Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 25. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 25. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pavel2
Pátek, 14. dubna 2017 - 17:10:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15037
Registrován: 8-2002
9001:
vy jste zlínský auto přeregistrovali do prahy nebo vám v praze vydali 4Z0? bylo by dobrý se tady vyjádřit přesněji aby nevznikaly informační šumy [wink]
Pátek, 14. dubna 2017 - 17:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6207
Registrován: 6-2004
Pavel2: Přeregistrovali ;-) Příště si to pohlídám[happy].
Manželka chtěla "Z" nechat, protože začíná jezdit a nechtěla pražskou.

Ale celkově to máme ted vtipné. Auto na 4Z0 je oficálně pražské do statistik, ale moje 2AU je středočeské, protože přihlášení za mě dělal prodejce[satan]
Pavel2
Pátek, 14. dubna 2017 - 18:19:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15038
Registrován: 8-2002
causa auto s rotujícím kýblem na střeše [happy]

nevím kdy tu audinu zvěčnil Voy, ale faktem zůstává, že ve st 12.04.17 se F 5840 vyskytla i v Plzni, možná shodou okolností, možná cíleně, v hustým městským provozu, myslím že na mostě přes nádraží, přes kterej (mimojiné) momentálně vede objízdná trasa I/20 KV - Písek kvůli zavřeným mostům u nádraží (Sirková - Mikulášská), objízdnou trasu má přes most vedená i trolejbusová linka 12, takže se most vesele ucpává z obou stran a nejen v odpolední špičce.

tykadlo vpředu jsem nezaregistroval, neměl jsem tolik času...

docela obsáhlý obecnější čtení o lidaru je na anglický wiki.
Pavel2
Pátek, 14. dubna 2017 - 18:26:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15039
Registrován: 8-2002
9001:
zajímavější situace budou nastávat po 01.07.2017, kdy si budeš moct vybrat jestli auto zaregistruješ v přehuštěný Pze, Zlíně nebo třeba ve Stříbře, kde je prej pohodička klídek, úřednice se perou o klienty a ještě jim prej vyplňujou formuláře [happy]

ale předpokládám, že ve Stříbře pak vyfasuješ P značky místo A, i když budeš mít sídlo fy/bydliště v hlavním městě. ono by bylo trochu složitější mít na každým úřadě značky ze všech krajů, neřkuli ze všech ORP [happy]
Pátek, 14. dubna 2017 - 19:36:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6208
Registrován: 6-2004
Pavel2: Definuj přehuštěný [biggrin]. S manželkou jsme čekali 30 minut. Což neberu tak hrozně, když před námi bylo 20 lidí[satan]. Kdybych nebyl xxx, tak jsem se objednal přes net jdu bez čekání...

Já spíš očekávám opak oproti tobě ;-) To je nával ve velkých městěch, protože tam lidi jezdí za prací a je pro ně jednodušší obětovat místo oběda návštěvu úřadu než obětovat celý den výletem do domovského města.
Pavel2
Pátek, 14. dubna 2017 - 21:50:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15040
Registrován: 8-2002
to se uvidí jak to nakonec bude, jestli i v maloměstech se dá objednat online (nevím nezkoumal jsem). ne všichni pracujou po-pá třeba 9-17h.
nám tady jde hlavně o to, jestli v Pze dostaneš třeba i (např. tvoje domovský) B značky. což se ale podle mě nestane, viz výše.
m04
Pátek, 14. dubna 2017 - 21:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 11-2013
Mně se tahle změna teda vůbec nelíbí. Písmena na značce mají funkci, a tou funkcí je rozpoznat, odkud majitel je. Jasný, že to neplatí vždycky, řidič může být odjinud, auto může být na leasing atd., ale ve většině případů to tak je. A je to tak z praktických důvodů. Odkud auto je se hodí vědět v hodně situacích - když se motá a zmatkuje auto s K v Brně, budu reagovat jinak, než kdyby to bylo auto s béčkem, když projede vesnicí v Z kraji v noci auto s L značkou, zapamatuju si ho spíš, než auto s zetkem. Chápu, že tyhle změny zjednoduší život lidem, ale udělá to v těch značkách hroznej bordel. Ty písmena totálně pozbydou smysl, takže budeme mít kočkopes celostátního a regionálního značení, no prostě banánová republika.

Jsem zastánce regionálního kódování, ale je mi jasný, že celosvětový trend je spíš celostátní - už jen kvůli všem možným leasingům, firemním autům, půjčovnám atd. V případě, že se zavede systém možnosti registrovat kdekoliv, bych byl pro zavedení celostátního systému, ale nikoli geograficky anonymního. Super případ je pro mě Francie - jejich formát AB-123-CD je sice těžce nudný, líbí se mi ale definování départementu - obdoba našeho kraje v pravém rohu značky. Člověk může registrovat a přepisovat kde se mu zachce, mít i auto třeba na leasing, ale stačí nalepit samolepku doprava a hned se ví, odkud auto je. Tenhle systém by se mi u nás docela pozdával - na horní část logo kraje, naspod zkratku ORP.

