Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 22. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 22. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 17. května 2017 - 12:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 314
Registrován: 6-2012
Tuto sobotu budou na Dobříši Májové slavnosti a pojede parní vlak. Prý by to měla letos být ušatá. Má někdo informaci kolik potáhne vozů a jestli bude mít postrk?

Jsem zvědav jestli vůz Hbbillns, ve kterém hraje VLAK DO DOBŘÍŠE, přitáhne letos ČD CARGO nebo zase Regína.
Středa, 17. května 2017 - 17:15:53  
Neregistrovaný host
78.24.10.212
Tak jak to vypadá s Bulíkem ? Pojede v Sobotu na Dobříš nebo pojede něco jiného, případně ví se alespoň přibližně co ? Předem díky za odpovědi.
Středa, 17. května 2017 - 17:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 289
Registrován: 7-2008
pojede 354.195, ale asi ne jen sama....

(Příspěvek byl editován uživatelem kolemjdoucí.)
Středa, 17. května 2017 - 19:19:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 8-2008
M_g: Ano myslím přesně tohoto Ivana. Je smutné to co jsem se dnes takto dozvěděl. Vím, že Ivan psal 16.3, že je nemocen a do odvolání ruší komunikaci, ale nevěděl jsem, že již není mezi námi.
Dodatečně upřímnou soustrast všem pozůslalým.
Jsme jen lidi...
Polabský
Středa, 17. května 2017 - 20:45:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 929
Registrován: 10-2010
Hezký večer,
dovolím si vložit odkaz:
http://www.ntm.cz/RINGHOFFER200

Týká se jízd M 124.001 Komarek [happy]
Středa, 17. května 2017 - 21:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3088
Registrován: 11-2007
Které [masinka] vezly v neděli odpolední vlak z Lužný do Prahy?
Buštěhradka
Středa, 17. května 2017 - 22:26:45  
Neregistrovaný host
83.208.56.193
JL: 477.013
KPKV_Brno
Středa, 17. května 2017 - 22:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 2-2017
Malá krůček ke zprovoznění Němky 555.0186. Momentálně se provádí defektoskopie náprav. Děkujeme "Traktor", za jeho foto.[vypravci][andel]

JNi
Středa, 17. května 2017 - 22:49:33  
Neregistrovaný host
89.102.60.147
Polabský: díky, zajímavé
Čtvrtek, 18. května 2017 - 08:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6985
Registrován: 9-2003
KPKV [ok][masinka][satan]
..pořádná mašina má kotel a komín..
hank
Čtvrtek, 18. května 2017 - 11:14:05  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
KPKV_Brno 7: No vida, další pořádná mašina... [ok]
Čtvrtek, 18. května 2017 - 11:26:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 6-2014
Chtel bych se, prosim, zeptat, jestli ma nekdo z vas nejake podrobnejsi informace o parnim expresu z Prahy do Tanvaldu 15.6.2017? Ja pouze vim, ze by mela jet 354.7152, ale nevim jizdni rad atd. Predem dekuji.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 14:11:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2016
Chci touto cestou ještě dodatečně poděkovat novému vedení DHV, že konečně po 20ti letech existence muzea, bylo tento víkend konečně možné koupit vstupenku do muzea již ve zvl.vlaku z Prahy a tím bylo cestujícím tohoto vlaku umožněno ušetřit nemálo minut času, stravených zbytečným čekáním v nekonečné frontě, před vstupem do muzea! 20 let to nešlo a najednou žádný problém. Je to příjemné zjištění, že příchodem nových lídí se přístup k návštěvníkům obratem zlepšil[happy]. Dokonce i na trati jsme mohli vidět po dlouhé době velmi zajímavé parní výkony. Mimo přípřeže Papoušků s maketou postrku na konci vlaku do Hostivice, byla velkým zážitkem i sobotní odpolední jízda 354.1 z Lužné s 5ti čtyřnápravovými vozy bez postrku. Tipuji, že v muzejní kariéře této lokomotivy to byl asi jeden z jejích nejnáročnějších výkonů.

Dále tady apeluji tímto na všechny zdejší čtenáře a přispěvatele. Nenechte si zkazit náladu anonymními příspěvky o řídících vozech a postrcích, které zde pod různým nicky produkuje kariérně zhrzelý taky nostalgik, ale hlavně Steam story byznysmen pan R.P., kterému již po letech činnosti dochází nápady a hlavně klienti a tak na všechno co se teď bez jeho přičinění pohybuje parou po kolejích ČR jen plive, škodí a pomlouvá a nemůže se smířit s faktem, že to funguje a bude fungovat i bez něj!

