Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... » Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 22. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 22. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 14:28:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8188
Registrován: 4-2003
Abychom soukromé dopravce mohli z vlaků Ex vyštípat pomocí koncesí, tak si na nové soupravy půjčíme:

https://byznys.lidovky.cz/ministerstvo-dopravy-si-pujci-100-milia rd-pujdou-na-nakup-vlaku-a-dopravni-site-1hv-/doprava.aspx?c=A171 130_104012_ln-doprava_kopp

Fakt je tohle míněno vážně?!? To jako daňoví poplatníci zacvakají padesát miliard jen proto, aby tu nebylo žlutozlo a černozlo?!?

Říkal jsem si, že s těmi koncesemi je to nějaké divné, protože výpadek kapacity obou dopravců by bylo potřeba nahradit a ČD nemají čím, neb již teď mají adekvátních lokomotiv a vozů málo. Přitom je jasné, že prosté "zředění" vlaků není jen tak možné, to by u veřejnosti neprošlo. Ale koukám, že Ministerstvo dopravy na to jde od lesa a je vidět, že daňoví poplatníci se mají na co těšit [coze].
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 15:16:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13812
Registrován: 10-2004
Bram: Ty seš fakt paraniodní. To, že koncese mají vyštípat soukromé dopravce a že za tyhle prachy MD koupí ČD nové vozy na ty vyštípané výkony, je blbost.
Zředění vlaků je možné celkem bezproblémově. Uvědom si, že délka nástupišť ve velkých stanicicích umožňuje vlaky snad o 14 vozech. Který vlak je má? Žádný. Posčítej si všechny vozy všech vlaků do hodiny a vyděl si je 14 a dostaneš se minimálně na polovinu, v mimošpčikových obdobích ještě více. I dvojité pendolino by se zřejmě vešlo do všech stanic, kde zastavuje, byť při délce nástupiště 346 metrů v Pardubicích (nejkratší ze stanic, kde expresní vlaky staví) by to bylo velmi hraniční, aby se všechny dveře vešly. Leoexpres by se tam vešel bez problémů 3x, dokonce skoro 4x.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 19:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 7-2017
Ale no, Slovakia Bohemia RJ 1021 mávajú 14 vozňov celkom celkom bežne, navyše jeden dlhší vlak ako viac kratších neznamená vyššiu kapacitu, len horšiu atraktivitu dopravy. Súhlasím, že ministerstvo už do CD nalialo peňazí dosť a žiadne nové vozne by minimálne na komerčné trasy nemali nasadzovať. Nech si na neho CD zarobia, keď tam je evidentne dostatok cestujúcich a na zahraničných vlakoch aj vysoké cestovné neodpovedali účet službám, či už je to opotrebovaný interiér, rôzne služby meškania atď
Pátek, 01. prosince 2017 - 09:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6965
Registrován: 1-2007
V diáři ČD je mapa s Islámským státem či ‚ruským‘ Krymem. Nesmí ven, rozhodli šéfové
Pátek, 01. prosince 2017 - 09:29:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 12-2009
Na krajských listech se obejvil rozhovor s ředitelem Legiosu Rybáčkem. Článek byl smazán, neuložil jste si ho někdo?
Vyjádřím svůj názor, když se mě něco nelíbí na K-reportu a nesouhlasím s moderátory. Proto mě byla zablokována moje IP adresa od zdejších moderátorů. Po dalším nesouhlasu byly další příspěvky vymazány a taktéž další IP zablokována.
Sobota, 02. prosince 2017 - 13:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1267
Registrován: 6-2016
Mají to kluci na SŽDC šichtu...
http://zdopravy.cz/szdc-zverejnila-novy-jizdni-rad-potvrzuje-prej menovani-vlaku-pribude-metropolitan-3519/
Simba
Neděle, 03. prosince 2017 - 15:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2560
Registrován: 7-2008
Legoušek: pokud jste ho už nenašel sám, mohl by to být tento rozhovor? Vyšel ve stejný den - 22.11.
Pondělí, 04. prosince 2017 - 17:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8221
Registrován: 4-2003
Orky:Zředění vlaků je možné celkem bezproblémově.

