Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » 451 a 452 - nejkrásnější stroje » Archiv diskuse 451 a 452 - nejkrásnější stroje do 01. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse 451 a 452 - nejkrásnější stroje do 01. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Jeffer
Pátek, 20. ledna 2017 - 15:13:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 1-2005
Ale čo, tieto potvory mali byť už dávno recyklované na plechovky a pár kusov v múzeu. Teda aspoň takto k nim pristupovali ČD a neustále pristupujú. Keby sa pred 20 rokmi pri výrobe prvých ešusov predpokladalo, že Praha bude potrebovať tak veľa vlakov (porovnaj intervaly na linkách S v súčasnosti a pred 20 rokmi), tak sa buď ešusov objedná podstatne viac, alebo sa začne rozmýšľať, ako tlamám predĺžiť život.

Že to ide, dokazuje DPP. Keď T3 dožívali a peniaze na nové električky neboli, začali sa tvoriť T3R.P. Stará skriňa, nová výzbroj, nový interiér. Takže tam, kde bola skriňa 451/452 ešte málo rozožratá by nová výzbroj a interiér boli riešenie na ďalších 20 rokov. V extréme by sa dalo ísť cestou T3R.PV – pri príliš prehrdzavenej skrini sa menila aj tá a zo starej električky to má už iba podvozky (ak vôbec) a papiere. Nj. lenže plán bol iný, 471 kompletne 451 zvládnu nahradiť. Nehovoriac teda o tom, že na 451 je to práve podvozok, čoho by sa človek rád zbavil…

(Áno, ticho predpokladám, že by sa našiel niekto – Krnovské strojírny? Vagónka Studénka/Škoda? – kto by novú skriňu 451 za rozumné peniaze vyrobil.)
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Jirka_E
Pátek, 20. ledna 2017 - 16:14:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 581
Registrován: 6-2015
OT: Stav jejich věku úměrný je, údržba je samozřejmě velice důležitý faktor, ale udržovat se musí i nová vozidla a lokomotivy. Kdyby se nechaly ladem, dlouho by asi nejezdily. To jsem bral jako samozřejmost.
A z provozu: 451.015/88 právě jede do Prahy na 9128. [vypravci]
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Pátek, 20. ledna 2017 - 22:40:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 10-2010
Jeffer:
"Že to ide, dokazuje DPP. Keď T3 dožívali a peniaze na nové električky neboli, začali sa tvoriť T3R.P. Stará skriňa, nová výzbroj, nový interiér. Takže tam, kde bola skriňa 451/452 ešte málo rozožratá by nová výzbroj a interiér boli riešenie na ďalších 20 rokov. V extréme by sa dalo ísť cestou T3R.PV..."
Osobně, nepovažuju T3R.P za příklad hodný následování, spíš naopak. T3R.P přinesly zlepšení v elektrické části a tím i v některých dalších ohledech (provoz, údržba), ale cestujícím nepřinesly prakticky nic. Pořád je to plně vysokopodlažní tramvaj s dost špatnou pasivní bezpečností, která navíc při provozu v soupravě vozí spoustu mrtvýho prostoru kolem spřáhel a zadní kabiny. Co se týče T3R.PV, tak vyrábět zastaralé skříně úplně znovu je úplný úlet. Ostatně, v současnosti se řeší budoucnost T3R.PV a jednou ze zvažovaných variant je i šrot.
Úterý, 24. ledna 2017 - 23:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 2-2011
Je velkou otázkou, jestli by se jakákoliv modernizace vyplatila. Spíš asi ne. Doby, kdy se přešily koženkové sedačky a zákazníkům se na čas zalepila huba, jsou pryč. Cestující se kouká dopředu a chce jít s dobou. Pokrok , bohužel, nezastavíme a chtějí-li dráhy být konkurenceschopné, musejí jít dopředu. V posledních letech se investovalo do nových jednotek i do řídících vozů. A tím, že je naše země tak malá a ještě elektrifikačně rozpolcená, už moc místa na "vejminkový" provoz nezbylo. Jistě by se našli zájemci z řad soukromých dopravců, ale s politikou potírání konkurence čd a házení klacky pod nohy, to vidím spíš na autogen... Takže přátelé foťme, vozme se a užívejme si provoz, dokud to jde, ať máme na co vzpomínat.[tramvaj][tramvaj][tramvaj][tramvaj]
Středa, 25. ledna 2017 - 07:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 4-2011
Mladějov: až na takový drobný detail, auto není vlak a nevystřídá se mi v něm tisíce lidí, včetně různých špinavých obejdů.

