Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě na severní Moravě » Archiv diskuse Tratě na severní Moravě do 05. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě na severní Moravě do 05. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
M_g
Neděle, 26. února 2017 - 22:56:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 734
Registrován: 6-2006
Prominou mi, jaká cílová skupina, kromě návštěvníků hranické propasti, bude poškozena tím, že nebude zastávka Teplice nad Bečvou? (je to do centra cca 1,5km. Kolik asi kusů týdně?
Obsloužit oblast Hranice-město mě neuráží.
Starý Hanák
Pondělí, 27. února 2017 - 05:13:56  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
M_g: Jen ve zkratce, nemám teď čas, v Teplicích nastupují/ vystupují i jiní lidé než turisté, zcela běžně. Ústí, Opatovice, pod nádražím je bus zastávka a parkoviště.
Pondělí, 27. února 2017 - 12:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 1-2014
Esox,Starý Hanák:

Osobně jsem pro zachování stávající trati přes Teplice pro regionálku a náklady i po vybudování přeložky, zrušení úseku jsem nevymyslel.

Při vůli zrychlit trať 280, to dle studie asi nejlépe vychází právě v úseku HnM-VM, nikde jinde tu 160. nevydojíte.

Pokud by se "jen" zoptimalizoval stávající úsek, tak by se to muselo nahnat přeložkami někde jinde, ale ekonomicky to nikde jinde zřejmě nevychází.
Starý Hanák
Pondělí, 27. února 2017 - 18:29:36  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Portáš: nikde jinde tu 160. nevydojíte. Souhlas, ale je toto opravdu to, co teď všichni nutně potřebujeme? Neměly by naše priority být trochu někde jinde? Není tak náhodou důležitější brněnský uzel a trať Přerov - Brno než pár ušetřených minut směrem na Valašsko a pohřbená regionální doprava na trati, kde je stále využívána a má potenciál růstu?
Tom987
Pondělí, 27. února 2017 - 18:35:38  
Neregistrovaný host
94.113.74.254
Kolik se tou slavnou přeložkou ušetří minut? Z Valmezu do Prahy od prosince jezdím o 10 minut déle. Mnohem raději bych byl, aby jízdní doby primárně zrychlovali tím, že mezinárodní rychlíky nebudou zastavovat v každé díře. Přijde mě ujeté, když se zmodernizuje trať, soupravy a hnací vozidla na 160 km/h., aby pak rychlíky zastavovaly zhruba každých 10 minut(Hranice, Lipník, Olomouc, Červenka, Mohelnice, Zábřeh, ČT). Tohle není mezinárodní rychlík, ale spěšňák.
Starý Hanák
Pondělí, 27. února 2017 - 18:38:57  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Tom987: Ministerstvo dopravy vymyslelo a platí... Problém je ten, že jeden odbor na MD neví, co dělá druhý.
Pondělí, 27. února 2017 - 19:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 1-2014
Starý Hanák:

Píšu to tady stále dokola[kladivo]

Jedním z hlavních cílů zrychlení, aby to dávalo smysl, by mělo být dosažení přípojů v Hranicích mezi Ex a brněnskými rychlíky- myslím, že ujíždějí o nějakých 10.minut (?)

Dále pak také dostat JD pod systémových 45.minut (ideál 40.minut) HnM-HL, takže by mohlo být HnM-HL-Pú 55.minut a Pů-Ža (25.minut).


Tom987:

...Kolik se tou slavnou přeložkou ušetří minut? Z Valmezu do Prahy od prosince jezdím o 10 minut déle. Mnohem raději bych byl, aby jízdní doby primárně zrychlovali tím, že mezinárodní rychlíky nebudou zastavovat v každé díře. Přijde mě ujeté, když se zmodernizuje trať, soupravy a hnací vozidla na 160 km/h., aby pak rychlíky zastavovaly zhruba každých 10 minut(Hranice, Lipník, Olomouc, Červenka, Mohelnice, Zábřeh, ČT). Tohle není mezinárodní rychlík, ale spěšňák...

Ušetří se asi 15 minut a trasa se zkrátí o celých 8 km.

Jinak naprostý souhlas[ok], ale řekl bych že podíl na zastavování v každé díře má i Olomoucký kraj, který tak vlastně ušetřil za Sp vlaky z Hranic až do Zábřehu.
Starý Hanák
Pondělí, 27. února 2017 - 19:37:27  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Portáš: ušetřil za Sp vlaky z Hranic až do Zábřehu Jaké Sp vlaky? On nějaké takové někdy objednával? To zastavování je náhradou za luhačovické R, které teď projíždějí. přípojů v Hranicích mezi Ex a brněnskými rychlíky A co takhle těchto přípojů dosáhnout třeba přestavbou brněnského uzlu a tím možnou změnou polohy R na trati 300? dostat JD pod systémových 45.minut (ideál 40.minut) HnM-HL Řekněte tento argument všem, co jezdí Os vlaky Hranice - Valmez, budou vás milovat. Celkově platí, co jsem psal výše, je opravdu systémová jízdní doba z A do B to, to v této chvíli železniční doprava v ČR nejvíc potřebuje?
Bkp
Pondělí, 27. února 2017 - 20:09:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7761
Registrován: 8-2003
Pokud chci přípoje, chci i systémovou jízdní dobu.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Starý Hanák
Pondělí, 27. února 2017 - 20:20:42  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Mezi brněnskými R a valašskými Ex je v Hranicích nyní 15, resp. 17 minut. Plus připočtěte přestupní dobu. Systémová jízdní doba může znamenat také systémové nepřípoje. [happy] Třeba v Brně je jich hned několik za hodinu, a to nejen mezi vlaky regionální dopravy. Ale já tomu rozumím. Proč se pouštět do něčeho tak složitého, jako je přestavba uzlu Brno nebo tratě Zlín - Otrokovice, když mnohem jednodušší je stavba na zelené louce. A ty stavební firmy přece nenecháme bez práce, že...
Bkp
Pondělí, 27. února 2017 - 20:43:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7763
Registrován: 8-2003
Tak hlavně je možnost s tou dráhou něco pořádného udělat. Brno, nebo Otrokovice - Zlín stojí kvůli sporům v přípravě, ne na nezájmu investora. Ale to jsou základy, které každý, kdo se chce pouštět do hodnocení investic, snad zná.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pondělí, 27. února 2017 - 20:47:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 724
Registrován: 11-2006
Portáš: Trocha matematiky by nebyla na škodu. 26-8=18km a JD 22-15=7min. Takže průměrná rychlost 154km/h? Tak to tu na 17km dlouhé trati s rozjezdem a bržděním ještě nebylo.
Pondělí, 27. února 2017 - 20:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4498
Registrován: 8-2012
Rozhazování peněz na nějaké železniční přeložky a spojky, to ještě není to nejlepší v kraji:
Základní letecká dopravní obslužnost
Ještě by těm cestujícím krajskými letadly měli nařídit povinně jezdit po místní dráze Studénka - Mošnov Airport, tam je to taky fiasko.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 27. února 2017 - 21:23:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 1-2014
Esox:

