Diskuse K-report » Archiv 2016 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 07. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 07. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
Garfield
Sobota, 27. února 2016 - 14:08:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11674
Registrován: 10-2004
Bobesh:
Tak jest. [wink]
Neděle, 28. února 2016 - 14:27:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1240
Registrován: 4-2014
Rul. Mel jsem takovou radost z toho Focuse, že jsem se ani nerozhlíd. Bohužel.
Pondělí, 29. února 2016 - 18:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 11-2014
http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/blizi-se-soumrak-tr adicnich-znacek-20160331.html

O 1TA v Ostravě a další info.
Pavel2
Pondělí, 29. února 2016 - 19:37:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13745
Registrován: 8-2002
ospalej deník má zprávy jako hrom, když už se v Karviný vydává 1TB... [yawn]
Pondělí, 29. února 2016 - 20:03:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 11-2009
Z naší strany je pouze určeno, že vydávání registračních značek má být postupné," uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Má úplnou pravdu ten hoch. Tak ať se Ti někteří ouřadové na některých ORP vzpamatujou a konečně přestanou vydávat značky cik cak přes několik krabic nebo z několika sérií najednou. [wink]

„Registrační značky série 1TA začal v kraji vydávat registr vozidel Rýmařov," řekl Mozdřeň. Jak dlouho nové registrační značky vydrží, není jasné. Ty původní byly přidělovány téměř patnáct let.

Nechápu jeho větu, tak ať si zatelefonuje např. do některé středočeské nebo jihomoravské větší obce a tam mu to s ochotou sděleji. Je to prostě jednoduché 1TA 0001 - 9TZ 9999 - počítám tak do roku 2040, možno i déle, určitě více jak 30 let. Poslední radou je odchod na zasloužený odpočinek. Řekl bych, že na to má již zasloužený věk. [kiss]
Alan Silson - What Can I Do?
Kapitán
Úterý, 01. března 2016 - 01:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2300
Registrován: 6-2012
Některým to vadí, značku si proto poškodí a pak požádají o přidělení moravskoslezské značky.

Ano, nedávno jsem sám pomohl jednu 3AC zahubit. Pravda, musel jsem majitele (mého kamaráda) pár týdnů masírovat, že přece nebude jezdit z pražskou značkou.. Nakonec se povedlo a nyní je z ní krásná 5M5. [lol]
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Úterý, 01. března 2016 - 12:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2572
Registrován: 6-2007
1TA
Snížený rozhled na úřednickém postu v Ostravě komentuje naprosto bezvýznamný proces přechodu kraje T z 9T9 na 1TA (a výše) jako strašnou novinku...a jiný, zde, zjevně nechápe korektní vyjádření mluvčího MD, který se snaží snížený rozhled oficiála ze Slezska korigovat do srozumitelna.
Pravdou je, že už mnoho mluvčích se naučilo mluvit jazykem snížených rozhledů aby to, co jejich chlebodárci někde vyřkli přežvejkali do jazyka snížených rozhledů z ulice, příp. sami snížený rozhled už mají a jen tlumočí...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 02. března 2016 - 00:33:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 12-2006
Může mi někdo objasnit, co to je za značku? Díky

T3 mizí, wany se šíří... [kladivo]

[pozor] MHD Ostrava [pozor] -
Pavel2
Středa, 02. března 2016 - 02:05:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13756
Registrován: 8-2002
česka exportni z T-kraje kde mate kratke zobaky bo neni čas kurde [happy]

