Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » FlixBus předcházející | další

FlixBus

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse FlixBus do 23. 11. 2017 Huples 60 23-11-17  06:19
   autor příspěvek
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 07:34:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10798
Registrován: 3-2005
ad.Huples: Mohu mít dotaz ohledně odjezdového stání Flixu na vnitro lince Praha - Brno? Jízdní řád této linky je vylepen na stanovišti 10 a 15. Bez nějakého rozdělení, jestli nějaké spoje odjíždí z tohoto nástupiště a jiné z druhého. Je mi jasné, že většina cestujících se řídí informačním systémem, ale pro "starou školu" [happy]) je to trochu matoucí.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 07:42:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 903
Registrován: 2-2005
Magiq:
"ad.Huples: Mohu mít dotaz ohledně odjezdového stání Flixu na vnitro lince Praha - Brno? Jízdní řád této linky je vylepen na stanovišti 10 a 15. Bez nějakého rozdělení, jestli nějaké spoje odjíždí z tohoto nástupiště a jiné z druhého. Je mi jasné, že většina cestujících se řídí informačním systémem, ale pro "starou školu" [happy]) je to trochu matoucí."
Přesně jak píšeš, někdy z 10 a někdy z 15, podle toho, jak je ta patnáctka volná, protože z ní jezdí i starší dopravci, než FB. Jede-li tedy +/- 15 min. napříklat Psota do Znojma, jenž jezdí z patnáctky léta, je to 10, pokud je volno, tak 15. Stačí takto, nebo Tě zajímají nějaké konkrétní spoje?
Pajzák
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 07:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 6-2015
Asi nejen já bych v této věci uvítal striktně vypsané spoje na jednotlivých stanovištích přímo u jízdního řádu (spoj 21, 23, 25 jede ze stanoviště 15 apod.)
Lbc
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 07:57:31  
Neregistrovaný host
80.188.122.74
ad Focus1976: Pitomce ze sebe děláš Ty tím co píšeš.[wink]Samozřejmě, že většina jezdí žluťákem jen kvůli břečce za 5Kč a novinám. Ono stačí se párkrát zeptat a stale stejná odpověď"když já tam dostanu břečku, pardon kafíčko, a noviny"[proud].
Klasickej štěk žlutoprdelníků. Nebudu se stresovat kvůli 40Kč. Být to naopak tak by to bylo" přeci nepojedu třeba ČD za 99Kč, když můžu jet za 49Kč žlutým[happy]
TN 26: Je taky správná žlutá ovce. Dokud jezdil žlutej jen busem tak jezdil po dálnici a na ČD kálel, teď jede za 279Kč žlutým vlakem místo 79Kč zeleným po dálnici.[proud]
Lidská blbost holt nezná mezí a vlivní to vědí a jsou vlivní a mocní díky tomu, že umí ty ovce ovládat.
V tomhle je Jančura mistr, I kdyby jim nakálel tak ovce typu TN 26 a Focus1976 ale I jinni mu to pěkně spapají a ještě u toho budou mlaskat jak[cunik][proud][proud]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 08:01:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 904
Registrován: 2-2005
Pajzák:
"Asi nejen já bych v této věci uvítal striktně vypsané spoje na jednotlivých stanovištích přímo u jízdního řádu (spoj 21, 23, 25 jede ze stanoviště 15 apod.)
"
Chápu, ale my bychom zase uvítali, aby se těm zeleným mozkům konečně rozsvítilo, a začali psát čísla nástupišť normálně na jízdenky, ušetřilo by to nám i jim spoustu nepříjemností. A u seznamu podle čísel spojů bychom narazili hned na začátku, protože oni zcela ignorují české a slovenské číslování linek, ze kterého my přirozeně vycházíme. [angry]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 08:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 905
Registrován: 2-2005
Lbc:
"ad Focus1976: Pitomce ze sebe děláš Ty tím co píšeš.[wink]Samozřejmě, že většina jezdí žluťákem jen kvůli břečce za 5Kč a novinám. Ono stačí se párkrát zeptat a stale stejná odpověď"když já tam dostanu břečku, pardon kafíčko, a noviny"[proud].
Klasickej štěk žlutoprdelníků. Nebudu se stresovat kvůli 40Kč. Být to naopak tak by to bylo" přeci nepojedu třeba ČD za 99Kč, když můžu jet za 49Kč žlutým[happy]
TN 26: Je taky správná žlutá ovce. Dokud jezdil žlutej jen busem tak jezdil po dálnici a na ČD kálel, teď jede za 279Kč žlutým vlakem místo 79Kč zeleným po dálnici.[proud]
Lidská blbost holt nezná mezí a vlivní to vědí a jsou vlivní a mocní díky tomu, že umí ty ovce ovládat.
V tomhle je Jančura mistr, I kdyby jim nakálel tak ovce typu TN 26 a Focus1976 ale I jinni mu to pěkně spapají a ještě u toho budou mlaskat jak[cunik][proud][proud]"
Já třeba místo Skopčáků podpořím raději jakoukoli naši firmu, a to jsem byl v minulosti hodně velký žlutofob, zmínění pánové by mohli vyprávět [happy]. O kafe mi vůbec nejde, neb kafe nepiju a na noviny nevidím, takže nic z toho si ani neberu.
Pajzák
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 08:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 6-2015
Huples:
"
"Chápu, ale my bychom zase uvítali, aby se těm zeleným mozkům konečně rozsvítilo, a začali psát čísla nástupišť normálně na jízdenky, ušetřilo by to nám i jim spoustu nepříjemností."
To ovšem neřeší situaci pro lidi, co přijdou a chtějí jet bez nákupu jízdenky předem.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 08:27:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 906
Registrován: 2-2005
Pajzák:
"To ovšem neřeší situaci pro lidi, co přijdou a chtějí jet bez nákupu jízdenky předem."
To je pravda, ale zase narážíme na ty jejich bláznivý čísla linek [ko]
Pajzák
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 09:01:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 6-2015
U linek, co maji klasicka sestimistna cisla, by to nicemu vadit nemelo, ne? A o tech se ted prece bavime.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 09:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 907
Registrován: 2-2005
Pajzák:
"U linek, co maji klasicka sestimistna cisla, by to nicemu vadit nemelo, ne? A o tech se ted prece bavime."
Ano, bavíme, jenže právě ty zelené mozky vytrvale ignorují a na jakýkoli systém na nich založených by nepřistoupili.
Lbc
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 09:18:23  
Neregistrovaný host
80.188.122.74
ad Huples:Ok, to beru. Prostě nemáš rád Němce, i když pochybuju, že jsi zažil válku takže k tomu moc důvodů asi nemáš a nemíním se tím ani zaobírat ale alespoň by jsi nemusel používat hanlivé názvy. Napsat "nemám rád Němce atd."by bylo přecijenom slušnější[wink]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 10:41:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 4-2011
Lidská blbost holt nezná mezí a vlivní to vědí a jsou vlivní a mocní díky tomu, že umí ty ovce ovládat.

