Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 03. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 03. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Alex7
Sobota, 02. prosince 2017 - 11:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 6-2016
9001: Tušil jsem, že v nedávné době době byly zastávky pojmenované po úřadech, jenže jak vyplývá z mých příspěvků, nejsem místní, jen student. Informace, že se první zastávka v novodobé historii pojmenuje po úřadu, mě zaujala.

Co se týče názvů konečných, tak souhlas. Myslím, že název čtvrtě by se měl objevovat minimálně na čelním panelu autobusu, příp. i na stránkách DPP. Moderní autobusy SOR dokážou na jeden řádek napsat dlouhé názvy typu "Poliklinika Mazurská" nebo "Koleje Jižní Město", proto by snad neměl být problém, aby na čelních panelech svítily názvy "Modřany, Na Beránku" nebo "Troja, Podhoří". U hodně dlouhých názvů pak zobrazovat na 2 řádky (čtvrť + ulice), podobně jako v Brně. A co se týče Jesenické, tu bych přejmenoval na Záběhlice a stávající zastávku Záběhlice zrušil, resp. nahradil mírně posunutou zastávkou Pod Vinicí.
Orky:
"Zajímavé je, že nemáte nic proti prázdninovému provozu v lednu, ale zároveň žádáte neomezování studentských linek. Jenže právě probíhající semestr na vysokých školách je jeden z důvodů, proč je prázdninový provoz v lednu pitomost. V lednu normálně funguje všechno, děti a studenti chodí do školy. O něco nižší poptávka je, ale rozhodně ne o 25%, o které se prodlužují intervaly ve špičkách."
Nemám nic, protože chválím snahu Ropidu ušetřit řidiče autobusů, kterých je extrémní nedostatek. Ale máte naprostou pravdu, spíš by se hodil polo-prázdninový jízdní řád. Jestliže tu jeden z Martinů sdělil, že není v personálních možnostech Ropidu malovat poloprázdninový JŘ, pak navrhuji, aby první poloprázdniny byly uschovány v archivu a s nástupem dalších prázdnin se jenom okopírovaly. Úpravy pak provádět pouze u nových/odkloněných/výlukových linek. Kopírování snad zabere projektantovi řádově vteřiny. Kromě ledna, června a září se ještě můžou poloprázdniny použít v pracovních dnech mezi svátkem a víkendem.
M.
Sobota, 02. prosince 2017 - 11:17:10  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
9001: Co si matně pamatuji, tak většina zastávek u úřadů byla pojmenovaná právě po něm. Např. Mětský úřad xxx, jenže pak přišlo přejmenování na Úřady MČ bylo to plošně zrušeno....
Městský úřad to samozřejmě být nemohl, městský (obecní) úřad je v každém městě (obci) jenom jeden a ve statutárních městech se jmenuje magistrát.
Všechny ty zastávky se jmenovaly "Místní úřad", byly výhradně v okrajových částech a bylo jich celkem dost. "Místní úřad" byl ovšem jen dosti nešťastný termínový pozůstatek místních národních výborů (komunisti obecně likvidovali tradiční samosprávu včetně městských čtvrtí), proto se z nich brzy při reformě veřejné správy staly Úřady městských částí. A protože "Úřad městské části Praha-Šeberov" by jako název zastávky bylo dost nešťastné, přejmenovaly se roku 2001 všechny tyto zastávky na nějaké neutrální názvy, které už se k úřadům nevztahovaly. Většinou to nebyl problém (MÚ Benice = Benice, MÚ Přední Kopanina = Přední Kopanina), leckdy ten název čtvrti ani nijak nechybí (MÚ Zličín = Halenkovská, nicméně po Zličínu se jmenují sousední zastávky), ovšem ve jednom případě to docela problém způsobilo. Díky přejmenování "MÚ Újezd" na "K Sukovu" se stalo, že žádná z újezdských zastávek vůbec neobsahuje jméno této městské části, takže cestující, který chce jet do Újezda, z jízdního řádu vůbec nepozná, která linka tam jede. A samozřejmě si nepomůže, když zadá do vyhledávače "Újezd". Ale to je samozřejmě tím, že Újezdů je v Praze vícero, a současný systém pojmenování si s tím neumí poradit.
Změnu v Řepích ale považuji za dost negativní. Slovo "úřad" bez dalšího určení může znamenat naprosto cokoli, úřadů jsou desítky. Pokud to chtějí pojmenovat po úřadu, tak by tam měli skutečně dát "Úřad městské části". To už by bylo mnohem přijatelnější tam dát slovo "radnice", které se stejně v běžném hovoru využívá nejčastěji a vztahuje se právě jen a pouze k samosprávě. Řepskou radnici bych bral.
M.
Sobota, 02. prosince 2017 - 11:30:37  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
9001: Ještě poznámka - na Bakovskou 195 nejezdí, jezdí v relaci Krausova - Jesenická, což je samozřejmě podobný případ.

Do debaty o názvech čtvrtí v konečných se zapojovat radší nebudu. Za dlouhá léta ji v tomhle vláknu pamatuji hned několikrát, a vždycky vede k dvojímu: a) podstatná část diskutérů to považuje za úplnou pitomost podle argumentu "změna názvu jakékoli zastávky je nesmysl ke zmatení lidí, i kdyby se zastávka jmenovala po dávno zaniklé či přejmenované instituci/ulici/podniku" - dále se objeví argument, že název zastávky je zcela irelevantní, protože kohokoli kamkoli nasměruje vyhledávač, b) začne hádka o to, jestli "Liboc, Petřiny" nebo "Střešovice, Petřiny" nebo něco jiného, a co se vlastně historicky používalo, kterou už taky pamatuju několikrát (Borovička by jistě přispěl svou troškou). [proud]
Sobota, 02. prosince 2017 - 11:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13818
Registrován: 10-2004
Alex: Řešit nedostatek řidičů prázdninovým provozem v období, ve kterém bude znamenat přetížení spojů, je koncepční chyba. Nedostatek řidičů je potřeba řešit koncepčně ve spolupráci Prahy, Ropidu a dopravců. Nedostatek řidičů není nárazový problém, trvá delší dobu, přesto došlo k celkem velkému posilování, místo toho, aby byla snaha problém podchytit, stabilizovat a řešit. V současné době se zřejmě čeká, až současná situace "vybuchne", pak to může skončit prázdninovým provozem druhý den. Pořád je čas celou situaci řešit tak, aby každý den v roce byla doprava nadimenzovaná tak, aby nedocházelo k přetěžování spojů. Ale musí se chtít.
Sobota, 02. prosince 2017 - 13:00:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 1-2015
M.:
"9001: Ještě poznámka - na Bakovskou 195 nejezdí, jezdí v relaci Krausova - Jesenická, což je samozřejmě podobný případ.

Do debaty o názvech čtvrtí v konečných se zapojovat radší nebudu. Za dlouhá léta ji v tomhle vláknu pamatuji hned několikrát, a vždycky vede k dvojímu: a) podstatná část diskutérů to považuje za úplnou pitomost podle argumentu "změna názvu jakékoli zastávky je nesmysl ke zmatení lidí, i kdyby se zastávka jmenovala po dávno zaniklé či přejmenované instituci/ulici/podniku" - dále se objeví argument, že název zastávky je zcela irelevantní, protože kohokoli kamkoli nasměruje vyhledávač, b) začne hádka o to, jestli "Liboc, Petřiny" nebo "Střešovice, Petřiny" nebo něco jiného, a co se vlastně historicky používalo, kterou už taky pamatuju několikrát (Borovička by jistě přispěl svou troškou). [proud]"
Ale zase, když si vezmeš, že ne všichni ví, kde je třeba Krausova, nebo Bakovská, tak bych se spíše přikláněl k variantě tuto debatu znovu otevřít.

Dokonce bych oba Martiny poprosil, aby též přispěli svojí troškou do mlýna.Na 23 to funguje a kupodivu si nikdo na nic nestěžuje. Podle mně by to i takhle šlo udělat, kdyby bylo já nevím "Kbely, Bakovská", Nebo "Letňany, Avia". Nic by se nestalo.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Sobota, 02. prosince 2017 - 13:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 11-2014
S používáním názvů čtvrtí u některých konečných soulasím, musí se ale používat selský rozum a názvy čtvrtí použít jen tam, kde název samotné konečné neznalým cestujícím nic neříka a zároven název čtvrti v konečné nemůže přinést ještě větší zmatení jako např. Repy, Bílá hora nebo Veleslavín, Petřiny
Sobota, 02. prosince 2017 - 13:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6802
Registrován: 6-2004
M.: Díky za doplnění. ;-)

Pepan.1981: Souhlas. Chce to s citem... U tramvají prakticky problém není nikde resp. u trvalých zavedených konečných. Ale u autobusů by to mnohdy prospělo jak sůl.
Sobota, 02. prosince 2017 - 13:43:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13819
Registrován: 10-2004
Zbytečnost. Na tablu má být jednoznačný název zastávky. Žádná zastávka Kbely, Bakovská neexistuje, ale pouze Bakovská. V IDOSu taky nemáte Kbely, Bakovská.
Sobota, 02. prosince 2017 - 13:52:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6803
Registrován: 6-2004
Orky: Jenže Bakovská to je asi jako když si dáš sraz ze slečnou na Vltavský... Musíš doufat, že nevyrůstala na Smíchově [biggrin]
Sobota, 02. prosince 2017 - 14:24:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7393
Registrován: 2-2006
Orky: "Pořád je čas celou situaci řešit tak, aby každý den v roce byla doprava nadimenzovaná tak, aby nedocházelo k přetěžování spojů. Ale musí se chtít."

