Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Plzni předcházející | další

Tramvaje v Plzni

dolů

Vozový park PMDP

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 19. 02. 2016 Martin_j 60 19-02-16  21:15
Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 08. 03. 2016 Maxipes_Fík 60 08-03-16  22:45
Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 02. 05. 2016 Doktor 60 02-05-16  19:10
Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 05. 06. 2016 Prvek 60 05-06-16  14:12
Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 25. 07. 2016 Pavel2 60 25-07-16  10:22
Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 28. 08. 2016 Boris 60 28-08-16  15:33
Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 30. 10. 2016 Martin_j 60 30-10-16  21:14
Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 23. 11. 2016 James_bond 60 23-11-16  16:58
Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 30. 12. 2016 Jrjk 60 30-12-16  18:09
   autor příspěvek
1858
Pátek, 30. prosince 2016 - 18:59:03  
Neregistrovaný host
78.136.172.191
Jrjk: Pozor, ono to "TT", o kterém uživatel Pokus psal, znamená "trolejbusová trať". Pár trakčních stožárů už je pro ní léta připravených v ulicích Malická a Pod Všemi svatými[wink] Samozřejmě cpát tramvajové koleje do Františkánské reálné není, ani standardní trolejbusy tam nemají zdaleka vyhráno[lame]
Pátek, 30. prosince 2016 - 19:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 385
Registrován: 11-2004
Tak to už reálnější je... :-) O dost... Špatně jsem to pochopil.
Pavel2
Pátek, 30. prosince 2016 - 22:23:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14660
Registrován: 8-2002
napsat do tram diskuze jen zkratku TT zrovna moc blbuvzdorný není. i já jsem myslel na koleje. třeba by byla na náměstí výhybna se zastávkama, jako za starých časů [biggrin]

s tím Výsluním, myšleno lokalita za Tyršákem směr Litice/Radobyčice... (máme i Výsluní směrem z Koterova na Plzenec a u Dajbychova autosalonu - Barvínková).

celou dobu asi 20 let mám dojem, že je to hitparáda špatných politických rozhodnutí a nesmyslů. první debil je ten, kterej tam místo chat pod xx m2 zastavěný plochy povolil stavět běžný RD. můžete sice namítat, že se změnil stavební zákon atd., ale jednou to území bylo dimenzovaný jako chatová osada, kde lidi budou vysedávat na zahrádce a pěstovat rajčata a okurky a tak to mělo zůstat[pozor] pokud to řízením osudu došlo k dnešnímu stavu, kde se kupí jeden problém za druhým, je tu především zástup lidí, který by si měli nafackovat. jak ti, co si tam postavili barák k trvalýmu bydlení, tak především ti, kteří jim to umožnili. s MHD je to pak podobný, jako kdyby někdo chtěl trolejbusem obsloužit átriáky v Lobzích (Sluneční, Měsíční, Souběžná atp.).

částečně podobná situace panuje např. ve Lhotě, kde je už pár let taky Sateliťákov a kanalizaci tam nikdo neřeší, protože by to stálo miliardu korun, přesto se tam vesele staví dál a odrbaný špinavý traktory s cisternovýma vlekama za pár stovek vyvážejí septiky. to je skutečně úroveň 21. století [crazy]

ale dneska je problém i zrekonstruovat a o něco rozšířit silnici od Tyršáku k Radobyčicím, o tom už se taky pár let mluví a zatím se nic neděje a minimálně celej rok 2017 ani nic dít nebude. silnice úzká a z větší části rozmrdaná, zálivy, chodníky, cyklostezky nula. ať tedy město vykoupí nebo vyvlastní pozemky a uvede se to tam do 5 let do souladu s dnešníma požadavkama.

nápad protáhnout trolejbus přes Roudnou a FN Loch na Kotíkovskou a na Vinice/Sylván rozhodně vítám, jen si zatím neumím představit jak projet přes Berlín a okolo Privamedu na Vinice. ale snad má magistrát nějaký řešení po ruce a nebude to trvat 10+ let...

zatím jsme rádi, že se zásadně zrekonstruuje most gen. Pattona, opraví koleje až na Košutku, stát zaplatí a udělá mosty u nádraží, konečně se opraví první část dost hrozný Studentský a začne se dělat přeložka I/20 od Hornáta kolem Boleváku k Jateční.

