Diskuse K-report » Archiv 2016 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 14. 01. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 14. 01. 2016

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 10. ledna 2016 - 13:12:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2491
Registrován: 6-2007
Pajda: ...Prevozni znacka 400 je jen pro auta se schvalenou technickou zpusobilosti a to dovoz neni, proto se neda vydat.

Německá exportka (paralelně i manipulačka se žlutým pruhem) se vydávají pouze na vozidla s platnou německou TK (TUV, DEKRA atp.) která nesmí platit kratší dobu, než povinné ručení nezbytné na převoz. To je také podmínka aby se vozidlo s touto PZ mohlo legálně pohybovat po silnicích ČR.

Proces převodu na českou registraci obsahuje i absolvování TK, tedy k registraci na dopr. odd. ORP majitel přichází s vozidlem, které 100% splňuje podmínky provozu na českých silnicích. Přesto mu na dobu, než žádost úřad zpracuje zakazují vozidlo provozovat. To je jasně protiprávní, ale v českém právním prostředí není boha, který by měl odvahu (neřkuli právník) pustit se v této věci s MD do křížku.
STÁLE SVĚŽÍ KORUPČNÍ KLIMA
Podobné omezení se ovšem netýká handlířů s dovezenými vozy. Ti zcela nestydatě čekajícího žadatele na ORP předběhnou tak, že zamávají na úřednici za okýnkem, která obratem otevře a stoh žádostí ochotně převezme a začne/dá ke zpracování. Touto cestou pochopitelně vyřízení žádost soukromníka, který přihlašuje jen své jediné vozidlo trvá, protože handlíř má:..milej pane, prostě přednost (připomíná mi cedulku na dveřích některých českých ordinací: pořadí pacientů určuje lékař, což je ovšem naprosto přirozené a v pořádku a mělo by být samozřejmostí)...
Tento handlíř také může klientovi nabídnout manipulační (obchodní) značku pokud ji vlastní, na kterou projezdí čekací dobu, u nejprotřelejších handlířů to ani není třeba...za 24 hodin má zákazník registraci a čísla....
Za tuhle situaci MD nemůže, protože korupce na lince handlíři s ojetinami - (stanice TK) - registrační úřad je dlouholetá a je daná mentalitou oněch aktérů (ono zde párkrát zmíněné "umět se postavit do fronty" v těchto případech nefunguje).
KOlega debatér 3260 tu před lety zveřejnil kvůli obsahu PZ několik snímků parkingu zaměstnanců dopr. odd. ORP z několika míst. Vedle hezkých PZ praštily do očí i tovární značky vozidel a jejich stáří. Tak nějak nekorespondovaly s platovými možnostmi úředníků i těch vedoucích.

Že v Česku dodnes po všech vylepšeních neexistuje a ve světle popsaného, jednoznačná manipulačka pro soukromníka nepřekvapí.

Teď nás média válcují takovou debilitkou jako jsou RZP, že je ale motorista nadále mužikem který:
1) musí odevzdat SPZ/RZ do depozita když vozidlo neprovozuje (nejnověji i u RZP)
2) nemá šanci jako soukromá osoba vozidlo s platnou TK (PZ např. v depozitu) žádat manipulační značku(např. k převozu na prodloužení TK nebo do dílny na pravidelnou kontrolu atp.) a musí se doprošovat u handlíře o zapůjčení obchodní manipulačky (není zadarmo)
3) když ztratí jednu tabulku má jen jednu volbu - přeregistraci

a to všechno je mazaně odůvodněno spletí vyhlášek a zákonů (základem je od počátku právně vadné tvrzení, že tabulka PZ je majetkem státu)..a ty mužiku mlč a s čepicí v ruce šoupej v rohu nohama.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Neděle, 10. ledna 2016 - 16:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9281
Registrován: 10-2003
Zájem Čechů o RZNP klesá. Zatím, co v pondělí bylo na úřadech až 800 lidí, od středečního poledne klesl zájem až 4 násobně. Ale i tak MD registruje přes 1.600 žádostí.

