Diskuse K-report » Archiv 2016 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 08. 12. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 08. 12. 2016

dolů
   autor příspěvek
HanysekOváček
Neděle, 04. prosince 2016 - 13:14:18  
Neregistrovaný host
193.165.237.91
S T466.0 je holt je třeba počkat na měření od těch, co jej mají. Nicméně ta odchylka vypadá téměř bezvýznamně...
Neděle, 04. prosince 2016 - 13:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2014
Samozřejmě, když se to takhle napíše, tak "necelý milimetřík" je žádná míra. Je třeba se ale na všechno dívat v kontextu. Pokud mám rám vysoký dejme tomu 2 mm a o ten "necelý milimetřík" ho roztáhnu, mám třetinovou odchylku od reality a to je v měřítku 1:120 fatální. A není to celé jenom v rámu, on totiž ten roztažený rám je ještě výše posazený. Porovnejte si díru mezi podvozkem a rámem u skutečné lokomotivy a u modelu. To máme milimetřík a něco tady, milimetřík a něco na rámu, a máme z toho přes čtvrt metru rozdíl proti realitě. Kvůli tomu neodpovídá řada dalších věcí, třeba roztažená naftová nádrž. A rázem má mašina, na které je původně dominantní mohutná kapota, zcela jiný výraz.

Proč jsou tyhle ústupky nutné? Kvůli kinematice? Kvůli podvozkům? Rozhodně to není z důvodu, že by to nešlo. Podívejte se na všechny ostatní konkurenční modely (a jejich ceny, naprosto stejná kategorie), z poslední doby třeba V100 Roco, ta má taky tenoučký rám, kinematiku a přitom je kapotová. A podobně je na tom hektor, rozpracovaný kocour Tillig a dalo by se pokračovat. Modely, kde se podnikaly tvarové ústupky kvůli mechanickým částem (když pominu parní lokomotivy, kde se nenápadně hýbe s rozvorem/průměrem náprav kvůli modelovým okolkům) se přestaly vyrábet u všech normálních výrobců zhruba před 10, 15 lety, u MTB je to pořád IN, protože pár kupců si to najde a ostatní jim můžou políbit šos.

Když už tedy narazím na technický problém (který tedy všichni ostatní krom mě umí vyřešit), dalo by se čekat, že se budu snažit zabrat na jiných místech. Ani to se ale u MTB neděje. Proč neodpovídají ani detaily na onom rámu? Proč jsou kapoty nižší? Proč nemá zábradlí správný tvar (nesedí zcela ani rozteče sloupků vůči deklům na rámu)? Proč jsou blbě i okna? Co to zkosení rohů střechy? To všechno jsou zase úplně zbytečné hrubky, které nemají vůbec nic společného s technologí (maximálně forma na zábradlí by se frézovala o trošku déle, v kontextu celého modelu ale zanedbatelně), nebo funkčností. Zbytečnosti, stačilo se pořádně podívat na fotky, ale i to je pro MTB práce "navíc". Bohužel MTB je nenapravitelné a s každým dalším modelem dává jasně najevo, jak si váží oboru, řemesla i zákazníků. Žádný jiný větší výrobce modelové železnice takový přístup nemá. Ale samozřejmě, stejně jako na všech diskusích na Novinkách za všechno může Kalousek, tady za všechno může Kuehn :-)
Neděle, 04. prosince 2016 - 13:48:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 447
Registrován: 5-2007
svatý_Petr: Tiez nie som Einstein... ale ak je pravda co pisete... tak 0,7mm x 120= 84mm takze rozdiel nie je pol metra ale len 8,4 cm... Alebo sa pletiem???

Niekedy ked citam tieto diskusie, tak sa mi zastavuje rozum... Ano, je pravda, ze niektore veci by sa dali spravit lepsie... ale...
Prosim Vas... uz s tym prestante... Namiesto toho, aby ste boli radi, ze niekto sa vobec zaobera vyrobou CS modelov, tak tu tliachate stale to same dookola... Nie som ziaden modelarsky boh... ale uz mi to leze krkom... Ja som sa na rozdiel od par jedincov celkom tesil, ked som videl niektore modely... Ale ako vidim a citam, tak to tu cochvila dozeniete k tomu, ze sa na to vsetci vy..ru a nebudu vyrabat nic... To Vam asi bude milsie a bude to hrat do karat modelarom, co robia modely na zakazku, ale za ovela drahsie peniaze... Pretoze mam pocit, ze sa tu zjavne niekto boji, ze dojde o kseft...
Myslim si, ze stale opakovana fraza "Ked sa ti paci kupis, ked nie nechas tak a ked to aj tak chces, nechas si to vyrobit podla vlastnych predstav" plati dokonale...
Ale prosim berte na vedomie, ze niekomu sa to pacit moze a tesi sa na kazde nove modely, za relativne normalnu cenu, no par jedincov, ktorym sa nepozdava aj hrubka toaletneho papiera, ktorou si utieraju... [zadnice] ... nas do buducna pripravuje o nove modely... Pretoze ja byt vyrobca, tak sa na to uz asi davno vykaslem...
Takze len tak dalej... ociernujte jeden druheho... bude to pecka... pretoze o tom to nase hobby je... Nezaskodilo by troska nad sebou pouvazovat...

Prajem Vam nadherny den vsetkym...
Neděle, 04. prosince 2016 - 13:59:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 670
Registrován: 10-2012
Carman2 : pěkně a pravdivě napsáno
Rosťopiš: tak zkus sám vyrobit model bez chyby ideální tvým představám třeba v sérii 2000ks za rozumnou cenu
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
HanysekOváček
Neděle, 04. prosince 2016 - 14:06:39  
Neregistrovaný host
193.165.237.91
Tu se tlachá jen podle toho, co je k shlédnutí na malých fotkách. Když ovšem dáte k porovnání fotografii modelu a skutečné lokomotivy, tak vám nejspíše titéž lidé řeknou, že nemůžete srovnávat tyto dvě fotky, protože lokomotiva je snímána jiným ohniskem. Že ujíždí zahraničnímu modelu čelo o 9-10° a reálných 150mm, že jsou čelní okna podobná lupám a okny strojovny spíše střílny u bunkru, to je bagatelizováno (anebo dokonce vyzdvihováno jako přednost). No, je třeba si zvyknout na českou malost, nepřejícnost a závist [crazy] Všem voličům Kalouska jednoho Kalouska do rodiny. Naštěstí by nebylo překalouskováno, neboť žvatlající fíkový list již nepolitikaří.
Neděle, 04. prosince 2016 - 14:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 777
Registrován: 9-2011
Carman 2