To jsi asi vynalezl perpetum mobile. Můžeš se o něj podělit ? [rofl]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Martin
Sobota, 02. prosince 2017 - 14:37:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10301
Registrován: 5-2002
Orky:
ale rozhodně ne o 25%
Většina průzkumů, které jsme si nechali udělat začátkem ledna potvrdila, že propad v počtu cestujících je vyšší než 20%. Někde i více než 30%. Leden je obecně nejméně vytížený měsíc, pokud nepočítáme červenec a srpen. V Praze je minimum turistů, vysokoškoláci mají zkouškové a řada Pražáků je na horách. Stejné statistiky zaznamenává u provozu na pozemních komunikacích i TSK. Především bych rád upozornil na to, že se jedná o 9 pracovních dnů, nikoliv o celý leden.

Alex7:
Mě ovšem zajímá, jestli aktuální JŘ je trvalý stav, nebo se po Vánocích budou intervaly prodlužovat či nedejbože se vrátí do původního stavu
Za Ropid jsme žádali, aby byl rozpočet v roce 2018 navýšen o položku na posílení víkendového metra. Bohužel, tato položka byla z návrhu vyškrtnuta. Můžeme pouze doufat, že se nám finanční prostředky v průběhu roku 2018 na víkendové metro podaří získat.

9001
Když vidim takovou 195 v relaci Bakovská - Jesenická
Mým dlouhodobějším přáním je, aby názvy konečných zastávek obsahovaly buď místní název, čtvrť, katastrální území nebo alespoň náměstí. Jak jsem zde již vysvětloval, toto není, stejně jako čísla linek, v kompetenci organizátora, ale magistrátu hl. m. Prahy. V případě Letňan jsme navrhovali zastávku Avia Letňany přejmenovat na Nové Letňany a Krausovu na Sídliště Letňany. Obdobně Polikliniku Mazurskou na Polikliniku Bohnice nebo Šeberák na Kunratice. V Letňanech se snad s posílením starých Letňan názvy podaří změnit, v případě Mazurské je magistrát proti. Osobně bych rád otevřel s magistrátem diskusi nad dvěma konečnými tramvají, a to Spojovací a Černokosteleckou. Zde si dovedu představit názvy konečných Jarov a Nové Strašnice. Když si ale vzpomenu, jakou hysterii vyvolala obava z přečíslování nočních linek...[sad]
M.
Sobota, 02. prosince 2017 - 14:45:32  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
TU 134: "Veleslavín, Petřiny" - no vždyť to říkám. Boj o Petřiny zase začíná... [wink]

Obecně: Česká Lípa třeba před pár lety udělala radikální řez - přejmenována byla podstatná část zastávek ve městě. Všechny názvy firem, socialistických obchodních středisek a mnoha dalších institucí, jakmile byl název neaktuální (Projektový ústav, Vagónka), byl jakýmkoli způsobem matoucí nebo na štíru s češtinou ("Mánesova nábytek"), byly ze zastávek zkrátka odstraněny a téměř vždy nahrazeny názvem ulice. Viz zde. To bylo radikální až příliš a ne úplně vhodné.
Plzeň zvolila více systémový přístup. Stanovila jasná kritéria, jak by se zastávka měla ideálně jmenovat, aby to bylo pro cestující nejvhodnější a nejméně matoucí, a jaké názvy je naopak záhodno odstranit (viz zde). Byly připuštěny i výjimky, pokud šlo o důležitou zastávku a nebylo moc jak ji přejmenovat (např. Stavební stroje, i když tam nic takového už léta není) nebo šlo o zažitý a všeobecně známý název, jakkoli už ztratil opodstatnění (U Práce). Mimochodem v rámci této změny byly názvy konečných typu "Čtvrť, Ulice (nebo Čtvrť, Místo)" zlikvidovány, neboť jakýkoli název s čárkou byl považován za matoucí a nevhodný do vnitřního města.

A pak je tu Praha, kde se nic takového nikdy neodehrálo. Po revoluci byly přejmenovány názvy politicky nevhodné (viz poznámka), jinak se přejmenovávalo jen výjimečně, když to bylo něčím vynuceno (např. ony Místní úřady), když se v lokalitě něco měnilo nebo když to napadlo někoho na místní radnici (např. Praha 10 si protlačila anomální název Zborov - Strašnické divadlo). Ani dávno přežilé a nefunkční názvy podle zaniklých institucí nebyly nijak systematicky odstraňovány a mizely jen náhodně a s letitým zpožděním, některé dodnes zůstávají (asi leckoho napadne ČSAD Smíchov; ještě křiklavějším případem je ale zastávka Korek, která se jmenuje po dávno zaniklém socialistickém n. p. Korek, což byl závod na korkové výrobky - jde tedy o dost podobný případ jako plzeňské Stavební stroje).
Já bych tedy byl rád, kdyby se ROPID na něco takového podíval. Samozřejmě že by se mohlo vyřešit těch pár extrémních anachronismů (Korek, Přístaviště) nebo nicneříkající názvy konečných (Jesenická, Kloboučnická) a někdy i zastávek (U Školy, Madlina), ale myslím, že mnohem závažnější je jiný problém - přizpůsobit zastávky věku internetových vyhledávačů. Měly by být likvidovány všechny existující duality (a že jich je), kdy se zastávka jmenuje stejně jako ulice na druhém konci Prahy (Na Homoli, U Václava, U Kříže, Pod Vinicí aj.). Prostě proto, že pak někdo, kdo si cestu hledal bezmyšlenkovitě na webu, může skončit na druhém konci Prahy. Není to žádný fiktivní problém - duplicita názvu Mezi Hřbitovy vedla k přejmenování ulice v Třeboradicích, protože tam GPS přiváděla nic netušící nešťastníky, co chtěli na Vinohradský nebo Olšanský hřbitov. V tomto případě byla výjimečně přejmenována nikoli zastávka, ale ulice (zastávka je mezi Pražany velmi známá, zato ulička v Třeboradicích byla bez obyvatel a tudíž bez nutnosti měnit občanky při změně názvu ulice).
A za druhé, internetové vyhledávače pracují i s názvem části obce (tzn. ne jen "Praha" a "Náměstí U Lva", ale i "Řeporyje"). Tzn. chce-li někdo jet do Řeporyj a neví přesně zastávku, má prostě smůlu, protože přímo "Řeporyje" se žádná zastávka nejmenuje a nenajde mu to tudíž nic (zastávka se úředně jmenuje "Praha, Náměstí U Lva"). V okrajových částech Prahy bych se tedy přimlouval za zavedení modelu "Řeporyje, náměstí U Lva" (resp. oficiálně "Praha, Řeporyje, náměstí U Lva", ale to "Praha" se v linkách PID samozřejmě vynechává), aby to internetové vyhledávače mnohem lépe zachytily a lidé s tím mohli pracovat. Čili člověk zadá Řeporyje, najde mu to všechny linky jedoucí do Řeporyj a on si pak najde nejvhodnější spojení a přesnou zastávku. Což je i reakce na Orkyho - taky souhlasím, že není vhodné, aby se používalo "Kbely, Bakovská", když se tak ta zastávka nejmenuje - já ale považuji za problém právě fakt, že se tak nejmenuje. V některých jiných větších městech to tak u okrajových částí funguje (např. Pardubice, Hradec Králové, Ústí nad Labem; v Ostravě mají část obce v názvu dokonce skoro všechny zastávky).

