Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » „Posázavský pacifik“ a přilehlé tratě » Archiv diskuse „Posázavský pacifik“ a přilehl... do 06. 09. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse „Posázavský pacifik“ a přilehl... do 06. 09. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 21. srpna 2017 - 13:38:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 2-2017
Ad Makus: Já to chápu, že by to pára odtáhla sama a stejně tak chápu, proč spojili dva vlaky. Ale 006 byla činná a činila se při rozjezdech(byl jsem ve voze hned u ní) ,takže postrk.
Úterý, 22. srpna 2017 - 18:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 5-2007
Mohl bych požádat znalé o vypsání oběhů 810 před výlukou? Tedy úsek Čerčany - Kácov?
Úsek za výlukou - od Zruče nahoru - tu již popsán byl, navíc jsem ve Vlastějovivích si jej odpozoroval. Bohužel do sledovačky ohledně čerčanských vozů z dolní části nikdo nepřispíval.
Děkuji.
JL
Vivat T 478.x!

V osobní dopravě každá mrtvá bangle (T466.2) je dobrá bangle! Do osobní dopravy patří zamračené.
Sobota, 26. srpna 2017 - 10:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 211
Registrován: 3-2015
Mimochodem, zaregistroval jsem ve čtvrtek ve Zruči Regionovu v Najbrtu. To bylo nějaké mimořádné nasazení, nebo už prochází konverzí i ty relativně nové kusy z Kutnohorky?
Mladějov
Sobota, 26. srpna 2017 - 10:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10731
Registrován: 3-2007
Tak už se chystá na SŽDC oprava těch pomalých na 212, něco nového, nebo pozice "mrtvý brouk" ?
Sobota, 26. srpna 2017 - 21:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 5-2016
Nicky726: Byla to 814.106, která se do TS 861/862 zatoulala asi jen náhodou. Normálně šmejdí okolo MB.
Mladějov: Od jednoho z průvodčích jsem slyšel, že se něco plánuje až na příští duben až červen a pozor, čtěte a plačte - v původních rychlostech. Na víc asi nejsou prachy. [cunik]
Jsem obecně známý tím,že si svoje názory nenechávám pro sebe. [wink]
Neděle, 27. srpna 2017 - 16:21:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 6-2005
iEmptyGold:
"Od jednoho z průvodčích jsem slyšel, že se něco plánuje až na příští duben až červen"
Ono se toho povídá... Například já jsem slyšel, že na výměnu kolejnic v úseku Šternberk - Kácov se už peníze našly (a mělo by k tomu tedy někdy dojít), kdežto úsek Kácov - Zruč bude od října zavřený úplně, dokonce bez NAD [coze][uhoh][crazy]
Mladějov
Neděle, 27. srpna 2017 - 16:39:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10735
Registrován: 3-2007
A problém je tam tedy přesně v čem ? Ojeté kolejnice, nebo něco jiného ?
Neděle, 27. srpna 2017 - 16:43:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7535
Registrován: 4-2003
Mladějove, už se to tu probíralo - mezi Kácovem a Zručí je potřeba vyměnit většinu pražců.....
Mladějov
Neděle, 27. srpna 2017 - 16:50:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10736
Registrován: 3-2007
No právě když Vbc píše o kolejnicích, proto se ptám. Jinak protahování tohoto stavu vyžene spolehlivě další lidi z vlaku, u večerních zpožděných ujíždějí v Čč přípoje atd.
Neděle, 27. srpna 2017 - 17:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7536
Registrován: 4-2003
Tady budu trochu vařit z vody - vzhledem k tomu, jak jsou úseky Rataje - Kácov a Kácov - Zruč staré, tak kolejnice nejspíš výměnu potřebují - opticky nevypadají dobře a vzhledem k těm pomalým, co tam jsou, jsou patrně i defektoskopicky vadné. Akorát v úseku Kácov - Zruč je to potřeba zcela jistě vzít i s pražci, protože tam jsou ty hrůzy Dosta T5 [crazy].
Neděle, 27. srpna 2017 - 22:04:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2108
Registrován: 6-2005
Trochu se k tomu vaření přidám.
Problém v úseku Č. Šternberk - Kácov jsou defektoskopicky vadné kolejnice, konkrétně nejspíše trhliny ve svarech. Tady stačí vyměnit kolejnice bez cokoliv dalšího. Relativně jednoduché.