"Trocha matematiky by nebyla na škodu. 26-8=18km a JD 22-15=7min. Takže průměrná rychlost 154km/h? Tak to tu na 17km dlouhé trati s rozjezdem a bržděním ještě nebylo."

Portáš napsal toto a myslel tím úsporu času a zkrácení trati jako celku z Hranic až do Lidče [happy]
...i{Ušetří se asi 15 minut a trasa se zkrátí o celých 8 km.}...

(Příspěvek byl editován uživatelem Portáš.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Portáš.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Portáš.)
Pondělí, 27. února 2017 - 21:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2951
Registrován: 8-2010
Tom987:
"Kolik se tou slavnou přeložkou ušetří minut? Z Valmezu do Prahy od prosince jezdím o 10 minut déle. Mnohem raději bych byl, aby jízdní doby primárně zrychlovali tím, že mezinárodní rychlíky nebudou zastavovat v každé díře. Přijde mě ujeté, když se zmodernizuje trať, soupravy a hnací vozidla na 160 km/h., aby pak rychlíky zastavovaly zhruba každých 10 minut(Hranice, Lipník, Olomouc, Červenka, Mohelnice, Zábřeh, ČT). Tohle není mezinárodní rychlík, ale spěšňák."

Jo, to zastavování Ex2 v těchto "velkoměstech' je kapitola sama pro sebe. Občas Ex2 jezdím a ještě jsem neviděl nikoho v Července a v Mohelnici vystupovat ani nastupovat, ale možná jenom jezdím špatnými vlaky [proud]

Jinak Ministerstvu v podstatě nic jiného než zpomalení těchto vlaků nezbylo. Nejmenovaní dva soukromí dopravci si už docela dlouho právě na linku Ex2 stěžovaly, že ve velké části trasy to jezdí v souběhu s jejich komerčními spoji. A jelikož to už bylo těžce obhajitelné tak buď byla varianta spoje zpomalit (prohodit částečně zastavování s R do Luhačovic) nebo je vyjmout z objednávky. Tak se zvolila varianta zpomalení.

Tak už aspoň víte kam můžete poslat děkovný dopis....
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pondělí, 27. února 2017 - 22:21:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 488
Registrován: 2-2011
K nesmyslné zastavovací politice:
Honza7887:
Občas jezdím Valašskými Ex. Možná že jste měl smůlu. Já jsem zaznamenal např. u Ex 127 výstup 14 cestujících v Mohelnici a 28 lidí v Července. (Nástup už si nepamatuji)

Myslím, že zde by pomohla velká medializace tohoto tématu a s tím nátlak veřejnosti na urgentní řešení. Bylo by vhodné, kdyby se MD dostalo pod těžkou palbu kritiky jako u nevypsání výběrového řízení na provoz mýta. Bylo by možné tímto způsobem donutit MD ať už konečně vypíšou výběrové řízení na dopravce linek Praha - Ostrava, Ex2, R18 apod..??
Pondělí, 27. února 2017 - 22:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2953
Registrován: 8-2010
Zdenek102: Ani výběrko by v případě Ex2 nejspíš nepomohlo [andel] On je totiž takový nějaký unijní předpis který zakazuje ve větší míře souběžný provoz komerčních spojů s těmi dotovanými (aspoň takto mi to bylo řečeno). Prostě tam kde se uživí ve větší míře komerční provoz tak tam nesmí být zároveň objednávka státu (právě krom úplných vymetáků jako byla donedávna R18). Jelikož Ex2 a R18 jsou díky nové zastavovací politice "vymetáky" tak teď proti tomu nemůže říct nikdo nic.

