Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Historická vozidla » Archiv diskuse Historická vozidla do 10. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Historická vozidla do 10. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 24. května 2017 - 08:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1324
Registrován: 1-2013
Martin_100: těch mám tři zadečky [lol]
Středa, 24. května 2017 - 15:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4588
Registrován: 5-2005
Pár fotiek mojej stovky

22michal
Středa, 24. května 2017 - 17:03:54  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Peto5220- no tohle je fakt oku lahodící. Pěkné auto bez nějakých šílených úprav, opečovávané, zachovalé. Tak to mám nejraději.
Přeji spoustu bezstarostných kilometrů[ok]
Čtvrtek, 25. května 2017 - 09:32:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3971
Registrován: 11-2006
Moc hezká, jestliže je vše původní (lak) tak smekám, vypadá jak nový.
Čtvrtek, 25. května 2017 - 16:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4589
Registrován: 5-2005
Lak je pôvodný z roku 1984 (rok výrby je však 1974), v spomínanom roku bola menená karoséria pre DN kedy do môjho deda nabúrala poštárka na Š 1203, nedala mu prednosť a pre koróziu a dosť veľke poškodenie bola vymenená celá karoséria, pôvodná farba bola hráškovo zelená (preto aj tá zelená "dečka" na zadnom plate), dá sa nájsť na mriežkach odvetrania motora ktoré sú teraz čierne (dobový tuning môjho strýka ktorý na nej ako mladý jazdil), súčasna karoséria je absolútne bez hrdze, auto je garážované od nova, od roku 1992 v zime nejazdené, dutiny boli ošetrené pri výmene karosérie, tak isto podlaha zo spodnej strany, keď som odkryl koberčeky podlaha je v takom stave ako napr. kapota. Čo sa týka celku auto má svoje muchy, na ľavej strane je škrabanec na oboch dverách dosť neodborne zamaskovaný to však na fotkách nevidno, tak isto sa sem tam nájde opravované miesto, predsa len dedo má 86 rokov a garáž máme postavenú dosť neštastne do "esíčka" z jedne strany strom z druhej studňa, takže auto utrpelo nejaké újmy. Avšak 90% laku je vo vynikajúcom stave, na fotkách je v stave v akom som ju vytiahol z garáže nebol ani leštená. Dedo ju celý život umýval daždovou vodou pretože je mäkká aby sa netvoril na laku vodný kameň. Spomínane nedostatky plánujem v budúcnosti odstrániť prelakovaním jednotlivých dielov a preleštením celej karosérie. Ale hlavne čo ma trápi sú dvere, pretože pri spomínanej výmene karosérie boli držiaky na strane dverí privarené a iba na karosériu boli prišrubované, takže dvere nesedia tak ako by mali a nedajú sa ani doštelovať, toto chcem určite prerobiť tak ako to má byť nech všetko pekne lícuje. Inak najazdené má 84 000 olej je stále pekne číry a na emisnej nemá žiadny problém. No prevodovku trápi netesnosť. Moje plány sú okrem vyššie popísaného čo sa týka karosérie urobiť GO resp. SO podvozku a celej mechanickej časti, zatiaľ robím len základnú údržbu pretože kvôli práci bývam mimo bydliska, ale auto stojí stále v garáži takže to kľudne počká.
Ešte jedna fotka kde vidno stav laku.


(Příspěvek byl editován uživatelem Peto5220.)
Čtvrtek, 25. května 2017 - 22:36:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 531
Registrován: 10-2007
Peto5220: Krásná [ok] Nicméně dovolím si pár drobných poznámek.

súčasna karoséria je absolútne bez hrdze
To je u škodovky hodně odvážné tvrzení. Umějí hnít zákeřně zevnitř.

nech všetko pekne lícuje
Může to vyjít, ale zdaleka nemusí. Moje užovka buď nelícuje, a pak je všechno v pořádku, nebo lícuje, a pak dovnitř teče a dveře se špatně dovírají. Tolerance byly v AZNP krapet zemědělské.

No prevodovku trápi netesnosť.
Neznám zadomotorovou škodovku, která by netekla. To je vlastnost, ne vada ;-)
Pátek, 26. května 2017 - 09:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3973
Registrován: 11-2006
a na emisnej nemá žiadny problém.

Tak mě napadá, co se dá s tak starým autem dělat, když by byl na ME problém? tam člověk může tak leda pročistit karbec ne?
Pátek, 26. května 2017 - 09:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4590
Registrován: 5-2005
Jabberwocky: Ad karoséria, máš pravdu, to či je to 100% tak by som zistil jedine tak, že by som vyrezal do podlahy dieru, takže hádať sa nebudem [happy] no tým, že boli dutiny vyliate príslušným prostriedkom v mototechne a všetky potenciálne otvory (napr. na podlahe) zaslepené nejakou vazelínou v spojitosti s tým, že celý čas stojí v suchej garáži si myslím, že korózia veľmi šancu nemala, nechcem tu vytvárať dojem, že mám najlepšiu škodovku široko ďaleko, len som skonštatoval to čo som po dôkladnej obhliadke zistil [happy]

Ad. dvere čo som pozeral konkrétne stovky ktoré sú pôvodné od výroby tak tam tie dvere pekne lícovali, takže teoreticky by sa tento stav mal dať dosiahnúť. U mňa bohužial použitím "hrubej sily" odvrtaním alebo odrezaním flexou príslušne zvary. Inak keď už sme pri tom, dvere karoséria maju z vnútornej strany privarené matice na tieto šruby?