Již poněkolikáté Tě tedy žádám, abys mi sdělil, jak to zředění konkrétně chceš provést. Zatím jsem se to nedozvěděl, naopak jsem se dozvěděl, že jsem paranoidní [biggrin].

Tak pokud nesdělíš nejen mne, jak bys co chtěl zřeďovat, tak je to doopravdy jen mlácení pantem [wink].
Pondělí, 04. prosince 2017 - 18:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 12-2009
ad Simba: Díky, to je ono! Radši si ho ukládám.
Vyjádřím svůj názor, když se mě něco nelíbí na K-reportu a nesouhlasím s moderátory. Proto mě byla zablokována moje IP adresa od zdejších moderátorů. Po dalším nesouhlasu byly další příspěvky vymazány a taktéž další IP zablokována.
Úterý, 05. prosince 2017 - 07:39:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 6-2016
Lavina se utrhla...
https://zpravy.idnes.cz/cernosice-lavka-bezpecnost-uzavreni-dv8-/ domaci.aspx?c=A171205_071031_domaci_vitm

Domorodé obyvatelstvo z pravého břehu Berounky bude štěstím bez sebe, že na vlak budou muset jen přeplavat/přeplout! Doufám, že město zřídí alespoň šatny na obou březích!!!
Jenki
Úterý, 05. prosince 2017 - 10:17:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5216
Registrován: 5-2002
Velmi zajímavý rozbor proč si Škodu Plzeň koupil zrovna Kellner a co s ní asi vyvede je zde.
Úterý, 05. prosince 2017 - 12:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6971
Registrován: 1-2007
Honzaklonfar: Přívoz v zimě nejezdí, tak to asi nebudou lidi fakt nadšení.
Petr_hradecký
Úterý, 05. prosince 2017 - 14:22:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 4-2015
Najetí vlaku do stromu mezi MB a Bakovem n/Jiz. v červnu 17 je šetřeno jako teroristický útok: odkaz
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 05. prosince 2017 - 18:02:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4086
Registrován: 4-2003
Za to můžou určitě muslimáci z nedalekého tábora v Bělé-Jezové. Stop islandizaci Evropy! Čechy Čechům - ať žije Okamura!
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 06. prosince 2017 - 05:34:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9098
Registrován: 6-2004
Dotaz: v kolika žst. zruší od neděle České dráhy své pokladny?

(teď jsem to zaslechl ve vysílání ČRo BRNO, nepřesně a neúplně..)


Díky za info
Středa, 06. prosince 2017 - 08:17:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13840
Registrován: 10-2004
Soumrak drážních pokladen. Od neděle zmizí z dalších desítek stanic
Seznam je na konci článku.
Středa, 06. prosince 2017 - 10:42:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13608
Registrován: 12-2007
"Článek" zase s mnoha nepřesnostmi (jako u skoro každého článku na odkazovaných stránkách):

Technologický pokrok zavírá pokladny i jinak. Na řadě tratí přechází SŽDC na dálkové řízení, kdy je trať řízena z centrálního dispečinku a na stanici už není potřeba žádný personál. Na menších nádražích lístky prodávali výpravčí, u desítek stanic jsou ale kvůli nástupu dálkového řízení jejich místa zrušena.
Ironií je, že snad žádným nebo téměř žádným případem není některá ze stanic v nynějším výčtu rušených pokladen.

Ve třech stanicích zaměstnance SŽDC od neděle nahradí pokladní ČD: Ledeč nad Sázavou, Náměšť nad Oslavou a Staňkov.
Přinejmenším v Náměšti n/O. jsou pokladní odedávna (tzn. neplatí, že "od neděle budou výpravčí nahrazeni pokladními"), byť tedy jen cca od 5 (či 6?) do 17 h. (mimo tuto dobu prodává - tedy pouze do soboty - jízdenky výpravčí, ovšem pozor - výpravčí tam jízdenky neprodávali ani po dobu 11 měsíců od 29. 7. 2016 do 30. 6. 2017, tzn. vlastně nejde o úplně novou věc "spadlou z nebe").

