Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 11. 10. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 11. 10. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 10. října 2017 - 13:30:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 1-2015
vizionář:
"A hele, další cyklofašista. Horší než komouši. Tenhle typ lidí nechápe, že čím víc vnucuje druhým svůj životní styl, tím víc je druzí nenávidí.

(Pamatuji story, jak jsem vjížděl na hlavní a zařadil se před cyklistu, který měl sice přednost, ale také jsem ho nijak neomezil, měl tam ještě spoustu metrů ... ten to neunesl, přidal, předjel mne (pruhy 1 + 1, proto jsem vjel před něj, abych ho vzápětí nemusel předjíždět), načež mne "vybrzdil" a jel záměrně pomalu. Při první příležitosti jsem ho předjel, dojel mne na světlech a pěstí mi začal mlátit do auta ... fakt lůza, tihle lidi.
"
To, že jsou tihle cyklofašisti lůza, to potvrzuji. Nejhorší je na tom to, že sedí na magistrátu jako žába na prameni.

Pozorný_čtenář: Naopak si myslím, že Zeyerova alej je díky tomu středovému pásu ideální pro stavbu tramvajové tratě, nejlépe zatravněné, a s napojením dvoukolejným trojúhelníkem na Bělohorskou ulici na Vypichu.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Úterý, 10. října 2017 - 14:24:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 6-2003
vizionář: Pamatuji story, jak jsem vjížděl na hlavní a zařadil se před cyklistu,...pěstí mi začal mlátit do auta ... fakt lůza, tihle lidi.

Jo, a protože někteří jsou takoví, tak jsou takoví všichni. Zrovna od tebe bych takovouhle generalizaci nečekal.
ABCDEF
Úterý, 10. října 2017 - 15:09:36  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
Opakem "cyklofašisty" je "šotofašista", "MHDfašista", "tramvajofašista", "metrofašista", "vlakofašista", "autobusofašista", "automobilofašista", "motocyklofašista", "inlinefašista", "skateboardfašista", "koloběžkofašista", "segwayfašista", "lyžofašista", "běhofašista", "pěškofašista", "vozíčkofašista", "sanitkofašista", "policefašista", "odtahofašista", "papalášofašista", "hasičofašista", "ještěrkofašista", "loďofašista", nebo nějaký jiný fašista?
Úterý, 10. října 2017 - 16:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 8-2017
Tak pokud je každý travnatý pás potenciální TT, tak ... :-) Což mne přivádí na myšlenku, že TT ve Hvězdě by ten prostor taky docela oživila. [wink]

Nicméně pro uklidnění vášní je dobré dodat, že i kdyby ty dráty nakrásně pod zem šly, tak tu TT nebude kam dál vést, protože majitel potřebných pozemků s nimi má docela konkrétní, nicméně zcela jiné plány.

Jinak když jsem koukal na ty tramvajové vize DPP, tak myslím, že námětů typu "kam a co" je tam tolik, že netřeba tak 30 let vymýšlet další.
Úterý, 10. října 2017 - 17:47:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11310
Registrován: 5-2004
Inu tram ve stope trati na vitkove by byla asi jako taz expedovana co nejdal od baraku v braniku. Jinak zrovna tato cyklostezka je k hovnu neb na grejcarku nema nikam pouzitelny pokracovani na kole. Je to takova typicka prazska cyklostezka...
Jižan
Úterý, 10. října 2017 - 18:08:30  
Neregistrovaný host
62.245.78.80
K tématu někteří vs. všichni cyklisté:
poměrně často /1× - 2× týdně/ chodím pěšky Vyšehradským tunelem, typicky v odpolední špičce. Z obou stran je značka "cyklisto veď kolo."

Loni jsem to ze zájmu začal počítat a za těch - řekněme - 60 cest - jsem potkal celých 5, slovy PĚT! cyklistů, kteří dodržují dopravení značení.

Zbylých cca. 240 jich vesele projelo. Naopak jsem byl dvakrát svědkem toho, jak v tunelu někoho porazili.
Úterý, 10. října 2017 - 18:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4104
Registrován: 7-2011
Jižan - jo, a když tam náhodou stojej policajti, tak hned brečej, jaká je to "buzerace".
Úterý, 10. října 2017 - 18:28:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13716
Registrován: 10-2004
Jižan: Když jsme u těch statistik, tak třeba mezi chodci, kteří při příchodu k přechodu, kde svítí červená, vyčká na zelenou, není podíl o moc větší, než, než cyklistů, kteří protlačí kolo přes Vyšehradský tunel.
Úterý, 10. října 2017 - 18:39:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 583
Registrován: 1-2013
Jižan: ano, je to pravda. Moje poznatky cyklista x Vyšehradský tunel jsou naprsto shodné.
Úterý, 10. října 2017 - 18:44:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 1-2015
Petr_vlček:
"Inu tram ve stope trati na vitkove by byla asi jako taz expedovana co nejdal od baraku v braniku. Jinak zrovna tato cyklostezka je k hovnu neb na grejcarku nema nikam pouzitelny pokracovani na kole. Je to takova typicka prazska cyklostezka..."
Hlavně, že se postavila, a nikam dál nevede. Ale je to furt lepší, než cyklostezka z Otakarovy k vršovickému nádraží. Ta tam nejdřív vede v silnici, pak najednou zmizí a ty nevíš, kde je.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Úterý, 10. října 2017 - 20:11:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2302
Registrován: 12-2007
jsem potkal celých 5, slovy PĚT! cyklistů, kteří dodržují dopravení značení

No a co jako má být? Blbec tě může porazit kdekoliv, a ti ostatní tam sice projíždějí, ale tak nějak normálně, takže jsou schopni včas zastavit, kdyby něco. Ono se tam příliš rychle jet stejně nedá (vyzkoušeno, taky tam jezdím, slézá se jen při míjení v tunelu).[wink]

hned brečej, jaká je to "buzerace".

No to bych ječel taky. Není nic horšího, než když se úřední blb sere do věci, která funguje tak nějak sama od sebe, bez úředního dozoru.