Poznámka: (Příliš se neřešilo, jestli jsou funkční, šlo jen o politiku - např. název Pražského povstání patřil také mezi politicky motivované a neodpovídal názvům veřejných prostranství na povrchu, naopak ulice Pražského povstání je úplně na jiném konci Prahy, ale samozřejmě na rozdíl od Gottwalda nebo Lenina byl ponechán jakožto politicky přijatelný i za nových podmínek; stejně tak se neřešila čeština, ponechány byly rusismy typu Malostranská či Hradčanská, jež se nejmenují podle žádné ulice, tudíž jim chybí podmět a jsou to pahýlovitá přídavná jména, zmizely opět jen politicky nevhodné Moskevská či Mládežnická. S tím už samozřejmě nikdo nic neudělá, neboť přejmenovávat stanice metra je drahý špás a zasáhlo by to obrovské množství lidí.)
M.
Sobota, 02. prosince 2017 - 14:55:59  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
Martin: Váš příspěvek jsem uviděl až po odeslání toho svého, tak dávám dodatečně palec nahoru. Se Spojovací=Jarov naprostý souhlas, ale bojím se, že to neprojde - těch lidí, co odmítají jakoukoli změnu, byť k lepšímu, je mnoho. Černokosteleckou bych i toleroval, je to známá výpadovka a Pražáci mívají ponětí, kde zhruba je, ale Spojovací je jako název naprosto nicneříkající. Jediným důvodem k jejímu udržování v názvu významné konečné tramvají je právě jen neochota ke změnám a fakt, že v Praze prostě na rozdíl od jiných měst ty zastávky nikdo moc neřešil.
Nicméně, mohl bych se zeptat, jaký je Váš postoj (potažmo ROPIDu) k té otázce duálních názvů a okrajových částí, které považuji za nejpalčivější problémy? Myslíte, že někdo na magistrátu by to mohl akceptovat jako skutečný problém k řešení?
Sobota, 02. prosince 2017 - 16:03:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13820
Registrován: 10-2004
Martin: Na řadě vysokých škol je semestr ještě začátkem ledna, třeba celé ČVUT jede do 8. ledna a zrovna áčko bývá o prázdninách osekané víc, než ostatní linky metra. Jedou školy, tudíž malé procento rodičů si bere dovolenou. Já věřím tomu, že je leden třetí nejslabší měsíc, ale nevěřím tomu, že je poptávkou podobný letním prázdninám. A právě proto považuji prázdninový provoz za chybu.
Sobota, 02. prosince 2017 - 17:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6804
Registrován: 6-2004
Martin: Přečíslování pro nic za nic a srozumitelnost konečných jsou dvě dost rozdílné věci ;-). Ale at nerozjedeme další diskuzi o ničem.

Držím palce, aby tento rozumný návrh prošel a prosadil se.

Rekord drží asi Most a Lítvínov, kde byla zastávka Delvita asi 10 let po odchodu řetězce z trhu :D.
Sobota, 02. prosince 2017 - 19:12:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 745
Registrován: 4-2006
Martin:
"Za Ropid jsme žádali, aby byl rozpočet v roce 2018 navýšen o položku na posílení víkendového metra. Bohužel, tato položka byla z návrhu vyškrtnuta. Můžeme pouze doufat, že se nám finanční prostředky v průběhu roku 2018 na víkendové metro podaří získat."
Chudáčkové. Přesně jak jsem říkal: Vy prostě umíte jen přidávat. Z cizího, samozřejmě.

Fakt neuvěřitelné, jak neschopné máme aktuálně vedení Ropidu, a to v době nebývalé konjunktury. Až přijde recese, to bude kolaps.

Tím si nechci hrát na chytrého a šermovat tvrzeními jako že "metro mělo mít o víkendu 5 minut už dávno" apod. Vůbec ne. Ale ať je jakýkoliv problém, Ropid má vždy jen jediný způsob řešení: přidat do systému záplatu nad rámec současného stavu a natáhnout ruku k městu.

---

Lednový prázdninový provoz se mi taky nelíbí. To má opodstatnění, když jsou po Novém roce jen 1-2 pracovní dny do víkendu a školy mají ze soucitu zavříno. Ale ne letos a ne až do půlky ledna. Mimochodem, bývá častý předsudek, že zkouškové = nula vysokoškoláků v MHD, ale podle mě minimálně první týdny zkouškového nejsou poptávkově o moc slabší než konec semestru. A argumentace poklesem IAD je zavádějící, protože jeho část je způsobena tím, že provoz auta v zimě je větší otrava a víc autu škodí, zatímco u MHD tohle lidi řešit nemusejí, a tak přejdou dočasně do ní. Průzkumy prokazující větší pokles poptávky v MHD než 20 % bych teda rád viděl.

Ale ono je jednodušší ušetřit řidiče a peníze tak, že šmahem omezím celý systém. Probírat se jím podrobně a řezat jednotlivé přebytečné populismy by byla hrozná práce, žejo. Navíc jak by Ropid vypadal, kdyby rušil něco, co sám nedávno zaváděl. A přesně před tím jsem varoval, že k tomuhle současný přístup Ropidu vede.

---

V názvech zastávek žádné revoluce nedělat, a prefix názvem čtvrti už vůbec ne. Jednak je to marginální téma - a čelní transparenty s konečnou jsou vůbec trochu přežitek, fakticky jediný význam mají pro rozlišení pásmovaných spojů. Druhak je čárka v názvu v Praze dnes už nezvyklý a rušivý prvek a takové názvy jsou příliš dlouhé. Prostě přejmenovat těch pár konkrétních zavádějících nebo nicneříkajících, a hotovo. A může se to dělat i postupně, jak se zrovna co povede vyjednat. Jinak místo Spojovací by se mně osobně líbily spíš Hrdlořezy.
A ohledně toho názvu části obce není řešením přejmenovávat zastávky, ale upravit vyhledávače. Třeba zastávkám přidat metadata s částí obce, aby je podle toho vyhledávač našel, i když to není přímo v názvu zastávky. Ale dnes každý solidní vyhledávač stejně umí přijímat místo zastávek adresy, takže už je to jedno.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Sobota, 02. prosince 2017 - 20:29:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13821
Registrován: 10-2004
Mouser: Jak zde již bylo mockrát řečeno, ROPID je podřízenou organizací města a dělá, co jí město nařídí. Opačným směrem mohou jít pouze doporučení. Myslím si, že korektnější, než nadávat na neschopnost vedení ROPIDu, by měl být dotaz na volené zástupce, jak je možné, že se metro neřeší. Smutné je, že metro neřešil už starý ROPID Pavla Procházky, kterému město žralo z ruky. Proč to neudělal je veřejným tajemstvím.
Sporilovak
Sobota, 02. prosince 2017 - 20:53:25  
Neregistrovaný host
195.113.242.132
Orky: Protože i Ropid pod Procházkou měl omezenou moc jak na MHMP, tak i MČ. Jako dobrý příklad lze uvést to, že se celou dobu působení na Ropidu (cca po roce 2010, kdy se zjistilo, že změny busů 2008 neulevily dostatečně tramvajím) s Jarešem fakt hodně snažili posílit noční provoz na MHMP. A posílen byl v podstatě náhodou, když se to Dolinkovi zrovna hodilo do kapsy v rámci nějakých politických her (nebyly mi sděleny podrobnosti). Šlo opravdu čistě o politické body, nikoliv o to, že se lidi do nočních spojů nevešli. To samé s linkou 135, x let nemohla jít kvůli Praze 2 do kloubů, jež blokovala rekonstrukci jedné křižovatky (už si nevzpomenu které) a pak najednou, když bylo potřeba občanům ukázat, jak se MČP2 stará, bylo za 3 týdny vše administrativně hotovo. Dnes je všechno nastaveno tak, že se píská podle přání MČ (proč to tak je nevím, když kvůli tomu město stagnuje ve všech ohledech). Zájmy MHD na území Prahy jak ze strany MHMP, MČ, tak i mnohých příspěvkových organizací města a politických uskupení jsou (většinou až) na posledním místě, tudíž bych spíš byl naopak vděčný za to, co se Ropidu daří realizovat.
Sporilovak
Sobota, 02. prosince 2017 - 21:12:01  
Neregistrovaný host
195.113.242.132
Orky: Prakticky je úplně jedno, kdo na Ropidu bude sedět. Jasně, musí být znalcem problematiky VHD, politicky žádoucí, ale to je tak všechno. Podle řečnických schopností a míry ofenzivity projevu se pak daným jedincům podaří realizovat odpovídající počet opatření. Stále ale tím, kdo má definitivní slovo jsou politici. A jejich přístup k MHD je odpověď na obsah veřejného tajemství ve vašem posledním příspěvku [wink] A abych byl upřímný, já jí nemám.
Sobota, 02. prosince 2017 - 22:40:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 693
Registrován: 1-2007
Martin: Taktně by neškodilo připomenout, že názvy Na Beránku, Černokostelecká, Spojovací, Šeberák, apod. existují již několik desetiletí a jsou zažité (možná jsou starší než ty) a NENÍ jediný důvod tyto názvy měnit. 99 % cestujících ví, kde plusmínus ty místa jsou. Např. Šeberák je známé pojmenování po koupališti a rybníku.

Myslím si, že když by podobné názvy někomu vadily, tak už by tyto názvy dávno neexistovaly jako (Odra, Nisa, Visla, Kovošrot, Koospol, Aritma Vokovice, Masokombinát Čakovice, Masokomobinát Písnice, ZPA Jinonice, Závod PSVS apod.). Naopak by mohlo dojít k částečnému obnovení, podle podniků, které u zastávky leží (viz linka 220)

Dokud neexistoval Kaufland na Spojovací, tak tu oblast jako Jarov znali jen místní a Jarov byl spojován s údolím na posázavském pacifiku (zastávka ČD Dolní Břežany - Jarov). Spojovací je opět zažitý název.

