Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 08. 09. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 08. 09. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 05. září 2017 - 10:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 4-2003
Že by ve 22 z PL do Prahy nebo z Prahy do Plzně jel prázdný vlak se tu snad přesvědčovat nebudeme.

Ten vlak z Plzeně do Prahy po 22 si o objednání přímo říká - pro začátek by stačilo, kdyby to jezdilo aspoň v neděli a v kombinaci s posunem navrhovaného Ex565 z Chebu o hodinu později. Jaký smysl mají proboha večer z Chebu dva expresy jedoucí za sebou po hodině? Vlak po 22 z Plzně na Prahu by měl v Plzni ze všech tratí tratí ideální (od Železné Rudy, Žatce, Českých Budějovic) nebo akceptovatelné (od Domažlic) přípoje. Pokud by to jelo v neděli, tak by to bylo ideální pro návoz studentů, nedělních výletníků odkukoliv ze západu Čech s možností dostat se rychle večer a ještě dost včasně před půlnocí do Prahy. Tohle by navíc fungovalo právě i jako ta pojistka, že se ještě dostanu kam potřebuju, když selže něco před tím pro ty, kteří takhle pozdě jet nechtěli a volí mezi cestou vlakem, autem nebo radši nikam nejedou. Zrušení tohohle vlaku v tom škrtacím období kolem roku 2011 považuju za největší chybu na pražské části 170, kterou se ale Ministerstvo jako objednatel dlouhodobě usilovně brání řešit.
Mladějov
Úterý, 05. září 2017 - 10:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10800
Registrován: 3-2007
Suri - podpis.

přečasto je na vině "kindermanagement" - kecama o vizích a powerpointem se nahrazuje naprostá neznalost "terénu" a průzkumy - to je moc práce.
Prostě "něco zavedeme" a buď se to chytne, nebo ne [crazy]
Úterý, 05. září 2017 - 10:55:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7593
Registrován: 4-2003
Mladějov:přečasto je na vině "kindermanagement" - kecama o vizích a powerpointem se nahrazuje naprostá neznalost "terénu" a průzkumy - to je moc práce.
Prostě "něco zavedeme" a buď se to chytne, nebo ne



A když se to nechytá celý rok, tak se řekne, že je to příliš krátká doba. Když se to nechytá dva a více roků, tak se mlčí, do věci je zapovězeno šťourat a horečně se vymýšlí, co s tím udělat, aby to začalo fungovat. Lijí se do toho peníze na výstavbu nových zastávek, linka je (byť vynuceně díky developerským plánům na Knížecí) prodloužena na hlavní nádraží a zázrak stále nepřichází. A tak bude zcela určitě následovat po obnově výhyben Žvahov a Stodůlky, přeměně Jinonic na výhybnu Waltrovka další krok - navýšení počtu spojů - to je příběh linky S65 v Praze [crazy].
Úterý, 05. září 2017 - 11:46:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3319
Registrován: 8-2010
Johny11:
"Pro jednou bych souhlasil s Bramem. A začal bych s tím rušením názvů u všelijakých "motoráčků"."

Souhlasím, ale já bych nezrušil jen názvy, ale i ty vlaky, konkrétně Pražské motoráčky. Stojí to nemalé peníze, které by se daly využít jinak a lépe třeba na posílení metra nebo na busy skrz Blanku.

Ale co, peníze jdou do těch správných kapes a hlavně je to hodný soukromník takže je všechno v pořádku.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Úterý, 05. září 2017 - 11:55:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 922
Registrován: 2-2006
Motoráčky jsou mi úplně volný, ale kolik si asi tak představujete, že by se za ty peníze pořídilo spojů metra?
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Úterý, 05. září 2017 - 12:11:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13631
Registrován: 10-2004
TZ: Ve 4 z Prahy by byl úplný propadák. A Hořovice a Kařez už jsou tak blízko, že není problém v použití osobáku. Vlak ve 22 z Plzně by jet měl, ale to je snadno řešitelné posunem vlaků, ostatně jak již bylo naznačeno.
Rozsah provozu by měl být takový, aby vlaky alespoň někoho vezly. Čím důležitější linka, tím větší rozsah provozu. Asi lze těžko předpokládat, že u linky Praha - Turnov bude rozsah 5 až 23, když vlak je zde spíše doplňkem, jeho konkurence vůči dálnici je minimální. Tady by to chtělo doplnit tu dopolední díru, to by měla být jedna z priorit. Rozšiřování provozu této linky bych viděl v seznamu priorit až hodně dole, jsou podstatně důležitější věci.

