Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Rakousko » Archiv diskuse Rakousko do 30. 09. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Rakousko do 30. 09. 2017

dolů
   autor příspěvek
Mladějov
Pondělí, 03. července 2017 - 10:49:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10552
Registrován: 3-2007
No mimo sezonu někde snad...

Byls ve Skokách?

Mch za to, že tehdy byly konzervy na rozdíl od dneška poživatelný nemůžu. A kdo je pamatuje tak to potvrzuje. Pokud teda není programově programován "vše bylo na hovno a dnes je vše super"...
Ne že by se nenašly - dá to ale hledání a hlavně to nesmí bejt Humé. V Lídlu se najdou, ba pikočí guláše jsou i český.


No já si ještě (v tématu Rakousko [wink]) dovolím zareagovat : Ne, Skoky by už časově nevyšly a to je spíš na kolo, nebo auto po Varské + pěšky. třeba příště. Každopádně do oblastí rozpadajících se samot je to nejlepší na jaře duben/na podzim říjen, to je ta pravá nostalgie.

Já pamatuju DBL konzervy taky, a protože jsem dost jezdil na čundry (a na chatu), tak si pamatuju něco jinýho : Že byly konzervy suprový a taky pěkný šmejdy, takže to chtělo úplně stejně jako dneska ozkoušet a vybrat si tak tři dobré druhy a ty koupit (a v životě jsem na čundr netáhl víc, než tři konzervy, ani do národního parku za polární kruh v Norsku). Už jen proto, aby člověk nevezl a netáhl x kiláků na hřbetě nějakej blivajz plný zelí a tuku, z kterého se akorát po..

To programování myslíš na mně ?

Jinak nevím, co na tom lančmítu furt vidíte - když už teda konzervu někam do divočiny, kde je hlad , tak jeden dobrej guláš, ssebou cibuli na dochucení, chleba a druhý jídlo těstoviny a dobré (!) hovězí ve vlastní šťávě a máš dvě velmi sytá jídla a moc se to nepronese. Třetí třeba jatýrka a udělá se to s rýží (nebo tím chlebem) a zas nemusím půl roku konzervy ani vidět [wink].

A v tuzemských podmínkách vidím konzervu + pytlík kolínek, rýže spíš jako jenom takovou železnou zásobu na té chajdě, chalupě, aby se nemuselo chodit/jezdit nakupovat, když se nějak moc neplánovaně sežere [proud].

Jinak můj poněkud odtažitý postoj ke konzervám možná zapříčiňuje i to, že mám rád dobré jídlo..a třeba i to, že jsme na vojně každou neděli fasovali studenou stravu (konzervy), které jsme už nemohli ani cítit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
FS
Pondělí, 03. července 2017 - 12:23:58  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
Tak koukám, že cestovatelé měli malou fantazii v hledání dobrých konzerv. Na začátku 90. byly na cestování (nejen po Rakousku) zcela nejlepší slovenské "Bravčové na rasci" a "Fungipork" . Vynikající nejen svou chutí, ale i velikostí. A v plechu. Po tom co klaus s mečiarem zlikvidovali republiku, tak tyhle dobroty zmizely z našich obchodů.
Pondělí, 03. července 2017 - 14:18:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11120
Registrován: 5-2004
Jo, Fungující pork[biggrin] pamatuju. Ten byl super. Pak vzpomínám na nějaký maďarský vepřový na houbách "ala Bakony".

Inu krevní tučnice lahůdka nebyly, že. Akorát tehdy šel koupit guláš, kdežto dnes se musí sehnat poživatelnej. No a pro zdejší blbečky točící kolenovrty (mch kam se na čechy serou v tomto němci) - ten poživatelnej je za 40 od Pikoku z lídlu (a je českej). Ten hnusnej je za 50-55 od humé ev. různejch dalších.

Místo hověti ve vlastní šťávě jsem vždy dával přednost praseti. Což je dnes opět z Lídlu Pikok. To co se tváří jako čínský se s tím původním čínským (tradovalo se že to jsou napůl sovětský pohraničníci[proud]) nedá srovnat ani vzdáleně. Přičemž opět to poživatelný zdaleka není totéž co nejdražší.
Mladějov
Pondělí, 03. července 2017 - 14:51:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10554
Registrován: 3-2007
Člověče, Lídl, pikok..to jsem vyzkoušel a chválil si jak cenu, tak obsah (Vídeňský guláš, Maďarský guláš) a prý dle testů je super pikočí vepřové ve vl.šťávě (já furt [cunik] nemusím), ale když jsem konzervy Vg+Mg koupil po čase (asi po půl roce) podruhé, tak byly obě sice plné masa ale s nějakou nasládlou chutí a při nejlepší vůli se to nedalo žrát..takže asi nejspíš kupovat od každý šarže víc ks a ochutnat a zbytek pp vrátit. No do divočiny nejezdím, takže mne to zase až tak nepálí.