V úseku Kácov - km 4,300 to bude nejspíš stejné, protože tam jsou betonové pražce s rozponovými podkladnicemi, tedy i s vrtulemi. Ten druhý úsek (cca. Střechov - Zruč) už je horší, neb, jak píše Bram, pražce Dosta T5, které mají specifické upevnění kolejnic i s tím specifickým problémem udržení rozchodu, který už zde kdosi popisoval. Tam se bohužel bude muset měnit celý svršek (nedokážu si představit, že by se jednotlivě vytahovaly tisíce pražců a měnily za jiné; navíc by se musely měnit i podkladnice, protože ty stávající by na ty vyměněné pražce určitě nepasovaly).

Protahování současného stavu moc lidí z vlaků nevyžene. Za "pár" dní končí turistická sezóna a úsek Ledečko - Zruč by v podstatě osiřel i za normálního stavu. A cestujících v těch vytíženějších úsecích (Čerčany - Sázava resp. Ledečko a Zruč - Ledeč - Světlá) se to nijak nedotkne. Ve směru Čerčany - Světlá mají všechny vlaky většinou ve Zruči tak dlouhé pobyty, že i při NAD odjíždějí ze Zruče včas, a v opačném směru se dosáhlo včasné jízdy roztržením vlaků na dvě části (Světlá - Zruč a Kácov - Čerčany). Jediná vada je ta, že ty roztržené části na sebe nenavazují. Ale těch, kterým by to vadilo (tzn. jedoucích např. z Ledče někam za Kácov resp. třeba až do Čerčan), je opravdu málo.
Pondělí, 28. srpna 2017 - 10:04:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 3-2015
Vbc:
"Jediná vada je ta, že ty roztržené části na sebe nenavazují. Ale těch, kterým by to vadilo (tzn. jedoucích např. z Ledče někam za Kácov resp. třeba až do Čerčan), je opravdu málo."

No to není úplně jediná vada, protože k nenavazování dochází už ve Zruči na nádraží, přičemž pro místní dojížďku je častým cílem až Zruč zastávka. V opačném směru to sice navazuje a čeká se, ale znamená to vcelku zbytečný přestup. Mimochodem teď začne školní rok, takže se to nebude týkat jen pár lidí co jezdí občas na směnu do fabriček v areálu Sázavanu. (protože chybí spoj z odpolední, tak se většinou jezdí autem) A pak je tam to naftové prohození motoráků v Ledči, které je asi v tom lepším ze špatných časů, ale opět to přidává zbytečný přestup.

A mně osobně poněkud štve, že to roztržení ve Zruči zrušilo vcelku pohodové (ve smyslu bez zbytečných prostojů a přestupů) odpolední spojení do Prahy vlaky 9204 a 9220. Ale ok, já mám holt poněkud specifičtější dojížděcí vzorce.
Mladějov
Pondělí, 28. srpna 2017 - 10:06:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10741
Registrován: 3-2007
No tak hezký, že takovýto průser bagatelizujete, aspoň nemusí SŽDC spěchat s opravou. [crazy]
Pondělí, 28. srpna 2017 - 10:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 256
Registrován: 9-2016
Vbc: Oni i ty ostatní úseky budou asi potřebovat víc, než výměnu kolejnic. Většina šroubů na svěrkách bude tak zarezlá, že nepůjdou povolit. Onehdá na traťovce se to řešilo tak, že se matka nahřála autogenem. Pak šla povolit. Jenže pak matka i šroub putoval do šrotu. Pak je otázkou, v jakém stavu jsou podkladnice. Navíc dost kolejnic je typu Ma a je otázkou, zda mají stejnou šířku paty jako ty, co tam dají. Záložní jsou typu S49.
Dřevěné pražce jsou také většinou v dezolátním stavu (pár "ukázkovývh" leží na hromadě v Kácově. Tam mají i sládku zánovních a nových). Většina oblouků je špičatá. Takže to bude chtít podbíječku a srovnat. Jenže před tím by bylo žádoucí čističkou projet štěrkové lože. Toho "hnoje" je tam až moc. No a betonové pražce, to je také sbírka druhů. Takže podle mne je to na celkovou výměnu svršku.
Od Šternberka do Kácova je styková kolej. Ale dá se narazit na dost svárů mimo běžný styk. Spíš bych viděl trhliny v celém profilu. V některých obloucích jsou navíc koleje sjeté z obou stran.

