Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce » Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 07. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 07. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 02. června 2017 - 01:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1976
Registrován: 9-2003
Borovička: Já si tě budu muset po schůzi odlovit.
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Pátek, 02. června 2017 - 07:48:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6624
Registrován: 1-2007
Pajzák: Já ani tak překvapen nejsem, já to čekal. Jen jsem vám to napsal, abyste věděli, čeho se tím dosáhlo. Jestli se tam nalákají další hosti, nedokážu říct. Nicméně pokud se majitelé bez nich dosud obešli, tak je to asi zas až tak nevytrhne. Myslím, že majitelé by byli 100x raději za možnost kouřit ve vlastní hospodě než za těch pár Korun, který jim přinesou noví hosté.
Pátek, 02. června 2017 - 10:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 9-2003
Pajzák je nejspíše taky Borovičkoid, kterému musí stát chránit zdraví, protože to sám nedokáže.
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Pátek, 02. června 2017 - 10:59:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6625
Registrován: 1-2007
Ústavní stížnost

Schválně se na ty argumenty podívejte. Zajímavé je, že v Německu (přesně v některých spolkových zemích) se podařilo pomocí Ústavního soudu zákaz zrušit.
Pátek, 02. června 2017 - 11:24:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 9-2003
V Německu se na to nahlíží úplně jinak - zákaz kouření v hospodách nechrání zdraví nesvéprávných Borovičkoidů ale zdraví personálu - proto je přípustné kouření v hospodách, kde obsluhuje pouze majitel nebo v oddělených kuřáckých místnostech bez obsluhy.
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
projížděč NAD
Pátek, 02. června 2017 - 11:25:08  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Pavel_Večeřa" = 1556:
Takže z krátkodobého hlediska pro mě jako nekuřáka samé výhody, OVŠEM jsou tu dvě věci
Já bych tolik nejásal - těch "věcí" je víc a některé jsou pro nekuřáky dokonce nepříznivé z podstaty toho, co jste popsal, už teď: platí-li, že "Obsazena byla uvnitř tak šestina stolů, zbytek smrděl venku na zahrádce a pálil jednu za druhou.", pak je o to těžší na zahrádce (kam bych se třeba rád posadil já) najít místo u stolu s prázdným čistým popelníkem, N.B. na návětrné straně, kam nejde kouř.

Co bude dělat vrchní přes podzim a zimu, když tržbu dělaj z 99% štamgasti? Hospoda patří mu.
I hospodští mají ovšem už nyní problém, jsou-li sami kuřáky, zejména jsou-li zároveň jediným personálem podniku, protože i oni musejí chodit kouřit ven, čímž ztrácejí možnost průběžné komtroly nad děním v lokálu.

Demokracie v této zemi dostala pořádně na frak a opět si zde zavádíme pořádky jako před rokem 89, kdy stát direktivně nařizoval občanům, co smí a nesmí, pouze s tím rozdílem, že se neleze do prdele Moskvě, ale Bruselu...
Souhlasil bych skoro na 100 %, ale s výhradou k tomu "Bruselu": nikdo mě totiž nepřesvědčí o tom, že by "Brusel" od kohokoli (tedy i od českých zákonodárců) striktně a neodvratně vyžadoval právě a jedině takové řešení, jaké "vyrobila" ta naše hovada, a rovněž ani o tom, že by "Brusel" očekával nějaké "řitilezectví" ve stylu chování "papežštějšího než papežova", a tedy že by nacházel uspokojení v řešení, který si ČR sama vytvořila - neviňme proto neprávem "Brusel" z toho, co od nás ani nechce a nečeká (= potenciální "řitilezectví" by stejně bylo k ničemu).
Pátek, 02. června 2017 - 14:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11053
Registrován: 5-2004
"I hospodští mají ovšem už nyní problém, jsou-li sami kuřáky, zejména jsou-li zároveň jediným personálem podniku, protože i oni musejí chodit kouřit ven, čímž ztrácejí možnost průběžné komtroly nad děním v lokálu"

No nemusejí. Prostě nebudou na šichtě hulit tak jako statisíce jiných zaměstnanců na jiných postech.
Pozorný čtenář
Pátek, 02. června 2017 - 15:20:41  
Neregistrovaný host
193.35.102.253
Správně, na parazitické drobné živnostníky je potřeba přísnost!

