Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... » Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 29. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 29. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Nesni
Neděle, 14. května 2017 - 15:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 6-2014
by určitě měla jinou skladbu vlaku tam jezdících
To jsem si myslel původně taky, že půjde o nějakou VRT pro nákladní vlaky, sem tam osobní rychlovlak. No ale když se v článku píše: "Pro její realizaci bude nutná rozsáhlá obnova infrastruktury v řadě zemí.", tak moc nevím, co si představit. Patrně jen modernizaci stávající infrastruktury.
Neděle, 14. května 2017 - 16:06:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 687
Registrován: 6-2016
T_._H_.: Najdi si na wikipedii pojem "ironie"... A zkus si vzpomenout, s kým že se Ovar v té Číně schází... Pak už Ti nepřijdou divné ani Hedvábné Nemanice!
Neděle, 14. května 2017 - 17:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4958
Registrován: 8-2012
Mě žádné Hedvábné Nemanice nezajímají... já se pozastavil nad vaší otázkou o rozchodu. No jo, ona to byla jen ironie - ale pro jistotu: v Číně mají 1435 mm (no jo, fakt, to jste nevěděl?) a ona pohádková Hedvábná Dráha se právěže má Rusku co nejvíc vyhnout (aby Čína oslabila jeho geopolitickou pozici a upevnila svou v jeho "podbřišku" ve Střední Asii - Pakoš, Kazachstán a další *stány, Írán atd.). Tak jaký jiný rozchod by měla mít?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 14. května 2017 - 18:28:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 688
Registrován: 6-2016
T_._H_.: Je to marný, je to marný, je to marný... Ale i s takovými soudruhy musíme pracovat[biggrin] (to je zase ta prokletá ironie, neber to prosím DOSLOVA)!
Neděle, 14. května 2017 - 18:35:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4959
Registrován: 8-2012
My si tykáme?
A jaký rozchod by tedy měla mít?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 15. května 2017 - 07:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 690
Registrován: 6-2016
T_._H_.: Z mně dostupných informací to zatím není jasné (ani to, zda vůbec přes území republiky povede). A vzhledem k intenzivnímu příklonu Ovara k matičce Rusi jsem onu ironickou otázku (na případných 1520 mm) položil zcela oprávněně.
Ohledně tykání již poněkolikáté opakuji, že tykám všem. Zdvořilé tykání je prezentováno velkým"T", které naopak nepoužiji, když reaguji na někoho, ke kterému mám stejný vztah jako Cimrman k potkanům.

http://byznys.lidovky.cz/forbes-hedvabna-stezka-neni-jednou-cesto u-ale-celou-siti-cest-ptg-/firmy-trhy.aspx?c=A170514_113248_ln_za hranici_ELE
Pondělí, 15. května 2017 - 12:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4969
Registrován: 8-2012
Z mně dostupných informací to zatím není jasné
Z mně dostupných informací to jasné je (asi mám lepší) a především je to logické, protože svět se netočí podle šotodedukcí z toho, že ožrala projevuje afinitu ke kágébákovi (on má přece úplně stejnou k Číňanům, prostě obecně k autoritářským a totalitním systémům, z toho vyvozujete co?).
ani to, zda vůbec přes území republiky povede
Jistěže nepovede, proč by měla? K čemu? Chápete souvislosti? Ropa, suroviny, přístavy?
jsem onu ironickou otázku (na případných 1520 mm) položil zcela oprávněně
Jenže Rusko bude tancovat podle Číny, nikoli naopak. (No a jak už konečně víte, v Číně mají 1435 mm.)
Ohledně tykání již poněkolikáté opakuji, že tykám všem
Jasný, muklům vy tykáte. Už jsem si stihnul všimnout, že jste sebestředné hovádko s drzým čelem a bez špetky elementární slušnosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 15. května 2017 - 12:31:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8926
Registrován: 12-2009
vzhledem k intenzivnímu příklonu Ovara k matičce Rusi jsem onu ironickou otázku (na případných 1520 mm) položil zcela oprávněně.

