Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Dopravci a linky » Archiv diskuse Dopravci a linky do 17. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Dopravci a linky do 17. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 08. září 2017 - 08:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 319
Registrován: 1-2016
Taky si pamatuju z dřívějška, že jezdívalo dost lidí do Brna "na nákupy" i z větší vzdálenosti. Dneska buď jedou autem nebo obchodní centrum a velká část obchodů, co dříve na malých městech vůbec nebyla, je kolikrát i tam, tak to už taky odpadlo. Buď si procourají místní "shopping parky" tak už se nikam autobusem harcovat nebudou nebo pojedou tím autem (třeba taková Ikea, která jinde není, tam to o víkendu vždycky vypadá :-) ) Dřív prakticky mimo Brno toho moc nebylo, dneska je obestavené každé okresní město mraky obchodů jak velkých, tak menších s hadrama, elektronikou, hračkama vším možným...
Pátek, 08. září 2017 - 08:29:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3213
Registrován: 3-2005
Pajzák: BM - KM -> a dál bývalo za mého dojíždění polovinu dne na stání. Po, Pá, Ne měla valná část spojů posilu a dnes ty spoje ani neexistují. Dítka zřejmě nedojíždí...
Pátek, 08. září 2017 - 08:49:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 4-2011
Me by zajimalo, kam zmizeli cestujici v relaci BM-PV-OL.

A mnozí si asi našli práci v místě bydliště.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
-ds-
Pátek, 08. září 2017 - 10:05:47  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
Na 231/020 by se slušelo nejdřív zalepit díry v taktu R a pak teprve by se dalo uvažovat o nějaké Ex vrstvě. Podle mě to ještě není na pořadu dne.

já nikde netvrdím, že to bude "zítra". Ale jak je vidět na trase do Plzně a Budějovic, i bez zalepení děr v taktu R Exy jsou/budou. Takže dle mého názoru bude záležet především na tom, jak to bude s infra.

A vysátí klientely HK-Pha z "ČSADních" linek měl na svědomí Jančura, takže předpokládám, že po seškrtání jeho JŘ se situace opět o něco vylepšila...

v první fázi existence "žluté" linky tomu tak bylo, tedy až po tom, co se nasadily "predátorské" ceny (vím, to se oficiálně u SA/RJ nedělá). Jenomže časem začali postupně mizet lidi i ze žlutých busů. Kam? Do "ČSADdních" linek to ve velkém rozhodně nebylo. Do aut, jak se blíží dálnice postupně blíže k HK, nicméně v Praze se lépe parkovat nebude a dálnice není taky vždy průjezdná bez problémů? Do vlaku, kde ČD začaly nabízet cenu jízdního podobnou úrovni, co mají busy a poslední dobou se zlepšil zásadně vozový park?
Nebo se snižuje zrovna na této trase mobilita, když trend je všude jinde opačný?
Určité zlepšení obsazení "ČSADdních linek" vidím, ale určitě to není na nějaký návrat do minulosti, co se týče rozsahu spojení, spíše na pokrytí zvyšujících nákladů na mzdy řidičů a zuby nehty na udržení stávajícího stavu.
Pátek, 08. září 2017 - 10:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11267
Registrován: 5-2004
"Na 231/020 by se slušelo nejdřív zalepit díry v taktu R a pak teprve by se dalo uvažovat o nějaké Ex vrstvě."

Na 170 se zavádí ex vrstva při současné výrobě děr v taktu.
Pátek, 08. září 2017 - 12:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 9-2008
ad Praha - HK: Inu, já tam pravidelně jezdím posledních 8 let (byť jen v určitém obdobím roku, ale to zas dost často) a pokud mohu soudit, tak v této relaci jednoznačně zvítězil vlak. Když jsem začínal, vlaky byly poloprázdné (vagony fuj), Jančura jezdil v intervalu podobném jako do Liberce a vedle toho i různí soukromí dopravci, kdy v neděli večer na terminálu postávala skupinka zoufalých lidí, kteří se snažili vmáčknout na stojáka do některého z autobusů a podařilo se to třeba až na třetí pokus. Dneska jsou vlaky plné (a modernější vagony), ve spoji z Trutnova už musíte místo k sezení v Hradci hledat, zato RJ to v podstatě zabalil a soukromníci jen skomírají (ano, jak vídám na terminálu, v Hradci se autobusy od Náchoda vyprázdní a na Prahu už pokračuje autobus poloprázdný). Ostatně i já sám jsem první roky občas jel autobusem (a zažil ty cesty na stojáka), ale teď už vždycky přestoupím na vlak (a v něm už to brzo na stojáka taky může být). Čili toto je příklad relace, ve které koleje zvítězily, stejně jako třeba Ústí. A mám dojem, že Plzeň to po otevření Ejpovického tunel čeká taky.
Pátek, 08. září 2017 - 12:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4535
Registrován: 12-2004
Mašotouš: Ve které dny jezdily busy do Prahy na stojáka?
A který den a dobu je problém si v Hradci do Prahy sednout ve vlaku?
Dík za odpověď.
Pátek, 08. září 2017 - 12:58:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 6-2002
Dneska jsou vlaky plné (a modernější vagony), ve spoji z Trutnova už musíte místo k sezení v Hradci hledat,
Tohle možná platí v létě v neděli odpoledne/večer. Jinak místo k sezení v HK rozhodně hledat nemusíte, pokud tedy nechcete pro sebe kupé/čtyřku. Například nedávno jsem jel v 17:30 z Lysé do HK (čtvrtek) a za Poděbrady jsem se ve vagóně docela bál...

Jinak modernější vagóny opravdu cestování velmi zkulturnily, to bez debat.
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Pátek, 08. září 2017 - 14:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2162
Registrován: 9-2008
Zzz: Ve které dny jezdily busy do Prahy na stojáka?
Vždyť to tam píšu, v neděli večer, samozřejmě. Sám jsem to před takovými sedmi lety zažíval - člověk stál na terminálu a zkoušel to, nejdřív třeba Orlobus (tehdy), pak SA, pak CDS, a tam jsem stál do Prahy na schodech. A takových nás bylo na terminálu víc. Poslední roky to takhle ani v neděli večer nevypadá, na zastávkách spojů do Prahy žádné velké hloučky nestojí, natož aby se někdo nevešel. Čili srovnávám neděli večer před 7 lety a neděli večer letos, což je objektivní srovnání.

A který den a dobu je problém si v Hradci do Prahy sednout ve vlaku?
V různé dny u trutnovských vlaků. Byť, jak jsem taky psal, jezdím jen určitou část roku, tzn. během turistické sezóny, a to nepravidelně ve všední i víkendové dny, ovšem ve špičkových časech, čili tady to tak objektivní pozorování není, spíše nahodilé osobní pozorování. Tuším že někdy v červenci jsem byl třeba překvapený jedním čtvrtečním nebo pátečním vlakem, jak byl plný. (Ovšem zároveň je třeba uvést, že tam je i celkem silná všednodenní špičková frekvence HK - ChnC, takže člověk nastupuje v HK do večerního vlaku na Prahu, ten skutečně je plný, ale v Chlumci dost lidí vystoupí.) Ale fakt výrazného nárůstu přepravy ve vlacích za poslední roky mi přijde zjevný.
Pátek, 08. září 2017 - 14:09:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2992
Registrován: 12-2005
Taky bych netvrdil, že vlaky jsou nějak extra narvané, plné budou, jak píše kolega Iaya v úseku Praha - Poděbrady, kde platí tarif PID a pak už tam jede ve většině případů stovka lidí, mimo pátky, pondělky a neděle, to jezdí více lidí. Ale každopádně se počet lidí o něco zvýšil.
Pátek, 08. září 2017 - 14:25:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4541
Registrován: 12-2004
Mašotouš: Tak to jsem přehlíd. každopádně asi tak, jak píše Švarc.
Pajzák
Pátek, 08. září 2017 - 23:28:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 6-2015
Zzz: Psal jsem, ze Arrivu bych do toho netahal, ten ubytek nastal pred jejim nastupem.
Sobota, 09. září 2017 - 12:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4547
Registrován: 12-2004
Pajzák: Oooká, ale třeba Regiojet jezdí už dlouho. A určitě se to projevilo, když začal postupně přidávat spoje. Taky FTL(vím, že poslední dobou omezili)kdysi dávno nejezdila tak často(o několik spojů míň) a Brno jen z PV. Stejně tak o něco míň linka VY - PV(teď se dívám zrovna do JŘ z r. 1997)} popř. spojů z PV do Brodku.

https://www.le.cz/i.php?page=cms-55059
Jsem nevěděl, že se dá dostat z LE do Mikulova a že už tolikrát jezdí mezi Brnem a Olomoucí.

Polskibus má unás vnitro zatrhnutý, nebo bere?
Sobota, 09. září 2017 - 16:01:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 691
Registrován: 4-2013
neví prosím někdo jak to funguje mezi Ptáčkem a VKJ odjezdem 9.25 hod na Sušici v pracovní dny z Prahy Na Knížecí, oba mají stejný odjezd, já se tam bohužel v tuto dobu nedostanu, podle jedné známé co cestuje občas tímto spojem do Sušice , tak jede jen jeden autobus, otázka které z těch dvou společností[blush] [auto] http://www.portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f=pdf/L435100_170903_19 8744.pdf[auto] http://www.portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f=pdf/L143440_170903_19 9309.pdf
Sobota, 09. září 2017 - 17:29:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4438
Registrován: 4-2003
verča: Ti dva jsou konkurenti na život a na smrt, takže jízdní řády často mění, aby jeden jel chvilku před druhým a vybral mu lidi. No a tady se jim povedlo trefit na stejný čas. Lidí v tuto dobu určitě nepojede na dva autobusy, takže teoreticky by se mohli domluvit a jeden by mohl jet poprázdnu, ale prakticky spíše jeden práskne druhého na dopravní úřad, že vynechal spoj... Takže bych čekal, že tam ty autobusy budou oba a každý poveze svých 5 cestujících.
Sobota, 09. září 2017 - 17:54:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 321
Registrován: 1-2016
Polskibus nevím zda jezdí vnitro, ale jezdí i pro Flixbus a ten vnitro bere, tak těžko říct
Sobota, 09. září 2017 - 18:30:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 693
Registrován: 4-2013
Jenda z hk :[happy] díky,....... [sad] tuty naschvály jsem zažila v devadesátkách a naivně[lame] jsem si myslela, že doba je už někde jinde, ale u některejch lidí, konkrétních dopravců se prostě myšlení zastavilo v minulým století, nemusím snad ani jmenovat.....nikomu takový tahanice neprospějou, [ko], akorát si možná posílí svý ego[angry]
-ds-
Sobota, 09. září 2017 - 20:32:50  
Neregistrovaný host
185.89.119.74
Ti dva jsou konkurenti na život a na smrt, takže jízdní řády často mění, aby jeden jel chvilku před druhým a vybral mu lidi.

to je fakt ohromně výborný pro cestující veřejnost, že se nemůže na nic spolehnout. Ať žije volný trh ve VHD...
Sobota, 09. září 2017 - 21:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4439
Registrován: 4-2003
verča, -ds- : On Štáhlich (VKJ) je asi poslední dopravce, který tyhle "devadesátkové" praktiky pořád používá...

Zzz, TN26: Pokud se něco v poslední době nezměnilo, tak Polskibus zásadně neprodává jízdenky v autobuse. Tím pádem jasným zdrojem informací o tom, jestli se na nějaký úsek dá nebo nedá koupit jízdenka, je on-line prodej na webu dopravce...
Sobota, 09. září 2017 - 21:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6258
Registrován: 5-2002
Ať žije volný trh ve VHD...

Myslím že "nevolný" trh na dálkovce trval na Liberci dost dlouho, jako výstraha...

Když vidím v krajské objednávané dopravě, jak dlouho trvá než si Pan Úřad všimne že někde vznikla zóna zaměstnávající 1000 a více lidí, tak jsem rád že aspoň ta dálkovka je volná...
Neděle, 10. září 2017 - 10:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4548
Registrován: 12-2004
H k: Takovou průmyslovou zónu ve Slavkově, Kordis ignoruje od začátku.
Páč páteř Nesovice - Bučovice - Slavkov - (Brno) je vlak,tedy pro denně dojíždějící skoro k ničemu, i z ostatních směrů je to na směny spíš nepoužitelný s vyjímkou linky 630.
Nedopadlo to ani s Fenstarem, nebo jak se jmenují, vedle u Hodějic. Tam se jezdí nakonec podnikový linky. I když jednu dobu už to vypadalo nadějně.

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Neděle, 10. září 2017 - 10:22:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10841
Registrován: 4-2006
Tak třeba do Liberecký prumyslový zony jezdí krajské linky běžně. Takže někde to funguje.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Neděle, 10. září 2017 - 10:49:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4549
Registrován: 12-2004
Ares1: Někde naštěstí ano. V JMK, který je dáván za vzor(často právem) , bohužel ne.
Ještě tak z Kuřimi, tam se dá dostat do všech směrů,pokud se nepletu, z každé směny (po 6,14,15,18,22h).
Neděle, 10. září 2017 - 11:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10842
Registrován: 4-2006
jj bohužel asi ve více procentech to nefunguje.
jen pro zajímavost do Lib. průmyslové zony jezdí i 3 mezinárodní linky.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Neděle, 10. září 2017 - 14:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4550
Registrován: 12-2004
Je někde aktuální přehled vozovýho parku Deštníků?
Díky předem.
Neděle, 10. září 2017 - 21:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 407
Registrován: 12-2007
Zzz:
"Je někde aktuální přehled vozovýho parku Deštníků? "
Něco je na seznamu autobusů
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Martinmarilynmanson
Neděle, 10. září 2017 - 22:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10439
Registrován: 12-2007
Bohužel, firmy si mohou z daní odečíst náklady na zvláštní linkovou dopravu, na rozdíl od veřejné linkové, takže se stane, že tam "Pan Úřad" nandá vlastní spoje a firma si mezitím zaplatí vlastní zvláštní linkovou. Čím asi pojedou cestující?
Dokonce i vím o případu, kdy firma XY požádala úřad o zavedení spojů na směny a po jejich spuštění si zaplatila zvláštní linkovou... [uhoh]
Be clever - use public transport!
Neděle, 10. září 2017 - 22:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 1-2013
a firma si mezitím zaplatí vlastní zvláštní linkovou

Musí mít i takováto vlastní zvláštní linka licenci, když se jedná o linkovou dopravu víceméně jen pro vymezený okruh cestujících?
(Nevím, ptám se.)
Petr_k
Neděle, 10. září 2017 - 23:00:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12089
Registrován: 4-2003
Musí.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pondělí, 11. září 2017 - 00:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 557
Registrován: 1-2013
Petr_k: Dík!
Pondělí, 11. září 2017 - 18:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 322
Registrován: 1-2016
Jeden za všechny příspěvky z FB Flixbus:

Vážený pane Šesták, velice se omlouváme za tento problém a chování. Bohužel vy se nedovoláte na dispečink ale pouze na zákaznickou linku, která poté kontaktuje dispečink jestli náhodou neví kde je autobus. Jelikož řidič nedal informaci dispečinku, že má zpoždění dostáváme se do situace kde opravdu nevíme co zákazníkům odpovědět a zákazník musí čekat než se dovolá dispečink řidiči. Děkuji za pochopení. My v zákaznickém centru se opravdu snažíme Vám pomoci a opravdu nám je líto, když vidíme, že někdo naši snahu nevidí. Samozřejmě chápeme Vaše rozhorčení a že jste naštvaný. Já osobně bych byla také. Bohužel první problém přichází od řidičů a sám jste měl tu zkušenost. Všechny Vaše stížnosti se zasílají na vyšší pozice, aby se prověřili a aby zabránili takovým to situacím. Ještě jednou se omlouváme. [sad] Nikita za FlixBus

To jsem nevěděl, že GPS v autobusech funguje na principu "musíme zavolat řidiči" nebo "řidič nenahlásil zpoždění". To už je jenom komedie, ne doprava... nebo že by ten pan manager lhal v rozhovoru, že mají v autobusech GPS a ví, kde se vozidla nachází? Asi to zapomněli zapojit na dispečink....? Vzdávám se.
Úterý, 12. září 2017 - 09:32:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1504
Registrován: 4-2011
To jsem nevěděl, že GPS v autobusech funguje na principu "musíme zavolat řidiči" nebo "řidič nenahlásil zpoždění".

Když jsem jel s Flixem z Prahy do Brna, byla před námi nehoda (a tudíž kolona asi 8 km) a po x minutách poskakování a stání na místě slyším řidiče volat ve stylu "No čau, prosím tě, stojím tam a tam, děje se to a to, takže asi nestihnu obrat v Brně...". Takže pokud nelhal úplně, tak možná nějaké GPS mají, ale ne sledování v reálném čase, jako je IRIS v IDSJMK.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Úterý, 12. září 2017 - 17:33:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 880
Registrován: 2-2005
TN26:
"Jeden za všechny příspěvky z FB Flixbus:

Vážený pane Šesták, velice se omlouváme za tento problém a chování. Bohužel vy se nedovoláte na dispečink ale pouze na zákaznickou linku, která poté kontaktuje dispečink jestli náhodou neví kde je autobus. Jelikož řidič nedal informaci dispečinku, že má zpoždění dostáváme se do situace kde opravdu nevíme co zákazníkům odpovědět a zákazník musí čekat než se dovolá dispečink řidiči. Děkuji za pochopení. My v zákaznickém centru se opravdu snažíme Vám pomoci a opravdu nám je líto, když vidíme, že někdo naši snahu nevidí. Samozřejmě chápeme Vaše rozhorčení a že jste naštvaný. Já osobně bych byla také. Bohužel první problém přichází od řidičů a sám jste měl tu zkušenost. Všechny Vaše stížnosti se zasílají na vyšší pozice, aby se prověřili a aby zabránili takovým to situacím. Ještě jednou se omlouváme. [sad] Nikita za FlixBus

To jsem nevěděl, že GPS v autobusech funguje na principu "musíme zavolat řidiči" nebo "řidič nenahlásil zpoždění". To už je jenom komedie, ne doprava... nebo že by ten pan manager lhal v rozhovoru, že mají v autobusech GPS a ví, kde se vozidla nachází? Asi to zapomněli zapojit na dispečink....? Vzdávám se."

Tak toto už snad nezachrání ani mluvčí Flixbusu Nina Göbbelsová [wink]

A další příklad toho, jak Flixbus ctí naše předpisy a zákony je tady
zvonařka
Úterý, 12. září 2017 - 18:23:53  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
Huples možná by to chtělo číst, že stánek nevlastní Flixbus.
Drjekyll_and_mrhyde
Středa, 13. září 2017 - 09:15:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 12-2008
Tisková mluvčí Göbbels [happy]. Tak teď nevím, jestli to může být dobře nebo....[wink]
Středa, 13. září 2017 - 09:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 324
Registrován: 1-2016

Huples možná by to chtělo číst, že stánek nevlastní Flixbus.


Tak když chcete zcela zbytečně slovíčkařit, můžeme, ale na věci to nic nemění.

Prodejní stánek nevlastní přímo FlixBus, ale společnost Buspoint, která pro dopravce prodává jízdenky. Podle obchodního rejstříku patří do skupiny Umbrella Invest Group, která vlastní i autobusového dopravce Umbrella Coach & Buses. Jeho autobusy jezdí právě na linkách FlixBusu. Vedení společnosti se bohužel redakci nepovedlo kontaktovat.
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/stanek-pro-flixbus-stoji-n acerno-brno-stred-zahaji-rizeni-o-odstraneni-stavby-20170831.html
Zvonařka
Středa, 13. září 2017 - 20:08:10  
Neregistrovaný host
46.135.78.247
To není slovíčkaření, to je zkrátka fakt. Navíc ze stavebního zákona, ani povolení nepotřebuje. Bohužel jen novinář potřeboval něco napsat.
Čtvrtek, 14. září 2017 - 14:31:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 325
Registrován: 1-2016
Rozhovor z Aktuálně.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/jancura-vytahuje-dalsi-zbran -proti-konkurenci-takovy-predato/r~0cfffafa96dd11e7a7160025900fea 04/?_ga=2.211688981.1416728615.1505391701-1406971271.1466783061
Sobota, 16. září 2017 - 10:43:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 2-2015
Mezinárodní autobusové linky z České republiky
Připravili jsme pro vás článek o mezinárodních autobusových linkách z České republiky. Všechny linky naleznete zakreslené v mapě i s městy, kde tyto linky zastavují. U jednotlivých linek naleznete také dopravce, období provozu i vozy, se kterými se můžete na zmíněných linkách setkat. Ve článku jsou sepsané i nejezdící linky, neboť plno linek vyhledává IDOS, případně CIS jako provozní, přičemž v realitě tyto linky nejezdí. Celkem jezdí z České republiky přes 200 mezinárodních linek, z nichž přibližně polovinu provozují společnosti Regiojet, Flixbus či Eurolines, které jsou ve článku i vyčleněny.
http://www.tram-bus.cz/evropa/mezinarodni-linky-z-ceske-republiky / (MCH)
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Středa, 20. září 2017 - 13:59:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4574
Registrován: 12-2004
[new]!
http://zdopravy.cz/deset-okrajovych-casti-prahy-bude-mit-nove-noc ni-dopravu-1961/

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Josefj
Středa, 20. září 2017 - 20:31:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 226
Registrován: 10-2007
Snad se to hodí do tohoto tématu: Novela zákona o silniční dopravě http://portal.gov.cz/zakon/304/2017 mění udělování licencí a schvalování jízdních řádů, a obsahuje i odstavec, který by mohl změnit praxi u některých velkých dopravců, u nichž nevítězí zdravý rozum:
V § 18 se dosavadní text označuje jako odstavec 1 a doplňuje se odstavec 2, který zní:
"(2) Je-li pozemní komunikace, po které je linka vedena, zcela nebo zčásti uzavřena nebo je-li nařízena objížďka podle zvláštního právního předpisu6), lze se od vedení linky podle licence odchýlit v nezbytném rozsahu a v souladu s rozhodnutím o uzavírce nebo objížďce, bylo-li vydáno. Je-li pozemní komunikace, po které je linka vedena, dočasně neprůjezdná, lze se od trasy linky podle licence v nezbytném rozsahu odchýlit.".
Čtvrtek, 28. září 2017 - 01:03:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 403
Registrován: 7-2007
ahoj.. chtěl jsem se zeptat.. proč mnohé mezinárodní linky, které jsou uvedené v portal.cisjr.cz nejsou uvedeny na portal.idos.cz?
Martinmarilynmanson
Pondělí, 02. října 2017 - 07:23:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10451
Registrován: 12-2007
Koukám, že Ptáček (435100) končí od zítřka na Praze.
Be clever - use public transport!
Pondělí, 02. října 2017 - 14:04:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4589
Registrován: 12-2004
https://brno.idnes.cz/nocni-rozjezdy-doprava-brno-mhd-novinky-reg iony-znojmo-vyskov-dpmb-prosinec-2017-gdm-/brno-zpravy.aspx?c=A17 1002_355333_brno-zpravy_dh
Pondělí, 02. října 2017 - 22:05:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2797
Registrován: 6-2011
Dotaz: Jak se u autobusových linek určuje v jakém směru budou sudé a v jakém liché spoje? Je to náhodně nebo jako u vlaků např. na východ jedou liché a na západ sudé? [happy] Díky moc [proud]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Úterý, 03. října 2017 - 17:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18152
Registrován: 5-2002
6332: Určitě tu najdeš větší odborníky, než já, ale:

portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L460010_161211_188576.pdf

Linka má číslo 46xxxx, tedy okres PS. Začíná v okrese PS, končí v okrese PM. V tomto směru jedou liché spoje.

portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L440080_161211_188946.pdf

Linka má číslo 44xxxx, tedy okres PM. Začíná v okrese PM, končí v okrese KV. V tomto směru jedou liché spoje.

A i vnitrookresní linky mají někde začátek a někde konec [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 03. října 2017 - 17:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2798
Registrován: 6-2011
Martin_j: [ok][ok] Díky
TC 51-80

K-anlýza zde!
Úterý, 17. října 2017 - 22:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 9-2007
K 16.10. ukoncil Leo express linku Wroclaw-Viden. Omezil linku Varsava-Viden tam v patek a nedele zpet v pondeli a sobotu. To same plati pro Varsava-Bohumin.Do Polska by mel nekdy zacit jezdit vlaky.

Vlaky od prosince pekne osekal.
Úterý, 17. října 2017 - 23:11:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 375
Registrován: 1-2016
Ona mu pořád chybí jedna souprava, co se týká těch vlaků (z nehody v Přerově). V autobusech zase asi těžko konkurovat Flixu, příp. RJ, jestli to jsou jeho vlastní autobusy, tak nakonec bude jezdit pod zeleným lakem... Ale to Staré Město zasekl dobře, to je pravda, hlavně že tam odchází od prosince žlutej.
Středa, 18. října 2017 - 19:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 434
Registrován: 2-2014
Na busy má smluvní dopravce (podobně jak Flixnus)
SWAGER
Úterý, 24. října 2017 - 19:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 2-2015
Jonnyq: Protože spousta jich ani nejezdí, tak nejsou ani na Idosu uvedeny. Existují ale právě i linky, které jezdí a na portal.cisjr.cz jsou, ale na idosu nejsou či naopak, ale zde je problém, že to někdo z pracovníků nezadal do systému. Zejména u mezinárodních linek je v tom neskutečný bordel. (MCH)
Sháníte dopravní kalendář do kanceláře nebo domů? Nabízíme vám týdenní Dopravní kalendář, ve kterém naleznete mnoho prostředků veřejné dopravy od vlaků a autobusů po přívozy a lanovky.
Cena: 119 Kč, více na http://www.tram-bus.cz/zabava/dopravni-kalendar/
Pokud máte zájem, napište nám na mail tram-bus@seznam.cz.
Děkujeme
Sobota, 11. listopadu 2017 - 15:14:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4644
Registrován: 12-2004
[new]spoje[pozor] Teplice - Praha
Zkrácená jízdní doba o 5min.
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L580916_171111_201845.pdf
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 15:13:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 9-2012
ad Zzz: Všmil jsme si v IDOS, že linka byla přeřazena z regionální na dálkovou. Možná se změnilo i číslo, ale nedokážu to posoudit, jelikož nemám předchozí JŔ.
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 19:02:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 672
Registrován: 1-2007
Zrovna tuhle linku (Praha - Teplice) měl mít Jančura a nikoliv se cpát na polodálkové linky do Špindlu, Klatov nebo Vimperka
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 19:14:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4650
Registrován: 12-2004
Paes: A co lepšího by přišlo , kdyby v dnešní době převzal Jančura tuto linku?
Můj odhad:
-O trošku méně stísněné sedačky, ale jen malinko.
-Busy bez stew.
-Časté nahrazení "jiným dopravcem".
-Neustále padající připojení.
-Časem osekání spojů na ty "nejziskovější", aby mohla linka sypat co nejvíc peněz na zalepení
finanční díry u vlaků na Praha - Brno.

Já bych tam tu Arrivu nechal....
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 19:17:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 404
Registrován: 1-2016
Paes: no myslím že to nebude dlouho trvat a půjde i tam. I když kdo ví, co ti experti u Jančury ještě vymyslí, poslední dobou to vypadá, že si tam někdo dal za úkol zrušit co půjde a naštvat co nejvíce cestujících.... mě teď třeba automaticky donutili jezdit konkurencí, minimálně v jednom směru, protože jaksi když není odpolední spoj zpět a večerní ještě posunou o hodinu později... A Praha - Brno, to chci taky v reálu vidět, kolik lidí jim přejde do vlaku a kolik se na ně vykašle. Na jednu stranu říká, jak ho Flix přišel zničit a na druhou stranu jim teď přepouští sám dobrovolně pozice.
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 19:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4651
Registrován: 12-2004
TN26: Zítra jede z Brna do Práglu min. 13 posil. Z toho 10! si jede sám Regiojet, což je nezvykle vysoké číslo. Asi to má demonstrovat, "že všichni chtějí jet vlakem"[crazy] anebo ve stylu: "Tak se ještě svezte teda"....

S Flixem souhlas, on jim plno cestujících pošle sám, nebudou se muset nakonec tolik snažit.
Hlavně , že ve všech médiích bylo tolik keců.
Pátek, 17. listopadu 2017 - 09:50:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 405
Registrován: 1-2016
Flix omezuje tady, zároveň něco přidá na Roztyly a letiště:

http://zdopravy.cz/flixbus-omezi-ceske-vnitrostatni-spoje-spusti- linku-z-brna-na-prazske-letiste-4437/#comment-2427

Nakonec to dopadne tak, bude jezdit spousta těch posil "externích dopravců" a standard na lince půjde dolů. Nebo by třeba Umbrella mohla jezdit posily pro Regiojet, konečně by zaplnili autobusy ;-)
Pátek, 17. listopadu 2017 - 10:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4654
Registrován: 12-2004
TN26: Pokud by jel Flixbus celkově 17x místo 19x(k tomu zahraniční linky), tak se to dá přežít. Pro mě by ty Roztyly byly často super, snad se to chytne....
Pátek, 17. listopadu 2017 - 17:41:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 1-2007
Na druhou stranu na Roztylech se Regiojet nechytl a to tam nabízel jízdné za stovku.