v červeným proužku vpravo je děrováním vyznačena platnost, třeba 04/2016. krajský písmeno začínalo na první pozici vlevo a postupně se přesunuje doprava. poslední je vždycky E. rekord to není, ale zase ta značka ani není moc stará: xportní rekordi
Středa, 02. března 2016 - 19:51:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4336
Registrován: 11-2007
ppkk (54):
Ten článek snad ani nemá cenu komentovat, vypadá to na to, že v MS Deníku nemají o čem psát a tak dělají senzaci z věcí, které jsou už dávno známé, navíc, podávají nepřesné informace a ani s odhadem na tom nejsou nejlépe. 1TA se v Ostravě začne vydávat už možná koncem tohoto měsíce, nejpozději začátkem Dubna.
Čtvrtek, 03. března 2016 - 19:50:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4339
Registrován: 11-2007
Rád bych se zeptal někoho kdo používá v autě kameru, jestli může doporučit nějakou, která je schopna zachytit RZ projíždějícího auta ? Díky.
Čtvrtek, 03. března 2016 - 21:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 1-2013
Pavluscha: já,měl jsem MiViue 358 a naprosto dostačující,teď od Vánoc používám akční kamerku SJCAM SJ4000 jako autokameru a luxus,samozřejmě nemůžu srovnávat MiVue a SJCAM,SJCAM je úplně jiná liga [proud]

MiVue 328



SJCAM SJ4000


Čtvrtek, 03. března 2016 - 22:23:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4340
Registrován: 11-2007
Johny TDI:
Moc děkuji za tip i s ukázkou z SJCAM SJ 4000 . Vypadá skvěle a není ani moc drahá.[ok]
Čtvrtek, 03. března 2016 - 22:28:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 1-2013
Pavluscha: je to levnější Go Pro a kvalita jako akční kamerka stačí,není zač [wink]
Kapitán
Pátek, 04. března 2016 - 22:02:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2302
Registrován: 6-2012
3260:

Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Pátek, 04. března 2016 - 22:32:15  
Administrátor
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 5-2002
Při zveřejňování RZ v diskusi je třeba dodržovat níže uvedená nová pravidla:

S ohledem na zákon o ochraně osobních údajů a výkladové stanovisko Úřadu pro ochranu osobních údajů je do diskuse zakázáno vkládat fotografie, umožňující identifikovat výskyt konkrétního silničního vozidla (a tím konkrétní fyzické osoby) na konkrétním místě ani v konkrétním čase, stejně jako uvádět takové údaje (např. uvádět, kde a kdy bylo spatřeno vozidlo s určitou RZ nebo vkládat fotografie vozidel, ze kterých je patrné místo ani čas pořízení nebo z nich lze identifikovat konkrétní vozidlo, bez ohledu na to, zda je nebo není čitelná RZ), pokud není dále uvedeno jinak. To neplatí, pokud byl dán souhlas dotyčné osoby se zveřejněním fotografie nebo se jedná o obecně známé snímky historické hodnoty nebo nežijící osoby.

Fotografie registračních značek jako takových je do diskuse přípustné vkládat za podmínky, že z fotografie jinak není patrné, kde a kdy byla pořízena (např. výřez pouze RZ nebo záběr celého vozidla na neidentifikovatelném místě apod.). Lze také uvést informaci v textu, kdy byla RZ viděna, ale bez určení konkrétního místa.

Výše uvedené platí i pro cizozemské registrační značky. Příspěvky porušující výše uvedené požadavky budou vymazány.


Děkujeme za pochopení.
Garfield
Pátek, 04. března 2016 - 23:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11689
Registrován: 10-2004
ÚOOÚ u mě začíná v oblíbenosti a přínosu značně konkurovat ochrannému svazu autorskému...
Sobota, 05. března 2016 - 06:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 11-2009
Minulý týden jsem byl jako turista v královském městě v Poličce, jelikož chci tento rok navštívit každé toto věnné město spojené s naším městem. Udělal jsem si několik fotografií z náměstí a okolí v památkové zóně, kde ve fotu jsou i auta a lidé, např. i hrob B. Martinů.