Kondra89: možná T3ky vozí mrtvý prostor kolem kabiny, ale uvnitř přepraví důstojným způsobem docela dost cestujících, což se o těch kloubových rádoby tramvají nedá rozhodně říct. Přepraví víc vzduchu a o nějaké důstojnosti nemůže být řeč.

Hradík: přešít koženkové sedačky. Ano, to se musí v 1. řadě. Z praktických a udržovatelných sedaček udělat nechutný hnus, plný prachu, vlasů a špíny! Podobně jako tramvaje v Mostě, co mají laminátové sadáky potažené látkou xD
Žabotlamy jsou na autogen především díky mechanické části, jediný řešení by bylo, jak již jsme řešili, po vzoru těch T3R.PV vyrobit novou skříň, a to je tak nějak scifi už z principu.

Pokrok nezastavíme, to je pravda. Nikdy jsem ale nepochopil, proč je nutné (kvůli pokroku) přecházet k horším a hůř fungujícím věcem a staré funkční opouštět. Tím teď teda nemám na mysli ty panťáky, ale tak nějak obecně.
Mladějov
Středa, 25. ledna 2017 - 19:06:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9459
Registrován: 3-2007
OT : Vy jste fakt echt šotouš. Ono to jde - koukněte se třeba do pražského metra.
Jen ta údržba jinak než "jedním vlhkým hadrem celej vagon" stojí hodně peněz, no.
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 11:46:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 4-2011
Mladějov: Jak jde? Vždyť žabotlamy jsou už víceméně hromada rzi a stejně mají problém s tuhostí skříně hned od začátku, takže nějaké modernizace se stávající skříní není reálná.
Údržba jedním hadrem. Ano, jednou jsem viděl v Děčíně, jak myjou podlahu v Bčku. Kýbl s vodou postavili do uličky, před něj normálně koště na hadru a rychlím krokem prošli celou uličku, přičemž ten kýbl tlačili před sebou.
Mladějov
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 12:05:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9463
Registrován: 3-2007
Jde čistit textil - vždyť na to reagujete.

Požadavkama koženek a dřeváků v roce 2017 jste echt šotouš mimo realitu. V metru to jde čistit ale stojí to peníze, co na tom nechápete ?

Pořád tyhle exoty vašeho typu řeší moje řešení : Do každé soupravy jeden vagon B_kož, tam budou exoti jako vy a možná si tam občas sednu i já [lol]

No a tak je nechat dojezdit.
M250.0
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 14:40:15  
Neregistrovaný host
78.80.31.145
Požadavkama koženek a dřeváků v roce 2017 jste echt šotouš mimo realitu.

Pak patří mezi šotouše mimo realitu patrně většina účastníků této ankety a rovněž pracovníci DP, kteří se rozhodli se podle ní řídit.
Mladějov
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 14:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9464
Registrován: 3-2007
No pokud považujete délku pobytu cestujícího na sedadle tramvaje v MHD statisticky stejnou, jako na sedadle vlaku, pak ano.
V opačném případě jste buď demagog, nebo máte jednodušší myšlení.

Ale spíš to první, protože ta anketa je o sedadlech do příměstských jednotek ? Ano ?
Emil Švec
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 20:34:24  
Neregistrovaný host
84.246.166.39
M250: Srovnáváte naprosto nesrovnatelné věci. V tramvaji mi dřevo nevadí, ale v autobuse by to bylo utrpení. Koženka v MHD je OK, v B fakt ne. Už kvůli způsobu úklidu. A prosím o nechytání za slovo a diskuse typu "Ale mně se lépe sedí v plastu než na dřevě".
M250.0
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 21:37:11  
Neregistrovaný host
78.80.31.145
Máte-li k dispozici nějakou anketu týkající se příměstských vlaků, tak sem s ní. Já o žádné takové nevím, tak jsem si půjčil tu tramvajovou. Neb si nemyslím, že se nějak výrazně liší cesta vlakem z Řevnic a tramvají z Modřan. Co se týče požadavků na hygienu, tak se podle mě neliší ani v nejmenším. A v tomhle ohledu hadr vždy spolehlivě prohraje s čímkoliv.
Koženka je podle mě ideální kompromis, dřevo je tvrdý a klouže z něj [zadnice].
Pátek, 27. ledna 2017 - 08:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 4-2011
Samozřejmě. Když je vlak nový nedávno z fabriky, nebo po generálce (jako "modré" ešusy), tak si i do toho hadru rád sednu, ale když je to už starší a je na tom vidět ta hrůza, je to prošoupaný, propocený, plný prachu, vlasů..., tak opravdu ne. Když jedu rychlíkem a je na dosah ještě koženkové Bčko, tak samozřejmě lezu do něj.

