Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě v Karlovarském kraji » Archiv diskuse Tratě v Karlovarském kraji do 30. 08. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v Karlovarském kraji do 30. 08. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 15. srpna 2017 - 13:41:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3975
Registrován: 5-2009
Pár dobových fotek za železné opony. Pomezí, Č. Velenice, N. Údolí a Česká Kubice


Bobo
Úterý, 15. srpna 2017 - 16:46:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13647
Registrován: 5-2002
šéne fota

Údolí bylo vytrhané až za nákladištěm, jezdily tam Mn se dřívím - většinou s Pielstickem, skládalo se v NÚ a tam to braly německé kamiony, - že by se tady inspirovali tvůrci filmu rebelové?
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mladějov
Úterý, 15. srpna 2017 - 17:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10703
Registrován: 3-2007
dispečere, upřesnění : Takže 1) Velenice, 2) Pomezí, 3),4) Kubice (nebo Dvořiště?), 5) Gmund na silničním přechodu, vzadu přejezd úzké, 6) Kubice nebo Dvořiště?,7) Kubice pohled JZ od tratě směr Všeruby ? Děkuji.

Bobo : Žádné vlaky pro celníky v Kubici, pasováci a celníci byli dovezeni busem z nedalekého silničního přechodu, protože jezdil jen jeden pár vlaků osobní přepravy denně -Mnichováci, od olympiády v Mnichově 1972.

V nákladce koncem 80. do FIW 2x218, 2x742, Ex přepřahy na Kubici 754/218.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 15. srpna 2017 - 19:23:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11231
Registrován: 5-2004
Nejezdil manipulák v některých dobách i do Rudy? Osobáky sunuly na město a objížděly na špičáku.

Ono dost záleží o jakých letech se bavíme. Padesátý, šedesátý se dost lišily, osmdesátý tuplem.

Mch ono je zajímavý že krom dálkových vlaků skrz Děčín a Štúrovo/Komárno toho i na "spřátelených" přechodech o moc víc nejezdilo v osobce.

Do NDR byl Vojtanov s 1-2 párama R a sezonním osobákem, pak až Děčín (a vše rychlíky) a hodně pozdě Žitava. Do Polska to bylo jak teď[rofl] - Lichkov s Bohemií a Pragou s 1 párem smíšenejch vlaků (osmidveřák za Sergejem a pod) bez vazeb u nás i v Polsku a Žebříkovice kde krom rychlíků jezdívaly i 2 páry osobáků. Ze Slovenska pak až Plaveč 1-2 páry R a 2 páry os.

Do Maďarska se chodilo v Komárně pěšky ne proto že tarif ale proto že skoro nic nejelo, Štúrovo, Šiatorská Bukovinka s osobákama a 1 párem osobákorychlíku Filakovo - Budapešť, Lenartovce s 2 párama osobáků pro celníky bez vazeb (89 v létě na čundr jsme šli pěšky), Z Košic jako v tom Plavči a 2 páry Sl.N.Mesto.
Úterý, 15. srpna 2017 - 19:29:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2611
Registrován: 5-2002
Ex přepřahy na Kubici 754/218

Jak v kterém grafikonu. V některých letech - kvůli vyrovnávce výkonů - jezdili naši s brejlovci do Brodu.

V nákladce jezdily "schwandorfy" (uhlí pro tepelnou elektrárnu ve Schwandorfu posstavenou v šedesátých letech a projektovanou na naše hnědé uhlí) v sergejích.

Výkolejka tam byla, jako všude. Pokud si to dobře pamatuji, tak byla spojená s odjezdovým návěstidlem v Kubici. Zda a jak byla kontrolovaná PS nevím. Někdy počátkem osmdesátých let byl průšvih s Mnichovákem ve směru do NSR, když ho signalista podhodil předčasnou obsluhou a ven vypochodovaly čtyři kočáry DB. Škoda devizová převeliká.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Úterý, 15. srpna 2017 - 19:36:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2612
Registrován: 5-2002
Petr Vlček: Jezdil celé roky od války až do devadesátých let. V Alžbětíně byla velká pila. Ještě v první polovině sedmdesátých let denně, později jen v pracovní dny. Řešilo se to před časem někde v Tratích v západních Čechách. Na webu jsou k dohledání fotky posunujícího kremáku nafocené z německé části nádraží. Kromě sunutí osobáků byl další specialitou této trati anglický posun (trhnutím) u těch manipuláků v Alžbětíně, protože tam byly všechny pozůstalé koleje kusé a sunutí nákladů z Alžbětína až na Špičák bylo z řady důvodů nemožné.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Mladějov
Úterý, 15. srpna 2017 - 20:16:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10706
Registrován: 3-2007
Jj. A výkolejka mezi dráty (kousek výš nad mostem nad silnicí od Debrníku) se jmenovala v sešiťáku lstivě "dopravna Debrník".
Úterý, 15. srpna 2017 - 20:37:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 488
Registrován: 2-2004
Mladějov: drobně upřesním, že to bylo od 70/71 http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=CSD&kategorie=Ex&cisl o=468&nazev=&rok=1971
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 12:51:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 3-2015
Zdravím, děkuji všem za informace a stále se těším, že se nám Sonic ozve s tou Aší. K mnichovskému rychlíku, začal jezdit dne 31.5.1970.
Mladějov
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 17:43:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10720
Registrován: 3-2007
OK, díky za opravu, já to na netu neověřoval a někde jsem četl, že to bylo, jak jsem uváděl, omlouvám se.
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 21:36:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 11-2006
Petropolian: Já jsem teď dost mimo internet a svoje materiály, tak až tak za týden ...
Pátek, 18. srpna 2017 - 20:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3347
Registrován: 3-2006
Chodov a Karlovy Vary 15.8.2017



Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Neděle, 20. srpna 2017 - 13:41:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 521
Registrován: 6-2012

Pondělí, 21. srpna 2017 - 19:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4573
Registrován: 5-2010
A v sobotu vyrazí oba Hektůrci opět na sonderzugu v trase Schwarzenberg-Chiesch.
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 15:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3355
Registrován: 3-2006
Taky jste si mysleli, že se v Chodově aktivuje zabzař a pak se tam vpustí provoz?
Cha chá!
Křižování rychlíků u peronu (protože výluka 1.TK do Dvorů), vjezdy na PN, odjezdy na výpravu TRS, zabezpečení roku 2017.




Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 20:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2617
Registrován: 5-2002
K nedávné diskusi o režimu na tratích přes/u státní hranice:
http://pohranicnik.blogspot.cz/2017/03/psovodske-vzpominky-na-tro jmezi-2cast.html
http://pohranicnik.blogspot.cz/2012/05/vlakem-za-draty.html
http://pohranicnik.blogspot.cz/2012/05/kuriozita-z-doby-zelezne-o pony.html
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 21:07:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 741
Registrován: 6-2006
Ad Mikulda: A není výhodnější začít jezdit přes Chodov i když není úplně doděláno než Chodov objíždět, protože zabzař je možné spustit až bude definitivně hotovo?
"Nechápu vyhrazené pruhy pro autobusy, proč by měli být chudí lidé v cíli dřív než já?", Jeremy Clarkson
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 21:25:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7513
Registrován: 4-2003
Johny11:K nedávné diskusi o režimu na tratích přes/u státní hranice:

O železnici skoro nic (tedy nic, co by nebylo všeobecně známé), kdežto vzpomínek "hodných" příslušníků pohraniční stráže až až. Ostatně, co bychom od takto zaměřených stránek chtěli [nene][crazy].
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 22:05:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3357
Registrován: 3-2006
Poljaq: Z hlediska cestujícího ano, z hlediska bezpečnosti žel. dopravy ne.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pátek, 25. srpna 2017 - 07:34:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 742
Registrován: 6-2006
Takže z hlediska bezpečnosti raději přerušit dopravu na 2 měsíce? Tak to vidím jako pokrokové v roce 2017 [crazy]
"Nechápu vyhrazené pruhy pro autobusy, proč by měli být chudí lidé v cíli dřív než já?", Jeremy Clarkson
Pátek, 25. srpna 2017 - 13:14:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3358
Registrován: 3-2006
Normální člověk by čekal, že když je ve stanici půl roku výluka s NAD při které se vyškubou a znova položí všechny koleje, že už ty nově položené budou zavázané do nového zabzař. Proč konkrétně to nešlo?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pátek, 25. srpna 2017 - 14:34:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 743
Registrován: 6-2006
Tak nějak nelze projektovat nové zabzař do provizorního stavu. Nového zabzař se nemůže pustit půlka, to není technicky ani možné kvůli závislostem, takže by to byl ten provizorní stav a ten nikdo platit nebude. A hlavně se může schválit pouze jako celek.
A staré zabzař zase už neodpovídá nové konfiguraci.
"Nechápu vyhrazené pruhy pro autobusy, proč by měli být chudí lidé v cíli dřív než já?", Jeremy Clarkson
Bobo
Pátek, 25. srpna 2017 - 15:11:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13665
Registrován: 5-2002
to se minezdá. provizorně aktivovat by to šlo, jen chtít a víc kč.
jopka tam je, ko už taky, chybějící vexle se vydrátujou.......
už tam new vexli fikli.
je tam koukač na konce, nebo to hlásí fíra?
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pátek, 25. srpna 2017 - 17:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3359
Registrován: 3-2006
Nového zabzař se nemůže pustit půlka, to není technicky ani možné kvůli závislostem, takže by to byl ten provizorní stav a ten nikdo platit nebude.
Sokolov se zapínal, když byl hotový celý, nebo když byla hotová první půlka?

A na těch nově položených kolejích se bude ještě něco škubat, nebo proč je to provizorium?

je tam koukač na konce, nebo to hlásí fíra?
Tak to by mě taky zajímalo, já tam nikoho neviděl.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Pátek, 25. srpna 2017 - 19:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 4-2015
Tak nějak nerozumím obsahu diskuze - aktivovalo se PROVIZORNÍ ZZ.
Co je nesrozumitelného na významu slova provizorní?

Sokolov se zapínal, když byl hotový celý, nebo když byla hotová první půlka?
Sice nechápu analogii, ale předpokládám, že taky po etapách (zanedbejme, že různé DOZ byly připravovány v různých dobách za klidně i odlišného právního prostředí (vyhlášky, normy, etc.)).

