Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Student Agency » Archiv diskuse Student Agency do 22. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Student Agency do 22. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 13. června 2017 - 11:18:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 1-2007
Na internetu je tarif linky do Rumunska.
Praha - Temešvár 950 + 950. Tedy 1900 Kč, zpáteční, z Budapešti jen o 100 Kč levnější, přitom FLIXBUS bude jezdit z Budapešti do Temešváru za 15 euro a za dalších 15 zpátky.

Paradoxem je, že naopak z Prahy do Maďarska je Student Agency levnější (400 Kč vs. 20 euro u FLIXBUSu).
Úterý, 13. června 2017 - 17:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4367
Registrován: 12-2004
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/zlute-vlaky-mezi-prahou-a-br nem-maji-jezdit-kazdych-30-minut/r~5a2f07d84f8611e7a83b0025900fea 04/
Pajzák
Úterý, 13. června 2017 - 21:21:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 844
Registrován: 6-2015
A kdo tim bude jezdit? Vyuzil jsem dnes v sedm z Brna (stacil pohled na Krodosiho Crosswaye a mel jsem jasno), vlak obsazen zhruba z poloviny, mozna o fous vic.
Slim
Úterý, 13. června 2017 - 22:50:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5714
Registrován: 2-2005
No SŽDC odpovědělo samo...ale píár se na tom může točit dalších pět let, takový krásný klacky pod nohy, velebnosti...je to kampááááň, účelovka na Jančuru, mají na něj zadání...[rofl][rofl][rofl]
Fkam
Středa, 14. června 2017 - 08:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2858
Registrován: 3-2011
Tak není důvod, proč by to neměl dostat ne? Pokud nechce za to dotace od státu, tak ať jsou rádi, že to odjezdi na své triko. Třeba si to najde cestující.
Spíš mám obavy, aby linka do Passau neskončila, když vidím tu obsazenost
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
dvx
Středa, 14. června 2017 - 09:23:12  
Neregistrovaný host
86.61.211.193
Fkam: Třeba proto, že brněnské hlavní nádraží má ve špičkách již vyčerpanou kapacitu příměstskými linkami, které mají při přidělování kapacity přednost. Třeba by byla možnost, aby jezdil na Dolní n.[rofl]
Středa, 14. června 2017 - 19:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 1-2016
Jak vyčerpanou kapacitu? Pořád nás tu Patočka, Patrik, Ander a podobní zelení škůdci předsvědčují, že je vše v pohodě a nádraží může bez problémů být tam kde je, tak jaká vyčerpaná kapacita? Teď udělají před halou ještě pěší zónu (autobusy ke Grandu budou asi lítat nebo jezdit přes Divadelní...) a může jezdit přes "nádraží v centru" klidně vlak do Vídně co 5 minut, ne?

Pajzák: my jeli stejným spojem taky v úterý, ale cca 3 týdny zpět a bylo skoro plno i v byznysu a relaxu (což jsem se divil). Asi to bude jak kdy, je otázka kolik potřebuje Jančura obsazenost, aby byl ten spoj v plusu, třeba to stačí. Jinak Krodos to ještě nevzdal? By mě zajímalo, jestli s tím někdo z Brna jezdí, já už v dávných dobách jsem si kolikrát raději v Brně udělal přestávku a přesedl do Prahy raději na Jančuru a kolikrát jsem tam dojel jako s Krodosem přímo ve stejný čas díky těm jejich piknikům na Melikaně...
Pajzák
Středa, 14. června 2017 - 20:22:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 845
Registrován: 6-2015
Cekal tam jeden clovek. Mne by Crossway nevadil, ale jel jsem s nim minule, tak jsem doufal v neco jineho, nejlepe Bovu. Zpatky jsem jel s SAD Zvolen s Magelysem a jelo nas 9.
Ac byl onen vlak poloprazdny, v rezervacnim systemu bylo jen asi 30 volnych mist...
Slim
Čtvrtek, 15. června 2017 - 00:15:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5718
Registrován: 2-2005
Fkam: Tak není důvod, proč by to neměl dostat ne?
Máte ještě jiný podobně blbý dotaz?
Čtvrtek, 15. června 2017 - 07:01:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 868
Registrován: 2-2005
(autobusy ke Grandu budou asi lítat nebo jezdit přes Divadelní...)