Prevodovka a netesnosť, áno toto mi tvrdí aj strýko ktorý je zarytý škodovkár a cez ruky mu prešlo už asi 100 škodoviek :D No určite sa dá dosiahnúť stav aby to netieklo, zvlášť pri aut ektoré nie je určené na denné jazdenie.

Mirous: Tieto motory ešte až tak zmáknute nemám, takže neviem či a aké problémy by mohli byť, no väčšinou sa toho tak nejak technici boja, asi preto, že už s týmito autami neprichádzaju tak často do kontaktu. Mňa potešilo, že namerané hodnoty boli s prehľadom v hranici predpísanej výrobcom.
Pátek, 26. května 2017 - 12:31:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 10-2007
Peto5220: No, ono stačí sundat blatníky a člověk se nestačí divit :-) Převodovka se možná nějak utemovat dá, ale spíš jen na přechodnou dobu. No a s maticemi bohužel nevím. Zkus Virt.

Mirous: Záleží na tom, proč emise neplní. Pokud třeba spaluje olej, tak pak holt generálka nebo jiný motor.
Pondělí, 29. května 2017 - 16:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 1-2013
Záporožec z roku 1968 a Peugeot 404 z dob ,kdy Peugeot vyráběl držáky.

Pondělí, 29. května 2017 - 18:28:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 1-2013
skrz typ auta to dávám zde a né do sekce nehody.. kdo ví zda to ještě někdo někdy dá dohromady [sad]

dřív


nyní

Pondělí, 29. května 2017 - 19:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 10-2007
Ach jo :-( Co se stalo? Ta hnutá střecha, fujtajbl… :-(
Pondělí, 29. května 2017 - 19:02:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 1-2013
Jabberwocky: prej špatně fungovaly brzdy,víc nevím
Pondělí, 29. května 2017 - 19:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 535
Registrován: 10-2007
To je v pytli :-( Jinak tedy taky je „hezky“ vidět, jak ty naše old- a youngtimery hnijí pod lakem a uvnitř…

Edit: Tak na Tatra-clubu vědí. Cituji příspěvek uživatele Jack603: „Hoši, posádky obou vozů naštěstí živí. Nehodu zavinil Tatroš... auto před ním prudce zabrzdilo, on to strhnul do protisměru, kde jela bílá Alfa.“

(Příspěvek byl editován uživatelem Jabberwocky.)
Úterý, 30. května 2017 - 11:36:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3975
Registrován: 11-2006
To je velká škoda [sad]. Opravitelné je všechno, otázka jestli na to majitel má.

Jinak tedy taky je „hezky“ vidět, jak ty naše old- a youngtimery hnijí pod lakem a uvnitř…

Přesně to mě při pohledu na tu fotku jako první praštilo do očí..

Edit: tak píšou, že opravovat to bude. No a když člověk čte, jak se to stalo, tak je přesně vidět, jak některé reakce jsou na škodu. Možná, kdyby to poslal do auta před sebou co tak prudce zabrzdilo, tak by škoda byla menší. Ale těžko soudit od PC....

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Úterý, 30. května 2017 - 20:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3977
Registrován: 11-2006
Já srazy nevymetám, ale jeden mám rád a to u nás ve vedlejší vesnici. Jako každý rok, účast byla hojná, počasí krásné, pivo za dvacku, výtečné sejkory a krásné prostředí podkrkonošské přírody. A tak pár výcvaků pro ilustraci. Třeba i něco pro milovníky SPZ, nebo trocha Ameriky pro Ondru:








Ovšem, co tam dělal tento paskvil, asi nepochopím..
Peta303
Úterý, 30. května 2017 - 21:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2546
Registrován: 6-2005
Otázka, co ta pseudo-356 kreace z boxstera měla znamenat... :-/
cynický škarohlíd
Středa, 31. května 2017 - 16:00:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 536
Registrován: 10-2007
Jojo, taky mám rád tyhle venkovské trachtace se strejcovskou atmosférou. Legendy, Noblesa nebo Loučeň nejsou pro mě. Jinak RZ na Tudoru rve oči… Ale auto je to pěkné. Díky za fotky! [ok]
Čtvrtek, 01. června 2017 - 22:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9056
Registrován: 5-2002
Tak zítra vyrážíme zase po čase na delší výlet - k Bystřici pod Hostýnem. Dneska proběhlo vylovení - odbahnění - vysušení:

Cogwheel
Pátek, 02. června 2017 - 09:06:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4766
Registrován: 1-2012
To si tam cestou mezi Přerovem a Bystřicí p.H. můžete prohléhnout pozůstatky nedostavěné dálkové silnice Plzeň - Moravská Ostrava z doby před >75 lety. Část trasy sice byla použita pro novodobé obchvaty obcí, část však nikoliv.
Pátek, 02. června 2017 - 12:26:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3979
Registrován: 11-2006
To já pojedu na výlet leda do garáže :D už po páté jsem musel odložit STK [sad]. Nějak se mi ke spokojenosti nedaří dodělat brzdy, furt je to jak máslo, přitom se zdá, že odvzdušněné je to dobře. Tak ještě zkusím vyměnit brzdový válec (byť je nový), jestli třeba někde nepřisává vzduch. A k tomu uz 14 dni s nějakým Polákem řesím, aby mi poslal silentbloky řazení.
Pátek, 02. června 2017 - 13:22:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 538
Registrován: 10-2007
Blbá otázka, ale není to někde mastné?
Pátek, 02. června 2017 - 13:47:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3980
Registrován: 11-2006
Předpokládám, že máš na mysli kotouče a nebo desky? to jsem vše odmastil čističem brzd. Ale i kdyby to bylo mastné, tak by to snad nemělo vliv na pedál brzdy. Tady mám pocit, že je pedál strašně měkký a v podstatě ho musím prošlápnout až k podlaze. Což by se asi dít nemělo.
Pátek, 02. června 2017 - 14:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 539
Registrován: 10-2007
Jo takhle, já Tvému jak máslo rozuměl tak, že to nebrzdí a klouže. No, pak mě napadá, jestli u poláka jde nějak seřídit nebo nastavit prázdná část chodu pedálu. Jestli brzda nebere až „pod podlahou“. Válec to samozřejmě dělat může, případě se celý systém může zavzdušňovat odjinud. Mně se užovka jeden čas zavzdušňovala přes vyrezlé prasátko.
Pátek, 02. června 2017 - 15:58:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3981
Registrován: 11-2006
Seřídit pedál jde, ale tím v podstatě jen seřídím rozsah volného chodu pedálu, což podle chytré knížky mají být 3mm. No a to cca je. Pak už pedál zabírá, ale slabě. No snad na to dnes přijdu. Pokud se tu neusmažím.
Sobota, 03. června 2017 - 15:51:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 1-2013
hned má člověk lepší den když potká tuto nádheru [happy]

Sobota, 03. června 2017 - 22:08:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 10-2007
Obávám se, že je to kýč. Někdo to asi chtěl mít tak moc hezký, až překročil míru. Škoda peněz, renovovat tak drahé auto, a dopustit se tuzingu. Palubní deska určitě nemá být bílá. Ostatně pochybuji, že existovala nějaká šestsettrojka tohoto modelu, která by zvenku byla černobílá nebo vůbec dvojbarevná.
Sobota, 03. června 2017 - 22:28:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6886
Registrován: 12-2005
Tak jako byznyskára na svadby je to supr. Dylinka je spokojená že se to hjezky blejská, manža je zas spokojenej jede pěknou starou károu a je to jiný než nová oktávka kterou vez z radnice děda jeho kamaráda před půl rokem....
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Neděle, 04. června 2017 - 00:42:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3982
Registrován: 11-2006
Tak jsem asi taky mimoň, ale já chtěl na svatbě taky Tatru a také jsem jí měl a shodou okolností jí mám už (zatím skoro) v rodině. Ale mě k oltáři odvezla to, co bylo, je a bude mému srdci nejbližší..


Risan: je zajímavé, že dvoubarevných Tater se chytly i firmy, které vyrábí sběratelské modely. První T603 v měřítku 1:43 vyšla jako vínovo-béžová a první T603 v 1:18 zase červeně bílá.
Neděle, 04. června 2017 - 11:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4683
Registrován: 10-2008
Mirous: A ja ako nadsenec do aut som nakoniec mal ako ako "svadobne auto" Hyundai i10 poslednej generacie [lol]
a prezil som to
20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá RZ - maximá
Neděle, 04. června 2017 - 13:32:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 10-2007
Mirous: ony zpočátku byly některé dvoubarevné, byla ta hravá šedesátá léta. Zejména pro propagační účely. Jenže tohle je právě normalizační model. To už nikdo neměl chuť si hrát a drbat se s komplikovaným lakováním. Sekaly se už v podstatě skoro všechny jen černé. Výrobci modýlků jsou samozřejmě dost mimo s těma barvama, to je taky škoda, i když ne tak velká jako u auta za milión.
Neděle, 04. června 2017 - 22:48:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 541
Registrován: 10-2007
Risane, já jsem celkem zarytý originalista, ale zas chápu, že někdo chce mít auto (i veterána) jinak, než vždycky jen jak vyjelo z fabriky. Konkrétně ten Kardausův design si o takovou menší „amerikanisaci“ přímo říká. Jak by to auto bylo mohlo vypadat, kdyby bylo bývalo vyráběno za jiných podmínek…
Pajzák
Neděle, 04. června 2017 - 22:57:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 821
Registrován: 6-2015
Risane, ty ve velke casti prispevku volas po svobode, ale kdyz si nekdo nalakuje tatrovku podle sveho vkusu, tak bys ho nejradsi zakousl. Pritom ji nema ani na veteranskych znackach, kde bych vztek (na komisi) byl schopen pochopit.
Pod tuzingem bych si ptedstavil zcela jine "zmrseni" auta.
Pondělí, 05. června 2017 - 09:16:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3984
Registrován: 11-2006
Třeba kdyby se T603 lakovaly jako tyto modely, muselo by to zaručeně vypadat parádně...

Pondělí, 05. června 2017 - 10:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 10-2007
Pajzák: zakousl? To že jsem napsal? Já jsem jen napsal, že mi to připadá jako škoda. Dokonce i ten vztek byste si musel do mého příspěvku přimyslet. Nechápu, v čem je svobodu omezující, když napíšu svůj názor na toto dílo.