Jinak místo loterie s lanšmítama ti doporučím jistotu, a to Pražskou šunku, to můžeš jíst studené na chleba i ohřát nebo osmažit a qalita zaručená. Levné jako lanšmejd to není, ale je to záruka.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
FS
Pondělí, 03. července 2017 - 15:17:07  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
Petr_vlček - ala Bakony, - jo ten byl vynikající, ale to už bylo rodinné balení, pro jednoho moc velký. Je to už moc let, co sebou žádný plech netahám, pouze to nejlehčí balení, což jsou sýry a salám. Ale jen pro první část cesty. Na Rakousku se mi líbí, že při těch modernizacích stanic tam vznikly různé Spar a pod. Tam se dá dobře nakoupit nejen jídlo, ale i pivo. Dříve v Bc člověk letěl do stánku na peroně, než přepřáhnou mašinu, dnes to pivo z Vídně je levnější. Jen by v bývalé metropoli monarchie mohl být ten hlavní Spar otevřen trochu déle, v Linci funguje 5-23 denně ! Ta Billa na Prátru mi přijde levněší než ta na Wilsoňáku, naše nezná heslo Billig kaufen.
Pondělí, 03. července 2017 - 18:07:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11121
Registrován: 5-2004
"tak byly obě sice plné masa ale s nějakou nasládlou chutí"

Nojo, když padne do šarže obsluha a semele ji to tak to není vono[proud][lol][biggrin]
Pondělí, 03. července 2017 - 21:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 8-2006
Kdyby to někoho zajímalo:

application/pdfMarillenkirtag in Spitz/Donau
SF235_Info_Marillenkirtag_22-07-2017-1.pdf (382.1 k)
Pezos
Pondělí, 03. července 2017 - 22:01:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 4-2014
FS:
"Na Rakousku se mi líbí, že při těch modernizacích stanic tam vznikly různé Spar a pod."
Mně taky (až ne jejich divně praktiky ohledně nedělného prodeje na nádražích), ale někteří šotouši to považují na rouhání. Na nádraží přece patří zaplivané putiky s ožralými štamgasty a k jídlu jen obložené rohlíky podivného původu zatočené v 10 m folie [biggrin]
A že to není jen místní specialita, stačí se podívat třeba na Drehscheibe Online, tam je to s rozhořčením nad kapitalizmem na nádražích úplně stejné.
FS
Pondělí, 03. července 2017 - 22:20:02  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
V Basel SBB je takový obchod v nadchodu nad perony, a večer asi v 22 přetáhnou jakousi roletovou mříž nad piva a do rána se pije pouze nealko. Ale místní znalci už mají plné igelitky zásob. To v Linci až do zavírky ve 23 je pivo k mání.
Úterý, 04. července 2017 - 07:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7110
Registrován: 4-2003
ten poživatelnej je za 40 od Pikoku z lídlu (a je českej). Ten hnusnej je za 50-55 od humé ev. různejch dalších.

Tak si koupím ten pod Pikoku a dál nepyčuju. [kladivo]Pár konzerv/sklenic od Pikoku máme doma, stejně jako se dá koupit v Lidlu slušnej lančmít (akorát ne tom neni napsáno lančmít a fakt netuším jak se to vopejká[crazy]).

A teď pozor - pointa - máme to na náhlou potřebu rychle něco ukuchtit (nemoc, pozdní příjezd odněkud+nechuť jít do restaurace) - nikoliv abychom se programově stravovali z konzerv.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 04. července 2017 - 13:25:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 9-2003
Ten slušnej lančmít v LIDL-u se jmenuje Frühstücksfleisch/Konerwa sniadaniowa a nevěřím tomu, že by Vlčak byl tak blbej, jak se tady prezentuje - ony jdou dneska koupit stejně dobré i lepší konzervy jako za bolševika ale na rozdíl od DBL dob jdou kromě nich koupit i zavařovaná hovna pro kolenovrtné Vlčky a to ho na tom sere.
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Úterý, 04. července 2017 - 14:58:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11122
Registrován: 5-2004
Tak jasne ze dnes se da najit. Asi jako za komaru kdyz se chodilo do domu potravin nebo pro file do frionoru.