Bram/Mladějov: ...a když se to chytne, tak se řekne, že to parazituje na původních vlacích. [happy]
Úterý, 05. září 2017 - 12:18:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2017
Dobré poledne,
v prvním návrhu byly hradecké rychlíky vedené jako Rx s wifi, to teď zmizelo, ví se už, jaké budou mít řazení? A Dobrošov do Meziměstí nemá omezenou 1. třídu, to tam bude jezdit celé A?
Díky
Úterý, 05. září 2017 - 12:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6251
Registrován: 5-2002
Vlak ve 22 z Plzně by jet měl, ale to je snadno řešitelné posunem vlaků, ostatně jak již bylo naznačeno.

Hlavně v 22 DO Plzně, jinak člověk čeká hodinu a půl na bus Regiojetu, aby se dostal domů od vlaku z Drážďan nebo Vídně...
Úterý, 05. září 2017 - 12:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2957
Registrován: 9-2007
Wien: Poslal jste text s názvy na MD nebo na nějakou kompetentní organizaci? Sám vidíte, že kdyby je někdo nepošťouchl, tak by se se jmény nic nedělalo...
Úterý, 05. září 2017 - 13:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 4-2012
Suri: Nový Ex565 z Chebu do Plzně byl zaveden nejspíš jen kvůli soupravě do Plzně. Opačně se totiž prodloužil Ex550 do Chebu.
Časová poloha je pak myšlenkou přípoje k Mnichováku do Prahy.

Vlak ve 22 na Prahu byl kromě neděle vždy jen o jednotkách cestujících a to samé snad ještě horší byl rychlík ve 4 ráno z Prahy do Plzně.
Nicméně okrajové spojení je rozhodně potřeba, jenže kde najít tu vyváženost. Teď momentálně je zavedení Ex jako pěst na oko po škrtání v roce 2011 (finance očividně jsou), ale taky je pravda že Plzeň do budoucna Ex spojení s Prahou potřebuje.
Úterý, 05. září 2017 - 13:07:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7594
Registrován: 4-2003
Orky:Bram/Mladějov: ...a když se to chytne, tak se řekne, že to parazituje na původních vlacích.

Tohle ale bohužel v případě Ex z Prahy do Budějovic je. Příliš vzdálené Budějovice pro každodenní dojížďku do Prahy a pro změnu příliš malý Tábor v přijatelné dojížďkové vzdálenosti do Prahy a za Budějovicemi v podstatě pustina. Ale to už jsem tu nejednou psal, přesto si šotodogmatici myslí, že tady budou mít s Ex linkou úspěch. Nebudou [nene]. Ale linka Ex bude jezdit i nadále, neb chybu nelze přiznat [wink].

V případě vlaků Ex z Prahy do Plzně je nevhodné akorát načasování jejího startu, spuštění této linky by mělo být až po otevření tunelu a celkovému zklidnění situace na trati 170, jinak samotným vlakům Ex se zde nedá nic vytknout, krom zde probíraných záležitostí [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Úterý, 05. září 2017 - 13:32:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 11-2014
Když se zavede vlak z Plzně do Prahy ve 22 hodin a zároven zruší ten v 19 hodin, tak se nákladově nic nezmění, ale nabídka se celkově zlepší, což může nalákat nové cestující, kteří by jinak vlakem ani nejeli, protože by třeba pro návrat z výletu už neměli žádné spojení, případně chtějí mít jistotu, že když jim ujede předchozí vlak, ještě jim jede jeden.
Úterý, 05. září 2017 - 13:50:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3278
Registrován: 5-2002
No já nevím. Na úbytek cestujících v rychlících od Budějovic jsem se těšil, ale nezdá se mi, že by nějak výrazně nastal. Už jsem měl několikrát chuť při nástupu do plného Bčka v Benešově zařvat "co tady děláte, máte jezdit expresama!!!"[biggrin]
Úterý, 05. září 2017 - 14:42:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 12-2007
Bram: Nevím jak často jezdíte expresem ve směru do/z Českých Budějovic, ale vesměs jsou ty expresy plné. Alespoň ten, který často používám, alespoň expres s odjezdem v 9,42 z Holešovic. Když jsem s ním naposledy jel v srpnu ve čtvrtek, tak byl tak plný, že cestující stáli. Není proto důvod přiznávat chybu, že se zavedla expresní vrstva do Českých Budějovic, naopak by byla velká chyba, kdyby tuto vrstvu zrušili.
Úterý, 05. září 2017 - 14:51:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6252
Registrován: 5-2002
Alespoň ten, který často používám, alespoň expres s odjezdem v 9,42 z Holešovic. Když jsem s ním naposledy jel v srpnu ve čtvrtek, tak byl tak plný, že cestující stáli.