Nevím, co se zase ÚOOÚ nezdá, ale podle asi jejich vyjádření za chvíli budeme v absolutním Absurdistánu, protože co oni prezentují přes veřejná média, je až za hranicí normálního rozumu. Připravme kontroverzní zákon, dejme někomu moc a funkci a tady je výsledek. [ko]
Alan Silson - What Can I Do
Sobota, 05. března 2016 - 09:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 10-2007
Jannys, kdybys ovšem nepominul ten drobný rozdíl mezi pořízením snmku a jeho vystavením na internet, asi by Ti to hospodské lamentování už tak hezky nevycházelo.
Sobota, 05. března 2016 - 10:23:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1941
Registrován: 9-2005
Pred vstupem do EU jsem poslal na UOOU dotaz. Jak je mozne, ze v dobe, kdy rodne cislo je chraneny udaj ho ja jako OSVC pouzivam na vsech dokladech jako DIC. Prisla mi odpoved, ze je to v rozporu s evropskou legislativou a ze to tak proste je. Ale ze se vstupem do EU se to zmeni.
Par patku tam uz jsme, ale rodne cislo jako DIC ma porad kazda fyzicka osoba - podnikatel platce DPH. Pokud bude urad postupovat podobne akti ne i v pripade fotek, budou se ho bat az deti nasich deti. Na druhou stranu tady se muze ukazat jako zasadovy ochrance zakona.
Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Sobota, 05. března 2016 - 11:22:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9353
Registrován: 10-2003
Par patku tam uz jsme, ale rodne cislo jako DIC ma porad kazda fyzicka osoba - podnikatel platce DPH

Nějaký ten pátek už DIČ není RČ, ale netýká se to starých případů (pokud se člověk sám neozve, tak mu to nezmění)
ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 12 let na K-reportu
Quex
Sobota, 05. března 2016 - 12:03:17  
Administrátor
Číslo příspěvku: 7496
Registrován: 5-2002
Martin100: Bohužel jste to nepochopil a Váš příspěvek byl tudíž smazán.
"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Sobota, 05. března 2016 - 12:29:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1943
Registrován: 9-2005
3260: na koho se musis obratit se zmnou DIC? A co dosavaji nove subjekty jako DIC?
Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Sobota, 05. března 2016 - 12:53:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6212
Registrován: 12-2005
Quexi tak jinak.


Přátelé tady vám posílám fotku prostoru před benzinovou pumpu v Nýrsku. Je to oranoště samá louže chtělo by to vysafaltovat. Lepší fotku jsem bohužel nemohl udělat protože v záběru zaclání nějakej autobus.

A teď už je to dle slovutnéhu ouřadu v pořádku?
Fotit a zveřejňovat fotky veřejných prostranství je přeci zákonem povoleno. Pokud není RZ nebo obličej člověka přímo objektem focení nýbrž jen má tu "smůlu" že byl v době focení celkového pohledu přítomen tak je to dle zákona v pořádku.



(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Quex
Sobota, 05. března 2016 - 13:01:37  
Administrátor
Číslo příspěvku: 7500
Registrován: 5-2002
Fotit a zveřejňovat fotky veřejných prostranství je přeci zákonem povoleno.

Tady si bohužel jako spousta lidí pletete soukromoprávní úpravu dle občanského zákoníku a veřejnoprávní úpravu dle zákona o ochraně osobních údajů, což je něco úplně jiného. Ale ano, ta fotka je nejspíš v pořádku, ale z úplně jiných důvodů - protože autobus provozuje právnická osoba a na tu se ochrana osobních údajů nevztahuje.
"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Sobota, 05. března 2016 - 13:05:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6214
Registrován: 12-2005
Aha takže od teď budeme všechny zde zveřejněný vozidla považovat za služební a tim jsme společnýma silama z celýho problému krásně vybruslili.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Sobota, 05. března 2016 - 14:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13770
Registrován: 8-2002
m_100 i případní další:
prosím neser redakci, ono je to taky netěší, že musí na zásah "shora" zavádět nějaký pravidla a hlídat jejich dodržování, jinak to odnesou majitelé a provozovatelé káčka za nás (i za tebe).

ten úřad je soubor pitomců a zatím u nás není páka, která by jim přistřihla křídla. bohužel dostali do rukou pravomoc cenzora a pokud je někdo upozorní, že někde se něco děje v rozporu se zákonem, oni to prověří a hříšníka (nebo spíš jeho zástupce, viz ty problém mít nebudeš ale redakce k-r ano) přimějou k poslušnosti.