Naopak odstrašující případ celostátního kódování, a pro mě naprosto nepochopitelný, je Belgie. Země s třemi úředními jazyky a všichni mají stejný tabulky. Proboha proč? Jak má pak policajt vědět, kterým jazykem mluvit s posádkou? Nechápu, proč nemohli na značkách odlišit alespoň jednotlivá jazyková společenství.
Pavel2
Pátek, 14. dubna 2017 - 23:47:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15042
Registrován: 8-2002
bude v tom přímo mrdník, přestože kdekdo bude oponovat že písmeno na značce není určující už delší dobu... velechytrý MD má jednoznačně nakročeno k celostátnímu kódování. značka je registrační, nikoli poznávací, to je ta jejich logika. X6B 39VH2 přece automatický kamery přečtou stejně jako PMU 56-30, tak k čemu vědět odkud auto přijelo a ještě si tu změť znaků zapamatovat [uhoh]

prostě v obyčejným modrým japonsko-korejským kombíku přijel maník v bundě s černou kapucí a kšiltovkou na hlavě, vybral zlatnictví a za 2 minuty zmizel, k čemu chcete vědět jakým autem s jakou značkou přijel, stejně bylo kradený [ko]
Sobota, 15. dubna 2017 - 00:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6209
Registrován: 6-2004
Pavel2: To určitě... Třeba v Praze by asi mělo smysl držet "S" + pár okolních krajů,ale třeba "Z" a "T" by tam leželi hodně dlouho... Navíc obráceně. Jak si psal o západních Čechách... Tam už by to úplně ztrácelo smysl...

Ale možná v rámci bakšiše pro novou firmu, napojenou ještě na lepší lidi než Hicon, je možné vše.[satan]

Bohužel reálně značky opravdu pozbyly smysl...At už masivním rozšířením operativního leasingu, kde 80% jezdí s A a 20% s B... Česká pošta, O2 myslím,že i ČEZ má všechno na A...
Do toho RZ na přání...

A navíc možnost si přihlásit značky viz můj případ...
Pavel2
Sobota, 15. dubna 2017 - 01:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15045
Registrován: 8-2002
ČEZ má T značky. nejen. i pražský i ústecký mají na autech. na různých speciálech i původní z doby registrace před xx lety.

my vidláci v maloměstech a na vesnicích co nemáme rádi nákupy na dluh a držíme auto 15 i víc let, případně kupujem vždycky ojetinu, jelikož na nový není, ti všichni mají značku ze svýho kraje, ze svý ORP. chápu že z pražskýho akvária vypadá svět růžovější. ale on takovej ve skutečnosti není. i MD by mělo sestoupit ze svýho VIP obláčku mezi normální lidi a zkoumat jejich potřeby.

stejně tak se nedá posuzovat vývoj výdeje v S-kraji podle nejrychleší ORP Mladá Boleslav, kde automobilka je schopná registrovat stovky aut týdně.
Sobota, 15. dubna 2017 - 09:18:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6210
Registrován: 6-2004
Pavel2 Jsem se trochu ztratil[satan].

Jaké pražské akvárium? Většina je úplně jedno co na té značce mají... A pokud ti soused obtáhne auto klíčem jenom proto, že tam máš A tak za to opravdu MD nemůže.

Já jsem si taky nikdy nové auto nekoupil a jakou to má souvislost s Prahou ve které žiju?
Pavel2
Sobota, 15. dubna 2017 - 10:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15047
Registrován: 8-2002
pochopil jsem tě tak, že většina Pražáků/pražských náplav v produktivním věku mění auto max. po 5 letech kdy jim skončí lízačka a berou další nový. Praha a její sateliťákovy je svět sám pro sebe, stejně jako obměna aut/spotřeba nových RZ v MB, kde se rodí škodovky, je úplně jiná než v jiných regionech.
Sobota, 15. dubna 2017 - 17:28:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6211
Registrován: 6-2004
Pavel2: Skoro si se trefil;-), ale já spíš narážel na firmy, rozhodně ne na běžné pražáky[wink]. Firma koupí nové na operák a do 5 let jde do světa... A pak na něj čeká právě ten obyčejný pražák[satan]
Sobota, 15. dubna 2017 - 18:48:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 12-2014
Celostátní kódování by bylo super. Už jen proto, že originální krajské kódování bohužel ztratilo smysl. To byl ale nápad nechat vytisknout lístečky s textem: Registrační značka přidělená vozidlu zůstává na autě i v případě, že je dále registrováno v jiném kraji. A souhlasím s názorem, že člověk oficiálně z K-kraje bude zmatkovat v Praze i v případě, že bude mít na autě 5AZ 0008. Ničemu to nepomůže, ba naopak: s tím Áčkem ho tam akorát vytroubí, ale s Káčkem by ho možná nechali žít...
Pardubický kraj [happy]
OKRESY: 1. Chrudim; 2. Ústí nad Orlicí; 3. Svitavy a 4. Pardubice.