A na těch nově položených kolejích se bude ještě něco škubat, nebo proč je to provizorium?
Že by například neměly ZZ? Vždyť to Poljaq vysvětlil dostatečně. Ano, asi se také dá to udělat tak, že se zavře na půl roku nebo rok celá dvoukolejka, lidi se naženou do NAD, náklady odkloní a až se všechno přestaví, přezkouší a zmodernizuje, tak se slavnostně přestřihne páska s ministrem a jinými potentáty a lidi holt budou jezdit autobusy.
Tipuji ovšem, že české řešení je z hlediska uživatelů příjemnější a nejspíš i levnější (pokud tě to víc zajímá, můžeš ve svém turnusovém volnu zdarma navštěvovat přednášky na stavební fakultě ČVUT k žel. stavitelství). Dále v českých poměrech máme jiné rozpočtové možnosti a podmínky než třeba bohaté Německo a peníze jsou uvolňované postupně, podle stupně přípravy staveb ===> což de facto znamená, že bys měl Buštěhradskou dráhu zavřenou mnoho let a to už by se asi opravdu nikomu nelíbilo. Krom toho, na nějaké ještě větší akce nejsou už kapacity skoro nikde.

z hlediska bezpečnosti žel. dopravy ne.
Tak nejbezpečnější je nedělat nic. To co jsem se dočetl za opatření k dané akci mi jako dostatečné bezpečné přijde (ostatně, pokud by to bylo nebezpečné, tak to nikdo nepodepíše a spíše to budou řešit OČTR coby obecné ohrožení).
West code was broken.

Pátek, 25. srpna 2017 - 19:46:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 744
Registrován: 6-2006
Tak Sokolov nevím, to jsem ještě nebyl úplně aktivní... V Chodově byla stará releovka, která se ruší. JOPka tam teprve bude. Provizorium by to bylo, neboť tam ještě neleží všechny koleje. A vzhledem k tomu, že zabzař je UTZ, tak se musí schválit jako celek. Takže provizorní zabzař by se muselo schválit taky a to je mooooooc peněz, které nikdo na 2 měsíce dávat nebude.
"Nechápu vyhrazené pruhy pro autobusy, proč by měli být chudí lidé v cíli dřív než já?", Jeremy Clarkson
Sobota, 26. srpna 2017 - 00:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3360
Registrován: 3-2006
aktivovalo se PROVIZORNÍ ZZ
Ano, proč ne definitivní, když je prakticky celá stanice položená? Nebo fakt kvůli chybějícím třem výhybkám nelze aktivovat definitivní ZZ?

Sice nechápu analogii,
To jsem sice nečekal, ale já ti jí vysvětlím - teď je hotová sudá skupina (z pohledu traťových kolejí), v Sokolově byla tuším taky první hotová sudá skupina. Bylo tam definitivní ZZ, nebo se jezdilo na přivolávačky a bez odjezdových návěstidel?

Že by například neměly ZZ?
Pozor na argumentaci kruhem. (Koleje nemůžou mít ZZ, protože jsou provizorium a provizorium jsou proto, protože nemají ZZ.)

Ano, asi se také dá to udělat tak, že se zavře na půl roku nebo rok celá dvoukolejka, lidi se naženou do NAD, náklady odkloní
Ano, výluka s NAD byla od března do srpna.

To co jsem se dočetl za opatření k dané akci mi jako dostatečné bezpečné přijde
Takové "ópéčko" na libovolném přejezdu je taky dostatečně bezpečné (ostatně, pokud by to bylo nebezpečné, tak to budou řešit OČTR coby obecné ohrožení), přesto je tak nějak lepší, když ten přejezd funguje.

To tam bude takhle ještě celé dva měsíce? No potěš koště.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Sobota, 26. srpna 2017 - 10:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1810
Registrován: 4-2015
Dneska jsem chtěl sice věnovat fotkám z úrodného léta, ale zatím se urodilo tady [happy].

Nebo fakt kvůli chybějícím třem výhybkám nelze aktivovat definitivní ZZ?
A ty víš přesně, že chybějí jenom 3 výhybky (bez vazeb do ZZ)? Já ne.

Bylo tam definitivní ZZ, nebo se jezdilo na přivolávačky a bez odjezdových návěstidel?
To si právě nepamatuju, proto jsem se k tomu nevyjadřoval. Ale předpokládám, že to bude a bylo úplně stejný jako všude jinde.

Pozor na argumentaci kruhem.
Ta zde vůbec nevadí, protože nic nedokazujeme. A maximálně při snaze definovat provizorium skončíme u množin a prvků a axiomů a to snad k pochopení modernizace žst. Chodov stačí.

Ano, výluka s NAD byla od března do srpna.
Podstatou mého příspěvku nebylo vymezení časového intervalu, ale upozornění na rozsah a kapacity. Jde to i zavřít na pět let nebo 5 dní.

Takové "ópéčko" na libovolném přejezdu je taky dostatečně bezpečné (ostatně, pokud by to bylo nebezpečné, tak to budou řešit OČTR coby obecné ohrožení)
Náhodou to už řešily a shodly se, že pokud je to jinak možné, tak rozkaz Op nenahrazuje uzavření PZZ (citace doslovná přispěvatele ZZ DF K-repu)!

přesto je tak nějak lepší, když ten přejezd funguje.
Ale on funguje. Citace (vybrané):
vjezd/odjezd na/ze staniční koleje č. 4c ve směru od/do Nové Role dovolí výpravčí ŽST Chodov na PN
nebo kolem neobsluhovaných návěstidel, včetně splnění podmínky pro uzavření PZS v km 0,575 ručně
tlačítkem z indikační desky v souladu s ustanovením čl. 8, přílohy č. 4, předpisu SŽDC (ČD) Z2 a
ZDD. Po spuštění výstrahy musí být jízda ŽKV na přejezd dovolena až po uplynutí doby 47 sekund,
potřebné pro uzavření PZS.
vjezd/odjezd do/ze stanice Chodov ve směru od/do Karlovy Vary a od/do Nového Sedla u Lokte 1.TK a
2.TK (tzv. za plotem) dovolí výpravčí ŽST Chodov na PN nebo kolem neobsluhovaných návěstidel,
včetně splnění podmínky pro uzavření PZS v km 195,154 ručně tlačítkem z indikační desky v souladu
s ustanovením čl. 8, přílohy č. 4, předpisu SŽDC (ČD) Z2 a ZDD. Po spuštění výstrahy musí být jízda
ŽKV na přejezd dovolena až po zjištění, že přejezd byl uzavřen.