No nazdar, už zase ....
Pátek, 02. června 2017 - 15:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5087
Registrován: 8-2012
No nemusejí. Prostě nebudou na šichtě hulit tak jako statisíce jiných zaměstnanců na jiných postech
No nemusejí. Zmrd se přece nebude zamýšlet nad smyslem takového opatření ani materiálním znakem tohoto fatálního zločinu, který nikoho neobtěžuje (ale zmrd bude prudit, protože on má přece PRÁVO, aby bylo po jeho).

"Zvyknete si. My jsme si taky museli zvyknout." Dipl.-zmr. Hudec, DFZH.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 02. června 2017 - 15:35:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1557
Registrován: 11-2012
projížděč NAD:
Zahrádky mě nijak nelákaj, takže já to mám v klidu.[biggrin] Buď jsem uvnitř a hraju kulec či šipky, nebo se sbalíme a jdeme rovnou do přírody na nějakou tu opékačku + pitivo s sebou.
Jinak k tomu Bruselu - Je fakt, že toto nám vnuknuto nebylo, ale řiťolezectví je v této republice velmi oblíbený a výborně placený sport (dále spolu se sraním si na hlavu záruka kariérního postupu), takže to stejně dopadne podobně.
Jo, proč nemůžem být neutrální a hlavně svrchovaní jak Švajc...
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
projížděč NAD
Pátek, 02. června 2017 - 17:15:17  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Pro zajímavost: superbulvární "Aktuálně.cz" kalí vodu informací o problémech se zahrádkami a nabízí "zelené" soudružce Kolínské lacinou příležitost ke zviditelnění = viz:
Konec předzahrádek v Praze? Zpřísnění podmínek je smrtící, už to ani nemá cenu, říkají restaurace
- je-li ovšem obsah aspoň zčásti pravdivý, pak je to dost drsný paradox a už by opravdu bylo vhodné vzít hole do rukou a vyrazit ...
Pátek, 02. června 2017 - 21:21:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7898
Registrován: 5-2002
Ale to že máme v Praze x násobně dražší pronájmy zahrádek než Londýn nebo Brusel se píše už dávno.
Na druhé straně parkoviště na Malostranském náměstí už není pro auta, ale pro aktivistky (povinně patřičně vnadné), která na prázdném náměstí ukazuje své vnady v zamčené kleci na poloprázdném ranním náměstí. To je píár dnešní radnice.
Pátek, 02. června 2017 - 22:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 9-2003
Borovička: Za tvého milášška horolezce bylo líp, co?
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Sobota, 03. června 2017 - 18:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5096
Registrován: 8-2012
Ale zas vnadná aktivistka očividně dokáže udělat z prázdného náměstí poloprázdné![crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 03. června 2017 - 22:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1988
Registrován: 9-2003
Slova "vnadná" a "aktivistka" považuji za protimluv. Asi chtěl Borovičkoid napsat "vadná aktivistka". Ale má nevýhodu, že na poloprázdném náměstí ho můžou neomezeně ohrožovat na zdraví kouřením.
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Neděle, 04. června 2017 - 15:59:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5115
Registrován: 8-2012
Nevíš, co všechno může šotouš považovat za vnady [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pajzák
Neděle, 04. června 2017 - 19:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 816
Registrován: 6-2015
Vcera jsem navstivil dve hospody u nas v dedine, v obou pocet hostu uvnitr a venku vyrovnany, cca 10:10 a 20:20. Coz v souctu odpovida i dobam minulym. Dnes jsem byl kolem poledne na kofole v jine dedine, tam to bylo taky vyrovnane, zhruba 8:8. A ted sedim v Brne, na zahradce jsou ctyri (bez tanku) a pes, uvnitr nas sedi asi 15.
Je mi jasne, ze z toho kazdy vyvodi neco jineho, proto pisu jen cisla bez nejakych svych poznamek.
Neděle, 04. června 2017 - 20:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2023
Registrován: 7-2003
Já byl ve čtvrtek u Svatejch a podíl domácí vs.hosté byl 1 : všichni ostatní. Krom borca za pípou všichni ostatní na zahrádce, dokonce se tam přestěhovaly i stoly zevnitř. Takže hospoda od hospody to bude jinak i v závislosti na počasí, sestavě štamgastů atd.
Pajzák
Neděle, 04. června 2017 - 20:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 817