Co se týče názvů zastávek po katastrálních území a přídomcích Starý, Nový apod., tak to taky asi výhra nebude. Viz přejmenování zastávky Horní Počernice (předtím Běluňská), která se přejmenovala na Ratibořickou. Stanice metra Stodůlky leží na západním okraji katastrálního území, stanice Zličín pak leží v Třebonicích. Sídliště Lhotka by se správně měla jmenovat Sídliště Kamýk. (Doporučuji si projít katastrální území na mapy.cz a podobných perliček člověk najde více).

Na závěr: léta existují zastávky Cukrovar Modřany a Cukrovar Čakovice, cukrovary se zde dávno nenacházejí, ale názvy zastávek přežívají dál.
Neděle, 03. prosince 2017 - 06:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4285
Registrován: 7-2011
Martin:
"Osobně bych rád otevřel s magistrátem diskusi nad dvěma konečnými tramvají, a to Spojovací a Černokosteleckou. Zde si dovedu představit názvy konečných Jarov a Nové Strašnice."
Spojovací - Jarov za mě v pohodě (coby rodilý Pražan jsem třeba dlouho nevěděl, že Jarov je tam, co končí jednička na Spojovací [proud]) . Černokostelecká je poněkud zažitá, tam nevím, Nové Strašnice jsou takový nicneříkající. Lidi obecně vědí, kdy jsou Strašnice, ale o nějakých "Nových Strašnicích" počítám většina nemá ani ánung, to je takový spíš "místní název" (stejně jako třeba takovej "Malej Berlín", schválně kolik lidí ví, kde to je). Nicméně ta se beztak zanedlouho "vyřeší sama", bo smyčka Depo.
Martin:
"Když si ale vzpomenu, jakou hysterii vyvolala obava z přečíslování nočních linek...[sad]"
Kuš! [biggrin]
Neděle, 03. prosince 2017 - 06:52:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4286
Registrován: 7-2011
M.:
"....Čili člověk zadá Řeporyje, najde mu to všechny linky jedoucí do Řeporyj a on si pak najde nejvhodnější spojení a přesnou zastávku...."
Souhlas. [ok]
M.:
"TU 134: "Veleslavín, Petřiny" - no vždyť to říkám. Boj o Petřiny zase začíná... [wink] "
Protože se nesmí zapomenout u toho používat hlavu. Zrovna zmíněný příklad je špatně, protože oba názvy jsou známy, zároveň jsou chápány ve smyslu samostatná "čtvrť" a každý místo leží jinde. Byť je to katastrálně naprosto správně, tak v tom, jak lidi polohu oněch míst chápou, to nedává logiku. Řepy, Bílá Hora je to samé, dneska se pod pojmem Bílá Hora rozumí ten kopec, co na něm stavové dostali po čuni a Řepy to sídliště za ním a každý, kdo by chtěl ten kopec šoupat do sídliště, nebo sídliště na ten kopec sklidí přinejmenším údiv (nad neznalostí místopisu). Byť katastrálně je to taky v pořádku.
Stejnětak je potřeba i respektovat zažité, byť úředně neexistující názvy - viz Letná, která úředně neexistuje, půlka jsou Holešovice a půlka Bubeneč, ale každý, kdo by v Kamenický prohlásil, že se nachází v Holešovicích, nebo že Sparta je v Bubenči by byl obviněn z neznalosti zeměpisu (u Sparty i fyzicky [proud]).
Kůň
Neděle, 03. prosince 2017 - 07:58:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 1-2012
Na starý, ale zažitý názvy nešahat. [kladivo] Když jsem poprvé uviděl auto s cedulkou Auto Jarov, tak první co mě napadlo je, kde v té chatové oblasti můžou tak mít autosalon, protože jako šotouš znám pacifický Jarov, ale ten ve městě jsem tenkrát neznal. Stejně tak u nás - (skoro) všichni vědí, kde jsou zastávky Sněžka, Kravín, Silnice, Kavák, Karosárna a další. A není pravda, že bychom v HK měli skoro ve všech zastávkách název čtvrti - naopak! Je to pouze v okrajových částech (co byla dřív vesnice) a pak ještě pár navíc.
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
M.
Neděle, 03. prosince 2017 - 08:28:24  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
Mouser: A ohledně toho názvu části obce není řešením přejmenovávat zastávky, ale upravit vyhledávače. Třeba zastávkám přidat metadata s částí obce, aby je podle toho vyhledávač našel, i když to není přímo v názvu zastávky.
A jaký je vlastně rozdíl mezi takovýmto přidáním metadat a oficiálním přejmenováním zastávky? Vždyť jde o vlastně o dvojí pojmenování téhož. Všechny zastávky v Praze se jmenují např. "Praha, Hlavní nádraží", ale to "Praha," se v jakémkoli přepravním prostředku PID samozřejmě vypouští (s výjimkou pražských konečných na transparentech příměstských linek, což je požadavek Středočeského kraje). Takže to "Praha," to jsou vlastně jen metadata pro vyhledávač, aby věděl, že zastávka je v Praze. S částí obce je to úplně totéž - i v názvu "Praha, Řeporyje, Ve Výrech" není třeba tu část "Řeporyje" užívat v praxi, ale měly by ji znát vyhledávače. Čili skutečně jde vlastně o totéž.

Bobik: Protože se nesmí zapomenout u toho používat hlavu. Zrovna zmíněný příklad je špatně, protože oba názvy jsou známy, zároveň jsou chápány ve smyslu samostatná "čtvrť" a každý místo leží jinde. Byť je to katastrálně naprosto správně, tak v tom, jak lidi polohu oněch míst chápou, to nedává logiku.
On to byl spíš odkaz na toto a odkazy o příspěvek níž. Každá zmínka o tomto tématu vždy vedla ke sporu o to, jaká čtvrť se používala před Petřiny a jaká by byla bývala správně...
Jinak zrovna Nové Strašnice není pomístní název (jako Nové Podolí či Nové Vokovice), natož nějaká místopisná novinka související s rozvojem Prahy posledních desetiletí (Nové Stodůlky, Nové Pitkovice) - Staré Strašnice a Nové Strašnice byly dvě stavebně oddělené historické vesnice (zde), obě postupně pohlceny Prahou. (Byť Nové Strašnice jsou poměrně mladé, založené za Josefa II.)
Ale jak už jsem psal, Černokostelecká je velmi známá výpadovka, její název něco říká, navíc je v plánu tu smyčku zrušit, takže tam mi to žíly netrhá.
Spojovací je jiný případ, ale jak už krásné ukázal Paes, někteří lidé prostě změny odmítají, i kdyby byly sebevíc k lepšímu. ZMĚNA je pro ně samo o sobě takové negativum, že převáží jakékoli výhody s ní spojené. A jen mimochodem, po Jarově se dneska jmenuje nejenom hypermarket, ale třeba i tamní školský areál (Metropolitní univerzita a střední školy, z nichž jedna se přímo jmenuje SOŠ Jarov), celkem známý je třeba i areál Auto Jarov.
"Spojovací" je jeden z vůbec nejhorších a nejvíce nicneříkajících názvů konečné v Praze - sám o sobě neznalému vůbec nic neřekne a navíc vůbec nevyjadřuje skutečný název lokality (který právě proto není tolik známý, ale jak je v praxi vidno, nepřestal se používat a naopak v současné době jeho užívání a tedy i známost mezi Pražany roste). To, že bylo něco hloupě pojmenováno v minulosti, má být důvodem, abychom tuto hloupost udržovali i nadále? Pro některé zjevně ano, pro mne nikoli.