Tyhle paranoidní spiklenecký teorie mě nikdy nepřestanou udivovat. Jestli je Jančura "vlivný" tím, že mě přesvědčí zaplatit za jeho produkt, protože potřebuju jet z Brna do Prahy, tak pak je vlivné i Tesco, Sklizeno a ta hospoda, kam chodím na obědy. Tam taky tahle "ovce" dostane nažrat, že. Jinak by totiž chcípla. Co kdybys takhle, milý Lbc, sem hodil seznam svých podniků a vůbec subjektů, kterým Ty sypeš prachy, abych ti taky mohl říct, i když je mi po tom h.vno, kdo do huby s.re tobě? Jestlipak víš, že ta hospoda, do které chodíš, ti ředí pivo, aby na tobě vydělala?
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Lbc
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 11:10:41  
Neregistrovaný host
80.188.122.74
ad Focus1976:To nejsou teorie to jsou fakta[wink]Prostě jsou firmy ale i politické strany, co mají perfektní marketing a umějí s ním ovládnout masy ale už neznamená, že jejich produkty, názory, jsou lepší než konkurence. Nevím co piješ za značku piva ale třeba takové G...je asi nejprodávanější pivo u nás ale dost pochybuju, že nejlepší...[wink]A to samá je to u RJ, prostě lidi, včetně Tebe jsou slepě ovlivněni marketingem takže by spapali žlutej výkal, halvně že je žlutej[proud]
Ps: Já Ti řeknu kam chodím na pivo a Ty tam budeš chodit taky[proud]Ale buď v klidu, chodím na pivo od minipivovarů a tam si myslím pivo vodou neředí[ok]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 13:26:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 4-2011
A to samá je to u RJ, prostě lidi, včetně Tebe jsou slepě ovlivněni marketingem takže by spapali žlutej výkal, halvně že je žlutej