A proč by nemohly jezdit na Zvonařku? Grand pro meziměstskou dopravu přestal vyhovovat a sloužit již v roce 1986.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 10:16:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 588
Registrován: 10-2011
Pokud mně někde přijde vyčerpaná kapacita, tak je to na Grandu. Ten prostě není stavěný na tolik autobusů a nejde ho přitom nijak zvětšit. Naopak, převedení části spojů na koleje by v tomhle tedy pomohlo.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 11:01:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 9-2005
Huples: Protože na Zvonařku nikdo nechce.Je hnusná a špatně přístupná - nezmění to výrazně ani přesun šaliny do Plotní.
Pajzák
Čtvrtek, 15. června 2017 - 11:46:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 848
Registrován: 6-2015
Vysv.: Nikdo = Goldfinger.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 11:57:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 1-2016
Kdyby chtěl Jančura na Zvonařku, zjevně tam dávno jezdí a před lety odtamtud neodsunul i ty spoje co tam jezdili, většinou mezinárodka. Aby autobusy nejezdily ke Grandu jen proto, že pár blbečků na magistrátu nebo MČ Střed nedá pokoj a prostě si tu hipster zónu před vlakovým nádražím prosadí, nemá nic společného s kapacitou Grandu atd. Krásně jsme to viděli při jejich loňské akci "Nádraží bez aut". Vlakové nádraží podle těchto blbečků musí být za každou cenu v centru i s pěší zónou, ale autobusy kvůli tomu klidně odsuneme na Zvonařku nebo jinam (která je cca tak daleko jako "nádraží u řeky"). Zelená pitomost jako obvykle. Ano, situace není ideální, ale proč ji zhoršovat. Navíc se povídá o nějaké smlouvě mezi Jančurou a městem resp. DPMB, že dokud nebude nové nádraží, jezdí se od Grandu. Uvidíme.

Nehledě na to, že zdaleka nejde jen o Jančuru, ale o další dopravce, kterých i přes vyčerpanou kapacitu u Grandu opět přibylo. Flixbus, menší dopravci, nově Arriva se všemi expresy, proč asi tu Zvonařku opustila? A jen Arriva je dalších minimálně 20 autobusů na příjez/odjezd a někdo to asi povolit v licenci a v užívání zastávek musel. Na Zvonařku snad jezdí jen Eurolines, jestli to nezabalil úplně a ten jeden dva spoje Leoše, pro kterýho je to asi lepší ty tři cestující vyložit naložit na Zvonařce než 10 minut objíždět ke Grandu a zase zpátky na výpadovku ke Zvonařce.

Zjevně cestující preferují Grand, když většina dopravců chce jezdit odtamtud. A ani se jim nedivím, sice Zvonařka je už daleko lepší než dříve, už to tam není o hubu jako když ještě nebyla Vaňkovka, ale pořád nic moc. Stejně měla jít k zemi, nepočítalo se s ní dál.

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Čtvrtek, 15. června 2017 - 12:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 1-2016
Goldfinger: nehledě na to, že ta šalina v Plotní měla být už cca 7-8 let zpátky a zatím se pořád slibuje, bez ohledu kdo zrovna straší na radnici. Vždycky se zbourá 1-2 domečky a tím to skončí. Jako pomůže to jedině v tom, že když jedu na autobus na poslední chvíli, tak vysednu hned vedle Zvonařky (teda až to někdy tu Plotní fakt zrealizují) a nebudu muset sprintovat přes ty nešťastné nadchody ;-) Holt zlozvyk, člověk to bere podle Grandu a pak když jednou za čas to jede ze Zvonařky, tak nestíhá ;-) Jinak můj odhad je, že ta Plotní i přes poslední sliby a ujišťování nebude dřív jak za 10 let, už se tam zase nic neděje a nedělá. Prostě Brno, no...
Čtvrtek, 15. června 2017 - 12:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 1-2016
Kotec: teoreticky se dá Grand zvětšit nebo trošku zlepšit zrušením těch parkovacích míst, nechal bych tam jen místa na možnost rychlého zastavení a vyložení/naložení cestujících (a to říkám jako řidič, co tam nechává často auto, když pokračuju autobusem). V okolí je místa na parkování docela dost a má být snad i nové parkoviště s 350 místy pod zemí v rámci reko hlavního nádraží, pokud se to zase nezměnilo. Tím by se teoreticky dala získat třetí řada pro autobusy, ani by to moc nestálo. Samozřejmě ani tak to nebude zdaleka ideální, to víme.
Dál je škoda, že se nerealizoval ten barák hned vedle, ono by to tam pak hned vypadalo jinak a byla v plánu i čekárna a zázemí pro cestující. Zatím je tam akorát rumiště a vedle aspoň trochu zrekonstruované soukromé parkoviště, jinak nic.
Pajzák
Čtvrtek, 15. června 2017 - 12:12:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 849
Registrován: 6-2015
Na te hnusne Zvonarce si maji cestujici kam sednout, kde se vychcat a dokonce se tam i najedi, nemluve o moznosti prestupu na jine linky. Co z toho nabizi Grand? Jo vlastne, je v centru, jediny argument, co tu kdy zaznel.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 13:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 4-2011
1) V zájmu férovosti, cestující RJ/SA čekárnu a toaletu mají na Grandu taky.

2) Pajzáku, definuj "najedí". Jako že si sednou a objednají si? A kde? V centru, v docházkové vzdálenosti několika minut od Grandu, se královsky najíš a napiješ. V kamenných podnicích, s násobně větším výběrem. Líp než v těch, co jsou na Zvonařce. Hlídat si čas absolutně není problém. Pokud "najedí" znamená "koupí bagetu nebo tatranku", tak to Grand nabízí taky. Vietnamské bistro je dvě minuty chůze.