Opakem "cyklofašisty" je "šotofašista", "MHDfašista"

No představte si, dneska si dali kdesi v Libni staz "trolejbusofašisti"! Věc nevídaná. A dokonce blokovali silnici velmi pomalou jízdou jakýmsi podivným vozidlem s tykadly, které tady v Praze 45 let nikdo neviděl, a o němž mnozí doufali, že už ho tady nikdo nikdy neuvidí. [biggrin]. Vsadím se, že o některé z přítomných zde na fóru se nejspíš pokoušely mrákoty... [proud][biggrin][satan]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Úterý, 10. října 2017 - 20:17:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2043
Registrován: 12-2007
Pozorný čtenář: Pokud se týká Hanspaulky, tam již za první republiky vedl trolejbus z Bořislavky k Matěji. V Šárecké ulici dokonce udělali "pomníček" z kousku trolejí. Takže zadrátování s provozem navíc by bylo od Matěje až na Hradčanskou. Ale pokud vím, tak pro zajížďku do garáží, kde je nyní parkoviště aut Kauflandu, snad byly také troleje v ulici Na Šťáhlavce, Zelená a Koulova. Ale jinak je možné udělat ankety všech lidí, kteří bydlí v ulicích, kde projíždí trolejbus. Docela by mne zajímalo, jak by taková anketa dopadla. Pokud se týká zastavění Špitálky, tam se s výstavbou diplomatické čtvrti uvažovalo již za totáče. Zahrádkářská kolonie tam byla výslovně dočasná, protože na rozdíl od ostatních míst, tam nebyly povoleny žádné trvalé stavby. Samozřejmě, že by případná výstavba musela odpovídat ostatní výstavbě např. z hlediska hmoty, výšky apod. Rozhodně bych si tam nepřál nějaké bytové domy. Pokud se týká Baby, architektonicky je zajímavý jižní svah této lokality postavený myslím v třicátých letech minulého století. Tuto lokalitu by samozřejmě případná autobusová linka prakticky nezasáhla, protože by autobusy byly vedeny ulicí Matějskou. Při stavbě nové části Baby v sedmdesátých letech se počítalo i s autobusem, ale tehdejší vlivní obyvatelé (myslím, že rodiče Olgy Blechové, kteří tam měli domek), to zablokovali. Jinak obecně mne tato linka zas tolik nezajímá. Pokud se týká Vašeho návrhu, aby byla vybudována nová trolejbusová linka Hradčanská - Náměstí Na Santince, dobrá jsem pro s tím, že by ale současná linka č. 131 ve směru od Matěje končila také na Náměstí na Santince, kde by si lidé přestoupili na trolejbus. Souběh autobusové a trolejbusové linky by byl neekonomický[blush][biggrin]. A o Ořechovce jsem se vůbec nebavil.[nene]
Úterý, 10. října 2017 - 20:19:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2044
Registrován: 12-2007
Antar: I když jsem na slavnosti nebyl, tak držím palce, aby zkušební provoz časem přešel v trvalý.[happy]
Úterý, 10. října 2017 - 20:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 12-2007
Slavnost bude až v neděli. Tohle byla zkušební jízda - lidi většinou od fochu, ale bylo nás dost. [wink]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Úterý, 10. října 2017 - 20:53:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6665
Registrován: 6-2004
Antar: Spíš otázka. Umí to někdo vyrobit i v KB verzi? Jinak je to pro Prahu předražená hračka pro pár vyvolených...

(Navíc představa, že i jenom jedna koruna ze zisku jde na Spartu, tak není zrovna příjemná [biggrin])
Úterý, 10. října 2017 - 21:05:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2729
Registrován: 3-2004
9001: Umí. V Praze by se mi moc líbilo kupříkladu toto. [happy]
Slovan!
Úterý, 10. října 2017 - 21:07:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2305
Registrován: 12-2007
Kloubák bude. Ale později.
Mimochodem tu poznámku o Spartě teda moc nechápu. SOR sponzoruje Spartu? [happy]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Úterý, 10. října 2017 - 21:12:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2306
Registrován: 12-2007
Ústečák: Jo, tenhle budějoviský Solaris s baterkou na dojezd 22 km by se mi v Praze taky líbil.
Pokud se souvisle zatrolejuje např. úsek Skalka - Staré Letňany, tak by to mohlo jezdit např. na lince 195 alias 85, a ze Skalky na Jesenickou bez troleje.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Úterý, 10. října 2017 - 21:22:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 3-2004
Antar: No Sparta -> Křetínský -> J&T -> SOR. Je to krkolomný, ale je to tam. [happy]
Každopádně myslím, že těch oblastí a linek by se dala vymyslet celá plejáda. Ten prostor je tu opravdu dle mého vskutku široký.
Mimochodem, parciální trolejbusy teď půjdou dokonce i do tak dlouhodobě zastydlého města, jako je Ústí nad Labem, čímž bych definitivně tyto stroje vyškrtl ze skupiny anomálií a přeřadil je do standardní nabídky. [proud]
Slovan!
Úterý, 10. října 2017 - 21:34:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6666
Registrován: 6-2004
Antar: Stačí se pídit po vlastnické struktuře SOR Libchavy. ;-) Stopy vedou k EP holdingu a ten vlastní Křetinský[satan]