Akorát tedy bude nově mít smůlu průvodčí v situaci, kterou jsem zažil letos v říjnu, kdy jsem jel před 4. hodinou ranní z Třebíče s předpokladem platit za jízdenku cca 250 Kč a kdy jsem měl k dispozici jen tisícikorunu. Průvodčí neměl na vrácení (ČD nepředpokládají, že z bezmála 40tisícového města pojedou lidé kupující si i dražší jízdenky?), nakonec moji tisícikorunu proměnil u výpravčího během krátkého pobytu vlaku v Náměšti.

Nově, když výpravčí již nebude zjevně mít k pokladně přístup, se průvodčí bude muset zařídit jinak.
Středa, 06. prosince 2017 - 11:17:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6372
Registrován: 8-2012
Sebere vám tisícikorunu, dá vám jízdenku za dvěstěpade a voucher na sedmsetpade, který si budete moct zpátky na peníze vyměnit v nějaké pokladně. To vás naučí mít příště drobný [happy]. Myslíte si, že se Dráha se substrátem bude nějak mazat?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 06. prosince 2017 - 13:39:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 8-2010
http://byznys.ihned.cz/c1-65981120-na-vysokorychlostni-trate-bude -vpustena-i-nakladni-doprava-maximalni-rychlost-se-tim-snizi-na-2 50-kilometru-v-hodine?utm_source=volnyHP&utm_medium=financebox&ut m_content=recombee1&utm_term=position-3&utm_campaign=mediafed
Středa, 06. prosince 2017 - 16:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 6-2016
V závěru článku je napsáno:
"Zatím jde ale o projekty, které jsou v začátcích. Nejlépe připravené je železniční spojení z Prahy do Drážďan. V tomto případě je reálné, že by se s výstavbou prvních úseků začalo v roce 2028. Celá vysokorychlostní trať k německým hranicím by se stavěla podle odhadu ministerstva dalších 15 let."

Z toho jasně plyne, že spousta maminek i tatínků u slavnostního otevření prvního úseku VRT se smíšenou dopravou nebude. A to bez ohledu na to, čím je natřena brána[biggrin]
Mladějov
Středa, 06. prosince 2017 - 16:33:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11566
Registrován: 3-2007
No já když vidím, jak se staví dálnice, opravují silnice, staví trasa D metra, s vyhlídkou stále větších a větších komplikací právních, politických, alibistických včetně toho, že do politiky jde stále horší garnitura lidí..já jsem v klidu a souhlas s HK.
Mmch EU bude mít za pár let dost starostí sama se sebou a až vyschne tenhle zdroj..

Támhle na Pacifiku (212) už se nejezdí pro dezolátní stav trati už čtvrt roku a ještě dlouho nebude...a vy myslíte, že je schopná SŽDC zmanažovat VRT ? [biggrin][biggrin][biggrin]
Středa, 06. prosince 2017 - 16:49:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4666
Registrován: 12-2004
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/exmanazer-drah-nema-narok-zlaty -padak-9-milionu-choval-se-ne/r~48d42a0ada9511e7988aac1f6b220ee8/[crazy]
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 02:32:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7126
Registrován: 9-2003
Ad.David a T.H. nevím jak u vás,v mém okolí když přijdete ráno k řidiči autobusu s tisícikorunou,tak vás pošle... ven a prostě nejedete..nevím proč by měla být železnice směnárnou..(ve vlaku)jsou průvodčí co znají abonenty-prudiče a mají pro tyto případy připraven pytel drobných..a světe div se.. po ránu stane se zázrak..vždy se přiměřený obnos u cestujících zázrakem najednou najde..(že existuje cosi jako výnos ČNB o "drobných" vím..)[happy]
Ad.honzaklonfar-Mladějov [biggrin] Přesně tak..zatímco se tady ještě desetiletí bude žvanit,uplácet(spoléhat a odklánět[lol]dotace EU) a kdejaký (zelený) spolek opékačů buřtů bude odklánět trasu jinam.. v cizině se už dávno bude jezdit(už jezdí) jinudy okolo nás..Nevěřím že se něčeho jako VRT dočkáme.. viz zdejší vlákno VRT.. [crazy]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 10:21:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13612
Registrován: 12-2007
nevím jak u vás,v mém okolí když přijdete ráno k řidiči autobusu s tisícikorunou,tak vás pošle...
Irelevantní úhybný manévr (řeč zde je o vlacích, nikoliv o autobusech).
Mj. z ohledu argumentačního klamu "jinde je to taky blbě/ještě hůř" (mj. z pohledu neakceptace platebních karet; kdyby - nejen - ve vlacích ČD bylo toto možné, nevznikl by tehdy problém vůbec).