To vieš, zaleží koľko tu je nekriticky kritických ľudí, koľko kriticky nekritických a koľko niečo medzi tým.[wink] A za druhé, k vlastným nedostatkom sme menej kritickí ako máme byť a k úplne identickým nedostatkom u iných sme naopak viac kritickí ako je potrebné čiže sproste a povrchne zjednodušené, ONI (veľkovýrobcovia) sú najprv svine lebo nevyrábajú nič z našich modelov a na nás se..., pozdejšie ONI sú svine lebo naše modely už síce vyrábajú, ale brutálne odflákli to a to! Ale výrobcom je to lauter jedno, oni potrebujú predávať a nejaká nekriticky kritická menšina tvoriaca možno promile zákazníkov ich ani nezaujíma, ak by totiž daný model nemal perspektívu predaja a návratnosti vstupnej investície do vývoja a prípravy výroby, tak nemá šancu! Samozrejme konštruktívne pripomienky, ktoré môžu zlepšiť kvalitu výrobkov uznávam, ale to sa nerieši "remcáním" tu! A môj osobný názor je, že modely ČSD sa začali vyrábať najmä vďaka potenciálu ich vývozu na stále silné modelárske trhy akým je Nemecký alebo Anglický, kde stále rastie záujem o mašiny býv. Východného bloku. Mne osobne nezáleží na počtoch nitov, ale tiež nekúpim hocakú prekamuflovanú fiktívnu s..ačku s nápisom ČSD. Príspevky s "plamennou" tématikou ako je hore jednoducho preskakujem s chladom Angličana a nestrácam svoj čas ich čítaním. Môj čas nie je nekonečný a je na každom ako ten odmeraný čas využije. Good day! [happy]
Statistik
Neděle, 04. prosince 2016 - 14:35:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5160
Registrován: 6-2004
Carmane, jenže Váš přístup právě vystihuje mentalitu tohoto národa, a patrně tedy i Vašeho, slovenského. Radši smrádek, ale hlavně, že je teploučko. Aneb "buďme rádi, že něco je, i když je to blbě". Ty nekonečné diskuze na stále totéž téma s podtitulem MTB Vám možná lezou krkem, ale je potřeba se zamyslet nad jejich příčinou. A ta příčina zase leze krkem mně.
Podepisuju to, co napsal Rosťopiš - jinými slovy: ty chyby na modelu vůbec nemusejí být. Dá se to udělat pořádně, i bez nich. Tedy ne, že to nejde, ale ono se evidentně autorům nechce. A možná někomu milimetr sem - milimetr tam přijde směšný, jenže ve finále, když se na model podívám, tak mě prostě praští do očí nereálně vysoký rám a nereálně nízká kapota. Stačí porovnat s fotkami skutečné mašiny. Zcela pomíjím "detaily", jako je zábradlí, jehož ohnutí v horní části u podélného madla by asi zvýšilo cenu modelu o nějakou závratnou sumu (ironie), v místě stupačky na čele autor evidentně nepochopil, že zábradlí na ni navazuje, netrefil šikmé schody, netrefil rozměr plechu v čelníku kryjícího šachtu pro automatické spřáhlo (evidentně to je převzato z modelu bangle, i když u T466.0 je ten plech jiný), nepovedla se střecha. Asi by to zabralo "moře" času a stálo "strašně moc" práce ty detaily ve 3D namodelovat pořádně. To ne, to to radši tradičně odfláknu a s cenovkou jak od Roca to pustím do světa. Ono si to svoje kupce přece najde. Samozřejmě, že najde, protože většina lidí k tomu přistupuje jako třeba Carman a další. Mávnou nad tím rukou a ještě budou kecat plky o závisti. Je to jen důkaz české malosti - ne to, že tady na to soustavně nadáváme, ale to, že se prostě tenhle šlendrián u MTB opakovaně děje. Vůbec nejsem žádný perfekcionista, ale tenhle model je opět důkazem polovičaté, odfláknuté práce. Přitom opět naprosto zbytečně. Evidentně se spěchalo, aby to bylo do Vánoc. A tohle je výsledek.
Vihorlat_snina
Neděle, 04. prosince 2016 - 14:41:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 6-2005
Já nechci vypadat jako kverulant, ale já myslím že nikomu není bráněno:
a) nekupovat to, co se mu nelíbí
b) založit si vlastní firmu a vyrábět modely lepší a levnější
c) žvanit o tom jak to jiní dělají blbě
Proč Češi umí jen bod c?
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Petr_k
Neděle, 04. prosince 2016 - 14:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11724
Registrován: 4-2003
Proč se do zdejšího sporu musí zatahovat politika? [zadnice]

Němečtí výrobci by s takovou bagetelní chibou prostě neuspěli v testech v EK, MIBA nebo EJ, bo tam už dávno není hodnotícím kritériem "jezdí to", nýbrž "vypadá to jako předloha", takže když se chce, jde to. Ale u MTB se až příliš okatě nechce.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Neděle, 04. prosince 2016 - 14:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2014
Carman: tohle si prosím neber osobně, nebo jako urážku, je to jenom jako logická úvaha. Ale přesně kvůli lidem, kteří uvažují tak, jako píšeš výše, nemá MTB absolutně potřebu uznat jakoukoliv chybu, kterou na modelech zcela objektivně má. A ze stejného důvodu nemá také snahu se jakkoliv zlepšit. Vždyť to přece jako daná mašinka vypadá a umí to jet dopředu a dozadu. Pokud by všichni výrobci jeli podle tohoto schématu, nikdy by nepřišla na svět kinematika, pětipólové motory, kovová dvojkolí, kinematiky, osvětlení, detailnější zpracování.... Dodnes by stačil hektor Zeüke, vždyť ten si je taky podobný. To je ale zcestné. Zatímco se ostatní snaží s každým modelem posouvat trochu dál, u MTB jako jediného výrobce k tomu nedochází ani náhodou. Mimochodem všimli jste si, že u nových modelů (742, 740, 714, 735) už MTB ani nepotiskuje rámečky oken? Všichni ostatní to přitom dělají, ale já mám holt asi přehnané nároky. To v žádném případě není závist a malost, je to naopak stanovisko nenechat si lhát, že je něco špatného vlastně správně. Není naopak ukázkou malosti ono "buďte rádi že něco je a nedělejte kolem toho moc humbuk", takové to naše oblíbené "smrádek, ale teplíčko"?