Hele, to jako kolenovrt je ten co kupuje drazsi svinstvo v beznejch obchodech? I retezcich jako penys nebo billa kde se to tim svinstvem za 40-50 jen hemzi? Resp kde neni rozdil mezi konzervou za 20 a 40-50? Tedy je, ale jen v ty cene.. Ono totiz to lepsi v drivejsim standardu je nuto SHANET. Nikoli nakupovat. A v tom je ten rozdil a zlepseni proti minulu -tehdy se muselo shanet a dnes taky...
Středa, 05. července 2017 - 07:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7282
Registrován: 4-2003
Já se snad poseru, ten stojítozahovňák a dřívbylolípák v jedné osobě Petr vlček nedá pokoj ani v létě a píše tu svý zapšklý slinty, ačkoliv je venku sluníčko. Na pobavení o dovolené jsou ty jeho slinty ale dobrým čtivem [rofl].
Středa, 05. července 2017 - 08:15:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 9-2003
Vlček: Kecáš. Nic se nemusí shánět. Přijdeš do krámu a koupíš.
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Mladějov
Středa, 05. července 2017 - 09:58:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10558
Registrován: 3-2007
Tak že v tom bylo semleté lidské, mne též napadlo, ale spíš konina ?

Bram : Je sluníčko, tak neseď u PC a jděte z Nového Údolí na Třístoličník a přes Plešné jezero do Nové Pece a zpátky vlakem, to je snad nejkrásnější šumavská tůra [wink].

Mně tam akorát mrzí, že z krásného konce světa jménem Nové Údolí je dneska pomalu dopravní terminál.
FS
Středa, 05. července 2017 - 21:06:57  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
Hmm, tak uvidíme, co z toho bude. To by pak ty 4 minuty pobytu asi nestačily.

Ty pasovácký boudy vypadají udržované, asi s něčím takovým už dávno počítali. Ale za chvíli má být díra skrz kopec.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/442753-rakousky-kancler- brzdi-sveho-ministra-kontroly-v-brenneru-zatim-nebudou.html
Středa, 05. července 2017 - 22:48:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 720
Registrován: 11-2004
@FS:
Cele je to potreba videt v kontextu toho, ze v Rakousku budou volby. Kancler a ministr jsou z ruznych politickych stran rozpadajici se koalice. Ministr se chce zviditelnit tim, ze zavre, zrusi a zakaze uplne vsechno protoze panika.
Čtvrtek, 06. července 2017 - 09:06:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7112
Registrován: 4-2003
I retezcich jako penys nebo billa kde se to tim svinstvem za 40-50 jen hemzi?

Tak to už je jasná diagnóza.[biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 11. července 2017 - 12:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1856
Registrován: 12-2007
Ono to dneska opravdu není, že jdeš do krámu a hned koupíš skvělý lunchmeat. Chce to sakra pečlivě vybírat https://www.stream.cz/adost/10011453-lunchmeaty

A pokud je smrkáčův jediný argument proti tomu, že vyšší cena se nerovná vyšší kvalita, že je dotyčný kolenovrt, tak to jen potvrzuje vlkovu teorii [proud]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 11. července 2017 - 16:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7135
Registrován: 4-2003
Ono to dneska opravdu není, že jdeš do krámu a hned koupíš skvělý lunchmeat.

Však Vám to nikdo nerozporuje (mlho)....lančmíty jsou dneska přesně takový, jaký jsou jejich zákazníci. Na rozdíl od socíku, kdy musel kupovat i to co nechtěl. protože neměl na výběr. Každý zboží si najde svýho kupce a je obrazem svýho zákazníka. Přeci to zboží nemůže bejt lepší, než ti lidi co ho kupují. Viz též "podívej se co jíš a já Ti řeknu, jaký jsi". Dtto oblíkání, bydlení, auta a tak dále.

