Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 09. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 09. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 30. března 2017 - 14:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 10-2007
Mohu se zeptat o jake zeme se jedna?

Máte je ve spodní části té tabulky


No nevím, jestli Švýcaři mají svoje platy kvůli nížšímu zdanění. Spíše je tady model Škoda. Tedy výrábět tady za české platy, prodávat za evropské ceny a z rozdílu financovat životní úroveň v mateřské zemi.
Čtvrtek, 30. března 2017 - 14:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6960
Registrován: 4-2003
Já tam tedy vidím Jižní Koreu, Izrael nebo Mexiko, ale bylo mi dopředu jasný, že si vyberete ten nejpitomější/nejsložitější příklad.

Tedy výrábět tady za české platy, prodávat za evropské ceny a z rozdílu financovat životní úroveň v mateřské zemi.

Jako že ti kapitalisti ty peníze vysátý z nebohých tuzemců v cizině rozdávají jejich vykořisťovaným (a tady máš Hansi, co jsme vysáli z Pepíka).[proud]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 30. března 2017 - 16:12:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 10-2007
Jako že ti kapitalisti ty peníze vysátý z nebohých tuzemců v cizině rozdávají jejich vykořisťovaným (a tady máš Hansi, co jsme vysáli z Pepíka).[proud]
Doporučuji spíše používat pojmy "zahraniční pobočka", "zlepšení finančního výsledku"...atd..[proud]
Čtvrtek, 30. března 2017 - 16:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1502
Registrován: 11-2012
pmracek 51:
Takže první by pod mojím šéfem letěl ihned, druhému by se udělalo bu bu bu, jinak půjde za prvním. No a ten třetí, hmmm... by ho také nasral.[biggrin]

Když to vemu podle sebe, tak hodně u takových profesí dělá osobní zájem a toho si šéf všiml ihned. Sice mu po prvním týdnu stráveném se mnou zase o něco zešedly vlasy a musel mě odnaučit hodně zlozvykům z předchozího působiště, ale ihned si všiml mé snahy a toho, že mě to baví.
Takže když jsem na třetí mašině už byl schopný samostatně předrátovat Batyr a Unipuls, tak sám od sebe navrhl našemu vedení zvýšení mzdy po zkušebce.

Hlavně okamžitě dokázal vysvětlit, co dělám špatně a jaké následky to má pro člověka, který na mou práci bude navazovat. Nejlépe tak, že mě to poslal udělat, abych si to vyžral a pochopil.

Takže hodně to je i o tom, jak si kdo nové členy týmu vychová.
Jakože vůbec nezávidím svému strážnému andělovi to kvantum práce, které se mnou má...
Čtvrtek, 30. března 2017 - 19:32:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 10-2007
hodně u takových profesí dělá osobní zájem

Osobní zájem dosti koresponduje schopností platit nájem/hypo, auto a další věci..[ok]
ivy
Pátek, 31. března 2017 - 09:16:40  
Neregistrovaný host
95.80.229.18

Jako že ti kapitalisti ty peníze vysátý z nebohých tuzemců v cizině rozdávají jejich vykořisťovaným (a tady máš Hansi, co jsme vysáli z Pepíka).[proud]


Ano, přesně takto to probíhalo u mého bývalého zahraničního zaměstnavatele, kde jsem byl zaměstnán na přelomu milénia. Produkt vyráběný v CZ za velmi nízkou výrobní cenu se účetně míchal za hranicemi se stejným produktem z jejich mateřské země. Výsledkem byla jakási průměrná cena, za kterou se to en bloc prodávalo zahraničním odběratelům. Tato byla samozřejmě výrazně nižší, než jejich zahraniční výrobní náklady, protože za ně už by to ani náhodou neprodali. To umnožňovalo držet v mateřské zemi až neuvěřitelnou přezaměstnanost a zároveň také v té době asi pětinásobné platy na srovnatelných pozicích. A dám ruku do ohně za to, že tento model jede téměř ve všech fabrikách se zahraničním majitelem, kde je obchod a cenotvorba řízena ze zahraničí, dodnes. A pak nám kdejaký teoretik tvrdí, že nízké platy jsou nízké kvůli nízké produktivitě a vysokým odvodům. Ty jsou sice možná relativně vysoké, ovšem v absolutní výši opět pouze zlomkem těch západních. A vlastník (pro někoho možná překvapivě) neplatí odvody za zaměstnance nějakým procentem, nýbrž zcela konkrétní částkou. A tato částka je třeba z třetinového základu rovněž plusmínus třetinová.