Nějak mi uniká souvislost matičky Rusi se starověkou
Hedvábnou stezkou

Dnes není problém kontejnery přeložit. I vozy s měnitelným rozchodem byly vynalezeny. Takže není problém při investicích do nich jezdit i po Rusku, Číně i Evropě bez staveb nových tratí jednoho rozchodu.
Kromě toho: http://www.zelpage.cz/zpravy/9150?lang=cs i když je problém ze známých důvodů tudy projet.
Pondělí, 15. května 2017 - 14:03:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4971
Registrován: 8-2012
není problém při investicích do nich jezdit i po Rusku, Číně i Evropě bez staveb nových tratí jednoho rozchodu
To je jak u blbejch.
Tam žádný vodiče, totiž tratě nejsou!
Čínská aktivita "One Belt, One Road" (Nová hedvábná stezka) není o Rusku! Oni se potřebují usadit ve střední Asii a na Blízkém východě, aby tankery s "jejich" ropou nemusely přes Hormuz a Moluky, což je hlavně strategické riziko... Jenže tam tratě buď nejsou vůbec nebo to jsou nějaké nesmyslné cancourky z koloniálních/sovětských} dob.
No a s ožralou tam nikdo reálně nepočítá, ten jen dělá medvěda pro zdání demokratičnosti a světovosti (jediný prezident z EU), prostě tradiční ostuda.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 15. května 2017 - 15:08:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 694
Registrován: 6-2016
"Už jsem si stihnul všimnout, že jste sebestředné hovádko s drzým čelem a bez špetky elementární slušnosti. "
Kéž Tě víra Tvá uzdraví!
Cogwheel
Pondělí, 15. května 2017 - 15:22:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4720
Registrován: 1-2012
Jak to vidí analytik Stratforu: https://www.stratfor.com/analysis/chinas-long-march-central-asia
92 54 2 754.016-4
Pondělí, 15. května 2017 - 16:03:35  
Neregistrovaný host
90.181.44.188
Pamatujete ještě na budování širokorozchodné trati do Bohumína? Někde by se tam měl válet slavnostně položený základní šutr...
odkaz
Tak nějak jsem si na to vzpomněl při čtení vaší debaty...
Pondělí, 15. května 2017 - 16:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8928
Registrován: 12-2009
(jediný prezident z EU), prostě tradiční ostuda
"Na summit se sjelo kolem 30 státníků. Zeman je jediným prezidentem z Evropské unie. Některé země EU na setkání vyslaly představitele vlád"
Měl tam jet tedy Sobotka,aby se mohlo psát, že tam byli premiéři z EU a žádný prezident?[wink]

Psal jsem o tom, že je technicky možné jet vlakem i bez stavby širokého rozchodu, tak neblbni apriori s Ruskëm.
Pondělí, 15. května 2017 - 17:00:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8929
Registrován: 12-2009
budování širokorozchodné trati do Bohumína
Tenkrát to zazdili Poláci, nechtěli mít konkurenci.
https://lhs.com.pl/pl/wydarzenia/aktualnosci/2017/strona/2
Pondělí, 15. května 2017 - 17:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 6-2016
92 54 2 754.016-4: To je moc hezký článek. Takový revolučně optimistický. Zase musím připomenout léta 60. a myšlénky na stavbu ALWEGu údolím Berounky[rofl]
Někde doma mám knihu sovětských autorů o atomových letadlech. Začnu hledat něco jiného a třeba ji najdu!
Mladějov
Pondělí, 15. května 2017 - 17:21:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10341
Registrován: 3-2007
Tak pozor ! Atomové letadlo skutečně bylo v Sovětském Svazu zkonstruováno a létalo !Viz třeba tady - TU 119 , akorát to mělo "menší mouchy, třeba tyto : Některé zdroje uvádí, že letadlo mohlo zůstat ve vzduchu přibližně 48 hodin nebo po dobu, kterou byla posádka schopna přežít radiaci vyzařovanou reaktorem. Výsledek byl znepokojivý, neboť úroveň radiace byla vysoká a testovací piloti i zbytek posádky byli těžce ozářeni. V dopise testovací pilot V. A. Guryanov píše: „Všichni jsme byli ozářeni, ale ignorovali jsme to. Ze dvou testovacích posádek přežili pouze tři muži: mladý navigátor, vojenský navigátor a já. První – mladý technik – zemřel již během tří let.“

