Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » 380 a nové lokomotivy ze Škody Plzeň » Archiv diskuse 380 a nové lokomotivy ze Škody P... do 03. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse 380 a nové lokomotivy ze Škody P... do 03. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
372_001_8
Středa, 18. října 2017 - 15:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 768
Registrován: 5-2008
Přesun Trier - Norimberk, zastávka ve Würzburgu.
Opět tolik šotoušů okolo trati, nejen dnes a nic .... .

Středa, 18. října 2017 - 20:04:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 3-2004
Opět tolik šotoušů okolo trati, nejen dnes a nic ...

Koukám, že na Škodovku nemá spadeno jen EBA, ale i němečtí šotouši [wink]
Středa, 18. října 2017 - 20:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 9-2003
Když už píšeš "Norimberk", tak piš i "Trevír".
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Středa, 18. října 2017 - 21:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14724
Registrován: 5-2002
S499: tak piš i "Trevír"
...a Kořeněný Hrad...?
Ythomas_ct
Středa, 18. října 2017 - 22:29:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 10-2009
Ad Dusanh:

Koukám, že na Škodovku nemá spadeno jen EBA, ale i němečtí šotouši [wink]

...ba ne, při zadání hesla "skoda lok, testfahrten" vyhodí stejda Gůgl dokonce odkaz na video na TyTrubce... [fotic] [vypravci] [masinka]


A propos - když vidím ta měřicí dvojkolí na mašině, tak mě napadá, jestli je kromě brzdy odpojen příslušný podvozek i z trakce...?
Středa, 18. října 2017 - 22:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1687
Registrován: 4-2006
No je to pěkné, jen mi to připomíná ten vtip "Kdy že to má být hotové?"
iDnes 5.8.2013: Červené soupravy začnou brázdit koleje v Bavorsku od prosince roku 2016...
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Čtvrtek, 19. října 2017 - 07:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5930
Registrován: 8-2012
...a začnou tedy alespoň od prosince 2017 nebo už i to je passé?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Ythomas_ct
Čtvrtek, 19. října 2017 - 08:52:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2490
Registrován: 10-2009
Ad T. H.:

...a začnou tedy alespoň od prosince 2017 nebo už i to je passé?

Vzhledem k tomu, jaké je datum, k tomu, že se teprve jezdí jízdní zkoušky, jaké lhůty má EBA a s čím občas přijde DB Netz, bych si dovolil tipnout, že plný provoz od prosince 2018 by mohl být i celkem úspěch. Tedy dva roky zpoždění, na které jsou ostatně u DB z nedávné minulosti tak nějak zvyklí od různých výrobců... :-)
Čtvrtek, 19. října 2017 - 11:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 6-2002
PESU dotáhla zakázka pro DB na pokraj bankrotu a to se jedná o motorové vozy, které, předpokládám, je mnohem jednodušší schválit...
Pátek, 20. října 2017 - 11:05:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5947
Registrován: 8-2012
plný provoz od prosince 2018 by mohl být i celkem úspěch
Takže machrování o tom, jak to bude úžasná reference pro další megaúspěšné škodovácké obchody na Západě, už je taky passé... i ten Bombardier má (když se mu věnuje náležitá pozornost) skluz jen půldruhého měsíce [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Desiro
Sobota, 21. října 2017 - 07:24:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3206
Registrován: 2-2004
TH: V případě dodávky pro Metrans se nejednalo o novy typ, nesrovnatelné.

