Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Železniční přejezdy » Archiv diskuse Železniční přejezdy do 07. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční přejezdy do 07. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 18. března 2017 - 12:07:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 998
Registrován: 10-2007
A co je na tom divného či dokonce špatného?
Myslím, že takhle otázka nestojí. Je to o tom, na které straně člověk je. Pokud na straně dráhy, tak je to pohoda klídek, protože odpovědnost 0, pokud na straně řidiče je při situace absolutní odpovědnosti nasrání.

Co ještě nechápete?
Já to chápu, šlo mi, jestli níže uvedená věta a kampaň SŽDC má nějaký reálný základ nebo je to vytvořené vhodně vylobovanými předpisy. Smékám klobouk, že jste byli schopni přiznat, že je to prostě jenom vhodnou formulací předpisů. A myšlenková otázka, která byla nadhozena výše
...Co je na tom divného?....Nepřijde vám divné nemít žádná práva, navíc když tuhle srandu člověk platí se svých daní?


že téměř absolutními porušovateli tohoto jsou uživatelé pozemní komunikace
Sobota, 18. března 2017 - 12:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3113
Registrován: 11-2008
On je problém možná v tom, že když přejezd "bliká", tak většina řidičů ví, že má zastavit a zastaví. ale už asi mnoho řidičů neví, že když přejezd "nebliká", tak také mají povinnost se přesvědčit, že nejede vlak. Jednoduše řečeno, že se na každém přejezdu musí chovat stejně, jedno jestli na něm jsou, nebo nejsou "blikače"( nebo případně závory). [andel] Ta "blikající světla" ( spuštěné závory ) jim jenom usnadní rozhodování v tom, že se už nemusí rozhlížet, poslouchat jestli nehouká vlak a další věci, a jednoduše zastaví před přejezdem a dají přednost vlaku. .....[andel][vypravci] ...........................Stejně je to na silničních křižovatkách, kde se semafory na noc vypínají. Řidič, který tam jezdí jenom ve dne ( kdy semafory svítí ) tak při mimořádné jízdě v noci, při vypnutých semaforech dokáže pěkně zazmatkovat ( případně způsobí nehodu ) neb neví, která je hlavní a která vedlejší. [lol][lol] Příklad křižovatky v Pardubicích u autobusového nádraží, která "svítí" celou noc i při minimálním provozu, neb když se vypínala, tak tam byla nehoda každou chvilku.....Dnes se stává, že když náhodou v noci nesvíti pro poruchu, nebo údržbu, tak tam většinou asistuje PČR a pro jistotu "blikajícíma majákama" brzdí řidiče a "usměrňuje" provoz, který v té době ani není moc velký.[andel]
Starý Vlk
Sobota, 18. března 2017 - 13:32:08  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss: Ten, kdo vjíždí (vchází) na železniční přejezd nemůže mít žádná práva, k tomuto úkonu se vztahující. To prostě nejde-je jednoznačně dáno, nejen vylobovanými předpisy, ale hlavně fyzikálními zákony, že vlaky musí mít přednost v jízdě. Protože jejich vlastnosti jsou takové, že je bez přípravy není možné zastavit na dráze, která není kratší než stovky metrů. Proto se zřizují PZZ, proto se osazují dopravní značky a proto se v případech, kdy není PZZ osazují návěstidla, nařizující strojvedoucímu dávat návěst Pozor. Troufám si tvrdit, že jedinců, kteří toto chápat nechtějí, je zanedbatelné množství a ti, kteří zde dělají ze sebe trolly-opakovače nesmyslů-to dělají jen pro vlastní potěšení, nikoli proto, že nejsou schopni pochopit základní věci.
Sobota, 18. března 2017 - 13:55:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 999
Registrován: 10-2007
ale hlavně fyzikálními zákony,
Takže fyzikální zákony zakazují, abych měl právo na na rozhledové poměry nebo na nějaké chování PZZ nebo na dobu uzavření PZZ během dne? Já se obávám, že je to spíš o tom, že "To prostě nejde", "nikdy se to tak nedělalo", "nejsou peníze"...

dělají ze sebe trolly-opakovače nesmyslů
S podobným chováním jsem se taky na dráze setkal, když jsem stál s kolem na představku a ve 140 km/h ve vedle mě otevřely dvěře. Taky jsem byl označen za potížistu, když mi to přišlo nenormální.
Starý Vlk
Sobota, 18. března 2017 - 16:12:29  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss. Neztrapňujte se opakování nesmyslů. Prostě tam, kde stojí člověk proti neúprosné přesile nemá vůči ní žádná práva. Je jedno, jestli je to sopečná erupce, zemětřesení, tsunami nebo mnohatunové těleso, pohybující se takovou rychlostí, že není možné je rychle zastavit. Na většině přejezdů jsou rozhledové poměry v pořádku a přesto je tam ještě velmi hlasitá akustická výstraha-opakovaná návěst Pozor. V případě poruchy či vypnutí PZZ jsou rozhledové poměry na rychlost vlaku 10 km/h, což normálním lidem spolu s onou akustickou výstrahou bohatě stačí. PZZ je ve výstraze tak dlouho, jak to současná technika umožnuje, protože BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM-pospíchej pomalu. Hrdinů, kteří podcenili viditelné a slyšitelné nebezpečí kvůli minutě jsou plné hřbitovy.
A jestli se za jízdy vlaku otevřely dveře, tak je někdo musel špatně zavřít-neblokované dveře se na vlacích, které jezdí 140 nevyskytují.
Neděle, 19. března 2017 - 20:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 11-2007
Honza_470:
"Martin96:
Zadní Třebaň mám kousek a asi v prosinci jsem tam byl taky šotit a tak jsem můžu přidat nějaký[fotic]. Jinak za ostatní videa[ok] a hlavně ten borec v Polsku-pěknej debil.[angry]

