Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě kolem Mladé Boleslavi » Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 13. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 13. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
LBC
Sobota, 28. ledna 2017 - 18:10:09  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
...a bez půjčky vám na vaši vlečku nepřistavíme ani kolo !
Sobota, 28. ledna 2017 - 19:15:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4312
Registrován: 8-2012
mezi tím přímý Praha-Tanvald-(prý až Harrachov nebo dokonce Sklářská)
Myslím, že vím: to jsou jen lehce zdeformované šotofantasmagorie "odborníka" z KORIDu, jehož jméno se tu pod hrozbou sankce nesmí vyslovit - myšlenku se 750.7 na syslizaci do Harrachova (nebo dokonce SPG) poznávám.
Proč by se měli rozbourat vazby? Budou jen v jiných polohách
Nemluvte o "jiných polohách" (tzn. třeba všechno v půl místo celé), když zároveň mluvíte o zkrácení jízdních dob - tzn. když vám dnes vychází zároveň Stará Paka, Železný Brod a jednosměrně Liberec-Praha (s nulou v Hradišti) v Turnově, tak při zkrácení jízdních dob vám něco z toho nevyjde - ledaže byste zkrátil i jízdní doby na 040, 035 a 070. Jenže 040 zas váže v Chlumci a Ostroměři, posunout "hradišťskou" nulu do Bakova taky není úplně triviální... prostě chcete rozmrdat celý severovýchod, kterým dnes holt jezdí jen ti, kterým to takhle vyhovuje, část z nich vyhnat, přičemž noví už nepřijdou, protože si dopravu vyřešili jinak (např. pořídili auta jako já, když mi hradecké KCOD cca 2005 tvrdilo, že přípoje od Bělohradu ve Staré Pace "nejdou" - ale i když pak už zase šly, tak jsem auto neprodal...).
Nedají se míchat dvě různé věci dohromady
Ale já nemíchám navýšení zpoždění a dotaci EU; já komentuju míchání keců o tom, jak vlaky jezdily s nepatrným zpožděním, s kritikou spojování dvou vlaků, kdy jeden dojel druhý s nepatrným zpožděním skoro dvě hodiny...

Pro pana asynchrona: až se v tom vašem systematickém vysírání do mě objeví nějaká racionální myšlenka a pravdivá fakta, speciálně na ni prosím [andel] upozorněte, abych to nepřehlédl. Do té doby není nutno na vás jakkoli reagovat.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 28. ledna 2017 - 19:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 2-2012
T . H . : Vaše narážky jsou úplně mimo. Benátky již leží mimo železniční síť. A Mladá Boleslav? Na město z Prahy hl.n. za 1:30. Metro + autobus? 30+50 minut = 1:20. Myslím že to už není tak velký rozdíl [happy]

asynchron: Budoucí přímé rychlé spojení z Prahy do Liberce by bylo dobré, ale řešení toho problému je v nedohlednu. Vždyť jen první reálný krok, optimalizace trati 231 Praha- Lysá nad Labem, bude dokončen nejdříve v roce 2024. S rychlím spojením do Liberce bohužel počítejme nejdříve okolo roku 2040 [uhoh]

Jinak bylo by dobré konečně začít s výstavbou Všejanské spojky. Díky tomu by se jízdní doba mezi Mladou Boleslaví a Prahou hl.n. zkrátila na cca. 50 minut. Rychlíky na trase Mladá Boleslav - Milovice - Lysá nad Labem - Praha hl.n. by se jistě stali velmi oblíbené a myslím že by převzali vůdčí kolík přepravených cestujících na této trase [kladivo][happy]
[masinka]753 301 [masinka] EDIT: Tak holka znova do služby [vypravci][ok]
Sobota, 28. ledna 2017 - 19:46:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4313
Registrován: 8-2012
Benátky již leží mimo železniční síť
...tak to nějak ideologicky vysvětlete občanům jediného většího města v dosahu mezi Neratovicemi a Boleslaví, že mají vystoupit v polích nad městem a dojít to, protože "rychlíky na 070 jsou pro autobusy přímou konkurencí" [happy]
Myslím že to už není tak velký rozdíl
Jistě, vždycky je pomalejší a pravděpodobně i dražší (a teď začnou lítat Inkarty a (polo)režimky) spojení dramaticky přímou konkurencí... prostě někdo jezdí busem, někdo vlakem, funguje to roky stejně, ale pak přijde sociální inženýr a všem začne vykládat, jak je to vlastně blbě a musí se to rozkvedlat.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 28. ledna 2017 - 20:22:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 2-2012
T. H.: Já nevím co vám mám na to říci. Taháte jsem stále Benátky o kterých tato diskuze vůbec není. Bavíme se zde o spojení Praha - Mladá Boleslav - Turnov - Liberec. A opravdu je mezi Mladou Boleslaví a Prahou vlakové spojení konkurenceschopné. I cenově. Pokud sem nemám tahat slevy, předplacenky apod., tak kalkulace je jednoduchá.

Dospělí 26-69 Obyčejná jednosměrná Praha hl. n. - Mladá Boleslav město(aut. nádr.)
Vlak = 111 Kč
MHD+Autobus = 32+68-80 Kč(Podle využitého dopravce)


T_._H_.:
"prostě někdo jezdí busem, někdo vlakem, funguje to roky stejně, ale pak přijde sociální inženýr a všem začne vykládat, jak je to vlastně blbě a musí se to rozkvedlat."