Jediná potíž je v to, že ten Tuna to neřekne lidem do xixhtu - protože by se s tím pořadem neuživil - spousta lidí by se tam poznala a nebyla by ochotná se na sebe koukat. Proto to stočí na výrobce - který ale jen vyplňují poptávku.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

FS
Středa, 12. července 2017 - 10:22:49  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
A tady ten "skvělý lunchmeat" zkoumali odborníci:
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/21-dukazu-ze-nemci-nakupuji-l epsi-jidlo-nez-cesi-34171?seq-no=4&dop-ab-variant=&source=article -detail
FS
Pátek, 14. července 2017 - 20:24:07  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
Neví někdo, jaké algoritmy pro přestupy používají programátoři placeni ČD ?
Někde je jim 7 minut málo, a na Meidlingu to stíhají za 30 vteřin z koleje 1 na kolej 5. Hrozně rád bych viděl ten jeho poklus s kufrem do podchodu a honem zas nahoru.
Mladějov
Sobota, 15. července 2017 - 17:01:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10593
Registrován: 3-2007
Jaké algoritmy ? Pěší hrany se zadávají ručně.
Tak jim místo bědování, jak to všechno u nás stojí za howno, poraďte, když jste tak zcestovalej.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Středa, 19. července 2017 - 23:23:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 5-2010
V neděli pojedu s kamarádkou na výlet do Vídně. Ona sama bude poprvé v životě ve Vídni, tak mne napadlo ji vzít i trochu po vídeňské železnici a využít toho, že jízdenka na 24 hodin prý platí normálně i v ICE v rámci Vídně. Ale jak tak hledám, tak jediný úsek, který je myslitelný, je úsek Wien HbF - Wien Meidling, který se jede 5 minut, žádný jiný úsek není možný, že?
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Čtvrtek, 20. července 2017 - 12:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2528
Registrován: 9-2003
Tak jsem byl dnes dopoledne omrknout odklonovou vozbu vlaků do Retzu po trati Laa - Zellerndorf. Začal jsem v Retzu v cca 8.30. Vozů zde plno a tradiční hector řady 2070 na posunu rovněž přítomen:



Pak jsem se přesunul do Zellerndorfu. Před přejezdem již cedule upozorňující na provoz nákladních vlaků po dobu výluky. Na nádraží v Zellernodrfu stál náklad do Retzu a hned po mém příjezdu odjel ve složení 1142.694 + cca 20 vozů + 2016.007.



Následoval přesun do Pernhofenu, kde jako vždy vozů plno (např. cisterna z Neratovic do Pernhofenu-Wulzeshofenu via PPS Znojmo), ale nehlo se ani kolo.



Poslední zastávkou byla Láva, kde po příjezdu (cca 10.00) se vyskytoval jen hector 2070 a jinak ani vůz. V 10.07 přijel osobák od Vídně (dvě jednotky CityJet). Tak jsem vydal do Billy na nákup rakouských piv, a když jsem z ní vylez, zrovna přijížděl odklon z Retzu (10.36). Tak jsem zas valil na žst. a hned v 10.43 odjel tento náklad na Vídeň (11 vozů, loko zřejmě ta 1142.694). Elektrické loko jsou totiž neelektrizovaným úsekem Laa - Zellerndorf prováženy na závěsu! A herkulové jsou zas voženi až do Retzu. Na žst. stál ještě náklad od Vídně 1144.264 (tuším) + cca 22 vozů. Ten herkules 2016.007 na to zrovna najížděl.



Takže viděny tři odklonové náklady, což jde...
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Čtvrtek, 20. července 2017 - 15:30:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2017
ad Miropiro: ICE jezdí na letiště, tak pokud tam platí i jízdenka, tak není problém.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 19:17:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1257
Registrován: 5-2010
Nějak to ICE tam ne a najít. Se zdá, že tam jezdí jen railjety. Ale co jsem to studoval, tak s jízdenkou na 24 hodin do kernzone to nejde, platí to asi jen do určité stanice.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Čtvrtek, 20. července 2017 - 19:23:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5448
Registrován: 8-2012
Tak KERNzone asi bude proto "kern", že nesahá třicet kiláků za město...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Miroslav_ Zikmund
Pátek, 21. července 2017 - 10:55:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 2-2016
ad FS : "programátoři placení ČD" žádný algoritmus nepoužívají, především proto, že žádní nejsou. Vyhledávač spojení IDOS je produktem firmy CHAPS s.r.o., data jsou "nalévána" konverzí ze zahraničí. Pro každou stanici / zastávku je stanovena určitá "standardní doba na přestup".
Některé systémy jsou propracovanější, mne v Belgii trochu vadil dvouminutový přestup (takže jsem předem počítal s tím, že přestup nebude a pojede se o hodinu později), leč konal se formou hrana > hrana a zřejmě belgická data s tímhle počítají, protože tam se v rámci taktového grafikonu jezdí ze stejné koleje. Belgická organizace železniční dopravy byla velice milým překvapením, velmi blízké švýcarskému systému ... Zajímavé je, že tam (ač mají za zády fanatiky z evropské komise) žádná liberalizace železniční osobní dopravy není a jiný dopravce krom SNCB tam není. Nepočítám DB, SNCF, Thalys, Eurostar a NS v rámci kooperace v mezistátní dopravě.
Do Bastogne, kam už koleje nevedou se jezdí formou NAD, provozně to dělá regionální dopravce, s FIPkou není problém, řidič(-ka) vydá bezplatnou (evidenční)jízdenku ...