Kůň: A není pravda, že bychom v HK měli skoro ve všech zastávkách název čtvrti - naopak! Je to pouze v okrajových částech (co byla dřív vesnice) a pak ještě pár navíc.
Však přesně to jsem psal a přesně to chci i v Praze. Užívat to v okrajových částech Prahy, co byly dřív samostatnými vesnicemi (i městy, abych neurazil třeba Uhříněves) a dodnes jsou od Prahy víceméně stavbeně odděleny.
M.
Neděle, 03. prosince 2017 - 08:31:54  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
Kůň: Vy byste asi nepřejmenovával ani to ZPA Čakovice, Tesla Hloubětín nebo Korek, že jo?[wink] Ale když už Vás tu mám - podle čeho se jmenuje ta Sněžka? To mě při průjezdu přes tuto zastávku vždycky napadne, ovšem Google mi vyhazuje jen dopravní spojení z Hradce na Sněžku. To byl nějaký podnik?
Stejně tak by měl zajímal původ názvu zastávky Centrálka, nevíte? Předem díky!
Neděle, 03. prosince 2017 - 09:07:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13822
Registrován: 10-2004
Martin:
"V případě Letňan jsme navrhovali zastávku Avia Letňany přejmenovat na Nové Letňany a Krausovu na Sídliště Letňany."
Jestli tohle spíš nebude mít opačný efekt mít za sebou Staré Letňany - Nové Letňany - Sídliště Letňany. To budou lidi motat. Já bych to nechal, jak je, jenom z Avie udělal Veselskou. Navíc Krausova je jako konečná zastávka nevhodná. Vy byste jako ROPID se měli snažit hledat řešení tak, aby se v lokalitě dalo končit kulturně. Je zřejmé, že to na území Letňan a Čakovic nebude jednoduché, jenže řešit se to musí, neboť obě části porostou, obzvlášť když vidím, jak se dlouho staví smyčka Kbelský hřbitov.
Neděle, 03. prosince 2017 - 10:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 694
Registrován: 1-2007
Pokud byste změnili Spojovací na Sídliště Jarov, jaký název byste dali pro zastávku Habrová, ležící kousek odsud. Právě v jejím případě by se hodil název Sídliště Jarov.
Neděle, 03. prosince 2017 - 10:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 357
Registrován: 1-2015
9001:
"Orky: Jenže Bakovská to je asi jako když si dáš sraz ze slečnou na Vltavský... Musíš doufat, že nevyrůstala na Smíchově [biggrin]"
To ještě náš známý si dal sraz se slečnou na Moskevský (to bylo za bolševika), no čekal chudák na stanici tramvaje,ale holka čekala na metru.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Neděle, 03. prosince 2017 - 10:44:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13825
Registrován: 10-2004
Paes: A z Chmelnice by se mohly udělat Koleje Jarov a z Kněžských luk Pošta Jarov.[crazy] Kdyby se se stejnou vervou, jako se přejmenovávají zastávky, za minulých pražských vlád vykupovaly pozemky na déčko, tak se příští rok před volbami stříhá páska Pankrác - Nové Dvory.
M.
Neděle, 03. prosince 2017 - 10:48:53  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
Paes: Martin psal, že navrženo je přejmenování na Jarov, nikoli Sídliště Jarov (které by skutečně slušelo nedaleké Habrové). Mimochodem by celkem sedělo i Obchodní centrum Jarov, ten Kaufland je skutečně hned u smyčky.
(Čistě teoreticky by někdo mohl uvažovat i o Zeleném Městě, ale to se mi moc nelíbí - byť je to jeden z těch developerských názvů, který se skutečně ujal, Jarov je širší a umístění lépe vystihující pojmenování. Určitě bych byl proti Hrdlořezům, neboť ty se nacházejí dole v údolí. Pojmenovávání konečných po lokalitách, kam se ze smyčky ještě kilometr docházelo, tady bylo za první republiky, dodnes z toho přežily Hlubočepy.)

Orky: Mě hlavně trochu překvapuje, že není žádný zájem (města, MČ ani OC) protáhnout vybrané spoje k Tescu, nebo obecně k OC Letňany (na dnešní zástavce linky OCL by klouby končit nemohly, ale bývalé zastávky na druhé straně budovy nabízejí míst spoustu). Zbývající spoje by se na Krausovu poholdně vešly a u Avie už by nemuselo končit nic.
Neděle, 03. prosince 2017 - 11:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 956
Registrován: 1-2012
Orky:

"A z Chmelnice by se mohly udělat Koleje Jarov a z Kněžských luk Pošta Jarov.[crazy] Kdyby se se stejnou vervou, jako se přejmenovávají zastávky, za minulých pražských vlád vykupovaly pozemky na déčko, tak se příští rok před volbami stříhá páska Pankrác - Nové Dvory."

Právě teď mi tu velmi chybí funkce "like".
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 03. prosince 2017 - 11:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 957
Registrován: 1-2012
Pád Trojské lávky, jak tak čtu média, může mít dalekosáhlejší důsledky, než jen hledání obětního beránka.

Teď se naplno obnaží, že nestačí dopravní stavbu postavit, ale je třeba ji i udržovat a po skončení životnosti obnovovat. Vzhledem k tomu, že většina pražské dopravní infrastruktury je z 30. - 80. let, tj. právě teď postupně dosluhuje, bude muset její obnova dostat přednost před novými stavbami ... nebo budeme muset anektovat Saudskou Arábii i se zbytkem jejích ropných polí (sami Saudové už vědí, že s tím do budoucna nevystačí).
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 03. prosince 2017 - 11:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 1-2015
Trošku se vrátím k linkám.

Jak tady naznačoval Káem, co by se mělo udělat, tak já to trošku doplním.

7 Černokostelecká - ... - Anděl - Kotlářka (- Sídliště Řepy), soupravy CD/CT, ML interval i o víkendech
12 Sídl.Barrandov - Anděl - ... - Malostranská - Čechův most - Strossmayerovo náměstí - Výstaviště Holešovice - Nádraží Holešovice - Dělnická - Palmovka - Harfa
15 Olšanské Hřbitovy - Flora - ... - Anděl - Na Knížecí - Radlice

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepan.1981.)
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:03:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 1-2015
vizionář:
"Pád Trojské lávky, jak tak čtu média, může mít dalekosáhlejší důsledky, než jen hledání obětního beránka.

Teď se naplno obnaží, že nestačí dopravní stavbu postavit, ale je třeba ji i udržovat a po skončení životnosti obnovovat. Vzhledem k tomu, že většina pražské dopravní infrastruktury je z 30. - 80. let, tj. právě teď postupně dosluhuje, bude muset její obnova dostat přednost před novými stavbami ... nebo budeme muset anektovat Saudskou Arábii i se zbytkem jejích ropných polí (sami Saudové už vědí, že s tím do budoucna nevystačí)."

Vidíš a to je právě ten největší průser celé kauzy. Už na to TSK upozorňovaly, že lávka v Tróji je ve špatném stavu. Ale při vší smůle, je štěstí, že se ta lávka zřítila až v zimě.Vem si, že kdyby se zřítila v létě, mělo by to katastrofické následky.

A co se týče dopravní infrastruktury, většina mostů je ve špatném stavu, Libeňský most je ve stavu katastrofálním. O nuselském mostě se nemá cenu bavit, ten je v prdeli už dlouhou dobu. Sice se to flikuje, ale jednou se zavře úplně a trasa D stále v nedohlednu. Praha ve stavbě metra zamrzla někdy v 90.letech a ve stavbě tramvajových tratí dokonce ve 30. letech. To, co kdysi fungovalo, dneska nefunguje, viz Spořilov. Sídliště, kam se tramvaj nedostane, přitom by stačily dvě tři zastávky. Bohnice, tam se tramvaj nedostane asi nikdy. Malešice to samé. Sice se podařilo pár tratí postavit (Modřany, Barrandov), o cancourech typu Podbaba a Radlice se nemá cenu bavit, ale prostě tady to zamrzlo a Praha se stává takovým malým skanzenem.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 958
Registrován: 1-2012
Nechci soudit, vím, že Pošvářová je silně zaujatá, ale jestli se potvrdí, že se tam dělaly kontroly, které byly v podstatě na pytel, ale za to byly levnější ... ona v podstatě říká, že jedno z lan zrezivělo, až prasklo, a v důsledku toho to spadlo celé jak domeček z karet - a že ty pravidelné kontroly, které tam dělaly, tohle neměly šanci odhalit:

https://zpravy.idnes.cz/troja-lavka-zriceni-trojska-lavka-katastr ofa-mosty-miloslava-posvarova-praha-1h8-/domaci.aspx?c=A171202_17 1406_domaci_hell

Chodíval jsem tam tudy často z fakulty domů, když se mi nechtělo trápit se v metru nebo v sedmnáctce ... později i směrem dolů, Bohnice - PF UK jsem dával za 43 minut pěšky :-(

(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 03. prosince 2017 - 12:59:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13826
Registrován: 10-2004
Pepan.1981: Přijde mi postavené na hlavu dávat na linku větší nabídku než v pracovní dny a zbytečně posilovat Sídliště Řepy.
Neděle, 03. prosince 2017 - 14:04:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 959
Registrován: 1-2012
Pepan 1981:

Ad stavba metra: Postavil bych D (Nám. Republiky - Modřany), zrušil bych stanici Depo Hostivař, protáhl A na Zahradní Město k vlaku, a tím bych stavbu metra v Praze prohlásil za dokončenou a vrhl se na městský železniční tunel.

(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 03. prosince 2017 - 14:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 8-2017
Otázka na všechny, co by se jim líbil Jarov místo Spojovací: Co uděláte s Jarovem na Pacifiku? Současný název je přesně to, proti čemu bojujete, tedy matoucí, protože někdo může zadat do vyhledávače Dolní Břežany a skončí na Jarově. Takže co s tím? Oblíbeným drážním způsobem z toho udělat Jarov nad Vltavou nebo snad Jarov u Prahy?

Co se týče Letňan, tak souhlas s Orkym. Obzvlášť ta Avie je dost zažitá a průmyslový objekt tam nejspíš zůstane (i když už v něm nebude Avie jako taková). Takže spíš bych šel cestou opačnou, čili místo ulic, které nikdo nezná (Boletická, Rychnovská), použít názvy přilehlých institucí (Letov úplně bez problémů, sice tam Letov už dávno není, ale ten areál se tak pořád jmenuje (srov. Avii), místo VZLÚ něco jako Výzkumný ústav Letňany).