Šílený na tomto modelu byl už jen fakt, že budget se skládal od konce, tedy od toho, jaký minimální zisk ještě skousne berňák, aby to tak moc nebilo do očí. Takže se jako základní číslo nastřelilo jednou 3%, jindy 4 atd. A podle toho se při defacto předem daných výrobních nákladech určily prodejní ceny. Pokud by byl umožněn přímý prodej, samozřejmě by ten zisk byl o řád vyšší, ovšem výrobní závody v zemi vlastníka by šly za 3 měsíce do kopru.
Pátek, 31. března 2017 - 12:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6962
Registrován: 4-2003
umnožňovalo držet v mateřské zemi až neuvěřitelnou přezaměstnano

Nojo, jsou to dobromilové.[proud]

Mzdy v ekonomice jsou daný souhrnnou produktivitou v té ekonomice a argumentovat pár firmama, který využívají mzdového diferenciálu při srovnatelné produktivitě oproti zahraničí u té konkrétní firmy mi přijde mimo keramiku.

PS: Já tedy zase vůbec nerozumím prodeji nějakých uňuchadel někde v Rusku, ale aspoň se k tomu nevyjadřuju.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

22michal
Pátek, 31. března 2017 - 13:30:54  
Neregistrovaný host
85.93.96.34
Jo, jako když třeba chtěla svého času Nokiazavřít pobočku v Bochumi a přenést všechno do Maďarska. Řešilo se to na vládní úrovni, konečný verdikt byl asi za 1,5mld EUR, co by Nokia musela vrátit jako kompnzaci pobídek.
Neřešme teď, jak naopkiec Nokia skončila (i když vlastně jede dál), ale to, jak si některé země umějí pohlídat zaměstnanost...
A toto k tomu taky patří:
https://www.novinky.cz/ekonomika/433801-do-zahranici-odteklo-na-d ividendach-rekordnich-289-miliard.html
Pátek, 31. března 2017 - 13:49:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6963
Registrován: 4-2003
Michal22: ak si některé země umějí pohlídat zaměstnanost...

Takhle se to dá prodat leda joudům bez příslušného ekonomickýho vzdělání.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

ivy
Pátek, 31. března 2017 - 13:53:53  
Neregistrovaný host
95.80.229.18
Mzdy v ekonomice jsou daný souhrnnou produktivitou v té ekonomice a argumentovat pár firmama, který využívají mzdového diferenciálu při srovnatelné produktivitě oproti zahraničí u té konkrétní firmy mi přijde mimo keramiku.

PS: Já tedy zase vůbec nerozumím prodeji nějakých uňuchadel někde v Rusku, ale aspoň se k tomu nevyjadřuju.


A co kdybyste se místo nějaké obecné nic neříkající fráze a zpochybňování mé kvalifikace raději pokusil zpochybnit racionálními argumenty moje tvrzení.

Navíc to zdaleka není jen o "mzdovém diferenciálu" ale o spoustě jiných nákladových vstupů, které u nás byly ať už z objektivních důvodů ( tehdy ceny energií, některých materiálových vstupů) či subjektivních (po restruktualizaci výrazně lepší organizace práce) menší.

A podobně to dělala většina firem v mém tehdejším oboru (a pravděpodobně i jiných). Ovšem tehdy se na to nesmělo poukazovat, protože vrcholil kult zahraničních (západních) investorů a byl zájem nijak nekomplikovat vstup do EU. A proti tomu stály personálně zoufale vybavené berňáky a podobné instituce, které sice tak nějak tušily, co je to účetní uzávěrka, ale nedokázaly si pod tím vybavit reálné toky čehokoliv.
Pátek, 31. března 2017 - 14:03:26  
Neregistrovaný host
86.49.3.125
Tak těch 289 miliard na dividendách a odhadem stejná částka vyvedená z republiky bokem a bez zdanění na "sdílené korporátní služby" za rok 2016 také o něčem vypovídá, že. O daních realizovaných v "daňových rájích" místo ve státě, kde zisky vznikají ani nemluvě.
Pátek, 31. března 2017 - 16:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 10-2007
Mzdy v ekonomice jsou daný souhrnnou produktivitou v té ekonomice
Byl třeba řečen argument, že rozdíl mezd mezi ČR a Německem je dán použitím starším a méně efektivním výrobním vybavením. Na logický dotaz proč si sem tedy Němci do svých továren nakupují staré a nefektivní vybavení jíž odpověď nebyla...[biggrin]
Pátek, 31. března 2017 - 22:39:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6964
Registrován: 4-2003
Ivy: raději pokusil zpochybnit racionálními argumenty moje tvrzení