V žádném případě já nechci (a doufám, že ani nikdo jiný), aby se na to MTB vy...lo. Rád bych si od MTB model konečně koupil, ovšem v takové kvalitě, jakou nabízí, mi to za takovou cenu nestojí. Přitom by stačilo docela málo.... Jenomže to vypadá, že ono se ani nechce a jak to tu čtu, není ani potřeba chtít. Zkoušel jsem k MTB protlačit nějaké podklady, podle kterých by se dalo ledacos podchytit (samozřejmě ne k utajovné T466, o které tu ještě při uvedení 714 lidi od MTB prohlašovali, že se rozhodně nic takového nechystá), avšak reakce byla taková, že jsou zybtečné, neboť připravené je to správně a stačí to. Takový výrobce se pak těžko podporuje, když před vámi zabouchne dveře.

Ohledně toho, abych taky něco dokázal.. Kdo mě zná, ví, co za mnou stojí. Maosériově sám občas modely vyrábím (jak to tu někdo staví, že se bojím konkurence, to ani omylem, jsou to dvě různé kategorie, stavebnice vs. hotovky jsou dva světy). Zkuste mrknout na internet, je tam toho o mé modelařině dost. Ohledně těch 2000ks sérií, světe div se, i takové projekty za sebou mám [happy] Přijde mi to ale zcestné, nesmět vyjádřit názor, dokud sám danou pozici nezastávám, to by vpodstatě kritika jako obor vůbec nemohla existovat. V oboru se tedy pohybuji dost dlouho, abych věděl o čem píšu, ale i kdybych to, co dělám nedělal, názory bych měl stejné. Ale o to více je mi promarněné příležitosti MTB líto, když vím, kolik peněz a práce je do toho modelu stejně potřeba nasypat. Pořád jsem nepřející zapšloun?
HanysekOváček
Neděle, 04. prosince 2016 - 14:52:14  
Neregistrovaný host
193.165.237.91
Protože češi nic jiného neumí. Vlastně umí. Umí ohnout hřbet a pochlebovat zahraničnímu výrobci a velebit jejich odfláknutá nepřesná díla, která jezdí třeba jako TGV (to v lepším případě), anebo nejezdí vůbec [happy]
Neděle, 04. prosince 2016 - 14:57:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8741
Registrován: 5-2002
Jde tady pořád o mašinky, nebo už někomu o život? U podobných vášnivých diskusí získávám vždy jistotu že se viditelně máme moc a moc dobře, když řešíme takovéhle kraviny. Až nebudeme mít co žrát a nebo kde spát, tak se začnou řešit opravdu důležité věci.
A třeba já mám 4 dioptrie a na mašinky koukám minimálně z metru. Mně opravdu vady v tloušťce rámu a sklonu pluhu nijak nevadí. No nic...
Statistik
Neděle, 04. prosince 2016 - 15:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5161
Registrován: 6-2004
Ano, HanyskuOváčku, zatímco MTB svými tvarově ujetými modely vybavenými "nesmrtelnými" motory zajisté udělá navěky díru do světa, viď. Víš co, kup si toho pilštyka (nebo nějakou jinou mašinu od MTB) a odjezdi s ní poctivě aspoň jeden den na nějakém pořádném (myšleno rozměrném) kolejišti, třeba teď na nějaké předvánoční akci pro děti. A pak si tu popovídáme o těch zahraničních výrobcích.[lol]
eL
Neděle, 04. prosince 2016 - 15:05:51  
Neregistrovaný host
217.196.117.238
1. a poslední příspěvek ... stále čekám na nástup nového výrobce modelů, jež bude poskytovat modely se 100% věrností za přijatelné ceny a bude zastoupen plejádou zvučných jmen zde a na fóru se prezentujících jedinců ... je vás bratru dost na založení společnosti, tak dejte dohromady kapitál a hurá do toho ... nebo popřemýšlejte, zda-li by pro vás nebylo nějaké jiné fórum lepší, abyste dali prostor i jiným ... víc modelů a méně plků, zdar všem, co místo tlachání něco dělají!
Neděle, 04. prosince 2016 - 15:07:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 448
Registrován: 5-2007
Statistik: Na Vase standardne narazky na Slovakov a Slovensko som si uz akosi zvykol... Hold, ale to je uz asi Vas osobny Cesky mindrak... Takze to riesit nebudem...

V prvom rade, ja sa zaujimam skor o modelovu velkost H0... to len pre zaciatok... cize by mi mohlo byt TT u...
Vec sa ma tak, ze nikto nechce na nikoho nadavat, alebo niekomu drzat stranu... ale napisem to jednoducho, co sa mi od MTB pacilo, to som si kupil, co nie, nechal som tak... Prikladom je model 162/163,362/363, u ktoreho som usudil, ze tadial cesta nevedie... No dal som si tu namahu, siel som do obchodu, sadol som si s predajcom, dali sme modely k sebe a dumali sme... A nekupil som... hotovo... Ale neviedol som tu siahodlhe diskusie o tom, ako nesedi to, hento tamto...
Opak bol dasli model, kde som si najskor precital vsetko na webe... zasa som siel do obchodu... vsetko som si pokukal... a usudil som, ze je to pre mna priatelne a model som si kupil...
A s prepacenim... do toho, ci a aky model si kupim... a ci spadam do skupiny, ktoru opisujete... si kecat nenecham... Je to cisto len moje rozhodnutie...

Nepatrim do starsej generacie modelarov, ale keby 20 rokov dozadu niekto dosiel s tym, ze vyrobil nieco CSD... tak sa skace stastim... Teraz niekto nieco vyraba a co sa deje???

Aj ked mame digitalnu dobu, to si vazne vsetci myslite, ze mame doma velke 3D scanery, ze mame vsetci doma 3D tlaciarne... a len tak si skocim do deba, kompletne si nascanovat masinu, potom sa s nou budem este rok hrat v 3D programe, nakoniec si ju vytlacime a poskladame... To je utopia... Ale mozno ta doba pride... Nedavno som uvadzal link na www stranku, kde mate moznost si zakupit 3D model na tlac, pripadne si ho dat priamo vytlacit u nich... No zoberte si, ze len karoseria stala od 50 do 150 Euro... A to bola len karoseria... Takze tak...
Ani velke firmy to takto nerobia... Zoberme si 350-ku od A.C.M.E. sice v H0...no nevadi... svetovy vyrobca, uzasne detaily, dobra cena... A co, a predsa ma svoje muchy... pojdeme sa koli tomu doma obesit na tram??? Kupodivu nie... model sa rozpredal...