Z jiného soudku: Máte už nakreslené linkové vedení bez Libeňáku i Hlávkova mostu? [biggrin]
odkaz
M.
Neděle, 03. prosince 2017 - 15:16:42  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
M250.0: Tak zaprvé se podívejte, jak se ta železniční zastávka skutečně jmenuje, a to už nějaký ten pátek.
Zadruhé s tím vyhledávačem nemáte úplně pravdu. Právěže v současnosti je riziko větší, někdo by chtěl třeba na Jarov, protože má nějakou akci ve školském areálu toho jména nebo do toho obchodního centra, a mohl by omylem skončit v chatové osadě u Vltavy, protože zadal do vyhledávače jenom Jarov (byť už dneska se to jmenuje Dolní Břežany-Jarov). Kdežto právě když mu vyhledávač ty Jarovy najde dva, musí si mezi nimi vybrat a tím pádem je o možnosti omylu informován. Riziko je tedy podstatně menší. Totéž platí pro jakékoli názvy, které se opakují (třeba ty Újezdy).
Neděle, 03. prosince 2017 - 15:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13829
Registrován: 10-2004
M250.0: Naprostá většina přespolních žádné instituce, které tam byly, nezná. Název ulice je jasně daný místní název snadno dohledatelný v mapě. A seznam ulic je v každé mapě, seznam bývalých podniků v žádné. A ze zkušenosti vím, že když se mě někdo na něco ptá, tak je to název ulice.
LvP
Neděle, 03. prosince 2017 - 15:38:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 533
Registrován: 10-2012
Když už se tady řeší ta přejmenování konečných, tak bych měl pár tipů:
Tolstého → Horní Vršovice
Šimůnkova → Pod Ládvím ???
Bakovská → Kbely, v návaznosti Kbely → Sokolovna Kbely
Ratibořická → Školy Horní Počernice
Ve Žlíbku → Sídliště Horní Počernice
Jesenická → Záběhlice, v návaznosti Záběhlice → Ke Skalkám
K Zelenči → Sklady Horní Počernice
Bezděkovská → Dolnopočernická Vinice ???

Šeberák mi jako název konečné nevadí. Je to známý rybník.

Matoucí je Depo Hostivař. Kromě toho, že stanice je v Malešicích, tak se odtamtud do Hostivaře ani nedá pořádně dostat. Lidi nezajímá, že ve vedlejší hale se odstavují vlaky. Přehlednější by podle mě bylo Depo Hostivař → Černokostelecká, v návaznosti Černokostelecká → Nové Strašnice a Nové Strašnice → Vykáňská.

Plus bych se docela rád zbavil paskvilů typu Zborov – Strašnické divadlo.
Pojmenování zastávek by vůbec mělo být v kompetenci ROPIDu. Pak by snad ubylo případů, kdy zastávky v jednom přestupním uzlu kousek od sebe mají rozdílné názvy, naopak se stejně jmenují zastávky rozprsklé na velkém území, přičemž se mezi nimi nedá pořádně přestoupit.

Mouser: Až přijde recese, to bude kolaps.
Ne, pak se prostě bude šetřit. Magistrát dá méně peněz, takže městské části budou muset pochopit, že některé jejich zbytečnosti se zruší. Minimálně do další konjunktury.

Mimochodem, teď při výluce Chotkových sadů byl v Radlicích v sedlech, večer a o víkendech nádherný proklad. Obě linky minutu po sobě, pak celý interval nic.

M250.0: Máte už nakreslené linkové vedení bez Libeňáku i Hlávkova mostu?
Ještě ne, ale bez mostního provizoria by to šlo asi takhle:
1 a 6 ukončeny na Maninách na dočasné kolejové spojce nebo na dočasné smyčce
14 a 25 Karlínem
24 CD CT ze Spojovací na Palmovku, ve špičkách až do Kobylis, ukončení na Palmovce polookružně.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Petr_k
Neděle, 03. prosince 2017 - 15:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12170
Registrován: 4-2003
Na extrém extrémů (Kovářova - KD Mlejn) se sahat nesmí? [biggrin]

M. se tady otíral o zastávku U Václava. Odhlédneme-li od jejího v podstatě nicotnýho významu pro dopravu (jednotky kusů měsíčně), jak by ji přejmenoval?
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Kůň
Neděle, 03. prosince 2017 - 16:31:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 1-2012
M.: Tesla Hloubětín - proč ne, taky máme Teslu (dnes ten areál se zase tak jmenuje) a Korek je takový hezký neutrální název, takže taky ničemu nevadí. Jinak Sněžka je podle podniku Sněžka (dnes Sněžka výrobní družstvo) a Centrálku jsem nedohledal, ač bych rád taky věděl, od čeho pochází...
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Neděle, 03. prosince 2017 - 17:02:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4344
Registrován: 12-2007
K lávce bych napsal že to moc jinak kontrolovat nešlo. Jakmile by se navrtalo do kanálu kde jsou (byly) nosná lana tak by bylo hotovo.
Současný monitoring ukazoval výraznou progresi stavu (zhoršování). Zda na to někdo upozornoval a to se nedostalo ke správným očím nebo zda to nikdo nevyhodnotil správně se asi nedozvíme.
Nemyslím si, že by se někdo z toho poučil. U Libenského mostu se taky čeká až to spadne samo aby se mohl postavit znova. Pan náměstek tuším před rokem někde řekl že než se kopne bude se v nejlepším případě 7 let papírovat. Vydrží Libenák 7 let?

Současné linkové vedení reaguje na požadavky městských částí odsouhlasené financemi magistrátu. Myslím že víc k tomu nemá cenu psát. Jestli vozí svazek 152/177 vzduch nebo nevozí je otázka, podle mne vozí daleko více vzduchu než jiné linky.
Neděle, 03. prosince 2017 - 17:40:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 8-2017
M.: Současný název zastávky znám (myslím, že to z předchozího příspěvku i vyplývá, ale to je jedno), a právě poukazuju na jeho nesmyslnost - někdo pojede do Břežan a skončí v údolí Vltavy - to Vám připadá v pořádku? Mimochodem to srovnejte s tím, co píšete výše o Řeporyjích.

Orky: V elektronických mapách jsou i zastávky, takže je to úplně jedno. A mnohem spíš pojede místa neznalý do nějaké firmy v areálu Letova než do Rychnovské ulice.
Mimochodem oba mnou zmíněné areály stále existují a dokonce se tak jmenují.

Ale hlavně bych se pokusil v tom nevytvářet chaos, jehož typickým příkladem bylo vexlování okolo Malé Ohrady.
Neděle, 03. prosince 2017 - 17:57:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 1-2007
Možná by neškodilo se zeptat místních obyvatel a radnic, jaký vlastně název konečných popř. zastávek chtějí. Ostatně většina změn názvů zastávek právě vyšlo z požadavků radnic. Např. přeměna zastávky Masokombinát Písnice na Sídliště Písnice. Což ostatně bude nejspíše důvodem, proč někde zůstaly názvy staré názvy např. podle obchodů, restaurací či kulturních domů a jinde se tyto názvy změnily na ulice.

Taky by neškodilo připomenout, že do některých konečných (Bezděkovská, Mezitraťová apod.) jezdí místní autobusová linka jednou za hodinu, zatímco do některých jezdí metrolinka přes celé město. V prvním případě by se název mohl nechat, ve druhém by stálo za zvážení přiblížení či změna názvu)

LvP: Záběhlice tvoří Zahradní Město i Spořilov (viz mapy.cz). V případě Ratibořické připomínám opět, že se neujal název Horní Počernice (dříve Běluňská).

Jinak ti tam chybí ještě názvy Bavorská, Hloubětínská, Českomoravská).
M.
Neděle, 03. prosince 2017 - 17:59:40  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
Petr_k: U Václava je celkem ukázkový příklad.
Jmenuje se tak ulice v Chabrech uprostřed zástavby, je v ní dokonce i penzion (!), ergo fakt se může snadno stát, že se někdo, kdo to v Praze vůbec nezná (třeba i cizinec), prostě nachytá - do vyhledávače zadá "U Václava", najde mu to zastávku toho jména, a on vystoupí na samotě uprostřed polí mezi Nebušicemi a Přední Kopaninou. Tohle prostě JE reálný problém, ať si někteří říkají, co chtějí.
A jaký název v tomto případě zvolit? Tohle není tak těžké - ten jediný dům v lokalitě je bývalý akcíz, dodnes se mu říká Akcíz a na některých mapách je i pomístní název U Akcízu. Jinak je i možnost "Tuchoměřická" podle ulice, v níž zastávka je a podle níž se jinak nic nejmenuje.