3) Kdyby v ČSAD Brno Holdingu někomu šlo o moderní cestování, už dávno to mohl zlidštit a modernizovat. To, že z těch baráčků udělal Hanoj poté, co mu tam iks těch jednotek zelo prázdnotou, to nádraží totálně zabilo. A kdyby jen trochu chtěl, mohl mít na všech nástupištích souvislou řadu laviček, ne ty dřevěné závěsné "police", na kterých se vždycky uvelebí důchodkyně s taškami (případně tam jsou tašky samotné) a ostatní stejně stojí. Na druhou stranu oceňuji prodejní automaty na nástupištích.

4) Nástupiště na Zvonařce jsou dimenzovaná na čekání "postaru", tedy spořádaně v řadě podél hrany, z doby, kdy jezdily jen karosy a platilo se u řidiče. Podle mě to nádraží je zralé na totální přestavbu dispozic, aby měla jednotlivá nástupiště nějakou logiku. Aby se rozšířila i na úkor počtu. A aby se hlásily všechny dálkové spoje (proč ne).

5) Vypakovat Vietnamce, postavit protihlukovou stěnu, kukaně prodejců/dopravců ... a hlavně panebože něco udělat s tou příšernou předlistopadovou čekárnou. Tohle všechno je na pozemcích a v budovách ČSAD Brno Holdingu.

Hlavně že na vstupu do čekárny je napsáno, že odpovědná osoba je Prof. Ing. DrSc., kterému je dvaasedmdesát a na tyhle věci asi sere. Kdyby to tam vzal nějaký o polovinu mladší absolvent dopravní fakulty nebo architektury, možná by po Grandu pes neštěkl.

nemluve o moznosti prestupu na jine linky

Pořád jsou tady tisíce jiných lidí, kteří na Zvonařce na nic nepřestoupí, protože jejich IDSka jim jede ze Staré osady, Mendlova náměstí, KPN, Modřic, Osové, ZOO atd., kam dojedou linkami jedoucími plus mínus "od Grandu". Takže žádné místo nebude na přestup vyhovovat všem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 15:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 9-2005
Jaké procento cestujících, co přijedou ke Grandu, pokračuje jiným busem ze Zvonařky? Přesné číslo neznám, ale řekl bych, že docela mizivé. U mezinárodních linek je Brno buď cíl, nebo se přestupuje na bus do cajzlohradu, tedy hrana-hrana. U žlutých linek se často přestupuje z regionálních (OL, ZL) na dálkové či mezinárodní, případně se jde na vlak, ale odhaduju, že největší část kaštanů jde na MHD - na rolu nebo Maliňák, takže se do konečného cíle cesty dostanou s 1 přestupem.
Vykonat potřebu se dá v čekárně v budově, kde je fitness, o najezení a napojení tady už řeč byla, k tomu není co dodat.
Pajzák
Čtvrtek, 15. června 2017 - 15:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 850
Registrován: 6-2015
1) Primo na nadrazi? Kde?

2) Dve pekarny, bistro, kavarna, fornetti, hospoda... Vae s vyhledem na nastupiste.

Prestupy: S vyjimkou Osove a Zoo se vsude dostanes bez prestupu, v tom bych problem nevidel. Ale furt je nejvetsi nabidka na Zvoncu. On taky ne kazdy pokracuje IDSkou, ze...
Pajzák
Čtvrtek, 15. června 2017 - 15:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 851
Registrován: 6-2015
Aha, ja jsem zapomnel, ze ty jezdis jen Pha-BM a k tomu nekolik zastavek salinou, tak to tak maji vsichni. Ale oni lide jezdintreba z Olomouce do Strakonic, ze Znojma do Ostravy, z Prostejova do Ceskych Budejovic nebo ze Zlina do Jihlavy.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 15:20:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3161
Registrován: 8-2010
Goldfinger:
"Huples: Protože na Zvonařku nikdo nechce.Je hnusná a špatně přístupná - nezmění to výrazně ani přesun šaliny do Plotní."

Vidíte to a někteří pomatenci by tam chtěly poblíž přestěhovat i vlakové nádraží [proud][crazy]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 15. června 2017 - 15:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 9-2005
A kolik takových přes Brno tranzitujících cestujícíchje? No zrovna relace Zlín-Jihlava není moc dobrý příklad - přestup hrana-hrana u grandu[proud]... Podobně Olmik - Strakonice - to bych spíš dal přes cajzlohrad. Znojmo - Chacharstán mi připadá lepší přes BV a pokračovat přes KFNB.
Pajzák
Čtvrtek, 15. června 2017 - 15:55:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 852
Registrován: 6-2015
Ona to je taky jedina rozumna vec, ktera se s nadrazim da udelat. A spojit je samozrejme s autobusakem.
Pajzák
Čtvrtek, 15. června 2017 - 15:58:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 853
Registrován: 6-2015
Tak si klidne objizdej pul republiky, kdyz na to mas, zvlaste pak s presunem pres pul Prahy. Mne by to mohlo polibit...
Synergy
Čtvrtek, 15. června 2017 - 20:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 954
Registrován: 8-2005
Zajímavé, že zákazníci Arriva expressu tu změnu v Brně tak jednoznačně nevítají. Zákazníci, ne přiblblí šotouši.
Pátek, 16. června 2017 - 12:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 193
Registrován: 1-2016
U Grandu jsou lavičky taky / na Zvonařce jich není třeba na nástupištích o moc víc. Jídlo je zhruba ve stejné vzdálenosti, pokud jedu někde z prvních nástupišť na Zvonařce, tak to vyjde skoro nastejno. Na nástupištích jsou automaty a 1-2 stánky s jídlem. Občas tam jsou i mobilní stánky. WC jediné je dál, ale stejně jdu raději do Vaňkovky včetně jídla, když jsem na Zvonařce.
Grand není horší než Zvonařka a naopak. A nedělejme si iluze, kdyby nevznikla hned vedle Vaňkovka, tak je to na Zvonařce stejně příšerné jako dříve.
Nakonec je to stejně jedno, nerozhodují cestující, ale dopravci, odkud/kam budou jezdit. Zjevně v autobusech vyhrává Grand, když tam teď jezdí i další. Jinak souhlasím, Arriva na Zvonařce mi nevadila i když jsem zvyklý jezdit spíše od Grandu. Zase to má rychlejší příjezd do Brna, když nekličkuje okolo nádraží, ale je to srovnatelné s tím, než dojdu na šalinu. Chybí ta Plotní.