Dřevěné sedačky v tramvaji se neosvědčily, ty hadrový jsou paradoxně nejhezčí a nejpohodlnější, ale je to prostředek hromadné dopravy, ne auto.
Když jsme dělali v rámci projektu na škole anketu ohledně sedaček ve vlaku, tak jsem dostal asi 40 odpovědí a cca 2/3 jsou pro hadr, 1/3 pro koženku. Docela kuriózní odpověď proč ne hadr, že v tom bývají blechy xD
Pátek, 27. ledna 2017 - 12:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 589
Registrován: 3-2010
Á téma pohodlí sedaček. [proud]

Na dřevu by mi nevadilo sedět, pokud nejedu delší cestu tramvají a nebolí mě pozadí a neklouže to jak na klouzačce. [zadnice]

Klasické plasty, které známe z T3M jsou sice vyhřívané, ale pro cestujícího se skoliosou páteře nevhodné. Docela mě z nich tlačí na bedrech. Naštěstí už je T3M jen hrstka na trasách. [happy]

V plastových s potahem (T3R.P) je celkem pohodlí, pokud není nečistota typu hnědých skvrn (věčný problém DPP s osoby bez domova). [crazy]

Nový plast bez potahu s prohlubní na sedáku, v nových verzích 15T, je snad nejlepší a dostatečně pohodlný způsob dopravy. [ok][wink]

Toť v MHD Praha.

Ve vlacích je to jiné pohodlí a tam si stěžovat nemusím. Jen výtka typu Bdmtee, kde pohodlné koženky jsou pro obry nevhodné, neboť jsou smrsklé většinou natěsno.

Vandalismus je snad všude, když člověk vidí potrhané koženky, rozviklané lavice, strhané okna, že v zimě nedovřeme......od chvíle, kdy jezdí Ešusy to nevidím, asi vandalové chtěli naznačit, že už ty plechovky 451 nepatří na trať. Vypadá to, jako by rozhodovali samy lidi a ne dopravce. Ale ať si každý udělá obrázek, až vleze do vozidla a kulí oka, co je tam za nepořádek. Stačí zauvažovat a dát dvě a dvě dohromady, než si začne stěžovat drahám.

"Dej lidem vůz se spřežením a považuj to za bezpečné, pohodlné a čisté." [vypravci][crazy]

Ostravské Tornádo: "To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou!" [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Jirka_E
Pátek, 27. ledna 2017 - 15:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 583
Registrován: 6-2015
Jirkacom2:
""To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou!" [lol] "
Vy si z toho děláte srandu, ale já jsem kupříkladu jednou v ešusu viděl na sedačce psí ho*no. Blechy to sice nebyly, ale slušná prasárna to byla. [cunik] Holt, jakej pán, takovej pes.
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Pátek, 27. ledna 2017 - 16:18:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 789
Registrován: 8-2006
Asi to na něj přišlo ve stanici a tam jak známo nelze...[biggrin]
..................
Pátek, 27. ledna 2017 - 17:18:36  
Neregistrovaný host
37.48.50.7
Jestli nebude problém v tom kde ČD vozidla odstavují a jak je (ne)myjí
Pátek, 27. ledna 2017 - 18:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8270
Registrován: 10-2003
Jirka E: Vy si z toho děláte srandu, ale já jsem kupříkladu jednou v ešusu viděl na sedačce psí ho*no.

To byla určitě čokoláda. [proud]

Holt, jakej pán, takovej pes.

Už jsem tam viděl i lidský.[uhoh]


Tečky: Jestli nebude problém v tom kde ČD vozidla odstavují

A kde se mají ty kvanta vozů odstavovat?
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pátek, 27. ledna 2017 - 21:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 590
Registrován: 3-2010
Zapa:
"To byla určitě čokoláda. [proud]"

[proud] Pokud to bylo děcko, co se neumí chovat. [kladivo]
Někdy stačí i zmrzlina. Ono se toho na sedačce najde.....

Jednou jsem nastoupil do tramvaje T3R.P a viděl jsem za boudou u řidiče sedačku značně pozvracenou a zasypanou pískem. [proud] Ale to byl porod ten smrad. [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
....................
Sobota, 28. ledna 2017 - 01:26:32  
Neregistrovaný host
78.128.151.28
A kde se mají ty kvanta vozů odstavovat?