Nikoho som sa nechcel dotknut... ale na zaver len jedno... su to moje peniaze, moje hobby a moja vec na co ich miniem a s cim si urobim radost...
Neděle, 04. prosince 2016 - 15:10:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 449
Registrován: 5-2007
eL: [ok][ok][ok]

Alebo lepsie... MTB rozsiruje svoju vyrobu a hlada ludi... tak Vam nic nebrani ist sa zamestnat a dbat na to, aby boli modely 100%-ne...

Prajem Vam krasny den...
Statistik
Neděle, 04. prosince 2016 - 15:18:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5162
Registrován: 6-2004
Na Vase standardne narazky na Slovakov a Slovensko som si uz akosi zvykol

??? Narážky na Slováky a na Slovensko? Nic takového jsem nenapsal a nejsem si ani vědom "standardních" narážek na Slováky. Kde jste k tomu přišel? Stejně tak mi přijde zcestná myšlenka, že bysme tu trpěli nějakým mindrákem vůči Slovákům a Slovensku. Proč to sem vůbec taháte?
Ostatně psal jsem o "malosti tohoto (= českého) národa". A o té jsem hluboce přesvědčen. A protože Vy jste Slovák a zaujímáte v tomhle případě postoj stejný, psal jsem, že se to patrně vyskytuje i u Vás na Slovensku. To je celé. Zdá se, že jste ne zcela správně porozuměl textu příspěvku.
Neděle, 04. prosince 2016 - 15:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 450
Registrován: 5-2007
Statistik: V tom pripade sa ospravedlnujem...

A verte mi, aj ja by som bol rad, aby sa nam modely co najviac podobali realite... a nestali to co niektore stoja... no asi to nejde...
Nedavno sme preberali pri posedeni ceny modelov... no vyrobcovia nepochopia asi nikdy, ze niekedy aj malo staci k tomu, aby sa model predaval viac...
A ze niekedy cena 149 Euro znie ovela lepsie ako 179 Euro... Urcite by sa to nakupovalo lepsie... nie??? Je predsa len rozdiel, minimalne z psychologickeho hladiska, ked da modelar za dva modely 298 Euro, teda necele 3 stovky, ako ked ma za dve masiny vyhodit 358 Euro, co uz si zasa povie, boze skoro 4 stovky...
Takze v niecom s Vami suhlasim... v tomto je asi ta nasa obojstranna malost... myslena teraz na vyrobcov, co chcu hned zarobit...

Tak este raz pekny den...
Neděle, 04. prosince 2016 - 16:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8742
Registrován: 5-2002
Já to zkusím bez emocí:
Technologie pro výrobu modelů je dnes běžně dostupná na stupni zakázkové výroby plastových dílů + komponenty pohonu a elektroniky se dají koupit jako "housky na krámě" + složení dílů a finální úprava u malosérie je práce pro několik manuálně zručných lidí. To opravdu není v republice nikdo jiný, kdo by dokázal rozjet "konkurenční" projekt, který by vyšší kvalitou (či věrností vzhledu) dokázal MTB konkurovat a motivovat je tím k vyšší kvalitě či nižší ceně? Protože pokud není problém vlastní technická část výroby, tak je to spíš o manažerovi, který by to lépe organizoval. To je přece hozená rukavice pro všechny, kdo mají dojem že by se to jednoduše dalo dělat lépe. Češi jsou přes všechny kecy docela podnikavý národ, tak proč to ještě někdo nezkusil? A tentokrát nerejpu, opravdu by mne to zajímalo. Protože dokud MTB nemá rozumnou konkurenci, tak u spousty lidí (včetně mne) zvítězí možnost koupit model podle české předlohy nad nedostatky či vyšší cenou.
Neděle, 04. prosince 2016 - 16:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 933
Registrován: 5-2002
Předeslám, že nehodlám dělat MTB advokáta. Michal z toho nebude mít radost, ale mě ty modely MTB pro moje účely (aby si s tím vyháli potomci) docela vystačí - mašiny jezdí, svítí, nevykolejují, něco utáhnou (ne jak Hektor od Zeukeho), vydrží hrubší zacházení a hlavně nejsou to vyfantazírované přepatlávky naprosto raritních německých mašin z let 1945-1950.

353 a ostatní: Bylo by dobré na celý ten řetěz vývoj-výroba-prodej modelu koukat ze všech úhlů.
Nejhorší je zaměstnávat lidi - stačí, aby se někdo (klidně i z vlastní blbostí) v práci zranil s trvalými následky a malou firmu může odškodné na zbytek života úplně položit. Další co je nebezpečné, je nutnost platit lidem i když firma nemá zakázky - odstupné atd. To chce spolu s cenou forem poměrně vysoký finanční polštář.

Nejlíp se podniká státu (a je jedno, jestli Německému, Českému nebo Slovenskému) - z každého prodaného modýlku si vezmou pětinu ceny jen tak. A přitom ještě mezi plebsem rozhlásí, že všichni drobní podnikatelé jsou zloději, těm velkým nadnárodním odpustí daně a ještě jim nasrevíruje zadarmo pozemky a stavební řízení (to ale zlodějina není). Na ty, co to všechno živí občas pošle kontrolu z hygienického, finančního, pracovního, protipožárního, ekologického nebo jakéhokoliv jiného úřadu a běžní lidi to žerou, protože "slušní podnikatelé se nemají čeho bát".

Docela si dovedu představit, že podobné starosti zaberou většinu kapacity vedení firmy natolik, že pak není čas řešit sklon výfuků.
Čili problém není dostupnost dílů, ale především kvalifikovaní lidi, peníze, odvaha a do jisté míry štěstí.


Další, kdo na modelech slušně vydělá je (vesměs zahraničně-korporátní) banka, co dodává terminály na platbu kartou. Banky mají u dražších modelů vyšší provizi, než obchodník a než (některý) výrobce. Jeden můj známý zlatník mi na jedné konkrétní zakázce ukazoval, že z prodeje prstene za cca 10.000 Kč má největší zisk stát, potom banka a pak teprve on (a to ještě v hrubém před zdaněním), co se s tím prstenem patlal několik hodin.