Ale upřímně pořád jsem trochu skeptický... Pořád to určitou část jede na baterky... Ovšem určitou výhodu vidím, když se šlápne vedle, tak se prostě zatroleluje zbytek trati a může to z vesela jezdit dál.
Úterý, 10. října 2017 - 21:57:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4106
Registrován: 7-2011
9001 - však taky počítám, že k tomu časem dojde. Baterky s léty ztrácí životnost a dříve nebo později se přijde na to, že je levnější/jednodušší protáhnout dráty, než furt kupovat nový.
Novým, "zázračným" bateriím, co "do pár let přijdou", pořád nějak nevěřím. Už se o tom totiž pěknejch "pár let" pořád jenom básní, ale furt nějak nejdou... [happy]
Úterý, 10. října 2017 - 21:59:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6667
Registrován: 6-2004
Bobik: Naprostý souhlas. Hlavně když vidím výdrž baterii např. v mobilních telefonech [biggrin] Nokia 3310 vydržela týden volání. Smartphone musí každý večer do nabíječky...
Úterý, 10. října 2017 - 22:31:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2045
Registrován: 12-2007
Pokud se týká natahování trolejí pro klasické nebo parciální trolejbusy, podle mého názoru bude záležet na frekvenci vozidel např. za 24 hodin všedního dne. V případě vysoké frekvence vozidel bude lepší natáhnout dráty, pokud ale v určitém úseku bude frekvence tak jeden spoj za hodinu, tak se natahování drátů nevyplatí. Takže myslím, že výsledkem bude kombinace klasických a parciálních trolejbusů, přičemž v Praze by pod trolejemi mohl být poměr jízdy na nějakém úseku např. 3 klasické trolejbusy ku 1 parciálnímu trolejbusu. Protože však parciálních autobusů bude v celkovém počtu více, vzhledem k tomu, že budou jezdit po delší trase, mohl by celkový poměr klasických trolejbusů k parciálním v poměru 2 : 1. Ale to jsou data, které jsem si vycucal z prstu.
Úterý, 10. října 2017 - 23:00:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2307
Registrován: 12-2007
Ono existuje takové nepsané pravidlo, že trolej se vyplatí tehdy, pokud po ní projede v průměru 70 spojů za den jedním směrem. Takže pokud je interval 6/15/7,5/15/15/15 a častější, tak ano. Pokud je např. do Miškovic 12/30/15/30/30/30, tak tam trolej ne (pokud ji zároveň nezamýšlím využít jako manipulační atd.).
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Úterý, 10. října 2017 - 23:12:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 544
Registrován: 4-2009
trolejbusy Na Santince a v okolí
Jelikož tuto oblast znám od kočárku a betonové základy trolejbusových stožárů v ulici Na Šťáhlavce byly ještě v době, kdy jsem chodil do školky, tak se ptám, k čemu by byl trolejbus na lince 131 dobrý? Zas tak velké výkony na té lince nejsou. Domnívám se, že se měly řešit mnohem vytíženější a exponovanější linky, kde je velký kopec a jezdí tam hodně lidí (v hodně busech a často). Třeba na Suchdol, když už zůstanu v této lokalitě.
Přestup Na Santince je pěkná ptákovina [happy] Jako vtip je to dobrý, ale už vidím to nadšení cestujících.
P.S. ke slušnosti v ulicích. Schválně se kolem sebe koukejte, kolik lidí si zmáčnkne na světlech čudlík a přejde na červenou. Že za nimi naskočí zelená a auta staví zbytečně, to už je asi jiná pohádka.
V.
Ploki
Úterý, 10. října 2017 - 23:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 640
Registrován: 2-2012
Píše se o tom i na iDnesu, ovšem s bulvárním nadpisem: Pražský „trolejbus“ začal brázdit ulicemi, zatím s nápisem Brno
Něco více se píše v Deníku: Po 45 letech se do Prahy vrátil trolejbus. Zatím na zkoušku
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Úterý, 10. října 2017 - 23:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2047
Registrován: 12-2007
Antar: Myslím, že se to bude řešit případ od případu. Vzhledem k mému bydlišti na Praze 6 uvádím 2 regionální linky - č. 316 s 54 spoji za den a 356 s 49 spoji za den. Obě tyto linky jedou v úseku Bořislavka - Statenice, Černý Vůl, hospoda po stejné trase, tzn. celkem se jedná o 103 spojů. Počet spojů ve společném úseku přesahuje o 33 Váš limit, takže by pro společný úsek bylo vhodné natáhnout trolejové vedení. Ale kam dál? Po lince č. 356, kde je jenom 49 spojů, ale linka končí asi 1 kilometr od hospody v Černém Volu (pokud si pamatuji tak černý vůl byl ve znaku té hospody), anebo až do Holubic, kde je více spojů, ale úsek je dlouhý řadu kilometrů. Asi v první etapě bych zatrolejoval úsek až do Statenic, kam by jezdily klasické trolejbusy, a zvážil bych, zda se vyplatí troleje protáhnout až do Holubic, anebo zda v úseku hospoda - Holubice bude jezdit parciální trolejbus na baterie. Ale vše by záviselo také na rozvojovém plánu obcí.
Úterý, 10. října 2017 - 23:31:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 12-2007
Venca m: Tak já se do Dejvic přestěhoval před 40 lety. Jestliže Antar uvádí, že se trolejbusy vyplatí tam, kde jede alespoň 70 spojů za den, tak v případě linky č. 131 je toto číslo několikanásobně překročeno. A faktem je, že trolejbusy se hodí především pro kopcovitý terén, kde není možná výstavba tramvajových tratí. Pokud se týká trolejbusů do Suchdola, dost vážně se uvažuje o vybudování tramvajové tratě do Suchdola, dle radních to dokonce je snad v plánu v nejbližších 20 letech. Nemá smysl budovat trolejbusovou síť tam, kde zanedlouho pojedou tramvaje. Jistě nosné sloupy pro troleje trolejbusů a tramvají by mohly být stejné, pokud trolejbusy budou používat elektřinu o stejném napětí jako tramvaje, tak by mohly zůstat i měnírny, ale přece jenom si nemyslím, že je dobré investovat do trolejového vedení pro trolejbusy tam, kde mám snad v nějaké dohledné době vzniknout tramvajová trať.
Středa, 11. října 2017 - 00:41:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 4-2009
->Wagon
O tramvajových plánech na Suchdol vím a v tomto směru by to byla zmařená investice. Není však důležitým ukazatelem kromě počtu spojů také tok cestujících?
A i kdybych zůstal u toho počtu spojů a nehleděl na počty cestujících, tak linka 131 mi zrovna nepřijde tak exponovaná, aby ji bylo nutné řešit nějakým plně nebo částečně trolejbusovým systémem. Rozhodně ne hned. Pokud jsem pochopil nynější proseckou epizodu, tak cílem snažení je na páteřních částech sítě s nepříznivými sklonovými poměry pomoct vozidlu s energeticky nejnáročnějším úsekem. Mám denní zkušenost s oblastí Bělocerkevské, Benešovské a Soběslavské. Tam jezdí busy do prudkého kopce v hustém sledu a ještě k tomu tam mají zastávky, světla a kongesce. Na lince 131 je jediným kritickým místem stoupání na Hanspaulkua z druhé strany k Matěji, kde je navíc zastávka v kopci. To vše při intervalu cca 10 minut v průměru. Je to sice nepříjemné, ale už teď mě napadají hnusnější místa v Praze, které představují problém i z pohledu kvality prostředí v okolí komunikace. S čmoudíky z výfuku jsem na Šťáhlavce problém nikdy neměl, na rozdíl od té Bělocerkevské.
Jaká by tedy měla být kritéria pro volbu, když si odpustíme šotosny a jiné podobné nesmysly? Čistě ekonomická z pohledu provozu nebo by měly být zohledněny také externality dopravy?
V.
Středa, 11. října 2017 - 08:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 2-2011
9001:
"Hlavně když vidím výdrž baterii např. v mobilních telefonech [biggrin] Nokia 3310 vydržela týden volání. Smartphone musí každý večer do nabíječky..."
Ty už fakt nevíš, jakou blbost si vymyslet. Můj mobil vydrží nabitej měsíc. 31 dní! A má baterku poloviční oproti legendě 3310. Tudíž pokrok desetinásobný.
Středa, 11. října 2017 - 09:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2309
Registrován: 12-2007
k čemu by byl trolejbus na lince 131 dobrý? Zas tak velké výkony na té lince nejsou.