Docela by mne zajímalo, proč se to stalo zrovna v sezóně. O žádném lomu jsem neslyšel a od dubna se toho moc nezhoršilo. Mám na to dvě teorie, ale jsou to jen spekulace.
Pondělí, 28. srpna 2017 - 10:34:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7544
Registrován: 4-2003
Makus:Navíc dost kolejnic je typu Ma a je otázkou, zda mají stejnou šířku paty jako ty, co tam dají. Záložní jsou typu S49.

To Ma není typ kolejnice, ale zkratka pro martinskou ocel.

Například na kolejnicích najdeš toto: Kladno Ma Tv. A 1935, nebo třeba Třinec Ma Tv. T 1958. To ale jen na těch starších kolejnicích, pak už se tam dávalo jen TŽ T, nebo TŽ S49, nebo TŽ R65 a rok výroby [wink].
Pondělí, 28. srpna 2017 - 10:44:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2017
Tak z Ropidu mi napsali na téma stavu trati toto slohové cvičení, podstatná je tam věta, že Stč kraj už podal stížnost na technický stav na Ministerstvo...

" Vaše připomínka k aktuálnímu technickému stavu trati 212 Čerčany - Světlá nad Sázavou je zcela na místě. Tento závažný problém si Středočeský kraj plně uvědomuje a jeho odstranění je pro nás v tuto chvíli jednou z priorit. Na stavu této trati se bohužel výrazně podepsala dlouhodobě zanedbávaná údržby ze strany vlastníka (Správa železniční dopravní cesty (SŽDC s. o.), která tomuto kritickému stavu mohla bez pochyby předejít. Z důvodu velmi výrazného snížení traťové rychlosti v úseku Zruč nad Sázavou - Ledečko dochází k velkým zpožděním vlaků v řádu až desítek minut. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednokolejnou trať, je provoz na tato zpoždění mnohem náchylnější, což se následně odráží v přenáší na další vlaky. Z tohoto důvodu jsme tak byli nuceni prostřednictvím dopravce přistoupit k řešení v podobě náhradní autobusové dopravy, která by měla alespoň částečně problémy se zpožděními eliminovat. Nicméně jsme si vědomi toho, že toto řešení je pro cestující velmi nepříjemné a komplikované a není možné ho aplikovat dlouhodobě. Protože jsme byli velmi nespokojení s nízkou aktivitou SŽDC k odstraňování těchto problémů, zaslalo na základě našich informací vedení Středočeského kraje oficiální výzvu k okamžité nápravě jak na vrcholná místa SŽDC ,tak i na Ministerstvo dopravy jakožto nadřízenému správnímu orgán. V tuto chvíli čekáme na vyjádření od obou institucí.

V tuto chvíli Vám bohužel nemůžeme sdělit, k jakému termínu budou uvedené nedostatky zcela odstraněny. Mohu vás však ujistit, že tuto problematiku nenecháme zapadnout a vyvineme maximální úsilí ve snaze zjednání nápravy tohoto stavu.