Jediné štěstí, že ORP nemusí objednávat prázdné plechy na ražení, to by teď měly na základě prvního dne sklady plné plechů :-)

Nebo snad někdo čekal, že o RZNP bude zájem 800 ks/den po celý rok?

Je to podobná situace jako u amerických formátů. Vedoucí odboru v Kuřimi mi na otázku proč jich má tolik naskladněných odpověděl: No když těch prvních 10 se rozebralo během tří dnů. No tak jich vzal 300... Když je o to takový zájem :-)
ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 12 let na K-reportu
Neděle, 10. ledna 2016 - 17:54:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2607
Registrován: 10-2007
Značku na přání si člověk na úřadě může vybrat ze všech možných formátů, tzn 101, 103,105, 106, 115, 116??

3260: ..když těch prvních 10 se rozebralo během tří dnů..
Pokud si dobře pamatuji, tak jedna stopatnáctka byla na dodávce Peugeot a jedna stošestnáctka byla na na nějakém SUV Honda (EU verze). [happy]
Neděle, 10. ledna 2016 - 18:00:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 7-2012
Já jsem si byl rezervovat RZP v pátek a mám objednaný typ 716.
Neděle, 10. ledna 2016 - 18:10:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2882
Registrován: 1-2010
Značku na přání si člověk na úřadě může vybrat ze všech možných formátů, tzn 101, 103,105, 106, 115, 116??

http://www.benesov-city.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id _org=219&id_dokumenty=35816
Neděle, 10. ledna 2016 - 18:19:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2608
Registrován: 10-2007
1510015: [ok]
Neděle, 10. ledna 2016 - 18:37:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9282
Registrován: 10-2003

Ano, byla to Honda a stopatnátka tam navíc neměla ani co dělat...
ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 12 let na K-reportu
Neděle, 10. ledna 2016 - 19:25:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2609
Registrován: 10-2007
Tak dokonce stopatnáctka. Tím jsem chtěl říct, že většina těch značek nejspíš nebyla rozebrána (z důvodu zájmu lidí), ale vydána úředníky.
Osobně ale nemám nic proti tomu, aby taková značka byla na podobné auto vydána (byť tam správně opravdu nemá co dělat), protože to je zajímavé zpestření.
Neděle, 10. ledna 2016 - 20:39:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9283
Registrován: 10-2003
To je pravda...


a tak dále, a tak dále...
ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 12 let na K-reportu
Neděle, 10. ledna 2016 - 21:17:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 9-2005
MInor: pokud jsem slyšel, tak na německý žlutý pruh se dá v Německu jezdit s každým autem koupeným v Německu. Tedy i s vozem, který byl importován z CZ a v Německu nemá ještě žádné doklady. Aspoň v praxi to tak (pokud jim mohu věřit) je.
Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Neděle, 10. ledna 2016 - 22:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2492
Registrován: 6-2007
Pajda: Funguje to tak, že všechno co má platnou TK může dostat jak vnitroněmecké tak i exportní PZ. Vnitroněmecké (žlutý pruh) se sice dají použít i pro export (kdysi jsme tu detailně rozebírali) ale využívají se hlavně pro vnitrostátní přesuny, hlavně při prodejích, kdy nový majitel původní značku nechce a původní si ji chce nechat.