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody......nevím kde odstavovat vozy....tak co je nechat tam kde jsou a najmout víc hlídačů
Sobota, 28. ledna 2017 - 11:50:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 11-2012
Diskuze o výkalech a mrtvém prostoru v soupravě 2xT3 všemožných reinkarnací ve mě také vzbudila jednu vzpomínku z Prahy.
To si čekám na Vltavské na linku 26 a vidím, jak v zadním voze sedí jen jeden člověk, tak přistoupím samozřejmě do zadního. Už na Pštrossmayeru ovšem vystupuju a jdu se mačkat se zbytkem do předního vozu.
Ani nemusím říkat, co byl ten jeden člověk zač a co mě tak velice rychle vypudilo z onoho vozu, takže díky Bože za soupravy Téček.[biggrin]
Pevně věřím, že kdyby dnešní konstruktéři museli své výtvory montovat a udržovat, tak by procitli a ke všemu rázem bude normální přístup a pro výměnu vadné součástky nebude třeba rozebrat půlku stroje...
ČMŽO Elektronika.
Sobota, 28. ledna 2017 - 14:59:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 3-2010
Pavel_Večeřa:
"To si čekám na Vltavské na linku 26 a vidím, jak v zadním voze sedí jen jeden člověk, tak přistoupím samozřejmě do zadního. Už na Pštrossmayeru ovšem vystupuju a jdu se mačkat se zbytkem do předního vozu.
Ani nemusím říkat, co byl ten jeden člověk zač a co mě tak velice rychle vypudilo z onoho vozu, takže díky Bože za soupravy Téček.[biggrin]"

Někdy stačí si dát otázku a dvě a dvě dohromady, proč na jednom místě není v nacpané tramce ani živáčka. Že všichni se tlačí jen v určité části a zde je jen nějaký okruh volného prostoru. Tomu na první pohled řikám nevyužitý prostor. Ovšem, když jdeš do toho volného prostoru, aniž bys ses musel mačkat s ostatníma, cítíš silný zápach. [crazy] [proud]
Pak stačí si dát otázku: "Stojí mi za to se mačkat v ne příliš pohodlném nacpaném prostoru nebo jít do toho zapáchajícího, byť dost volného prostoru? To je otázka! Někdy radši vystoupit a čekat na další spoj, pokud nebude to samé. [lol]
Úterý, 31. ledna 2017 - 07:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 1-2009
Tak mám odkaz pre všetkých,ktorí "milujú" žabotlamy.[masinka]dnes ráno takmer zablokovala doležitú trať SŽDC 090.[masinka]12101 zastavili sme medzi žst.Roztokami a zast.Sedlec.Mladý fíra po 20 min opravil poruchu ale jako čítam web ČD,tak z Libne už obratový vlak aj ďalšie z Roztok odrieknuté.Panťáky možno boli spoľahlivé v 70.,80.a 90.r. ale nemožu jazdiť pod hlavičkou národného dopravcu,max.ako muzeálny exponát[pozor]
Úterý, 31. ledna 2017 - 08:16:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1672
Registrován: 12-2007
Žabotlam i na Sp 1902
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 31. ledna 2017 - 08:28:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8273
Registrován: 10-2003
Prilepy: Ve vedlejším vlákně ale kolega R 1463Úpa dokazuje něco jiného.[proud]
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Úterý, 31. ledna 2017 - 11:51:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 4-2011
Přílepy: žabotlamy zdechaly vždycky, ne jen teď na sklonku života.
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 11:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9483
Registrován: 3-2007
Tak hlavně zdechá všechno, takže ono řešit poslední výkon s turnusovou potřebou 2x 451 v republice zavání demgogií nebo neznalostí.

Jinak v tomto počasí (sníh, sněžný prach) trpěj 451 na izolační stav TM, protože nemají cizí ventilaci a se zásněžky se zřejmě už nikdo neobtěžuje.
Úterý, 31. ledna 2017 - 12:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 4-2011
Spíš je otázka, proč ty další vlaky odřekli a nevypravili nějakou zálohu (žabáci snad jsou ještě nějaké provozní), nebo jezdí jako záloha všude jinde?
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 12:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9487
Registrován: 3-2007
Vy jste vystudoval VŠ dopravního, železničního směru ?

Ano, dnes jezdí "všude jinde" a opravdu nesedí někde v depu pět strojvedoucích, co se kopou do [zadnice] a čekají na písknutí. Probuďte se.
Úterý, 31. ledna 2017 - 12:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2216
Registrován: 4-2011
Mladějov: A v tom rozbitém panťáku musí ten fíra být k čemu?
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 12:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9489
Registrován: 3-2007
Hm, tak na vysvětlování, jak se provádí výměna hnacího vozidla, když neznáte naprosto nejtriviálnější postupy, opravdu nemám čas, sorry.
Nezlobte se, ale chytrolínů jako vy, co sice z oboru neuměj nic, ale raděj, máme plno ve všech oborech.