S pozdravem

Ing. Martin Jareš, Ph.D. | Úsek Doprava
Zástupce ředitele pro dopravu "
Mladějov
Pondělí, 28. srpna 2017 - 11:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10743
Registrován: 3-2007
Bram : Ty máš nějaký "traťovácký" vzdělání ?
Pondělí, 28. srpna 2017 - 12:06:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 5-2016
Vbc:
"Například já jsem slyšel, že na výměnu kolejnic v úseku Šternberk - Kácov se už peníze našly (a mělo by k tomu tedy někdy dojít), kdežto úsek Kácov - Zruč bude od října zavřený úplně, dokonce bez NAD [coze][uhoh][crazy]"
I na drb je tohle taky celkem gól. [crazy] Úplný odříznutí Kácova od Zruče by snad nikdo nedopustil, protože autobusová doprava nulová.

Nicky726:
"A mně osobně poněkud štve, že to roztržení ve Zruči zrušilo vcelku pohodové (ve smyslu bez zbytečných prostojů a přestupů) odpolední spojení do Prahy vlaky 9204 a 9220. "

Tohle spojení je jen teorie. Z Ledče (a okolí) se jezdí na rychlíky do Světlý a ze Zruče zase do Kutný Hory. Málokdo jede přes Pacifik. Přiznejme si, víc jak 1,5-2 hodiny cestovat šukafonem bez úprav je očistec a nikdo soudný to podstupovat nebude. I ta 714 s humanizovaným Béčkem by byla lepší, už jen z hlediska větratelnosti.

Mladějov:
"No tak hezký, že takovýto průser bagatelizujete, aspoň nemusí SŽDC spěchat s opravou. [crazy]"
SŽDC spěchat s opravou nebude určitě. 212 (společně s 014 a 235, který taky beztak brzo půjdou do hajzlu) je tam nahoře ve statusu neexistující tratě a podle toho to taky vypadá. [biggrin]

stoupa200: Tak snad se konečně něco hne.

(Příspěvek byl editován uživatelem iEmptyGold.)
Jsem obecně známý tím,že si svoje názory nenechávám pro sebe. [wink]
Mladějov
Pondělí, 28. srpna 2017 - 14:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10745
Registrován: 3-2007
714 s Béčkem ? Pán koukám vozidlům moc nerozumí.
"půjdou do hajzlu" - a jeje, silácké vyjádření šotouše ? Zákon hovoří jasně a když vám nevadí "hospodaření" některých SDC typu "nechám rozpadnout, pak NAD z cizího a nahrnu do toho 10x tolik" načež to ještě zaplatíte v daních, tak mně ano, protože s takovou v té lokálce zůstane akorát pár tragédů.
Pondělí, 28. srpna 2017 - 16:18:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 5-2016
Mladějov: Neberte to tolik vážně. Je mi jasný, že 714 komunikuje jen s přípojnými vozy. [yawn] Já vám nevím, ale kde čtete nějakou obhajobu SŽDC? Asi špatný porozumění textu. Já pouze říkám, že SŽDC se do opravy hned hnát nebude, protože nejsou prachy a není očividně ani zájem. Vždyť koukněte jak dopadly tratě 171 a 231. Není den bez nějaký krizovky. A ano, použil jsem expresivní výraz, ale řekl bych, že trefně, protože ty tratě tady jsou v naprosto otřesnym stavu. Každopádně to mooooc ošklivý slovo jsem nepoužil proti osobě, ale ke zdůraznění stavu, takže nechápu tohle hrocení, ale pokud vás to pobuřuje, je mi líto, puritán nejsem. Peace. [happy]
Jsem obecně známý tím,že si svoje názory nenechávám pro sebe. [wink]
Pondělí, 28. srpna 2017 - 16:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 398
Registrován: 12-2007
iEmptyGold:
" I ta 714 s humanizovaným Béčkem by byla lepší"
Jen s jedním? [biggrin]
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Mladějov
Pondělí, 28. srpna 2017 - 16:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10747
Registrován: 3-2007
Ale houbeles komunikace...714 především nemá elektrické topení vlaku, tedy nenabíjíte u "B" baterie a netopíte.
SŽDC bylo na Vbc.
Pondělí, 28. srpna 2017 - 17:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 7-2017
U nerekonstruovaného B, že se při tažení za 714, nenabíjejí baterky ikdyž se 714 (z kopce) rozdovádí nad 40km/h? Přemýšlím, kde soudruzi z NDR udělali chybu, jestli před 45lety nepověsili na podvozek alternátor zbytečně :-)
Mladějov
Pondělí, 28. srpna 2017 - 17:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10749
Registrován: 3-2007
Hm,já to opravdu nechtěl řešit do detailu, ale kolik "B" s dynamem0 altíkem má DKV Praha a kolik je na zbytku sítě a kolik jich můžou vč. 714 uvolnit na 212 ?
Děkuji za odpověď.