Největší chyba, kterou můžete v životě udělat je mít pořád strach, že nějakou uděláte.
Sobota, 15. dubna 2017 - 21:27:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1974
Registrován: 3-2011
Musím se přidat na stranu těch, kteří podporují celostátní kódování. Doba se holt změnila a systém, díky kterému se dá ze značky poznat místo registrace, už je z dnešního pohledu dost přežitý a ztratil výpovědní hodnotu právě kvůli tomu, že téměř všechny firmy a i další organizace registrují svoje auta v Praze, čímž tam samozřejmě raketově roste výdej vůči ostatním regionům. Není divu, že pak auto s pražskou značkou potkáte v každé zadeli s pár domy, zatímco najít místní registrace je skoro nemožné. Přimlouval bych se za systém podobný třeba maďarskému, kde to kódování nevypovídá téměř nic, byť samozřejmě také má svoje vady. Jen bych asi místo jejich šesti znaků zůstal u našich sedmi, aby bylo možných kombinací více.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Kapitán
Sobota, 15. dubna 2017 - 23:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2346
Registrován: 6-2012
Tak aby se trošku vyrovnaly síly, také vyjídřím svůj názor. Ty, kteří mne znají, vůbec nepřekvapím. Jsem hold patriot, jak svého okresu, tak i kraje.
Celostátní systém mi přijde zvrácený a doufám, že se jej nikdy nedožiji.
Na Slovensku také potkávám na každém rohu bratislavské EČV, v Polsku pak varšavské (především WE - Warszawa-Mokotów, kde sídí většina polských leasingovek). Maďarský maglajz se rozlišit nedá, takže jej k příkladům Visegrádské čtyřky neuvádím.
Že vídám "plevel" (auta s "A" na RZ) napříč celou republikou, s tím jsem se více či méně smířil.
O to více mne těší, že nejsou všichni jako ovce. Na seznamu autobusů (http://seznam-autobusu.cz/) je spousta příkladů těch, kteří v r. 2016/2017 tabulky mění za "svá krajská písmenka". Jde-li o patriotismus či jen nechtějí, aby byl "každý pes, jiná ves", nevím.
Přiznávám však, že 90% lidí je naprosto ukradené, co je na tabulce s RZ napsáno a až jednou (nedej bože) vyfasují ve svém městečku RZ ve znění "226 CXF", budou jen čumět, ale to už bude pozdě. Do té doby mi dělají radost jednotlivci, jako já, kdy jsem nedávno obětoval děčínskou 8U4 8555 za vcelku obyčejnou, ale z mého regionu..
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Pavel2
Neděle, 16. dubna 2017 - 01:15:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15050
Registrován: 8-2002
celostátní kódování bych dokázal překousnout pouze v případě, že by byl povinně zavedenej regioproužek se znakem/erbem ORP nebo případně jen kraje. jinak je to pro mě fuj systém. pokud by regioproužek byl jen volitelnou možností, byl by v tom bordel (anarchie chcete-li), jelikož menší část značek by vazbu k sídlu/bydlišti vyjadřovala a většina ne (třeba v poměru 40/60 nebo 30/70). viz výše - většině lidí je putna co na tom kusu zbytečnýho plechu na autě mají, zvlášť když je to povoz firemní na kterým se třeba střídají 4 lidi.

taky by nám EU mohla zavést jednotný celoevropský značky - vlevo modrej europruh se žlutýma hvězdama, pod tím jen EU a vedle nějakej nesmysl v FE-Schriftu - BPZC-325-7X3-9FT. fakt byste to chtěli?
Neděle, 16. dubna 2017 - 01:32:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2581
Registrován: 6-2011
Já upřednostňuji krajský systém. Informace o kraji z nějž je vozidlo je užitečná. Nepovinnost měnit značky při přehlášeni do jiné ORP se mi nelíbí a problém s docházejícími kombinacemi taky neřeší (jaký byl pokles výdeje v A a S-kraji? 20%? Tak dojdou o dva roky později). Možnost vyzvedávat RZ v cizích ORP je fajn, ujednoduši lidem práci a taky mnoho lidí nežije na adrese trvalého bydliště - tohle nebude dělat takový mrdník, jako první zmíněné
Neděle, 16. dubna 2017 - 05:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9553
Registrován: 10-2003
Můj názor taky znáte. Vývoj k celostátnímu systému spěje již delší čas. Nějakou dobu mu bude ještě bránit lenost to nějak rozseknout. Mohlo by to být přitom úplně jednoduché. Vzít to pěkně podle abecedy. Začít od 7AA 0001do 9AZ 9999, potom 2BA 0001 do 9BZ 9999. Byla by to opačnà situace než v letech 1960-1964. Vizuálně stejné značky, ale dva systémy. Hlavně nevymýšlet nic nového... Ono toho jde zkonit pořád dost...
ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 13 let na K-reportu
Neděle, 16. dubna 2017 - 05:46:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9554
Registrován: 10-2003
A jak tu někdo výše psal: držet na výdejnách i RZ sousedních krajů... To jako chcete vynásobit ty nadměrné zásoby atypů do absurdna? Totální nesmysl...
ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 13 let na K-reportu
Kapitán
Neděle, 16. dubna 2017 - 10:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2347
Registrován: 6-2012
Ono to s přihlášením auta "kdekoliv" nebude zase tak horké, rozhodně ne pro lidi z regionů. Když pominu nová auta, tak ta ojetá přeci SPZ/RZ mají. Pak je jedno, jestli do PC ťuká úředník v Aši nebo Jablunkově. Navíc já osobně to mám tak, že když už naplánuji cestu na úřad při přepisu auta, zpravidla se sejde víc věcí a tyto stejně musím vyřídit na domovském městském úřadě.
Ovšem bude to zajímavá příležitost pro spekulanty a nadšence jako my. Proč si nezajet pro zajímavý atyp do sousední ORP, kde máme navíc v tabulce rr stále prázdné okénko? A když nedají? Nevadí, objedu si v rámci analýzy celý kraj a to by bylo, aby mi někde ten typ 105 nedali [biggrin]

Stávající systém už bych nijak nemodifikoval přesto, že nyní vídám svá krajská písmenka od Aše po Třinec. Stále však žijí, dříve by byly tyto značky nekompromisně rozstříhány..
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Pondělí, 17. dubna 2017 - 11:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 11-2009
Zde je můj názor k diskuzi: [wink]

Celostátní výdej: nikdy v mém životě !!!!!!

Registrace na jiném místě, než v trvalém bydlišti: nikdy v životě, totální nesmysl, ikdybych si koupil auto např. v Plzni či Ostravě, přivezu zelenou a uháním pro svou domovskou RZetu [lol][lol][lol]