bylo by fajn, kdyby v rozumným čase došlo i na ty novostavby. všechno se to strašně vleče.
Pátek, 30. prosince 2016 - 22:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 387
Registrován: 11-2004
Pavel 2
dneska je problém i zrekonstruovat a o něco rozšířit silnici od Tyršáku k Radobyčicím

Ono takových silnic, které nejsou dimenzované na bleskově se rozšiřující satelity kolem Plzně, je mnohem více. Další takovou je například Tlučná - Vejprnice - Plzeň. Dvě velká auta/autobusy se tam také míjejí jen s velkou opatrností, přitom provoz takový, že ráno jedno auto za druhým ve směru Plzeň, odpoledne totéž zpět. A myslím, že speciálně v této oblasti to není ani tak o problému výkupu okolních pozemků, ale spíše o prioritě a financích. Dokud tam nějaký autobus v zimě nespadne do příkupu, tak to nikoho netrápí...
Pátek, 30. prosince 2016 - 22:50:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17947
Registrován: 5-2002
odkud je vlastně napájená 4 dnes? Z Mozartovy?

Jedna měnírna je u Lékařské fakulty, druhá - trpím utkvělou představou, že je u křižovatky Studentské a Kaznějovské. Každopádně, v roce 2003 jsem při nějaké exkurzi fotil tohle:



pokud to řízením osudu došlo k dnešnímu stavu, kde se kupí jeden problém za druhým, je tu především zástup lidí, který by si měli nafackovat

No a pak to vypadá tak, že mi volá nějaký důchodce, dožaduje se zavedení autobusu, na rozumné argumenty neslyší - tvrdí, že by se tam ten autobus určitě nějak vešel a obratem přiznává, že nemá řidičák ani na auto, ale stejně ví, že se tam ten autobus vejde. (My to totiž nevíme, my to "jenom" zkoušeli projet se skutečným autobusem a pořizovali jsme fotodokumentaci kritických míst.) A závěrem na mě začne řvát, že jsem nekompetentní a že mám odstoupit [kladivo]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pátek, 30. prosince 2016 - 23:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14663
Registrován: 8-2002
jrjk:
já se třeba dost divím, že na II/203 ze Škvrňan až skoro do Vejprnic už dávno někdo neomezil rychlost na 50. ono svištět tam 80-90 vzhledem k šířce vozovky, provozu, pohybu chodců a cyklistů a blízkosti staveb zrovna moc bezpečný není.

MJ:
asi jsi ho svou argumentací neuspokojil [proud]
máš ho vykopnout (v rozhodovací hierarchii) aspoň o patro výš a odkázat na někoho, kdo tyhle nesmysly plánuje, schvaluje atd. [wink]
stejně je ti třeba jasný, že ty ze svý pozice s jeho problémem nejsi schopen jakkoli pohnout... tak ať si to sladký ovoce vyžere někdo jinej.
Sobota, 31. prosince 2016 - 01:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7139
Registrován: 5-2004
Pavel2: ale dneska je problém i zrekonstruovat a o něco rozšířit silnici od Tyršáku k Radobyčicím (...) ať tedy město vykoupí nebo vyvlastní pozemky a uvede se to tam do 5 let do souladu s dnešníma požadavkama

Komunikace mezi Tyršovým mostem a Radobyčicemi je silnice III/18032 a do souladu s dnešníma požadavkama ji tedy logicky musí uvést její vlastník, což je kraj. Záměr města vybudovat v souběhu stezku pro chodce a cyklisty, pokud vím, naráží na požadavky současných vlastníků potřebných pozemků, kteří, jemně řečeno, nevědí, co by za ně chtěli.

jen si zatím neumím představit jak projet přes Berlín a okolo Privamedu na Vinice

Docela jednoduše, prodloužením aleje Svobody přes zahrádky domů ve Střední a Dolní ulici a severně od Privamedu paralelně s ulicí Na Chmelnicích až po Znojemskou ulici. Demolice k tomu nejsou potřeba, jen se patrně část bytů v "berlíně" bude muset změnit na nebytové prostory.

já se třeba dost divím, že na II/203 ze Škvrňan až skoro do Vejprnic už dávno někdo neomezil rychlost na 50. ono svištět tam 80-90 vzhledem k šířce vozovky, provozu, pohybu chodců a cyklistů a blízkosti staveb zrovna moc bezpečný není

[crazy]Tak on snad nikdo nikoho nenutí tam jet 90, když to není bezpečné ne? Ale pokud chceš mít větší klid, můžeš podat podnět dopravnímu inspektorátu...