A ještě pro Kolemjdoucího R.P. a J.Kučeru - co se týče postrků na výročí 150. Ol.-pr dráhy, tak hned první zvláštní vlak v sobotu z Prahy do Olomouce byl přímo nechutně tlačen Banánem 150, roli řídících vozů si překvapivě zahrál modrý Mercedes 498.022 společně s 387.043. Takže si mistře R.P. osvěžte si trochu pamět [proud]
Čtvrtek, 18. května 2017 - 16:14:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 715
Registrován: 1-2012
pro Frijáka, pro 354.195 to nebyl žádný zvláštní výkon vzhledem k tomu, co už chlapci z této lokomotivy dříve absolvovali.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 17:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2016
No kromě "těžkotonážního" výkonu na bezdružické lokálce cca před 3 - 4 lety,kdy se do stoupání poněkud zadýchal Hektor, takže pára musela táhnout do tamního krpálu celý vlak i s postrkem, si moc nějaký obdobný výkon s takovou zátěží bez postrku nevybavuji. Ale nebyl jsem samozřejmě u všeho, takže samozřejmě mohu mýlit a už vůbec se nehádám[happy] [ok]
Čtvrtek, 18. května 2017 - 18:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3768
Registrován: 7-2011
Friják:
"Dále tady apeluji tímto na všechny zdejší čtenáře a přispěvatele. Nenechte si zkazit náladu anonymními příspěvky o řídících vozech a postrcích..."
Pane kolego, doufám, že jsem dostatečně neanonymní, ale mě se ty postrky nelíbí taky! A je úplně jedno, jestli je to vzadu jako mrtvá zátěž, nebo jestli to tlačí. Prostě to podle mě nemá vzadu co dělat a vypadá to blbě. A vadí mi to dokonce tak, že jsem na "ČD nostalgii" přestal chodit, protože na něco takovýho nejsem zvědavej.
Chápu nějaký dlouhý přejezdy, chápu snahu ušetřit uhlí a vodu při nich, ale nechápu, proč při takovejch příležitostech není ten dýzl přiznaně vepředu (teorie o tom, že proč nevydělat na "parním" vlaku a ještě ušetřit tlačením dýzlu rozvíjet nechci, ale na mysl se derou).
hank
Čtvrtek, 18. května 2017 - 18:43:56  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Friják: 354.195 vozila na konci pravidelné služby v depu Letohrad (1978) i nákladní vlaky... V úseku Štíty - Králíky (stoupání až 21 ‰) měla normu 230 tun, na spádu tamtéž 300 tun.

Když jsou ty mašiny v řádném stavu, tak to vůbec nejsou chcípáci.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 19:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2016
Bobík: Pane kolego já jsem se asi špatně vyjádřil. Já jsem také nejraději když na posledním voze soupravy svítí pouze koncová světla.[ok] Ale při dnešní provozní situaci dovedu i pochopit, když se na konci vlaku přepravuje nečinná záloha moderní trakce, protože v případě nějaké poruchy u parního stroje se pak někde v polích nemusí hodiny čekat na nějakou provozní zálohu, která je dnes někdy dostupná až ve vzdálenosti třeba desítek kilometrů. Můj apel byl myšlen spíše tak, že mi tady vadí neustálé narážky jednoho zamindrákovaného uživatele, který má několik anonymních nicků a neustále tady rozšiřuje fámy, že všechny parní vlaky, které nejedou zrovna v režii jeho agentury, jsou vlastně pouze sunuté atrapy. Přitom skutečnost je leckdy zcela jiná. No prostě lže jak Babiš![proud]

Hank: Díky za doplnění, já o výkonu 354.195 na konci 70.tých let samozřejmě také vím, ale mé srovnání se týkalo pouze muzejní kariéry tohoto stroje. A asi jsem do teď neměl moc štěstí na akce s touto loko., protože já jí do této soboty opravdu zažil pouze spíše jako řídící vůz, což mi bylo dost líto, protože vím, že i tato mašinka má slušnou sílu. Proto mě ta sobota tak mile překvapila[happy]
pamětník
Čtvrtek, 18. května 2017 - 20:50:19  
Neregistrovaný host
88.101.176.120
Vážený pane " Frijáku ", nechci se Vás dotknout, ale nemáte samozřejmě relevantní informace, protože myšlenka prodávat vstupenky již ve vlaku, vznikla před lety a také se několikrát realizovala, ne letos poprvé při zahájení, jak tvrdíte. Asi zas tak pravidelně do Lužné nejezdíte. Ten prodej je závislý na ochotě jízdního personálu a dalších technicko-administrativních záležitostech atd. Ty přípřeže se mimo jiné plánují rok dopředu, protože není tolik provozních lokomotiv a výkonů je hodně. Navíc se to daří díky dobré spolupráci s obchodním oddělením Nostalgie na GŘ. Nakonec, že jede motorový postrk je samozřejmě z provozních důvodů a v případě 477.013 z důvodu, že nemá protipožární atest. To jen, aby jste zbytečně netápal.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 21:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 3-2015
V neděli jela 477.013 bez postrku a o jejím požárním atestu tu nebo u Buštěhradky pár zpráv proběhlo nedávno...
Čtvrtek, 18. května 2017 - 22:17:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3770
Registrován: 7-2011
Friják:
"Ale při dnešní provozní situaci dovedu i pochopit, když se na konci vlaku přepravuje nečinná záloha moderní trakce, protože v případě nějaké poruchy u parního stroje se pak někde v polích nemusí hodiny čekat na nějakou provozní zálohu, která je dnes někdy dostupná až ve vzdálenosti třeba desítek kilometrů."
Pak mě ale napadá "trapná" otázka, v jakém stavu asi ČD ty stroje mají, když panuje obava, že by se jim mohly rozsypat a proto si sebou "pro jistotu" tahaj motor. Na rozdíl od jinejch spolků, namátkou třeba u Zlíchováků jsem si nějak nevšiml, že by měli při svejch jízdách vzadu "pro jistotu" ještě dýzl. A to ty svoje zelený splašený kamna docela dost honěj.
Boris
Čtvrtek, 18. května 2017 - 22:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3199
Registrován: 6-2002
Když už je řeč o těch požárních atestech...
Mě by zajímalo, jaký atest má SŽDC na ten bordel kolem tratí, který někde zasahuje i přímo do průjezdného profilu. Ona sice lokomotiva může mít požární atest, ale to ještě zdaleka neznamená, že s ní nic nezapálíte.
JNi
Čtvrtek, 18. května 2017 - 22:57:07  
Neregistrovaný host
89.102.60.147
Ad postrky - musím dát většině za pravdu, že pomalu suplují sílu parní lokomotivy. Viz Bulík na 090 před měsícem. Bangle řvala na celé údolí Vltavy, ale Bulík se vezl samotíž. To jsem fakt nějak nepochopil.
https://www.youtube.com/watch?v=Ihd6X5ZyuF4