Na železnici se plánovaly atomové lokomotivy, doba technologického optimismu.
Pondělí, 15. května 2017 - 18:50:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 697
Registrován: 6-2016
Mladějov: Hledám tohle, ale zatím neúspěšně...
http://www.databazeknih.cz/knihy/atomova-letadla-174470
Mladějov
Pondělí, 15. května 2017 - 18:59:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10344
Registrován: 3-2007
Tak tu bych si půjčil [jidlo].
Cogwheel
Úterý, 16. května 2017 - 09:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4722
Registrován: 1-2012
Dobová německá vize v částečném názorném řezu:

(už jsem to na K-rep. kdysi možná dával).
Cogwheel
Úterý, 16. května 2017 - 10:45:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4724
Registrován: 1-2012
Ještě představa ilustrátora populárního časopisu pro mládež, jak by mohl vypadat obří sovětský atomový vlak:
Úterý, 16. května 2017 - 11:54:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6984
Registrován: 9-2003
To je brutal [biggrin] už jsem to kdysi někde viděl..u toho germánského stroje je zajímavý přenos výkonu,připomíná to starší konstrukce s klasickým parním kotlem [happy][masinka]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Úterý, 16. května 2017 - 12:14:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 699
Registrován: 6-2016
Cogwheel: Krásný!!! A je to prapředek "Nové hedvábné stezky", protože na čelní cedulce je nápis MOSKVA - PEKING[rofl]
Takovou hajtru by neustál ani sovětský rozchod 1520 mm, to by soudruzi museli jít na dvonásobek!!!
Alf: Taky mám ten dojem, že na vzdálené straně je parní pohon. Asi zbytková pára z turbíny...
Úterý, 16. května 2017 - 13:00:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7563
Registrován: 5-2007
Alf: Ja tam vidím jalový hriadeľ, čož je riešenie, ktoré sa v Nemecku používalo aj pri naftovom a elektrickom pohone.
Cogwheel
Úterý, 16. května 2017 - 14:30:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4725
Registrován: 1-2012
Ten gigantický atomový vlak "MOSKVA - PEKING" má pod sebou dvoukolejku (čtyři koleje). Je to zmíněno i ve špatně čitelném komentáři - a že proto musí být trať pokud možno přímá. [crazy]
Takových obrázků v období "technologického a vědeckého optimismu" ale už bylo - nejen na stránkách časopisu "Těchnika moloděži", ale třeba i v podobných časopisech v USA.
Úterý, 16. května 2017 - 14:46:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4984
Registrován: 8-2012
je to prapředek "Nové hedvábné stezky", protože na čelní cedulce je nápis MOSKVA - PEKING
Že "Nová hedvábná stezka" souvisí s Moskvou, to asi zas bude jen nějaká vaše krutá ironie, co? [rofl] A rozchod 18 stop, tak to už chápu ty vaše spekulace, jaký bude...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 16. května 2017 - 15:06:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 700
Registrován: 6-2016
Cogwheel: Já na to koukal bez brejlí... Patrně chtěli využít zkušenosti s německými drážními děly (Dora, Gustav)[biggrin]
T_._H_.: Ty jsi diabol, alebo veštec!!!
Úterý, 16. května 2017 - 21:23:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4858
Registrován: 5-2007
Jeden sovětský atomový vlak je zobrazen i v knížce "Svět na kolejích" v edici OKO :