Holt kvalitní VŠ absolvent [biggrin]

Hezký den.
Úterý, 31. ledna 2017 - 12:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 4-2011
Mladějov: To děláte celkem správně, protože to vysvětlujte spíš někomu, kdo je skutečně železničář, kdo to znát má. Mě, jako cestujícího zajímá zejména to, aby v případě mimořádností, se eliminovaly výpadky spojů a zpoždění, samozřejmě pokud to je možný. Ty řeči naštvaných cestujících, co v takových případech vždycky jsou, asi zná každý.
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 12:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9490
Registrován: 3-2007
Najednou vás to nezajímá ? Diskusní faul.
Pokud zde chcete vystupovat jako cestující, tak vám sdělím, že to bohužel jinak udělat nešlo.


Popravdě mne tak naivní otázky a postoje od někoho, kdo studoval pět let železniční obor opravdu překvapují.

Nashledanou.
Úterý, 31. ledna 2017 - 13:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2218
Registrován: 4-2011
Mladějov: Neřekl jsem, že mě to nezajímá, jen že to znát nepotřebuju a ani neznám. Já jsem železniční obor nestudoval, doprava je poněkud rozsáhlejší systém, než železnice. Tohle je téma, řekněme železničního provozu. Co se týče vozidel (z železničního provozu), tam jsme se omezili nanejvýš na druhy HV, nápisy na vozech, zkoušky brzd..
Úterý, 31. ledna 2017 - 13:23:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6758
Registrován: 4-2003
Spíš je otázka, proč ty další vlaky odřekli a nevypravili nějakou zálohu...A v tom rozbitém panťáku musí ten fíra být k čemu?

Jasně... zdechne souprava, fíra se odteleportuje z Brodu na ONJ, tam nasedne do soupravy a přiteleportuje se zprátky do Brodu (nejlépe na to samé místo u perónu) a odjede na Prahu se zpožděním nejvýše do 5 minut.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 13:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9493
Registrován: 3-2007
A co jste tedy studoval za obor, abychom to zkrátili a já vám zbytečně nekřivdil ?

Jinak si zařiďte nějakou stáž třeba u strojmistra na ONJ , když tak milujete ptg, zkuste 12h denní, 12h noční a uvidíte, jak se to řeší (včetně Pendolin a dalších strojů) a co všechno se řeší, zkuste si v duchu rozhodnout (pokud budete vůbec pobírat wo co go) a pak mudrujte.

Rozhodovat, když mám přebytek mašin, fírů, volné obraty a depo za minutu a dvě bílé od stanice, je něco úplně jiného, než naopak, takže se musí řešit situace na "nejmenší zlo", tedy odřeknu radši ML, než jí nechat odřeknutou dvě, tři hodiny a hnát tam jednotku a chlapa odjinud na další dva vlaky před koncem, když stojej jinde (Lysá) stovky lidí na peroně (třeba díky výluce, poruše ZZ jako dneska)a mám tam blokovaný mašiny na obraty i lidi. Tohle, jsem se domníval, pochopí každý rozumný člověk i bez školení, vy ne, jak svědčí vaše poznámka "A na co sedí strojvedoucí v rozbité jednotce" ?
Fakt seděl ? Do konce směny ?

Nezlobte se, ale jakýkoli dispečer, ať se mu říká strojmistr, či výpravčí, ať dělá na železnici, v autobusech, v zasilatelsví, na poště, v letecké dopravě, pochopí, že jsou situace, kdy se řeší situace "nejmenším zlem", a plně to chápe.

Vy ne, protože opravdu naprosto nechápete, wo co go a jste jako umíněné dítě.

Já naopak ty kluky a holky dispečerský (kdekoli) a strojmistrovský obdivuju a klaním se jejich nelehký a nevděčný práci - zcela bez ironie.




(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 31. ledna 2017 - 13:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2219
Registrován: 4-2011
RadekŠ: já myslel, že to zdechlo v Sedlci. Ona je otázka kolik dalších vlaků to neodjelo. CO se týče linky S41, tak bych neviděl tragicky. A jestli to bylo v době, kdy to jezdí v půlhodině, tak toho vzduchu převezly ty další o trochu méně. Na těch dlouhých ramenech, typu Ústí, je jasný, že nepojede celý obrat.
Úterý, 31. ledna 2017 - 13:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6759
Registrován: 4-2003
já myslel, že to zdechlo v Sedlci. a je otázka kolik dalších vlaků to neodjelo.