Importované (třeba Škoda) resp. reimportované (třeba VW) NOVÉ vozy mohou mít v Německu buď platnou (českou) exportku nebo vyfasují na základě dokladů od prodejny dočasnou manipulačku (žlutý pruh) a ihned podléhají povinnému ručení. V obou případech se musí v určené lhůtě zaregistrovat na standardní čísla (povinné ručení předchází) čímž automaticky dostane echo i finanční úřad (silniční daň a příp. doplatek DPH u dovozů, kterých se to týká.
Vše popsané může proběhnout pouze u osoby/firmy s trvalým bydlištěm na území Německa. Vyjímkou je tranzit (např. když vyprší zahraniční exportka a auto musí dál z Německa) a to je pak mela a značné výdaje.
Alfa a omega německého registračního systému je platná TK a platné povinné ručení. Kdyby to měla být svatá trojice, tak by se dalo připočíst platné řidičské oprávnění je-li majitel vozidla i provozovatel. Registr řidičů je propojen s ostatními státními registry a např. vybodovaný řidič nemá šanci pojistit auto jako provozovatel.
Jako majitel sice ano, ale můžou mu uložit povinnost vést knihu jízd. To není žádná lábuž, takže si tihle lidé hledají obvyklé obezličky. Dobrý studentský job je vozit vybodované řidiče do/z práce v jejich autech. Koneckonců vynálezcem Modrého anděla je mladá Němka z jistého města kde se fest kalí od rána do večera...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
m04
Neděle, 10. ledna 2016 - 22:58:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 11-2013
Tak mě napadá, když čtu o tom Německu, pokud si chci nechat svoje značky a prodat auto, dá se to i jinak než přeregistrací s tím, že jsem "ztratil" tabulky?
Pondělí, 11. ledna 2016 - 00:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1905
Registrován: 9-2005
Ohledně DPH u reimportu do jiné země v EU. Každý, kdo prodá firmě nebo fyzické osobě z EU nové auto bez DPH musí vyplnit hlášení pro finanční úřad a ten má pak přes Brusel informovat úřad v příslušné zemi, kde se má auto registrovat.
Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Pondělí, 11. ledna 2016 - 09:26:57  
Neregistrovaný host
37.188.235.183
Ahoj. Jak proběhne výměna značky na přání za tu současnou, co je na autě. Ta se bude muset vrátit nebo mně zůstanou dvě? To asi ne, že? A jak to bude při prodeji auto, když si chci značky na přání nechat? Do bazaru dojet se značkami a tam je sundat a odvézt domů?
Pondělí, 11. ledna 2016 - 18:54:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4339
Registrován: 12-2007
Moc zajímavá diskuze k ZNP
Popravdě napřed jsem ze ZNP moc dobrý pocit neměl, přišlo mi to stupidní, to co navrhovalo MD.. Ale poslední dny můj názor jaksi změnily a fakt se těším jak uvidím první tabulku [kladivo]
Docela mě taky překvapil zájem lidí, já čekal že o ZNP nebude moc zájem..

I když mi kombinace 3+5 přijde poněkud stupidní, je fakt že při troše fantazie se v těchto mantinelech dá něco zajímavého vymyslet a na to se právě moc těším, co lidé vymyslí..[happy]

Trochu se děsím, jak budou tabulky vypadat, mám strach že ten osmý znak tabulku totálně zaplácá a naše rz budou připomínat například polské osmiznaké, které jsou dost těsné.. No snad né [uhoh]


1510015:
http://www.benesov-city.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id _org=219&id_dokumenty=35816
Moc díky za tento dokument[jidlo]


Hned se k němu vyjádřím..
Fakt jsem zvědavý jak je rozložený základní typ 101..
Předpokládám že na osmý znak vznikl prostor tak, že se ubralo 10 mm z prostoru mezi europruhem a prvním znakem, dalších 20 mm se ubralo kolem sněhuláka a posledních 20 mm z prostoru na pravém okraji tabulky. Jsem zvědavý jestli to tak opravdu bude

Typ 103 a 104..
Tady si Hicon moc práce nedal a podle toho ty tabulky budou vypadat[lame]
Osmý znak je jednoduše umístěny pod europruh, značka není vůbec vystředěná a celá pravá strana je úplně prázdna, achjo..

Typ 105 a 106
Tady osmý znak opět přibyl pod europruh, kdy rozměr tabulky donutil pohnout se všemi znaky směrem doprava zřejmě o 10 mm, s tím že ani tady nejsou znaky úplně vycentrované..
Myslím že spodní řádek je od levého okraje vzdálený 10 mm a od pravého 20 mm..

Typ 115 a 116
Tady si naopak Hicon vyhrál a znaky celé přeskládal, horní řádek vychází přesně nad druhý až čtvrtý znak ve spodním řádku, což u standartních us tabulek tak není. Navíc celou skupinu znaků vystředil krásně do středu tabulky. Tabulky vypadají moc dobře..