Mmch. onen průvodčí mi tehdy v tom říjnu tvrdil, že na vrácení nemá proto, že v sousedním voze už mu krátce předtím při nákupu tisícikorunou platil, tzn. že chvíli předtím by na vrácení ještě měl a tisícikorun apriori možné platit bylo.

Mj. také platí, že ve chvíli, kdy takto po ránu bude průvodčí vydávat jízdenky nejen lidem z Třebíče, ale i z Náměště, tak o to více tržeb vybere. Totéž samozřejmě platí i na dalších místech, kde ke zrušení (přinejmenším onoho časně ranního apod.) výdeje jízdenek nyní dojde.

Sebere vám tisícikorunu, dá vám jízdenku za dvěstěpade a voucher na sedmsetpade
O. K., to je možné.

Každopádně, já osobně jsem se již "pro příště" zařídil - pro takovéto situace si odkládám drobnější mince. Do povolených 50 mincí se určitě vejdu. [happy]

** I tehdy k této situaci došlo shodou náhod - původně jsem předpokládal odjezd až v 6:20 h, kdy bych si již kupoval jízdenku až v pokladně, kde by mi 1000 Kč bez problémů rozměnili; až během pozdního večera došlo ke změně plánu na odjezd již v 3:47 h, ovšem s tím úskalím, že tím pádem prodej jízdenky ve vlaku + v situaci, kdy v hotovosti jsem u sebe měl pár drobných + jinak jen tisícikorunu)

Mmch. případ uvedené tratě o to více ukazuje na irelevantní údaje v onom "článku" - jak v žst. Třebíč, tak i v žst. Studenec a Náměšť výpravčí nadále jsou, tzn. ani zde neplatí, že by za ukončení výdeje jízdenek (v případě Studence zcela; v případě dvojice měst po dobu nepřítomnosti osobní pokladní) mohlo zřízení dálkového řízení tratě.
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 10:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6377
Registrován: 8-2012
David a T.H. nevím jak u vás,v mém okolí když přijdete ráno k řidiči autobusu s tisícikorunou
Krom sugestivní zatáčky k autobusům a podsunu mého přístupu nevidím ve vašem příspěvku nic, vůči čemu by se dalo argumentovat, takže se nedivte, že to neudělám.
No jo, zase jsem se asi dopustil trestného činu útoku na chudáka Dráhu.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 11:02:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7127
Registrován: 9-2003
Ale no taak..[happy]neberte nic osobně..Vše je v lidech,samozřejmě je vůle nějak to vždy vyřešit.Klasický příklad je ten co píše pan David.jednomu cestujícímu se vrátí a pro druhého už drobné chybí..tak se to časem vybere od ostatních a jde to,neříkám že ne..voucher je též krajní řešení..Klasických pokladen na nádraží ubývá všude a ani tam není vždy jistota navrácení drobných..Tak to nebudeme pitvat[wink]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 18:36:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9103
Registrován: 6-2004
Mj. také platí, že ve chvíli, kdy takto po ránu bude průvodčí vydávat jízdenky nejen lidem z Třebíče, ale i z Náměště, tak o to více tržeb vybere. Totéž samozřejmě platí i na dalších místech, kde ke zrušení (přinejmenším onoho časně ranního apod.) výdeje jízdenek nyní dojde.