Ráno mj. nefungovala Balabenka a nedařilo se i leckde jinde, víme?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 31. ledna 2017 - 13:46:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2220
Registrován: 4-2011
Mladějov: tomu věřím, že většinou se to dělá tak, aby bylo zlo co nejmenší, což linka S41 bez pochyb je. To samozřejmě chápu, ale neznám aktuální okolnosti, které se musely řešit jinde, proto jsem se jen zeptal, jak to vlastně bylo. V Libni většinou stávaly žabáci, takže vzít je tam, bych čekal že je nejjednodušší a vypravit další obrat z Libně, když tam ten předchozí nedojel. Samozřejmě jsou horší věci, co se na dráze můžou přihodit. Za těch let cestování, nebyly odřeknuté spoje, z důvodu poruchy, neobvyklé, kompletní selhání zabzař a rozes..ní grafikonu na celý den, mimořádnosti z důvodu přírodních kalamit (povodně, letní bouře s větrem, námrazová kalamita), v neposlední řadě 2 hodinové uvěznění v ešuse, protože z něj hasiči seškrabovali sebevraha... A vždycky se to snaží vyřešit tak, aby následky v podobě přenesení zpoždění a rozvratu oběhu byly co nejmenší.
Úterý, 31. ledna 2017 - 13:48:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 4-2011
RadekŠ: No to je podle "pravidla" když se to s..e, tak se to s..e! Takových věcí už bylo a bude...
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 13:52:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9494
Registrován: 3-2007
V Libni většinou stávaly žabáci, takže vzít je tam, bych čekal že je nejjednodušší a vypravit další obrat z Libně, když tam ten předchozí nedojel.

A..ah tak..tak jistě, pane majore. Nashledanou, pane majore. (citát).
Úterý, 31. ledna 2017 - 14:04:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6760
Registrován: 4-2003
V Libni většinou stávaly žabáci, takže vzít je tam, bych čekal že je nejjednodušší


Záložní žabák stojí léta ve Vysočanech a co dneska ráno dělal máte popsáno zde a stalo se.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 31. ledna 2017 - 14:05:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2222
Registrován: 4-2011
Mladějov: No dneska už asi ne, když na S4 už nevyjíždějí.
Mimochodem, když už tady řešíme operativní zásahy do provozu, jaký rozumný důvod má to, že přijel loni 24.6. do Lovosic dvoješus, protože ten předchozí měl víc jak hodinu zpoždění a z Lovosic zpátky na Prahu neposílali ten zadní ve směru jízdy do Lovosic, ale ten přední? Údajně kvůli naší bezpečnosti. Kvůli "naší bezpečnosti" se s tím muselo v Lovosicích posunovat a lidi přelejzat ze soupravy do soupravy a pro jistotu, ten zadní ve směru jízdy, co měl pokračovat do Ústí, po rozpojení jednotek zdechnul, takže do Prahy se odjelo s lehčím zpožděním a do Ústí se zase nejelo. Což ve výsledku, dílem "náhody", bylo lepší, že se další spoj odříkal jen v úseku Lovosice - Ústí a ne Lovosice - Praha. Jako by to dispečeři věděli, která jednotka zdechne, ale ten pravý důvod?

RadekŠ.: záloha stojí ve Vysočanech, ale v Libni býval odstavený jeden žabák z S4. Jeden stál v Bubnech a druhý v Libni.

Edit: s tou lovosickou anabází jsem byl i já řádně naštvaný, protože vedro jak v [zadnice], já přes hodinu trčel v Nových Kopistech a když už to konečně přijelo, stačil jsem zaplatit jízdenku do Žernosek a skončil jsem v půlce cesty. Zbytek v tom hicu došlapat pěšky.



(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 14:17:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9495
Registrován: 3-2007
Když dneska asi ne, tak proč to sem píšete jako řešení ?

Jinak o vašem nulovém používání mozku stačí třeba "..a vypravit další obrat z Libně". Si spočítejte JD Rotoky-Libeň, obrat tam a dobu přistavení z depla Libeň, i kdyby tam ten ptg byl.
Kdyby pro ně měl dojít ten, co "seděl v rozbité jednotce", tak by se dostal za hodinu do Libně (VHD velmi optimistické), hodinu by to připravoval a řekněme za 20 min. by se ho povedlo protlačit peronu do libně, vy dispečére.

V Li není ani ptg, ani pohotovostní strojvedoucí.
I kydby tam byli oba, stejně je nereálné stihnout obrat z Libně.

Říkám, s váma se debatovat nedá - vy prostě máte řešení, která žádnými řešeními nejsou.

Co se dělo "loni 24.6". -nojo, jsou to blbci, vy byste to udělal líp. Když vy nevíte a nemůžete vědět 3654 důvodů, které mohou nastat a které je potřeba řešit (i během toho řešení).


To je jen snůška šotodojmů, jejichž nesmyslnost jsem se (asi marně) vám spolu s RŠ vysvětlit.
Tak vy zase přijdete s nějakou blbostí 24.6.
To bych musel detailně znát, co se tam a okolo dělo, od toho je ten dispečer a spol.

