Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... » Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 07. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 07. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
M250.0
Úterý, 28. března 2017 - 13:26:45  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
Zzz: Prosímvás, nemíchejte hrušky s jabkama. Mšenka nebyla investice, byla to oprava havarijního stavu, potom, co se na SŽDC vykašlali na údržbu. Bylo by snad správné nechat na správci (nikoliv vlastníkovi!) infrastruktury, aby rozhodoval, které tratě udržet v provozu a které zavřít?
Takové rozhodnutí má činit politik, v tomto případě krajský, ne nějaký nevolený ouřada na SŽDC, který si chce ušetřit práci nebo si šplhnout u nadřízených.

Schválně, kolik byste byl (Vy, nebo i Narozenej) schopen vyjmenovat lokálek bez potenciálu, do nichž se v poslední době vrazil větší obnos jako investice? Prosté výměny zabzař, prosím, vynechte, to je investice, která se za pár let vrátí na ušetřených zaměstnancích.
Mě napadly akorát peróny v Příkosicích a dráty do Velenic a Koutů.
Úterý, 28. března 2017 - 14:12:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3930
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:
" Ano, já se odvolával na příspěvek jiné osoby. Jenom odvolával. To není žádné nařčení kohokoliv z čehokoliv."
Při svém zdůvodnění, proč si nevážíš hasičů a kterých, ses odkazoval na StarMasterův příspěvek. StarMaster v to v něm zdůvodňuje mimojité tím, že dle něj berou provize od stavebních firem. Odkazoval ses na celý příspěvek, nevyhranil ses proti žádné jeho části, z toho plyne, že se s ním plně ztotožňuješ. Tedy, že se ztotožňuješ i s tím, že hasiči berou provize od stavebních firem. A já se ptám po nějakém důkazu, že to hasiči skutečně činí.

--- --- ---

StarMastere, tato otázka platí samozřejmě i pro tebe - důkaz pro tvrzení, že hasiči berou provize od stavebních firem? A dále - zdroj pro nesmyslné požadavky při výstavbě tunelu?

Jindy máš ústa plná řečí a najednou mlčíš.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 28. března 2017 - 14:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 707
Registrován: 3-2009
M250.0:
Je zcela jedno,jak to nazveme.Důležité je,že díky rozhodnutí slabých, zcela nekompetentních politiků jsme přišli o hromadu peněz,kterou by bylo možné vynaložit smysluplněji.
Jinak tady nejde pouze o lokálky.U každé investice by se mělo posoudit,co přinese.A od investic,které nepřinesou nic,odstoupit.On je rozdíl nalít miliardu do pražské příměstské trati,kde se zvednou počty cestujících na násobky a něco jiného ji nalít do nějaké vedlejší trati,kde místo deseti bab v regionově jich pojede jedenáct..
A to,že se všude zcela nesmyslně betonuje,že ve stanicích,kde projdou za den desítky lidí se staví x metrů široká betonová nástupiště,kilometry zábradlí a teď ještě soudruzi začnou budovat v každé díře podchody,to je smutný , neodiskutovatelný fakt...
Na jednu stranu máme řadu vedlejších tratí ve špičkovém stavu a na druhou stranu máme z Prahy do Berouna stále hradlový poloautoblok a ve stanicích elektromechaniky...
Úterý, 28. března 2017 - 17:15:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4285
Registrován: 12-2004
Naroznej:[ok]

M250.O: Podle mě byl provoz os. Mšenky v úseku Od Mělníka do Mšena velice diskutabilní hlavně v kladiva již min. 20 let před opravou.
S vyjímkou večera tam stejně pendlují busy s podivnýma JŘ.

Hlavně, že je problém s financema na trati z Prahééé do Berouna nebo na 246ce atd atd atd...[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
StarMaster
Úterý, 28. března 2017 - 19:20:26  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Naroznej, Zzz
Vám se líbí, jak to zjednodušil? Není nic těžkého plácnout bez jakýchkoli zmínek o CBA a NIMBY (které brání stavbě VRT i jiných smysluplnějších investic), že se rozhazuje za regionální tratě.

Ale Jančura pak jaksi nemusí starostům a krajům vysvětlovat, že jim ty tratě zavře a neopraví, že bude ten, kdo udělá po 100-130 letech ten řez.

Neříkám, že byla Mšeno seriozní investice, ta zrovna narozdíl od 252 byla méně smysluplná než ta Humpolačka (Zzz prosím zapsat si tento můj výrok a zapamatovat), ale je něco úplně jiného, když si nějaký podnikatel bez zodpovědnosti pustí pusu na špacír a začne plácat proti lokálkám a něco jiného je, když máte jednat se starosty a spoluvládnete s těmi, kteří nechtějí rušit lokálky a chcete lézt do [zadnice] Zemanovi, který se klidně zastane lokálky Kralovice-Mladotice hejtmanovi kraje navzdory (bylo to v nějakých novinách).