P.S. Potřebu topit od září do května jste jakoby náhodou tiše zapomněl, pane diskusní kolego.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 28. srpna 2017 - 19:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7545
Registrován: 4-2003
Mladějov:Ty máš nějaký "traťovácký" vzdělání ?

Nemám, ale něco přesto znám. Jednak jsem pár let na trati fyzicky dělal, dále jsem se o to i zajímal a mám pár publikací na toto téma.

Mám takovou filozofii, že člověk by měl vědět co nejvíce a mít široký rozhled. Ale to by mi asi praskla hlava, kdybych měl vědět vše. Stejně vím, že se mi to do kebule vše nevejde [proud]. Takže v některých oborech to mám nastavené prostě tak, že vím základy, mám o tom určitý přehled a jsem na tom schopen vždy stavět a hlavně vím, co si kde zjistit. A když něco vím, tak se o tom s ostatními také rád podělím [wink].

A také si myslím, že jako strojvedoucímu se mi hodí, když dobře vím, po čem to vlastně jedu. Někdy by to ale bylo lepší nevědět. Naštěstí míst hrůzy postupně ubývá, ovšem na některá místa SŽDC obzvláště kálí - v Praze je to například vršovické zhlaví hlavního nádraží - přes některá místa (například toto: https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=14.4335372&y=50.079 8734&z=20&base=ophoto&rm=9hCdpxXubBMULxM1M0Nc60NTO2MQIy) tam jezdím raději výrazně méně, než 40 km/h. Nemusím se tam vyklopit zrovna já, o takovou publicitu absolutně nestojím [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pondělí, 28. srpna 2017 - 19:27:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 489
Registrován: 3-2011
Takových uchýcení koleje jsou na trati stovky neli tisíce. Zub času hlodá a hlodá ....[lol]
Pondělí, 28. srpna 2017 - 19:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7546
Registrován: 4-2003
Koukám, že na fotce od 751218 nějaký speciální vzdušný pražec [biggrin].
Pondělí, 28. srpna 2017 - 20:41:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 213
Registrován: 3-2015
Ad iEmptyGold: Z Ledče a okolí se sice jezdí na R do Světlý, ale návaznosti jsou mimo ty dva raní a jeden odpolední tragické. Navíc co rozthli 9213 v Ledči, tak je ten odpolední rozumný jen od Ledče proti proudu. Na Kutnou Horu je to zase zajímavé jen ze Zruče, protože jinak je slušný přípoj jen od 9270 a jakžtakž to jde od 9200 ale Perner bývá v Kolíně zpožděný.