Ale Zvonařka již brzy nebude mít vůbec žádný problém. Zelení a ŽB šašci tam teď hodlají zatočit s "reklamním smogem", takže brzy bude Zvonařka již krásná, jednotně šedá a cestující budou jásat nadšením. Otázka co provozovatel nádraží, když mu ubudou přijmy. Pro mě třeba je to úplně poslední věc, jestli je někde reklama nebo ne, zvláště na šedé škaredé Zvonařce ;-)
Pátek, 16. června 2017 - 12:50:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 1-2016
Pořád jsou tady tisíce jiných lidí, kteří na Zvonařce na nic nepřestoupí, protože jejich IDSka jim jede ze Staré osady, Mendlova náměstí, KPN, Modřic, Osové, ZOO atd., kam dojedou linkami jedoucími plus mínus "od Grandu". Takže žádné místo nebude na přestup vyhovovat všem.

Tesat do kamene, to nikdo neřve, že tihle lidé nemají "vláček" či "nádraží" hned v "centru". Ale když se má posunout vlakové nádraží kousek za Zvonařku, to je pořád řevu ;-)
Pátek, 16. června 2017 - 13:00:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 1-2016
Honza: je mi celkem jedno, kde to vlakové nádraží bude, ale raději bych ho přesunul než recykloval a cpal peníze do stále nevyhovujícího "v centru". Současná poloha nádraží totiž nijak neřeší ty další věci, jako zrovna autobusové nádraží/terminály, dopravu k nádraží, prostě není kde brát. Ano, nebude to hned v centru, ale kolik lidí jede z/do centra samotného. Ale hlavně, ať už se konečně závazně rozhodne a staví se / opravuje se.
Současný paskvil, kdy stejně čtvrt roku se jezdí provizorně z Dolního či ostatních nádraží kvůli nutným opravám (ne zlepšení současného stavu), je tak akorát na hlavu. Bohužel, v Brně je problém cokoliv, dokud tu bude škodit Ander a jeho klika z (ne)ziskovek a nadací. Ale hlavně že řeší hyperloop a zatím nám Brno pomalu ale jistě padá na hlavu.
Pátek, 16. června 2017 - 13:06:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 1-2016
Aha, ja jsem zapomnel, ze ty jezdis jen Pha-BM a k tomu nekolik zastavek salinou, tak to tak maji vsichni. Ale oni lide jezdintreba z Olomouce do Strakonic, ze Znojma do Ostravy, z Prostejova do Ceskych Budejovic nebo ze Zlina do Jihlavy.

I podle obsazenosti a frekvence spojů do některých lokalit, je takových cestujících minimum. Třeba směr jižní čechy. Grand je zase blíž na přestup na vlak a to využívají lidi z okolí Brna poměrně dost po příjezdu z dálkovky. Prostě je to celkem jedno, vždycky to bude o preferencích konkrétního člověka. Svého času jezdil třeba Tourbus tak, že zajížděl jak na Grand tak na Zvonařku. Nepomohlo mu to. A myslím že to tak mělo víc dopravců. A nevím třeba jak to (ne)pomohlo Eurolinesu, když teď taky jezdí na Zvonařku. Asi má rychlejší průjezd Brnem, ale jestli mu nějak přibylo cestujících, pochybuju.
Pátek, 16. června 2017 - 13:29:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3164
Registrován: 8-2010
TN26: Souhlasím, to neustále dohadování o poloze nádraží ve finále neprospívá nikomu.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pátek, 16. června 2017 - 15:46:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 4-2011
Aha, ja jsem zapomnel, ze ty jezdis jen Pha-BM a k tomu nekolik zastavek salinou, tak to tak maji vsichni. Ale oni lide jezdintreba z Olomouce do Strakonic, ze Znojma do Ostravy, z Prostejova do Ceskych Budejovic nebo ze Zlina do Jihlavy.
To se tady najednou budeme bavit o přestupujících? Já myslel, že spor ÚAN-Grand se od začátku řeší z pohledu těch, kteří tam nastupují nebo vystupují, tedy primárně Brňanů a do Brna dojíždějících. V žádném městě nemyslí (dopravci) na transfery. Takže kdo přijede v Praze na hlavák a chce do nějakých Prdelákovic, musí na tramvaj nebo metro, případně pěšky, a dojít na Masnu, Smíchov atd. A Tebou jmenované přestupy nebude řešit nikdo, kdo tyto linky sám neprovozuje (obě). Relaci PV-Budějice asi řeší třeba Tourbus, který to jezdí, ale jestli má garantované přestupy, o tom bych silně pochyboval. Takže to, že něco jede "z toho samého nádraží", ještě vůbec nic neznamená. Představ si situaci, že někdo, kdo se v busech tak nevyzná (jako ty), jede z Kroměřížska Tourbusem do Brna, kde má během 20 minut přestup na ty Budějice, a najednou kolona na D1. Bude někam volat, aby mu počkali? Bude někdo, kdo odbavuje spoj do ČB, vědět, že ten člověk je na cestě? Ne. Ujede mu to, a ještě rád si zajde na Grand a pojede přes Prahu...