atd. atd. nehodlám to zde tapetovat celé, ale píše se tam i o KÚ a zjišťování volnosti, jak byl dotaz výše.
Ale myslím, že jako dopravci to dostáváte určitě také (to vidím v poště), tak se obrať na nadřízené, oni ti to určitě rádi a zdarma ve svém volnu přepošlou ...[biggrin]
West code was broken.

Sobota, 26. srpna 2017 - 11:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3361
Registrován: 3-2006
Přejezd jsem myslel obecně jakýkoliv, proto jsem napsal "libovolný", což jsi zřejmě přehlédl.

Ta citace je pěkná, opravdu krásné zabezpečení v roce 2017.

A ty víš přesně, že chybějí jenom 3 výhybky (bez vazeb do ZZ)? Já ne.
Napočítal jsem 3. Loketské zhlaví je hotové, varské taky, chybí jenom to, co odbočuje z 1.TK.
Ale jestli se budou ty nově položené koleje znova škubat, tak toho chybí samozřejmě víc.

Podstatou mého příspěvku nebylo vymezení časového intervalu, ale upozornění na rozsah a kapacity.
Podstatou mého příspěvku bylo upozornění, že jedna taková popisovaná výluka právě skončila a mohlo se to tedy udělat během ní.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Sobota, 26. srpna 2017 - 12:27:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 4-2015
Ano a to tvrzení o Op a jeho uzavření skutečně platí pro "libovolný" přejezd, tedy PZZ. To znamená úplně všechny PZZ v ČR. Čili nerozumím o co ti jde.

Ta citace je pěkná, opravdu krásné zabezpečení v roce 2017.
Pokud ti jde o bezpečnost a ne jen o vysírání, tak nouzové závěry, uzavření PZZ a kontrola volnosti úseků ti v provizorním ZZ nestačí? Tak co ještě požaduješ a prosím konkrétně, se specifikací pro rok 2017.
Normální lidi budou raději jezdit k perónům do stanice, místo autobusem a s přestupem navíc - a to i za "cenu" dohledu upraveného ZZ. Zkus se jich zeptat, zda budou raději "bezpečněji" cestovat déle a s přestupem. Schválně, co ti asi odpoví.

Napočítal jsem 3. Loketské zhlaví je hotové, varské taky, chybí jenom to, co odbočuje z 1.TK.
Vnitřní prvky ZZ jsou tedy nepotřebné nebo jak?

Podstatou mého příspěvku bylo upozornění, že jedna taková popisovaná výluka právě skončila a mohlo se to tedy udělat během ní
Jo, všichni jsou úplně blbý a zapomněli se Mikuldy zeptat. Jistě, mohlo se to udělat během ní, akorát z dlouhé chvíle se raději zhotovitel kopal do zadele. Jak jsi přišel na to, že by se to stihlo během té ukončené etapy (tedy výrazně rychleji). Úplným zastavením provozu, i za plotem?

Jak bys to tedy postavil celé rychleji?
West code was broken.

Bobo
Sobota, 26. srpna 2017 - 12:35:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13668
Registrován: 5-2002
a to fakt nejde pro provizorky zapojit odjezdy? nebo se zas čeká, až se fikne další vexle? nebo se spíš nechce, bo kč.
a s koncema je to jak? [vypravci] vidí fšeny ko?
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pružinskij
Sobota, 26. srpna 2017 - 12:58:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1813
Registrován: 4-2015
Už ti Poljaq odpověděl výše a zbytek máš v ROVu.
West code was broken.

Sobota, 26. srpna 2017 - 14:58:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3977
Registrován: 5-2009
Klucí klíííd... zajdeme na pivo a zasmějeme se nad akci vodáci vs trolej v Tršnici.[lol][lol]
Pružinskij
Sobota, 26. srpna 2017 - 15:13:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 4-2015
Jo, to jsme se zasmáli...[biggrin] Tedy, že jsou čeští vodáci většinově vychlastaný, jsem si už všiml. Ale, že je někdo tak vypitej, že pár minut po půlnoci vyleze na wapku a nejspíš si myslí, že je nevodič, to tu ještě nebylo. Jinak celé léto nekonečné prudce inteligentní dotazy "kde tady máte tu řeku...? (na kopci asi...), kde je tu hospoda atd. atd.
Letos jsme s dětma sjeli jenom kus - voda zelená, špinavá a přelidněno. Pedagogický efekt to mělo - starší po hodině prohlásil, že je už jako ty mimoni, znuděnej a v depresi; mladší usnula a zbytek prospala. Málo akční, příští víkend jedeme na malodrážky v Sasku, tam se zabaví víc.
Vyšší level byla nepovolená technopárty v Jebanicích. To byli skvosti, to by jeden pohledal. Ty se neudrželi ani na sypaným nástupišti, natož vlastní silou vlézt do vlaku. [proud] V 6 ráno celý vod slámy a tak. Proti tomu účastníci každoročního Przystanku Woodstock (ano komerce a bez duc duc duc a pervitinu apod.) byli něco jako zjevení, ale to je jinej kraj, jinej mraw :-)

Sraz až někdy na podzim, teď moc nestíháme, za týden začíná škola.
West code was broken.