Co mě osobně sejří daleko víc, než špatně zkosené výfuky a tlustý rám novostavby Pilštika MTB nebo šišatá okna na Brejlovci Roco, je, když koupím dětem za 500 Kč /20 Eur model z formy Zeuke, s jehož starším bráchou si hrál už jejich pradědeček s dědečkem. A tento modýlek se po zapojení do vlaku za prvním obloukem postaví křížem přes koleje (přední kinematika se zasekne vpravo a zadní vlevo nebo vice-versa) a v oblouku se to celé položí nabok a vezme s sebou další. Jak vůbec může východoněmecký konstruktér čekat, že jezdec kinematiky bude v tahu držet na hrotu? Doslova Sysifovský úkol, jen otočený o 90°. Přitom dvounápravové vozy např od LOCO s tím problém nemají.
353 v práci
Neděle, 04. prosince 2016 - 19:36:25  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
Petr_barchánek:
Chápu rizika zaměstnávání lidí, ale o to mi ani tak nešlo. Šlo spíš o to, že dnes je opravdu technologie návrhu i výroby modelu relativně dostupná, tak mi vrtá hlavou, proč se do takovéhle opravdu sériové výroby pustila právě jen MTB. Dalo by se s úspěchem předpokládat, že modelářské i manažerské schopnosti takovou výrobu rozjet má v republice dost dalších lidí. Tak proč se do toho zatím nepustili? Možná že právě proto že skloubit všechno dohromady (dobrý návrh, levná výroba, dobrá kvalita, zájem kupujících) tak jednoduché není a hlavní problém takovéhohle podnikání není ohnuté zábradlí nebo vyšší rám, ale schopnost udržet náklady na takové výši, aby se mi celá ta legrace rentovala. Každé podnikání je za účelem zisku a kdo říká něco jiného, většinou špatně dopadne...
Neděle, 04. prosince 2016 - 20:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 451
Registrován: 5-2007
353 v práci: Pokial ma pamat neklame nejake firmy tu uz boli... Aj ked je pravda, ze sa venovali skor H0-ke ako TT-cku...(Vacek, BRAMOS), co si ja pamatam...
Ale mali rovnaky problem, a to, ze sa snazili modely komplet vyrobit v CR... a nie v Cine, ako svetovy vyrobcovia... Lenze oni si mozu dovolit odobrat kontajner vyrobkov... Firmu, ako MTB by to polozilo... A okrem toho, uz ani Cina nie je tak lacna ako bola...
Hold, je to smutne, ze model vyrobeny u nas ma na vyrobu vacsie naklady, ako ked prejde pol sveta... [sad][sad][sad]
353 v práci
Neděle, 04. prosince 2016 - 20:32:20  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
Ono je to podobné jako třeba Abrex a jejich auta. Taky je kdekdo tepe za nedostatky, taky vyrábí v Číně a taky se nenašel nikdo jiný, kdo by to uměl lépe a radostněji...
Neděle, 04. prosince 2016 - 21:40:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 5-2007
Svojim sposobom mas pravdu... aj ked ABREX ma dost nastval celkovo svojim pristupom... Ceny modelov isli hore, a kvalita rapidne dole... Odpoved vyrobcu na tento fakt bol len ten, ze Cina zvysila vyrobne ceny... Nasledne dalsie otazky ohladom kvality boli mazane z diskusii na FB a forach... Od tej doby som s nimi skoncil...
Hlavne po tom, co som si od nich kupil specialne, limitovane edicie modelov a ked som videl ich pracu... pane boze... A pritom tvrdili, ze kazdy model limitovanej serie je robeny v CR a aj kontrolovany... Proste des...
Je to tak ale vsade... a skoro kazda firma... a to este budme radi, ze take MTB neurobilo to, co jedneho casu ABREX, ze mal exkluzivne zmluvy na vyrobu modelov, hlavne SKODA, a teda nik iny do CR a SR nemohol doviest nic, co sa modelov skodoviek tykalo...
modely
Neděle, 04. prosince 2016 - 21:59:43  
Neregistrovaný host
94.113.76.40
A proto byste se měli sami pustit konečně do výroby a ukázat, že to jde bez chyb a udělat konečně model, kterému nebude co vytknout, bude 100% modelový, plně funční a jako orignál, který nadchne všechny, bude za cenu, že na to budou stát lidi fronty. Všichni jen nadáváte a do výroby se nikdo nepustíte. Ono je to totiž jednodušší jen nadávat a po všem plivat, ale něco dokázat sami, to ne.
HanysekOváček
Neděle, 04. prosince 2016 - 22:13:43  
Neregistrovaný host
89.103.135.35
Statistik: děcka měla postupně dva Brejlovce od Roco, ale ani jeden po velmi krátkém čase nejezdil (ten první to zabalil asi po 5 minutách). Dodnes však máme Zamračenou od MTB, koupenou tehdy jako horkou novinku, a ta jezdí a utáhne klidně celé kolejiště. Co na to statistka?
Statistik
Neděle, 04. prosince 2016 - 22:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5163
Registrován: 6-2004
PBCH: v pohodě, obavy nejsou na místě. Možná to tak vyznívá, někteří to tak i zjednodušeně chápou, ale já nejsem kverulant. Firmě MTB bych naopak přál z celého srdce, aby fungovala, protože je dobře, že někdo echt české modely dělá. Ale o to víc mě nebetyčně sere, jak k tomu přistupují. Tady vůbec nejde o nějaké počítání nýtů, programové čecháčkovské nadávání na všechno a na všechny nebo o další podobné nesmysly, jak se tu neustále někteří snaží podsouvat. Jde o to, že tu existuje česká firma, která se pustí do nelehkého záměru výroby čs. modelů v omezeném nákladu, dokáže ho zrealizovat a dokonce udržet, a to v rozhodně nelehkých podmínkách. Ale místo toho, aby se fakt snažila udělat to pořádně, tak to prostě dotáhne tak do 80 % a pustí do světa. Jednou je to očividný tvarový a rozměrový kopanec, jindy totálně odfláknutý rozhozený potisk u sériových modelů. Jednou je chyba už při zrodu modelu, jindy zase ve výrobě. Když se omezíme na fázi konstrukce modelu, tak jak už tu několikrát zaznělo, tak i když jim někdo včas předá zpětnou vazbu, stejně ji neberou v potaz a kašlou na to. A chyby se z dalšími modely opakují. A o to tady jde. Někdo má v MTB přebujelé ego? Nebo na to "není čas"? Já to prostě nepochopím a nepochopím to proto, že nejsem mávač rukou a nemám rád teploučko se smrádkem. Je to prostě věc přístupu. Fakt mi vadí očividně odfláknutá práce. A že jde o systémovou chybu, to už se nejen tady a nejen na modelu pilštyka prokázalo. U pilštyka je možné, že někdo dal konstruktérovi hlavu na špalek a deadline na Mikuláše, aby měl Dalecký a spol. v e-shopu horkou novinku. Nevím, já bych asi preferoval pozdější dodání modelu na trh, ale hlavně bez takových zbytečných chyb, než mít rychlokvašku k Mikuláši. Pilštyk je jinak pěkný model a sice s obavami, ale i tak se pořád těším (jako hánulář) na jeho většího bráchu, ale mohl by být podle mě prostě lepší (aniž by to nějak výrazně hnulo s cenou, v tom to podle mě není). Jen by holt asi nebyl na Mikuláše.
Statistik
Neděle, 04. prosince 2016 - 22:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5164
Registrován: 6-2004
Hanýsek: nevím, co na to statistka, já žádnou neznám. Páteční výroba postihuje každého. Já jen, že zamráču od MTB mám taky a zvuky, co z ní lezly po pár desítkách metrů vedly k tomu, že jsem ji reklamoval. Druhý kus totéž. Od té doby jsem pořídil pouze T458.1 a vlečkovou bangli, u kterých dopředu počítám jen s občasným provozem na omezené délce kolejiště. Takže taková forma prevence po předchozí zkušenosti. A to jsem nad banglí zavřel obě oči, když mi dorazila s očesaným zábradlím a zdvojenými popiskami. Vzhledem k tomu, že ty popisky byly na rámu a stejně tam neměly co dělat, budou při nejbližší vhodné příležitosti odstraněny. Takže v tomhle případě jsem i já mávnul rukou. Akorát jsem si vedle té bangle postavil model vagónku od Tilliga a porovnával kvalitu v provedeném potisku. Rozdíl byl nebetyčný. Ale to jsem samozřejmě odbočil od jízdních vlastností, neberte to jako výzvu k reakci.