pokud sis myslel, že Velkej Bratr neexistuje, buď si jist, že to není pravda a i ty, stejně jako já a spousta dalších lidí, jsi pod dohledem. takže se buď budeš chovat podle pravidel anebo to odskáčeš.
Sobota, 05. března 2016 - 14:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6219
Registrován: 12-2005
Hop hop hop kdo neskáče není čech ....
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Sobota, 05. března 2016 - 14:49:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9451
Registrován: 7-2006
Stejně když se nad tím vším zamyslíte, tak je to strašné, v jaké době začínáme žít...
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 29.2.2016
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 29.2.2016
Regiomap Zlínského kraje - update k 29.2.2016
Vildo, pořádně to tam ze shora analyzuj! R.I.P.
Sobota, 05. března 2016 - 17:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 10-2014
Trochu mi to začíná připomínat dobu po r.68, tzv. normalizaci. Občas někdo vykřikne, ale nakonec se stejně začnou všichni chovat podle pravidel. Pomalu, polehoučku, nejdřív značky, potom živnostníci a pak nakonec vláda jedné strany-ANO, je to tak, historie se opakuje..

Tu posílám fotku tetičky z Nigeru jedoucí svým vozem ulicí Regent ST. v Londýně dne 8.1. v 15.50hod...

a jsem zvědav, jak dlouho to tu cenzura nechá [wink]
-OndraS
Sobota, 05. března 2016 - 19:01:55  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Martine, udělals to špatně, takže návod: kdo ti dokáže, že vedle tebe nestál řidič toho autobusu, který výslovně trval na uveřejnění té fotky, a to i přsto, že jsi ho poučil, že se to nesmí. Byl prostě neodbytnej a pod hrozbou úderu klíčem číslo 30/32 jsi sem tu fotku, co se dá dělat, prostě dát musel. Se souhlasem řidiče.

Myslím že fotka, která by za něco stála, a současně neporušovala pravidla, neexistuje, jedině snad když si člověk vyfotí vlastní auto. To bude za chvíli docela nuda, když tady budeme všici fotit jenom svoje káry [happy]

Dovolil jsem si udělat jednu vzorovou fotku, ze která není poznat ani číslo vozu, ani kurs, ani dopravce, ani denní doba ve které je to pořízeno, tím méně místo pořízení. Napadá mě, že by se takto upravené výřezy mohly jmenovat třeba europortrét



Omlouvám se za OT, omlouvám se pokud budu zařazen mezi další vysírače, ale nemohl jsem si pomoct.
-OndraS
Sobota, 05. března 2016 - 19:11:29  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Ad Pavel2 - rozhodně nemám(e) v úmyslu nikoho srát. Myslím že vlastně ani Martin, kterej je takovej "radikální". Účelem je si z toho vlastně udělat srandu. Kdysi jsem někde četl takový přísloví, nevím bohužel kdo je autorem:

Když je člověk na něco krátkej, má si z toho aspoň dělat srandu

To přísloví se týkalo smrti. A tady je to taky smrt. Smrt zdravýho rozumu, smrt svobody, smrt úsudku jednotlivce. Dělat s tím nic nemůžeme, stejně jako s milionem dalších věcí co se kolem nás dějou a 99% lidí se to nelíbí), aspoň teda mě nějaký aktuální řešení kromě defenestrace (viz. Cimrmanova kniha "Die Fensterpolitik") nenapadá, takže nezbývá, než to všechno dovést do absurdní roviny.

Redakci to nezávidím a slibuji aspoň za mě, že nebudu dělat problémy. S vkládáním fotek cizích vozidel končím, i kdyby to bylo Murcielago postavený u mě v obýváku, končím.
Sobota, 05. března 2016 - 19:20:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3432
Registrován: 4-2003
Dovolil jsem si udělat jednu vzorovou fotku, ze která není poznat ... tím méně místo pořízení.