Sobota, 26. srpna 2017 - 15:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3362
Registrován: 3-2006
Tak co ještě požaduješ a prosím konkrétně, se specifikací pro rok 2017.
Návěstidla. A jízdy tzv. "na barvu". Pak můžeme začít to zařízení nazývat zabezpečovací.
Jak je vlastně možné, že stanice bez odjezdových návěstidel je zavázaná do traťoviny?

Normální lidi budou raději jezdit k perónům do stanice, místo autobusem a s přestupem navíc - a to i za "cenu" dohledu upraveného ZZ.
Nebudeš tomu věřit, ale to samé jsem psal v příspěvku 3357.

Vnitřní prvky ZZ jsou tedy nepotřebné nebo jak?
Jestli to využívá střeva staré reléovky, tak proč ji to nevyužívá celou v nějaké osekané podobě?
A jestli to používá nové vnitřní prvky ZZ, tak opravdu nejde zároveň venku podbíjet a vevnitř drátovat?
I když asi ne, když si vezmeme, jak dlouho trvalo zavázání těch dvou nových spojek v Novém Sedle ...

Jo, všichni jsou úplně blbý a zapomněli se Mikuldy zeptat.
To je docela škoda, radím rád.

Jak bys to tedy postavil celé rychleji?
V momentě, kdy mám vytrhanou celou stanici a nejezdí přes ní nic, pokládají se nové koleje, začít budovat nové zabzař. Po 1.TK za plotem jezdit na starém zabzař.
Pokud by se to nevešlo do jedné místnosti, tak proměnit Chodov zhlaví v hlásku.
Zprovoznit nové zabzař ve stanici a pak vyloučit 1.TK.

že pár minut po půlnoci vyleze na wapku a nejspíš si myslí, že je nevodič, to tu ještě nebylo
Bylo, v červnu v Sokolově na ranžíru.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Sobota, 26. srpna 2017 - 17:31:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 4-2015
Návěstidla. A jízdy tzv. "na barvu". Pak můžeme začít to zařízení nazývat zabezpečovací.
Aha. A to stačí nebo chceš i přenos kódu na HV?
A k tomu, abys ZZ nazýval zabezpečovacím ti bude stačit aktivace hlavních návěstidel nebo úplně všech návěstidel? Obecně to samozřejmě nezáleží na tom, co si Mikulda definuje sám, ale co je předpisově ještě přípustné.
To se ptám jen pro přesnost, protože požaduješ dražší řešení a v případě úplného zabezpečení ještě více drahé řešení. Potom se logicky musíme ptát, kde jsou meze růstu a od kdy už to je pro investora neúnosné.
Jestli to využívá střeva staré reléovky, tak proč ji to nevyužívá celou v nějaké osekané podobě?
A jestli to používá nové vnitřní prvky ZZ, tak opravdu nejde zároveň venku podbíjet a vevnitř drátovat?
I když asi ne, když si vezmeme, jak dlouho trvalo zavázání těch dvou nových spojek v Novém Sedle ...

Já tedy v rozsahu právě probíhajících prací vidím oboje - jak postupnou aktivaci ZZ, tak stavební práce.
To je docela škoda, radím rád.
Výborně, můžeš se přihlásit na jakékoliv OŘ, každou chvíli někoho shánějí. Akorát, aby ses dodatečně nedivil, tak krom režijky a 6 týdnů dovolené, dostaneš jen mizerný tabulkový plat a záhy zjistíš, že se ti tam ani nevyplatí dojíždět.
V momentě, kdy mám vytrhanou celou stanici a nejezdí přes ní nic, pokládají se nové koleje, začít budovat nové zabzař. Po 1.TK za plotem jezdit na starém zabzař.
Pokud by se to nevešlo do jedné místnosti, tak proměnit Chodov zhlaví v hlásku.
Zprovoznit nové zabzař ve stanici a pak vyloučit 1.TK.

A jak ho asi zprovozníš, když má vazby na ty nevyloučený soubory? Jedině provizorně, že jo a to jsme zase u toho, čemu říkáme/říkáš provizorně. Do hotový a plně funkční ESY/JOP, s novým dopravním programem, budeš jak zavazovat lichou skupinu výhybek, přestavníků, EMZ, označníky, KÚ, EOV atd. atd.? Práce na trakčních zařízení ti taky zasahují přes zhlaví apod.
West code was broken.

Bobo
Sobota, 26. srpna 2017 - 19:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13670
Registrován: 5-2002
sw esy si s chybějícíma wexlema poradí, gdyž se jí pomůže na straně hw
takže nyní máme zabezpečeno vjezd na obsazenou (to hlídá fíra, takže co), odjezdy na trsky, otázka času, gdy se [vypravci] poplete čísla nebo fíra přeslechne, kor při neadresným volání z trs a máme tu min fiklou vexli nerozřeznou.
chápu, že cokolif přechodnýho stojí kč
ale co, provozní si poradí a gdyž ne, tak to zacálujou.....
sedlo: nějak sem nepochopil, že při jízdě new spojkou z chodau je na vjezdu 40 a něco, přitom od so bliká zelená

(Příspěvek byl editován uživatelem bobo.)
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Sobota, 26. srpna 2017 - 20:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3363
Registrován: 3-2006
Aha. A to stačí nebo chceš i přenos kódu na HV?
Stačí.