No a pokud si teda mám vybrat mezi cca 3 hodiny přes Pacifik (jede furt) nebo cca 3 hodiny přes Světlou (ale s postáváním ve Světlé), tak spíš preferuju ten Pacifik, protože je za stejnou jízdní dobu lepší poměr využitelného času. Ale jak říkám, mám poněkud specifické dojížděcí vzorce, takže na Prahu jezdím většinou proti špičce.
Úterý, 29. srpna 2017 - 09:17:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 258
Registrován: 9-2016
Ad Bram 7544: Máte pravdu. Na kolejnici je čitelné pouze: "Třinec Ma 1954". Ale na přídržnici je čitelné: "Třinec Ma 1969 Tv. T/A". To mne zmátlo.
Úterý, 29. srpna 2017 - 13:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 920
Registrován: 3-2004
No ve Světlé se ten čas navíc dá využít v nádražním stánku. [happy]
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:55:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 2-2017
To je právě to uvažování: Proč mezi Zručí a Ledečkem něco řešit/upravovat/opravovat, když tam nikdo necestuje. Spíš by stálo za úvahu zamyslet se, jak co upravit, aby tam zase začali lidé vlakem cestovat. Celý horní Pacifik jistý potenciál má. Cestovat autem mezi městečky a vesnicemi v údolí Sázavy není také žádná hitparáda. Autem např.ze Sázavy do Čerčan je to slušná štreka. Samozřejmě by to chtělo u vlaku o něco vyšší rychlost a odstranění prostojů. Úseky Kácov - Ledečko a Světlá - Ledeč bez dopravny s možností křižování, to je špunt, který brzdí dopravu a to se přenáší se do dalších úseků. Přičte-li se katastrofální vozový park, tak opravdu není moc důvodů vlak použít. A teď po vypracování výlukového (ne)řádu nelze říct než:" Tak, dokonáno jest."Nejvíc to odnesly zrovna letní rekreáky. U těch mi připadá, že by se jich ČD docela rády zbavily. Kolikrát už se řešilo, jestli vůbec budou jezdit. Když se to pak nějak podařilo uchovat, tak tam léta jezdila rozkládající se, špinavá patra a v posledních letech zase při nízkých rychlostech a věčných prostojích nevětratelné Honeckery. Přitom tohle je zrovna trať, kde by mohla dojezdit stará dobrá B-éčka a asi by se moc lidí nezlobilo(samozřejmě nějaký vůz pro kola nechat), neboť čumění z oken do údolí řeky k této trati jaksi patří.
Mladějov
Úterý, 29. srpna 2017 - 22:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10760
Registrován: 3-2007
Ale houbeles. Do Béčka nedáte kola a lezete do toho jak na cimbuří.
A jsou to posilové vlaky.

Jistý potenciál...je Sázava-Praha a Sázava-Benešov.
Úterý, 29. srpna 2017 - 22:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 866
Registrován: 12-2007
Mám dotaz ohledně Vlašimky-chtěl bych se optat co to koupou přesně za kabely v Postupicích a v Trhovém Štěpánově? Co jsem koukal tak ve Štěpánově vyměnily i všechna návěstidla a tamtéž jsou měněny i blikače na přejezdu za modernější. Moc nechápu smysl těchto investic-odstranit pomalé anebo dát blikače kupříkladu ke Zdislavicím, kde je na obou přejezdech opravdu dost špatně vidět, by mi přišlo o dost smysluplnější než toto, ale asi tomu nerozumím[kladivo]
Přidám dnešní důkaz, že ČD Cargo na Vlašimce stále žije-ale bohužel se jelo až o hodinu později než bylo plánováno a slunce stačilo zapadnout, tak jen dokumentačně...
Středa, 30. srpna 2017 - 09:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11253
Registrován: 5-2004
"Co jsem koukal tak ve Štěpánově vyměnily i všechna návěstidla a tamtéž jsou měněny i blikače na přejezdu za modernější. Moc nechápu smysl těchto investic-odstranit pomalé anebo dát blikače kupříkladu ke Zdislavicím, kde je na obou přejezdech opravdu dost špatně vidět, by mi přišlo o dost smysluplnější než toto, ale asi tomu nerozumím"

No to nejste jedinej.