Ono prostě jen sledujme, jak kvičí šotouši a další kolem Moldavy. Nemůžete je jako politik poslat do [zadnice] tak snadno, jako Jančura v rozhovoru do novin.

Pokud jste oba aspoň trochu soudní, tak to co jsem tu teď napsal, chápete. Zjednodušovat problémy je fajn k pokecu u piva, nebo když si chcete zanadávat, ale neřeší to reálné situace.


Doktor
Už tu za mě odpověděli jiní... na to abych šel volit třeba protiuprchlickou stranu nepotřeju důkazy o počtu salafistických kazatelů v ČR. A to samé nepotřebuju důkazy na to, abych si o hasičích nemyslel, co si myslím. Kdyby jim vadilo, jakou pověst jim dělají jejich vlastní byrokraté a vedení, proč drží zobák? Já mám toho jejich prodražování staveb požadováním věcí, bez kterých železnice na západě v klidu funguje, plné zuby. A nejsme u soudu, abych vám musel dokazovat, že mám právo mít toho plné zuby. Víc k tomu nemám co říct, v podobném duchu vám tu odpověděl i někdo jiný.
M250.0
Úterý, 28. března 2017 - 21:45:37  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
Narozenej, Zzz: Jasně, takže příklad ani jeden, ale obecnejch řečí zase spousta. Tak si žijte dál v tom, že Mšenka může za vaše pos*aný životy, ech, čo to tárám, vlastně odčerpává peníze na autoblok do Berouna.

Politicky silnej měl bejt kdo? Jako ten příslušnej ouřada na SŽDC? Nebo měl snad ministr zavolat na SŽDC, ať to neopravujou?
StarMaster
Úterý, 28. března 2017 - 23:14:50  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Jančura jen chtěl plácnout něco, co se zalíbí takovým těm lidem, co vlakem jedou jen žlutým a jinak většinou autem a nebo žlutým busem a cokoli mimo tuhle síť je pro ně nepotřebné a plýtvání státních peněz. Dotovaná veřejná doprava je pro ně nesmyslná, tramvaje jen zabíraj místo na parkování či pro rychlejí jízdu autem, buspruhy jsou zločin (proč má být nějaká socka v dotovanym buse v cíli rychleji než ten, kdo jí to dotuje svou jízdou autem) atd.

Tihle lidé moc rádi od "pro ně jediného použitelného dopravce" uslyší utvrzení v tom, že si to myslí dobře, že mimo trasy žlutého má smysl jezdit výhradně autem, že ten nějaký socko svět regionálních tratí a dieselových rychlíků je nějaký těžký omyl, kterým nikdo normální 20 let nejezdí a vozí se vzduch ze strany na stranu. A ty neskutečné desítky miliard, co to stojí, můžou za to, že oni pak nemají nemají německé platy, dostavěné dálnice a kde pořádně zaparkovat, když vezou dítě autem do školy. [happy]
Středa, 29. března 2017 - 08:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 5-2010
Konec monopolu Českých drah. Začne boj o dotačních třináct miliard
Středa, 29. března 2017 - 08:22:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 708
Registrován: 3-2009
StarMaster, M250.0

Vážení,na rozdíl od vás působím v soukromým byznyse,který se chová po všech stránkách úplně jinak než český stát. Vždy platí jednoduchá rovnice. Když vydám korunu,kolik mi tato vydaná koruna přinese zpět ? Pokud mi tato koruna přinese zpět dvě koruny,jde o dobrý kšeft.Pokud mi přinese zpět 1,05 Kč už to není tak dobrý kšeft,ale ještě se dá realizovat. No a pokud mi přinese zpět 0,50 Kč...jde o propadák.
Bohužel , takto nikdo v podání českého státu (a je jedno,zda jde o ouřadu na SŽDC , nebo nějaký politik-blb , který tímto politikem je proto, protože se jinak neuživí) neuvažuje.A dle toho také tak hospodaření českého státu dlouhodobě vypadá.
Máme možná nejhustší železniční síť v Evropě.Uměle jsou zde udržovány při životě tratě,které by již měly být dávno umrtveny. A díky tomu,že se sypou peníze do těchto tratí,odčerpávají peníze na údržbu tratí,které by si ji zasloužili mnohem více. Řada rekonstrukcí je o ničem,řada zase nedostatečných. Apropo... proč se neudělala trať Praha-Rudná-Beroun mnohem velkoryseji ? Tam by neměl být až takový problém dosáhnout stejných jízdních dob jako na trati přes Karlštejn.