Omlouvám se za kvalitu snímku.Foceno telefonkem z hodně daleka..[andel]
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Cogwheel
Středa, 17. května 2017 - 08:28:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4726
Registrován: 1-2012
Tak raději zase něco o Číně: http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/189948-hedvabna-stezka-za dupe-marshalluv-plan-ten-byl-oproti-ni-trpaslikem-pise-americky-t isk/
Čtvrtek, 18. května 2017 - 12:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3120
Registrován: 8-2010
http://zpravy.idnes.cz/youtuberi-stat-czech-tourism-ceske-drahy-a kademie-ved-generace-youtube-13u-/domaci.aspx?c=A170515_170947_do maci_mcn
Praha-Ruzyně, Olomouc
horak
Pátek, 19. května 2017 - 13:09:00  
Neregistrovaný host
77.48.118.24
Dráhy chtějí po Stadleru sto milionů, první spor ale prohrály
http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/drahy-chteji-po-s tadleru-sto-milionu-prvni-spor-ale-prohraly-1332626
Neděle, 21. května 2017 - 11:27:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6614
Registrován: 1-2007
Po kolejích i vzduchem. Do Světa záchranářů se přestěhoval motorový vůz
Čtvrtek, 25. května 2017 - 14:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 5-2010
Němci chtějí zrušit papírové jízdenky na vlak, nahradí je mobil v kapse
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Čtvrtek, 25. května 2017 - 19:12:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6989
Registrován: 9-2003
Chudáci Němci..takže když nemáš mobil,nebo je vybitý tak nejedeš..[crazy]Před několika dny bylo tohle propíráno na facebooku..Řekl bych s věkem roste nechuť k něčemu takovému..Každý nemá takovou mobilní a počítačovou gramotnost..za mne..úplné opuštění papíru alespoň u nás nesmysl..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pátek, 26. května 2017 - 21:14:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 5-2010
Jedna jízdenka pro celé Česko. Revoluce na železnici má ale zádrhel: cenu
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
27
Sobota, 27. května 2017 - 13:18:03  
Neregistrovaný host
46.135.3.20
Miropiro: Tak pokud přibude k současným komerčním nabídkám i jednotná celostátní jízdenka, asi nebude nikdo nic moc nemítat (aspoň v principu, nemluvím o kkonkrétní realizaci).
Sobota, 27. května 2017 - 13:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5045
Registrován: 8-2012
A hlavně to modrým gumám sebere další "argument", proč by měl být zachován jejich monopol. Což je na druhé straně důvod, proč budou ČD tvorbu jednotného tarifu sabotovat a natahovat.
Samozřejmě že bude "všeobjímající" jízdenka pěkně drahá, ale to se dalo čekat.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Nesni
Sobota, 27. května 2017 - 13:32:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1435
Registrován: 6-2014
asi nebude nikdo nic moc nemítat (aspoň v principu
To si myslím, že bude. První článek, který o ní vyjde, se bude jmenovat ve stylu "O jednotnou železniční jízdenku není zájem" a bude obsahovat nářky fiktivních cestujících, že si stejně museli koupit jízdenky jednotlivých dopravců, aby ušetřili. Jednotná jízdenka má podle mého názoru smysl u jednotně objednávaných služeb, např. v IDS nebo i v síti vysoutěžených linek, ale jen tehdy, nemají-li dopravci možnost používat jejich vlastní tarif. Což u komerčních linek dost dobře nejde zakázat.
Lukfi
Sobota, 27. května 2017 - 13:41:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1933
Registrován: 10-2010
Ale v tom Švýcarsku to funguje i s výjimkami z tarifu. Můžete si koupit standardní jízdenku odněkud někam a ta vám platí na jakýkoliv vlak v daný den, stejně jako jízdenka ČD. Kromě toho si můžete u SBB koupit Supersaver ticket, který je nabízen jen na vybrané relace, platí na konkrétní vlak a je o 40-50 % levnější.
Sobota, 27. května 2017 - 13:44:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2546
Registrován: 5-2002
Podle mě je zdaleka nejdůležitějším přínosem časovka/síťovka. Tam je reálný benefit v tom, že určité období (popř. na určité trase) nebude třeba řešit dopravce. Zároveň její cena - snad - bude jaksi v lidské výši, tedy rozhodně s tou kilometrickou cenou.
Že to za 1,35 Kč/km nikdo nevyužije pro jednotlivou jízdu, zejména předem plánovanou, se asi celkem nabízí. Možná, pokud tento tarif bude na českém území používán u mezinárodních jízdenek (což je další podstatná otázka, jestli se na toto nezapomnělo).
Nesni
Neděle, 28. května 2017 - 11:47:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 6-2014
to funguje i s výjimkami z tarifu
Mně ale potom nedává žádný smysl existence jednotné jízdenky. Když za tarif dopravců můžu jet levněji, proč bych si měl kupovat nějakou jinou, dražší jízdenku? Vezměme příklad. Jedeme z Nepomuku do Blatna u Jesenice: jízdenka ČD na celou trasu stojí 135 Kč, kombinace ČD+GW Train 128 Kč a jednotná je nejdražší za 135,05 Kč (podle zveřejněného vzorce: 93 km*1,35 Kč+9,5 Kč). V tomto případě je jednoznačně nejvýhodnější si jízdenku koupit u dopravce, až bude cestující vědět, kdy pojede. U obou dopravců lze navíc nakoupit i přes internet.