No, vždyť to píšu výše. Ta linka jezdí jak? Mám dojem, že v intervalu 5/12/6/15/15/15 v SD. Takže tady má stavba troleje smysl - ovšem v celém úseku Hradčanská - U Matěje - Bořislavka (a né, že to bude končit blbě na Santince!).

Wagon: ty příměstské linky jsou obecně z hlediska trolejbusů problém - tam prostě na vstupu do města vznikají silné svazky (kde je ten limit 70 spojů za den splněn), ale dále od města se to větví a na linkách jezdí pár spojů. Dovedl bych si trolejbus představit ne ve Statenicích, kde se svazek větví poměrně brzy, ale výhledově třeba v trase 381 do Kostelce n.Č.l., kde ten svazek jede dlouho spolu a větví se až dál od Prahy. Zatím mi to vychází tak, že trolejbus je opravdu vhodnější do města, než do těch vnějších pásem.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 11. října 2017 - 10:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 365
Registrován: 11-2008
Limit trolejbusů je vhodný pouze pro malá města.
Pokud je spojů násobně více, projeví se to v efektivnosti / rychlejší návratnosti.
V Prase se nejdříve vyplatí zatrolejovat úseky s více metrolinkami v souběhu (prioritou jsou kopcovité úseky). Až budou pod trolejí všechny metrolinky, lze se bavit co dále.

Do příměsta (hlavně vzdáleného) trolejbusy nejsou moc vhodné, protože:
- je málo zastávek (není třeba tolik rekuperace, vozy mají nižší spotřebu díky plynulejší jízdě)
- nejede se 100% zastavěným územím (není přínos v nižších exhalacích a hlučnosti)
- při jízdě 90 km/h je problematická spolehlivost trolejí (vypadávání...)
- o víkendu je zde počet spojů výrazně slabší
Středa, 11. října 2017 - 10:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7872
Registrován: 4-2003
Proboha necpěte trolejbus tam, kde je k ničemu - trolejbus má smysl tam, kde autobus (nejlépe kloubový a v nejvíce pětiminutovém špičkovém intervalu) kapacitně dostačuje, linkové vedení je dlouhá léta stabilní a nelze očekávat změny typu výrazné zvýšení poptávky, kde by trolejbus (a tedy ani i autobus nepostačoval), přitom linka vede obtížným terénem. Takových linek (či svazků linek) je v Praze dost - 197/196, 253, 137, 139/150 atd.

Ovšem nápady typu trolejbus na příměstskou linku jsou s prominutím extrémní hovadiny [crazy].
Středa, 11. října 2017 - 10:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2310
Registrován: 12-2007
O tramvajových plánech na Suchdol vím a v tomto směru by to byla zmařená investice.

Přesně tak. Tam musí mít tramvaje přednost. Ona ta škola tam bude do budoucna spíš růst, k tomu se tam něco určitě postaví (byty atd.). Ze stejného důvodu jsem opustil trolejbusizaci svazku 136/213 v úseku Spořilov - Jižní Město.

Mám denní zkušenost s oblastí Bělocerkevské, Benešovské a Soběslavské.

To teda jo. Přidej ještě ulici u zdravotního ústavu směrem na Želivského - a máš spoustu linek, které lze zatrolejovat - 136, 213, 139, ale za určitých okolností i 124. (150 moc neřeším, kdoví, kde jí bude konec, až bude metro D - předpokládám, že ta tangenta Vršovice - Michle - Kačerov se realizací metra D oslabí na dvě linky). Problém mám se 135 a 175 - 135 se blbě tahá pod trolejemi přes Mírák a 175 je dlouhá a jezdí málo často na to, aby byla trolejbus - leda ji provozovat parciálně, tj. roztrhnout na Skalce a z Florence na Bělocerkevskou jezdit pod trolejí a zbytek na baterku...
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 11. října 2017 - 10:44:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6669
Registrován: 6-2004
Thriller: To je dobrá pohádka [biggrin]. Můj služební Samsung J3 vydrží max 1,5 dne a pak musí do nabíječky... A to s ním jenom telefonuji a píšu sms... Přechozí Lumia měla cca 2 dny pracovního vytížení...

Pořád vycházím z toho, že ty baterky budou v provozu denně bez ohledu na počasí (at už vyhřívané na slunci a nebo v -20 stupních...) a pochybuji, že se pro ně budou stavět vyhřívané garáže, aby přes noc nestály na zimě;-).
Středa, 11. října 2017 - 10:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 12-2007
Hmmm... takže to máme:
* kapacita baterek - dobíjení přes noc,
* skladování baterek,
* hmotnost baterek (tak 2-3 tuny),
* cena baterek (1/4 ceny vozidla)
* jejich nízká odolnost proti nízkým teplotám a jiným povětrnostním vlivům,
* poměrně krátká životnost - po 2-3 letch jdou do kopru a musejí se vyměnit, takže ta drahá a těžká baterka je vlastně spotřebním zbožím,
* nutnost ekologické likvidace, takže vznik celého s tím souvisejícího beteriového hospodářství,
* nutnost vynalezení, výroby a použití nových materiálů, takže ve výsledku čím lepší lehčí, odolnější a kvalitnější baterka, tím náročnější je její výroba surovinově, technologicky i energeticky.