Já vím, že si myslíte, že moje "jedovaté sliny," plivnuté na to auto, je takové to klasické české veteránské škarohlídství. No, to, co jsem napsal, má dvě roviny. Jednak, když už se tady obrázky vyskytly, jsem chtěl okomentovat, čím se to liší od originálu, když už k tomu něco vím (je to tady snad diskuse o historických vozidlech). A za druhé, protože jsem už pár aut zrenovoval a hodně u toho přemýšlel, jak to má dopadnout, jak bych to chtěl, jak by to bylo nejlepší a jaké kompromisy mohu a jaké musím udělat, mám na tyto věci jakýsi názor, který se mi nevylíhl v hlavě teď, ale prošel jakýmsi vývojem:

Ono je to tak. Každý si samozřejmě může udělat se svým autem, co chce. Předpokládám, že všichni víme, kolik starostí, práce, času, přemýšlení a peněz je třeba, aby se zrenovovalo takové auto. Výsledek má nějakou hodnotu. Můžeme spekulovat o tom, že pro někoho je tou hodnotou momentální pocit, že má auto, které se "mu líbí," otiskl do něj svoje vlastní "autorské" představy. Ten pocit ovšem pomalu vyprchá, většinou nevydrží roky. Takové prchavé pocity lze pořídit i s vynaložením menšího úsilí a nákladů. A ty autorské představy také čas zkoriguje.

Trvalou hodnotu auta můžeme možná vyjádřit různě, ale nejčastěji to bývá v tom, za kolik peněz je směnitelné. Můžeme se tomu levičácky vysmívat, ale nakonec všichni se svými subjektivními pocity odejdeme do věčných lovišť, auto s jeho hodnotou v penězích po nás zbude. No a zatímco veterán, který je objektivně ve stavu odpovídajícím tomu, jak tato auta historicky vypadala, bude oceněn (zaplacen) v podstatě jakýmkoliv zájemcem, veterán, který se vzdaluje původnímu stavu ve prospěch subjektivní estetiky majitele, rozhodně každý neocení. Je třeba hledat člověka, kterému to z nějakého důvodu nevadí nebo se mu to tak přímo líbí. To nebude snadné. Aby to "nevadilo," je třeba většinou dát slevu.

Takové přelakování do celočerného stavu, to určitě sto tisíc nespraví. Spíš tak dvě stě. No a přečalounění vnitřku k tomu a jsme na třetině ceny auta. Proto jsem napsal, že to je škoda.

Martin sice naznačil, že to může být podnikatelský záměr, ale já nevím, jestli se zrovna tímto dá vydělat. Jestli to někomu stojí za to, trávit soboty na cizích svatbách, odhánět rozjívená děcka upatlaná od dortů a překousávat uštěpačné poznámky opilých vševědů, co mají po pěti letech od maturity zase jednou místo trička nepadnoucí košili a polyesterovou kravatu? Člověk, co má na takové auto a renovaci, nejspíš nebude potřebovat obětovat sobotu za pár tisícovek.
Slim
Pondělí, 05. června 2017 - 10:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5695
Registrován: 2-2005
Risan: [ok][ok][ok]

Martin 100:
Dylinka je spokojená že se to hjezky blejská, manža je zas spokojenej jede pěknou starou károu a je to jiný než nová oktávka kterou vez z radnice děda jeho kamaráda před půl rokem....

Když tohle srovnám s Tvým nedávným flusancem na mladý lidi, co pro ně neexistuje veterán (ohledně zlínského wartburga), tak kromě toho, že sis tím krásně nadělal do huby, aneb řečeno s Cimrmanem, zastáváš názor, který současně vyvracíš, napadá mne dotaz:

Chodí po světě taky někdo, kdo podle tebe není debil?
Pondělí, 05. června 2017 - 11:12:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 10-2007
Risane, tohle je všechno pravda, ale já si takovou káru představím někde na Route 66 vedle amerik z 50. a 60. let a je to prostě nádhera. A jako bonus zděšení, když se otevře zadní (nebo i přední) haubna :-) Chevy Corvair je jen chudý příbuzný.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jabberwocky.)
Pondělí, 05. června 2017 - 11:35:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 10-2007
Mirous: k těm modelům - to první určitě není model 1962. To je model 69, a to ještě vyrobený až někdy v 70. letech, protože nemá ani kotvu na přední kapotě. To druhé by mohl být možná i ten rok 1970, kdyby tam zase neměli napsané 603/1 (nehledě na to, že oficiálně se nic "603/1" nejmenovalo). Už z toho je vidět, jací jsou to diletanti. Dál to má divná zrcátka, ten znak na kapotu taky nepatří. To dvoubarevné lakování je možná "parádní," jenže v těch 70. letech se to opravdu nedělalo. To byla trochu jiná situace. Nedodávalo se "zákazníkům," ale "odběratelům," všichni byli otrávení z toho, co právě ve společnosti proběhlo. Prostě sekali všechna auta černá, což bylo nejjednodušší, aby se splnil plán, a do výroby chystali úplně nové auto, které už jezdilo v několika prototypech.
22michal
Pondělí, 05. června 2017 - 11:45:56  
Neregistrovaný host
85.93.96.34
Jenom bych doplnil, že obě modelové Tatry jsou (nejspíš) typ 2-603. Model 1969.
Pondělí, 05. června 2017 - 12:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 543
Registrován: 10-2007
Myslím, že kámen úrazu je v úhlech pohledu takhle se to nedělalo vs. takhle je to taky hezký a dělat by se to bylo mohlo, kdyby. Co si z toho kdo vybere, už je věc vkusu, řekl bych. Jen bych rád zdůraznil kvalitu Kardausova návrhu, který tyhle divočiny bez problémů pobere a z papaláškáry je rázem vesele extravagantní baculatý koráb. Aneb Amerika, jaká nikdy nebyla :-)