Jenže já ho vůbec nezpochybňuju, akorát to že pár firem má nějakou ziskovost ještě vůbec neznamená, že si potenciální vysoký růst může dovolit celá ekonomika. A z druhý strany nikdo přeci nebude vyplácet větší mzdy, než jsou v dané zemi mzdové relace, to by se choval iracionálně.

A nevím co tady řešíte, reálný růst mezd za poslední 3 roky je kolem 3% tempa, čili někde kolem dlouhodobého potenciálu ekonomiky. Obávám, se, že země tohoto regionu na víc mentálně ani nemají, což dokládají debaty jak někoho víc zdanit a pokusy o řešení zcela podružných témat.

PS: Toto DF je o železnici.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 31. března 2017 - 22:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 949
Registrován: 5-2002
P.Š: A nejen superhrubá mzda. Ono se musí započítat i danění po příjmu - DPH, poplatky, spotřební daně, převody nemovitostí, modré zóny, poplatky za vydání dokladů (jako ať mi někdo neříká, že povinný poplatek za vystavení povinného průkazu není další daň), povinné eko-bio-PENB sračky, povinné právní zastupování při určitých soudních sporech a další "povinně-dobrovolné" výpalné.

Celková míra zdanění po sečtení příjmových a výdajových daní a povinných odvodů/poplatků u nás je nad 80 procent, přičemž zdanění výdajové stránky se nedá exaktně spočítat.

On je sakra rozdíl mít DPH +/- 20 procent jako v ČR a okolí nebo tuším 2,5-6 % jako ve Švýcarsku. To samé nafta se spotřebkou a na to ještě DPH (daň z daně). Absurdita toho všeho vyniká, když si člověk vzpomene, že třeba ve Vancouveru dokonce tankoval za čistou nulu (spotřební i DPH) - prostě jen cena nafty a její distribuce.