obecný postřeh: a to dříve se vlakvedoucí víceméně "vozili", na vše měli 1-2 průvodčí a ti potom jízdenky ve vlaku (práce navíc) vydávali jen zcela ojediněle...

Vida, jaké proměny zažívá česká železnice...
Bugear
Pátek, 08. prosince 2017 - 22:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3628
Registrován: 8-2005
Něco mi říká, že u ČD nedopadl ten Najbrt ještě nejhůř: https://www.online.muni.cz/udalosti/10018-novy-vizualni-styl-sjed noti-masarykovu-univerzitu
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Sobota, 09. prosince 2017 - 05:55:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1295
Registrován: 6-2016
Tyvolemami!!!
„Celý navržený systém a logo v sobě nesou dynamiku, jednoduchost, atmosféru Brna i ideu a příběh – silné kolmé linky písma představují univerzitní základy a téměř nedotýkající se šikmé linie fakt, že jsme jednotní a zároveň svobodní a odvážní. V celkovém přehledu log českých univerzit bude to naše ihned rozpoznatelné, v záplavě jiných se s ním zkrátka neztratíme,“ okomentovala výsledek výběrového řízení Hana Svatoňová, prorektorka pro vnější vztahy.
Sobota, 09. prosince 2017 - 08:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11469
Registrován: 5-2004
Takhle nejak ty pismena smoli doma sestiletej co se uci psat.
Sobota, 09. prosince 2017 - 11:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 7-2017
Není důležité něco vytvořit, ale okecat si to a hlavně to umět prodat [kladivo] kam se hrabe nové logo SŽDC.
Lukfi
Sobota, 09. prosince 2017 - 19:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 10-2010
Co máte proti logu SŽDC?
Neděle, 10. prosince 2017 - 15:35:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 4-2009
Bobmaster: Nevím, jak to přesně myslíte, ale nové logo SŽDC je opravdu povedené. Kupodivu. Škoda, že se vzhledem k legislativním důvodům ještě nepodařilo kdysi Jirkovi Kolářovi změnit i název SŽDC na "Česká železnice", což bylo v plánu. Ale to je nepodstatný detail...
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8235
Registrován: 4-2003
Quenya:Nevím, jak to přesně myslíte, ale nové logo SŽDC je opravdu povedené.

Je opravdu, ale opravdu hodně nepovedené. Je tam Ž nebo NI, nebo IN, nebo je to jednoduchá kolejová spojka dvou kolejí na tříkolejné trati?!?

Logo má něco vyjadřovat, či symbolizovat. Toto logo nedělá ani jedno, ani druhé [crazy].


Škoda, že se vzhledem k legislativním důvodům ještě nepodařilo kdysi Jirkovi Kolářovi změnit i název SŽDC na "Česká železnice", což bylo v plánu. Ale to je nepodstatný detail...

To je opravdu nepodstatný detail, kterého není ani škoda [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 11-2005
Je to škoda, v našich televizích by se správným názvem této organizace potom nebojovala naše novinářská elita a necpala tam například různé spojky...v jednoduchosti je síla.
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Bugear
Neděle, 10. prosince 2017 - 18:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3632
Registrován: 8-2005
@Bram: Naopak, dělá obojí. Jako ústřední motiv jsme zvolili písmeno Ž stylizované jako schéma kolejiště, tři paralelní koleje propojené výhybkou. Symbol Ž je zároveň zkratkou slova Železnice, které nejlépe shrnuje jinak dlouhý a pro širší veřejnost obtížně zapamatovatelný název Správa železniční dopravní cesty. Což odpovídá tomu, jak jsem ho chápal já ještě před tím, než jsem googlením našel uvedený citát.
Spíš by mě zajímalo, jestli se uvažuje s jeho zavedením, nebo už to umřelo.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Neděle, 10. prosince 2017 - 18:20:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 8-2017
Spíš by mě zajímalo, jestli se uvažuje s jeho zavedením, nebo už to umřelo.