MD uvažuje o koncesním modelu pro komerčně zajímavé linky to by bylo řešení, ale znamenalo by to mimo jiné i konec "divoké konkurence" mezi Prahou a Ostravou.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Tom987
Pondělí, 27. února 2017 - 23:03:23  
Neregistrovaný host
94.113.74.254
Nejsem nějaký extrémní šotouš, takže následující řádky berte spíše jako pohled cestujícího, který toho hodně najezdil a v budoucnu ještě najezdí (protože jako exot ve 30 letech v roce 2017 stále s manželkou nevlastní auto a je na hromadné dopravě zcela závislý) a některé tratě mu pily nebo stále pijí krev. Primárně by měli konečně něco pořádného udělat s tratí z Přerova do Brna, je to hrůza a děs. Přijde mi to jako trať z Olomouce do Uničova, kde se jako bonus udělala trolej. Na to, že se jedná o spojení Brna s Ostravou (Olomoucí), je to prostě děs. Z Ústí do Chocně se taky zatím ještě nekoplo. Pokud vím, taky je to zatím ve fázi dohadů, zda se tam bude dělat přeložka nebo ne. Pořád se řeší, že se nevejde nákladní doprava na koridor. V této souvislosti jsem kdysi někde zachytil, že se mluvilo o zdvojkolejnění a modernizaci trati z Chocně do Prahy přes HK a Nymburk, včetně odstranění "vyhlídkového okruhu" ve Velkém Oseku. Na to, jak je ta trať vytížená (zejména z Nymburka do Prahy), je v žalostném stavu. Trať z Prahy do Berouna je taky super. Na Smíchovském nádraží by se mohly natáčet retro filmy ze sedmdesátých let. Ta iluze dob minulých je tam dokonalá. Podobně jako s přeložkou u Hranic se řeší, zda modernizovat trať ve stávající stopě kolem Berounky nebo to zkrátit přeložkou - tunel. Opět nevím nic o tom, že by to nějak pokročilo. Z Plzně na Mnichov, to je taky zážitek. Nevím, zda je v ČR ještě nějaké jiné místo, kde jedou ECčka po neelektrifikované jednokolejné trati tažené Brejlovcem. Modernizace ostravského uzlu by také potěšila více lidí, než přeložka u Hranic. Brno je na mrtvém bodě. Je mi jasné, že to nejde udělat za pár let, je třeba hodně peněz a i když by SŽDC někdy ráda stavěla, zasekne se to zase někde jinde (územní plány, u přeložek výkupy pozemků atd.) V celorepublikovém měřítku mě prostě úspora 15 minut mezi Hranicemi a Slovenskem přijde příliš bezvýznamná na to, aby teď někdo nějakou přeložku řešil. Běžný cestující by spíše přivítal, aby jel z Valmezu do Hranic, pokud nejede rychlíkem, jako člověk nečím, co připomíná rok 2017 a ne tím šrotem, co tam teď jezdí, za což ale zase nemůže SŽDC.
Úterý, 28. února 2017 - 00:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 489
Registrován: 2-2011
Honza7887:
Myslel jsem to tak, že by se soutěžilo úplně vše, tím pádem konec komerce, která užírá kapacitu pro nákladku. (Ovšem bylo by to možné, když už jednou byli soukromníci na trať vpuštěni?[uhoh]) Časové polohy, stejně jako počet vozů všech dálkových vlaků(současná komerce, Ex2, R18) na trase Praha - Přerov - Ostrava by si určilo MD a od toho by se odvíjely časové polohy v dopravních uzlech na trase + přípoje apod..


Honza7887:
"MD uvažuje o koncesním modelu pro komerčně zajímavé linky to by bylo řešení, ale znamenalo by to mimo jiné i konec "divoké konkurence" mezi Prahou a Ostravou."
Už aby to bylo.
Úterý, 28. února 2017 - 07:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13295
Registrován: 12-2007
Dovolím si upozornit, že:
- ona novostavba tratě určitě není prosazována primárně/výhradně z důvodu "zajištění přípojů v relaci Brno - Valašsko/Slovensko".

- posunutí časových poloh R Brno - Bohumín NENÍ podmíněno přestavbou brněnského uzlu (ostatně, před cca 10 - 13 lety už ty bohumínské R jezdily v jiné časové poloze - s odjezdem z Brna hl. n. po X:40 h, tzn. o cca 20 min. dříve než v současné době).
Úterý, 28. února 2017 - 08:22:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8764
Registrován: 12-2009
Přijde mi to jako trať z Olomouce do Uničova, kde se jako bonus udělala trolej.
To mi nějak uniklo. Kdy to tam udělali?[wink]
Obecně- mluví se v televizi z úst politiků něco o brzkém stavění tratí nebo o nutnosti vybudovat co nejvíc dálnic?
To, že se stavělo minule víc, bylo jen proto, že nebyly schváleny projekty silnic a EU nedovolila € určené na železnice na silnice převést. Jinak by se postavil jen zlomek toho, co se postavilo.
Úterý, 28. února 2017 - 09:08:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 308
Registrován: 1-2014
Tom
...V celorepublikovém měřítku mě prostě úspora 15 minut mezi Hranicemi a Slovenskem přijde příliš bezvýznamná na to, aby teď někdo nějakou přeložku řešil...

Včera mě kolega Esox upozornil, že neumím počítat - a měl pravdu[happy]

Takže znovu a pořádně!
JD 15min. má být díky přeložce už v úseku HnM-VM, pokud by se mezi VM a HL ušetřilo 5 minut, tak máme úsporu 20 minut v úseku HnM-HL.
S předpokládanou úsporou 5 minut v úseku HL-Pú tak máme Hranice-Púchov zkrácení o 25 minut [pozor]
Celkové zkrácení JD doby s přeložkou by mělo vycházet Hranice - Púchov z 1h20 na systémových 55 minut.[vypravci]
Úterý, 28. února 2017 - 09:54:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4504
Registrován: 8-2012
tím pádem konec komerce, která užírá kapacitu pro nákladku
A neužírá ji spíš čtyřvozový "Luhačovičák" nebo osmsetdesítka z Pardubic do Holic (to už teda naštěstí zrušili)?

P.S. obdivuju takzvané železniční fandy, co z ideologických důvodů dokáží zplodit větu obsahující požadavek na méně vlaků, nicméně bych potřeboval vysvětlit tu kauzalitu, se kterou nastane konec komerce tím, že stát něco vysoutěží.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 28. února 2017 - 12:01:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13181
Registrován: 5-2002
Ohl: To mi nějak uniklo. Kdy to tam udělali?
Ale nééé, on to nejspíš myslel tak, že glajzy a jejich stav jsou tak nějak stejný tam i tam, ale na PřeBno jsou jako bonus navíc dráty.
Jindřich Rosa
Úterý, 28. února 2017 - 12:56:18  
Neregistrovaný host
195.113.180.178
...přičemž má Tom987 ve svém odhadu naprostou pravdu, vždyť ta koncese byla na trať Brno - Nezamyslice - Olomouc - Šternberk. Takže ta trať 290 je v podstatě "némlich" to stejné jako dnešní "dálková" 300/301.
Úterý, 28. února 2017 - 14:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 309
Registrován: 1-2014
David:

Dovolím si upozornit, že:
- ona novostavba tratě určitě není prosazována primárně/výhradně z důvodu "zajištění přípojů v relaci Brno - Valašsko/Slovensko".
- posunutí časových poloh R Brno - Bohumín NENÍ podmíněno přestavbou brněnského uzlu (ostatně, před cca 10 - 13 lety už ty bohumínské R jezdily v jiné časové poloze - s odjezdem z Brna hl. n. po X:40 h, tzn. o cca 20 min. dříve než v současné době).