Na druhou stranu je až neskutečné, kolik zboží a služeb je dotovaných a jaké neskutečné zbytečnosti dokáže stát platit a vnucovat.
Practicus
Úterý, 04. dubna 2017 - 01:15:46  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
musíte to brát taky z druhé strany, např. zdravotnictví a školství je (aspoň zatím) u nás lepší, než v takovým Severním Irsku
Úterý, 04. dubna 2017 - 15:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13306
Registrován: 5-2002
PB: Celková míra zdanění po sečtení příjmových a výdajových daní a povinných odvodů/poplatků u nás je nad 80 procent, přičemž zdanění výdajové stránky se nedá exaktně spočítat.
To se mi nějak nezdá - jestli je daňové zatížení podle toho žebříčku 43%, tak by musela výdajová stránka hodit dalších 37%, což by ale znamenalo skoro 200% zdanění té zbývající 20% hodnoty. To bych musel nejspíš kupovat samej benzín, chlast a cigára, aby to vyšlo...
alza
Středa, 05. dubna 2017 - 00:09:11  
Neregistrovaný host
37.188.189.130
Aktuálně jedna menší hromada v Ústí sever![sad]
služební telefon
Středa, 05. dubna 2017 - 04:05:43  
Neregistrovaný host
77.95.40.64
vinen IDS nebo MTR?
otaznik
Středa, 05. dubna 2017 - 07:18:09  
Neregistrovaný host
82.202.112.231
lokomotivy stály. Nevím jestli mrtvé
petrklíč
Středa, 05. dubna 2017 - 09:57:19  
Neregistrovaný host
37.48.39.80
Posunový díl Metransu prolítl modrou a nabořil dvojče banglí IDS. Proto má IDS ve svých službách Traxxe s nápisem Metrans, který právě projel Dc hl.n. směr Postřední Žleb s cisternami.
Mertans Hail
Středa, 05. dubna 2017 - 17:55:44  
Neregistrovaný host
77.104.225.36
Není Metrans jako Metrans.
Rail má stříbrné mašinky, a.s. má modré.
Jedny voní novotou, druhé smrdí naftou.
Nestál ani jeden, jsem očitý svědek.
Jen z mého úhlu pohledu nebylo vidět na návěstidla, postával jsem o pár kolejí vedle a mezi návěstidly pro jejich jízdu, nevidel jsem na ně.
Zajímavé bylo, že byly dole výkolejky jak pro jízdu z koleje, odkud jel Metrans a.s. (210), tak na kolej, kam měl jet IDS (212). A výhybka, která byla údajně řízlá (239), měla v pořádku střižné kolíčky.
Kdyby měl petrklíč pravdu, Metrans a.s. by vykolejil o výkolejku na své posunové cestě na konci koleje 210 a nedostal by se dál po koleji za výhybku 239. Nebo teda blbě po pražcích.
Jako by tuto ESU navrhl hňup.
Kdo to kdy viděl, že se sklopí výkolejky na více kolejích, tedy i v odvratu.
To asi nebude obsluhou, ale projektem.
Jako jeden z nich musel jet proti barvě.
Ale pokud by to měl být Metrans, měl vykolejit o výkolejku, která byla dole...
micek
Středa, 05. dubna 2017 - 18:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 11-2015
Srážka vlaků v Brně: při posunování vykolejil vagon a narazil do lokomotivy
alza
Středa, 05. dubna 2017 - 20:09:03  
Neregistrovaný host
90.179.21.94
No Met jel proti modre. Vletel do IDS u ktereho si fira vsiml ze proti nemu neco sune. Tak zastavil. Kazdopadne skoda je celkem vysoka.
Polaanek
Středa, 05. dubna 2017 - 20:25:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 10-2004
Což je ale divné. Metrans sunul z 212 a projel Se225. Kam měl IDS postavenou cestu? Protože pokud kamkoli jinam než na 212, tak měl Metrans vypadnout na Vk208, k čemuž evidentně nedošlo...
alza
Středa, 05. dubna 2017 - 21:19:01  
Neregistrovaný host
90.179.21.94
Ne Met mel sunout z 210 a IDS mel postavenou posunovou cestu na 212. Met mel sunout po ukonceni posunu IDS, ale to se nestalo a sunul driv. A stretli se.
Středa, 05. dubna 2017 - 21:44:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 3-2016
No a jelikož Vk 207/208 choděj spolu,tak už je po záhadě.
Metrans Hail
Středa, 05. dubna 2017 - 23:11:15  
Neregistrovaný host
37.48.50.49
Aha.
Takže zbývá jméno projektanta.
Který to takhle blbě vymyslel.
Mohlo to vykolejit dříve...

Jak se může najít blbec,
co ač při pitomé posunové cestě ohrozí možnost odvratu?

S dovolením požaduji jméno.

A plus seznam stanic, na kterých se v projektech podílel.
Abychom věděli, kde jinde se bát.

Tohle je na obecné ohrožení.

Já si dosud myslel, že výkolejka má na koleji svuj účel.
A očividně nemá...

Tak to jméno...
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 03:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 7-2010
Metrans Hail:
Na ta jména si připravte pořádně dlouhý papír. Výkolejky v páru spolu se běžně vyskytují na klíčích i na elektromechanikách (dvě na jedné páce), stejně tak i na reléovkách... Navíc je otázka, zda by v tomto případě dřívější vykolejení mělo vůbec nějaký smysl.
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 08:28:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 9-2008
Trumbera:
Pokud byl posunový díl Metrans dostatečně rozjetý, mělo by jeho dřívější vykolejení pouze ten smysl, že by vozy dojely ke dvojčeti IDS po štěrku a možná o něco nižší rychlostí. Pravděpodobně by to schytala více pravá strana první bangle a vykolejené vagony by jako bonus mohly rozorat i část koleje 208.
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 08:47:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4811
Registrován: 9-2011
Je hezký, když se tu intenzivně dožaduje jména někdo, kdo se sám neumí podepsat.
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 09:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13320
Registrován: 5-2002
MH: Takže zbývá jméno projektanta. Který to takhle blbě vymyslel.
Áááá, plebs už dlouho nestínal hlavy a prahne po krvi. To tu už dlouho nebylo...

Jak se může najít blbec, co ač při pitomé posunové cestě ohrozí možnost odvratu?
Příznačné. Hlavy by to stínat chtělo, ale rozdíl mezi odvratem a boční ochranou to nezná.