Martin_j: trpím utkvělou představou, že je u křižovatky Studentské a Kaznějovské

Ano je, přesněji řečeno na konci Hynaisovy ulice.
Pavel2
Sobota, 31. prosince 2016 - 03:10:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14666
Registrován: 8-2002
ML:
Docela jednoduše, prodloužením aleje Svobody přes zahrádky domů ve Střední a Dolní ulici a severně od Privamedu paralelně s ulicí Na Chmelnicích až po Znojemskou ulici. Demolice k tomu nejsou potřeba, jen se patrně část bytů v "berlíně" bude muset změnit na nebytové prostory.

1. bydlet tam tak řvu jak pavián, že mi pod okny někdo chce protáhnout frekventovanou silnici.
2. jak to myslíš změnit část bytů na nebytovky? jako že tam budou kancly? krámy? sklady? garáže? nebo...?
3. v cestě nad Privamedem je Kopeckýho pramen ležící v chráněným území.

Tak on snad nikdo nikoho nenutí tam jet 90, když to není bezpečné ne?
pokud si nechceš vykoledovat vyblikání a vytroubení a nejedeš na kozím dechu nebo v traktoru, prostě se přizpůsobíš provozu. věřím že ten podnět brzy někdo podá místo mě, pokud už se tak nestalo.

poněkud vtipný je, že naše smart_city zavede úsekový měření třeba v ulici Na dlouhých v Doubravce páč je tam škola základní i pro neslyšící děti a na Karlovarský myslím že směrem od Rondelu nahoru. jak je vidět, našly by se i potřebnější místa, třebaže jsou za hranicí města...

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Pokus
Sobota, 31. prosince 2016 - 10:01:26  
Neregistrovaný host
212.79.110.140
Omlouvám se za "TT", skutečně je to trolejbus. Ohledně vedení trasy západně od Karlovarské si nejsem jistý, proto jsem ji blíže nepopisoval, ale prodloužení aleje Svobody skrz Berlín je v plánu co se pamatuji, měl tam vést městský okruh směrem na Skvrňany. Mezi domy je tam hodně široký nezastavěných pruh.
Současná diskuze mi připomíná dohadování o potřebnosti tramvaje na BP. Pokud se s ní nebude počítat teď, už tam nikdy nebude. Ulice se postaví úzké, domy blízko komunikací a šmitec. Že se to území zastaví, na to bych vsadil. Podívejte se na staré fotografie, do jakých polí vedly původní trasy tramvají na začátku minulého století. Bylo by zajímavé, jak by asi vypadala doprava na Bory, kdyby tam tu tramvaj tenkrát nepostavili.
Sobota, 31. prosince 2016 - 12:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 1-2009
S tím Výsluním by obsluhu snad šlo vyřešit i nějak jinak. Jestliže se tam nevejde pro šířku ani krátký Sor, ani pindík typu Gruau Microbus (co ve Francii jezdí zdarma historickými středy měst), tak by asi bylo nejlepší tam dát opravdu minikategorii typu osobní verze Volkswagenu Transporter apod. A to vést z konečné 4 na Borech středem Výsluní po té nejširší a nejlepší místní komunikaci a druhá konečná by byla u obratiště v Tyršovo mostu či by to jelo do borského sídliště a udělalo to takovou okružní linku. Pokud si vzpomínám, začátkem 90. let se něco dělalo u Chrástu či Dýšiné a pro obsluhu město zakoupilo nějakou dodávku Peugeot pro 8 lidí.....
Přeji pěknou silvestrovskou oslavu a šťastný Nový rok 2017.
27
Sobota, 31. prosince 2016 - 15:21:24  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Pokus: Městský okruh (součástí je Západní obchvat) se má napojovat nahoře na kruhovém objezdu u Globusu, tak jakto, že by se to tahalo nad Privamedem?!

A jako místní: Spojku Karlovarská - Vinice/obchvat přes Kotíkovskou, to někdo myslí vážně? [uhoh] Od čeho je Studentská?
Přímější spojení (pro auto) z Vinic chybí (člověk musí až k Lidlu [angry]), ale to už by bylo lepší dotáhnout tu slepou, co je hned pod sjezdem Kotíkovská x Na Chmelnicích kolem kojeňáku, to by místním stačilo...