IDOS umožňuje nastavit individuální doby na přestup (přesun) mezi označníky jednotlivých zastávkových stání, což je nutné třeba v MHD, kdy je do doby na přesun potřeba započítat i pobyt na světelném přechodu pro chodce.
Kromě toho vyhledávač IDOSu pracuje buď se standardní přestupní dobou, ale uživatel si ve vyhledávači může předvolit dobu na přestup delší (nezbytné pro osoby se sníženou pohyblivostí) nebo naopak kratší (třeba 0 minut).
Takže ten minutový přestup v Maidlu může být ovlivněn nesprávným nastavením vyhledávače.
Má-li vyhledávač nastavenu nulovou přestupní dobu, tak skutečně nabízí v Maidlu minutovou přestupní dobu od vlaku 2369 (jede z Floridsdorfu ve 21,09), pokud nastavím "standardní přestupní dobu", tak je třeba z Floridsdorfu použít vlaku 29841 s odjezdem ve 21,00, u něhož je v Maidlu na přestup 10 minut ...
Miroslav_ Zikmund
Pátek, 21. července 2017 - 11:15:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 2-2016
ad Miropiro : ICE na Wien Flughafen "už" nejezdí, pouze "klasika" nebo S-Bahn. Kernzone 100 je pouze "vnitřní město" prakticky ohraničené v názvu stanice / zastávky WIEN xxxxx (před 25 lety tam ta Wien nebyla). Na letiště ve Schwechatu musíte mít jízdenku VOR na Kernozone 100 (111) + zónu 280.
Pátek, 21. července 2017 - 11:39:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7173
Registrován: 4-2003
Zajímavé je, že tam (ač mají za zády fanatiky z evropské komise) žádná liberalizace železniční osobní dopravy není

Hele fanatiku...chápete vůbec, co znamená slovo liberalizace?

Organizace železniční dopravy byla velice milým překvapením, velmi blízké švýcarskému systému

Ve Švýcarsku zrušili osobní dopravu na třetině dnešních tratí?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 21. července 2017 - 15:29:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 1-2006
...chápete vůbec, co znamená slovo liberalizace?

Možnost nafotit si vozidla v nátěrech více dopravců [biggrin]
Miroslav_ Zikmund
Úterý, 25. července 2017 - 09:25:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 438
Registrován: 2-2016
RadekŠ : já nevím, co bylo v Belgii před "x" lety, sice jsem tam projížděl cestou do Velké Británie někdy v roce 1994, ale nic jsem tam "nezkoumal".
Posuzuji dnešní stav z hlediska organizace jízdního řádu (taktová doprava), návaznosti spojů, proložení tras, takže někde to vychází na 3 vlaky za hodinu. Zdvojené patrové soupravy či motorové jednotky (lze vidět i pět spojených dvojčat), které se dělí / spojují ...
Zajímavostí je třeba samostatný jízdní řád pro pracovní dny (zpravidla pondělí - pátek) a víkendy (sobota - neděle) + svátky.
Ta liberalizace = v osobní dopravě nepůsobí žádný jiný dopravce než SNCB. Na vlaku Liege - Luxembourg belgické vozy s lucemburskou lok, spíše vyrovnávka kilometrů co najezdí SNCB v Lucembursku.
Nizozemský Maastricht, Rosendaal a německý Aachen obsluhují SNCB svými vozidly (elektrické jednotky) včetně personálu, Lille - Tournai belgická souprava s francouzským personálem (strojvedoucí + štiplístek), "posilové" v pracovních dnech (cca 30 minutový mezitakt) obsluhují SNCF.
Úterý, 25. července 2017 - 10:23:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3698
Registrován: 7-2004
Zdravím zkušenější. Mám dotaz ohledně rakouského eshopu. Stačí jen naklikat jméno a příjmení a to je vše jako u ČD, nebo je tam nějaký háček s jízdenkou. (Nutnost někde ověřit, označit apod..)
Úterý, 25. července 2017 - 21:42:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 6-2016
Naklikat jmeno, zaplatit nepamatuju se jestli tam nemusi byt vytvorena primk registrace. Jizdenku hlavne vytisknout, posledni dobou jsou na to nejak alergicti kdyz jim ukazu jizdenku v mobilu a hned se rozciluji.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 21:22:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3700
Registrován: 7-2004
OK Díky, vytištěno jest a jméno taky, tak snad bude klid. Musím říci, že ač půlka lidí nadává na eshop ČD, tak je zlatý (ale to je i ten OBB) oproti třeba Slovensku a Maďarsko, to už je balkán....
Pátek, 28. července 2017 - 23:54:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13470
Registrován: 12-2007
Videosestřih (délka: cca 1,5 min.) z "tramvajové železnice" z Vídně do Badenu: https://youtu.be/ghkreDHX_xU?t=5s