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Sobota, 21. října 2017 - 15:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14743
Registrován: 5-2002
Desiro: V případě dodávky pro Metrans se nejednalo o novy typ, nesrovnatelné.
Přesně tak, je to naprosto nesrovnatelné. Než se dostane do světa upgrade SW přes všelijaké ty hodnotitele bezpečnosti a příslušné drážní úřady, trvá to zhruba rok (a všem se platí nějaké to výpalné).
Sobota, 21. října 2017 - 16:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5955
Registrován: 8-2012
nesrovnatelné
No tak nesrovnávej, no (samozřejmě že to zpoždění dodávky neomlouvá). Prostě ona úžasná zakázka a skvělé reference z ní jsou tak jako tak chimérou a zbejvá akorát spustit obvyklé plačky, jak Němci ubližujou našemu rodinnému stříbru z Kypru.
(Ostatně tenhle nákup byl jen cenový nátlak na Krauss-Maffei s Henschelem a u nich se už bouchají další stokusové série pro DB.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 21. října 2017 - 22:05:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14748
Registrován: 5-2002
TH: No tak nesrovnávej, no (samozřejmě že to zpoždění dodávky neomlouvá).
Však taky nesrovnávám a ani nic neomlouvám (potřebuješ zas někomu něco podsunout...?).
jagg
Neděle, 22. října 2017 - 01:28:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 5-2012
U nich se bouchaj stovkové série proč? Německé úřady je tolik nešikanují nebo dělají takové dokonalé stroje?
Neděle, 22. října 2017 - 08:11:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5960
Registrován: 8-2012
Německé úřady je tolik nešikanují
No jasně, to je celoněmecké spiknutí proti Schadewerke [happy]
Já si založím věšteckou živnost, plačky jsou tady...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 22. října 2017 - 09:59:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 9-2003
Hajnej: Kořen(ě)ný Hrad je oficiální český název jako Trevír?
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Neděle, 22. října 2017 - 10:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14750
Registrován: 5-2002
S499: nežereš maso...? [wink]
Někdo prostě zná jen ten Norimberk (a Vídeň), kdežto o Trevíru (a Běláku či Celovci) nemá ani potuchy, takže IMHO není důvod někoho za ten Trier opravovat.
Speciálně ten Trevír ve své známosti poněkud "upadl" poté, co se přestalo učit, že se tam narodil první člen vývojové řady holicího náčiní...
Neděle, 22. října 2017 - 11:01:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7939
Registrován: 4-2003
Obecně se dá říci, že dříve běžně užívané české názvy pro zahraniční města se postupně vytrácejí z myslí lidí. Tahá mne za uši, když slyším: Jedu do Regensburgu či do Koelnu. Ale vyloženě mne praskaly bubínky, když jsem slyšel: Jedu do Leipzigu [coze].

Na druhou stranu do Solnohradu zase nejezdím já [wink].
Neděle, 22. října 2017 - 11:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14754
Registrován: 5-2002
S těmi "domácími" názvy cizích měst je kolikrát legrace a zmatení. Čech jede do Mnichova, to je fpoho, ale co takovej Ital do Monaca...?
Nebo třeba Riga je správně lotyšsky Ríga (dlouze). Když ale řekneš, žes byl v Ríze, tak jsi hnedle byl kousek za hranicema na Labi...
Pikehead
Neděle, 22. října 2017 - 11:46:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3413
Registrován: 3-2007
Možná proto mu říkají Monaco di Baviera? :-D Riziko zmatení je asi takové, jako v češtině zmatení s Kolínem a Benátkami...
Neděle, 22. října 2017 - 12:17:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14755
Registrován: 5-2002
Pike: nevím jak dnes, ale před 20 lety byla docela "sranda" se dostat z Itálie do Monte Carla. IMHO je korektní uvádět ten název lomeně podomácku/potamnějšku.

Mmch i ty Benátky jsou u nás asi dvoje (nad Jizerou a mezi Ronovem a Hlinskem) nebo dokonce troje (ty třetí si už nevzpomenu kde). Podobně je to s Hradcema - pro Pražáka je to HK, pro Budějčáka je to JH (pamatuju různá nedorozumění z dob, kdy jsme dělali TUčka na JHMD a já po telefonátu s tamními nestihl přepnout zpátky).
Jokabuši_Kavasaki
Neděle, 22. října 2017 - 16:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 12-2015
Benátky - místní část Štěpánova (u Olomouce), dříve patrně samostatná vesnice.
Neděle, 22. října 2017 - 17:00:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5972
Registrován: 8-2012
před 20 lety byla docela "sranda" se dostat z Itálie do Monte Carla
Asi jak pro koho - nevím jak dnes, ale před patnácti lety rozhodně nebyla v celé Ligurii a Piemontu jediná směrovka ke Grimaldiům, ale pouze "Ventimiglia"...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Desiro
Neděle, 22. října 2017 - 18:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3208
Registrován: 2-2004
No tak nesrovnávej, no
To Ty jsi s tím srovnáváním začal, já Ti říkám, proč je Tvá argumentace chybná. A myslím si, že můžu srovnávat, protože jsem měl co dočinění s oběma zmiňovanými zakázkami.