Pokud je tu taková obava, že pára nedojede a zůstane viset na trati, pak je nejlepší mít požární vlaky. Pohlídají okolí tratě, poskytnou oporu v případě poruchy a z cisterny se může dočerpat voda (není potřeba hasičů s mini nádržemi oproti bazénu v tendru). Ale ne jako povinnost, když to někteří zvládají úplně v pohodě i bez podpory a zbytečně by to prodražilo provoz.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 23:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 971
Registrován: 5-2002
Ten prodej je závislý na ochotě jízdního personálu

Myslím si, že nebylo dobře, když obchodní nabídka tak velké firmy jako ČD a.s. byla závislá na vůli konkrétního provozního zaměstnance. Jinak prodej vstupenek ve vlaku (je na to dost času a stejně tam všichni jedou) by měla být samozřejmost. Dokonce si myslím, že by měla být možnost koupit si jízdenku a vstupenku najednou (nebrání-li tomu např. rozdílná sazba DPH).

zelený splašený kamna Važte slova, na tuhle mašinu nedám dopustit a to jsem měl v rukách řadu jiných strojů.

má několik anonymních nicků Ale zase je díky zcela specifickému projevu jednoznačně identifikovatelný.

20 let to nešlo a najednou žádný problém. Je to příjemné zjištění, že příchodem nových lídí se přístup k návštěvníkům obratem zlepšil A nejen k návštěvníkům, ale i k pořadatelům dalších akcí. [ok][ok][ok]

panuje obava, že by se jim mohly rozsypat A nebo je taky potřeba bezpodmínečně nutně stihnout nějakou akci, která stála několik desítek tisíc Eur. taky to může být tím, že je nutné se protáhnout včas tou jednou jedinou dírou v GVD, co v těch všech výlukách ještě zbyla. Nebo třeba nechce pořadatel nic zapálit. Taky to může být případ, že je na mašinu vlak nad normativ atestu, nebo zcela nad normativ délky (viz jízda do Lokte v sobotu se 423.0145 a Hektorem se skoro 400 tunama mezi. Oba jsme měli co dělat... Jedno vysvětlování dvěma stovkám nasraných platících lidí, že fakt stihnou jen polovinu svého programu, kvůli kterému přiletěli z druhého konce světa z důvodu kombinace zcela banální závady na kompresoru mašiny a neexistence díry v taktovém grafikou na trati s vytrhanýma stanicema a uvidíte to ze zcela nové perspektivy. Není to tak dávno, co jsem se doplazil do Prahy se spadlým klenutím jentaktak a nebýt Zlíchováků, jel bych těch 500 km nazpět dost blbě. A držet si za každým vlakem 10 autobusů NAD? To by se nezaplatilo

pak je nejlepší mít požární vlaky Požární vlak je výrazně dražší, než mašina na závěsu.


Všechno je potřeba vidět z různých úhlů pohledu. Jinak se jezdí okolo komína, jinak na rameni 500 km. Jinak se jezdí "na pohodu" a jinak v časové tísni s dlouhým těžkým vlakem mezi vytrhanýma dopravnama a výlukama.