(Jinak si samozřejmě uvědomuju, že i taková auta pak vytvářejí zkreslené povědomí o minulosti.)
Pondělí, 05. června 2017 - 12:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6888
Registrován: 12-2005
Milý Slime to co píšeš je hloupost. Naopak komentář k wartburgu i tatře jede po jedný lajně.
Pro většinu mladých lidí je wart i tatra prostě stará vrána. Stejně tak jako gymplákům nebylo za těžko "znesvětit" pěknýho chromáka úplně stejně je spoustě mladých novomanželů šumák že ta tartra tahle nikdy nevypadala. Zaprvý to neví a za druhý je jim to jedno páč je to velký je to starý a blejská se to takže to na fotce udělá parádu. Mnohým by bylo naprosto jedno jestli je veze komoušská tatra, mergl z říše nebo ploutvatá amerika. Prostě je to starý nablejskaný udělá to parádu. Historie nezájem stejně jako u to wartburgu kterej sice "parádu" taky co by tablo udělal jenže pak pravděpodobně poputuje do lisu.

Jak po svatbě s neoriginál tartrou tak po tablu z warťasu zbyde ve výsledku jen pár fotek sem tam vzpomínka ale nikoho z těch mladých lidí nebude dál zajímat co se tima autama dál stalo.
Jejich potenciál spotřebovali a jdou dál.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 05. června 2017 - 14:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1737
Registrován: 10-2007
Jabberwocky: jenže ty dva úhly pohledu nejsou rovnocenné, jak jsem se snažil popsat výše. Nečekal bych, že zrovna Ty se dopustíš takového postmoderního smíchání názorů s faktama.

Už je mi to trapné opakovat stále dokola: autentický veterán má objektivně vyšší hodnotu než nějaký subjektivní výtvor. Subjektivně to sice může být naopak, ale z definice nelze očekávat, že ostatní tuto subjektivní hodnotu uznají. Já rozumím vysvětlení, že někdo chtěl mít extravagantní koráb "jako ameriku," ale na tom, že to snižuje objektivní hodnotu toho auta, se nic nemění. OK, věřme, že autor to udělal vědomě, po zralé úvaze vyměnil kus objektivní hodnoty za chvilkovou radost z "extravagantního korábu ve stylu ameriky," prostě mu to za ty prachy stálo. Nic proti tomu. Některým to připadá krásné, některým to připadá jako kýč. To už tak bývá, když se člověk rozhodne produkovat moc "lesklé" věci.
Pondělí, 05. června 2017 - 15:53:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 10-2007
Risane, to já ani neříkám, že jsou. Vždyť jsem nahoře psal, že máš pravdu. Takže rozhodně žádná Véčka, žádné presentování toho auta jako dobového apod. I s tím finančním hlediskem máš pravdu, když už by se to mělo kvantifikovat. Ale přesto chápu a uznávám, že subjektivně má to auto pro majitele takhle asi vyšší hodnotu, než by byla bývala ta objektivní. Plus znovu klobouk dolů před Františkem Kardausem a celou Tatrou, protože to auto designově zvládne podstatně víc, než mu doba dovolila. V tom vidím i „polehčující okolnost“, tedy to bylo bývalo mohlo. Kdyby to dejme tomu nějak oplastoval à la osmdesátky nebo devadesátky nebo, co já vím, nějak pitomě snížil nebo zvednul či tak něco, tak už by mi bylo auta líto. Ale tohle když vidím, říkám si: „Jo, tohle je tatrovka z vesmíru, kde Československo přijalo Marshallův plán…“ :-)
Pondělí, 05. června 2017 - 18:40:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 586
Registrován: 8-2015
GB parní rikša na prodej 5950L : http://www.stationroadsteam.co.uk/stock%20pages/7128/index.htm

USA parní VW Brouk : http://www.roadandtrack.com/car-culture/a9966904/the-time-a-bunch -of-nuclear-engineers-built-a-steam-powered-vw-beetle/
Pondělí, 05. června 2017 - 19:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 10-2007
Jabberwocky: OK, beru. Jen dvě poznámky: 1. historická původnost se hlídá už u klubové testace, kam chodí i auta s běžnými čísly. 2. Moc nechápu tu hru na "by bývalo mohlo." Dvoubarevné šestsettrojky se opravdu dělaly, asi i nějaká takováto černobílá vznikla. Takže nejde o nějaký průkopnický experiment. Jen to nepatří na T2-603 model 69. Osobně si nemyslím, že by šlo o nějaké alternativní dějiny, Dubček asi neměl zrovna v programu zavést prodej šestsettrojek bohatým gentlemanům se vkusem.
Pondělí, 05. června 2017 - 20:57:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 984
Registrován: 3-2011
Biela strecha tej T603 mi nijak neprekáža, hoci je jasné, že spolu s bielymi "obručami" pneumatík to tak nikdy nevyšlo z fabriky. Interiér nedokážem posúdiť, ale čo nechápem je biela prístrojovka čiste z praktického hľadiska. Za slnečného počasia veľmi nevhodná farba, čo napokon vidieť aj z fotky.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Pondělí, 05. června 2017 - 21:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 10-2007
Mně taky bílá střecha na tom autě nepřekáží, ostatně třeba příští generace veteránistů si už bude (i díky tomuto estétovi a průkopníkovi) jistá, že i model 69 se dělal černobílý.