No není se čemu divit, že Poláci dělají takový bordel na přejezdech u nás, bodejť by ne, když ti jejich tydýti mají školu přímo z domu, mě to vůbec nepřekvapilo, spíše mám nyní jasno, kde se tohle blbnutí učí, DOMA!!!"
[crazy][coze][smrt]
Život není nic jiného, než cesta vlakem...
Pondělí, 20. března 2017 - 13:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 10-2007
jestli je to sopečná erupce, zemětřesení, tsunami nebo mnohatunové těleso,

To je hukot, srovnávat přírodní katastrofu, kterou člověk nemůže odvrátit, a věc, která byla zkonstruována tak, aby lidem sloužila. Asi už další inspekci do drážní mentality nepotřebuji. Ať se vám v životě daří.
Mladějov
Pondělí, 20. března 2017 - 14:00:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9908
Registrován: 3-2007
>Asi už další inspekci do drážní mentality nepotřebuji.

Dyť mě to bylo jasné od začátku, že vy máte jasný názor, že "nádražáci" jsou banda lemplů, co si dělaj co chtěj a nikdo je nepotrestá a ten stejně nezměníte ani o čárku.
Jen ti naivnější (jako třeba Vlk) se vám pokoušejí něco (ne třeba úplně šťastným způsobem, každý nemá učitelskou náturu) vysvětlit.
Tak sem nechoďte a je to.
Starý Vlk
Pondělí, 20. března 2017 - 18:03:25  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss: Je jistý, a to dost značný rozdíl mezi přírodní katastrofu a věcí, vyrobenou lidmi a srovnáním marnosti odporu proti přírodní katastrofě a proti mnohotunové hmotě, pohybující se značnou rychlostí. Jinak oné mnohotunové hmotě, zkonstruované a vyrobené člověkem je sice možné se aspoň vyhnout, když vzdor je marný, ale musí se chtít. Což se vám evidentně nechce a proto musíte trpět aspoň pocitem bezmoci. Ovšem po střetu s onou hmotou (která slouží lidem, kteří ji dovedou respektovat), se těm, kteří onen respekt neuznávají už to utrpení mnohokrát změnilo v utrpení fyzické a mnohdy i v utrpení pozůstalých. Ať se vám daří a nekončíte také tak.
Úterý, 21. března 2017 - 20:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 10-2007
Dyť mě to bylo jasné od začátku, že vy máte jasný názor, že "nádražáci" jsou banda lemplů, co si dělaj co chtěj a nikdo je nepotrestá a ten stejně nezměníte ani o čárku.
Jen ti naivnější (jako třeba Vlk) se vám pokoušejí něco (ne třeba úplně šťastným způsobem, každý nemá učitelskou náturu) vysvětlit.
Tak sem nechoďte a je to.


Sice toto vzniklo v jiném vlakně, ale můžeme tedy zde. Pokud chcete slyšet, že to máte na dráze nejtěžší a nikdo se tak blbě nemá, není problém. Doporučuji se zajít podívat do komerčního sektoru (ne do akciovky vlastněné státem) v čem tam lidé žijí.

Já si myslím, že to Vlk vysvětloval velmi dobře a názorně. Byl tam problém obsahový, že řidič nemůže mít právo na rozhledové poměry, user frendly chování PZZ...atd. To bylo vše a vlastně o tomhle je celá diskuze o PZZ.
Mladějov
Úterý, 21. března 2017 - 20:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9934
Registrován: 3-2007
>Sice toto vzniklo v jiném vlakně, ale můžeme tedy zde. Pokud chcete slyšet, že to máte na dráze nejtěžší a nikdo se tak blbě nemá, není problém. Doporučuji se zajít podívat do komerčního sektoru (ne do akciovky vlastněné státem) v čem tam lidé žijí.

[biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]

Já u ČD nepracuji, děkuji za hraběcí rady.
Äkorát nemám rád paušalizující demagogy..nebo možná ani ne ty, ale jejich hloupost.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 21. března 2017 - 20:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 10-2007
Äkorát nemám rád paušalizující demagogy

Ano, vidím to naprosto stejně, proto považuji některé paušaliující výroky za nešťastné třeba jako ten níže.