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Barchánek.)
Pátek, 19. května 2017 - 00:27:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 716
Registrován: 1-2012
AD friják. 354.195 co pamatuji nebyla řídícím vozem a z Luženských mašin toho jinde najezdila asi nejvíc.
Pátek, 19. května 2017 - 07:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3775
Registrován: 7-2011
Petr_barchánek:
"Važte slova, na tuhle mašinu nedám dopustit a to jsem měl v rukách řadu jiných strojů."
Kíííd, to byl láskyplně myšlený kompliment. [wink][proud]
(za střeva jsem sice netahal, ale vlastním šmírem mě ozdobila taky [happy])
projížděč NAD
Pátek, 19. května 2017 - 09:52:41  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Petr_barchánek" = 971:
Myslím si, že nebylo dobře, když obchodní nabídka tak velké firmy jako ČD a.s. byla závislá na vůli konkrétního provozního zaměstnance. Jinak prodej vstupenek ve vlaku (je na to dost času a stejně tam všichni jedou) by měla být samozřejmost. Dokonce si myslím, že by měla být možnost koupit si jízdenku a vstupenku najednou (nebrání-li tomu např. rozdílná sazba DPH).
Dovolím si ten výrok rovněž (při)podepsat = souhlasím na sto tisíc procent, jen s jedinou drobnou výhradou: rozdílná sazba DPH totiž nemůže být problémem ani pro ČD, když ji dokáže zvládnout kterákoli pokladna kterékoli potravinářské samoobsluhy - na rozdílné sazby DPH se proto nemohou případně vymlouvat ani ČD.
Nedovedu si představit, jak vůbec může někdo, kdo s tím zjevně měl něco "služebně" společného (neboť z tónu příspěvku "pamětníka" je zřejmé, že tedy ten paskvil osobně pamatuje), mít tolik drzosti a napsat, že o tom, jak se budou ČD presentovat vůči veřejnosti, rozhoduje ochota nějakého průvodčího (viz: Ten prodej je závislý na ochotě jízdního personálu): jak je možné, že ČD ještě zaměstnávají nejen takové průvodčí, ale (patrně) i toho "pamětníka", který ten doslova BORDEL ve výsledku vlastně ještě obhajuje ???
Je doslova absurdní, že ČD dokáží nabízet za "speciálních" (tarifních) podmínek dopravu návštěvníků kdejaké akce pořádané "civily", a dokonce i s tím spojené všelijaké další slevy a nadstandardní nabídky, ale obdobné podmínky pro vlastní akce (které by logicky měly být samozřejmým standardem minimálně jako "PR" podpora vlastní firmy) nezajišťují - a ještě k tomu nějaký primitiv veřejně napíše, že podstata té zhovadilosti záleží v "ochotě jízdního personálu"! K čemu je potom několik odborů na GŘ ČD s velmi dobře placenými řediteli i jim podřízenými zaměstnanci, kteří by měli práci provozních zaměstnanců organizovat a řídit? Proč v tom neudělají rázný krok třeba Ješeta či dokonce Štěpán? Nebo snad vrcholové vedení ČD už ani "PR" firmy vůbec nezajímá?
Zatím se zdá, že příchod Ing. Kothery, na něhož leckde kdejaký důležitý "neumětel" plive, do Lužné u Rakovníka by mohl být spíše přínosem - domnívám se, že na něj plivou nejspíše především ti, kdo nevědí (nebo už - a možná i úmyslně - zapomněli), že právě pod jeho vedením parta lidí na Kladně před už skoro 40 roky pod hlavičkou tehdejší "S-S-Mládeže" dávala dohromady "kladenského kremáka", což právě byl posléze i jeden z hybných momentů pro pozdější vznik nynějšího luženského železničního muzea ("strojovka" v Lužné u R. tehdy patřila pod PLD Kladno): to ale například "pamětník" zřejmě ani pamatovat nemůže, protože tehdy nejspíše ještě "tahal kačera" - eee, pardon, lokomotivu (dřevěnou).
Dokáže-li Kothera prosadit konečně a natrvalo řešení skutečně smysluplné a vstřícné vůči návštěvníkům (když nedávný Rachotův odsun muzejní pokladny od přejezdu problémy stejně nevyřešil), pak to bude jednoznačný průlom v léta trvající letargii a bohorovnosti vedení muzea, které návštěvníci vlastně ani příliš nezajímali. Ale "nechvalme dne před večerem": to, že ve zvláštních vlacích z Prahy tentokrát bylo možno zakoupit vstupenky do muzea a vejít do něj separátním vchodem téměř bez fronty, ještě vůbec neznamená, že tomu tak bude i příště a i v jiných zvláštních vlacích směřujících do muzea a potenciálně generujících zbytečně dlouhé fronty u pokladny - například v závěru informace s titulkem "Den dětí v ČD muzeu" v "Aktualitách" na www stránkách muzea je výslovně uvedeno, že "Ve vlaku platí zvláštní tarif. Jízdenky zakoupíte u vlakového personálu. Jízdenky jsou jednosměrné a neplatí jako vstupenka do muzea.", přičemž o případné možnosti nákupu vstupenek už v předstihu ve vlaku tam žádná zmínka není ...
Pátek, 19. května 2017 - 10:13:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 805
Registrován: 12-2012
Já si myslím, že fronty před muzeem by odstranila i možnost koupit si tu vstupenku přes aplikaci ČD. Jednoduché, rychlé, efektivní, bez hotovosti a nic moc by to nestálo....
Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
projížděč NAD
Pátek, 19. května 2017 - 11:19:12  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "mkcomp" = 805:
Já si myslím, že fronty před muzeem by odstranila i možnost koupit si tu vstupenku přes aplikaci ČD. Jednoduché, rychlé, efektivní, bez hotovosti a nic moc by to nestálo....
I možnost nákupu vstupenky prostřednictvím e-shopu by tak sice samozřejmě hodně pomohla, ale úplným "všelékem" také není, protože zdaleka ne všichni návštěvníci muzea využívají (a chtějí a umějí využívat) e-shopu. Vstupenka do (de facto podnikového) muzea je pro ČD "produktem" v principu podobným (vnitrostátní) jízdence (= zákazník si kupuje nějakou službu), takže by samozřejmě mohla (a měla) být dostupná obdobně všude tam a tak, jako jsou dostupné běžné vnitrostátní jízdenky (t.j. mohl by ji například umět prodat i průvodčí běžného vlaku). A navíc: kdyby ČD měly skutečný zájem o propagaci své činnosti, tak by dokonce mohly (a měly) být ochotny poskytovat slevy ze vstupného, když si někdo zakoupí zároveň jízdenku na (jakýkoli) vlak do Lužné u Rakovníka a vstupenku do muzea - ale to už bychom asi chtěli od ČD skutečně příliš. A propos: o uplynulém víkendu byla v Lužné u Rakovníka ve staniční budově mimořádně otevřena osobní pokladna - i tam by bylo přece možno vstupenky do muzea prodávat (když už tam někdo sedí a většinou se asi jen nudí) a davy návštěvníků tím trochu "rozředit" ...