Souhlas, ale pokud srovnáme vazby s Ex1, tak zjistíme, že cestucí z Ex2 musí většinou hodinu čekat - třeba v Pardubicích na Liberec, v Kolíně na Mělník, v Olomouci na Jeseník.Proto se uvažovalo o protočení s Ex1.

Rozumné přípoje na Ex2 jsou jen v Praze na Plzeň a Děčín, v Púchově na Bratislavu a v Žilině na Košice a Zvolen.

V Hranicích ujíždí R na Brno o 15.minut - viz. nepřípoj Hranice Ex L34. X R L19 přípoj až S19. Opačně ujíždí o 17.minut (jak mě správně opravil Starý Hanák[happy]).

Je pravdou, že nyní Ex prostojí cca 10min v Púchově (3min jsou na přestup), ale zajímalo by mě, zda by objednavatel nechal ujet R v Hranicích o těch zbylých 5 minut, pokud by se v Púchově nečekalo(???)

Ex2 bude asi vždy závislá na uzlech Žilina a Púchov, takže čitě teoreticky, pokud by už teď přeložka stála, mohl už těsný přestup v Hranicích být aspoň od směru ze Slovenska.
Úterý, 28. února 2017 - 15:50:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 725
Registrován: 11-2006
Portáš: Jj, to už sedí líp. Nicméně i tak je bez přeložky reálná cestovní doba pro Ex s lok. 380 HnM-VM - 16 min a pro 680 - 15 min. A to pouze díky narovnání oblouků mezi Černotínem a VM a k tomu optimalizace Černotín-Hnm, kde by se rychlost dala zvýšit o 10-20km/h. Žádná přeložka by nebyla potřeba. Jenže to by se nesměl projekt současné rekonstrukce dělat v časovém presu, aby se stihly vyčerpat dotace a muselo by se u toho více přemýšlet. Takhle vznikl paskvil, kdy se rychlost zvýšila pouze tam, kde je přímá kolej a jakýkoliv oblouk znamená významný propad rychlosti. Čili je prakticky nevyužitelná ta zvýšená rychlost v těch přímých úsecích. No a pak to, že zlikvidují slušně využívané zastávky. To už je jen jakýsi bonus dnešního nemyšlení v souvislostech.
Úterý, 28. února 2017 - 15:51:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13183
Registrován: 5-2002
JR: vždyť ta koncese byla na trať Brno - Nezamyslice - Olomouc - Šternberk
A jóóó, koukám, že kilometry celkem sedí...
Honza_-_St.
Středa, 01. března 2017 - 12:08:45  
Neregistrovaný host
83.240.79.58
Ještě k té přeložce: Smysl ji dělat má v jediném případě - že se opravdu pustí do výstavby té nádrže, pak prostě není jiná možnost (a i tak bude třeba přinejmenším někde uprostřed udělat výhybnu jako př. Paludza, a nejspíš i nějakou tu zastávku, a ne non - stop dvoukolejku o dvou tunelech). Jinak nepřichází v úvahu, aby Hranice město, Teplice nad Bečvou a v neposlední řadě Hranická propast přišly o vlakové spojení.

Ad. zastavování: Rychlíky mají stavět v Července a v Mohelnici, naopak v Lipníku ani omylem. Ale expresy mají projíždět všechny jmenované.
Středa, 01. března 2017 - 12:34:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 5-2007
Přehrada na to vliv nemá. S tím, že by byla zapotená trat se nepočítá.
Když je to
a, krásné a modré, tak rozhodně není najbrt.
b, modré a najbrt, tak to ale rozhodně není krásné.
c, krásné a najbrt, tak to možná existuje, ale asi to nebude modré a určitě se to nebude vyskytovat na české železnici.
Starý Hanák
Středa, 01. března 2017 - 19:02:39  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Honza St.: Jinak nepřichází v úvahu, aby Hranice město, Teplice nad Bečvou a v neposlední řadě Hranická propast přišly o vlakové spojení. Ale připadá, proč ne. Bohužel. A jak jsem už psal, propast je marginální, k Macoše taky nejede vlak. Hlavní problém je jednoznačně Hranice město. Pokud ke stavbě přeložky skutečně dojde, předpokládám, že Os mezi Hranicemi a Meziříčím úplně skončí a obsluhu Hustopeč zajistí maximálně nějaké Sp.
Středa, 01. března 2017 - 21:05:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 9-2005
Ještě asi před 10 lety se s přehradou počítalo.V Choryni bylo poslední pásmo stavební uzávěry.Pak se zrušila a stavět se mohlo.Podle neoficiálních zpráv měla trať za Hustopečama směřovat kolem Palačova do Polomu.Proto taky nebyl dobudovaný autoblok.Po zrušení stavební uzávěry se opravila i trať.Při geoprůzkumu údajně přišli na to,že by stavba přehrady,která víceméně měla sloužit jako zásobárna vody pro plánovanou elektrárnu v Blahutovicích změnila tlaky ve vápencovém podloží,což by ohrozilo podzemní zdroje vody a samotné jeskyně a lázně.
Středa, 01. března 2017 - 22:29:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 4-2004
Honza st- A možu vědět, proč R mají stavět v Července - nádraží uprostřed polí a nepřípoji do Litovle, v Mohelnici a v Lipníku ani náhodou?
A když se podíváte... jak je daleko nádraží v Mohelnici od náměstí, jak je daleko v Lipníku a kolik má Mohelnice obyvatel? Kolik Lipník... atd.?
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Poklop D400
Středa, 01. března 2017 - 23:29:36  
Neregistrovaný host
109.80.234.119
K té přeložce: Pokud by se rozhodlo (a zatím se stále nerozhodlo) o výstavbě jaderné elektrárny Blahutovice (EBLA), tak bude potřeba pro ni někde akumulovat vodu. V úvahu připadá Bečva nebo Odra a taková přehrada by železnici zatopila. Jenže JE se nepostaví dřív než za 10 let a navíc je ten projekt už 30 let u ledu a dle současné situace u ledu taky zůstane.
Mapa aktuálně připravované nádrže je na stránkách Povodí Moravy