Kůň: Za Sněžku díky, škoda Centrálky (jednou jsem se už na to ptal v hradecké diskusi a taky nikdo nevěděl). Možná to bude nějaká ptákovina jako známá pražská kuriozita Madlina.
Korek je takový hezký neutrální název, takže taky ničemu nevadí
Já ten názor respektuji, ale prostě ho nechápu. Dávno zaniklý socialistický podnik, který se v místě už řadu let vůbec nenachází, je možná hezký neutrální název, ale především je to název zcela přežilý a neodpovídající současnému stavu. A název zastávky by snad měl odpovídat současnému stavu, ne? Názvy zastávek typu Zelenina, Nábytek nebo Stavebniny už prostě většinou zmizely, ne z nějaké nenávisti k těmto již neexistujícím prodejnám či socialistickým podnikům, ale prostě proto, že neodpovídají realitě. Tyto provozovny v místech už léta nejsou, nebo se jmenují úplně jinak. (Ale jistě, relikty najdeme - v Ostrově mají zastávku Nápoje, v Benešově zastávku U koberců, ale to fakt nejsou vzory hodné následování. V Příbrami taky mají zastávku Stalingrad - to je pro Vás taky hezký neutrální nízev, který byste nechal?)
A mimochodem, Korek by samozřejmě měl být Dubový mlýn.

M250.0: Já to chápal tak, že poukazujete na možnou záměnu dvou Jarovů (protože si mylně myslíte, že se ta železniční zastávka stále jmenuje Jarov). Omlouvám se za nepochopení.
Nyní ale trochu postrádám logiku Vašeho dotazu - ptáte-li se na možnost, že by někdo místo v Dolních Břežanech skončil vedle u Vltavy v Jarově, tak za a) jakou to má souvislost s případným přejmenováním Spojovací, na které v úvodu dotazu odkazujete, b) to je přece úplně naopak.
Ty záměny Obec a Část obce (kterých by bylo možno vymyslet stovky, např. Hlásná Třebaň, Rovina) právě vyhledávače tím, že umějí Část obce rozlišovat a vyhledávat samostatně, eliminují. Kdo hledá Jarov (část Dolních Břežan), může vyhledávat samostatně Jarov, kdo hledá Dolní Břežany jako Část obce, najde mu to pouze linky, jedoucí do Dolních Břežan jako takových. A to je přece právě to, co v Praze velmi chybí, že si nikdo nemůže vyhledat spojení podle části obce (třeba Řeporyje). Čili to, co píšu o pražských Řeporyjích, je v dokonalém souladu s tím, co lze aplikovat i na dolnobřežanský Jarov, stejně jako na jakýkoli jiný podobný případ. V obojím je potřeba stejného kroku (tedy zařazení Části obce do názvu) k eliminaci případných omylů. Takže kde vidíte nějaký rozpor? Kdyžtak prosím o vysvětlení.
Neděle, 03. prosince 2017 - 18:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 1-2015
Orky: já myslím samozřejmě jen ve špičkách pracovního dne do Řep. A samozrejme zkrátit 16 na Kotlářku.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Neděle, 03. prosince 2017 - 18:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 221
Registrován: 8-2017
M: Rozpor vidím v tom, že název schvalujete jak Řeporyje, Náměstí U Lva (v čemž je jistá porce logiky, ale než změnou názvu, řešil bych to radši metadatama v IDOSu), tak Dolní Břežany - Jarov (kde žádná logika není, protože ten Jarov je od Dolních Břežan 4,5 km vzdušnou čarou).
Píšete o něčem jako rozlišování obce a části obce, ale to je úplně na pendrek, když to z názvu nebude poznat, takže stejně musí být někde uložené co je co. Zkrátka je potřeba určitá inteligence toho vyhledávače a přejmenovávání zastávek tohle nikterak neřeší.

Pokud jsem Vás špatně pochopil a neschvalujete Dolní Břežany - Jarov (jako já), pak vzniká onen problém s duplicitou Jarovů (který bych já osobně řešil ponecháním zažitého názvu Spojovací).

Další podobně neřešitelnej případ je Suchdol.
Neděle, 03. prosince 2017 - 19:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7395
Registrován: 2-2006
Pepan: I tak budu mít značnej převis nabídky směrem do Řep a naopak oslabený Radlice, notabene když 21 s největší pravděpodobností zařve.
Za sebe nevidim v novoročnim desetidenim oslabení nabídky vůbec žádnej problém, každoročně je město totálně mrtvý a doprava na ročnim minimu.
Spojovací ani Černokosteleckou neměnit, stejně jako Depo Hostivař atd. Nechápu co na tom komu může vadit, imho je to o dost horší změna než přečíslování linek, prostě zmatek bez jakýkoliv přidaný hodnoty.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 03. prosince 2017 - 19:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4345
Registrován: 12-2007
21 zařve? Když sem psal že jezdí prázdná tak jste mi zde odpovídali že jakýsi jeden spoj ráno jede plný. [jidlo]
Neděle, 03. prosince 2017 - 19:12:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8214
Registrován: 4-2003
Demon3:naopak oslabený Radlice

Jedna linka v Radlicích je luxus, dvě jsou totální nesmysl.
Petr_k
Neděle, 03. prosince 2017 - 19:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12171
Registrován: 4-2003
M. - zrovna akcízů je v Praze v pomístních názvech víc než dost. Ale socha sv. Václava u křižovatky je docela významný orientační bod. Takové přejmenování bych právě viděl jakožto samoúčelnou samolibost, pokud třeba nechcete zároveň přejmenovat zastávku V Kratinách. Debilů jsem např. na letištních linkách viděl dost, ale že by se našel takový exemplář, který by si spletl marginální zastávku mezi Nebušicema a PřeKopaninou s ulicí v Chabrech (=na opačným konci města, tzn. hledajícím je magor, co neví, co hledá, ale nutně se tam musí dostat, aby mohl prudit, že to tam není), to mi přijde jako už moc ujetý. Takový idioty z klientů zase dělat nemusíte, pokud do týhle sorty chaotiků sám nepatříte.

A co teda s tím názvem Kovářova - Kůl-tůrní doom Mlejn, ten je jako v pořádku?
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
M.
Neděle, 03. prosince 2017 - 19:35:36  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
M250.0: Tak tady bude potřeba to trochu vysvětlit.
Název zastávky je složen ze tří komponent: Obec, Část obce, Místní určení (např. Český Brod, Liblice, Bylanská nebo Ostrava, Poruba, Hlavní třída). Pokud je Část obce sama o sobě centrem obce, Část obce zůstává nevyplněná, ale pořád součástí zastávky - proto tam zůstávají dvě čárky (Český Brod,,Jana Kouly místo Český Brod, Český Brod, Jana Kouly). Místní určení chybět může, zvláště je-li v celé obci jen jedna zastávka.
A teď co je důležité - vyhledávače umějí samostatně pracovat s částí obce, tzn. uživatel nepotřebuje vědět, že Liblice patří pod Český Brod, zadá si Liblice a ono mu je to najde.
Problém Prahy je v tom, že všechny zastávky bez výjimky mají nevyplněnou Část obce, a to i když je to v okrajových částech, které jsou samostatnými sídelními jednotkami (Řeporyje, Nebušice, Uhříněves atd.). Tzn. pokud linka jede přes Řeporyje nebo Újezd, ale nemá žádnou zastávku, která by obsahovala přímo slova Řeporyje (174) nebo Újezd (363), tak nastává problém, protože tu linku prostě vyhledávače nenajdou, pokud by někdo, neznalý přesných názvů zastávek, hledal jen podle části obce.
A znovu opakuju - na všech linkách PID se v názvech pražských zastávek vynechává položka Obec, takže úplně stejně by se mohla vynechávat i Část obce. Čili pořád by se mohlo užívat jenom "Náměstí U Lva", ať už je název zastávky "Praha,,Náměstí U Lva" nebo "Praha, Řeporyje, Náměstí U Lva". Rozdíl je pouze v tom, že v druhém případě to vyhledávač najde i pod zadáním pojmu "Řeporyje". A v praxi je tedy "přejmenování" zcela totéž, jako ono "doplnění metadat".

A teď kde děláte podle mého chybu - "Řeporyje, Náměstí U Lva" je "Část obce, Místní určení", zatímco "Dolní Břežany-Jarov" je "Obec, Část obce" (teď pomíjím, že železnice historicky používá pomlčky místo čárek). Čili Jarov je na úrovni těch Řeporyj, nikoli na úrovni Náměstí U Lva, jak si zřejmě myslíte. Proto ty vyhledávače Jarov najde zvlášť, a to odděleně od Dolních Břežan, které si lze hledat taky jako Část obce (tedy bez Jarova, Lhoty etc.). Čili u názvu Dolní Břežany-Jarov není problém, naopak je věku internetových vyhledávačů přizpůsoben, a pokud by byla Část obce doplněna i do názvů pražských zastávek v okrajových částech, tak už taky nebude problém.