Jestli tomuhle říkáš "fakt", no tak si to mysli. Já třeba Jančurovi fandím, to je tady známo, ale jeho jízdenky jsou pro mě pragmatický produkt, protože z Brna do Prahy jezdit musím a bez kreditovky by se mi žilo hůř, a kafe a noviny považuju za "marketingový bonus". A kdyby mi "naservíroval žlutý výkal", který by mi zhoršil komfort cestování s ním, pojedu klidně se zelenou konkurencí.

A ty tvoje minipivovary taky asi nějaký marketing mají, že? Jinak by ses od nich nenechal slepě ovlivnit a nezačal pít jejich piva. Jinak chválím, že podporuješ "malé" na úkor G., ale i ten nenáviděný RJ byl jednou malý, s jedním kanclem a půjčeným počítačem. Uznávám, že chytil nějaké móresy, které můžou leckoho iritovat... Ale móresy mají i majitelé Emirates a jiných cenami ověnčených aerolinek a O’Leary z dobytčáku jménem Ryanair...

Někdy se prostě poskytovatel služeb nezavděčí, co? Damned if you do, damned if you don’t.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Lbc
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 14:45:18  
Neregistrovaný host
80.188.122.74
Celkem nemají, musíš si je najít a chtít je najít, kde je čepujou[wink]Nebýt jako ta ovce a lejt do sebe europatoky ze zápodočeské metropole[proud]
Já se nechtěl pouštět do nějaké obr diskuse s RJ ano či ne. Jen prostě nechápu ty ovce co raději zaplatí Praha-Lbc 99Kč jen proto aby měli břečku a noviny místo toho aby jeli Flixem za 49Kč.Prostě totálně dokázal zmanipulovat dav,ovce,dal jim klapky na oči[proud]Dal jim to na co čecháčci slyšej,"JE TO ZADARMO"a ublíženeckejma kecama v nich vyvolal lítost[crazy]Co mi to jen připomíná....?Jistou osobu u našich západních sousedů na začátku 20.století...
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 16:44:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1438
Registrován: 11-2007
... On je taky doat velkwj rozdíl v počtu spojů cp jede SA a Flix na Liberci, SA jede co chvíli a Flix má jízdní řád jak noty na buben a mimo Idosu ani nějaký přehledný jízdní řád ani nemá, že...
Nesni
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 22:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 6-2014
Huples:
podpořím raději jakoukoli naši firmu
No dobře, ale - s Arrivou jezdíte? Nakupujete v Bille, Lidlu, Penny Marketu, Kauflandu nebo Normě? Věci pro domácnost kupujete v OBI nebo Hornbachu? Řídíte vůz VW, BMW, Mercedes nebo snad máte Opela? Máte bankovní účet pouze v bance s českým kapitálem (např. Air Bank)? Chápu, že to myslíte tak, aby zisk zůstal v České republice, ale Umbrella je přeci česká firma a zaměstnává český personál.
Cumulonimbus
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 22:59:54  
Neregistrovaný host
109.183.6.93
BlueBus provozuje vnitro přepravu, má české SPZ a zaměstnává čechy, platí daně tady.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 00:09:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 417
Registrován: 1-2016
Lbc, jasně máš pravdu, s ČD jsem nikdy nejezdil, raději jsem seděl v autobusu na dálnici, asi proto mě tak štvalo omezení a posléze zrušení D1 expresů od ČD a asi proto mám už v railjetu než přišel Jančura na koleje vysezenou sedačku i s dětmi. Já nemůžu za to, že ty jsi držgrešle a ještě antižlutá a sere tě, že prostě žlutej je o deset tříd nad Flixem, kterýmu nepomůže ani se podbízet nereálnýma cenama. Ono cena je důležitá ale zdaleka není všechno. Jinak už na tvé hlouposti nebudu reagovat.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 00:15:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 1-2016
Focus: já bych ho nechal vypovídat a víc ho nekrmil, má v hlavě zjevně pusto prázdno a na víc než urážky se zjevně nezmůže jak je vidět (a nápadně připomíná jednoho zdejšího andělského exota, co tu už nějakou chvíli nebyl a nikomu nechyběl). A nejlepší je, jak se na označení "skopčáci" ohání slušností a vzápětí píše něco o výkalech. Inu, slušňák k pohledání ;-)
Lbc
Pátek, 24. listopadu 2017 - 08:35:15  
Neregistrovaný host
80.188.122.74
Ty cytráku, jestli to v té Tvé hlavičce vůbec jde tak zkus myslet[proud]Výkal je spisovné slovo[ok]
Lbc
Pátek, 24. listopadu 2017 - 08:39:07  
Neregistrovaný host
80.188.122.74
ad Zdenda: To sice jo ale v dnešní době, kdy stejně všichni čuměj do mobilů není problem vyhledat v IDOSu vhodnej spoj a vidím žlutej v 16:00 za 99 a zelenej za 49.Klikám na zelenej a jedu[proud]
Pátek, 24. listopadu 2017 - 12:23:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 7-2017
Lbc: nechci polemizovat, jestli jste antižlutej, Vaše věc. Ale to tupohlavý stádo mezi které se také počítám volí dopravce podle svých důvodů, aniž by museli být fandy regiojetu, což mimochodem jako fandovství snad u normálního člověka nemůže ani existovat. A mají k tomu x argumentů, kafe ani noviny v tom určitě nejsou. Mají své určené místo jisté, možná nějakou kartu, jdou po jistotě ap. A třeba mají své zkušenosti, často cestují. Nedávno sem jel z Brna do Prahy, kolega už měl místenku na žlutý v 16hod, já ne a k mání byla poslední na pětku vzadu uprostřed, tak to ani omylem. Za ním stál Flixbus poloprázdný, odjezd o 30 minut dříve a o 60,- levnější. Proč ne. Dálnice ten den totálně ucpaná, několik nehod a tak jsme objížděli po nějakých okreskách. Nikam sem nepospíchal,pohodlí, krásně se občas prospal. Jen se mě zdálo že už po těch okreskách jedeme nějak dlouho, ono taky s tou poschodovou krabicí to bylo samé zastavování při vyhýbání. No a pak už zpátky na D1 mě zvonil telefon, kolega že vystupuje na Florenci,kde sem, šel by na večeři. Čekal na mě ještě 40 minut než jsme dorazili a to vyjížděl se žlutým o 30 minut později. Tak to je třeba jeden ze stovek důvodů, proč hodně lidí používá žlutýho. Já osobně jezdim čímkoliv, cena,čas, taky kvalita ale třeba Flixbus do Mnichova, ač byl o 500 levnější než žlutej, to už si budu příště dost rozmejšlet. Někdo jiný najde další důvody proč ano nebo ne, ale není to důvod pro tupohlavé stádo.
Žlutý andel
Pátek, 24. listopadu 2017 - 17:06:16  
Neregistrovaný host
46.135.87.22
Tn26 jediný exot si tady ty. Víc nemá cenu říkat. Člověk s hulvátským chováním tvého ražení. Chápu, kdo je proti Jančurovi, je proti nám. Je spíš smutné, když se někdo nechá zmanipulovat. A teď do mě siláku!
Pátek, 24. listopadu 2017 - 23:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 4-2011
Pokud jde o to "fandovství" a argument "ovcemi", kdyby zítra RJ zavřel krám, prodal busy a propustil celou divizi AD, já za něj budu "truchlit" asi dvě minuty ("no škoda, tak si musím najít odpovídající náhradu na pendlování do Prahy a jede se dál"). Asi jako když člověk "pohřbí blízkého příbuzného" a už na "smuteční" hostině se občas zasměje a nemá hysterák pod stolem, život jde dál... to ale neznamená, že se tady nebudu hádat s člověkem, který mě označí za "ovci" proto, že mě podnikatel přesvědčil svými službami, a který je evidentně sám pokrytecky přesvědčen, že na něj nikdy nic jako marketing nezabralo (jako třeba první primitivní mobily, ty barevné plastové "výkaly" v sadě v Twistu za dnes šílených 8000 -- protože tehdy samozřejmě věděl, co kupuje, a volat potřeboval, tak jakápak "ovce", že, i když mohl dál chodit do budek a házet mince do automatu).
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pajzák
Sobota, 25. listopadu 2017 - 07:03:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 6-2015
Tak srovnat ukončení provozu linky s pohřbem blízkého příbuzného, no, nevím...
Sobota, 25. listopadu 2017 - 20:17:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 971
Registrován: 8-2011
Jen prostě nechápu ty ovce co raději zaplatí Praha-Lbc 99Kč jen proto aby měli břečku a noviny místo toho

Jel jsem minulou sobotu z Lbc,jela posila takže bez servisu a kupodivu si nikdo nestěžoval ani se nedožadoval kafe. Stejně tak jako maj spoje bez servivsu a lidi s ním stejně jezdí,hmm jak je to teda s těma ovcema????

místo toho aby jeli Flixem za 49Kč

Sakra ty ovce holt maj na to zaplatit dražší jízdenku,to je bordel co?
Sobota, 25. listopadu 2017 - 20:45:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2017
U linky na Liberec dochází od změny jízdních řádů u Flixbusu kromě snížení počtu spojů také k zajíždění do zastávky Fügnerova ulice a k prodloužení jízdní doby v úseku Černý Most - Florenc o pět minut. Fügnerova ulice může přinést nějaké cestující navíc, ale pořád Flixbus zůstane jen jako doplněk. Důvodů je několik: nepřehledný jízdní řád, malá propagace, složitější nákup jízdenek přes web a při nákupu jízdenky u řidiče je cena podstatně vyšší než na internetu.
Sobota, 25. listopadu 2017 - 21:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 420
Registrován: 1-2016
Tn26 jediný exot si tady ty. Víc nemá cenu říkat. Člověk s hulvátským chováním tvého ražení. Chápu, kdo je proti Jančurovi, je proti nám. Je spíš smutné, když se někdo nechá zmanipulovat. A teď do mě siláku!

Moje příspěvky, tu na rozdíl od tebe, nikdo mazat nemusel. Jinak pod kterou přezdívkou přijdeš příště, nemáš jich už nějak moc? Ale styl tě vždycky prozradí. Jinak ano, nemá cenu nic víc říkat, kdo tu chodí déle a ještě tu přes hulváty tvého typu vydržel, tak moc dobře ví jak to je. Zmanipulovat, to je nový význam slova využít služeb nějaké firmy, protože poskytuje normální někdy nadprůměrné služby? Tak jo, jsme zmanipulovaný třeba tím, že jedu s firmou, která zvládne trasu za 1:30 místo 2:15 a pohodlněji. Jinak platí co jsem psal tvému alter egu LBC
Sobota, 25. listopadu 2017 - 22:44:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 4-2011
Tak srovnat ukončení provozu linky s pohřbem blízkého příbuzného, no, nevím...

Ale klidně, dokud tady budou někteří jedinci předhazovat svoje dojmy, jako kdybychom já a někteří jiní Jančuru nějak milovali a neobešli se bez jeho kafe a novin po cestě mezi dvěma krajskými městy.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Úterý, 05. prosince 2017 - 10:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 12-2007
https://www.spreepicture.com/berlin/spandau-flixbus-trennt-sich-d ach-ab/
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 05. prosince 2017 - 15:20:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 908
Registrován: 2-2005
"Profíci" se nezapřou [happy][happy][happy]
Středa, 06. prosince 2017 - 13:33:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 424
Registrován: 1-2016
Kdo chce se zeleným, tak v aplikaci jsou jízdenky za kačku, prý jen dneska (na 10. - 20. 12.). Co jsem se díval, tak bylo poměrně dost hlavně na Brno - Praha, ale i nějaké další včetně třeba Brno - OL. Jen vnitro.
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:22:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4670
Registrován: 12-2004
Dnes v 11:50 z Prahy do Brna přes 60 lidí, to nebývalo, až v pozdější časy. Za 2:20 výstup u Grandu, přitom to vypadalo, že se "patrák vleče"[ok].

Na portálu pořád nemají JŘ, asi, aby se o nich zase tolik nevědělo[crazy].

Cestou jsme u Praheee míjeli 5x Crossway a 2x Sor od Tredosu.
Nejspíš důsledek prohry na Znojmě a okolie.
Nevíte někdo, ke komu jdou??
Pondělí, 11. prosince 2017 - 17:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4672
Registrován: 12-2004
http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=14192&secid= 4
Omezení se dá prezentovat taky jako zlepšení.
Tak přece jen se tu Flixbus od Regiojetu "něco" naučil.[kecal][ko]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 17:48:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4673
Registrován: 12-2004
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L172100_171210_207024.pdf
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 21:20:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 11-2017
https://www.flixbus.cz/storno-poplatek: nebýt RegioJetu, tak Flixbus u nás rozhodně nezavede storno poplatek 0 euro, dříve byl dokonce ve výši 1 eura. Divím se, že stále neexistuje možnost vrácení peněz zpět na účet, ze kterého jízdenka byla zaplacena. Generují se pouze trapné poukazy, které přijdou na email, ale nejsou zahrnuty do uživatelského profilu pro lepší přehlednost (při smazání emailu se musí volat na jejich infolinku). Na rozdíl od RegioJetu je zdarma. RegioJet stále používá se sdílenými náklady 841 (asi aby je moc lidí neotravovalo přes telefon).

http://portal.cisjr.cz/Down.aspx?f=pdf/L144100_171210_306838.pdf:
Také nechápu, proč dle vývěsního jízdního řádu je jízdní doba z Prahy Zličína do Plzně CAN 1:05, ale na webu a aplikaci mají uvedeno 1:25. Když si to člověk porovná s RegioJetem, tak kterým pojede? 1:25 nebo 1:00?
Z opačného směru je to správně, hodina a hodina.

A ano, máte pravdu s těmi nástupišti. Když chce jet člověk z Prahy ÚAN Florenc do Plzně, tak si musí otevřít webovou stránku ÚAN Florenc a ručně projet v plánku všechna nástupiště, aby vůbec zjistil, odkud mu to pojede.

Mohli by také zapracovat na cenové politice: je fajn, že jízdenky startují na 49 Kč, ale na již zmiňované lince z Plzně do Prahy se mohou s rostoucí obsazeností autobusu dostat až na enormních 199 Kč, z hlavního nádraží 239 Kč. Z Plzně do Prahy za 199 a 239 Kč? To snad asi nejezdily ČD před 20 lety.

Od nového grafikonu převzal vnitrostátní vozbu FlixBus CZ s.r.o. se sídlem v Karolínské 1. Mezinárodní na našem území pak stále provozuje UMBRELLA Coach & Buses s.r.o., Revoluční 8.

Nevíte náhodou jak funguje placení v aplikaci Flixbus? Údaje o platební kartě se vyplňují do jejich spešl kolonek, nikoli platební brány jako u všech u jiných "eshopů". Zkoušel jsem AirBank a Českou spořitelnu, všechny prošly bez 3D Secure kódu, ale například u UniCreditBank přišel SMS kód.

Já bych to shrnul asi takhle: někdo nedá dopustit na autobusy s koženými sedadly a výbavou Fun&Relax, kafíčku z pytlíčku a novinám, druhého potěší levnější cena jízdenek oproti RegioJetu, je určitě fajn se dostat z jednoho krajského města do druhého již za 49 Kč.

Michal7: pátek, 24. listopadu 2017
Nevím, zda tihle dopravci mají nějaký dynamický dispečink, ale spíš bych řekl, že každý řidič autobusu vyhodnocuje dopravní situaci operativně na místě.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 21:25:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 11-2017
Jo a žluťáci, nevíte s čím jezdí RegioJet na posilových a ekonomy spojích? Nechce se mi to hledat v rubrice Student Agency, děkuji.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 22:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4176
Registrován: 10-2004
Ad zzz - 9x Crossway LE, 3x SOR CN9,5 a 3x C954E do ČSAD Liberec
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Pátek, 15. prosince 2017 - 00:32:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 434
Registrován: 1-2016
Na posilách jezdí většinou smluvní místní dopravci s různými typy busů, ale často i žluté autobusy Regiojetu, minimálně na Praha - Brno. Jinak Vento a jejich autobusy, na Olomouc jezdil nějaký zelený autobus, na Zlín tamní cestovka např. s veteránem Renault FR 1 atd. Jestli jede žlutá posila nebo jiný dopravce, se dá často odhadnout přímo v rezervačním systému podle plánku busu/míst.
Špáňa
Sobota, 16. prosince 2017 - 16:40:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4792
Registrován: 9-2007
FlixBus expanduje v Polsku. Červené autobusy PolskiBus zmizí, přemalují je na zeleno
Úterý, 19. prosince 2017 - 22:25:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 912
Registrován: 2-2005
To je fakt "výborný", takže z funkční a bezproblémové sítě červených PolskichBusů se stane parodie na dopravu v podobě zelených mozků. Služby půjdou kvalitativně dolů stejným způsobem, jako když zelené mozky pohltily Touring EuropaBus Romania (Eurolines Romania) a na lince Hamburg/Berlin-Praha-Bucuresti to dopadlo jak to dopadlo. Doufám, že opět začne do Prahy zajíždět LuxExpres
Úterý, 19. prosince 2017 - 22:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4482
Registrován: 4-2003
Huples:
"To je fakt "výborný", takže z funkční a bezproblémové sítě červených PolskichBusů se stane parodie na dopravu v podobě zelených mozků."
Já jsem se na polských stránkách dočetl, že stávající provozovatel sítě PolskiBus, firma Souter Holdings, bude provoz zajišťovat nadále, akorát pod značkou Flixbus. Takže na kvalitě by se to projevit nemuselo, naopak - mají snižovat počty míst v autobusech, takže bude víc místa na nohy, a minimálně v Praze se zlepší dostupnost jízdenek - jednak počtem pokladen na ÚAN Florenc a jednak tím, že (doufám) padne dogma PolskéhoBusu, že jízdenky se v autobuse zásadně neprodávají.


Huples:
"a na lince Hamburg/Berlin-Praha-Bucuresti to dopadlo jak to dopadlo."
A jak to dopadlo? Mě to zajímá, protože na zavedených standardech rumunských dopravců podle mě Flixbus neměl moc co pokazit... Rumunská organizace provozu byla Flixbusu podobná už dávno předtím než k pohlcení Flixbusem došlo.
Úterý, 19. prosince 2017 - 23:18:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 913
Registrován: 2-2005
Jenda_z_hk:
"Huples:
"a na lince Hamburg/Berlin-Praha-Bucuresti to dopadlo jak to dopadlo."A jak to dopadlo? Mě to zajímá, protože na zavedených standardech rumunských dopravců podle mě Flixbus neměl moc co pokazit... Rumunská organizace provozu byla Flixbusu podobná už dávno předtím než k pohlcení Flixbusem došlo."
Organizace po cestě možná ano, já s nimi jel 2krát, jednou 2009 Praha-Budapest a to byli naprosto v pohodě, a potom 2014 Bucuresti-Praha a to už se ta balkánská organizace nezapřewla, například přední tři řady sedaček označeno červenými podhlavníky VIP, za což se doplácelo řidičům 5 eeuro do kapsy.

Ale co se týče zázemí a servisu pro cestující tady u nás, tak se to nedá srovnat! Dříve byly pokladny Eurolines otevřeny tak, že ještě v době pravidelného odjezdu autobusu fungovaly, a pokud byl nějaký problém, byli zaměstnanci Florence od zaměstnanců Eurolines informováni a cestující v 95% případů dostávali jasnou odpověď. FlixBus zavře v 19.00 a neinformuje nikdy nikoho o ničem. Na jejich infolinku se člověk spíš nedovolá, rumunské telefony ze stránek Eurolines v případě nouze spíš fungovaly než nikoli (řek' bych v přesně opačném poměru oproti současnému stavu). Navíc sledovábní polohy vozu přes GPS dříve dostupné na www.eurolines.ro, také v tichosti někam zmizelo. Pokud zadáš do googlu "unde este autocarul eurolines", tak se Ti tam sice povede proklikat, ale to je podle mě jen nějaká dnes již neoficiální záloha původních stránek eurolines.
Nesni
Středa, 20. prosince 2017 - 08:20:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 6-2014
funkční a bezproblémové sítě červených PolskichBusů
V nesouvisejícím tématu se tu před časem objevil příspěvek, který to vidí maličko odlišně: odkaz.
Středa, 20. prosince 2017 - 14:55:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 11-2017
Přelepit autobus na zelenooranžovo asi jde, ale sedačky ne. To se moc Flixbusu nebude líbit..
Kulhán
Středa, 20. prosince 2017 - 19:19:27  
Neregistrovaný host
109.183.6.93
Sedačky jdou lehce...
Sedačky se rozmístí to je easy a pak se posunou podhledy s výdechy klimy a čtecíma lampičkama nad jednotlivá sedadla a to místo mezi se vyplní novým dilem plastu neboť bude krátký. To jediné se musí koupit.
1bus denně ve dvou lidech. V techničáku se nic měnit nemusí když se počet míst zmenšuje.
Jančura chtěl ty sedačky taky vyndavat, ale zjistil že nemá kvůli komu tak ten dobytčák nechal.
Podotýkám, že Flix má s identickým interiérem v busech o 10míst méně!!!
Čtvrtek, 21. prosince 2017 - 16:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 914
Registrován: 2-2005
Nesni:
"funkční a bezproblémové sítě červených PolskichBusů
V nesouvisejícím tématu se tu před časem objevil příspěvek, který to vidí maličko odlišně: odkaz."
Já jsem jel PolskimBusem několikrát a vždy bez problému, a to hned jak začali jezdit a naposledy asi před rokem a půl. Jel jsem i tou jejich lepší variantou se stewardkou, méně sedačkami a možností volby místa k sezení (PolskiBus plus). Jel jsem i z Prahy do Warszawy s přestupem ve Wroclawi (právě na PolskiBus Plus), vždy jsem měl jízdenky z internetu předem, platil jsem je ksrtou přes funkční 3D Secure, a pokud jsem měl s přestupem, měl jsem 2 přehledné jízdenky na každou cestu zvlášť.

P. S. Co se týče nehod, zažil jsem těžkou nehodu u vozidla jedoucího v koloně před našim autobusem (za Lodží) a oba řidiči se zachovali velice profesionálně a do příjezdu prvního vozidla policie se postarali o vše potřebné.