Registrován: 6-2015
Urcite, nejaky vliv jiste melo i finale LM. Ale sedelo uvnitr i dost kuraku, co chodili ven.
Neděle, 04. června 2017 - 20:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5121
Registrován: 8-2012
hospoda od hospody to bude jinak i v závislosti na počasí, sestavě štamgastů
Hlavně bude ta reálná "zkušenost" adekvátní původnímu postoji, takže Pajzák, Borovička a další budou prezentovat spíš hospody uvnitř plné šťastných nekuřáků než ty s převahou zahrádkářů, že.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pajzák
Neděle, 04. června 2017 - 21:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 818
Registrován: 6-2015
A presne na tvuj debilni nazor jsem cekal. Prave proto jsem do prvniho prispevku nepsal nic osobniho, tusil jsem, ze se najde blbec, co tak ucini.
Bohuzel jsem za 2 dny stihl jen 4 hospody, u vsech jsem vypsal cisla, vsechny byly puvodne kuracke. Uvedl jsem i mozne ovlivneni vysilanim fotbalu, ale stejne sis invektivu neodpustil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Neděle, 04. června 2017 - 21:41:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5122
Registrován: 8-2012
My si tykáme?
Tobě holt budou nejen první dva dny vycházet akorát hospody s plnými interiéry, ale zahrádky tak maximálně plichta (viz teď, tři ze čtyř [happy] ). To není invektiva, tak to prostě je.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pajzák
Neděle, 04. června 2017 - 21:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 819
Registrován: 6-2015
Jo.
Mne nedela problem napsat, jak to je. Nicmene mi tohle pocasi neprijde jako dobry etalon rozdeleni konzumentu na vnitrni a vnejsi. Stejnym zpusobem muzu obvinovat tebe, ze si vymyslis.
Neděle, 04. června 2017 - 21:52:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5123
Registrován: 8-2012
Jo
Nevím, že bychom potykali. Asi budeš jen další namyšlený hovado s drzým čelem, co může tykat celýmu světu.
Nicmene mi tohle pocasi neprijde jako dobry etalon rozdeleni konzumentu na vnitrni a vnejsi
No tak proč se tu objevil tenhle příspěvek? Asi jako dobrý etalon přijde.
Stejnym zpusobem muzu obvinovat tebe, ze si vymyslis
Co konkrétně si vymýšlím?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pajzák
Neděle, 04. června 2017 - 22:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 820
Registrován: 6-2015
Ano, su namyslene hovado a nestydim se za to.
Prispevek mel byt jeden z tech, co monitoruji stav po uvedeni zakona v platnost. Proc nejebes Tomasqa? Nehodi se ti to, co?
Vymyslet by sis mohl navstevnost, tak jak z toho obvinujes me, aniz bys mel srovnani.
Tykam na tomto foru vsem uz 15 let, problem s tim maji, a to jen v poslednich mesicich, jen zakomplexovani jedinci inklinujici k zeleznici, kterym dosly argumenty. Nerad pausalizuji, ale je to proste tak. Nikdo jiny. Zjevne se zmenila doba. Drive tu byla pomerne soudrzna komunita, dnes se blbu snazicich se na sebe nejak upozornit pribylo.
Pondělí, 05. června 2017 - 07:08:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5125
Registrován: 8-2012
Takže už si nevymýšlím, ale "mohl bych si vymýšlet"... co ze zmrda ještě asi vypadne?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pajzák
Pondělí, 05. června 2017 - 09:33:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 822
Registrován: 6-2015
Co vypadne ze zmrda, nevím, tvé souputníky neznám, ale já tady jen pro tupé dovysvětlím, co jsem tím chtěl říct. Poslední věta mého příspěvku č. 819 byla myšlena do budoucna, že pokud bys zde uvedl nějaké poznatky jako já včera, mohl bych tě obvinit, že sis je vymyslel, jako jsi to udělal včera ty vůči mně. Nic víc, nic míň.
bflmpsvz
Pondělí, 05. června 2017 - 09:35:39  
Neregistrovaný host
82.117.130.20
V naší hospůdce Na Hnátě v lokále jen hostinská, na zahrádce cca 40 lidí, kuřáků i nekuřáků. Dělali jsme si z ní srandu, že by se jí vyplatila venku mobilní pípa a podávat pivo by mohla náhodnému hostu do okýnka dovnitř. :-). Kecy nekuřáků na zahrádce proti kouření rychle utípnuty.
Pondělí, 05. června 2017 - 09:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5128
Registrován: 8-2012
https://www.novinky.cz/ekonomika/439820-stamgasti-se-presunuli-na -zahradky.html