Videosekvence byly pořízeny v místech:
- zast. Vösendorf-Siebenhirten
- zast. Maria Enzersdorf-Südstadt
- ulice v obci Guntramsdorf (jediné místo mezi Vídní-Meidlingem a okrajem Badenu, kde trať vede uličním prostorem)
- zast. Pfaffstätten-Rennplatz

Umístění těchto míst na mapě: https://mapy.cz/s/1TvQI
Středa, 02. srpna 2017 - 06:59:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 5-2010
Možná si toho nikdo nevšiml ještě, ale pokud vyjde návrh GVD, tak od prosince 2017 bude pozdně večerní spojení railjetem z Vídně do Brna (21:11 odjezd, 22:36 příjezd). Hurá, konečně alternativa k busu žlutých, co jezdí v devět z Vídně...že se má vrátit railjet po sedmé hodině z Brna na Vídeň (jedoucí z Prahy), bude jen fajn...
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Středa, 02. srpna 2017 - 07:39:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5557
Registrován: 8-2012
konečně alternativa k busu žlutých
Vždyť to taky je hlavní důvod, proč ten vzduchovozič vůbec pojede [happy]}
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 02. srpna 2017 - 08:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4421
Registrován: 12-2004
T.H. [ok]
Čtvrtek, 03. srpna 2017 - 15:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2017
Velmi slabe, krom adventu, byva obsazen uz RJ372, o dve hodiny drive. Takze v devet vecer z Vidne do Brna... [crazy]

S RJ ve 4:50 z Prahy se taky porad pocita?
Pátek, 11. srpna 2017 - 14:57:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 10-2011
Znamenají odklony, že toho bude na tomto přejezdu v Laa jezdit v těchto dnech více? Pokud ano, jak často? [coze]
Pondělí, 14. srpna 2017 - 18:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 10-2011
Vážení přátelé,
dostaly se mi do rukou fotky přejezdu s nadjezdem v Laa. Z fotek je patrné, že nadjezd má nový povrch. Domnívám se, že nadjezd byl přestavěn a přibyla na něm křižovatka. Ví někdo, co a proč se s nadjezdem dělalo? Pokoušel jsem se to najít na internetu. Neumím dobře pravopis cizích jazyků, proto to nemohu najít.

Dík za reakce. [happy]
Středa, 23. srpna 2017 - 20:48:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 8-2005
Zkušenost ze sobotní (19.8.) cesty do Rakouska (St.Anton am Arlberg), bohužel, se špatným koncem. Cesta až do Vidně, přes Břeclav, probíhala bez problémů, na to jaké byly v noci na sobotu povětrnostní podmínky, ve Vídni RJ 71 načas, přestup na RJ do Innsbrucku bez problémů, ovšem pak to začalo, na infopanelu zjištěno, že se nejezdí přes Rosenheim a Kufstein, všechny vlaky to objíždí přes Zell am See, takže jsem počítal s větším zpožděním, ale né s nějakým extra problémem. Takže do Innsbrucku příjezd v 17 hodin (+75´), EC směr Zürich a RJ směr Feldkirch fuč, další vlak tímto směrěm byl RJ do Bregenzu s odjezdem i se zpožděním cca v 17:45, ale ten ovšem v St.Antonu nezastavuje, či-li vznesen dotaz na zaměstnance ÖBB, zda-li by nebylo možné, aby tam zastavil, striktní odbověď zněla, že v žádném případě, že to nejde, a že se se mnou o tom nebudou bavit, když jsem jen namítl, že ten vlak stejně přes St.Anton jede, bylo mi řečeno, ať jedeme taxíkem (!!!!!), nebo dalším spojem, tak to taky bohužel dopadlo, tím byl 120´zpožděný RJ do Zürichu, takže příjezd na místo ve 21 hodin, místo v 17, takže se zpožděním pouhých 240´. Bohužel tímto jednáním mě ÖBB dost zklamaly, a je mi divné, v čem byl problém zastavit RJ v ST.Antonu, vysvětleno mi to nebylo.
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 07:39:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 563
Registrován: 4-2007
Pipin: Buď v klidu taky jsem byl postižen, akorát já jel do Tirol přes Mnichov. Jel jsem do Innsbrucku přes Mittenwald kde byla také výluka.Výsledek 4 hod.zpoždění a do cíle jízda taxíkem.
Pátek, 25. srpna 2017 - 10:09:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 5-2015
Nevíte někdo proč vlaky v úseku Rybník - Linec jsou nahrazeny autobusy? A jak dlouho to potrvá? Asi jsem slepý, ale nikde jsem nic neobjevil. Díky za info.
M_g
Pátek, 25. srpna 2017 - 10:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 851
Registrován: 6-2006
A co toto?
Pátek, 25. srpna 2017 - 10:47:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 5-2015
Aha díky. Já to hledal v plánovaných výlukách atp. Havárka mně nenapadla.
Sobota, 26. srpna 2017 - 00:06:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3815
Registrován: 3-2005
Piskomil:
Hlavním důvodem bude zřejmě tato výluka (do 10.9.):