Zároveň její cena - snad - bude jaksi v lidské výši
To bych právě řekl, že bude přesně obráceně. Každý dopravce bude chtít ze síťové jízdenky velkou část ceny, protože je docela dobře možné, že cestující s ní bude cestovat hlavně v jeho vlacích. Viz třeba GW Train, který si svoji traťovou jízdenku, ani ne síťovou, na těch několik rychlíků cení na 15 tis. Kč.
Neděle, 28. května 2017 - 13:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11045
Registrován: 5-2004
No a pokud bUdu dojizdet denne a rano to bude r dopravce a s navratem nekdy r od a, jindy os od b a jindy jinej r od c tak budu bud jezdit autem nebo na nejaky univerzalni predplatny.

Jinak samosebou ze pokud bude budouci "univerzalni sitovka" vyznamneji drazsi nez soucasna "univerzalni sitovka" in 100 tak z ni budou mit vyznamny podil ve vysi hovno vsichni dopravci neb oc bude drazsi o to min lidi si ji koupi...
Jeho Vysost
Neděle, 28. května 2017 - 13:40:22  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
A to je správne, momentálne je totiž IN100 príliš lacná a určite bude dotovaná z peňazí, ktoré CD utuneluje buď na objednávkach alebo medzinarodnom cestovnom resp tie peniaze skončia v dlhovej sekere. Určite je správne, aby viac zaplatili cestujúci využívajúci dopravu a kto toľko necestuje, ten môže peniaze zo znížených daní použiť na vlastné účely. Práve koncesie by mali zabezpečiť, aby zase na jednej trase nejazdilo zbytočne veľa súkromníkov, aj keď samozrejme to nebude možné uplatniť pre celú sieť.
Neděle, 28. května 2017 - 14:01:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3129
Registrován: 8-2010
Nesni:
"Vezměme příklad. Jedeme z Nepomuku do Blatna u Jesenice: jízdenka ČD na celou trasu stojí 135 Kč, kombinace ČD+GW Train 128 Kč a jednotná je nejdražší za 135,05 Kč (podle zveřejněného vzorce: 93 km*1,35 Kč+9,5 Kč). V tomto případě je jednoznačně nejvýhodnější si jízdenku koupit u dopravce, až bude cestující vědět, kdy pojede. U obou dopravců lze navíc nakoupit i přes internet."

7 Kč rozdíl není nikterak dramatický. Při takovém rozdílu bych si určitě raději koupil jednotnou jízdenku než řešit nějaké dělení jízdenek. Na větší vzdálenosti už to bude otázka. Každopádně by to chtělo nějaký univerzální rezervační systém typu AMSBus kde půjde koupit jízdenky všech dopravců a rezervace na jednom webu.

Navíc pokud bude skutečně existovat obdoba IN25, IN50 tak s těmito slevami už ta jednotná jízdenka může být výhodnější.

Jeho Vysost: A nějaké důkazy pro Vaše tvrzení by nebyly?
Praha-Ruzyně, Olomouc
Nesni
Neděle, 28. května 2017 - 14:57:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1437
Registrován: 6-2014
Petr_vlček:
pokud bUdu dojizdet denne
Denní dojížděč přeci nepotřebuje síťovku pro celou ČR. Bohatě si vystačí s nějakou traťovkou nebo předplatným na určité zóny v rámci IDS.

oc bude drazsi o to min lidi si ji koupi
Nevím, jestli bude dražší, třeba ji ministerstvo zadotuje. Ale bez dotace by určitě dražší byla. Pochybuju, že by dopravci nějak zvlášť stáli o to, aby dostali "pár korun" z levné síťovky a cestující s nimi denně dojížděl nebo jezdil Praha-Ostrava v Pá+Ne špičkách.