Ten je mezinárodní ale. Otázka je, jaké to bude u těch kratších. Obdobně na Plzni, vlaky na Mnichov budou mít víc zdrojů cestujících, na Cheb taky, ale takové ty okrajové zbytky z Prahy do Plzně a dost, to asi bude bída..
Úterý, 05. září 2017 - 15:02:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13632
Registrován: 10-2004
H_k:
"Otázka je, jaké to bude u těch kratších. Obdobně na Plzni, vlaky na Mnichov budou mít víc zdrojů cestujících, na Cheb taky, ale takové ty okrajové zbytky z Prahy do Plzně a dost, to asi bude bída.."
Velmi pravděpodobně to bída bude. Poptávka po dálkové dopravě v pracovní dny z Prahy po 18. hodině už rychle klesá a po 20. hodině už je malá.
Úterý, 05. září 2017 - 15:06:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3279
Registrován: 5-2002
Ten je mezinárodní ale Dobře, ale mezinárodní doprava přes Dvořiště je docela slabá.
Ono těch budějovických expresů není tolik. Ty s příjezdem do Prahy v 7.57, 8.57, 9.57 jedou ve směru největší poptávky.
Opravdu diskutabilní mi připadá ten s příjezdem v sedm ráno (to je příliš brzo, ale možná je jeho smyslem dělat přípoj v Praze k vlakům dál), špatně jsou vlaky s příjezdem 15.57, 16.57 a pak až 19.57 - ten Krumlovák měl jet o hodinu později a zrušit by se mohly i první ranní z Prahy/poslední večerní do Prahy.
Jestli je na 220 něco opravdový vzduchovozič, tak jsou to osobáky na jih od Benešova (a zdvojené elefanty na jih od Strančic). V takové regíně jedou občas i tři cestující.
Úterý, 05. září 2017 - 15:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 4-2003
U relace Praha - Plzeň bude důležitým faktorem i cena - po nástupu Flixbusu ceny busů začínají na 69 Kč, naopak vlaky za poslední dobu plíživě zdražovaly - akční zákaznická za 84 Kč, včasných za nižší ceny bývá teď pocitově méně než dřív a taky se stává poměrně často to, co v téhle relaci dřív nebývalo, a sice, že v den odjezdu už není v eshopu k sehnání včasná jízdenka a tak nejlevnější varianta je akční. Na to, že Flixbus začíná teprv s pár spoji mezi Prahou a Plzní, tak už na něj reagoval Regiojet převzetím cenové politiky a uvidíme, co na to ČD, jestli vůbec budou reagovat.
Úterý, 05. září 2017 - 15:27:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13633
Registrován: 10-2004
Brr:
"Opravdu diskutabilní mi připadá ten s příjezdem v sedm ráno (to je příliš brzo, ale možná je jeho smyslem dělat přípoj v Praze k vlakům dál), špatně jsou vlaky s příjezdem 15.57, 16.57 a pak až 19.57 - ten Krumlovák měl jet o hodinu později a zrušit by se mohly i první ranní z Prahy/poslední večerní do Prahy."
Když to má jednu vadu, a tou jsou oběhy, která do jisté míry vlaky zpátky určují. Například posun krumlováku o hodinu později by zřejmě znamenal nárůst souprav, eventuelně zrušení expresu v 17 nebo 18 hodin z Prahy.
Úterý, 05. září 2017 - 15:46:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6795
Registrován: 1-2007
Opravdu diskutabilní mi připadá ten s příjezdem v sedm ráno (to je příliš brzo

Myslím, že lidé dojíždějící z Tábora do Prahy Váš názor nesdílejí. Nedokážu však říct, kolik jich je.
Úterý, 05. září 2017 - 16:08:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1394
Registrován: 9-2003
Ač se ani v jednom návrhu přímý rychlík z Liberce na Prahu neobjevil, snaha neutuchá. Údajně má být nějaké další jednání. Psáno dnes v MF-Dnes.

Dopravní statistiky na www.ioda.cz a zajímavosti na www.facebook.com/IODA2013
Úterý, 05. září 2017 - 16:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 2-2013
Brr:
"
Opravdu diskutabilní mi připadá ten s příjezdem v sedm ráno (to je příliš brzo, ale možná je jeho smyslem dělat přípoj v Praze k vlakům dál), špatně jsou vlaky s příjezdem 15.57, 16.57 a pak až 19.57 - ten Krumlovák měl jet o hodinu později a zrušit by se mohly i první ranní z Prahy/poslední večerní do Prahy.
"

Tak ten poslední do Prahy staví skoro jako rychlík, od známého co tím jezdí celkem pravidelně do Tábora vím že mimo návoz na VŠ koleje během akademického roku a léto kdy tím někdo jede, je to bída. Na druhou stranu pokud by nejezdil tak poslední vlak na Prahu v 20:03 mi přijde docela brzo.