Jedna dobová s bílou střechou a bílými boky pneu je třeba zde: odkaz. Vyjela z fabriky přímo na veletrh. Pokud jde o interiér, to, co je bílé, má být z černé koženky. Plech přístrojové desky nemá být černý, ale šedý. Tvůrce této kreace to prostě rafinovaně obrátil, aby zdůraznil eleganci těch kontrastů na karosérii. Asi jako Jára Cimrman, když dělal svoje absolutní rýmy.

Když se dívám na to auto, kvůli kterému se strhla debata (no dobře, rozpoutal jsem ji já protože jsem si dovolil tohle auto, které je pro Čechy něco jako prorok Mohamed pro muslimy, nepochválit), tak jsem si vzpomněl, jak jsem kdysi vezl jednu ze svateb mých kamarádů s šestsettrojkou. Někteří prostě pohrdli Vignaleho italsky břitkými tvary šestsetřináctky a požadovali Kardausovu českou baculku. A cestou z obřadu na hostinu se strhla pekelná bouřka. Stěrače se mi zamotaly do těch hloupých bílých pentlí. To bylo veselé, když jsem je rukou vystrčenou z okýnka za jízdy vysvobozoval. A teď už děti dobrou noc, jinou historku z jiné svatby se stejnou šestsettrojkou zase třeba někdy příště.
353 v práci
Úterý, 06. června 2017 - 10:17:55  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
Já tyhle debaty nějak nechápu. Stopro věrné mají být statické exponáty v muzeích, včetně padesát let starých gum, černých baterek atd. Auta jezdící v běžném provozu, slouží výrazně i pro zábavu majitele. A on si za své peníze podle mne může dělat co chce dle míry vkusu a soudnosti, navíc třeba tady jsou to rozdíly laikovi ani nepostřehnutelné. Pokud sám majitel neprezentuje auto jako naprostý originál, tak tyhle akademické debaty (i když třeba z úst povolaných) jsou úplně o ničem.
Úterý, 06. června 2017 - 11:44:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1740
Registrován: 10-2007
Nechápeš, protože v tom zase hledáš nějaké snahy o zákazy, regulace, nařizování, jak má kdo co správně mít. Tak to sakra nebylo. Prostě jsem napsal, že je to škoda, když to auto udělal takto, a vysvětlil jsem, proč si myslím, že to je škoda. Tečka.

Sorry, že je debata akademická, já si to jednak při svém povolání můžu dovolit, ale hlavně si myslím, že je užitečné se zamýšlet, jaká řešení u veteránů mají jaké výhody a jaké nevýhody. Nakonec se řada z nás ocitá v situaci, kdy musí provést při renovaci volbu, kterou těžko pak vzít zpět. Když to udělám jen srdcem, jak je v dnešní emocionálně vypjaté době preferováno, můžu se za tři-pět roků tlouct do hlavy.
Úterý, 06. června 2017 - 13:16:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3986
Registrován: 11-2006
Martin 100: no vidíš...a mě vezla Tatra, která z historického hlediska byla taky špatně (ale věděl jsem to). Ale já jsem alespoň zasedl k PC a i s pomocí zdejších kolegů zjistil historii toho auta a předal majiteli. No a dodnes vím, jak se ta Tatra má, že letos ještě nevyjela a k Vánocům jsem dostal její zapůjčení na víkend (na což zatím nebyl čas). A nechtěl jsem jí z toho důvodu, že by to dobře vypadalo na fotce nebo aby mě dav obdivoval (to naopak jsem se schovával za černá skla).

Risan a spol.: co bych za to dal, kdyby se bývalý majitel držel originálu a vyměnil zadní čelo za to správné /když už musel/. Každopádně ještě pochopím, když někdo zprzní stodvacítku, kterých jsou hromady a pravděpodobně se jich hromady dochovají. Ovšem u Tatra, která je opravdu ceněná mi to hlava nebere. Na druhou stranu, kdyby si majitel namaloval na auto berušky, je to jeho volba. Líbit se nám to nemusí, ale to je tak jediné...byť vynaložené peníze na nedokonalou renovaci také nechápu. Ale furt tak nějak je mi milejší tahle T603 s bílou střechou, než T87 se dvou zelených odstínech.
Slim
Úterý, 06. června 2017 - 14:07:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5697
Registrován: 2-2005
Martin100:
Vezmu to po kouskách:
komentář k wartburgu i tatře jede po jedný lajně Nejede. Mladí gympláci možná potřebovali nějaký výstřední tablo a bylo jim fuk, že to je nějaký starý auto. Mladí novomanželé chtěli jet krásným starým autem. Taky mohli jet Cadillacem Escalade.
spoustě mladých novomanželů šumák že ta tartra tahle nikdy nevypadala. Zaprvý to neví a za druhý je jim to jedno
To se při svatbě musí vědět a prověřovat?
Mnohým by bylo naprosto jedno jestli je veze komoušská tatra, mergl z říše nebo ploutvatá amerika
A to jim nesmí být jedno?
zbyde ve výsledku jen pár fotek sem tam vzpomínka ale nikoho z těch mladých lidí nebude dál zajímat co se tima autama dál stalo.
A to je zakázaný, jinými slovy, jsou to debilové, že to mají tak, jak to mají.