A k tomu, abys ZZ nazýval zabezpečovacím ti bude stačit aktivace hlavních návěstidel nebo úplně všech návěstidel?
K tomu, abych ZZ nazýval zabezpečovacím bude stačit nejezdit podle rozhledových poměrů.

záhy zjistíš, že se ti tam ani nevyplatí dojíždět.
Odpověděl sis sám.

A jak ho asi zprovozníš, když má vazby na ty nevyloučený soubory?
A jak to dělaj ve Varech, kde chybí půlka kolejí? To se z toho ta ESA přece musí zbláznit, ne?

Do hotový a plně funkční ESY/JOP, s novým dopravním programem, budeš jak zavazovat lichou skupinu výhybek, přestavníků, EMZ, označníky, KÚ, EOV atd. atd.?
To mi řekni, co budou dělat ve Varech, až se zprovozní 1. a 2.SK, a budou chtít do hotový a plně funkční ESY/JOP zavazovat lichou skupinu výhybek, přestavníků, EOV atd.?
No a v Chodově by se to udělalo stejně.

Sedlo: koukl jsem se na fotky, v říjnu 2016 už tam spojky byly, takže zavázání dvou spojek do reléovky trvalo nějakých 9 měsíců?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Sobota, 26. srpna 2017 - 20:58:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 4-2015
To bych řekl, že stačí, trestněprávní odpovědnost budeš mít ať už pojedeš na Pv, návěstidlo nebo cokoliv jiného, stejně tak i operátor obsluhy dráhy.
Jak to dělají ve Varech nevím a je mi to v rámci diskuze zcela fuk - ať si zhotovitel vybere, jakou technologii uzná za vhodnou, on taky má nějaký finanční a strategický management a rozhodně se nepůjde ptát Mikuldy nebo oblastního technologa, jak co postaví.
Nevím z čeho by se stávající SZZ mělo zbláznit. A nové tam ještě není.
1. a 2.SK, a budou chtít do hotový a plně funkční ESY/JOP zavazovat lichou skupinu výhybek, přestavníků, EOV atd.?
Když bude zprovozěná jen 1. a 2. SK, tak asi nepůjde o hotové nové SZZ, ne?
Sedlo: to se ptáš nebo konstatuješ? V případě otázky je totiž položená na nesprávném místě.
Jinak obecně i podprůměrný středoškolák ví, že je rozdíl v nákladech i cenách za práci v závislosti na čase, takže je mi krajně podezřelé, že děláš, že to nevíš (nápověda - když budeš mít zakázku na podbití něčeho jednotek, tak to budeš dělat jinak dlouho ručním podbíjením, jinak strojním s odepsanou ASP a jinak supermoderní novou ASP. A pokaždé za jiné náklady a za jiných podmínek - a je fuk co je to za kšeft). Taky se dá tak nějak předpokládat schválený harmonogram prací, návaznost stavebních postupů, dostupnost lidí v čase atd.
West code was broken.

Neděle, 27. srpna 2017 - 01:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3364
Registrován: 3-2006
trestněprávní odpovědnost budeš mít ať už pojedeš na Pv, návěstidlo nebo cokoliv jiného, stejně tak i operátor obsluhy dráhy.
Na návěst Ž-B-Ž a PN (Pv) je stejná odpovědnost?

Jak to dělají ve Varech nevím a je mi to v rámci diskuze zcela fuk
To je škoda, v něčem tam je určitá podobnost.

to se ptáš nebo konstatuješ?
Se ptám, jestli dobře počítám.

je rozdíl v nákladech i cenách za práci v závislosti na čase,
Jsem rád, že se ušetřilo. Doufám, že se nestane nějaká nehoda, jejíž škoda by přesáhla ušetřenou částku.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Neděle, 27. srpna 2017 - 12:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 4-2015
Jsem rád, že se ušetřilo.
A bude hůř: http://zdopravy.cz/hlad-u-zeleznicnich-staveb-trva-firmy-zlevnuji -pres-ctvrtinu-902/
Cheb za 357 mega...

Na návěst Ž-B-Ž a PN (Pv) je stejná odpovědnost?
Je to ještě horší. Stejnou máš, když vylezeš odpočinutý a po výborné snídani ze 4* hotelu a jdeš rovnou do práce a stejnou, když vstávaš ve 3:30 ráno, jedeš 150 km s více přestupy, bez kvalitní snídaně a seš vorvanej jak jetel.
West code was broken.

Neděle, 27. srpna 2017 - 18:12:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2625
Registrován: 2-2010
Pružinskij:
"Na návěst Ž-B-Ž a PN (Pv) je stejná odpovědnost?
Je to ještě horší. Stejnou máš, když vylezeš odpočinutý a po výborné snídani ze 4* hotelu a jdeš rovnou do práce a stejnou, když vstávaš ve 3:30 ráno, jedeš 150 km s více přestupy, bez kvalitní snídaně a seš vorvanej jak jetel."
Vy táhnete 150km za zády 2400tun při vylézání z hotelu. To jste tedy borec, který je kompetentní tyto situace srovnávat [biggrin].
Až budete mít za [zadnice] 2400tun a pojedete na PN (někdy navíc i s respektováním návěsti "Stáhněte sběrač"), pak si jako strojvedoucí tu odpovědnost za dodržení podmínek jízdy PRP sakra uvědomíte. Na rozdíl od Ž-B-Ž, která Vám jízdu PRP nenařizuje, neb odpovědnost za možnou přítomnost vozidla ve VC , do kterého fíra práskne, nespočívá na strojvedoucím, ale na SŽDC. A o tom to přenášení odpovědnosti je.
Že tato (a čím dál častější) zvěrstva nevadí šéfům jednotlivých dopravců, je opravdu neuvěřitelné.
Pružinskij
Neděle, 27. srpna 2017 - 21:29:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1819
Registrován: 4-2015
Užívejte důchodu a mějte se krásně. Bez ironie - jednak jste to vůbec nepochopila a druhak (a to především) považuji jakoukoliv diskuzi s váma za ztrátu času (stačil ten nářez v předpisech).
West code was broken.

