Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 10. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 10. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 16. února 2017 - 13:11:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 489
Registrován: 10-2008
No tady je pár info.....takže tak horký to zase nebude .... :-)))

http://www.zmz.cz/
Pátek, 17. února 2017 - 09:36:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2233
Registrován: 4-2011
Fuj dřevěné pražce [ko]
Já bych je zakázal, až na takovéto výjimky, kde nelze jinak.
Mladějov
Pátek, 17. února 2017 - 15:55:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9632
Registrován: 3-2007
>Já bych je zakázal

Vy jste fakt omezenec [biggrin]
Pátek, 17. února 2017 - 18:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 9-2005
Jaký fuj. Je zvláštní, že při obnově najdeme ve starých dřevěných pražcích následující, zpravidla chráněné živočichy: mravenec lesní, mlok skvrnitý, užovka obojková, slepýš obecný. A to v okolí trati je dostatek jiných "mimodrážních" úkrytů.

Jak psal "sebu", nebude to zase tak horké, původně se ty kolejové páry měly vršit v Úštěku, ale z logistických důvodů byly nakonec zvoleny Lovečkovice. Takže jde zatím o uložený materiál, který pravděpodobně bude použit někdy v budoucnu asi do obnovy staničních kolejí.

Dřevěné pražce jsou stále nenahraditelné, byť jejich použití se dnes redukuje v podstatě na výhybkové konstrukce. Do kolejí se už nově nedávají.
Mlaďas_90
Sobota, 18. února 2017 - 18:53:37  
Neregistrovaný host
77.48.24.54
Jedna technická. Je možné po vytočení vrtulí pražce znovu použít a vrátit vrtule do stejných děr? Ať dřevěné, nebo betonové.
Neděle, 19. února 2017 - 11:24:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 490
Registrován: 10-2008
Na dřevě se to nedělá,staré díry se zakolíčkují a vrtule se upevňují kousek vedle nejlépe z druhé strany pražce do předem vyvrtaného otvoru odpovídající délky......

Na betonu myslim že to jde dle typu uchycení a pražce,jsou tam buď dřevěné či plastové hmoždinky....dřevěné jsou zcela logicky vyhnilé a musí se nahrazovat(obtížně),do plastových by opětovné uchycení mělo být možné.....ale nejsem odborník jen okoukávatel od znalejších :-)))

Jinak pokud by to dřevo chtěl někdo zažít v reálu,pošlete kontakt a až budem měnit na ZMŽ pražce tak může dorazit pomoct :-)
Pondělí, 20. února 2017 - 12:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2236
Registrován: 4-2011
Mladějov: Takže proto, že bych rád viděl, že se tyhle páchnoucí a zdraví škodlivé hnusy, na dobro ztratí z našich tratí, jsem omezenec...
Co tam máte dál?

Edit: Martin Kšpar: no bohužel stále dávají, aspoň v rámci jednotlivé výměny. Na štěstí se už ale ve velké míře skoro všude mění za užité betonové.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Pondělí, 20. února 2017 - 17:15:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 2-2017
Zdravím, jdu s takovou úvahou. Vím, že:
1) teď už je pozdě a 2) MD to asi nezaplatí, ale neměli by rychlíky R16 větší efektivitu, kdyby byly z Mostu prodlouženy až do Ústí nad Labem ?