Honza7887:
bych si určitě raději koupil jednotnou jízdenku než řešit nějaké dělení jízdenek
Jak si představujete to, že to musíte "řešit"? Prostě si na nádraží koupíte jízdenku, a pokud z Plzně budete pokračovat GW Trainem, tak ještě ve vlaku druhou jízdenku bez přirážky.
Jeho Vysost
Neděle, 28. května 2017 - 15:45:26  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Staci sa pozriet na stratu CD, ta nie je sposobena nejakymi rezijkami a pod, ktore v konecnom dosledku predstavuju par Kc, omnoho viac sa straca v sedej zone. Odborari to dobre vedia, preto sa boja sutazi, tam by uz CD museli ceny zrealnit a odrazu by sa nedalo tak lahko kradnut, zamestnavat rodinky a pod.
Babilon
Neděle, 28. května 2017 - 15:58:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3494
Registrován: 12-2007
Samozřejmě že bude "všeobjímající" jízdenka pěkně drahá, ale to se dalo čekat.
Je na úrovni obyčejného jízdného u ČD, což se dalo čekat.

tak ještě ve vlaku druhou jízdenku bez přirážky.
A budou to mít všichni dopravci vždycky bez přirážky? Zejména v situaci, kdy budu mít možnost si koupit jízdenku pro celou trasu.
Jeho Vysost
Neděle, 28. května 2017 - 16:33:01  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Pozor, cenu cca podobnu kilometrickemu jiznemu navrhuje ministerstvo, to ale neznamena, ze s tym budu dopravcovia suhlasit, este by som s hodnotenim ceny pockal. Co sa tyka listkov, dnes nie je problem si kupit listok za par sekund v mobile cez internet, takze ludia su dostatocne flexibilni, preto nejaka prirazka neprekvapi. Predstavme si, ze bude RJ vypredany a niekto donho nastupi s tym, ze bude dufat v nejake volne miesto a ono ouha, ziadne nie je. Aj s tymito situaciami treba pocitat.
Neděle, 28. května 2017 - 16:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 718
Registrován: 6-2016
Já bych si k tématu dovolit připodotknout, že mobil je (podobně jako oheň) dobrý sluha, ale zlý pán... Např. moje XPERIA M si z mně neznámých důvodů zapíná občas SAMA wifinu a vybíjí baterie. Nebo zapomenu vypnout GPS a kapacita baterky jde rovněž velmi rychle do kopru.
Co mi řekne průvodčí/revizor, když mu ukážu vybitý mobil? Třeba když jedu z kolovýletu (mobil vybitý GPS) a nemám s sebou nabíječku? Budou mi věřit, že můj mobil má číslo, které udávám (budou mít doufám přístup na příslušný archiv nakupovacích stránek, kde by jízdenka ve vztahu k číslu mobilu měla být k dispozici)?
Nesni
Neděle, 28. května 2017 - 16:57:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1438
Registrován: 6-2014
Babilon:
budou to mít všichni dopravci vždycky bez přirážky?
Tak GW Train a ČD zatím mají. Samozřejmě nelze vyloučit, že se podmínky zpřísní. Pak je nutné, aby MD při soutěžích od dopravců výdej bez přirážky vyžadovalo.

v situaci, kdy budu mít možnost si koupit jízdenku pro celou trasu
Když se podíváte do diskuse pod odkazovaný článek, tak vedou příspěvky vyzdvihující zbytečnost takové jízdenky. Takže pro cestující asi není až takový problém si koupit více jízdenek. Těch, kteří zaplatí víc o 7,05 Kč a připraví se o 5 bodů věrnostního programu ČD jenom proto, že se jim nechce podruhé vytáhnout platební kartu, je podle mého názoru hodně málo.
Babilon
Neděle, 28. května 2017 - 17:02:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3495
Registrován: 12-2007
to ale neznamena, ze s tym budu dopravcovia suhlasit
Kdo nesouhlasí, tak nepůjde do výběrového řízení. Nějak nechápu tu námitku.