Trať 280 je možné rozdělit zhruba na tyto úseky
- Hranice na Moravě - Teplice nad Bečvou. Z toho se o moc víc vytřískat nedá, už teď jsou tam pražcové kotvy. 7 km při 80 km/h je 5:30 jízdní doby.
- Teplice (mimo) - Valmez. Nebylo by to až tak nákladné mít tady 160 km/h, 19 km za 5:00. To je 11 minut proti současným 24 minutám, existuje nějaký rozumný důvod pro projíždění Valmezu? Fajn, 1 minuta pobyt.
- Valmez (mimo) - Bystřička. To chce mapu. Raději starší. Pod čísly najdete půdní sesuvy v různém stádiu sanace. Můžou být i další, vyznačil jsem ty, které si pamatuju. Vypíchnul bych body 3 a 4 které označují jediný sesuv, jeho patu a vrchol. Pokud mám správné informace, je smyková plocha snad až 50 m hluboko. Tím končí nápady na tunelovou přeložku Brňov-Bystřička. Ostatní sesuvy či nestabilní svahy vycházejí dle Murphyho zákona také přesně. Dnes je jízdní doba 16 minut, po zrychlení dílčích úseků 14 minut, možná 13. Plus minuta pobytu na Vsetíně.
- Vsetín - Púchov. 46 km, dnes 41 minut. Kolik by se dalo tady ušetřit (času) a za kolik (peněz), to nechť posoudí znalejší.

Máme to za 11+1+14+1+41=68 minut. Někde uřezat 13 minut a máme to za 55. Je otázkou, zda se těch 13 minut pro EC dá při nějakých rozumných nákladech získat v tom kopci. Do toho je taky důležité, jaká bude jízdní doba Žilina-Púchov po přestavbě. 38,5 km mi vychází na 17-18 minut při rychlosti 140-160 km/h. A teď je nejdůležitější, kde má být taktový uzel. Jestli v Žilině nebo v Púchově. Hranice - Žilina vychází na 1:25 i bez zrychlování toho krpálu přes Střelnou.
Litovel
Čtvrtek, 02. března 2017 - 13:55:38  
Neregistrovaný host
94.124.184.12
Jezisek: nevim, co je v Lipniku, ale nejake pripoje v Cervence a Mohelnici jsou.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 20:40:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 4-2004
Přípoje v Července nějaké jsou. Ráno. Odpoledne je to s čekáním 20min., dopolední osobáky směrem na předměstí občas vezou aji pět, šest lidí... odpoledne někdy aji skoro patnáct a večerní dva, tři, žádného... takové malé vyhazování peněz za nepotřebné vláčky.
Mohelnice má stejné podmínky jako Lipník - centrum cca. 2km od nádraží a zástavba až k nádraží. Spádová oblast pro přípojné autobusy +/- stejná... Mohelnice i Lipník jsou města o zhruba 8000 lidech, Litovel 10 000. Takže pokud možou R zastavovat v Července a Mohelnici, není jediný důvod by se v Lipníku projždělo... Teda když pomineme nepotřebné politické darmožrouty (Litovel, pan poslanec a loňské zastavování Ex Žilina-Praha v ČEA)
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Pátek, 03. března 2017 - 01:27:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 1-2014
Poklop D400:
Máme to za 11+1+14+1+41=68 minut. Někde uřezat 13 minut a máme to za 55. Je otázkou, zda se těch 13 minut pro EC dá při nějakých rozumných nákladech získat v tom kopci. Do toho je taky důležité, jaká bude jízdní doba Žilina-Púchov po přestavbě. 38,5 km mi vychází na 17-18 minut při rychlosti 140-160 km/h. A teď je nejdůležitější, kde má být taktový uzel. Jestli v Žilině nebo v Púchově. Hranice - Žilina vychází na 1:25 i bez zrychlování toho krpálu přes Střelnou.

Vsetín-H.Lideč JD 16 min (18km) rychlost 80., s potenciálem na 90, Ústí-Polanka i na 100 km/h. Při průměru 70 Km/h by snad neměl být problém ušetřit 2 minuty a mít JD 14 min.

HL-Pú je 23 min (28km) většinou rychlost 90., kde by měl být potenciál to zvednout na 100, takže by mohla vycházet průměrná rychlost kolem 80km/h s JD 15.minut.

Celkově by to při našem společném počítání (i s 1 minutou na pobyt) bylo:
HnM - VM 12 min (špatně jsem se minule díval, 15 min by bylo pro Os)
VM - VS 15 min
VS - HL 15 min
HL - PÚ 15 min
celkem 57 minut

Systémový pro Ex2 asi zůstane Púchov a tipoval bych, že bude jako nyní kolem celé, s tím, že JD R Blava-Žilina bude spíš 2.20, než JD 2h, která by byla i možná, ale vzhledem k počtu zastávek, asi nestabilní.

Mít Púchov před S:00 by pak vycházelo mít i před celou L Hranice, takže by přípoje k brněnským R pěkně vycházely a JD Brno-Žilina by mohla být 3:15 (bez reko trati 300), s reko pak dle varianty, ale nejvýše 2:15.
Pod 1h by byla i relace VS-Olomouc.
Sobota, 04. března 2017 - 00:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 1-2014
Tady by to tu JD 2:20 BA-ŽA i naznačovalo:

https://zeleznicar.cd.cz/zeleznicar/hlavni-zpravy/z-bratislavy-do -ziliny-brzy-stosedesatkou/-12966/
Čtvrtek, 09. března 2017 - 17:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8578
Registrován: 6-2004
Honza_-_St.:

... Jinak nepřichází v úvahu, aby Hranice město, Teplice nad Bečvou a v neposlední řadě Hranická propast přišly o vlakové spojení. Ale připadá, proč ne. Bohužel. A jak jsem už psal, propast je marginální, k Macoše taky nejede vlak.