V Jablonci nad Jizerou na trati 042 měněj starej blikač za šraňky. Pointa? 4, (max 5 pokud náhodou zajede náklad až do Rokytnice) vlaky ZA TEJDEN...
Středa, 30. srpna 2017 - 11:16:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1534
Registrován: 2-2005
V sobotu ráno a v neděli večer jela na Posázavským motoráčku KŽC 740.692 + 2x Bix, fotilo tam dost lidí...bylo by možné zde nebo emailem některé fotky zveřejnit? Děkuji předem.
Mladějov
Středa, 30. srpna 2017 - 11:16:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10761
Registrován: 3-2007
Holt potřeba nenechat propadnout peníze z OPD. No a protože přejezdy jsou relativně rychle vyprojektovány..je to tady.
Středa, 30. srpna 2017 - 12:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 9-2016
Mám dotazy na znalce - historiky. Do Kácova od Čerčan vedla trať Místní dráhy Kolín-Čerčany-Kácov. Z Kácova pak do Světlé Místní dráha Světlá-Ledeč-Kácov. V pramenech je uvedeno, že v Kácově bylo nutno přestupovat. A protože vím z jiných stanic, že zprvu jednotlivé dráhy nepoužívaly stejné dopravní koleje, tak se ptám, jak to bylo v Kácově. Tento dotaz mne napadl, když jsem KM 0,0 objevil za nádražní budovou (ale mám dojem, že tam není dlouho, ale nejsem si právě jist). Neví to někdo?
Druhý dotaz se týká také Kácova - když se jede od zastávky do nádraží, tak těsně před "ocelovým" silničním mostem je dvojicí protisměrných oblouků trať odsunuta dál od řeky a v její přímé ose vede silnice. Tento odskok je vidět již na fotomapě z roku 1954. Vypadá to, že to není z doby výstavby, ale dodatečně, kdy bylo potřeba silnici rozšířit. Neví někdo, kdy k tomu skutečně došlo?
Středa, 30. srpna 2017 - 15:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11256
Registrován: 5-2004
Tak pořád je mraky přejezdů kde je kulový, resp. kříž případně se šťopkou. Zrovna na ty 042 jsou hned dva přejezdy silnic druhý třídy "bez ničeho" a ještě s blbým rozhledem přes který vlaky jezdí. Ovšem reko bude provedeno na přejezdu sic silnice první třídy leč kde je blikač (asi ale bez kontroly) ovšem už ne vlaky...

A když jsem jel zjara ze Štěpánova do Benešova tak se taky potkalo něco přejezdů "kříž" ba s rychlostním omezením kvůli rozhlodu. Podobně byly letos rekonstruovány dva přejezdy v Hýskově "z blikače na blikač" kde ten původní taky nebyl nějaká historie.
Středa, 30. srpna 2017 - 20:15:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11792
Registrován: 8-2004
Duhák:
"Moc nechápu smysl těchto investic-odstranit pomalé anebo dát blikače kupříkladu ke Zdislavicím, kde je na obou přejezdech opravdu dost špatně vidět, by mi přišlo o dost smysluplnější než toto, ale asi tomu nerozumím"
Možná proto, že se nejedná o investice, ale o opravu. Staré dožilo, vymění se za nové.
Netřeba v tom hledat OPD (viz Mladějov).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 30. srpna 2017 - 20:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3273
Registrován: 5-2002
V tom Štěpánově se dělá nějaký posun?
Pátek, 01. září 2017 - 15:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1601
Registrován: 1-2009
[pozor]Vrané n.Vltavou-Dobříš výluka 4.9.-13.10.