No já ti nevím, já poznal, že je to focené na Joštově od Komenského náměstí ve směru k Údolní.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
-OndraS
Sobota, 05. března 2016 - 19:27:08  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
No, ale ostatní věci, a to uznej, jsou zcela neidentifikovatelné [crazy]

Myslím že takové fotky, třeba Škoda Favorit se zamalovanými znáčky, aby nebylo poznat, že to je Favorit, vyfocený někde u škarpy, aby na pozadí třeba nebyl nějaký objekt... myslím že takové fotky tu budou přínosem [uhoh]
Quex
Sobota, 05. března 2016 - 20:31:17  
Administrátor
Číslo příspěvku: 7505
Registrován: 5-2002
ze která není poznat ani číslo vozu, ani kurs, ani dopravce, ani denní doba ve které je to pořízeno

To bylo ale úplně zbytečné, to vůbec není v rozporu s námi zveřejněnými pravidly.

třeba Škoda Favorit se zamalovanými znáčky, aby nebylo poznat, že to je Favorit

Proč by to nemělo být poznat? Evidentně jste celý problém nepochopil.
"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Sobota, 05. března 2016 - 20:36:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3433
Registrován: 4-2003
-Ondras: No, ale ostatní věci, a to uznej, jsou zcela neidentifikovatelné

S ohledem na absenci listí na stromech a pod stromy lze usuzovat, že je to foceno v zimě. Jelikož je na ulici zcela "mrtvo", s přihlédnutím k faktu, že je to v centru, bude to foceno hodně pozdě v noci či hodně brzo ráno, řekněme mezi půlnocí a pátou hodinou ráno. Ale protože jde o pracovní vůz, konkrétně rozmrazovací vůz, je logické, že tento bude nasazován před vyjetím prvních ranních spojů. Odmrazovat troleje dlouhé hodiny před zahájením provozu by nedávalo smysl, neboť by opět namrzly. Tím se časové rozmezí pořízení snímku smršťuje na dobu mezi třetí a pátou ráno.

Jinak to vše je v případě trolejbusu beztak zbytečné, neboť toho se nastavená pravidla netýkají.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Zlin__24tr
Sobota, 05. března 2016 - 20:37:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3183
Registrován: 3-2005
Zajímalo by mě, když bude někde nějaký sraz - veteránu, příznivců, tunerů a kdoví kdo koho... To jim jako podmínku vjezdu dají nutnost souhlasu se zveřejněním fotek (min. pro pořadatele).
Ale když to vywebím já např. na Rajče, tak už je asi [smrt]...
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
-OndraS
Sobota, 05. března 2016 - 20:42:59  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Proč by to nemělo být poznat? Evidentně jste celý problém nepochopil.


Já jsem o tom, že jsem to nepochopil, vlastně i převědčen, vždyť to píšu jinde; ale myslím že nejsem sám. Dokonce - ale to je samosebou na uvážení redakce - si myslím, že by neškodilo někde celý problém rozepsat tak nějak polidsku, aby to pochopili i ti, co neumí odezírat tady tu zákono-hatmatilku.
Tak jinak. Jestli můžu, mám dotaz šitej "na sebe":
uvidím na ulici pěkný auto (zajímavej youngtimer příkladně). Bude evidentně soukromej. Bude stát třeba před kostelem, nebo na jiným celkem poznatelným místě. Majitel ve voze nebude. Auto bude mít (logicky) nějakou RZ. Jinými slovy klasická fotičova situace.
A teď, budu se s tím krásným autem podělit s ostatními zde v diskusích. Fotka bude mít v exifu čas a datum focení.

Co mám udělat. Můžu to sem plácnout tak jak to je? Nebo mám zamazat RZ, i když jsem to kvůli ní nefotil?)Nebo "vynulovat" exif (to ani jako PC-blbec nevim jak se dělá a jestli to vůbec jde). Nebo co teda. O co vlastně jde? Co je jádrem celého problému?