2425
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Pavel2
Pondělí, 17. dubna 2017 - 14:22:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15056
Registrován: 8-2002
jannys:
pozitivum bych viděl v tom, že když jsi např. rodilej Plzeňák, ale bydlíš už delší dobu bez změny trvalýho pobytu třeba v M.Lázních (K-kraj) nebo na Tachovsku, nemusíš až do Plzně, ale můžeš třeba jen do toho venkovštějšího Tachova nebo klidně i o pár km dál do Stříbra kde bude ještě větší maňána než v TC [happy]

svoje krajský písmeno dostaneš a 99% lidí nepozná že nemáš značku přímo plzeňskou, ale tachovskou nebo stříbrskou [wink]

samozřejmě pro nás nastane zmatek, jelikož ten, kdo bydlí třeba ve Stodě, ale pracuje v Plzni, se radši online objedná na náš magoš a skočí si tam po pracovní době, takže dostane značku nikoli stodskou ale plzeňskou. z hlediska kraje a tím víc státu je to ale vlastně jedno, takže jedinej komu se to může nelíbit budem akorát my blázni co to sledujem.
Pondělí, 17. dubna 2017 - 15:26:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2819
Registrován: 10-2007
Registrace jinde, než v mém bydlišti vítám. Pro spoustu lidí to bude velké zjednodušení, než doposud, viz. můj kolega ze zaměstnání, který dva týdny zpět řešil nákup a přihlášení auta. Pochází a trvalé bydliště má v Hodoníně, bydlí v Brně a pracuje v Kuřimi. Pro něj to přinese úsporu času a cesty, ať už by vozidlo přihlašoval v Kuřimi, nebo v Brně. Nesmíme na to nahlížet pouze z pohledu nás analytiků, kterým to bude dělat paseku regiomap.
Celostátnímu systému příliš nefandím. Celostátně registrovat ano, ale líbilo by se mi stále rozlišovat příslušnost minimálně k danému kraji. Znamenalo by to, něco na německý způsob, kdy by občan došel na úřad, vše zaregistroval, dostal přidělenou registraci vzhledem ke svému bydlišti a značku by si poté nechal vyrobit v nějaké místní provozovně (držet zásoby všech RZ pro všechny kraje je naprostý úlet). Kódování samozřejmě patřičně upravit. Něco ve stylu B ččččpp. Když už bez rozlišení kraje písmenem, tak alespoň znakem kraje v pravém okraji RZ, nebo v místě pod známkou TK.

Tak jsem se zasnil a zpět na zem. [lol] MD zajisté přijde s něčím co bude na vrcholu evoluce značek. [ko]
Pondělí, 17. dubna 2017 - 16:57:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2428
Registrován: 11-2009
Kdepak, zavedl bych opak:
slovenský typový výdej okresní, ale ne se znakem republiky ale příslušného města ORP - bylo by to více regionální a přehlednější.

Evidovat a dostat RZetu nechci nikde jinde než tam, kde bydlím, jak jsem psal. Nejel bych i např. do Neratovic, Kralup, Brandejsa, Roudnice, atd. - to prostě nikdy v životě neudělám, ikdyby auto jsem koupil tam. A kdo po tom touží, ať si to klidně dělá po svém, nikdo mu v tom nebrání.
Jedno ale nemám rád vůbec a to je to, když by mi někdo nakazoval, jak to mám dělat, ikdyž to dělat nemusím. Pro mě je jednodušší mnou zvolená cesta v rámci platné legislativy a mým vlastním časem. A také nejsem všeobecně příznivcem všelijakých legislativních změn, kdy se ani úředníci na ORP neumějí v tom již orientovat. [wink]
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Pondělí, 17. dubna 2017 - 17:08:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 12-2014
Vůbec by nebyl špatný nápad, kdyby se vydávaly samolepky, na kterých by byl buď kraj, anebo ORP (nebo by tam mohli dát znak města :-D[proud])? Bylo by to myslím opět originální a vcelku levné (TK známky a ME známky se také vyrábějí). A to by pak každé ORP v každém kraji mohlo mít zásoby alespoň 50 ks samolepek [happy] (např. v Plzni byste dostali samolepku města Ostravy). Takže by se někam do rohu značky nalepila samolepka se znakem města. To by ale musel být celostátní systém. A bylo na celostátním systému špatné, kdyby byl ve formátu: AAA:0225, za pár měsíců AZX:4555 (i když je pravda, že by se to tlouklo s okresním kódováním). A nebo po delší době NEE: 9770, za pár let AAA:C478. Bylo by možná více kombinací a mohlo by být i SSS:7208. Úplně na konci této řady by bylo: ZZZ:ZZZ. a jak pak dál?[uhoh]
Pardubický kraj [happy]
OKRESY: 1. Chrudim; 2. Ústí nad Orlicí; 3. Svitavy a 4. Pardubice.

Největší chyba, kterou můžete v životě udělat je mít pořád strach, že nějakou uděláte.
PI
Pondělí, 17. dubna 2017 - 17:25:25  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Úplně na konci této řady by bylo: ZZZ:ZZZ. a jak pak dál?

Mohly by se recyklovat kombinace [happy]
Pondělí, 17. dubna 2017 - 18:50:01  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
A úplně bych zapomněl, na tomhle si včera kamarád přivez motorku po renovaci. V manipulačkách se nevyznám, tak pokud by to někomu k něčemu bylo...



Jo, a chybí mi jihočeské RZ 1C1, 1C5, 1C6, 1C9, 2C1 a 2C4, tak kdyby někdo měl navíc...[happy]
PI
Pondělí, 17. dubna 2017 - 18:51:13  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
...a 2C6 EU.

(Sorry za 2 příspěvky, jsem hlava dutá [proud] )
JozefLXI
Pondělí, 17. dubna 2017 - 19:39:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 10-2013
AUD 87E
Ešteže som to nedal do najvyšších videných. [wink] Už tam je AVH 16E, ale ináč "pekná dočasná" kombinácia.
• V Prahe je iste viac "výdajní" pražských RZ, i tam je nejaký systém, podľa ktorého sa dá "zistiť", kde bola tá-ktorá tabuľka vydaná? Vďaka za odpoveď.
Pondělí, 17. dubna 2017 - 21:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6223
Registrován: 6-2004
Michal_7208: Ona by nebyla špatná německé verze úřad zaregistruje a Franta na počkání vyrazí... Pak by vlastně nevadil celostátní výdej a Franta by vyrazil klidně T v Praze.