Víte ona doba nestojí na místě. Vývoj jde stále dopředu a pokud chceme udržet cestující ve VHD, tak musíme své služby neustále zdokonalovat. Jinak nás brzo nahradí autonomní vozidla apod. A to není hudba daleké budoucnosti. Vězte že většině lidí je úplně jedno jestli jedou vlakem nebo autobusem. Hlavní je přepravní nabídka. (Cena, rychlost, pohodlí...) [happy]
[masinka]753 301 [masinka] EDIT: Tak holka znova do služby [vypravci][ok]
Sobota, 28. ledna 2017 - 20:51:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4316
Registrován: 8-2012
Taháte jsem stále Benátky o kterých tato diskuze vůbec není
Benátky jsou jediné velké město mezi Neratovicemi a Boleslaví, proč by o nich diskuze o nekonkurenceschopnosti autobusů neměla být? Jen proto, že se do nich 070 netrefila? No to je právě ten problém...
Vlak = 111 Kč
MHD+Autobus = 32+68-80 Kč(Podle využitého dopravce)

...zajímavé, k autobusu se (správně) připočítává MHD, zatímco cestující vlakem prostě na tom Wilsonu vzniknou a MHD použít nemusí.
Jo, takhle to obvykle počítají šotouši.
pokud chceme udržet cestující ve VHD, tak musíme své služby neustále zdokonalovat
Nechte těch floskulí o VHD, když z té "úmorné cesty metrem" čouhá potřeba dokázat svou "vlakovou" šotopravdu jako červená fusekle z vanilkovýho pudinku.
Když chce někdo jezdit busem z Čerňáku do Boleslavi, tak ať jezdí, ne? Co je sociálním inženýrům do toho?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 28. ledna 2017 - 21:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 2-2012
T. H . : Nekonkurenceschopnost autobusů z Benátek? Kde o ní píšu? Nic takové jsem nikde nepsal. Jen píšu, že i železniční spojení z Bolky může autobusům konkurovat již v současné době. Asi vám dochází argumenty, když mi podstrkujete věci co jsem nikdy neřekl ani nenapsal...[talker]

Každá přepravní potřeba někde vzniká a končí. Já srovnával spojení centra Prahy (Václavák či náměstí Republiky. Stejná tarifní vzdálenost) se současným centrem Mladé Boleslavi. K tomu musím správně autobusu MHD připočíst, neboť do centra Prahy na rozdíl od vlaku autobusy od MB nezajíždí. [happy]

Ano, dokazuji si že mám pravdu, protože ji opravdu mám. Vlak je opravdu na spojení MB-Praha konkurenceschopný. Klidně k tomu použiji i ty floskule. Nikde jsem nikomu nic nezakazoval, jezdit autobusem v pohodě může, takže váše slovní útoky jsou neodůvodněné a zcela mimo téma debaty [happy]
[masinka]753 301 [masinka] EDIT: Tak holka znova do služby [vypravci][ok]
Sobota, 28. ledna 2017 - 21:27:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11402
Registrován: 8-2004
KOKI:
"přímé rychlé spojení z Prahy do Liberce by bylo dobré, ale řešení toho problému je v nedohlednu. Vždyť jen první reálný krok, optimalizace trati 231 Praha- Lysá nad Labem, bude dokončen nejdříve v roce 2024."

Optimalizace trai 231 neřeší spojení do Liberce, neboť kapacita trati je a bude víceméně vyčerpána příměstskou dopravou a vlaky směr Nymburk(-HK a přech).
KOKI:
"Jinak bylo by dobré konečně začít s výstavbou Všejanské spojky. Díky tomu by se jízdní doba mezi Mladou Boleslaví a Prahou hl.n. zkrátila na cca. 50 minut. Rychlíky na trase Mladá Boleslav - Milovice - Lysá nad Labem - Praha hl.n. by se jistě stali velmi oblíbené a myslím že by převzali vůdčí kolík přepravených cestujících na této trase"
[rofl][rofl][rofl][rofl]
Ta spojka je tak strašně moc důležitá, že byly loni zrušeny i ty asi čtyři páry přímých busů Lysá - Milovice - Ml. Boleslav v kladiva a nyní tedy už nejezdí žádný den v týdnu žádný přímý spoj. A proto hned začneme stavět rovnou železniční trať ...
[lol]
Jinak tedy si myslím, že ani potenciál trati 070 stran možného zkrácení cestovních dob není vyčerpán.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Sobota, 28. ledna 2017 - 21:43:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10817
Registrován: 5-2004
Tak ono paradoxně z těch Benátek do centra Prahy minimálně ve špičkách kdy jede většina lidí by vyšel bus qlaku do Lysý skoro stejně jako k metru na ČM.
Sobota, 28. ledna 2017 - 21:50:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 2-2012
Hroch:
"Optimalizace trai 231 neřeší spojení do Liberce, neboť kapacita trati je a bude víceméně vyčerpána příměstskou dopravou a vlaky směr Nymburk(-HK a přech).
"
Máte pravdu. Optimalizace traťového úseku Lysá nad Labem - Praha Vysočany 2. stavba opravdu neřeší problém kapacity tratě. S tím se počítá až v následujících etapách, které by měli přinést zlepšení vhodné i pro plnohodnotného spojení směr Mladá Boleslav. Při současném stavu by řešením bylo vedení vlaku v čase místo spojů linky S9 či odklonění rychlíků linky R10 trvale přes Poříčany. Cestující z Lysé by dostali nové rychlé spojení právě v podobě linky z Mladé Boleslavi