(Příspěvek byl editován uživatelem tomariero.)
Úterý, 05. září 2017 - 17:00:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11260
Registrován: 5-2004
"Tak ten poslední do Prahy staví skoro jako rychlík"

A proto ten první do Plzně a poslední z Plzně pro jistotu stavět jako rychlík nebudou...

Mch ten ranní mnichovák v pět z Prahy je zachraňován dnes úsekovkou. Jinak je obsazenost dálkovkou bídná. Jsem zvědavej odkud se v tuhle dobu vylíhnou davy mezi Prahou a Plzní resp. do Němec...
Jo a ten ranní ve čtyři z Prahy stejně jako poslední večerní dio Prahy v 10 zas až tak prázdný nebyly. Tedy v časech kdy to bylo křídlo excelu. No a mezi Plzní a Chebem byly proti dnešnímu Vránovu "jen pro místní frekvenci" obsazený víc než solidně...
Úterý, 05. září 2017 - 17:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11803
Registrován: 8-2004
Orky:
"Abyste si udělal nějaký obrázek, nepotřebujete znát přesná čísla. Můžete si sečíst výkony a ponásobit je průměrnou dotaci, která je někde kolem 125 Kč/km."
Já jsem ale psal, že by mne zajímaly ty variabilní náklady, o nichž jste Vy psal v neděli tady. Takže nerozumím, proč mne odkazujete na výši kompenzace, obsazenost spojů a rozpuštěností fixních nákladů.
Zatím mám pocit vyvozování "jasných" závěrů na základě fabulací, resp. tradiční diskuzní úkrok stranou.
Orky:
"A Hořovice a Kařez už jsou tak blízko, že není problém v použití osobáku."
A neplatí to i o Litoměřicích ve vztahu k Ústí?[happy]
Orky:
"Čím důležitější linka, tím větší rozsah provozu. Asi lze těžko předpokládat, že u linky Praha - Turnov bude rozsah 5 až 23, když vlak je zde spíše doplňkem, jeho konkurence vůči dálnici je minimální."
Rozumím, že R21 nebude jezdit 5 - 23 (přestože žije dost z úsekovky, takže argument dálnicí není úplně přesný). Na druhou stranu, že by byla R23 o tolik důležitější, že by měla už od těch 5 jezdit... zvlášť když na druhé straně nevadí, že v sobotu končí už v 17 a v neděli naopak začíná až skoro v 11! ? To bych neřekl.
Honza7887:
"Johny11:
"Pro jednou bych souhlasil s Bramem. A začal bych s tím rušením názvů u všelijakých "motoráčků"."
Souhlasím, ale já bych nezrušil jen názvy, ale i ty vlaky, konkrétně Pražské motoráčky. Stojí to nemalé peníze, které by se daly využít jinak a lépe"
Souhlas.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 05. září 2017 - 17:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 11-2014
tomariero:
Možná je to způsobeno tím, že jede necelou hodinu po předchozím rychlíku. V tuto dobu snad kromě neděle opravdu není poptávka z Budějovic do Prahy na dva vlaky během hodiny. Možná by jezdil plnější, kdyby z Budějovic jel o hodinu a něco později. Navazoval by na poslední vlaky ze 190,194,199 a v Praze by pohodlně stíhal půlnoční rozjezd
Úterý, 05. září 2017 - 19:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2006
http://zdopravy.cz/rychlik-praha-liberec-nebude-kraj-ani-stat-ho- nezaplati-1335/
Úterý, 05. září 2017 - 19:38:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4524
Registrován: 12-2004
Franas84: R pro režijkáře nebude.
Úterý, 05. září 2017 - 20:02:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2006
Režijku nemám jen in-kartu[happy]
ale uvidíme jak to dopadne na trati Liberec - Praha, v minulosti bylo spojení z Liberce až do Košic to byli časy[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Franas84.)
Úterý, 05. září 2017 - 20:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1395
Registrován: 9-2003
Franas84: R pro režijkáře nebude. Tak a teď co platí? Zpráva zdopravy.cz nebo dnešní zpráva z liberecké MF-Dnes? Hádám ale, že Zdopravy bude asi aktuálnější [happy]
Dopravní statistiky na www.ioda.cz a zajímavosti na www.facebook.com/IODA2013
Úterý, 05. září 2017 - 20:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 9-2003
v minulosti bylo spojení z Liberce až do Košic to byli časy

