili.[happy]