Trochu moc nevýhod proti tomu, že troleje jsou "fuj". Jestli není naopak v delším horizontu levnější natáhnout ty troleje (a dát si na nich záležet) - protože ty tam dám jednou a vydrží 40 let. [wink]

Ale je mi jasné, že budoucností je mix. Tipuju tak 70:30, nebo 80:20 (trolej:baterka). To je moje (poněkud antiKáemická) věštba. [proud]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 11. října 2017 - 11:16:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 366
Registrován: 11-2008
Myslím, že v Praze by všechny trolejbusy měly mít baterky (alespoň na cca 5 km). Jde o vykrytí plánovaných i neplánovaných objížděk, vyhýbání se nehodám, průjezd nízkými podjezdy (kam nelze dát troleje), průjezd uzly s tramvajovou křižovatkou, manipulace v depu / na konečných...
Pokud bude někde trvalé pojíždění na baterku, tak pouze krátké úseky v oblasti méně využívaných konečných(3-5 km). Tato vozidla by měla mít baterku s vyšší kapacitou.
Středa, 11. října 2017 - 11:45:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 8-2017
To Wagon ... co bylo kdysi v plánech je jedna věc, jak se jeví spousta věcí dnes je věc druhá. Zadrátovanou Hanspaulku pamatuji, trolejbusem jsem jezdil, kdyby to přežil do dneška, tak petice na jeho zrušení podepisovat nepůjdu, ale stejně tak nevidím jediný důvod tam ty dráty znovu natahovat. Opravdu si nejsem vědom faktu, že by provoz dnešních autobusů tady někomu vadil ... zase tak často ta 131 nejezdí. Ostatně je otázka, zda s perspektivou 20 a více let je zrovna trolejové vedení tím pravým.
A to jsem původně opomenul fakt garážování, které v Podbabě už samozřejmě nehrozí, a vedení 131 ne na smyčku na Bořislavce, ale na Evropskou a okolo Uniqy ... kde by to komplet zadrátování byla asi docela výzva.
Anketu si klidně po celé trase 131 udělejte, nebo si na net pověste petici, já vám v tom bránit nebudu:-). Dokonce slibuji, že nebudu hlasovat proti:-))).

Co se Baby a Špitálky týče, za totáče se počítalo a plánovalo s ledasčím, a u většiny jsem sakra rád, když na to nedošlo ... stačil hotel Praha. I když tedy nutno uznat, že ten je klasickým případem který ukazuje, že vždy ještě může být hůř. Jinak aby bylo jasno, mít na té Špitálce co je tam dnes také považuji za docela luxus, ale ...

Návrh na "váš" trolejbus beru, my už stejně jezdíme většinou na metro na Bořislavku. [rofl] A až IPR někdo pustí z řetězu a zkultivuje Kulaťák i s přilehlým okolím, tak bude stejně lepší se širokému okolí obloukem vyhnout:-).
Středa, 11. října 2017 - 12:16:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 12-2007
Vážení,
nemyslím si, že by bylo vhodné linku č. 131 zatrolejovat jako první, nicméně má podle mého názoru takové zatrolejování smysl. Jistě mohou být i jiné úseky přednější, jako např. linka č. 176, 137 a další. Pokud se týká zatrolejování příměstských linek, existují nápady na provoz tramvají do Středočeského kraje, jako jsou např. Jesenice, Čestlice, Zdiby apod., přičemž tramvaj má vyšší kapacitu na straně jedné, na straně druhé jsou však nutné mnohem větší investice než do trolejbusových tratí. Trať směrem na Horoměřice jsem vybral záměrně, protože tam ke sklonovým poměrům těžko někdy postaví tramvaj, přičemž Horoměřice, a snad i Statenice, Velké Přílepy a Holubice se dále rozvíjejí, tzn. že se tam budují sídliště rodinných domků. Je třeba brát v úvahu, že v prvé řadě se budou zatrolejovávat úseky, kde bude potřeba trolejbusů největší, což znamená, že to určitě nebudou příměstské linky. Ty půjdou na řadu později, přičemž příměsto se bude nadále rozšiřovat. A do oblastí jako jsou Statenice nebo Velké Přílepy nikdy nepovedou vlaky, a tramvaje také ne, takže se domnívám, že v rámci elektrizace veřejné dopravy dojde i na některé příměstské linky.
Antar: Právě kvůli kapacitě baterií si myslím, že elektrobusy, které budou stacionárně nabíjeny pouze na konečných anebo ve vozovnách asi nebudou v masové míře rozšířeny. Proto podle mne budoucnost bude patřit vedle klasických trolejbusů také parciálním, které budou moci být nabíjeny za jízdy a proto nebude potřeba taková kapacita baterií. Jinak se domnívám, že veškeré akumulátory bude možné materiálově využít, zejména kovy, a to včetně v současné době tolik propíraného lithia.
Středa, 11. října 2017 - 12:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 927
Registrován: 1-2012
"Tramvajová trať pod Vítkovem v ose bývalé železniční tratě je fakt nesmysl. Když pominu to, že tunel a most nemají moc prostoru na dvě koleje, tak k čemu by byla?"

Tunel se prostě přestaví.
Byla by k tomu, abych ddostal víc tramvají od Libně a Vysočan do té části centra, kterou nevykryje Béčko. Byla by to součást tramvajové magistrály. Pokud chceme stavět další větve na okrajích města, pak musíme tramvajovými tratěmi zahustit i centrum, jinak ty nové tratě na okrajích budou mít jen roli napaječů metra, tj. budou k ničemu.

"- Nájezd na Krejcárku jen od Palmovky - jinak se nevytočí. Tudíž od Ohrady nevyužitelná."

Nepotřebuji, aby fungovala ve směru od Ohrady. Ohrada má Olšanskou a Seifertku pro spojení s centrem.

"- až k tunelu bez zastávky - kdo by šel na tramvaj přes Vítkov nebo pod rozsáhlým kolejištěm, když mnohem pohodlněji jiná tram"

Nerozumím. Ta tramvaj je pro místní obsluhu Husitské. Koněvova bude mít tramvajový vymeták od Jarova. (A: Jarov - Ohrada - Prokopovo nám. - VŠE - Jindřišská. B: ... Palmovka - Ohrada - Prokopovo nám. - Olšaanské nám. - Flora - Korunní ...)

"- v tunelu bez zastávky"

To tak bývá. Má-li to být tramvajová magistrála, která má odlehčit metru, nemůže být zastávka na každém rohu.

"- za tunelem by sice mohla být zastávka, ale asi ne moc využívaná - zprvu bez přístupu, dále obtížný až nemožný přístup"

Kde za tunelem? Prostě tam nebude to rumiště. Bavíme se o zastávce v úrovni Jeronýmovy, která má pokrýt celý dolní Žižkov a dostat ho za tři minuty k Muzeu?