Jo to byly, to ano. 2x Brňák, 1x Liptov a dva spěšňáky přes Jičín do Hradce Králové. Přeci jen, dnešní stav je mnohem lepší, když jezdí rychlíky do Pardubic (kde se dá přesednout dále) každé dvě hodiny od 4 rána do 8 večera [wink]
Dopravní statistiky na www.ioda.cz a zajímavosti na www.facebook.com/IODA2013
Trolleybus
Úterý, 05. září 2017 - 20:51:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2810
Registrován: 5-2002
Pro úplnost: O prázdninách navíc rychlík z Margecan do Lipska. [happy]
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Nesni
Úterý, 05. září 2017 - 21:07:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 6-2014
dnešní stav je mnohem lepší, když jezdí rychlíky do Pardubic (kde se dá přesednout dále) každé dvě hodiny
Možná je víc spojů, ale pokud potřebujete do Brna, Košic nebo Lipska, tak subjektivně došlo ke zhoršení spojení. Cpát se v Pardubicích do přeplněných EC (v neděli) není nic příjemného. A z Lipska je dobré spojení ICE na letiště do Frankfurtu.
Úterý, 05. září 2017 - 21:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2480
Registrován: 1-2006
Cpát se v Pardubicích do přeplněných EC

Dovoluji si upozornit, že místenky již byly vynalezeny.
Úterý, 05. září 2017 - 22:31:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3324
Registrován: 8-2010
Bobek:
"Motoráčky jsou mi úplně volný, ale kolik si asi tak představujete, že by se za ty peníze pořídilo spojů metra?"

Nevím, ale nutně posílené metro to být nemusí může to být i třeba nějaký vlak navíc na S1 nebo S7. To by přineslo mnohem větší užitek než tyto předražené motoráčky které stojí více než Elefant.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Úterý, 05. září 2017 - 22:36:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2960
Registrován: 9-2007
Nesni: Já se tedy považuji za hodně velkého šotouše a noční vlak Košice - Lipsko bych tedy uvítal asi jako málo kdo, ale to mi tedy vysvětlete, kolik cestujících takto z Liberce do Košic nebo Lipska vlastně cestuje, resp. má potřebu denně cestovat? [happy] Ono je jasné, že dojde ke zhoršení spojení, když se zruší přímý spoj, ale jakákoliv zmínka o této skutečnosti mi v souvislosti s vlakem Lipsko - Liberec - Košice přijde ještě víc mimo, než mé návrhy na noční vlaky. [crazy]

Mně by se líbily třeba nějaké 3-4 páry rychlíků Hradec Králové - Pardubice-Rosice nad Labem - Havlíčkův Brod - Jihlava - Brno, tvořené jednotkou 844 nebo soupravou 843 a Btn, nicméně šlo by nejspíše jen o šotospoj, protože reálná přepravní potřeba z Pardubic či Hradce do Brna povede stěží jinudy, než přes koridor a zda vůbec je nějaká poptávka po rychlém spojení z Pardubic do Havlíčkova Brodu, to už si netroufám odhadovat.

Aby můj příspěvek měl i nějakou hodnotu, až vyjde ven nějaký aktuálnější návrh JŘ, tak vás jména vlaků dvou expresních linek (pozitivně) překvapí. [happy]
Nesni
Úterý, 05. září 2017 - 23:00:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 6-2014
Vantju:
to mi tedy vysvětlete, kolik cestujících takto z Liberce do Košic nebo Lipska vlastně cestuje
Vlak zastavoval cestou v různých stanicích, tedy nejde pouze o cestující z Liberce na obě konečné. Někdo s ním může jet z Pardubic (nebo HK, dle trasování), dokonce do něj přestoupit i z vlaku z Prahy. Ale pro obyvatele Libereckého kraje by šlo o výrazné zlepšení nabídky dálkového spojení. Nedokážu vám říct, kolik lidí ho využije, ale použil bych zde vaše oblíbené "kde není nabídka, není ani poptávka". Cestovatel z Liberce do Tater tak pro železnici vypadá jako cestující z Prahy do Tater, protože do Prahy nerežista přijede pochopitelně autobusem. Ta druhá větev do Německa je zajímavá jednak pro cesty na letiště (ICE Lipsko-Frankfurt, příp. samotné letiště Lipsko), a jednak i pro cesty vlakem dál do Německa. A dostat se třeba vlakem z Ostravy do Lipska znamená min. 2 přestupy, tady by to bylo přímé spojení. Cestujícímu je reálně jedno, kudy jede, notabene v noci.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Úterý, 05. září 2017 - 23:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 1-2015
Místenky byly sice vynalezeny, ale dovoluji si upozornit medvěda na skutečnost, že se může stát, že místenka na konkrétní vlak může být vyprodána. A další vlak třeba přijíždí do Brna již příliš pozdě.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Úterý, 05. září 2017 - 23:52:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2961
Registrován: 9-2007
Hm, takto odůvodněné to smysl docela má. [happy] Jen mi prostě přijde nereálné v době, kdy se ruší noční doprava co to jde (Split, Bar, oba Cheby, Kyjev, zásadní změna do Polska, Zvolen,...), zavést noční vlak směrem do Liberce. Nicméně, ono je to opravdu jen o pojetí a o tom, co píšete, noční doprava je poněkud specifická a v ní jsou přestupy právě to, co ji zabíjí.
Středa, 06. září 2017 - 07:15:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5184
Registrován: 6-2010
Vantju: i Split? To se ruší Adria a nebo proč to?
Středa, 06. září 2017 - 07:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7596
Registrován: 4-2003
Nesni:Ale pro obyvatele Libereckého kraje by šlo o výrazné zlepšení nabídky dálkového spojení.