Hroch:
"Ta spojka je tak strašně moc důležitá, že byly loni zrušeny i ty asi čtyři páry přímých busů Lysá - Milovice - Ml. Boleslav v kladiva a nyní tedy už nejezdí žádný den v týdnu žádný přímý spoj. A proto hned začneme stavět rovnou železniční trať ...
"
Nové spojení by sloužilo pro rychlé spojení Mladé Boleslavi,Milovic a Lysé nad Labem s Prahou. Proto vaše připomínka se zrušením autobusu je nemístná. Naopak na spojení těchto měst s Prahou je každoročně přidáváno několik nových spojů [happy]


Hroch:
"Jinak tedy si myslím, že ani potenciál trati 070 stran možného zkrácení cestovních dob není vyčerpán.
"
Souhlasím. Ten potenciál ovšem není tak velký jako v případě spojky. Samozřejmě však i tato trať by měla být modernizována, neboť nabízí velmi výhodné spojení Prahy s Neratovicemi, Všetaty či Mělníkem [happy]
[masinka]753 301 [masinka] EDIT: Tak holka znova do služby [vypravci][ok]
Sobota, 28. ledna 2017 - 22:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11405
Registrován: 8-2004
KOKI:
Když píši, že optimalizace trati 231 otázku Liberce neřeší, tak tím myslím optimalizaci CELÉ trati. Takže nemáte pravdu.
Milovice ani Lysá spojku pro spojení s Prahou vůbec nepotřebují. Boleslav při zlepšení 070 (nebo třeba zcela nové novostavbě) též ne, takže moje připomínka je zcela na místě.
Potenciál trati 070 je zejména s ohledem na uvedený kapacitní problém trati 231 obdobný, ne-li větší.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 29. ledna 2017 - 09:12:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 2-2012
Hroch: Naopak musím oponovat, že optimalizace ve stavbě 4. tento problém řeší v případě výstavby Všejanské spojky. Ta prozatím ve všech zpracovaných studiích vyšla ze všech variant nejlépe. Náklady na její stavbu (Včetně přestaveb na trati 071 a 232) by vyšly zhruba na 6 miliard korun. Dosahovaná časová úspora na úseku Praha - Mladá Boleslav je plánovaná na 30 minut. Náklady na modernizaci tratě 070 jsou vyčísleny na 10 miliard korun při časové úspoře 15 minut. Přičemž se téměř vůbec neřeší problematicky úsek Chotětov - Mladá Boleslav. Novostavba je aktuálně úplně mimo hru. S její výstavbou se počítá v horizontu 2060-70. Již teď se však proti ní vyjádřili obce v blízkosti plánované stavby, takže to jistě nepůjde hladce.

Milovice ani Lysá sice spojku pro spojení s Prahou nepotřebují, ale v případě její výstavby a přivedení rychlíků na tuto trasu získají velmi zajímavé a rychlé spojení s Prahou které je hlavně v Milovicích velmi poptáváno. Rychlíky linky R10 mají kapacitní problémy již od Poděbrad a cesta osobním vlakem je vcelku dlouhá. Železnice má prozatím výhodu v tom, že do Milovic ještě nebyl postaven plánovaný dálniční přivaděč, což znevýhodňuje v současné době silniční dopravu. Ten však je již otázkou blízké budoucnosti.

Potenciál trati 070 navíc zabíjí velký počet osobních spojů mezi Prahou a Neratovicemi. Navíc na této trase se počítá s výstavbou 8 nových zastávek bez výrazné investice do tratě. Pomoci trati 070 tak zde může jedině spojka z Kojetic na plánovanou VRT Praha - Drážďany, která by měla vést v oblasti Líbeznice
[masinka]753 301 [masinka] EDIT: Tak holka znova do služby [vypravci][ok]
Neděle, 29. ledna 2017 - 10:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4326
Registrován: 8-2012
Každá přepravní potřeba někde vzniká a končí
...a přepravní potřeba v Praze, ó jaká náhoda aby to vyšlo *), končí v "centru Prahy (Václavák či náměstí Republiky. Stejná tarifní vzdálenost)" [rofl]. Prostě "šotocentrum" je trochu jinde než skutečné centrum, hlavně aby na vlak nebylo nutné jet MHD.

*) a stejně to nevyšlo, 112 versus 111 je fakt děsivý rozdíl a navíc z toho Můstku nebo Náměstí Republiky dojedete na ČM za 24, nikoli 32 korun...

by vyšel bus qlaku do Lysý skoro stejně jako k metru na ČM ... tak se do nich (linka 270434) jděte podívat na ten zájem, kritiku prázdných autobusů [happy]

Potenciál trati 070 navíc zabíjí velký počet osobních spojů mezi Prahou a Neratovicemi
Vy jste fakt magor. Právě ty vlaky mezi Prahou a Neratovicemi jsou ten jediný pořádný potenciál, který ta trať má...