Braňte to tam, ty osobáky, tady by se pořád jen rušilo a "budovalo"...Nechápu, jak někdo, kdo kdekoli na síti zruší vlakové spojení, může klidně spávat...
Úterý, 21. března 2017 - 17:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 330
Registrován: 1-2014
Postup modernizace Púchov-Žilina a Trenčín-Zlatovce:

V septembri uplynulého roku sa začalo s realizáciou stavby „ŽSR, Modernizácia
trate Púchov – Žilina, pre rýchlosť do 160 km/hod., I. etapa“.
Pôjde o investične aj technicky najnáročnejšie stavebné činnosti, ktoré pôvodne 16-kilometrový železničný úsek od Púchova po Považskú Teplú skrátia o 2 821 metrov....


Jak už jsem tady zmiňoval, zkrácení trasy díky přeložce HnM-VM by bylo o 8 km + zkrácení cca o 3 km Pú-Ža = zkrácení Hranice-Vsetín-Žilina o téměř 11km [ok]

http://www.vlaky.net/upload/images/sk/Zsemafor/2017_02.pdf

(Příspěvek byl editován uživatelem Portáš.)
Středa, 22. března 2017 - 18:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 728
Registrován: 11-2006
Portáš: No tak zkrácení není mezi HM-VM o 8 km ale o 5 km. Když už se tu o tom bavíme, tak přesně prosím. Protože takhle ta trať určitě nepovede: https://mapy.cz/s/1uNBV. Docela by mě zajímalo jak by se vrátila investice 4-5 mld. Kč za tu přeložku. Odpovím si sám. Nevrátí se to nikdy. Stačí lehce počítat. Výpočet je můj vlastní výmysl, takže není směrodatný a je to jen můj pohled. Dejme tomu, že cena za přeložku se dvěma tunely a nějakými estakádami vyjde na oněch 4,5 mld. Kč. To při životnosti 50 let vychází na 90 mil. Kč za rok. Při průměrné frekvenci 60 vlaků za den v obou směrech a při 365 dnech v roce vychází, že aby se přeložka zaplatila musí jeden vlak ušetřit nějakých 4100 Kč na trase 5km. Což je jaksi nesmysl. Nebo to vezměme jinak. Dejme tomu, že jízda vlaku na 1 km stojí v průměru 150 Kč. Takže při ujeté vzdálnosti 26 km po současné trase se za den vynaloží 234 tis. Kč. Po nové trase dlouhé 21 km je to tedy 189 tis. Kč/den. Za rok to tedy dělá úsporu 16,425 mil. Kč. Za 50 let to je úspora 821,25 mil. Kč. Oproti tomu by optimalizace trati v současné stopě, s přeložkami v místech, kde mají smysl vyšla na 1,5 - 2,0 mld. Kč. Časová úspora by byla o 3-4 minuty menší, ale cena by byla více než poloviční až třetinová. Protože i kdyby všechna zařízení jako jsou sloupy TV, kolejnice, kabely, atd. vydržely 100 let(což někde vydží, ale jsou to spíše vyjímky a nejezdí se tam 160), pořád se pohybujeme nad hranicí rozumné návratnosti. Někdo může namítnout, že jsou to čísla vycucaná z prstu a ano jsou, ale vycházím z čísel veřejně dostupných z již realizovaných staveb a z nákladů na provoz vlaků obecně dohledatelných na internetu. Toihle je jen takový příklad a někdo může dát jiný, třeba přesvědčivější.
Čtvrtek, 23. března 2017 - 01:08:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 1-2014
Esox:

Tady to je:
http://ekonomika.idnes.cz/sestnact-miliard-zrychli-trat-na-sloven sko-fez-/eko-doprava.aspx?c=A170217_171319_eko-doprava_rts

Na mapce jsou kilometry a délka nové trati Hranice-Milotice je tam 7km, tzn. z 15 po staré je zkrácení na přeložce opravdu o 8km [ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem Portáš.)
Čtvrtek, 30. března 2017 - 22:31:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2925
Registrován: 6-2007
Naskytla se možnost v květnu uspořádat nákladní fotovlak s lokomotivou 710.090-2 z Valašského Meziříčí do Velkých Karlovic a zpět. Případní zájemci nechť se přihlásí na email gasekv@seznam.cz [fotic]
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Neděle, 02. dubna 2017 - 15:31:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 9-2015
Esox,Portáš: Přiznám se, že jsem z toho plánu docela nesvá a moc tomu nerozumím. Tak jisté je to, že se začne "nekomplikovanými a jasnými úseky a stanicemi, takže Hustopeče - Valmez, Vsetín - Lideč, stanice Vsetín, Valmez... Ten úsek od Milotic bude až poslední a má úskalí. V té době už sice bude dávno pryč 5 let udržitelnosti z peněz EU, takže by ta přeložka i mohla být, dál radši nerozvádím, ale když si zvětšíte tu mapu, je velmi nekvalitní, tak to napojení je mezi Miloticemi a Špičkami, tedy to neřeší tu 105 v Miloticích. Tudíž by byly dva úseky na 160 po 8 a 11 km mezi nimiž by byl oblouk na 105, tedy pokud by se nezboural nadjezd k rybníkům a trať nepřesunula do lužního lesa, což je snad tedy doufám napadne, pokud se to bude realizovat.
Radši bych byla za přeložky tam, u skály a dokončit reko staré trati, i když by to hodilo jen na cca 80-90 km. Od vápenky by už mohla být souvislá 130 do Milotic a odtud 160 do VM. Za ním už je 2 km 110 a dále 90, což značí, jak to bude postupovat dále.
Pondělí, 03. dubna 2017 - 07:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 729
Registrován: 11-2006
Portáš. Tak si to naklikej na mapy.cz nebo se podívej kde začíná staničení v Hranicích a kde končí v Miloticích. Na obou stranách si ubral a tak t to vychází 8, ale to nen pravda. Od budovy žst HnM k nástupišti v Mioticích je to přesně 14km +-100m viz: https://mapy.cz/s/1wHAD. A logicky pokud bys nadále tvrdil, že zkrácení je o 8km, tak by trať musela vésta takhle: https://mapy.cz/s/1wHBc a to by ještě někde 1,6 km museli ubrat. Takže ještě jednou a teď už naposled tvrdím, že zkrácení o 8 km je absolutní nesmysl, když ani vzdušná vzdálenost není kratší. Ale o tom to vůbec není. Zbytečně se tu hádáme o nesmyslu. Podstatné je to, že pokud zruší současnou trať přes Teplice, můžou osobní vlaky když né zrušit, tak nahradit 810 a jim podobnými stroji. Protože větší soupravu tady nenaplníte, když zrušíte zastávky. A pokud si takto stát(resp. několik jeho úředníků) představuje podporu veřejné dopravy, tak je to víc než smutné.
Pondělí, 03. dubna 2017 - 11:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 1-2014
Esox:

Takže mapka, kde je zaznamenán kilometr po kilometru nové trati je špatně - a to jen taková blamáž? [crazy]

To se mi nezdá, spíš se tady dohadujeme o 1 km [happy]

http://ekonomika.idnes.cz/sestnact-miliard-zrychli-trat-na-sloven sko-fez-/eko-doprava.aspx?c=A170217_171319_eko-doprava_rts

Znova zde opakuji, že jsem zastáncem ponechání stávající trati HnM-Milotice pro Os. Pokud nakonec zůstane i stará trať mezi Chocní a UnO, mohla by zůstat i přes Teplice n/B.
Ale také zastávám názor ten, že pokud chceme mít z/na 280 slušné přípoje, nebo lépe i další přímé dálkové vlaky tak MUSÍ zrychlit na systémovou JD HL-HnM 40 minut.

Většinou tady kritizuji nepřípoje od valašských Ex v Hranicích směr Brno a opačně, ale zaznamenal jsem - (díky kolegyni, která tak jezdí), že se dost zmastily i přípoje z/do Ostravy.

JD na 100km úseku Ostrava-Vsetín je v průměru asi na 2:20, což je dost mizerné, když uvážíme, že Ostrava-HnM jede Ex za 30 minut a HnM-Vsetín za 45minut [kladivo]
I nyní by ta JD mohla v pohodě být 90 minut díky dobrým přestupům mezi dálkovými vlaky v Hranicích, po přeložce i 1 hodinu.
280
Pondělí, 03. dubna 2017 - 20:15:53  
Neregistrovaný host
93.93.33.3
Varianty trati. Po nové přeložce oproti stávající trati je to kratší pouze cca o 4,9km!
Pondělí, 03. dubna 2017 - 20:34:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 730
Registrován: 11-2006
280: Díky za názornou ukázku toho jak se věci mají.
Portáš: V podstatě na to máme podobný pohled, jen mě šlo o to, že ten kdo to psal, tak si to vycucal z prstu.
280
Pondělí, 03. dubna 2017 - 20:49:07  
Neregistrovaný host
93.93.33.3
Ta mapa na idnes, bude nejspíš mediálně upravena! Lépe se to prezentuje když se přehání, a veřejnost to lépe žere... pro zajímavost si projeďte ten modernizovaný úsek a porovnejte, že to sedí...https://youtu.be/sspoTrtCCck?list=PLkuFbg5odfG3tp03RpaRJvUzgX0Trs Pwx&t=6405
Úterý, 04. dubna 2017 - 09:02:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 459
Registrován: 3-2009
Ta kilometráž na té mapce z idnesu při podrobnějším prozkoumání taky sedí, v místě spojení nové trati je to nějakých 8km od Hranic, po staré v tom bodě to dělá cca 13 km, takže pravda je, že to po navrhované přeložce je jen o necelých 5 km kratší. Každopádně varianta B se mi jeví jako nejlepší, protože dojde k narovnání trati přes Černotín a natažení oblouku už od Teplic a do skal, takže s tím možnost dosáhnout už nějakých 120 od Teplic, no vida, takže postavit estakádu přes Bečvu na Ústí bude levnější, než vrtat tunely. Něco podobného dělali, jak rovnali oblouk od Ústí nad Orlicí-město do žst. Ústí nad Orlicí. Akorát je škoda, že zast. Černotín je po reko a tudíž by se musela přemístit o +-300 m dále k Bečvě. Taky v každém případě pokud by byla zachována stávající trať dle varianty A1, A2 nebo B by vznikla žst. Špičky. Varianta C ta je kratší jen o 700m, někde jsem slyšel, že od této varianty bylo již upuštěno, poněvač se jednalo o nejnákladnější variantu.
Hranice na Moravě
Úterý, 04. dubna 2017 - 13:22:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 1-2014
H_n_m,280,Esox:

Je otázkou, zda je varianta B vůbec průchozí přes EIA oproti D, navíc B s úsporou 1 minuta? [uhoh]

Betonovat v lužním lese asi těžko projde - spíš to vypadá, že to někdo kreslil jen tak podle automapy [happy]

Myslím, že i zkrácení trasy díky variantě D o 5km je slušné - vzhledem ke zkrácení JD HnM-VM z 22 na 12 minut u Ex.

Tak mě napadlo - o kolik km se má zkrátit trať Plzeň-Rokycany díky tunelu?
O 7km?

(Příspěvek byl editován uživatelem Portáš.)
Úterý, 04. dubna 2017 - 19:39:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 3-2007
Portáš
Tak mě napadlo - o kolik km se má zkrátit trať Plzeň-Rokycany díky tunelu?
O 7km?