"- od mostu přes Husitskou až po Seifertovu zase bez zastávky - bez přístupu"

Nad divadlem Ponec tam zastávka je. Tam, co jsou ty vysoké schody, co si zahrály v mnoha filmech ze 60. let. Ty schody lze využít.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Středa, 11. října 2017 - 12:31:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 928
Registrován: 1-2012
"já spíš nechápu, jaké relace má tato trať zajišťovat"

... to je tak, když někomu zoufale chybí představivost.

Linkové vedení někdy příště.

"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Středa, 11. října 2017 - 13:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 355
Registrován: 9-2016
Ad Vizionář 927:
"- až k tunelu bez zastávky - kdo by šel na tramvaj přes Vítkov nebo pod rozsáhlým kolejištěm, když mnohem pohodlněji jiná tram"
Nerozumím. Ta tramvaj je pro místní obsluhu Husitské. Koněvova bude mít tramvajový vymeták od Jarova. (A: Jarov - Ohrada - Prokopovo nám. - VŠE - Jindřišská. B: ... Palmovka - Ohrada - Prokopovo nám. - Olšaanské nám. - Flora - Korunní ...)

Prostě od Krejcárku až k tunelu nebude žádná zastávka. Co nechápete? Vždyť to vzápětí potvrzujete.

Za tunelem - možná jedině u tý Jeronýmový.

Nad divadlem Ponec tam zastávka je. Tam, co jsou ty vysoké schody, co si zahrály v mnoha filmech ze 60. let. Ty schody lze využít. Viděl jste to tam? Kdo asi po nich bude chodit? Vždyť most a bývalá trať je v úrovni třetího patra okolních domů!

Takže celá drahá tramvajová trať bude sloužit pro jednu zastávku. Nesmysl!
Středa, 11. října 2017 - 13:26:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 8-2017
Má-li to být tramvajová magistrála, která má odlehčit metru, nemůže být zastávka na každém rohu.

Nejzatíženějším úsekem béčka je ovšem Smíchov - Karlák, podle kterého se musí dimenzovat celý zbytek, kde by měla být snaha ho spíš co nejvíc naplnit. Nevšiml jsem si, že by metro zrovna v Karlíně teklo.
Středa, 11. října 2017 - 14:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 12-2007
vedení 131 ne na smyčku na Bořislavce, ale na Evropskou a okolo Uniqy ... kde by to komplet zadrátování byla asi docela výzva.

No dyť jo! "Bořislavkou" jsem myslel u metra. Do té betonové střechy nad odstavem se trolejbus vejde, měřil jsem to. Trolej se ukotví do stropu.

Pavhob: v Praze by všechny trolejbusy měly mít baterky (alespoň na cca 5 km). Jde o vykrytí plánovaných i neplánovaných objížděk, vyhýbání se nehodám, průjezd nízkými podjezdy (kam nelze dát troleje), průjezd uzly s tramvajovou křižovatkou, manipulace v depu / na konečných...

Jo, v zásadě souhlas, odpadne složitá trolej ve vozovnách a malá baterka v každém voze je užitečná.
Ovšem až na ten průjezd nízkými podjezdy a mnohé průjezdy křižovatkami - nějak si nedovedu představit natrolejování někde za křižovatkou nebo podjezdem, pokud tam zrovna není náhodou zastávka se zálivem. Ne vždy to jde, aby to nebylo brzdou ostatního provozu nebo původcem nebezpečné situace - klasický příklad je Prosecká estakáda ve směru nahoru hned za podjezdem, kde by mimochodem měla být trať minimálně trojstopá nebo čtyřstopá (tj. 2 stopy do kopce), pokud bysme v tom úseku uvažovali o zatrolejování 136, 152, 177, 195 a 158. Tam místo k natrolejení prostě není. Takže tam jsem jednoznačně pro kontinuální vedení a rekonstrukci podjezdu na výšku min. 5 m (min. výška troleje je podle normy 4,5 m). Až se bude někdy za 3 roky předělávat nádraží Praha-Vysočany, tak snad na to dojde a koleje půjdou výš, protože i bez trolejí je ten podjezd dnes o hubu - stačí větší náklaďák. Trolejbus by tam dnes neprojel ani se staženými klacky.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 11. října 2017 - 14:58:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 546
Registrován: 4-2009
->vizionář
Ten postup musí být opačně. Nejdříve si řeknu, v kterých relacích mám nedostatečnou nabídku spojení a pak řeším infrastrukturu tak, abych naplnil požadavky po přepravě. Dokud tedy není jasné, jaké relace by to zajišťovalo, tak je to technokratický návrh. Navíc bez ekonomické úvahy. Taková omalovánka.

Je tedy zřejmé, že linkovým vedením to začíná. Silně mi to připomíná moje zkušenosti s dopravci, kdy si jeden dopravce pořídil nová vozidla z vlastní vůle a pak je nutil objednateli dopravy, aby mu je zaplatil, přestože objednatel dopravy po něm nová vozidla nevyžadoval a na úhradu odpisů neměl peníze.
Ten plánek tratí sice něco ukazuje, ale nedává žádnou odpověď. Odpovědí by například bylo, že spojení Libně a Vinohrad je nedostatečné (ta trať totiž nevede do centra, ale na Vinohrady), protože linky 10 a 16 dnes kapacitně nezvládají nebo protože cesta linkami 10 a 16 je neúnosně dlouhá nebo protože tyto tramvaje trčí v kolonách. Až potom následuje okamžik, kdy by měla být navrhována nová infra. Dalším krokem potom je zhodnocení, zda nová infrastruktura řeší problémy uvedené v počátku.
Tudíž stále nebylo řečeno, k čemu by ta trať byla. Argument s odlehčením metru B je potřeba důkladněji doložit. Ta trať totiž nevede v ose linky, ale odklání se od ní. Reálně by tak převedla pouze cestující z Palmovky do Vinohrad, kteří dnes musí jet linkami metra B a A.
Jediné, co stojí za to řešit, tak je spojení na hlavní nádraží, které je městskou dopravou velmi omezené. Kromě metra C není hlavní nádraží pořádně obsluhováno žádnou další linkou MHD. Obzvlášť ve směru od Vinohrad a Žižkova, kde není ani pěší přístup. Pokud by tak nad Bulharem vzniklo, něco spojeného s přístupem do prodlouženého podchodu nádraží, tak by to bylo dobré, ale kvůli tomu není třeba budovat tramvajovou trať. Stačí navázat stávající linky.