Primo na nadrazi? Kde?
Aha, tak budeme slovíčkařit. [lol] Mají ho přes ulici (Benešovu), což je co do vzdálenosti docela srovnatelné s krajními nástupišti na Zvonařce.

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pajzák
Pátek, 16. června 2017 - 16:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 854
Registrován: 6-2015
Ze lidmi bydlicimi jinde nez ve velkych mestech pohrdas, jsi tu predvedl uz nekolikrat, nemusis se opakovat. Autobus ma jet nejlepe jen mezi krajskymi mesty a ostatni at si polibi rit, protoze by te jinak zdrzovali.

Kdo si necha na prestup 20 minut, a jede pritom po dalnici, je debil. Tak dllouho neceka ani spoj do Zlina na zpozdeny bus z Prahy u SA, vyzkouseno pred par tydny.

Neslovickarim, jen se vzivam do pocitu cloveka, co potrebuje na WC. Na tom nadrazi ho najde i poslepu, ale ze ma jit pres ulici kamsi do baraku, ho napadne tezko.

Me jen fascinuje, jak nekdo, kdo potrebuje jet stovky kilometru daleko, resi 3 minuty jizdy MHD navic.
Pátek, 16. června 2017 - 19:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197
Registrován: 1-2016
Ano, autobus má jet ideálně mezi krajskými (většími) městy, co nejrychleji, aby byl atraktivní pro cestující z těch měst, kterých je zjevně víc mezi velkými městy, než "prdelákovicemi". X let ježdění např. na Zlín - KM - Brno mluví jasně, kolik kterých lidí kde jezdí. Proč třeba Arriva, která má s "couráky" bohaté zkušenosti, nejezdí tedy Přerov - Brno přes všechny dědinky po "staré" cestě, když je o to takový zájem? Protože se to absolutně nevyplatí a samozřejmě jim to ani nikdo nezaplatí.

Prdelákovice se mají řešit formou přípojů do velkých měst na ty rychlé spoje, či někam k vlakům. Často to vyjde rychleji než když pojede spoj mezi velkými městy "po okrsce" a bude sbírat náhodné cestující po x vesnicích. Plus jestli se to někde vyplatí, ať si jezdí nějaké regionální autobusy s více zastávkami. Vzhledem k tomu, že jich spíše ubývá než přibývá, asi je trend jasný.

To není o pohrdání někým z vesnice nebo naopak, ale o tom, nějak solidně to nastavit. Ale když se na to kašle (jak předvádí třeba ten Zlínský kraj), tak to pak dopadá i tak, že když chce dálkovka brát i mezi menšími městy, tak jí to zakážou, aby si Zemkův monopol vydělal bez ohledu na cestující. O IDS se taky roky žvaní a prakticky výsledek nula. To ten IDS JMK přes všechna negativa aspoň nějak solidně funguje, že se člověk třeba na ty přípoje do Brna dostane relativně solidně.

Když začneme všechno tahat přes vesnice, tak zase uteče velká část lidí do auta, pokud bude jízdní doba o desítky minut delší než přímo.

PS: Slovíčkaříš. Na Grandu je dvoumetrová cedule na veřejná wc, kde je WC, cca 140 nebo 170m. Pokud si toho někdo nevšimne, je to zřejmě jeho problém, ne nádraží. Myslím že každý svépravný člověk ví, kde zhruba najde veřejné WC nebo se zeptá. Nehledě na to, že na WC když je to tak akutní, že nevydržím kousek dojít, tak si můžu zajít i v tom autobusu co jede ke Grandu, že. Na vlakovým nádraží taky nemáš hajzlíky na každým nástupišti a kolikrát je někde najít, je daleko horší a větší vzdálenost než jít kousek od Grandu. Prostě řešíš blbosti, nezlob se.
Pátek, 16. června 2017 - 19:27:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 198
Registrován: 1-2016
Me jen fascinuje, jak nekdo, kdo potrebuje jet stovky kilometru daleko, resi 3 minuty jizdy MHD navic.