[rofl][rofl][rofl]


Víš co, radši sni dál, to bude lepší [biggrin].

Dá se s téměř stoprocentní platností říci, že dnes má Liberec má ve své historii nejlepší vlakové spojení jak s Hradcem Králové a Pardubicemi, tak paradoxně i s Prahou a Brnem. Sice s Prahou a s Brnem je to s přestupem, ale takhle četné a rychlé spojení tam Liberec NIKDY neměl. Prostě zase zcela zbytečný šotoušský pláč. Určitě nebude vyslyšen, protože Šrajerexpres se naštěstí nerealizoval a obdobné pitomosti na současné infrastruktuře naštěstí nikdo realizovat nebude [wink].
Středa, 06. září 2017 - 08:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2017
Vždyť je to nesmysl, byl by to jen balast pro rozpočet i dopravní cestu a jízdní dobu by náležitost úvratě stejně nezkrátila. Navíc jednokolejná trať, takže v případě jakékoliv výluky stejně žádné přímé spojení nebude (z tohoto důvodu také rychlíky do Chomutova přes Kladno a Žatec - o kterých tu nedávno také nějaký nostalgik snil nemají šanci na přežití).

(Příspěvek byl editován uživatelem 749.258-0.)
Středa, 06. září 2017 - 08:32:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7597
Registrován: 4-2003
Honza7887:Nevím, ale nutně posílené metro to být nemusí může to být i třeba nějaký vlak navíc na S1 nebo S7. To by přineslo mnohem větší užitek než tyto předražené motoráčky které stojí více než Elefant.

Mne by zajímalo, kdo z vás vůbec ví, kolik ten motoráček skutečně stojí, nebo si ty částky cucáte z prstu.

Mimochodem, za celý den pražský motoráček ujede nějakých dvě stě kilometrů celkem, čili za víkend dvojnásobek. Takže za to byste opravdu pořídili hodně spojů třeba na S1 či S7. Jeden pár vlaků Praha - Beroun je nějakých 86 vlakokilometrů. Takže dle kilometrů to vychází tak, že by za ušetřené vlakokilometry za Pražský motoráček za jeden víkend šlo zavést v pracovní dny jeden pár spojů na lince S7 mezi Prahou hlavním nádražím a Berounem. Smaozřejmě pro tento případ uvažuji cenu za vlakokilometr za Pražský motoráček nepatrně vyšší, než za vlakokilometr u linky S7, aby mne nikdo nechytal za slovo a tenhle výpočet vycházel.

To píšu proto, abyste si uvědomili, jak malá kapka v moři ten nenáviděný Pražský motoráček vlastně je a hlavně na další spoje linek S v pracovní dny začíná být problém s nedostatkem vozidel a s nedostatkem kapacity tratí [happy].
Středa, 06. září 2017 - 08:55:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 7-2017
Tom754: Split se rušit nebude, naopak Bar ano (o tom zde již bylo psáno).