O těch rychlících moc nevím (vytíženost, poptávka), ale nedá mi to.
Pondělí, 20. února 2017 - 19:46:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1202
Registrován: 9-2005
U dřevěných pražců - nových a nové vrtule vytočení a opětovné zatočení lze použít. V žádném případě ne u 40 let starých pražců a vrtulí, to zpravidla vydrolíte hlínu, která kdysi byla závitem.
Původní betonové pražce měly dřevěné hmoždínky, jinými slovy, dřevo bylo nahrazeno betonem vyjma okolí vrtule. Poslední pražce s dřevěnými hmoždinkami byly SB5, které se od poloviny sedmdesátých let začaly vyrábět s hmoždínkami plastovými s podstatně lepšími vlastnostmi. Původní SB5 s dřevěnými hmoždinkami mají vypracovaný postup na náhradu hmoždinkami plastovými, v podstatě se bez demontáže pražce vyvrtá do dřevěné části díra, kam se vloží plastová hmoždinka. Tohoto způsobu se ale moc často nepoužívá.
Dřevěné pražce časem zmizí z traťových a staničních kolejí, ale u výhybkových konstrukcí nebo třeba u mostů s ocelovou konstrukcí bez průběžného lože asi dlouho nevymizí. Kromě toho, že se dřevo výborně hodí pro jakékoliv atypické kolejové konstrukce, stále jsou levnější. V některých místech není na závadu i odolnost proti poškození vykolejení, rýha na pražci může zkrátit jeho životnost, ale není nutná okamžitá výměna.
A u kolejí toho zapáchá - nejrůznější maziva, nafta, postřiky proti plevelům....
Pondělí, 20. února 2017 - 20:49:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5836
Registrován: 8-2007
ale neměli by rychlíky R16 větší efektivitu, kdyby byly z Mostu prodlouženy až do Ústí nad Labem ?

Myslíte,že by těch pár cestujících z Plzně do Bíliny,Teplic(z Ústí je lepší jet do Plzně přes Prahu) zaplatilo náležitosti navíc(soupravu+ vlak.četu)?
Pondělí, 20. února 2017 - 20:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11463
Registrován: 8-2004
Martin_kašpar:
"Původní SB5 s dřevěnými hmoždinkami mají vypracovaný postup na náhradu hmoždinkami plastovými, v podstatě se bez demontáže pražce vyvrtá do dřevěné části díra, kam se vloží plastová hmoždinka. Tohoto způsobu se ale moc často nepoužívá."
Kolem Prahy je (alespoň v posledních pár letech) docela oblíbený.[crazy][crazy][crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 20. února 2017 - 20:53:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 2-2017
těch pár cestujících
Kdyby se to spojení posílilo, třeba by jezdilo víc lidí. Psal jsem, je to jen úvaha. Ale koukal jsem, že dříve (GVD 2005) jezdil nějaký rychlík v trase: Plzeň - Ústí (jakýsi R 1492/3)