https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/zahranicni-vyluka/81 /

V plánovaných výlukách je třeba sjet až dolů na omezení v zahraničí.
Středa, 30. srpna 2017 - 19:42:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2017
vlasak: už docela dlouho probíhá výstavba městského obchvatu. Severovýchodní část je už pár let hotová, teď se dodělává jih. No a bez kruhového objezdu by to v Rakousku samozřejmě nešlo. Takže i poblíž nadjezdu se jeden buduje (už je možná hotový, jak je patrné z fotky) a odtud povede trasa obchvatu.
Neděle, 03. září 2017 - 15:31:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 1-2009
Viedeň a Dolné Rakúsko rozhodli o posilnení vlakového spojenia S7, ktoré premáva na trase Floridsdorf-letisko Schwechat-Wolfsthal. V časoch špičky budú od 4. septembra na tejto trase každú hodinu namiesto dvoch vlakov premávať štyri. Linka S7 je okrem City Airport Train (CAT) a Aiportbus jediným verejným spojením na viedenské letisko.

Ponuka sa zameriava najmä na množstvo dochádzajúcich ľudí, ktorí každý deň cestujú do hlavného mesta. Nové vlaky pribudnú v pracovných dňoch v časoch od 5.00 do 9.00 a od 15.00 do 19.00. Používať sa budú najnovšie súpravy – bezbariérové vlaky Cityjet.
[masinka]Vlaky v rámci Dolného Rakúsku nebudú zastavovať na všetkých zastávkach, čím ľudia cestujúci z Wolfsthalu ušetria 10 minút. Vypustené budú zastávky Mannswörth, Zentralfriedhof, Geiselbergstraße a Vienna Biocenter St. Marx.
Náklady na skrátenie intervalov si rovným dielom podelia spolkové krajiny Viedeň a Dolné Rakúsko. Obidve ročne uvoľnia milión eur každá.

Viedeň chce okrem toho od 4. septembra účinnejšie „odchytiť“ dochádzajúcich ľudí na okraji mesta. Z toho dôvodu posilní autobusové spojenia zo záchytných parkovísk v lokalite Oberlaa, denne pribudne 40 nových spojov. Mesto plánuje vybudovať ďalšie záchytné parkoviská.
Pondělí, 04. září 2017 - 20:06:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13486
Registrován: 12-2007
V časoch špičky budú od 4. septembra na tejto trase každú hodinu namiesto dvoch vlakov premávať štyri.
Výstižně popsaná situace.

Kdyby namísto toho bylo uvedeno, že půjde o 15minutový interval (kde zdánlivě jde o totéž), byla by to nepravda/lež (byť některé osoby jsou schopny - a to i v oficiálních vyjádřeních - označovat z principu nepřesný proklad 30min. intervalu Sp vlaků + 30min. intervalu Os vlaků coby "15min. interval").

Jak totiž vyplývá z jízdního řádu, bude "proklad" spojů S-Bahn ve směru z Vídně na letiště cca 21 - 9 - 21 - 9.