...akorát v Pajzákově jsou hospody plné hlavně vevnitř, zajímavá místní anomálie. Ale spíš přání otcem myšlenky.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pajzák
Pondělí, 05. června 2017 - 10:11:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 823
Registrován: 6-2015
[lol]
projížděč NAD
Pondělí, 05. června 2017 - 10:14:31  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "T_._H_. = 5128:
No, může to být výjimka potvrzující pravidlo, ale já mám aktuálně zkušenost přesně opačnou: při včerejším pěším přesunu z čáslavského nádraží do depozitáře zemědělské techniky NZM na návštěvu každoroční příjemné a zajímavé akce s názvem "Pradědečkův traktor" jsem se cestou tradičně zastavil na osvěžení ve Sport baru ve Formíkově ulici (a udělal jsem dobře, protože pak už až k areálu depozitáře NZM v "okolopolední" době žádná občerstvovna aktuálně nefunguje) - z podniku je dnes totálně zakouřený "soukromý sportovní klub" (název provozovatele si nepamatuji) a na můj dotaz, zda nalévají jen "svým", nebo i "pasantům", mi výčepní sdělila, že na zahrádku mi načepovat může: seděl jsem tam pak (pochopitelně) pod deštníky sám a všichni kuřáci si (stejně jako dřív) v pohodě "vypalovali zobáky" uvnitř. Takže je zřejmé, že "Pajzák" má vlastně do jisté míry pravdu, protože kde se chce, tam to asi jde třeba i takto ...
projížděč NAD
Pondělí, 05. června 2017 - 10:15:06  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Tohle je ovšem mnohem důležitější a užitečnější záležitost, než přihlouplé debaty o kuřácích a kouření (které na situaci stejně nic nezmění) - vložil jsem sice tu informaci do sekce o trati, jejíž jedné ze stanic se týká, ale protože se (zatím jen nepřímo) týká i možného budoucího aspoň trochu užitečného využití prostoru po zrušené tamní "nádražce", hodí se na ní upozornit i zde: podívejte se na tento příspěvek a chcete-li Martinickým pomoci svým hlasem, máte možnost učinit tak do soboty dne 10.06.2017.
Pondělí, 05. června 2017 - 10:28:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6628
Registrován: 1-2007
KOMENTÁŘ: Není kouře (bez ohně) - Václav Klaus ml.

Myslím, že pan Klaus to vystihnul velice šikovně.
Pondělí, 05. června 2017 - 11:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5276
Registrován: 9-2005
Lze na to taky tak nahlížet. Ale pak se bavme, proč např. majitelé nemají možnost mít kuřácké nemocnice (snad kromě pohotovostí), proč nejsou kuřácké školky (ta představa vystresované učitelky kuřačky) když rodiče doma stejně děckám kouří atd. Pominu otázku požární bezpečnosti, těch požárů z odhozeného vajglu bylo na různých diskotékách taky docela dost.

Kouření ve velkém v restauracích je anomálie posledních cca 150 let, jinak se běžně nikde nekouřilo.