Jinak.. bohužel (a to není problém pouze ČR,ale celého neomarxistického spolku zvaného EU) jsme svědky totálního úpadku politiky. Dříve existovali politici,kteří si dokázali před lidmi prosadit nikoliv zrovna populární řešení a ti lidé je i přesto volili. Takoví bohužel dnes nejsou.Dnes každý akorát sleduje trendy myšlenek populace a snaží se přicházet nikoliv s nejlepšími řešeními pro tuto zemi ,ale s tím,co se davu nejlépe poslouchá. Je jasné,že tento přístup dlouhodobě nemůže vést k ničemu jinému,že tento svět půjde do [zadnice]

A co se týče Jančury.Mám k němu spousty výhrad.. Ale smekám před ním v tom,jak dokázal rozhýbat zažité stereotypy v české veřejné dopravě...

A ty příklady zbytečného rozhazování peněz ? Co třeba nástupiště v žst.Loděnice , co diskuse ohledně podchodů v žst.Malá Skála , co elektrifikace Lichkov , co nástupiště v žst.Tanvald , co žst.Smržovka , kde betonování má za následek,že se značně omezily možnosti zde přijímat vozové zásilky. Případů jsou miliony.
Jak třeba bude využitá trať Liberec-Jablonec n.Nisou v době , až zde bude dostavěna čtyřproudová silnice? Přijde doba,kdy autobusová linka mezi těmito městy bude moci být provozována bez jakýchkoliv dotací...
Středa, 29. března 2017 - 08:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7096
Registrován: 4-2003
Naroznej:Přijde doba,kdy autobusová linka mezi těmito městy bude moci být provozována bez jakýchkoliv dotací...

Bude zcela jistě dobře ohlídáno, aby něco takového mezi Libercem a Jabloncem nikdy NEVZNIKLO [wink].
Středa, 29. března 2017 - 08:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 5-2010
co elektrifikace Lichkov
A co s ní? Že tam bohužel dnes nejezdí přímé vlaky z ČR do Polska (Wroclaw) a přes čáru toho taky moc nejede, ale zas bych tu elektrifikaci jinak neodsuzoval...
Středa, 29. března 2017 - 09:45:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 709
Registrován: 3-2009
Bram...
no tak jasně..tento stát radši platí,než aby vymýšlel jak něco zaplatit a neplatit za to [wink]
Středa, 29. března 2017 - 10:51:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7097
Registrován: 4-2003
Miropiro:A co s ní? Že tam bohužel dnes nejezdí přímé vlaky z ČR do Polska (Wroclaw) a přes čáru toho taky moc nejede, ale zas bych tu elektrifikaci jinak neodsuzoval...

Proboha, co to zas vytahujete? Přes Lichkov se elektricky s nákladní dopravou jezdí. Jezdí tam ČD Cargo, ale čím dál tím více i Metrans. Tak v čem je problém? Že ČD Cargo nejezdí tak často, jak kdysi jezdilo ČD a Metrans je pod rozlišovací schopnost některých jedinců?

Osobní dopravu bych nechal být, nemá smysl jí řešit - zejména díky stavu infrastruktury na polské straně.
Středa, 29. března 2017 - 11:05:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 5-2010
Proboha, co to zas vytahujete? Přes Lichkov se elektricky s nákladní dopravou jezdí. Jezdí tam ČD Cargo, ale čím dál tím více i Metrans. Tak v čem je problém? Že ČD Cargo nejezdí tak často, jak kdysi jezdilo ČD a Metrans je pod rozlišovací schopnost některých jedinců?
Ale já s Lichkovem pod drátama problém nemám [happy] Ostatně, jel tamtudy i Leošův Flirt do ČR [happy] To jen se zdá, že jsem chytnul Narozneho moc za slovo, že...
M250.0
Středa, 29. března 2017 - 12:17:20  
Neregistrovaný host
195.113.180.178
Narozenej: Máme možná nejhustší železniční síť v Evropě.Uměle jsou zde udržovány při životě tratě,které by již měly být dávno umrtveny. A díky tomu,že se sypou peníze do těchto tratí,odčerpávají peníze na údržbu tratí,které by si ji zasloužili mnohem více.

Tak potom pro Vás mám asi jedinou radu: Staňte se diktátorem a nařiďte to. Protože jinak se asi budete muset smířit s tím, že takováto rozhodnutí činí politici řádně zvolení ve volbách. No a ti nic radikálně řezat nechtějí, protože by se to ovčanům nelíbilo. Rozhodně tím, kdo by to měl rozhodovat, není nikým nevolená SŽDC.
A k tomu zisku: Investice do infrastruktury se finančně nevyplatí ani na silnicích, tak jak by se mohly vyplatit na železnici. Infrastrukturu staví stát jako službu občanům, ostatně od toho tu (samozřejmě kromě mnohého jiného) stát je.

A teď konkrétně: Liberec - Tanvald nemám pocit, že by byla lokálka na zrušení, když je zde půlhodinový takt ve špičkách (a uživí se). Čtyřproudá silnice se nebude stavět až do Tanvaldu, ba ani do Smržovky. JVZ ve Smržovce - není to přesně to, proti čemu brojíte (prodělečný podnik)?
Lichkov - zde jezdí náklady
Loděnice - k ní máte nějaký ambivalentní vztah - vadí Vám peróny za pár šušní, ale chtěl byste tudy vést koridor (jakékoliv zrychlení by nyní bylo pouze přeložkami).