I když to asi nebylo záměrem, tak ZNP kopírují standartní rz víc než bylo plánováno.. Ne jen že dodržují přesný formát 3+4, přesněji 3+5, ale platí tady opět pravidlo že, typy 103 až 106 nejsou vystředěné a us typy jsou..[crazy]

Moc nechápu proč! Proč když Hicon dokáže přeskládat celý us formát a vystředit ho, tak nedokáže nějak koukatelně upravit i třeba typ 103.. Přitom u typu 106 se celá skupina znaků i se sněhulákem pohla směrem vpravo, sice minimálně ale pohla, takže by to neměl být problém pohnout s celou raznicí i u typu 103.. V čem je teda problém, proč to nejde???

Moc rád bych se na tohle Hiconu zeptal..[kladivo]
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Pondělí, 11. ledna 2016 - 19:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4340
Registrován: 12-2007
Gred: nevidim v tom velkou vědu,prostě originální spz ztratil a tak si nechal udělat tohle...
Chtěl jsem na tvůj příspěvek reagovat, ale myslím že Martin l svou odpovědí vyjádřil vše co jsem chtěl já svou reportáží říct..
Martin l: Kolega 2z5_0409 píše, že přední i zadní značka vypadají stejně. Pokud někdo originální tabulku ztratí, tak nemá důvod vyměňovat obě, prostě jen nahradí tu, kterou nemá. A navíc má zájem na tom, aby značka vypadala stejně jako původní a nevyvolávala zbytečný zájem. Většina lidí sice nedokáže rozpoznat, od kterého čísla má mít značka modrý proužek, ale mají snahu, aby tabulka odpovídala vzhledem té originální. V tom mít na autě dvě napodobeniny značek v předchozím vzoru je patrně nějaký "hlubší" zájem vyjádřit se k EU.


Martin l: Moc díky za doplnění, někdy mám problém dostat své myšlenky do nějakého srozumitelného textu..
Co já nedokážu dotáhnout do srozumitelnosti, ty dokážeš dotáhnout do dokonalosti, za což ti moc děkuji [happy]



Mmch tu záhadnou rz 3M3 8037 jsem během prosince asi 3x potkal, dokonce jednou to nákladní auto stálo blízko našeho depa.. Já neměl během prosince čas ho řešit, tak jsem ho nechal běžet..
Chci tuto záhadu rozlousknout nyní v lednu, vím že auto jezdí pro českou poštu a sem tam v okolí jejich depa stává.. Jen vyčkat na tu správnou chvíli a nepozorovaně se dostat blíž ke značkám [happy]


Abych pořád nekecal.. Přihodím pár fotek[fotic]
Je tohle policejní nebo prezidentský Superb?
Čtyřčíslo z minulé zlínské série..

Us formát na ML..
Typ 103 na pekařském Mercedesu, moc se mi tam ten dvouřádek líbí [happy]

Zvláštně umístěný typ 104 a to samé i typ 106 na BMW X5..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Pondělí, 11. ledna 2016 - 19:58:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 4-2010
První viděná RZNP vyfocena kamarádem v Teplicích.
0S0 00000


V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 8B3 9B2 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Pondělí, 11. ledna 2016 - 19:59:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 331
Registrován: 1-2011
Bmc5365 Fuj[lol]
Pondělí, 11. ledna 2016 - 20:22:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4343
Registrován: 12-2007
BMC-53-65: A je to tady[jidlo] Pěkný úlovek[ok]

Zrovna se na tu fotku asi po třetí dívám a přemýšlím jestli se mi to rozvržení znaků na značce líbí nebo ne..[uhoh]