Jak už psal Trumbera, je to zcela běžné řešení. Výkolejka totiž kryje vlakové cesty, v případě Ústí-sever tedy po 206. a 208. koleji, nikoliv posunové cesty mezi sebou. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby současně s Vk 207 a Vk 208 chodila i Vk 210, to vše spolu s výměnou 243
Bývalo to už na klíčích, že měla skupina výkolejek kontrolní zámky a společný výsledný klíč - předcházelo se tím tomu, aby ústřední zámek vyšel jako obrovská a nepřehledná obluda (a taky při rozsáhlejším posunu, který byl dřív spíš pravidlem než výjimkou, nemusel výhybkář chodit jako kastelán).
Pamatuju, že v Semilech na mechanice byla společná Vk2 pro koleje 3 a 7 poblíž srdcovky výhybky č. 3. Na stavědle stačila jedna páka a vedl k ní jeden drátovod, dalším bonusem byla větší využitelná délka manipulačních kolejí, daná námezníkem výhybky č. 2 (místo v. č. 3).

Tohle je na obecné ohrožení.
Tak to rovnou zažaluj i ETCS - pokud by už bylo přepnuto do režimu Shunting, tak by to taky neohlídalo.

S dovolením požaduji jméno.
Hmmm, anonym se dožaduje něčího jména. U Židů se tomu říká "chucpe"...
alza
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 09:23:31  
Neregistrovaný host
90.179.21.94
A článek k MU na Severu. Ani ta DI neumí podávat správné informace. Dva vozy vykolejili a jedna lokomotiva.[crazy] http://www.e-usti.cz/zpravy/usti-nad-labem/7318-pri-posunovani-do slo-v-usti-ke-srazce-vykolejila-lokomotiva-a-jeden-vagon
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 12:31:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 2-2009
alza: Na stránkách DI je ale něco jiného: http://www.dicr.cz/srazka-posunujicich-dilu-v-usti-nad-labem
včera byl vůbec výživný den na vykolejení: http://www.dicr.cz/vykolejeni-posunu-v-brne-skoda-950-tisic
alza
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 12:47:08  
Neregistrovaný host
90.179.21.94
Tak to nevím, jak si DI vysvětluje pojem vykolejení vozu[coze]. Každopádně nejen já sem viděl na místě dva vozy MET, které byly vykolejené. Jeden úplně a jeden částečně, podobně jako loko IDS. [crazy]
František_plášek
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 15:22:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 9-2006
Co si tak počkat na závěrečné zprávy DI ?

Myslím, že jediný, kdo ví pravdu je posunovač na čele posunového dílu Metransu. IDS vjíždělo posunem od Neštěmic na 212 s vlakem na odstavení.

Dál bych to fakt nechal na DI.

(Příspěvek byl editován uživatelem František_plášek.)
Metrans Hail
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 22:58:33  
Neregistrovaný host
62.77.92.106
Rozumná řeč.
Jen prosím, kdyby byla závěrová tabulka.
Mě se něco nezdá...
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 23:28:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 3-2016
No jasně, hlavně ta představa toho pána na první stupačce prvního sunutýho vozu... Na 600 m dlouhý rovný koleji s anglickým trávníkem a v noci jasně svítící modrou, i když na trpaslíku.Chápu tvojí snahu aspoň trochu očistit kolegu, ale nepřeháněj to. V zápisu bude určitě něco o kolapsu vysílačky atd...
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 23:47:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7680
Registrován: 5-2002
Pánové. Nechte to na vyšetřovatele. Však to za chvíli bude.
šipka
Pátek, 07. dubna 2017 - 11:50:27  
Neregistrovaný host
91.139.1.166
Krátkým výcvikem a nedostatečnou praxí uvržen zaměstnanec Metransu do neštěstí. Bohužel dnes častý jev, protože ušetříme a nemusíme mu chudákovi tolik patit ;-)
Pátek, 07. dubna 2017 - 12:54:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3153
Registrován: 11-2008
PŠ má pravdu. Nechte to na vyšetřovatele. V tomhle případě asi délka zacviku nebude důvodem MU. ............. při dnešním provozu délka zacviku nemusí mít na tyto věci vliv. .......já jsem například v roce 1978 měl "zácvik" na signalistu pouhé 3 směny. A během něj jsem zažil několikrát víc "mimoradnosti" , než v roce 1995 na stejném stavědle jiný signalista, po dobu 3 měsíců "zacviku". A když pak po asi dalších 3 letech služby měl jít dávat RPN, tak to neuměl, neb to do té doby nikdy nedělal.[andel][vypravci]
Pátek, 07. dubna 2017 - 16:34:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1890
Registrován: 3-2006
Nehoda v Polsku. Pendolíno PKP a náklaďák odkaz[sad]
Pátek, 07. dubna 2017 - 16:48:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2794
Registrován: 1-2005
Tady je více obrázků..
Petr_hradecký
Pátek, 07. dubna 2017 - 21:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 761
Registrován: 4-2015
A tady ještě video odkaz
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 08. dubna 2017 - 14:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 536
Registrován: 8-2005
Pozvánka do kina:
https://www.youtube.com/watch?v=gQjGFHJevPs