Jen jsi tou reakcí potvrdil, že kdo to má v hlavě srovnaný jinak než Ty, je pro tebe debil. A o tom jsem psal především.

Naopak Risanovi se tady tenhle postoj někteří snaží vnutit, i když jeho příspěvky jsou skutečně v duchu diametrálně odlišném. On přece nikomu nevnucuje, že by to auto měl mít v nějakém stavu, jen vyjadřuje svůj názor na stav, v jakém to auto je. A netvrdí, že majitel je debil.
-OndraS
Úterý, 06. června 2017 - 18:23:17  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Já nevím, já jsem si ten původní Risanův příspěvek přečet znova a nevidím v něm žádný slovní spojení, kterýmu by se nedalo rozumět.

Telegraficky: pěkně udělaná 603, musela stát hodně práce a lovů, škoda že se majitel nerozhodl pro historicky věrnější provedení, ale co se dá dělat no.

Čeho bych se nebál, tak toho, že časem bude tento barevný tuning (mimochodem ono to zase nevypadá nijak hrozně) považován za historický fakt. Když budu mít 603 a budu ji renovovat, tak se nebudu dívat na současné vozy ani na modýlky, ale na historické materiály, kterých je u tohoto typu vozu pravděpodobně hafo. Výhoda u mnou/ bratrem opravovaného Zimmeru č. 5, u kterého už dneska ani sama fabrika neví, jak vlastně vypadal [proud].

No, abych to ovšem shrnul. 603 má podle mě být černá jak bota a hotovo. Ostatní, byť i správné verze, jsou takové nějaké... nešestsettrojkové.
Úterý, 06. června 2017 - 22:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6889
Registrován: 12-2005
Slime snažíš se do mých myšlenek nastrkat nějaký svoje kontexty. Budiž ti přáno. Ale pokud umíš skutečně číst a porozumět psanýmu textu tak nechápu kde ty svoje zcestný domněky bereš.
Gymplákům bylo fuk že použili dnes už celekm vzácný auto na kravinu, posloužilo jim víc neřeší. Novomanželům je vesměs jedno že to starý auto v takovym vizuálu je z historickýho pohledu kravina, posloužilo jim víc neřeší. TEČKA
Nikde jsem nepsal že by byli debilové. To jsi napsal ty.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pajzák
Úterý, 06. června 2017 - 22:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 827
Registrován: 6-2015
Risane, promin, jestli sis vzal muj prispevek osobne vic, nez jsem jej zamyslel. Kolega 353 ho podle meho nazoru dovysvetlil lepe, pod jeho nazor bych se podepsal.
Jsme holt kazdy z jineho testa, popravde receno, u tebe bych zkousku skladat nechtel, zjevne bychom si nesedli.
Středa, 07. června 2017 - 14:18:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1741
Registrován: 10-2007
Asi nesedli, ale dovolím si podotknout, že u nás patřím mezi ty nejměkčí [lol]. Zbytek už byl zde mnohokrát napsán. Argumenty typu "každý si se svými penězi může dělat co chce, když se mu to líbí" samozřejmě chápu. Na tom stojí celá naše ekonomika, je třeba podporovat spotřebitele, aby měli pocit, že když se rozhodují na základě emocí, jsou svrchovaní páni a nad ně není. V tomto případě třeba další majitel toho auta zase dá vydělat lakýrníkovi (případně někomu, kdo to celé odstrojí a zase složí), i když to technicky nebude třeba, a nechá si udělat jiný úžasný a svobodně zvolený lak.

Ale kdyby náhodou někdo chtěl přemýšlet, jestli to nechat nalakovat, jak se jemu líbí (bude konzumovat svoje peníze) nebo jak by vytvořil něco obejktivně hodnotného (promění hodnotu peněz na jinou objektivní hodnotu), pak by možná měl uvažovat v duchu zde proběhlé debaty, kterou jste (podle mého názoru unáhleně) prohlásili s 353 za zbytečnou.

A zpět k prvnímu našemu střetu nad těmi obrázky se šestsettrojkou: asi se neshodneme, zda je svobodnější rozhodnutí nalakovat auto, jak se mi líbí (bez ohledu na to, jak by to být "mělo") nebo zda je svobodnější zkorigovat v sobě svoje emoce a udělat ji celou černou, i když se mi to "nelíbí" tolik, jako lákavá "americká" kombinace. Já si myslím, i když v dnešní době to chápe málokdo, že svobodnější je to druhé. Velmi ve zkratce je to vysvětleno například v tomto článku.
Slim
Středa, 07. června 2017 - 14:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5700
Registrován: 2-2005
Martin 100:
Ano, nikde jsi nenapsal, že jsou to debilové. Pouze to celkem jednoznačně vyplývá z kontextu, když teda nepočítám, že nevěstu nedebilku jsi otituloval jako dylinku. Nebo to je na plzeňsku nějakej speciální kompliment?