zastávka Klínec se neobsluhuje.
Pátek, 01. září 2017 - 15:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2017
Tak nám přibyla další pomalá jízda. Přes celou stanici Vlastějovice (cca 400 metrů) rychlost 20 km/h.
Pátek, 01. září 2017 - 15:41:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14446
Registrován: 5-2002
Brr: V tom Štěpánově se dělá nějaký posun?
Proč?
Mladějov
Pátek, 01. září 2017 - 15:47:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10783
Registrován: 3-2007
Asi že tam jsou úplně zbytečné ranžírky, koleje a výhybky [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 01. září 2017 - 19:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 3-2015
Ad Mladějov: myslíš ty výhybky, které nedávno vyměnili?
Pátek, 01. září 2017 - 21:15:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14451
Registrován: 5-2002
ML: Asi že tam jsou úplně zbytečné ranžírky, koleje a výhybky
To leda že by teď přibyly - postaru byly jen bílé na odjezdech.
IMHO je celkem jedno, jak moc často se tam posunuje - prostě by to chtělo i trpajzlíka před krajní výhybkou (tím spíš, že je tam přejezd).
Sobota, 02. září 2017 - 18:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 215
Registrován: 3-2015
Když se tu probírala JPP k 212, tak ke mně se doneslo, že od 1.10. bude nový výlukový řád a začne se opravovat. A že příští rok se bude dělat Podhradský tunel. Můžete to někdo potvrdit?
Sobota, 02. září 2017 - 21:18:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 874
Registrován: 9-2013
https://youtu.be/JbxxLE2XYdk

Bardotka 752.069 na Posázavském pacifiku.
Neděle, 03. září 2017 - 07:13:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2109
Registrován: 6-2005
Dnešní předpověď pro horní Pacifik:
Os 11366: 754 031,
Os 9207/9206/Sp 1832: 754 049.
(bez záruky)
Neděle, 03. září 2017 - 10:23:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2017
Nicky726: Pokud mám správné informace, tak od 1. října se úplně zavře úsek Zruč - Kácov. Jestli se tam něco bude opravovat to netuším.
Pondělí, 04. září 2017 - 00:01:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2017
3.9.2017 za kácovským pivem s rekreáky.
Pondělí, 04. září 2017 - 12:56:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3276
Registrován: 5-2002
Brr: V tom Štěpánově se dělá nějaký posun?
Proč?

Jen jsem chtěl vědět, jestli tam je i jiný provoz, než "přijede krabička, odjede krabička".
Pondělí, 04. září 2017 - 18:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 391
Registrován: 5-2013
Bomi: od 1. října se úplně zavře úsek Zruč - Kácov

Ve výlukovém JŘ už je to oficiálně: "Platný od 4. do 30. září 2017 (bude následovat úplná výluka tratě Kácov – Zruč n.S.)." Prý do 30. června 2018...
Pondělí, 04. září 2017 - 21:16:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2766
Registrován: 8-2009
Brr: Občas se ve Štěpánově pohne i jiné kolo než krabička, většinou něco co je na snímku od Duháka kousek výše.
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Úterý, 05. září 2017 - 10:16:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 216
Registrován: 3-2015
Pánové díky. A bude se tedy něco dělat, nebo prostě jen výletníci už jsou pryč, tak ať se s tím nemusíme štvát...?
Úterý, 05. září 2017 - 10:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 4-2003
Obávám se, aby to nedopadlo jako Mšenka, že po opravě to sice bude vypadat jako koridor, s vysokými nástupišti, hromadou modrých trubek, ale protože to bude zařazeno ve škatulce "oprava", tak přejezdy zůstanou zůstanou zabezpečeny výstražnými kříži, rychlosti zůstanou původní nebo se ještě sníží v důsledku přehodnocení rozhledových poměrů
Úterý, 05. září 2017 - 11:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 8-2017
Teď je ještě brzy dělat nějaké unáhlené závěry, když to momentálně dost dobře nevědí ani v samotném centru dění [wink]
Úterý, 05. září 2017 - 12:32:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10961
Registrován: 4-2003
Belinea

V sobotu ráno a v neděli večer jela na Posázavským motoráčku KŽC 740.692 + 2x Bix, fotilo tam dost lidí...bylo by možné zde nebo emailem některé fotky zveřejnit? Děkuji předem.


https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Jnd
Úterý, 05. září 2017 - 16:37:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11801
Registrován: 8-2004
Suri:
Je vidět, že se orientujete.[ok]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 06. září 2017 - 19:38:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 217
Registrován: 3-2015
Na 9202 dnes jela Regionova. 810+010 došly, nebo nám aspoň chtějí zpříjemnit výlukově dodělanou trať?