A zrušení Kyjeva také není jisté - http://www.zelpage.cz/zpravy/9783
Otázkou zůstává kam a jakou formou se bude rozvíjet železniční doprava z Ukrajiny nadále. Zatímco jedny zdroje informují o ukončení provozu lůžkového vozu Kyjev – Praha a Kyjev – Bratislava a jeho zkrácení po Košice z důvodů nedostatku vozů řady WLABm, které mohou být provozovány na trasách do Prahy a Bratislavy, z jiných zdrojů se lze dozvědět, že ukrajinské dráhy jednají o provozování lůžkového vozu „nově“ i do Vídně.
Středa, 06. září 2017 - 09:40:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3326
Registrován: 8-2010
Potrefená husa z KŽC se ozvala [rofl]

Bram:
"Mne by zajímalo, kdo z vás vůbec ví, kolik ten motoráček skutečně stojí, nebo si ty částky cucáte z prstu."


Stačí trochu hledat a člověk najde: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/1137377 [wink]

Jinak ono by to možná nebylo tak drahé, když by se to třeba vysoutěžilo. Samotná myšlenka historického vlaku po Semmeringu totiž není úplně špatná. Určitě by to pak nějaký jiný dopravce jako třeba Railway Capital vyjezdil levněji. Ale to najednou od příznivce soutěží uslyšíme odpověď jak je soutěž špatná, když jde o vlastní o vlastní kšeft, což [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Praha-Ruzyně, Olomouc
Středa, 06. září 2017 - 10:24:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7600
Registrován: 4-2003
Honza7887:Ale to najednou od příznivce soutěží uslyšíme odpověď jak je soutěž špatná, když jde o vlastní o vlastní kšeft, což

A já jsem něco takového tvrdil, tvrdím či budu tvrdit?

Vlastní kšeft? Jsem snad spolumajitelem KŽC? Nemusíš tady ze sebe zbytečně dělat wola [nene].


Stačí trochu hledat a člověk najde: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/1137377

Vida, v těchto vodách jsem nikdy nehledal [wink].

Takže je to nějakých 214 kč na vlakokilometr. Nic dramatického pro takovou okrajovou záležitost, navíc s historickými vozidly, pro které není přes týden žádná práce.

Určitě by to pak nějaký jiný dopravce jako třeba Railway Capital vyjezdil levněji.

A nebo také ne, protože jde o provoz s historickými vozidly. Navíc je otázka, kdo další má dostatek vozů 831 či 830, protože se na Pražském motoráčku střídají různé motorové vozy a téměř vždy je nějaký jiný v případě poruchy k dispozici.
Středa, 06. září 2017 - 17:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2006
Před 10 hodinami vyšel článek vice info zde:http://liberec.idnes.cz/primy-vlak-liberec-praha-socialni-demokra te-starostove-pjp-/liberec-zpravy.aspx?c=A170905_140336_liberec-z pravy_jape tak uvidime
Středa, 06. září 2017 - 17:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 8-2006
Ještě další novinka pro Liberecky kraj od 1 října rychliky jsou v IDOLU vice zde: http://www.iidol.cz/files/file/Tiskov%C4%82%C2%A9%20zpr%C4%82%CB% 87vy/TZ%20s%20j%C3%ADzdenkou%20IDOL%20do%20rychl%C3%ADku.pdf a zde: http://www.iidol.cz/aktuality/2405:tiskova-zprava-k-integraci-ryc hlik-do-tarifu-idol.html
Středa, 06. září 2017 - 19:04:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 10-2008
Mohl bych se prosím zeptat, jestli se od nového GVD počítá se zastavením pravidelné osobní dopravy na některých tratích?
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Středa, 06. září 2017 - 20:13:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 8-2017
Do Vlárského průsmyku jenom v pátek a neděli nebo Arrivou, o ničem jiném nevím. Možná se někde zavede trvalá NAD z důvodu havarijního stavu trati, ale to je zatím ve hvězdách.
Středa, 06. září 2017 - 21:38:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2483
Registrován: 1-2006
od 1 října rychliky jsou v IDOLU

HALELUJÁÁÁ [jidlo] - konečně volební kampaň, ze které je užitek [ok]
Čtvrtek, 07. září 2017 - 06:23:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4529
Registrován: 12-2004
Hungry bear: Přesně tak[happy]