PS: s Rocem/Pikem/Märklinem/Kleinbahnem/Brawou/Rivarossim/Limou jsem doposud žádný podobný motoricko-jízdní problém neměl.
Petr_k
Neděle, 04. prosince 2016 - 22:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11726
Registrován: 4-2003
Je to umění možného. U MTB se holt něco neumí. Smiřme se s tím.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
353 v práci
Neděle, 04. prosince 2016 - 23:10:20  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
I když to vypadá že nekriticky kopu za MTB, tak popravdě řečeno - se soudobými modely jsem se setkal až před dvěma lety - prostě skok z BTTB rovnou do 21. století [happy]. A kriticky musím uznat že z těch pár strojů značek Roco, Tillig a TT PIKO která mám s ničím nebyl problém. Ale z tří strojů od MTB byly na reklamaci dva. Reklamace sice proběhly standardně a modely teď fungují normálně, ale problémy s tím byly.
Pondělí, 05. prosince 2016 - 01:15:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 453
Registrován: 5-2007
Asi bude rozumnejsie to ukoncit... Je to cele ako hon na carodejnice... Na trh nepride ziaden novy supervyrobca... a hned aj poviem preco... "kapital"
Pred asi pol rokom som v inom vlakne uverejnoval link na startovaci, kde sa par nadsencov spojilo pre vyrobu spickoveho modelu SKODY SM11... potrebovali vsak peniaze na rozbehnutie projektu, pricom vyroba po skonstruovani mustru mala prebiehat v Cine... Model mal stat 50 Euro, financie na rozbeh a zaplatenie kontajnera modelov z Ciny predstavoval 1.200.000 Kc ...
Cele je to postavene na predobjednavke s garanciou vratenia penazi v pripade neuspechu projektu...
Clovek by cakal, ze to pojde ako teple rozky... Rozhodilo sa to na fora v Cechach, na Slovensku a v Polsku... no vyzbieralo sa nieco cez 100.000 Kc...
O com to cele svedci??? Jednak, ze nemame tolko modelarov/zberatelov, a jednak ze nam asi na tej kvalite tolko nezalezi... Dokazom su potom vsetky vyrobky, ktore sa k nam dovazaju... a ktore kupujeme... A nie je to len o modeloch...
Strasne by ma zaujimalo, ako by to cele dopadlo s nejakou masinkou... [masinka][masinka][masinka]
781 TT
Pondělí, 05. prosince 2016 - 14:31:32  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Marně sháním neježděného zbrusu nového sergeje TT v unifiku 1982 a 1988 , žel neúspěšně .
Co vy na to kolegové modeláři ??
Ale musel by bejt fakt perfekt novej.
Pondělí, 05. prosince 2016 - 16:17:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 911
Registrován: 5-2003
781 TT: http://www.ttvlak.cz/vyrobek/diesel-csd-t679-sergej-TI02566/ ?
Pondělí, 05. prosince 2016 - 17:45:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2336
Registrován: 10-2005
Dnešní přírůstek:

Lokomotivní depo Liberec v roce 1982:
TS01 4xT478.3, TS02 5xT478.3, TS03 4xT478.3, TS04 3xT466.0, TS05 8xT466.2, TS06 5xT466.2.
Na 1. záloze je doma
T669.1146, na zbylé záhohy nasazujeme T466.2 a dva hektory T435.0.
Jó jsou ty časy [sad]
Pondělí, 05. prosince 2016 - 18:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2337
Registrován: 10-2005
A ještě fotku skutečného vozu ホキ10009 při pendlu mezi HamaKawasaki a cementárnou Mikadžiri.