V opačném směru, tzn. z letiště do Vídně, bude "proklad" ještě nepřesnější - 23 - 7 - 23 - 7.
Úterý, 05. září 2017 - 20:21:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2017
Také na S2 určité změny - a kupodivu k lepšímu. V sobotu už se dá do Vídně opět dojet před sedmou ranní i po trati č. 902 z příhraničního městečka Laa/Thaya.[ok]
Pružinskij
Pátek, 15. září 2017 - 12:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1874
Registrován: 4-2015
Ne moc známé "nové" dráhy u Salzburku.
Prodloužení Salzburger Localbahnen z Trimmelkam do Ostermiethingu. Délka 2,8 km. Kdo znal bývalou konečnou Trimmelkam, nebude se stačil divit velkorysé přestavbě:




Zbytek vlečky do elektrárny:



Skanzen u Salzburku má novou úzkokolejku:



A poslední atrakcí je solný důl u Halleinu, ležící ve skutečnosti vysoko nad údolím, v Bad Dürrnbergu.
Za 600 metrů projížďky mašinkou se dráhař nejdříve zapotí nad 21 eury vstupného a následně nad celou estrádou a multimediální šou v dole.



Geograficky je zajímavé, že drážka prochází státní hranicí mezi SRN a Rakouskem, hornicky mi to celé moc zajímavé nepřišlo.
Všechny lokality jsou max. pár desítek minut jízdy autem od Salzburku, vlakem je spojení jen na navostavbu do Ostermiehingu. Tady nepomůže ani VRT na IV. TŽK :-)
Na jednodenní program tak akorát, k večeru lze pak projet IC spojku mimo Salzburg Hbf. - a dráhař má splněno[happy]
West code was broken.

Středa, 20. září 2017 - 23:02:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 4-2006
Pružinskij: jakou rychlost jsi dosáhl v Halleinu na skluzavce? [biggrin]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Čtvrtek, 28. září 2017 - 17:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2987
Registrován: 9-2007
Na webu ÖBB se dá doklikat k novému GVD. Největší změny v dálkové dopravě:

2x denně railjet Wien - Venezia; v 6:25 a ve 12:25 tj. možnost jednodenní cesty Praha - Benátky. [ok]
z vlaků do Maďarska se stanou pouhé rychlíky bez první třídy a jídelního vozu; D Hortobágy bude prodlouže do trasy Wien Hbf - Záhony, stejně tak bude zdegradována i Avala, Lehár a Advent.
Prodloužení D Moravia do trasy Wien - Katowice (22:30)
[pozor] REX/IC Wien - Košice a opačně; IC 510 z Košic (7:32) do Bratislavy (12:14), odkud dále pokračuje jako REX 2519 ve 12:37 do Vídně (13:43), opačně REX 2520 ve 14:16, v Bratislavě pobyt 15:23-15:46 a dále na IC 513 do Košic (20:28)
railjet Wien - Zell am See - Wörgl, místo něj bude jezdit klasická souprava na IC Wien - Villach - Lienz

Dále jen drobnosti, na rychlíku Dacia nebude jezdit první třída a dál jsem si ničeho zvláštního nevšiml. Beze změny zůstávají klasické soupravy na rychlících v pracovní dny, pátky, soboty či neděle z Vídně do Lince či Villachu (bez první třídy), víkendové IC Wien - Stainach-Irdning, EC Emona & Croatia, EC München - Klagenfurt, EC München - Itálie, EC Polonia & Sobieski (teda kromě časů, Sobieski z Gdynie do Vídně dojede až přes 22. hodinou), IC Innsbruck - Bodensee - Porýní i systém vlaků přes Selzthal (Linz/Salzburg/Innsbruck - Graz + jedno EC Zürich - Graz).
Sobota, 30. září 2017 - 14:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5204
Registrován: 6-2010
A Metropol pojede jen Budapest-Praha (z Pardubic v trase nynějšího 876). Bude z Vídně nějaká náhrada, příp. přímé vozy na EC z Prahy 6:30?
Sobota, 30. září 2017 - 16:40:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 7-2017
Tom754: opravdu ? V konečném návrhu je Metropol uveden v celé trase Budapest-Berlin.
http://www.szdc.cz/soubory/navrh-jr-2018/ustecky.pdf
Sobota, 30. září 2017 - 17:29:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5205
Registrován: 6-2010
Však je to jen konečný návrh. Pravda by to být měla a oproti Vámi odkazovaného návrhu pojede v trase po Brno jako nyní. Z Brna kolem 3:00 a z Pardubic v trase výchozího R. Zpět jako nyní.
Sobota, 30. září 2017 - 17:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 972
Registrován: 7-2007
Vídeňské křídlo na Metropolu zůstane.