Predstavme si, ze bude RJ vypredany
Aha, vy sem taháte komerční dopravu. Ministerský tarif je po dopravu v závazku.
Babilon
Neděle, 28. května 2017 - 17:14:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3496
Registrován: 12-2007
vedou příspěvky vyzdvihující zbytečnost takové jízdenky
Zkuste se zeptat dojíždějících na trati Plzeň-Chomutov, jestli by považovali traťovku platnou pro oba dopravce za zbytečnou. A do budoucna bude podobných situací přibývat.
Jeho Vysost
Neděle, 28. května 2017 - 17:21:12  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Potom ale neplatia slova ministra Toka, ze pojde pouzit hociaky vlak. Zaroven sa tym straca zmysel takejto jizdenky, pokial nebude platit na viacerych vyznamnych tratiach pre ine vlaky ako pomale rychliky. Vynimkou budu snad firemni cestujuci, ktori nie su na cenu tak citlivi.
Jeho Vysost
Neděle, 28. května 2017 - 17:23:07  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Ti ludia su bohuzial obetou nevole CD akceptovat konkurenciu a jasneho zneuzitia dominantneho postavenia.
horak
Neděle, 28. května 2017 - 20:00:46  
Neregistrovaný host
77.48.118.24
Přesun nádraží v Brně? Klíčová studie se opět zpozdila, štěpí koalici na radnici[proud][proud][proud]
https://zpravy.aktualne.cz/regiony/jihomoravsky/presun-brnenskeho -nadrazi-klicova-studie-se-opet-zpozdila-st/r~41a3c56c3fbb11e7b04 40025900fea04/
Nesni
Neděle, 28. května 2017 - 22:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 6-2014
Babilon:
jestli by považovali traťovku platnou pro oba dopravce za zbytečnou
Přeci jenom těchto případů je málo, tak to třeba lidem hned nedochází. Jako další případ mě napadá Arriva Praha-Benešov a dojíždění Pardubice-Praha, kde už je ráno rušení vlaků ČD celkem znát.
Pondělí, 29. května 2017 - 05:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 722
Registrován: 6-2016
horak: Přesun nádraží v Brně je jen další soutěžící v disciplíně "Kdo pozdějc"[rofl].
Pondělí, 29. května 2017 - 08:00:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5054
Registrován: 8-2012
Jako další případ mě napadá Arriva Praha-Benešov
Arrivu potřebují úředníci z Benešova vyštípat a ne jí odsouhlasit tarifní závazek (protože nic jiného to není). To už by ji mohli vzít do PIDu [happy]
dojíždění Pardubice-Praha, kde už je ráno rušení vlaků ČD celkem znát
Ani v případě Pardubice-Praha nebudou ministerští úředníci mentálně schopni překročit svůj stín a zahrnout fujfuj soukromníky do tarifního závazku. Bohužel, je to tak. Vždyť si to můžete přečíst - má se to vztahovat jen na vlaky v ministerské objednávce, čili "vyřeší" se tím prozatím akorát GWTR Plzeň-Most.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 29. května 2017 - 09:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11048
Registrován: 5-2004
Treba se v ramci autobusizace zeleznice dozijem i toho ze komercni spoje budou oparagrafovany...
Zlatonosný Btax
Pondělí, 29. května 2017 - 09:28:50  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
http://magzine.cz/doprava/97-soukromy-dopravci/2918-prosincove-st ridani-dopravcu-na-posumavskych-lokalkach-jikord-a-jeho-nadstanda rdni-vztahy-s-gw-train
Pondělí, 29. května 2017 - 14:23:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 725
Registrován: 6-2016
Práce u SŽDC je občas fakt k posrání:
https://www.novinky.cz/krimi/439143-sefce-michala-leta-do-piti-pr ojimadlo-odsedi-si-tri-roky.html