4343
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Pondělí, 11. ledna 2016 - 21:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2494
Registrován: 6-2007
2z5 0409:...Moc rád bych se na tohle Hiconu zeptal..
Vizuály úmyslně neodpovídají konečné podobě tabulky po výrobě a popravdě řečeno ani
nemohou - znaky jsou lisované a profil prolisu vytváří lichoběžník jehož kratší vodorovná
strana je obarvená. Jednorozměrný obraz vícerozměrného provedení zkrátka mate...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
m04
Pondělí, 11. ledna 2016 - 21:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 11-2013
Nemůžu si pomoct, ale to minimální odsazení prvního znaku od pruhu je děs, kór když za posledním znakem zbývá místa mnohem víc.
Kapitán
Pondělí, 11. ledna 2016 - 21:55:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2232
Registrován: 6-2012
Nemá doma někdo ze zde přispívajících babetu? Typ 719 nemá o znak víc, jako ostatní z řady 700 a tak by bylo zajímavé, nechat si třeba v Aši vydat 7Z 777 a pak čekat, co se stane, až na to na zlínsku dojde řada [lol]

Kdo rozhoduje o tom, jestli mi značku na cyklonosič vyrobí či nikoliv? Když budu chtít typ 602 a předložím TP od LIAZky, projde mi to? Nebo třeba ten bagr 1Z3 3.... co jezdí na kroměřížsku, prošlo by to? [lol]


(Příspěvek byl editován uživatelem kapitán.)
Pondělí, 11. ledna 2016 - 22:27:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9374
Registrován: 7-2006
Zavádím tabulku, je potřeba tyto zhovadilosti podchytit hned ze startu, jednotlivé RZNP budou řazeny v excelovských listech 0-9 a A-Z, přičemž první znak v Excelu je prvním znakem na RZNP.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2015
Vildo, pořádně to tam ze shora analyzuj! R.I.P.
Úterý, 12. ledna 2016 - 08:18:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4390
Registrován: 12-2007
Rul: [ok]

Jinak první kus celkem bez fantazie, tahle kombinace mi za 10000,- přijde o ničem, navíc je to celkem hnusný. Jediný, na co se těším, jsou atypy.
Úterý, 12. ledna 2016 - 09:02:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 4-2014
Zrovna jsem v TV koukal na "KARVINSKÝ EXPRES" a tam bylo mimojiné řečeno, že zatím jediná žádost o RZNP v Karviné byla právě na jedno písmeno a 7 nul, takže něco podobného. Popravdě taky nevím, jestli se mi to líbí, je tam toho trochu moc. Uvidime, jak to bude vypadat s nějakým rozumným textem.
Úterý, 12. ledna 2016 - 09:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9287
Registrován: 10-2003
Uvidime, jak to bude vypadat s nějakým rozumným textem.

rozhodně lépe.

Zde je další soupis žádaných značek
ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 12 let na K-reportu
David P
Úterý, 12. ledna 2016 - 11:00:59  
Neregistrovaný host
95.82.155.10
tohle už vypadá líp :-)
Úterý, 12. ledna 2016 - 11:39:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 4-2010
Super Davide [ok] Můžu si tu fotku půjčit?
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 8B3 9B2 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
David P
Úterý, 12. ledna 2016 - 11:49:47  
Neregistrovaný host
95.82.155.10
Bmc5365: ...když jí potom vrátíš [lol]
Dan Ťok
Úterý, 12. ledna 2016 - 11:58:22  
Neregistrovaný host
66.249.93.72
By mě zajímalo kolik lidí si místo RNP nechá předělat radši staré RZ bez EU pruhu legálně na nové s EU pruhem. Stačí staré poškodit a přinést s 1200 Kč, to teprv začnou vznikat zajímavé kousky [crazy]
Úterý, 12. ledna 2016 - 12:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 1-2013
David P: to vypadá dost dobře! [ok]

já našel na Fejsbuku toto



(Příspěvek byl editován uživatelem JohnyTDi.)
Úterý, 12. ledna 2016 - 12:59:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 4-2014
Me by zajímalo, co když přinesu poškozenou SPZ??? Udělají mi okresku s EU pruhem? A nebo jestli mi změní formát, třeba ze 101 na 116.
Úterý, 12. ledna 2016 - 15:45:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2113
Registrován: 11-2009
Když se dívám na ty potřeštěné a nic neříkající RZNP, potvrzuje to jen moje mínění, že takovéto si může pořídit pouze idiot, co má hlavu prázdnou - viz symbolika čísel(viz 0S0 00000).
Již včíra jsem si přečetl jednu zprávu, zdroj si ponechám pro sebe, že se již na stupidní RZNP chystají skupinky antiodpůrců tohoto systému přímo do terénu. UFFFFFF! Už aby to bylo.