Dlouhé fronty v případě "hromadných" návštěv muzea vznikaly samozřejmě především kvůli dosavadní letité nemožnosti zakoupit vstupenky předem, ale ta není jediným důvodem (což se ukázalo i o právě uplynulém víkendu): výrazně zdržuje i nákup jízdenek na úzkorozchodný vláček a různých suvenýrů, které jsou dostupné hned při vstupu do muzea (a pouze tam), takže jejich výběr a nákup současně se vstupenkami přístup do muzea zbytečně zpomaluje - tyto vlastně "návazné produkty" by při "hromadných" akcích v muzeu měly být dostupné odděleně (i) mimo pokladnu, aby ta při nárazovém velkém množství návštěvníků mohla sloužit přednostně k nákupu vstupenek.
Vašut
Pátek, 19. května 2017 - 12:13:09  
Moderátor
Číslo příspěvku: 1857
Registrován: 5-2002
Když můžou ČD prodat jízdenku s globální cenou na historický motoráček Břeclav – Lednice v jakékoliv pokladně, proč by nemohly obdobně prodávat vstupenku do muzea, a nakonec i jízdenku na ten úzký vláček tamtéž? Nepředpokládám, že by finance z úzkého vláčku zůstávaly rovnou v Lužné, ale že vše jde stejně do jedné kasy... Akorát se musí lidem říct, že tu možnost mají, případně je i nějak vhodně motivovat k nákupu "v předprodeji" (a nemyslím zrovna způsobem, jakým ČD motivují např. skupiny k včasnému nákupu napařením 80Kč manipulační pokuty...)
Kdo spí, nezlobí...
Pátek, 19. května 2017 - 13:04:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1236
Registrován: 5-2007
http://ekonomika.idnes.cz/kafemlejnek-parni-vlak-zachrana-sbirka- topic-pruvodci-pf9-/eko-doprava.aspx?c=A170517_112536_eko-doprava _suj
J. Kučera nereg.
Pátek, 19. května 2017 - 13:14:13  
Neregistrovaný host
37.188.231.178
Vašute, ať to neplevelíme tady, mohl byste třeba v Tarifu napsat něco o té "manipulační pokutě"?
Jirka z Jihlavy
Pátek, 19. května 2017 - 13:37:07  
Neregistrovaný host
31.192.88.4
Add postrky: Myslím, že by bylo maximálně férové, kdyby pořadatel jízdy parního vlaku na pozvánku uvedl rovnou a bez okolků, zda-li pojede parní vlak, nebo nebo parní lokomotiva jen jako parní řídící vůz. (Abych někomu nekřivdil, někdy to tak opravdu je), Čekal jsem jízdu pětasedmy přes Jeseníky, místo toho, párkrát jemně plkli do komína, aby se neřeklo, a vzadu řvala Barča na celé Jeseníky. Loni totéž jela 464.202, se 4 mi kočáry, v naprosté pohodě, a to podotýkám, nemá přikladač, takže kytara jela. Asi, kdyby to věděli návštěvníci této akce dopředu, byla by jich sotva polovina. Řešení s požárním vlakem nemá chybu, přesně jak popsal JNi, víkendový provoz nehrozí přetížením ani na hlavních tratích.
Tak, teď jen aby si to přečetli hlavně ti kterým je to určeno}
projížděč NAD
Pátek, 19. května 2017 - 13:52:00  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Vašut" = 1857:
Nepředpokládám, že by finance z úzkého vláčku zůstávaly rovnou v Lužné, ale že vše jde stejně do jedné kasy...
Běžnému návštěvníkovi muzea ČD v Lužné je určitě "úplně buřt", do jaké pokladny "spadnou" ty peníze, které zaplatí za svezení svých dětí (a případně i sebe) na "úzkorozchodném kolotoči", a kvalifikovaný účetní aparát by měl umět ty finance (odhaduji že v řádu desetitisíců Kč ročně) správně zaúčtovat a převést na předem stanovený účet i podúčet, takže v tom bych problém neviděl - jen si ale myslím, že komplikovat takovou prkotinou (navíc pravděpodobně v praxi jen minimálně využívanou), jako jsou jízdenky na zmíněný vláček, už tak dost komplikovaný SW "UNIPOKů" a "POPek" by bylo zbytečné: vstupenky do muzea (ať už jako samostatné, ale i jako "globální" = v kombinaci s jízdenkami do Lužné u R. a nejlépe s nějakou "akviziční" slevou) by rozhodně snadno dostupné a v co nejvíce lokalitách být měly.
Tato debata sem už zřejmě nepatří, protože o parní trakci už není (určitě vhodnější by pro ni byla třeba sekce "Železniční muzea a spolky"), ale "Friják" asi na počátku ani netušil, co svým včerejším odpoledním poděkováním (příspěvek č. 7) vyvolá a kam se nakonec vše stočí - ale když už jsem si ve svém dnešním dopoledním příspěvku (z 09:52:41 hodin) "vzal do huby (= klávesnice)" Ješetu, přidám k tomu ještě odkaz na (náhodně objevený) rozhovor s ním zveřejněný pod titulkem "Jiří Ješeta: Zákazníkům nasloucháme a snažíme se jim vyjít vstříc" s datem 04.05.2017 v "Železničáři", jenž se v závěru věnuje i "produktu ČD Nostalgie": a docela typické pro přístup ČD je, že v rozhovoru datovaném 4. květnem se zmiňuje o tom, že Muzeum v Lužné u Rakovníka "první letošní návštěvníky přivítá poslední víkend v dubnu" ...
projížděč NAD
Pátek, 19. května 2017 - 13:52:16  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Jarda_krapas" = 1236:
Jen škoda, že Sůra, když už dělá propagaci "HitHitu", nenapíše také po pravdě, že 20 - 30 procent vybrané částky jde na poplatky právě "HitHitu" = viz: OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI HITHIT S.R.O., kapitola "Poplatky a platby společnosti Hithit" - než někomu nějaké peníze věnujete, zjistěte si nejdříve, komu kolik dáte (princip "HitHitu" je podobný, jako poplatky za DMS, které dárce "daruje" operátorovi - jen je to v případě "HitHitu" komplikovanější a jeho podíl je výrazně větší ...) !!!
postrk
Pátek, 19. května 2017 - 14:12:59  
Neregistrovaný host
85.93.103.3
To jo, 475.101 je v dezolátním stavu, ta kdyby měla víc než 10 v šoupátkách, tak končí.

