Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy v Brně předcházející | další

Autobusy v Brně

dolů

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Autobusy v Brně do 18. 05. 2018 22michal 60 18-05-18  09:06
Archiv diskuse Autobusy v Brně do 09. 08. 2018 jeffyhardy 60 09-08-18  09:45
Archiv diskuse Autobusy v Brně do 19. 09. 2018 Kowalski 60 19-09-18  15:40
Archiv diskuse Autobusy v Brně do 13. 12. 2018 Starlifter 60 13-12-18  22:30
   autor příspěvek
Pajzák
Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 23:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2336
Registrován: 6-2015
Ano, vím. Proto jsem reagoval na ten nesmyslný příspěvek.
Neděle, 16. prosince 2018 - 17:01:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2018
Dobrý den,
můžete mi, prosím, někdo napsat, jaké spotřebiče a tedy i spínače jsou zapojené v poloze 1 klíčku ve spínací skříňce v Karosách 930E? Mám dojem, že je funkční bufík, ale už nevím, jestli jsou zapojené také ventilátory radiátorů, vytápěcí stříně, nějaké vnitřní osvětlení a příp. další spotřebiče. Děkuji.
Neděle, 16. prosince 2018 - 22:09:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1682
Registrován: 4-2011
No a nedala by se prostě mezi Kolištěm a zastávkou Moravské náměstí směr Česká zřídit "dočasná zastávka" jen pro ty autobusy (jako "přesunutá vzad") normálně u chodníku, přičemž "dočasná" by znamenalo třeba na rok? [proud][lol]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
VH
Pondělí, 17. prosince 2018 - 20:15:17  
Neregistrovaný host
https://zdopravy.cz/investice-do-brnenske-mhd-nove-tramvaje-ze-st avebnic-i-dalsi-trate-20982/
Jak jsme tady nedávno řešili, co se má vyřazovat po dodání 20 nových naftových autobusů, tak tady dneska pro změnu přišli s variantou, že to nebudou B931E, ale těch posledních 20 Citelisů [proud] Ono to ostatně i na ten počet docela pěkně vychází. Ale která verze je správná, to si vůbec netroufám odhadovat...
Pondělí, 17. prosince 2018 - 23:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 12-2007
Mě přijde že se to tady řeší pořád dokola a stejně tomu nikdo nevěří.Ano,je to tak,dříve se vyřadí nerekonstruované a v podstatě ani nerekonstruovatelné Citelisy.Konkrétněji kloubáky,nasazování na vytížené linky a hlavně nočky jezdící po kolejích a panelech si svou daň vybírá.A hlavně po dodání 40+ nových CNG Urbanů je kloubů dost,naopak je nedostatek sól.Ono víkendové nasazení kloubů na 67 a 78 není jen kvůli vánočnímu šílenství v obchoďácích,ale i kvůli přes týden odložené ůdržbě protože jezdí co aspoň trochu může.Dnes jsem například viděl i nějaký trhačkový pořadí na 49 v kloubu.
Jinak v článku zmiňované "zájezďáky" nejsou zas tak špatnej nápad,minimálně budou mít pohodlnější "regionální" sedačky,což třeba na 41,71 a 57 lidi ocení,kromě špiček lehké snížení kapacity nevadí.Nevím jak by bylo ve špičce reálné protažení 42 do Ivanovic.když jsem tam minulý týden jel cca kolem 15 hodiny tak jízda přecpanou Sorkou ČSAD Tišnov byl opravdu zážitek.
Úterý, 18. prosince 2018 - 14:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2979
Registrován: 8-2004
Proboha! Další takový co by chtěl na 41 a 71 cpát příměstské autobusy. Sám píšete, že to jezdí narvané, ale místo toho, abyste tam poslal pořádné autobusy místo těch LE co tam jezdí dnes (a hlavně jsou chuťovka Crosswaye s úzkými zadními dveřmi), tak tam nacpete autobusy, kde je ještě míň dveří. A 57? No to už snad ani nebudu komentovat, to bych už musel být sprostý a to není můj styl.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Úterý, 18. prosince 2018 - 15:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 7-2010
Sever linek se celkově zanedbává, hlavně že se najdou lidi, co vadí, že si u nás stěžujeme. Žádný klimatizovaný spoj v létě, jeden garant za celou špičku, přervané spoje ve špičce, ale podle některých, zvláště zdejšího Zdeňka, se máme nejlépe. Doporučil bych mu absolvovat pár spojů, možná by konečně místo věčného žvanění změnil názor. Týká se to linek 41,70 a 71. Hlavně, že se nasazují klouby na 43 a 65, ale tam, kde jsou v danou dobu zapotřebí, tam necháme narvat 60-70 lidí do malého vozu, však si zvykneme.[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Dprm.)