No vidíš, a když tohle tluču do hlavy těm blbým (Z)zeleným v Brně, že je úplně jedno, jestli bude šalina o 3 minuty delší nebo kratší od případného přesunutého nádraží, tak se můžou pominout. Ale to už je jiná kapitola.
Pajzák
Pátek, 16. června 2017 - 19:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 857
Registrován: 6-2015
Jakoze dojdu k autobusu a oznamim posadce, ze se jdu jen vys*at a pak si zas vystoupim, protoze mi to jede az za dvacet minut?
Proste nadrazi bez WC u me neni nadrazi, a pokud je nekde pred silnici s trojimi kolejemi, tak to proste za toalety patrici k nadrazi nepovazuju.
Nesni
Pátek, 16. června 2017 - 21:41:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 6-2014
Goldfinger:
o najezení a napojení tady už řeč byla, k tomu není co dodat
Kdybyste dodal jména konkrétních podniků, kde se dá v Brně (blízko Grandu, ale ne nutně) dobře najíst, asi se nikdo zlobit nebude.[jidlo]
Ohledně přestupů - snažil jsem se podle mapy zjistit, jak přestoupit na Grandu do MHD a opačně, ale vypadalo to dost divoce. Konkrétně šlo o linku 67.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Pajzák
Sobota, 17. června 2017 - 05:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 858
Registrován: 6-2015
Musis dojit bud na zastavku Hlavni nadrazi na spojku mezi viaduktem na krizovatce Krenove s Dornychem a Benesovou ulici, nebo na zastavku Malinovskeho namesti.
Sobota, 17. června 2017 - 08:22:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4377
Registrován: 12-2004
Neplánoval Flixbus rozšíření na Brno - Praha, nebo se čeká, až bude D1 v opravenějším a méně uzávěrkovém stavu? Bych to uvítal zdaleka nejen já..
Sobota, 17. června 2017 - 16:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 1-2016
Nesni: záleží jestli se chceš najíst "klasicky" nebo jde o nějakou svačinu či občerstvení (což je mnohdy lepší volba než do sebe cpát velké jídlo před cestou ;-)

U Grandu chodím do Letma do Pekárny Makovec, jako občerstvení mi to bohatě stačí (kafe, domácí pečivo případně bageta apod.), případně dole není prý špatný ten podnik s domácími hamburgery. Dost lidí si chválí Quick bistro hned vedle i na běžná "klasická" jídla, (dřívější) klasiku také hned vedle v masně, která přežila i plány žítbrňáků na zavření a vybudování megalomanských záchodků zdarma pro bezdomovce ;-) Pokud jde o klasickou restauraci, tak úplně sloužit nemůžu, chodíme do jiné části Brna kde bydlíme, nicméně např. na Josefské je Cattani, kdo má rád těstoviny, měl by být spokojen. Jinak asi prostě někde v centru, do 10 minut docházkové vzdálenosti bude spousta podniků, spíš je to o tom, co kdo preferuje. Někdy i ten fastfood přijde vhod (a neznamená to zrovna něco za 25 u McD). Nedoporučuji "číňany" ve 4. patře v Letmu, polosyrové kuřecí stačilo jednou... Nevím zda je ještě nějaká ta jídelna hned u Grandu k Maliňáku v tom velkém domě, někdo tam byl spokojen, někdo méně.

Pokud jde o Zvonařku, pak to víceméně jistí Vaňkovka, z fastfoodů je vyhovující Bageterie Boulevard, klasické restaurace tam moc nejsou, možná venku je myslím Husa.
Sobota, 17. června 2017 - 16:47:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 1-2016
Jakoze dojdu k autobusu a oznamim posadce, ze se jdu jen vys*at a pak si zas vystoupim, protoze mi to jede az za dvacet minut?
Proste nadrazi bez WC u me neni nadrazi, a pokud je nekde pred silnici s trojimi kolejemi, tak to proste za toalety patrici k nadrazi nepovazuju.


Ty jo, to je fakt debata o hovně. Jestli si neumíš ani zajít ve městě, kde je záchod prakticky na každém rohu, včas na záchod a budeš se točit na tom, že zrovna ho nemáš na nástupišti (jednom jediném) u Grandu, tak jako sorry. Nadáváš i na vlakové nádraží, že musíš hledat hajzl někde v podchodech nebo třeba hlavní budově, že ho nemáš hned tam, odkud ti jede vláček? Nebo tam je to v pohodě, protože je to pořád v areálu nádraží, sice třeba 3x dál než vzdálenost Grand - hajzlík, ale nemusíš přecházet přes cestu, tak je to ok? Jinak slibuji, že už na tuto debatu o hovně fakt reagovat nebudu, to se nedá co ty tu plodíš za kraviny jen kvůli tomu, abys dokázal naprostou blbost, že jedno hnusné nádraží je lepší než jiné hnusné nádraží...
Pajzák
Sobota, 17. června 2017 - 19:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 861
Registrován: 6-2015
Dosly argumenty, co? Uvedomil sis, ze jen reaguju na to, co jsi vyplodil drive sam...