Ale to by po konci nadvlády Hiconu nemohl rýžovat Rittig a Nečas[crazy]
Středa, 19. dubna 2017 - 13:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7180
Registrován: 5-2004
Když tady tak čtu některé (až trochu hysterické) reakce, tak si připadám jak na společné schůzi hnutí rozbíječů strojů a přátel Dona Quijota. Nápadně to připomíná nedávnou debatu o autonomním řízení z vedlejší automobilní komory. Můžeme si myslet, co chceme, může se nám to nelíbit, můžeme proti tomu i protestovat, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat, protože vývoj si vždy najde svoji přirozenou cestu. Je třeba si uvědomit několik věcí. Jednak to, že registrační značky tu nejsou primárně pro naši potěchu, ale že mají fungovat jako jednoznačný unikátní a snadno zapamatovatelný kód pro identifikaci vozidla. Bývaly doby, kdy součástí tohoto kódu bylo i určení územně správní jednotky, v jehož obvodu se vozidlo většinou vyskytuje a na kterém úřadě jsou uchovány údaje o něm a o jeho vlastníkovi. Oba důvody postupem času padly. Centralizací registrů je dnes možné on-line zjistit vše přímo na ulici a není třeba znát, do které kartotéky ve kterém okresním městě zajít pro potřebnou informaci. Zároveň se už nějakou dobu neužívá pojmu stanoviště vozidla, ale RZ se dosud (a lze říct že zkostnatěle) přidělují podle sídla či bydliště provozovatele. To může a dost často také bývá úplně jinde, než je vozidlo reálně provozováno. V mnoha flotilách není problém nalézt vozidla, která do kraje ze své RZ zavítají zcela výjimečně nebo vůbec (třeba Fabia poštovní doručovatelky ze Vsetína nikdy v Praze nebyla, přesto ji má na svém RZ jako domovský kraj). To je dáno centralizací sídel velkých institucí a zejména novými způsoby financování vozového parku. Je tedy zjevné, že padl jednak původní důvod, proč se územní jednotky na poznávacích značkách vyznačovaly a jednak změnou ekonomického chování obyvatel a firem ztratily i vedlejší význam, tedy sdělovat, odkud pochází řidič vozidla (a tedy i v provozu užitečnou informaci, zda-li místně znalý, či ne). Až dosud však veřejná správa na tento vývoj nereagovala a trvala na tom, že veškeré úkony na registru vozidel je třeba činit v místě bydliště/sídla. To teď naštěstí odpadne a každý bude moci navštívit takové pracoviště, které mu bude vyhovovat. Ti, kteří tady okolo sebe vykřikují, že jich se to nikdy týkat nebude (jako by je snad někdo nutil) by si měli uvědomit druhou podstatnou věc. RZ nejsou pro naprostou většinu lidí koníčkem a zájmem, ale pouze více či méně otravným kusem plechu, který musí strpět na autě a se kterým chtějí mít pokud možno co nejméně starostí a strávit s ním co nejméně času. A pro každého, kdo bydlí a/nebo pracuje mimo svoji domovskou ORP (anebo jen potřebuje akutně něco vyřešit jinde v republice) je zrušení územní příslušnosti významně zjednodušující krok, jehož jedinou vadou je, že už tu měl být dávno.
Jak jsem se snažil popsat výše, lidé sami posouvají vývoj směrem k celostátnímu systému RZ, který je v mnoha evropských zemích trendem. Existují proti němu jen dva argumenty a to je nostalgie po minulých časech a vztah k domovskému regionu. To druhé má u nás omezenou platnost, protože kraje jsou do značné míry umělé celky se kterými se lidé neztotožňují tolik jako s okresy. Pokud by stále existoval okresní systém nebo systém založený na ORP, tak by mi asi přechod k celostátnímu kódování vadil. Takhle mi vadit nebude, pokud nastane, ale pouze za jedné podmínky, že se změní alfanumerický formát RZ tak, aby byl lépe zapamatovatelným. Raději bych úhledné RZ bez územního celku, než krajské systému 2001.

A ještě jedna poznámka k přelepování europroužku: Já nejsem žádný heraldik ani vexilolog, ale jedním jsem si zcela jist. Bílý lev v modrém poli nemá s českými státními symboly nic společného a netuším, k jakému státu to má odkazovat.
Středa, 19. dubna 2017 - 19:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3941
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"Bílý lev v modrém poli nemá s českými státními symboly nic společného a netuším, k jakému státu to má odkazovat."
Bílá silueta dvouocasého lva na modrém štítě odkazuje k České republice, resp. k prvorepublikovému Československu. Jde o znak současné 24. základny dopravního letectva, který vychází ze znaku československého meziválečného Leteckého pluku 1. Pravda, modrý štít by měl být bíle lemován.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 06:51:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 3-2011
Nevím kam to smysluplně zařadit, asi sem; dva včerejší zelené úlovky ze severozápadu Prahy, jestli si někdo zapisuje:

F 00-33 - Š Octavia III (ta starší, ne čtyřoká), matně bílá
F 5554 - VW Passat aktuální generace, stejné barvy

Navíc jely velmi blízko za sebou, tak nevím, jestli spolu neměli něco k dočinění...
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 11:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1692
Registrován: 4-2010
048 CD50, Škoda Octavia II


V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 9B2 1BE 1BH 1BJ 1BL 1BM 1BN 1BP 1BR 1BS [jidlo]
[new] --->MDCCCXXVII<---[new]
Pátek, 21. dubna 2017 - 13:12:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7182
Registrován: 5-2004
Doktor: Jde o znak současné 24. základny dopravního letectva, který vychází ze znaku československého meziválečného Leteckého pluku 1. Pravda, modrý štít by měl být bíle lemován.