Mám rád jídlo. [jidlo][jidlo][jidlo]
gen. řed. Havránek
Úterý, 18. prosince 2018 - 16:33:44  
Neregistrovaný host
Pánové, pro mne za mne si choďte třeba pěšky, když se vám to nelíbí!
Úterý, 18. prosince 2018 - 17:03:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 12-2007
Ale no tak,pane Havránek,tohle je podle vás vstřícný přístup ke klientům?Kde je to často proklamované "Jezdíme pro Vás"?
Mě osobně přijde že celá ta oblast by si zasloužila expresnější linku od konečné tramvají v Řečkách,proč se 2 linky tahají přes Medlánky a proč lidem z České a Lelekovic dělat vyhlídkovou jízdu přes Ivanovice?
Peno zjevně nepochopil že ve špičce by to chtělo trhačkový kloub a jinak proč tam nemít pohodlné busy?
Úterý, 18. prosince 2018 - 17:27:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2981
Registrován: 8-2004
Starlifter zjevně nepochopil, že ono by to ten kloub chtělo celý den, minimálně tedy pracovní. A také nepochopil, že výměna cestujících na těch linkách je poměrně velká, takže linkový autobus je tam opravdu hloupost. Tohle jsou spíš nápady jak ty linky pohřbít.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Úterý, 18. prosince 2018 - 19:50:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 12-2007
Že je to celý den na klouby mě teda nikdo nevnutí,navíc touhle oblastí jezdí (a zastavuje) vlak.
Když můžou být Mokrá,Tvarožná,Sivice,Pozořice,Koválovice a V.Šumice obsluhovaný regionálnímy busy proč by lidi tady museli trpět na plastových sedačkách.
Ostatně by nám mohl pan Ředitel osvětlit proč se vůbec DPMB montuje do regionálek když má určitě hodně jiných bolavých pat.
CW
Úterý, 18. prosince 2018 - 20:45:11  
Neregistrovaný host
Starlifter: Nehledě na to že autobusy DPMB jezdí minimálně za dvakrát větší sazbu na kilometr než regionální dopravci. A to ještě na rozdíl od těch regionálních dopravců dostávají na autobusy obrovské doatce z evropských fondů.
Úterý, 18. prosince 2018 - 20:51:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2983
Registrován: 8-2004
Starlifter: Ale 41 a 71 nejsou regionální linky. Jsou to městské linky, které jenom náhodou jedou za město, protože to zrovna dává smysl. Jenom málokdo pojede 71 z Králova Pole do Kuřimi, právě proto, že tam jede vlak. Pokud ale někdo potřebuje z Řečkovic do Kuřimi, tak to už je jiná. Většina lidí tím ale pojede z Králova Pole do Medlánek nebo z Řečkovic do Ivanovic, tedy v rámci Brna. A tudíž je to městská linka.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
X-Host
Středa, 19. prosince 2018 - 23:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 7-2009
Peno: Ono dostat se z Kuřim-nádraží do oblasti té nové rostoucí zástavby (brněnská okraj kolem Lidlu a Penny) je docela peklo anebo procházka. To už se těm, kteří nejezdí IAD, opravdu vyplatí jet a-71 a vystoupit na bližší zastávce, pokud náhodou nevychází časová poloha, kdy od S3 z Brna vychází a-71 (popř. a-310) zpět k Brnu. O Lelekovicích a vlastně i České skrze a-41 to platí obdobně.
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
gen. řed. Havránek
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 13:04:49  
Neregistrovaný host
To víte cestující se musejí také trochu pokochat tou městskou zástavbou. Ona ta kulisa Medlánek má něco do sebe. A Ivanovice jak by smet.