Fakt neřešte, jak by se to dalo udělat líp, prosím vás [biggrin]

Vy fakt ne, děkuji.
Úterý, 31. ledna 2017 - 14:21:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10346
Registrován: 4-2003
Ostravské_tornádo

Zkuste trochu používat mozek a přečtěsi si znova co vám tady Mladějov a RadekŠ píšou.
Úterý, 31. ledna 2017 - 14:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2223
Registrován: 4-2011
Mladějov: Chtěl jsem napsat něco v tom smyslu "jsou to blbci" a 3654 důvodů, ale už jste to v podstatě řekl za mě a za druhé mně přešla chuť. Takže, hluboce se omlouvám, že jsem Vás obtěžoval tímto dotazem a berte to za vyřízené. Přeji hezký zbytek dne a ať nemusíte řešit mimořádnosti.

Jnd: Zrovna od Vás bych čekal inteligentnější přístup, ale zdání klame...
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 14:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9496
Registrován: 3-2007
Tak já NEJSEM dispečer ,to byste, kdybyste pořádně četl moje příspěvky, nemohl nikdy napsat.

A opravdu nemám rád, když někdo nazývá "blbci" někoho, o kvalitě a povaze jejichž práce nemá ani ahnung.

Jinak neřeším, co vám (ve vlaku, na nádraží) řekli, protože pravé důvody byste asi jako laici moc nepochopili. Mně jich napadá hned několik, třeba nutnost tu severnější mašinu stáhnout do Prahy na pravidelnou prohlídku, neb jízdou jinam by přešvihla kilometry, porucha či výpadky nějakého zařízení vyžadující totéž (klima, VZ, řada dalších zařízení a systémů).

A pan jnd to prostě už nevydržel..ono vysvětlovat vám cokoli je opravdu poslední dobou docela problém.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 31. ledna 2017 - 14:51:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2224
Registrován: 4-2011
Mladějov: to je právě to, co jsem chtěl napsat. Nadáváme jim do blbců (všichni, co se jich to nějak dotkne), protože nám ty důvody přijdou nelogické, když ty skutečné (a mnohdy možná jednodušší), neznáme. S těmi proběhy, nebo udržení určitého oběhu, se to zdá nejpravděpodobnější.
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 14:58:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9497
Registrován: 3-2007
Ale důveod "Bezpečnost" je v tomhle případě použit zcela legitimně - fakt jsou všichni šotouši, co je napadne oběh ?

Vždyť to nenapadlo ani vás, geniálního dispečera, strojmistra, plánovače řad, barevných řešení, zvukových projevů ptg.

Už vám to tady vysvětlujeme tři hodiny. Nezlobte se, ale vy byste při své chápavosti nemohl dělat dipečera vůbec - a vy ještě kritizujete a navrhujete (viz ta dnešní ML) [biggrin]

S vámi teda musí mít člověk trpělivost - učitel je taky těžký povolání, vás bych poslal tak do Mišelinky tahat gumy [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Jirka_E
Úterý, 31. ledna 2017 - 15:13:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 591
Registrován: 6-2015
Ostravské_tornádo:
"Nadáváme jim do blbců (všichni, co se jich to nějak dotkne), protože nám ty důvody přijdou nelogické, když ty skutečné (a mnohdy možná jednodušší), neznáme."
Že se do toho vložím, nelogické to tady připadá zjevně jen Vám. Cestující tak nějak asi nezajímá, kterou jednotku museli stáhnout z důvodu pravidelné prohlídky. Například.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka_E.)
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Úterý, 31. ledna 2017 - 15:32:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 7-2014
Práve teraz na praha liben modra zaba s cervenym pruhom asi na pravidelnom os vlaku bola videna narychlo cez okno
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 15:35:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9499
Registrován: 3-2007
Jo, 451025/6.
vlakvedoucí_451
Úterý, 31. ledna 2017 - 20:27:24  
Neregistrovaný host
37.221.241.221
Dnešní Sp 1902 Labe v Kolíně [fotic]
Emil Švec
Úterý, 31. ledna 2017 - 20:52:53  
Neregistrovaný host
84.246.166.12
Mladějov: Můžu Vás poprosit kolego a lehké popsání problematiky izolačního stavu motorů na 451? Kdysi jste to tu nakousl. Mně by právě zajímalo, jak stáním vozu může klesat. Mně do sklepa natekla voda a zaplavila mi normální tří fázový asynchronní elektromotor. Po výměně totálně vymytých ložisek jako nový. Myslel jsem, že dokud jsou vodiče zalakované, tak se motoru nic stát nemůže. Izolačním stavem je asi myšleno mezizávitové zkraty? Děkuji za vysvětlení
neregPetrS.
Úterý, 31. ledna 2017 - 21:46:53  
Neregistrovaný host
77.240.103.200
Nejhorší je, když se odstaví vymrzlé vozidlo do teplé haly. Uvědomte si, že tady se nepracuje s tak směšně nízkým napětím, jako máte doma. Trhlinky v izolaci natáhnou vlhkost, nejlépe ještě s prachem z uhlíků nebo s podobným železničním svinstvem u asynchronních motorů, a je vymalováno. Jojo, také nám u jednoho nejmenovaného českého výrobce el. lokomotiv tvrdili: "Prosím vás, asynchronní motor, ten se může brodit vodou!" Aza několik měsíců jsme se na vlastní oči společně přesvědčili, že po nějaké době provozu stačí zvlhčovač květin.
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 21:51:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9518
Registrován: 3-2007
No, pan S. byl rychlejší, a proto právě ty problémy u dlouhodobě odstavených strojů nebo u strojů s vlastní ventilací (což je snad jen ta 451,2), kde se při navlhnutí vlivem sněhu, poprašku, vody ty motory špatně suší/vysychají. Zvláště při popojíždění ala ML.
Cit
Úterý, 31. ledna 2017 - 22:23:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 9-2010
Emil Švec: Mohu-li mluvit za pana "Mladějova" tak mohu i potvrdit, že opravdu může. Na 451 nejsou normální asynchronní motory, ale s kotvou a navíc s pomocnými póly. Tedy stejnosměrné. A v nečinnosti izolační stav hlavně ve vlhku,a v zimě klesal až k hodnotám neslučitelnými s funkčností.
Váš tří fázový motor nemůžete srovnávat s motorem na 451.--
Mezizávitové zkraty nebyly vůbec časté. Nejvíce odcházely (odcházejí) pomocné póly.
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 22:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9520
Registrován: 3-2007
Děkuji, dobrá připomínka.
Středa, 01. února 2017 - 14:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2225
Registrován: 4-2011
Jirka_E: Přesně tak, lidi viděj jen nechuť přestupovat do jiné soupravy a zvýšení už tak velkého zpoždění posunováním.