Žádná z těch tratí, co uvádíte, každopádně není na zavření. To, že se někde betonuje víc, než by bylo nezbytně nutné, mi taky vadí, ale normy jsou normy a kdo platí, ten poroučí.
Až přijde čas, kdy si to budeme platit vše za státní, tak se ještě rádi vrátíme k úrovňovým přechodům a řízení podle D3 nebo nějakým TESTům pro 21. století.
Jeho Vysost
Středa, 29. března 2017 - 12:28:49  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Takto, nikto nepopiera, ze doprava musi fungovat, zaroven ale musi davat nejaky ekonomicky zmysel. Netvrdim, ze nutne to musi byt stylom DB, kde je dost silny tlak na pravidelne dividendy, ale dvojity socialny system, kde ziskove trate dotuju stratove plus sa dosypava z dani je totalny nezmysel. Chapem, ze vacsine Cechov je to 15, ked zaplatia smiesnych 7k na daniach maximalne, no nam, ktori rocne zaplatia na daniach 120k+ to celkom dost prekaza, ked sa vsetko musi spravat podla socialneho modelu. Necudujem sa, ze vacsina takychto ludi pracuje ako OSVC pripadne sa zamestnaju cez firmu v Azii kvoli nizsim daniam.
Středa, 29. března 2017 - 13:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 710
Registrován: 3-2009
Tak potom pro Vás mám asi jedinou radu: Staňte se diktátorem a nařiďte to. Protože jinak se asi budete muset smířit s tím, že takováto rozhodnutí činí politici řádně zvolení ve volbách. No a ti nic radikálně řezat nechtějí, protože by se to ovčanům nelíbilo. Rozhodně tím, kdo by to měl rozhodovat, není nikým nevolená SŽDC.

Holt bude muset přijít nějaká megakrize ("krize" z let 2008-2010..to byl pouze čajíček),aby státní aparát a politici se začali chovat racionálně. Nebo by těmito politiky museli být lidé,kterým by bylo úplně jedno,zda vyhrají či nevyhrají v dalších volbách....Jsou takoví..řadě z nich nedělá problém návratu do reality,ale bohužel jsou v menšině..

Investice do infrastruktury se finančně nevyplatí ani na silnicích,
Vyplatí a troufnu si tvrdit,že ze silniční infrastruktury stát hodně a hodně profituje.Nebo si myslíte,že by HDP této země byl stejný,kdyby množství čtyřproudých silnic bylo poloviční ?

Ostatně, jel tamtudy i Leošův Flirt do ČR
Tak to je opravdu hodně silný argument. [wink]

Loděnice - k ní máte nějaký ambivalentní vztah - vadí Vám peróny za pár šušní, ale chtěl byste tudy vést koridor
Kdo mluví o koridoru? Já o této trati mluvím jako o trati,kde investice mají smysl..Jednak je zde možnost hodně zvyšovat počty cestujících a jednak se tato trasa dá použít jako odklonová v případě průserů na páteřní trati přes Karlštejn..a že jich je a že jich bude...

Proboha, co to zas vytahujete? Přes Lichkov se elektricky s nákladní dopravou jezdí.
Já netvrdím,že nikoliv.Já si kladu otázku,zda se na této trati vyplatí či nevyplatí. Zda příjmy z toho,že ta trať je elektrifikovaná alespoň zaplatí amortizaci a údržbu trakčního vedení
Středa, 29. března 2017 - 13:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7100
Registrován: 4-2003
Naroznej:Já netvrdím,že nikoliv.Já si kladu otázku,zda se na této trati vyplatí či nevyplatí. Zda příjmy z toho,že ta trať je elektrifikovaná alespoň zaplatí amortizaci a údržbu trakčního vedení

To je zaprvé dnes jedno, neb drát tam už je a nikdo ho smotávat nebude. Za druhé využití drátu tam naopak dosti roste - před několika lety bylo doopravdy minimální, ale teď drát využíván je. Navíc využíván bude zcela jistě časem více, podle toho, jak postupně budou dopravci přecházet od motorových přípřeží (2 x 753.7, či 2 x 740) k elektrickým strojům, což se postupně děje. Nakonec i Metrans před lety o využití trati přes Lichkov ani neuvažoval a dnes tam jezdí.