+ vlak.četu
Leda že by se ve vlacích zavedla služba: Specifický způsob odbavení cestujících [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem potrp4.)
Mladějov
Pondělí, 20. února 2017 - 20:54:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9642
Registrován: 3-2007
No ono by bylo dobře, kdyby požadovači dalších a dalších spojů nám někdy vysvětlili, co přesně myslí slovy "efektivita" nebo zde okřídlení "by se vyplatilo" [biggrin]
Pondělí, 20. února 2017 - 22:29:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 3-2016
Tak ty R14xx jezdily Pá/Ne.
Jsem ústečák a do Plzně jezdím hodně často, ale přes Blatno jsem jezdil jenom když jsem byl v Plzni na vojně a to jenom kvůli tomu, že se cestou z Masaryčky na hlavní daly potkat i 3 lítačky.
Pondělí, 20. února 2017 - 22:34:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 2-2017
Takže aby měli R Plzeň-Chomutov-Ústí význam, musel by z trati 160 být ideálně koridor,ne?
Pondělí, 20. února 2017 - 23:02:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 3-2016
A kdyby se z UL do Plzně via Žatec dalo dojet za 2hodiny, tak tam pořád chybí to hlavní, pravidelná obsazenost. Tahle relace není nijak zajímavá, vyjma občasné turistiky.
Pondělí, 20. února 2017 - 23:05:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 2-2017
Takže stejný problém jako na Chronicku?
Úterý, 21. února 2017 - 07:44:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 4-2011
"Hmoždinkování" se provádí, je to ale pracné a neoblíbené.
Martin_kašpar: Možná toho na dráze smrdí víc, ale pražce jsou nejhnusnější a smrdí to nejvíc a nejdál. A potom když to lidi různým nelegálním způsobem od dráhy získají a cpou si ty karcinogeny na zahrady, nebo s tím dokonce topí, to je žůžo. Nicméně pracovat 10 hodin na 30 stupních, například na výměně těch pražců, to je teprve hnus. A načichne tím uplně všechno, podkladnice, vrtule a když se to pak třídí do šrotu, sice tam žádný pražce už nejsou a stejně s tím člověk načichne celý.
Jak říkám, dřevo jen do výhybek, na mostnice a atypické případy.
Ant. Adam
Úterý, 21. února 2017 - 11:35:41  
Neregistrovaný host
89.103.54.18
Ústí Žatec. Bývaly doby kdy jezdily rychlíky Děčín-Plzeň a dokonce Liberec -Plzeň. Ten Liberecký jezdil přes Varnsdorf. V době kdy byly provozovány motorovými vozy M 262 se ten ranní v Postoloprtech dělil a druhá část jela do Budějovic tak jako pozdější Bezdrev. Někdy se také dělil v Bílině a část jela do Chomutova, respektive v Bílině čekal M262 s jedním Balmem.Úsek Liberec Varnsdorf jel až do Hrádku n. Nisou jako osobák, potom přes Polsko a NDR a z Varnsdorfu jako rychlík. Jeden čas byl v soupravě zařazen i maďarský motor( řadu už nepamatuji),pozdějí lok. T 466 a T 478.3 .
Úterý, 21. února 2017 - 11:48:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10863
Registrován: 5-2004
No a v době M262 kdy to v první půli 70-tejch vozilo 4 vleky (3xBalm a BFalm) to mělo postrk třetím motorem z Děčína do Varnsdorfu, kýž byl prováděn třetí kredencí ale i M131. I tak ten "rychlík" měl z Benešova na Jedlovou jízdní doby o fous delší než dnes osobák a i tehdy mu dost konkuroval osobák v klase...
Úterý, 21. února 2017 - 12:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6954
Registrován: 4-2003
Ostravské tornádo: ale pražce jsou nejhnusnější a smrdí to nejvíc a nejdál.


Když to tu čtu a nevěřícně koukám, mám pro Ostravské tornádo jediný vzkaz: Neposer se [wink].
Úterý, 21. února 2017 - 12:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2241
Registrován: 4-2011
Bram: fajn, tak když máte tak rád "vůni" pražců, nechte se zaměstnat u stavební firmy, která provádí rekonstrukce tratí a můžete fetovat co je libo. Nehledě na to, že ten smrad obtěžuje i ostatní okolí, ne jen pracovníky na trati. Když se přijde do Lovosic, kde je sklad pražců, tak už je to cítit desítky metrů odtamtud.
Úterý, 21. února 2017 - 12:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6955
Registrován: 4-2003
Ostravské tornádo:fajn, tak když máte tak rád "vůni" pražců, nechte se zaměstnat u stavební firmy, která provádí rekonstrukce tratí a můžete fetovat co je libo. Nehledě na to, že ten smrad obtěžuje i ostatní okolí, ne jen pracovníky na trati. Když se přijde do Lovosic, kde je sklad pražců, tak už je to cítit desítky metrů odtamtud.

Opětovně píšu: Neposer se.

Jinak co se týká mne a dřevěných pražců, tak zrovna na zubrnické trati mi jich za několik let prošlo rukama docela dost. Jen už je to hezkých pár let nazpět, odpor jsem k dřevěným pražcům nikdy necítil a těžká práce mi nikdy nesmrděla a nesmrdí dosud - jen momentálně ve svém hlavním zaměstnání nemám do činění nic železniční infrastrukturou, ale s železničními vozidly [wink].
Úterý, 21. února 2017 - 23:00:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 491
Registrován: 10-2008
.....a mně ty pražce voněj......je to subjektivní......když s nima makáme tak fetuju jako divej.....je to stejný jako s koprovkou, takže O tornádo nemusí bejt tak ultras :-))) .... uznávám že bejt v tom furt bych asi nemusel, občas je dobré se nadechnout něčeho jiného.....ale bez té vůně už nebude dráha dráhou ... :-)
Středa, 22. února 2017 - 10:00:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13112
Registrován: 5-2002
OT: tyhle páchnoucí a zdraví škodlivé hnusy
Pán nemá rád uzeniny...? Mně tedy pražce za horkého dne voní stejně jako ony (koneckonců dehet jako dehet).