A dnes na rádiu ČRo Sever = nulový zájem o RZNP v okrese Louny a Chomutov
Úterý, 12. ledna 2016 - 15:49:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 8-2012

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]

SPZ o.s.
Úterý, 12. ledna 2016 - 17:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2496
Registrován: 6-2007
V seznamu nepovolených (sprostých?) slov sestaveném AV ČR jsou např.slova:
akcizák
ambažůra...


U toho prvního bych odhadoval, že je to hovorové označení úředníka, který kontroloval
tašky cestujícím přecházejícím tzv. potravní čáru v době přídělového hospodářství - přesněji snad akcízák
(analogicky fízlák, ale ten tam není)...co je ale ambažůra asi ví jen AV ČR...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Úterý, 12. ledna 2016 - 17:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 6-2007
Nick "Dan Ťok"
Fakt hodně vtipné [cunik] To by ten zbabělý chudák v anonymitě čuměl, kdyby se tu
někdo prezentoval jeho celým jménem, že? Otázka je, jestli je vůbec publikovatelné...

Ad Admin - takové zbabělé svinstvo tu trpíte?????????
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
qwe
Úterý, 12. ledna 2016 - 17:20:49  
Neregistrovaný host
85.119.88.145
Nevím, zda tu již bylo :

https://www.facebook.com/cityliberec/photos/a.325390450999800.107 3741828.274857742719738/433991706806340/?type=3&theater

http://www.denik.cz/zlinsky-kraj/znacky-na-prani-zajem-je-o-cisla -jmena-i-nazvy-firem-20160106-u45l.html
Dan Ťok
Úterý, 12. ledna 2016 - 18:09:08  
Neregistrovaný host
66.249.93.126
Pro Minora:
Se hned nečerti, prostě mám vtipné jméno. Radši reaguj na můj příspěvek, myslím že je to zajímavá úvaha.
Kapitán
Úterý, 12. ledna 2016 - 21:31:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2233
Registrován: 6-2012
Jannys:
Když se dívám na ty potřeštěné a nic neříkající RZNP, potvrzuje to jen moje mínění, že takovéto si může pořídit pouze idiot, co má hlavu prázdnou
Z toho mi vyplývá, že jsi spíše odpůrce RZNP, než zastánce. To je věc každého z nás, ale tady jsem se dost zarazil:

Již včíra jsem si přečetl jednu zprávu, zdroj si ponechám pro sebe, že se již na stupidní RZNP chystají skupinky antiodpůrců tohoto systému přímo do terénu. UFFFFFF! Už aby to bylo.
Nerozumím. Můžeš mi vysvětlit, co jsi myslel novotvarem "antiodpůrce"? Odpůrce RZNP je ten, co je proti nim. Antiodpůrce tedy musí být proti odpůrcům, takže přívrženec. Takže ty se řadíš k odpůrcům ale máš radost, že se na ně chystají skupinky "antiodpůrců" ("protiodpůrců") = zastánců, přívrženců, stoupenců.. [crazy]
Nebo tu jsem jediný, komu ten odstavec nedává smysl? [sad]
Kapitán
Úterý, 12. ledna 2016 - 21:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2234
Registrován: 6-2012
Náchodský deník: O značky na přání zatím v kraji není velký zájem

Takže kromě známého osoooooo už vyhlížejte i ovoooooo..
Úterý, 12. ledna 2016 - 21:54:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 4-2010
Jannys (2113): Zdánlivě hloupá značka OSO 00000, nemusí dávat každému smysl, ale např. ve Španělštině znamená OSO = medvěd [wink]