V čem je tedy problém? Že nějakou dobu nebyl drát téměř využit (nicotnou osobní dopravu pomíjím) a nějak je v myslích mnoha jedinců zakořeněno, že je tak tomu i dosud?
M250.0
Středa, 29. března 2017 - 14:26:27  
Neregistrovaný host
195.113.180.178
Vyplatí a troufnu si tvrdit,že ze silniční infrastruktury stát hodně a hodně profituje.Nebo si myslíte,že by HDP této země byl stejný,kdyby množství čtyřproudých silnic bylo poloviční ?
To je takové čarování s čísly. Těžko můžete spočítat, kolik přinesla která silnice.
A srovnávejme srovnatelné - koridory se čtyřproudými silnicemi, lokálky s dvouproudými. Do silnic nižších tříd se taky investuje. Má to snad vliv na HDP?

Kdo mluví o koridoru?
Jakmile půjdete mimo stopu, tak se dostáváte finančně i projednatelností do úplně jiných dimenzí než při optimalizaci ve stopě.

Já o této trati mluvím jako o trati,kde investice mají smysl..Jednak je zde možnost hodně zvyšovat počty cestujících
Kde? v Loděnici je nádraží úplně blbě a pár lidí z Vráže to nevytrhne (v konkurenci s 380 s polovičním intervalem). Berounu-Závodí už vládnou busy - zejména kvůli rychlosti.

a jednak se tato trasa dá použít jako odklonová v případě průserů na páteřní trati přes Karlštejn..a že jich je a že jich bude...
Neni to trochu rovnák na vohejbák? Navíc pro plnohodnotnou odklonovou trasu by to chtělo dráty, které ale pro běžný provoz nejsou potřeba.
Středa, 29. března 2017 - 14:34:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7103
Registrován: 4-2003
M250.0:Navíc pro plnohodnotnou odklonovou trasu by to chtělo dráty, které ale pro běžný provoz nejsou potřeba.

A odstranit všechny padesátky přes stanice, aby to trochu odsejpalo. Trať Praha Smíchov - Rudná - Beroun byla zrekonstruována tak, že se s ničím jiným, než s provozem osobních vlaků vedených regionovou prostě nepočítalo. Je to smutné a je to škoda [crazy].
Středa, 29. března 2017 - 15:14:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 5-2010
Železniční renesance. Vlakem v Česku loni cestovalo nejvíce lidí v historii
Pod dráty
Čtvrtek, 30. března 2017 - 14:46:00  
Neregistrovaný host
193.84.36.169
Bram: Píšete, že dráty nikdo smotávat nebude. Nechat zchátrat elektrifikovanou trať je v Polsku nebo Rumunsku dost běžné, chcete příklady? A kdyby Jihočeský kraj přestal dotovat dráhu do Bechyně, tak si dokážu představit, že by to byla první nesjízdná elektrifikovaná trať v Česku.
Čtvrtek, 30. března 2017 - 15:11:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7107
Registrován: 4-2003
Pod dráty:Píšete, že dráty nikdo smotávat nebude. Píšete, že dráty nikdo smotávat nebude. Nechat zchátrat elektrifikovanou trať je v Polsku nebo Rumunsku dost běžné, chcete příklady? A kdyby Jihočeský kraj přestal dotovat dráhu do Bechyně, tak si dokážu představit, že by to byla první nesjízdná elektrifikovaná trať v Česku.

Na trati Letohrad - Lichkov - státní hranice dráty nikdo smotávat nebude. Že se v Polsku a v Rumunsku něco nechá zchátrat, tak o tom vím. V Polsku je to kupříkladu hned pár kilometrů za Českým Těšínem [proud].

Ano, na trati do Bechyně se dráty drží silou vůle (reálně tam nejsou vůbec potřeba), což je ovšem jiný případ než trať Letohrad - Lichkov. ČD Cargo a Metrans by jistě měly radost z toho, že nějaký jeliman by tam ten drát nechal smotat [rofl].