(samozřejmě že to zpoždění dodávky neomlouvá). Prostě ona úžasná zakázka a skvělé reference z ní jsou tak jako tak chimérou a zbejvá akorát spustit obvyklé plačky, jak Němci ubližujou našemu rodinnému stříbru z Kypru.
To tady nezaznělo a podsouváš to sem ty, jak už Ti správně píše Hajnej. Ale budu na to reagovat,když už jsi se s Tím rozepsal: Reference to je, úžasná zakázka to není a Němci jen našemu rodinnému stříbru z Kypru schválnosti nedělají ...

Německé úřady je tolik nešikanují nebo dělají takové dokonalé stroje?
... oni je totiž dělají všem. To má své důvody, rozbor by byl na několik stran (to by bylo téma na diplomku nebo doktorskou práci, jen bych se pak bál o zaměstnatelnost autora), ale i tak je možné tam schválit zahraniční vozidlo (Stadler, GE). Místní výrobci dělají velmi dobrá vozidla, umí dobře řízení kvality a mají zkušenosti s konstrukcí i stavbou vozidel a schvalovacími procesy, přičemž se v tom prostředí umí dobře pohybovat. To škodovka s přerušenou tradicí vývoje a výroby nemá a získává je velmi pomalu, přičemž největší problémy jejich získání jsou její interní, ne ty zvenčí. A ano, i náročné požadavky na kvalitu a bezpečnost jsou způsobem konkurenčního boje.

U nich se bouchaj stovkové série proč?
Protože je dokážou udat na trh. A to protože ta vozidla jsou schopna vyhovět požadavkům zákazníků na cenu, dostupnost, kvalitu, bezpečnost ...

a Běláku či Celovci
Jsem si nedávno představoval ,jak by vypadalo hlášení v Břeclavi u vlaku do Benátek v češtině ... :-D
Neděle, 22. října 2017 - 19:31:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5974
Registrován: 8-2012
protože jsem měl co dočinění s oběma zmiňovanými zakázkami
Hlavní je, žes z té druhé dokázal včas zdrhnout [happy]
To tady nezaznělo
Ale no tak, plačky tu zaznívají průběžně a dorazily i teď hned vzápětí...
přičemž se v tom prostředí umí dobře pohybovat
Touché. Není to nic špatného, Škodovka se zas umí pohybovat taky (proto zdejším státním drahám prodává jenom ona). Akorát holt s principem "nějak se to ukecá" jinde narazila.
náročné požadavky na kvalitu a bezpečnost jsou způsobem konkurenčního boje
Přesněji řečeno - povinnost spokojit se s nižší "kvalitou" jen kvůli podmínce původu výrobce z Plzně v Rajchu nemají.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 22. října 2017 - 22:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14757
Registrován: 5-2002
TH: nevím jak dnes, ale před patnácti lety rozhodně nebyla v celé Ligurii a Piemontu jediná směrovka ke Grimaldiům, ale pouze "Ventimiglia"...
No prostě jsme před čtvrtstoletím trajdali s maminou po Itálii a někde asi v Janově nás napadlo podívat (mimo původní plán) se ještě jednou do Monaka, kde jsme se někdy dřív stavěli s busovým zájezdem kamsi do Španěl. Na tabuli nějaký vlak směr Monaco byl, ale na druhý pohled se jeho detailní směrování zdálo být nějak divné. Naštěstí nám to včas došlo, tak z toho zbyla jen úsměvná vzpomínka.