Je to smutné, ale DHV peníze nedává, depo na to peníze dávat nechce. Sorry, ale když dělali opravu, měli ji dělat pořádně.

Když jsem se díval na fotky a videa všiml jsem si, že podfukovalo vymývací víčko. Neumím si představit, kdyby to boubchlo mezi 1000 lidmi, co byly kolem lokomotivy. V takovém stavu by lokomotiva správně neměla na trať. Je to o život. Až se někde něco stane, tak všichni dojezdí a bude utrum.


Buď pořádné lokomotivy v naprosto špičkovém stavu a nebo to natahat do Lužné a Olomouce, nechat studený a konec.


Cesta je založit spolky, pronajmout si lokomotivy, mít sponzory, něco vydělat a jet sám na sebe. ČD dělá masivní marketing, ale prachy nedá žádné.
Jirka z Jihlavy
Pátek, 19. května 2017 - 22:27:15  
Neregistrovaný host
31.192.88.4
Nelze jezdit tyto jízdy komerčně, pokud jsou mašiny v provozu pouze několik víkendových dní, a pravidelný provoz byl zrušen, asi by se na tom měly podílet ČD, včetně oprav....
JNi
Sobota, 20. května 2017 - 11:19:12  
Neregistrovaný host
89.102.60.147
a je to...částka vybrána
https://www.hithit.com/cs/project/3209/oprava-kotle-lokomotivy-31 0-0134/contributors
Sobota, 20. května 2017 - 11:28:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2021
Registrován: 7-2003
Pro skalní dnes jezdí 433.001 na pendlech do Ivančic za šparglem sama bez pk.
Sobota, 20. května 2017 - 15:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 314
Registrován: 3-2011
Tak jsem dnes na vlastni oci a usi zjistil, ze s temy postrky je to fakt na prd. Stal jsem s kamerou v Cisovicich na odjez vlaku na Dobris, masika vyfoukla cmoudik na rozjezdu a zbytek uz se jen vezla. Zato Bardota kolem me projela na plnej plyn, jit jen na Bardotu tak jsem spokojenej [happy]
Honzinus
Sobota, 20. května 2017 - 16:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 8-2010
Kam to jede z Braníka po ukončení akce??



Tohle je Apple , ty vole! 

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Sobota, 20. května 2017 - 17:24:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 972
Registrován: 5-2002
asi by se na tom měly podílet ČD, včetně oprav....

ČD a.s. primárně zajišťují ZDO v režimu závazku veřejné služby.
Účtování nějakých se ZDO přímo nesouvisejících nákladů (opravy parních mašin, vagonů a zázemí k tomu všemu, aby si velcí kluci měli s čím hrát) objednavatelům veřejné služby je zcela mimo zákony. Maximálně by to mohlo jít z (už tak dost limitovaných) nákladů na reprezentaci.
Sobota, 20. května 2017 - 18:54:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3777
Registrován: 7-2011
Petr_barchánek: - DP Praha taky primárně zajišťuje přepravu lidí za dotace, jako ČD. Přesto muzeum ve Střešovicích běžně pořádá komerční jízdy s historickejma tramvajema - a to aniž by Ringhofera zezadu tlačila Tétrojka (ať už proto, protože je v něm moc tlustejch němců, nebo proto, aby se někde protáhnul nějakou dírou a nezacláněl) [proud].
Proč to ve Střešovicích umí a proč to umí i zaplatit, ale v Lužný ne? Když jde v obou případech o podniky primárně žijící z dotací?
Sobota, 20. května 2017 - 19:54:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4177
Registrován: 5-2002

Myslím, že si to 310.0134 zaslouží [masinka] .
Boris
Sobota, 20. května 2017 - 20:44:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3200
Registrován: 6-2002
Věřím, že kdyby se chtělo, daly by se sbírkou obstarat finance i na opravy dalších parních lokomotiv. Jenomže se nechce.
Mimochodem, jak to vypadá s 434.2186?
JNi
Sobota, 20. května 2017 - 21:37:10  
Neregistrovaný host
89.102.60.147
Honza_o: 1.000.000%ně - odvádí opravdu úctyhodné výkony
Blanka
Neděle, 21. května 2017 - 13:36:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 442
Registrován: 12-2014
Zdravím, měla bych jeden dotaz. V Lužné jsem sledovala práci uhelného jeřábu a docela mě překvapilo, že kromě uhlí byla připravena i hromada pilin nebo něčeho podobného, která se zřejmě přimíchávala do uhlí pro Papouška. Zajímalo by mě, jestli se opravdu tento materiál přimíchává a proč. Předem díky za odpověď [happy]
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Neděle, 21. května 2017 - 17:15:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 806
Registrován: 12-2012
170. Zahájení lázeňské sezony v Jeseníkách a 750 let města Jeseník: https://www.youtube.com/watch?v=doLsApoXxaM

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
Václav Sušický
Neděle, 21. května 2017 - 17:39:01  
Neregistrovaný host
93.153.78.192
Bugr:
"Tak jsem dnes na vlastni oci a usi zjistil, ze s temy postrky je to fakt na prd. Stal jsem s kamerou v Cisovicich na odjez vlaku na Dobris, masika vyfoukla cmoudik na rozjezdu a zbytek uz se jen vezla. Zato Bardota kolem me projela na plnej plyn, jit jen na Bardotu tak jsem spokojenej"

Vážený pane,
pokud je, podle Vašeho zjevně odborného pohledu, jízda na 11 - 13 bar v šoupátkách jízda výběhem tak prosím. Zřejmě jsem se měl učit jezdit u Vás. Pokud jsem při cestě do stoupání přivřel regulátor tak jsem k tomu měl dobrý důvod, a že jsem Vám tím zkazil Váš umělecký záběr, za který jste zřejmě nezaplatil ani korunu, tak to mě žíly opravdu netrhá. Pro mě je přednější bezpečnost stroje a vlaku, za který odpovídám, než Vaše požadavky.

strojvedoucí lokomotivy 354.195 Václav Sušický
Neděle, 21. května 2017 - 20:28:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 598
Registrován: 6-2010
Video: První parní víkend v Lužné u Rakovníka 2017
https://youtu.be/5minkE-QfVo


Neděle, 21. května 2017 - 21:04:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 7-2011
strojvedoucí lokomotivy 354.195 Václav Sušický:
Děkujeme za vysvětlení pane Sušický, i když to hlavní vysvětlení - tedy proč jste měli na [zadnice] motor stále chybí.
A dokud budete jezdit podobným stylem, tak třeba ode mě taky neuvidíte ani korunu. Na druhou stranu Vás můžu uklidnit, že nebudu ani zaclánět kolem trati, protože ani fotografie vlaku s parním řídícím vozem mě opravdu nezajímají. [proud]
Při vší úctě (opravdu to nemyslím nijak urážlivě, nebo zle), zatím jsem tu slyšel spíš výmluvy "proč to nejde", než vysvětlení.
Neděle, 21. května 2017 - 21:22:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 3-2011
Václav Sušický: hehe, odborný pohled, ironie hadr [happy] píšu o tom co jsem viděl a slyšel. Ale jsem rád za reakci.
Odborný názor může být jiný než můj veskrze laický (znám to samozřejmě i opačně), opravdu jsem neřešil umělecký záběr, nejsem šotouš, který vyhání lidi aby mu nestáli v záběru, jen mi to fakt přišlo, že to celé tlačí jen Bardotka podle zvuku a téměř žádného kouře.