Hygiena nechtěla povolit ani provoz 27 á 60 min a najednou by se tam měla tahat takováto silnice pro hromadu [auto] [ko][crazy]? Navíc je tam ten chráněný Kopeckého pramen [happy]
27
Sobota, 31. prosince 2016 - 15:25:20  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Konkrétně se ta slepá jmenuje Vinická a dneska tam už stejně štěrková cesta je... https://goo.gl/maps/Ze9nLGDmGF22
27
Sobota, 31. prosince 2016 - 15:28:34  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Eh, pardon, trochu jsem ty ulice domotal: Měl jsem na mysli původně tu slepou, co je hned pod ul. Na Chmelnicích, ale pak mi došlo, že chybí jen tenhle kousek z Vinické. [andel]
Sobota, 31. prosince 2016 - 17:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7140
Registrován: 5-2004
Pavel2: jak to myslíš změnit část bytů na nebytovky? jako že tam budou kancly? krámy? sklady? garáže? nebo...?

Ano, přesně tak. Protože při existenci komunikace nebude pravděpodobně možné dodržet v bytech hygienické standardy, bude nutné změnit účel jejich užívání.

bydlet tam tak řvu jak pavián, že mi pod okny někdo chce protáhnout frekventovanou silnici.

Samozřejmě, nimbysmus je u nás široce rozšířený postoj. Představa některých lidí, že budou mít doma klid šumavské samoty a zároveň veškerý komfort služeb krajské metropole je ale pochopitelně neudržitelná.

27: Městský okruh (součástí je Západní obchvat) se má napojovat nahoře na kruhovém objezdu u Globusu, tak jakto, že by se to tahalo nad Privamedem?!

Ano, tzv. západní okruh neboli přeložka silnice II/203 povede k nové okružní křižovatce na západním konci Studentské ulice. Zároveň s ní se ale vybuduje i odbočka na Vinice, která se napojí do Znojemské ulice. A až bude toto hotovo, je v plánu propojit Znojemskou ulici na Vinicích s alejí Svobody.

Pavel2: prostě se přizpůsobíš provozu

Aha, tak proto je tolik zbytečných a hloupě zapříčiněných nehod. Oni se totiž účastníci provozu nepřizpůsobují místním podmínkám, ale provozu...
Sobota, 31. prosince 2016 - 18:07:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 11-2004
Martin_l
Ano, tzv. západní okruh neboli přeložka silnice II/203 povede k nové okružní křižovatce na západním konci Studentské ulice. Zároveň s ní se ale vybuduje i odbočka na Vinice, která se napojí do Znojemské ulice. A až bude toto hotovo, je v plánu propojit Znojemskou ulici na Vinicích s alejí Svobody.

Není to nějak pomotané? Silnice II/203 vede ze Skvrňan do Vejprnic, Tlučné, Nýřan, atd. Tu snad nenahradí západní okruh?
Sobota, 31. prosince 2016 - 18:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7141
Registrován: 5-2004
Jrjk: Není to nějak pomotané? Silnice II/203 vede ze Skvrňan do Vejprnic, Tlučné, Nýřan, atd. Tu snad nenahradí západní okruh?

Z hlediska investorů a budoucích správců komunikací je tzv. západní okruh přeložkou Vejprnické a Křimické ulice, tedy silnic II/203 a II/605. V cílovém stavu se dvěstětrojka na křižovatce pod mostem přes Vejprnický potok stočí na sever a povede až ke Globusu. Silnice 605 od Stříbra se u křimické rozvodny po již dokončené části obchvatu stočí na jih a povede přes okružní křižovatku u Makra po Folmavské ulici až ke klatovskému přivaděči (výhledově pak přes Doudlevce a Slovany k Letkovu, Kyšicím a Ejpovicím). Tzv. západní okruh tak bude tvořen silnicemi II. třídy čísel 203 a 605 (částečně v peáži) a město Plzeň převezme do své správy jejich stávající úseky.
Sobota, 31. prosince 2016 - 18:55:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 11-2004
Děkuji za upřesnění... :-)
Breník J.
Sobota, 31. prosince 2016 - 18:57:25  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Několik postřehů z dnešního silvestrovského provozu: Jezdí už Astra č. 307 bez CVR po SP. Opět po delší době v provozu souprava dvou wan č. 315 (oprava po bouračce)+ 316. K3R-NT č. 312 po dlouhé době na zkušební jízdě. Taktéž po bouračce už jezdí souprava č. 330+263.