Desiro: Jsem si nedávno představoval, jak by vypadalo hlášení v Břeclavi u vlaku do Benátek v češtině
[wink]
Dtto ve Vídni u vlaku do Krakova v němčině.
Neděle, 22. října 2017 - 22:35:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 969
Registrován: 8-2011
Mmch i ty Benátky jsou u nás asi dvoje (nad Jizerou a mezi Ronovem a Hlinskem) nebo dokonce troje (ty třetí si už nevzpomenu kde).

Taky jsem netušil,že máme dva Žatce,dokud se neobjevil zákazník z vísky o pár chalupách nedaleko Telče. Jeho historky s dodavateli ,kteří volali "stojím na pumpě u kruháče nebo u Kauflandu" a následná odpověd' "ale my tu nic takového nemáme" vždy pobavily.
jagg
Neděle, 22. října 2017 - 23:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 5-2012
Takže když to zjednodušeně shrnu: německé úřady jsou 100% korektní a šikanují všechny stejně (nebo nešikanují vůbec nikoho). Posouzení stejných vlivů trvá úřadům pro všechny výrobce stejně dlouho. Krauss-Maffei s Henschelem, GE nebo Stadler např. jsou zkušení a konstruují, produkují a testují své produkty předem třeba na bruckenkompatibilitat, aby vše proběhlo hladce, proto jsou úspěšnější a proto umí mnohem lépe dodržovat dodací lhůty. Na rozdíl od Pesy nebo Škody. Kolik skopčáckých mašin, co se vesele prohání po našich železnicích bylo testováno u nás na bruckenkompatibilitat? A nebo na vliv jízdy na zadní sběrač na dojivost ovcí pasoucích se u trati? Totižto úřady mají skoro neomezené možnosti, jak a kdy a komu klást překážky. A úřady mají moc někoho vypreferovat, ať už z povýšenecky národního hlediska, skrz švestičky z vlastní zahrádky a třeba kombinací milionu jiných důvodů. Vnucuje se mi třeba Barneven jako příklad. Nikdo nemá šanci proniknout do procesů, pohnutek a výsledků rozhodování zvenčí, ani soudně ani nijak. Ten úřad si může v rámci svých kompetencí dělat téměř co chce. A někdy i nad ně. Je to mašinerie, chiméra, která bují a u jejích struků saje příliš parazitů, než aby se s tím dalo něco vybojovat. A to se dá aplikovat na skoro každý "důležitý" úřad v této novoevropské éře. A to jsme se kdysi smáli bumážkám za české pivo nebo erotický časopis. A teď mě omluvte, jdu se vysmrkat a osušit si oči. Ale nikoliv z nostalgie po starých časech, aby si někdo nemyslel...
Desiro
Pondělí, 23. října 2017 - 07:47:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3210
Registrován: 2-2004
TH: Teď zaměňuješ schvalovací branži a vztahy Národního dopravce s plzeňským výrobcem.
Pondělí, 23. října 2017 - 08:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5125
Registrován: 9-2011
V Drážďanech [wink] jsem na Drážďanotronu viděl "Reichenberg". Zato v Reichenbergu jsem na Reichenbergotronu "Drážďany" (nebo třeba Žitava čí Mýdlové Slepicovice) neviděl (což neznamená, že tam nejsou, ale že by tam měli jak Zittau, tak Žitavu, celkem silně pochybuju).
V Berlíně psali EC přes "Prag, Brünn".
V Praze nepíšeme "Drážďany a Lipsko".
Tak co je vlastně správně?