Franas84: Pro relaci Liberec - Praha je momen. nejdůležitější, aby Deštníková firma jezdila od 17.8. spolehlivě.
Jinak se "mi líbí", jak zastánci přímého vlaku ignorují fakt, kolik lidí potřebuje v Liberci jet raděj z terminálu MHD, ale v Praze počítají nesmyslný časy na metro z ČM.
"Realitu" je prostě třeba upravit tak, aby ten nesmysl vypadal jako "dobrá alternativa" škaredým soukromníkům...[ko]
Čtvrtek, 07. září 2017 - 10:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1534
Registrován: 9-2009
ad článek http://liberec.idnes.cz/primy-vlak-liberec-praha-socialni-demokra te-starostove-pjp-/liberec-zpravy.aspx?c=A170905_140336_liberec-z pravy_jape
Paní Marxová si uvědomuje, že se volby blíží. Konečně na mapě našla Liberec a Liberecký kraj, za který ji KSČSSD vyslalo do boje, a napadlo jí vytáhnout toto téma.
Kdyby ale používala mozek, tak by si uvědomila, jaký vlastní gól své straně dává, protože se nabízí otázka: Co vlastně KSČSSD za dobu vlády této zemi udělala pro zlepšení infrastruktury mezi Prahou a Libercem, aby ten vlak mohl být konkurence schopný?
Ale jo, lidé mají tendenci před volbami zapomínat a nechat se opíjet rohlíky či uplácet koblihami a volebními guláši...[ko]

od 1 října rychliky jsou v IDOLU
konečně volební kampaň, ze které je užitek

Toto ovšem nesouvisí s volební kampaní (ačkoliv načasování se "někomu" jistě hodit může). Je to pouze výsledek dlouholeté práce.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Čtvrtek, 07. září 2017 - 11:36:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 5-2014
Otto: Vy máte z ČSSD hodně velký komplex, že? Víte, že koblihy patří k jiné politické straně? A pro jistotu Vám ještě posílám seznam s ministry dopravy ČR: https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ministr%C5%AF_dopravy_%C4%8C esk%C3%A9_republiky ... Kromě let 1998 - 2002 na ministerstvu dopravy, tedy to ministerstvo, které fakticky ovládá SŽDC, nikdy neseděl sociální demokrat [happy]
Čtvrtek, 07. září 2017 - 13:58:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 9-2009
BoH:
Nemám komplex z žádné strany. Mé osobní zkušenosti s politiky z různých stran a hnutí mě dovedly k názoru,, že (až na čestné výjimky, z pravidla z řad starostů z menších měst a obcí, kde to není o politice, jako spíš o manažerských schopnostech) to všechno je jeden a ten samý ksindl, takže svou "agitku" si šetřete pro někoho, kdo se nechá podplatit rohlíkem, polívkou, gulášem, koblihou atp.[wink]

Pozn.: A fakt, že nějaký socan přímo nevedl MD, neubírá této straně na odpovědnosti, přihlédneme-li k tomu, že této zemi tato strana po mnoho let vládla.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Čtvrtek, 07. září 2017 - 16:43:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 5-2014
Otto_pospíšil: Pokud z nich nemáte komplex, tak proč je nazýváte KSČSSD? Nechci tady dělat žádnou agitku, ale pokud chcete na některé politiky házet špínu, tak alespoň na ty, kteří současný stav způsobili.
Čtvrtek, 07. září 2017 - 17:34:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 1-2006
tak proč je nazýváte KSČSSD?

Protože to přesně vystihuje skalní jádro této strany - stačí si vzpomenout na názory soudruhů Mládka, Zaorálka, odborářských bossů, ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)
Pátek, 08. září 2017 - 09:30:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2017
Návrh řazení pro nový JŘ

http://8541569.sweb.cz/razeni18.pdf
Pátek, 08. září 2017 - 09:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7608
Registrován: 4-2003
BoH:Pokud z nich nemáte komplex, tak proč je nazýváte KSČSSD?


Protože právě tahle klika má na starosti přetrvávající zatuchlý stav na železnici [crazy].
Pátek, 08. září 2017 - 10:38:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 7-2017
Bram: opravdu ? Ve všech stranách jsou jedinci s problémovým vztahem k železnici - v ČSSD např. pánové Tichý či Joukl, ale v pravicových stranách je to ještě horší. Koneckonců byl to ministr za ODS Martin Říman který svého času prohlásil, že kdyby se přes noc zrušila třetina železnic tak by se nic nestalo (řekl to v tomto duchu, nechytejte mě za slovo). A většina návrhů na rušení tratí (alespoň rozsáhlejší) vzešla z pravicových stran, ne ČSSD.
Pátek, 08. září 2017 - 10:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7611
Registrován: 4-2003
Z F J:Koneckonců byl to ministr za ODS Martin Říman který svého času prohlásil, že kdyby se přes noc zrušila třetina železnic tak by se nic nestalo (řekl to v tomto duchu, nechytejte mě za slovo).


Také jsem za to Římana svého času proklínal, ale nakonec musím v rámci objektivity přiznat, že měl v zásadě pravdu. Ono by se doopravdy nic nestalo a nikdo by si toho krom pár křiklounů nevšiml [wink].