Osobně bych ještě toleroval striktně oddělené místnosti pro kuřáky, ale v reálu se to stejně mohutně obcházelo. Zahulenej lokál a za nekuřáckou část byla prohlášena nevytopená zaprášená část obecního sálu.
Pondělí, 05. června 2017 - 11:44:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 9-2003
M_k: Protože do nemocnice se člověk obvykle nedostane dobrovolně. Ale upírat pacošovi, který nemá možnost opustit areál, právo si někde zakouřit, se mi taky nelíbí.
150 let - to je zavádění jak prase - před více než 150 lety se běžně nekouřilo obecně, protože na to lidi neměli. Pak si je stát ke kouření vychoval, aby měl příjem z monopolu a dneska je za to ostrakizuje. Od té doby, co se běžně kouří, se běžně kouřilo nejen v hospodách, ale i v kinech, nemocnicích, dopravních prostředcích...
Ty školky nebudu komentovat vůbec, protože bych musel bejt na tebe sprostej. Já doma dětem nekouřím.
Jakkoliv nemám přechytralýho mladýho Klause rád, tohle napsal tak, jako kdybych to psal já.
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Pondělí, 05. června 2017 - 12:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5277
Registrován: 9-2005
Protože do nemocnice se člověk obvykle nedostane dobrovolně.

Na pohotovost snad, ale jinak máš možnost volby...

Pak si je stát ke kouření vychoval, aby měl příjem z monopolu

Aha, a chlast taky prodával lacino, aby se chlastalo...Zase za to může stát?
Pondělí, 05. června 2017 - 12:14:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5130
Registrován: 8-2012
Kouření ve velkém v restauracích je anomálie posledních cca 150 let, jinak se běžně nikde nekouřilo
Běžně se kouřilo v dopravních prostředcích, kinech (! - až nebylo vidět na plátno [happy] ), divadlech (to de iure zakázala až tato novela! i když to provozovatelé dělali o vlastní vůli i dřív a ke kouření vyčleňovali jen "kuřárny", ale to už teď taky nesmí), na zimáku, u doktora v čekárně. Takže jaké - běžně se nikde nekouřilo?
Všimněte si ale, že se tu nikdo nedožaduje možnosti kouřit v nemocnici nebo ve školce - to jsou jen trapné podsuvy, když dojdou argumenty, tak se udělá diskuzní faul argumentací ad absurdum. Přitom v ČR nad kouřením v restauracích vznikl (podle mě dobrý) přirozený konsenzus, že se některé (lepší) profilovaly jako nekuřácké (a měly to jako svou konkurenční výhodu!), zatímco v zaplivaných čtyřkách, kam chodila úplně jiná sorta lidí, kouření patřilo ke "geniu loci". Jenže to by nesměli existovat "pachatelé dobra", kteří pod rouškou toho, jak přinášejí pokrok, prostě jen chtějí dát průchod své potřebě každého buzerovat a nařizovat mu, co je pro něj (podle těchto zmrdů) dobré. I když do těch hospod (narozdíl od těch nemocnic, vlaků *) nebo třeba pošty) chodit nemuseli.
Povšimněte si, že obhájci "kuřáckých hospod" jsou ve velké míře nekuřáci, protože tady nejde o spor týkající se kouření; tady jde o spor týkající se svobody, vlastnictví a odpovědnosti za sebe sama.
Nu, zmrdi si vybojovali PRÁVO chodit do zaplivaných putyk s dětmi (nejoblíběnější citečkoargument) na utopence a nakládaný hermelín, tak jsem zvědav, jak toho budou využívat (nebudou, ale mají PRÁVO).

Ale především: u kouření se to okrajování svobody nezastaví. Vzpomenete si na to, až budou brát nějakou vaši svobodu vám, ale to už bude pozdě. (A někteří obzvláště debilní jedinci budou jásat ještě i nad tím.)

*) ad kouření ve vlacích: ČD měly obrovskou možnost využít toho, že narozdíl od jiných druhů dopravy s sebou obvykle vezou více vozů a můžou je různě profilovat; samy si to ovšem posraly tím, že vytvořily ony pověstné plynové komory "tři kupé kuřácké, zbytek nekuřácké", což odpovídalo tomu, že se ve třetině plaveckého bazénu smí čůrat do vody...