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Drak
Neděle, 29. ledna 2017 - 10:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 10-2002
Každý den jezdím z MB do centra Prahy a nikdy by mě nenapadlo jet vlakem [biggrin]
Neděle, 29. ledna 2017 - 11:14:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11407
Registrován: 8-2004
KOKI:
To si klidně oponuje, já si za svými tvrzeními stojím.
Ještě byste mi mohl osvětlit, co nazýváte stavbou 4.

rychlé spojení s Prahou které je hlavně v Milovicích velmi poptáváno
Kromě toho, že jsem si něčeho takového jako místní nějak nevšiml, tak stále platí, že spojka k ničemu takovému není potřeba.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 29. ledna 2017 - 13:36:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 691
Registrován: 3-2009
Spojku přes Milovice razilo hlavně bývalé socdemácké vedení kraje. Naštěstí jsou tyto lidi už pryč a dost možná už je i myšlenka na tuto spojku založena v šuplíku.

Ta prozatím ve všech zpracovaných studiích vyšla ze všech variant nejlépe. Náklady na její stavbu (Včetně přestaveb na trati 071 a 232) by vyšly zhruba na 6 miliard korun

Obávám se , že těchto 6 mld by stála pouze nová trať z Milovic do Čachovic. Jenom taková přestavba Lysé , pokud by z této stanice vycházely 4 dvoukolejné trati by dost možná vyšla na více než miliardu.

Boleslav při zlepšení 070 (nebo třeba zcela nové novostavbě) též ne
Přesně tak. Dnešní jízdní doba rychlíku Praha hln.-Mladá Boleslav hl.n. je nějakých 68 minut. Pokud by došlo ke stavbě tunelu někde od Balabenky do prostoru Čakovic (apropo , tento tunel by mohl mít 3 funkce..rychlá Praha-Liberec , regionální Praha-Mělník , VRT Praha-Dresden) šetříme ihned nějakých 10 minut. Jsme na 58 minutách. No , a nasazením lepších vozidel , zkapacitněním a nějakým úsekovým zvýšením rychlosti na 120 km/h můžeme uspořit i více než 8 minut.
Neděle, 29. ledna 2017 - 14:37:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 2-2012
T_._H_.:
"Prostě "šotocentrum" je trochu jinde než skutečné centrum, hlavně aby na vlak nebylo nutné jet MHD.

*) a stejně to nevyšlo, 112 versus 111 je fakt děsivý rozdíl a navíc z toho Můstku nebo Náměstí Republiky dojedete na ČM za 24, nikoli 32 korun...
"

Tak mi tedy řekněte kde má Praha podle vás skutečné centrum. [happy]
Nikdo nemluvil o razantním rozdílu ceny jízdného. Jen říkám že je konkurenceschopné. A to jste vašim tvrzením potvrdil [happy] Z Republiky za 24 ještě jo, ale z Hlaváku či Můstku už je to tzv. o hubu . Tam už je lepší za 32 [wink]


T_._H_.:
"Vy jste fakt magor. Právě ty vlaky mezi Prahou a Neratovicemi jsou ten jediný pořádný potenciál, který ta trať má...
"
Jedná se odpověď k diskusi z Hrochem o spojení MB-Praha. Nevytrhávejte prosím z kontextu

Drak: Tak mě to napadá a pravidelně toto spojení využívám i s návazností na další spoj v podobě autobusu. Zatím bez větších problémů. Myslím že vlak je na této trase zajímavá alternativa k autobusu [happy]

Hroch: Vždyť to je správné stát si za svým názorem. [happy] Optimalizace traťového úseku Lysá nad Labem - Praha Vysočany 4. stavba je plánována cca. na rok 2032. Jedná se prakticky o výstavbu další koleje. Jinak já mám v Milovicích pár známých, kterým by se rychlejší spojení rozhodně hodilo. V současné době poskytuje sice železnice zajímavou přepravní nabídku, ovšem přímé spojení se jim zdá moc pomalé a rychlíky linky R10 přeplněné, tudíž nekomfortní. Dva kamarádi dokonce "přesedlali na auto", ale v případě rychlého spojení by o návratu na železnici velmi uvažovali[happy]

Narozenej: Náklady na samotnou výstavbu spojky jsou spočítány na 4,5 miliardy, další miliarda a půl je na další úpravy. Třeba právě Lysé. Alespoň tak hovoří zdroje z ministerstva dopravy. V šuplíku rozhodně není, neboť vedení Volkswagenu je znepokojeno současným napojením MB na železnici a žádá urychlenou výstavbu nového kvalitního spojení. Podmiňuje tím pokračování rozvoje a svého působení v MB. Na konci minulého roku o tom již hovořilo i nové vedení kraje.