Nehledě na to, že trať Letohrad - Lichkov je navíc celá po rekonstrukci, tak nevím, co tu kdo blbne se smotáváním drátu [crazy].
Čtvrtek, 30. března 2017 - 15:50:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2818
Registrován: 8-2004
Pod dráty:
"A kdyby Jihočeský kraj přestal dotovat dráhu do Bechyně, tak si dokážu představit, že by to byla první nesjízdná elektrifikovaná trať v Česku."
Nebyla, první nesjízdná elektrifikovaná trať v Česku je už nějaký ten pátek trať Hodonín – Holíč [wink]
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
HoHo
Čtvrtek, 30. března 2017 - 15:52:05  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
Ona je nesjízdná?
Čtvrtek, 30. března 2017 - 15:59:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6927
Registrován: 9-2003
Konec pantografů nadosah.. 451..
http://www.rozhlas.cz/zpravy/technika/_zprava/legendarni-zabotlam y-ceka-posledni-rok-sluzby-podivejte-se-na-ne-zblizka--1713742?ut m_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
..pořádná mašina má kotel a komín..
Čtvrtek, 30. března 2017 - 16:06:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2819
Registrován: 8-2004
HoHo: Minimálně slovenský úsek je už nesjízdný. Na některých místech tam chybí už nejen dráty, ale i koleje. A myslím, že ani český úsek za vlečkou do elektrárny už není v nejlepším stavu. Ostatně, právě kvůli tomu se dnes lignit do hodonínské elektrárny ze Slovenska vozí přes Břeclav a ne přes Holíč. Jediné, co se tam pořád udržuje, tak je právě ten úsek k vlečce, dál už to zjevně nikoho netrápí.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Čtvrtek, 30. března 2017 - 16:20:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7108
Registrován: 4-2003
Tak ono by se nejspíš z Hodonína na Slovensko elektricky s nákladními vlaky i jezdilo, je to nakonec kratší, než přes Břeclav. Ale staniční zabezpečovací zařízení (klíčový mechanismus) ve stanicích Holíč a Gbely hovoří jasně proti a zcela jistě chybějící dnešní době odpovídající traťové zabezpečovací zařízení (alespoň automatické hradlo s návěstním bodem) tomu nasazuje korunu. Zcela jistě tam bude ještě nějaký jiný zádrhel, ale to už jsem nezjišťoval.......
HoHo
Čtvrtek, 30. března 2017 - 16:29:59  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
Ještě vloni v květnu tam projela M262.004 "vlaky.net", že by to od té doby tak zchátralo a ŽSR si toho dokonce ani nevšimly, aby si to daly na web?
Český úsek je provozní, provozuschopný, trolej je pod napětím (právě proto, aby ji nikdo neukradl) až po dělení na státní hranici. Není tedy pravda, že by to byla "první nesjízdná elektrifikovaná trať v Česku".
Čtvrtek, 30. března 2017 - 16:53:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2820
Registrován: 8-2004
Minimálně elektricky nesjízdná ta trať už je, protože na slovenském úseku už je trolej snesena a místy chybí i sloupy. Ale možná, že s těmi chybějícími kolejemi se mýlím.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
HoHo
Čtvrtek, 30. března 2017 - 17:21:17  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
Slovenský úsek ovšem není v Česku.
Čtvrtek, 30. března 2017 - 23:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2821
Registrován: 8-2004
HoHo: Což ovšem nic nemění na elektrické nesjízdnosti té trati. Ostatně, k čemu by byly dráty z Lichkova ke hranici, když Poláci by dráty dál neměli? Tedy si stále trvám na tom, že je to první elektricky nesjízdná elektrifikovaná trať v Česku, byť je ta nesjízdnost zapříčiněna slovenským úsekem.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Pátek, 31. března 2017 - 00:57:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3811
Registrován: 9-2007
Pátek, 31. března 2017 - 23:08:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3038
Registrován: 8-2010
http://byznys.lidovky.cz/ceske-drahy-si-zaplatily-rozhovor-v-pres tiznim-magazinu-haji-se-proti-bruselu-19m-/doprava.aspx?c=A170331 _090114_ln-doprava_pave
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pátek, 31. března 2017 - 23:29:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 8-2010
http://byznys.lidovky.cz/cesi-vybiraji-za-koleje-sestkrat-min-nez -rakousko-a-dopravcum-jeste-zlevni-1u7-/doprava.aspx?c=A170328_16 2150_ln-doprava_pave
Pátek, 31. března 2017 - 23:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7663
Registrován: 5-2002
To je zase článek. Ale těch 4511 Kč za vlak z Brna do Děčína by se mi líbilo. A ona mu tam chybí nula.

Jinak ten údaj, co je dole v článku jasně ukazuje hustotu železnic v ČR a jejich zoufalé využití. Aneb 90% nákladní a 80% osobní dopravy se děje na koridorech.
Sobota, 01. dubna 2017 - 09:39:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6930
Registrován: 9-2003
Až budou platy jako v Rakousku[biggrin] a kurz eura,budou někde jinde i výběry SŽDC a celé hospodářství..A využití..ano vše se cpe přes koridor..Jenže s rychlostí a cenou dopravních staveb u nás nevěřím že se něco reálně změní..Např. plánované zkapacitnění a modernizace trasy Choceň - HK - Nymburk - Praha..jako alternativa koridoru..který stále ještě není dokončen..alespoň do stavu západních tratí do stavu 80.let[lame]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Jeho Vysost
Sobota, 01. dubna 2017 - 09:47:47  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
http://ekonomika.idnes.cz/evropska-komise-ceske-drahy-politico-ro zhovor-poderzeni-pzs-/eko_euro.aspx?c=A170331_151517_eko_euro_rts