Mladějov
Neděle, 27. srpna 2017 - 21:55:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10738
Registrován: 3-2007
považuji jakoukoliv diskuzi s váma za ztrátu času
No tak to by ses na většině předpisových porad tzv. po.. do vejšky.
Neděle, 27. srpna 2017 - 22:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3366
Registrován: 3-2006
Stejnou máš, když vylezeš odpočinutý a po výborné snídani ze 4* hotelu a jdeš rovnou do práce a stejnou, když vstávaš ve 3:30 ráno, jedeš 150 km s více přestupy, bez kvalitní snídaně a seš vorvanej jak jetel.
Čéče, nebudeš tomu věřit, ale tohle dávno vím. (už teda začínáme docela odbočovat od rekonstrukce ŽST Chodov)

A teda ta odpovědnost na jízdu na návěst dovolující jízdu versus odpovědnost na jízdu podle rozhledových poměrů? Je stejná?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Neděle, 27. srpna 2017 - 23:24:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2626
Registrován: 2-2010
Pružinskij:
"...jednak jste to vůbec nepochopila a druhak (a to především) považuji jakoukoliv diskuzi s váma za ztrátu času (stačil ten nářez v předpisech)."
Jednak-obávám se, že jste ani Vy mě nepochopil. Druhak-bez ironie a to především: děkuji za pochvalu. Mně to stačí. Mějte se taktéž krásně.
Pružinskij
Pondělí, 28. srpna 2017 - 09:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1822
Registrován: 4-2015
Je stejná?
Divné že? Stejně jako je stejná, jestli někdo hobluje celej den lokálku do Humpolce sem tam až do zblbnutí nebo vozí přes půlku kontinentu náklady v různých trasách, trakcích, národních zabezpečovacích systémech atd.
Haan: Ale pochopil. Ale nepsal jsem nic o srovnání, ani o přenášení odpovědnosti.
West code was broken.

Pružinskij
Pondělí, 28. srpna 2017 - 12:14:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 4-2015
o tak to by ses na většině předpisových porad tzv. po.. do vejšky.
Nejen předpisových...[biggrin] Hele, já se mám jak [cunik] v žitě, odmačkám si svý a jdu domů s čistou hlavou, denně s dětma, žádný nudný, nekonečný porady a dojíždění na ně přes půlku země, žádný otravný služebky... A že se někde nedostává lidí, to fakt není můj problém, ale personálního managementu. Mě zajímá maximálně jak bude odpoledne na koupališti a zda nedojde točený jako včera.[wink]
West code was broken.

Pondělí, 28. srpna 2017 - 16:24:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 7-2017
Pružinskij: jsi si vědom, že svým názorem snadno můžeš rozzuřit ev. rozLOMCovat až k nepříčetnosti, tzv. na maxla, některé zde se vyskytující duševně labilnější jedince a to vč. následného zásahu cenzorů (jejich Opatrovníků)?
Pondělí, 28. srpna 2017 - 18:54:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3368
Registrován: 3-2006
Je stejná?
Divné že?

Hm, další debata asi nemá smysl.

K. Vary 28.8.2017


Chodov 28.8.2017



Chodov je pravděpodobně první stanice v KV kraji s vyznačenými sektory.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Pondělí, 28. srpna 2017 - 19:38:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1829
Registrován: 4-2015
Hm, další debata asi nemá smysl.
No, pokud jsi nepochopil, že je úplně fuk že máš odpovědnost za následky jak po projetí PN nebo Ž-B-Ž, tak to fakt smysl nemá. Ale spíš si myslím, že to dobře víš, akorát předstíráš, že to nevíš.

Chodov je pravděpodobně první stanice v KV kraji s vyznačenými sektory.
V Mariánkách myslím nejsou, takže asi fakt úplně první. Ale zdaleka ne poslední, sektorovat se určitě bude.

749.243: Jo, ale jinej už nebudu. Nikdy jsem se neměl tak dobře jako v posledních letech. [happy]
West code was broken.

Pondělí, 28. srpna 2017 - 20:24:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6096
Registrován: 8-2007
Pane Pružinskij,Vy v tom máte pěkný hokej.Odpovědnost za následky po projetí návěstidla v poloze Ž-B-Ž a najetí do vozidel strojvedoucí nemá.
Po projetí návěstidla v poloze PN má strojvedoucí plnou odpovědnost,aby zastavil před vozidly,případně před jinou překážkou.