Co se týče nových tratí a linek tramvají, vlaků nebo autobusů v České republice, tak to mám představivost dostatečnou. Jejej! [happy]
V.
Středa, 11. října 2017 - 16:03:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 5-2009
Fakt mě fascinuje, jak ve jménu nějakých ideologií lidi vypnou rozum a hned musí válčit proti všemu, co je jiné než oni sami. Kdo z vás, co si stěžujete na cyklisty, co nedodržují pravidla, NIKDY žádný dopravní předpis neporušil? Kdo z vás nikdy jako chodec nešel na červenou a pak si zanadával na cjodce za volantem, že zase porušili pravidlo? Jeden debilní provokující cyklista vadí a stovky čuňat za volantem denně ne, protože uz jsme zvyklí? Fakt doporučuji všem řidičům aut si občas zajet po Praze na kole a všem cyklistům si udělat řidičák, ať vidi, kdy jsou a kdy nejsou dobře viděni atd. Tyhlety žabomyší války jsou zbytečné, ve velkoměstech to bude vždycky pestré a je třeba se smířit s tím, že různé druhy dopravy mají své místo a všechny potřebují svoji infrastrukturu. Z tohoto pohledu je jízda na kole po Praze stále ostudný adrenalinový zážitek a frustrace z toho, jak je tento druh dopravy soustavně ignorován, může přijít dost rychle. Tím nechci hájit konkrétní pochybení zřejmého bezmozka.

Ad Koněvova: v Praze se vyskytnu v současné době tak pětkrát do roka a když se procházím Koněvovou, tak během 15 minut potkám tak 3-4 dálkové linkové autobusy a množství aut z dálky. Je to jednoznačně tranzitní ulice, ale nemyslím, že třeba ukrajinský řidič autobusu tamtudy jede schválně, aby provokoval a rušil místní. Takto jsou nastavené navigace, takže pro něj Rohanské nábřeží neexistuje. Zajímavé, že v některých městech se navigace těmto zkratkám vyhýbají a posílají delší a pomalejší trasou bez zakázaného průjezdu takovými "Koněvkami". Třeba to mohou samosprávy nějak ovlivňovat a posílat "zákazy" rovnou do mapových podkladů?

Jinak TRAM v Koněvce vzhledem k frekvenci cestujících až takový nesmysl není (s cyklopruhy vedle kolejí [happy], nicméně se musí navrhovatelé zabývat i otázkou, co s parkovacími místy, zásobováním atd.? Už teď tam musí stát dodávky na chodníku. Co fungovalo před 80(?) lety holt nemusí fungovat dnes. Ale třeba si s tím nějaký tram šotouš dá větší práci a přesvědčí nás skeptiky [wink]
Středa, 11. října 2017 - 16:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2314
Registrován: 12-2007
Wagon: Právě kvůli kapacitě baterií si myslím, že elektrobusy, které budou stacionárně nabíjeny pouze na konečných anebo ve vozovnách asi nebudou v masové míře rozšířeny. Proto podle mne budoucnost bude patřit vedle klasických trolejbusů také parciálním, které budou moci být nabíjeny za jízdy a proto nebude potřeba taková kapacita baterií. Jinak se domnívám, že veškeré akumulátory bude možné materiálově využít, zejména kovy, a to včetně v současné době tolik propíraného lithia.

Já si v podstatě myslím totéž. Ono bude potřeba najít nějakou rovnováhu mezi náklady na stavbu a údržbu trolejí a náklady na ten celý "bateriový cyklus" od nákupu baterií po jejich pravidelnou výměnu a následnou likvidaci/recyklaci. A tady je na místě opatrnost (ve prospěch trolejí), protože někdy se do těch baterek vkládají až přehnané a možná i poněkud nereálné naděje typu "bude to super, uděláme všechno na baterky, a budou stačit kousky trolejí do kopce" atd. Aby nakonec náklady na ty baterky nepřevýšily náklady na ty troleje.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 11. října 2017 - 17:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4110
Registrován: 7-2011
Klavírista - píšu to už po sto padesátý šestý, ale ještě jednou a pomalu. [proud]
Ze všech aut, co za šichtu potkám, jich vidím udělat nějakej přestupek tak cca 30-35%. Ze všech cyklistů, co za šichtu potkám, jich vidím udělat nějakej přestupek tak 95-100%. Tohle je to, co vadí. Ne nějakej "Jeden debilní provokující cyklista vadí a stovky čuňat za volantem denně ne".
A problém taky není v tom, že za šichtu potkám 10 cyklistů, ale aut 1000. Bohužel na ten poměr počet nemá vliv, i když těch kolařů potkám ne 10, ale 20, procenta pořád zůstanou stejný.
Petr_k
Středa, 11. října 2017 - 19:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12132
Registrován: 4-2003
Ad Wagon a další - linka 131 má jistou výhodu: je to v dané oblasti "samostatný provoz" - v celé trase je sama, nikde se tam nic nevětví a nepásmuje, z hlediska grafikonu je taky samostatná (vozy nikam nepřejíždí s výjimkou nočky, která je slabě vytížená a celkem i zbytná), takže drátizací jediné trasy vzniká ucelený provozní systém. Drobný problém dělá jen absence zázemí v bezprostředním dosahu.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 11. října 2017 - 19:56:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2315
Registrován: 12-2007
Ach jo... demagog Bobik.
Fajn. Tak ty vidíš za šichtu 30-35 % aut, co dělají nějaký přestupek. A kolik zažiješ (nemyslím osobně, stačí, když jseš svědkem) za šichtu nehod? [wink]
Jsou ty přestupky věci skutečně ohrožující, smrdící nehodou (třeba že ti tam někdo vlítne, když máš přednost), nebo je většina těch tvých přestupků pouze formální a bagatelní povahy, příp. nepozornost?
A jaké přestupky dělají ti strááášně zlí cyklisti? Ohrožují tě nějak, nebo jde zase o bagatelní přestupky spíše formálnho charakteru?
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Fkam
Středa, 11. října 2017 - 20:01:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3008
Registrován: 3-2011
Je fakt, že v Praze si cyklisté a řidiči aut mohou docela podat ruce. Viděl bych to na plus mínus stejné procento těch, co svým jednáním ohrožují provoz.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Středa, 11. října 2017 - 20:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2316
Registrován: 12-2007
Drobný problém dělá jen absence zázemí v bezprostředním dosahu.