Pozoruhodné, to jsem netušil. A myslím si, že to netuší ani většina z těch (pokud vůbec někdo), kdo si to nalepí na tabulku RZ. Ostatně ani prodejce těchto výtvorů nikde neuvádí, že nejde o státní symbol, ale o symbol jednotlivého vojenského útvaru.
Pátek, 21. dubna 2017 - 13:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2703
Registrován: 6-2007
Martin_L
...Bývaly doby, kdy součástí tohoto kódu bylo i určení územně správní jednotky, v jehož obvodu se vozidlo většinou vyskytuje a na kterém úřadě jsou uchovány údaje o něm a o jeho vlastníkovi. Oba důvody postupem času padly.

Základem lokálního rozlišování na tabulkách poznávacích značek je něco úplně jiného. Důvody proč ty přestaly v Česku platit jsou jiné než ty zmíněné.

Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko = bezprostřední sousedi, dále pak Švýcarsko, Velká Británie, Irská republika a další (Balkánské státy) snad vedou agendu poznávacích značek středověkým způsobem?

Maďarsko převážnou část své existence má celostátní PZ. atd. můžeme pokračovat jinde.

V Praze rozhodovali o označení vozidel bohužel vždy lidé ducha mdlého a odhlédnemeli od nacistické okupace kdy PZ byly příkazem z Berlína, tak paradoxně jedinou světlou chvilkou bylo zavedení lisovaných SPZ a systému kategorie-místo v roce 1953. Bylo to sice za komunistické diktatury, ale mělo to hlavu i patu. Že neodhadli nárůst výroby a prodeje osobních aut jim nelze vyčítat, počátkem 50. let byli lidi rádi, že měli co jíst...
To co vidíme dneska na tzv. RZ je bohužel živý důkaz toho, jak se může společenský rozklad hodnot demonstrovat na běžnému pozorovateli celkem nezajímavých nebo i viditelných věcech viz např. nové uniformy policie a jejich provedení u nejvyšších šarží atd. atd.
Smutnou douškou je i pěkně nepovedený státní znak, ale to už je opravdu jiný obor....
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pátek, 21. dubna 2017 - 22:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2433
Registrován: 11-2009
Tak tentokráte z jiného soudku, poslední dobou jsou tu skoro slova ve větru, tak nyní jináč:

Tento řidič, či řidička, spoléhali na to, že, když si za desetikačku koupí parkovací lístek, auto si tam ponechá tak dlouho, jak chce. Opak je pravdou a orgány kontrolní policejní pod křídy města zaúřadovaly. [lol][lol][lol]


Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Pavel2
Pátek, 21. dubna 2017 - 23:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15071
Registrován: 8-2002
jannys: netuším jak tvůj jinej soudek souvisí s RZ, ale takových blbců/chytrolínů/vychcánků je plný každý větší město, např. Plzeň nevyjímaje... [yawn]
Neděle, 23. dubna 2017 - 22:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3942
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"A myslím si, že to netuší ani většina z těch (pokud vůbec někdo), kdo si to nalepí na tabulku RZ. Ostatně ani prodejce těchto výtvorů nikde neuvádí, že nejde o státní symbol, ale o symbol jednotlivého vojenského útvaru."
Není důvod, aby to lepiči tušili a prodejce to o svém zboží uváděl. Zmíněná samolepka nezobrazuje znak vojenského útvaru. Jak jsem psal - aby se jednalo o znak vojenské letecké jednotky, ať té soudobé či historické, musel by být štít bíle lemovaný. A štít by byl nový francouzský. To, co je prodáváno k přelepení EU hvězd, je český dvouocasý lev, tedy odvěký český symbol, byť ne státní. A protože má být nalepen na "europroužek", který je modré barvy, logicky je podklad samolepky ve stejném odstínu modré.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 23. dubna 2017 - 23:09:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2706
Registrován: 6-2007
Řekl bych že je úplně fuk jakého lva nebo cokoliv jiného si tam ti hoši lepí.
Podobně jako většina uživatelů RZP chce nám majitel vozidla touhle cestou něco o sobě sdělit...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 24. dubna 2017 - 00:49:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10606
Registrován: 4-2006
mám opět něco k řešení:
Opět bych potřeboval od zdejších šikovných lidí.
Potřebuji příslušnost k ORP
3SR 0328
3SJ 0618
2S8 3010
9S2 8404
předem díky
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pavel2
Pondělí, 24. dubna 2017 - 01:26:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15088
Registrován: 8-2002
naše free samoobsluha má otevřeno 24 hodin denně a 7 dní v týdnu [wink]
http://rike.cz/
Pondělí, 24. dubna 2017 - 09:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7184
Registrován: 5-2004
Doktor: český dvouocasý lev, tedy odvěký český symbol, byť ne státní

Ponechám stranou, že odvěkým (asi tak 800 let) českým symbolem je stříbrný dvouocasý lev se zlatou hvězdou na červeném štítu, ale budiž, představme si, že to může být jakýkoliv dvouocasý lev. Když to tedy není symbol českého státu, tak čeho? České země? Takže Morava a Slezsko se nepočítají? Ten, kdo si nalepí českého lva na RZ tím tedy dává najevo, že nechce být v jednom státě s Moravany a Slezany? Nebo je to symbol českého národa? A znamená to, že zde mají mít místo jen etničtí Češi? A jakou má logiku spojení tohoto "nestátního" symbolu s něčím tak bytostně státním, jako je rozlišovací značka CZ? A nebo je to nakonec daleko prostší a ten, kdo si tuhle samolepku koupí a nalepí na tabulku RZ vůbec netuší, co symbolizuje a co má symbolizovat? A ten, kdo je vyrábí a prodává buď žije ve stejné nevědomosti, anebo jen využívá hlouposti a nevzdělanosti svých zákazníků, kteří si pletou skutečné vlastenectví s primitivním nacionalismem? Bílý lev v modrém poli s písmeny CZ je pouze grafický a symbolický paskvil, který przní odvěký symbol české státnosti.