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 05. června 2017 - 12:41:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7899
Registrován: 5-2002
T.H. Právě v těch vlacích to nefungovalo, ani když ty vozy byly plně kuřácké, protože kuřáci chodili vypalovat do kuřáků, ale zabrali si místo v nekuřáku, kde to tolik nesmrdělo. A zkuste kuřákovi říct, že jinde, když on sedí v nekuřáku místo nebylo, a že v kupé jsou jen nekuřáci a on jako další se musí přizpůsobit. Ono to obdobně netolerantní chování kuřáků bylo i u stolů v hospodách.
projížděč NAD
Pondělí, 05. června 2017 - 12:48:20  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "S4991023" = 1994:
Jakkoliv nemám přechytralýho mladýho Klause rád, tohle napsal tak, jako kdybych to psal já.
Tak pod tento výrok bych se, s dovolením, také (spolu)podepsal - a ještě bych doplnil, že sice podobně nemohu ani cítit to dementní hovado Bendu, ale jedno pozitivum mu upřít nelze, protože se snažil aspoň na poslední chvíli upravit ten debilní zákon a umožnit zřizování kuřáren v (jinak nekuřáckých) hospodách: a něco podobného by ostatně mohlo fungovat i ve vlacích s vícevozovými soupravami, aby kuřáci zbytečně neobsazovali záchody - takový vůz kombinující služební oddíl se zavazadlovým prostorem + minibufet typu "hladové okno" s několika stolky "na stojáka" + další přilehlý oddíl, kde by si mohli "na stojáka" vypít kávu a k ní si vykouřit cigaretu i kuřáci, ten by se uživil ve většině českých vnitrostátních rychlíků ...

Ad "T_._H_." = 5130:
Ale především: u kouření se to okrajování svobody nezastaví. Vzpomenete si na to, až budou brát nějakou vaši svobodu vám, ale to už bude pozdě. (A někteří obzvláště debilní jedinci budou jásat ještě i nad tím.)
Obávám se, že na tom bude hodně pravdy - pokud tedy Sobotka a jeho nohsledi "socany" neposlali definitivně na nejbližší volební období do pekel.