Ten tunel je rozhodně zajímavý. To máte pravdu. Musíme věřit, že bude vybraná varianta, která umožňuje výstavbu spojky. Její výstavba a další úpravy tratě se vyčíslily na cca. 10 miliard.,což není zanedbatelné, ale výsledky by mohli být též velmi zajímavé. Odborníci z ČVUT, kteří na tom pracují a s kterými jsem mluvil však nadále preferují variantu spojení Liberce přes Milovice. Uvidíme která varianta se nakonec splní [happy]
[masinka]753 301 [masinka] EDIT: Tak holka znova do služby [vypravci][ok]
Neděle, 29. ledna 2017 - 17:03:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11408
Registrován: 8-2004
KOKI:
"Optimalizace traťového úseku Lysá nad Labem - Praha Vysočany 4. stavba je plánována cca. na rok 2032. Jedná se prakticky o výstavbu další koleje."
Aha, já myslel, že máte na mysli nějakou SKUTEČNĚ připravovanou stavbu. Tak to pak ano. Tím se dostávají do jiného světla i jiná Vaše vyjádření.[kecal]
KOKI:
"V šuplíku rozhodně není, neboť vedení Volkswagenu je znepokojeno současným napojením MB na železnici a žádá urychlenou výstavbu nového kvalitního spojení. Podmiňuje tím pokračování rozvoje a svého působení v MB. Na konci minulého roku o tom již hovořilo i nové vedení kraje."
V šuplíku asi jen tak nebude, neb největší lobbista - toho času starosta Lysé - se toho jen tak nevzdá.
Ale Volkswagen s tím nemá samozřejmě nic společného. Pro Škodovku se kvalitní spojení realizuje (zčásti loni, zčásti zhruba za rok a půl).
KOKI:
"Musíme věřit, že bude vybraná varianta, která umožňuje výstavbu spojky."
Ale tak Vy si klidně věřte. Ale nemusíte tu víru vnucovat i jiným.[wink]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 29. ledna 2017 - 17:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 2-2012
Hroch: Skutečně připravovanou stavbu? Taková bohužel neexistuje v řešení tohoto problému. Jediné z čeho můžeme čerpat jsou studie,které jsou již i pro tuto stavbu vypracovány.Pokud bysme měli mluvit o jasných a již schválených krocích, tak můžeme tuto debatu uzavřít se slovy, že na blízkém obzoru nic není. Současný stav bude ještě minimálně 10 let "zakonzervován".

Řekl bych že i Volkswagen s tím má co dočinění. Na webu je jistě dohledatelne vyjádření, ze kterého je patrná nespokojenost s železničním spojením Prahy a MB. Tomu opravdu modernizace tratě 071 nepomůže. Z vyjádření není jasné proč, ale předpokládám z důvodu přesunu části vedení do Prahy

Omlouvám se, nebylo mým cílem někomu něco vnucovat. Upravují formulaci na : Věřím, že se obě spojky zdárně zrealizuji a přispějí tak ke zdarne budoucnosti našich železnic
[masinka]753 301 [masinka] EDIT: Tak holka znova do služby [vypravci][ok]
vlečka
Neděle, 29. ledna 2017 - 18:37:06  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
jojo...asi tak..automobilka ovládá Čechy![wink]
Neděle, 29. ledna 2017 - 23:28:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4341
Registrován: 8-2012
Na webu je jistě dohledatelne vyjádření, ze kterého je patrná nespokojenost s železničním spojením Prahy a MB
Tak dohledejte.
předpokládám z důvodu přesunu části vedení do Prahy
Jojo, voni manažeři vod Šáde budou do Prahy jezdit kvílející hydrou [biggrin]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
mot
Neděle, 29. ledna 2017 - 23:36:10  
Neregistrovaný host
109.81.210.227
S tou "kvílející" hydrou bych to až tak tragicky neviděl.
Pondělí, 30. ledna 2017 - 09:38:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 692
Registrován: 3-2009
Řekl bych že i Volkswagen s tím má co dočinění. Na webu je jistě dohledatelne vyjádření, ze kterého je patrná nespokojenost s železničním spojením Prahy a MB. Tomu opravdu modernizace tratě 071 nepomůže. Z vyjádření není jasné proč, ale předpokládám z důvodu přesunu části vedení do Prahy

Pokud vím , personální šéf ŠKODY se v jednom rozhovoru , který poskytl jako šéf sdružení českého autoprůmyslu vyjádřil v tom smyslu , že České republice ujíždí vlak . A jako příklad uvedl špatnou infrastrukturu , kdy srovnával denní dojíždění vlakem z Berlína do Wolfsburgu s denním dojížděním vlakem z Prahy do Mladé Boleslavi. Nicméně nikdo nikdy se z vedení ŠKODY nevyjádřil v tom smyslu , že chce rychlou trať z Prahy do Boleslavi. ŠKODA potřebuje hlavně solidní spojení z MB do Nymburka, které se nyní tvoří. Dále by byl do budoucna určitý potenciál ve zkapacitnění železničního spojení z Mladé Boleslavi do Kvasin. Dnes už je kamionový provoz zde tak enormní , že by se z toho dalo sestavit x vlaků denně.

Z vyjádření není jasné proč, ale předpokládám z důvodu přesunu části vedení do Prahy
ŠKODA už část zaměstnanců má v Praze , ale určitě to není díky špatnému železničnímu spojení.