Věnujte se raději komentování věcí o kterých aspoň něco málo víte(např. jací jsou ve Varech blbci na radnici,krajském úřadu).[wink]
Polaanek
Pondělí, 28. srpna 2017 - 20:25:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 10-2004
Pružinskij: Chcete říct, že strojvedoucí má stejné povinnosti a odpovědnost, když jede "na barvu", jako když jede na PN - tedy jede "podle rozhledových poměrů"?

edit: Apollo byl rychlejší

(Příspěvek byl editován uživatelem Polaanek.)
Pružinskij
Úterý, 29. srpna 2017 - 05:52:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 4-2015
najetí do vozidel strojvedoucí nemá.
Vy fakt neumíte číst - já jsem NIC o najetí do vozidel nepsal. Fakt ne. Psal jsem o projetí návěstidla (protože se Mikulda ptal výslovně na toto). Řeč byla o obecné trestněprávní odpovědnosti, ne o odpovědnosti za najetí do vozidel, fakt ne.
Věnujte se raději řízení drážních vozidel a věcí o kterých alespoň něco málo víte (vrácená vysírka).

Polaanek: Ne, protože to není pravda.
West code was broken.

Polaanek
Úterý, 29. srpna 2017 - 07:41:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 631
Registrován: 10-2004
No, tak proč tu debatujeme? Dle všeho Mikulda narážel na to provizorium - že se odpovědnost přenáší na fíry. Je zde "provizorka", jízda dle rozhledových poměrů - např. říznutá vexle, špatně postavená cesta a náraz do jiného vlaku, pracovní mechanismus v cestě při jízdě na PN - problém a odpovědnost fíry - nezastavil před překážkou. Kdyby se jelo na barvu, tak je toto vše problém SŽDC - a to je to, proč do toho Mikulda rýpe. SŽDC si zjednodušila práci a háže odpovědnost na fíry, protože se ji nechtělo platit provizorku - např úpravu reléovky před aktivací ESY.
Úterý, 29. srpna 2017 - 16:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 4-2005
[new]Chodov mam z vas vsech projety nejlepe a muj osobni nazor si prilis nezada s paskvilem. Komplet je sity horkou jehlou nehledici na provoz. Slo to proste vymyslet leepeji a rozpoctove zodpovedneji. Pokud szz bude esa, proc se kuprikladu zrizovaly desitky lepenych styku, kazdy ala dva termitove svary za 15tis/kus, to je levnejsi nez pn?

Ano v Sockolove se jezdilo na RPN i s velmi zajimavou nocni navesti ponevadz nebyla svitilna s barevnymi sklicky. Blahe pameti i pres terc v I tk smer Sedlo :-D.

LomcLomc naposledy videna v DC [happy].
Brilantně distingovaná, z inertních sfér termicky vystresovaná, kauzálně symetrická, bázicky kubistická, senzitivně hyperaktivovaná. Áno, áno to je řada T478.1,2 ...

Evžene, stojíme u vjezdu!
Pružinskij
Úterý, 29. srpna 2017 - 16:28:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 4-2015
Inu já nevím proč se tak ptal. Ptal se na míru odpovědnosti a ta může být od nuly do jedné, respektive závisí na elementárním předpokladu existence zásady odpovědnosti za zavinění a ta v 99% příadů bude nulová (samotným projetím povolující návěsti ještě nikdo nic nezvoral, pokud tedy platila pro něj). Jinak řečeno, takto položená otázka nemá smysl.
No a debatujeme tu, protože nás to baví [wink]
SŽDC si zjednodušila práci a háže odpovědnost na fíry, protože se ji nechtělo platit provizorku - např úpravu reléovky před aktivací ESY.
Tak pokud jsem dobře četl, tak úpravy ZZ jsou a byly provedeny. Akorát holt ne v té míře, v jaké si to někdo představuje. A že je fyzicky strojevdoucí nevidí, je věc jiná.
A poddotek - v konečném důsledu ty vícenáklady platí stejně daňoví poplatníci, tedy i každý čtenář diskuze :-)
West code was broken.

Pružinskij
Úterý, 29. srpna 2017 - 16:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 4-2015
Ferii: ESA nerovná se automaticky PN[wink]
West code was broken.

Úterý, 29. srpna 2017 - 20:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6097
Registrován: 8-2007
Pružinský:Inu já nevím proč se tak ptal. Ptal se na míru odpovědnosti a ta může být od nuly do jedné,

Člověče,co tady pořád melete?

Mikulda se ptal na to:
A teda ta odpovědnost na jízdu na návěst dovolující jízdu versus odpovědnost na jízdu podle rozhledových poměrů? Je stejná?


Vaše vybájené fabulace za odpovědnost za projetí návěstidla( Psal jsem o projetí návěstidla -protože se Mikulda ptal výslovně na toto),vstávání o 3 ráno a jiné ptákoviny jsou úplně mimo mísu a lži.

Ale o Vás je to známé.[talker]
Pružinskij
Středa, 30. srpna 2017 - 08:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 4-2015
Psal jsem o projetí návěstidla -protože se Mikulda ptal výslovně na toto
Ne, on se ptal, jestli má stejnou zodpovědnost při projetí návěsti Ž-B-Ž nebo PN. A tu bude mít vždycky, nebo tam snad nesedí Mikulda, ale někdo jinej? Až nebudeme mít strojvedoucí, tak jo, ale zatím za svý jednání nese odpovědnost fakt strojvedoucí (což by jste při vaší profesi mohl alespoň vzdáleně tušit), i kdyby jel na PV nebo RPN.
Vaše vybájené fabulace za odpovědnost za projetí návěstidla( Psal jsem o projetí návěstidla -protože se Mikulda ptal výslovně na toto),vstávání o 3 ráno a jiné ptákoviny jsou úplně mimo mísu a lži.
To jste se krásně chytil, protože s tímhle souhlasil i Mikulda v příspěvku 3366. [wink]
West code was broken.