Na všech oficiálních materiálech vz.2018 již toto logo je.

Je opravdu, ale opravdu hodně nepovedené. Je tam Ž nebo NI, nebo IN, nebo je to jednoduchá kolejová spojka dvou kolejí na tříkolejné trati?!?

Za každou cenu v opozici, co? Tak jste se mohl přihlásit a něco lepšího vymyslet.

Ať tak či tak, nic tak jednoznačného jako bylo okřídlené kolo už nikdo nevymyslí.
Neděle, 10. prosince 2017 - 19:30:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8241
Registrován: 4-2003
Kaneki:Za každou cenu v opozici, co? Tak jste se mohl přihlásit a něco lepšího vymyslet.

Další podkuřovač totalitních režimů, co mi bude zakazovat mít vlastní názor. Jen tak dál, však mnozí okolo mne vzpomínají rádi na dobu (ačkoliv to byli v osmdesátých letech v lepším případě dvacetiletí lidé), kdy názor určovala strana. Vždyť ten život byl tak fajn, když se nemuselo přemýšlet a vše bylo dopředu dáno a hlavně: Byly ty jistoty [crazy].
Neděle, 10. prosince 2017 - 21:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7128
Registrován: 9-2003
Bram ad.logo.. souhlas [ok][happy] Tzv.širší veřejnost stejně neřeší kdo co.. prostě "dráha" .. a novináři si musí poradit sami..pokud to nezvládají,stále otravují s vyjádřením ČD .byť ČD např. s poruchou přejezdu v Třebechovicích p.Oreb.(dramatická reportáž jisté tv..) opravdu,ale opravdu nemají nic společného..[wink]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Neděle, 10. prosince 2017 - 21:51:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 3-2013
Podle mého názoru má být logo PŘEDEVŠÍM JEDNODUCHÉ a má tak nějak symbolizovat k čemu patří. Je-li v něm nějaké začáteční písmeno, tím lépe. Nové logo splňuje vše a navíc bych řekl, že není podobné jiným, což se nedá splnit tak snadno.
Neděle, 10. prosince 2017 - 22:36:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2017
Hm, to je fakt. Jednoduché, s ničím nezaměnitelné, prostě jako ve staré dobré Velké Británii:

https://www.google.cz/search?biw=1536&bih=747&tbm=isch&sa=1&ei=ZK gtWs3zAY3ykwWd9rv4DQ&q=british+rail+logo&oq=british+rail+logo&gs_ l=psy-ab.3...19394.20986.0.21457.6.6.0.0.0.0.546.706.0j1j5-1.2.0. ...0...1c.1.64.psy-ab..4.0.0....0.pvNQWcmBjss

Nedal bych jim za to ani korunu.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 00:16:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 4-2009
Bram: Můžu mít svůj vlastní názor, opřený o jistou zkušenost s grafickým studiem a firmou, zabývající se mediálním prostorem, že jo???😉 Mmch., logo , na rozdíl od řady jiných lidových tvořivostí,JE opravdu povedené. Zcela vážně.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 05:49:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8244
Registrován: 4-2003
Quenya:Můžu mít svůj vlastní názor, opřený o jistou zkušenost s grafickým studiem a firmou, zabývající se mediálním prostorem, že jo???😉 Mmch., logo , na rozdíl od řady jiných lidových tvořivostí,JE opravdu povedené. Zcela vážně.

Samozřejmě, že můžeš [wink].

Jen jsem si dovolil vypůjčit Tvůj komentář, kdežto mne jiný diskutující drze zjebal za to, že si dovolím mít na věc vlastní názor.