Že se v tom lidi moc neorientují je samozřejmě pravda, ale právě díky rozlišování Částí obce ten vyhledávač umí trochu myslet za ně - a pokud ta Část obce chybí (jako je tomu u těch Řeporyj), tak za ně prostě myslet nemůže a ten život jim ulehčit nedokáže. Čili právě ty pražské názvy zastávek tomu věku internetových vyhledávačů přizpůsobeny nejsou.
(A jinak jsem už taky navrhoval tu první čárku mezi Obcí a Částí obce zaměnit za lomítko, které se v těch systémech stejně používá, čehož by si alespoň někteří lidé všimli a naučili se s tím pracovat. Např. dneska jen podle těch dvou čárek rozlišíte, že v názvu "Hostivice, Břve" jsou Břve část obce a tudíž je můžete hledat samostatně, zatímco v názvu "Hostivice,,Jeneček" je Jeneček jen místní určení v rámci Hostivice a proto Jeneček samostatně hledat nemůžete. Kdyby to první znělo "Hostivice/Břve" a to druhé "Hostivice, Jeneček", někteří cestující by si toho všimli a časem se s tím naučili pracovat. A těm, kteří by si toho nevšimli, by to vyhledávač dělal za ně. Názvy zastávek v podobě "Český Brod/Liblice, Bylanská" by byly zkrátka ideální.)
M.
Neděle, 03. prosince 2017 - 19:57:49  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
Petr-k: že by se našel takový exemplář, který by si spletl marginální zastávku mezi Nebušicema a PřeKopaninou s ulicí v Chabrech (=na opačným konci města, tzn. hledajícím je magor, co neví, co hledá, ale nutně se tam musí dostat, aby mohl prudit, že to tam není), to mi přijde jako už moc ujetý.
Tak o magorech, co chtěli do nedalekého městečka, něco si špatně zadali do GPS a skončili na severu Itálie, jste už určitě slyšel.

ČT24: Městská rada schválila pojmenování nově vzniklých ulic a také připojení prodloužených úseků k těm stávajícím. Současně vyhověla radnici Čakovic, která chtěla změnit název ulice Mezi Hřbitovy, do které se lidé často nemohli dostat kvůli stejnojmenné zastávce MHD. Na ni často odkazovaly internetové vyhledávače dopravního spojení nebo mapy, ačkoli leží na docela jiném místě.

Takže se to děje:
1) Chcete si prostě jen najít pražskou ulici U Václava (třeba tam někdo něco inzeruje a chcete se podívat, v jaké končině Prahy to je), ale vyhledávač Vám tu ulici prostě vůbec nechce najít, protože tam furt cpe nějakou zastávku v polích za Nebušicemi
2) Chcete jet autem do chaberské ulice U Václava (třeba proto, že jste přespolní/cizinec a máte tam ubytování v penzionu), řídíte se podle navigace a skončíte v polích za Nebušicemi, kde bezradně kroužíte na kruháku mezi sochou sv. Václava a akcízem a hledáte ten penzion
3) Chcete jet MHD na zastávku U Václava (já vím, to je hodně nepravděpodobné, ale tak může to platit kterýkoli z těch jiných dublujících se názvů), ale dojedete do Chaber
Tohle jsou prostě zcela reálné možnosti u kteréhokoli z těch dublujících se názvů, u některého může být jedna možnost pravděpodobnější než jiná, ale reálné jsou. To dublování je prostě fujtajbl a v Praze by být nemělo.
(Já do té sorty chaotiků možná nepatřím, ostatně tady přece sám vysvětluju, co vyhledávače umějí, aby se to nikomu nestalo, ale mám třeba jednoho v rodině. Moje matka nedávno cestou do na Smíchov skončila na Bohdalci, a to žije v Praze od narození.[biggrin])

Už jsem psal o "Zborov - Strašnické divadlo", takže pro druhý příklad "Kovářova - Kulturní dům Mlejn" platí samozřejmě totéž. Fakt se mi to nelíbí - ale zcela upřímně, ty duality jsou mnohem větší problém. I kdybych si měl vybrat mezí přejmenováním U Václava a Kovářovy, rozhodně si vyberu U Václava, protože tam hrozí reálné riziko, že se nějaký trouba nachytá, zatímco Kovářova se jenom nám šotoušům nelíbí a komukoli jinému je to ukradené, protože to ničemu nevadí a žádný omyl nehrozí.
Kůň
Neděle, 03. prosince 2017 - 19:59:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 1-2012
M.: Koukal jsem na internet, že Stalingrad je v Příbrami lidem běžně používaný pojem, takže proč jej měnit?

Co se týká lomítka - možná by se v tom trochu udělal pozemní hokej, protože v současnosti, když někdo zadá Břve, tak mu to ukáže Břve/Hostivice. To je proto, aby to našlo, i když někdo neví, že to je jen část obce. Ale pak by se to smíchalo, takže by se něvědělo, jestli je část obce Hostivice anebo Břve.
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
M.
Neděle, 03. prosince 2017 - 20:23:51  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
Kůň: Tak se zeptám ješě jinak. Kdybyste o tom rozhodoval v roce 1990, ponechal byste i názvy Gottwaldova, Leninova, Fučíkova a spol.?

Co se týká lomítka - možná by se v tom trochu udělal pozemní hokej, protože v současnosti, když někdo zadá Břve, tak mu to ukáže Břve/Hostivice. To je proto, aby to našlo, i když někdo neví, že to je jen část obce. Ale pak by se to smíchalo, takže by se něvědělo, jestli je část obce Hostivice anebo Břve.
Ale vůbec ne. Stačilo by přestat obracet to pořadí, tzn. při zadání Břve by se ukázalo správné Hostivice/Břve. Důležité je, že dneska skoro nikdo neví, co hledat může a co nemůže, zatímco to lomítko by to těm všímavějším řeklo.

Jinak ještě obecně: v názvech autobusových zastávek býval vždycky celkem bordel, pravidla se moc nedodržovala (v některých končinách to vlastně platí dodnes), zatímco Drážní úřad, rozhodující o názvech železničních stanic a zastávek, měl striktní systém. (Byť autobusový systém s čárkami a železniční se spojovníky byly vzájemně nekompatibilní.)
Dneska, ve věku internetových vyhledávačů, se v tom u autobusů začal dělat celkem pořádek a znalým systému to může docela dobře sloužit (ale ta Praha je výjimkou, jak tady upozorňuju), zato Drážní úřad se zbláznil a začal povolovat paskvily typu Hostivice-U hřbitova a Červená Voda-Pod rozhlednou.
A i když to nikoho moc nezajímá, tak jenom chci ukázat, že to svůj reálný význam má, že současný systém ve věku internetových vyhledávačů způsobuje reálné problémy a že kdyby se chtělo, řešení existuje.
Neděle, 03. prosince 2017 - 20:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 8-2017
M: Z kontextu předchozí diskuze jsem měl dojem, že se bavíme o tom, jak se mají zastávky jmenovat pro cestující. V nějakých oficiálních kolonkách (a datech IDOSu) ať je to klidně Mléčná dráha_Sluneční soustava*Země%Evropa§Česká republika°Středočeský kraj&Praha/Řeporyje,Náměstí U Lva.
Ale zveřejňovat by se podle mě mělo jenom Náměstí U Lva nebo Jarov.

Mimochodem vzhledem k pořadí, v jakým IDOS našeptává, se stejně u většiny obcí, kde je víc zastávek, možnost část obce vůbec nenabízí, takže když chci do části obce, která se jmenuje jako celá ta obec, tak mám většinou smůlu a vypíšou se i výsledky typu Horní Dedál, Dolní Dedál, rozc. 3.0.

K Václavovi: Pokud je někdo schopen jet do Nebušic místo do Chabrů, tak je to s prominutím vůl a ne někdo, kdo by měl být považován za referenčního cestujícího. To mi připomíná kdysi se tu někde vyskytující historku o Němcích s lyžema v Peči (u Slavonic).
Ohledně vyhledáváče: Jestli myslíte úplně obecný (Google apod.), tak ten může vyhledat třeba taky ulici U Václava třeba v Plasích a nikdo kvůli tomu nechce, aby se ta ulice v Plasích přejmenovala. S vyhledávačem se musí umět pracovat. Jestli myslíte nějaký speciální (Idos, Mapy), tak ten zpravidla umí rozlišovat kategorie, takže je poznat, co je ulice a co zastávka.
Co uděláte třeba s Vltavskou?

A z posledního příspěvku, jak byste ty Hostivice-U hřbitova a Červená Voda-Pod rozhlednou pojmenoval jinak?
Neděle, 03. prosince 2017 - 20:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7396
Registrován: 2-2006
Bram: A kdo tam chce dvě ? Jde jen o ten víkendovej poloviční interval, proto tam má zůstat 7...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 03. prosince 2017 - 20:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13831
Registrován: 10-2004
Demon3: Jednou z hlavních příčin plýtvání v tramvajové dopravě je nutnost mít všude víkendovej poloviční interval. Jestli se jednou bude muset šetřit na výkonech kvůli nedostatku řidičů, tak první na ráně by měly být víkendové poloviční intervaly v sólech.