Pokud to bylo jinak tak se omlouvám, video jsem ještě neviděl protože nebyl čas..
Václav Sušický
Neděle, 21. května 2017 - 22:22:37  
Neregistrovaný host
93.153.78.192
Bugr:
"Václav Sušický: hehe, odborný pohled, ironie hadr [happy] píšu o tom co jsem viděl a slyšel. Ale jsem rád za reakci.
Odborný názor může být jiný než můj veskrze laický (znám to samozřejmě i opačně), opravdu jsem neřešil umělecký záběr, nejsem šotouš, který vyhání lidi aby mu nestáli v záběru, jen mi to fakt přišlo, že to celé tlačí jen Bardotka podle zvuku a téměř žádného kouře.

Pokud to bylo jinak tak se omlouvám, video jsem ještě neviděl protože nebyl čas.."
To, že jste neviděl kouř vycházející z komína neznamená, že lokomotiva nejede výkonem. Mám skvělého topiče a to, že z komína vychází pouze horké, téměř průhledné, spaliny znamená, že topič odvádí vynikající práci. Samozřejmě, pokud by přiložil čerstvé palivo, tak mašina by i zakouřila, ale proč by to dělal, když to nebylo potřeba. A s tím, že lokomotiva, respektive výfuk, nebyl slyšet nemohu souhlasit, vážně si myslíte, že v takových sklonových podmínkách je možné se nechat jen strkat?
Pro Vaši informaci, mezi Čísovicemi a Mníškem a mezi Mníškem a Malou Hrašticí jsme krátili jízdní doby z 10-ti minut na 7-8 minut aniž bychom překračovali povolenou rychlost. Myslíte, že by to bylo možné pokud by pracovala jen Zamračená a my se jen vezli? Byl jsem také přítomen tomu, když si jeden pán na nás ve Vraném stěžoval, že jedeme příliš rychle (a to jsme nepřekročili rychlost 60 km/h stanovenou SJŘ a různá omezení traťové rychlosti). Stačí to jako vysvětlení mé reakce na to, když jsme přirovnáváni k parnímu řídícímu vozu?
Václav Sušický
Neděle, 21. května 2017 - 22:51:35  
Neregistrovaný host
93.153.78.192
odpověď pro Bobik
Většina z vás se zde pasuje do role odborníků na železnici, to vážně netušíte proč se dává postrková lokomotiva? Na tomto portále nikoho nezajímá proč, každý zde jen kritizuje (a to z jakýchkoliv důvodů), ale nikdo se nezajímá proč.
A co jste udělali proto, aby se na vlaku místo traktoru objevila postrková parní lokomotiva? Chcete všechno za nic. Proč si to nezaplatíte? Objednat si to není problém, pokud budou lokomotivy s přechodností na danou trať.
Vyjadřuji se pouze za naši četu a lokomotivu, viděl jste nějaká videa z našich jízd, že používáte přirovnání k parnímu řídícímu vozu?
Saze
Neděle, 21. května 2017 - 23:01:35  
Neregistrovaný host
37.188.154.51
Václav Sušický: Vašku Klid.... práce lokomotivní čety byla odvedena dobře a to že nějáky čumil remcá představ si co ty lidi asi maj na práci když sem píšou tyhle žvásty.... a stroji rozumí prd, představa těhle ztroskotanců je že tam nalifruješ uhlí aby jim to hulilo v zaběru / třeba jako ten dotaz na Dobříši jestli bys za to mohl vzít pod mostem v Huti víc aby to kouřilo.../ věř že tyhle hlupaci budou vždycky rejpat že tohle nebo tamto... lidem kteří jeli ve vlaku se to líbilo a to je hlavní.... prostě kdo umí umí kdo neumí čumí :D A když koukneš co zde někteří zoufalci plodí to zůstává rozum stát...nerikam ze zde občas nejsou rozumne věci ale to tak píšou většinou lidi od řemesla, kteří ví... a teď čekám smršt remcalu a urazek =D
Neděle, 21. května 2017 - 23:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 316
Registrován: 3-2011
Václav Sušický: díky za info, se jen ptám. Není potřeba se rozčilovat. Nebo možná je..
Pondělí, 22. května 2017 - 06:52:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3779
Registrován: 7-2011
Václav Sušický:
"...to vážně netušíte proč se dává postrková lokomotiva?"
Proč se dává postrková loko samozřejmě tušíme, tedy alespoň já ano. Ovšem proč se dává na "parní" vlak "moderní" (dosud to jezdí, takže je to pro většinu "moderní", ve smyslu současná), tedy dýzlová loko opravdu netuším. Nebo proč se to, jestliže důvodem je třeba cena, bo by dvě páry mohly přijít dost draho, alespoň neuvádí v propozicích, aby člověk hned věděl o co jde? Na druhou stranu, v i provozu se to vyskytovalo, tak proč to neudělat třeba "přiznaně", dát tomu šmrnc, představit to jako "období konce páry a nástupu motorizace"? A poslat dýzl jako vlakovou a páru jako přípřež? Nebo existuje - a bojím se, že reálná - obava, že by to přitáhlo míň lidí, kdyby se na psalo, že ten historický parní vlak bude strkat dýzl?