Jinak se přidávám k Bramovi s výzvou, aby ses nepotento.
OlFi
Středa, 22. února 2017 - 11:24:31  
Neregistrovaný host
89.102.67.81
OT: neříkej, že jsi ty někde 10hodin pracoval na pražcích.

Michal Tučný - nádraží
...nosič usnul pod stolem, pražce VONÍ karbolem... (i vůně pražců může mít svou "nostalgii a romantiku") :-)
https://pisnicky-akordy.cz/michal-tucny/nadrazi
Středa, 22. února 2017 - 11:31:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6956
Registrován: 4-2003
U nás mi pražce voní, ovšem v zemích bývalého CCCP mi pražce neskutečně smrdí. Tam je napouští evidentně něčím jiným [crazy].
Středa, 22. února 2017 - 12:34:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2244
Registrován: 4-2011
Sebu:, Hajnej: Napíšu asi stejný názor jako na kouření. Kdo chce dostat rakovinu a spoustu dalších nemocí, ať se zavře doma a tam si kouří do zčernání a neotravuje a neobtěžuje tím okolí...

OlFi: představte si že ano, ale díky tomu, že byly "stoleté", tak byly relativně v pohodě. Horší byl ten železný šrot, který tím byl načichlý, který jsem pak 2 dny házel do kontejneru. To ale přece neznamená, že je mi jedno, že s tím musí ostatní pracovníci pracovat pořád a třeba s novými, čerstvě napuštěnými. To normálně sežere kůži, když se to omylem někam dostane.

Na druhou stranu pravdu mají ti, co říkají, že dřevo má lepší vlastnosti, pokud to není shnilé, podkladnice zamačkané dovnitř, nebo volné vrtule, že to pak skáče.
Středa, 22. února 2017 - 16:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13122
Registrován: 5-2002
OT: Napíšu asi stejný názor jako na kouření.
Tohle přirovnání kulhá na obě nohy. Dřevěné pražce jsou pro své vlastnosti občas nenahraditelné (jak uvedeno výše), což se o kouření říci v žádném případě nedá.
Pokud s pražci někdo pracuje, zejména v místě jenjich výskytu většího než obvyklého, tak použije osobní ochranné pomůcky, a jinak to na normální trati až zas tak děsivý koncentrace nejsou.
vonHenry
Středa, 22. února 2017 - 20:58:04  
Neregistrovaný host
62.168.54.174
Ostravské tornádo, co ti je do pražců v Zubrnicích, starej se o čistej vzduch v Ostravě, doufám, že tam nebudeš chybět na demonstraci za čistotu ovzduší.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 06:58:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2245
Registrován: 4-2011
Hajnej: To jste nepochopil uplně tak, jak jsem myslel. Nešlo o používání dřevěných pražců, ale názor, že to "voní", proto by se to mělo kvůli tomu dělat dál.

vonHenry: do pražců v Zubrnicích mi není vůbec nic, stejně tak jako do vzduchu v Ostravě. Nicméně soucítím se všemi, takže uplně jedno mi to není. Ostatně tady v Ústeckým kraji taky nemáme vzduch uplně nejlepší, že?
Čtvrtek, 23. února 2017 - 07:26:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 760
Registrován: 5-2002
K probíhající debatě o pražcích bych si dovolil citovat jednoho kamaráda, ředitele jedné docela významné firmy: "vždycky, když na jaře začnou vonět pražce, mám chuť se vším seknout a stát se bezdomovcem..." A určitě nemyslel ty betonové [biggrin]
vonHenry
Čtvrtek, 23. února 2017 - 11:01:11  
Neregistrovaný host
109.80.227.125
O.T. jsem tvým přístupem k městu, pod kterým se schováváš velice zklamán.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 14:04:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2305
Registrován: 1-2006
"... mám chuť se vším seknout a stát se bezdomovcem..."