Ad "Borovička" = 7899:
Právě v těch vlacích to nefungovalo, ani když ty vozy byly plně kuřácké, protože kuřáci chodili vypalovat do kuřáků, ale zabrali si místo v nekuřáku, kde to tolik nesmrdělo.
A právě proto bych to řešil těmi víceúčelovými kombinovanými vozy (bez oddílů k sezení), protože pak by všichni seděli v "nekuřácích" a kuřáci i nekuřáci by měli skutečně stejná práva i možnosti, aniž by komukoli jinému obsazovali místo neužitečně.
Pondělí, 05. června 2017 - 13:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6629
Registrován: 1-2007
Skoro se nabízí říct: "Antikuřáci všech zemí..."
Však to znáte.
Pondělí, 05. června 2017 - 14:09:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5132
Registrován: 8-2012
obdobně netolerantní chování kuřáků bylo i u stolů v hospodách
Tak co, pane Borovičko, už jste byl s dětma v putyce na obědě, když vám protlačili to PRÁVO?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
projížděč NAD
Pondělí, 05. června 2017 - 14:11:22  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Někde to dohánějí už přímo ad absurdum = viz:
Na cigaretu musí jít i kilometr. Univerzity přitvrdily proti kuřákům, vyhání je ze dvorků i kampusů
- třeba areál suchdolské "hnojárny" je normální neoplocený prostor s průchozími komunikacemi běžně používanými i "neakademickou" veřejností ...
Začíná mi čím dál víc připadat, že si politici najali téměř všechny "mediální mr*ky", aby "kamuflážně" vířily jinou vodu, než tu nad jejich mnohem horšími shnilými výkaly - eee, pardon, výplody (= aby tím aspoň trochu zakryli své pro veřejnost určitě mnohem závažnější lumpárny)!
Pondělí, 05. června 2017 - 15:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6630
Registrován: 1-2007
Jestlipak s podobnou vervou bojkotuje hudební kluby, protože se tam nemůžete jít občerstvit kvůli hlasité hudbě? Hlasitá hudba škodí zdraví, tak co ji takhle ve všech podnicích zakázat?
To, že některé podniky fungují primárně za tím účelem, aby si návštěvník poslechnul hudbu, to už je vedlejší. Otevřeme podniky těm ostatním.
Pondělí, 05. června 2017 - 15:58:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 9-2003
Byl jsem v sobotu v nekuřáckém Voku a Borovičkoida jsem tam neviděl. Bych ho tam zahnal nasílím, přivázal ke stolu a nutil pít jedno pivo za druhým, ať se tím nekouřením zadáví.
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Pondělí, 05. června 2017 - 20:52:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 9-2005
Ale především: u kouření se to okrajování svobody nezastaví. Vzpomenete si na to, až budou brát nějakou vaši svobodu vám, ale to už bude pozdě. (A někteří obzvláště debilní jedinci budou jásat ještě i nad tím.)
A teď k podstatě věci: Kuřáka nikdo nenutí kouřit. On si svůj zlozvyk dopřává zcela dobrovolně a s vědomím toho, že svým počínáním svoje okolí obtěžuje. Opravdu si někdo myslí, že počínání, které ostatní lidi jakýmkoliv způsobem obtěžuje, je součástí nějaké osobní svobody? Evidentně jo, ale je na velkym omylu.
Vzato stejnou logikou, pak bychom totiž mohli říct, že zloději mají právo okrádat lidi a pedofilové zneužívat malý děti. Protože oni se rozhodli, že to prostě dělat chtějí, a tím že jim to zakážeme, omezujeme jejich svobodu. A neexistuje jedinej rozumnej důvod, proč by to u kuřáků mělo být jinak. To, že "to tak do teď bylo" a "že cigáro k pivu patří", to opravdu žádnej důvod není.
Pajzák
Pondělí, 05. června 2017 - 21:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 824
Registrován: 6-2015
Ja si prave myslim, ze vetsina kuraku to, ze nekoho kourem obtezuji, absolutne ignoruje. Cetl jsem pred par dny rozhovor s teplickym primatorem Kuberou, ktery plakal, ze ted nemuze chodit na obed do restaurace, protoze mezi polevkou a hlavnim chodem by si samozrejme zapalil, a kdyz nemuze, tak tam nepujde. Tak jsem si pomyslel neco o praseti a dal necetl, tohle mi stacilo. Opravdu kuracky maskot se vsim vsudy.
Pondělí, 05. června 2017 - 21:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 9-2003
Jiří_T: Tak tohle je taková manipulace, že by to zasloužilo přes držku. Nutí tě snad někdo chodit si dát poškozovat zdraví do hospody?
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Pondělí, 05. června 2017 - 21:37:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7900
Registrován: 5-2002
Laminátko, někdo tam doopravdy chodí na jídlo po zrušení "závodních" jídelen. A já tu navíc několikrát psal, že klasifikace podniku pajzl-hospoda bez kuchyně mi kouřením problém nedělá a nemusím tam nebo vím kam lezu. To jen asi legislativa k tomu nemůže dojít jednočaře a má pojem stravovací podnik i když jediným sortimentem bude jen pálenka.

A na suchdolské hnojárně jsou normálně na zahrádkách popelníky a plné vajglů a asi tam problém nebude. Kouří se běžně i v areálu universitního městečka.

A taky jsem o víkendu viděl podnik, kde nikdo na zahrádce nekouřil, protože tam byl vedro a všichni včetně výčepáka kouřili vevnitř. Pokud tam zavítal cizí byl první otázka: Vy jste asi ta kontrola. Život jde jinady.

A k nádražkám, ta dejvická má peron a valstně zahrádku na nástupiště. A to je problém. i když se reálně nastupuje do vlaku o kousek dál.
projížděč NAD
Úterý, 06. června 2017 - 01:16:58  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Borovička" = 7900:
No néééééé - že by i Borovička konečně začal používat zdravý rozum a přestal jenom zbytečně a zcela debilně prudit? Nemyslím totiž, že by ty svoje předchozí primitivní výlevy v podobě, jak je presentoval, mohl vůbec myslet skutečně vážně - podle mě jimi pouze hloupě zkoušel neužitečně provokovat na nepravém místě (= nepovažuji jej za takového pitomce, který by nechápal, oč se skutečně jedná ...)
Úterý, 06. června 2017 - 11:06:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6632
Registrován: 1-2007
Nekouříte? Zmizte ze zahrádky dovnitř. Rodí se nový trend.