To je pravda, mně taky ta linka 131 vychází (potom, co jsem ve svých vizích opustil myšlenku trolejbusové tratě na Suchdol a na Hradčanskou) izolovaná, ale vozovna Řepy je vzdálena nějakých 7 km a to se dá na tu baterku po celodenním dobíjení a při jejím vhodném dimenzování celkem v pohodě ujet. A pokud by byly troleje i jinde, např. linka 191 přes Petřiny, 225 z Dědiny na JZM atd., tak je ten dojezd bez troleje ještě kratší, kolem 3 až 4 km. Vše za předpokladu, že se bude zatahovat z Bořislavky Evropskou, Vlastinou, Drnovskou, Karlovarskou, Slánskou a a Reinerovou, a v opačném směru vyjíždět stejně, ale na Veleslavíně z Evropské zahnout na Kladenskou a dále Liberijskou, vlevo Evropskou a projet obratištěm (natrolejení), aby se dalo najet na nové Bořislavce do nástupní zastávky.

A linka 51 v mírně parciálních trolejbusech by byla na světě... [wink]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 11. října 2017 - 20:22:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6670
Registrován: 6-2004
Fkam: Proč lžeš? Musím naprosto souhlasit s Bobíkem... Cyklisti jsou bohužel největší odpad svým chováním...
Případů jsou mraky. Třeba na Ladronce celá rodinka jela v pěší části a ještě se hrozně divil, že dostal skoro přes tlamu...
Cyklistů co neřeší červenou jsou taky mraky a to není o tom, že jako chodec přejdu v 1 ráno, protože nikde není ani noha, ale ve 2 odpoledne je to průser...
Jízda po chodníku taky ohrožuje ostatní...
Petr_k
Středa, 11. října 2017 - 20:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12133
Registrován: 4-2003
Antar - bohužel je ta "izolovanost" i zároveň nevýhoda: když se politická repre rozhodne, že se to prostě nehodí (třeba přestanou téct eurodotace), tak zaniká jakýkoliv tlak na rozvoj trakce.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 11. října 2017 - 20:43:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2317
Registrován: 12-2007
Třeba na Ladronce celá rodinka jela v pěší části a ještě se hrozně divil, že dostal skoro přes tlamu... Jízda po chodníku taky ohrožuje ostatní...

Milánkové, já bych vám ty všechny vyhrazený pruhy a oddělený pěší části, cyklo části atd. zrušil, a byl by pokoj. A velice rychle byste si přestali vymýšlet, kdo má nebo nemá nárok, co je pěší a co je cyklo. Prostě byste se tam museli vejít všichni, a naučit se používat mozek a jeden druhého respektovat. Ono to jde, i když, pravda, zpočátku trochu za cenu modřin. Ale jde to. [wink]

Petr_k: To jistě, ale pokud to už bude, a jsou k dispozici aspoň malé baterky, tak snad ta izolovanost nemusí být tolik na překážku. Pokud to bude fungovat, tak to už dnes nikdo nezruší. A nikde není psáno, že se to musí stavět z eurodotací. Prosecká se taky postavila z vlastních zdrojů.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Fkam
Středa, 11. října 2017 - 20:58:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3009
Registrován: 3-2011
9001 - to je tvůj názor. Já mám takovou zkušenost, jakou mám. Tedy bavíme-li se o Praze.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Středa, 11. října 2017 - 21:40:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2050
Registrován: 12-2007
Petr k: Předpokládám, že se trolejbusová doprava bude zavádět vždy na základě takových "hnízd", kde se postaví v určitém místě troleje pro několik trolejbusových tratí dohromady. Nemyslím si, že linka č. 131 bude vedoucí linkou pro zavedení trolejbusového provozu, nicméně takové "hnízdo" může být rozšířeno o úsek z Bořislavky do Nebušic (44 spojů linky č. 161, 39 linky č. 312), popř. z Bořislavky do Statenic (103 spojů dohromady linek č. 316 a 356). A lze předpokládat, že v důsledku bytové výstavby v okolí Prahy se počet regionálních linek bude rozšiřovat. Takže možná, že se vyplatí vybudovat nějakou vozovnu třeba ve Středočeském kraji jak pro klasické trolejbusy, tak i pro parciální s tím, že by jej využívaly i autobusy z přilehlé oblasti - např. linek 108, 116, 160, 340, 350, 355 a 359 (předpokládám, že v té době by už byla doprava do Suchdola a na stadion Strahov zajištěna tramvajemi). Přece jenom do garáží v Řepích je to dost daleko.
Středa, 11. října 2017 - 21:41:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6671
Registrován: 6-2004
Antar: Ty ses neskutečnej blb... Ona ta sranda přejde, až ti podobný blb za cenu modřin zraní někoho z rodiny... Bohužel takhle na to doplatila babička kamaráda... V 65 zlomený krček a život v háji...

Takže tvoje rada koupit si teleskop a cyklisty řešit na místě tím, že ho sundám, když mě ohrozí? To je přece taky jenom za cenu modřin a upřímně radši on než já...

Fkam: Tvoje názory na některé věci nemají s realitou nic moc společného a i staré báje a pověsti jsou uvěřitelnější [wink]
Fkam
Středa, 11. října 2017 - 21:52:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3010
Registrován: 3-2011
Opět tvůj názor. Měl by ses někdy více zaměřit na objektivitu. Házet všechny do jednoho pytle je tvoje specialitka, jedno jestli u řidičů tramvají, cyklistů nebo muslimů [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
A.Š.
Středa, 11. října 2017 - 22:30:04  
Neregistrovaný host
77.78.91.23
Já si myslím, že pro začátek je nejefektivnější postavit trať tam, kde je veliká frekvence a zároveň jezdí krátké linky. Jako jeden z nejlepších adeptů vidím Bohnice. Postavit 1.5 km dlouhou trolejbusovou trať v úseku Kobylisy - Čimický Háj (to by stálo jen pár milionů) a postupně zelektrizovat pomocí parciálních trolejbusů svazek 200/144/152 - to je v ranní špičce nějakých 40 spojů za hodinu jedním směrem. Tam je efektivita investic do drátů podle mě úplně jinde, než zde uváděná 131. Nebo pokud jsou ty baterky fakt moc drahé, tak zadrátovat v první fázi celou trasu 200, to jsou nějaké 4 km. Na garáže Klíčov je to z Kobylis cca 4 km, to se dá s malou baterií dojet.