WC na hlavasu je v miste, kudy musi projit kazdy, kdo si koupi jizdenku a nejede z jednicky ci kusych koleji. A malokdy tam jde z nastupiste, ale bud primo od pokladny, nebo z cekarny. Coz je to, co mi u Grandu chybi. Ano, je to v nejake budove, ale pocitove tam neni proste nic. A kdyz k tomu pridam desivy prijezd, tak mi proste Zvonarka vychazi minimalne srovnatelna. A s presunem saliny (ci dnes zastavky linek 60 a 61 primo u vjezdu) ji vidim jako lepsi variantu pro kazdeho, kdo nepotrebuje rovnou zapadnout do statlu nebo jit na vlak. Coz by ostatne mohl vyresit presun nadrazi a spojeni s nove vybudovanym autobusakem.
antipajzak
Sobota, 17. června 2017 - 19:35:35  
Neregistrovaný host
109.81.211.70
Toto je diskuze o student agenci a ne o WC.Pajzaku najdi si zenskou at mas jiny starosti.
Pajzák
Sobota, 17. června 2017 - 19:41:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 862
Registrován: 6-2015
Praveze ji mam, tak mam i starosti, ktere bych jinak nemel...
A o student agenci tato diskuze urcite neni.
antipajzak
Sobota, 17. června 2017 - 20:15:08  
Neregistrovaný host
109.81.211.70
No tak jo, ale vlakno ma nazev student agency a ne WC v Brne.Davam za pravdu TN 26 na pajzaka nema cenu reagovat.Bohuzel jsem se nechal vcucnout do teto primitivni diskuze.Omlouvam se.
Sobota, 17. června 2017 - 21:31:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 4-2011
Ze lidmi bydlicimi jinde nez ve velkych mestech pohrdas, jsi tu predvedl uz nekolikrat
"Pohrdat" je silné slovo... ale nestydím se za názor, že lidi bydlící jinde než ve velkých městech musejí počítat s komplikovanějším cestováním. A že nemůže jet všem všechno odevšad. Jak říkám, někoho IDS-ka vyplivne někde ve městě, protože v naprosté většině případů (zábava, práce, kultura...) ti lidi jezdí DO BRNA. Ale divím se, co tady řešíme tohle, protože tys přišel s příklady okresních měst, tedy cest napříč republikou, s přestupem v Brně...

Na tom nadrazi ho najde i poslepu, ale ze ma jit pres ulici kamsi do baraku, ho napadne tezko.
Otevře pusu, zeptá se, dozví se...otázka pěti sekund.

Proste nadrazi bez WC u me neni nadrazi, a pokud je nekde pred silnici s trojimi kolejemi
Vzdušnou čarou cca 70 metrů. A na hlavním nádraží vystoupíš na IV. nástupišti z couráku, půjdeš daaaaleko do hlavní budovy a pak se budeš vracet na rychlík na II. nástupiště. Za tu dobu bys v té čekárně u Grandu stihl sbalit stewardku a vymámit z ní telefon. [biggrin]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pondělí, 19. června 2017 - 11:12:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 1-2016
K tomu Grandu, nebyl tam někdo v pátek, jak to vypadalo již s Arrivou a posilami SA + ostatní dopravci? Díval jsem se na jejich FB a jsou z toho i jejich řidiči dost nešťastní, přeju jim silné nervy. Holt rozhodnutí "shora" co jsem to tak pochopil (a i podle mě, krok vedle, bez ohledu na to, jestli je to blíž na wc u Grandu nebo u Zvonařky ;-)

Osobně bych to vyřešil úplně jinak, u Tesca bych zrušil parkoviště z větší části, konečně otevřel ten průchod z podchodu od nástupišť a udělal tam terminál místo Grandu ;-) Když už tam město vyhnalo stánkaře, tak stačí zastřešit a je to. (mírná nadsázka samozřejmě). A bude to kousek i na hajzlíky do podchodu.
Viribus Unitis
Úterý, 20. června 2017 - 21:42:40  
Neregistrovaný host
185.75.139.247
Součástí rekonstrukce Hlaváku v Brně je i uzavření některých podjezdů. Příští rok se vozy s výškou nad 3,4m nedostanou ke Grandu od cca 1.června do konce listopadu.
Úterý, 20. června 2017 - 23:47:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 202
Registrován: 8-2007
Neví někdo, jak je to nyní s najetými kilometry u nejstarších fun relax a které vozy mají najeto nejvíce? Přece jen jim bude už 6 let, tak bych se nedivil, kdyby některé vozy už přesáhly 2000000 km.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honzin88.)
Středa, 21. června 2017 - 08:00:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 4-2011
Příští rok se vozy s výškou nad 3,4m nedostanou ke Grandu od cca 1.června do konce listopadu.

A ono se ke Grandu musí jet podjezdy? Že jsem si nevšiml. A Koliště (na odjezdu z Grandu, abychom byli přesní) se zavírat určitě nebude.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 21. června 2017 - 12:35:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 9-2005
Od cajzlohradu se žádným podjezdem neprojíždí, od Pozsóny, Budapešti, Olmiku a Zlína se dá jet buď přes Opustěnou, nebo se holt dočasně bude muset z tohoto směru jezdit přes Maliňák.
Viribus Unitis
Středa, 21. června 2017 - 14:59:14  
Neregistrovaný host
185.75.139.247
No nevím, nevím, ale uzavírka (úplná) bude podjezd Úzká a kompletně Nádražní a to od křižovatky s Husovou ... . Takže ke Grandu to fakt bude SUPER [zadnice].
Jelikož o tom víme včas, spoje ke Grandu přesměrujeme holt na Zvonařku, neb licence to umožňují u všech linek. Už teď vidím bučení postižených, kteří si pořídili licence jen ke Grandu.