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 18:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1685
Registrován: 4-2011
Předpokládám, že do těch kloubů, co teď jezdí na a-78, pokladna dát nejde, tudíž řidič neprodá úsekovou jízdenku za 10 Kč na tu jednu (!) zastávku mezi Olympií a Decathlonem a zpět (jít to pěšky je sebevražda), ani doplatkovou za 16 Kč (ale ta se aspoň dá koupit v trafice, když už člověk ví, na čem je).
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 20:21:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2984
Registrován: 8-2004
Před tím se na a-78 nasazovaly hlavně NB12 z první série, které pokladny také neměly a když už tam jel Urbanway, tak stejně zpravidla bez pokladny. Takže v tomto směru žádná změna. Navíc na 78 ani úsek není.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 22:36:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 924
Registrován: 10-2012
Focus1976: koupíš si lístek za 25, jako všude, kde jede autobus bez pokladny mimo zóny 100 a 101. Nebo budeš mít lístek koupený předem levněji ( předprodej, trafika, automat atd atd ) Nikdy jsem na 78 nejel s autobusem s pokladnou a to ani jako řidič ani jako cestující.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 22:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2985
Registrován: 8-2004
Což je ovšem podle mě špatně. Stejně tak absence pokladen na a-40 a 75. Prostě co jezdí mimo Brno by pokladny mít mělo. Další problém je absence pokladen na spojích linek 202 a 302 které jezdí DPMB, přestože tarif a přepravní podmínky na třímístných linkách pokladny garantují bez výjimek. Nechápu, že to DP pořád prochází u Kordisu, kraje a koneckonců i takto postižených měst a obcí.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 23:02:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 925
Registrován: 10-2012
Neříkám, jestli je to dobře nebo špatně. Jen píši, jak to je, to je skutečnost. Třeba dle mě, by pokladny v MHD vůbec neměly být, jen to zdržuje, zavazí a kdo se s tím krámem má tahat. Konec konců ani linka 2 a 31 žádné pokladny nemá a nikomu to nevadí.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Pátek, 21. prosince 2018 - 09:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 759
Registrován: 3-2013
Promiň, ale to je zase "názor". Cestující nezajímá, kdo se s tím má tahat. Ostatně řidiči regionálních autobusů se s pokladnou tahají běžně. Prostě mimo zóny 100 + 101 je pokladna standard, tak ať to respektuje i DPMB.
Třeba na linkách 41 a 71 jezdí DPMB i ČSAD Tišnov a jako cestující nehodlám hrát loterii, zda si mohu jízdenku koupit nebo ne (respektive možná drahou u řidiče). A co když budu chtít jet třeba ze zóny 310 někam dál přes více zón? Nebo i ze zóny 101, pokud mám šalinkartu. Případně pojedu z výletu a budu chtít nastoupit (třeba neočekávaně) někde v lese. Teď bych měl studovat JŘ, který dopravce jede daný spoj a zda si mohu koupit jízdenku? Ten systém a pravidla musí být jednotná pro všechny dopravce.
Pátek, 21. prosince 2018 - 13:33:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 926
Registrován: 10-2012
TMB: tak si ten krám tahejte i do šaliny, cestujícího nezajímá, že v zóně mimo 100 a 101 jede na lince 2 šalina. Přečti si první dvě moje věty. V každém voze MHD i regionálním je možnost koupení lístku u řidiče, musí je mít, je to jeho povinnost, u DPMB taktéž, jen bez té pokladny. Takže lístek dostaneš všude a vždy. Pak jsou pro IDS ještě různé alternativy jako třeba Poseidon, tam u sebe ani nemusíš mít peníze a mobil má každej. Vždy je nějaká možnost jak ten lístek pořídit. Systém by měl být jednotnej, to je pravda, ale taky by měl být přehledný, to co máme v IDS,to je naprostý chaos.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Pondělí, 24. prosince 2018 - 20:10:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 706
Registrován: 5-2007
Krásnou štědrovečerní noc přeji všem.
http://www.veselykrokodyl.webnode.cz
music production DJ´s

OZVUČENÍ AKCÍ OD 1200,- ZA AKCI!
OBJEDNÁVKY A INFORMACE NA ČÍSLECH:
DJ´S:720 685 305
KAPELA:776 597 597