Keby sa radsej venovali skvalitnovaniu svojich sluzieb
27
Sobota, 01. dubna 2017 - 09:54:45  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Jeho Vysost: Když vám policie udělá v bytě razii, která se vám nelíbí a dle toho, jak dlouho to už všichni možní byrokrati řeší, asi opravdu i neoprávněně, vy byste se nebránil? [crazy]
Jeho Vysost
Sobota, 01. dubna 2017 - 10:01:16  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Som netusil, ze policia chodi na razie len tak, kedy sa jej zachce. Musi mat na to sudny prikaz a ten nedostane len tak, takze sa mi to moze nepacit, ale to je tak vsetko, co s tym mozem spravit. A antimonopolny urad sa vyjadril, ze pocka na vysetrenie EK, takze ta logicky spravila raziu, aby ziskala potrebne informacie. Hlavne by som za to ale neplatil novinam, skor pravnikom. Keby boli CD ciste, nemaju problem ukazat papiere, ze to tak nebolo.
27
Sobota, 01. dubna 2017 - 10:32:46  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Jeho Vysost: To se v businessu dělá běžně, že ukazujete veřejně svoje náklady v KOMERČNÍ službě? [crazy]
Jeho Vysost
Sobota, 01. dubna 2017 - 10:41:01  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Aha, takze ked k vam pride financak s obvinenim, ze kratite dane, tak mu poviete, ze verejnosti neukazujete svoje hospodarenie? CD prevadzkuju vacsinu svojich spojov na zaklade objednavky, takze zverejnenie nakladov je uplne v poriadku, dokonca si to danovi poplatnici zasluzia, aby videli, ako CD hospodari s ich financiami. Svoje komercne aktivity zverejnovat nemusi. Ale chapem, ze seda zona v statnych podnikoch mnohym vyhovuje, mozno aj pan 27 ma z nej nejaky uzitok.
27
Sobota, 01. dubna 2017 - 11:08:37  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Jeho Vysost: S ČD ani žádnou státní organizací nemám personálně naprosto nic společného, snažím se jen být férový.

U dotčené trati Praha - Ostrava, kvůli které razie proběhla, ČD dostávají pouze nařízené kompenzace stejně jako ostatní dopravci, tudíž jde o KOMERČNÍ službu, tudíž to na té trati mají stejně jako ostatní dopravci - on snad LE a RJ zveřejňuje náklady na provoz svých vlaků?

U ostatních tratí se tyto dají nalézt v příslušných objednávkách, které jsou v dnešní době docela snadno dostupné. Ať se vám to líbí nebo ne, poměr cena/kvalita/výkon na železnici máme jeden z nejvyšších minimálně v Evropě.

Musím ale uznat, že vám anti-ČD rétorika jde opravdu skvěle. Ano, osobně jsem minimálně prozatím modrý, protože je to jediná možnost, jak v současné době mít v síti na jednu jízdenku aspoň ty vlaky - ideální by to bylo jako ve Švýcarsku (maličký vzorek, jak by to mohlo vypadat, tu máme: v Plzeňském a KV kraji se díky dohodám rozšiřuje Plzeňská karta, takže člověk může na stejnou kartu jezdit i v Karlových Varech a od 22.4 tuším i v Mariánských Lázních, škoda, že se systém PK nepoužil i v Praze a případně jinde, jedna karta na MHD po celé republice [jidlo] )

U spousty lidí navíc pořád je SŽDC součástí ČD, což jim taky na obrazu nepřidá [sad]
Jeho Vysost
Sobota, 01. dubna 2017 - 11:35:28  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Problem je ten, ze CD sa schovavaju za obchodne tajomstvo pri akomkolvek pokuse o presetrenie, ci krizovo nedotuju svoje komercne aktivity z verejnych dotacii. Zrejme to tak spravili aj v pripade EK, len u nich im to nepreslo a spravili raziu, kedze to nie je ziadna verejnost, tak je to uplne v poriadku. Objednavky su o nicom, ludia chcu poznat presne naklady, ake tam CD maju a tie nema ani ministerstvo, to len vyplaca kompenzacie.
Neviem preco som antiCD, ked pozadujem transparentne financovanie CD, na tom predsa nie je nic zle. Ale tym neustalym skryvanim a zahmlievanim si skodia CD samy
Jeho Vysost
Sobota, 01. dubna 2017 - 11:38:49  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Co sa tyka jizdenek, stacilo by, aby stat urobil jeden rezervacny system na vsetky linky s tym, ze si tam kupim listok a hoci ta budu 3 rozni dopravcovia, dostanem sa na miesto urcenia. Len stat nema zaujem, takze chybu by som hladal ta.
27
Sobota, 01. dubna 2017 - 11:49:35  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Jeho Vysost: Tohle ale přece není předmětem toho šetření. Šetřením je podezření na dumping na trase Praha - Ostrava, tak vůbec nechápu, proč do toho motáš/motáte křížové dotování. Navíc dumping za vyšší ceny než měla konkurence, to je zajímavý termín...

K větší transparentnosti se časem dojde, ale dokud tu máme věci typu solární tunel a řepku, na které se spotřebuje víc nafty, než se s ní vyrobí, tak mi ČD nevadí, protože za ty peníze aspoň jezdí vlaky, kdežto za jiné dotace se staví třeba Čapí hnízda...