A je to opravdu pražcema, nebo pohledem do daňového přiznání? [biggrin]
Čtvrtek, 23. února 2017 - 17:05:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 7-2015
Když je nově do systému DÚK zahrnuta i oblast Mělnicka včetně Kralup a v systému DÚK platí i jízdenka Labe-Elbe, je tedy nově možné jet na Labe-Elbe i do Kralup?

Teď to čtu ještě jednou a vyplývá mi z toho, že to je možná tak, že se dá nově dojet na jízdenku PID vlakem či busem až do Roudnice a na jízdenku DÚK busem do Mělníka či do Kralup. Takže DÚK se tím směrem rozšířil jen o autobusy? Co to je za kočkopsa? Pak je odpověď na můj dotaz výše jasná :--/.

(Příspěvek byl editován uživatelem byll.)
Mladějov
Pátek, 24. února 2017 - 02:47:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9668
Registrován: 3-2007
Když je nově do systému DÚK zahrnuta i oblast Mělnicka včetně Kralup a v systému DÚK platí i jízdenka Labe-Elbe, je tedy nově možné jet na Labe-Elbe i do Kralup?

Každá beruška je brouk, takže platí, že každý brouk je beruška ?
Pátek, 24. února 2017 - 06:54:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2249
Registrován: 4-2011
vonHenry: jak už jsem řekl, není mi jedno, že v Ostravě a všude jinde mají blbý vzduch, ale co s tím já můžu udělat?
Neděle, 26. února 2017 - 13:00:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 492
Registrován: 10-2008
Jednotlivec neudělá nic, ale jak tady tak v Ostravě pokud by kupa lidí nejezdila tolik autama (nejlépe po jednom a ve velký káře), tak by se hned dýchalo lépe................ :-) Nebo vlastně i jednotlivec...... nejezdit zbytečně autem.....a žravim.... :-) Ale to už sme od pražců a dráhy fakt mimo......
Neděle, 26. února 2017 - 14:05:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2192
Registrován: 11-2006
Také bych se s dovolením zamíchal do debaty. Před 30 lety jsme v parném létě na demontážce VÚ1901 schytali celodřevěnou, asi 25km dlouhou nadílku z okolí Slatiňan,Chrudimi a Ždárce u Skutče. Mohu říci, že problém byl vždy jen u nových čerstvých pražců. Ty opravdu lezly až pod kůži a naskakovaly z nich červené fleky. Jakmile byly pražce byť jen pár let "jeté", vůbec ničím ani po něčem nezaváněly. A to se tehdy ještě napouštěly karbolou a dehtem. Daleko víc smrděly ty exkrementy přilepené na pražcích. Se dřevem se mi všeobecně dělalo daleko lépe, než s betonem. Největším průserem byly asi RSky - ty se v podstatě nedaly odnést z roštu v celku. A že by drobas a podkladnice načichly karbolou nebo dehtem? S tím jsem se tedy nikdy nesetkal. Asi jsem dělal na jiných kolejích.[happy]
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Mladějov
Neděle, 26. února 2017 - 23:39:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9691
Registrován: 3-2007
E..01 : Ano, já mám stejné zkušenosti s impregnovanými telegrafními (telefonními) sloupy.
Čerstvé byly neskutečné svinstvo a kreosot, kterým byly impregnovány, způsoboval popáleniny i přes rukavice, zvětšoval totiž citlivost pokožky na světlo, jednou jsem tohle svinstvo pomáhal překládat ze žel. vagonu (plošiňáku) na tatru a už bych to dělat nechtěl. Kluci, co ty sloupy usazovali do země/na patky, osazovali konzolami a pak na vztyčené lezli a natahovali dráty, kolikrát byli tak popálení, že ani nemohli spát.