https://www.youtube.com/watch?v=_WIWe_mirwY
Sobota, 08. dubna 2017 - 15:37:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 8-2013
srazil ho na přejezdu vlak... článek
("za dosud nevysvětlených okolností" ...na http://www.sbirkaprodavida.cz z března 2013)
Ten vlak nejspíš obelstil zabezpečení přejezdu a tiše ve tmě čekal na příležitost..? A zrychlení z nuly na alespoň 15 za 1s..? [uhoh]
Nebo přejezd nefungoval (to by se snad vyšetřilo...)? [uhoh]
o nehodě zde na K-čku + dva příspěvky níže
Majkl007
Sobota, 08. dubna 2017 - 18:48:13  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Slexx: tyjo, to by mohl bejt docela hustej film! Že bych po dlouhé době zase vyrazil do kina? [biggrin]
Emil Švec
Sobota, 08. dubna 2017 - 20:35:55  
Neregistrovaný host
84.246.166.25
http://zpravy.idnes.cz/vlak-nehoda-dve-deti-zemrely-zeleznicni-pr ejezd-mlekojedy-u-neratovic-1e9-/krimi.aspx?c=A170408_182032_doma ci_ale [uhoh]
Neděle, 09. dubna 2017 - 12:41:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 5-2007
Rusko-Moskva
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pri-srazce-vlaku-v-moskve-by lo-zraneno-50-lidi-strojvedouci/r~01259a5c1d0011e7a4f4002590604f2 e/
http://zpravy.idnes.cz/nehoda-vlak-rusko-moskva-0xg-/zahranicni.a spx?c=A170409_102917_zahranicni_pku
Neděle, 09. dubna 2017 - 18:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 794
Registrován: 9-2014
Brzda sa poškodila a vlak cúval ? Tomu sa nedá rozumieť !
Travegoist
Neděle, 09. dubna 2017 - 18:46:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 3-2014
Dokáže si někdo reálně vysvětlit selhání/nedostupnost všech brzdných systémů na té moskevské električce? Něco mi na tom pěkně smrdí. Nedovedu si představit kde by ta souprava mohla nabrat takovou rychlost, abys se několik vozů zlomilo vejpůl (ačkoliv viděl jsem crashtest takové ER2R na youtube [lame])
Starý Vlk
Neděle, 09. dubna 2017 - 19:12:07  
Neregistrovaný host
90.176.183.164
Podle jiných zdrojů (z facebooku) se jednalo o projetí návěsti Stůj na autobloku expresem. Inkriminovaný předměstský vlak zastavil kousek za návěstidlem, když jeho strojvedoucí uviděl v kolejišti člověka. Expres, jedoucí za ním na výstrahu před návěstidlem už nezastavil-zřejmě pozdní brzdění. Zkusím to znova najít.
Starý Vlk
Neděle, 09. dubna 2017 - 19:30:21  
Neregistrovaný host
90.176.183.164
Našel jssem to, je to na FCB v tématu Železnice a vlaky. Nechci uvádět autora, třeba by se to někomu nelíbilo..

Včera večer došlo na západním okraji Moskvy k železniční něhodě, při níž do příměstské elektrické jednotky najel rychlík Moskva-Brest. Podle prvních závěrů vyšetřování strojvedoucí příměstské jednotky zaregistroval osobu v kolejišti a aktivoval rychlobrzdu. Strojvedoucí rychlíku, který jel hned za ní na autoblok, přes nouzové brzdění najel do soupravy před nim. Bylo zraněno 28 osob, 14 osob bylo hospitalizováno.
Petr_hradecký
Neděle, 09. dubna 2017 - 20:59:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 763
Registrován: 4-2015
Padesát zraněných si vyžádala noční srážka vlaků v Moskvě, z toho šest lidí je zraněno kriticky. Dálkový vlak do Běloruska narazil do stojícího vlaku příměstské linky. Ten údajně zastavil kvůli muži na kolejích a pak mu selhaly brzdy.