Co se toho systému týče, nechápu, proč by měl stát vyvíjet DALŠÍ rezervační systém, když už tu jeden a vnitrostátně dobře funkční máme, TO je mrhání prostředky [angry]
Jeho Vysost
Sobota, 01. dubna 2017 - 12:00:27  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Zasadny rozdiel je ten, ze LE a RJ boli na trhu novi hraci a mohli jazdit za uvadzacie ceny, CD mohli cenu znizit max o svoj zisk na danej trati.
Ziadny taky system, ktory by umoznoval kupit listok na celu trasu neexistuje, takze tazko by to bolo mrhanim prostriedkov.
Vyhadzovat peniaze len kvoli tomu, aby jazdili vlaky je nezmysel, rusnovodic nie je pilot, aby musel mat najazdenych xy hodin a uz vobec nie tam, kde je efektivnejsie prevadzkovat autobus.
Sobota, 01. dubna 2017 - 19:59:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 10-2007
Teď od 20:00 na stanici ČRO 2 (Praha)je na programu:
Životní příběhy a epizody, vzpomínky, zážitky i úvahy pro poslech v křesle nebo na cestách. Strojvedoucí Pavel Daniš jezdí na moderních, ale také na parních lokomotivách a má s nimi hodně zážitků. Obrovský těžký stroj zvaný lidově mašina se prý dokáže na kolejích chovat jako baletka.
http://www.rozhlas.cz/dvojka/porady/_porad/101810
Petr_hradecký
Sobota, 01. dubna 2017 - 22:09:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 754
Registrován: 4-2015
V areálu táborského nádraží se elektrickým proudem popálili dva nezletilí chlapci...
Aktuálně.cz
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 02. dubna 2017 - 19:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 559
Registrován: 6-2016
http://ekonomika.idnes.cz/nemecky-dopravce-nordbahn-prisel-s-nabi dkou-masera-ve-vlaku-p48-/eko-doprava.aspx?c=A170402_145002_eko-d oprava_ozr

Co asi bude následovat???
Neděle, 02. dubna 2017 - 20:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 12-2014
Vážený pane honzaklonfar, služeb masérek můžete ve vlacích společnosti Regiojet využít už několik let. Některé masáže mají dokonce více než šťastný konec.
T.J.
Neděle, 02. dubna 2017 - 20:21:24  
Neregistrovaný host
212.71.248.152
Regiojet_Forever: A masáž prostaty provádí pan Jančura osobně.
Neděle, 02. dubna 2017 - 20:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 12-2014
Vážený pane T.J., pan Jančura sice občas ve společnosti Regiojet pracuje i na jinných pozicích, než na pozici generálního ředitele, ale masáže zatím nedělá.
Practicus
Pondělí, 03. dubna 2017 - 00:44:26  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Regiojet_Forever - my vímě, že společnost regiojet nabízí i saunu (bohužel jen v létě a to ještě bez bazénu), či vlastní i mrazírenské vozy (bohužel zas jen v zimě)
Pondělí, 03. dubna 2017 - 10:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6532
Registrován: 1-2007
České dráhy se připravují na stávku řidičů autobusů v krajích
Baafx z Bulharska
Pondělí, 03. dubna 2017 - 14:02:47  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
Zajímavé počtení od Berouna:http://firenet.cz/byznys/154-bez-obalu/2904-kverulant-tomas-cocek -pribeh-supernamestka-a-jeho-super-odmen-bez-moralky-a-studu

Taktéž zajímavý komentářík: http://firenet.cz/zeleznice/97-soukromy-dopravci/2907-komentar-so ukromnici-na-domaci-zeleznici-touhu-po-dotacich-uz-netaji-chteji- ale-jen-lukrativni-trasy-o-ty-okrajove-uz-zajem-nemaji
dvx
Úterý, 04. dubna 2017 - 06:20:10  
Neregistrovaný host
86.61.211.193
https://www.novinky.cz/domaci/434058-jancura-chysta-pred-volbami- antikampan-proti-poslancum-ti-hovori-o-vydirani.html
Úterý, 04. dubna 2017 - 21:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 1-2016
Firenet, no jistě [biggrin]
Středa, 05. dubna 2017 - 08:49:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4826
Registrován: 5-2007
Z TN 1.3.1989 : odkaz
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
dvx
Pátek, 07. dubna 2017 - 11:47:33  
Neregistrovaný host
86.61.211.193
http://ekonomika.idnes.cz/ceske-drahy-velikonoce-jizdenky-zdrazen i-f1w-/eko-doprava.aspx?c=A170407_091116_eko-doprava_suj

Očekávaný článek je tady. Když pomineme absolutně neaktuální fotku (zdá se mi to nebo v případě RJ je na fotce téměř vždy naleštěný vlak), tak mi moc nesedí cena u RJ, myslím, že nabízí i dražší jízdenky, než za 314Kč z Prahy do Ostravy v nejnižší třídě.