Dyť mě to bylo jasné od začátku, že vy máte jasný názor, že "nádražáci" jsou banda lemplů, co si dělaj co chtěj a nikdo je nepotrestá a ten stejně nezměníte ani o čárku.
Starý Vlk
Úterý, 21. března 2017 - 21:22:10  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss: Kdepak jsem napsal, že řidič nemá právo na rozhledové poměry U PŘEJEZDU? Já jsem napsal, a na tom si stojím, že řidič nemá žádná práva NA PŘEJEZDU. A na tom si také stojím, neboť mít práva na přejezdu, je jako je mít v cestě laviny. Proto je v obou případech děláno maximum, aby se tam nikdo, kdo by tam doznal újmy, nedostal. U lavin je to vytyčení a označení lavinového pole tabulemi spolu s upozorněními vyhlašovanými různými způsoby-od veřejnoprávního média až po ústní varování. A u přejezdu je to velmi podobné, jen to varování je mnohem důraznější-v lavinovém poli neblikají žádná červená světla, nezvoní tam zvony, nehoukají tam výkonné houkačky a ani se tam nevyskytují opakované dopravní značky.
Chování PZZ je standardní již mnoho let-červená světla+zvon+ev.závory. Abyste mne nechytal za slovíčka, tak PZM tam ta světla nemívá, ale závory jsou tam vždycky. Pokud je PZZ poroucháno či vypnuto, nastupuje razantní snížení rychlosti drážního vozidla na max. 10 km/h, na což rozhledové poměry vyhoví prakticky všude. Navíc existence dopravních značek je i v takovém případě zachována a přistupuje k ní i výkonná houkačka drážního vozidla. To vše je v intencích Zákona 361/2000Sb § 29. Co ještě potřebujete k tomu, abyste uznal, že i někdo jiný má pravdu?
Mladějov
Úterý, 21. března 2017 - 21:22:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9936
Registrován: 3-2007
Nevím jestli nešťasné, ale rozhodně vystihující váš přístup a zde prezentovaný názor.
Úterý, 21. března 2017 - 21:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 10-2007
2Vlk: Naprosto jednoduchá otázka. Na vypnutém přejezdu vás řidiče sejme vlak, který překročil rychlost a jeho fíra byl opilý. Jak budete reagovat na to, že vám byla přišita spoluvina za tuto nehodu, protože jste se dostečně nepřesvědčil, že můžete přejezd bezpečně přejet?
Starý Vlk
Úterý, 21. března 2017 - 22:40:52  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss: O tom, jestli se řidič před přejezdem dostatečně přesvědčil o možnosti bezpečně přejet nemůže a nebude rozhodovat řidič. Na to jsou jiné orgány a instituce, které k tomu mají jak prostředky, tak pravomoc a o případném přišívání viny či spoluviny nemůže být řeč.
Pokud selže jednotlivec či skupina lidí při činnosti, která může být pro ostatní nebezpečná, snadno vznikne tragédie. Viz Pendolino ve Studénce, mnohá letecká neštěstí, nehody na silnicích a jinde. Ovšem proti tomu není obrany, to je prostě život. Neexistuje stoprocentní bezpečnost, ale existuje velká pravděpodobnost, že při dodržování zákonů a pravidel spolu s využíváním technických zařízení pro lidské činnosti se to nestane každému a denně. Proto ty značky, světla, závory, houkačky u přejezdů, proto jsou i značky a světelné signály na křižovatkách. Jinak doufám rozlišujete selhání jedince a selhání systému-ten ve způsobu zabezpečení přejezdů neselhal.
Středa, 22. března 2017 - 08:05:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 905
Registrován: 8-2007
spoluvina za tuto nehodu, protože jste se dostečně nepřesvědčil, že můžete přejezd bezpečně přejet
A tím nám tedy chcete naznačit, že pro řidiče při vypnutém přejezdu a opilém fírovi neplatí silniční pravidla?
Čtvrtek, 23. března 2017 - 04:34:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 10-2007
A tím nám tedy chcete naznačit, že pro řidiče při vypnutém přejezdu a opilém fírovi neplatí silniční pravidla?
Jiště, že platí, ale nastává problém, že v tomto případě nelze tato pravidla splnit a je nutné se otočit a přejezd objet. Bohužel to trošku komplikuje, že nevíte, který vlak má opilého fíru a překračuje rychlost.[biggrin]
Starý Vlk
Čtvrtek, 23. března 2017 - 09:33:22  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss: A to je přesně to selhání jedince, ze kterého zde děláte selhání systému. I s takovou možností se lze setkat, dokonce za ni zaplatit životem, ale to neznamená, že všichni strojvedoucí překračují rychlost. To se před letištěm otočíte a pojedete vlakem, protože jednou jeden pilot neunesl stres ze ztráty zaměstnání a schválně s letadlem havaroval?
A pro zjištění, jestli bylo možné ona pravidla splnit se vedlo šetření s neurčitým výsledkem. Podle jeho výsledků i při rychlosti drážních vozidel 39 km/h a nedávání návěsti Pozor mohl řidič silničního vozidla při maximální pozornosti pravděpodobně zastavit před místem střetu. Měl na to 20 metrů, bylo sucho, dobrá viditelnost a drážní vozidlo mohl vidět na vzdálenost 30 m.Osobní automobil značky Škoda Fabia z rychlosti 30 km/h (max.dovolená rychlost před železničním přejezdem) zastaví na suché vozovce na vzdálenost kratší než 20m. Neurčitý výsledek je dán faktem, že nikdo není schopen zjistit a ani vypočítat, jaká byla okamžitá reakční doba řidiče. Viz Závěrečná zpráva Drážní Inspekce.
Čtvrtek, 23. března 2017 - 09:33:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 1-2006
Ano, v pripade padu meteoritu primo na prejezd taky ty pravidla nesplnite. Zatracena draha, co si vylobovala. [rofl]
Gale
Čtvrtek, 23. března 2017 - 13:44:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 7-2014
Blanenský okresní soud dnes posvětil znalost konkrétního přejezdu jako dostatečný důvod pro nerespektování výstrahy.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/autobus-zustal-stat-na-prejezdu- o-trestny-cin-podle-soudu-neslo/1464682
Čtvrtek, 23. března 2017 - 14:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3126
Registrován: 11-2008
ad Gale: V médiích se to točí kolem řidiče autobusu. Ale co ten řidič toho kamionu, který má závoru na kabině ? [andel] Ten nic neporušil a stíhaný není ? [andel]
Gale
Čtvrtek, 23. března 2017 - 14:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 7-2014
Výpravčíxy: Nevjel tam s tím kamionem až později proto, aby tomu pitomci v autobusu udělal místo? (nevím, opravdu se ptám).
Kdyby jo, pak by v jeho případě dávala smysl obhajoba znalostí přejezdu, nepoužívané koleje a krajní nouzí. Autobusáka IMO neomlouvá nic, jeden by i čekal že zvolený způsob obhajoby spíš přitíží. Inu uvidíme jak se to vyvine dál...
Pátek, 24. března 2017 - 16:33:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 11-2007
Pánové ani se raději neptejte, jak dopadla ta krysa autobusácká u soudu, kdyby to bylo na mě snesu na jeho osobu spršku nevhodných a neslušných slov... O tom jeho advokátovy ani nemluvně, ten je taky křivý jako paragraf...