Myslím že nejsem jedinej kdo by takové vysvětlení uvítal.
-OndraS
Sobota, 05. března 2016 - 20:51:18  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Příklad - prostě mě zajímá, jestli takováto fotka něco z uvedených pravidel porušuje (když pominu že auto je bráchy a řídím ho zrovna já). Je tam RZ, je poznat co to je za auto, je poznat místo, z exifu je poznat čas pořízení



Ostatním se omlouvám za OT
Quex
Sobota, 05. března 2016 - 20:56:26  
Administrátor
Číslo příspěvku: 7506
Registrován: 5-2002
Co mám udělat. Můžu to sem plácnout tak jak to je? Nebo mám zamazat RZ, i když jsem to kvůli ní nefotil?)Nebo "vynulovat" exif (to ani jako PC-blbec nevim jak se dělá a jestli to vůbec jde). Nebo co teda. O co vlastně jde? Co je jádrem celého problému?

Jádrem problému je to, že řidič má právo na soukromí a nikdo by neměl mít právo zveřejňovat fotku jeho auta, aby kdokoliv mohl poznat, že byl v určitém čase na určitém místě. To je celé. Zamazání RZ by nic neřešilo, pokud na fotce zůstane oldtimer, který je jediný v ČR a je jasné, kdo s ním jezdí. Ale problém by řešilo vyfocení tak, aby nebylo poznat, kde a kdy fotka byla pořízena.
Sraz veteránů v daném kontextu naproti tomu nevadí - tam všichni účastníci přijeli dobrovolně a jsou z logiky věci srozuměni s tím, že se jejich fotky mohou objevit na internetu.
"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
-OndraS
Sobota, 05. března 2016 - 20:56:37  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Sakra to hlavní jsem zapomněl:

Pokud pravidlům dobře rozumím, je fotka nepublikovatelná. Dál tomu rozumím takto:
-budu chtít upozornit na zajímavou RZ (jako kdyby, zajímavá není) = stačí udělat výřez okolo auta, aby nebylo poznat kde to je, nebo výřez značky, aby nebylo poznat co je to za auto, a tímpádem třeba jenom do příspěvku typ auta napsat? Nebo vůbec ne?
-budu chtít upozornit na zajímavý vůz = stačí rozmazat RZ?
Quex
Sobota, 05. března 2016 - 20:58:23  
Administrátor
Číslo příspěvku: 7507
Registrován: 5-2002
prostě mě zajímá, jestli takováto fotka něco z uvedených pravidel porušuje

Jistě, porušuje, je patrné místo pořízení.

-budu chtít upozornit na zajímavou RZ (jako kdyby, zajímavá není) = stačí udělat výřez okolo auta, aby nebylo poznat kde to je, nebo výřez značky, aby nebylo poznat co je to za auto, a tímpádem třeba jenom do příspěvku typ auta napsat? Nebo vůbec ne?

Ano, stačí.

-budu chtít upozornit na zajímavý vůz = stačí rozmazat RZ?

Ano, stačí za podmínky, že vůz nelze identifikovat už jinak - např. že má nějaký výrazný jedinečný polep, je to jediný kus v republice apod.
"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
-OndraS
Sobota, 05. března 2016 - 20:59:32  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Quex - v tom případě ale, ve vašem redakčním zájmu, by to upozornění, jak co kde proč fotit, měl být i v záhlaví diskusí o autech (všeobecná, vraky, youngtimery atd), nejen v diskusích o RZ, ne?
Quex
Sobota, 05. března 2016 - 21:02:37  
Administrátor
Číslo příspěvku: 7508
Registrován: 5-2002
To ano, také to tam rozšíříme.
"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
-OndraS
Sobota, 05. března 2016 - 21:05:58  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Díky za odpovědi. Je to hned něco jinýho než prostý "zákaz" bez vysvětlení.
Na druhou stranu, přestože jsem nikdy nefotil snad skoro nikdy fotku, kde je patrnej řidič, mrzí mě na tom to, že jsme se dostali do stadia, kdy je potřeba tohle všechno zregulovat befelem. Počínaje dneškem se díky ouřadům cítím jako největší provinilec, že jsem vůbec kdy vyfotil nějaký zajímavý auto třeba na pěkným místě a umístil ho na web (většinou právě k-report) [proud]
Sobota, 05. března 2016 - 21:53:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1827
Registrován: 8-2008
Za normálních okolností bych sem dal foto RZ s nabídkou věnování. Takto sem dám jen text...