Jak už jsem psal, nechci nikoho hanět, vážím si lidí co maj snahu, zájem, staraj se a podobně, většinou ve svým volným čase a zadarmo, jenže takovýhle "detaily" (za který dotyční třeba ani nemůžou) to pak kazej. A upřímně, když si někde přečtu, že bude jízda historického "parního" vlaku a pak zjistím, že tomu na [zadnice] blafá dýzl, tak to beru trochu jako podvod. A bohužel, co jsem se tak přesvědčil, u ČD nostalgie je to spíš pravidlem, než vyjímkou.

Upřímně, já jako člověk, kterej si zaplatí jízdný v historickým parního vlaku, tím parním vlakem taky chce jet. A jako takovýho mě nějaký provozní podmínky, traťový poměry, zdali se váha vejde do normy a podobně nezajímají, to předpokládám, že maj organizátoři zmáknutý. Pokud ne, pak to ovšem pokládám za špatnou organizaci (a nejsmutnější na tom je, když je potom za blbce četa, která to jenom veze a za organizaci nemůže).

Jinak co se týče práce čety konkrétního vlaku - za mě - jednak díky za vysvětlení co, proč a jak a jednak možná podnět k zamyšlení, jak pro fíry, tak i ostatní. Jestli možná za to fírové nemůžou tak trošku sami, protože já třeba nechápu to věčný otevírání odvodňováků před kdejakým fotografem. Stejně tak občas výroba "filmovýho" kouře (hodí se do pece hrst, aby "to hulilo"). Je to všude, skoro na všech fotkách. Pak se jeden nesmí divit, že když mašina nečudí a nemá oblak páry od válců, tak se dojde k názoru, že není ve výkonu.
Jo jasně, vypadá to "efektně", i na videu to slušně syčí a štěká, ale jestli to není spíš na škodu, než na užitek?

Každopádně díky za reakce. [ok]
556.036
Pondělí, 22. května 2017 - 07:11:42  
Neregistrovaný host
195.91.98.213
Postrk nepostrk, všetko je to komédia s paródiou na nostalgiu. Nech je ako chce, môžete sa tu urážať a nafukovať koľko sa dá. Ja napríklad do kopca regulátor neprivieram, tú lopatku uhlia prihodím nech to zahulí aby malo obecenstvo radosť. Veď robíme divadlo tak o čo tu ide. A "divadlo s postrkom" je na úrovni besiedky v materskej škole kým nerátam jazdy po zubačke, alebo dvojhlavé pendle.
Zdar!
Pondělí, 22. května 2017 - 08:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 317
Registrován: 3-2011
jsem si konečně pustil video a asi jsem podlehl tomu brumlání Bardotky, které mi nepustilo do hlavy zvuk páry :-)
Takže je tam slyšet, že opravdu zabírá a pořádně. Myslím odjezd z Čisovic.
Václav Sušický
Pondělí, 22. května 2017 - 08:50:39  
Neregistrovaný host
93.153.78.192
Bobik:
"Jo jasně, vypadá to "efektně", i na videu to slušně syčí a štěká, ale jestli to není spíš na škodu, než na užitek?
"
Dát traktor jako vlakovou a páru na přípřež, podle mého, není nejvhodnější. Jsou provozní situace, kdy nelze jet s otevřeným regulátorem a pokud je čerstvě přiloženo, tak veškerý kouř nasají filtry spalovacího motoru vlakové lokomotivy. Tady cestu nevidím. V tomto případě je lepší spíš jako postrk (hlavně pro ni samu).
To co zde píši, berte jako názory člověka - výkonného prvku. Já akce neplánuji, jen se podílím na jejich plnění [happy]. Ale dovolím si říct, že je při plánování nutno vzít v potaz tyto faktory a to:
1) potenciální zájem lidí o akci = dostatečná kapacita vlaku
2) přechodnost lokomotiv a jejich normativ hmotnosti pro danou trať (zda postrk či ne)
3) na kolik procent výkonu má daná lokomotiva povolený provoz požárním atestem
4) cenová dostupnost jízdného = mimo jiné nasazení vozidel a personálu k nim (kolik hnacích vozidel je
potřeba)
5) nařízení hasičů k provozování parních vlaků v daném období v dané lokalitě
Nevím, jestli jsem něco nevynechal, snad jsem ty základní pro vytvoření jakési představy proč to tak je, uvedl. A pokud se budete snažit skloubit tyto požadavky dohromady, tak Vám zřejmě vyjdou podobné vlaky jaké se teď provozují.
Používání odvodňovacích kohoutů při každém rozjezdu. Souhlasím s Vámi, je to holý nesmysl. Zkuste se dotknout holou rukou parního stroje po několika minutách provozu, přiškvaříte se k němu. To, že někdo hlásá, že radši za rozjezdu otevřít kohouty, co kdyby... je dogma, ke kondenzaci vody ve válcích dochází vlivem jejich nízké teploty před prvním rozjezdem, po určité době provozu už není co řešit.
To samé platí o používání paliva pro kouřové efekty. Pro kvalitní práci topiče je příznačné, že lokomotiva kouří velice málo a to jenom při samotném přikládání (něco jiného je, když se po přiložení musí zavřít regulátor, pak se kouření nedá vyhnout) a těsně po něm. Kvalitu akce přece ukazuje jakým způsobem jsem vedl vlak, jak jsem dodržoval jízdní doby, jestli jsem vůbec dojel (tím se nikomu nesměji, protože se může stát, že při příští akci může selhat stroj i mě [happy]) apod. a ne kolik astmatiků jsem ohrozil na životě nadměrným kouřením lokomotivy.

Snad jsem Vám odpověděl dostatečně. I Vám díky za reakce.