(O Joudech, kteří na letišti čekají s kuframa a slunečníkama pod odletovou tabulí, kdy se tam konečně objeví "Soluň" a komentujou to "Hele, tyhlety Tesaloniky letěj stejně jako my a jsou tu napsaný už hodinu", ani nemluvě [proud])
Pondělí, 23. října 2017 - 09:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5979
Registrován: 8-2012
Na tabuli nějaký vlak směr Monaco byl
Jo takhle, no já čekal nějakou příhodu z Brennerského průsmyku na téma "blb v obřadní síni", ovšem ani na té A22 není "Monaco", ale "Bressanone - Brennero - (A)"...
někde asi v Janově
Spíš Bologna nebo Verona, odtud vždycky jezdil přímý vlak do Mnichova.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 23. října 2017 - 10:15:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5980
Registrován: 8-2012
Kolik skopčáckých mašin, co se vesele prohání po našich železnicích bylo testováno u nás na bruckenkompatibilitat?
Co je to skopčácká mašina?
Co je na našich železnicích "bruckenkompatibilitat", podle jakého předpisu, jak vypadá zkušební měření?
Ten úřad si může v rámci svých kompetencí dělat téměř co chce ... A to se dá aplikovat na skoro každý "důležitý" úřad v této novoevropské éře
Zatímco ve "staroevropské éře" nemohl? Kecy, prdy, beďary.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 23. října 2017 - 10:18:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14761
Registrován: 5-2002
TH: já čekal nějakou příhodu z Brennerského průsmyku
Jestli toužíš po příhodě z Brenneru, tak tu mám z loňska taky, ale netýká se Monaco / München, anóbrž rauchpauzy kasíra v mýtní kukani. S plnou hrstí drobných (tehdy 7,80) jsem se dle pokynů na ceduli přeřazoval do sousedního pruhu a když mě někdo konečně pustil, tak jsem mu chtěl poděkovat "všemi pěti", leč prostřední dva prsty i nadále třímaly drobné, takže z toho vyšel ukázkovej fakáč. To prostě nevymyslíš...
(dnes už je problém vyřešen, stojí to 9 Éček).

Jo teď mě napadá, že někdo vyprávěl, jak jeda do Ženevy kdesi u Bernu nabral směr Genova a přišlo mu to bejt ještě nějak moc daleko...
Pondělí, 23. října 2017 - 12:46:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8565
Registrován: 9-2002
T_._H_.:
"(proto zdejším státním drahám prodává jenom ona)"

A Vectrony CD-C vyrobil kdo ? 840/1 pro CD vyrobil kdo ? 844 pro tehoz dopravce vyrobil kdo ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
jagg
Pondělí, 23. října 2017 - 13:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 475
Registrován: 5-2012
Ten T(_._)H_. bude zřejmě zdatný verbální manipulátor.
Úterý, 24. října 2017 - 11:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 3-2004
840/1 pro CD vyrobil kdo ? 844 pro tehoz dopravce vyrobil kdo ?

Škodovka snad nabízí něco takového? [coze]
Bkp
Úterý, 24. října 2017 - 11:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7882
Registrován: 8-2003
Jednu dobu zde byl silný tlak, aby motorová trakce byla řešená modernizacemi, resp. tak, co je Škoda, Pars, schopná udělat. MD tomu horkotěžko odolalo, takže se snad už rekonstrukcí ř. 843 a dalších nedočkáme.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
jagg
Úterý, 24. října 2017 - 11:40:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 477
Registrován: 5-2012
Dusanh: to snad není v daném kontextu podstatné, ne? Někdo ofrkle klamně tvrdí NĚCO, a druhý to jasně vyvrací.
Úterý, 24. října 2017 - 15:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1827
Registrován: 12-2009
Bkp: Rekonstrukce 843 se mi zdá, ještě dočkáme bohužel... Je těch motorových vozů stále málo a tam kde by bylo potřeba nahradit větší průšvihy než je případně drobně upravená 843 je ještě stále více než je jich dohromady...Teď se třeba podaří rozhodit pár Regionov z Pošumaví a bude maličko volnější režim, ale ani to nebude stačit, ty stroje taky stárnou a tak jim spolehlivost rozhodně neporoste. Vzhledem k rozhodnutím o 714 / 742 to vypadá i tak, že zálohy budou muset dělat motoráky neb mašinky navíc nejsou už dávno...
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Úterý, 24. října 2017 - 18:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 8-2010

Wien Hbf, Zazrak No 5.
Úterý, 24. října 2017 - 18:53:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5535
Registrován: 11-2009


Středa, 25. října 2017 - 13:04:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8574
Registrován: 9-2002
Dusanh:
"840/1 pro CD vyrobil kdo ? 844 pro tehoz dopravce vyrobil kdo ?