V šuplíku asi jen tak nebude, neb největší lobbista - toho času starosta Lysé - se toho jen tak nevzdá.
Příští rok na podzim už starostou být nemusí.
mirek55
Pondělí, 30. ledna 2017 - 10:07:54  
Neregistrovaný host
88.100.111.227
Trať 070 | Praha - Turnov (a zpět)
Počátek: 30.01.2017 08:13
Příčina: Porucha motorového vozu vlaku R 1143.
Plánovaný konec: 30.01.2017 11:30
Vlak R 1143 z důvodu poruchy motorového vozu v úseku Turnov - Praha-Vršovice nejede. Cestující náhradou použijí v úseku Turnov - Mladá Boleslav hl.n. vlak Os 9565, v úseku Mladá Boleslav hl.n. - Praha hl.n. vlak Os 9509 a v úseku Praha hl.n. - Praha-Vršovice nejbližší vhodný spoj.
nowas1
Pondělí, 30. ledna 2017 - 11:09:33  
Neregistrovaný host
147.32.240.11
Proboha proč si těch pár lidí, co ještě jezdí vlakem, dráha "nehejčká" Ale hejčká, třeba zase jednovozovým R1142 v pátek.
Pondělí, 30. ledna 2017 - 11:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 10-2013
Jen takový malý postřeh, nevím či to tu někdo psal, ale opuštěné depo ve Všetatech bylo pár dní dozadu srovnáno se zemí... [happy]
Nechic
Pondělí, 30. ledna 2017 - 12:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 4-2010
Ad cesta vlakem z Liberce: Co třeba relace přes Prahu? Mé zkušenosti, Liberec - Žel.Ruda, Liberec - Budějice (Rybník,Lipno,Krumlov), Liberec - Vrané. Bohužel u relací přes Masaryčku jako Kladno nebo Řež je to diskutabilní a ten vopruz tam je tak jako tak, zachraňuje to teda možnost ve Vysočanech přeskočit na S2. Se zavazadly je opravdu příjemnější jet vlakem na jedno nádraží, kde přestoupím do jiného vlaku než bus+metro+metro+vlak, případně metrem skrz Prahu na Zličín, Na Knížecí, Háje a další autobusáky. Kapacita busů bývá ve špičkách celkem vyprodána, dopravním problémům se také nevyhne. Navíc Regiojet (a patrně asi i kdejaký další bus dopravce) má řidičů nedostatek a tak večerní spoje jsou kolikrát zpožděné kvůli nehodě co se stala někdy odpoledne, protože řidič musí točit a musí mít pauzy.

Ad Boleslav: Co přípoje? Doksy, Lípa, Rumburk, Mšenka, Bousov...to nějakou poptávku snad tvoří. Jo otázka je jestli nějaký přímo pseudorychlovlak vůbec nějaké přípoje mít bude. Každopádně využití vlaku u Boleslavi opět má smysl, když přijedu vlakem do MB nebo potřebuju pokračovat v Praze vlakem či mám cíl někde poblíž a vice versa

Ad přímý vlak Liberec - Praha: Za současného stavu infrastruktuy je současný grafikon na železnici asi to nejlepší, čeho jde zatím dosáhnout. Regionální spojení po trase je více než solidní (Neratovice - Bakov apod.), i ten Tanvald je oblíbený. R1149 a R1151 bývají v neděli napráskané až po střechu. Nevím kam by ho chtěli nacpat, ale obávám se také rozpadu současného křehkého systému s přípoji od nevidim do nevidim. To mě víc bolí to zacelení taktových děr na všech těch přípojných tratích. Takový malý přínos by to třeba mělo, když by byl v MB slušný přípoj na Kolín, že by spojení Liberec - Brno/Ostrava bylo o něco pohodlnější a rychlejší.
vlečka
Pondělí, 30. ledna 2017 - 15:44:17  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
ad Naroznej - souhlas-tady je priorita směr Nymburk...ta Praha je bezvýznamná...[wink]
Pondělí, 30. ledna 2017 - 18:37:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11410
Registrován: 8-2004
Naroznej:
"V šuplíku asi jen tak nebude, neb největší lobbista - toho času starosta Lysé - se toho jen tak nevzdá.
Příští rok na podzim už starostou být nemusí."
Já se obávám, že tenhle člověk se jen tak ze scény neztratí.[crazy]
Nechic:
"To mě víc bolí to zacelení taktových děr."
Mě teda spíš bolí to, že zaceleny nejsou.[sad]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
BWG
Úterý, 31. ledna 2017 - 21:28:54  
Neregistrovaný host
178.209.130.50
Skodovka prijme strojvedouciho na vlecku. Inzerat je na webovkach skoda-auto.cz.
Úterý, 31. ledna 2017 - 22:47:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 2-2012
Musím uznat,že jsem článek špatně pochopil. Omlouvám se za využití tohoto podkladu. Souhlasím s tím, že priorita Škodovky je rozhodně směr Nymburk. Narozenej díky za nahození článku. Nemohl jsem ten článek zpětně nalézt. Jen s těmi zaměstnanci v Praze jsem to nemyslel jako že jsou tam kvůli chybějícímu spojení, ale tak, že třeba právě proto chtějí to spojení aby se mohli dobře přesouvat... No moje chyba. Ještě jednou omluva.[uhoh]