Při noční nehodě v Moskvě se srazily dva vlaky. V obou soupravách cestovalo 445 lidí. Z toho jich padesát bylo zraněno a podle zpráv agentury TASS je jich šestnáct v kritickém stavu. "Padesát lidí si vyžádalo lékařskou pomoc," napsala po nehodě agentura TASS. Čtyři vagóny při nehodě vykolejily, část vlaku zničil náraz.

Podle zpráv ze sociálních účtů pasažérů, strojvedoucí ve vlaku interkomem hlásil, že byla použita záchranná brzda, protože na kolejích stál nebo je přecházel člověk. Po použití brzdy nemohl vlak údajně pokračovat dopředu a vlak sjel namísto toho po svahu dolů k místu srážky.


Video: odkaz

A ještě něco z českých luhů a hájů: srážka R 1266 s [auto] u Bílé Třemešné: odkaz
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Starý Vlk
Neděle, 09. dubna 2017 - 21:12:53  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Nechci dělat chytrého, ale selhání brzd u stojícího vlaku mi připadá jako pohádka. Nevím, jaké jsou spády kolem Moskvy, ale desítky promile to asi nebudou. No a na to stačí ruční brzda. Aby se zabrzděný vlak dal po krátké chvíli sám od sebe do couvání po spádu se asi ještě nikdy nestalo. Ale pozdní brzdění s následným projetím Stůj se stává-i když by nemělo-přece jen častěji.
Petr_hradecký
Neděle, 09. dubna 2017 - 21:44:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 764
Registrován: 4-2015
No mě to připadalo divné, už když jsem to ráno četl. A také jsem nechtěl dělat chytrého, tak jsem to sem ani nenapsal. Navíc když polovina českých zpravodajských webů tvrdí jedno a druhá půlka něco jiného. A v neděli po ránu se mi louskat azbuku nechtělo, ony ne všechny ruské weby mají anglickou mutaci.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 09. dubna 2017 - 21:57:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 795
Registrován: 9-2014
Keď je tam AB, tak to nemôže byť hneď za ním, ale aspoň na následný interval, zníženou rýchlosťou, lebo ide do obsadeného oddielu, s pohotovosťou zastaviť pred prekážkou. A keď ma poruchu brzdy, tak nielen nemôže ísť dopredu, ale ani dozadu. Nemá v potrubí predpísaný tlak a priebežná brzda ho nepustí ani dozadu, ani dopredu.[pozor][blesk]
Mladějov
Neděle, 09. dubna 2017 - 22:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10080
Registrován: 3-2007
Tak já mám info stejnou jako SV 19:12:07 a takovýto scénář mi připadá naprosto uvěřitelný a velmi pravděpodobný technicky i provozně.
Neděle, 09. dubna 2017 - 22:08:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13344
Registrován: 5-2002
Nevím, jak přímo v Rusku, ale třeba v Litvě je omezení rychlosti už na Výstrahu - byl to docela nezvyk, jezdit už okolo žlutý šedesátkou...
Mladějov
Neděle, 09. dubna 2017 - 22:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10081
Registrován: 3-2007
No on atoris zřejmě nepochopil starého Vlka, že Ex jel "na výstrahu" za ptg a nezastavil před Stůj (jestli pozdě brzdil nebo něco jiného není důležité) a narazil do té el. jednotky, která stála těsně za návěstidlem na kterém svítilo to Stůj.
Nakonec scénář nehody Roudnice 1989 - Meridian je hodně podobný.
Petr_hradecký
Neděle, 09. dubna 2017 - 23:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 765
Registrován: 4-2015
Tak z ruských zdrojů:
Russia’s Investigative Committee has launched a probe into the incident. After questioning the train drivers, it stated that the initial version of events – that the train stopped to avoid hitting a man on the tracks – was found to be incorrect. The accident seems instead to have been caused by a malfunction of the commuter train’s emergency brakes, according to the statement.

Verze o člověku v kolejišti byla vyvrácena, pracuje se na verzi porucha záchranné brzdy na ptg.

Meanwhile, a number of eyewitness reports emerged on Russian social media, with some people claiming that the commuter train, after using its emergency brakes, stood still for 20 minutes, with its lights off for around 10 minutes, before sliding down the slope and gaining speed.

A tady ještě podrobný popis z britského Mirroru: odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz