Diskuse K-report » Archiv 2016 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 21. 01. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 21. 01. 2016

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 19. ledna 2016 - 19:11:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7009
Registrován: 5-2004
Bobesh: S tou Amerikou bych trochu přidal.

Já taky[happy]. V Pennsylvánii nabídli možnost zvolit si znění poznávací značky už v roce 1931. Do Evropy přišly značky na přání před osmadvaceti lety skrz Švédsko.

Vámos: A jak je to s případným použitím typu 102 na motocykl nebo čtyřkolku?

Motorka s automobilovou RZ nevadí, opačně by to byl problém[happy]. Ostatně zajímalo by mě, zda-li čtyřkolová vozítka registrovaná jako motocykl ale pod typem 102 mají dostávat sedmiznakovou RZNP nebo osmiznakovou. A když jej pak někdo vymění za jednostopou motorku, tak si tu značku s osmi znaky může přenést nebo ne? Je to skrz na skrz nedomyšlené...
-OndraS
Úterý, 19. ledna 2016 - 22:17:55  
Neregistrovaný host
95.82.135.150
007 MICAK... [uhoh]

Já to teda řeknu, jo? To jsou normálně kombinace na posrání. I když připusťme, že to má nějaký skrytý význam, třeba že sedmá manželka se jmenuje Michaela, vyznění je z toho jaké? Koupil jsem si nabobtnalej Mercedes a zbylo mě 10.000 na značky, ejejej co bysme tam dali, no tak třeba Džejmse Bonda, to je takový originální a neotřelý.
Tak jsem se vyjádřil, a nyní dovolte abych vám řekl že dneska jsem během šichty s trolejbusem viděl "konečně" první RZNP naživo. Myslel jsem si že mě třeba potká něco originálního, ale bohužel vám přátelé musím říct, že se jednalo o XXX 00XXX na bílé (nebo stříbrné) bawce, myslím že to bylo X6 nebo nějakej takovej nevkusnej verk, nicméně přesně to k sobě s tou RZ pasovalo. Vyhodit 10.000 za takovej sranec.
A ještě bych měl dotaz, když zdepřítomný diskutující má značku XXX F1XXX a je to proto, že je příznivce formulí, čeho příznivce jest potom majitel XXX 00XXX? Mouky dvounulky? Nebo vás jako mě napadá něco jinýho?
Pavel2
Úterý, 19. ledna 2016 - 23:51:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13579
Registrován: 8-2002
-OndraS:
na tohle je třeba přijít ve správnej okamžik do fronty. anebo mít známý. anebo trochu mazat. ale někdy to holt úplně nevyjde.

což u 007:MICAKa nehrozí [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Uran
Středa, 20. ledna 2016 - 02:39:24  
Neregistrovaný host
77.95.46.154
Chci na motoznačku RZNP PB 14441 pro historický motocykl, který měl první značku PB-1 44-41. Má význam o to vůbec žádat?
Středa, 20. ledna 2016 - 07:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 4-2014
OndraS. Myslíš fanoušek nejdůležitějšího hotelového pokoje č.00? [lol]

K tomu Micakovi. Pokud nebudu zkoumat význam, proč zrovna Bond, tak pohledově vypadá ta značka hezky, vyváženě. Dívá se mi na to líp, než na samé nuly, jedničky, či X. Líbí se mi prostě ty značky, kde je nějaké slovo (a nemusí dávat extra význam), které nerozděluje sněhulák. A nebo ho rozděluje správně.

V Karviné je už spousty let Bar "007BOND" Kdyby si majitel dal na služebák takovou značku, tak si o něm bude spousta lidi myslet svoje....


(Příspěvek byl editován uživatelem bobesh.)
Jef
Středa, 20. ledna 2016 - 09:21:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5494
Registrován: 5-2002
Taky jsem včera viděl svou první značku na přání - na pražské Štěrboholské spojce mě předjel stříbrný sedan Chrysler 300 C s FRA:NCIS1. Nic, co by mě nadchlo, ale proti tomu, co se tady a v novinách objevuje, celkem OK.
Všelijaké ty XXX:00XXX a VIP:22222 i většina těch dalších mi přijdou, že to muselo být nějak jako "spustili ty značky na přání, to musím mít mezi prvníma! Teď ale honem vymyslet, co si tam dám... že prej jenom "VIP" nebo "007" nejde, tak co bych tam tak sakra pověsil..."
Středa, 20. ledna 2016 - 09:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 10-2007
Ondro, já bych to bral tak, že tyhle značky na přání jsou opravdu krok správným směrem. Dneska už skoro všichni mají na pěkný auta a pěkný hadry (nebo si půjčí či něco šlohnou, aby byli jako ostatní), takže jedna z mála věcí, ke kterým se nedá nějak přijít, je to, co máme v hlavách. Jak praví klasik, "Pámbu nadělil každému podle svého uvážení, Kelišová." S tím nic neuděláš, to si nejde ani půjčit, ani ukrást. Má to ale háček. Není to hned vidět. Buďme proto vdeční, že náš osvícený stát dovolí každému, aby svoje duševní schopnosti vyjevil hned a viditelně.

Já jsem chtěl ale říct něco jako veteránista. Osobně mi vůbec nepřipadá jako dobrý nápad ani dávat na veterána značky typu "613:TATRA" (jak zde někde zaznělo) nebo "T57:TATRA" (jak se k tomu hrdě hlásil jeden pán v televizi). Pro mne je to kýč. Kýč je přece snaha vytvořit dílo prvoplánově dokonalé, bez viditelné snahy jít do hloubky, dát tomu rafinovanost, kterou by divák mohl objevovat a obdivovat. Vždycky dávám příklad s absolutním rýmem J. Cimrmana "Naše staré hodiny bijí čtyři hodiny." To je asi tak ono. Tatra a na ní nápis - hádejte jaký? To byste neuhodli, co tam majitel touží mít napsáno. Podobný kýč je nachromovat na autě všechno, co jde. Otevřete kapotu a musíte si dát sluneční brýle, aby Vás motor neoslnil. Ale je to přece krásný, tak co. Nechci to nikomu upírat (ostatně viz první odstavec), jen mi připadá, že k "líbivé" RZNP na veteránovi nejen, že není důvod, ale dokonce to může být i pokažení dojmu z pěkného veterána. Budu rád, když mi nabídnete alternativní názory.
Středa, 20. ledna 2016 - 10:22:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2511
Registrován: 6-2007
Nevím jestli autorem této ne přesně citované věty je Suchý či Menzel:"...získali jsme svobodu, ale bez návodu na použití..."
Ať se nám RZP líbí či ne, je to jistá "kulantnost" vládnoucích směrem k ovládaným, která jim má umožnit zaměřit pozornost na RZ místo např. na stav silnic a malounko nahlodat korupci na ORP (hezká čísla)...A tak je to třeba chápat. Není vyloučeno, že z toho přeci jen něco dobrého vzejde...kdo ví?
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 20. ledna 2016 - 10:54:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 251
Registrován: 3-2010
No, zrovna právě 613:TATRA mi nepřijde jako úplně mimo. Jestliže snahou majitele veteránu je uvést auto do stavu odpovídajícího době jeho výroby, pak mu to může kazit právě nová značka s náhodnou změtí čísel a písmen. A protože dobovou značku na auto legálně dostat nelze, přijde mi toto jako jedna z možných cest. Auto tím pak navíc i může evokovat jakýsi dojem "katalogového předváděcího vozu".
Samozřejmě ne vždy je ta kombinace vhodná, ale v tomto případě mi to přijde jako v pohodě.
Středa, 20. ledna 2016 - 10:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2016
Sleduju názory na RZP ve všelijakých diskuzích (a že jich je...) celkem pozorně a stejně jako některé z vás mě vážně překvapuje ta bouře ve sklenici vody, kterou tahle "kosmetická" novinka vyvolává. Osobně považuju RZP za specifický level tuningu: někdo narve 20 tisíc do hezčích disků, někdo si za ty peníze nechá auto polepit, jinej investuje třeba do podsvícení nebo zadního křídla či lišt na dveřích - a všechno je to ok, otázka vkusu majitele, nikdo to neřeší. Ale pokud se někdo rozhodne využít novou možnost a vytunit si káru RZP, najednou je oheň na střeše. Ale přehnané emoce zřejmě souvisí s tím, že se jedná o žhavou a tak dlouho očekávanou novinku, po které řada z nás (netroufnu si napsat většina) závistivě tak dlouho pokukovala v zahraničí. No tak jí tu konečně máme - čili sláva [wink]
Tuner
Středa, 20. ledna 2016 - 11:21:24  
Neregistrovaný host
5.254.65.127
sharktoucher:
Pozorování se vyplatilo a teď jsi to konečně rozseknul, tleskám! [kladivo] 007:MICAK přidá 10 koní a XXX:F1XXX rovnou 15 koní. Ne, jasně je to jen vizuál, ale přirovnat to k tuningu? Jediné co to značí je jisté poslání od provozovatele vozu k ostatním řidičům, aby věděli kdo sedí za volantem a je fajn, že stát tyto lidi konečně zkasíroval a nedává prostor uplácení úředníků 7A7:7777. [jidlo]
Vámos
Středa, 20. ledna 2016 - 11:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5523
Registrován: 6-2002
Uran:
Chci na motoznačku RZNP PB 14441

Já myslím, že by to mělo jít bez problému. Je to v souladu s pravidly...
Středa, 20. ledna 2016 - 11:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2016
Tuner:
Šmááánkote tak se třikrát po sobě omlouvam za použití nesprávného termínu, nicméně použité příklady (spoiler, podsvícení, polep atd.) snad dostatečně ilustrovaly, co jsem měl na mysli - rozhodně ne chipování...
Středa, 20. ledna 2016 - 11:34:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3088
Registrován: 9-2006
Ad Frajtkof (251): No, zrovna právě 613:TATRA mi nepřijde jako úplně mimo.

Asi takhle?


S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Středa, 20. ledna 2016 - 12:51:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 182
Registrován: 12-2007
Mě se to líbí moc, pěkná práce Dalibore
fotky SPZ na výměnu (klikni)
Jef
Středa, 20. ledna 2016 - 12:52:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5495
Registrován: 5-2002
je fajn, že stát tyto lidi konečně zkasíroval a nedává prostor uplácení úředníků 7A7:7777.

To jako že by snad 7x7 7777 a spol. od 1.1. měl dostávat ten, na koho zrovna vyšla řada?!?[happy]

To snad ne - ten prostor pro uplácení nebo jiné působení na úředníky tady samozřejmě pořád je. Existence značek na přání bude zřejmě mít vliv na určování cenové hladiny "pěkných" z běžného výdeje, ale neodvažuji se ani odhadovat, jak moc velký...
Středa, 20. ledna 2016 - 13:26:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6114
Registrován: 12-2005
Ctyřčísla údajně stávaly právě tu desítku co teď opfiko stojí značky na přání....
Moclipak vysolil majitel tutý fóbe by mě vážně zajímalo.

Jináč častej výskyt 4čísel je ve stříbře na výpadovce směr Bor nad pekařstvím.... viděl sem tam během posledních už minimálně 3 auta se 4 číslem ....
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 20. ledna 2016 - 13:31:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 252
Registrován: 3-2010
Feudal: Asi tak, proč ne. Myslím si, že tady by taková značka mohla mít smysl. Ovšem kdyby ji mělo SUV ve zlaté metalíze, pochyby (nejen) o vkusu dotyčné osoby by asi byly namístě. Ale je to každého věc...
Středa, 20. ledna 2016 - 14:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 10-2007
Mně se to moc nelíbí a to není prosím narážka na grafickou práci Feudala, ta je udělaná dobře. Jenže pořád je to jen moderní značka s oficiálním písmem a europruhem. Myšlenka "hrát si na katalogový vůz" asi není úplně hloupá, jenže jestli se to povedlo a jestli opravdu tohle lidi napadne, když to uvidí, to si nejsem jistý. Na mě to působí silně rušivě a nedobově. Samozřejmě tak bude působit i nově vydaná RZ, ale tam každý chápe, proč to tak je. Tohle je prostě poselství "o cosi jsem se pokusil," ale jestli o deset litrů lepší, než obyčejná RZ, to si myslím, že ne.
Pavel2
Středa, 20. ledna 2016 - 14:58:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13584
Registrován: 8-2002
Risan:
kde u RZNP leží hranice tvýho (ne)pohoršení? kdyby byla 613:TATRA za 2.000 Kč, tak bys ji vzal na milost? ve srovnání s hodnotou auta, cenou dílů, pracností renovace do naprosto původního stavu atd. by ta nižší částka percentuálně neznamenala zas tak velkej úlet. ale samozřejmě dát RZNP za desítku na úplně všední orezlou popelnici je nesmysl. i to, kdyby si 353 dal na Dacii Solenzu 353:DACIA může vyvolávat u lidí, kteří ho neznají, jistý pochybnosti, jestli je duševně v pořádku...

m_100:
3P7:3333 je z Rokycan, tam je velká šance že se lidi znaj anebo má blízko někam na úřad, k PČR atp., za tohle jistě 10 litrů nikdo nevysolil, aby s tím pak ozdobil Fabii.
Středa, 20. ledna 2016 - 15:38:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1486
Registrován: 10-2007
To bude asi nedorozumění. Já bych to nechtěl ani zadarmo, protože si myslím, že bych si to auto tím pokazil. A to i kdybych na šestsettřináctce neměl platnou původní značku první registrace a měl tam dát novou RZ. Prostě raději než poutat pozornost na obskurní tabulku, ať je tam prostě náhodné číslo, o kterém každý hned pochopí, že je tam jen proto, protože musí, a dál mu nevěnuje pozornost. Ostatní ať si tam dají, co chtějí a za kolik chtějí. Napsal jsem svůj názor na prvoplánové RZNP na veteránech, který jsem se snažil vysvětlit. Poprosil jsem o alternativní argumenty, jeden jsem dostal, na ten jsem reagoval. To je vše.
Středa, 20. ledna 2016 - 16:38:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7010
Registrován: 5-2004
Risan: Osobně mi vůbec nepřipadá jako dobrý nápad ani dávat na veterána značky typu "613:TATRA" (jak zde někde zaznělo) nebo "T57:TATRA" (jak se k tomu hrdě hlásil jeden pán v televizi). Pro mne je to kýč.

To zaznělo ode mě[happy]. Ale v trochu jiném kontextu, který se pokusím vysvětlit. Podle mě nejhezčí RZ na kterémkoliv autě (a pro veterány to platí především) je taková, kterou vozidlo dostalo jako první, když nové vyjelo z fabriky. Pokud takovou značkou vůz disponuje, jde o ideální stav, který netřeba měnit a v takovém případě rozhodně nepovažuju za dobrý nápad takovou značku nahrazovat novodobou značkou na přání. Kombinace typu "613 TATRA" jsem označil za dobrý nápad ve srovnání s těmi značkami na přání, které jsem doposud měl možnost vidět (zatím pouze na fotografiích) a které prakticky výhradně patří do kategorie nevkusných a kýčovitých (tím mám na mysli všelijaké 8H8 88888 nebo VIP 22222). Oproti těm mi skutečně značka sdělující typ a tovární značku vozidla přijde jako poměrně dobrý nápad. Pokud bych já vlastnil Tatru 613, která by neměla to štěstí být označena původní RZ z doby výroby a měl chuť ji označit značkou na přání, tak by to nejspíše byla kombinace se co nejvíce té dobové autentické RZ přibližující (bohužel doplněná o povinný osmý znak).
Středa, 20. ledna 2016 - 16:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1487
Registrován: 10-2007
Martin_l: ano, rozumím a se vším souhlasím. Shodou okolností jsme s kamarádem asi před dvěma lety registrovali v ČR veterána do leteckého rejstříku. Byl to dovoz. Možná se to moc neví, ale "značka na přání" je v tomto případě standardní stav. Můžete mít jakoukoli trojici písmen (+OK před tím, samozřejmě), která momentálně není něčemu přidělená. Včetně toho, co už bylo vyřazeno. Zvažovali jsme právě dát nějakou "historickou" značku, kterou nosil kdysi stejný typ stroje na stejném letišti, ale nakonec jsme si řekli, že to stejně už není zádný ten konkrétní pvodní čs. stroj a nechali to, co bylo na tom našem kusu od začátku, co k němu vlastně už "patřilo," jen se změnilo HB na OK.
Středa, 20. ledna 2016 - 16:59:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4890
Registrován: 6-2004
Úředníci trochu zlevní a budeou se pod pultem 4 čísla dávat za 5000 Kč [biggrin]
Středa, 20. ledna 2016 - 17:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 610
Registrován: 1-2013
A už se to začíná sypat...

Počítám s masovým rozšířením.
Jen ta představa určitých lidí,že by si o nich mohli myslet,že nemají,či chtějí spořit 10 t.,je donutí si pro RZNP zajít,i když o tom ani neuvažovali
Kapitán
Středa, 20. ledna 2016 - 18:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 6-2012
Alespoň se takové kraviny brzo vystřílí a pak to donutí lidi myslet..
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Středa, 20. ledna 2016 - 18:20:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 1-2013
Není větší ponížení,než když se dvě kamarádky sejdou někde v garáži NC anebo dva muži na parkovišti a jedna strana řekne druhé: A ty ještě nemáš tu značku na přání ,či ty máš pořád jen tu obyčejnou?
Tohle přivodí spoustě lidí zkažený den a urychlenou cestu na DI.
Vsaďte se. Pokud to zachvátí střední třídu-jako spousta jiných věcí-tak se máme na co těšit.
Jo, a ještě připodotkne jakoby s pochopením. No, jo vono to stojí desítku...

(Příspěvek byl editován uživatelem mardob.)
Středa, 20. ledna 2016 - 19:20:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 761
Registrován: 12-2010
Když tady byl ten seznam vulgarit, tak by mě zajímalo, jestli by prošla značka obsahující číslo 371830 (pro ty, co netuší: napište si to na kalkulačce a otočte ji vzhůru nohama)? Ale jak tak koukám, tak ani neschovaná varianta není v seznamu zakázaných...

(Příspěvek byl editován uživatelem Slfi.)
Pavel2
Středa, 20. ledna 2016 - 19:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13588
Registrován: 8-2002
dneska jsem potkal jednu dostatečně výmluvnou [lol]

Středa, 20. ledna 2016 - 20:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4350
Registrován: 12-2007
2FE RRARI typ 706[jidlo]


Jak už to tak bývá, tak zrovna zajímavá rz se objeví ve chvíli kdy není na focení ani trochu ideální chvíle..[kladivo]
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Středa, 20. ledna 2016 - 20:19:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4282
Registrován: 11-2007
2z5 0409 (4350):
Jo, jo, dát si na Toyotu RZNP 2FE RRARI, to už chce opravdu myslitele. [lol] Děkuji za nápad, mít značky na přání, je to vážně sonda do duší českého národa.
Středa, 20. ledna 2016 - 20:22:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 9-2009
No ty vago, dát desítku za 000 XXXXX .... jako o VIP 22222 si myslím jen to nejhorší, ale aspoň to něco říká .. dávám desítku, páč moje ego si to zaslouží, ale 000 XXXXX??? Dávám desítku, páč jsem b***j jak tágo? [lol] Nebo pardón...dávám desítku, protože mě děsně baví hrát piškvorky...
Středa, 20. ledna 2016 - 20:28:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 12-2007
Mr.pecoun: Moc díky za změření tabulky a hlavně za parádní fotky, ten font na těch RZNP je tak malinkej až je sladkej [proud]

-výška 5cm , šířka 2,8cm a tloušťka písmene H ?cm
Já myslel jako tlouštku linky, tloušťku nožičky toho písmenka.. Jestli je to 6 mm např. nebo tak


Martin l: Ale docela se mi líbí Kapitánův nápad na "poněmčelou" pseudoveteránskou značku, tzn. s doplněným povinným znakem na konci. Pak by se třeba stará PUA-12-34 dala obživit jako PUA 1234V.
To je dost dobrý nápad[ok] ..když už nejdou přesné napodobeniny spz..

Na veteránka bych si dal KMC 6867V a na moji novou Audi Q7 "standartní osmimístnou kroměřížskou" KMK 96241..[happy]


Mardob: 000 XXXXX
Tvl to je zase kombinace[rofl]
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Středa, 20. ledna 2016 - 20:39:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4352
Registrován: 12-2007
Pavluscha: Jo, jo, dát si na Toyotu RZNP 2FE RRARI, to už chce opravdu myslitele.
Moc jsem to taky nepochopil.. Možná Ferrari teprve bude.. [happy]


Zajda: No ty vago, dát desítku za 000 XXXXX .... jako o VIP 22222 si myslím jen to nejhorší, ale aspoň to něco říká ..
Taky moc nechápu dát desítku za něco tak nijakého, nebo jak to nazvat[uhoh] Ale nepřijde mi, že by si majitel tímto honil ego, nebo že by byl blb.. Asi chtěl něco jiného než standardní rz, ale zároveň něco co se pamatuje..

U RZNP typu VIP je ale jasná snaha všem oznámit že já jsem prostě mistr světa[kladivo] ..stupidita na první pohled[pozor]

Celkově slovo/zkratka VIP mi přijde stupidní, že je někdo něco extra nebo co..[crazy]
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Středa, 20. ledna 2016 - 22:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 12-2006
Já osobně bych si to nekoupil už jen proto, že bych byl za naprostého idiota, že za nějakou hnusnou cedulku na autě bych vyhodil 10 táců. Nehledě na to, že pokud mi jí někdo ukradne, tak si musím koupit obě znova s jiným nápisem. A co jsem slyšel, tak nějakému člověku v okolí vydržela na autě přesně 3 dny a pak mu ji někdo urval :D ... A na FB je na to dokonce skupina...
A to nemluvím ani o tom, že taková značka je snadněji zapamatovatelná, než normální čísla, což je taky poměrně značná nevýhoda...

(Příspěvek byl editován uživatelem vtobola.)
T3 mizí, wany se šíří... [kladivo]

[pozor] MHD Ostrava [pozor] -
Pavel2
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 00:38:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13589
Registrován: 8-2002
kapitán + mardob: obávám se, že zapojení mozků nehrozí [nene]

až se vypotřebujou kombinace stejných, "snadno zapamatovatelných" znaků typu 007 11111, přijde na řadu soutěž o co nejmíň zapamatovatelnou značku (6FZ:573J9). podle mardobovy teorie nezáleží co na tabulkách bude, ale že si můžu dovolit živit obrovský SUV prémiový značky a k tomu samozřejmě patří i cedulka, kterou si blbec od pásu, kterej 10.000 vydělává 3 týdny, nemůže na svojí 15letou rezavou plečku dovolit. prostě rozlišovací znamení kápo vs. plebs.

a dát 2FE:RRARI na Landcruisera a ještě do dvouřádku mi přijde snad ještě stupidnější než nicneříkající 000:XXXXX. psychlog se musí na cestě opravdu dobře bavit [happy]

to, co zatím hlavičky českých nabobů byly schopny vymyslet mi přijde na 99% jak z mateřský školky [ko]
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 08:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 4-2010
Vtobola: na FB sice skupina je, ale fotky jsou tam dávány tak, aby nebylo poznat, kde to vozidlo parkuje. To že někomu vydržela tři dny může být i problém jejího upevnění.

Zrovna včera jsem u hokejové haly šel okolo parkující paní, které říkám "dobrý den, brzy Vám upadne přední značka". A ona na to "Vážně? Teď jsem si ji tam dávala, je totiž nová". Šla před auto a ukázal jsem ji, jak tam musí být zacvaknutá na všechny čtyři packy. Poděkovala mi a šli jsme s dětmi dál. Takže problém ztráty (údajného zcizení) je z 90% procent na majitelích. Pokud vím, většinou dochází k ztrátě nebo "odcizení" přední značky. Proč asi? [crazy]

A že je zapamatovatelná? To mi nevadí, dopravní přestupky nedělám a za milenkami nejezdím, tak co [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Bmc5365.)
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 8B3 9B2 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 09:19:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 1-2013
kamarád mi poslal z Prahy


Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 10:29:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2512
Registrován: 6-2007
No jo, ko ko ktavý RZP...když už tam ten sněhulák "musí být",
to by hodně vadilo ho vrazit úplně doprava, aby se "individualisti" mohli vyjádřit jakse patří?
U 2-řádku by se nic neměnilo...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 12:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 1-2013
Večer jsem potkal známého ,který si lámal hlavu ,co si má jít objednat. Viděl jsem,že ho pár mých tipů docela nadchlo:
TOP GEAR1,068 JJAGR,001 CZECH, AAA 00001...
Guldys
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 12:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 5-2002
tak jsem dneska v Lbc potkal 7L7 77777 a je to typ 701 na Toyotě asi RAV4.
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 12:38:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 1-2013
Jak si vedou s RZNP zahraniční návštěvníci:



GR
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 13:25:07  
Neregistrovaný host
94.74.252.4
Potkal jsem Hummera s přiblblou značkou 1T1 RADIC.
Asi tím chtěl majitel vyjádřit, že dobře radí a už si tím vyradil i toho Hummera... Docela je škoda, že nemůže na značkách na přání být dvojité wé. To by ta pokleslost mohla dosáhnout slovenské "kvality", kterou jsem také viděl. Za okresem a státním znakem se vyjímalo WWWWW. Radost pohledět. Alespoň je vidět, kolik chovanců doktora Chocholouška má řidičák.
Naopak značku 613:TATRA považuji za velmi dobrou kombinaci a bezmála maximum, co lze z toho systému s pevným sněhulákem vyrazit. Dovedu si představit i třeba 130:ERES0 nebo 120:GARDE (jestli může být G), ale XMB:1000X už je taky na hlavu. Pokud někdo nacpe šestimístnou částku do renovace youngtimera, tak než nějakou 4K6:2918, tak ta 110:C0UPE má logiku. Jestli se v této divné zemi prosadí německý model a na zrenovované Erko si někdo dá vzpomínku na původní snačku SYB:5992H, tak to jsem zvědavý. To by chtělo v dobrém slova smyslu osvětu ve veteránských klubech.
No jo, a veteránské nebo manipulační značky na přání také nejsou? U rakouských autosalónů jsem modré značky na přání viděl.
dnblistener
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 14:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 900
Registrován: 7-2013
GR: [lol]

PP-308DD
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 15:21:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 10-2007
GR, já bych teda klidně osvětu v našem klubu udělal, ale nejdřív bych musel být přesvědčený sám. Ona to toiž pořád bude ta moderní velká reflexní cedule s velkými moderními písmeny a europruhem. Že na ní bude napsáno SYB:5992H z ní nic na pohled přijatelnějšího než 4K6:2918 neudělá. Sice si můžu namlouvat, že ten význam těch symbolů je jakoby blízko tomu, co bylo na to auto v jednu chvíli nějakou náhodou přiděleno, ale jak už napsalo několik lidí přede mnou, pořád je to 10 tis. A to se dá fakt do toho auta vrazit tak, že mi to přinese větší efekt. Jednou mu náhoda přihrála SYB-59-92, podruhé 4K6:2918. To je život. Já vím, že ta první náhoda se časově kryje s dobou, kdy to auto bylo mladé a krásné a tu si chceme připomenout. Ale stojí to za to, tak polovičatě? Kdyby byla legální O53 s textem na přání, tak pro ni běžím.

Myslím si, že daleko lepší než současný formát veteránských značek, byť na přání, by bylo, kdyby na ta auta bylo možno dát nějakou menší, decentnější tabulku. Třeba zrovna ta hadimrška - když si představím, jak ten pán, co byl ve zprávách, na to plácne velkou reflexní ceduli T57:TATRA, tak nevím, jestli tomu pomohl. Ale zřejmě najde dost lidí, kteří mu zatleskají.

No a k tomu chválení RZ, na které je typ auta, si úplně představuju, jak pln hrdosti na náměstí hlásím: "Velevážené obecenstvo, toto auto, které má na kapotě napsáno TATRA 613 je - prosím přeneste zrak o 20 cm níže - jak vidíte zde opět napsáno, 613:TATRA! Prosím potlesk." A obecenstvo si může ruce umlátit, jaké jsem jim připravil rafinované překvapení. Ta logika! Ten vtip! No považte! To musí být chytrý člověk, když ho kromě samých "X" a samých "0" napadl i typ toho auta.
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 16:16:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 615
Registrován: 1-2013
Dnešní porce kreativity a důvtipu

Škoda ,že jeto BMW X5. Ale opticky ta značka vypadá dobře.
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 16:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 849
Registrován: 5-2006
Už tady ten návrh padl, že_by se vytvořila zvláštni diskusní komora pro RZNP.

Navrhoval bych ji nazvat "RZ Tuzing" a strčit někam úplně jinam, než do "SPZ", protože toto s problematikou PZ - jak ji chápou nadšenci - už nemá nic společného. Je to panoptikum pitomosti lidí s (bohužel) také volební právem.
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 17:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4286
Registrován: 11-2007
mardob (615):
Tak tahle značka vypadá opravdu hezky i když jak píšeš je na X5,ale je fakt hezká.
Já dnes viděl 100 KLASA a to se mi také líbilo, protože pan Stoklasa to vyřešil vkusně a s nápadem.
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 17:17:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 616
Registrován: 1-2013
100 Klasa-dobrý. Doufám,že ještě přijde něco opravdu dobrýho. Tu X7 vymyslel určitě nějaký výtvarník. Vizuálně je to skvělý a nedovedu si představit,co by to mohlo trumfnout. Ta řada ostrých znaků přesně přerušená křížky.
Jinak by to special rubriku asi chtělo. Ale určitě v SPZ. Snad to je legální RZ.
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 17:35:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 12-2006
Bmc5365: Existuje jistá skupina, která se zaměřuje na kradení těchto SPZ. :D Už tam někde byla dokonce fotka, kde má ten člověk takové SPZ snad 4. A co se týče toho člověka z okolí. Připevněním to nebylo, někdo mu ji prostě urval na parkovišti u obchodu.
T3 mizí, wany se šíří... [kladivo]

[pozor] MHD Ostrava [pozor] -
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 17:47:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4353
Registrován: 12-2007
Hlavně kvůli tomuto jsem se tak těšil na ZNP, až si nějaká firma označí svůj vozový park[kladivo]
V tu chvíli na tom dvoře jsem byl jak v jiříkově vidění, tolik ZNP na jednom místě[jidlo]
CJ1 DIAM1

CJ2 DIAM2

CJ3 DIAM3


Snad nebude vadit když prozradím firmu, tak aby jste pochopili celý význam ZNP..
Cork Janosa DIAM

Musím říct že se mi to líbí.. I když v první chvíli, když jsem viděl tu CJ3, nechápal jsem co to znamená.. Až po vteřině když jsem se podíval na nápis firmy, tak mi to došlo.. Fakt pěkný [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem 2Z5 0409.)
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 17:55:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4354
Registrován: 12-2007
Mardob: 7X7 77X77
Nějak pořád nechápu, co všichni mají s tím písmenem X[nene] ..vždyť to už je minimálně pátá ZNP co obsahuje Xko, co na něm všichni mají???[rofl]


Pavluscha: 100 KLASA
Paráda[ok]
Myslím že jedna z nej ZNP co zatím byla..
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Kapitán
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 19:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2257
Registrován: 6-2012
Starosta z Facebooku [fotic]

Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 19:37:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 12-2014
Tak jsem dnes konečně také viděl RZNP. Vozí ji stříbrný Ford Mondeo. Značka je: CAL:IBRA1. Největší sranda na tom ale je, že má majitel zadní tabulku přišroubovanou klasicky 2 šrouby, ale přední vozí pro jistotu za předním sklem.
Pardubický kraj [happy]
OKRESY: 1. Chrudim; 2. Ústí nad Orlicí; 3. Svitavy a 4. Pardubice.
JIŽ ROK NA K-REPORTu![happy]
-OndraS
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 19:44:42  
Neregistrovaný host
95.82.135.150
X je písmeno, které se běžně nevyskytuje v psané podobě, natož v řeči. Je tudíž zvláštní, znamená to že je to něco extra když je tím něco označeno. Třeba různé zkušební vozy, prototypy strojů, zkrátka něco, u čeo musí být nějakým způsobem zdůrazněno, že je to něco co svět neviděl. A proto si o lidi volí i na RZ. čím víc iXek, tím víc zvláštní, zasluhující pozornost.
Příklad: SLX 3000

http://www.imcdb.org/i043458.jpg
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 20:40:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6116
Registrován: 12-2005
X je písmeno, které se běžně nevyskytuje v psané podobě, natož v řeči.
Není pravda tak úplně....
jaxe to stalo
taxe na to podívej
paxe na to mrknu
xvátku ti přeju
sexem sekerou
xindl
xamotnému problému
xeveru
xjezdu
xvojí milé
xvému údivu

atd...
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 20:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4453
Registrován: 5-2003
Taky přidám jednu, zatím první viděnou (asi) budějovickou.
Na tohle auto by se slušelo dát spíš něco ve stylu X6 když ho vidím [happy]

V pozadí je vidět moje "značka na přání"[proud]
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 21:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1489
Registrován: 10-2007
Ondro, taky nesouhlasím. Naopak analfabeti často znají jen jedno písmeno a to je X. Když se mají podepsat, udělají tři vedle sebe: http://zpravy.idnes.cz/tri-krizky-misto-podpisu-nejsou-minulost-u rady-resi-co-s-tim-ptz-/domaci.aspx. [proud]
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 22:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2513
Registrován: 6-2007
To sem od autobusů začnou přispívat ještě navrch pologramotní jedinci [uhoh]
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 22:14:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2514
Registrován: 6-2007
Oprava
To sem opravdu začnou přispívat ještě navrch pologramotní jedinci? [uhoh]
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)