Ten řidič toho kamionu nevjel na přejezd úmyslně, ale aby tomu pitomému autobusákovy udělal místo, toho řidiče autobusu nic neomlouvá, to bylo obecné ohrožení jako vrata od výtopny, vjet na přejezd který dává výstrahu neli ještě padají šraňky je obecné ohrožení, tím hůře ještě když mám plný autobus děcek...[smrt][smrt][coze]

Podle mě jde celá naše justice i zákony do pořádné [zadnice]

Kdo si chce pohnout žlučí, nechť si přečte : https://www.novinky.cz/krimi/432907-ridic-uvizl-na-prejezdu-s-aut obusem-plnym-deti-od-soudu-odesel-bez-trestu.html
Život není nic jiného, než cesta vlakem...
Fanfán Tulipán
Pátek, 24. března 2017 - 17:39:49  
Neregistrovaný host
37.188.176.237
O tom jeho advokátovy ani nemluvně ...


A školství evidentně taky.
Pátek, 24. března 2017 - 19:08:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 10-2007
Pánové ani se raději neptejte, jak dopadla ta krysa autobusácká u soudu, kdyby to bylo na mě snesu na jeho osobu spršku nevhodných a neslušných slov... O tom jeho advokátovy ani nemluvně, ten je taky křivý jako paragraf...
Nachytal se do průseru, kterých je na silnicích mraky. Soudkyně měla rozum a správně identifikovala čí sračky to jsou.
Polaanek
Pátek, 24. března 2017 - 19:27:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 599
Registrován: 10-2004
Martyss:
"Nachytal se do průseru, kterých je na silnicích mraky. Soudkyně měla rozum a správně identifikovala čí sračky to jsou."
Prosím? V článku je napsáno:
„Svědci potvrdili, že jel na červenou. Neměl na přejezdu co dělat. Výstražná znamení jsou od toho, aby se respektovala,“ konstatoval státní zástupce Pavel Kuthan.

tedy čí by měly být sračky?
Pátek, 24. března 2017 - 20:08:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 10-2007
Prosím? V článku je napsáno:
„Svědci potvrdili, že jel na červenou. Neměl na přejezdu co dělat. Výstražná znamení jsou od toho, aby se respektovala,“ konstatoval státní zástupce Pavel Kuthan.

tedy čí by měly být sračky?

Vezměme si tedy pro železnici pozitivní variantu, že opravdu jel. Za to si zalouží trest a body.

Ten autobus tam uváznul kvůli dementnímu značení. Samozřejmě jistě můžete na to aplikovat pravidlo, že řidič nesmí na přejezd vjet, pokud nemůže projet. Či to povýšit na další level, že měl předvídat, ale díky konstrukci "předvídavosti" lze hodit na řidiče téměř cokoliv.

Samozřejmě lze samozřejmě uplatnit obecné ohrožení, když se nikomu nic nestalo, ale pak by bylo třeba s podivem, proč z obecného ohrožení nebyli obvinění manažeři ŠZĎC, když srali ná údržbu a opravy a mezi Brnem a Přerovem se vysypal nákladní vláček (naštěstí), kvůli povoleným šroubečkům.
Polaanek
Pátek, 24. března 2017 - 20:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 600
Registrován: 10-2004
Martyss:
aha, mě šlo o ty sračky. Protože z Vašich příspěvků je jasné, že máte něco proti železnici, a tedy, že pokud ty sračky nejsou na řidiče, tak jsou na železnici.
O předvídání je celý provoz na pozemních komunikacích, takže ano, řidič měl předvídat.
A stále tu je to, že vjel na přejezd ve výstraze.
Pátek, 24. března 2017 - 21:42:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 10-2007
aha, mě šlo o ty sračky.
Diskuzi o tom, jestli na přejezdu alá Studenáka na koridoru, kde jezdí jeden vlak za druhým, má být úronový přejezd, jsem vůbec neotvíral, protože "nejsou peníze". Chtěl jsem poukázat na problematiku značení.