Možná jsem to měl udělat tak, že bych si Tvůj komentář nevypůjčil a napsal to rovnou, aby to nebylo zavádějící a nevypadalo to, jako že někomu jinému upírám mít vlastní názor. Asi to ale tak vypadalo, za což se tedy omlouvám.
Cogwheel
Pondělí, 11. prosince 2017 - 09:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5227
Registrován: 1-2012
To Najbrtovo nové logo Masarykovy univerzity v Brně by podle mě více slušelo nějaké muniční továrně - či obnovené brněnské Zbrojovce. [biggrin]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 19:06:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 3-2013
Bombaster, našel jste (za hranicemi) opravdu podobné logo, uznávám. Na tom, že to naše je naprosto výstižné, to pochopitelně nic nemění. Vy si zase vytvořte logo své vlastní dokonalosti a já Vám korunu určitě dám!
Lukfi
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 21:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 10-2010
Asi mám teda jiné cítění na loga než Bobmaster, ale mně to britské zase tak podobné nepřipadá. U soudu by žaloba na podobnost neuspěla.
Kritikům jinak doporučuji prohlédnout si, jaká loga se tak běžně vyskytují v českém veřejném prostoru, např. logo města Ústí nad Labem, města Liberce nebo Pardubického kraje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukfi.)
Pátek, 15. prosince 2017 - 16:44:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 8-2017
Další podkuřovač totalitních režimů ...

Názor mít můžete, to ano. Zjevně se ale na nic jiného, než na prostoduchou kritiku, nezmůžete.
Jinak existují dva extrémy, ten co tady pořád všem podsouváte, a pak ten druhý, a to je ten Váš a Vám podobným. Ani v jednom z nich se ale nedá svobodně dýchat.
Neděle, 17. prosince 2017 - 16:29:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 7-2017
V článcích J. Sůry je potřeba tak trochu číst mezi řádky. Rádoby hanlivý článek o zrušení dotovaného modrého vlaku podprahově ukazuje na velkou příležitost ostatních dopravců, aby konečně ukázali, jak se TO má správně dělat:

http://zdopravy.cz/dotovane-expresy-na-sumavu-skoncily-arriva-uz- se-ale-nevrati-5696/
Honzalb
Neděle, 17. prosince 2017 - 16:38:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 11-2010
Bobmaster: podívejte se na autora textu. Podprahově se přiznáváte pouze k tomu, že jste anonymní pitomec.
Úterý, 19. prosince 2017 - 08:24:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7009
Registrován: 1-2007
Vlaky z Prahy zpomalí. Povlečou se i dvacet kilometrů v hodině
Úterý, 19. prosince 2017 - 10:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 640
Registrován: 10-2011
Rychlíku z Meziměstí do Prahy chybí pasažéři, kraj doplácí dva miliony
Alex7
Úterý, 19. prosince 2017 - 12:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 137
Registrován: 6-2016
Kometa naděluje. Fanoušci pojedou na Spartu vlakem společně s hokejisty
Zvláštní vlak pro fanoušky Komety pojede v pátek přímo z vlečky Brno-Výstaviště do Prahy-Libně na zápas v O2 aréně. Zpět do Brna se vrátí v nočních hodinách.
Jef
Úterý, 19. prosince 2017 - 12:32:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5690
Registrován: 5-2002
Ty počty cestujících uvedené u rychlíku z Meziměstí jsou dost k pláči. Přímému spojení na Broumovsko a do dalších takových oblastí bych moc fandil, jako šotouš ocením i "velký rychlík" na vedlejších tratích, ale tuhle statistiku snad ani nezveřejňovat... a pokud je vypovídající, tak potěš pánbůh.