Mělo by se jednat o 6 km.
Úterý, 04. dubna 2017 - 20:03:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 460
Registrován: 3-2009
Dobře, variantu D, ale se zachováním staré trati pro regionální dopravu. Po nové trati extrémní zkrácení jízdní doby pro expresní vrstvu- to je více než slušné, ale jak jsem psal a psalo to více lidí nedávno, pokud by byla stávající trať zrušena, regionální doprava Hranice-Valmez by to mohla zabalit úplně. Ostatně v hranickém regionálním zpravodajství to vypadá, že město usiluje zuby nehty pouze o přeložku bez zachování stávajicí trati pro reg. dopravu. Jejich důvod je hluk v Lázních-nutnost výstavby protihlukových stěn-hýzdění krajiny. Dle mého jsou i jiná protihluková opatření, počínaje novými vlaky, odtlumenými nákladními vozy, odtlumenými kolejnicemi...
Hranice na Moravě
Úterý, 04. dubna 2017 - 20:43:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 3-2009
ona reportáž z hranického zpravodajství: https://youtu.be/oNFYAQnqk-g?t=77
Hranice na Moravě
Starý Hanák
Úterý, 04. dubna 2017 - 21:02:52  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
HnM: K reportáži: Tady je zjevně hotovo, diskusemi zde už nic nezmůžeme. Mimochodem, lidé, kteří říkají "dvěmi", neb si myslí, že je to tak spisovně, moc nemusím... Často to o něčem vypovídá. Každopádně by nebylo od věci, kdyby se někdo zaměřil na to, proč se musely vyhodit peníze na rekonstrukci úseku Hustopeče - Černotín. Zvlášť když ve Zlíně nebo na trati Přerov - Brno něco takového nepřipadá v úvahu, neb se stále argumentuje blízkou novostavbou trati.
Tom987
Úterý, 04. dubna 2017 - 22:46:01  
Neregistrovaný host
94.113.74.254
Co v té reportáži myslel vznikem "nové železniční stanice Hranice na Moravě hl. n."? V případě vzniku přeložky a zániku původní tratě už totiž bude v Hranicích pouze jedna stanice nebo ne? Jinak ta reportáž vyzněla, jako by stávající železniční trať představovala pro Hranice a lázně nějaký závažný problém z hlediska hygieny (hlučnost) a tato místa hyzdila. Tento argument bych bral, kdyby souběžně s tratí nevedla silnice s velmi hustým provozem, která je podle mě v současnosti pro Hranice, lázně a taky Černotín mnohem větší problém, než pár vlaků za hodnu. V případě Palačovské spojky, o které se taky básní už roky, a která měla tu silniční dopravu omezit, se doposud nekoplo do země.

Jinak pokud bude stávající trať skutečně nahrazena a přestane existovat, tak můžou de facto zrušit osobní vlaky v celém úseku ValMez - Hranice a nahradit to v celém úseku autobusy.

Ale jak už jsem kdysi psal, tak tady se už dlouhá léta plánuje tolik přeložek a železničních novostaveb (Praha - Beroun, Přerov - Brno), jejichž význam a přínos by byl mnohem vyšší než toto a vše je pořád jen ve fázi snů, plánů a odvážných vizualizací. Takže případnou přeložku z Hranic do Valmezu vidím jako hudbu hodně vzdálené budoucnosti.
Středa, 05. dubna 2017 - 11:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 3-2009
Dnešní článek z Hranického týdne: http://hranicky.denik.cz/zpravy_region/hranice-ceka-nove-nadrazi- a-rekonstrukce-zeleznice-20170328.html i s pár nesmyslama!
Hranice na Moravě
Tom987
Středa, 05. dubna 2017 - 12:19:39  
Neregistrovaný host
81.0.203.121
Ten článek, to je žurnalistický skvost. Dle nadpisu malé nádraží zmodernizují, aniž by o tom byla v celém článku byť jediná věta. Naopak z článku vyplývá, že z velkou pravděpodobností v budoucnu povede trať úplně jinudy. Perly jako "První možná varianta s označením A2 vede po stávající trase železnice přes malé nádraží v Hranicích, Černotín až do Milenova." taky stojí za to. V Milenově jistě budou mít ze zavedení vlakové dopravy radost, jen nevím, zda budouc chtít do Hranic zajíždět přes Černotín :-D. Pokud jde o protihlukové stěny, nevím, kde je problém. Pokud jde o úsek z Hranic z hlaváku až někam za cementárnu, nikdo tam nebydlí. Jediný estetický problém by byl z u stěn vedoucích z lokality "Pod Kostelíčkem" směrem k nádraží město. Pak snad jenom u kempu. Pokud jde o Teplice, po většinu roku by stěny byly zarostlé vegetací (svah od tratě k silnici).
Středa, 05. dubna 2017 - 17:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 731
Registrován: 11-2006
Ty vole, co to je za kecy v té reportáži. Tak vidím, že si ze mě dělal starosta Hranic dobrý den. Dávno věděl a sám spolu s ostatníma orgánama na radnici inicioval zrušení trati přes Teplice. Tak je vidět, že zastupitelé a úřednící cílí na nevědomost lidí a předkládají jim polopravdivé argumenty, ne-li rovnou lži. Připadá mě to jak v 19. století. My železnici nechceme, ta je nejhorší. To, že nám tady jezdí směrem na Valmez 12 tis. aut denně to nám nevadí, ale těch 50-60 vlaků za den to jo [crazy]. Tak je zrušíme. Hurá. Přesedněte do aut studenti z lesnické školy,SPŠ a jiných škol, turisti navštěvující hranickou propast, jeskyně a lázně. A vy ostatní se na ty vlaky už konečně vy.erte. Nevidíte jak nám tady vadí? Místo trati by určitě mohla vzniknout pěkná cyklostezka tak za půl miliardy ideálně. Jediné co tady ještě může pomoct je kampaň přes fcb. Jinak jsou všichni bezmocní. Je mě z toho opět na blití [lame].
Starý Hanák
Středa, 05. dubna 2017 - 20:33:30  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Bohužel si myslím, že není cesty zpět. Lidé, kteří o tom rozhodují, vlakem buď nejezdí nebo v lepším případě využívají jen dálkovou dopravu, nejlépe RJ, a na "hlavní nádraží" (které se v rámci stavby jen lehce zmodernizuje, tak, že to běžný cestující ani nepozná) dojedou autem nebo taxi. I kdyby se hypoteticky vypsalo referendum, kampaň vedení města bude tak silná, že referendum rozhodne v neprospěch zachování trati nehledě na to, že většina lidí bohužel vlakem nejezdí. A v Černotíně se toto referendum konat nebude. Rád bych věřil v úspěch nějaké antikampaně, ale jsem skeptický. Víme, jak to dopadlo se zastávkou Přerov-Předmostí, to je ukázkový příklad naší "zaprděnosti".