Mladějov: Já jsem něco kritizoval? Ano, tu záležitost v Lovosicích ano, když jsem přišel na 2 km vzdálenou zastávku, tam v hicu jak v [zadnice] čekal hodinu a půl na vlak, pak jsem zaplatil jízdné a dostal jsem se jen do polovičky plánované cesty. Kdybych bejval možná šel pěšky rovnou, byl bych doma dřív a zadarmo.

Pamatuju doby, kdy zdechl panťák, za kratší dobu přijela lokomotiva, nebo se vypravila náhradní souprava a jelo se dál. Ale doby jsou jiné. Dnes něco takovýho možné není (rozdělení dráhy, rozdělení dep, redislokace vozidel, nekompatibilita spřáhel a podobně).

Co jinýho, než ten oběh by to bylo? Otázkou je, co to prohození oběhu v praxi způsobí, ale lidem se něco takovýho těžko vysvětluje. Ten vlakvedoucí říkal něco kvůli nástupišti, ale to jsem nějak nepochopil. Ono stačí, když každý den stojíme s autobusem u závor a teď remcaj "to to nemohli zvednout, vždyť ten vlak už projel, vždyť ten vlak je ještě Bůh ví kde"... . A něco, že přibližováky jsou nějak dlouhé a vlak zrovna v tom a tom místě a že se to nedá ovlivnit, ani kdyby se postavili na malíček, to se jim těžko vysvětlí.


A vraťme se uplně na začátek. Kolik těch spojů se muselo odříct, kvůli tomu rozbitému PTG?
S Vámi potřebuje člověk daleko víc trpělivosti. Jednoznačnou odpověď neřeknete a jen dáváte za vinu "druhým", že tu odpověď neznaj.
Mladějov
Středa, 01. února 2017 - 15:03:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9529
Registrován: 3-2007
Milej pane. Já nejsem obhajovatel Dráhy, já se vám jen snažil vysvětlit možné příčiny a důvody některých rozhodnutí, kterým nerozumíte.

>Jednoznačnou odpověď neřeknete

Jednoznačnou odpověď můžu mít, logicky, když si přečtu zápis z té mimořádnosti.
Mohu zde uvést, dle zkušeností, nejpravděpodobnější možnosti. Pokud vám to nestačí, holt musíte někam ke zdroji. Si to tady někteří myslím dost pletete s knihou přání a stížností a povinnou reakcí "obviněných". Tohle je K-report, a ne "obálka" ČD, SŽDC ani kniha stížností, aby vám byl někdo povinnen každý sebehloupější dotaz či stížnost zodpovídat a vy se na něj mohli zlobit, když to dle vaší míry neudělá dostatečně. Tak se proberte, někteří šotouškové.

Hezký den.