Škodovka snad nabízí něco takového? [coze]"

Pred delsim casem kdosi zminil, ze na pantera se da povesit nejakej powerpack s dieselem, tak nevim...

Honnzok:
"Bkp: Rekonstrukce 843 se mi zdá, ještě dočkáme bohužel..."


843 casem asi dostanou nejakej novej diesel a projdou urcitou dehumusaci. Nejsou to tak stary stroje, aby mesely jit na srotak.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 25. října 2017 - 15:58:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 7-2016
Dnešní převoz rozdělaného řidičáku pro NIM expres ve stanici Plzeň - Jižní předměstí

mé stránky: http://tramtrain.webnode.cz
profil na rajčeti: http://marecek18.rajce.idnes.cz
Čtvrtek, 26. října 2017 - 11:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4596
Registrován: 3-2004
Nejsou to tak stary stroje, aby mesely jit na srotak.

Otázkou je, jestli si je někdo objedná na dopravu. Trend u motoráků je jasný: výkonné stroje s dobrou akcelerací, nízkou podlahou a automatickými spřáhly.
Čtvrtek, 26. října 2017 - 20:08:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1828
Registrován: 12-2009
Honzasl: Tenhle trend je určen na základě čeho? Podle jediné řady motoráků 844 Pesy kde jsem snad na automatické spřáhlo slyšel jen nadávky... Jinak 840/841 pro Vysočinu a Liberec je klasa a žádné další motoráky nové se nepořizují. Naštěstí.... Nejsem zastáncem automatických spřáhel... Dokud to bude co typ to atyp..
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Čtvrtek, 26. října 2017 - 20:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14782
Registrován: 5-2002
Honnzok: Tenhle trend je určen na základě čeho?
Na základě potřeby spojovat a rozpojovat jednotky.

Nejsem zastáncem automatických spřáhel
Toť prudce relevantní argument... [biggrin]
Pátek, 27. října 2017 - 10:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2017
V návaznosti na fotku rozestavěného řídícího vozu, kolik má již Škoda kompletních souprav NIM expressu? Když pominu schvalovací proces stihnou vůbec kapacitně soupravy vyrobit, tak aby byla alespoň teoretická možnost je předat DB do prosince jak se psalo?
Pátek, 27. října 2017 - 10:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 12-2007
Mimo fyzickou výrobu a schvalovací proces je tady ještě jeden "problém". Přejímači DB. Myslím, že ani slepota by je neomluvila, kdyby to v aktuálním podobě převzali. No, bude to reference jak víno.
Pikehead
Neděle, 29. října 2017 - 09:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 3-2007
A "aktuální podoba" je to, že to není dostavěné, nebo nějaké další problémy?
Úterý, 31. října 2017 - 09:24:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4598
Registrován: 3-2004
Dokud to bude co typ to atyp..

To je problém zákazníka/provozovatele. Objednat Štádlery se šroubovkou...[nene] Ještě že je to stavebnice a přestavba je možná.

Tenhle trend je určen na základě čeho?

Když máme dneska problém sehnat lidi na krásnou čistou práci, myslíte, že bude v budoucnu zájem o nebezpečnou, zodpovědnou práci někde mezi nárazníky, ve větru dešti?

"Prumysl 4.0" v praxi[happy]
Úterý, 31. října 2017 - 12:34:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5549
Registrován: 11-2009

Úterý, 31. října 2017 - 17:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 8-2017
Honnzok - jedna z výhod aut. spřáhel jsou větší tažné síly, než jen pouhých 350kN, při spojování nemusí nikdo lézt do "nebezpečné zóny"
Středa, 01. listopadu 2017 - 02:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4716
Registrován: 5-2010
Např.dne 30.10.2017 se NIM Express s loko 102 002 v rámci zkušebních jízd,projel v trase Koblenz-Ludwigshafen-Kaiserslautern-Saarbrücken do Trieru.
Středa, 01. listopadu 2017 - 09:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6058
Registrován: 8-2012
Hm, to se ale od toho Norimberka spíš vzdaluje [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 01. listopadu 2017 - 09:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 9-2012
Když už se tu řeší spřáhla, tak mě napadla otázka. Netušíte někdo, proč jsou jednotky stále tvrdošíjně vybavovány Scharfenbergy a ne C-AKV? Vzhledem k velmi omezené spřahovatelnosti různých typů vozidel mi ono setrvávání na Scharfenbergu připadá neodůvodnitelné.