že máte něco proti železnici,
Pokud se mi nechce autem a vlakem to dává smysl, tak se svezu rád.Platím tuhle srandu ze svých daní a jízdného, tak očekávám, že o mě bude postaráno z hlediska bezpečnosti. Jako platícímu zákazníkovi železnice mi vadí chování manažerů SŽDC, kteří nejsou schopni sehnat prachy na systémové řešení a lacině to přehazují na řidiče. Ano, tohle mi vadí. Samozřejmě nemusím s železnicí jezdit, ale na daních to zaplatím stejně.
Polaanek
Pátek, 24. března 2017 - 22:07:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 601
Registrován: 10-2004
No, vidíte. A z mých daních se platí silnice, přestože nemám auto. Ať si přejezdy pořeší manažeři ŘSD. Co je dle Vás systémové řešení?
Pátek, 24. března 2017 - 22:28:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 10-2007
. A z mých daních se platí silnice, přestože nemám auto.
Musel to být těžký život, když člověk nemohl používat ani autobus a silniční MHD..[biggrin]

Co je dle Vás systémové řešení?
Z hlediska přejezdů na koridorech....to co se chystá po Studénce - postupné odstraňování - https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mapa-24-rizikovych-prejezdu-se- za-dve-miliardy-prestavi-podi/r~8ba7a37c7e6411e6bc7c0025900fea04/

Systémově řešení je úprava legislativy stejně jako se to stalo u chodců ohledně reflexních prvků, že řidič má právo na nějaké chování.
Polaanek
Pátek, 24. března 2017 - 22:48:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 10-2004
Fajn, silnice nebyl nejlepší příklad. Tak dálnice, dálkově jezdím vlakem. A taky se z mých daní podporuje sport, který mě vůbec nezajímá. A taky divadla, ty mě taky nezajímají. Tím chci říct, že z pohledu každého bude něco, co považuje za zbytečné.

A jak byste si představoval změnu legislativy? Že bude mít řidič na přejezdu přednost?

(Příspěvek byl editován uživatelem Polaanek.)
Pátek, 24. března 2017 - 23:10:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 10-2007
Fajn, silnice nebyl nejlepší příklad.
Věřim, že jistě časem najdeme situaci, která bude pro vás výhodná a argumentačně neprůstřelná.




A jak byste si představoval změnu legislativy?
Stačí definovat pro řidiče právo na bezpečný prostor. Ten by v případě PZZ by zahrnoval např. rozhledové poměry, uživatelskou přívětivost PZZ, maximální dobu uzavření přejezdu za den atd. Naprosto tohle stačí..
Starý Vlk
Pátek, 24. března 2017 - 23:14:57  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss: Pane, vy opravdu nevíte, o co jde. Jaké právo řidiče na nějaké chování? Copak to v případě železničních přejezdů vůbec jde? (Pomíjím možnost nahrazení přejezdu mimoúrovňovým křížením). V případě křížení v úrovni musí, opakuji musí mít drážní doprava přednost. To snad chápete, je to dáno hmotnostmi vozidel, možnostmi adheze mezi kolem a jízdní dráhou. Tohle prostě obejít nejde. Chodec si může, je-li mu nařízeno, opatřit a použít reflexní prvky, ale adheze (a s ní související výkon brzd) se nedá zvýšit zákonem či nařízením, dokonce ani úpravou legislativy. Uživatel pozemní komunikace se prostě musí řídit zákonem, který musí-v případě řidiče-znát, v případě chodce či cyklisty nebo vozky se musí řídit rozumem-červené světlo je prostě zákaz. Houkačkou dávané návěsti drážních vozidel spolu s rozhlížením se zase upozorňují na to, že po kolejích něco jede. Komu to nestačí, ať se přejezdům vyhýbá. A řeči o tom, že jednou za x let selže jednotlivec jsme už tady slyšeli, ty nezadávají právo na to, nedávat na úrovňových kříženích absolutní a zostřenou přednost drážním vozidlům-na rozdíl od křižovatky nesmí uživatel na přejezd vjet či vstoupit, i když je drážní vozidlo teprve na hranici viditelnosti. A výstražník PZZ, na kterém není výstraha není zelený signál na křižovatce.
Starý Vlk
Pátek, 24. března 2017 - 23:31:26  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
"A jak byste si představoval změnu legislativy?
Stačí definovat pro řidiče právo na bezpečný prostor. Ten by v případě PZZ by zahrnoval např. rozhledové poměry, uživatelskou přívětivost PZZ, maximální dobu uzavření přejezdu za den atd. Naprosto tohle stačí.."
====
Postupně: Rozhledové poměry u PZZ se stanovují na rychlost drážních vozidel 10 km/h, což je v pohodě splněno všude. Spolu s akustickou výstrahu výkonnou houkačkou, dávanou opakovaně, je tohle dostačující. Uživatelská přívětivost PZZ je co? Že si každý může vyložit červená světla a zvon jak chce? Tak to tedy opravdu nepůjde. A jestli někdo u přejezdu zastaví na červená světla, tak do doby, než zhasnou, prostě nesmí na přejezd vjet či vstoupit. Abyste nechytal za slovíčka, tak ústní souhlas pracovníka dráhy to může dovolit, nic jiného. Maximální doba uzavření PZZ je dána tím, jak se po kolejích pohybují drážní vozidla (mající přednost v jízdě) a protože to je hodně proměnná veličina, je její vyžadování či navrhování totálním nesmyslem. PZZ se zřizuje proto, aby drážní doprava, mající přednost, ji obdržela v dostatečné míře a s dostatečným předstihem. Dokud budou mít drážní vozidla přednost, tak se pro jejich jízdu prostě PZZ zavře a hotovo. Stejně jako se červená světla u hasičárny rozsvítí na tak dlouho, dokud je hasiči nezhasnou. Kdy to bude, je věcí těch, kteří přednost mají a ne těch, kteří jsou povinni ji dávat.
Pátek, 24. března 2017 - 23:33:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 10-2007
Naprosto chápu. "Nejsou peníze" na odstranění úrovňových přejezdů a není fyzikálně možné, aby měl řidič právo např. na rozhledové poměry.