Kdyby totiž podle tebe stav "posloužilo jim, víc neřeší" nebyl pro tebe znamením debility, nebyl by důvod o tom vůbec psát.
PI
Středa, 07. června 2017 - 20:03:17  
Neregistrovaný host
81.90.173.33
Risan: No, ač osobně Britské listy řadím do stejné žumpy jako Listy Parlamentní, musím uznat, že tento článek má něco do sebe. Upřímně řečeno mne opravdu zaujal a asi ho budu doporučovat dál (i když pochybuji, že většina lidí vůbec pochopí jeho pointu, natož jeho jednotlivá zamyšlení). Předpokládám, že k této diskusi se pojí zejména citát Svobodné rozhodnutí je takové rozhodnutí, které nám zachová možnost svobodné volby i v budoucnu.

Fakt za tenhle článek děkuju. Nikdy jsem nad tím takto nepřemýšlel.
Středa, 07. června 2017 - 21:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547
Registrován: 10-2007
Safra, od Kardause ke Spinozovi… V obecné rovině bych k tomu měl dvě poznámky věcné a jednu poťouchlou:
1) Na poznanou nutnost veliký pozor, neboť umí být vtiskována zvenčí a rádi se jí ohánějí ti nehorší tyrani. Byť samozřejmě ne s výslovným odkazem na Spinozu.
2) Z tohoto úhlu pohledu je ve většině případů nejsvobodnější naprostá nečinnost, nerozhodování a neulpívání. Prosím, to je dlouhá a ctihodná myšlenková tradice, ale není jediná a také nevyhovuje nutně všem.
3) Toxoplasma gondii ;-)
Čtvrtek, 08. června 2017 - 10:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 10-2007
PI: Já Britské listy taky nečtu, našel jsem to náhodně. Je to celé opravdu velmi zjednodušené a samozřejmě, jak správně podotýká Jabberwocky, žádné jednoduché řešení nebo instantní návod v tom není. Možnost zachování svobodné volby i v budoucnu je jenom jedna věc, která na případ pasuje, zajímavé z pohledu lakování šestsettrojek je i to "osvobození" od emocí, pudů, nevědomosti atd.

Proč jsem ale uvedl ten odkaz - nějak se nám zde poslední dobou rozmáhá argument "každý si za svoje peníze může dělat, co chce," když někdo má jiný názor na něčí řešení. Samo o sobě je to celkem nevinné. Jen jsem chtěl ve svých příspěvcích podotkntout, že
1. ani toto není postačující podmínkou svobody, klidně to může být manipulace dalšího z nejhorších tyranů v pořadí po následovnících Marxe (abych parafrázoval Jabberwockyho), který nás tlačí utrácet impulsivními na emocích založenými rozhodnutími. V tomto případě je samozřejmě navýsost nežádoucí taková rozhodnutí podrobovat nějakým úvahám a to jak ze strany toho, kdo se rozhodl, tak ze strany okolí. Společenské tabu kritiky emocionálnách rozhodnutí (je to neslušné, útočí to svobodu - to přece nikdo nechce zpochybnit) je docela dobrý prosstředek, jak zachovat otáčení kol spotřeby.
2. není to vysvětlení, proč to tak ten člověk udělal. Pokud se Vám diskuse na toto téma nelíbí a chtěli byste jen vylepovat fotky, tak se alespoň neschovávejte za ochranu svobody dělat blbá rozhodnutí a napište natvrdo "diskuse na toto téma mne nezajímá, proto na toto téma nikdo nediskutujte."
Sobota, 10. června 2017 - 16:50:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 465
Registrován: 10-2014
Přidám doušku k diskusi "černobílá Tatra 603"

Uvedu příklad za sebe. Jak asi víte, mám méně běžný typ Citroenu 2CV a to dodávkový typ AK 400. Když jsem jej získal-v notně shnilém stavu-tak jsem věděl, že jakmile do něj šáhnu, tj. dám mu novou podlahu, prahy, nový lak, tak už to nikdy nebude ten původní vůz. Tudíž jsem sáhl hlouběji do šrajtofle a nechávám jej kompletně předělat. Jiný, silnější motor, novější, kotoučová převodovka, kompletně předělaný, rozšířený nákladový prostor s vestavěnými kaslíky atd atd. Už to nikdy nebude ten původní dodávkový typ vozu, tak, jak se vyráběl.
Ale mě takto budě dělat radost a navíc bude i užitečnější. A o to přece jde, ne pánové? [wink]



AK 400 EXPEDITION. Na podzim 2017 by mohla vyjet na cesty tato expediční dodávka na bázi 2CV. Základem úpravy je absence obrovských podběhů s kterými zmizí i prostor pro rezervní kolo a nádrž. Ty jsou z důvodu úspory místa přesunuty jinam. Kolo do motoru a nádrže pod auto. Prostor se značně zvětšil a umožní pohodlnější spaní, přepravu bagáže nebo čtyř osob.


Takže pokud bych měl shnilou šestsettrojku běžného "trojkového" typu, tak si jí s gustem předělám na šilhavku v béžovočerveném provedení s bílým interiérem, ať si kdo chce co chce říká.[happy]