A ještě otázka k tématu. Proč čeští nestátní dopravci nakupují TRAXXy, Vectrony a nikdy tyhle škodovky? Neschopnost Škody prodat svoje lokomotivy na opravdu otevřeném trhu je až zarážející.
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
Mladějov
Středa, 01. listopadu 2017 - 10:09:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11230
Registrován: 3-2007
Proč čeští nestátní dopravci nakupují TRAXXy, Vectrony a nikdy tyhle škodovky?

Tak přesněji by odpověděl zřejmě někdo, kdo ty mašiny objednával, já bych řekl, že ty důvody jsou velmi jednoduché a pádné a to především
1) přechodnost na síť DB, ev. další (fakt si jen blázen koupí kamion, co s ním nesmí do Německa nebo Rakouska či jen omezeně)
2)kupuje vyzkoušená vozidla (dtto)
3) cena (např. 380 byla dražší, než Taurus)
4) servis (opět Škoda tradičně velmi nekvalitní - viz 471, 380)
5) leasingové podmínky, splátky
6) jednotné německé stanoviště (tudíž je třeba lépe prodám).

..a další důvody, především výhoda kupovat lokomotivy z velkých sérií - ND, servis i po letech méně problémový a drahý a "zná je každý fíra").
Poznámka : Proto koupilo Vectrony i ČD cargo. 380 je totiž provozně tragédie (viz řada caus, např. výživná s vyvazováním traf).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Středa, 01. listopadu 2017 - 19:20:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4718
Registrován: 5-2010
Hm, to se ale od toho Norimberka spíš vzdaluje
Jojo vzdaluje,aby to nebyl náznak dění budoucího [happy]
Viděl jsem fotky NIM Expressu se 102 v údolí Rýna no.
Ještě před tím to zkoušeli dokonce v okolí Mindenu.
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 09:55:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4599
Registrován: 3-2004
U Škodovky je zajímavé pozorovat, jak se dá zabít tak dobrá příležitost k velkému úspěchu. Aspoň zvenčí to vypadalo, že se aspoň nějaký úspěch prostě musí dostavit.

Protože malinko nakukuji pod pokličku jiné divize Siemense, troufnu si nastínit svou verzi vysvětlení. U 380 se od začátku celého projektu mluvilo (v novinách) takto:

"Zkusíme udělat 20 mašin pro ČD, no snad udáme něco Slovákům, prachy na vývoj hodí stát, no třeba se z toho něco vyklube, a když ne, prodáme snad aspoň nějaké motory a podvozky"

U Siemense (v naší divizi), pokud jsem si všiml je postup takový:

"Obchodníci vidí na trhu uplatnění pro XX milionů výrobků ve verzích yy. Na vývoj nové řady uvolníme ZZ milionů EUR a vývoj bude trvat 5 let. Výrobek se bude prodávat 20 let. Rok před uvedením na trh dostanou vybraní zákazníci prototypy na zkoušku." A 6 let (ani manažerská rozhodnutí neurychlí, když se nedaří) po rozhodnutí je výrobek na trhu, prodává se a prodává se ho plusmínus autobus tolik, kolik se očekávalo.

A to je ten rozdíl - ten co dělá z některých firem ty úspěšné a ty co "to zkouší".
Pátek, 03. listopadu 2017 - 08:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 11-2007
ad Honzasl: Naprostej souhlas, chlapci z Plzně [zadnice]příležitost, jakoby se snad báli úspěchu[happy]. Na druhou stranu, jak píšeš:"Siemens uvolnil XX miliónů EUR"což prostě Škodovka nemůže neb je nemá. Plzeňáci jsou ve srovnání se Siemensem a spol trpaslík ač tvrdí něco jiného[happy]Na západě nemá reference, na východě nejsou prachy a když sou tak už si to taky vyrábějí sami...