Minor: Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko = bezprostřední sousedi, dále pak Švýcarsko, Velká Británie, Irská republika a další (Balkánské státy) snad vedou agendu poznávacích značek středověkým způsobem?

To jistě ne, ale těžko můžeme totéž říci o Švédsku nebo Nizozemí. A myslím, že mým slovům nebylo úplně porozuměno. Na samém začátku registrace silničních vozidel před více než sto lety byl hlavním a převažujícím důvodem užívání kódů územně správních jednotek to, že šlo o jednoduchý a účinný nástroj, jak zajistit možnost vedení paralelních evidencí na různých místech bez rizika toho, že dojde k duplicitnímu záznamu. Bylo zkrátka dáno, že na určitém úřadě přidělují registrace začínající, končící či na přesně určeném místě obsahující specifický znak, který nikde jinde použít nemohli. Od té doby se mezitím odehrály dvě věci. Jednak ty územní zkratky (zejména tam, kde nějak logicky odkazovaly k názvu regionu) staly všeobecně známými a mezi širokou veřejností respektovanými a užívanými i při jiných příležitostech a obyvatelstvo se s nimi identifikovalo a vzalo je za své. A zároveň vlivem rozvoje techniky a elektronizace ten původní důvod používání územních zkratek pominul a dnes, kdy je registr vozidel on-line aplikací už není nutné řešit stejné problémy jako v době telegrafu a psacího stroje. V zemích, kde stále používají okresní zkratky na poznávacích značkách tak nečiní z technické nutnosti, ale z tradice, nostalgie či setrvačnosti a s ohledem na to, že obyvatelstvo to má rádo. U nás je situace trochu odlišná, my jsme si dobře zapamatovatelné a přehledné okresní značky před lety nahradili krajskými, se kterými se identifikuje výrazně méně lidí a kromě toho z důvodů, které jsem popsal v minulém příspěvku už dnes to krajské písmenko nemá s řidičem ani provozovatelem nic společného.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 10:11:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10607
Registrován: 4-2006
ad Pavel2 nešlo by mi odpovědět napřímo. Moc mi to nefunguje a navíc moc nemám buňky
to studovat.
Je to stejné jako když ti jinde hodím přílohu s výběrkem v Lounech o 50 stranách a ty budeš chtít vědět kolik autobusů požaduje smlouva.[talker]
díky za pochopení
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 24. dubna 2017 - 17:45:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2708
Registrován: 6-2007
Martin_L
....V zemích, kde stále používají okresní zkratky na poznávacích značkách tak nečiní z technické nutnosti, ale z tradice, nostalgie či setrvačnosti a s ohledem na to, že obyvatelstvo to má rádo. U nás je situace trochu odlišná, my jsme si dobře zapamatovatelné a přehledné okresní značky před lety nahradili krajskými, se kterými se identifikuje výrazně méně lidí....

Okresní PZ nemusí existovat nebo být znovuzaváděny z důvodů technické nutnosti. To je naprostý nesmysl. Obyvatelé těchto zemí to vyžadují z důvodů pro které byla poznávací značka (rejstříková, státní atp.) ve své ranné historii zavedená. A ty důvody přetrvávají beze změny - ať se technika vyvíjí jakkoliv.
Ti lidé, kteří tupě i drze zároveń nařídili zprznění na dnešní úroveň to odůvodňují naprosto stejně jako vy...naprosto irelevantními argumenty.

Češi si okresní dobře zapamatovatelné SPZ nenahradili krajskými - lidé si to nechali shora nahradit a není obecná ani politická vůle to změnit. Podobně řidičské průkazy které se musí nesmyslně měnit ač např. v sousedním Německu platí všechny typy od r. 1955 (s vyjímkou bývalé DDR) od letoška dalších 20 let...

Nedávno jsem se o kódování dopravních prostředků bavil s jedním spolupasažérem na letišti v Kolíně n.R. kde je v tranzitu krásný výhled na zaparkovaná letadla. Na závěr smutně pokýval hlavou a řekl: "určitě sedí na MD nějaký de.il, který uvažuje o tom, že prodá mezinárodní kód OK za těžký prachy do USA, pobere tučnou provizi, a vnitrostátní registraci (za písmeny OK) ponechá k volné tvořivosti...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 24. dubna 2017 - 17:49:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3943
Registrován: 4-2003
Martin_l: Co to zase plácáš? Dvouocasý lev je symbolem českých zemí. Když bude modrý podklad, bude lev bílý, aby byl vidět. Stejně tak bude bílý, když si koupím černé tričko s českým lvem. Na bílém tričku bude pro změnu černý. A na mincích bude v barvě kovu mince. A každý, kdo je jen trochu při smyslech, bude vědět, co tento dvouocasý lev symbolizuje a k čemu, k jakému národu, k jaké zemi, odkazuje. Tak nevím, co řešíš. A pokud tě mate, že jsem uvedl, že se nejedná o státní symbol, tak ano, nejedná. Státní symboly jsou jasně určené a jsou to: velký a malý státní znak, státní barvy, státní vlajka, vlajka prezidenta republiky, státní pečeť a státní hymna.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
PI
Pondělí, 24. dubna 2017 - 20:08:19  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Já jen doplním Doktora o to, že je zcela zcestné obviňovat někoho, kdo používá dvouocasého lva jako státní symbol z jakéhosi separatismu vůči Slezanům a Moravanům, a doporučoval bych autorovi tohoto lejna prostudovat na googlu obrázky po zadání hesla "malý státní znak".
Pondělí, 24. dubna 2017 - 23:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7185
Registrován: 5-2004
Doktor: ano, nejedná. Státní symboly jsou jasně určené
PI: doporučoval bych autorovi tohoto lejna prostudovat na googlu obrázky po zadání hesla "malý státní znak".