Příležitostný kuřák, který by si třeba nezápalil, tak si zapálí, aby mohl sedět v zahrádce. To je ochrana zdraví, co?
Úterý, 06. června 2017 - 12:17:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5144
Registrován: 8-2012
Dneska jsem to musel zkonstatovat na obědě - zatímco předtím si huliči hulili pěkně ve výčepu a na zahrádce to bylo sporadicky, tak teď se na ní vypaluje snad u každého stolu. Tak děkuju zmrdům, jak mě ochránili před kouřením (nojo, mohl jsem si to sežrat v zatuchlým výčepu místo venku, že).

P.S. zákazu kouření na zahrádkách dávám tak rok, maximálně dva. Zmrdi přece mají PRÁVO...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pajzák
Úterý, 06. června 2017 - 22:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 825
Registrován: 6-2015
Tak milacku, vcera jsme byli v hospode 3 a na zahradce 4. Epochalni vitezstvi, uznavam.
Zato dnes nas v jine hospode sedi asi 30, z toho 6 ks vyhnal dest ze zahradky. Hotova pogroma, zmrdicku, ze. A mam svedka, v teto diskuzi veskrze vazeneho, ktery to rad potvrdi.

K Moukovu odkazu snad jen to, ze prvni stiznost na patricna mista majitele snad probere.
Úterý, 06. června 2017 - 23:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3137
Registrován: 8-2010
Z jiného soudku: Nemá někdo nějaké fotky (pro představu) té "nové" ČD Lounge v Praze hl.n.? Tady nic není a jsem docela zvědavý: http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-29202/
Praha-Ruzyně, Olomouc
Středa, 07. června 2017 - 09:41:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6634
Registrován: 1-2007
Cigareta pod okny obtěžuje víc než blízký vepřín, ukázal test MF DNES
Středa, 07. června 2017 - 10:31:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6635
Registrován: 1-2007
Válka s kuřáky pokračuje. Politici chtějí prosadit zákaz kouření i ve vlastním autě
Středa, 07. června 2017 - 12:00:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 751
Registrován: 6-2016
Jedna perlička. Sice zjištěná mimo "nádražku", ale týkající se běžného vybavení. "Ve stínu lípy" (Liteň) mají na zahrádce slunečník STAROPRAMEN. A já si všiml, že je na něm samolepka, a tak jsem zaostřil a četl. Minimálně kovovou konstrukci vyrábí UKRAJINA, návod pro otevírání a zavírání je rusky a anglicky a nejlepší je údaj o maximální rychlosti větru - 6,9 m/s :-)))
Fakt mě to potěšilo - není to z Číny a je to v souladu s europředpisy[rofl]
projížděč NAD
Středa, 07. června 2017 - 12:10:10  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "honzaklonfar" = 751:
je to v souladu s europředpisy
Jste si tím jist?
A je tam i návod v češtině, který předepisují české předpisy?
Středa, 07. června 2017 - 12:19:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6636
Registrován: 1-2007
„Jak máme osmdesátileté paní honit ven na cigaretu?“ Hospodští se bouří proti zákazu kouření
Středa, 07. června 2017 - 13:56:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 9-2003
Pajzák: To by mě zajímalo, kdo je ten svědek, v této diskusi "veskrze vážený" a o o čem celé to tvoje velkolepé svědectví svědčí? Zalez do díry a kuř si péro.

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Středa, 07. června 2017 - 19:47:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 9-2005
Laminátko, to není žádná manipulace. To je prostě fakt.
Pořád tu máme to, že někdo zcela dobrovolně svoje okolí obtěžuje a poškozuje. A když se mu to chce zakázat, tak se hned ohání omezováním svojí svobody. Ale titíž lidi by klidně omezovali ostatní, kteří neobtěžují, jenom proto aby si mohli sami dělat co chtějí. Takže stesky kuřáků jsou opravdu jen něco jako vztekání se malýho děcka, když mu berou hračku, nic víc.
Přitom kuřáky nikdo ve vstupu do libovolnýho podniku neomezuje. Jenom prostě na to cigáro zvednou zadek a půjdou před barák. Což není žádný omezení, maximálně trocha nepohodlí.