zákonem, který musí-v případě řidiče-znát
Pane Vlk a jak vy? Furt jezdíte v noci na tlumená na dálnici 130 km/h nebo už dodržujete zákon? Tady jsem vám našel ten rozsudek. Nepotěší vás to. Neosvětlenou překážku přišijou vám, protože máte předvídat...[biggrin]


http://www.nsoud.cz/Judikatura/judikatura_ns.nsf/WebSearch/51A065 9D8937C522C1257A4E006891E3?openDocument&Highlight=0,d%C3%A1lnici
Pátek, 24. března 2017 - 23:36:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 10-2007
Rozhledové poměry u PZZ se stanovují na rychlost drážních vozidel 10 km/h, což je v pohodě splněno všude.
Minule jste tvrdil, že v ojedinělých případech to splněno není. Udělejte si v tom prosím pořádek.
Starý Vlk
Sobota, 25. března 2017 - 09:52:54  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss: Obávám se, že nechápete vůbec nic. Třeba rozdíl mezi Přejezdovým zabezpečovacím zařízením (PZZ) a zabezpečením přejezdu výstražným křížem. Právě o tom druhém jsem psal s tím, že i pokud tam rozhledové poměry v ojedinělých případech na 100% dodrženy nejsou (jejich výpočet totiž vychází z traťové rychlosti drážních vozidel, která bývá většinou vyšší než 10 km/h) a většinou je to způsobeno příčinami mimo dráhu: třeba černé stavby, vegetace na cizím pozemku, tak to není fatální závada. Zvuk výkonné houkačky drážního vozidla je slyšet v každém případě a je jasným pokynem k zastavením před přejezdem. Nemelte pořád dokola o právu řidiče na rozhledové poměry, on je má, ale má také povinnosti, což je třeba případ zákazu vjezdu na přejezd, pokud je slyšet houkačka, nebo svítí přerušovaná červená světla výstražníku. Udělejte si pořádek aspoň v základních pojmech, když už chcete diskutovat o odbornějším tématu a poučovat.

Do toho, jak já jezdím po dálnici, vám nic není-já tam jezdím tak, abych před překážkou, která se tam vyskytne, mohl zastavit či se jí vyhnout. Jestli k tomu využívám jen světlometů svého vozidla nebo i jiných světelných zdrojů je jen a pouze moje věc a s problematikou mnohdy nepochopitelného a velmi nebezpečného chování řidičů na železničních přejezdech nemá vůbec nic společného.
Sobota, 25. března 2017 - 10:33:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3127
Registrován: 11-2008
Tak například v Pardubicích se přejezd měl zrušit už při modernizací koridoru před více jak 15 lety. Proto je tam podchod pro pěší a cyklisty. Měl být nahrazen nadjezdem. Ale pro velký odpor místních obyvatel k tomu nedošlo a zůstal přejezd.[andel][vypravci]
Pondělí, 27. března 2017 - 12:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 9-2016
Trochu mi tady už ta diskuze o právech řidičů na přejezdu připadá na hlavu. Řidič má právo silnici i její součást, kterou je mj. přejezd, využít za předem daných podmínek. Znění podmínek je celkem srozumitelné, navíc řidič je "osobou prokazatelně poučenou" (nebo jak je to přesně definováno). Pro ostní platí dávno známá věta, neznalost zákona neomlouvá.
Já když jedu autem na chalupu, tak bych také mohl být nespokojený, neboť hned na rohu domu musím dát přednost autům ostatním. Jsem totiž na vedlejší silnici. Ale proč není ta moje silnice hlavní, aby mi ostatní dávali přednost. Kdo si to vyloboval? Dávat přednost během své cesty musím kdekomu ještě několikrát. Když najíždím na výpadovku, mnohdy tam čekám dlouhou dobu. Proč není definováno v zákoně, že po určité době mám právo tam vjet? No pak někdo tu výpadovku o kus dál zavře, asi si tam vyloboval novou kanalizaci a já to musím objíždět! A k chalupě mi vede pouze kamenitá cesta lemovaná polem, kde musím jet pomalu, neboť nevidím co je za prudkou zatáčkou. Proč se ze nějakého rozpočtu, do kterého i já přispívám daněmi, staví obchvaty měst, když já je nevyužívám? Proč se raději nepostaví krásná nová široká asfaltka k mé chalupě?
Doufám, že většina zdejších diskutérů pochopila, že to myslím ironicky.
Starý Vlk
Pondělí, 27. března 2017 - 18:20:37  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Makus: Myslíte to naprosto přesně a ironie to jen potvrzuje. Ode mne palec nahoru (smajlíky mi nefungují).
Středa, 29. března 2017 - 21:34:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 10-2007
Já když jedu autem na chalupu, tak bych také mohl být nespokojený, neboť hned na rohu domu musím dát přednost autům ostatním.
Ono jaksi nikdo nerozporuje, že by měl mít vlak na přejezdu přednost. Je o tom, že v současné úpravě nemá řidič právo tuto přednost bezpečně dát, protože třeba nemá nárok na rozhledové poměry.