Každopádně za potřebou nového kvalitního spojení Prahy s MB si stojím. Ať už kudykoliv [happy]
[masinka]753 301 [masinka] EDIT: Tak holka znova do služby [vypravci][ok]
Středa, 01. února 2017 - 08:11:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19014
Registrován: 3-2005
z Prahy do Chotětova míří Lv 754 045 pro KO 854[vypravci]
www.MBZS.net
Středa, 01. února 2017 - 10:31:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 693
Registrován: 3-2009
Skodovka prijme strojvedouciho na vlecku. Inzerat je na webovkach skoda-auto.cz.
Divím se tomu , že nabízejí pouze 20-30 brutto. ŠKODA je známá jako zaměstnavatel , kde dělníci vydělávají hodně dobré peníze...dá se říci , že lepší dělnické mzdy 99% firem nenabízí.
A strojvedoucímu nabízejí méně , než jiní zaměstnavatelé , pod úrovní průměrné škodovácké dělnické mzdy..
vlečka
Středa, 01. února 2017 - 16:10:21  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
taky se na to nikdo nehrne[wink]jinak práce jak na lince...v pondělí se začíná,v pátek konec,spíše řečeno v sobotu...a někdy i 16tka[wink]takže tak...[wink]
Středa, 01. února 2017 - 21:19:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19018
Registrován: 3-2005
zítra, když se zadaří a vše půjde jak má, tak se ze škoda auto projede do Nymburka loko 721 525[vypravci]
www.MBZS.net
StarMaster
Čtvrtek, 02. února 2017 - 18:20:51  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Propojení Milovic s Boleslaví má rozhodně smysl. Odpískat by to byla škoda. Má smysl mít obě tratě. Každá by sloužila jiným cestujícím. Rychlíky bych pak asi přesměroval přes Milovice, ale osobku z Neratek směr Boleslav bych určitě zachoval, případně doplnil třeba 4 páry Spček. Pro Čakovice by to spojení zhoršilo, ale u nich žádnou zásadní poptávku po rychlých cestách do Boleslavi nepředpokládám.

Výhodou nové trati by bylo, že by rychlík po cestě obsloužil více měst. Čelákovice, Lysou, Milovice směrem do Boleslavi a Turnova. Což mi přijde jako významnější, než obsloužit jen Neratovice a Všetaty.

Ale také by šlo to prostě střídat... Zahustit počet rychlíků a jednou za hodinu přes Neratovice, jednou za hodinu přes Milovice. Takže Boleslav do Prahy by měla rychlík po 1h za zhruba stejnou jízdní dobu, Neratovice či Milovice+Lysá+Čelákovice by měly po 2h rychlík do Boleslavi a do Prahy spojení mají tak jako tak dost (maj i další rychlíkové linky).

Peníze na tohle malé přidání rychlíků jsou drobné. V nejhorším by se daly najít zaříznutím Švejků v Berouně a k tomu třeba předáním 2 párů rychlíků do Rakovníka na kraj (stát jich objednává zbytečně moc a jejich význam po stavbě rychlodráhy a odklonu rychlíků na vyhlídkovou pomalou jízdu skrz Semmering klesne).

Nic by nezaniklo a naopak by vlak propojil města, kterým dnes kloudné propojení chybí.
Z F J
Pátek, 03. února 2017 - 09:03:04  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeleznice-vychazi-vstric-skode- auto-zlepsi-trate-do-boleslav/r~b3c0c17ee95b11e69aec0025900fea04/ ?_ga=1.145221940.1048950820.1466600988
Pátek, 03. února 2017 - 10:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 694
Registrován: 3-2009
Je někde ke stáhnutí ta "koncepce nákladní dopravy" ?
Pátek, 03. února 2017 - 11:16:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 859
Registrován: 2-2006
Naroznej: mrkněte do nákladní dopravy, je tam odkaz.
Komisaři Evropské unie, polibte si prdel!!
Pátek, 03. února 2017 - 12:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 2-2012
Měl bych dotaz na stanici Bakov nad Jizerou. Vážně tam je pořád mechanické zabezpečovací zařízení s hradlovým závěrem vlakových cest? Předem díky za odpověď [vypravci]
[masinka]753 301 [masinka] EDIT: Tak holka znova do služby [vypravci][ok]
Pátek, 03. února 2017 - 14:02:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 695
Registrován: 3-2009
Ano , je.
Akorát nevím , jak jsou stanoviště dozorců výhybek obsazená.
Když jsem tam brigádničil v roce 1997..byl na St.I. dozorce výhybek+ výhybkář 6-14 hod pr.dny.
Na St. II. byl dozorce výhybek a výhybkář nepřetržitě.
Jenže to byl trochu jiný Bakov. Přecpaný nákladními vagóny , osobáky od Lípy vedené 810 a klasikou...takže se objíždělo...
Sobota, 04. února 2017 - 07:50:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19023
Registrován: 3-2005
R do Tanvadlu dneska s loko 749 264[ok][jidlo][jidlo][ok]

a brzo, se zde ukáže i třeba ještě další provozní ČD 749[ok][jidlo]