Ale starší..v pohodě.
Pondělí, 27. února 2017 - 13:27:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 7-2015
Před chvíli jsem viděl vyjíždět z Ústí hlavního směr Děčín zajímavou soupravu ve složení Banán+Bdmtee+nějakej nákladní malej vložák+měřicí vůz, to něco takového jezdí běžně? Ty vagony OK, ale že to táhne banán, to maj dráhy takovej nadbytek lokomotiv? Nebo se měřilo něco právě v souvislosti s tou loko?

Díky za info.
belza
Pondělí, 27. února 2017 - 14:11:55  
Neregistrovaný host
37.188.239.96
Ne není to běžná jizda. Jedná se o zkušební jízdy zmíněného nákladního vozu. Banan na tom je z důvodu jízdy přes 130km/h.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 12:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2251
Registrován: 4-2011
Jako jo, letité pražce už tolik nesmrdí, ale v parných létech to znát je. Soused z toho má na zahradě terasy a i když je to staré asi 50 let, tak dávají o sobě vědět. Nebo když jsem jel před asi 5 lety 460kou z Bohumína do Návsí, tak když jsme jeli tím poddolovaným úsekem, kde to furt překládají, tak jsem myslel že zdechnu.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 17:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7001
Registrován: 4-2003
Ostravské tornádo:Nebo když jsem jel před asi 5 lety 460kou z Bohumína do Návsí, tak když jsme jeli tím poddolovaným úsekem, kde to furt překládají, tak jsem myslel že zdechnu.

Ale jdi ty, brepto [biggrin].
Mladějov
Čtvrtek, 02. března 2017 - 18:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9738
Registrován: 3-2007
OT bych chtěl vidět na vojně, jak čistí hajzly [biggrin]
Cogwheel
Pátek, 03. března 2017 - 09:57:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4563
Registrován: 1-2012
Dopadlo by to asi jako ve Švejkovi:
"A jak jsi se vzbouřil?" otázal se sapér Vodička, dívaje se sympaticky na jednoročního dobrovolníka.
"Nechtěl jsem pucovat hajzly na hauptvaše," odpověděl, "tak mě vedli až k obrštovi. A to je pěkná svině." (...)
Pan obrst po celou mou řeč nic nedělal než cvakal zuby jako kobyla, když ji studí zmrzlá řepa na jazyk, a potom na mne zařval:
,Tak budete pucovat hajzl, nebo nebudete?` ,Poslušně hlásím, že žádného hajzlu pucovati nebudu"
,Vy budete pucovat, Sie Einjähriger.` ,Poslušně hlásím, že nebudu.`
,Krucityrkn, vy budete pucovat ne jeden, ale sto hajzlů!`
,Poslušně hlásím, že nebudu pucovat ani sto, ani jeden hajzl!`
A tak to šlo pořád: ,Budete pucovat?` ,Nebudu pucovat!" Hajzly lítaly sem a tam, jako by to bylo nějaké dětské říkadlo od Pavly Moudré. Obršt běhal po kanceláři jako pominutý, nakonec si sedl a řekl: "Rozvažte si to dobře, já vás předám divizijnímu soudu pro vzpouru. Nemyslete si, že budete první jednoroční dobrovolník, který byl za této války zastřelen. V Srbsku jsme pověsili dva jednoroční dobrovolníky od 10. kompanie a jednoho od 9. jsme zastřelili jako jehně. (...) Potom mne odvedli a oznámili mně, že jsem žalován pro vzpouru."
[rofl]
StarMaster
Pátek, 03. března 2017 - 15:51:20  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Ostravské_tornádo
Jste normální? Vůně dřevěných pražců je něco, co bych mohl čichat celý den, kdyby to nebylo nezdravé. Ach jak rád jsem je čichal na 4. koridoru, když to ještě nebyl 4. koridor a vlak zastavil někde v zářezu v kopřivách a ta vůně se linula otevřenými okénky dovnitř. [sad]

A ještě jsem nezažil někoho, komu to smrdí.

Nechcete nás těch vašich histeráků ušetřit?
Pátek, 03. března 2017 - 16:06:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2308
Registrován: 1-2006
vlak zastavil někde v zářezu v kopřivách a ta vůně se linula otevřenými okénky dovnitř.

Co teprve během zastavení v Soběslavi [biggrin]
Sobota, 04. března 2017 - 22:00:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 460
Registrován: 9-2013
Vůně dřevěných pražců mě vždycky přenese do pravé železniční nálady. Je mi proto opravdu záhadou, jak může někdo tvrdit, že mu dřevěné pražce smrdí, když má být fandou železnice, či snad dokonce na ní dělá.[coze]
Neděle, 05. března 2017 - 09:22:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 6-2016
Trocha drážní archeologie v Úštěku. Budova bývalého nádraží zrušené tratě Úštěk-Malé Březno stále stojí, v husté buši u budovy lze najít zbytky původních kolejí a výhybek. Pešung tratě ve směru na Habřinu je jasně patrný.


Neděle, 05. března 2017 - 09:29:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 6-2016
Část druhá. Most kterým trať překračovala Severočeskou transverzálku. Pod ním je stále výhybka a část krátké spojovací koleje, která spojovala obě tratě. Osobní doprava po ní nikdy nejezdila, spojka sloužila pouze pro občasný náklad nebo přetah.

Neděle, 05. března 2017 - 09:35:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 6-2016
Část třetí. Něco málo z malebného lokálkovského Úštěka.

Neděle, 05. března 2017 - 11:04:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 773
Registrován: 9-2013
https://youtu.be/JQO1cuD0DOk


Dřísy a Kocour ve Všetatech
Neděle, 05. března 2017 - 11:27:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 514
Registrován: 10-2006
Já si myslel, že na 087 proběhla nějaká rekonstrukce.
Ze snímků to spíš vypadá na včerejší nálet Luftwafe.
Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Neděle, 05. března 2017 - 11:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 6-2016
Glagol: dílčí rekonstrukce na širé trati se teprve budou dělat, letos na jaře. V plánu je delší výluka.
StarMaster
Neděle, 05. března 2017 - 19:15:34  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Rychloběžka:
Co smrdí, on z toho rovnou málem zdechnul! [crazy]

Naštěstí jsou tu i normální lidi. [happy]
Úterý, 07. března 2017 - 14:37:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 495
Registrován: 10-2008
ad 087: no ono spíš se zatím jen poprohazovaly pražce co se nestihly v roce 1976 před příchodem Pielstiků...... :-) Udělat tuhle trať pořádně tak se po ní dá minimálně v 50% lítat kilo..... ale nevim ,nevim co se tady myslí pod slovem rekonstrukce :-)))
Úterý, 07. března 2017 - 15:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 6-2016
Vymění se kříže na přejezdech polních cest. I to je rekonstrukce...taková dílčí...
Středa, 08. března 2017 - 08:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 4-2011
Rychloběžka: každému ropákovi voní něco jiného. Někomu pražce, někomu guma, někomu toluen..
Pro mě jsou pražce hrůza. Úplně z toho pálí nos.

Teď "krásně voní" nové výhybkové pražce na Švestkové dráze. Můžete si jít zafetovat [lol]
Petr U.
Pátek, 10. března 2017 - 16:37:32  
Neregistrovaný host
78.157.167.99
Už se nám to blíží!!! Od 1.4.2017 nám budou opět jezdit vlaky na Doupovské dráze, Švestkové dráze, do Zubrnic, Kamenického Šenova a do Libochovic! Novinkou pro tuto sezónu je zajíždění ranního vlaku z Kadaně až do KADAŇSKÉHO ROHOZCE!!!! Vlaky jezdí každou sobotu, neděli a státní svátek až do konce října.[vypravci]