Předám sběrateli několik nových RZ postrácených v Pze. Foto pouze do mailu. Neposílám poštou. Pouze osobní předání Pha nebo Kladno.
Jsme jen lidi...
Sobota, 05. března 2016 - 22:39:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6220
Registrován: 12-2005
prostě mě zajímá, jestli takováto fotka něco z uvedených pravidel porušuje

Jistě, porušuje, je patrné místo pořízení.

A co že to porušuje? Auto patří bratrovi řidiče kterej sem tu fotku přidal.

Takže pokud udělam selfie se svym autem u koně na václaváku a dam jí sem tak sem porušil pravidla. je vidět značka je vidět jakýmu autu patří je vidět kde to je focený a to tak že to pozná i lojza z horní dolní a ještě k tomu je tam vidět xicht majitele vozu což jsem já. [crazy]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Quex
Sobota, 05. března 2016 - 22:50:40  
Administrátor
Číslo příspěvku: 7509
Registrován: 5-2002
Auto patří bratrovi řidiče kterej sem tu fotku přidal.

Přečtěte si znovu a v klidu větu, na kterou jsem reagoval:
jestli takováto fotka něco z uvedených pravidel porušuje (když pominu že auto je bráchy a řídím ho zrovna já)
"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Sobota, 05. března 2016 - 22:54:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6222
Registrován: 12-2005
No dobře... Quexi

jedině snad když si člověk vyfotí vlastní auto. To bude za chvíli docela nuda, když tady budeme všici fotit jenom svoje káry

Ale to už tu dělá Kwasi leta se svou zelenou šáde [biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Sobota, 05. března 2016 - 23:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 9-2005
Quex:veta v podpisu je v tomto kontextu docela desiva... :-)
Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Zlin__24tr
Neděle, 06. března 2016 - 12:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3184
Registrován: 3-2005
Když vyfotím auto na parkovišti, na cestě, tak výřez není moc problém. Resp. ano - fotím si cíleně.
Ale když fotím ulici, nebo "krajinku" a auto tam je prostě - parkuje, více v pozadí? Např.: zde jsem fotil zákoutí, která již dnes vypadají jinak...
Lze jsem se pokusil pár ukázek.


http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Neděle, 06. března 2016 - 14:00:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 830
Registrován: 10-2008
Teď si to vyhnal totálně do extrému, to je prostě p.čovina. Vezmi si google street view, tam jen zamazávaj značky, auta všude kolem jsou normálně. Navíc z těhle "krajinovek" v rozlišení 1024x768 většinou není značka čitelná. Asi jste tu museli někoho pořádně nasr.t, a tak dal podnět na úooú.

(Příspěvek byl editován uživatelem johny512.)
Moje hobby.. autobusy.. Kdo mě nezná.. nepochopí..
Od září 2009 nenávidím ty keply PLF, T3- 190+191 4ever
seznam-autobusů
Neděle, 06. března 2016 - 14:12:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2017
Registrován: 12-2008
Já už dlouho říkám že v ČR, potažmo ve většině Evropy demokracie neexistuje. Totalita vládne dál.[kladivo]
Historie má zelenou.[vypravci]
Klub historické techniky Praha, o.s.
Tučňák
Neděle, 06. března 2016 - 15:01:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 6-2013
V létě to zkoušeli s omezením svobody panoramatu, teď si holt úředníci a politici vymysleli tohle. Jsem zvědav, kdy a komu začne vadit Seznam autobusů. Důvod si cenzoři a omezovači taky jistě nějaký najdou.
ČSAD Benešov: BNA 39-91, BNA 74-10, BNB 07-09 Milan Bado: 1001, 1002 ČSAD Polkost: 1613, 1617, 1640, 1626
DP Praha: 5835, 5952, 7083, 6776


Pondělí, 07. března 2016 - 10:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3279
Registrován: 11-2006
Docela bych chtěl číst přímo ten "rozkaz" z úřadu, neboť vždy to bylo tak, že fotím-li pro nekomerční účely, např.pro zpravodajskou činnost, můžu to zveřejnit, jestliže by tam byla vidět dotčená osoba, nesmí se bez jejího vědomí uvádět její nacionále. Výjimkou bylo focení vozidel zaměstnavatele, při výkonu povolání, tedy vozidel státních služeb /hasiči, vojáci,...).