A pozitivum z letoška: cestující [masinka] si zvykají od Cajzlova na defakto Zvonařku. Další rána pro Grand.
Středa, 21. června 2017 - 15:09:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1784
Registrován: 9-2005
Proč by měla být uzavřená Nádražní? Podjezd Úzká chápu, to je podobná akce, jako viadukt Křenová nebo cajzloffský viadukt.
Na Nádražní se letos dělal nový povrch, nevidím důvod pro další uzavírku, zejména když se nebude moct podjezdem na Úzké.
V nejhorším by se zobousměrnila Benešova kolem magistrátu, nebo by se jezdilo přes Maliňák po kolejích. Není důvod jezdit na Zvonařku.
Viribus Unitis
Středa, 21. června 2017 - 16:52:41  
Neregistrovaný host
185.75.139.247
Důvod uzavření i Nádražní je asi ve stavebnících. Z povolovacího papíru vyplývá jen, že požádala SŽDC a bylo jí v plném rozsahu vyhověno. Zdůvodnění je tam jen nepřímo zmíněno: rekonstrukce zabzař.
Žádné vyjímky v dopravní obsluze tenhle hezký papírek neobsahuje, takže se určitě NEBUDE jezdit od Maliňáku po kolejích. Prostě se buď vejdeš do myší díry, nebo si jezdi jinam. U Jančuráka by tohle mělo vzbudit paniku už dnes, samozřejmě totéž u Flixů a vlastně i ARRIVY (i když ti mají i nízké MANy, takže myší dírou projdou). Zato žlutý španělský krámy tam určitě neprojedou [nene][vypravci].
Středa, 21. června 2017 - 17:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 9-2005
Nebylo by špatné sehnat ten papír. Pořád mi nebere hlava, co tak důležitého ze zab zař se nachází na či pod Nádražní ulicí. A šaliny tam budou moct bez omezení? Pak by to nedávalo žádnou logiku. Dopravní opatření může řešit jiný papírek, netěšil bych se předčasně. Žluťák má dobré vztahy s vedením (primátor, náměstek Mrázek), takže si to určitě nějak zařídí.
Zvonařka
Středa, 21. června 2017 - 19:14:42  
Neregistrovaný host
46.135.236.254
Goldfigere ten poslední příspěvek myslíš vážně. Tedy přiznáváš korupci Jančuráka vůči městu? No to ti teda poděkují.
Jinak fascinuje mě, jak žlutí kvičí kvůli nádraží. No bóže, tak budete jezdit na zvonařku, však se z toho neposerete.
Čtvrtek, 22. června 2017 - 03:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2428
Registrován: 8-2012
https://www.regiojet.cz/akcni-nabidky/rumunsko-akcni-cena.html
Čtvrtek, 22. června 2017 - 10:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 9-2005
No fajn, zeptám se osobně někoho z nejvyšších na městě. Na Zvonařku jezdit nebudu. To už si raději vezmu auto.
Čtvrtek, 22. června 2017 - 20:21:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 202
Registrován: 1-2016
Zvonařka: zatím nejvíce kvikotu jsi předvedl ve dvou řádcích textu ty.

Pokud se uzavře příjezdová trasa ke Grandu od Nových sadů, bude se to muset řešit, nakonec když šaškovali zelení a hnítbrňáci před Nádražím, tak se ke Grandu taky dostat dalo. Sice blbě, ale dalo přes Maliňák. Nebo holt pojedou busy po kolejích. To by museli v případě celkového zákazu zrušit i noční rozjezdy, taky by se před nádraží nedostaly. Zvonařka bude spíše záložní řešení a pokud město či někdo jiný rozbije příjezdovou trasu na autobusové nádraží, budou to muset nějak vyřešit, takže Viribus se sice se svými dvěma nebo kolik spoji ke Grandu přesměruje sám na Zvonařku, ale žlutýmu to neublíží nijak, licence nelicence, tohle si město a spol. nedovolí, jsou to sice aroganti velcí co se týká dopravy, ale zase tak moc ne, někteří tam mají stále trošku rozumu.

Nebo se před nádražím udělá jednosměrka směrem ke Grandu vlevo kolem Quicku a Letma a bude hotovo.
Čtvrtek, 22. června 2017 - 20:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 203
Registrován: 1-2016
Viribus: jinak ta logika je úsměvná, že by si dopravce měl v každém městě pořizovat licenci na deset alternativních nádraží nebo zastávek, kdyby se třeba někdy něco opravovalo a nebylo možné se někam dostat. Měnili se třeba licence vlaků nějak oficiálně, když nemůžou na hlavák? Asi těžko si dopravci museli požádat o trasu na Dolní nádraží a pokud by si nepožádali, tak jim vlak škrtnou.