Do toho, jak já jezdím po dálnici, vám nic není
No sám argumentujete,že předpis "hovoří jasně" a sám ho nedodržujete. Bohužel Humlova metoda jízdy ve vláčku funguje opravdu jenom také do 60 km/h a neoznačenou překážku musíte předvídat, takže taky maximálně za 60 km/h, takže zde předpis nehovoří jasně?


Tak například v Pardubicích se přejezd měl zrušit už při modernizací koridoru před více jak 15 lety. Proto je tam podchod pro pěší a cyklisty. Měl být nahrazen nadjezdem. Ale pro velký odpor místních obyvatel k tomu nedošlo a zůstal přejezd.[andel][vypravci]
Opravdu bez nějakého rýpání. Ve Studénce se agumentovala podobně a najednou to jde. Ono i Moos na to poukazuje - https://zpravy.aktualne.cz/domaci/z-tragedii-ve-studence-muze-i-s tat-rika-expert-moos/r~2fdb2784320811e586d30025900fea04/

(Příspěvek byl editován uživatelem Martyss.)
Starý Vlk
Čtvrtek, 30. března 2017 - 19:33:23  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss: Co sem, do železničního fóra, pořád cpete nějaké ježdění po dálnici? To neumíte číst záhlaví stránky? A do toho, jak já jezdím po silnici (od r.1965) vám je velké kulové. A drážní doprava má na přejezdu-i mimo něj-přednost a komu se to nelíbí, ať létá letadlem.
Sobota, 01. dubna 2017 - 20:55:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 9-2011
Jeden apríl, když máme dnes 1.4. [lol]: http://www.youtube.com/watch?v=c3MDrAFfk5o
A jeden nefunkční unikát: http://www.youtube.com/watch?v=R2PKxvrI3uo
vlečka
Neděle, 02. dubna 2017 - 09:03:25  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
nejsem odborník přes přejezdy ale co je to za archaický typ?
Neděle, 02. dubna 2017 - 20:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 1-2017
Ty Chvaletice jsou WSSB[vypravci].
vlečka
Neděle, 02. dubna 2017 - 20:12:03  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
no dobře,ale co to znamená?[sad]krapet bližší vysvětlení...
Neděle, 02. dubna 2017 - 20:13:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 10-2007
Co sem, do železničního fóra, pořád cpete nějaké ježdění po dálnici?
Mával jste tady zákonem o provozu na pozemních komunikacích, který prý "hovoří jasně" a poučoval jste ostatní, tak mě zajímalo, jestli ho sám dodržujete. Ukázalo se, že ne, tak celkem chápu, že to působí blbě.

A drážní doprava má na přejezdu-i mimo něj-přednost
Ale to přeci nikdo nerozporuje. Bavili jsme se o podmínkách,, že v současné právní úpravě nemá řidič právo na podmínky, aby tuto přednost dal. Spíše se divím, že nejste schopen přiznat, že současný stav mé dost mezery.
Neděle, 02. dubna 2017 - 20:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 1-2017
Tak to bohožel nevím nejsem moc znalec,ale tak snad někdo doplní[wink]
Starý Vlk
Neděle, 02. dubna 2017 - 20:25:04  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss: Do železničního fóra jsem napsal příspěvky, týkající se železničních přejezdů. Jestli o tom, co jsem popisoval, mluví ten nebo onen zákon, je jedno, pořád se to týká železnice. Nesmyslné uhýbání na dálnice s cílem mne naštvat vám prostě nemůže vyjít.
A další nesmysl-řidič nemá právo na podmínky k dávání přednosti drážní dopravě? Proboha, a co jsou tedy čtyři dopravní značky, Přejezdové zabezpečovací zařízení zařízení, podrobný návod (napsaný v zákoně), jak se ta přednost dává? Spíše se divím, že nejste schopen přiznat, že současný stav pro znalé a zodpovědné řidiče bohatě dostačuje. Pro lemply a kverulanty by u přejezdů musela být minová pole, aby to bylo dostačující. Kam patříte vy, stačí vám výše uvedené?
Neděle, 02. dubna 2017 - 21:24:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 10-2007
Spíše se divím, že nejste schopen přiznat, že současný stav pro znalé a zodpovědné řidiče bohatě dostačuje.
Myslíte ten, co nedodržujete? Já vám to klidně přiznám, ale nepředpokládm, že byste se přesunul mezi řidiče, kteří bohatě dostačující stav dodržují.