Tohle nařízení je kravina a trochu si skoro říkám, jestli to sama redakce správně pochopila, neboť se stačí podívat na první reportáž na Idnes, kde bude značka auta, za volantem řidič a ještě tam bude uvedeno kdy a kde to je. Pokud by to šlo do takových extrémů, do jakých se to K-report nyní snaží hnát, pak to popírá celý smysl internetu a vlastně celého K-reportu. V jiné diskusi se fotí vlaky, co když tam vyfotí číslo lokomotivy, datum a místo pořízení (což by samo o sobě nevadilo), ale zároveň vyfotí strojvedoucího na stanovišti? a to už vadí. Pak nemá absolutně smysl nějaký K-report, želpage a podobné mít, vracíme se do roku 68 a kdo tohle bude nejen dodržovat, ale ještě podporovat, tak je u mne totální srab a chudák. Naopak bych se toto snažil zveřejnit, aby se dotalo mezi lidi, jak dneska funguje cenzura. Vážně nemůžu slíbit, že sem nebudu strkat dál fotky aut tak, jak jsem byl zvyklý. Žiju přeci v demokratické zemi, kde je svoboda projevu. Takže buď bude muset adminstvo promazávat a nebo mi rovnou, po tolika letech, co tu jsem, dejte BAN. Alespoň budu mít víc času na focení aut a jejich zveřejňování na jiném fóru.

Poslední měsíce se vážně nestačím divit, kam se dostáváme. Teď třeba u nás ve městě řešíme, že vyhláška nově nařizuje, že i psi na vodítku musí nosit náhubek. Co na tom, že lidi ve městě jsou proti. Ale nějaký chrabrý úředník bude mít prémii..(mimochodem, v Praze tohle neprošlo i pro odpor ochránců, o 20km vedle ano). Dostáváme se do divné doby..
Pavel2
Pondělí, 07. března 2016 - 11:00:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13777
Registrován: 8-2002
mirous:
máš pravdu, je to defakto úplná cenzura, vracíme se spíš než před rok 68 někam mnohem dál, možná až před vynález fotografie.

zasaraná cenzura nás sežere, buď se nově na k-r podřídíš pravidlům, nebo bude tvůj příspěvek s nevhodným obsahem (klidně i opakovaně) smazán.

ještě jsem se nesetkal s člověkem, kterej by to schvaloval. to, co se píše v tučňákem dodaným odkazu je vlastně totéž, akorát s možností platnosti na území celý EU.

ouředníky nakopat do sedací části těla a založit si někde vlastní diskuzi pod heslem... jinak to asi nepude [uhoh] [ko]

taky jsem se asi před 10 lety na východoněmeckým sídlišti divil, že si zamykají plastový kontejnery na odpad. to je podobná zvrácenost jako mít prohlížení diskuze zaheslovaný, ale někdy holt není jiná možnost...
Pondělí, 07. března 2016 - 13:37:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 12-2008
Na facebooku už se zamazávají SPZ. Bohužel žijeme ve zvrácené době.
Historie má zelenou.[vypravci]
Klub historické techniky Praha, z.s.
Pondělí, 07. března 2016 - 13:58:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3283
Registrován: 11-2006
Marek: no asi jak kde [happy].
Quex
Pondělí, 07. března 2016 - 18:53:57  
Administrátor
Číslo příspěvku: 7512
Registrován: 5-2002
Mirous: Bohužel jste to nepochopil, možná si přečtěte znovu naše vysvětlující příspěvky výše.
"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Pondělí, 07. března 2016 - 19:35:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 9-2005
A jednoho v ramci multi-kulti koreknosti nebude mozne zobrazovat obliceje, protoze je to proti koranu.
Doba je zvlastni.
Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se