Takže příznivci "kozatic" máte se na co těšit[satan]
www.MBZS.net
749 240 - 8
Sobota, 04. února 2017 - 10:49:08  
Neregistrovaný host
88.100.46.196
Ano ukáže se i 749 107 a 121
Byl jsem tam..
Sobota, 04. února 2017 - 10:50:19  
Neregistrovaný host
95.85.211.4
Dnes v Bakově.749.264-8 R 1148 Kamenice
Sobota, 04. února 2017 - 12:45:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 2-2012
Narozenej: Díky za informaci. Obsazení stanice by ,dle dostupných dokumentů, mělo zahrnovat dva výpravčí a po jednom signalistovi na stavědlech[vypravci]
[masinka]753 301 [masinka] EDIT: Tak holka znova do služby [vypravci][ok]
Dobrák Karel
Sobota, 04. února 2017 - 17:16:04  
Neregistrovaný host
37.188.186.253
Zamráča na R 1149 visí v Turnově. U Přepeř nehoda hydry R 1147 s pasatem.
Sobota, 04. února 2017 - 18:16:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 8-2014
Bardotka 749.264 v Turnově, bohužel jsem se neprojel, jak píše Dobrák Karel, nehoda na přejezdu, takže NAD do Mn.Hradiště a dál Hydrou.

Auta stojí, vlaky jedou...
[auto][auto][auto][auto]
[masinka][tramvaj][tramvaj][tramvaj]
Sobota, 04. února 2017 - 22:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 8-2013
749 264 na R 1148 + nehoda R 1147 v Přepeřích 4.2.2017

VIDEO - https://www.youtube.com/watch?v=r_Hv7a4xUBA
FOTO - https://flic.kr/p/RPwcJH
Neděle, 05. února 2017 - 14:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19034
Registrován: 3-2005
Tak nějaké zprávičky[happy]

dneska na R 1144 do Tanvaldu opět jede 749 264

v Nymburce již (z CZL Jihlava) 750 277
v Nymburce již (z CZL ČT po Mvy) 753 757-ta se už zapojila do provozu a loko 753 778 zatím ne.
Naopak do dílen do České Třebové zamířila 753 764.

Hektor škoda auto 721 525 již z Nymburka též na vlečce (dojel v pátek někdy odpolko)

+5 zataženo, vlhkost 75%.
[vypravci][vypravci][happy]
www.MBZS.net
Neděle, 05. února 2017 - 17:39:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 8-2014
Jojo, tady foto od česany. Video snad dodám ještě dneska.

Auta stojí, vlaky jedou...
[auto][auto][auto][auto]
[masinka][tramvaj][tramvaj][tramvaj]
Pondělí, 06. února 2017 - 08:59:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 12-2007
Škoda, že 9.264 neprodali ČD langustovi a sami si nenechali 006. 264 nechrochtá a je docela dost tlumená. jízda s ní není zážitek.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 06. února 2017 - 11:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 2-2013
753.778 už lítá
Šotek
Pondělí, 06. února 2017 - 13:49:32  
Neregistrovaný host
89.24.133.14
Ahoj vespolek, netušíte někdo, objeví-li se Bardotka 749.264 tady na 070 ještě v týdnu, nebo až zas o víkendu..? Díky za info
Pondělí, 06. února 2017 - 19:05:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19037
Registrován: 3-2005
Tak už i v Nymburce zdravá 750 079 a do dvojčete s 750 277 zařazená[satan]

Jedna z výletu[fotic]

www.MBZS.net
Pondělí, 06. února 2017 - 20:15:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 276
Registrován: 8-2014
749.264-8 na R 1149/1144 o víkendu 4.-5.2016
VIDEO - https://www.youtube.com/watch?v=02wJR5aaQb4

Auta stojí, vlaky jedou...
[auto][auto][auto][auto]
[masinka][tramvaj][tramvaj][tramvaj]
750.079+277
Sobota, 11. února 2017 - 10:55:00  
Neregistrovaný host
81.25.16.82
Loko 750.079+277 zapřahají v žst Všetaty uhlí pro Škoda MB[vypravci][ok]
Sobota, 11. února 2017 - 15:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19050
Registrován: 3-2005
No, plné uhlí do Škodovky s 750 079+277.Pk 742 409 a 440
Prázdné wapky s 750 330(do Chotětova s 742 409, která šla na Pk těch plných)

Krásně se Brejlí...a to i písky z Libuně dneska na ČL jeli[vypravci]
www.MBZS.net
Neděle, 12. února 2017 - 20:40:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 290
Registrován: 4-2010
Něco z víkendu: [fotic]




VIDEO: T 458.1549 + 122, Bakov nad Jizerou, 12.2.2017

A doby nedávné: [wink]

[masinka] Bakovští příznivci železnice: http://www.okridlenekolo.euweb.cz/
[masinka] videa na YouTube: https://www.youtube.com/user/JamesC7x
Pondělí, 13. února 2017 - 15:58:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 277
Registrován: 8-2014
750.079+750.277 aktuálně ve ŠKODA AUTO[vypravci]
a trojspřeží 742 s patry[happy]

Auta stojí, vlaky jedou...
[auto][auto][auto][auto]
[masinka][tramvaj][tramvaj][tramvaj]
Pondělí, 13. února 2017 - 16:02:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19058
Registrován: 3-2005
749.253-1
No aktuálně už stojí na hlavním nádraží [happy]
na vlečku to jen odvezli a Lv hnedka zpět.
A zase po vystřídání po 18hod je můžeš čekat zpět Lv
www.MBZS.net