Nejsem odpůrcem RZNP, jsem docela rád, že se to povedlo, protože jsem tomu ani nevěřil. Jsou značky, které mi přijdou hezké, vtipné i prostoduché. Ale jejich majitele nijak neodsuzuji. Se značkami na přání je to jako s čímkoliv jiným co běžně používáme k životu (prádlo, brýle, mobily atd.) Mám telefon za 800,- Kč a telefonuje, píše zprávy a mohu surfovat na netu. Někdo si koupí Iphone 6 za 30 000,-, aby s ním mohl dělat to stejné. Je to prostě svobodná volba lidí, co ze svými penězi udělají. Je někdo blbec, když si koupí značkové tričko za dva tisíce a jiný si ho koupí za padesát korun na stánku? Podle mě ne. Akorát značky na přání jsou tu nové ... a proto všichni šílí. Počkejme za dva roky, to každému přijde normální jako je to v Rakousku nebo Slovensku.

Mj. se domnívám, že v těch diskuzích stejně 95% lidí, kteří na snadno zapamatovatelné značky nadávají a jejich majitele považují za tupce, by při možnosti ji dostat, sáhli po ni stejně jako ti kteří tu možnost mají. O tom jsem opravdu přesvědčen.
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 8B3 9B2 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Úterý, 12. ledna 2016 - 21:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2610
Registrován: 10-2007


Obrázek z internetu, sic v horší kvalitě.
XXX XXXX0
Pavel2
Úterý, 12. ledna 2016 - 22:23:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13541
Registrován: 8-2002
antiodpůrce je zajímavej jazykovej úkaz. asi by se ten termín měl zjednodušit, abysme ho hned napoprvé správně chápali i my blbci [wink]

přijde mi to jak otrockej překlad třeba z angličtiny - místo "sud obsahuje nula litrů tekutiny" bych spíš volil frázi "sud je prázdný" [happy]
Středa, 13. ledna 2016 - 08:21:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 4-2010
HI5 TOMMY


V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 8B3 9B2 1BA 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI 1BJ 1BK 1BL 1BM 1BN
V cizineckých SPZ mi chybějí jen: BK BR BV CK CL CR DC DO HB HO JC JE JN KD KH KM KT KV LN LT ME MO OC PU PB PE PI PJ PS PT PV PZ RA RK SM ST SU SY TA TC TP TU UH UL VS VY ZL ZR
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Středa, 13. ledna 2016 - 11:34:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4392
Registrován: 12-2007
Tak přiznávám, že s normálním textem ty RZ nevypadají špatně. Hlavně ten motoatyp 66 ROUTE je parádní. [jidlo]

Rul: Budeš mít tabulku RZNP v podpisu jako ostatní?
Středa, 13. ledna 2016 - 13:51:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9376
Registrován: 7-2006
Fitr (4392):

Bohužel kapacita podpisu na K-reportu mi to neumožňuje. [sad]
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2015
Vildo, pořádně to tam ze shora analyzuj! R.I.P.
Středa, 13. ledna 2016 - 13:53:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2498
Registrován: 6-2007
Zajímavý úkaz
Dne 4. ledna 2015 se otevřely přepážky dopravních odd. ORP a na některých bylo možné podat žádost na vydání RZP.
Týden na to, tedy 11. ledna jsou už zaznamenány výdeje těchto značek žadatelům (instalace na vozidlech, tabulky připravené na výdej..!
Taková rychlost práce úřadů a monopolního výrobce RZ je skoro neuvěřitelná - ale jak vidno reálná...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 13. ledna 2016 - 14:11:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2499
Registrován: 6-2007
RZP by mohly vést k privatizaci tabulek kdyby úřad povolil takové kombinace, které z běžné RZ udělají RZP.
Kolega z jednoho velkého regionu má kombinaci, na kterou si zvykl (čísla mu něco připomínají) a nerad by ji ztratil. Včera šel na úřad a žádal rezervaci (nové auto bude kupovat na jaře) - řekli mu, že tahle kombinace se musí posoudit...

stávající..... xxx 7612
na nové auto:..xxx 76122

xxx = standardní blok jako např. 2A2

Bude zajímavé, jak dopadne.