Lokomotivní depo Liberec v roce 1982:
TS01 4xT478.3, TS02 5xT478.3, TS03 4xT478.3, TS04 3xT466.0, TS05 8xT466.2, TS06 5xT466.2.
Na 1. záloze je doma
T669.1146, na zbylé záhohy nasazujeme T466.2 a dva hektory T435.0.
Jó jsou ty časy [sad]
Pondělí, 05. prosince 2016 - 20:06:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8743
Registrován: 5-2002
Mazanov - TT vlak je mrtvej už několik let...
vechtr patka
Pondělí, 05. prosince 2016 - 20:16:44  
Neregistrovaný host
89.24.155.168
Mazanov:
dát v dnešní době odkaz na sergeje od tilliga bych snad ještě přežil,ale dát odkaz na dost dlouho neexistující obchod?Snad 781 TT zadal do vyhledávače-ttvlak,ivan ryšavý a našel to co já.
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=18&t=2706
781 TT:jednoho máš tady,ale je to zvukáč.
http://www.vlackybekr.cz/vlackybekr-cz/Roco-36275-Dieselova-lokom otiva-T-781-194-6-CSD-Sergej-se-zvukem-d2683.htm
Ossi
Pondělí, 05. prosince 2016 - 21:31:10  
Neregistrovaný host
193.107.255.18
Zdravím přispěvatele. Ohledně fujary bych měl jednu připomínku. Model má pojezd z lachtana (714). Než bude někdo běhat se šuplérou a laserovým úhloměrem, měl by si uvědomit, jak je vysoký rám na nulkovém lachtanu a rám na fujaře ve skutečnosti.Průser je v tom, že v při rekonstrukci v ČKD byla na původní rám položena 6cm tlustá ocelová deska kvůli dosažení váhy 64 tun. Prototypové lachtany v původní kastli měli 55,6 tuny. Sám jsem na vyšší rám nadával, protože když jsme dostali novou 714 008 na zálohu místo fujary 227, vždycky jsem při vystupování na ochoz o vyšší rám zakopl a bylo to na rozbití držky. Po přepočtu to vychází o 0.5 mm vyšší rám u modelu. Docela jsem rád, že někdo fujaru vyrobil, jedu si také pro jednu na burzu do Opletalky. K firmě MTB bych měl jeden podnět, nebylo by k zahození, kdyby byly k mání fujary a kocoury ve verzi "albín". A co se týče pojezdů? U MTB zatím žádný problém, (4 x 751, 714,721,740,742,755 po 1 kusu). Kuehnovo brejlovec a bastard čekají na remotorizaci, Rokácké brejle výměna motoru, u druhých totál rozborka motoru, vyčištění od koule šmíru na na komutátoru, promazání a náhrada původních uhlíků včetně pružin novými. A když už se počítají nýty; co takhle T679.2 od Roca, tam nevadí páté okno na strojovně, nástavba EDB na střeše? Co takhle Sergeje od Tilliga - čelní okna též nevadí? A korunuje to pseudomodel 781.701 v barvách ČD Cargo, to je pocuc, nehledě na to, Tillig vyměnil diesel 14D40 za Caterpillar (sedmistovková číselná série). Proti tomu je o půl milimetru vyšší rám fujary MTB vyvařený čaj. Ossi
Pondělí, 05. prosince 2016 - 23:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 2-2013
Ty mašiny co popisuješ jsou už dávno za náma a dostaly taky ve své době pořádně na frak. V současné době jsou již nahrazeny lepšíma. Problém je, že někteří kluci jsou flustrovaní s chyb co prostě MTB neustále opakuje - i já v minulosti přímo u výrobce poukazoval na to, že logo ČD je na brejlích nenší než má být - prý bude náprava a další serie brejlí byla opět stejná - malé logo. Dále některá vyjádření MTB - zde platí - mlčeti - zlato. Výhoda MTB je že u některých mašin nemá konkurenci a dokáže dělat menší flexibilně série a hlavě pořád něco dělá. Pokud, ale dojde na shodné modely, tak konkurence je lepší - např. 754049. Co se týče poruchovosti- je to jako u aut - každý věří své značce a na tu nedá. U mě 750088 - druhá reklamace, 742 - odchází reprák a musel jsem měnit nápravu - rozpohybování podvozku neřeším. Ostatní mašiny jsou zatím v pohodě - i u konkurence. Dále bych rozlišoval konstruktivní kritiku a závist. Jinak celé to shrnu tím, že hektoři a bobiny od BTTB se ve své době také prodávaly a i ty výše zmiňované modely - protože prostě nic jiného pro masy nebylo.(nepočítám mezi to šikovné modeláře).
Úterý, 06. prosince 2016 - 01:19:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1522
Registrován: 4-2006
S dovolením ještě připojím jeden názor: já si nemyslím, že by se tady primárně na MTB nadávalo, jak nám tu někteří kolegové předhazují. Já si myslím, že je to jen projev zoufalosti. MTB totiž splňuje vše, po čem tady kolegové volají: je to česká firma, vyrábí modely českých strojů a to dokonce takových, po kterých by jiní ani neštěkli, vyrábí zde žádané malé série různých provozních čísel a nátěrů. Jízdní vlastnosti jsou pro většinu modelářů vyhovující a celkově se jedná o modely zpracované na vysoké úrovni. Myslím, že 100 % zdejších diskutujících, včetně těch "kverulantů", ke kterým se s dovolením počítám, by si od MTB rádo koupilo aspoň něco, někteří třeba i vše.

Otázka na MTB je jen jedna: když platí výše uvedené, tak proč to, ku..a, nedělají pořádně, když to nic navíc nestojí?

Odpověď je bohužel asi taky jasná: právě proto. Těch kverulantů je totiž málo.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Úterý, 06. prosince 2016 - 10:15:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 406
Registrován: 12-2006
Buďte zdrávi, na http://www.trainmania.info/clanky.html#br95-tillig jsem vyvěsil recenzi páry 95 DR od Tilliga.


------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Úterý, 06. prosince 2016 - 11:23:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 2-2013
Ještě přihodím co se na kolejištích v hůře - lépe zpracování pohybovalo v roce 95 - takže posun tam určitě je[proud].
Úterý, 06. prosince 2016 - 12:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2930
Registrován: 5-2002
Jeff > ...a jakou radost jsme z toho tenkrát měli, viď [happy] To byly "vánoce v červenci" [happy]
Úterý, 06. prosince 2016 - 13:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 2-2013
Malá fotodokumentace novinky - přeměřování a hodnocení nechám na každém zvlášť.

http://jefftt.rajce.idnes.cz/735_-_T_466
Úterý, 06. prosince 2016 - 14:01:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 407
Registrován: 12-2006
Hmmm, koukám, že povrchovka je pořád stejná písnička. Pavučiny na tabulkách, nedotisky, rozsypané písmo... Ach jo. To zamrzí. [sad] Povrchová úprava je asi jediná věc, která se dá opravdu objektivně posoudit i z fotek, není nutno držet model v ruce, proporce nehrají na fotce roli. Buď to rozmatlaný je, nebo není.
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Úterý, 06. prosince 2016 - 14:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 912
Registrován: 5-2003
Jeff Hopper: Díky moc, pěkné srovnání [ok]