Nelze vám než popřát...musíte být velmi spokojený lověk, pokud vám současný stav jako řidiči vyhouje.
Starý Vlk
Neděle, 02. dubna 2017 - 22:54:21  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss: Jedna impertinentní otázka: Vy nechápete smysl psaného? Myslím toho, co píši v tomto fóru, kde se diskutuje o železnici. Jinak byste nemohl napsat, že nedodržuji to, co se týká železničních přejezdů. Několik mistrů volantu mi už na přejezdu pod vlak vjelo, naštěstí to vždy bylo bez vážného zranění či smrti, ale ani tak to není hezký pohled.

Takže já opravdu v autě u jakéhokoli přejezdu bez pozitivky mimo pčlivého rozhlížení se stahuji okénko a vypínám rádio, u červených světel a na znamení zvonu PZZ vždy zastavuji a pouhé zvedání závorových břeven ignoruji (na červená světla jsem zastavil a dokud svítí, stojím). Na dodržování max.dovolené rychlosti jsem za 42 let na lokomotivách zvyklý a nedělá mi to sebemenší potíže ani na silnici. A jako strojvedoucí u přejezdů, zabezpečených výstražným křížem a u vypnutých či porouchaných přejezdů používám lokomotivní houkačku ještě vydatněji, než je nařízeno.

A současný stav zabezpečení přejezdů mi beze zbytku vyhovuje, neznám jediný důvod, proč by tomu mělo být naopak.

Takže jsem spokojený člověk, jsem realista, nejsem kverulant a zapšklý ublíženec, který na všem hledá jen chyby a myslí na to, jak to, co se mu nelíbí očůrat.
Pondělí, 03. dubna 2017 - 20:03:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13373
Registrován: 12-2007
Přejezd v těsné blízkosti zastávky Vladislav zast. (tento) v nové, "revitalizované" podobě (5 výstražníků AŽD97 + 4 závory), 1. 4. 2017 (+ krátké srovnání s původní podobou - 3 výstražníky VÚD, bez závor) https://youtu.be/oW0sAkDrfck?t=9s

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Středa, 05. dubna 2017 - 07:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 10-2007
Jedna impertinentní otázka: Vy nechápete smysl psaného? Myslím toho, co píši v tomto fóru, kde se diskutuje o železnici. Jinak byste nemohl napsat, že nedodržuji to, co se týká železničních přejezdů. Několik mistrů volantu mi už na přejezdu pod vlak vjelo, naštěstí to vždy bylo bez vážného zranění či smrti, ale ani tak to není
Ale ja to chapu. Na prejezdu je pro vas vyhodne se zakonem o silnicnim provozu ohanet, tak to delate. Na dalnici mate maslo na hlave a nedodrzujete ho, tak se o tom bavit nechcete.

Na dodržování max.dovolené rychlosti jsem za 42 let na lokomotivách zvyklý a nedělá mi to sebemenší potíže ani na silnici.
Povolenou jiste dodrzujete. S tou primerenou je to o dost horsi.
Nemyslim si, ze kdyz takhle jezdite, tak jste kverulant nebo ublizenec.
Spise bych zapremyslel, jestli je vubec mozna jezdit tak, abyste splnil zakon, ktery obhajujete, splnil.
Starý Vlk
Středa, 05. dubna 2017 - 09:22:20  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Martyss: Proboha, o co vám vlastně jde? Už dvakrát jsem právě sem psal, že je to fórum o železnici, konkrétně o železničních přejezdech. Jestli vám jde o to mne nasrat, tak si ušetřete námahu, to nedokázali jinačí borci. Vylévejte si srdíčko (žluč) na fóru o dálnicích a přiměřené rychlosti, tady je to mimo mísu. Jen to tady plevelíte a nikoho to nezajímá.
Středa, 05. dubna 2017 - 20:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2700
Registrován: 2-2004
V Bedihošti včera nahrazeny výstražníky AŽD 71 se závorami plasťáky ...
http://badber.blog.cz/
Starý Hanák
Pátek, 07. dubna 2017 - 20:31:40  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Bočeli: Roste to nepozorovaně jak houby po dešti, nedávno jsem AŽD 71 ani nevěnoval pozornost a už jsou skoro vzácné. Naposledy jsem zaregistroval nový typ např. v Lověšicích (polní přejezd na Brněnce).
Pátek, 07. dubna 2017 - 21:07:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2702
Registrován: 2-2004
Starý Hanák: ubývá jich, ubývá. Na 301 prozatím ještě v Prostějově na olomouckém zhlaví, v Blatci. Možná ještě přejezd v Nemilanech, jinak asi už nic. Na Dzbel by měly být ještě na výjezdu z Prostějova na křížení se silnicí na Smržice. V Lutotíně už byly též vyměněny.
Lověšický je myšlený tento?


duben 2016 ...
http://badber.blog.cz/
Starý Hanák
Pátek, 07. dubna 2017 - 21:25:00  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Bočeli: Ano. V Nemilanech zatím jsou.