Tak by se mohly zachovat (přiblížit) kombinace SPZ ve tvaru

původní.....DOA-12-34
RZP.........DOA 12345

U tohoto je problém, že majitelé vozidel s okresními SPZ těžko budou obětovat jeden důchod na RZP. Cena pro celkově mdlý zájem půjde stejně dolů, pokud vůbec RZP v současné podobě přežijí...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 13. ledna 2016 - 18:29:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 599
Registrován: 1-2013
Minore
dodnes nebyla v Praze žádná zvl. značka fyzicky vydána. Objednáno je přes 400.
Středa, 13. ledna 2016 - 22:09:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2500
Registrován: 6-2007
Mardod: V Praze možná ne, ale jak fotodokumentace potvrzuje, jinde už ano.
Nepředpokládám, že se jedná o falza, takže si myslím že "pořadí určuje lékař"
nebo se v Praze objednaly takové texty, že je třeba rozhodnutí konsilia odporníků...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 13. ledna 2016 - 22:32:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2015
Minor : jsem vlastníkem přiložených RZ a potvrzuji že jsou pravé a byli vydány dne 11.1 v 16:30 v královehradeckém kraji [coze]))
Středa, 13. ledna 2016 - 22:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2015
popřípadě jsem schopen doložit vlastnictní [happy]
[andel][ok] XXX F1XXX [ok][andel]
Středa, 13. ledna 2016 - 23:52:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4910
Registrován: 1-2007
Dnes na D0:

JET 11111
Čtvrtek, 14. ledna 2016 - 00:04:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3083
Registrován: 9-2006
Ad mr.pecoun (2): jsem vlastníkem přiložených RZ a potvrzuji že jsou pravé a byli vydány dne 11.1 v 16:30 v královehradeckém kraji [coze]))

A jaké datum výroby je vyraženo na zadní straně tabulek, prosím? [wink]
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Kapitán
Čtvrtek, 14. ledna 2016 - 00:53:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 6-2012
Minor:
Nad tím jsem taky přemýšlel. Třeba mít doma auto s okresní JEB 39-93, tak bych si pořídil na další auto JEB 39933 - otázkou je, jestli by mi JEB prošel.. Nebo ještě mne napadla varianta "německá" - vyrobit si JEB 3993H [biggrin]
Čtvrtek, 14. ledna 2016 - 08:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7006
Registrován: 5-2004
Bmc5365: Nejsem odpůrcem RZNP, jsem docela rád, že se to povedlo, protože jsem tomu ani nevěřil. Jsou značky, které mi přijdou hezké, vtipné i prostoduché.

Já také nejsem odpůrcem RZNP z principu, jen si myslím, že se měla jinak nastavit pravidla pro tvorbu jejich obsahu. Ve stávající podobě je patrně nevyužiju, ale dovedu si představit, že mnoho lidí za ně rádo peníze utratí. Nicméně až na výjimku v podobě 66 ROUTE jsou alespoň pro mě všechny zde doposud zachycené kombinace spíše z kategorie těch "prostoduchých".

Minor: řekli mu, že tahle kombinace se musí posoudit...

To je jen přehnaná úřednická opatrnost. Když si někdo požádá o 00000, 11111 nebo 12345, tak se dá na celkem vytušit proč, ale 76122? Co když je v tom zakódovaný nějaký skrytý protistátní vzkaz?[lol]

2z5_0409: ty dokážeš dotáhnout do dokonalosti, za což ti moc děkuji

Nemáš zač. Koukám, že teprve teď doháníš při čtení debaty skluz z prosince[wink].
Čtvrtek, 14. ledna 2016 - 08:31:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 4-2014
Pecoune, hoď tu fotku, jak to vypadá na autě....
Čtvrtek, 14. ledna 2016 - 13:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3737
Registrován: 1-2012
Úplně poslední...



3737
Čtvrtek, 14. ledna 2016 - 13:12:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 1-2013
z Fejsbuku


Čtvrtek, 14. ledna 2016 - 18:43:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2502
Registrován: 6-2007
XXX FXXXX
Rub téhle tabulky zdá se nemá evidenci výrobce. Zvláštní...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)