Trainmaniak: Jo jo, chce to leptané tabulky a patinu. Já pilštyky moc nakoukané nemám, takže ten rám mi bez porovnání s fotkou oči netrhá. Teď mám akorát dilema, zda zkoušet čekat, jestli nebude k mání albín...
Úterý, 06. prosince 2016 - 14:22:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 5-2010
Ossi: Albini TT Kocouru mely byt letos ale z dnes uz znamych duvodu se to posunulo na zacatek pristiho roku. V pripade zajmu lze rezervovat napr. na mem mailu.
http://www.pojezdy.eu
Úterý, 06. prosince 2016 - 15:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8745
Registrován: 5-2002
A mezitím na jednom prapodivném kolejišti na východě Čech...

vlečka
Úterý, 06. prosince 2016 - 16:32:30  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
jojo...fujara je pěkná...ale asi jich bylo hodně málo..další prej až někde v březnu...[sad]
vlečka
Úterý, 06. prosince 2016 - 16:35:32  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
j.Hopper - koukám hnedka ta první fotka je moje...[biggrin]jojo...to už je dávno pryč....
Úterý, 06. prosince 2016 - 16:48:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 608
Registrován: 8-2010
Proporce rámu a kapoty jsou prostě mimo a to tomu modelu už nikdo neodpáře. Při pohledu z úhlů, nebo shora to není tak patrné, ale boční pohled je silně ouvej...neznámá mašina prostě. Ostatní chyby a potisk nekomentuju, protože v porovnání s celkovými proporcemi jsou už nepodstatné. [sad]
Není to závist, ani kverulantsví, jen konstatování marnosti, prostě jako vždy, hračka za cenu modelu. Komu to nevadí, ať kupuje, já vrazím peníze raději do něčeho jiného [wink]
Úterý, 06. prosince 2016 - 17:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8746
Registrován: 5-2002
Hračka za cenu modelu ... no jo, ale kde koupím prosím hračku za cenu hračky, aby to aspoň trochu vypadalo jako česká mašina? Já do toho peníze klidně vrazil a líbí se mi to.
vlečka
Úterý, 06. prosince 2016 - 18:56:01  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
ad 353 mě taky...[ok]nezbyla někde někomu ještě nějaká?[biggrin]
Úterý, 06. prosince 2016 - 21:42:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8747
Registrován: 5-2002
Já mám aktuálně jiný problém než je kvalita strojů od MTB. A to že zjišťuju že pod hračkolejištěm pěkně degraduje polystyrenová základní deska. Včera jsem se pustil do další výluky, tedy výměny jedné hodně špatné a křivé plechové výhybky za profil. A když jsem řezal pod novou výhybku díru na přestavník, tak se rozpadl docela obstojný kus základu. Takže nakonec výměna výhybky znamená i lepení základní desky. Je to špatný, všechno můžu modernizovat, ale ten polystyren pod kolejištěm fakt celý nevyměním. Navíc takovéhle opravy v "hotovém" kolejišti jsou pěkná pakárna, opět jsem o něco blíž k motivaci pustit se do novostavby...

Úterý, 06. prosince 2016 - 21:47:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1915
Registrován: 5-2011
Souhlasím se Zlámalíkem, prostě dokud to lidi budou kupovat tolik, kolik kupují, tak prostě těch pár procent trhu, kterým není jedno, že to „nějak podobně vypadá“, MTB může v klidu zanedbat a pokud si bude držet svoji nastavenou úroveň, jednoduše prodá, prodá tolik, aby to bylo rentabilní, a tak se vlastně lepšího zpracování bez větších chyb nikdy nemůžeme dočkat, protože není páka na to, aby se zlepšil.

Když už není zbytí, tak aspoň ten nátěr by mohl mít úroveň, ovšem nátěr na enkovém brejlovci 754.029 je důkazem, že prostě lenost vyhledat na netu fotku této konkrétní mašiny, která má jako jediná odlišnou šířku blesků a navíc mají být umístěny úplně jinak (rohy blesků končí až u spojovacích pásů kabina/strojovna) je obdivuhodná. Na tuto chybu, která se opakuje u tolika modelů, jsem upozornil, snad bude sjednaná náprava pro obdobné modely, když už nic jiného.

Nic není bez chyb, ani ten nový Brejlovec od Kuehna, co se na nás kolik let valí... Každopádně pořád si to raději zkurvím sám, než abych si koupil něco, co už zkurvil někdo přede mnou, a tak mám na stole 2 Pielsticky od p. Cekula a ve skříni čeká 714 od stejného výrobce. Jejich koupě jsem ani na okamžik nelitoval.
www.lhotisazejmi.webnode.cz

Když víš, že to nejde, tak řekni někomu, kdo neví, že to nejde a ten to udělá.
Úterý, 06. prosince 2016 - 22:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 396
Registrován: 3-2011
My co si chceme hrát s modely, nikoli hračkami hledáme jinou cestu k Pielstickum...lze, nebo bude k sehnání samostatný pojezd od MTB?...proti pojezdu nemám výhrady a posletováním leptu stavebnice, kde jsou výsledné tvary mnohem lépe trefené by mohl vzniknout obstojný model pro náročnější posluchače.
Středa, 07. prosince 2016 - 09:49:05  
Neregistrovaný host
88.101.148.169
Přátelé stavěl někdo modely vozů Ci z leptů od p.Cekula? Nenašel jsem nikde žádnou zmínku.
Středa, 07. prosince 2016 - 22:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 4-2006
Pepefith: takhle?

Podvozky a další díly má vvitty na e-shopu. Tam jen půjde o to, zda kinematiku ano (pak ji zkusit sehnat jako náhradní díl na 714/735, ta z brejlovce se nevejde, je dlouhá) nebo ne (a použít třeba Peho 110 viz výše). Rám nepižlat, jako já, ale nechat vypálit, fa. Plehaso to umí levně, a je to.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 08:12:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2717
Registrován: 5-2006
353: Tak to ještěže mám koleje položené přímo na sololitu. Ten ani po 11 letech zatím nedegraduje [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem livingproof.)
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 10:58:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8750
Registrován: 5-2002
Livingproof - no jo, holt nejsem autorem základu kolejiště a tohle je docela rána pro další plány. Protože je to nějaký hodně hrubý polystyren a docela výrazně se jeho jednotlivé kousky separují od sebe. Prozatím jsem vyhlásil stavební uzávěru na modernizace a budu usilovně rozvažovat, zde nerozjet stavu nového - přibližně ve stejných proporcích, ale trošku lepší technologií.