Celkově tam sice mají 598 lidí, což nezní vůbec špatně, ale plnější ten vlak je na Prahu až od Poděbrad, takže až v oblasti pražské příměstské dopravy. Přes Náchod tranzituje méně než dvacet lidí, přes Hradec Králové jen o něco víc. A jako vůbec nejsmutnější údaj mi tam přijde, že v místě napojení trutnovského ramene, ve Starkoči, přistoupí 43 lidí, kdežto od Broumovska a Náchoda pokračuje přes Starkoč jen dvacítka cestujících. Tím se přímé spojení fakt obhajovat nedá, to je spíš argument pro další dálkový vlak od Trutnova...
Středa, 20. prosince 2017 - 15:32:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 797
Registrován: 12-2011
Jef: Ono to tak sedí... Pondělí - čtvrtek a v neděli bývá z HK 70-100 lidí, za Náchodem pak sotva 30 a do Meziměstí dojede max 5. V podstatě zbytek vystoupí v Hronově a v Polici. Pátek bývá silnější, z HK není problém přes 200 lidí, ale za Náchodem opět lidí, že by solo 810 nebo 814 stačila.

Část lidí vyhnala "béčka", předtím jela 854+Bdtn757, část nemožnost přepravy kola, tehdejší 1794 v létě využívalo dost cyklistů od HK na náchodsko...

Osobně z pohledu zaměstnance ČD, to vidim jako vyhozené peníze, které chybí na posílení kapacity jinde (osobáky Jaroměř - Paka v létě, adršpašská lokálka v dubnu a září - říjnu, některé Sp Trutnov - Kolín ve vybrané dny, namátkou 1802 v X, 1810, 1809 a 1811 v pátek, 1812 v neděli, jičinka přes léto a další by se určitě našlo..).
Středa, 20. prosince 2017 - 23:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 3-2013
M152 0045: „vyhozené peníze, které chybí na posílení kapacity jinde (osobáky Jaroměř – Paka….“ „ ….ale za Náchodem opět lidí, že by solo 810 nebo 814 stačila.“
Jste nádražák a o provoze máte jistě dobrý přehled, o Broumovsku však zjevně víte velmi málo. Předem napíšu, že rychlík používám ke spokojenosti často, ale V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ HO NEPOVAŽUJI JAKO ŘEŠENÍ PRO REGION!
Ty vaše 810 (nepohodlím) a 814(nespolehlivostí a jízdními vlastnostmi- ujíždění ve Starkoči) spolu s pomalou tratí zabíjí potřebnou dopravu v regionu, odhání cestující. Vy chcete posilovat vlaky ve vnitrozemí, já zase volám po tom, ať jsou prostředky využity v regionu, který stát dostal do nevýhodné pozice. Už stručně. Taktová doprava Broumov-Hradec Králové, Vysokovská spojka a odpovídající vozidla.
Čtvrtek, 21. prosince 2017 - 10:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3477
Registrován: 8-2010
Světlá budoucnost [proud] https://zeleznicar.cd.cz/zeleznicar/rozhovor/michal-stepan--zelez nicni-byznys-musi-v-cr-dostat-pravidla/-16870/
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 21. prosince 2017 - 10:53:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3478
Registrován: 8-2010
https://ekonomika.idnes.cz/ceske-drahy-uohs-pokuta-konkurence-ryc hliky-predatorske-ceny-p6o-/eko-doprava.aspx?c=A171221_100510_eko -doprava_hm1
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pátek, 22. prosince 2017 - 08:14:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 8-2017
Po HARDu končí na Jesenicku další fabrika - Touax v Supíkovicích propustí 287 lidí

Jde jim to, jde ...
Pátek, 22. prosince 2017 - 14:37:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 6-2016
Trocha té pastorální atmosféry neuškodí..
https://ostrava.idnes.cz/predsedove-ekologickych-spolku-karvinsko -obvineni-vydirani-podnikatele-1l3-/ostrava-zpravy.aspx?c=A171222 _130650_ostrava-zpravy_jog
Pátek, 22. prosince 2017 - 17:10:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 8-2017
Tradiční "zelené okénko" HK [lol]

Presumpce neviny do prokázání a případného odsouzení už v této zemi neplatí?