Tak je to tedy státní symbol, nebo není? Pokud má být bílý dvouocasý lev v modrém poli malým státním znakem dle tvrzení PI, tak jím zcela určitě není, neboť malý státní znak má jasně danou barevnost. A pokud by jím i přes tento zjevný rozpor byl, tak by se jednalo o porušení zákona o užívání státních symbolů, protože takto se s nimi nakládat nesmí a jde nepochybně o jejich hanobení. A pokud o státní symbol nejde (jak tvrdí Doktor), tak mě zajímá, co má tento grafický paskvil znamenat. Dvouocasý lev totiž ani náhodou není symbolem českých zemí (tedy Čech, Moravy a českého Slezska), ale pouze a jedině Čech jako historické země samotné. A proto mě zajímá, kde je symbol Moravy a Slezska a proč je (údajný) symbol jedné části republiky spojován s rozlišovací značkou státu jako celku.
Pavel2
Úterý, 25. dubna 2017 - 05:49:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15092
Registrován: 8-2002
ares1: až budu mít čas taxe ti na to mrknu... můžeš psát i mejl - pavel2--swinutej--volny.cz
nebo ti možná poradí někdo z místních kolegů, když to nechceš hledat sám. rozumím ti, ale teď to nejde...
PI
Úterý, 25. dubna 2017 - 06:34:27  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Já ale nikde netvrdil, že se jedná o státní symbol. To, že ho tak někdo používá s tím, že každý jen trochu inteligentnější jedinec pochopí, o co jde, z něj státní symbol nedělá, v tom máš pravdu. Já se jen snažil upozornit na neoddiskutovatelnou podobnost mezi tebou kritizovanou nálepkou a státním symbolem - malým státním znakem, který také, dle mého názoru, nikoho nepodněcuje k nenávisti vůči polovině republiky.
PI
Úterý, 25. dubna 2017 - 06:39:35  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
A mimochodem, státní hymna, například v rockové úpravě, hraná při hokejovém zápase, je podle tebe taky hanobení státního symbolu?
Úterý, 25. dubna 2017 - 08:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3946
Registrován: 4-2003
Martin_l: Nejde o státní symbol ve smyslu zákona č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, jde o symbol státu. Dál to neřeš, je to očividně nad tvoje rozlišovací schopnosti.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Najbrt
Úterý, 25. dubna 2017 - 10:31:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 293
Registrován: 3-2010
Jo, Jarda Ježků viděl taky všechny věci modrý [proud]
kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
Úterý, 25. dubna 2017 - 13:18:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7186
Registrován: 5-2004
PI: Já se jen snažil upozornit na neoddiskutovatelnou podobnost mezi tebou kritizovanou nálepkou a státním symbolem

O to právě jde. Někdo vytvořil nálepku, která je podobná malému státnímu znaku a myslí si, že její symbolika bude fungovat stejně. A zákazníci, kteří o státních symbolech a symbolech státu vědí úplně stejné nic, si ji kupují a s nadšeným hýkáním lepí na auta, aniž by tušili, co znamená.
Malý státní znak, tedy přesně definovaný symbol s jasně danou barevností a použitím, symbolizuje Českou republiku jako stát v celém rozsahu jejího území, tedy Čechy, Moravu a Slezsku. S tím žádný problém není a všichni (snad kromě úzké skupiny extrémních moravistů) tomu rozumí. Ale ve chvíli, kdy z tohoto znaku vezmu lva, přebarvím ho na bílo a plácnu do modrého obdélníku s písmeny CZ, tak to jednoduše řečeno nesymbolizuje to samé a odkazuje to přinejlepším na jednu část státu, tedy historickou zemi Čechy. Tudíž z toho vznikl grafický paskvil, kterým jeho autor a uživatel sděluje svému okolí, že o symbolice státu v němž je zaregistrováno jeho vozidlo, nemá nejmenší ponětí.

A mimochodem, státní hymna, například v rockové úpravě, hraná při hokejovém zápase, je podle tebe taky hanobení státního symbolu?

Je celkem nepodstatné, co je podle mě. Důležité je, co nám uvádí příslušné zákony. A v nich není aranžmá státní hymny nijak upraveno.
Úterý, 25. dubna 2017 - 13:44:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3948
Registrován: 4-2003

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 25. dubna 2017 - 18:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4498
Registrován: 12-2007
Martin_l: Moraváka naštve dvouocasý lev, ale hvězdičky mu nevadí? [happy]
Skoč do zdi, prosím.
Úterý, 25. dubna 2017 - 19:25:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7187
Registrován: 5-2004
Fitr: Moraváka naštve dvouocasý lev, ale hvězdičky mu nevadí?

A co s tím mají společného jaké hvězdičky?
Úterý, 25. dubna 2017 - 19:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2591
Registrován: 6-2011
Bílý lev v modrém poli nemá s českými státními symboly nic společného a netuším, k jakému státu to má odkazovat.

Ale z tvých dalších příspěvku se zdá že tušíš... Jen klid, lidé si lepí na značky lva, protože tam chtějí mít Česko a ne EU. A nemusí to být jen imbecilní orteláci. Lepí bílého na modrém pozadí, protože zlatý na růžovém pozadí by se tam nehodil. To se toho stalo...
Úterý, 25. dubna 2017 - 20:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2710
Registrován: 6-2007
Hoši hádáte se o ničem
V téhle věci šlo o to, že někdo si přelepil sym}bol EU na české RZ. Č Í M si ho přelepil, jestli vlastní fotkou, logem Gambrinusu N E H R A J E vůbec žádnou roli...porušil předpis - to je nepochybné - víc nic. Není co řešit..ty ostatní věci si nechte do odpovídajích rubrik JINDE...}
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)